dolphin - en to sl translation catalogue (828 entries)

[ctx: @info label above the view explaining the state]
en: Acting as an Administrator — Be careful!
sl: Delujete kot skrbnik - Bodite previdni!

[ctx: @info label above the view explaining the state, keep short]
en: Acting as Admin
sl: Delujete kot skrbnik

[ctx: @action:button Finish/Stop/Done acting as an admin]
en: Finish
sl: Končaj

[ctx: @info:tooltip]
en: Finish acting as an administrator
sl: Končaj delovati kot skrbnik

[ctx: @action:button shown after acting as admin ended]
en: Act as Administrator Again
sl: Spet deluj kot skrbnik

[ctx: @info]
en: Administrator authorization has expired.
sl: Skrbniška pooblastila so potekla.

[ctx: @action:inmenu]
en: Act as Administrator
sl: Deluj kot skrbnik

[ctx: @info:shell]
en: <application>Dolphin</application> requires <application>%1</application> to manage system-controlled files, but it is not installed.<nl/>Press %2 to install <application>%1</application> or %3 to cancel.
sl: <application>Dolphin</application> zahteva <application>%1</application> za upravljanje sistemsko nadzorovanih datotek, vendar ni nameščena.<nl/>Pritisnite %2, da namestite <application>%1</application> ali %3 za preklic.

[ctx: @info]
en: <para>Make use of your administrator rights in Dolphin:<numberedlist><numbereditem>Navigate to the file or folder you want to change.</numbereditem><numbereditem>Activate the "%1" action either under <interface>Open Menu|More|View</interface> or <interface>Menu Bar|View</interface>.<nl/>Default shortcut: <shortcut>%2</shortcut></numbereditem><numbereditem>After authorization you can manage files as an administrator.</numbereditem></numberedlist></para>
sl: <para>Uporabite svoje skrbniške pravice v Dolphinu:<numberedlist><numbereditem>Pomaknite se do datoteke ali mape, ki jo želite spremeniti.</numbereditem><numbereditem>Aktivirajte dejanje  "%1" v <interface>Odpri meni |Več|Pogled</interface> ali <interface>Menijska vrstica|Pogled</interface>.<nl/>Privzeta bližnjica: <shortcut>%2</shortcut></numbereditem><numbereditem>Po avtorizaciji lahko upravljate datoteke kot skrbnik.</numbereditem></numberedlist></para>

[ctx: @title:window]
en: How to Administrate
sl: Kako upravljati kot skrbnik

[ctx: @info]
en: <para>You are about to use administrator privileges. While acting as an administrator you can change or replace any file or folder on this system. This includes items which are critical for this system to function.</para><para>You are able to <emphasis>delete every users' data</emphasis> on this computer and to <emphasis>break this installation beyond repair.</emphasis> Adding just one letter in a folder or file name or its contents can render a system <emphasis>unbootable.</emphasis></para><para>There is probably not going to be another warning even if you are about to break this system.</para><para>You might want to <emphasis>backup files and folders</emphasis> before proceeding.</para>
sl: <para>Uporabili boste pravice skrbnika. Medtem ko delujete kot skrbnik, lahko spremenite ali zamenjate katero koli datoteko ali mapo v tem sistemu. To vključuje elemente, ki so kritičnega pomena za delovanje tega sistema.</para><para>Lahko <emphasis>izbrišete vse uporabniške podatke</emphasis> v tem računalniku in <emphasis>pokvarite to namestitev brez možnosti popravka.</emphasis> Če v ime mape ali datoteke ali njeno vsebino dodate eno samo črko, se lahko sistemu <emphasis>onemogočite zagon.</emphasis></para><para>Verjetno ne boste prejeli nikakršnega drugega opozorila, tudi če ste na tem, da pokvarite ta sistem.</para><para>Morda bi želeli <emphasis>varnostno kopirati datoteke in mape</emphasis>, preden nadaljujete.</para>

[ctx: @title:window]
en: Risks of Acting as an Administrator
sl: Tveganja pri delovanju kot skrbnik

[ctx: @action:button]
en: I Understand and Accept These Risks
sl: Razumem in sprejemam ta tveganja

[ctx: @option:check]
en: Do not warn me about these risks again
sl: Ne opozarjaj me več na tveganja

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
sl: Izprazni Smeti

[ctx: @action:inmenu Restore the selected files that are in the trash to the place they lived at the moment they were trashed. Minimize the length of this string if possible.]
en: Restore to Former Location | Restore to Former Locations
sl[0]: Obnovi prejšnja mesta
sl[1]: Obnovi prejšnje mesto
sl[2]: Obnovi prejšnji mesti
sl[3]: Obnovi prejšnja mesta

[ctx: @title:menu Create new folder, file, link, etc.]
en: Create New
sl: Ustvari novo

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path
sl: Odpri pot

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Tab
sl: Odpri pot v novem zavihku

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Window
sl: Odpri pot v novem oknu

[ctx: @action:inmenu Shortcut, middle click to trigger menu item, keep short]
en: Middle Click
sl: Srednji klik

[ctx: @info:status]
en: Successfully copied.
sl: Uspešno kopirano.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved.
sl: Uspešno premaknjeno.

[ctx: @info:status]
en: Successfully linked.
sl: Uspešno povezano.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved to trash.
sl: Uspešno premaknjeno v Smeti.

[ctx: @info:status]
en: Successfully renamed.
sl: Uspešno preimenovano.

[ctx: @info:status]
en: Created folder.
sl: Mapa ustvarjena.

[ctx: @info]
en: Go back
sl: Pojdi nazaj

[ctx: @info:whatsthis go back]
en: Return to the previously viewed folder.
sl: Vrni se na prejšnjo ogledano mapo.

[ctx: @info]
en: Go forward
sl: Pojdi naprej

[ctx: @info:whatsthis go forward]
en: This undoes a <interface>Go|Back</interface> action.
sl: To razveljavlja ukaz <interface>Pojdi|Nazaj</interface>.

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
sl: Potrditev

[ctx: @action:button 'Quit Dolphin' button]
en: &Quit %1
sl: Zapusti %1

en: C&lose Current Tab
sl: Zapri trenutni zavihek

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
sl: V tem oknu imate odprtih več zavihkov. Ali res želite končati?

en: Do not ask again
sl: Ne vprašaj več

en: Show &Terminal Panel
sl: Prikaži ploščo &Terminala

en: The program '%1' is still running in the Terminal panel. Are you sure you want to quit?
sl: Program »%1« še vedno teče v Terminalu. Ali res želite končati?

[ctx: @info]
en: Cannot paste: The clipboard is empty.
sl: Ni bilo mogoče prilepiti: Odložišče je prazno.

[ctx: @info]
en: Cannot paste: You do not have permission to write into this folder.
sl: Ni bilo mogoče prilepiti: Nimate dovoljenja za pisanje v to mapo.

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open %1
sl: Odpri %1

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Preferred Search Tool
sl: Odpri priljubljeno orodje za iskanje

en: Are you sure you want to open 1 terminal window? | Are you sure you want to open %1 terminal windows?
sl[0]: Ali res želite odpreti %1 oken terminala?
sl[1]: Ali res želite odpreti %1 okno terminala?
sl[2]: Ali res želite odpreti %1 okni terminala?
sl[3]: Ali res želite odpreti %1 okna terminala?

[ctx: @action:button]
en: Open %1 Terminal | Open %1 Terminals
sl[0]: Odpri %1 terminalov
sl[1]: Odpri %1 terminal
sl[2]: Odpri %1 terminala
sl[3]: Odpri %1 terminale

[ctx: @info]
en: Cannot create new file: You do not have permission to create items in this folder.
sl: Ni mogoče ustvariti nove mape: Nimate dovoljenja za ustvarjanje elementov v tej mapi.

[ctx: @info]
en: Cannot create new folder: You do not have permission to create items in this folder.
sl: Ni bilo mogoče ustvariti nove mape: Nimate dovoljenja za ustvarjanje elementov v tej mapi.

[ctx: @action:inmenu menu for configure actions]
en: Configure
sl: Sestavi

[ctx: @action:inmenu File]
en: New &Window
sl: Novo okno

[ctx: @info]
en: Open a new Dolphin window
sl: Odpri novo okno z Dolphinom

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a new window just like this one with the current location.<nl/>You can drag and drop items between windows.
sl: To odpre novo okno s trenutnim mestom in pogledom.<nl/>Med oknoma lahko vlečete in spuščate predmete.

[ctx: @action:inmenu File]
en: New Tab
sl: Nov zavihek

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a new <emphasis>Tab</emphasis> with the current location.<nl/>Tabs allow you to quickly switch between multiple locations and views within this window. You can drag and drop items between tabs.
sl: To odpre nov <emphasis>zavihek</emphasis> s trenutnim mestom.<nl/>Zavihki vam omogočajo hitro preklapljanje med več lokacijami in pogledi. Med zavihkoma lahko vlečete in spuščate predmete.

[ctx: @action:inmenu Add current folder to places]
en: Add to Places
sl: Dodaj na pult Mesta

[ctx: @info:whatsthis]
en: This adds the selected folder to the Places panel.
sl: To doda izbrano mapo na kontrolno ploščo Mesta.

[ctx: @action:inmenu File]
en: Close Tab
sl: Zapri zavihek

[ctx: @info]
en: Close Tab
sl: Zapri zavihek

[ctx: @info:whatsthis]
en: This closes the currently viewed tab. If no more tabs are left, this closes the whole window instead.
sl: To bo zaprlo trenutno opazovan zavihek. Če ni več zavihkov, se bo zaprlo celo okno.

[ctx: @info:whatsthis quit]
en: This closes this window.
sl: To zapre okno.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para><emphasis>Cut, Copy</emphasis> and <emphasis>Paste</emphasis> work between many applications and are among the most used commands. That's why their <emphasis>keyboard shortcuts</emphasis> are prominently placed right next to each other on the keyboard: <shortcut>Ctrl+X</shortcut>, <shortcut>Ctrl+C</shortcut> and <shortcut>Ctrl+V</shortcut>.</para>
sl: <para><emphasis>Izreži, Kopiraj</emphasis> in <emphasis>Prilepi</emphasis> delujejo med mnogimi aplikacijami in so med najbolj uporabljanimi ukazi. To je razlog zakaj so njihove <emphasis>bližnjice na tipkovnici</emphasis> na tipkovnici postavljene ena zraven druge: <shortcut>Ctrl+X</shortcut>, <shortcut>Ctrl+C</shortcut> in <shortcut>Ctrl+V</shortcut>.</para>

[ctx: @action]
en: Cut…
sl: Izreži …

[ctx: @info:whatsthis cut]
en: This copies the items in your current selection to the <emphasis>clipboard</emphasis>.<nl/>Use the <emphasis>Paste</emphasis> action afterwards to copy them from the clipboard to a new location. The items will be removed from their initial location.
sl: To kopira predmete, ki ste jih izbrali na <emphasis>odložišče</emphasis>.<nl/>Uporabite ukaz <emphasis>Prilepi</emphasis> za nadaljnje kopiranje iz odložišča na novo mesto. Predmeti bodo odstranjeni z izvornega mesta.

[ctx: @action]
en: Copy…
sl: Kopiraj …

[ctx: @info:whatsthis copy]
en: This copies the items in your current selection to the <emphasis>clipboard</emphasis>.<nl/>Use the <emphasis>Paste</emphasis> action afterwards to copy them from the clipboard to a new location.
sl: To kopira predmete, ki ste jih izbrali na <emphasis>odložišče</emphasis>.<nl/>Uporabite ukaz <emphasis>Prilepi</emphasis> za nadaljnje kopiranje iz odložišča na novo mesto.

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Paste
sl: Prilepi

[ctx: @info:whatsthis paste]
en: This copies the items from your <emphasis>clipboard</emphasis> to the currently viewed folder.<nl/>If the items were added to the clipboard by the <emphasis>Cut</emphasis> action they are removed from their old location.
sl: To kopira predmete iz <emphasis>odložišča</emphasis> v trenutno ogledovano mapo.<nl/>Če so bili predmeti dodani na odložišče z ukazom <emphasis>Izreži</emphasis> bodo odstranjeni z njihovega starega mesta.

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Other View
sl: Kopiraj v drugi pogled

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Other View…
sl: Kopiraj v drugi pogled …

[ctx: @info:whatsthis Copy]
en: This copies the selected items from the view in focus to the other view. (Only available while in Split View mode.)
sl: S tem kopirate izbrane elemente iz pogleda v fokusu v drugi pogled.(Na voljo samo v načinu razdeljenega pogleda.)

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Copy to Other View
sl: Kopiraj v drugi pogled

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Other View
sl: Premakni v drugi pogled

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Other View…
sl: Premakni v drugi pogled …

[ctx: @info:whatsthis Move]
en: This moves the selected items from the view in focus to the other view. (Only available while in Split View mode.)
sl: To premakne izbrane elemente iz pogleda v fokusu v drugi pogled.(Na voljo samo v načinu razdeljenega pogleda.)

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Move to Other View
sl: Premakni v drugi pogled

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Filter…
sl: Filter …

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Filter Bar
sl: Pokaži filtrirno vrstico

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens the <emphasis>Filter Bar</emphasis> at the bottom of the window.<nl/> There you can enter text to filter the files and folders currently displayed. Only those that contain the text in their name will be kept in view.
sl: To odpre <emphasis>vrstico filtra</emphasis> na dnu okna.<nl/> Tu lahko vnesete besedilo za filtriranje trenutno prikazanih datotek in map. V prikazu boste videli samo tiste, ki v imenu vsebujejo kriterij filtriranja.

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Filter Bar
sl: Preklopi vrstico filtra

en: Search…
sl: Poišči …

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for files and folders
sl: Poišči datoteke in mape

[ctx: @info:whatsthis find]
en: <para>This helps you find files and folders by opening a <emphasis>search bar</emphasis>. There you can enter search terms and specify settings to find the items you are looking for.</para><para>Use this help again on the search bar so we can have a look at it while the settings are explained.</para>
sl: <para>To vam pomaga najti datoteke in mape tako, da odprete <emphasis>vrstico iskanja</emphasis>. Tam lahko vnesete iskalne izraze in določite nastavitve za elemente, ki jih iščete.</para><para>Ponovno uporabite to pomoč na iskalni vrstici, da si jo lahko ogledamo, medtem ko so nastavitve razložene.</para>

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Search Bar
sl: Preklapljaj vrstico iskanja

[ctx: @action:intoolbar]
en: Search
sl: Poišči

[ctx: @action:inmenu]
note: i18n: This action toggles a selection mode.
en: Select Files and Folders
sl: Izberi datoteke in mape

[ctx: @action:intoolbar]
note: i18n: Opens a selection mode for selecting files/folders. The text is kept so unspecific because it will be shown on the toolbar where space is at a premium.
en: Select
sl: Izberi

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This application only knows which files or folders should be acted on if they are <emphasis>selected</emphasis> first. Press this to toggle a <emphasis>Selection Mode</emphasis> which makes selecting and deselecting as easy as pressing an item once.</para><para>While in this mode, a quick access bar at the bottom shows available actions for the currently selected items.</para>
sl: <para>Ta aplikacija ve, na katere datoteke ali mape mora delovati, samo če so že prej <emphasis>izbrane</emphasis>. Pritisnite to, da preklopite <emphasis>način izbora</emphasis>, ki omogoča enostavno izbiranje in odstranitev izbire kot pritisk na predmet.</para><para>Medtem ko ste v tem načinu, dostopna letvica na dnu prikazuje razpoložljiva dejanja za trenutno izbrane predmete.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: This selects all files and folders in the current location.
sl: To izbere vse datoteke in mape trenutnega mesta.

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Invert Selection
sl: Obrni izbiro

[ctx: @info:whatsthis invert]
en: This selects all items that you have currently <emphasis>not</emphasis> selected instead.
sl: To izbere vse predmete, ki jih trenutno <emphasis>niste</emphasis> izbrali.

