dolphin - en to nl translation catalogue (686 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
nl: Prullenbak legen

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
nl: Terugzetten

[ctx: @title:menu Create new folder, file, link, etc.]
en: Create New
nl: Nieuwe aanmaken

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path
nl: Open pad

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Window
nl: Pad in nieuw venster openen

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Tab
nl: Pad in nieuw tabblad openen

[ctx: @info:status]
en: Successfully copied.
nl: Met succes gekopieerd.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved.
nl: Met succes verplaatst.

[ctx: @info:status]
en: Successfully linked.
nl: Met succes gekoppeld.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved to trash.
nl: Met succes naar de prullenbak verplaatst.

[ctx: @info:status]
en: Successfully renamed.
nl: Met succes hernoemd.

[ctx: @info:status]
en: Created folder.
nl: Aangemaakte map.

[ctx: @info]
en: Go back
nl: Ga terug

[ctx: @info:whatsthis go back]
en: Return to the previously viewed folder.
nl: Terug gaan naar de eerder bekeken map.

[ctx: @info]
en: Go forward
nl: Ga verder

[ctx: @info:whatsthis go forward]
en: This undoes a <interface>Go|Back</interface> action.
nl: Dit maakt een actie <interface>Ga naar|Terug</interface> ongedaan.

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
nl: Bevestiging

[ctx: @action:button 'Quit Dolphin' button]
en: &Quit %1
nl: %1 &afsluiten

en: C&lose Current Tab
nl: Huidig tabblad s&luiten

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
nl: U hebt verschillende tabbladen geopend in dit venster. Wilt u het venster  afsluiten, het tabblad sluiten of annuleren?

en: Do not ask again
nl: Deze vraag niet meer stellen

en: Show &Terminal Panel
nl: &Terminalpaneel tonen

en: The program '%1' is still running in the Terminal panel. Are you sure you want to quit?
nl: Het programma '%1' is nog steeds actief in het Terminalpaneel. Wilt u afbreken?

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open %1
nl: %1 openen

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Preferred Search Tool
nl: Hulpmiddel voor zoeken met voorkeur openen

en: Are you sure you want to open 1 terminal window? | Are you sure you want to open %1 terminal windows?
nl[0]: Wilt u 1 terminalvenster openen?
nl[1]: Wilt u %1 terminalvensters openen?

[ctx: @action:button]
en: Open %1 Terminal | Open %1 Terminals
nl[0]: &Terminal openen
nl[1]: %1 terminals openen

[ctx: @action:inmenu menu for configure actions]
en: Configure
nl: Configureren

[ctx: @action:inmenu File]
en: New &Window
nl: Nieuw &venster

[ctx: @info]
en: Open a new Dolphin window
nl: Een nieuw venster in Dolphin openen

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a new window just like this one with the current location and view.<nl/>You can drag and drop items between windows.
nl: Dit opent een nieuw venster net als deze met de huidige locatie en weergave.<nl/>U kunt items tussen vensters verslepen en loslaten.

[ctx: @action:inmenu File]
en: New Tab
nl: Nieuw tabblad

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a new <emphasis>Tab</emphasis> with the current location and view.<nl/>A tab is an additional view within this window. You can drag and drop items between tabs.
nl: Dit opent een nieuw <emphasis>Tabblad</emphasis> met de huidige locatie en weergave.<nl/>Een tabblad is een extra weergave binnen dit venster. U kunt items tussen tabbladen verslepen en loslaten.

[ctx: @action:inmenu Add current folder to places]
en: Add to Places
nl: Aan Locaties toevoegen

[ctx: @info:whatsthis]
en: This adds the selected folder to the Places panel.
nl: Dit voegt de geselecteerde map toe aan het paneel Locaties.

[ctx: @action:inmenu File]
en: Close Tab
nl: Tabblad sluiten

[ctx: @info:whatsthis]
en: This closes the currently viewed tab. If no more tabs are left this window will close instead.
nl: Dit sluit het huidige bekeken tabblad. Als er geen tabbladen over zijn dan zal dit venster in plaats daarvan sluiten.

[ctx: @info:whatsthis quit]
en: This closes this window.
nl: Dit sluit dit venster.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para><emphasis>Cut, Copy</emphasis> and <emphasis>Paste</emphasis> work between many applications and are among the most used commands. That's why their <emphasis>keyboard shortcuts</emphasis> are prominently placed right next to each other on the keyboard: <shortcut>Ctrl+X</shortcut>, <shortcut>Ctrl+C</shortcut> and <shortcut>Ctrl+V</shortcut>.</para>
nl: <para><emphasis>Knippen, Kopiëren</emphasis> en <emphasis>Plakken</emphasis> werkt tussen veel toepassingen en behoren tot de meest gebruikte commando's. Dat is waarom hun <emphasis>sneltoetsen</emphasis> prominent geplaatst zijn precies naast elkaar op het toetsenbord: <shortcut>Ctrl+X</shortcut>, <shortcut>Ctrl+C</shortcut> and <shortcut>Ctrl+V</shortcut>.</para>

[ctx: @action]
en: Cut…
nl: Knippen…

[ctx: @info:whatsthis cut]
en: This copies the items in your current selection to the <emphasis>clipboard</emphasis>.<nl/>Use the <emphasis>Paste</emphasis> action afterwards to copy them from the clipboard to a new location. The items will be removed from their initial location.
nl: Dit kopieert de items in uw huidige selectie naar het <emphasis>klembord</emphasis>.<nl/>Gebruik de actie <emphasis>Plakken</emphasis> daarna om ze van het klembord naar een nieuwe locatie te kopiëren. De items zullen verwijderd worden van hun initiële locatie.

[ctx: @action]
en: Copy…
nl: Kopiëren…

[ctx: @info:whatsthis copy]
en: This copies the items in your current selection to the <emphasis>clipboard</emphasis>.<nl/>Use the <emphasis>Paste</emphasis> action afterwards to copy them from the clipboard to a new location.
nl: Dit kopieert de items in uw huidige selectie naar het <emphasis>klembord</emphasis><nl/>Gebruik de actie <emphasis>Plakken</emphasis> daarna om ze van het klembord naar een nieuwe locatie te kopiëren.

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Paste
nl: Plakken

[ctx: @info:whatsthis paste]
en: This copies the items from your <emphasis>clipboard</emphasis> to the currently viewed folder.<nl/>If the items were added to the clipboard by the <emphasis>Cut</emphasis> action they are removed from their old location.
nl: Dit kopieert de items uit uw <emphasis>klembord</emphasis> naar de nu bekeken map.<nl/>Als de items aan het klembord zijn toegevoegd door de actie <emphasis>Knippen</emphasis> dan worden ze verwijderd uit hun oude locatie.

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Other View
nl: Naar andere weergave kopiëren

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Other View…
nl: Naar andere weergave kopiëren…

[ctx: @info:whatsthis Copy]
en: This copies the selected items from the <emphasis>active</emphasis> view to the inactive split view.
nl: Dit kopieert de geselecteerde items van de <emphasis>actieve</emphasis> gesplitste weergave naar de inactieve gesplitste weergave.

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Copy to Inactive Split View
nl: Naar inactieve gesplitste weergave kopiëren

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Other View
nl: Naar andere weergave verplaatsen

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Other View…
nl: Naar andere weergave verplaatsen…

[ctx: @info:whatsthis Move]
en: This moves the selected items from the <emphasis>active</emphasis> view to the inactive split view.
nl: Dit verplaatst de geselecteerde items van de <emphasis>actieve</emphasis> gesplitste weergave naar de inactieve gesplitste weergave.

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Move to Inactive Split View
nl: Naar inactieve gesplitste weergave verplaatsen

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Filter Bar
nl: Filterbalk tonen

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens the <emphasis>Filter Bar</emphasis> at the bottom of the window.<nl/> There you can enter a text to filter the files and folders currently displayed. Only those that contain the text in their name will be kept in view.
nl: Dit opent de <emphasis>Filterbalk</emphasis> onderaan het venster.<nl/> U kunt daar een tekst invoeren om de nu getoonde bestanden en mappen te filteren. Alleen diegenen die de tekst in hun naam bevatten zullen in de weergave behouden blijven.

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Filter Bar
nl: Filterbalk omschakelen

en: Search…
nl: Zoeken…

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for files and folders
nl: Naar bestanden en mappen zoeken

[ctx: @info:whatsthis find]
en: <para>This helps you find files and folders by opening a <emphasis>find bar</emphasis>. There you can enter search terms and specify settings to find the objects you are looking for.</para><para>Use this help again on the find bar so we can have a look at it while the settings are explained.</para>
nl: <para>Dit helpt u bij het vinden van bestanden en mappen door het openen van een <emphasis>zoekbalk</emphasis>. U kunt daar zoektermen en instellingen invoeren om de objecten te vinden waarnaar u zoekt.</para><para>Gebruik deze hulpinformatie opnieuw op de zoekbalk zodat we er naar kunnen kijken terwijl de instellingen worden uitgelegd.</para>

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Search Bar
nl: Zoekbalk omschakelen

[ctx: @action:intoolbar]
en: Search
nl: Zoeken

[ctx: @action:inmenu]
note: i18n: This action toggles a selection mode.
en: Select Files and Folders
nl: Bestanden en mappen selecteren

[ctx: @action:intoolbar]
note: i18n: Opens a selection mode for selecting files/folders. The text is kept so unspecific because it will be shown on the toolbar where space is at a premium.
en: Select
nl: Selecteren

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This application only knows which files or folders should be acted on if they are <emphasis>selected</emphasis> first. Press this to toggle a <emphasis>Selection Mode</emphasis> which makes selecting and deselecting as easy as pressing an item once.</para><para>While in this mode, a quick access bar at the bottom shows available actions for the currently selected items.</para>
nl: <para>Deze toepassing weet alleen op welke bestanden of mappen actie moet worden ondernomen als ze eerst zijn <emphasis>geselecteerd</emphasis>. Druk hier op om een <emphasis>Selectiemodus</emphasis> om te schakelen die selecteren en deze ongedaan maken zo makkelijk mogelijk maakt als het drukken op één item eenmalig.</para><para>Tijdens deze modus toont een snelle toegangsbalk onderaan beschikbare acties voor de nu geselecteerde items.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: This selects all files and folders in the current location.
nl: Dit selecteert alle bestanden en mappen in de huidige locatie.

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Invert Selection
nl: Selectie omkeren

[ctx: @info:whatsthis invert]
en: This selects all objects that you have currently <emphasis>not</emphasis> selected instead.
nl: Dit selecteert alle objecten die u, in plaats daarvan, nu <emphasis>niet</emphasis> hebt geselecteerd.

[ctx: @info:whatsthis find]
en: <para>This splits the folder view below into two autonomous views.</para><para>This way you can see two locations at once and move items between them quickly.</para>Click this again afterwards to recombine the views.
nl: <para>Dit splitst de onderstaande weergave van de map in twee autonome weergaven.</para><para>Op deze manier kunt u twee locaties tegelijk zien en items ertussen snel verplaatsen.</para>Klik hierop daarna opnieuw om de weergaven opnieuw te combineren.

[ctx: @action:intoolbar Stash]
en: Stash
nl: Opstapelen

[ctx: @info]
en: Opens the stash virtual directory in a split window
nl: Opent de opstapel virtuele map in een gesplitst venster

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh view
nl: Weergave vernieuwen

[ctx: @info:whatsthis refresh]
en: <para>This refreshes the folder view.</para><para>If the contents of this folder have changed, refreshing will re-scan this folder and show you a newly-updated view of the files and folders contained here.</para><para>If the view is split, this refreshes the one that is currently in focus.</para>
nl: <para>Dit vernieuwt de mapweergave.</para><para>Als de inhoud van deze map is gewijzigd, zal vernieuwen deze map opnieuw scannen en u een bijgewerkte weergave van de bestanden en mappen hierin tonen.</para><para>Als de weergave gesplitst is, wordt diegene vernieuwt die nu in focus is.</para>

[ctx: @action:inmenu View]
en: Stop
nl: Stoppen

[ctx: @info]
en: Stop loading
nl: Laden stoppen

[ctx: @info]
en: This stops the loading of the contents of the current folder.
nl: Dit stopt het laden van de inhoud van de huidige map.

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Editable Location
nl: Bewerkbare locatie

[ctx: @info:whatsthis]
en: This toggles the <emphasis>Location Bar</emphasis> to be editable so you can directly enter a location you want to go to.<nl/>You can also switch to editing by clicking to the right of the location and switch back by confirming the edited location.
nl: Dit schakelt de <emphasis>Locatiebalk</emphasis> om naar bewerkbaar zodat u direct een locatie, waarnaar u wilt gaan, kunt invoeren.<nl/>U kunt ook omschakelen naar bewerken door rechts van de locatie te klikken en terugschakelen door de bewerkingslocatie te bevestigen.

