dolphin - en to tg translation catalogue (200 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
tg: Сабади холӣ

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
tg: Бозсозӣ

[ctx: @title:menu Create new folder, file, link, etc.]
en: Create New
tg: Эҷод кардани нав

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Tab
tg: Кушодани масир дар варақаҳои нав

[ctx: @info:status]
en: Successfully copied.
tg: Бо муваффақият нусха бардошта шуд.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved.
tg: Бо муваффақият интиқол дода шуд.

[ctx: @info:status]
en: Successfully linked.
tg: Бо муваффақият пайваст шуд

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved to trash.
tg: Бо муваффақият ба сабад интиқол дода шуд.

[ctx: @info:status]
en: Successfully renamed.
tg: Бо муваффақият ном иваз карда шуд.

[ctx: @info:status]
en: Created folder.
tg: Ҷузвадон эҷод шуд.

[ctx: @info]
en: Go back
tg: Ба ақиб

[ctx: @info:whatsthis go back]
en: Return to the previously viewed folder.
tg: Бозгаштан ба ҷузвадони кушодашудаи пешакӣ.

[ctx: @info]
en: Go forward
tg: Ба пеш

[ctx: @info:whatsthis go forward]
en: This undoes a <interface>Go|Back</interface> action.
tg: Ин амал амали  <interface>Гузариш|Ба қафо</interface>-ро ботил месозад.

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
tg: Тасдтқот

[ctx: @action:button 'Quit Dolphin' button]
en: &Quit %1
tg: &Хомӯш кардани %1

en: C&lose Current Tab
tg: &Пӯшидани варақаи ҷорӣ

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
tg: Шумо дар ин равзана якчанд варақаи кушода доред, мутмаин ҳастед, ки мехоҳед равзанаро пӯшед?

en: Do not ask again
tg: Аз нав пурсида нашвад

en: Show &Terminal Panel
tg: Нишон додани лавҳаи &Терминал

en: The program '%1' is still running in the Terminal panel. Are you sure you want to quit?
tg: Барномаи '%1' дар лавҳаи Терминал ҳоло ҳам иҷро шуда истодааст. Шумо мутмаин ҳастед, ки мехоҳед Терминалро пӯшед?

[ctx: @action:inmenu File]
en: New &Window
tg: Тирезаи &нав

[ctx: @action:inmenu File]
en: New Tab
tg: Варақаи нав

[ctx: @action:inmenu Add current folder to places]
en: Add to Places
tg: Илова ба маконҳо

[ctx: @action:inmenu File]
en: Close Tab
tg: Хуруҷи ҷадвалбандӣ

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Paste
tg: Часпондан

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Search Bar
tg: Намоиши навори ҷустуҷӯӣ

[ctx: @action:intoolbar]
en: Search
tg: Ҷустуҷӯ

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Invert Selection
tg: Табдилдиҳии интихоб

[ctx: @action:inmenu View]
en: Stop
tg: Манъ

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Editable Location
tg: Макони тағйиршаванда

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
tg: Ивази макон

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal
tg: Кушодани терминал

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
tg: &Хатчӯбҳо

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Next Tab
tg: Фаъолсозии ҷдвалбандии навбатӣ

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Previous Tab
tg: Фаъолсозии ҷдвалбандии пешина

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tab
tg: Кушодан дар варақаи нав

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tabs
tg: Кушодан дар варақаҳои нав

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Window
tg: Кушодан дар тирезаи нав

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Unlock Panels
tg: Кушодани қулфи наворҳо

[ctx: @title:window]
en: Information
tg: Иттилоот

[ctx: @title:window]
en: Folders
tg: Ҷузвадонҳо

[ctx: @title:window Shell terminal]
en: Terminal
tg: Терминал

[ctx: @title:window]
en: Places
tg: Ҷойҳо

[ctx: @action:intoolbar Close left view]
en: Close
tg: Хуруҷ

[ctx: @action:intoolbar Close right view]
en: Close
tg: Хуруҷ

[ctx: @action:intoolbar Split view]
en: Split
tg: Ҷудо кардан

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
tg: Холӣ кардани сабад

[ctx: @action:inmenu Go]
en: App&lications
tg: &Барномаҳо

[ctx: @action:inmenu Go]
en: &Network Folders
tg: &Ҷузвадонҳои шабакавӣ

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Trash
tg: Сабад

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Autostart
tg: Худоғозӣ

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open &Terminal
tg: Кушодани &Терминал

