dolphin - en to si translation catalogue (197 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
si: ඉවතලන බහලුම හිස් කරන්න

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
si: යළි පිහිටුවන්න

[ctx: @title:menu Create new folder, file, link, etc.]
en: Create New
si: අලුතින් නිර්මාණය

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Window
si: පෙත නව කවුළුවක විවෘත කරන්න

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Tab
si: පෙත නව ටැබයක විවෘත කරන්න

[ctx: @info:status]
en: Successfully copied.
si: සාර්ථකව පිටපත් විය.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved.
si: සාර්ථකව ගෙන ගියා.

[ctx: @info:status]
en: Successfully linked.
si: සාර්ථකව සැබැදුණි.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved to trash.
si: සාර්ථකව මැකුණි.

[ctx: @info:status]
en: Successfully renamed.
si: නම වෙනස් කිරීම සාර්ථකයි.

[ctx: @info:status]
en: Created folder.
si: බහලුමක් නිර්මාණය කරන්න.

[ctx: @info]
en: Go back
si: ආපසු යන්න

[ctx: @info]
en: Go forward
si: ඉදිරියට යන්න

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
si: ස්ථිර කිරීම

en: C&lose Current Tab
si: දැනට ඇති ටැබය වසන්න (&l)

en: Do not ask again
si: යළි විමසන්න එපා

[ctx: @action:inmenu File]
en: New &Window
si: නව කවුළුව (&W)

[ctx: @action:inmenu File]
en: New Tab
si: නව ටැබය

[ctx: @action:inmenu Add current folder to places]
en: Add to Places
si: ස්ථානයට එක් කරන්න

[ctx: @action:inmenu File]
en: Close Tab
si: ටැබය වසන්න

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Paste
si: අලවන්න

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Invert Selection
si: අන්වර්ත තේරිම

[ctx: @action:inmenu View]
en: Stop
si: නවතන්න

[ctx: @info]
en: Stop loading
si: පූරණය නවතන්න

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Editable Location
si: සැකසිය හැකි පිහිටුම්

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
si: පිහිටුම ආදේශ කරන්න

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Compare Files
si: ගොනු සැසඳීම

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal
si: ටර්මිනලය විවෘත කරන්න

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Next Tab
si: මීළඟ ටැබය සක්‍රීය කරන්න

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Previous Tab
si: මපෙර ටැබය සක්‍රීය කරන්න

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tab
si: නව ටැබයක විවෘත කරන්න

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Window
si: නව කවුළුවක විවෘත කරන්න

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Unlock Panels
si: පුවරු අගුලු අරින්න

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Lock Panels
si: පුවරු අගුලු දමන්න

[ctx: @title:window]
en: Information
si: තොරතුරු

[ctx: @title:window]
en: Folders
si: බහලුම්

[ctx: @title:window Shell terminal]
en: Terminal
si: ටර්මිනලය

[ctx: @title:window]
en: Places
si: ස්ථානය

[ctx: @action:intoolbar Close left view]
en: Close
si: වසන්න

[ctx: @info]
en: Close left view
si: වම් දසුන වසන්න

[ctx: @action:intoolbar Close right view]
en: Close
si: වසන්න

[ctx: @info]
en: Close right view
si: දකුණු දසුන වසන්න

[ctx: @action:intoolbar Split view]
en: Split
si: බෙදීම

[ctx: @info]
en: Split view
si: දසුන බෙදන්න

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
si: ඉවතලන බහලුම හිස් කරන්න

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect All
si: සියල්ල තෝරන්න එ

[ctx: @action:inmenu Go]
en: App&lications
si: යෙදුම් (&l)

[ctx: @action:inmenu Go]
en: &Network Folders
si: ජාල බහලුම් (&N)

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Trash
si: ඉවතලන බහලුම

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Autostart
si: ස්වයංක්‍රීය ඇරඹුම

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open &Terminal
si: ටර්මිනලය විවෘත කරන්න (&T)

[ctx: @title:window]
en: Select
si: තෝරන්න

en: Select all items matching this pattern:
si: මෙම රටාවට ගැළපෙන සියලු අයිතම තෝරන්න:

[ctx: @title:window]
en: Unselect
si: තෝරන්න එපා

en: Unselect all items matching this pattern:
si: මෙම රටාවට ගැළපෙන සියලු අයිතම තෝරන්න එපා:

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
si: සැකසුම් (&E)

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (selection)
en: Selection
si: තේරිම

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
si: දසුන් (&V)

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
si: යන්න (&G)

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
si: මෙවලම්

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Dolphin Toolbar
si: Dolphin මෙවලම් තීරුව

en: Recently Closed Tabs
si: මැතකදි පිවිසි ටැබය වසන්න

en: Empty Recently Closed Tabs
si: මැතකදි වැසූ ටැබය මකන්න

[ctx: @action:inmenu]
en: New Tab
si: නව ටැබය

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other Tabs
si: අනෙකුත් ටැබ වසන්න

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
si: ටැබය වසන්න

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (location_bar)
en: Location Bar
si: පිහිටුම තීරුව

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
si: ප්‍රධාන මෙවලම් තීරුව

[ctx: @info:status]
en: No items found.
si: අයිතම කිසිකක් හමු නොවිණි.