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
nl: Locatie vervangen

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches to editing the location and selects it so you can quickly enter a different location.
nl: Dit schakelt om naar de locatie bewerken en selecteert het zodat u snel een andere locatie kunt invoeren.

[ctx: @action:inmenu File]
en: Undo close tab
nl: Tabblad sluiten ongedaan maken

[ctx: @info:whatsthis undo close tab]
en: This returns you to the previously closed tab.
nl: Dit laat u terugkeren naar het eerder gesloten tabblad.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This undoes the last change you made to files or folders.<nl/>Such changes include <interface>creating, renaming</interface> and <interface>moving</interface> them to a different location or to the <filename>Trash</filename>. <nl/>Changes that can't be undone will ask for your confirmation.
nl: Dit maakt de laatste wijziging die u maakte aan bestanden of mappen ongedaan.<nl/>Zulke wijzigingen omvatten ze <interface>aanmaken, hernoemen</interface> en <interface>verplaatsen</interface> naar een andere locatie of naar de <filename>Prullenbak</filename>. <nl/>Van wijzigingen die niet ongedaan kunnen worden zal gevraagd worden om bevestiging.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Go to your <filename>Home</filename> folder.<nl/>Every user account has their own <filename>Home</filename> that contains their data including folders that contain personal application data.
nl: Ga naar uw <filename>Persoonlijke</filename> map.<nl/>Ieder gebruikersaccount heeft zijn eigen <filename>Persoonlijke map</filename> die de bijbehorende gegevens bevat inclusief mappen die persoonlijke toepassingsgegevens bevat.

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Compare Files
nl: Bestanden vergelijken

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a preferred search tool for the viewed location.</para><para>Use <emphasis>More Search Tools</emphasis> menu to configure it.</para>
nl: <para>Dit opent een hulpmiddel voor zoeken met voorkeur voor de bekeken locatie.</para><para>Gebruikt menu <emphasis>Meer hulpmiddelen voor zoeken</emphasis> om het te configureren.</para>

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal
nl: Terminal openen

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a <emphasis>terminal</emphasis> application for the viewed location.</para><para>To learn more about terminals use the help in the terminal application.</para>
nl: <para>Dit opent een <emphasis>terminal</emphasis> voor de bekeken locatie.</para><para>Om meer te leren over terminals gebruikt u de help in de terminaltoepassing.</para>

[ctx: @action:inmenu Tools]
note: i18n: "Here" refers to the location(s) of the currently selected item(s) or the currently viewed location if nothing is selected.
en: Open Terminal Here
nl: Terminal hier openen

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens <emphasis>terminal</emphasis> applications for the selected items' locations.</para><para>To learn more about terminals use the help in the terminal application.</para>
nl: <para>Dit opent een <emphasis>terminal</emphasis>toepassingen voor de geselecteerde locaties van items.</para><para>Om meer te leren over terminals gebruikt u de help in de terminaltoepassing.</para>

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Focus Terminal Panel
nl: Focus op terminalpaneel

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
nl: &Bladwijzers

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This switches between having a <emphasis>Menubar</emphasis> and having a <interface>%1</interface> button. Both contain mostly the same actions and configuration options.</para><para>The Menubar takes up more space but allows for fast and organised access to all actions an application has to offer.</para><para>The <interface>%1</interface> button is simpler and small which makes triggering advanced actions more time consuming.</para>
nl: <para>Dit wisselt tussen het hebben van een <emphasis>Menubalk</emphasis> en het hebben van een knop <interface>%1</interface>. Beiden bevatten meestal dezelfde acties en configuratie-opties.</para><para>De menubalk neemt meer ruimte maar biedt snelle en georganiseerde toegang tot alle acties die een toepassing kan bieden.</para><para>De knop <interface>%1</interface> is eenvoudig en klein wat het starten van geavanceerde acties tijdrovender maakt.</para>

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Tab %1
nl: Tabblad %1 activeren

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Last Tab
nl: Laatste tabblad activeren

[ctx: @action:inmenu]
en: Next Tab
nl: Volgend tabblad

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Next Tab
nl: Volgend tabblad activeren

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous Tab
nl: Vorig tabblad

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Previous Tab
nl: Vorig tabblad activeren

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Target
nl: Doel tonen

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tab
nl: In nieuw tabblad openen

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tabs
nl: In nieuwe tabbladen openen

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Window
nl: In nieuw venster openen

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Unlock Panels
nl: Panelen ontgrendelen

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Lock Panels
nl: Panelen vergrendelen

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches between having panels <emphasis>locked</emphasis> or <emphasis>unlocked</emphasis>.<nl/>Unlocked panels can be dragged to the other side of the window and have a close button.<nl/>Locked panels are embedded more cleanly.
nl: Dit wisselt tussen het hebben van panelen <emphasis>vergrendeld</emphasis> of <emphasis>ontgrendeld</emphasis>.<nl/>Ontgrendelde panelen kunnen versleept worden naar de andere kant van het venster en hebben een knop Sluiten.<nl/>Vergrendelde panelen zijn netter ingebed.

[ctx: @title:window]
en: Information
nl: Informatie

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>To show or hide panels like this go to <interface>Menu|Panels</interface> or <interface>View|Panels</interface>.</para>
nl: <para>Om panelen zoals deze te tonen of te verbergen ga naar <interface>Menu|Panelen</interface> of <interface>Beeld|Panelen</interface>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para> This toggles the <emphasis>information</emphasis> panel at the right side of the window.</para><para>The panel provides in-depth information about the items your mouse is hovering over or about the selected items. Otherwise it informs you about the currently viewed folder.<nl/>For single items a preview of their contents is provided.</para>
nl: <para> Dit wisselt het paneel <emphasis>informatie</emphasis> om aan de rechter kant van het venster.</para><para>Het paneel levert uitgebreide informatie over de items waarboven uw muis zweeft of over de geselecteerde items. Anders informeert het u over de nu bekeken map.<nl/>Voor enkelvoudige items wordt een voorbeeld van hun inhoud geleverd.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This panel provides in-depth information about the items your mouse is hovering over or about the selected items. Otherwise it informs you about the currently viewed folder.<nl/>For single items a preview of their contents is provided.</para><para>You can configure which and how details are given here by right-clicking.</para>
nl: <para>Dit paneel levert uitgebreide informatie over de items waarboven uw muis zweeft of over de geselecteerde items. Anders informeert het u over de nu bekeken map.<nl/>Voor enkelvoudige items wordt een voorbeeld van hun inhoud geleverd.</para><para>U kunt hier configureren welke details en hoe ze gegeven worden door rechts te klikken.</para>

[ctx: @title:window]
en: Folders
nl: Mappen

[ctx: @info:whatsthis]
en: This toggles the <emphasis>folders</emphasis> panel at the left side of the window.<nl/><nl/>It shows the folders of the <emphasis>file system</emphasis> in a <emphasis>tree view</emphasis>.
nl: Dit wisselt het paneel <emphasis>mappen</emphasis> aan de linkerkant van het venster.<nl/><nl/>Het toont de mappen van het <emphasis>bestandssysteem</emphasis> in een <emphasis>boomstructuur</emphasis>.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This panel shows the folders of the <emphasis>file system</emphasis> in a <emphasis>tree view</emphasis>.</para><para>Click a folder to go there. Click the arrow to the left of a folder to see its subfolders. This allows quick switching between any folders.</para>
nl: <para>Dit paneel toont de mappen van het <emphasis>bestandssysteem</emphasis> in een <emphasis>boomstructuur</emphasis>.</para><para>Klik op een map om er heen te gaan. Klik op de pijl links van een map om zijn submappen te zien. Dit biedt snel wisselen tussen mappen.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This toggles the <emphasis>terminal</emphasis> panel at the bottom of the window.<nl/>The location in the terminal will always match the folder view so you can navigate using either.</para><para>The terminal panel is not needed for basic computer usage but can be useful for advanced tasks. To learn more about terminals use the help in a standalone terminal application like Konsole.</para>
nl: <para>Dit wisselt het paneel <emphasis>terminal</emphasis> onderaan het venster.<nl/>De locatie in de terminal komt altijd overeen met de mapweergave zodat u met elk ervan kunt navigeren.</para><para>Het paneel terminal is niet nodig voor basis computergebruik maar kan nuttig zijn voor geavanceerde taken. Om meer te leren over terminals gebruik de help in een alleenstaande terminaltoepassing zoals Konsole.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>terminal</emphasis> panel. It behaves like a normal terminal but will match the location of the folder view so you can navigate using either.</para><para>The terminal panel is not needed for basic computer usage but can be useful for advanced tasks. To learn more about terminals use the help in a standalone terminal application like Konsole.</para>
nl: <para>Dit is het paneel <emphasis>terminal</emphasis>. Het gedraagt zich zoals een normale terminal maar zal overeenkomen met de locatie van de mapweergave zodat u met beide kunt navigeren.</para><para>Het paneel terminal is niet nodig voor basis computergebruik maar kan nuttig zijn voor geavanceerde taken. Om meer te leren over terminals gebruik de help in een alleenstaande terminaltoepassing zoals Konsole.</para>

[ctx: @title:window]
en: Places
nl: Locaties

[ctx: @item:inmenu]
en: Show Hidden Places
nl: Verborgen locaties tonen

[ctx: @info:whatsthis]
en: This displays all places in the places panel that have been hidden. They will appear semi-transparent unless you uncheck their hide property.
nl: Dit toont alle locaties in het paneel Locaties die verborgen zijn. Ze zullen halfdoorzichtig zijn tenzij u hun eigenschap verbergen hebt uitgeschakeld.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This toggles the <emphasis>places</emphasis> panel at the left side of the window.</para><para>It allows you to go to locations you have bookmarked and to access disk or media attached to the computer or to the network. It also contains sections to find recently saved files or files of a certain type.</para>
nl: <para>Dit wisselt het paneel <emphasis>Locaties</emphasis> aan de linkerkant van het venster.</para><para>Het biedt u om te gaan naar locaties waarvoor u een bladwijzer hebt gemaakt en voor toegang tot schijf of media aangekoppeld aan de computer of aan het netwerk. Het bevat ook secties om recent opgeslagen bestanden of bestanden van een bepaald type te vinden.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>Places</emphasis> panel. It allows you to go to locations you have bookmarked and to access disk or media attached to the computer or to the network. It also contains sections to find recently saved files or files of a certain type.</para><para>Click on an entry to go there. Click with the right mouse button instead to open any entry in a new tab or new window.</para><para>New entries can be added by dragging folders onto this panel. Right-click any section or entry to hide it. Right-click an empty space on this panel and select <interface>Show Hidden Places</interface> to display it again.</para>
nl: <para>Dit is het paneel <emphasis>Locaties</emphasis>. Het biedt u om te gaan naar locaties waarvoor u een bladwijzer hebt gemaakt en voor toegang tot schijf of media aangekoppeld aan de computer of aan het netwerk. Het bevat ook secties om recent opgeslagen bestanden of bestanden van een bepaald type te vinden.</para><para>Klik op een item om er naar toe te gaan. Klik in plaats daarvan met de rechter muisknop om een willekeurig item in een nieuw tabblad of venster te openen.</para><para>Nieuwe items kunnen toegevoegd worden door mappen naar dit paneel te slepen. Klik rechts op een willekeurige sectie of item om het te verbergen. Klik rechts op een lege ruimte in dit paneel en selecteer <interface>Verborgen locaties tonen</interface> om ze opnieuw te tonen.</para>

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Panels
nl: Panelen tonen

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Go to the folder that contains the currently viewed one.</para><para>All files and folders are organized in a hierarchical <emphasis>file system</emphasis>. At the top of this hierarchy is a directory that contains all data connected to this computer—the <emphasis>root directory</emphasis>.</para>
nl: <para>Ga naar de map die de nu bekeken map bevat.</para><para>Alle bestanden en mappen zijn georganiseerd in een hiërarchisch <emphasis>bestandssysteem</emphasis>. Bovenaan deze hiërarchie is een map die alle gegevens bevat verbonden met deze computer — de <emphasis>rootmap</emphasis>.</para>

