dolphin - en to hr translation catalogue (222 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
hr: Isprazni smeće

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
hr: Vrati

[ctx: @title:menu Create new folder, file, link, etc.]
en: Create New
hr: Stvori novi

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Window
hr: Otvori u novom prozoru

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Tab
hr: Otvori u novoj kartici

[ctx: @info:status]
en: Successfully copied.
hr: Uspješno kopirano.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved.
hr: Uspješno premješteno.

[ctx: @info:status]
en: Successfully linked.
hr: Uspješno povezano.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved to trash.
hr: Uspješno premještno u smeće.

[ctx: @info:status]
en: Successfully renamed.
hr: Uspješno preimenovano.

[ctx: @info:status]
en: Created folder.
hr: Stvorena mapa.

[ctx: @info]
en: Go back
hr: Idi nazad

[ctx: @info]
en: Go forward
hr: Idi naprijed

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
hr: Potvrda

en: C&lose Current Tab
hr: Zatvori trenutku &karticu

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
hr: U ovom prozoru postoji nekoliko otvorenih kartica. Jeste li sigurni da želite izaći?

en: Do not ask again
hr: Ne pitaj ponovno

[ctx: @action:inmenu File]
en: New &Window
hr: Novi &prozor

[ctx: @action:inmenu File]
en: New Tab
hr: Nova kartica

[ctx: @action:inmenu Add current folder to places]
en: Add to Places
hr: Dodaj među Mjesta

[ctx: @action:inmenu File]
en: Close Tab
hr: Zatvori karticu

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Paste
hr: Zalijepi

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Invert Selection
hr: Obrni odabrane

[ctx: @action:inmenu View]
en: Stop
hr: Stani

[ctx: @info]
en: Stop loading
hr: Zaustavi učitavanje

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Editable Location
hr: Urediva lokacija

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
hr: Zamijeni lokaciju

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Compare Files
hr: Usporedi datoteke

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal
hr: Otvori terminal

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Next Tab
hr: Aktiviraj sljedeću karticu

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Previous Tab
hr: Aktiviraj prethodnu karticu

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tab
hr: Otvori u novoj kartici

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Window
hr: Otvori u novom prozoru

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Unlock Panels
hr: Otključaj panele

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Lock Panels
hr: Zaključaj panele

[ctx: @title:window]
en: Information
hr: Informacije

[ctx: @title:window]
en: Folders
hr: Mape

[ctx: @title:window]
en: Places
hr: Mjesta

[ctx: @action:intoolbar Close left view]
en: Close
hr: Zatvori

[ctx: @info]
en: Close left view
hr: Zatvori lijevi prikaz

[ctx: @action:intoolbar Close right view]
en: Close
hr: Zatvori

[ctx: @info]
en: Close right view
hr: Zatvori desni prikaz

[ctx: @action:intoolbar Split view]
en: Split
hr: Razdvoji

[ctx: @info]
en: Split view
hr: Razdvojeni prikaz

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
hr: Isprazni smeće

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect All
hr: Ukloni odabir svih

[ctx: @action:inmenu Go]
en: App&lications
hr: Ap%likacije

[ctx: @action:inmenu Go]
en: &Network Folders
hr: &Mrežne mape

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Trash
hr: Smeće

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Autostart
hr: Samopokretanje

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open &Terminal
hr: Otvori &terminal

[ctx: @title:window]
en: Select
hr: Odaberi

en: Select all items matching this pattern:
hr: Odaberi sve stavke koje se slažu s ovim uzorkom:

[ctx: @title:window]
en: Unselect
hr: Ukloni odabir

en: Unselect all items matching this pattern:
hr: Ukloni odabir sa svih stavki koje se slažu s ovim uzorkom:

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hr: &Uredi

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (selection)
en: Selection
hr: Odabrano

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hr: &Prikaz

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
hr: &Kreni

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
hr: Alati

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Dolphin Toolbar
hr: Alatna traka Dolphina

en: Recently Closed Tabs
hr: Nedavno zatvorene kartice

en: Empty Recently Closed Tabs
hr: Izbriši nedavno zatvorene kartice

[ctx: @action:inmenu]
en: New Tab
hr: Nova kartica

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
hr: Odvoji karticu

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other Tabs
hr: Zatvori druge kartice

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
hr: Zatvori karticu

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (location_bar)
en: Location Bar
hr: Lokacijska traka

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hr: Glavna alatna traka

[ctx: @info:status]
en: No items found.
hr: Nema nađenih stavki.

[ctx: @info:status]
en: Dolphin does not support web pages, the web browser has been launched
hr: Dolphin ne podržava web stranice, stoga je pokrenut web preglednik.