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol
si: සාවද්‍ය ප්‍රොටොකෝලය

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
si: පෙරහණ තීරුව සඟවන්න

[ctx: @title:group Size]
en: Folders
si: බහලුම්

[ctx: @title:group Size]
en: Small
si: කුඩා

[ctx: @title:group Size]
en: Medium
si: මධ්‍යම

[ctx: @title:group Size]
en: Big
si: විශාල

[ctx: @title:group Date]
en: Today
si: අද

[ctx: @title:group Date]
en: Yesterday
si: ඊයෙ

[ctx: @title:group Date]
en: Two Weeks Ago
si: සති දෙකකට පෙර

[ctx: @title:group Date]
en: Three Weeks Ago
si: සති තුනකට පෙර

[ctx: @title:group Date]
en: Earlier this Month
si: මේමාසයේ මුල

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Read,
si: කියවන්න,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Write,
si: ලියන්න,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Execute,
si: ක්‍රියාත්මක,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Forbidden
si: තහනම් කරන කළ

[ctx: @label]
en: Size
si: ප්‍රමාණය

[ctx: @label]
en: Type
si: වර්‍ගය

[ctx: @label]
en: Permissions
si: අවසර

[ctx: @label]
en: Owner
si: හිමිකරු

[ctx: @info:status]
en: Unknown error.
si: නොදන්නා වරදක්.

[ctx: @title]
en: File Manager
si: ගොනු කළමණාකරු

[ctx: @info:credit]
en: Developer
si: සංවර්‍ධක

[ctx: @info:credit]
en: Documentation
si: ප්‍රලේඛනය

[ctx: @info:shell]
en: Dolphin will get started with a split view.
si: බෙදුණු දසුනක් සමඟ Dolphin ආරම්ඹ වේ.

[ctx: @info:shell]
en: Document to open
si: විවෘත කළ යුතු ලේඛනය

note: i18n: ectx: label, entry (AutoScrolling), group (FoldersPanel)
en: Automatic scrolling
si: ස්වයංක්‍රීය ස්ක්‍රෝල් කිරීම

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
si: කපන්න

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
si: පිටපත් කරන්න

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
si: කසලබඳුනට යවන්න

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
si: මකන්න

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Hidden Files
si: සැඟවුණු ගොනු පෙන්වන්න

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Scrolling
si: ස්වයංක්‍රීය ස්ක්‍රෝල් කිරීම

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
si: වත්කම්

[ctx: @action:inmenu]
en: Preview
si: පූර්‍වදසුන

en: play
si: වාදනය

note: i18n: ectx: label, entry (Location), group (Search)
en: Location
si: පිහිටුම

note: i18n: ectx: label, entry (What), group (Search)
en: What
si: කුමක්ද

[ctx: action:button]
en: From Here (%1)
si: මෙතනින් (%1)

[ctx: @info:tooltip]
en: Quit searching
si: සෙවිමෙන් ඉවත් වන්න

[ctx: action:button]
en: Filename
si: ගොනු නාමය

[ctx: action:button]
en: Content
si: අන්තර්ගතය

[ctx: action:button]
en: From Here
si: මෙතනින්

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
si: '%1' වෙතින් විමසුම් පිළිතුරු

note: i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (CompactMode)
en: Use system font
si: පද්ධති අකුරු භාවිත කරන්න

note: i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (CompactMode)
en: Icon size
si: අයිකන ප්‍රමාණය

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (CompactMode)
en: Preview size
si: පූර්‍වදසුන ප්‍රමාණය

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCopyMoveMenu), group (ContextMenu)
en: Show 'Copy To' and 'Move To' commands in context menu
si: අන්තර්ගත මෙනුවේ 'වෙත පිටපත් කරන්න' හා 'වෙත ගෙනයන්න'  විධාන පෙන්වන්න

note: i18n: ectx: label, entry (ColumnPositions), group (DetailsMode)
en: Position of columns
si: තීරු වල ස්ථාන

note: i18n: ectx: label, entry (ExpandableFolders), group (DetailsMode)
en: Expandable folders
si: විදහිය හැකි බහලුම්