[ctx: @action:intoolbar Close left view]
en: Close
nl: Sluiten

[ctx: @info]
en: Close left view
nl: Weergave links sluiten

[ctx: @action:intoolbar Close right view]
en: Close
nl: Sluiten

[ctx: @info]
en: Close right view
nl: Weergave rechts sluiten

[ctx: @action:intoolbar Split view]
en: Split
nl: Splitsen

[ctx: @info]
en: Split view
nl: Weergave splitsen

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>Menubar</emphasis>. It provides access to commands and configuration options. Left-click on any of the menus on this bar to see its contents.</para><para>The Menubar can be hidden by unchecking <interface>Settings|Show Menubar</interface>. Then most of its contents become available through a <interface>Menu</interface> button on the <emphasis>Toolbar</emphasis>.</para>
nl: <para>Dit is de <emphasis>Menubalk</emphasis>. Het biedt toegang tot commando's en configuratie-opties. Links klikken op een van de menu's op deze balk laat zijn inhoud zien.</para><para>De Menubalk kan verborgen worden door deactiveren van <interface>Instellingen|Menubalk tonen</interface>. Daarna zal het meeste van zijn inhoud beschikbaar worden via een knop <interface>Menu</interface> op de <emphasis>Werkbalk</emphasis>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>Toolbar</emphasis>. It allows quick access to frequently used actions.</para><para>It is highly customizable. All items you see in the <interface>Menu</interface> or in the <interface>Menubar</interface> can be placed on the Toolbar. Just right-click on it and select <interface>Configure Toolbars…</interface> or find this action within the <interface>menu</interface>.</para><para>The location of the bar and the style of its buttons can also be changed in the right-click menu. Right-click a button if you want to show or hide its text.</para>
nl: <para>Dit is de <emphasis>Werkbalk</emphasis>. Het biedt snelle toegang tot vaak gebruikte acties.</para><para>Deze is erg goed aan te passen. Alle items die u ziet in het menu <interface>Menu</interface> of in de <interface>Menubalk</interface> kunnen op de Werkbalk worden geplaatst. Klik er gewoon rechts op en selecteer <interface>Werkbalken configuren…</interface> of zoek deze actie in het <interface>menu</interface>.</para><para>De locatie van de balk en de stijl van zijn knoppen kan ook gewijzigd worden in het menu na rechts klikken. Klik rechts op een knop als u zijn tekst wilt tonen of verbergen.</para>

[ctx: @info:whatsthis main view]
en: <para>Here you can see the <emphasis>folders</emphasis> and <emphasis>files</emphasis> that are at the location described in the <interface>Location Bar</interface> above. This area is the central part of this application where you navigate to the files you want to use.</para><para>For an elaborate and general introduction to this application <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management#Introduction_to_Dolphin'>click here</link>. This will open an introductory article from the <emphasis>KDE UserBase Wiki</emphasis>.</para><para>For brief explanations of all the features of this <emphasis>view</emphasis> <link url='help:/dolphin/dolphin-view.html'>click here</link> instead. This will open a page from the <emphasis>Handbook</emphasis> that covers the basics.</para>
nl: <para>Hier ziet u de <emphasis>mappen</emphasis> en <emphasis>bestanden</emphasis> die zich in de locatie beschreven in de <interface>Locatiebalk</interface> boven bevinden. Dit gebied is het centrale deel van deze toepassing waar u naar de bestanden navigeert die u wilt gebruiken.</para><para>Voor een uitgebreide en algemene introductie in deze toepassing <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management#Introduction_to_Dolphin'>klik hier</link>. Dit opent een introductie artikel uit de <emphasis>KDE UserBase Wiki</emphasis>.</para><para>Voor een beknopte uitleg van alle mogelijkheden van deze <emphasis>weergave</emphasis> <link url='help:/dolphin/dolphin-view.html'>klik hier</link>. Dit opent een pagina uit het <emphasis>Handboek</emphasis> dat de basics dekt.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a window that lists the <emphasis>keyboard shortcuts</emphasis>.<nl/>There you can set up key combinations to trigger an action when they are pressed simultaneously. All commands in this application can be triggered this way.</para>
nl: <para>Dit opent een venster met een lijst met de <emphasis>sneltoetsen</emphasis>.<nl/>U kunt daar een toetsencombinatie instellen om een actie te starten wanneer ze tegelijk worden ingedrukt. Alle commando's in deze toepassing kunnen op deze manier gestart worden.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a window in which you can change which buttons appear on the <emphasis>Toolbar</emphasis>.</para><para>All items you see in the <interface>Menu</interface> can also be placed on the Toolbar.</para>
nl: <para>Dit opent een venster waarin u kunt wijzigen welke knoppen in de <emphasis>Werkbalk</emphasis> verschijnen.</para><para>Alle items die u ziet in het <interface>menu</interface> kunnen ook geplaatst worden op de Werkbalk.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window where you can change a multitude of settings for this application. For an explanation of the various settings go to the chapter <emphasis>Configuring Dolphin</emphasis> in <interface>Help|Dolphin Handbook</interface>.
nl: Dit opent een venster waar u een veelvoud aan instellingen kunt voor deze toepassing kunt instellen. Voor een uitleg over de verschillende instellingen ga naar het hoofdstuk <emphasis>Dolphin configureren</emphasis> in <interface>Help|Handboek Dolphin</interface>.

[ctx: @info:whatsthis handbook]
note: i18n: If the external link isn't available in your language it might make sense to state the external link's language in brackets to not frustrate the user. If there are multiple languages that the user might know with a reasonable chance you might want to have 2 external links. The same might be tr
en: <para>This opens the Handbook for this application. It provides explanations for every part of <emphasis>Dolphin</emphasis>.</para><para>If you want more elaborate introductions to the different features of <emphasis>Dolphin</emphasis> <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'>click here</link>. It will open the dedicated page in the KDE UserBase Wiki.</para>
nl: <para>Dit opent het handboek van deze toepassing. Het biedt uitleg over elk onderdeel van <emphasis>Dolphin</emphasis>.</para><para>Als u een meer uitgebreide introductie van de verschillende functies van <emphasis>Dolphin</emphasis> wilt, <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'>klik hier</link>. Het zal de toepasselijke pagina in de KDE UserBase Wiki openen.</para>

[ctx: @info:whatsthis whatsthis button]
en: <para>This is the button that invokes the help feature you are using right now! Click it, then click any component of this application to ask "What's this?" about it. The mouse cursor will change appearance if no help is available for a spot.</para><para>There are two other ways to get help: The <link url='help:/dolphin/index.html'>Dolphin Handbook</link> and the <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'>KDE UserBase Wiki</link>.</para><para>The "What's this?" help is missing in most other windows so don't get too used to this.</para>
nl: <para>Dit is de knop die de helpfunctie oproept die u juist nu gebruikt! Klik er op en klik daarna op een component van deze toepassing om met "Wat is dit?" informatie op te vragen. De muiscursor zal zijn uiterlijk wijzigen als er op een plek geen hulp beschikbaar is.</para><para>Er zijn twee andere manieren om hulp te krijgen: Het <link url='help:/dolphin/index.html'>Handboek Dolphin</link> en de <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'>KDE UserBase Wiki</link>.</para><para>De hulp "Wat is dit?" ontbreekt in de meeste andere vensters, gebruik het dus met mate.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a window that will guide you through reporting errors or flaws in this application or in other KDE software.</para><para>High-quality bug reports are much appreciated. To learn how to make your bug report as effective as possible <link url='https://community.kde.org/Get_Involved/Bug_Reporting'>click here</link>.</para>
nl: <para>Dit opent een venster die u zult leiden door het rapporteren van fouten of gebreken in deze toepassing of in andere KDE-software.</para><para>Rapporten van bugs met hoge kwaliteit wordt zeer gewaardeerd. Hoe te leren deze zo effectief mogelijk te maken <link url='https://community.kde.org/Get_Involved/Bug_Reporting'>klik hier</link>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a <emphasis>web page</emphasis> where you can donate to support the continued work on this application and many other projects by the <emphasis>KDE</emphasis> community.</para><para>Donating is the easiest and fastest way to efficiently support KDE and its projects. KDE projects are available for free therefore your donation is needed to cover things that require money like servers, contributor meetings, etc.</para><para><emphasis>KDE e.V.</emphasis> is the non-profit organization behind the KDE community.</para>
nl: <para>Dit opent een <emphasis>webpagina</emphasis> waar u kunt doneren om het doorgaande werk aan deze toepassing en vele andere projecten door de <emphasis>KDE</emphasis> gemeenschap te ondersteunen.</para><para>Doneren is de gemakkelijkste en snelste manier om efficiënte KDE en zijn projecten te ondersteunen. KDE projecten zijn gratis beschikbaar, daarom is uw donatie nodig om zaken te dekken die geld kosten zoals servers, meetings van deelnemers, etc.</para><para><emphasis>KDE e.V.</emphasis> is de non-profit organisatie achter de KDE gemeenschap.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: With this you can change the language this application uses.<nl/>You can even set secondary languages which will be used if texts are not available in your preferred language.
nl: Hiermee kunt u de taal wijzigen die deze toepassing gebruikt.<nl/>U kunt zelfs een tweede taal instellen die gebruikt zak worden als teksten niet beschikbaar zijn in uw taal met voorkeur.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window that informs you about the version, license, used libraries and maintainers of this application.
nl: Dit opent een venster dat u informeert over de versie, licentie, gebruikte bibliotheken en onderhouders van deze toepassing.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window with information about <emphasis>KDE</emphasis>. The KDE community are the people behind this free software.<nl/>If you like using this application but don't know about KDE or want to see a cute dragon have a look!
nl: Dit opent een venster met informatie over <emphasis>KDE</emphasis>. De KDE gemeenschap is de mensen achter deze vrije software.<nl/>Als u het gebruik van deze toepassing plezierig vindt maar niets weet over KDE of een grappige draak wilt zien neem dan een kijkje!

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Defocus Terminal Panel
nl: Focus van terminalpaneel weghalen

en: Enter server URL (e.g. smb://[ip address])
nl: Server-URL invoeren (bijv. smb://[ip-adres])

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
nl: Prullenbak legen

en: Empties Trash to create free space
nl: Leegt de prullenbak om vrije ruimte te maken

[ctx: @action:button]
en: Add Network Folder
nl: Netwerkmap toevoegen

[ctx: @action:inmenu]
en: Location Bar | Location Bars
nl[0]: Locatiebalk
nl[1]: Locatiebalken

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: &Edit File Type…
nl: Bestandstype b&ewerken…

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Select Items Matching…
nl: Overeenkomende items selecteren…

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect Items Matching…
nl: Overeenkomende items deselecteren…

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect All
nl: Alles deselecteren

[ctx: @action:inmenu Go]
en: App&lications
nl: Pro&gramma's

[ctx: @action:inmenu Go]
en: &Network Folders
nl: &Netwerkmappen

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Trash
nl: Prullenbak

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Find File…
nl: Bestand zoeken…

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open &Terminal
nl: &Terminal openen

[ctx: @title:window]
en: Select
nl: Selecteren

en: Select all items matching this pattern:
nl: Alle items die overeenkomen met dit patroon selecteren:

[ctx: @title:window]
en: Unselect
nl: Deselecteren

en: Unselect all items matching this pattern:
nl: Alle items die overeenkomen met dit patroon deselecteren:

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nl: Be&werken

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (selection)
en: Selection
nl: Selectie

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nl: Beel&d

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
nl: &Ga naar

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
nl: Hulpmiddelen

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Dolphin Toolbar
nl: Dolphin-werkbalk

en: Recently Closed Tabs
nl: Recent gesloten tabbladen

en: Empty Recently Closed Tabs
nl: Recent gesloten tabbladen leegmaken

[ctx: @action:inmenu]
en: New Tab
nl: Nieuw tabblad

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
nl: Tabblad losmaken

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other Tabs
nl: Andere tabbladen sluiten

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
nl: Tabblad sluiten

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (location_bar)
en: Location Bar
nl: Locatiebalk

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nl: Hoofdwerkbalk

[ctx: @info:whatsthis location bar]
en: <para>This describes the location of the files and folders displayed below.</para><para>The name of the currently viewed folder can be read at the very right. To the left of it is the name of the folder that contains it. The whole line is called the <emphasis>path</emphasis> to the current location because following these folders from left to right leads here.</para><para>This interactive path is more powerful than one would expect. To learn more about the basic and advanced features of the location bar <link url='help:/dolphin/location-bar.html'>click here</link>. This will open the dedicated page in the Handbook.</para>
nl: <para>Dit beschrijft de locatie van de bestanden en mappen onderstaande getoond.</para><para>De naam van de nu bekeken map is helemaal rechts te lezen. Links ervan is de naam van de map die het bevat. De gehele regel wordt het <emphasis>pad</emphasis> genoemd naar de huidige locatie omdat het volgen van deze mappen van links naar rechts naar hier leidt.</para><para>Dit interactieve pad is krachtiger is dan men zou verwachten. Om meer te weten te komen over de basis en geavanceerde mogelijkheden van de locatiebalk <link url='help:/dolphin/location-bar.html'>klik hier</link>. Dit zal de toepasselijke pagina in het handboek openen.</para>

