dolphin - en to sr@latin translation catalogue (380 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
sr@latin: Isprazni smeće

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
sr@latin: Vrati

[ctx: @title:menu Create new folder, file, link, etc.]
en: Create New
sr@latin: Napravi

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path
sr@latin: Otvori putanju

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Window
sr@latin: Otvori putanju u novom prozoru

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Tab
sr@latin: Otvori putanju u novom jezičku

[ctx: @info:status]
en: Successfully copied.
sr@latin: Uspešno kopirano.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved.
sr@latin: Uspešno premešteno.

[ctx: @info:status]
en: Successfully linked.
sr@latin: Uspešno povezano.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved to trash.
sr@latin: Uspešno premešteno u smeće.

[ctx: @info:status]
en: Successfully renamed.
sr@latin: Uspešno preimenovano.

[ctx: @info:status]
en: Created folder.
sr@latin: Fascikla napravljena.

[ctx: @info]
en: Go back
sr@latin: Idi nazad

[ctx: @info]
en: Go forward
sr@latin: Idi napred

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
sr@latin: Potvrda

en: C&lose Current Tab
sr@latin: Zatvori &tekući jezičak

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
sr@latin: Ovaj prozor sadrži više jezičaka, želite li zaista da napustite?

en: Do not ask again
sr@latin: Ne pitaj više

[ctx: @action:inmenu File]
en: New &Window
sr@latin: Novi &prozor

[ctx: @action:inmenu File]
en: New Tab
sr@latin: Novi jezičak

[ctx: @action:inmenu Add current folder to places]
en: Add to Places
sr@latin: Dodaj u Mesta

[ctx: @action:inmenu File]
en: Close Tab
sr@latin: Zatvori jezičak

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Paste
sr@latin: Nalepi

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Invert Selection
sr@latin: Izvrni izbor

[ctx: @action:intoolbar Stash]
en: Stash
sr@latin: Spremi

[ctx: @info]
en: Opens the stash virtual directory in a split window
sr@latin: Otvara virtuelnu fasciklu za spremanje u podeljenom prozoru.

[ctx: @action:inmenu View]
en: Stop
sr@latin: Zaustavi

[ctx: @info]
en: Stop loading
sr@latin: Zaustavi učitavanje

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Editable Location
sr@latin: Urediva lokacija

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
sr@latin: Zameni lokaciju

[ctx: @action:inmenu File]
en: Undo close tab
sr@latin: Opozovi zatvaranje jezička

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Show Filter Bar
sr@latin: Filterska traka

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Compare Files
sr@latin: Uporedi fajlove

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal
sr@latin: Otvori terminal

[ctx: @action:inmenu]
en: Next Tab
sr@latin: Sledeći jezičak

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Next Tab
sr@latin: Na sledeći jezičak

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous Tab
sr@latin: Prethodni jezičak

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Previous Tab
sr@latin: Na prethodni jezičak

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tab
sr@latin: Otvori u novom jezičku

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tabs
sr@latin: Otvori u novim jezičcima

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Window
sr@latin: Otvori u novom prozoru

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Unlock Panels
sr@latin: Otključaj panele

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Lock Panels
sr@latin: Zaključaj panele

[ctx: @title:window]
en: Information
sr@latin: Podaci

[ctx: @title:window]
en: Folders
sr@latin: Fascikle

[ctx: @title:window]
en: Places
sr@latin: Mesta

[ctx: @action:intoolbar Close left view]
en: Close
sr@latin: Zatvori

[ctx: @info]
en: Close left view
sr@latin: Zatvori levi prikaz

[ctx: @action:intoolbar Close right view]
en: Close
sr@latin: Zatvori

[ctx: @info]
en: Close right view
sr@latin: Zatvori desni prikaz

[ctx: @action:intoolbar Split view]
en: Split
sr@latin: Podeli

[ctx: @info]
en: Split view
sr@latin: Podeli prikaz

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: &Edit File Type...
sr@latin: &Uredi tip fajla...

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Select Items Matching...
sr@latin: Izaberi poklapanjem...

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect Items Matching...
sr@latin: Poništi izbor poklapanjem...

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect All
sr@latin: Poništi sav izbor

[ctx: @action:inmenu Go]
en: App&lications
sr@latin: &Programi

[ctx: @action:inmenu Go]
en: &Network Folders
sr@latin: &Mrežne fascikle

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Sett&ings
sr@latin: P&ostavke

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Trash
sr@latin: Smeće

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Autostart
sr@latin: Samopokretanje

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Find File...
sr@latin: Nađi fajl...

