dolphin - en to sr@ijekavian translation catalogue (382 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
sr@ijekavian: Испразни смеће

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
sr@ijekavian: Врати

[ctx: @title:menu Create new folder, file, link, etc.]
en: Create New
sr@ijekavian: Направи

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path
sr@ijekavian: Отвори путању

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Window
sr@ijekavian: Отвори путању у новом прозору

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Tab
sr@ijekavian: Отвори путању у новом језичку

[ctx: @info:status]
en: Successfully copied.
sr@ijekavian: Успјешно копирано.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved.
sr@ijekavian: Успјешно премјештено.

[ctx: @info:status]
en: Successfully linked.
sr@ijekavian: Успјешно повезано.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved to trash.
sr@ijekavian: Успјешно премјештено у смеће.

[ctx: @info:status]
en: Successfully renamed.
sr@ijekavian: Успјешно преименовано.

[ctx: @info:status]
en: Created folder.
sr@ijekavian: Фасцикла направљена.

[ctx: @info]
en: Go back
sr@ijekavian: Иди назад

[ctx: @info]
en: Go forward
sr@ijekavian: Иди напријед

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
sr@ijekavian: Потврда

en: C&lose Current Tab
sr@ijekavian: Затвори &текући језичак

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
sr@ijekavian: Овај прозор садржи више језичака, желите ли заиста да напустите?

en: Do not ask again
sr@ijekavian: Не питај више

[ctx: @action:inmenu File]
en: New &Window
sr@ijekavian: Нови &прозор

[ctx: @action:inmenu File]
en: New Tab
sr@ijekavian: Нови језичак

[ctx: @action:inmenu Add current folder to places]
en: Add to Places
sr@ijekavian: Додај у Мјеста

[ctx: @action:inmenu File]
en: Close Tab
sr@ijekavian: Затвори језичак

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Paste
sr@ijekavian: Налијепи

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Invert Selection
sr@ijekavian: Изврни избор

[ctx: @action:intoolbar Stash]
en: Stash
sr@ijekavian: Спреми

[ctx: @info]
en: Opens the stash virtual directory in a split window
sr@ijekavian: Отвара виртуелну фасциклу за спремање у подијељеном прозору.

[ctx: @action:inmenu View]
en: Stop
sr@ijekavian: Заустави

[ctx: @info]
en: Stop loading
sr@ijekavian: Заустави учитавање

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Editable Location
sr@ijekavian: Уредива локација

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
sr@ijekavian: Замијени локацију

[ctx: @action:inmenu File]
en: Undo close tab
sr@ijekavian: Опозови затварање језичка

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Show Filter Bar
sr@ijekavian: Филтерска трака

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Compare Files
sr@ijekavian: Упореди фајлове

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal
sr@ijekavian: Отвори терминал

[ctx: @action:inmenu]
en: Next Tab
sr@ijekavian: Следећи језичак

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Next Tab
sr@ijekavian: На сљедећи језичак

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous Tab
sr@ijekavian: Претходни језичак

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Previous Tab
sr@ijekavian: На претходни језичак

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tab
sr@ijekavian: Отвори у новом језичку

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tabs
sr@ijekavian: Отвори у новим језичцима

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Window
sr@ijekavian: Отвори у новом прозору

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Unlock Panels
sr@ijekavian: Откључај панеле

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Lock Panels
sr@ijekavian: Закључај панеле

[ctx: @title:window]
en: Information
sr@ijekavian: Подаци

[ctx: @title:window]
en: Folders
sr@ijekavian: Фасцикле

[ctx: @title:window Shell terminal]
en: Terminal
sr@ijekavian: Терминал

[ctx: @title:window]
en: Places
sr@ijekavian: Мјеста

[ctx: @action:intoolbar Close left view]
en: Close
sr@ijekavian: Затвори

[ctx: @info]
en: Close left view
sr@ijekavian: Затвори лијеви приказ

[ctx: @action:intoolbar Close right view]
en: Close
sr@ijekavian: Затвори

[ctx: @info]
en: Close right view
sr@ijekavian: Затвори десни приказ

[ctx: @action:intoolbar Split view]
en: Split
sr@ijekavian: Подијели

[ctx: @info]
en: Split view
sr@ijekavian: Подијели приказ

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: &Edit File Type...
sr@ijekavian: &Уреди тип фајла...

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Select Items Matching...
sr@ijekavian: Изабери поклапањем...

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect Items Matching...
sr@ijekavian: Поништи избор поклапањем...

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect All
sr@ijekavian: Поништи сав избор

[ctx: @action:inmenu Go]
en: App&lications
sr@ijekavian: &Програми

[ctx: @action:inmenu Go]
en: &Network Folders
sr@ijekavian: &Мрежне фасцикле

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Sett&ings
sr@ijekavian: П&оставке

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Trash
sr@ijekavian: Смеће

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Autostart
sr@ijekavian: Самопокретање

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Find File...
sr@ijekavian: Нађи фајл...

