dolphin - en to ro translation catalogue (24 entries)

en: Dolphin service menu installation failed
ro: Instalarea meniului de servicii Dolphin a eșuat

en: Failed to install "%1", exited with status "%2"
ro: Instalarea „%1” a eșuat, terminându-se cu starea „%2”

en: Failed to uninstall "%1", exited with status "%2"
ro: Dezinstalarea „%1” a eșuat, terminându-se cu starea „%2”

en: The file does not exist!
ro: Fișierul nu există!

en: Unknown error when installing package
ro: Eroare necunoscută la instalarea pachetului

en: Unsupported archive type %1: %2
ro: Tip de arhivă nesusținut %1: %2

en: Failed to run uncompressor command for %1
ro: Nu s-a putut rula comanda de decomprimare pentru %1

en: Process did not finish in reasonable time: %1 %2
ro: Procesul nu s-a încheiat în timp rezonabil: %1 %2

en: Failed to uncompress %1
ro: Decomprimarea %1 a eșuat

en: Failed to run installer script %1
ro: Nu s-a putut rula scriptul de instalare %1

en: Failed to set permissions on %1: %2
ro: Nu s-au putut stabili permisiunile pentru %1: %2

[ctx: %2 = comma separated list of arguments]
en: Installer script %1 failed, tried arguments "%2".
ro: Scriptul de instalare %1 a eșuat, s-au încercat argumentele „%2”.

en: Failed to create path %1
ro: Crearea căii %1 a eșuat

en: Failed to copy .desktop file %1 to %2: %3
ro: Nu s-a putut copia fișierul .desktop %1 la %2: %3

en: Failed to remove directory %1
ro: Eliminarea dosarului %1 a eșuat

en: Failed to create directory %1
ro: Crearea dosarului %1 a eșuat

en: Failed to find an installation script in %1
ro: Nu s-a găsit un script de instalare în %1

en: Failed to remove .desktop file %1: %2
ro: Nu s-a putut elimina fișierul .desktop %1: %2

en: Failed to find an uninstallation script in %1
ro: Nu s-a găsit un script de dezinstalare în %1

[ctx: @info:shell]
en: Command to execute: install or uninstall.
ro: Comanda de executat: „install” sau „uninstall”.

[ctx: @info:shell]
en: Path to archive.
ro: Calea spre arhivă.

en: Command is required.
ro: Comanda e obligatorie.

en: Path to archive is required.
ro: Calea spre arhivă e obligatorie.

en: Unsupported command %1
ro: Comandă nesusținută %1