[ctx: @info:whatsthis findbar]
en: <para>This helps you find files and folders. Enter a <emphasis>search term</emphasis> and specify search settings with the buttons at the bottom:<list><item>Filename/Content: Does the item you are looking for contain the search terms within its filename or its contents?<nl/>The contents of images, audio files and videos will not be searched.</item><item>From Here/Everywhere: Do you want to search in this folder and its sub-folders or everywhere?</item><item>More Options: Click this to search by media type, access time or rating.</item><item>More Search Tools: Install other means to find an item.</item></list></para>
nl: <para>Dit helpt u bij het vinden van bestanden en mappen. Voer een <emphasis>zoekterm</emphasis> in en specificeer instellingen voor zoeken met de knoppen onderaan:<list><item>Bestandsnaam/inhoud: Bevat het item waarnaar u zoekt de zoektermen in zijn bestandsnaam of zijn inhoud?<nl/>De inhoud van afbeeldingen, geluidsbestanden en video's zullen niet doorzocht worden.</item><item>Vanaf hier/overal: Wilt u in deze map en zijn submappen zoeken of overal?</item><item>Meer opties: klik hierop om te zoeken op type media, toegangstijd of waardering.</item><item>Meer hulpmiddelen voor zoeken: installeer andere middelen om een item te zoeken.</item></list></para>

en: Running Dolphin as root can be dangerous. Please be careful.
nl: Dolphin als root uitvoeren kan gevaarlijk zijn. Wees voorzichtig.

en: Search for %1 in %2
nl: Zoeken naar %1 in %2

en: Search
nl: Zoeken

en: Search for %1
nl: Zoeken naar %1

[ctx: @info:progress]
en: Loading folder…
nl: Map wordt geladen…

[ctx: @info:progress]
en: Sorting…
nl: Bezig met sorteren…

[ctx: @info]
en: Searching…
nl: Bezig met zoeken…

[ctx: @info:status]
en: No items found.
nl: Geen items gevonden.

[ctx: @info:status]
en: Dolphin does not support web pages, the web browser has been launched
nl: Dolphin biedt geen ondersteuning voor webpagina's. De webbrowser wordt gestart

[ctx: @info:status]
en: Protocol not supported by Dolphin, default application has been launched
nl: Dit protocol wordt niet door Dolphin ondersteund, standaard toepassing is gestart

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol
nl: Ongeldig protocol

en: Current location changed, <filename>%1</filename> is no longer accessible.
nl: Huidige locatie is gewijzigd, <filename>%1</filename> is niet langer toegankelijk.

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep Filter When Changing Folders
nl: Filter behouden bij wijziging van mappen

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
nl: Filterbalk verbergen

[ctx: Textual representation of two files. %1 and %2 are names of files/folders.]
en: "%1" and "%2"
nl: "%1" en "%2"

[ctx: Textual representation of three files. %1, %2 and %3 are names of files/folders.]
en: "%1", "%2" and "%3"
nl: "%1", "%2" en "%3"

[ctx: Textual representation of four files. %1, %2, %3 and %4 are names of files/folders.]
en: "%1", "%2", "%3" and "%4"
nl: "%1", "%2", "%3" en "%4"

[ctx: Textual representation of five files. %1, %2, %3, %4 and %5 are names of files/folders.]
en: "%1", "%2", "%3", "%4" and "%5"
nl: "%1", "%2", "%3", "%4" en "%5"

[ctx: Textual representation of selected files. %1 is the number of files.]
en: One Selected File | %1 Selected Files
nl[0]: Één geselecteerd bestand
nl[1]: %1 geselecteerde bestanden

[ctx: Textual representation of selected folders. %1 is the number of folders.]
en: One Selected Folder | %1 Selected Folders
nl[0]: Één geselecteerde map
nl[1]: %1 geselecteerde mappen

[ctx: Textual representation of selected fileitems. %1 is the number of files/folders.]
en: One Selected Item | %1 Selected Items
nl[0]: Één geselecteerd item
nl[1]: %1 geselecteerde items

[ctx: Textual representation of files. %1 is the number of files.]
en: One File | %1 Files
nl[0]: 1 bestand
nl[1]: %1 bestanden

[ctx: Textual representation of folders. %1 is the number of folders.]
en: One Folder | %1 Folders
nl[0]: 1 map
nl[1]: %1 mappen

[ctx: Textual representation of fileitems. %1 is the number of files/folders.]
en: One Item | %1 Items
nl[0]: Één item
nl[1]: %1 items

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
nl[0]: Item
nl[1]: %1 items

[ctx: @title:group]
en: Others
nl: Overig

[ctx: @title:group Size]
en: Folders
nl: Mappen

[ctx: @title:group Size]
en: Small
nl: Klein

[ctx: @title:group Size]
en: Medium
nl: Middel

[ctx: @title:group Size]
en: Big
nl: Groot

[ctx: @title:group Date]
en: Today
nl: Vandaag

[ctx: @title:group Date]
en: Yesterday
nl: Gisteren

[ctx: @title:group Date]
en: One Week Ago
nl: Eén week geleden

[ctx: @title:group Date]
en: Two Weeks Ago
nl: Twee weken geleden

[ctx: @title:group Date]
en: Three Weeks Ago
nl: Drie weken geleden

[ctx: @title:group Date]
en: Earlier this Month
nl: Eerder deze maand

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Yesterday' (MMMM, yyyy)
nl: 'Gisteren' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'One Week Ago' (MMMM, yyyy)
nl: 'Één week geleden' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Two Weeks Ago' (MMMM, yyyy)
nl: 'Twee weken geleden' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Three Weeks Ago' (MMMM, yyyy)
nl: 'Drie weken geleden' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Earlier on' MMMM, yyyy
nl: 'Eerder op' MMMM, yyyy

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Read,
nl: Lezen,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Write,
nl: Schrijven,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Execute,
nl: Uitvoeren,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Forbidden
nl: Verboden

[ctx: @title:group Files and folders by permissions]
en: User: %1 | Group: %2 | Others: %3
nl: Gebruiker: %1 | Groep: %2 | Anderen: %3

[ctx: @label]
en: Name
nl: Naam

[ctx: @label]
en: Size
nl: Grootte

[ctx: @label]
en: Modified
nl: Gewijzigd

[ctx: @tooltip]
en: The date format can be selected in settings.
nl: Het datumformaat kan geselecteerd worden in instellingen.

[ctx: @label]
en: Created
nl: Aangemaakt

[ctx: @label]
en: Accessed
nl: Geopend

[ctx: @label]
en: Rating
nl: Waardering

[ctx: @label]
en: Comment
nl: Toelichting

[ctx: @label]
en: Title
nl: Titel

[ctx: @label]
en: Author
nl: Auteur

[ctx: @label]
en: Publisher
nl: Uitgever

[ctx: @label]
en: Page Count
nl: Aantal pagina's

[ctx: @label]
en: Word Count
nl: Aantal woorden

[ctx: @label]
en: Line Count
nl: Aantal regels

[ctx: @label]
en: Date Photographed
nl: Datum gefotografeerd

[ctx: @label]
en: Image
nl: Afbeelding

[ctx: @label width x height]
en: Dimensions
nl: Afmetingen

[ctx: @label]
en: Width
nl: Breedte

[ctx: @label]
en: Height
nl: Hoogte

[ctx: @label]
en: Orientation
nl: Oriëntatie

[ctx: @label]
en: Artist
nl: Artiest

[ctx: @label]
en: Duration
nl: Duur

[ctx: @label]
en: Bitrate
nl: Bitsnelheid

[ctx: @label]
en: Release Year
nl: Jaar van uitgave

[ctx: @label]
en: Aspect Ratio
nl: Aspectverhouding

[ctx: @label]
en: Frame Rate
nl: Framesnelheid

[ctx: @label]
en: Path
nl: Pad

[ctx: @label]
en: Other
nl: Overig

[ctx: @label]
en: File Extension
nl: Bestandsextensie

[ctx: @label]
en: Deletion Time
nl: Tijd van verwijderen

[ctx: @label]
en: Link Destination
nl: Koppelingsbestemming

[ctx: @label]
en: Downloaded From
nl: Gedownload van

[ctx: @label]
en: Permissions
nl: Toegangsrechten

[ctx: @tooltip]
en: The permission format can be changed in settings. Options are Symbolic, Numeric (Octal) or Combined formats
nl: Het format van toegangsrechten kan in instellingen gewijzigd worden. Opties zijn Symbolisch, Numeriek (Octaal) of Gecombineerde formats

[ctx: @label]
en: Owner
nl: Eigenaar

[ctx: @label]
en: User Group
nl: Gebruikersgroep

[ctx: @info:status]
en: Unknown error.
nl: Onbekende fout.

[ctx: @title]
en: File Manager
nl: Bestandsbeheerder

[ctx: @info:credit]
en: (C) 2006-2022 The Dolphin Developers
nl: (c) 2006-2022, de ontwikkelaars van Dolphin

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (since 2021) and developer
nl: Onderhouder (sinds 2011) en ontwikkelaar

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (since 2021) and developer (since 2019)
nl: Onderhouder (sinds 2021) en ontwikkelaar (sinds 2019)

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2018-2021) and developer
nl: Onderhouder (2018-2021) en ontwikkelaar

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2014-2018) and developer
nl: Onderhouder (2014-2018) en ontwikkelaar

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2012-2014) and developer
nl: Onderhouder (2012-2014) en ontwikkelaar

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer and developer (2006-2012)
nl: Onderhouder en ontwikkelaar (2006-2012)

[ctx: @info:credit]
en: Developer
nl: Ontwikkelaar

[ctx: @info:credit]
en: Documentation
nl: Documentatie

[ctx: @info:shell]
en: The files and folders passed as arguments will be selected.
nl: De bestanden en mappen doorgegeven als argumenten zullen worden geselecteerd.

[ctx: @info:shell]
en: Dolphin will get started with a split view.
nl: Dolphin zal worden gestart met een opgesplitst beeld.

[ctx: @info:shell]
en: Dolphin will explicitly open in a new window.
nl: Dolphin zal expliciet in een nieuw venster openen.

[ctx: @info:shell]
en: Start Dolphin Daemon (only required for DBus Interface).
nl: Dolphin-daemon starten (alleen vereist voor DBus-interface).