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open &Terminal
sr@latin: Otvori &terminal

[ctx: @title]
en: Dolphin Part
sr@latin: Dolphin deo

[ctx: @title:window]
en: Select
sr@latin: Izbor

en: Select all items matching this pattern:
sr@latin: Izaberi stavke poklopljene obrascem:

[ctx: @title:window]
en: Unselect
sr@latin: Poništavanje izbora

en: Unselect all items matching this pattern:
sr@latin: Poništi izbor stavki poklopljenih obrascem:

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sr@latin: &Uređivanje

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (selection)
en: Selection
sr@latin: Izbor

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sr@latin: &Prikaz

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sr@latin: &Kretanje

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
sr@latin: Alatke

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Dolphin Toolbar
sr@latin: Dolphinova traka

en: Recently Closed Tabs
sr@latin: Nedavno zatvoreni jezičci

en: Empty Recently Closed Tabs
sr@latin: Isprazni nedavno zatvorene jezičke

[ctx: @action:inmenu]
en: New Tab
sr@latin: Novi jezičak

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
sr@latin: Otkači jezičak

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other Tabs
sr@latin: Zatvori druge jezičke

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
sr@latin: Zatvori jezičak

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (location_bar)
en: Location Bar
sr@latin: Traka lokacije

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr@latin: Glavna traka

en: Search for %1 in %2
sr@latin: Potraži %1 u %2

en: Search
sr@latin: Pretraga

en: Search for %1
sr@latin: Pretraga za %1

[ctx: @info:progress]
en: Loading folder...
sr@latin: Učitavam fasciklu...

[ctx: @info:progress]
en: Sorting...
sr@latin: Ređam...

[ctx: @info]
en: Searching...
sr@latin: Tražim...

[ctx: @info:status]
en: No items found.
sr@latin: Ništa nije nađeno.

[ctx: @info:status]
en: Dolphin does not support web pages, the web browser has been launched
sr@latin: Dolphin ne podržava veb stranice, pokrećem veb pregledač

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol
sr@latin: Loš protokol

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep Filter When Changing Folders
sr@latin: Zadrži filter pri promeni fascikli

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
sr@latin: Sakrij filtersku traku

[ctx: @item:intable]
en: Unknown
sr@latin: nepoznato

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
sr@latin[0]: %1 stavka
sr@latin[1]: %1 stavke
sr@latin[2]: %1 stavki
sr@latin[3]: %1 stavka

[ctx: @title:group Groups that start with a digit]
en: 0 - 9
sr@latin: 0–9

[ctx: @title:group]
en: Others
sr@latin: Drugo

[ctx: @title:group Size]
en: Folders
sr@latin: Fascikle

[ctx: @title:group Size]
en: Small
sr@latin: Malo

[ctx: @title:group Size]
en: Medium
sr@latin: Srednje

[ctx: @title:group Size]
en: Big
sr@latin: Veliko

[ctx: @title:group Date]
en: Today
sr@latin: Danas

[ctx: @title:group Date]
en: Yesterday
sr@latin: Juče

[ctx: @title:group Date]
en: One Week Ago
sr@latin: Sedmica pre

[ctx: @title:group Date]
en: Two Weeks Ago
sr@latin: Druga sedmica pre

[ctx: @title:group Date]
en: Three Weeks Ago
sr@latin: Treća sedmica pre

[ctx: @title:group Date]
en: Earlier this Month
sr@latin: Ranije ovog meseca

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number]
en: 'Yesterday' (MMMM, yyyy)
sr@latin: 'Juče' (MMMM yyyy.)

[ctx: @title:group Date: The week day name: dddd, MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number]
en: dddd (MMMM, yyyy)
sr@latin: dddd (MMMM yyyy.)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number]
en: 'One Week Ago' (MMMM, yyyy)
sr@latin: 'Sedmica pre' (MMMM yyyy.)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number]
en: 'Two Weeks Ago' (MMMM, yyyy)
sr@latin: 'Druga sedmica pre' (MMMM yyyy.)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number]
en: 'Three Weeks Ago' (MMMM, yyyy)
sr@latin: 'Treća sedmica pre' (MMMM yyyy.)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number]
en: 'Earlier on' MMMM, yyyy
sr@latin: 'Ranije' (MMMM yyyy.)

[ctx: @title:group The month and year: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number]
en: MMMM, yyyy
sr@latin: MMMM yyyy.

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Read,
sr@latin: čitanje,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Write,
sr@latin: pisanje,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Execute,
sr@latin: izvršavanje,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Forbidden
sr@latin: zabranjeno

[ctx: @title:group Files and folders by permissions]
en: User: %1 | Group: %2 | Others: %3
sr@latin: Korisnik: %1 | grupa: %2 | ostali: %3

[ctx: @label]
en: Name
sr@latin: ime|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    ime' spiskovno 'dopunski detalji: ime']

[ctx: @label]
en: Size
sr@latin: veličina|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    veličina' spiskovno 'dopunski detalji: veličina']

[ctx: @label]
en: Modified
sr@latin: izmenjeno|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    izmenjeno' spiskovno 'dopunski detalji: izmenjeno']

[ctx: @label]
en: Created
sr@latin: stvoreno|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    stvoreno' spiskovno 'dopunski detalji: stvoreno']