[ctx: @info:whatsthis split]
en: <para>This presents a second view side-by-side with the current view, so you can see the contents of two folders at once and easily move items between them.</para><para>The view that is not "in focus" will be dimmed. </para>Click this button again to close one of the views.
sl: <para>To predstavlja drugi pogled vzporedno s trenutnim pogledom, torej lahko vidite vsebino dveh map hkrati in preprosto premikate elemente med njimi.</para><para>Pogled, ki ni "izostren", bo zatemnjen. </para>Znova kliknite ta gumb, da zaprete enega od pogledov.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If the view has been split, this will pop the view in focus out into a new window.
sl: Če je bil pogled mape razdeljen, bo to prikazalo pogled v fokusu v novem oknu.

[ctx: @action:intoolbar Stash]
en: Stash
sl: Zaloga

[ctx: @info]
en: Opens the stash virtual directory in a split window
sl: Odpre navidezno mapo z zalogo v razdeljenemu oknu

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh view
sl: Osveži pogled

[ctx: @info:whatsthis refresh]
en: <para>This refreshes the folder view.</para><para>If the contents of this folder have changed, refreshing will re-scan this folder and show you a newly-updated view of the files and folders contained here.</para><para>If the view is split, this refreshes the one that is currently in focus.</para>
sl: <para>To osveži pogled mape.</para><para>Če se je vsebina te mape spremenila, bo osveževanje ponovno pregledalo to mapo in prikazalo osvežen pogled na tam vsebovane datoteke in mape.</para><para>Če je pogled razdeljen, bo osvežen samo trenutno osredotočeni del.</para>

[ctx: @action:inmenu View]
en: Stop
sl: Zaustavi

[ctx: @info]
en: Stop loading
sl: Zaustavi nalaganje

[ctx: @info]
en: This stops the loading of the contents of the current folder.
sl: To zaustavi nalaganje vsebin v trenutnem oknu.

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Editable Location
sl: Mesto je mogoče urediti

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
sl: Zamenjaj Mesto

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches to editing the location and selects it so you can quickly enter a different location.
sl: To preklopi na urejanje mesta in ga izbere, tako da lahko hitro izbirate drugo mesto.

[ctx: @action:inmenu File]
en: Undo close tab
sl: Razveljavi zapiranje zavihka

[ctx: @info:whatsthis undo close tab]
en: This returns you to the previously closed tab.
sl: To vas vrne na prej že zaprti zavihek.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This undoes the last change you made to files or folders.<nl/>Such changes include <interface>creating</interface>, <interface>renaming</interface> and <interface>moving</interface> them to a different location or to the <filename>Trash</filename>. <nl/>Any changes that cannot be undone will ask for your confirmation beforehand.
sl: To razveljavlja zadnjo spremembo, ki ste jo narediti na datotekah ali mapah.<nl/> Take spremembe vsebujejo njihovo <interface>tvorbo</interface>, <interface>preimenovanje</interface> in <interface>premikanje</interface> na drugo mesto ali v <filename>Smeti</filename>. <nl/>Pri spremembah, ki se ne dajo razveljaviti, boste vprašani za vašo potrditev.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Go to your <filename>Home</filename> folder.<nl/>Every user account has their own <filename>Home</filename> that contains their personal files, as well as hidden folders for their applications' data and configuration files.
sl: Pojdite v mapo <filename>Dom</filename>.<nl/>Vsak uporabniški račun ima svojo mapo <filename>Dom</filename>, ki vsebuje njegove podatke, kot tudi skrite mape, ki vsebujejo podatke in konfiguracije za njegove aplikacije.

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Compare Files
sl: Primerjaj datoteki

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a preferred search tool for the viewed location.</para><para>Use <emphasis>More Search Tools</emphasis> menu to configure it.</para>
sl: <para>To odpre priljubljeno orodje za iskanje za ogledovano mesto.</para><para>Uporabite meni <emphasis>Več orodij za iskanje</emphasis> da ga nastavite.</para>

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal
sl: Odpri terminal

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a <emphasis>terminal</emphasis> application for the viewed location.</para><para>To learn more about terminals use the help features in the terminal application.</para>
sl: <para>To odpre aplikacijo <emphasis>terminal</emphasis> na prikazanem mestu.</para><para>Da bi spoznali več o terminalih, uporabite pomoč pri aplikaciji terminal.</para>

[ctx: @action:inmenu Tools]
note: i18n: "Here" refers to the location(s) of the currently selected item(s) or the currently viewed location if nothing is selected.
en: Open Terminal Here
sl: Odpri terminal tukaj

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens <emphasis>terminal</emphasis> applications for the selected items' locations.</para><para>To learn more about terminals use the help features in the terminal application.</para>
sl: <para>To odpre aplikacijo <emphasis>terminal</emphasis> na mestih izbranih predmetov.</para><para>Da bi spoznali več o terminalih, uporabite pomoč pri aplikaciji terminal.</para>

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
sl: Zaznamki

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This switches between having a <emphasis>Menubar</emphasis> and having an <interface>%1</interface> button. Both contain mostly the same actions and configuration options.</para><para>The Menubar takes up more space but allows for fast and organized access to all actions an application has to offer.</para><para>The %1 button is simpler and small which makes triggering advanced actions more time consuming.</para>
sl: <para>To preklopi med <emphasis>Menijsko vrstico</emphasis> in gumbom <interface>%1</interface>. Oba vsebujeta večinoma enaka dejanja in možnosti konfiguracije.</para><para>Menijska vrstica zavzema več prostora, vendar omogoča hiter in organiziran dostop do vseh dejanj, ki jih aplikacija lahko ponudi.Gumb <interface>%1</interface> je preprostejši in majhen, zaradi česar je sprožanje naprednih dejanj bolj zamudno.</para>

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Tab %1
sl: Pojdi na zavihek %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Last Tab
sl: Zadnji zavihek

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Last Tab
sl: Pojdi na zadnji zavihek

[ctx: @action:inmenu]
en: Next Tab
sl: Naslednji zavihek

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Next Tab
sl: Pojdi na naslednji zavihek

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous Tab
sl: Predhodni zavihek

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Previous Tab
sl: Pojdi na predhodni zavihek

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Target
sl: Prikaži cilj

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tab
sl: Odpri v novem zavihku

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tabs
sl: Odpri v novih zavihkih

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Window
sl: Odpri v novem oknu

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in Split View
sl: Odpri v razdeljenem pogledu

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Unlock Panels
sl: Odkleni pulte

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Lock Panels
sl: Zakleni pulte

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches between having panels <emphasis>locked</emphasis> or <emphasis>unlocked</emphasis>.<nl/>Unlocked panels can be dragged to the other side of the window and have a close button.<nl/>Locked panels are embedded more cleanly.
sl: Preklopi med ploščami, ki so <emphasis>zaklenjene</emphasis> ali <emphasis>odklenjene</emphasis>.<nl/>Odklenjene plošče lahko povlečemo na drugo stran okna in imajo gumb za zapiranje«.<nl/> Zaklenjene plošče so bolj čisto vgrajene.

[ctx: @title:window]
en: Information
sl: Podatki

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>To show or hide panels like this go to <interface>Menu|Panels</interface> or <interface>View|Panels</interface>.</para>
sl: <para>Da bi prikazali ali skrili plošče kot je ta, pojdite na <interface>Meni |Plošče</interface> ali <interface>Pogled|Plošče</interface>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para> This toggles the <emphasis>information</emphasis> panel at the right side of the window.</para><para>The panel provides in-depth information about the items your mouse is hovering over or about the selected items. Otherwise it informs you about the currently viewed folder.<nl/>For single items a preview of their contents is provided.</para>
sl: <para>To preklaplja ploščo z <emphasis>informacijami</emphasis> na desni strani okna.</para><para>Plošča nudi poglobljene informacije o predmetih, nad katerimi se miška ali o izbranih predmetih.V nasprotnem primeru vas obvesti o trenutno gledani mapi.<nl/>Za posamičen predmet je na voljo predogled njegove vsebine.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This panel provides in-depth information about the items your mouse is hovering over or about the selected items. Otherwise it informs you about the currently viewed folder.<nl/>For single items a preview of their contents is provided.</para><para>You can configure which and how details are given here by right-clicking.</para>
sl: <para>To preklaplja ploščo z <emphasis>informacijami</emphasis> na desni strani okna.</para><para>Plošča nudi poglobljene informacije o predmetih, nad katerimi se miška ali o izbranih predmetih.V nasprotnem primeru vas obvesti o trenutno gledani mapi.<nl/>Za posamičen predmet je na voljo predogled njegove vsebine.</para><para>Za nastavitve kaj in kako so predstavljene podrobnosti, kliknite z desni gumb na miški.</para>

[ctx: @title:window]
en: Folders
sl: Mape

[ctx: @info:whatsthis]
en: This toggles the <emphasis>folders</emphasis> panel at the left side of the window.<nl/><nl/>It shows the folders of the <emphasis>file system</emphasis> in a <emphasis>tree view</emphasis>.
sl: To preklaplja ploščo <emphasis>mape</emphasis> na levi strani okna.<nl/><nl/>Prikaže mape <emphasis>datotečnega sistema</emphasis> v <emphasis>drevesnem pogledu</emphasis>.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This panel shows the folders of the <emphasis>file system</emphasis> in a <emphasis>tree view</emphasis>.</para><para>Click a folder to go there. Click the arrow to the left of a folder to see its subfolders. This allows quick switching between any folders.</para>
sl: <para>Ta plošča prikazuje mape  <emphasis>datotečnega sistema</emphasis> v <emphasis>drevesnem pogledu</emphasis>.</para><para>Kliknite mapo, da se odpravite tja. Kliknite puščico na levi strani mape, če si želite ogledati njene podmape. To omogočahitro preklapljanje med katerimikoli mapami.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This toggles the <emphasis>terminal</emphasis> panel at the bottom of the window.<nl/>The location in the terminal will always match the folder view so you can navigate using either.</para><para>The terminal panel is not needed for basic computer usage but can be useful for advanced tasks. To learn more about terminals use the help features in a standalone terminal application like Konsole.</para>
sl: <para>To preklaplja ploščo <emphasis>terminala</emphasis> na dnu okna.<nl/>Mesto v terminalu se bo vedno ujemalo z mapo pogleda, tako da se lahko pomikate po mapah s katerokoli od obeh plošč.</para><para>Plošča terminala ni potrebna za osnovno uporabo računalnika, vendar je lahko uporabna za zahtevne naloge. Da bi se bolje poučili o terminalih, uporabite pomoč v samostojni aplikaciji terminalov kot npr. Konsole.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>terminal</emphasis> panel. It behaves like a normal terminal but will match the location of the folder view so you can navigate using either.</para><para>The terminal panel is not needed for basic computer usage but can be useful for advanced tasks. To learn more about terminals use the help features in a standalone terminal application like Konsole.</para>
sl: <para>To preklaplja ploščo <emphasis>terminala</emphasis> na dnu okna.<nl/>Mesto v terminalu se bo vedno ujemalo z mapo pogleda, tako da se lahko pomikate po mapah s katerokoli od obeh plošč.</para><para>Plošča terminala ni potrebna za osnovno uporabo računalnika, vendar je lahko uporabna za zahtevne naloge. Da bi se bolje poučili o terminalih, uporabite pomoč v samostojni aplikaciji terminalov kot npr. Konsole.</para>

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Focus Terminal Panel
sl: Fokus na ploščo terminala

[ctx: @info:tooltip]
en: Move keyboard focus to and from the Terminal panel.
sl: Premakni fokus tipkovnice na terminalsko ploščo in z nje.

[ctx: @title:window]
en: Places
sl: Mesta

[ctx: @item:inmenu]
en: Show Hidden Places
sl: Pokaži skrita mesta

[ctx: @info:whatsthis]
en: This displays all places in the places panel that have been hidden. They will appear semi-transparent and allow you to uncheck their "Hide" property.
sl: To prikaže vsa mesta na plošči mest, ki so bila skrita. Videti bodo polprosojno in omogočeno vam bo, da počistite njihovo polje lastnosti "Skrij".

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This toggles the <emphasis>places</emphasis> panel at the left side of the window.</para><para>It allows you to go to locations you have bookmarked and to access disk or media attached to the computer or to the network. It also contains sections to find recently saved files or files of a certain type.</para>
sl: <para>To preklaplja ploščo <emphasis>mesta</emphasis> na levi strani okna.</para><para>Dovoljuje vam, da greste na mesta, ki ste jih zaznamovali in dostopate do diska ali medija, ki je priključen na računalnik ali omrežje. Vsebuje tudi razdelke, da najdete zadnje shranjene datoteke ali datoteke določenih zvrsti.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>Places</emphasis> panel. It allows you to go to locations you have bookmarked and to access disk or media attached to the computer or to the network. It also contains sections to find recently saved files or files of a certain type.</para><para>Click on an entry to go there. Click with the right mouse button instead to open any entry in a new tab or new window.</para><para>New entries can be added by dragging folders onto this panel. Right-click any section or entry to hide it. Right-click an empty space on this panel and select <interface>Show Hidden Places</interface> to display it again.</para>
sl: <para>To je plošča <emphasis>Mesta</emphasis>. Omogoča vam, da greste na mesta, ki ste jih zaznamovali, in dostopate do diskov ali nosilcev, priključenih na računalnik ali v omrežje. Vsebuje tudi razdelek za iskanje nedavno shranjenih datotek ali datotek določene vrste. </para><para>Kliknite na predmet, če želite priti tja. Z desnim gumbom miške kliknite na predmet, da ga odprete v novem zavihku ali novem oknu.</para> <para>Nove predmete lahko dodate z vlečenjem map na to ploščo. Z desnim miškinim gumbom kliknite katerikoli predmet, da ga skrijete. Z desnim miškinim gumbom kliknite na prazen prostor na tej plošči in izberite <interface>Prikaži skrita mesta</interface>, da se spet prikažejo.</para>

[ctx: @action:inmenu View]
en: Focus Places Panel
sl: Plošča mest fokusa

[ctx: @info:tooltip]
en: Move keyboard focus to and from the Places panel.
sl: Premakni fokus tipkovnice na in iz plošče Mesta.

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Panels
sl: Prikaži plošče

[ctx: @info]
en: Cannot rename: You do not have permission to rename items in this folder.
sl: Ni bilo mogoče preimenovati: Nimate dovoljenja za preimenovanje elementov v tej mapi.

[ctx: @info]
en: Cannot delete: You do not have permission to remove items from this folder.
sl: Ni bilo mogoče izbrisati: Nimate dovoljenja za odstranjevanje elementov iz te mape.

[ctx: @info]
en: Cannot cut: You do not have permission to move items from this folder.
sl: Ni bilo mogoče izrezati: Nimate dovoljenja za premikanje elementov iz te mape.

[ctx: @info]
en: Cannot duplicate here: You do not have permission to create items in this folder.
sl: Tukaj ni bilo mogoče podvojiti: Nimate dovoljenja za ustvarjanje elementov v tej mapi.

[ctx: @info]
en: Cannot copy to other view: No files selected.
sl: Ni bilo mogoče kopirati v drug pogled: Ni zbrane nobene datoteke.

[ctx: @info]
en: Cannot move to other view: No files selected.
sl: Ni bilo mogoče premakniti v drug pogled: Ni izbrane nobene datoteke.

[ctx: @info]
en: Cannot copy to other view: The other view already contains these items.
sl: Ni bilo mogoče kopirati v drug pogled: Drugi pogled že vsebuje te elemente.

[ctx: @info]
en: Cannot move to other view: The other view already contains these items.
sl: Ni bilo mogoče premakniti v drug pogled: Drugi pogled že vsebuje te elemente.