[ctx: @info:shell]
en: Document to open
nl: Te openen document

note: i18n: ectx: label, entry (HiddenFilesShown), group (FoldersPanel)
en: Hidden files shown
nl: Verborgen bestanden getoond

note: i18n: ectx: label, entry (LimitFoldersPanelToHome), group (FoldersPanel)
en: Limit folders panel to home directory if inside home
nl: Paneel met mappen beperken tot persoonlijke map indien binnen die map

note: i18n: ectx: label, entry (AutoScrolling), group (FoldersPanel)
en: Automatic scrolling
nl: Automatisch schuiven

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
nl: Knippen

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
nl: Kopiëren

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename…
nl: Hernoemen…

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
nl: Naar prullenbak verplaatsen

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
nl: Verwijderen

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Hidden Files
nl: Verborgen bestanden tonen

[ctx: @action:inmenu]
en: Limit to Home Directory
nl: Beperken tot persoonlijke map

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Scrolling
nl: Automatisch schuiven

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
nl: Eigenschappen

note: i18n: ectx: label, entry (previewsShown), group (InformationPanel)
en: Previews shown
nl: Voorbeelden getoond

note: i18n: ectx: label, entry (previewsAutoPlay), group (InformationPanel)
en: Auto-Play media files
nl: Mediabestanden automatisch afspelen

note: i18n: ectx: label, entry (showHovered), group (InformationPanel)
en: Show item on hover
nl: Item tonen bij er boven zweven

note: i18n: ectx: label, entry (dateFormat), group (InformationPanel)
en: Date display format
nl: Weergave-indeling datum

[ctx: @action:inmenu]
en: Preview
nl: Voorbeeld

[ctx: @action:inmenu]
en: Auto-Play media files
nl: Mediabestanden automatisch afspelen

[ctx: @action:inmenu]
en: Show item on hover
nl: Item tonen bij er boven zweven

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure…
nl: Configureren…

[ctx: @action:inmenu]
en: Condensed Date
nl: Verkleinde datum

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
nl: Gegevens die getoond moeten worden selecteren:

[ctx: @label]
en: %1 item selected | %1 items selected
nl[0]: %1 item geselecteerd
nl[1]: %1 items geselecteerd

en: play
nl: afspelen

en: pause
nl: pauzeren

note: i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (PlacesPanel)
en: Size of icons in the Places Panel (-1 means "automatic")
nl: Grootte van pictogrammen in het paneel Locaties (-1 betekent "automatisch")

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Trash…
nl: Prullenbak configureren…

en: Terminal cannot be shown because Konsole is not installed. Please install it and then reopen the panel.
nl: Terminal kan niet worden getoond omdat Konsole niet is geïnstalleerd. Installeer het en open het paneel daarna opnieuw.

en: Install Konsole
nl: Konsole installeren

note: i18n: ectx: label, entry (Location), group (Search)
en: Location
nl: Locatie

note: i18n: ectx: label, entry (What), group (Search)
en: What
nl: Wat

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Type
nl: Elk type

[ctx: @item:inlistbox]
en: Folders
nl: Mappen

[ctx: @item:inlistbox]
en: Documents
nl: Documenten

[ctx: @item:inlistbox]
en: Images
nl: Afbeeldingen

[ctx: @item:inlistbox]
en: Audio Files
nl: Audio-bestanden

[ctx: @item:inlistbox]
en: Videos
nl: Video's

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Date
nl: Elke datum

[ctx: @item:inlistbox]
en: Today
nl: Vandaag

[ctx: @item:inlistbox]
en: Yesterday
nl: Gisteren

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Week
nl: Deze week

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Month
nl: Deze maand

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Year
nl: Dit jaar

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Rating
nl: Elke waardering

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1 or more
nl: 1 of meer

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2 or more
nl: 2 of meer

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3 or more
nl: 3 of meer

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4 or more
nl: 4 of meer

[ctx: @item:inlistbox]
en: Highest Rating
nl: Hoogste waardering

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear Selection
nl: Selectie wissen

[ctx: @action:button]
en: Add Tags
nl: Tags toevoegen

[ctx: action:button]
en: From Here (%1)
nl: Vanaf hier (%1)

[ctx: action:button]
en: Limit search to '%1' and its subfolders
nl: Zoeken beperken tot '%1' en zijn submappen

[ctx: action:button]
en: Save this search to quickly access it again in the future
nl: Deze zoekopdracht opslaan om er in de toekomst weer toegang  tot te hebben

[ctx: @info:tooltip]
en: Quit searching
nl: Zoekopdracht beëindigen

[ctx: action:button]
en: Filename
nl: Bestandsnaam

[ctx: action:button]
en: Content
nl: Inhoud

[ctx: action:button]
en: From Here
nl: Vanaf hier

[ctx: action:button]
en: Your files
nl: Uw bestanden

[ctx: action:button]
en: Search in your home directory
nl: In uw persoonlijke map zoeken

en: More Search Tools
nl: Meer hulpmiddelen voor zoeken

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
nl: Resultaten van het zoeken in '%1'

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be copied.
nl: De bestanden en mappen selecteren die gekopieerd moeten worden.

[ctx: @action:button]
note: i18n: Aborts the current step-by-step process to copy files by leaving the selection mode. i18n: Aborts the current step-by-step process to copy the location of files by leaving the selection mode.
en: Cancel Copying
nl: Kopiëren annuleren

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select one file or folder whose location should be copied.
nl: Eén bestand of map selecteren waarvan de locatie gekopieerd moet worden.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
note: i18n: "Copy over" refers to copying to the other split view area that is currently visible to the user.
en: Select the files and folders that should be copied over.
nl: De bestanden en mappen selecteren die gekopieerd moeten worden.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be cut.
nl: De bestanden en mappen selecteren die geknipt moeten worden.

[ctx: @action:button]
note: i18n: Aborts the current step-by-step process to cut files by leaving the selection mode.
en: Cancel Cutting
nl: Knippen annuleren

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be permanently deleted.
nl: De bestanden en mappen selecteren die permanent verwijderd moeten worden.

[ctx: @action:button]
note: i18n: Aborts the current step-by-step process to delete files by leaving the selection mode. i18n: Aborts the current step-by-step process of moving files to the trash by leaving the selection mode.
en: Cancel
nl: Annuleren

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be duplicated here.
nl: De bestanden en mappen selecteren die hier gedupliceerd moeten worden.

[ctx: @action:button]
note: i18n: Aborts the current step-by-step process to duplicate files by leaving the selection mode.
en: Cancel Duplicating
nl: Dupliceren annuleren

[ctx: @action keep short]
note: i18n: This button appears in a bar if there isn't enough horizontal space to fit all the other buttons so please keep it short. The small button opens a menu that contains the actions that didn't fit on the bar.
en: More
nl: Meer

[ctx: @info explaining the next step in a process]
note: i18n: "Move over" refers to moving to the other split view area that is currently visible to the user.
en: Select the files and folders that should be moved over.
nl: De bestanden en mappen selecteren die verplaatst moeten worden.

[ctx: @action:button]
note: i18n: Aborts the current step-by-step process to copy the location of files by leaving the selection mode.
en: Cancel Moving
nl: Verplaatsen annuleren

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be moved to the Trash.
nl: De bestanden en mappen selecteren die verplaatst moeten worden naar de Prullenbak.

en: <para>The selected files and folders were added to the Clipboard. Now the <emphasis>Paste</emphasis> action can be used to transfer them from the Clipboard to any other location. They can even be transferred to other applications by using their respective <emphasis>Paste</emphasis> actions.</para>
nl: <para>De geselecteerde bestanden en mappen zijn toegevoegd aan het klembord. De actie <emphasis>Plakken</emphasis> kan gebruikt worden om ze van het klembord naar elke andere locatie over te brengen. Ze kunnen zelfs overgebracht worden naar andere toepassingen door hun respectievelijke actie <emphasis>Plakken</emphasis> te gebruiken.</para>

[ctx: @action A more elaborate and clearly worded version of the Paste action]
en: Paste from Clipboard
nl: Klembordinhoud plakken

[ctx: @action Dismisses a bar explaining how to use the Paste action]
en: Dismiss This Reminder
nl: Deze herinnering afwijzen

[ctx: @action Dismisses an explanatory area and never shows it again]
en: Don't Remind Me Again
nl: Niet meer aan herinneren

[ctx: @info explains the next step in a process]
en: Select the file or folder that should be renamed.
    Bulk renaming is possible when multiple items are selected.
nl: Het bestand of map selecteren die hernoemd zou moeten worden.
    Massaal hernoemen is mogelijk wanneer meerdere items geselecteerd zijn.

[ctx: @action:button]
note: i18n: Aborts the current step-by-step process to delete files by leaving the selection mode.
en: Cancel Renaming
nl: Hernoemen annuleren

[ctx: @action]
note: i18n: A more elaborate and clearly worded version of the Copy action %2 is a textual representation of the currently selected files or folders. This can be the name of the file/files like "file1" or "file1, file2 and file3" or an aggregate like "8 Selected Folders". If this sort of word puzzle can n
en: Copy %2 to the Clipboard | Copy %2 to the Clipboard
nl[0]: %2 naar het klembord kopiëren
nl[1]: %2 naar het klembord kopiëren

[ctx: @action]
note: i18n: A more elaborate and clearly worded version of the Copy Location action %2 is a textual representation of the currently selected files or folders. This can be the name of the file/files like "file1" or "file1, file2 and file3" or an aggregate like "8 Selected Folders". If this sort of word puz
en: Copy the Location of %2 to the Clipboard | Copy the Location of %2 to the Clipboard
nl[0]: De locatie van %2 naar het klembord kopiëren
nl[1]: De locatie van %2 naar het klembord kopiëren

[ctx: @action]
note: i18n: A more elaborate and clearly worded version of the Cut action %2 is a textual representation of the currently selected files or folders. This can be the name of the file/files like "file1" or "file1, file2 and file3" or an aggregate like "8 Selected Folders". If this sort of word puzzle can no
en: Cut %2 to the Clipboard | Cut %2 to the Clipboard
nl[0]: %2 naar het klembord knippen
nl[1]: %2 naar het klembord knippen

[ctx: @action]
note: i18n: A more elaborate and clearly worded version of the Delete action %2 is a textual representation of the currently selected files or folders. This can be the name of the file/files like "file1" or "file1, file2 and file3" or an aggregate like "8 Selected Folders". If this sort of word puzzle can
en: Permanently Delete %2 | Permanently Delete %2
nl[0]: %2 permanent verwijderen
nl[1]: %2 permanent verwijderen

[ctx: @action]
note: i18n: A more elaborate and clearly worded version of the Duplicate action %2 is a textual representation of the currently selected files or folders. This can be the name of the file/files like "file1" or "file1, file2 and file3" or an aggregate like "8 Selected Folders". If this sort of word puzzle 
en: Duplicate %2 | Duplicate %2
nl[0]: %2 dupliceren
nl[1]: %2 dupliceren

[ctx: @action]
note: i18n: A more elaborate and clearly worded version of the Trash action %2 is a textual representation of the currently selected files or folders. This can be the name of the file/files like "file1" or "file1, file2 and file3" or an aggregate like "8 Selected Folders". If this sort of word puzzle can 
en: Move %2 to the Trash | Move %2 to the Trash
nl[0]: %2 naar de prullenbak verplaatsen
nl[1]: %2 naar de prullenbak verplaatsen

[ctx: @action]
note: i18n: A more elaborate and clearly worded version of the Rename action %2 is a textual representation of the currently selected files or folders. This can be the name of the file/files like "file1" or "file1, file2 and file3" or an aggregate like "8 Selected Folders". If this sort of word puzzle can
en: Rename %2 | Rename %2
nl[0]: %2 hernoemen
nl[1]: %2 hernoemen

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Selection Mode</title><para>Select files or folders to manage or manipulate them.<list><item>Press on a file or folder to select it.</item><item>Press on an already selected file or folder to deselect it.</item><item>Pressing an empty area does <emphasis>not</emphasis> clear the selection.</item><item>Selection rectangles (created by dragging from an empty area) invert the selection status of items within.</item></list></para><para>The available action buttons at the bottom change depending on the current selection.</para>
nl: <title>Selectiemodus</title><para>Selecteer bestanden of mappen om ze te beheren of te manipuleren.<list><item>Druk op een bestand of map om deze te selecteren.</item><item>Druk op een al geselecteerd bestand of map om de selectie ongedaan te maken.</item><item>Op een leeg gebied klikken wist de selectie <emphasis>niet</emphasis>.</item><item>Selectierechthoeken (aangemaakt door te slepen vanuit een leeg gebied) inverteert de selectiestatus van items erin.</item></list></para><para>De beschikbare actieknoppen onderaan wijzigen afhankelijk van de huidige selectie.</para>

[ctx: @info label above the view explaining the state]
en: Selection Mode: Click on files or folders to select or deselect them.
nl: Selectiemodus: klik op bestanden of mappen om ze te selecteren of dit ongedaan maken.

[ctx: @info label above the view explaining the state]
en: Selection Mode
nl: Selectiemodus

[ctx: @action:button]
en: Exit Selection Mode
nl: Selectiemodus verlaten

[ctx: @label:textbox]
en: Select which services should be shown in the context menu:
nl: Selecteer welke diensten getoond moeten worden in het contextmenu:

[ctx: @label:textbox]
en: Search…
nl: Zoeken…

[ctx: @action:button]
en: Download New Services…
nl: Nieuwe services downloaden…

[ctx: @info]
en: Dolphin must be restarted to apply the updated version control system settings.
nl: Dolphin moet herstart worden om de bijgewerkte instellingen van het versiebeheersysteem toe te passen.

[ctx: @info]
en: Restart now?
nl: Nu herstarten?