[ctx: @label]
en: Accessed
sr@latin: pristupljeno|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    pristupljeno' spiskovno 'dopunski detalji: pristupljeno']

[ctx: @label]
en: Type
sr@latin: tip|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    tip' spiskovno 'dopunski detalji: tip']

[ctx: @label]
en: Rating
sr@latin: ocena|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    ocena' spiskovno 'dopunski detalji: ocena']

[ctx: @label]
en: Tags
sr@latin: oznake|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    oznake' spiskovno 'dopunski detalji: oznake']

[ctx: @label]
en: Comment
sr@latin: komentar|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    komentar' spiskovno 'dopunski detalji: komentar']

[ctx: @label]
en: Title
sr@latin: naslov|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    naslov' spiskovno 'dopunski detalji: naslov']

[ctx: @label]
en: Document
sr@latin: dokument|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    dokument' spiskovno 'dopunski detalji: dokument']

[ctx: @label]
en: Word Count
sr@latin: broj reči|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    broj reči' spiskovno 'dopunski detalji: broj reči']

[ctx: @label]
en: Line Count
sr@latin: broj redova|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    broj redova' spiskovno 'dopunski detalji: broj redova']

[ctx: @label]
en: Image
sr@latin: slika|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    slika' spiskovno 'dopunski detalji: slika']

[ctx: @label]
en: Orientation
sr@latin: orijentacija|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    orijentacija' spiskovno 'dopunski detalji: orijentacija']

[ctx: @label]
en: Artist
sr@latin: izvođač|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    izvođač' spiskovno 'dopunski detalji: izvođač']

[ctx: @label]
en: Audio
sr@latin: audio|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    audio' spiskovno 'dopunski detalji: audio']

[ctx: @label]
en: Genre
sr@latin: žanr|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    žanr' spiskovno 'dopunski detalji: žanr']

[ctx: @label]
en: Album
sr@latin: album|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    album' spiskovno 'dopunski detalji: album']

[ctx: @label]
en: Duration
sr@latin: trajanje|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    trajanje' spiskovno 'dopunski detalji: trajanje']

[ctx: @label]
en: Bitrate
sr@latin: bitski protok|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    bitski protok' spiskovno 'dopunski detalji: bitski protok']

[ctx: @label]
en: Track
sr@latin: numera|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    numera' spiskovno 'dopunski detalji: numera']

[ctx: @label]
en: Release Year
sr@latin: godina izdanja|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    godina izdanja' spiskovno 'dopunski detalji: godina izdanja']

[ctx: @label]
en: Path
sr@latin: putanja|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    putanja' spiskovno 'dopunski detalji: putanja']

[ctx: @label]
en: Other
sr@latin: drugo|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    drugo' spiskovno 'dopunski detalji: drugo']

[ctx: @label]
en: Deletion Time
sr@latin: vreme brisanja|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    vreme brisanja' spiskovno 'dopunski detalji: vreme brisanja']

[ctx: @label]
en: Link Destination
sr@latin: odredište veze|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    odredište veze' spiskovno 'dopunski detalji: odredište veze']

[ctx: @label]
en: Downloaded From
sr@latin: preuzeto sa|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    preuzeto sa' spiskovno 'dopunski detalji: preuzeto sa']

[ctx: @label]
en: Permissions
sr@latin: dozvole|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    dozvole' spiskovno 'dopunski detalji: dozvole']

[ctx: @label]
en: Owner
sr@latin: vlasnik|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    vlasnik' spiskovno 'dopunski detalji: vlasnik']

[ctx: @label]
en: User Group
sr@latin: korisnička grupa|/|$[svojstva naredbeno 'detalji:
    korisnička grupa' spiskovno 'dopunski detalji: korisnička grupa']

[ctx: @info:status]
en: Unknown error.
sr@latin: Nepoznata greška.

[ctx: @title]
en: File Manager
sr@latin: Menadžer fajlova

[ctx: @info:credit]
en: Emmanuel Pescosta
sr@latin: Emanuel Peskosta

[ctx: @info:credit]
en: Frank Reininghaus
sr@latin: Frank Rajninghaus

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2012-2014) and developer
sr@latin: održavalac (2012. do 2014.) i programer

[ctx: @info:credit]
en: Peter Penz
sr@latin: Peter Penc

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer and developer (2006-2012)
sr@latin: održavalac (2006. do 2012.) i programer

[ctx: @info:credit]
en: Sebastian Trüg
sr@latin: Sebastijan Trig

[ctx: @info:credit]
en: Developer
sr@latin: programer

[ctx: @info:credit]
en: David Faure
sr@latin: David For

[ctx: @info:credit]
en: Aaron J. Seigo
sr@latin: Aron Dž. Sajgo

[ctx: @info:credit]
en: Rafael Fernández López
sr@latin: Rafel Fernandez Lopez

[ctx: @info:credit]
en: Kevin Ottens
sr@latin: Kevin Otens

[ctx: @info:credit]
en: Holger Freyther
sr@latin: Holger Frajter

[ctx: @info:credit]
en: Max Blazejak
sr@latin: Maks Blacejak

[ctx: @info:credit]
en: Michael Austin
sr@latin: Majkl Ostin

[ctx: @info:credit]
en: Documentation
sr@latin: dokumentacija

[ctx: @info:shell]
en: The files and folders passed as arguments will be selected.
sr@latin: Fajlovi i fascikle prosleđeni kao argumenti biće izabrani.