[ctx: @info]
en: Cannot copy to other view: You do not have permission to write into the destination folder.
sl: Ni bilo mogoče kopirati v drug pogled: Nimate dovoljenja za pisanje v ciljno mapo.

[ctx: @info]
en: Cannot move to other view: You do not have permission to write into the destination folder.
sl: Ni bilo mogoče premakniti v drugi pogled: Nmate dovoljenja za pisanje v ciljno mapo.

[ctx: @info]
en: Cannot move to other view: You do not have permission to move items from this folder.
sl: Ni bilo mogoče premakniti v drugi pogled: Nimate dovoljenja za premikanje elementov iz te mape.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Go to the folder that contains the currently viewed one.</para><para>All files and folders are organized in a hierarchical <emphasis>file system</emphasis>. At the top of this hierarchy is a directory that contains all data connected to this computer—the <emphasis>root directory</emphasis>.</para>
sl: <para>Pojdite v mapo, ki vsebuje trenutno ogledano.</para><para>Vse datoteke in mape so organizirane hierarhično v <emphasis>datotečni sistem</emphasis>. Na vrhu te hierarhije je korenski imenik, ki vsebuje vse podatke na tem računalniku - <emphasis>root</emphasis>.</para>

[ctx: @action:intoolbar Close left view]
en: Close
sl: Zapri

[ctx: @info]
en: Close left view
sl: Zapri levi pogled

[ctx: @action:inmenu Close left view]
en: Close Left View
sl: Zapri levi pogled

[ctx: @action:intoolbar Move left view to a new window]
en: Pop out Left View
sl: Pogovorno okno levega pogleda

[ctx: @info]
en: Move left view to a new window
sl: Premakni levi pogled v novo okno

[ctx: @action:intoolbar Close right view]
en: Close
sl: Zapri

[ctx: @info]
en: Close right view
sl: Zapri desni pogled

[ctx: @action:inmenu Close left view]
en: Close Right View
sl: Zapri desni pogled

[ctx: @action:intoolbar Move right view to a new window]
en: Pop out Right View
sl: Pogovorno okno desnega pogleda

[ctx: @info]
en: Move right view to a new window
sl: Premakni desni pogled v novo okno

[ctx: @action:intoolbar Split view]
en: Split
sl: Razdeli

[ctx: @info]
en: Split view
sl: Razdeli pogled

[ctx: @action:intoolbar Move view in focus to a new window]
en: Pop out
sl: Pogovorno okno

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>Menubar</emphasis>. It provides access to commands and configuration options. Left-click on any of the menus on this bar to see its contents.</para><para>The Menubar can be hidden by unchecking <interface>Settings|Show Menubar</interface>. Then most of its contents become available through a <interface>Menu</interface> button on the <emphasis>Toolbar</emphasis>.</para>
sl: <para>To je <emphasis>Menijska vrstica</emphasis>. Omogoča dostop do ukazov in nastavitvenih možnosti. Z levim klikom na katerega koli od menijev si lahko ogledate njeno vsebino.</para><para>Menijsko vrstico lahko skrijete, če počistite polje <interface>Nastavitve | Prikaži menijsko vrstico</interface>. Potem je večina njegove vsebine na voljo prek gumba <interface>Meni</interface> na <emphasis>Orodni vrstici</emphasis>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>Toolbar</emphasis>. It allows quick access to frequently used actions.</para><para>It is highly customizable. All items you see in the <interface>Menu</interface> or in the <interface>Menubar</interface> can be placed on the Toolbar. Just right-click on it and select <interface>Configure Toolbars…</interface> or find this action within the <interface>menu</interface>.</para><para>The location of the bar and the style of its buttons can also be changed in the right-click menu. Right-click a button if you want to show or hide its text.</para>
sl: <para>To je <emphasis>Orodna vrstica</emphasis>. Omogoča hiter dostop do pogosto uporabljenih dejanj.</para><para>Je zelo prilagodljiv. Vse predmete, ki jih vidite v meniju <interface>Meni</interface> ali v <interface> Menijska vrstica</interface> je mogoče namestiti v orodno vrstico. Z desnim gumbom kliknite nanj in izberite <interface>Nastavi orodne vrstice …</interface> ali poiščite to dejanje v meniju  <interface>Nastavitve</interface>.</para><para>Postavitev vrstice in njen slog gumbov lahko spreminjate tudi v meniju z desnim klikom. Z desnim klikom na gumb, lahko pokažete ali skrijete besedilo gumba.</para>

[ctx: @info:whatsthis main view]
en: <para>Here you can see the <emphasis>folders</emphasis> and <emphasis>files</emphasis> that are at the location described in the <interface>Location Bar</interface> above. This area is the central part of this application where you navigate to the files you want to use.</para><para>For an elaborate and general introduction to this application <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management#Introduction_to_Dolphin'>click here</link>. This will open an introductory article from the <emphasis>KDE UserBase Wiki</emphasis>.</para><para>For brief explanations of all the features of this <emphasis>view</emphasis> <link url='help:/dolphin/dolphin-view.html'>click here</link> instead. This will open a page from the <emphasis>Handbook</emphasis> that covers the basics.</para>
sl: <para>Tu lahko vidite <emphasis>mape</emphasis> in <emphasis>datoteke</emphasis>, ki so na mestu, opisani v <interface>naslovni vrstici</interface> zgoraj. To območje je osrednji del te aplikacije, kjer pridete do datotek, ki jih želite uporabiti.</para><para>Za splošno predstavitev te aplikacije <link url='https://userbase.kde.org/Delphin/File_Management#Introduction_to_Dolphin'>kliknite tukaj</link>. Odprli boste uvodni članek iz <emphasis>Wiki uporabniške baze KDE</emphasis>. </para><para>Za kratka pojasnila o tem <emphasis>pogledu</emphasis> <link url='help:/dolphin/dolphin-view.html'>kliknite tukaj</link>. Odprla se bo stran iz  <emphasis>Priročnika</emphasis>, ki pokriva osnove.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a window that lists the <emphasis>keyboard shortcuts</emphasis>.<nl/>There you can set up key combinations to trigger an action when they are pressed simultaneously. All commands in this application can be triggered this way.</para>
sl: <para>Odpre se okno s  <emphasis>seznamom bližnjic na tipkovnici</emphasis><nl/>Tam lahko nastavite kombinacije tipk za sprožitev dejanj, ko tipke hkrati pritisnete. Vsi ukazi v tej aplikaciji se lahko sprožijo tako.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a window in which you can change which buttons appear on the <emphasis>Toolbar</emphasis>.</para><para>All items you see in the <interface>Menu</interface> can also be placed on the Toolbar.</para>
sl: <para>To odpre okno, v katerem lahko spreminjate, na kateri gumbi se prikažejo v <emphasis>Orodni vrstici</emphasis>.</para><para>Vse predmete, ki jih vidite v <interface>Meni</interface> se lahko postavijo tudi v orodno vrstico.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window where you can change a multitude of settings for this application. For an explanation of the various settings go to the chapter <emphasis>Configuring Dolphin</emphasis> in <interface>Help|Dolphin Handbook</interface>.
sl: To odpre okno, v katerem lahko spremenite množico nastavitev za to aplikacijo. Za razlago različnih nastavitev pojdite na poglavje <emphasis>Nastavitve dolphina</emphasis> v <interface>Pomoč | Priročnik za Dolphin</interface>.

[ctx: @info:whatsthis handbook]
note: i18n: If the external link isn't available in your language it might make sense to state the external link's language in brackets to not frustrate the user. If there are multiple languages that the user might know with a reasonable chance you might want to have 2 external links. The same might be tr
en: <para>This opens the Handbook for this application. It provides explanations for every part of <emphasis>Dolphin</emphasis>.</para><para>If you want more elaborate introductions to the different features of <emphasis>Dolphin</emphasis> <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'>click here</link>. It will open the dedicated page in the KDE UserBase Wiki.</para>
sl: <para>To odpre priročnik za ta program. Če želite podrobnejše predstavitve različnih možnosti programa <emphasis>Dolphin</emphasis> <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'>kliknite tukaj</link>. Odprla se bo namenska stran Wiki UserBase KDE.</para>

[ctx: @info:whatsthis whatsthis button]
en: <para>This is the button that invokes the help feature you are using right now! Click it, then click any component of this application to ask "What's this?" about it. The mouse cursor will change appearance if no help is available for a spot.</para><para>There are two other ways to get help: The <link url='help:/dolphin/index.html'>Dolphin Handbook</link> and the <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'>KDE UserBase Wiki</link>.</para><para>The "What's this?" help is missing in most other windows so don't get too used to this.</para>
sl: <para>To je gumb, ki prikliče funkcijo pomoči, ki jo pravkar uporabljate! Kliknite nanj, nato kliknite katero koli komponento te aplikacije, da vprašate »Kaj je to?«. Kazalka miške bo spremenila videz, za to mesto ni na voljo pomoči.</para><para>Obstajata še dva načina za pomoč: <link url = 'help:/dolphin/index.html'>Priročnik za Dolphin</link> in <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'>Wiki uporabniške baze KDE</link>.</para><para>Pomoč »Kaj je to?« pri večini drugih oken manjka, zato se na to ne zanašajte preveč.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a window that will guide you through reporting errors or flaws in this application or in other KDE software.</para><para>High-quality bug reports are much appreciated. To learn how to make your bug report as effective as possible <link url='https://community.kde.org/Get_Involved/Bug_Reporting'>click here</link>.</para>
sl: <para>To odpre okno, ki vas bo vodilo skozi poročanje o napakah oz.pomanjkljivostih v tej aplikaciji ali v drugi programski opremi KDE. </para><para>Zelo cenimo kakovostna poročila o napakah v programih. Da se naučite, kako narediti vaše poročilo o napakah čim bolj učinkovito <link url='https: //community.kde.org/Get_Involved/Bug_Reporting'>kliknite tukaj</link>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a <emphasis>web page</emphasis> where you can donate to support the continued work on this application and many other projects by the <emphasis>KDE</emphasis> community.</para><para>Donating is the easiest and fastest way to efficiently support KDE and its projects. KDE projects are available for free therefore your donation is needed to cover things that require money like servers, contributor meetings, etc.</para><para><emphasis>KDE e.V.</emphasis> is the non-profit organization behind the KDE community.</para>
sl: <para>To bo odprlo <emphasis>spletno stran </emphasis>, na kateri lahko darujete za podporo nadaljnjega dela na tej aplikaciji in številnih drugih projektih skupnosti <emphasis>KDE</emphasis>.</para> <para>Darovanje je najlažji in najhitrejši način učinkovite podpore KDE in njenih projektov. Projekti KDE so na voljo brezplačno, zato je vaša donacija potrebna za pokrivanje stvari, ki zahtevajo denar, kot so strežniki, sestanki razvijalcev itd.</para> <para><emphasis>KDE e.V.</emphasis> je neprofitna organizacija, ki stoji za skupnostjo KDE.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: With this you can change the language this application uses.<nl/>You can even set secondary languages which will be used if texts are not available in your preferred language.
sl: S tem lahko spremenite jezik, ki ga uporablja ta aplikacija.<nl/>Lahko celo nastavite sekundarne jezike, ki se bodo uporabljali, če besedila niso na voljo v vašem želenem jeziku.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window that informs you about the version, license, used libraries and maintainers of this application.
sl: To odpre okno, ki vas seznani z uporabljeno različico, licenco, uporabljene programske knjižnice in vzdrževalci te aplikacije.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window with information about <emphasis>KDE</emphasis>. The KDE community are the people behind this free software.<nl/>If you like using this application but don't know about KDE or want to see a cute dragon have a look!
sl: T odpre okno s podatki o <emphasis>KDE</emphasis>. Skupnost KDE so ljudje, ki stojijo za to brezplačno programsko opremo.<nl/>Če vas veseli uporabljati to aplikacijo, a še ne veste za KDE si morda lahko ogledate prijaznega zmaja!

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Defocus Terminal Panel
sl: Prekliči fokus na ploščo terminala

[ctx: @action:inmenu View]
en: Defocus Terminal Panel
sl: Prekliči fokus na plošči terminala

[ctx: @action:inmenu View]
en: Defocus Places Panel
sl: Prekliči fokus na plošči Mesta

en: Enter server URL (e.g. smb://[ip address])
sl: Vnesite naslov strežnika (npr. smb://[ip address])

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
sl: Izprazni Smeti

en: Empties Trash to create free space
sl: Izprazni smeti za pridobitev prostega prostora

[ctx: @action:button]
en: Add Network Folder
sl: Dodaj mapo omrežja

[ctx: @action:inmenu]
en: Location Bar | Location Bars
sl[0]: Naslovnih vrstic
sl[1]: Naslovna vrstica
sl[2]: Naslovni vrstici
sl[3]: Naslovne vrstice

[ctx: @info:shell about system packages]
en: Could not find package %1.
sl: Ni bilo mogoče najti paketa %1.

[ctx: @info %1 is error code]
en: Installation exited without reporting success. (%1)
sl: Namestitev se je končala brez poročanja o uspehu. (%1)

[ctx: @info:shell %1 is package name, %2 is error message, %3 is error e.g. 'ErrorNoNetwork']
en: Installing <application>%1</application> failed: %2 (%3)<nl/>Please try installing <application>%1</application> manually instead.
sl: Namestitev <application>%1</application> ni uspela: %2 (%3)<nl/>Prosimo, poskusite namesto tega namestiti <application>%1</application> ročno.

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: &Edit File Type…
sl: Ur&edi vrsto datoteke …

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Select Items Matching…
sl: Izberi predmete, ki se ujemajo z …

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect Items Matching…
sl: Prekliči izbor predmetov, ki se ujemajo z …

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect All
sl: Odstrani izbor vseh

[ctx: @action:inmenu Go]
en: App&lications
sl: Programi

[ctx: @action:inmenu Go]
en: &Network Folders
sl: Omrežne mape

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Trash
sl: Smeti

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Autostart
sl: Samodejni zagon

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Find File…
sl: Najdi datoteko …

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open &Terminal
sl: Odpri &terminal

[ctx: @title:window]
en: Select
sl: Izberi

en: Select all items matching this pattern:
sl: Izberi vse predmete, ki se ujemajo s tem vzorcem:

[ctx: @title:window]
en: Unselect
sl: Odstrani izbiro

en: Unselect all items matching this pattern:
sl: Prekliči izbor vseh predmetov, ki se ujemajo s tem vzorcem:

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sl: Ur&edi

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (selection)
en: Selection
sl: Izbor

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sl: Pogled

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sl: Pojdi

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
sl: Orodja

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Dolphin Toolbar
sl: Orodna vrstica Dolphin

en: Recently Closed Tabs
sl: Nedavno zaprti zavihki

en: Empty Recently Closed Tabs
sl: Izbriši nedavno zaprte zavihke

en: Search for %1 in %2
sl: Poišči %1 v %2

[ctx: @action:inmenu]
en: New Tab
sl: Nov zavihek

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
sl: Odpni zavihek

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other Tabs
sl: Zapri druge zavihke

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
sl: Zapri zavihek

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename Tab
sl: Preimenuj zavihek

[ctx: @title:window for text input]
en: Rename Tab
sl: Preimenuj zavihek

en: New tab name:
sl: Novo ime zavihka:

[ctx: accessible name of Dolphin's view container]
note: i18n: This accessible name will be announced any time the user moves keyboard focus e.g. from the toolbar or the places panel towards the main working area of Dolphin. It gives structure. This container does not only contain the main view but also the status bar, the search panel, filter, and select
en: Location View
sl: Pogled mesta

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (location_bar)
en: Location Bar
sl: Naslovna vrstica

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

[ctx: @info:whatsthis location bar]
en: <para>This describes the location of the files and folders displayed below.</para><para>The name of the currently viewed folder can be read at the very right. To the left of it is the name of the folder that contains it. The whole line is called the <emphasis>path</emphasis> to the current location because following these folders from left to right leads here.</para><para>This interactive path is more powerful than one would expect. To learn more about the basic and advanced features of the location bar <link url='help:/dolphin/location-bar.html'>click here</link>. This will open the dedicated page in the Handbook.</para>
sl: <para>To opisuje mesto prikazanih datotek in map spodaj. </para><para>Ime trenutno gledane mape lahko preberete na skrajni desni. Levo od nje je ime nadrejene mape. Celotna vrstica se imenuje <emphasis>pot</emphasis> do tega mesta, če sledite mapam od leve proti desni.</para><para>Pot je prikazana v <emphasis>naslovni vrstici</emphasis>, ki ima več zmožnosti, kot bi pričakovali. Če želite izvedeti več o osnovnih in naprednih funkcijah naslovne vrstice, <link url = 'help:/dolphin/location-bar.html'>kliknite tukaj</link>. To bo odprlo namensko stran v Priročniku.</para>

[ctx: @info:tooltip of a 'locked' symbol in url navigator]
en: This folder is not writable for you.
sl: V to mapo vam ni mogoče pisati.

