dolphin - en to ku translation catalogue (111 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
ku: Sergo Vala Bike

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
ku: Şûnde Bîne

[ctx: @title:menu Create new folder, file, link, etc.]
en: Create New
ku: Nû Biafirîne

[ctx: @info:status]
en: Created folder.
ku: Peldank biafirîne.

[ctx: @action:inmenu File]
en: New &Window
ku: Paceyeke &Nû

[ctx: @action:inmenu File]
en: New Tab
ku: Hilpekîna Nû

[ctx: @action:inmenu Add current folder to places]
en: Add to Places
ku: Têxe Ciyan

[ctx: @action:inmenu File]
en: Close Tab
ku: Hilpekînê Dabide

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Invert Selection
ku: Hilbijartinê Serûbin Bike

[ctx: @action:inmenu View]
en: Stop
ku: Sekinandin

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Editable Location
ku: Cihê tê Serastkirin

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
ku: Cih Biguhezîne

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Compare Files
ku: Pelan Bide Ber Hev

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Next Tab
ku: Hilfirîna Nû Çalak Bike

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Previous Tab
ku: Hilfirîna Berê Çalak Bike

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tab
ku: Hilpekîna Nû de Veke

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Window
ku: Paceya Nû de Veke

[ctx: @title:window]
en: Information
ku: Agahî

[ctx: @title:window]
en: Folders
ku: Peldank

[ctx: @title:window Shell terminal]
en: Terminal
ku: Termînal

[ctx: @title:window]
en: Places
ku: Cih

[ctx: @action:intoolbar Close left view]
en: Close
ku: Dadan

[ctx: @action:intoolbar Close right view]
en: Close
ku: Dadan

[ctx: @action:intoolbar Split view]
en: Split
ku: Veqetîne

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
ku: Çopê Vala Bike

[ctx: @action:inmenu Go]
en: App&lications
ku: &Sepan

[ctx: @action:inmenu Go]
en: &Network Folders
ku: Peldankên &Torê

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Trash
ku: Sergo

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Autostart
ku: Xweber bide destpêkirin

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open &Terminal
ku: &Termînalê Veke

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ku: &Biguherhîne

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ku: &Bibîne

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ku: &Biçe

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
ku: Amûr

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Dolphin Toolbar
ku: Darikê Amûran yê Dolphin

[ctx: @action:inmenu]
en: New Tab
ku: Hilpekîna Nû

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other Tabs
ku: Hilpekînên Din Dabide

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
ku: Etîketê Dabide

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ku: Darikê Amûran ya Mak

[ctx: @info:status]
en: Dolphin does not support web pages, the web browser has been launched
ku: Dolphin piştgirî nade rûpelên torê, geroka torê tê vebe

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol
ku: Protokola nenas

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
ku: Darikê Fîltrekirinê Veşêre

[ctx: @title:group Size]
en: Folders
ku: Peldank

[ctx: @title:group Size]
en: Small
ku: Biçûk

[ctx: @title:group Size]
en: Medium
ku: Orte

[ctx: @title:group Size]
en: Big
ku: Mezin

[ctx: @title:group Date]
en: Today
ku: Îro

[ctx: @title:group Date]
en: Yesterday
ku: Do

[ctx: @title:group Date]
en: Two Weeks Ago
ku: Du Hefte Berê

[ctx: @title:group Date]
en: Three Weeks Ago
ku: Sê Hefte Berê

[ctx: @title:group Date]
en: Earlier this Month
ku: Berê di vî mehî de

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Read,
ku: Xwendin,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Write,
ku: Nivîsîn,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Execute,
ku: Xebitandin,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Forbidden
ku: Qedexe

[ctx: @title]
en: File Manager
ku: Gerînendeyê Pelan

[ctx: @info:credit]
en: Developer
ku: Pêşdebir

[ctx: @info:credit]
en: Documentation
ku: Belgekirin

[ctx: @info:shell]
en: Document to open
ku: Belgeya were vekirin

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
ku: Jêkirin

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
ku: Jibergirtin

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
ku: Jê bibe

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Hidden Files
ku: Pelên Veşartî Nîşan Bide

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
ku: Taybetmendî

[ctx: @action:button]
note: i18n: Aborts the current step-by-step process to delete files by leaving the selection mode. i18n: Aborts the current step-by-step process of moving files to the trash by leaving the selection mode.
en: Cancel
ku: Betalkirin

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HiddenFilesShown), group (Settings)
en: When this option is enabled hidden files, such as those starting with a '.', will be shown in the file view.
ku: Dema ev vebijêrk hat çalakirin, pelên veşartî ên ku navên wan bi  '.', dest pê dikin dê wekî pel bên nîşandan.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ViewMode), group (Dolphin)
en: View Mode
ku: Moda Xuyakirinê

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ViewMode), group (Dolphin)
en: This option controls the style of the view. Currently supported values include icons (0), details (1) and column (2) views.
ku: Ev vebijêrk şêweya xuyakirinê kontrol dike. Nirxên niha tên destekirin hundirandina îkonan (0), kîtekît (1) û xuyakirinên sitûnan (2).

