dolphin - en to ug translation catalogue (274 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
ug: ئەخلەتخانىنى تازىلاش

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈش

[ctx: @title:menu Create new folder, file, link, etc.]
en: Create New
ug: يېڭىدىن قۇر

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Window
ug: يولنى يېڭى كۆزنەكتە ئاچ

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Tab
ug: يولنى يېڭى كۆزنەكتە ئاچ

[ctx: @info:status]
en: Successfully copied.
ug: مۇۋەپپەقىيەتلىك كۆچۈرۈلدى

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved.
ug: مۇۋەپپەقىيەتلىك يۆتكەلدى.

[ctx: @info:status]
en: Successfully linked.
ug: مۇۋەپپەقىيەتلىك ئۇلاندى.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved to trash.
ug: ئەخلەتخانىغا مۇۋەپپەقىيەتلىك يۆتكەلدى.

[ctx: @info:status]
en: Successfully renamed.
ug: مۇۋەپپەقىيەتلىك ئاتى ئۆزگەرتىلدى.

[ctx: @info:status]
en: Created folder.
ug: قۇرۇلغان قىسقۇچ.

[ctx: @info]
en: Go back
ug: كەينىگە

[ctx: @info]
en: Go forward
ug: ئالدىغا

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
ug: جەزملەش

en: C&lose Current Tab
ug: ھازىرقى بەتكۈچنى ياپ(&L)

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
ug: بۇ كۆزنەكتە ئېچىقلىق بەتكۈچىڭىزدىن بىر نەچچىسى بار، راستلا چېكىنەمسىز؟

en: Do not ask again
ug: قايتا سورىما

[ctx: @action:inmenu File]
en: New &Window
ug: يېڭى كۆزنەك(&W)

[ctx: @action:inmenu File]
en: New Tab
ug: يېڭى بەتكۈچ

[ctx: @action:inmenu Add current folder to places]
en: Add to Places
ug: «ئورۇنلار»غا قوش

[ctx: @action:inmenu File]
en: Close Tab
ug: بەتكۈچ ياپ

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Paste
ug: چاپلا

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Invert Selection
ug: ئەكسىچە تاللا

[ctx: @action:inmenu View]
en: Stop
ug: توختا

[ctx: @info]
en: Stop loading
ug: يۈكلەشنى توختات

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Editable Location
ug: تەھرىرچان ئورۇن

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
ug: ئورۇننى ئالماشتۇر

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Compare Files
ug: ھۆججەت سېلىشتۇر

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal
ug: تېرمىنال ئاچ

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Next Tab
ug: كېيىنكى بەتكۈچنى ئاكتىپلا

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Previous Tab
ug: ئالدىنقى بەتكۈچنى ئاكتىپلا

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tab
ug: يېڭى بەتكۈچتە ئاچ

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tabs
ug: يېڭى بەتكۈچلەردە ئاچ

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Window
ug: يېڭى كۆزنەكتە ئاچ

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Unlock Panels
ug: تاختاينى قۇلۇپسىزلاش

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Lock Panels
ug: تاختاينى قۇلۇپلا

[ctx: @title:window]
en: Information
ug: ئۇچۇر

[ctx: @title:window]
en: Folders
ug: قىسقۇچلار

[ctx: @title:window Shell terminal]
en: Terminal
ug: تېرمىنال

[ctx: @title:window]
en: Places
ug: ئورۇنلار

[ctx: @action:intoolbar Close left view]
en: Close
ug: ياپ

[ctx: @info]
en: Close left view
ug: سول كۆرۈنۈشنى ياپ

[ctx: @action:intoolbar Close right view]
en: Close
ug: ياپ

[ctx: @info]
en: Close right view
ug: ئوڭ كۆرۈنۈشنى ياپ

[ctx: @action:intoolbar Split view]
en: Split
ug: پارچىلا

[ctx: @info]
en: Split view
ug: كۆرۈنۈش پارچىلا

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
ug: ئەخلەتخانىنى تازىلاش

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect All
ug: ھەممىنى تاللىما

[ctx: @action:inmenu Go]
en: App&lications
ug: پروگراممىلار(&L)

[ctx: @action:inmenu Go]
en: &Network Folders
ug: تور قىسقۇچى(&N)

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Trash
ug: ئەخلەتخانا

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Autostart
ug: ئۆزلۈكىدىن قوزغات

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open &Terminal
ug: تېرمىنال ئاچ (&T)

[ctx: @title:window]
en: Select
ug: تاللا

en: Select all items matching this pattern:
ug: بۇ ئەندىزىگە ماس كەلگەن بارلىق تۈرنى تاللا:

[ctx: @title:window]
en: Unselect
ug: تاللىما

en: Unselect all items matching this pattern:
ug: بۇ ئەندىزىگە ماس كەلگەن بارلىق تۈرنى تاللىما:

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ug: تەھرىر(&E)

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (selection)
en: Selection
ug: تاللاش

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ug: كۆرۈنۈش(&V)

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ug: يۆتكەل(&G)

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
ug: قوراللار

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Dolphin Toolbar
ug: Dolphin قورال بالداق

en: Recently Closed Tabs
ug: يېقىندا تاقالغان بەتكۈچلەر

en: Empty Recently Closed Tabs
ug: يېقىندا تاقالغان بوش بەتكۈچلەر

[ctx: @action:inmenu]
en: New Tab
ug: يېڭى بەتكۈچ

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
ug: بەتكۈچنى لەيلەت

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other Tabs
ug: باشقا بەتكۈچنى ياپ

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
ug: بەتكۈچ ياپ

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (location_bar)
en: Location Bar
ug: ئادرېس ئىستونى

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

[ctx: @info:status]
en: No items found.
ug: تۈر تېپىلمىدى.