[ctx: @info:whatsthis findbar]
en: <para>This helps you find files and folders. Enter a <emphasis>search term</emphasis> and specify search settings with the buttons at the bottom:<list><item>Filename/Content: Does the item you are looking for contain the search terms within its filename or its contents?<nl/>The contents of images, audio files and videos will not be searched.</item><item>From Here/Everywhere: Do you want to search in this folder and its sub-folders or everywhere?</item><item>More Options: Click this to search by media type, access time or rating.</item><item>More Search Tools: Install other means to find an item.</item></list></para>
sl: <para>To vam pomaga najti datoteke in mape. Vnesite <emphasis>iskalni izraz</emphasis> in s spodnjimi gumbi določite nastavitve iskanja:<list><item>Ime datoteke / Vsebina: Ali predmet, ki ga iščete, vsebuje iskalni izraz znotraj imena datoteke ali njene vsebine?<nl/>Vsebine slik, zvočnih datotek in videoposnetkov ne bodo preiskane.</item><item>Od tu / Povsod: Ali želite iskati v tej mapi in njenih podmapah ali povsod?</item><item>Več možnosti: kliknite sem za iskanje po vrsti medija, čas dostopa ali oceno.</item> <item>Več orodij za iskanje: namestite druga sredstva, da poiščite predmet.</item> </list></para>

en: Running Dolphin as root can be dangerous. Please be careful.
sl: Poganjanje Dolphina kot root utegne biti nevarno. Prosim bodite previdni.

[ctx: @info:progress]
en: Loading folder…
sl: Nalaganje mape …

[ctx: @info:progress]
en: Sorting…
sl: Razvrščanje …

en: Search
sl: Poišči

en: Search for %1
sl: Poišči %1

[ctx: @info]
en: Searching…
sl: Iskanje …

[ctx: @info:status]
en: No items found.
sl: Ni najdenih predmetov.

[ctx: @info:status]
en: Dolphin does not support web pages, the web browser has been launched
sl: Dolphin ne podpira prikaza spletnih strani. Zagnan je bil spletni brskalnik

[ctx: @info:status]
en: Protocol not supported by Dolphin, default application has been launched
sl: Dolphin ne podpira tega protokola. Zagnan je bil privzeti program

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol '%1'
sl: Neveljaven protokol »%1«

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol
sl: Neveljaven protokol

[ctx: @info]
en: Authorization required to enter this folder.
sl: Za vstop v to mapo je potrebna avtorizacija.

en: Current location changed, <filename>%1</filename> is no longer accessible.
sl: Trenutno mesto je spremenjeno, <filename>%1</filename> ni več dostopna.

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep Filter When Changing Folders
sl: Ohrani filter med spremembo map

en: Filter…
sl: Filter …

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
sl: Skrij filtrirno vrstico

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to New Folder…
sl: Premakni v novo mapo…

[ctx: @info]
en: hidden
sl: skrito

[ctx: @info enumeration saying this is a link to $1, %1 is mimeType]
en: , link to %1 at %2
sl: , povezava na %1 pri %2

[ctx: @info 1 states that the folder is empty and sometimes why, 2 is the full filesystem path]
en: %1 at location %2
sl: %1 na lokaciji %2

[ctx: @info accessibility, 1 is path]
en: in a grid layout in selection mode in location %1
sl: v mrežni postavitvi v izbirnem načinu na lokaciji %1

[ctx: @info accessibility, 1 is path]
en: in a grid layout in location %1
sl: v mrežni postavitvi na lokaciji %1

[ctx: @info accessibility, 2 is path]
en: %1 selected item in a grid layout in selection mode in location %2 | %1 selected items in a grid layout in selection mode in location %2
sl[0]: %1 izbranih elementov v mrežni postavitvi v izbirnem načinu na lokaciji %2
sl[1]: %1 izbrani element v mrežni postavitvi v izbirnem načinu na lokaciji %2
sl[2]: %1 izbrana elementa v mrežni postavitvi v izbirnem načinu na lokaciji %2
sl[3]: %1 izbrani elementi v mrežni postavitvi v izbirnem načinu na lokaciji %2

[ctx: @info accessibility, 2 is path]
en: %1 selected item in a grid layout in location %2 | %1 selected items in a grid layout in location %2
sl[0]: %1 izbranih elementov v mrežni postavitvi na lokaciji %2
sl[1]: %1 izbrani element v mrežni postavitvi na lokaciji %2
sl[2]: %1 izbrana elementa v mrežni postavitvi na lokaciji %2
sl[3]: %1 izbrani elementi v mrežni postavitvi na lokaciji %2

[ctx: @info accessibility, 1 is path]
en: in selection mode in location %1
sl: v izbirnem načinu na lokaciji %1

[ctx: @info accessibility, 1 is path]
en: in location %1
sl: na lokaciji %1

[ctx: @info accessibility, 2 is path]
en: %1 selected item in selection mode in location %2 | %1 selected items in selection mode in location %2
sl[0]: %1 izbranih elementov v izbirnem načinu na lokaciji %2
sl[1]: %1 izbrani element v izbirnem načinu na lokaciji %2
sl[2]: %1 izbrana elementa v izbirnem načinu na lokaciji %2
sl[3]: %1 izbrani elementi v izbirnem načinu na lokaciji %2

[ctx: @info accessibility, 2 is path]
en: %1 selected item in location %2 | %1 selected items in location %2
sl[0]: %1 izbranih elementov na lokaciji %2
sl[1]: %1 izbran element na lokaciji %2
sl[2]: %1 izbrana elementa na lokaciji %2
sl[3]: %1 izbrani elementi na lokaciji %2

[ctx: accessibility announcement]
en: Selection mode enabled
sl: Izbirni način omogočen

[ctx: accessibility announcement]
en: Selection mode disabled
sl: Izbirni način onemogočen

[ctx: Textual representation of two files. %1 and %2 are names of files/folders.]
en: "%1" and "%2"
sl: "%1" in "%2"

[ctx: Textual representation of three files. %1, %2 and %3 are names of files/folders.]
en: "%1", "%2" and "%3"
sl: "%1", "%2" in "%3"

[ctx: Textual representation of four files. %1, %2, %3 and %4 are names of files/folders.]
en: "%1", "%2", "%3" and "%4"
sl: "%1", "%2", "%3" in "%4"

[ctx: Textual representation of five files. %1, %2, %3, %4 and %5 are names of files/folders.]
en: "%1", "%2", "%3", "%4" and "%5"
sl: "%1", "%2", "%3", "%4" in "%5"

[ctx: Textual representation of selected files. %1 is the number of files.]
en: One Selected File | %1 Selected Files
sl[0]: %1 izbranih datotek
sl[1]: %1 izbrana datoteka
sl[2]: %1 izbrani datoteki
sl[3]: %1 izbrane datoteke

[ctx: Textual representation of selected folders. %1 is the number of folders.]
en: One Selected Folder | %1 Selected Folders
sl[0]: %1 izbranih map
sl[1]: %1 izbrana mapa
sl[2]: %1 izbrani mapi
sl[3]: %1 izbrane mape

[ctx: Textual representation of selected fileitems. %1 is the number of files/folders.]
en: One Selected Item | %1 Selected Items
sl[0]: %1 izbranih predmetov
sl[1]: %1 izbran predmet
sl[2]: %1 izbrana predmeta
sl[3]: %1 izbrani predmeti

[ctx: Textual representation of files. %1 is the number of files.]
en: One File | %1 Files
sl[0]: %1 datotek
sl[1]: %1 datoteka
sl[2]: %1 datoteki
sl[3]: %1 datoteke

[ctx: Textual representation of folders. %1 is the number of folders.]
en: One Folder | %1 Folders
sl[0]: %1 map
sl[1]: %1 mapa
sl[2]: %1 mapi
sl[3]: %1 mape

[ctx: Textual representation of fileitems. %1 is the number of files/folders.]
en: One Item | %1 Items
sl[0]: %1 predmetov
sl[1]: %1 predmet
sl[2]: %1 predmeta
sl[3]: %1 predmeti

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
sl[0]: %1 predmetov
sl[1]: %1 predmet
sl[2]: %1 predmeta
sl[3]: %1 predmeti

[ctx: @title:group]
en: Others
sl: Drugo

[ctx: @title:group Size]
en: Folders
sl: Mape

[ctx: @title:group Size]
en: Small
sl: Majhne datoteke

[ctx: @title:group Size]
en: Medium
sl: Srednje datoteke

[ctx: @title:group Size]
en: Big
sl: Velike datoteke

[ctx: @title:group Date]
en: Today
sl: Danes

[ctx: @title:group Date]
en: Yesterday
sl: Včeraj

[ctx: @title:group Date]
en: One Week Ago
sl: Pred enim tednom

[ctx: @title:group Date]
en: Two Weeks Ago
sl: Pred dvema tednoma

[ctx: @title:group Date]
en: Three Weeks Ago
sl: Pred tremi tedni

[ctx: @title:group Date]
en: Earlier this Month
sl: V začetku tega meseca

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Yesterday' (MMMM, yyyy)
sl: 'Včeraj' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'One Week Ago' (MMMM, yyyy)
sl: 'Pred enim tednom' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Two Weeks Ago' (MMMM, yyyy)
sl: 'Pred dvema tednoma' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Three Weeks Ago' (MMMM, yyyy)
sl: 'Pred tremi tedni' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Earlier on' MMMM, yyyy
sl: 'Bolj zgodaj' MMMM, yyyy

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Read,
sl: Branje,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Write,
sl: Pisanje,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Execute,
sl: Izvajanje,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Forbidden
sl: Prepovedano

[ctx: @title:group Files and folders by permissions]
en: User: %1 | Group: %2 | Others: %3
sl: Uporabnik: %1 | Skupina: %2 | Drugi: %3

[ctx: @label]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @label]
en: Size
sl: Velikost

[ctx: @label]
en: Modified
sl: Spremenjeno

[ctx: @tooltip]
en: The date format can be selected in settings.
sl: Oblika datuma je lahko izbrana v nastavitvah.

[ctx: @label]
en: Created
sl: Ustvarjeno

[ctx: @label]
en: Accessed
sl: Dostopano

[ctx: @label]
en: Type
sl: Vrsta

[ctx: @label]
en: Rating
sl: Ocena

[ctx: @label]
en: Tags
sl: Oznake

[ctx: @label]
en: Comment
sl: Opomba

[ctx: @label]
en: Title
sl: Naslov

[ctx: @label]
en: Document
sl: Dokument

[ctx: @label]
en: Author
sl: Avtor

[ctx: @label]
en: Publisher
sl: Izdajatelj

[ctx: @label]
en: Page Count
sl: Število strani

[ctx: @label]
en: Word Count
sl: Število besed

[ctx: @label]
en: Line Count
sl: Število vrstic

[ctx: @label]
en: Date Photographed
sl: Fotografirano dne

[ctx: @label]
en: Image
sl: Slika

[ctx: @label width x height]
en: Dimensions
sl: Mere

[ctx: @label]
en: Width
sl: Širina

[ctx: @label]
en: Height
sl: Višina

[ctx: @label]
en: Orientation
sl: Usmerjenost

[ctx: @label]
en: Artist
sl: Umetnik

[ctx: @label]
en: Audio
sl: Zvok

[ctx: @label]
en: Genre
sl: Zvrst

[ctx: @label]
en: Duration
sl: Trajanje

[ctx: @label]
en: Bitrate
sl: Bitna hitrost

[ctx: @label]
en: Track
sl: Skladba

[ctx: @label]
en: Release Year
sl: Leto izdaje

[ctx: @label]
en: Aspect Ratio
sl: Razmerje velikosti

[ctx: @label]
en: Video
sl: Videi

[ctx: @label]
en: Frame Rate
sl: Hitrost predvajanja

[ctx: @label]
en: Path
sl: Pot

[ctx: @label]
en: Other
sl: Drugo

[ctx: @label]
en: File Extension
sl: Podaljšek datoteke

[ctx: @label]
en: Deletion Time
sl: Čas izbrisa

[ctx: @label]
en: Link Destination
sl: Cilj povezave

[ctx: @label]
en: Downloaded From
sl: Prejeto iz

[ctx: @label]
en: Permissions
sl: Dovoljenja

[ctx: @tooltip]
en: The permission format can be changed in settings. Options are Symbolic, Numeric (Octal) or Combined formats
sl: Obliko dovoljenja lahko spremenite v nastavitvah. Možnosti so simbolično, številsko (oktalno) ali kombinirani formati

[ctx: @label]
en: Owner
sl: Lastnik

[ctx: @label]
en: User Group
sl: Skupina

[ctx: @info:status]
en: Unknown error.
sl: Neznana napaka.

[ctx: @accessible rating]
en: %1 and a half stars | %1 and a half stars
sl[0]: %1 in pol zvezdice
sl[1]: %1 in pol zvezdice
sl[2]: %1 in pol zvezdice
sl[3]: %1 in pol zvezdice

[ctx: @accessible rating]
en: %1 star | %1 stars
sl[0]: %1 zvezdic
sl[1]: %1 zvezdica
sl[2]: %1 zvezdici
sl[3]: %1 zvezdice

[ctx: @info:shell %1 is a terminal command]
en: Running <application>Dolphin</application> with <command>sudo</command> is discouraged. Please run <icode>%1</icode> instead.
sl: Zagon aplikacije <application>Dolphin</application> z ukazom <command>sudo</command> odsvetujemo. Namesto tega zaženite <icode>%1</icode>.

[ctx: @title]
en: File Manager
sl: Upravljalnik datotek

[ctx: @info:credit]
en: (C) 2006-2025 The Dolphin Developers
sl: (C) 2006-2025 Razvijalci Dolphina

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (since 2021) and developer
sl: Vzdrževalec (od 2021) in razvijalec

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (since 2021) and developer (since 2019)
sl: Vzdrževalec (od 2021) in razvijalec (od 2019)

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2018-2021) and developer
sl: Vzdrževalec (2018-2021) in razvijalec

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2014-2018) and developer
sl: Vzdrževalec (2014-2018) in razvijalec

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2012-2014) and developer
sl: Vzdrževalec (2012-2014) in razvijalec

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer and developer (2006-2012)
sl: Vzdrževalec in razvijalec (2006–2012)

[ctx: @info:credit]
en: Developer
sl: Razvijalec

[ctx: @info:credit]
en: Documentation
sl: Dokumentacija

[ctx: @info:shell]
en: The files and folders passed as arguments will be selected.
sl: Izbrane bodo datoteke in mape, ki bodo podane kot argumenti.

[ctx: @info:shell]
en: Dolphin will get started with a split view.
sl: Dolphin bo zagnan z razdeljenim pogledom.

[ctx: @info:shell]
en: Dolphin will explicitly open in a new window.
sl: Dolphin se bo zagotovo odprl v novem oknu.