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open &Terminal
sr@ijekavian: Отвори &терминал

[ctx: @title]
en: Dolphin Part
sr@ijekavian: Делфин део

[ctx: @title:window]
en: Select
sr@ijekavian: Избор

en: Select all items matching this pattern:
sr@ijekavian: Изабери ставке поклопљене обрасцем:

[ctx: @title:window]
en: Unselect
sr@ijekavian: Поништавање избора

en: Unselect all items matching this pattern:
sr@ijekavian: Поништи избор ставки поклопљених обрасцем:

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sr@ijekavian: &Уређивање

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (selection)
en: Selection
sr@ijekavian: Избор

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sr@ijekavian: &Приказ

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sr@ijekavian: &Кретање

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
sr@ijekavian: Алатке

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Dolphin Toolbar
sr@ijekavian: Делфинова трака

en: Recently Closed Tabs
sr@ijekavian: Недавно затворени језичци

en: Empty Recently Closed Tabs
sr@ijekavian: Испразни недавно затворене језичке

[ctx: @action:inmenu]
en: New Tab
sr@ijekavian: Нови језичак

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
sr@ijekavian: Откачи језичак

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other Tabs
sr@ijekavian: Затвори друге језичке

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
sr@ijekavian: Затвори језичак

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (location_bar)
en: Location Bar
sr@ijekavian: Трака локације

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr@ijekavian: Главна трака

en: Search for %1 in %2
sr@ijekavian: Потражи %1 у %2

en: Search
sr@ijekavian: Претрага

en: Search for %1
sr@ijekavian: Претрага за %1

[ctx: @info:progress]
en: Loading folder...
sr@ijekavian: Учитавам фасциклу...

[ctx: @info:progress]
en: Sorting...
sr@ijekavian: Ређам...

[ctx: @info]
en: Searching...
sr@ijekavian: Тражим...

[ctx: @info:status]
en: No items found.
sr@ijekavian: Ништа није нађено.

[ctx: @info:status]
en: Dolphin does not support web pages, the web browser has been launched
sr@ijekavian: Делфин не подржава веб странице, покрећем веб прегледач

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol
sr@ijekavian: Лош протокол

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep Filter When Changing Folders
sr@ijekavian: Задржи филтер при промени фасцикли

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
sr@ijekavian: Сакриј филтерску траку

[ctx: @item:intable]
en: Unknown
sr@ijekavian: непознато

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
sr@ijekavian[0]: %1 ставка
sr@ijekavian[1]: %1 ставке
sr@ijekavian[2]: %1 ставки
sr@ijekavian[3]: %1 ставка

[ctx: @title:group Groups that start with a digit]
en: 0 - 9
sr@ijekavian: 0–9

[ctx: @title:group]
en: Others
sr@ijekavian: Друго

[ctx: @title:group Size]
en: Folders
sr@ijekavian: Фасцикле

[ctx: @title:group Size]
en: Small
sr@ijekavian: Мало

[ctx: @title:group Size]
en: Medium
sr@ijekavian: Средње

[ctx: @title:group Size]
en: Big
sr@ijekavian: Велико

[ctx: @title:group Date]
en: Today
sr@ijekavian: Данас

[ctx: @title:group Date]
en: Yesterday
sr@ijekavian: Јуче

[ctx: @title:group Date]
en: One Week Ago
sr@ijekavian: Седмица прије

[ctx: @title:group Date]
en: Two Weeks Ago
sr@ijekavian: Друга седмица прије

[ctx: @title:group Date]
en: Three Weeks Ago
sr@ijekavian: Трећа седмица прије

[ctx: @title:group Date]
en: Earlier this Month
sr@ijekavian: Раније овог мјесеца

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number]
en: 'Yesterday' (MMMM, yyyy)
sr@ijekavian: 'Јуче' (MMMM yyyy.)

[ctx: @title:group Date: The week day name: dddd, MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number]
en: dddd (MMMM, yyyy)
sr@ijekavian: dddd (MMMM yyyy.)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number]
en: 'One Week Ago' (MMMM, yyyy)
sr@ijekavian: 'Седмица прије' (MMMM yyyy.)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number]
en: 'Two Weeks Ago' (MMMM, yyyy)
sr@ijekavian: 'Друга седмица прије' (MMMM yyyy.)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number]
en: 'Three Weeks Ago' (MMMM, yyyy)
sr@ijekavian: 'Трећа седмица прије' (MMMM yyyy.)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number]
en: 'Earlier on' MMMM, yyyy
sr@ijekavian: 'Раније' (MMMM yyyy.)

[ctx: @title:group The month and year: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number]
en: MMMM, yyyy
sr@ijekavian: MMMM yyyy.