[ctx: @option:check]
en: Delete
nl: Verwijderen

[ctx: @option:check]
en: 'Copy To' and 'Move To' commands
nl: Commando's 'Kopiëren naar' en 'Verplaatsen naar'

note: i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (CompactMode)
en: Use system font
nl: Systeemlettertype gebruiken

note: i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (CompactMode)
en: Icon size
nl: Pictogramgrootte

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (CompactMode)
en: Preview size
nl: Voorbeeldgrootte

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumTextWidthIndex), group (CompactMode)
en: Maximum text width index (0 means unlimited)
nl: Maximum index voor tekstbreedte (0 betekent onbeperkt)

note: i18n: ectx: label, entry (DirectorySizeCount), group (ContentDisplay)
en: Whether or not content count is used as directory size
nl: Of aantal van inhoud al dan niet gebruikt wordt als mapgrootte

note: i18n: ectx: label, entry (RecursiveDirectorySizeLimit), group (ContentDisplay)
en: Recursive directory size limit
nl: Recursieve groottelimiet van map

note: i18n: ectx: label, entry (UseShortRelativeDates), group (ContentDisplay)
en: if true we use short relative dates, if not short dates
nl: indien waar gebruiken we korte relatieve datums, indien niet korte datums

note: i18n: ectx: label, entry (UsePermissionsFormat), group (ContentDisplay)
en: Permissions style format
nl: Stijlformat van toegangsrechten

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCopyMoveMenu), group (ContextMenu)
en: Show 'Copy To' and 'Move To' commands in context menu
nl: Commando's 'Kopiëren naar' en 'Verplaatsen naar' in contextmenu tonen

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAddToPlaces), group (ContextMenu)
en: Show 'Add to Places' in context menu.
nl: 'Aan plaatsen toevoegen' tonen in contextmenu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSortBy), group (ContextMenu)
en: Show 'Sort By' in context menu.
nl: 'Sorteren op' tonen in contextmenu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowViewMode), group (ContextMenu)
en: Show 'View Mode' in context menu.
nl: 'Weergavemodus' tonen in contextmenu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowOpenInNewTab), group (ContextMenu)
en: Show 'Open in New Tab' and 'Open in New Tabs' in context menu.
nl: 'Openen in nieuw tabblad' en 'Openen in nieuwe tabbladen' tonen in contextmenu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowOpenInNewWindow), group (ContextMenu)
en: Show 'Open in New Window' in context menu.
nl: 'In nieuw venster openen' tonen in contextmenu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCopyLocation), group (ContextMenu)
en: Show 'Copy Location' in context menu.
nl: 'Locatie kopiëren' tonen in contextmenu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDuplicateHere), group (ContextMenu)
en: Show 'Duplicate Here' in context menu.
nl: 'Hier dupliceren' tonen in contextmenu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowOpenTerminal), group (ContextMenu)
en: Show 'Open Terminal' in context menu.
nl: 'Terminal openen' tonen in contextmenu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCopyToOtherSplitView), group (ContextMenu)
en: Show 'Copy to other split view' in context menu.
nl: 'Naar andere gesplitste weergave kopiëren' tonen in contextmenu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMoveToOtherSplitView), group (ContextMenu)
en: Show 'Move to other split view' in context menu.
nl: 'Naar andere gesplitste weergave verplaatsen' tonen in contextmenu.

note: i18n: ectx: label, entry (ColumnPositions), group (DetailsMode)
en: Position of columns
nl: Positie van kolommen

note: i18n: ectx: label, entry (SidePadding), group (DetailsMode)
en: Side Padding
nl: Opvulling aan de zijkant

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightEntireRow), group (DetailsMode)
en: Highlight entire row
nl: Gehele rij accentueren

note: i18n: ectx: label, entry (ExpandableFolders), group (DetailsMode)
en: Expandable folders
nl: Uitbreidbare mappen

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (HiddenFilesShown), group (Settings)
en: Hidden files shown
nl: Verborgen bestanden getoond

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HiddenFilesShown), group (Settings)
en: When this option is enabled hidden files, such as those starting with a '.', will be shown in the file view.
nl: Als deze optie is geselecteerd zullen verborgen bestanden, zoals degenen die met een '.' beginnen, worden weergegeven in de bestandsweergave.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (Dolphin)
en: Version
nl: Versie

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Version), group (Dolphin)
en: This option defines the used version of the view properties.
nl: Deze optie definieert de gebruikte versie van de weergave-eigenschappen.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ViewMode), group (Dolphin)
en: View Mode
nl: Weergavemodus

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ViewMode), group (Dolphin)
en: This option controls the style of the view. Currently supported values include icons (0), details (1) and column (2) views.
nl: Deze optie bepaalt de stijl van de weergave. Momenteel worden weergavewaarden als pictogrammen (0), details (1) en kolommen (2) ondersteund.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PreviewsShown), group (Dolphin)
en: Previews shown
nl: Voorbeelden getoond

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreviewsShown), group (Dolphin)
en: When this option is enabled, a preview of the file content is shown as an icon.
nl: Als deze optie is ingeschakeld zal er een voorbeeld van de bestandsinhoud als pictogram worden weergegeven.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (GroupedSorting), group (Dolphin)
en: Grouped Sorting
nl: Gegroepeerde sortering

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GroupedSorting), group (Dolphin)
en: When this option is enabled, the sorted items are categorized into groups.
nl: Als deze optie is ingeschakeld worden de items geordend in groepen.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortRole), group (Dolphin)
en: Sort files by
nl: Bestanden sorteren op

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SortRole), group (Dolphin)
en: This option defines which attribute (text, size, date, etc.) sorting is performed on.
nl: Deze optie bepaalt op welk attribuut (tekst, grootte, datum, etc) er wordt gesorteerd.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortOrder), group (Dolphin)
en: Order in which to sort files
nl: Volgorde om bestanden op te sorteren

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortFoldersFirst), group (Dolphin)
en: Show folders first when sorting files and folders
nl: Toont eerste de mappen bij het sorteren van bestanden en mappen

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortHiddenLast), group (Dolphin)
en: Show hidden files and folders last
nl: Verborgen bestanden en mappen als laatste tonen

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (VisibleRoles), group (Dolphin)
en: Visible roles
nl: Zichtbare rollen

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (HeaderColumnWidths), group (Dolphin)
en: Header column widths
nl: Kolombreedten van de kop

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Timestamp), group (Dolphin)
en: Properties last changed
nl: Eigenschappen laatst gewijzigd

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Timestamp), group (Dolphin)
en: The last time these properties were changed by the user.
nl: De laatste keer dat deze eigenschappen door de gebruiker zijn gewijzigd.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AdditionalInfo), group (Dolphin)
en: Additional Information
nl: Aanvullende informatie

note: i18n: ectx: label, entry (EditableUrl), group (General)
en: Should the URL be editable for the user
nl: Of het URL-adres voor de gebruiker bewerkbaar is

note: i18n: ectx: label, entry (UrlCompletionMode), group (General)
en: Text completion mode of the URL Navigator
nl: Modus voor tekstaanvullen van de URL-navigator

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFullPath), group (General)
en: Should the full path be shown inside the location bar
nl: Of het volledige pad zal worden weergegeven in de locatiebalk

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFullPathInTitlebar), group (General)
en: Should the full path be shown in the title bar
nl: Of het volledige pad zal worden weergegeven in de titelbalk

note: i18n: ectx: label, entry (OpenExternallyCalledFolderInNewTab), group (General)
en: Should an externally called folder open in a new tab in an existing Dolphin instance
nl: Zou een extern aangeroepen map moeten openen in een nieuw tabblad in een bestaand exemplaar van Dolphin

note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: Internal config version of Dolphin, mainly Used to determine whether an updated version of Dolphin is running, so as to migrate config entries that were removed/renamed ...etc
nl: Interne configuratieversie van Dolphin, hoofdzakelijk gebruikt om te bepalen of een bijgewerkte versie van Dolphin actief is, om zo configuratie-items te migreren die verwijderd/hernoemd zijn ...etc

note: i18n: ectx: label, entry (ModifiedStartupSettings), group (General)
en: Have the startup settings been modified (internal setting not shown in the UI)
nl: Zijn de opstartinstellingen gewijzigd (interne instelling niet getoond in de UI)

note: i18n: ectx: label, entry (HomeUrl), group (General)
en: Home URL
nl: Thuis-URL

note: i18n: ectx: label, entry (RememberOpenedTabs), group (General)
en: Remember open folders and tabs
nl: Open mappen en tabbladen onthouden

note: i18n: ectx: label, entry (SplitView), group (General)
en: Split the view into two panes
nl: Weergave over twee panelen splitsen

note: i18n: ectx: label, entry (FilterBar), group (General)
en: Should the filter bar be shown
nl: Of de filterbalk getoond moet worden

note: i18n: ectx: label, entry (GlobalViewProps), group (General)
en: Should the view properties be used for all folders
nl: Of de weergave-eigenschappen voor alle mappen moeten worden gebruikt

note: i18n: ectx: label, entry (BrowseThroughArchives), group (General)
en: Browse through archives
nl: Door archieven bladeren

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmClosingMultipleTabs), group (General)
en: Ask for confirmation when closing windows with multiple tabs.
nl: Vraag om bevestiging bij het sluiten van vensters met meervoudige tabbladen.

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmClosingTerminalRunningProgram), group (General)
en: Ask for confirmation when closing windows with a program that is still running in the Terminal panel.
nl: Vraag om bevestiging bij het sluiten van vensters met een programma dat ng steeds actief is in het Terminalpaneel.

note: i18n: ectx: label, entry (RenameInline), group (General)
en: Rename inline
nl: Inline hernoemen

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSelectionToggle), group (General)
en: Show selection toggle
nl: Selectieomschakeling tonen

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPasteBarAfterCopying), group (General)
en: Show a bar for easy pasting after a cut or copy was done using the selection mode bottom bar.
nl: Een balk tonen voor gemakkelijk plakken na het doen van een knip- of kopieeractie met de selectiemodusbalk onderaan.

note: i18n: ectx: label, entry (UseTabForSwitchingSplitView), group (General)
en: Use tab for switching between right and left split
nl: De tab-toets gebruiken om te schakelen tussen rechter en linker splitsing

note: i18n: ectx: label, entry (CloseActiveSplitView), group (General)
en: Close active pane when toggling off split view
nl: Actieve paneel sluiten bij uitschakelen van gesplitste weergave

note: i18n: ectx: label, entry (OpenNewTabAfterLastTab), group (General)
en: New tab will be open after last one
nl: Nieuw tabblad zal geopend worden na de laatste

note: i18n: ectx: label, entry (ShowToolTips), group (General)
en: Show tooltips
nl: Tekstballonnen tonen

note: i18n: ectx: label, entry (ViewPropsTimestamp), group (General)
en: Timestamp since when the view properties are valid
nl: Tijdsaanduiding sinds het moment dat de weergave-eigenschappen geldig zijn

note: i18n: ectx: label, entry (AutoExpandFolders), group (General)
en: Use auto-expanding folders for all view types
nl: Automatisch uitbreidende mappen gebruiken voor alle weergavetypen

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatusBar), group (General)
en: Show the statusbar
nl: De statusbalk tonen

note: i18n: ectx: label, entry (ShowZoomSlider), group (General)
en: Show zoom slider in the statusbar
nl: Zoomschuifregelaar in statusbalk tonen

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSpaceInfo), group (General)
en: Show the space information in the statusbar
nl: Ruimteinformatie in de statusbalk tonen

note: i18n: ectx: label, entry (LockPanels), group (General)
en: Lock the layout of the panels
nl: De opmaak van panelen vergrendelen

note: i18n: ectx: label, entry (EnlargeSmallPreviews), group (General)
en: Enlarge Small Previews
nl: Kleine voorbeelden vergroten

note: i18n: ectx: label, entry (SortingChoice), group (General)
en: Choose Natural, Case Sensitive, or Case Insensitive order of sorting the items
nl: Kies Natuurlijk, Hoofd-/kleine letters of Geen hoofd-/kleine letters volgorde van sortering van de items

note: i18n: ectx: label, entry (TextWidthIndex), group (IconsMode)
en: Text width index
nl: Index voor tekstbreedte

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumTextLines), group (IconsMode)
en: Maximum textlines (0 means unlimited)
nl: Maximum tekstregels (0 betekent onbeperkt)

note: i18n: ectx: label, entry (enabledPlugins), group (VersionControl)
en: Enabled plugins
nl: Ingeschakelde plugins

[ctx: @title:window]
en: Configure
nl: Configureren

[ctx: @title:group General settings]
en: General
nl: Algemeen

[ctx: @title:group]
en: Startup
nl: Opstarten

[ctx: @title:group]
en: View Modes
nl: Weergavemodi

[ctx: @title:group]
en: Navigation
nl: Navigatie

[ctx: @title:group]
en: Context Menu
nl: Contextmenu

[ctx: @title:group]
en: Trash
nl: Prullenbak

[ctx: @title:group]
en: User Feedback
nl: Terugkoppeling van gebruiker

en: You have unsaved changes. Do you want to apply the changes or discard them?
nl: U hebt niet opgeslagen wijzigingen. Wilt u deze wijzigingen toepassen of ze verwerpen?

en: Warning
nl: Waarschuwing

[ctx: @option:radio]
en: Use common display style for all folders
nl: Algemene weergavestijl voor alle mappen gebruiken

[ctx: @option:radio]
en: Remember display style for each folder
nl: Weergavestijl voor elke map onthouden

[ctx: @info]
en: Dolphin will create a hidden .directory file in each folder you change view properties for.
nl: Dolphin zal een verborgen bestand .directory in elke map aanmaken waarvoor u weergave-eigenschappen wijzigt.