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
tg: &Таҳрир

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
tg: &Намоиш

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
tg: &Гузаштан

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
tg: Асбобҳо

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Dolphin Toolbar
tg: Лавҳаи Dolphin

[ctx: @action:inmenu]
en: New Tab
tg: Варақаи нав

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
tg: Ҷудосозии тиреза

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other Tabs
tg: Хуруҷи ҷадвалбандии дигар

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
tg: Хуруҷи ҷадвалбандӣ

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
tg: Лавҳаи абзорҳои асосӣ

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol
tg: Протоколи нодуруст

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
tg: Пинҳон кардани навори поло

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
tg[0]: %1 объект
tg[1]: %1 объект

[ctx: @title:group Size]
en: Folders
tg: Ҷузвадонҳо

[ctx: @title:group Size]
en: Small
tg: Хурд

[ctx: @title:group Size]
en: Medium
tg: Миёна

[ctx: @title:group Size]
en: Big
tg: Калон

[ctx: @title:group Date]
en: Today
tg: Имрӯз

[ctx: @title:group Date]
en: Yesterday
tg: Дирӯз

[ctx: @title:group Date]
en: One Week Ago
tg: Як ҳафта пеш

[ctx: @title:group Date]
en: Two Weeks Ago
tg: Ду ҳафта пеш

[ctx: @title:group Date]
en: Three Weeks Ago
tg: Се ҳафта пеш

[ctx: @title:group Date]
en: Earlier this Month
tg: Ин моҳ

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Read,
tg: Хонед,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Write,
tg: Нависед,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Execute,
tg: Иҷро кунед,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Forbidden
tg: Қатъкардашуда

[ctx: @title:group Files and folders by permissions]
en: User: %1 | Group: %2 | Others: %3
tg: Корбар: %1| Гурӯҳ: %2 | Дигар: %3

[ctx: @label]
en: Name
tg: Ном

[ctx: @label]
en: Size
tg: Андоза

[ctx: @label]
en: Modified
tg: Санаи тағйир

[ctx: @label]
en: Created
tg: Эҷод шуд

[ctx: @label]
en: Type
tg: Намуд

[ctx: @label]
en: Title
tg: Унвон

[ctx: @label]
en: Image
tg: Тасвир

[ctx: @label]
en: Audio
tg: Аудио

[ctx: @label]
en: Video
tg: Видео

[ctx: @label]
en: Path
tg: Роҳ

[ctx: @label]
en: Link Destination
tg: Тафсилоти алоқа:

[ctx: @label]
en: Permissions
tg: Дастрасӣ

[ctx: @label]
en: Owner
tg: Соҳиб

[ctx: @info:status]
en: Unknown error.
tg: Хатои номаълум.

[ctx: @title]
en: File Manager
tg: Мудири файлҳо

[ctx: @info:credit]
en: Developer
tg: Эҷодкард

[ctx: @info:credit]
en: Documentation
tg: Ҳуҷҷатҳо

[ctx: @info:shell]
en: Document to open
tg: Ҳуҷҷат барои кушоиш

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
tg: Буридан

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
tg: Нусха

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
tg: Таҳвилкунӣ ба сабад

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
tg: Нест кардан

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Hidden Files
tg: Намоиши файлҳои пинҳоншуда