[ctx: @info:shell]
en: Dolphin will get started with a split view.
sr@latin: Dolphin će početi sa podeljenim prikazom.

[ctx: @info:shell]
en: Start Dolphin Daemon (only required for DBus Interface)
sr@latin: Pokreni demon Dolphina (potrebno samo za D‑Bus sučelje)

[ctx: @info:shell]
en: Document to open
sr@latin: Dokument za otvaranje

note: i18n: ectx: label, entry (HiddenFilesShown), group (FoldersPanel)
en: Hidden files shown
sr@latin: Skriveni fajlovi prikazani

note: i18n: ectx: label, entry (LimitFoldersPanelToHome), group (FoldersPanel)
en: Limit folders panel to home directory if inside home
sr@latin: Ograniči panel fascikli na domaće kada unutar domaćeg

note: i18n: ectx: label, entry (AutoScrolling), group (FoldersPanel)
en: Automatic scrolling
sr@latin: Automatsko klizanje

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
sr@latin: Iseci

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
sr@latin: Kopiraj

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
sr@latin: Preimenuj...

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
sr@latin: Premesti u smeće

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
sr@latin: Obriši

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Hidden Files
sr@latin: Skriveni fajlovi

[ctx: @action:inmenu]
en: Limit to Home Directory
sr@latin: Ograniči na domaću fasciklu

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Scrolling
sr@latin: Automatsko klizanje

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
sr@latin: Svojstva

note: i18n: ectx: label, entry (previewsShown), group (InformationPanel)
en: Previews shown
sr@latin: Pregledi prikazani

[ctx: @action:inmenu]
en: Preview
sr@latin: Pregled

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure...
sr@latin: Podesi...

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
sr@latin: Podaci koje želite u prikazu:

[ctx: @label]
en: %1 item selected | %1 items selected
sr@latin[0]: %1 stavka izabrana
sr@latin[1]: %1 stavke izabrane
sr@latin[2]: %1 stavki izabrano
sr@latin[3]: 1 stavka izabrana

en: play
sr@latin: Pusti

note: i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (PlacesPanel)
en: Size of icons in the Places Panel (-1 means "use the style's small size")
sr@latin: Veličina ikonica u panelu mesta (-1 za najmanju veličinu prema stilu)

[ctx: @item]
en: Eject
sr@latin: Izbaci

[ctx: @item]
en: Release
sr@latin: Otpusti

[ctx: @item]
en: Safely Remove
sr@latin: Bezbedno ukloni

[ctx: @item]
en: Unmount
sr@latin: Demontiraj

[ctx: @info]
en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
sr@latin: Uređaj „%1“ nije disk i ne može da se izbaci.

[ctx: @info]
en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
sr@latin: Greška u pristupanju „%1“, sistem odgovara: %2

[ctx: @info]
en: An error occurred while accessing '%1'
sr@latin: Greška u pristupanju „%1“.

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Tab
sr@latin: Otvori u novom jezičku

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Window
sr@latin: Otvori u novom prozoru

[ctx: @item:inmenu]
en: Edit...
sr@latin: Uredi...

[ctx: @item:inmenu]
en: Remove
sr@latin: Ukloni

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide
sr@latin: Sakrij

[ctx: @item:inmenu]
en: Add Entry...
sr@latin: Dodaj stavku...

[ctx: @item:inmenu]
en: Icon Size
sr@latin: Veličina ikonica

[ctx: Small icon size]
en: Small (%1x%2)
sr@latin: male (%1×%2)

[ctx: Medium icon size]
en: Medium (%1x%2)
sr@latin: srednje (%1×%2)

[ctx: Large icon size]
en: Large (%1x%2)
sr@latin: velike (%1×%2)

[ctx: Huge icon size]
en: Huge (%1x%2)
sr@latin: ogromne (%1×%2)

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section '%1'
sr@latin: Sakrij odeljak „%1“

note: i18n: ectx: label, entry (Location), group (Search)
en: Location
sr@latin: Lokacija

note: i18n: ectx: label, entry (What), group (Search)
en: What
sr@latin: Šta

[ctx: action:button]
en: From Here (%1)
sr@latin: Odavde (%1)

[ctx: action:button]
en: Save this search to quickly access it again in the future
sr@latin: Sačuvaj ovu pretragu radi brzog pristupa ubuduće