[ctx: @info:status]
en: Dolphin does not support web pages, the web browser has been launched
ug: Dolphin تور بەتنى قوللىمايدۇ، ھازىر توركۆرگۈ قوزغىتىلدى

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol
ug: ئىناۋەتسىز كېلىشىم

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
ug: سۈزگۈچ بالداقنى يوشۇر

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
ug[0]: %1 تۈر

[ctx: @title:group]
en: Others
ug: باشقىلار

[ctx: @title:group Size]
en: Folders
ug: قىسقۇچلار

[ctx: @title:group Size]
en: Small
ug: كىچىك

[ctx: @title:group Size]
en: Medium
ug: ئوتتۇراھال

[ctx: @title:group Size]
en: Big
ug: چوڭ

[ctx: @title:group Date]
en: Today
ug: بۈگۈن

[ctx: @title:group Date]
en: Yesterday
ug: تۈنۈگۈن

[ctx: @title:group Date]
en: One Week Ago
ug: بىر ھەپتە ئىلگىرى

[ctx: @title:group Date]
en: Two Weeks Ago
ug: ئىككى ھەپتە ئىلگىرى

[ctx: @title:group Date]
en: Three Weeks Ago
ug: ئۈچ ھەپتە ئىلگىرى

[ctx: @title:group Date]
en: Earlier this Month
ug: بۇ ئايدىن ئىلگىرى

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Read,
ug: ئوقۇ،

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Write,
ug: ياز،

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Execute,
ug: ئىجرا قىل،

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Forbidden
ug: چەكلەنگەن

[ctx: @title:group Files and folders by permissions]
en: User: %1 | Group: %2 | Others: %3
ug: ئىشلەتكۈچى: %1 | گۇرۇپپا: %2 | باشقىلار: %3

[ctx: @label]
en: Name
ug: ئاتى

[ctx: @label]
en: Size
ug: چوڭلۇقى

[ctx: @label]
en: Type
ug: تىپى

[ctx: @label]
en: Rating
ug: باھالاش

[ctx: @label]
en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

[ctx: @label]
en: Comment
ug: ئىزاھات

[ctx: @label]
en: Document
ug: پۈتۈك

[ctx: @label]
en: Word Count
ug: سۆز سانى

[ctx: @label]
en: Line Count
ug: قۇر سانى

[ctx: @label]
en: Image
ug: سۈرەت

[ctx: @label]
en: Orientation
ug: يۆنىلىش

[ctx: @label]
en: Artist
ug: ئورۇنلىغۇچى

[ctx: @label]
en: Audio
ug: ئۈن

[ctx: @label]
en: Album
ug: ئالبوم

[ctx: @label]
en: Duration
ug: ۋاقتى

[ctx: @label]
en: Track
ug: نەغمە

[ctx: @label]
en: Path
ug: يول

[ctx: @label]
en: Other
ug: باشقا

[ctx: @label]
en: Link Destination
ug: ئۇلانما نىشانى

[ctx: @label]
en: Permissions
ug: ئىمتىيازلار

[ctx: @label]
en: Owner
ug: ئىگىسى

[ctx: @label]
en: User Group
ug: ئىشلەتكۈچى گۇرۇپپىسى

[ctx: @info:status]
en: Unknown error.
ug: نامەلۇم خاتالىق.

[ctx: @title]
en: File Manager
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇ

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer and developer (2006-2012)
ug: مەسئۇل كىشى ۋە ئىجادىيەتچى(2006-2012)

[ctx: @info:credit]
en: Developer
ug: ئىجادىيەتچى

[ctx: @info:credit]
en: Documentation
ug: قوللانمىلار

[ctx: @info:shell]
en: Dolphin will get started with a split view.
ug: دولفىن(Dolphin) بۆلۈنمە كۆرۈنۈش بلەن باشلىنىدۇ.