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
tg: Хусусиятҳо

[ctx: @action:inmenu]
en: Preview
tg: Пешнамоиш

[ctx: @label]
en: %1 item selected | %1 items selected
tg[0]: %1 объект интихоб шуд
tg[1]: %1 объект интихоб шуд

en: play
tg: навозиш

en: pause
tg: таваққуф

[ctx: @item:inlistbox]
en: Videos
tg: Видеоҳо

[ctx: @item:inlistbox]
en: Today
tg: Имрӯз

[ctx: @item:inlistbox]
en: Yesterday
tg: Дирӯз

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Week
tg: Дар ин ҳафта

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Month
tg: Дар ин моҳ

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Year
tg: Дар ин сол

[ctx: @info:tooltip]
en: Quit searching
tg: Манъи ҷустуҷӯ

[ctx: action:button]
en: Filename
tg: Номи файл

[ctx: action:button]
en: From Here
tg: Аз ин ҷо

[ctx: action:button]
en: Your files
tg: Файлҳои шумо

en: More Search Tools
tg: Абзорҳои ҷустуҷӯии иловагӣ

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
tg: Натиҷаи дархост аз '%1'

note: i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (CompactMode)
en: Use system font
tg: Истифодаи ҳарфҳои низомӣ

note: i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (CompactMode)
en: Icon size
tg: Андозаи нишона

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (CompactMode)
en: Preview size
tg: Андозаи пешнамоиш

note: i18n: ectx: label, entry (ExpandableFolders), group (DetailsMode)
en: Expandable folders
tg: Ҷузвадонҳои калоншаванда

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ViewMode), group (Dolphin)
en: View Mode
tg: Ҳолати намоишӣ

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (VisibleRoles), group (Dolphin)
en: Visible roles
tg: Нақшҳои намоёнӣ

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AdditionalInfo), group (Dolphin)
en: Additional Information
tg: Иттилооти иловагӣ

note: i18n: ectx: label, entry (enabledPlugins), group (VersionControl)
en: Enabled plugins
tg: Модулҳои фаъолшуда

[ctx: @title:group General settings]
en: General
tg: Умумӣ

[ctx: @title:group]
en: Startup
tg: Оғоз

[ctx: @title:group]
en: View Modes
tg: Ҳолатҳои намоишӣ

[ctx: @title:group]
en: Navigation
tg: Идоракунӣ

[ctx: @title:group]
en: Trash
tg: Сабад

en: You have unsaved changes. Do you want to apply the changes or discard them?
tg: Шумо тағйироти нигоҳдоштанашуда доред. Шумо мехоҳед, ки тағйиротро татбиқ кунед ё рад намоед?

en: Warning
tg: Огоҳӣ

[ctx: @info]
en: Dolphin will create a hidden .directory file in each folder you change view properties for.
tg: Dolphin файли ноаёнро бо номи .directory дар ҳар як ҷузвадоне, ки шумо хусусиятҳои намоишро иваз мекунед, эҷод мекунад.

[ctx: @title:group]
en: View:
tg: Намоиш:

[ctx: @option:check]
en: Show tooltips
tg: Намоиши дастур

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous:
tg: Гуногун:

[ctx: @option:check]
en: Show selection marker
tg: Намоиши қайдкунӣ

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Moving files or folders to trash
tg: Интиқолдиҳии файлҳо ё ҷузвадонҳо ба сабад

[ctx: @title:tab Behavior settings]
en: Behavior
tg: Рафтор

[ctx: @title:tab Previews settings]
en: Previews
tg: Пешнамоиш

[ctx: @title:tab Status Bar settings]
en: Status Bar
tg: Лавҳаи ҳолат

[ctx: @option:check]
en: Show zoom slider
tg: Намоиши навори калонкунӣ

[ctx: @option:check]
en: Show space information
tg: Намоиши иттилооти соҳа

[ctx: @title:tab]
en: Icons
tg: Нишонаҳо

[ctx: @title:tab]
en: Details
tg: Иттилоот

[ctx: option:check]
en: Open folders during drag operations
tg: Кушодани ҷузвадон ҳангоми амалиёти таҳвилкунӣ

[ctx: @action:button]
en: Use Current Location
tg: Истифодаи макони ҷорӣ

[ctx: @action:button]
en: Use Default Location
tg: Истифодаи макони стандартӣ

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Begin in split view mode
tg: Оғоз дар реҷаи намоиши ҷудошуда

