dolphin - en to se translation catalogue (79 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
se: Gurre ruskalihti

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
se: Máhcat

[ctx: @title:menu Create new folder, file, link, etc.]
en: Create New
se: Ráhkat ođđa

[ctx: @info:status]
en: Created folder.
se: Ráhkadan máhpa.

[ctx: @action:inmenu File]
en: New &Window
se: Ođđa &láse

[ctx: @action:inmenu Add current folder to places]
en: Add to Places
se: Lasit báikepanelii

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Invert Selection
se: Jorgalahte merkema

[ctx: @action:inmenu View]
en: Stop
se: Bisset

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Compare Files
se: Buohttastahte fiillaid

[ctx: @title:window]
en: Information
se: Diehtu

[ctx: @title:window]
en: Folders
se: Máhpat

[ctx: @title:window Shell terminal]
en: Terminal
se: Terminála

[ctx: @title:window]
en: Places
se: Báikepanela

[ctx: @action:intoolbar Close left view]
en: Close
se: Gidde

[ctx: @action:intoolbar Close right view]
en: Close
se: Gidde

[ctx: @action:intoolbar Split view]
en: Split
se: Ludde

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
se: Gurre ruskalihti

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Trash
se: Ruskalihtti

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Dolphin Toolbar
se: Dolphin-reaidoholga

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
se: Váldoreaidoholga

en: Search
se: Oza

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
se: Čiega sillenlinnjá

[ctx: @title:group Size]
en: Folders
se: Máhpat

[ctx: @title:group Size]
en: Small
se: Unni

[ctx: @title:group Size]
en: Medium
se: Gaskageardán

[ctx: @title:group Size]
en: Big
se: Stuoris

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Read,
se: Lohkat,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Write,
se: Čállit,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Execute,
se: Vuodjit,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Forbidden
se: Geldejuvvon

[ctx: @label]
en: Width
se: Govdodat

[ctx: @label]
en: Duration
se: Guhkkodat

[ctx: @title]
en: File Manager
se: Fiilagieđahalli

[ctx: @info:credit]
en: Developer
se: Ovdánahtti

[ctx: @info:credit]
en: Documentation
se: Dokumentašuvdna

[ctx: @info:shell]
en: Document to open
se: Dokumeantta maid rahpat

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
se: Čuohpa

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
se: Máŋge

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
se: Sihko

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Hidden Files
se: Čájet čihkkon fiillaid

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
se: Iešvuođat

[ctx: @action:button]
note: i18n: Aborts the current step-by-step process to delete files by leaving the selection mode. i18n: Aborts the current step-by-step process of moving files to the trash by leaving the selection mode.
en: Cancel
se: Gaskkalduhte

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HiddenFilesShown), group (Settings)
en: When this option is enabled hidden files, such as those starting with a '.', will be shown in the file view.
se: Go dát molssaeaktu lea válljejuvvon, de čájehuvvojit maiddái čiegus fiillat (fiillat mas lea «.» álggus).

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ViewMode), group (Dolphin)
en: View Mode
se: Čájehanmodus

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ViewMode), group (Dolphin)
en: This option controls the style of the view. Currently supported values include icons (0), details (1) and column (2) views.
se: Dát molssaeaktu stivre čájeheami stiilla. Arvvut mat dorjojuvvot lea govaščájeheapmi (0), bietnačájeheapmi (1) ja čuoldačájeheapmi (2).

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortRole), group (Dolphin)
en: Sort files by
se: Sortere fiillaid dán bokte

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Timestamp), group (Dolphin)
en: Properties last changed
se: Iešvuođat mat leat easke rievdaduvvon

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Timestamp), group (Dolphin)
en: The last time these properties were changed by the user.
se: Maŋemuš geardi go geavaheaddji rievdadii dáid iešvuođaid.

[ctx: @title:group General settings]
en: General
se: Oppalaš

[ctx: @title:group]
en: View Modes
se: Čájehanmodusat

[ctx: @title:tab]
en: Icons
se: Govažat

[ctx: @title:tab]
en: Details
se: Bienat

[ctx: @action:button]
en: Use Current Location
se: Geavat dálá čujuhusa

[ctx: @action:button]
en: Use Default Location
se: Geavat standárdčujuhusa

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show filter bar
se: Čájet sillenholga

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons
se: Govažat

[ctx: @item:inlistbox]
en: Details
se: Bienat

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Ascending
se: Lassáneaddji

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Descending
se: Geahppáneaddji

[ctx: @option:check]
en: Show preview
se: Čájet ovdačájeheami

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files
se: Čájet čiegus fiillaid

[ctx: @label:listbox]
en: View mode:
se: Čájehanmodus:

[ctx: @label:listbox]
en: Sorting:
se: Sorteren:

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder
se: Dán máhppii

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: All folders
se: Buot máhpaide

[ctx: @info]
en: The view properties of all folders will be changed. Do you want to continue?
se: Don leat rievdadeamen buot vuollemáhpaid iešvuođaid. Háliidatgo duođas dan bargat?

[ctx: @title:window]
en: Applying View Properties
se: Bidjamin adnui čájehaniešvuođaid

[ctx: @info:progress]
en: Counting folders: %1
se: Rehkenastimin máhpaid: %1

[ctx: @info:progress]
en: Folders: %1
se: Máhpat: %1

en: Stop
se: Bisset

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free
se: %1 friddja

[ctx: @info:status]
en: 1 Folder selected | %1 Folders selected
se[0]: Máhppa válljejuvvon
se[1]: %1 máhpa válljejuvvon

[ctx: @info:status]
en: Delete operation completed.
se: Sihkkun lea geargan.

[ctx: @info:status]
en: The location is empty.
se: Guorus čujuhus.

[ctx: @info:status]
en: The location '%1' is invalid.
se: Čujuhus «%1» ii gusto.

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
se: Iešvuođat

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show in Groups
se: Čájet joavkkuid siste

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Icons
se: Govažat

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Details
se: Bienat