[ctx: @info:shell]
en: Set up Dolphin for administrative tasks.
sl: Nastavite Dolphin za skrbniška opravila.

[ctx: @info:shell]
en: Start Dolphin Daemon (only required for DBus Interface).
sl: Zaženi Dolphin Daemon (zahtevano le za vmesnik DBus)

[ctx: @info:shell]
en: Document to open
sl: Dokument za odprtje

note: i18n: ectx: label, entry (HiddenFilesShown), group (FoldersPanel)
en: Hidden files shown
sl: Skrite datoteke so prikazane

note: i18n: ectx: label, entry (LimitFoldersPanelToHome), group (FoldersPanel)
en: Limit folders panel to home directory if inside home
sl: Omeji pult z mapami na domačo mapo, če se nahajate znotraj doma

note: i18n: ectx: label, entry (AutoScrolling), group (FoldersPanel)
en: Automatic scrolling
sl: Samodejno drsenje

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
sl: Izreži

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
sl: Kopiraj

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename…
sl: Preimenuj …

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
sl: Premakni v Smeti

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Hidden Files
sl: Pokaži skrite datoteke

[ctx: @action:inmenu]
en: Limit to Home Directory
sl: Omeji na domačo mapo

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Scrolling
sl: Samodejno drsenje

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
sl: Lastnosti

note: i18n: ectx: label, entry (previewsShown), group (InformationPanel)
en: Previews shown
sl: Predogledi so prikazani

note: i18n: ectx: label, entry (previewsAutoPlay), group (InformationPanel)
en: Auto-Play media files
sl: Avtomatično predvajaj medijske datoteke

note: i18n: ectx: label, entry (showHovered), group (InformationPanel)
en: Show item on hover
sl: Pokaži postavko pod miškino kazalko

note: i18n: ectx: label, entry (dateFormat), group (InformationPanel)
en: Date display format
sl: Format prikazovanja datuma

[ctx: @action:inmenu]
en: Preview
sl: Predogled

[ctx: @action:inmenu]
en: Auto-Play media files
sl: Avtomatično predvajaj medijske datoteke

[ctx: @action:inmenu]
en: Show item on hover
sl: Pokaži postavko pod miškino kazalko

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure…
sl: Nastavi …

[ctx: @action:inmenu]
en: Condensed Date
sl: Kratek datum

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
sl: Izberite podatke, ki naj bodo prikazani:

[ctx: @label]
en: %1 item selected | %1 items selected
sl[0]: %1 izbranih predmetov
sl[1]: %1 izbran predmet
sl[2]: %1 izbrana predmeta
sl[3]: %1 izbrani predmeti

en: play
sl: predvajaj

en: pause
sl: premor

note: i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (PlacesPanel)
en: Size of icons in the Places Panel (-1 means "automatic")
sl: Velikost ikon na pultu Mesta (-1 pomeni »samodejno«)

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Trash…
sl: Nastavi Smeti …

en: Terminal cannot be shown because Konsole is not installed. Please install it and then reopen the panel.
sl: Terminala na morem prikazati, ker program Konsole ni nameščen. Prosimo namestite ga in ponovno odprite ploščo.

en: Install Konsole
sl: Namesti Konsole

note: i18n: ectx: label, entry (Location), group (Search)
en: Location
sl: Mesto

note: i18n: ectx: label, entry (What), group (Search)
en: What
sl: Kaj

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Type
sl: Katerakoli vrsta

[ctx: @item:inlistbox]
en: Folders
sl: Mape

[ctx: @item:inlistbox]
en: Documents
sl: Dokumenti

[ctx: @item:inlistbox]
en: Images
sl: Slike

[ctx: @item:inlistbox]
en: Audio Files
sl: Zvočne datoteke

[ctx: @item:inlistbox]
en: Videos
sl: Videi

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Date
sl: Katerikoli datum

[ctx: @item:inlistbox]
en: Today
sl: Danes

[ctx: @item:inlistbox]
en: Yesterday
sl: Včeraj

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Week
sl: Ta teden

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Month
sl: Ta mesec

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Year
sl: To leto

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Rating
sl: Katerakoli ocena

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1 or more
sl: 1 ali več

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2 or more
sl: 2 ali več

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3 or more
sl: 3 ali več

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4 or more
sl: 4 ali več

[ctx: @item:inlistbox]
en: Highest Rating
sl: Najvišja ocena

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear Selection
sl: Počisti izbiro

[ctx: @action:button %2 is a list of tags]
en: Tag: %2 | Tags: %2
sl[0]: Značke: %2
sl[1]: Značka: %2
sl[2]: Znački: %2
sl[3]: Značke: %2

[ctx: @action:button]
en: Add Tags
sl: Dodaj značke

[ctx: action:button]
en: From Here (%1)
sl: Od tu naprej (%1)

[ctx: action:button]
en: Limit search to '%1' and its subfolders
sl: Omeji iskanje na »%1« in njene podmape

[ctx: action:button]
en: Save this search to quickly access it again in the future
sl: Shrani to iskanje za hitrejši dostop v prihodnosti

[ctx: @info:tooltip]
en: Quit searching
sl: Končaj iskanje

[ctx: action:button]
en: Filename
sl: Ime datoteke

[ctx: action:button]
en: Content
sl: Vsebina

[ctx: action:button]
en: From Here
sl: Od tu naprej

[ctx: action:button]
en: Your files
sl: Vaše datoteke

[ctx: action:button]
en: Search in your home directory
sl: Išči v domači mapi

en: Open %1
sl: Odpri %1

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
sl: Rezultati poizvedbe »%1«

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be copied.
sl: Izberi datoteke in mape, ki naj bodo kopirane.

[ctx: @action:button]
note: i18n: Aborts the current step-by-step process to copy files by leaving the selection mode. i18n: Aborts the current step-by-step process to copy the location of files by leaving the selection mode.
en: Cancel Copying
sl: Prekini kopiranje

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select one file or folder whose location should be copied.
sl: Izberite eno datoteko ali mapo, katere mesto naj bo kopirano.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
note: i18n: "Copy over" refers to copying to the other split view area that is currently visible to the user.
en: Select the files and folders that should be copied over.
sl: Izberite datoteke in mape, ki naj bodo prekopirane.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be cut.
sl: Izberite datoteke in mape, ki naj bodo izrezane.

[ctx: @action:button]
note: i18n: Aborts the current step-by-step process to cut files by leaving the selection mode.
en: Cancel Cutting
sl: Prekliči izrezovanje

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be permanently deleted.
sl: Izberite datoteke in mape, ki bodo za stalno zbrisane.

[ctx: @action:button]
note: i18n: Aborts the current step-by-step process to delete files by leaving the selection mode. i18n: Aborts the current step-by-step process of moving files to the trash by leaving the selection mode.
en: Cancel
sl: Prekliči

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be duplicated here.
sl: Izberite datoteke in mape, ki naj bodo tukaj podvojene.

[ctx: @action:button]
note: i18n: Aborts the current step-by-step process to duplicate files by leaving the selection mode.
en: Cancel Duplicating
sl: Prekliči podvajanje

[ctx: @action keep short]
note: i18n: This button appears in a bar if there isn't enough horizontal space to fit all the other buttons so please keep it short. The small button opens a menu that contains the actions that didn't fit on the bar.
en: More
sl: Več

[ctx: @info explaining the next step in a process]
note: i18n: "Move over" refers to moving to the other split view area that is currently visible to the user.
en: Select the files and folders that should be moved over.
sl: Izberite datoteke in mape, ki naj bodo premaknjene.

[ctx: @action:button]
note: i18n: Aborts the current step-by-step process to copy the location of files by leaving the selection mode.
en: Cancel Moving
sl: Prekliči premikanje

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be moved to the Trash.
sl: Izberite datoteke in mape, ki naj bodo premaknjene v Smeti.

en: <para>The selected files and folders were added to the Clipboard. Now the <emphasis>Paste</emphasis> action can be used to transfer them from the Clipboard to any other location. They can even be transferred to other applications by using their respective <emphasis>Paste</emphasis> actions.</para>
sl: <para>Izbrane datoteke in mape so bile dodane na odložišče. Zdaj lahko uporabite dejanje <emphasis>Prilepi</emphasis> za prenos iz odložišča na katero koli drugo mesto. Lahko jih celo prenesemo v druge aplikacije z uporabo svojih ustreznih dejanj <emphasis>Prilepi</emphasis>.</para>

[ctx: @action A more elaborate and clearly worded version of the Paste action]
en: Paste from Clipboard
sl: Prilepi iz odložišča

[ctx: @action Dismisses a bar explaining how to use the Paste action]
en: Dismiss This Reminder
sl: Odpravi ta opomnik

[ctx: @action Dismisses an explanatory area and never shows it again]
en: Don't Remind Me Again
sl: Ne spominjaj me več

[ctx: @info explains the next step in a process]
en: Select the file or folder that should be renamed.
    Bulk renaming is possible when multiple items are selected.
sl: Izberite datoteko ali mapo, ki naj bo preimenovana.
    Masovno preimenovanje je možno, če izberete več predmetov.

[ctx: @action:button]
note: i18n: Aborts the current step-by-step process to delete files by leaving the selection mode.
en: Cancel Renaming
sl: Prekliči preimenovanje

[ctx: @action]
note: i18n: A more elaborate and clearly worded version of the Copy action %2 is a textual representation of the currently selected files or folders. This can be the name of the file/files like "file1" or "file1, file2 and file3" or an aggregate like "8 Selected Folders". If this sort of word puzzle can n
en: Copy %2 to the Clipboard | Copy %2 to the Clipboard
sl[0]: Kopiraj %2 na odložišče
sl[1]: Kopiraj %2 na odložišče
sl[2]: Kopiraj %2 na odložišče
sl[3]: Kopiraj %2 na odložišče

[ctx: @action]
note: i18n: A more elaborate and clearly worded version of the Copy Location action %2 is a textual representation of the currently selected files or folders. This can be the name of the file/files like "file1" or "file1, file2 and file3" or an aggregate like "8 Selected Folders". If this sort of word puz
en: Copy the Location of %2 to the Clipboard | Copy the Location of %2 to the Clipboard
sl[0]: Kopiraj mesta %2 na odložišče
sl[1]: Kopiraj mesto %2 na odložišče
sl[2]: Kopiraj mesti %2 na odložišče
sl[3]: Kopiraj mesta %2 na odložišče

[ctx: @action]
note: i18n: A more elaborate and clearly worded version of the Cut action %2 is a textual representation of the currently selected files or folders. This can be the name of the file/files like "file1" or "file1, file2 and file3" or an aggregate like "8 Selected Folders". If this sort of word puzzle can no
en: Cut %2 to the Clipboard | Cut %2 to the Clipboard
sl[0]: Izreži %2 na odložišče
sl[1]: Izreži %2 na odložišče
sl[2]: Izreži %2 na odložišče
sl[3]: Izreži %2 na odložišče

[ctx: @action]
note: i18n: A more elaborate and clearly worded version of the Delete action %2 is a textual representation of the currently selected files or folders. This can be the name of the file/files like "file1" or "file1, file2 and file3" or an aggregate like "8 Selected Folders". If this sort of word puzzle can
en: Permanently Delete %2 | Permanently Delete %2
sl[0]: Za stalno izbriši %2
sl[1]: Za stalno izbriši %2
sl[2]: Za stalno izbriši %2
sl[3]: Za stalno izbriši %2

[ctx: @action]
note: i18n: A more elaborate and clearly worded version of the Duplicate action %2 is a textual representation of the currently selected files or folders. This can be the name of the file/files like "file1" or "file1, file2 and file3" or an aggregate like "8 Selected Folders". If this sort of word puzzle 
en: Duplicate %2 | Duplicate %2
sl[0]: Podovji %2
sl[1]: Podovji %2
sl[2]: Podovji %2
sl[3]: Podovji %2

[ctx: @action]
note: i18n: A more elaborate and clearly worded version of the Trash action %2 is a textual representation of the currently selected files or folders. This can be the name of the file/files like "file1" or "file1, file2 and file3" or an aggregate like "8 Selected Folders". If this sort of word puzzle can 
en: Move %2 to the Trash | Move %2 to the Trash
sl[0]: Premakni %2 v Smeti
sl[1]: Premakni %2 v Smeti
sl[2]: Premakni %2 v Smeti
sl[3]: Premakni %2 v Smeti

[ctx: @action]
note: i18n: A more elaborate and clearly worded version of the Rename action %2 is a textual representation of the currently selected files or folders. This can be the name of the file/files like "file1" or "file1, file2 and file3" or an aggregate like "8 Selected Folders". If this sort of word puzzle can
en: Rename %2 | Rename %2
sl[0]: Preimenuj %2
sl[1]: Preimenuj %2
sl[2]: Preimenuj %2
sl[3]: Preimenuj %2

[ctx: @info label above the view explaining the state]
en: Selection Mode: Click on files or folders to select or deselect them.
sl: Način izbiranja: Klik na datoteke ali mape za izbor ali ne-izbor.

[ctx: @info label above the view explaining the state]
en: Selection Mode
sl: Način izbora

[ctx: @info]
en: <title>Selection Mode</title><para>Select files or folders to manage or manipulate them.<list><item>Press on a file or folder to select it.</item><item>Press on an already selected file or folder to deselect it.</item><item>Pressing an empty area does <emphasis>not</emphasis> clear the selection.</item><item>Selection rectangles (created by dragging from an empty area) invert the selection status of items within.</item><item>Moving with <shortcut>arrow keys</shortcut> does <emphasis>not</emphasis> change the selection.</item><item>Pressing <shortcut>%1</shortcut>, <shortcut>%2</shortcut>, or <shortcut>%3</shortcut> toggles the selection.</item></list></para><para>The available action buttons at the bottom change depending on the current selection.</para>
sl: <title>Izbirni način</title><para>Izberite datoteke ali mape, da jih upravljate ali manipulirate z njimi.<list><item>Pritisnite datoteko ali mapo, da jo izberete.</item><item>Pritisnite že izbrano datoteke ali mape, da prekličete izbor.</item><item>Če pritisnete prazno območje, <emphasis>ne</emphasis> počistite izbora.</item><item>Izbirni pravokotniki (ustvarjeni z vlečenjem iz praznega območja) obrne status izbire elementov znotraj.</item><item>Premikanje s <shortcut>puščičnimi tipkami</shortcut> <emphasis>ne</emphasis> spremeni izbire.</item> <item>Če pritisnete <shortcut>%1</shortcut>, <shortcut>%2</shortcut> ali <shortcut>%3</shortcut>, preklopite izbiro.</item></list></para><para>Razpoložljivi akcijski gumbi na dnu se spreminjajo glede na trenutno izbiro.</para>

[ctx: @action:button]
en: Exit Selection Mode
sl: Izhod iz načina zbora

[ctx: @label:textbox]
en: Select which services should be shown in the context menu:
sl: Izberite storitve, ki naj bodo prikazane v vsebinskem meniju:

[ctx: @label:textbox]
en: Search…
sl: Poišči …

[ctx: @action:button]
en: Download New Services…
sl: Prejmi nove storitve …

[ctx: @info]
en: Dolphin must be restarted to apply the updated version control system settings.
sl: Potrebno je znova zagnati Dolphin, da bi uveljavili spremenjene nastavitve sistema za nadzor različic.

[ctx: @info]
en: Restart now?
sl: Ponovni zagon zdaj?