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol
hr: Nevaljali protokol

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
hr: Sakrij traku s filtrom

[ctx: @title:group Size]
en: Folders
hr: Mape

[ctx: @title:group Size]
en: Small
hr: Mali

[ctx: @title:group Size]
en: Medium
hr: Srednji

[ctx: @title:group Size]
en: Big
hr: Veliki

[ctx: @title:group Date]
en: Today
hr: Danas

[ctx: @title:group Date]
en: Yesterday
hr: Jučer

[ctx: @title:group Date]
en: Two Weeks Ago
hr: Prije dva tjedna

[ctx: @title:group Date]
en: Three Weeks Ago
hr: Prije tri tjedna

[ctx: @title:group Date]
en: Earlier this Month
hr: Ranije ovaj mjesec

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Read,
hr: Čitanje,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Write,
hr: Pisanje,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Execute,
hr: Izvršavanje,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Forbidden
hr: Zabranjeno

[ctx: @label]
en: Size
hr: Veličina

[ctx: @label]
en: Modified
hr: Mijenjano

[ctx: @label]
en: Type
hr: Vrsta

[ctx: @label]
en: Tags
hr: Oznake

[ctx: @label]
en: Comment
hr: Komentar

[ctx: @label]
en: Height
hr: Visina

[ctx: @label]
en: Path
hr: Putanja

[ctx: @label]
en: Link Destination
hr: Odredište linka

[ctx: @label]
en: Permissions
hr: Dopuštenja

[ctx: @label]
en: Owner
hr: Vlasnik

[ctx: @info:status]
en: Unknown error.
hr: Nepoznata greška.

[ctx: @title]
en: File Manager
hr: upravitelj datoteka

[ctx: @info:credit]
en: Developer
hr: Razvijatelj

[ctx: @info:credit]
en: Documentation
hr: Dokumentacija

[ctx: @info:shell]
en: Dolphin will get started with a split view.
hr: Dolphin će biti pokrenut s razdvojenim prikazom.

[ctx: @info:shell]
en: Document to open
hr: Dokument za otvaranje

note: i18n: ectx: label, entry (AutoScrolling), group (FoldersPanel)
en: Automatic scrolling
hr: Automatsko pomicanje

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
hr: Izreži

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
hr: Kopiraj

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
hr: Premjesti u smeće

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
hr: Ukloni

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Hidden Files
hr: Prikaži skrivene datoteke

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Scrolling
hr: Automatsko pomicanje

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
hr: Svojstva

[ctx: @action:inmenu]
en: Preview
hr: Pregled

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
hr: Odaberite podatke koji trebaju biti prikazani:

en: play
hr: sviraj

note: i18n: ectx: label, entry (Location), group (Search)
en: Location
hr: Lokacija

note: i18n: ectx: label, entry (What), group (Search)
en: What
hr: Što

[ctx: action:button]
en: From Here (%1)
hr: Odavde (%1)

[ctx: @info:tooltip]
en: Quit searching
hr: Zaustavi pretraživanje

[ctx: action:button]
en: Filename
hr: Naziv datoteke

[ctx: action:button]
en: Content
hr: Sadržaj

[ctx: action:button]
en: From Here
hr: Odavde

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
hr: Rezultati pretraživanja za '%1'

[ctx: @action:button]
note: i18n: Aborts the current step-by-step process to delete files by leaving the selection mode. i18n: Aborts the current step-by-step process of moving files to the trash by leaving the selection mode.
en: Cancel
hr: Prekinuti

[ctx: @label:textbox]
en: Select which services should be shown in the context menu:
hr: Podesite koje bi usluge trebale biti prikazane u kontekstnom izborniku:

note: i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (CompactMode)
en: Use system font
hr: Koristi pismo sustava

note: i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (CompactMode)
en: Icon size
hr: Veličina ikone

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (CompactMode)
en: Preview size
hr: Veličina pregleda

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCopyMoveMenu), group (ContextMenu)
en: Show 'Copy To' and 'Move To' commands in context menu
hr: Prikaži naredbe 'Kopiraj na' ili 'Premjesti na' u kontekstnom izborniku

note: i18n: ectx: label, entry (ColumnPositions), group (DetailsMode)
en: Position of columns
hr: Pozicije stupaca

note: i18n: ectx: label, entry (ExpandableFolders), group (DetailsMode)
en: Expandable folders
hr: Proširujuće mape

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HiddenFilesShown), group (Settings)
en: When this option is enabled hidden files, such as those starting with a '.', will be shown in the file view.
hr: Kad je ova opcija uključena, skrivene datoteke, kao one koje počinju s '.', bit će prikazane u listi datoteka.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (Dolphin)
en: Version
hr: Inačica

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Version), group (Dolphin)
en: This option defines the used version of the view properties.
hr: Ova opcija određuje koja se koristi inačica svojstva prikaza.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ViewMode), group (Dolphin)
en: View Mode
hr: Način prikaza

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ViewMode), group (Dolphin)
en: This option controls the style of the view. Currently supported values include icons (0), details (1) and column (2) views.
hr: Ova opcija regulira stil prikaza. Trenutno podržane vrijednosti su da sadrži prikaze ikona (0), detalja (1) i stupaca (2).