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Read,
sr@ijekavian: читање,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Write,
sr@ijekavian: писање,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Execute,
sr@ijekavian: извршавање,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Forbidden
sr@ijekavian: забрањено

[ctx: @title:group Files and folders by permissions]
en: User: %1 | Group: %2 | Others: %3
sr@ijekavian: Корисник: %1 | група: %2 | остали: %3

[ctx: @label]
en: Name
sr@ijekavian: име|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    име' списковно 'допунски детаљи: име']

[ctx: @label]
en: Size
sr@ijekavian: величина|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    величина' списковно 'допунски детаљи: величина']

[ctx: @label]
en: Modified
sr@ijekavian: измењено|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    измењено' списковно 'допунски детаљи: измењено']

[ctx: @label]
en: Created
sr@ijekavian: створено|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    створено' списковно 'допунски детаљи: створено']

[ctx: @label]
en: Accessed
sr@ijekavian: приступљено|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    приступљено' списковно 'допунски детаљи: приступљено']

[ctx: @label]
en: Type
sr@ijekavian: тип|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    тип' списковно 'допунски детаљи: тип']

[ctx: @label]
en: Rating
sr@ijekavian: оцена|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    оцена' списковно 'допунски детаљи: оцена']

[ctx: @label]
en: Tags
sr@ijekavian: ознаке|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    ознаке' списковно 'допунски детаљи: ознаке']

[ctx: @label]
en: Comment
sr@ijekavian: коментар|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    коментар' списковно 'допунски детаљи: коментар']

[ctx: @label]
en: Title
sr@ijekavian: наслов|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    наслов' списковно 'допунски детаљи: наслов']

[ctx: @label]
en: Document
sr@ijekavian: документ|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    документ' списковно 'допунски детаљи: документ']

[ctx: @label]
en: Word Count
sr@ijekavian: број речи|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    број речи' списковно 'допунски детаљи: број речи']

[ctx: @label]
en: Line Count
sr@ijekavian: број редова|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    број редова' списковно 'допунски детаљи: број редова']

[ctx: @label]
en: Image
sr@ijekavian: слика|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    слика' списковно 'допунски детаљи: слика']

[ctx: @label]
en: Orientation
sr@ijekavian: оријентација|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    оријентација' списковно 'допунски детаљи: оријентација']

[ctx: @label]
en: Artist
sr@ijekavian: извођач|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    извођач' списковно 'допунски детаљи: извођач']

[ctx: @label]
en: Audio
sr@ijekavian: аудио|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    аудио' списковно 'допунски детаљи: аудио']

[ctx: @label]
en: Genre
sr@ijekavian: жанр|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    жанр' списковно 'допунски детаљи: жанр']

[ctx: @label]
en: Album
sr@ijekavian: албум|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    албум' списковно 'допунски детаљи: албум']

[ctx: @label]
en: Duration
sr@ijekavian: трајање|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    трајање' списковно 'допунски детаљи: трајање']

[ctx: @label]
en: Bitrate
sr@ijekavian: битски проток|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    битски проток' списковно 'допунски детаљи: битски проток']

[ctx: @label]
en: Track
sr@ijekavian: нумера|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    нумера' списковно 'допунски детаљи: нумера']

[ctx: @label]
en: Release Year
sr@ijekavian: година издања|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    година издања' списковно 'допунски детаљи: година издања']

[ctx: @label]
en: Path
sr@ijekavian: путања|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    путања' списковно 'допунски детаљи: путања']

[ctx: @label]
en: Other
sr@ijekavian: друго|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    друго' списковно 'допунски детаљи: друго']

[ctx: @label]
en: Deletion Time
sr@ijekavian: време брисања|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    време брисања' списковно 'допунски детаљи: време брисања']

[ctx: @label]
en: Link Destination
sr@ijekavian: одредиште везе|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    одредиште везе' списковно 'допунски детаљи: одредиште везе']

[ctx: @label]
en: Downloaded From
sr@ijekavian: преузето са|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    преузето са' списковно 'допунски детаљи: преузето са']

[ctx: @label]
en: Permissions
sr@ijekavian: дозволе|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    дозволе' списковно 'допунски детаљи: дозволе']

[ctx: @label]
en: Owner
sr@ijekavian: власник|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    власник' списковно 'допунски детаљи: власник']

[ctx: @label]
en: User Group
sr@ijekavian: корисничка група|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    корисничка група' списковно 'допунски детаљи: корисничка група']

[ctx: @info:status]
en: Unknown error.
sr@ijekavian: Непозната грешка.

en: Dolphin
sr@ijekavian: Делфин

[ctx: @title]
en: File Manager
sr@ijekavian: Менаџер фајлова

[ctx: @info:credit]
en: Emmanuel Pescosta
sr@ijekavian: Емануел Пескоста

[ctx: @info:credit]
en: Frank Reininghaus
sr@ijekavian: Франк Рајнингхаус

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2012-2014) and developer
sr@ijekavian: одржавалац (2012. до 2014.) и програмер

[ctx: @info:credit]
en: Peter Penz
sr@ijekavian: Петер Пенц

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer and developer (2006-2012)
sr@ijekavian: одржавалац (2006. до 2012.) и програмер

[ctx: @info:credit]
en: Sebastian Trüg
sr@ijekavian: Себастијан Триг

[ctx: @info:credit]
en: Developer
sr@ijekavian: програмер

[ctx: @info:credit]
en: David Faure
sr@ijekavian: Давид Фор

[ctx: @info:credit]
en: Aaron J. Seigo
sr@ijekavian: Арон Џ. Сајго

[ctx: @info:credit]
en: Rafael Fernández López
sr@ijekavian: Рафел Фернандез Лопез

[ctx: @info:credit]
en: Kevin Ottens
sr@ijekavian: Кевин Отенс

[ctx: @info:credit]
en: Holger Freyther
sr@ijekavian: Холгер Фрајтер

[ctx: @info:credit]
en: Max Blazejak
sr@ijekavian: Макс Блацејак

[ctx: @info:credit]
en: Michael Austin
sr@ijekavian: Мајкл Остин

[ctx: @info:credit]
en: Documentation
sr@ijekavian: документација

[ctx: @info:shell]
en: The files and folders passed as arguments will be selected.
sr@ijekavian: Фајлови и фасцикле прослијеђени као аргументи биће изабрани.