[ctx: @info:tooltip]
en: Quit searching
sr@latin: Prekini traženje

[ctx: action:button]
en: Filename
sr@latin: Ime fajla

[ctx: action:button]
en: Content
sr@latin: Sadržaj

[ctx: action:button]
en: From Here
sr@latin: Odavde

en: More Search Tools
sr@latin: Više alatki za pretragu

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
sr@latin: Rezultati upita za „%1“

note: i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (CompactMode) i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (IconsMode)
en: Use system font
sr@latin: Koristi sistemski font

note: i18n: ectx: label, entry (FontFamily), group (CompactMode) i18n: ectx: label, entry (FontFamily), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (FontFamily), group (IconsMode)
en: Font family
sr@latin: Porodica fontova

note: i18n: ectx: label, entry (FontSize), group (CompactMode) i18n: ectx: label, entry (FontSize), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (FontSize), group (IconsMode)
en: Font size
sr@latin: Veličina fonta

note: i18n: ectx: label, entry (ItalicFont), group (CompactMode) i18n: ectx: label, entry (ItalicFont), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (ItalicFont), group (IconsMode)
en: Italic
sr@latin: Kurzivno

note: i18n: ectx: label, entry (FontWeight), group (CompactMode) i18n: ectx: label, entry (FontWeight), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (FontWeight), group (IconsMode)
en: Font weight
sr@latin: Debljina fonta

note: i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (CompactMode) i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (IconsMode)
en: Icon size
sr@latin: Veličina ikonica

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (CompactMode) i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (IconsMode)
en: Preview size
sr@latin: Veličina pregleda

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumTextWidthIndex), group (CompactMode)
en: Maximum text width index (0 means unlimited)
sr@latin: Indeks najveće širine teksta (0 za neograničeno)

note: i18n: ectx: label, entry (ColumnPositions), group (DetailsMode)
en: Position of columns
sr@latin: Položaj kolona

note: i18n: ectx: label, entry (ExpandableFolders), group (DetailsMode)
en: Expandable folders
sr@latin: Proširive fascikle

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (HiddenFilesShown), group (Settings)
en: Hidden files shown
sr@latin: Skriveni fajlovi prikazani

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HiddenFilesShown), group (Settings)
en: When this option is enabled hidden files, such as those starting with a '.', will be shown in the file view.
sr@latin: Kada je ova opcija uključena, biće prikazani i skriveni fajlovi, poput onih čija imena počinju tačkom.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (Dolphin)
en: Version
sr@latin: Verzija

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Version), group (Dolphin)
en: This option defines the used version of the view properties.
sr@latin: Ova opcija određuje verziju svojstava prikaza koja se koristi.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ViewMode), group (Dolphin)
en: View Mode
sr@latin: Način prikaza

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ViewMode), group (Dolphin)
en: This option controls the style of the view. Currently supported values include icons (0), details (1) and column (2) views.
sr@latin: Ova opcija određuje stil prikaza. Trenutno su podržani prikazi ikonica (0), detalja (1) i kolona (2).

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PreviewsShown), group (Dolphin)
en: Previews shown
sr@latin: Pregledi prikazani

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreviewsShown), group (Dolphin)
en: When this option is enabled, a preview of the file content is shown as an icon.
sr@latin: Kada je ova opcija uključena, prikazuje se pregled sadržaja fajla kao ikonica.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (GroupedSorting), group (Dolphin)
en: Grouped Sorting
sr@latin: Ređanje po grupama

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GroupedSorting), group (Dolphin)
en: When this option is enabled, the sorted items are categorized into groups.
sr@latin: Kada je ova opcija uključena, poređane stavke raspoređuju se po grupama.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortRole), group (Dolphin)
en: Sort files by
sr@latin: Ređanje fajlova prema

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SortRole), group (Dolphin)
en: This option defines which attribute (text, size, date, etc.) sorting is performed on.
sr@latin: Ova opcija određuje prema kojim se atributima ređaju fajlovi (tekst, veličina, datum, itd.).

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortOrder), group (Dolphin)
en: Order in which to sort files
sr@latin: Redosled ređanja fajlova

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortFoldersFirst), group (Dolphin)
en: Show folders first when sorting files and folders
sr@latin: Prvo fascikle pri ređanju fajlova i fascikli

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (VisibleRoles), group (Dolphin)
en: Visible roles
sr@latin: Vidljive uloge

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (HeaderColumnWidths), group (Dolphin)
en: Header column widths
sr@latin: Širine kolona zaglavlja

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Timestamp), group (Dolphin)
en: Properties last changed
sr@latin: Poslednja izmena svojstava

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Timestamp), group (Dolphin)
en: The last time these properties were changed by the user.
sr@latin: Poslednji put kada je korisnik izmenio ova svojstva.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AdditionalInfo), group (Dolphin)
en: Additional Information
sr@latin: Dopunski podaci

note: i18n: ectx: label, entry (EditableUrl), group (General)
en: Should the URL be editable for the user
sr@latin: Može li korisnik da uređuje URL‑ove

note: i18n: ectx: label, entry (UrlCompletionMode), group (General)
en: Text completion mode of the URL Navigator
sr@latin: Režim dopune teksta u URL navigatoru