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreviewsShown), group (Dolphin)
en: When this option is enabled, a preview of the file content is shown as an icon.
hr: Kad je ova opcija uključena, pregled sadržaja datoteke je prikazan kao ikona.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortRole), group (Dolphin)
en: Sort files by
hr: Sortiraj datoteke po

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortOrder), group (Dolphin)
en: Order in which to sort files
hr: Poredak po kojem su datoteke sortirane

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortFoldersFirst), group (Dolphin)
en: Show folders first when sorting files and folders
hr: Prikaži prvo mape kada se sortiraju datoteke i mape

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Timestamp), group (Dolphin)
en: Properties last changed
hr: Svojstva su zadnji put promijenjena

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Timestamp), group (Dolphin)
en: The last time these properties were changed by the user.
hr: Korisnik je zadnji put promijenio ova svojstva.

note: i18n: ectx: label, entry (EditableUrl), group (General)
en: Should the URL be editable for the user
hr: Bi li korisnik trebao moći urediti URL

note: i18n: ectx: label, entry (UrlCompletionMode), group (General)
en: Text completion mode of the URL Navigator
hr: Način dovršavanja teksta u URL Navigatoru

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFullPath), group (General)
en: Should the full path be shown inside the location bar
hr: Bi li cijeli put trebao biti prikazan unutar lokacijske trake

note: i18n: ectx: label, entry (ModifiedStartupSettings), group (General)
en: Have the startup settings been modified (internal setting not shown in the UI)
hr: Jesu li se promijenile postavke pokretanja (interne postavke nisu prikazane u sučelju)

note: i18n: ectx: label, entry (HomeUrl), group (General)
en: Home URL
hr: Početni URL

note: i18n: ectx: label, entry (SplitView), group (General)
en: Split the view into two panes
hr: Razdvoji prikaz u dva panela

note: i18n: ectx: label, entry (FilterBar), group (General)
en: Should the filter bar be shown
hr: Da li će traka s filtarom biti prikazana

note: i18n: ectx: label, entry (BrowseThroughArchives), group (General)
en: Browse through archives
hr: Traži kroz aktivnosti

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmClosingMultipleTabs), group (General)
en: Ask for confirmation when closing windows with multiple tabs.
hr: Pitaj za potvrdu prilikom zatvaranja prozora s više kartica.

note: i18n: ectx: label, entry (RenameInline), group (General)
en: Rename inline
hr: Preimenuj unutar linije

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSelectionToggle), group (General)
en: Show selection toggle
hr: Prikaži odabirni preklopnik

note: i18n: ectx: label, entry (ShowToolTips), group (General)
en: Show tooltips
hr: Prikaži opis alata

note: i18n: ectx: label, entry (ViewPropsTimestamp), group (General)
en: Timestamp since when the view properties are valid
hr: Postavljaj vremenske oznake od kad vrijede svojstva prikaza

note: i18n: ectx: label, entry (AutoExpandFolders), group (General)
en: Use auto-expanding folders for all view types
hr: Koristi samoproširujuće mape za sve tipove prikaza

note: i18n: ectx: label, entry (ShowZoomSlider), group (General)
en: Show zoom slider in the statusbar
hr: Prikaži zum klizač u statusnoj traci

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSpaceInfo), group (General)
en: Show the space information in the statusbar
hr: Prikaži informacije o prostoru u statusnoj traci

note: i18n: ectx: label, entry (LockPanels), group (General)
en: Lock the layout of the panels
hr: Zaključak raspored panela

note: i18n: ectx: label, entry (enabledPlugins), group (VersionControl)
en: Enabled plugins
hr: Omogućeni priključci

[ctx: @title:group General settings]
en: General
hr: Opće

[ctx: @title:group]
en: Startup
hr: Pokretanje

[ctx: @title:group]
en: View Modes
hr: Načini prikaza

[ctx: @title:group]
en: Navigation
hr: Navigacija

[ctx: @title:group]
en: Trash
hr: Smeće

[ctx: @option:check]
en: Show tooltips
hr: Prikaži info-oblačiće

[ctx: @option:check]
en: Show selection marker
hr: Prikaži marker za obilježavanje