[ctx: @info:shell]
en: Dolphin will get started with a split view.
sr@ijekavian: Делфин ће почети са подијељеним приказом.

[ctx: @info:shell]
en: Start Dolphin Daemon (only required for DBus Interface)
sr@ijekavian: Покрени демон Делфина (потребно само за д‑бус сучеље)

[ctx: @info:shell]
en: Document to open
sr@ijekavian: Документ за отварање

note: i18n: ectx: label, entry (HiddenFilesShown), group (FoldersPanel)
en: Hidden files shown
sr@ijekavian: Скривени фајлови приказани

note: i18n: ectx: label, entry (LimitFoldersPanelToHome), group (FoldersPanel)
en: Limit folders panel to home directory if inside home
sr@ijekavian: Ограничи панел фасцикли на домаће када унутар домаћег

note: i18n: ectx: label, entry (AutoScrolling), group (FoldersPanel)
en: Automatic scrolling
sr@ijekavian: Аутоматско клизање

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
sr@ijekavian: Исијеци

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
sr@ijekavian: Копирај

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
sr@ijekavian: Преименуј...

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
sr@ijekavian: Премјести у смеће

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
sr@ijekavian: Обриши

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Hidden Files
sr@ijekavian: Скривени фајлови

[ctx: @action:inmenu]
en: Limit to Home Directory
sr@ijekavian: Ограничи на домаћу фасциклу

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Scrolling
sr@ijekavian: Аутоматско клизање

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
sr@ijekavian: Својства

note: i18n: ectx: label, entry (previewsShown), group (InformationPanel)
en: Previews shown
sr@ijekavian: Прегледи приказани

[ctx: @action:inmenu]
en: Preview
sr@ijekavian: Преглед

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure...
sr@ijekavian: Подеси...

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
sr@ijekavian: Подаци које желите у приказу:

[ctx: @label]
en: %1 item selected | %1 items selected
sr@ijekavian[0]: %1 ставка изабрана
sr@ijekavian[1]: %1 ставке изабране
sr@ijekavian[2]: %1 ставки изабрано
sr@ijekavian[3]: 1 ставка изабрана

en: play
sr@ijekavian: Пусти

note: i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (PlacesPanel)
en: Size of icons in the Places Panel (-1 means "use the style's small size")
sr@ijekavian: Величина иконица у панелу мјеста (-1 за најмању величину према стилу)

[ctx: @item]
en: Eject
sr@ijekavian: Избаци

[ctx: @item]
en: Release
sr@ijekavian: Отпусти

[ctx: @item]
en: Safely Remove
sr@ijekavian: Безбедно уклони

[ctx: @item]
en: Unmount
sr@ijekavian: Демонтирај

[ctx: @info]
en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
sr@ijekavian: Уређај „%1“ није диск и не може да се избаци.

[ctx: @info]
en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
sr@ijekavian: Грешка у приступању „%1“, систем одговара: %2

[ctx: @info]
en: An error occurred while accessing '%1'
sr@ijekavian: Грешка у приступању „%1“.

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Tab
sr@ijekavian: Отвори у новом језичку

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Window
sr@ijekavian: Отвори у новом прозору

[ctx: @item:inmenu]
en: Edit...
sr@ijekavian: Уреди...

[ctx: @item:inmenu]
en: Remove
sr@ijekavian: Уклони

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide
sr@ijekavian: Сакриј

[ctx: @item:inmenu]
en: Add Entry...
sr@ijekavian: Додај ставку...

[ctx: @item:inmenu]
en: Icon Size
sr@ijekavian: Величина иконица

[ctx: Small icon size]
en: Small (%1x%2)
sr@ijekavian: мале (%1×%2)

[ctx: Medium icon size]
en: Medium (%1x%2)
sr@ijekavian: средње (%1×%2)

[ctx: Large icon size]
en: Large (%1x%2)
sr@ijekavian: велике (%1×%2)

[ctx: Huge icon size]
en: Huge (%1x%2)
sr@ijekavian: огромне (%1×%2)

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section '%1'
sr@ijekavian: Сакриј одељак „%1“

note: i18n: ectx: label, entry (Location), group (Search)
en: Location
sr@ijekavian: Локација

note: i18n: ectx: label, entry (What), group (Search)
en: What
sr@ijekavian: Шта

[ctx: action:button]
en: From Here (%1)
sr@ijekavian: Одавдје (%1)

[ctx: action:button]
en: Save this search to quickly access it again in the future
sr@ijekavian: Сачувај ову претрагу ради брзог приступа убудуће

