dolphin - en to sv translation catalogue (24 entries)

en: Dolphin service menu installation failed
sv: Installation av Dolphin tjänstmeny misslyckades

en: Failed to install "%1", exited with status "%2"
sv: Misslyckades installera "%1", avslutades med status "%2"

en: Failed to uninstall "%1", exited with status "%2"
sv: Misslyckades avinstallera "%1", avslutades med status "%2"

en: The file does not exist!
sv: Filen finns inte.

en: Unknown error when installing package
sv: Okänt fel vid installation av paket

en: Unsupported archive type %1: %2
sv: Arkivtyp %1 stöds inte: %2

en: Failed to run uncompressor command for %1
sv: Misslyckades köra uppackningskommando för %1

en: Process did not finish in reasonable time: %1 %2
sv: Processen avslutades inte inom rimlig tid: %1 %2

en: Failed to uncompress %1
sv: Misslyckades packa upp %1

en: Failed to run installer script %1
sv: Misslyckades köra installationsskript %1

en: Failed to set permissions on %1: %2
sv: Misslyckades ställa in rättigheter för %1: %2

[ctx: %2 = comma separated list of arguments]
en: Installer script %1 failed, tried arguments "%2".
sv: Installationsskript %1 misslyckades, provade argumenten "%2".

en: Failed to create path %1
sv: Misslyckades skapa sökväg %1

en: Failed to copy .desktop file %1 to %2: %3
sv: Misslyckades kopiera .desktop-fil %1 till %2: %3

en: Failed to remove directory %1
sv: Misslyckades ta bort katalog %1

en: Failed to create directory %1
sv: Misslyckades skapa katalog %1

en: Failed to find an installation script in %1
sv: Misslyckades hitta ett installationsskript i %1

en: Failed to remove .desktop file %1: %2
sv: Misslyckades ta bort .desktop-fil %1: %2

en: Failed to find an uninstallation script in %1
sv: Misslyckades hitta ett avinstallationsskript i %1

[ctx: @info:shell]
en: Command to execute: install or uninstall.
sv: Kommando att köra: installera och avinstallera.

[ctx: @info:shell]
en: Path to archive.
sv: Sökväg till arkiv.

en: Command is required.
sv: Kommando krävs.

en: Path to archive is required.
sv: Sökväg till arkiv krävs.

en: Unsupported command %1
sv: Kommando %1 stöds inte