[ctx: @title:window]
en: Configure Preview for %1
hr: Podesi pregled za %1

[ctx: @title:tab Behavior settings]
en: Behavior
hr: Ponašanje

[ctx: @title:tab Previews settings]
en: Previews
hr: Pregledi

[ctx: @title:tab Status Bar settings]
en: Status Bar
hr: Statusna traka

[ctx: @option:check]
en: Show zoom slider
hr: Prikaži zum klizač

[ctx: @option:check]
en: Show space information
hr: Prikaži informacije o prostoru

[ctx: @title:tab]
en: Icons
hr: Ikone

[ctx: @title:tab]
en: Details
hr: Detalji

[ctx: @option:check]
en: Open archives as folder
hr: Otvaraj arhive kao mape

[ctx: option:check]
en: Open folders during drag operations
hr: Otvaraj mape prilikom operacije povlačenja

[ctx: @action:button]
en: Use Current Location
hr: Koristi trenutnu lokaciju

[ctx: @action:button]
en: Use Default Location
hr: Koristi zadanu lokaciju

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show filter bar
hr: Prikaži traku filtra

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path inside location bar
hr: Prikaži cijelu putanju unutar lokacijske trake

[ctx: @info]
en: The location for the home folder is invalid or does not exist, it will not be applied.
hr: Lokacija osobne mape nije valjana ili ne postoji, pa neće biti primijenjena.

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: System Font
hr: Pismo sustava

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: Custom Font
hr: Prilagođeno pismo

[ctx: @info:tooltip]
en: Size: 1 pixel | Size: %1 pixels
hr[0]: Veličina: %1 piksel
hr[1]: Veličina: %1 piksela
hr[2]: Veličina: %1 piksela

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons
hr: Ikone

[ctx: @item:inlistbox]
en: Details
hr: Detalji

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Ascending
hr: Uzlazno

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Descending
hr: Silazno

[ctx: @option:check]
en: Show folders first
hr: Prikaži prvo mape

[ctx: @option:check]
en: Show preview
hr: Prikaži pregled

[ctx: @option:check]
en: Show in groups
hr: Prikaži u grupama

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files
hr: Prikaži sakrivene datoteke

[ctx: @label:listbox]
en: View mode:
hr: Način prikaza:

[ctx: @label:listbox]
en: Sorting:
hr: Sortiranje:

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder
hr: trenutnu mapu

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: All folders
hr: sve mape

[ctx: @info]
en: The view properties of all sub-folders will be changed. Do you want to continue?
hr: Svojstva prikaza svih podmapa bit će promijenjena. Želite li nastaviti?

[ctx: @info]
en: The view properties of all folders will be changed. Do you want to continue?
hr: Svojstva prikaza svih mapa bit će promijenjena. Želite li nastaviti?

[ctx: @title:window]
en: Applying View Properties
hr: Primjenjivanje svojstva prikaza

[ctx: @info:progress]
en: Counting folders: %1
hr: Brojanje mapa: %1

[ctx: @info:progress]
en: Folders: %1
hr: Mape: %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Zoom Slider
hr: Prikaži zum klizač

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Space Information
hr: Prikaži informacije o prostoru

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free
hr: %1 slobodno

en: Select Remote Charset
hr: Odaberi udaljen skup znakova

en: Default
hr: Zadan

en: Reload
hr: Učitaj ponovno

[ctx: @info:status]
en: 1 Folder selected | %1 Folders selected
hr[0]: %1 mapa odabrana
hr[1]: %1 mape odabrane
hr[2]: %1 mapa odabranih

[ctx: @info:status]
en: 1 File selected | %1 Files selected
hr[0]: Odabrana %1 datoteka
hr[1]: Odabrane %1 datoteke
hr[2]: Odabrano %1 datoteka

[ctx: @info:status]
en: Delete operation completed.
hr: Operacija brisanja je završena.

[ctx: @info:status]
en: The location is empty.
hr: Lokacija je prazna.

[ctx: @info:status]
en: The location '%1' is invalid.
hr: Lokacija '%1' nije valjana.

[ctx: @action "Move to Trash" for non-local files, etc.]
en: Delete (using shortcut for Trash)
hr: Ukloni (koristeći prečac za smeće)

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
hr: Svojstva

[ctx: @action:intoolbar]
en: View Mode
hr: Način prikaza

[ctx: @info]
en: Show preview of files and folders
hr: Prikaži pregled datoteka i mapa

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Folders First
hr: Prvo mape

[ctx: @action:inmenu View]
en: Sort By
hr: Sortiranje po

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show in Groups
hr: Prikaži u grupama

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Icons
hr: Ikone

[ctx: @info]
en: Icons view mode
hr: Način prikaza s ikonama

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Details
hr: Detalji

[ctx: @info]
en: Details view mode
hr: Način detaljnog prikaza