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFullPath), group (General)
en: Should the full path be shown inside the location bar
sr@latin: Treba li prikazati celu putanju u traci lokacije

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFullPathInTitlebar), group (General)
en: Should the full path be shown in the title bar
sr@latin: Treba li prikazati celu putanju u naslovnoj traci

note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: Internal version of Dolphin, containing 3 digits for major, minor, bugfix
sr@latin: Unutrašnja verzija Dolphina, sadrži 3 cifre: veliku, malu i popravnu

note: i18n: ectx: label, entry (ModifiedStartupSettings), group (General)
en: Have the startup settings been modified (internal setting not shown in the UI)
sr@latin: Da li su postavke pokretanja izmenjene (unutrašnja postavka, ne vidi se u sučelju)

note: i18n: ectx: label, entry (HomeUrl), group (General)
en: Home URL
sr@latin: Domaći URL

note: i18n: ectx: label, entry (SplitView), group (General)
en: Split the view into two panes
sr@latin: Podela prikaza na dva panela

note: i18n: ectx: label, entry (FilterBar), group (General)
en: Should the filter bar be shown
sr@latin: Da li prikazati filtersku traku

note: i18n: ectx: label, entry (GlobalViewProps), group (General)
en: Should the view properties be used for all folders
sr@latin: Da li koristiti svojstva prikaza za sve fascikle

note: i18n: ectx: label, entry (BrowseThroughArchives), group (General)
en: Browse through archives
sr@latin: Pregledaj kroz arhive

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmClosingMultipleTabs), group (General)
en: Ask for confirmation when closing windows with multiple tabs.
sr@latin: Traži potvrdu pri zatvaranju prozora sa više jezičaka

note: i18n: ectx: label, entry (RenameInline), group (General)
en: Rename inline
sr@latin: Utkano preimenovanje

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSelectionToggle), group (General)
en: Show selection toggle
sr@latin: Izvrtač izbora

note: i18n: ectx: label, entry (UseTabForSwitchingSplitView), group (General)
en: Use tab for switching between right and left split
sr@latin: Tab prebacuje levo–desno u podeljenom prikazu

note: i18n: ectx: label, entry (ShowToolTips), group (General)
en: Show tooltips
sr@latin: Oblačići

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCopyMoveMenu), group (General)
en: Show 'Copy To' and 'Move To' commands in context menu
sr@latin: Naredbe kopiranja i premeštanja u kontekstnom meniju

note: i18n: ectx: label, entry (ViewPropsTimestamp), group (General)
en: Timestamp since when the view properties are valid
sr@latin: Vremenska oznaka od koje su svojstva prikaza važeća

note: i18n: ectx: label, entry (AutoExpandFolders), group (General)
en: Use auto-expanding folders for all view types
sr@latin: Samošireće fascikle za sve tipove prikaza

note: i18n: ectx: label, entry (ShowZoomSlider), group (General)
en: Show zoom slider in the statusbar
sr@latin: Klizač uveličanja u traci stanja

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSpaceInfo), group (General)
en: Show the space information in the statusbar
sr@latin: Podaci o prostoru u traci stanja

note: i18n: ectx: label, entry (LockPanels), group (General)
en: Lock the layout of the panels
sr@latin: Zaključaj raspored panela

note: i18n: ectx: label, entry (EnlargeSmallPreviews), group (General)
en: Enlarge Small Previews
sr@latin: Uvećaj male preglede

note: i18n: ectx: label, entry (SortingChoice), group (General)
en: Choose Natural, Case Sensitive, or Case Insensitive order of sorting the items
sr@latin: Izaberite ređanje stavki: prirodno, sa razlikovanjem ili bez razlikovanja veličine slova.

note: i18n: ectx: label, entry (TextWidthIndex), group (IconsMode)
en: Text width index
sr@latin: Indeks širine teksta

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumTextLines), group (IconsMode)
en: Maximum textlines (0 means unlimited)
sr@latin: Najviše redova teksta (0 za neograničeno)

note: i18n: ectx: label, entry (enabledPlugins), group (VersionControl)
en: Enabled plugins
sr@latin: Uključeni priključci

[ctx: @title:window]
en: Dolphin Preferences
sr@latin: Dolphinove postavke

[ctx: @title:group General settings]
en: General
sr@latin: Opšte

[ctx: @title:group]
en: Startup
sr@latin: Pokretanje

[ctx: @title:group]
en: View Modes
sr@latin: Načini prikaza

[ctx: @title:group]
en: Navigation
sr@latin: Navigacija

[ctx: @title:group]
en: Services
sr@latin: Servisi

[ctx: @title:group]
en: Trash
sr@latin: Smeće

[ctx: @option:check]
en: Show tooltips
sr@latin: Oblačići

[ctx: @option:check]
en: Show selection marker
sr@latin: Obeleživač izbora

[ctx: option:check]
en: Rename inline
sr@latin: Utkano preimenovanje

[ctx: @title:window]
en: Configure Preview for %1
sr@latin: Podešavanje pregleda za %1|/|Podešavanje pregleda za $[aku %1]