[ctx: @info:tooltip]
en: Quit searching
sr@ijekavian: Прекини тражење

[ctx: action:button]
en: Filename
sr@ijekavian: Име фајла

[ctx: action:button]
en: Content
sr@ijekavian: Садржај

[ctx: action:button]
en: From Here
sr@ijekavian: Одавдје

en: More Search Tools
sr@ijekavian: Више алатки за претрагу

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
sr@ijekavian: Резултати упита за „%1“

note: i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (CompactMode) i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (IconsMode)
en: Use system font
sr@ijekavian: Користи системски фонт

note: i18n: ectx: label, entry (FontFamily), group (CompactMode) i18n: ectx: label, entry (FontFamily), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (FontFamily), group (IconsMode)
en: Font family
sr@ijekavian: Породица фонтова

note: i18n: ectx: label, entry (FontSize), group (CompactMode) i18n: ectx: label, entry (FontSize), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (FontSize), group (IconsMode)
en: Font size
sr@ijekavian: Величина фонта

note: i18n: ectx: label, entry (ItalicFont), group (CompactMode) i18n: ectx: label, entry (ItalicFont), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (ItalicFont), group (IconsMode)
en: Italic
sr@ijekavian: Курзивно

note: i18n: ectx: label, entry (FontWeight), group (CompactMode) i18n: ectx: label, entry (FontWeight), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (FontWeight), group (IconsMode)
en: Font weight
sr@ijekavian: Дебљина фонта

note: i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (CompactMode) i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (IconsMode)
en: Icon size
sr@ijekavian: Величина иконица

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (CompactMode) i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (IconsMode)
en: Preview size
sr@ijekavian: Величина прегледа

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumTextWidthIndex), group (CompactMode)
en: Maximum text width index (0 means unlimited)
sr@ijekavian: Индекс највеће ширине текста (0 за неограничено)

note: i18n: ectx: label, entry (ColumnPositions), group (DetailsMode)
en: Position of columns
sr@ijekavian: Положај колона

note: i18n: ectx: label, entry (ExpandableFolders), group (DetailsMode)
en: Expandable folders
sr@ijekavian: Прошириве фасцикле

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (HiddenFilesShown), group (Settings)
en: Hidden files shown
sr@ijekavian: Скривени фајлови приказани

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HiddenFilesShown), group (Settings)
en: When this option is enabled hidden files, such as those starting with a '.', will be shown in the file view.
sr@ijekavian: Када је ова опција укључена, биће приказани и скривени фајлови, попут оних чија имена почињу тачком.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (Dolphin)
en: Version
sr@ijekavian: Верзија

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Version), group (Dolphin)
en: This option defines the used version of the view properties.
sr@ijekavian: Ова опција одређује верзију својстава приказа која се користи.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ViewMode), group (Dolphin)
en: View Mode
sr@ijekavian: Начин приказа

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ViewMode), group (Dolphin)
en: This option controls the style of the view. Currently supported values include icons (0), details (1) and column (2) views.
sr@ijekavian: Ова опција одређује стил приказа. Тренутно су подржани прикази иконица (0), детаља (1) и колона (2).

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PreviewsShown), group (Dolphin)
en: Previews shown
sr@ijekavian: Прегледи приказани

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreviewsShown), group (Dolphin)
en: When this option is enabled, a preview of the file content is shown as an icon.
sr@ijekavian: Када је ова опција укључена, приказује се преглед садржаја фајла као иконица.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (GroupedSorting), group (Dolphin)
en: Grouped Sorting
sr@ijekavian: Ређање по групама

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GroupedSorting), group (Dolphin)
en: When this option is enabled, the sorted items are categorized into groups.
sr@ijekavian: Када је ова опција укључена, поређане ставке распоређују се по групама.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortRole), group (Dolphin)
en: Sort files by
sr@ijekavian: Ређање фајлова према

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SortRole), group (Dolphin)
en: This option defines which attribute (text, size, date, etc.) sorting is performed on.
sr@ijekavian: Ова опција одређује према којим се атрибутима ређају фајлови (текст, величина, датум, итд.).

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortOrder), group (Dolphin)
en: Order in which to sort files
sr@ijekavian: Редослијед ређања фајлова

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortFoldersFirst), group (Dolphin)
en: Show folders first when sorting files and folders
sr@ijekavian: Прво фасцикле при ређању фајлова и фасцикли

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (VisibleRoles), group (Dolphin)
en: Visible roles
sr@ijekavian: Видљиве улоге

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (HeaderColumnWidths), group (Dolphin)
en: Header column widths
sr@ijekavian: Ширине колона заглавља

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Timestamp), group (Dolphin)
en: Properties last changed
sr@ijekavian: Посљедња измјена својстава

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Timestamp), group (Dolphin)
en: The last time these properties were changed by the user.
sr@ijekavian: Посљедњи пут када је корисник измијенио ова својства.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AdditionalInfo), group (Dolphin)
en: Additional Information
sr@ijekavian: Допунски подаци

note: i18n: ectx: label, entry (EditableUrl), group (General)
en: Should the URL be editable for the user
sr@ijekavian: Може ли корисник да уређује УРЛ‑ове

note: i18n: ectx: label, entry (UrlCompletionMode), group (General)
en: Text completion mode of the URL Navigator
sr@ijekavian: Режим допуне текста у УРЛ навигатору