[ctx: @title:group]
en: View:
nl: Beeld:

[ctx: option:radio]
en: Natural
nl: Natuurlijk

[ctx: option:radio]
en: Alphabetical, case insensitive
nl: Alfabetisch, hoofd-/kleine letter ongevoelig

[ctx: option:radio]
en: Alphabetical, case sensitive
nl: Alfabetisch, hoofd-/kleine letter gevoelig

[ctx: @title:group]
en: Sorting mode:
nl: Wijze van sortering:

[ctx: option:check split view panes]
en: Switch between panes with Tab key
nl: Wisselen tussen panelen met toets Tab

[ctx: @title:group]
en: Split view:
nl: Gesplitste weergave:

[ctx: option:check]
en: Turning off split view closes active pane
nl: Gesplitste weergave sluit actieve paneel

en: When deactivated, turning off split view will close the inactive pane
nl: Indien gedeactiveerd zal gesplitste weergave het inactieve paneel sluiten

[ctx: @option:check]
en: Show tooltips
nl: Tekstballonnen tonen

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous:
nl: Diversen:

[ctx: @option:check]
en: Show selection marker
nl: Selectiemarkeerder tonen

[ctx: option:check]
en: Rename inline
nl: Inline hernoemen

[ctx: @title:window]
en: Configure Preview for %1
nl: Voorbeeld instellen voor %1

[ctx: @title:group]
en: Ask for confirmation in all KDE applications when:
nl: In alle KDE toepassingen om bevestiging vragen wanneer:

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Moving files or folders to trash
nl: Verplaatsen van bestanden naar de prullenbak

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Emptying trash
nl: Prullenbak legen

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Deleting files or folders
nl: verwijderen van bestanden of mappen

[ctx: @title:group]
en: Ask for confirmation in Dolphin when:
nl: Bevestiging in Dolphin vragen wanneer:

[ctx: @option:check Ask for confirmation in Dolphin when]
en: Closing windows with multiple tabs
nl: Vensters met meerdere tabbladen sluiten

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Closing windows with a program running in the Terminal panel
nl: Vensters worden gesloten met een programma actief in het Terminalpaneel

[ctx: @title:group]
en: When opening an executable file:
nl: Bij openen van een uitvoerbaar bestand:

en: Always ask
nl: Altijd vragen

en: Open in application
nl: In toepassing openen

en: Run script
nl: Script uitvoeren

[ctx: @title:tab Behavior settings]
en: Behavior
nl: Gedrag

[ctx: @title:tab Previews settings]
en: Previews
nl: Voorbeelden

[ctx: @title:tab Confirmations settings]
en: Confirmations
nl: Bevestigingen

[ctx: @title:tab Status Bar settings]
en: Status Bar
nl: Statusbalk

[ctx: @title:group]
en: Show previews in the view for:
nl: Voorbeelden in het beeld tonen voor:

en: Skip previews for local files above:
nl: Voorbeelden overslaan voor bovenstaande lokale bestanden:

en: No limit
nl: Geen limiet

[ctx: @label]
en: Skip previews for remote files above:
nl: Voorbeelden overslaan voor bovenstaande bestanden op afstand:

en: No previews
nl: Geen voorbeelden

[ctx: @option:check]
en: Show status bar
nl: Statusbalk tonen

[ctx: @option:check]
en: Show zoom slider
nl: Zoomschuifregelaar tonen

[ctx: @option:check]
en: Show space information
nl: Ruimteinformatie tonen

[ctx: @title:tab]
en: Icons
nl: Pictogrammen

[ctx: option:radio]
en: After current tab
nl: Na huidig tabblad

[ctx: option:radio]
en: At end of tab bar
nl: Aan eind van de tabbladbalk

[ctx: @title:group]
en: Open new tabs:
nl: Nieuwe tabbladen openen:

[ctx: @option:check]
en: Open archives as folder
nl: Open archief als map

[ctx: option:check]
en: Open folders during drag operations
nl: Mappen openen tijdens verslepen

[ctx: @title:group]
en: General:
nl: Algemeen:

[ctx: @option:radio Startup Settings]
en: Folders, tabs, and window state from last time
nl: Mappen, tabbladen en vensterstatus van de laatste keer

[ctx: @action:button]
en: Select Home Location
nl: Thuislocatie selecteren

[ctx: @action:button]
en: Use Current Location
nl: Huidige locatie gebruiken

[ctx: @action:button]
en: Use Default Location
nl: Standaardlocatie gebruiken

[ctx: @label:textbox]
en: Show on startup:
nl: Bij opstarten tonen:

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Begin in split view mode
nl: In modus gesplitste weergave beginnen

en: New windows:
nl: Nieuwe vensters:

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show filter bar
nl: Filterbalk tonen

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Make location bar editable
nl: Locatiebalk bewerkbaar maken

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Open new folders in tabs
nl: Nieuwe mappen in tabbladen openen

[ctx: @label:checkbox]
en: General:
nl: Algemeen:

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path inside location bar
nl: Volledig pad in locatiebalk tonen

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path in title bar
nl: Volledig pad in titelbalk tonen

[ctx: @info]
en: The location for the home folder is invalid or does not exist, it will not be applied.
nl: De locatie voor de persoonlijke map is ongeldig of bestaat niet, het zal niet worden toegepast.

[ctx: option:radio]
en: Number of items
nl: Aantal items

[ctx: option:radio]
en: Size of contents, up to
nl: Grootte van inhoud, tot

en:  level deep |  levels deep
nl[0]:  niveau diep
nl[1]:  niveaus diep

[ctx: @title:group]
en: Folder size displays:
nl: Mapgrootte toont:

[ctx: option:radio as in relative date]
en: Relative (e.g. '%1')
nl: Relatief (bijv. '%1')

[ctx: option:radio as in absolute date]
en: Absolute (e.g. '%1')
nl: Absoluut (bijv. '%1')

[ctx: @title:group]
en: Date style:
nl: Datumstijl:

[ctx: option:radio as symbolic style]
en: Symbolic (e.g. 'drwxr-xr-x')
nl: Symbolisch (bijv. 'drwxr-xr-x')

[ctx: option:radio as numeric style]
en: Numeric (Octal) (e.g. '755')
nl: Numeriek (octaal) (bijv. '755')

[ctx: option:radio as combined style]
en: Combined (e.g. 'drwxr-xr-x (755)')
nl: Gecombineerd (bijv. 'drwxr-xr-x (755)')

[ctx: @title:group]
en: Permissions style:
nl: Stijl van toegangsrechten:

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: System Font
nl: Systeemlettertype

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: Custom Font
nl: Aangepast lettertype

[ctx: @action:button Choose font]
en: Choose…
nl: Kiezen…

[ctx: @title:tab how file items columns are displayed]
en: Content Display
nl: Inhoud van scherm

[ctx: @label:listbox]
en: Default icon size:
nl: Standaard pictogramgrootte:

[ctx: @label:listbox]
en: Preview icon size:
nl: Pictogramgrootte van voorbeeld:

[ctx: @label:listbox]
en: Label font:
nl: Lettertype van het label:

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Small
nl: Klein

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Medium
nl: Middel

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Large
nl: Groot

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Huge
nl: Zeer groot

[ctx: @label:listbox]
en: Label width:
nl: Labelbreedte:

[ctx: @item:inlistbox Maximum lines]
en: Unlimited
nl: Onbeperkt

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum lines:
nl: Maximum aantal regels:

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Unlimited
nl: Onbeperkt

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Small
nl: Klein

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Medium
nl: Middel

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Large
nl: Groot

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum width:
nl: Maximum breedte:

[ctx: @option:check]
en: Expandable
nl: Uitbreidbaar

[ctx: @label:checkbox]
en: Folders:
nl: Mappen:

[ctx: @option:radio how files/folders are opened]
en: By clicking anywhere on the row
nl: Door ergens in de rij te klikken

[ctx: @option:radio how files/folders are opened]
en: By clicking on icon or name
nl: Door op een pictogram of naam te klikken

[ctx: @title:group]
note: i18n: Users can choose here if items are opened by clicking on their name/icon or by clicking in the row.
en: Open files and folders:
nl: Bestanden en mappen openen:

[ctx: @info:tooltip]
en: Size: 1 pixel | Size: %1 pixels
nl[0]: Grootte: %1 pixel
nl[1]: Grootte: %1 pixels

[ctx: @title:window]
en: View Display Style
nl: Weergavestijl

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons
nl: Pictogrammen

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Ascending
nl: Oplopend

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Descending
nl: Aflopend

[ctx: @option:check]
en: Show folders first
nl: Mappen als eerste tonen

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files last
nl: Verborgen bestanden als laatste tonen

[ctx: @option:check]
en: Show preview
nl: Voorbeeld tonen

[ctx: @option:check]
en: Show in groups
nl: Gegroepeerd tonen

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files
nl: Verborgen bestanden tonen

[ctx: @title:group]
en: Additional Information
nl: Aanvullende informatie

en: Choose what to see on each file or folder:
nl: Kies wat te zien op elk bestand of map:

[ctx: @label:listbox]
en: View mode:
nl: Weergavemodus:

[ctx: @label:listbox]
en: Sorting:
nl: Sortering:

en: View options:
nl: Weergave-opties:

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder
nl: Huidige map

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder and sub-folders
nl: Huidige map en submappen

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: All folders
nl: Alle mappen

[ctx: @title:group]
en: Apply to:
nl: Toepassen op:

[ctx: @option:check]
en: Use as default view settings
nl: Als standaard weergave-instellingen gebruiken

[ctx: @info]
en: The view properties of all sub-folders will be changed. Do you want to continue?
nl: De weergave-eigenschappen van alle submappen zullen worden gewijzigd. Wilt u doorgaan?

[ctx: @info]
en: The view properties of all folders will be changed. Do you want to continue?
nl: De weergave-eigenschappen van alle mappen zullen worden gewijzigd. Wilt u doorgaan?

[ctx: @title:window]
en: Applying View Properties
nl: Weergave-eigenschappen worden toegepast

[ctx: @info:progress]
en: Counting folders: %1
nl: Aantal mappen: %1

[ctx: @info:progress]
en: Folders: %1
nl: Mappen: %1

[ctx: Used as a noun, i.e. 'Here is the zoom level:']
en: Zoom:
nl: Zoomniveau:

en: Zoom
nl: Zoomen

[ctx: Description for zoom-slider (accessibility)]
en: Sets the size of the file icons.
nl: Stel de grootte van de bestandspictogrammen in.

en: Stop
nl: Stoppen

[ctx: @tooltip]
en: Stop loading
nl: Laden stoppen

[ctx: @info:whatsthis Statusbar]
en: <para>This is the <emphasis>Statusbar</emphasis>. It contains three elements by default (left to right):<list><item>A <emphasis>text field</emphasis> that displays the size of selected items. If only one item is selected the name and type is shown as well.</item><item>A <emphasis>zoom slider</emphasis> that allows you to adjust the size of the icons in the view.</item><item><emphasis>Space information</emphasis> about the current storage device.</item></list></para>
nl: <para>Dit is de <emphasis>Statusbalk</emphasis>. Het bevat standaard drie elementen (links naar rechts):<list><item>Een <emphasis>tekstveld</emphasis> die de grootte van de geselecteerde items toont. Als slechts één item is geselecteerd worden de naam en het type ook getoond.</item><item>Een <emphasis>zoomschuifregelaar</emphasis> die u biedt om de grootte van de pictogrammen in de weergave aan te passen.</item><item><emphasis>Informatie over de ruimte</emphasis> op het huidige opslagapparaat.</item></list></para>

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Zoom Slider
nl: Zoomschuifregelaar tonen

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Space Information
nl: Ruimteinformatie tonen

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free
nl: %1 beschikbaar

[ctx: tooltip:status Free disk space]
en: %1 free out of %2 (%3% used)
nl: %1 beschikbaar uit %2 (%3% gebruikt)

en: Trash Emptied
nl: Prullenbak: geleegd

en: The Trash was emptied.
nl: De prullenbak is geleegd.