[ctx: @title:group]
en: Ask for confirmation in all KDE applications when:
sr@latin: Traži potvrdu u svim KDE programima pri:

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Moving files or folders to trash
sr@latin: premeštanju fajlova ili fascikli u smeće

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Deleting files or folders
sr@latin: brisanju fajlova ili fascikli

[ctx: @title:tab Behavior settings]
en: Behavior
sr@latin: Ponašanje

[ctx: @title:tab Previews settings]
en: Previews
sr@latin: Pregledi

[ctx: @title:tab Confirmations settings]
en: Confirmations
sr@latin: Potvrde

[ctx: @title:tab Status Bar settings]
en: Status Bar
sr@latin: Traka stanja

[ctx: @label]
en: Skip previews for remote files above:
sr@latin: Bez pregleda za udaljene fajlove preko:

[ctx: @option:check]
en: Show zoom slider
sr@latin: Klizač uveličanja

[ctx: @option:check]
en: Show space information
sr@latin: Podaci o prostoru

[ctx: @title:tab]
en: Icons
sr@latin: Ikonice

[ctx: @title:tab]
en: Compact
sr@latin: Sažeto

[ctx: @title:tab]
en: Details
sr@latin: Detalji

[ctx: @option:check]
en: Open archives as folder
sr@latin: Otvaraj arhive kao fascikle

[ctx: option:check]
en: Open folders during drag operations
sr@latin: Otvaraj fascikle pri prevlačenjima

[ctx: @label:textbox]
en: Select which services should be shown in the context menu:
sr@latin: Izaberite koje servise želite u kontekstnom meniju:

[ctx: @action:button]
en: Download New Services...
sr@latin: Preuzmi nove servise...

[ctx: @info]
en: Dolphin must be restarted to apply the updated version control systems settings.
sr@latin: Dolphin mora biti ponovo pokrenut da bi se primenile izmenjene postavke sistema za upravljanje verzijama.

[ctx: @option:check]
en: Delete
sr@latin: Naredba brisanja

[ctx: @option:check]
en: 'Copy To' and 'Move To' commands
sr@latin: Naredbe kopiranja i premeštanja

[ctx: @action:button]
en: Select Home Location
sr@latin: Izaberi domaću lokaciju

[ctx: @action:button]
en: Use Current Location
sr@latin: Tekuća lokacija

[ctx: @action:button]
en: Use Default Location
sr@latin: Podrazumevana lokacija

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show filter bar
sr@latin: Filterska traka

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path inside location bar
sr@latin: Puna putanja u traci lokacije

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path in title bar
sr@latin: Puna putanja u naslovnoj traci

[ctx: @info]
en: The location for the home folder is invalid or does not exist, it will not be applied.
sr@latin: Lokacija domaće fascikle nije pravilna ili ne postoji, te se neće primeniti.

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: System Font
sr@latin: sistemski font

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: Custom Font
sr@latin: poseban font

[ctx: @action:button Choose font]
en: Choose...
sr@latin: Izaberi...

[ctx: @item:inlistbox Maximum lines]
en: Unlimited
sr@latin: neograničeno

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum lines:
sr@latin: Najviše redova:

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Unlimited
sr@latin: neograničena

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Small
sr@latin: mala

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Medium
sr@latin: srednja

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Large
sr@latin: velika

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum width:
sr@latin: Najveća širina:

[ctx: @info:tooltip]
en: Size: 1 pixel | Size: %1 pixels
sr@latin[0]: Veličina: %1 piksel
sr@latin[1]: Veličina: %1 piksela
sr@latin[2]: Veličina: %1 piksela
sr@latin[3]: Veličina: 1 piksel

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons
sr@latin: ikonice

[ctx: @item:inlistbox]
en: Compact
sr@latin: sažeto

[ctx: @item:inlistbox]
en: Details
sr@latin: detalji

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Ascending
sr@latin: rastuće

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Descending
sr@latin: opadajuće|/|$[svojstva spiskovno 'poređaj opadajuće']

[ctx: @option:check]
en: Show folders first
sr@latin: prvo fascikle

[ctx: @option:check]
en: Show preview
sr@latin: Prikazuj pregled

[ctx: @option:check]
en: Show in groups
sr@latin: Prikazuj po grupama

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files
sr@latin: Prikazuj skrivene fajlove

[ctx: @label:listbox]
en: View mode:
sr@latin: Način prikaza:

[ctx: @label:listbox]
en: Sorting:
sr@latin: Ređanje:

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder
sr@latin: tekuću fasciklu

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: All folders
sr@latin: sve fascikle

[ctx: @info]
en: The view properties of all sub-folders will be changed. Do you want to continue?
sr@latin: Svojstva prikaza biće izmenjena za sve potfascikle. Želite li da nastavite?