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFullPath), group (General)
en: Should the full path be shown inside the location bar
sr@ijekavian: Треба ли приказати цијелу путању у траци локације

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFullPathInTitlebar), group (General)
en: Should the full path be shown in the title bar
sr@ijekavian: Треба ли приказати цијелу путању у насловној траци

note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: Internal version of Dolphin, containing 3 digits for major, minor, bugfix
sr@ijekavian: Унутрашња верзија Делфина, садржи 3 цифре: велику, малу и поправну

note: i18n: ectx: label, entry (ModifiedStartupSettings), group (General)
en: Have the startup settings been modified (internal setting not shown in the UI)
sr@ijekavian: Да ли су поставке покретања измијењене (унутрашња поставка, не види се у сучељу)

note: i18n: ectx: label, entry (HomeUrl), group (General)
en: Home URL
sr@ijekavian: Домаћи УРЛ

note: i18n: ectx: label, entry (SplitView), group (General)
en: Split the view into two panes
sr@ijekavian: Подјела приказа на два панела

note: i18n: ectx: label, entry (FilterBar), group (General)
en: Should the filter bar be shown
sr@ijekavian: Да ли приказати филтерску траку

note: i18n: ectx: label, entry (GlobalViewProps), group (General)
en: Should the view properties be used for all folders
sr@ijekavian: Да ли користити својства приказа за све фасцикле

note: i18n: ectx: label, entry (BrowseThroughArchives), group (General)
en: Browse through archives
sr@ijekavian: Прегледај кроз архиве

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmClosingMultipleTabs), group (General)
en: Ask for confirmation when closing windows with multiple tabs.
sr@ijekavian: Тражи потврду при затварању прозора са више језичака

note: i18n: ectx: label, entry (RenameInline), group (General)
en: Rename inline
sr@ijekavian: Уткано преименовање

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSelectionToggle), group (General)
en: Show selection toggle
sr@ijekavian: Извртач избора

note: i18n: ectx: label, entry (UseTabForSwitchingSplitView), group (General)
en: Use tab for switching between right and left split
sr@ijekavian: Tab пребацује лево–десно у подељеном приказу

note: i18n: ectx: label, entry (ShowToolTips), group (General)
en: Show tooltips
sr@ijekavian: Облачићи

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCopyMoveMenu), group (General)
en: Show 'Copy To' and 'Move To' commands in context menu
sr@ijekavian: Наредбе копирања и премијештања у контекстном менију

note: i18n: ectx: label, entry (ViewPropsTimestamp), group (General)
en: Timestamp since when the view properties are valid
sr@ijekavian: Временска ознака од које су својства приказа важећа

note: i18n: ectx: label, entry (AutoExpandFolders), group (General)
en: Use auto-expanding folders for all view types
sr@ijekavian: Самоширеће фасцикле за све типове приказа

note: i18n: ectx: label, entry (ShowZoomSlider), group (General)
en: Show zoom slider in the statusbar
sr@ijekavian: Клизач увеличања у траци стања

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSpaceInfo), group (General)
en: Show the space information in the statusbar
sr@ijekavian: Подаци о простору у траци стања

note: i18n: ectx: label, entry (LockPanels), group (General)
en: Lock the layout of the panels
sr@ijekavian: Закључај распоред панела

note: i18n: ectx: label, entry (EnlargeSmallPreviews), group (General)
en: Enlarge Small Previews
sr@ijekavian: Увећај мале прегледе

note: i18n: ectx: label, entry (SortingChoice), group (General)
en: Choose Natural, Case Sensitive, or Case Insensitive order of sorting the items
sr@ijekavian: Изаберите ређање ставки: природно, са разликовањем или без разликовања величине слова.

note: i18n: ectx: label, entry (TextWidthIndex), group (IconsMode)
en: Text width index
sr@ijekavian: Индекс ширине текста

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumTextLines), group (IconsMode)
en: Maximum textlines (0 means unlimited)
sr@ijekavian: Највише редова текста (0 за неограничено)

note: i18n: ectx: label, entry (enabledPlugins), group (VersionControl)
en: Enabled plugins
sr@ijekavian: Укључени прикључци

[ctx: @title:window]
en: Dolphin Preferences
sr@ijekavian: Делфинове поставке

[ctx: @title:group General settings]
en: General
sr@ijekavian: Опште

[ctx: @title:group]
en: Startup
sr@ijekavian: Покретање

[ctx: @title:group]
en: View Modes
sr@ijekavian: Начини приказа

[ctx: @title:group]
en: Navigation
sr@ijekavian: Навигација

[ctx: @title:group]
en: Services
sr@ijekavian: Сервиси

[ctx: @title:group]
en: Trash
sr@ijekavian: Смеће

[ctx: @option:check]
en: Show tooltips
sr@ijekavian: Облачићи

[ctx: @option:check]
en: Show selection marker
sr@ijekavian: Обиљеживач избора

[ctx: option:check]
en: Rename inline
sr@ijekavian: Уткано преименовање

[ctx: @title:window]
en: Configure Preview for %1
sr@ijekavian: Подешавање прегледа за %1|/|Подешавање прегледа за $[аку %1]