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreviewsShown), group (Dolphin)
en: When this option is enabled, a preview of the file content is shown as an icon.
ku: Dema ku ev vebijêrk çalak bibe, pêşdîtina naveroka pelî dê wekî îkonekê bê nîşandan.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortRole), group (Dolphin)
en: Sort files by
ku: Pelan li gorî vê rêz bike

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortOrder), group (Dolphin)
en: Order in which to sort files
ku: Pelan li gorî vê rêz bike

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Timestamp), group (Dolphin)
en: Properties last changed
ku: Dema dawî ya guherandina taybetmendiyan

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Timestamp), group (Dolphin)
en: The last time these properties were changed by the user.
ku: Dema dawî ku ev taybetmendî ji hêla bikarhêner ve hatin guherandin.

[ctx: @title:group General settings]
en: General
ku: Giştî

[ctx: @title:group]
en: Startup
ku: Destpêk

[ctx: @title:group]
en: View Modes
ku: Moda Nîşandanê

[ctx: @option:check]
en: Show tooltips
ku: Qutî ya amûran nîşan bide

[ctx: @option:check]
en: Show selection marker
ku: Nîşanderê hilbijartî nîşan bide

[ctx: @option:check]
en: Show zoom slider
ku: Kaşkera nêzîktir kirinê nîşan bide

[ctx: @option:check]
en: Show space information
ku: Agahiya valahiyê nîşan bide

[ctx: @title:tab]
en: Icons
ku: Sembol

[ctx: @title:tab]
en: Details
ku: Kîtekît

[ctx: option:check]
en: Open folders during drag operations
ku: Peldankan veke demê kirinên kaş kirinê de

[ctx: @action:button]
en: Use Current Location
ku: Ciyê Derbasdar Bi Kar Bîne

[ctx: @action:button]
en: Use Default Location
ku: Ciyê Standard Bi Kar Bîne

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show filter bar
ku: Darikê fîltreyê nîşan bide

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path inside location bar
ku: Rê ya çûnê bitemamî di nav darikê de nîşan bide

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: System Font
ku: Curenivîsê Pegalê

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: Custom Font
ku: Curenivîsê Taybet

[ctx: @info:tooltip]
en: Size: 1 pixel | Size: %1 pixels
ku[0]: Mezinahî: 1 pîksel
ku[1]: Mezinahî: %1 pîkselan

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons
ku: Sembol

[ctx: @item:inlistbox]
en: Details
ku: Kîtekît

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Ascending
ku: Ber bi jor

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Descending
ku: Ber bi jêr

[ctx: @option:check]
en: Show preview
ku: Pêşdîtinê nîşan bide

[ctx: @option:check]
en: Show in groups
ku: Di koman de nîşan bide

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files
ku: Pelên veşartî nîşan bide

[ctx: @label:listbox]
en: View mode:
ku: Moda xuyakirinê:

[ctx: @label:listbox]
en: Sorting:
ku: Rêzkirin:

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder
ku: Peldanka Niha

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: All folders
ku: Hemû peldank

[ctx: @info]
en: The view properties of all folders will be changed. Do you want to continue?
ku: Taybetmendiyên xuyakirina hemû peldankan dê bê guherandin. Dixwazî bidomînî?

[ctx: @title:window]
en: Applying View Properties
ku: Taybetmendiyên Xuyakirinê Tên Sepandin

[ctx: @info:progress]
en: Counting folders: %1
ku: Peldank tên hejmartin: %1

[ctx: @info:progress]
en: Folders: %1
ku: Peldank: %1

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free
ku: %1 vala

[ctx: @info:status]
en: 1 Folder selected | %1 Folders selected
ku[0]: Peldankek Hatiye Hilbijartin
ku[1]: %1 Peldank Hatine Hilbijartin

[ctx: @info:status]
en: 1 File selected | %1 Files selected
ku[0]: Pelek hate hilbijartin
ku[1]: %1 Pelên te hatin hilbijartin

[ctx: @info:status]
en: Delete operation completed.
ku: Karê jêbirinê qediya.

[ctx: @info:status]
en: The location is empty.
ku: Cî vala ye.

[ctx: @info:status]
en: The location '%1' is invalid.
ku: Ciyê '%1' vala ye.