[ctx: @option:check]
en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: @option:check]
en: 'Copy To' and 'Move To' commands
sl: Pokaži ukaza »Kopiraj v« in »Premakni v«

note: i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (CompactMode)
en: Use system font
sl: Uporabi pisavo sistema

note: i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (CompactMode)
en: Icon size
sl: Velikost ikon

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (CompactMode)
en: Preview size
sl: Velikost predogledov

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumTextWidthIndex), group (CompactMode)
en: Maximum text width index (0 means unlimited)
sl: Indeks za največjo širino besedila (0 pomeni neomejeno)

note: i18n: ectx: label, entry (DirectorySizeMode), group (ContentDisplay)
en: How we display the size of directories
sl: Kako prikazujemo velikost imenikov

note: i18n: ectx: label, entry (DirectorySizeMode), group (ContentDisplay)
en: Show the content count
sl: Pokaži število vsebin

note: i18n: ectx: label, entry (DirectorySizeMode), group (ContentDisplay)
en: Show the content size
sl: Pokaži velikost vsebine

note: i18n: ectx: label, entry (DirectorySizeMode), group (ContentDisplay)
en: Do not show any directory size
sl: Ne prikazuj nobene velikosti imenika

note: i18n: ectx: label, entry (RecursiveDirectorySizeLimit), group (ContentDisplay)
en: Recursive directory size limit
sl: Omejitev rekurzivne velikosti map

note: i18n: ectx: label, entry (UseShortRelativeDates), group (ContentDisplay)
en: if true we use short relative dates, if not short dates
sl: če je true, uporabljamo kratke relativne datume, če ne kratke datume

note: i18n: ectx: label, entry (UsePermissionsFormat), group (ContentDisplay)
en: Permissions style format
sl: Oblika sloga dovoljenja

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCopyMoveMenu), group (ContextMenu)
en: Show 'Copy To' and 'Move To' commands in context menu
sl: Pokaži ukaza »Kopiraj v« in »Premakni v« v vsebinskem meniju

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAddToPlaces), group (ContextMenu)
en: Show 'Add to Places' in context menu.
sl: Pokaži »Dodaj na pult Mesta« v vsebinskem meniju.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSortBy), group (ContextMenu)
en: Show 'Sort By' in context menu.
sl: Prikaži »Razvrsti po« v vsebinskem meniju.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowViewMode), group (ContextMenu)
en: Show 'View Mode' in context menu.
sl: Pokaži »Način pogleda« v vsebinskem meniju.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowOpenInNewTab), group (ContextMenu)
en: Show 'Open in New Tab' and 'Open in New Tabs' in context menu.
sl: Pokaži »Odpri v novem zavihku« v vsebinskem meniju.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowOpenInNewWindow), group (ContextMenu)
en: Show 'Open in New Window' in context menu.
sl: Pokaži »Odpri v novem oknu« v vsebinskem meniju.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowOpenInSplitView), group (ContextMenu)
en: Show 'Open In Split View' in context menu.
sl: Pokaži »Odpri v razdeljenem pogledu« v vsebinskem meniju.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCopyLocation), group (ContextMenu)
en: Show 'Copy Location' in context menu.
sl: Pokaži »Kopiraj mesto« v vsebinskem meniju.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDuplicateHere), group (ContextMenu)
en: Show 'Duplicate Here' in context menu.
sl: Pokaži »Podvoji sem« v vsebinskem meniju.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowOpenTerminal), group (ContextMenu)
en: Show 'Open Terminal' in context menu.
sl: Pokaži »Odpri terminal« v vsebinskem meniju.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCopyToOtherSplitView), group (ContextMenu)
en: Show 'Copy to other split view' in context menu.
sl: Pokaži »Kopiraj v drugi razdeljeni pogled« v vsebinskem meniju.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMoveToOtherSplitView), group (ContextMenu)
en: Show 'Move to other split view' in context menu.
sl: Prikaži »Premakni v drugi razdeljeni pogled« v vsebinskem meniju.

note: i18n: ectx: label, entry (ColumnPositions), group (DetailsMode)
en: Position of columns
sl: Položaj stolpcev

note: i18n: ectx: label, entry (LeftPadding), group (DetailsMode)
en: Left side padding
sl: Leva stranska obloga

note: i18n: ectx: label, entry (RightPadding), group (DetailsMode)
en: Right side padding
sl: Desna stranska obloga

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightEntireRow), group (DetailsMode)
en: Highlight entire row
sl: Osvetli celotno vrstico

note: i18n: ectx: label, entry (ExpandableFolders), group (DetailsMode)
en: Expandable folders
sl: Razširljive mape

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (HiddenFilesShown), group (Settings)
en: Hidden files shown
sl: Skrite datoteke so prikazane

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HiddenFilesShown), group (Settings)
en: When this option is enabled hidden files, such as those starting with a '.', will be shown in the file view.
sl: Ko je ta možnost omogočena, so skrite datoteke (tiste, ki se začnejo s piko) vidne v prikazu datotek.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (Dolphin)
en: Version
sl: Različica

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Version), group (Dolphin)
en: This option defines the used version of the view properties.
sl: Ta možnost določa uporabljeno različico lastnosti prikaza.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ViewMode), group (Dolphin)
en: View Mode
sl: Način prikaza

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ViewMode), group (Dolphin)
en: This option controls the style of the view. Currently supported values include icons (0), details (1) and column (2) views.
sl: Ta možnost nadzira slog prikaza. Trenutno podprte vrednosti vključujejo ikone (0), podrobnosti (1) in stolpce (2).

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PreviewsShown), group (Dolphin)
en: Previews shown
sl: Predogledi so prikazani

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreviewsShown), group (Dolphin)
en: When this option is enabled, a preview of the file content is shown as an icon.
sl: Če je ta možnost omogočena, bo namesto ikone prikazan predogled vsebine datoteke.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (GroupedSorting), group (Dolphin)
en: Grouped Sorting
sl: Razvrščanje po skupinah

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GroupedSorting), group (Dolphin)
en: When this option is enabled, the sorted items are categorized into groups.
sl: Ko je ta možnost omogočena, so razvrščeni predmeti kategorizirani v skupine.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortRole), group (Dolphin)
en: Sort files by
sl: Razvrsti datoteke po

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SortRole), group (Dolphin)
en: This option defines which attribute (text, size, date, etc.) sorting is performed on.
sl: Ta možnost določa po katerih lastnostih (ime, velikost, datum, itd.) poteka razvrščanje.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortOrder), group (Dolphin)
en: Order in which to sort files
sl: Vrstni red razvrščanja datotek

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortFoldersFirst), group (Dolphin)
en: Show folders first when sorting files and folders
sl: Pri razvrščanju datotek in map najprej pokaži mape

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortHiddenLast), group (Dolphin)
en: Show hidden files and folders last
sl: Pokaži skrite datoteke in mape kot zadnje

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (VisibleRoles), group (Dolphin)
en: Visible roles
sl: Vidne vloge

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (HeaderColumnWidths), group (Dolphin)
en: Header column widths
sl: Širine glav stolpcev

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Timestamp), group (Dolphin)
en: Properties last changed
sl: Datum zadnje spremembe lastnosti

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Timestamp), group (Dolphin)
en: The last time these properties were changed by the user.
sl: Kdaj je uporabnik nazadnje spremenil te lastnosti.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AdditionalInfo), group (Dolphin)
en: Additional Information
sl: Dodatni podatki

note: i18n: ectx: label, entry (DoubleClickViewAction), group (General)
en: Select Action
sl: Izberi dejavnost

note: i18n: ectx: label, entry (DoubleClickViewCustomAction), group (General)
en: Custom Action
sl: Dejavnost po meri

note: i18n: ectx: label, entry (EditableUrl), group (General)
en: Should the URL be editable for the user
sl: Ali uporabnik lahko ureja naslov URL

note: i18n: ectx: label, entry (UrlCompletionMode), group (General)
en: Text completion mode of the URL Navigator
sl: Način dopolnjevanja besedila naslova URL

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFullPath), group (General)
en: Should the full path be shown inside the location bar
sl: Ali naj je v naslovni vrstici prikazan polni naslov poti

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFullPathInTitlebar), group (General)
en: Should the full path be shown in the title bar
sl: Ali naj bo v nazivni vrstici prikazana polna pot

note: i18n: ectx: label, entry (OpenExternallyCalledFolderInNewTab), group (General)
en: Should an externally called folder open in a new tab in an existing Dolphin instance
sl: Ali naj se od zunaj odprta mapa odpre kot nov zavihek v aktivnem primerku Dolphina

note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: Internal config version of Dolphin, mainly Used to determine whether an updated version of Dolphin is running, so as to migrate config entries that were removed/renamed ...etc
sl: Notranja konfiguracijska različica Dolphina, predvsem se uporablja za ugotavljanje, ali se izvaja posodobljena različica Dolphina, da se preselijo konfiguracijski vnosi, ki so bili odstranjeni/preimenovani ... itd.

note: i18n: ectx: label, entry (ModifiedStartupSettings), group (General)
en: Have the startup settings been modified (internal setting not shown in the UI)
sl: Ali so bile nastavitve zagona spremenjene (notranja nastavitev ni prikazana v uporabniškem vmesniku)

note: i18n: ectx: label, entry (HomeUrl), group (General)
en: Home URL
sl: Domača mapa

note: i18n: ectx: label, entry (RememberOpenedTabs), group (General)
en: Remember open folders and tabs
sl: Zapomni si odprte mape in zavihke

note: i18n: ectx: label, entry (SplitView), group (General)
en: Place two views side by side
sl: Postavi dva pogleda drug poleg drugega

note: i18n: ectx: label, entry (FilterBar), group (General)
en: Should the filter bar be shown
sl: Ali naj je prikazana filtrirna vrstica

note: i18n: ectx: label, entry (GlobalViewProps), group (General)
en: Should the view properties be used for all folders
sl: Ali naj bodo lastnosti prikaza uporabljene za vse mape

note: i18n: ectx: label, entry (BrowseThroughArchives), group (General)
en: Browse through archives
sl: Brskaj po arhivih

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmClosingMultipleTabs), group (General)
en: Ask for confirmation when closing windows with multiple tabs.
sl: Pred zapiranjem okna z več zavihki vprašaj za potrditev.

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmClosingTerminalRunningProgram), group (General)
en: Ask for confirmation when closing windows with a program that is still running in the Terminal panel.
sl: Vprašaj za potrditev pred zapiranjem okna s še delujočim programom v terminalu.

note: i18n: ectx: label, entry (RenameInline), group (General)
en: Rename single items inline
sl: Preimenuj posamezne elemente v vrstici

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSelectionToggle), group (General)
en: Show selection toggle
sl: Pokaži preklop izbire

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPasteBarAfterCopying), group (General)
en: Show a bar for easy pasting after a cut or copy was done using the selection mode bottom bar.
sl: Prikaži letvico za enostavno lepljenje po izrezovanju ali kopiranju, ki je uporabila letvico spodaj za način izbiranja.

note: i18n: ectx: label, entry (UseTabForSwitchingSplitView), group (General)
en: Use tab for switching between right and left view
sl: Uporabite zavihek za preklop med desnim in levim pogledom

note: i18n: ectx: label, entry (CloseActiveSplitView), group (General)
en: Close the view in focus when turning off split view
sl: Zapri pogled v fokusu, ko se izklopi razdeljeni pogled

note: i18n: ectx: label, entry (OpenNewTabAfterLastTab), group (General)
en: New tab will be open after last one
sl: Odprl se bo nov zavihek za zadnjim

note: i18n: ectx: label, entry (ShowToolTips), group (General)
en: Show item information on hover
sl: Pokaži informacije o predmetu, če je miška nad njim

note: i18n: ectx: label, entry (ViewPropsTimestamp), group (General)
en: Timestamp since when the view properties are valid
sl: Časovni žig, od katerega naprej so veljavne lastnosti prikaza

note: i18n: ectx: label, entry (AutoExpandFolders), group (General)
en: Use auto-expanding folders for all view types
sl: Samodejno razširi mape v vseh vrstah pogledov

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatusBar), group (General)
en: Statusbar
sl: Vrstica stanja

note: i18n: ectx: label, entry (ShowZoomSlider), group (General)
en: Show zoom slider in the statusbar
sl: Pokaži drsnik približanja v vrstici stanja

note: i18n: ectx: label, entry (LockPanels), group (General)
en: Lock the layout of the panels
sl: Zakleni razporeditev pultov

note: i18n: ectx: label, entry (EnlargeSmallPreviews), group (General)
en: Enlarge Small Previews
sl: Povečaj majhne predoglede

note: i18n: ectx: label, entry (SortingChoice), group (General)
en: Choose Natural, Case Sensitive, or Case Insensitive order of sorting the items
sl: Izberite način razvrščanja predmetov: naravno, z upoštevanjem (ali brez) razlikovanja velikosti črk

note: i18n: ectx: label, entry (HideXTrashFile), group (General)
en: Also hide files with application/x-trash mimetype
sl: Skrij tudi datoteke z vrsto mime application/x-trash

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmOpenManyFolders), group (Notification Messages)
en: Ask for confirmation when opening many folders at once.
sl: Pred zapiranjem okna z več zavihki vprašaj za potrditev.

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmOpenManyTerminals), group (Notification Messages)
en: Ask for confirmation when opening many terminals at once.
sl: Pred zapiranjem okna z več zavihki vprašaj za potrditev.

note: i18n: ectx: label, entry (TextWidthIndex), group (IconsMode)
en: Text width index
sl: Indeks za širino besedila

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumTextLines), group (IconsMode)
en: Maximum textlines (0 means unlimited)
sl: Največje število vrstic besedila (0 pomeni neomejeno)

note: i18n: ectx: label, entry (enabledPlugins), group (VersionControl)
en: Enabled plugins
sl: Omogočeni vstavki

[ctx: @title:window]
en: Configure
sl: Sestavi

[ctx: @title:group Interface settings]
en: Interface
sl: Vmesnik

[ctx: @title:group]
en: View
sl: Pogled

[ctx: @title:group]
en: Context Menu
sl: Vsebinski meni

[ctx: @title:group]
en: Trash
sl: Smeti

[ctx: @title:group]
en: User Feedback
sl: Povratne informacije uporabnikov

en: You have unsaved changes. Do you want to apply the changes or discard them?
sl: Imate neshranjene spremembe. Ali želite uveljaviti spremembe ali naj jih zavržemo?

en: Warning
sl: Opozorilo

[ctx: @title:group]
en: Ask for confirmation in all KDE applications when:
sl: Vprašaj za potrditev v vseh programih KDE-ja ob:

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Moving files or folders to trash
sl: Premikanju datotek in map v Smeti

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Emptying trash
sl: Praznenju Smeti

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Deleting files or folders
sl: Brisanju datotek in map

[ctx: @title:group]
en: Ask for confirmation in Dolphin when:
sl: Vprašaj za potrditev v Dolphinu ob:

[ctx: @option:check Ask for confirmation in Dolphin when]
en: Closing windows with multiple tabs
sl: Zapiranju oken z več zavihki

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Closing windows with a program running in the Terminal panel
sl: Zapiranju oken s programom, ki teče v pultu terminala

[ctx: @option:check Ask for confirmation in Dolphin when]
en: Opening many folders at once
sl: Odpiranju več map naenkrat

[ctx: @option:check Ask for confirmation in Dolphin when]
en: Opening many terminals at once
sl: Odpiranju več terminalov naenkrat

[ctx: @option:check Ask for confirmation in Dolphin when]
en: Switching to act as an administrator
sl: Preklop v delovanje skrbnika

[ctx: @title:group]
en: When opening an executable file:
sl: Ob odpiranju izvedljive datoteke:

en: Always ask
sl: Vedno vprašaj

en: Open in application
sl: Odpri v aplikaciji

en: Run script
sl: Poženi skript

[ctx: @option:radio Show on startup]
en: Folders, tabs, and window state from last time
sl: Mape, zavihki in postavitev oken od zadnjič

[ctx: @option:radio]
en: Show home location on startup
sl: Pokaži domačo lokacijo ob zagonu

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: For entering the absolute path to a user-specified home folder. Default: /home/userName/
en: Enter home location path
sl: Vnesite pot do domače lokacije

[ctx: @action:button]
en: Select Home Location
sl: Izberi domače mesto

[ctx: @action:button]
en: Use Current Location
sl: Uporabi trenutno mesto

[ctx: @action:button]
en: Use Default Location
sl: Uporabi privzeto mesto

[ctx: @label:textbox]
en: Show on startup:
sl: Pokaži ob zagonu:

[ctx: @label:checkbox]
en: Opening Folders:
sl: Odpiranje map:

[ctx: @option:check Opening Folders]
en: Keep a single Dolphin window, opening new folders in tabs
sl: Ohranjaj eno okno Dolphina, odpiranje novih map v zavihkih

[ctx: @label:checkbox]
en: Window:
sl: Okno:

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path in title bar
sl: Pokaži polno pot v nazivni vrstici

[ctx: @option:check Window Startup Settings]
en: Show filter bar
sl: Pokaži filtrirno vrstico

[ctx: option:radio]
en: After current tab
sl: Za trenutnim zavihkom

[ctx: option:radio]
en: At end of tab bar
sl: Ob koncu vrstice zavihkov

[ctx: @title:group]
en: Open new tabs:
sl: Odpri nove zavihke:

[ctx: @title:group]
en: Split view:
sl: Razdeli pogled:

[ctx: option:check split view panes]
en: Switch between views with Tab key
sl: Preklapljaj med pogledoma s tipko tab

[ctx: option:check]
en: Turning off split view closes the view in focus
sl: Izklop razdeljenega pogleda zapre pogled v fokusu

en: When unchecked, the opposite view will be closed. The Close icon always illustrates which view (left or right) will be closed.
sl: Če ni označeno, bo nasprotni pogled zaprt. Ikona Zapri vedno ponazarja, kateri pogled (levi ali desni) bo zaprt.

en: New windows:
sl: Nova okna:

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Begin in split view mode
sl: Začni v načinu razdeljenega pogleda

[ctx: @info]
en: The location for the home folder is invalid or does not exist, it will not be applied.
sl: Mesto domače mape je neveljavno ali pa ne obstaja, zato ne bo uporabljeno.