[ctx: @title:group]
en: Ask for confirmation in all KDE applications when:
sr@ijekavian: Тражи потврду у свим КДЕ програмима при:

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Moving files or folders to trash
sr@ijekavian: премијештању фајлова или фасцикли у смеће

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Deleting files or folders
sr@ijekavian: брисању фајлова или фасцикли

[ctx: @title:tab Behavior settings]
en: Behavior
sr@ijekavian: Понашање

[ctx: @title:tab Previews settings]
en: Previews
sr@ijekavian: Прегледи

[ctx: @title:tab Confirmations settings]
en: Confirmations
sr@ijekavian: Потврде

[ctx: @title:tab Status Bar settings]
en: Status Bar
sr@ijekavian: Трака стања

[ctx: @label]
en: Skip previews for remote files above:
sr@ijekavian: Без прегледа за удаљене фајлове преко:

[ctx: @option:check]
en: Show zoom slider
sr@ijekavian: Клизач увеличања

[ctx: @option:check]
en: Show space information
sr@ijekavian: Подаци о простору

[ctx: @title:tab]
en: Icons
sr@ijekavian: Иконице

[ctx: @title:tab]
en: Compact
sr@ijekavian: Сажето

[ctx: @title:tab]
en: Details
sr@ijekavian: Детаљи

[ctx: @option:check]
en: Open archives as folder
sr@ijekavian: Отварај архиве као фасцикле

[ctx: option:check]
en: Open folders during drag operations
sr@ijekavian: Отварај фасцикле при превлачењима

[ctx: @label:textbox]
en: Select which services should be shown in the context menu:
sr@ijekavian: Изаберите које сервисе желите у контекстном менију:

[ctx: @action:button]
en: Download New Services...
sr@ijekavian: Преузми нове сервисе...

[ctx: @info]
en: Dolphin must be restarted to apply the updated version control systems settings.
sr@ijekavian: Делфин мора бити поново покренут да би се примијениле измијењене поставке система за управљање верзијама.

[ctx: @option:check]
en: Delete
sr@ijekavian: Наредба брисања

[ctx: @option:check]
en: 'Copy To' and 'Move To' commands
sr@ijekavian: Наредбе копирања и премијештања

[ctx: @action:button]
en: Select Home Location
sr@ijekavian: Изабери домаћу локацију

[ctx: @action:button]
en: Use Current Location
sr@ijekavian: Текућа локација

[ctx: @action:button]
en: Use Default Location
sr@ijekavian: Подразумијевана локација

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show filter bar
sr@ijekavian: Филтерска трака

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path inside location bar
sr@ijekavian: Пуна путања у траци локације

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path in title bar
sr@ijekavian: Пуна путања у насловној траци

[ctx: @info]
en: The location for the home folder is invalid or does not exist, it will not be applied.
sr@ijekavian: Локација домаће фасцикле није правилна или не постоји, те се неће примијенити.

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: System Font
sr@ijekavian: системски фонт

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: Custom Font
sr@ijekavian: посебан фонт

[ctx: @action:button Choose font]
en: Choose...
sr@ijekavian: Изабери...

[ctx: @item:inlistbox Maximum lines]
en: Unlimited
sr@ijekavian: неограничено

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum lines:
sr@ijekavian: Највише редова:

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Unlimited
sr@ijekavian: неограничена

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Small
sr@ijekavian: мала

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Medium
sr@ijekavian: средња

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Large
sr@ijekavian: велика

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum width:
sr@ijekavian: Највећа ширина:

[ctx: @info:tooltip]
en: Size: 1 pixel | Size: %1 pixels
sr@ijekavian[0]: Величина: %1 пиксел
sr@ijekavian[1]: Величина: %1 пиксела
sr@ijekavian[2]: Величина: %1 пиксела
sr@ijekavian[3]: Величина: 1 пиксел

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons
sr@ijekavian: иконице

[ctx: @item:inlistbox]
en: Compact
sr@ijekavian: сажето

[ctx: @item:inlistbox]
en: Details
sr@ijekavian: детаљи

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Ascending
sr@ijekavian: растуће

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Descending
sr@ijekavian: опадајуће|/|$[својства списковно 'поређај опадајуће']

[ctx: @option:check]
en: Show folders first
sr@ijekavian: прво фасцикле

[ctx: @option:check]
en: Show preview
sr@ijekavian: Приказуј преглед

[ctx: @option:check]
en: Show in groups
sr@ijekavian: Приказуј по групама

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files
sr@ijekavian: Приказуј скривене фајлове

[ctx: @label:listbox]
en: View mode:
sr@ijekavian: Начин приказа:

[ctx: @label:listbox]
en: Sorting:
sr@ijekavian: Ређање:

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder
sr@ijekavian: текућу фасциклу

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: All folders
sr@ijekavian: све фасцикле

[ctx: @info]
en: The view properties of all sub-folders will be changed. Do you want to continue?
sr@ijekavian: Својства приказа биће измијењена за све потфасцикле. Желите ли да наставите?