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (Dolphin)
en: Version
si: වෙලුම

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ViewMode), group (Dolphin)
en: View Mode
si: දිස්වන ආකාරය

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortRole), group (Dolphin)
en: Sort files by
si: ගොනු පිළිවෙළ

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortOrder), group (Dolphin)
en: Order in which to sort files
si: ගොණු පෙළ ගැසීමේ ක්‍රමය

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortFoldersFirst), group (Dolphin)
en: Show folders first when sorting files and folders
si: ගොණු හා බහාළුම් පෙළ ගැස්වීමේදී බහාළුම් ප්‍රථමයෙන් පෙන්වන්න

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Timestamp), group (Dolphin)
en: Properties last changed
si: වෙනස් කළ අවසාන වත්කම්

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Timestamp), group (Dolphin)
en: The last time these properties were changed by the user.
si: අවසාන වතාවේ මෙම වත්කම් පරිශීලක වෙනස් කරන ලදි.

note: i18n: ectx: label, entry (EditableUrl), group (General)
en: Should the URL be editable for the user
si: URL ලිපිනය පරිශීලකයාට සැකසීමට හැකි විය යුතුද

note: i18n: ectx: label, entry (UrlCompletionMode), group (General)
en: Text completion mode of the URL Navigator
si: URL නියමුවේ පෙළ සම්පූරක ප්‍රකාරය

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFullPath), group (General)
en: Should the full path be shown inside the location bar
si: ස්ථාන තීරුව තුළ සම්පූර්ණ මාර්ගය පෙන්විය යුතුද යනවග

note: i18n: ectx: label, entry (HomeUrl), group (General)
en: Home URL
si: නිවාස URL

note: i18n: ectx: label, entry (SplitView), group (General)
en: Split the view into two panes
si: දසුන කොටස් දෙකකට බෙදන්න

note: i18n: ectx: label, entry (FilterBar), group (General)
en: Should the filter bar be shown
si: පෙරහණතීරුව පෙන්විය යුතුද

note: i18n: ectx: label, entry (BrowseThroughArchives), group (General)
en: Browse through archives
si: සංරක්‍ෂිතයන් තුලින් ගවේශනය කරන්න

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmClosingMultipleTabs), group (General)
en: Ask for confirmation when closing windows with multiple tabs.
si: බහු ටැබ සහිත කවුළු වසන විට තහවුරු කිරීමක් විමසන්න

note: i18n: ectx: label, entry (RenameInline), group (General)
en: Rename inline
si: ඇතුළු රේඛාව ප්‍රථිනම් කරන්න

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSelectionToggle), group (General)
en: Show selection toggle
si: තෝරාගැනීමේ ටොගලය පෙන්වන්න

note: i18n: ectx: label, entry (ShowToolTips), group (General)
en: Show tooltips
si: මෙවලම්ඉඟි පෙන්වන්න

note: i18n: ectx: label, entry (ViewPropsTimestamp), group (General)
en: Timestamp since when the view properties are valid
si: දසුන් වත්කම් සක්‍රීය වූ අවස්ථාවේ සිට වේලා මුද්‍රාව

note: i18n: ectx: label, entry (AutoExpandFolders), group (General)
en: Use auto-expanding folders for all view types
si: සියළුම වර්ග සඳහා ස්වයංක්‍රීයව-විශාලවන බහාළුම් භාවිත කරන්න

note: i18n: ectx: label, entry (ShowZoomSlider), group (General)
en: Show zoom slider in the statusbar
si: තත්ව තීරුවේ ප්‍රමාණකරණ ස්ලයිඩයක් පෙන්වන්න

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSpaceInfo), group (General)
en: Show the space information in the statusbar
si: තත්ව තීරුවේ ඉඩ තොරතුරු පෙන්වන්න

note: i18n: ectx: label, entry (LockPanels), group (General)
en: Lock the layout of the panels
si: පුවරුවෙ ආකෘතිය අගුලු දමන්න

note: i18n: ectx: label, entry (enabledPlugins), group (VersionControl)
en: Enabled plugins
si: ප්ලගීන සක්‍රීයයි

[ctx: @title:group General settings]
en: General
si: සාමාන්‍ය

[ctx: @title:group]
en: Startup
si: ඇරඹුම

[ctx: @title:group]
en: View Modes
si: දිස්වන ආකාරයස

[ctx: @title:group]
en: Navigation
si: සැරිසැරීම

[ctx: @title:group]
en: Trash
si: මකන්න

[ctx: @option:check]
en: Show tooltips
si: මෙවලම්ඉඟි පෙන්වන්න

[ctx: @option:check]
en: Show selection marker
si: තෝරාගැනීම් සලකුණුකරනය පෙන්වන්න