[ctx: @title:tab Folders & Tabs settings]
en: Folders && Tabs
sl: Mape in zavihki

[ctx: @title:tab Previews settings]
en: Previews
sl: Predogledi

[ctx: @title:tab Confirmations settings]
en: Confirmations
sl: Potrditve

[ctx: @title:tab Panels settings]
en: Panels
sl: Plošče

[ctx: @title:tab Status & Location bars settings]
en: Status && Location bars
sl: Vrstice stanja in naslovne vrstice

[ctx: @option:check]
en: Show previews
sl: Pokaži predoglede

[ctx: @option:check]
en: Auto-play media files
sl: Samodejno predvajaj medijske datoteke

[ctx: @option:check]
en: Show item on hover
sl: Pokaži postavko pod miškino kazalko

[ctx: @option:check]
en: Use &long date, for example '%1'
sl: Uporabi dolgi datum, na primer '%1'

[ctx: @option:check]
en: Use &condensed date, for example '%1'
sl: Uporabi strnjeni datum, na primer '%1'

[ctx: @label:checkbox]
en: Information Panel:
sl: Informacijska plošča:

[ctx: @info]
en: Panel settings are also available through their context menu. Open it by pressing the right mouse button on a panel.
sl: Nastavitve plošče so na voljo tudi prek kontekstnega menija. Odprite ga s pritiskom na desni gumb miške na plošči.

[ctx: @title:group]
en: Show previews in the view for:
sl: Pokaži predoglede za:

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: This label forms a full sentence together with the spinbox content. Depending on the option chosen in the spinbox, it reads "Show previews for [files below n MiB]" or "Show previews for [files of any size]".
en: Show previews for
sl: Pokaži predoglede za

[ctx: used as a prefix in a spinbox showing e.g. 'Show previews for [files below 3 MiB]']
en: files below
sl: datoteke spodaj

[ctx: e.g. 'Show previews for [files of any size]']
en: files of any size
sl: datoteke kakršnekoli velikosti

[ctx: e.g. 'Show previews for [no file]']
en: no file
sl: ni datoteke

[ctx: @option:check]
en: Show previews for folders
sl: Pokaži predogled map

[ctx: @info]
en: <para>Creating <emphasis>previews</emphasis> for remote folders is very intensive in terms of network resource usage.</para><para>Disable this if navigating remote folders in Dolphin is slow or when accessing storage over metered connections.</para>
sl: <para>Ustvarjanje <emphasis>predogledov</emphasis> za oddaljene mape je zelo intenzivno v smislu rabe omrežnih virov.</para><para>To onemogočite, če je krmarjenje Dolphina po oddaljenih mapah počasno ali kadar dostopa do oddaljenih hramb prek merjenih povezav.</para>

[ctx: @title:group]
en: Local storage:
sl: Lokalna hramba:

[ctx: @title:group]
en: Remote storage:
sl: Oddaljena hramba:

[ctx: @option:radio]
en: Small
sl: Majhno

[ctx: @option:radio]
en: Full width
sl: Polna širina

[ctx: @option:check]
en: Show zoom slider
sl: Pokaži drsnik približanja

[ctx: @option:check]
en: Disabled
sl: Onemogočeno

[ctx: @title:group]
en: Status Bar:
sl: Vrstica stanja:

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Make location bar editable
sl: Omogoči urejanje naslovne vrstice

en: Location bar:
sl: Naslovna vrstica:

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path inside location bar
sl: Pokaži polni naslov poti v naslovni vrstici

[ctx: @title:tab Behavior settings]
en: Behavior
sl: Obnašanje

[ctx: @title:tab]
en: Icons
sl: Ikone

[ctx: @title:tab]
en: Compact
sl: Strnjeno

[ctx: @title:tab]
en: Details
sl: Podrobnosti

[ctx: option:radio]
en: Natural
sl: Naravno

[ctx: option:radio]
en: Alphabetical, case insensitive
sl: Abecedni red, neobčutljiv na male/velike črke

[ctx: option:radio]
en: Alphabetical, case sensitive
sl: Abecedni red, občutljivo na male/velike črke

[ctx: @title:group]
en: Sorting mode:
sl: Način razvrščanja:

[ctx: option:radio]
en: Show number of items
sl: Pokazuj število predmetov

[ctx: option:radio]
en: Show size of contents, up to
sl: Prikazuj velikost vsebin do

[ctx: option:radio]
en: Show no size
sl: Ne prikazuj velikosti

en:  level deep |  levels deep
sl[0]:  nivojev globoko
sl[1]:  nivo globoko
sl[2]:  nivoja globoko
sl[3]:  nivoje globoko

[ctx: @title:group]
en: Folder size:
sl: Velikost mape:

[ctx: option:radio as in relative date]
en: Relative (e.g. '%1')
sl: Relativno (npr. »%1«)

[ctx: option:radio as in absolute date]
en: Absolute (e.g. '%1')
sl: Absolutno (npr. »%1«)

[ctx: @title:group]
en: Date style:
sl: Slog datuma:

[ctx: option:radio as symbolic style]
en: Symbolic (e.g. 'drwxr-xr-x')
sl: Simbolično (npr. »drwxr-xr-x«)

[ctx: option:radio as numeric style]
en: Numeric (Octal) (e.g. '755')
sl: Številsko (osmiško) (npr. »755«)

[ctx: option:radio as combined style]
en: Combined (e.g. 'drwxr-xr-x (755)')
sl: Kombinirano (npr. »drwxr-xr-x (755)«)

[ctx: @title:group]
en: Permissions style:
sl: Slog dovoljenja:

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: System Font
sl: Pisava sistema

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: Custom Font
sl: Pisava po meri

[ctx: @action:button Choose font]
en: Choose…
sl: Izberi …

[ctx: @option:radio]
en: Use common display style for all folders
sl: Uporabi skupne načine prikaza vse mape

[ctx: @info]
note: i18n: The information in this sentence contradicts the preceding sentence. That's what the word "still" is communicating. The previous sentence is "Use common display style for all folders".
en: Some special views like search, recent files, or trash will still use a custom display style.
sl: Nekateri posebni pogledi, kot so iskanje, nedavne datoteke ali koš, bodo še vedno uporabljali slog prikaza po meri.

[ctx: @option:radio]
en: Remember display style for each folder
sl: Zapomni si način prikaza za vsako mapo posebej

[ctx: @info]
en: Dolphin will add file system metadata to folders you change view properties for. If that is not possible, a hidden .directory file is created instead.
sl: Dolphin bo dodal metapodatke datotečnega sistema v mape, za katere spreminjate lastnosti pogleda. Če to ni mogoče, se namesto tega ustvari skrita datoteka .directory.

[ctx: @title:group]
en: Display style:
sl: Način prikaza:

[ctx: @option:check]
en: Open archives as folder
sl: Odpri arhive kot mape

[ctx: option:check]
en: Open folders during drag operations
sl: Odpiraj mape med vlečenjem datotek ali map

[ctx: @title:group]
en: Browsing:
sl: Brskanje:

[ctx: @option:check]
en: Show item information on hover
sl: Pokaži postavko pod miškino kazalko

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous:
sl: Razno:

[ctx: @option:check]
en: Show selection marker
sl: Pokaži označevalnik izbire

[ctx: option:check]
en: Rename single items inline
sl: Preimenuj posamezne elemente v vrstici

en: Renaming multiple items is always done with a dialog window.
sl: Preimenovanje več elementov se vedno izvede s pogovornim oknom.

[ctx: option:check]
en: Also hide backup files while hiding hidden files
sl: Skrij tudi varnostne kopije, ko skrivaš skrite datoteke

[ctx: @info:tooltip %1 are the file patterns for mimetype application/x-trash]
en: Backup files are the files whose mime-type is application/x-trash, patterns: %1
sl: Datoteke varnostne kopije so datoteke, katerih tip mime je aplikacija/x-trash, vzorcev %1

[ctx: Accessible description for combobox with actions of double click view background setting]
en: Action to trigger when double clicking view background
sl: Dejavnost za proženje ob dvokliku pogleda ozadja

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: Completes the sentence "Double-click triggers [Nothing]".
en: Nothing
sl: Nič

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom Command
sl: Ukaz po meri

[ctx: @info]
note: i18n: This sentence is incomplete because the user can choose an action that is triggered in a combobox that will appear directly after "triggers". (While using a left-to-right language it will be to the right of "triggers", in a right-to-left layout it will be to the left.) So please try to keep th
en: Double-click triggers
sl: Prožilniki ob dvojnem kliku

[ctx: @title:group]
en: Background:
sl: Ozadje:

[ctx: Accessible description for custom command text field of double click view background setting]
en: Enter custom command to trigger when double clicking view background
sl: Vnesite ukaz po meri za proženje ob dvojnem kliku na pogled ozadja

[ctx: @info:placeholder for terminal command]
en: Command…
sl: Ukaz…

[ctx: @label]
en: Use {path} to get the path of the current folder. Example: dolphin {path}
sl: Uporabi {path} da dobite pot trenutne mape. Primer: dolphin {path}

[ctx: @title:tab General View settings]
en: General
sl: Splošno

[ctx: @title:tab how file items columns are displayed]
en: Content Display
sl: Vsebina zaslona

[ctx: @label:listbox]
en: Default icon size:
sl: Privzeta velikost ikon:

[ctx: @label:listbox]
en: Preview icon size:
sl: Velikost predogledov:

[ctx: @label:listbox]
en: Label font:
sl: Pisava oznak:

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Small
sl: Majhno

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Medium
sl: Srednje

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Large
sl: Veliko

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Huge
sl: Ogromno

[ctx: @label:listbox]
en: Label width:
sl: Širina oznake:

[ctx: @item:inlistbox Maximum lines]
en: Unlimited
sl: Neomejeno

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum lines:
sl: Največ vrstic:

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Unlimited
sl: Neomejeno

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Small
sl: Majhna

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Medium
sl: Srednja

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Large
sl: Velika

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum width:
sl: Največja širina:

[ctx: @option:check]
en: Expandable
sl: Razširljive

[ctx: @label:checkbox]
en: Folders:
sl: Mape:

[ctx: @option:radio how files/folders are opened]
en: By clicking anywhere on the row
sl: S klikom kamorkoli na vrstico

[ctx: @option:radio how files/folders are opened]
en: By clicking on icon or name
sl: S klikom na ikono ali ime

[ctx: @title:group]
note: i18n: Users can choose here if items are opened by clicking on their name/icon or by clicking in the row.
en: Open files and folders:
sl: Odpri datoteke in mape:

[ctx: @info:tooltip]
en: Size: 1 pixel | Size: %1 pixels
sl[0]: Velikost: %1 slikovnih pik
sl[1]: Velikost: %1 slikovna pika
sl[2]: Velikost: %1 slikovni piki
sl[3]: Velikost: %1 slikovne pike

[ctx: @title:window]
en: View Display Style
sl: Poglej način prikaza

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons
sl: Ikone

[ctx: @item:inlistbox]
en: Compact
sl: Strnjeno

[ctx: @item:inlistbox]
en: Details
sl: Podrobnosti

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Ascending
sl: Naraščajoče

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Descending
sl: Padajoče

[ctx: @option:check]
en: Show folders first
sl: Najprej pokaži mape

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files last
sl: Pokaži skrite datoteke kot zadnje

[ctx: @option:check]
en: Show preview
sl: Pokaži predogled

[ctx: @option:check]
en: Show in groups
sl: Pokaži po skupinah

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files
sl: Pokaži skrite datoteke

[ctx: @title:group]
en: Additional Information
sl: Dodatne informacije

en: Choose what to see on each file or folder:
sl: Izberite, kaj želite videti v vsaki datoteki ali mapi:

[ctx: @label:listbox]
en: View mode:
sl: Način prikaza:

[ctx: @label:listbox]
en: Sorting:
sl: Razvrščanje:

en: View options:
sl: Lastnosti prikaza:

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder
sl: Trenutno mapo

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder and sub-folders
sl: Trenutna mapa in podmape

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: All folders
sl: Vse mape

[ctx: @title:group]
en: Apply to:
sl: Se nanaša na:

[ctx: @option:check]
en: Use as default view settings
sl: Uporabi kot privzete nastavitve pogleda

[ctx: @info]
en: The view properties of all sub-folders will be changed. Do you want to continue?
sl: Lastnosti prikaza vseh podmap bodo spremenjene. Ali želite nadaljevati?

[ctx: @info]
en: The view properties of all folders will be changed. Do you want to continue?
sl: Lastnosti prikaza vseh map bodo spremenjene. Ali želite nadaljevati?

[ctx: @title:window]
en: Applying View Properties
sl: Uveljavljanje lastnosti prikaza

[ctx: @info:progress]
en: Counting folders: %1
sl: Štetje map: %1

[ctx: @info:progress]
en: Folders: %1
sl: Mape: %1

[ctx: Used as a noun, i.e. 'Here is the zoom level:']
en: Zoom:
sl: Približanje:

en: Zoom
sl: Približanje

[ctx: Description for zoom-slider (accessibility)]
en: Sets the size of the file icons.
sl: Nastavi velikost ikon datotek in map.

en: Stop
sl: Zaustavi

[ctx: @tooltip]
en: Stop loading
sl: Zaustavi nalaganje

[ctx: @info:whatsthis Statusbar]
en: <para>This is the <emphasis>Statusbar</emphasis>. It contains three elements by default (left to right):<list><item>A <emphasis>text field</emphasis> that displays the size of selected items. If only one item is selected the name and type is shown as well.</item><item>A <emphasis>zoom slider</emphasis> that allows you to adjust the size of the icons in the view.</item><item><emphasis>Space information</emphasis> about the current storage device.</item></list></para>
sl: <para> To je <emphasis>vrstica stanja </emphasis>. Privzeto vsebuje tri elemente (od leve proti desni):<list><item><emphasis>Besedilno polje</emphasis>, ki prikazuje velikost izbranih predmetov. Če je izbran en sam predmet, sta prikazana tudi ime in vrsta.</item><item><emphasis>Drsnik za približanje</emphasis> vam omogoča prilagajanje velikosti ikon v pogledu.</item><item><emphasis>Informacije o prostoru</emphasis> na trenutni pomnilniški napravi.</item></list></para>

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Zoom Slider
sl: Pokaži drsnik približanja

en: Disk Usage Statistics - current folder
sl: Statistika uporabe diska - trenutna mapa

en: Disk Usage Statistics - current device
sl: Statistika uporabe diska - trenutna naprava

en: Disk Usage Statistics - all devices
sl: Statistika uporabe diska - vse naprave

[ctx: @info]
en: <application>Filelight</application> installed successfully.
sl: <application>Filelight</application> uspešno nameščen.

