dolphin - en to ms translation catalogue (80 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
ms: Kosongkan Sampah

[ctx: @title:menu Create new folder, file, link, etc.]
en: Create New
ms: Cipta Baru

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
ms: Pengesahan

en: C&lose Current Tab
ms: &Tutup Tab Semasa

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
ms: Anda mempunyai banyak tab yang dibuka pada tetingkap ini, anda pasti mahu keluar?

en: Do not ask again
ms: Jangan tanya lagi

[ctx: @action:inmenu File]
en: New &Window
ms: &Tetingkap Baru

[ctx: @action:inmenu File]
en: New Tab
ms: Tab Baru

[ctx: @action:inmenu File]
en: Close Tab
ms: Tutup Tab

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Invert Selection
ms: Songsangkan Pilihan

[ctx: @action:inmenu View]
en: Stop
ms: Henti

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Editable Location
ms: Lokasi Boleh Ubah

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
ms: Lokasi Gantian

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal
ms: Buka Terminal

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tab
ms: Buka di Tab Baru

[ctx: @title:window]
en: Information
ms: Maklumat

[ctx: @title:window]
en: Folders
ms: Folder

[ctx: @action:intoolbar Close left view]
en: Close
ms: Tutup

[ctx: @action:intoolbar Close right view]
en: Close
ms: Tutup

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
ms: Kosongkan Sampah

[ctx: @action:inmenu Go]
en: App&lications
ms: Ap&likasi

[ctx: @action:inmenu Go]
en: &Network Folders
ms: Folder Ra&ngkaian

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Trash
ms: Sampah

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Autostart
ms: Automula

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open &Terminal
ms: Buka &Terminal

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ms: &Sunting

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ms: &Lihat

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ms: &Pergi

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
ms: Alat

en: Recently Closed Tabs
ms: Tab Yang Baru Ditutup

[ctx: @action:inmenu]
en: New Tab
ms: Tab Baru

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
ms: Tutup Tab

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ms: Bar Alatan Utama

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
ms: Sembunyikan Bar Penapis

[ctx: @title:group Size]
en: Folders
ms: Folder

[ctx: @title:group Size]
en: Small
ms: Kecil

[ctx: @title:group Size]
en: Medium
ms: Sederhana

[ctx: @title:group Size]
en: Big
ms: Besar

[ctx: @title:group Date]
en: Today
ms: Hari ini

[ctx: @title:group Date]
en: Yesterday
ms: Semalam

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Read,
ms: Baca,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Forbidden
ms: Terlarang

[ctx: @info:status]
en: Unknown error.
ms: Ralat tidak diketahui.

[ctx: @title]
en: File Manager
ms: Pengurus Fail

[ctx: @info:credit]
en: Developer
ms: Pemaju

[ctx: @info:credit]
en: Documentation
ms: Dokumentasi

[ctx: @info:shell]
en: Document to open
ms: Dokumen yang hendak dibuka

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
ms: Potong

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
ms: Salin

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
ms: Alih ke Tong Sampah

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
ms: Padam

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Hidden Files
ms: Papar Fail Tersembunyi

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
ms: Ciri-ciri

[ctx: @action:inmenu]
en: Preview
ms: Pralihat

en: play
ms: main

note: i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (CompactMode)
en: Use system font
ms: Guna font sistem

note: i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (CompactMode)
en: Icon size
ms: Saiz ikon

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (CompactMode)
en: Preview size
ms: Saiz pralihat

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ViewMode), group (Dolphin)
en: View Mode
ms: Mod Lihat

note: i18n: ectx: label, entry (ShowZoomSlider), group (General)
en: Show zoom slider in the statusbar
ms: Papar peleret zoom dalam bar status

[ctx: @title:tab Previews settings]
en: Previews
ms: Pralihat

[ctx: @option:check]
en: Show zoom slider
ms: Papar peleret zoom

[ctx: @title:tab Behavior settings]
en: Behavior
ms: Perilaku

[ctx: @title:tab]
en: Icons
ms: Ikon

[ctx: @title:tab]
en: Details
ms: Terperinci

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: System Font
ms: Font Sistem

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons
ms: Ikon

[ctx: @item:inlistbox]
en: Details
ms: Terperinci

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Ascending
ms: Menaik

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Descending
ms: Menurun

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files
ms: Papar fail tersembunyi

[ctx: @label:listbox]
en: View mode:
ms: Mod papar:

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free
ms: %1 bebas

en: Reload
ms: Ulangmuat

[ctx: @info:status]
en: Delete operation completed.
ms: Operasi memadam selesai.

[ctx: @info:status]
en: The location is empty.
ms: Lokasi adalah kosong.

[ctx: @info:status]
en: The location '%1' is invalid.
ms: Lokasi '%1' tidak sah.

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
ms: Ciri-ciri

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Icons
ms: Ikon

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Details
ms: Terperinci