[ctx: @title:window]
en: Configure Preview for %1
si: %1  සඳහා පෙරදසුන සකසන්න

[ctx: @title:tab Behavior settings]
en: Behavior
si: හැසිරීම

[ctx: @title:tab Previews settings]
en: Previews
si: පුර්‍වදසුන

[ctx: @title:tab Status Bar settings]
en: Status Bar
si: තත්ත්ව තීරුවස

[ctx: @option:check]
en: Show zoom slider
si: විශාලණ ස්ලයිඩය පෙන්වන්න

[ctx: @option:check]
en: Show space information
si: ඉඩ තොරතුරු පෙන්වන්න

[ctx: @title:tab]
en: Icons
si: අයිකන

[ctx: @title:tab]
en: Details
si: විස්තර

[ctx: @option:check]
en: Open archives as folder
si: සංරක්‍ෂිත බහලුම ලෙස විවෘත කරන්න

[ctx: option:check]
en: Open folders during drag operations
si: ගෙනයාම් අතරේබහලුම් විවෘත කරන්න

[ctx: @action:button]
en: Use Current Location
si: දැනට ඇති පිහිටුම භාවිත කරන්න

[ctx: @action:button]
en: Use Default Location
si: පෙරනිමි පිහිටුම භාවිත කරන්න

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show filter bar
si: පෙරහණතීරුව පෙන්වන්න

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path inside location bar
si: පිහිටුම තීරුව තුළ සම්පූර්ණ මඟ පෙන්වන්න

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: System Font
si: පද්ධති අකුරු

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: Custom Font
si: රිසිකළ අකුරු

[ctx: @info:tooltip]
en: Size: 1 pixel | Size: %1 pixels
si[0]: ප්‍රමාණය: පික්සෙල 1
si[1]: ප්‍රමාණය: පික්සෙල %1

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons
si: අයිකන

[ctx: @item:inlistbox]
en: Details
si: විස්තර

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Ascending
si: ආරෝහණ

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Descending
si: අවරෝහණ

[ctx: @option:check]
en: Show folders first
si: බහාළුම් ප්‍රථමයෙන් පෙන්වන්න

[ctx: @option:check]
en: Show preview
si: පූර්‍වදසුන පෙන්වන්න

[ctx: @option:check]
en: Show in groups
si: සමූහ තුළ පෙන්වන්න

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files
si: සැඟවුණු ගොනු පෙන්වන්න

[ctx: @label:listbox]
en: View mode:
si: දිස්වන ආකාරය:

[ctx: @label:listbox]
en: Sorting:
si: තේරීම:

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder
si: දැනට ඇති බහලුම

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: All folders
si: සියලු බහලුම්

[ctx: @title:window]
en: Applying View Properties
si: දසුන් වත්කම් යොදමින්

[ctx: @info:progress]
en: Counting folders: %1
si: බහලුම් ගණිමින්: %1

[ctx: @info:progress]
en: Folders: %1
si: බහලුම: %1

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free
si: %1 ඉතිරියි

en: Default
si: පෙරනිමිය

en: Reload
si: ප්‍රථි පූර්ණය

[ctx: @info:status]
en: 1 Folder selected | %1 Folders selected
si[0]: 1 බහලුමක් තෝරාගන්නා ලදි
si[1]: බහලුම් %1 ක් තෝරාගන්නා ලදි

[ctx: @info:status]
en: 1 File selected | %1 Files selected
si[0]: 1 ගොනුවක් තෝරාගන්නා ලදි
si[1]: %1 ගොනුවක් තෝරාගන්නා ලදි

[ctx: @info:status]
en: Delete operation completed.
si: මැකීම සාර්ථකයි.

[ctx: @info:status]
en: The location is empty.
si: පිහිටුම හිස්.

[ctx: @info:status]
en: The location '%1' is invalid.
si: '%1' පිහිටුම සාවද්‍ය වේ.

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
si: වත්කම්

[ctx: @action:intoolbar]
en: View Mode
si: දිස්වන ආකාරය

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Folders First
si: බහලුම් ප්‍රථමයෙන්

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show in Groups
si: සමූහ තුළ පෙන්වන්න

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Icons
si: අයිකන

[ctx: @info]
en: Icons view mode
si: අයිකන ආකාරය

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Details
si: විස්තර

[ctx: @info]
en: Details view mode
si: විස්තර ආකාරය