[ctx: @info:status]
en: Installing Filelight…
sl: Nameščanje Filelight…

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free
sl: Prosto: %1

[ctx: tooltip:status Free disk space]
en: %1 free out of %2 (%3% used)
sl: %1 prosto %2 (%3% porabljeno)

[ctx: @info:tooltip for the free disk space button]
en: %1 free out of %2 (%3% used)
    Press to manage disk space usage.
sl: %1 prosto %2 (%3% porabljeno)
    Pritisnite za upravljanje porabe diska.

[ctx: @title]
en: Free Up Disk Space
sl: Sprosti prostor na disku

[ctx: @title]
note: i18n: The new line ("<nl/>") tag is only there to format this text visually pleasing, i.e. to avoid having one very long line.
en: <para>Install additional software to view disk usage statistics<nl/>and identify big files and folders.</para>
sl: <para>Namesti dodatno programsko opremo za ogled statistike porabe diska<nl/>in identifikacijo velikih datotek in map.</para>

[ctx: @action:button]
en: Install Filelight…
sl: Namesti Filelight…

en: Trash Emptied
sl: Smeti izpraznjene

en: The Trash was emptied.
sl: Smeti so bile izpraznjene.

[ctx: name of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: Places
sl: Kraji

[ctx: description of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: Count of available Network Shares
sl: Število razpoložljivih skupnih delov v omrežju

[ctx: name of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: Settings
sl: Nastavitve

[ctx: description of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: A subset of Dolphin settings.
sl: Podmnožica Dolphinovih nastavitev.

en: Select Remote Charset
sl: Izberite oddaljen nabor znakov

en: Default
sl: Privzeto

en: Reload
sl: Znova naloži

[ctx: @info:status]
en: 1 folder selected | %1 folders selected
sl[0]: Izbranih %1 map
sl[1]: Izbrana %1 mapa
sl[2]: Izbrani %1 mapi
sl[3]: Izbrane %1 mape

[ctx: @info:status]
en: 1 file selected | %1 files selected
sl[0]: Izbranih %1 datotek
sl[1]: Izbrana %1 datoteka
sl[2]: Izbrani %1 datoteki
sl[3]: Izbrane %1 datoteke

[ctx: @info:status]
en: 1 folder | %1 folders
sl[0]: %1 map
sl[1]: %1 mapa
sl[2]: %1 mapi
sl[3]: %1 mape

[ctx: @info:status]
en: 1 file | %1 files
sl[0]: %1 datotek
sl[1]: %1 datoteka
sl[2]: %1 datoteki
sl[3]: %1 datoteke

[ctx: @info:status]
en: 0 folders, 0 files
sl: 0 map, 0 datotek

[ctx: <filename> copy]
en: %1 copy
sl: %1 kopija

en: Are you sure you want to open 1 item? | Are you sure you want to open %1 items?
sl[0]: Ali res želite odpreti %1 predmetov?
sl[1]: Ali res želite odpreti %1 predmet?
sl[2]: Ali res želite odpreti %1 predmeta?
sl[3]: Ali res želite odpreti %1 predmete?

[ctx: @action:button]
en: Open %1 Item | Open %1 Items
sl[0]: Odpri %1 predmetov
sl[1]: Odpri %1 predmet
sl[2]: Odpri %1 predmeta
sl[3]: Odpri %1 predmete

[ctx: @action:inmenu]
en: Side Padding
sl: Stranska obloga

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Column Widths
sl: Samodejna širina stolpcev

[ctx: @action:inmenu]
en: Custom Column Widths
sl: Širina stolpcev po meri

[ctx: @info:status]
en: Trash operation completed.
sl: Opravilo Smeti zaključeno.

[ctx: @info:status]
en: Delete operation completed.
sl: Brisanje zaključeno.

[ctx: @action:button]
en: Rename and Hide
sl: Preimenuj in skrij

en: Adding a dot to the beginning of this file's name will hide it from view.
    Do you still want to rename it?
sl: Dodajanje pike na začetek tega imena bo povzročilo skrivanje datoteke pred pogledom.
    Ali še to vedno želite preimenovati?

en: Adding a dot to the beginning of this folder's name will hide it from view.
    Do you still want to rename it?
sl: Dodajanje pike na začetek tega imena mape bo povzročilo skrivanje mape pred pogledom.
    Ali še to vedno želite preimenovati?

en: Hide this File?
sl: Naj skrijem to datoteko?

en: Hide this Folder?
sl: Naj skrijem to mapo?

[ctx: @info:status]
en: The location is empty.
sl: Mesto je prazno.

[ctx: @info:status]
en: The location '%1' is invalid.
sl: Mesto »%1« je neveljavno.

en: Loading…
sl: Nalaganje …

en: Loading canceled
sl: Nalaganje preklicano

en: No items matching the filter
sl: Ni predmetov, ki bi ustrezali filtru

en: No items matching the search
sl: Ni predmetov, ki bi ustrezali iskanju

en: Trash is empty
sl: Smeti so prazne

en: No tags
sl: Ni značk

en: No files tagged with "%1"
sl: Ni datotek z oznako »%1«

en: No recently used items
sl: Ni nedavno uporabljenih predmetov

en: No shared folders found
sl: Nobenih skupnih map ni najti

en: No relevant network resources found
sl: Ni najti pomembnih nobenih mrežnih virov

en: No MTP-compatible devices found
sl: Ni nadene nobene MTP združljive naprave

en: No Apple devices found
sl: Ni najdenih Applovih naprav

en: No Bluetooth devices found
sl: Ni najdene nobene Bluetooth naprave

en: Folder is empty
sl: Mapa je prazna

[ctx: @action]
en: Create Folder…
sl: Ustvari mapo …

[ctx: @action]
en: Create File…
sl: Ustvari datoteko…

[ctx: @info:whatsthis]
en: This renames the items in your current selection.<nl/>Renaming multiple items at once results in their new names differing only in a number.
sl: To preimenuje predmete v vašem trenutnem izboru.<nl/>Preimenovanje več predmetov naenkrat ima za posledico, da se nova imena razlikujejo le v številki.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This moves the items in your current selection to the <filename>Trash</filename>.<nl/>The trash is a temporary storage location where items can be deleted later if disk space is needed.
sl: To premika predmete v vašem trenutnem izboru v <filename>Smeti</filename>.<nl />Smeti so začasna shramba, v kateri se predmeti lahko brišejo, če je potreben prostor na disku.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This deletes the items in your current selection permanently. They cannot be recovered by normal means.
sl: S tem za stalno izbriše predmete v vašem trenutnem izboru. Nikakor jih ne morete več obnoviti z običajnimi sredstvi.

[ctx: @action "Move to Trash" for non-local files, etc.]
en: Delete (using shortcut for Trash)
sl: Izbriši (uporabi bližnjico za Smeti)

[ctx: @action:inmenu File]
en: Duplicate Here
sl: Podvoji sem

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
sl: Lastnosti

[ctx: @info:whatsthis properties]
en: This shows a complete list of properties of the currently selected items in a new window.<nl/>If nothing is selected the window will be about the currently viewed folder instead.<nl/>You can configure advanced options there like managing read- and write-permissions.
sl: To prikaže celoten seznam lastnosti trenutno izbranih elementov v novem oknu.<nl/>Če ni izbrano nič, bo okno prikazalo lastnosti predmetov trenutno prikazane mape.<nl/>Tam lahko nastavite napredne možnosti kot je npr. upravljanje dovoljenj za branje in pisanje.

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location
sl: Kopiraj mesto

[ctx: @info:whatsthis copy_location]
en: This will copy the path of the first selected item into the clipboard.
sl: To bo kopiralo pot prvega izbranega predmeta na odložišču.

[ctx: @action:inmenu File]
en: Move to Trash…
sl: Premakni v Smeti …

[ctx: @action:inmenu File]
en: Delete…
sl: Izbriši …

[ctx: @action:inmenu File]
en: Duplicate Here…
sl: Podvoji sem …

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location…
sl: Kopiraj mesto …

[ctx: @info:whatsthis Icons view mode]
en: <para>This switches to a view mode that focuses on the folder and file icons. This mode makes it easy to distinguish folders from files and to detect items with distinctive <emphasis>file types</emphasis>.</para><para> This mode is handy to browse through pictures when the <interface>Preview</interface> option is enabled.</para>
sl: <para>To preklaplja v način prikaza, ki se osredotoči na mapo in ikone datotek. Ta način omogoča enostavno razlikovanje map od datotek in zazna <emphasis>zvrsti datotek</emphasis>.</para><para>Ta način je priročen za brskanje po slikah, ko je omogočen<interface>Predogled</interface>.</para>

[ctx: @info:whatsthis Compact view mode]
en: <para>This switches to a compact view mode that lists the folders and files in columns with the names beside the icons.</para><para>This helps to give you an overview in folders with many items.</para>
sl: <para>To preklopi v kompaktni način prikaza, v katerem so navedene mape in datoteke v stolpcih z imeni poleg ikon.</para> <para>To pomaga obdržati pregled v mapah z veliko predmeti.</para>

[ctx: @info:whatsthis Details view mode]
en: <para>This switches to a list view mode that focuses on folder and file details.</para><para>Click on a detail in the column header to sort the items by it. Click again to sort the other way around. To select which details should be displayed click the header with the right mouse button.</para><para>You can view the contents of a folder without leaving the current location by clicking the region to the left of it. This way you can view the contents of multiple folders in the same list.</para>
sl: <para>To preklopi v način pogleda seznama, ki se osredotoča na podrobnosti mape in datoteke.</para><para>Kliknite na podrobnost v glavi stolpca, da razvrstite predmetov pod njim. Kliknite znova, da razvrstite v obratni smeri. Da izberete katerepodrobnosti morajo biti prikazane, z desnim gumbom miške kliknite glavo.</para><para>Vsebino mape si lahko ogledate, ne da bi zapustili trenutno lokacijo tako, da kliknete regijo levo od nje. Na ta način si lahko ogledatevsebino več map na istem seznamu.</para>

[ctx: @action:intoolbar]
en: Change View Mode
sl: Spremeni način prikaza

[ctx: @info:whatsthis View Mode Toolbutton]
en: This cycles through all view modes.
sl: To kroži skozi vse načine pogleda.

[ctx: @info:whatsthis zoom in]
en: This increases the icon size.
sl: To poveča velikost ikone.

[ctx: @action:inmenu View]
en: Reset Zoom Level
sl: Ponastavi raven približanja

en: Zoom To Default
sl: Približaj na privzeto

[ctx: @info:whatsthis zoom reset]
en: This resets the icon size to default.
sl: To bo ponastavilo velikost ikone na privzeto velikost.

[ctx: @info:whatsthis zoom out]
en: This reduces the icon size.
sl: To zmanjša velikost ikone.

[ctx: @action:inmenu menu of zoom actions]
en: Zoom
sl: Približaj

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show Previews
sl: Pokaži predoglede

[ctx: @info]
en: Show preview of files and folders
sl: Pokaži predogled datotek in map

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this is enabled, the icons are based on the actual file or folder contents.<nl/>For example the icons of images become scaled down versions of the images.
sl: Kadar je aktivirano, ikone prikazujejo dejanske vsebine datotek ali map.<nl/>Na primer: ikone slik prikazujejo pomanjšane vsebine slik.

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Folders First
sl: Najprej mape

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Hidden Files Last
sl: Skrite datoteke kot zadnje

[ctx: @action:inmenu View]
en: Sort By
sl: Razvrsti po

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Additional Information
sl: Prikaži dodatne informacije

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show in Groups
sl: Pokaži po skupinah

[ctx: @info:whatsthis]
en: This groups files and folders by their first letter.
sl: To grupira datoteke in mape po njihovih začetnih črkah.

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Hidden Files
sl: Pokaži skrite datoteke

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When this is enabled, <emphasis>hidden</emphasis> files and folders are visible. They will be displayed semi-transparent.</para><para>Hidden items only differ from normal ones in that their name starts with a dot ("."). Typically, there is no need for users to access them, which is why they are hidden.</para><para>Items can also be hidden if their names are listed in a text file named ".hidden". Files with the "application/x-trash" MIME type, such as backup files, can also be hidden by enabling that setting in Configure Dolphin > View > General.</para>
sl: <para>Kadar je to omogočeno, so vidne <emphasis>skrite</emphasis> datoteke in mape. Prikazane bodo polprosojno.</para> <para>Skriti predmeti se od drugih se razlikujejo le po tem, da se njihovo ime začne z znakom ("."). Običajno uporabnikom ni treba dostopati do njih, zato so skrite.</para><para>Elemente je mogoče skriti tudi, če so navedena njihova imena v besedilni datoteki z imenom ".hidden". Datoteke z vrsto MIME "application/x-trash", kot so varnostne kopije datotek, je mogoče skriti tudi tako, da omogočite to nastavitev v Konfiguriraj Dolphin > Pogled > Splošno.</para>

[ctx: @action:inmenu View]
en: Adjust View Display Style…
sl: Prilagodi slog prikaza …

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window in which all folder view properties can be adjusted.
sl: To odpre okno, v katerem je mogoče prilagoditi vse lastnosti pogleda mape.

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Icons
sl: Ikone

[ctx: @info]
en: Icons view mode
sl: Način prikaza ikon

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Compact
sl: Strnjeno

[ctx: @info]
en: Compact view mode
sl: Način strnjenega prikaza

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Details
sl: Podrobnosti

[ctx: @info]
en: Details view mode
sl: Način prikaza podrobnosti

[ctx: Sort descending]
en: Largest First
sl: Najprej največje

[ctx: Sort ascending]
en: Smallest First
sl: Najprej najmanjše

[ctx: Sort descending]
en: Newest First
sl: Najprej najnovejše

[ctx: Sort ascending]
en: Oldest First
sl: Najprej najstarejše

[ctx: Sort descending]
en: Highest First
sl: Najprej najvišje ocenjene

[ctx: Sort ascending]
en: Lowest First
sl: Najprej najslabše ocenjene

[ctx: Sort descending]
en: Descending
sl: Padajoče

[ctx: Sort ascending]
en: Ascending
sl: Naraščajoče

[ctx: @action:inmenu menu with actions like copy, paste, rename. The user's selection is empty when this text is shown.]
en: Actions for Current View
sl: Dejanja za trenutni pogled

note: i18n: @action:inmenu menu with actions like copy, paste, rename. %1 is a textual representation of the currently selected files or folders. This can be the name of the file/files like "file1" or "file1, file2 and file3" or an aggregate like "8 Selected Folders". If this sort of word puzzle can not b
en: Actions for %1
sl: Dejanja za %1

[ctx: @action:inmenu menu with actions like copy, paste, rename. %1 is the amount of selected files/folders.]
en: Actions for One Selected Item | Actions for %1 Selected Items
sl[0]: Dejanja za %1 izbranih predmetov
sl[1]: Dejanja za %1 izbran predmet
sl[2]: Dejanja za %1 izbrana predmeta
sl[3]: Dejanja za %1 izbrane predmete

[ctx: @info:status]
en: Updating version information…
sl: Posodabljanje podatkov o različici …