[ctx: name of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: Places
nl: Plaatsen

[ctx: description of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: Count of available Network Shares
nl: Aantal beschikbare netwerk-shares

[ctx: name of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: Settings
nl: Instellingen

[ctx: description of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: A subset of Dolphin settings.
nl: Een subset van Dolphin instellingen

en: Select Remote Charset
nl: Externe tekenset selecteren

en: Default
nl: Standaard

en: Reload
nl: Herladen

[ctx: @info:status]
en: 1 Folder selected | %1 Folders selected
nl[0]: 1 map geselecteerd
nl[1]: %1 mappen geselecteerd

[ctx: @info:status]
en: 1 File selected | %1 Files selected
nl[0]: 1 bestand geselecteerd
nl[1]: %1 bestanden geselecteerd

[ctx: @info:status]
en: 1 Folder | %1 Folders
nl[0]: 1 map
nl[1]: %1 mappen

[ctx: @info:status]
en: 1 File | %1 Files
nl[0]: 1 bestand
nl[1]: %1 bestanden

[ctx: @info:status]
en: 0 Folders, 0 Files
nl: 0 mappen, 0 bestanden

[ctx: <filename> copy]
en: %1 copy
nl: %1 kopie

en: Are you sure you want to open 1 item? | Are you sure you want to open %1 items?
nl[0]: Wilt u 1 item openen?
nl[1]: Wilt u %1 items openen?

[ctx: @action:button]
en: Open %1 Item | Open %1 Items
nl[0]: %1 openen
nl[1]: %1 items openen

[ctx: @action:inmenu]
en: Side Padding
nl: Opvulling aan de zijkant

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Column Widths
nl: Automatische kolombreedte

[ctx: @action:inmenu]
en: Custom Column Widths
nl: Aangepaste kolombreedte

[ctx: @info:status]
en: Trash operation completed.
nl: Bewerking op prullenbak is voltooid.

[ctx: @info:status]
en: Delete operation completed.
nl: Verwijderen is voltooid.

[ctx: @action:button]
en: Rename and Hide
nl: Hernoemen en verbergen

en: Adding a dot to the beginning of this file's name will hide it from view.
    Do you still want to rename it?
nl: Een punt toevoegen aan het begin van deze bestandsnaam zal het onzichtbaar maken.
    Wilt u het hernoemen?

en: Adding a dot to the beginning of this folder's name will hide it from view.
    Do you still want to rename it?
nl: Een punt toevoegen aan het begin van deze mapnaam zal het onzichtbaar maken.
    Wilt u het hernoemen?

en: Hide this File?
nl: Dit bestand verbergen?

en: Hide this Folder?
nl: Deze map verbergen?

[ctx: @info:status]
en: The location is empty.
nl: De locatie is leeg.

[ctx: @info:status]
en: The location '%1' is invalid.
nl: Locatie '%1' is ongeldig.

en: Loading…
nl: Bezig met laden…

en: Loading canceled
nl: Laden geannuleerd

en: No items matching the filter
nl: Geen overeenkomende items met het filter

en: No items matching the search
nl: Geen items die overeenkomen met de zoekopdracht

en: Trash is empty
nl: Prullenbak is leeg

en: No tags
nl: Geen tags

en: No files tagged with "%1"
nl: Geen bestanden met tag "%1"

en: No recently used items
nl: Geen recent gebruikte items

en: No shared folders found
nl: Gen gedeelde mappen gevonden

en: No relevant network resources found
nl: Geen relevante netwerkhulpbronnen gevonden

en: No MTP-compatible devices found
nl: Geen MTP-compatibele apparaten gevonden

en: No Apple devices found
nl: Geen Apple-apparaten gevonden

en: No Bluetooth devices found
nl: Geen bluetooth-apparaten gevonden

en: Folder is empty
nl: Map is leeg

[ctx: @action]
en: Create Folder…
nl: Map aanmaken…

[ctx: @info:whatsthis]
en: This renames the items in your current selection.<nl/>Renaming multiple items at once amounts to their new names differing only in a number.
nl: Dit hernoemt de items in uw huidige selectie.<nl/>Hernoemen van meerdere items tegelijk heeft tot gevolg dat hun nieuwe namen slechts in een getal verschillen.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This moves the items in your current selection to the <filename>Trash</filename>.<nl/>The trash is a temporary storage where items can be deleted from if disk space is needed.
nl: Dit verplaatst de items in uw huidige selectie naar de <filename>Prullenbak</filename>.<nl/>De prullenbak is een tijdelijke opslag waar items uit verwijderd kunnen worden als schijfruimte nodig is.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This deletes the items in your current selection completely. They can not be recovered by normal means.
nl: Dit verwijdert volledig de items in uw huidige selectie. Ze kunnen niet hersteld worden met normale middelen.

[ctx: @action "Move to Trash" for non-local files, etc.]
en: Delete (using shortcut for Trash)
nl: Verwijderen (via sneltoets voor prullenbak)

[ctx: @action:inmenu File]
en: Duplicate Here
nl: Duplicaat hier

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
nl: Eigenschappen

[ctx: @info:whatsthis properties]
en: This shows a complete list of properties of the currently selected items in a new window.<nl/>If nothing is selected the window will be about the currently viewed folder instead.<nl/>You can configure advanced options there like managing read- and write-permissions.
nl: Dit toont een complete ljist met eigenschappen van de nu geselecteerde items in een nieuw venster.<nl/>Als er niets is geselecteerd gaat het venster in plaats daarvan over de nu bekeken map.<nl/>U kunt daar geavanceerde opties configureren zoals het beheren van lees- en schrijfrechten.

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location
nl: Locatie kopiëren

[ctx: @info:whatsthis copy_location]
en: This will copy the path of the first selected item into the clipboard.
nl: Dit zal het pad van het eerst geselecteerde item kopiëren in het klembord.

[ctx: @action:inmenu File]
en: Move to Trash…
nl: Naar prullenbak verplaatsen…

[ctx: @action:inmenu File]
en: Delete…
nl: Verwijderen…

[ctx: @action:inmenu File]
en: Duplicate Here…
nl: Hier dupliceren…

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location…
nl: Locatie kopiëren…

[ctx: @info:whatsthis Icons view mode]
en: <para>This switches to a view mode that focuses on the folder and file icons. This mode makes it easy to distinguish folders from files and to detect items with distinctive <emphasis>file types</emphasis>.</para><para> This mode is handy to browse through pictures when the <interface>Preview</interface> option is enabled.</para>
nl: <para>Dit schakelt naar een weergavemodus die focust op de pictogrammen voor mappen en bestanden. Deze modus maakt het gemakkelijk om mappen van bestanden te onderscheiden en om items te detecteren met onderscheidende <emphasis>bestandstypen</emphasis>.</para><para> Deze modus is handig om door afbeeldingen te bladeren wanneer de optie <interface>Voorbeeld</interface> is ingeschakeld.</para>

[ctx: @info:whatsthis Compact view mode]
en: <para>This switches to a compact view mode that lists the folders and files in columns with the names beside the icons.</para><para>This helps to keep the overview in folders with many items.</para>
nl: <para>Dit schakelt om naar een compacte weergavemodus een lijst met de mappen en bestanden in kolommen maakt met de namen naast de pictogrammen. </para><para>Dit helpt om om overzicht te houden in mappen met veel items.</para>

[ctx: @info:whatsthis Details view mode]
en: <para>This switches to a list view mode that focuses on folder and file details.</para><para>Click on a detail in the column header to sort the items by it. Click again to sort the other way around. To select which details should be displayed click the header with the right mouse button.</para><para>You can view the contents of a folder without leaving the current location by clicking to the left of it. This way you can view the contents of multiple folders in the same list.</para>
nl: <para>Dit schakelt naar een weergavemodus met een lijst die focust op details van mappen en bestanden.</para><para>Klik op een detail in de kolomkop om de items daarop te sorteren. Klik opnieuw om omgekeerd te sorteren. Om te selecteren welke details getoond zouden moeten worden, klik op de kop met de rechter muisknop.</para><para>U kunt de inhoud van een map bekijken zonder de huidige locatie te verlaten Door links ervan te klikken. Op deze manier kunt u de inhoud van meerdere mappen in dezelfde lijst bekijken.</para>

[ctx: @action:intoolbar]
en: View Mode
nl: Weergavemodus

[ctx: @info:whatsthis zoom in]
en: This increases the icon size.
nl: Dit vergroot de pictogramgrootte.

[ctx: @action:inmenu View]
en: Reset Zoom Level
nl: Zoomniveau resetten

en: Zoom To Default
nl: Zoomen naar standaard

[ctx: @info:whatsthis zoom reset]
en: This resets the icon size to default.
nl: Dit reset de pictogramgrootte naar de standaard.

[ctx: @info:whatsthis zoom out]
en: This reduces the icon size.
nl: Dit vermindert de pictogramgrootte.

[ctx: @action:inmenu menu of zoom actions]
en: Zoom
nl: Zoomen

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show Previews
nl: Voorbeelden tonen

[ctx: @info]
en: Show preview of files and folders
nl: Voorbeeld van bestanden en mappen tonen

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this is enabled, the icons are based on the actual file or folder contents.<nl/>For example the icons of images become scaled down versions of the images.
nl: Wanneer dit is ingeschakeld, zijn de pictogrammen gebaseerd op de actuele inhoud van bestand en map.<nl/>De pictogrammen van afbeeldingen worden omlaag geschaalde versies van de afbeeldingen.

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Folders First
nl: Mappen eerst

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Hidden Files Last
nl: Verborgen bestanden als laatste

[ctx: @action:inmenu View]
en: Sort By
nl: Sorteren op

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Additional Information
nl: Aanvullende informatie tonen

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show in Groups
nl: Gegroepeerd tonen

[ctx: @info:whatsthis]
en: This groups files and folders by their first letter.
nl: Deze groepeert bestanden en mappen op hun eerste letter.

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Hidden Files
nl: Verborgen bestanden tonen

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When this is enabled <emphasis>hidden</emphasis> files and folders are visible. They will be displayed semi-transparent.</para><para>Hidden items only differ from other ones in that their name starts with a ".". In general there is no need for users to access them which is why they are hidden.</para>
nl: <para>Wanneer dit is ingeschakeld worden <emphasis>verborgen</emphasis> bestanden en mappen zichtbaar. Ze zullen semi-transparant getoond worden.</para><para>Verborgen items verschillen slechts van anderen doordat hun namen beginnen met een ".". In het algemeen is er geen noodzaak voor gebruikers om er toegang toe te hebben, hetgeen de reden is  waarom ze verborgen zijn.</para>

[ctx: @action:inmenu View]
en: Adjust View Display Style…
nl: Weergavestijl van scherm aanpassen…

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window in which all folder view properties can be adjusted.
nl: Dit opent een venster waarin alle mapweergave-eigenschappen aangepast kunnen worden.

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Icons
nl: Pictogrammen

[ctx: @info]
en: Icons view mode
nl: Pictogramweergavemodus

[ctx: @info]
en: Compact view mode
nl: Compacte weergave

[ctx: @info]
en: Details view mode
nl: Detailweergavemodus

[ctx: Sort descending]
en: Largest First
nl: Grootste eerst

[ctx: Sort ascending]
en: Smallest First
nl: Kleinste eerst

[ctx: Sort descending]
en: Newest First
nl: Nieuwste eerst

[ctx: Sort ascending]
en: Oldest First
nl: Oudste eerst

[ctx: Sort descending]
en: Highest First
nl: Hoogste eerst

[ctx: Sort ascending]
en: Lowest First
nl: Laagste eerst

[ctx: Sort descending]
en: Descending
nl: Aflopend

[ctx: Sort ascending]
en: Ascending
nl: Oplopend

[ctx: @action:inmenu menu with actions like copy, paste, rename. The user's selection is empty when this text is shown.]
en: Actions for Current View
nl: Acties voor huidige weergave

note: i18n: @action:inmenu menu with actions like copy, paste, rename. %1 is a textual representation of the currently selected files or folders. This can be the name of the file/files like "file1" or "file1, file2 and file3" or an aggregate like "8 Selected Folders". If this sort of word puzzle can not b
en: Actions for %1
nl: Acties voor %1

[ctx: @action:inmenu menu with actions like copy, paste, rename. %1 is the amount of selected files/folders.]
en: Actions for One Selected Item | Actions for %1 Selected Items
nl[0]: Acties voor één geselecteerd item
nl[1]: Acties voor %1 geselecteerde items

[ctx: @info:status]
en: Updating version information…
nl: Versie-informatie bijwerken…