[ctx: @info]
en: The view properties of all folders will be changed. Do you want to continue?
sr@latin: Svojstva prikaza biće izmenjena za sve fascikle. Želite li da nastavite?

[ctx: @title:window]
en: Applying View Properties
sr@latin: Primena svojstava prikaza

[ctx: @info:progress]
en: Counting folders: %1
sr@latin: Brojim fascikle: %1

[ctx: @info:progress]
en: Folders: %1
sr@latin: Fascikli: %1

en: Zoom
sr@latin: Uveličanje

[ctx: Description for zoom-slider (accessibility)]
en: Sets the size of the file icons.
sr@latin: Postavlja veličinu ikonica fajlova.

en: Stop
sr@latin: Zaustavi

[ctx: @tooltip]
en: Stop loading
sr@latin: Zaustavi učitavanje

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Zoom Slider
sr@latin: Klizač uveličanja

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Space Information
sr@latin: Podaci o prostoru

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free
sr@latin: %1 slobodno

en: Select Remote Charset
sr@latin: Udaljeno kodiranje

en: Reload
sr@latin: Učitaj ponovo

en: Default
sr@latin: podrazumevano

[ctx: @info:status]
en: 1 Folder selected | %1 Folders selected
sr@latin[0]: %1 izabrana fascikla
sr@latin[1]: %1 izabrane fascikle
sr@latin[2]: %1 izabranih fascikli
sr@latin[3]: 1 izabrana fascikla

[ctx: @info:status]
en: 1 File selected | %1 Files selected
sr@latin[0]: %1 izabran fajl
sr@latin[1]: %1 izabrana fajla
sr@latin[2]: %1 izabranih fajlova
sr@latin[3]: 1 izabran fajl

[ctx: @info:status]
en: 1 Folder | %1 Folders
sr@latin[0]: %1 fascikla
sr@latin[1]: %1 fascikle
sr@latin[2]: %1 fascikli
sr@latin[3]: %1 fascikla

[ctx: @info:status]
en: 1 File | %1 Files
sr@latin[0]: %1 fajl
sr@latin[1]: %1 fajla
sr@latin[2]: %1 fajlova
sr@latin[3]: %1 fajl

[ctx: @info:status]
en: 0 Folders, 0 Files
sr@latin: 0 fascikli, 0 fajlova

en: Are you sure you want to open 1 item? | Are you sure you want to open %1 items?
sr@latin[0]: Želite li zaista da otvorite %1 stavku?
sr@latin[1]: Želite li zaista da otvorite %1 stavke?
sr@latin[2]: Želite li zaista da otvorite %1 stavki?
sr@latin[3]: Želite li zaista da otvorite ovu stavku?

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Column Widths
sr@latin: Automatske širine kolona

[ctx: @action:inmenu]
en: Custom Column Widths
sr@latin: Posebne širine kolona

[ctx: @info:status]
en: Trash operation completed.
sr@latin: Postupak nad smećem dovršen.

[ctx: @info:status]
en: Delete operation completed.
sr@latin: Brisanje dovršeno.

[ctx: @info:status]
en: The location is empty.
sr@latin: Lokacija je prazna.

[ctx: @info:status]
en: The location '%1' is invalid.
sr@latin: Lokacija ‘%1’ nije pravilna.

[ctx: @action]
en: Create Folder...
sr@latin: Napravi fasciklu...

[ctx: @action "Move to Trash" for non-local files, etc.]
en: Delete (using shortcut for Trash)
sr@latin: Obriši (prečicom za smeće)

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
sr@latin: Svojstva

[ctx: @action:intoolbar]
en: View Mode
sr@latin: Način prikaza

[ctx: @info]
en: Show preview of files and folders
sr@latin: Pregled fajlova i fascikli

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Folders First
sr@latin: prvo fascikle|/|$[svojstva spiskovno 'poređaj prvo fascikle']

[ctx: @action:inmenu View]
en: Sort By
sr@latin: Poređaj po

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show in Groups
sr@latin: Po grupama

[ctx: @info]
en: Visibility of hidden files and folders
sr@latin: Vidljivost skrivenih fajlova i fascikli

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Icons
sr@latin: ikonice|/|$[svojstva naredbeno 'ikonice' spiskovno 'prikaz u ikonicama']

[ctx: @info]
en: Icons view mode
sr@latin: Režim prikaza ikonica

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Compact
sr@latin: sažeto|/|$[svojstva naredbeno 'sažeto' spiskovno 'prikaz sažeto']

[ctx: @info]
en: Compact view mode
sr@latin: Sažeti režim prikaza

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Details
sr@latin: detalji|/|$[svojstva naredbeno 'detalji' spiskovno 'prikaz u detaljima']

[ctx: @info]
en: Details view mode
sr@latin: Režim prikaza detalja

[ctx: @info:status]
en: Updating version information...
sr@latin: Ažuriram verzione podatke...