[ctx: @info]
en: The view properties of all folders will be changed. Do you want to continue?
sr@ijekavian: Својства приказа биће измијењена за све фасцикле. Желите ли да наставите?

[ctx: @title:window]
en: Applying View Properties
sr@ijekavian: Примјена својстава приказа

[ctx: @info:progress]
en: Counting folders: %1
sr@ijekavian: Бројим фасцикле: %1

[ctx: @info:progress]
en: Folders: %1
sr@ijekavian: Фасцикли: %1

en: Zoom
sr@ijekavian: Увеличање

[ctx: Description for zoom-slider (accessibility)]
en: Sets the size of the file icons.
sr@ijekavian: Поставља величину иконица фајлова.

en: Stop
sr@ijekavian: Заустави

[ctx: @tooltip]
en: Stop loading
sr@ijekavian: Заустави учитавање

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Zoom Slider
sr@ijekavian: Клизач увеличања

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Space Information
sr@ijekavian: Подаци о простору

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free
sr@ijekavian: %1 слободно

en: Select Remote Charset
sr@ijekavian: Удаљено кодирање

en: Reload
sr@ijekavian: Учитај поново

en: Default
sr@ijekavian: подразумијевано

[ctx: @info:status]
en: 1 Folder selected | %1 Folders selected
sr@ijekavian[0]: %1 изабрана фасцикла
sr@ijekavian[1]: %1 изабране фасцикле
sr@ijekavian[2]: %1 изабраних фасцикли
sr@ijekavian[3]: 1 изабрана фасцикла

[ctx: @info:status]
en: 1 File selected | %1 Files selected
sr@ijekavian[0]: %1 изабран фајл
sr@ijekavian[1]: %1 изабрана фајла
sr@ijekavian[2]: %1 изабраних фајлова
sr@ijekavian[3]: 1 изабран фајл

[ctx: @info:status]
en: 1 Folder | %1 Folders
sr@ijekavian[0]: %1 фасцикла
sr@ijekavian[1]: %1 фасцикле
sr@ijekavian[2]: %1 фасцикли
sr@ijekavian[3]: %1 фасцикла

[ctx: @info:status]
en: 1 File | %1 Files
sr@ijekavian[0]: %1 фајл
sr@ijekavian[1]: %1 фајла
sr@ijekavian[2]: %1 фајлова
sr@ijekavian[3]: %1 фајл

[ctx: @info:status]
en: 0 Folders, 0 Files
sr@ijekavian: 0 фасцикли, 0 фајлова

en: Are you sure you want to open 1 item? | Are you sure you want to open %1 items?
sr@ijekavian[0]: Желите ли заиста да отворите %1 ставку?
sr@ijekavian[1]: Желите ли заиста да отворите %1 ставке?
sr@ijekavian[2]: Желите ли заиста да отворите %1 ставки?
sr@ijekavian[3]: Желите ли заиста да отворите ову ставку?

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Column Widths
sr@ijekavian: Аутоматске ширине колона

[ctx: @action:inmenu]
en: Custom Column Widths
sr@ijekavian: Посебне ширине колона

[ctx: @info:status]
en: Trash operation completed.
sr@ijekavian: Поступак над смећем довршен.

[ctx: @info:status]
en: Delete operation completed.
sr@ijekavian: Брисање довршено.

[ctx: @info:status]
en: The location is empty.
sr@ijekavian: Локација је празна.

[ctx: @info:status]
en: The location '%1' is invalid.
sr@ijekavian: Локација ‘%1’ није правилна.

[ctx: @action]
en: Create Folder...
sr@ijekavian: Направи фасциклу...

[ctx: @action "Move to Trash" for non-local files, etc.]
en: Delete (using shortcut for Trash)
sr@ijekavian: Обриши (пречицом за смеће)

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
sr@ijekavian: Својства

[ctx: @action:intoolbar]
en: View Mode
sr@ijekavian: Начин приказа

[ctx: @info]
en: Show preview of files and folders
sr@ijekavian: Преглед фајлова и фасцикли

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Folders First
sr@ijekavian: прво фасцикле|/|$[својства списковно 'поређај прво фасцикле']

[ctx: @action:inmenu View]
en: Sort By
sr@ijekavian: Поређај по

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show in Groups
sr@ijekavian: По групама

[ctx: @info]
en: Visibility of hidden files and folders
sr@ijekavian: Видљивост скривених фајлова и фасцикли

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Icons
sr@ijekavian: иконице|/|$[својства наредбено 'иконице' списковно 'приказ у иконицама']

[ctx: @info]
en: Icons view mode
sr@ijekavian: Режим приказа иконица

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Compact
sr@ijekavian: сажето|/|$[својства наредбено 'сажето' списковно 'приказ сажето']

[ctx: @info]
en: Compact view mode
sr@ijekavian: Сажети режим приказа

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Details
sr@ijekavian: детаљи|/|$[својства наредбено 'детаљи' списковно 'приказ у детаљима']

[ctx: @info]
en: Details view mode
sr@ijekavian: Режим приказа детаља

[ctx: @info:status]
en: Updating version information...
sr@ijekavian: Ажурирам верзионе податке...