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show filter bar
tg: Намоиши навори филтр

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path inside location bar
tg: Намоиши роҳи пур дар навори макон

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: System Font
tg: Ҳарфҳои низомӣ

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: Custom Font
tg: Ҳарфҳои интихобӣ

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Huge
tg: Бузург

[ctx: @item:inlistbox Maximum lines]
en: Unlimited
tg: Номаҳдуд

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Unlimited
tg: Номаҳдуд

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Large
tg: Калон

[ctx: @info:tooltip]
en: Size: 1 pixel | Size: %1 pixels
tg[0]: Андоза: 1 пиксел
tg[1]: Андоза: %1 пиксел

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons
tg: Нишонаҳо

[ctx: @item:inlistbox]
en: Details
tg: Тафсилотҳо

[ctx: @option:check]
en: Show folders first
tg: Аввал феҳрастҳоро нишон диҳед

[ctx: @option:check]
en: Show preview
tg: Пешнамоиш

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files
tg: Намоиши файлҳои пинҳоншуда

[ctx: @label:listbox]
en: View mode:
tg: Ҳолати намоишӣ:

[ctx: @label:listbox]
en: Sorting:
tg: Тартибдиҳӣ:

en: View options:
tg: Имконоти намоиш:

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder
tg: Ҷузвадони ҷорӣ

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: All folders
tg: Ҳамаи ҷузвадонҳо

[ctx: @info]
en: The view properties of all sub-folders will be changed. Do you want to continue?
tg: Хусусиятҳои намоиш барои ҳамаи ҷузувдонҳо иваз мешавад. Давом медиҳед?

[ctx: @title:window]
en: Applying View Properties
tg: Қабулкунии хусусиятҳои намоиш

[ctx: @info:progress]
en: Counting folders: %1
tg: Ҳисобкунии ҷузвадонҳо: %1

[ctx: @info:progress]
en: Folders: %1
tg: Ҷузвадонҳо: %1

en: Zoom
tg: Тағйир додани андоза

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Zoom Slider
tg: Намоиши тугмаи калонкунӣ

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Space Information
tg: Намоиши иттилооти соҳа

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free
tg: %1 озод

en: Trash Emptied
tg: Сабад холӣ шуд

en: Default
tg: Стандартӣ

en: Reload
tg: Бозсозӣ

[ctx: @info:status]
en: 1 Folder selected | %1 Folders selected
tg[0]: 1 ҷузвадон интихоб шуд
tg[1]: %1 ҷузвадон интихоб шуд

[ctx: @info:status]
en: 1 File selected | %1 Files selected
tg[0]: 1 файл интихоб шуд
tg[1]: %1 файл интихоб шуд

[ctx: @info:status]
en: Delete operation completed.
tg: Амалиёти иҷрошударо нест кунед.

[ctx: @action:button]
en: Rename and Hide
tg: Номро иваз карда, пинҳон кунед

en: Hide this File?
tg: Ин файлро пинҳон мекунед?

en: Hide this Folder?
tg: Ин ҷузвадонро пинҳон мекунед?

[ctx: @info:status]
en: The location is empty.
tg: Макон холӣ аст.

[ctx: @info:status]
en: The location '%1' is invalid.
tg: Макони '%1' нодуруст аст.

[ctx: @action "Move to Trash" for non-local files, etc.]
en: Delete (using shortcut for Trash)
tg: Нест кардан (бо истифодаи истиноди Сабад)

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
tg: Хусусиятҳо

[ctx: @action:intoolbar]
en: View Mode
tg: Ҳолати намоиш

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Folders First
tg: Аввал ҷузвадонҳо

[ctx: @action:inmenu View]
en: Sort By
tg: Тартибдиҳӣ

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Icons
tg: Нишонаҳо

[ctx: @info]
en: Icons view mode
tg: Дар нишонаҳо

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Details
tg: Иттилоот

[ctx: @info]
en: Details view mode
tg: Дар ҷадвал