[ctx: @info:shell]
en: Document to open
ug: ئاچىدىغان پۈتۈك

note: i18n: ectx: label, entry (HiddenFilesShown), group (FoldersPanel)
en: Hidden files shown
ug: يوشۇرۇن ھۆججەتلەر كۆرسىتىلدى

note: i18n: ectx: label, entry (AutoScrolling), group (FoldersPanel)
en: Automatic scrolling
ug: ئۆزلۈكىدىن دومىلات

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
ug: كەس

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
ug: كۆچۈر

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
ug: ئەخلەتخانىغا يۆتكە

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
ug: ئۆچۈر

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Hidden Files
ug: يوشۇرۇن ھۆججەتلەرنى كۆرسەت

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Scrolling
ug: ئۆزلۈكىدىن دومىلات

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
ug: خاسلىق

[ctx: @action:inmenu]
en: Preview
ug: ئالدىن كۆزەت

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
ug: كۆرسىتىدىغان سانلىق-مەلۇماتنى تاللاڭ:

[ctx: @label]
en: %1 item selected | %1 items selected
ug[0]: %1 تۈر تاللاندى

en: play
ug: قويۇش

note: i18n: ectx: label, entry (Location), group (Search)
en: Location
ug: ئورنى

note: i18n: ectx: label, entry (What), group (Search)
en: What
ug: مەزمۇن

[ctx: action:button]
en: From Here (%1)
ug: بۇ جايدىن (%1)

[ctx: @info:tooltip]
en: Quit searching
ug: ئىزدەشتىن چېكىن

[ctx: action:button]
en: Filename
ug: ھۆججەت ئاتى

[ctx: action:button]
en: Content
ug: مەزمۇن

[ctx: action:button]
en: From Here
ug: بۇ جايدىن

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
ug: '%1' دىن كەلگەن سۈرۈشتۈرۈش نەتىجىسى

[ctx: @label:textbox]
en: Select which services should be shown in the context menu:
ug: تىل مۇھىت تىزىملىكىدىكى كۆرسىتىدىغان مۇلازىمەتلەرنى تاللاڭ:

[ctx: @option:check]
en: Delete
ug: ئۆچۈر

[ctx: @option:check]
en: 'Copy To' and 'Move To' commands
ug: «كۆچۈر» ۋە «يۆتكە» بۇيرۇقلىرى

note: i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (CompactMode)
en: Use system font
ug: سىستېما خەت نۇسخىسى ئىشلەت

note: i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (CompactMode)
en: Icon size
ug: سىنبەلگە چوڭلۇقى

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (CompactMode)
en: Preview size
ug: ئالدىن كۆزەت چوڭلۇقى

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCopyMoveMenu), group (ContextMenu)
en: Show 'Copy To' and 'Move To' commands in context menu
ug: مەزمۇن تىزىملىكىدە «گە كۆچۈر» ۋە «گە يۆتكە» بۇيرۇقىنى كۆرسەت

note: i18n: ectx: label, entry (ColumnPositions), group (DetailsMode)
en: Position of columns
ug: ئىستون ئورنى

note: i18n: ectx: label, entry (ExpandableFolders), group (DetailsMode)
en: Expandable folders
ug: يېيىلىشچان قىسقۇچلار

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (HiddenFilesShown), group (Settings)
en: Hidden files shown
ug: يوشۇرۇن ھۆججەتلەر كۆرسىتىلدى

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HiddenFilesShown), group (Settings)
en: When this option is enabled hidden files, such as those starting with a '.', will be shown in the file view.
ug: بۇ تاللانما تاللانغاندا «.» بىلەن باشلانغان يوشۇرۇن ھۆججەتلەرگە ئوخشاش ھۆججەت كۆرۈنۈشىدە كۆرسىتىلىدۇ.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (Dolphin)
en: Version
ug: نەشرى

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Version), group (Dolphin)
en: This option defines the used version of the view properties.
ug: بۇ تاللانما كۆرۈنۈش خاسلىقلىرىنىڭ ئىشلىتىلگەن نەشرىنى بەلگىلەيدۇ

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ViewMode), group (Dolphin)
en: View Mode
ug: كۆرۈنۈش ھالىتى

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ViewMode), group (Dolphin)
en: This option controls the style of the view. Currently supported values include icons (0), details (1) and column (2) views.
ug: بۇ تاللانما كۆرۈنۈش ئۇسلۇبىنى تىزگىنلەيدۇ. نۆۋەتتە قوللايدىغان قىممىتىدىن سىنبەلگە (0)، تەپسىلات (1) ۋە ئىستون (2) كۆرۈنۈشلىرى بار.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreviewsShown), group (Dolphin)
en: When this option is enabled, a preview of the file content is shown as an icon.
ug: بۇ تاللانما تاللانغاندا ھۆججەت مەزمۇنىنى ئالدىن كۆزىتىش سىنبەلگىدە كۆرسىتىلىدۇ.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortRole), group (Dolphin)
en: Sort files by
ug: ھۆججەت تەرتىپلەش ئۇسۇلى

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortOrder), group (Dolphin)
en: Order in which to sort files
ug: ھۆججەت تەرتىپلەشنىڭ تەرتىپى

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortFoldersFirst), group (Dolphin)
en: Show folders first when sorting files and folders
ug: ھۆججەت ۋە قىسقۇچلارنى تەرتىپلىگەندە قىسقۇچلارنى ئالدى كۆرسەت

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (HeaderColumnWidths), group (Dolphin)
en: Header column widths
ug: قاش ئىستونلىرىنىڭ كەڭلىكى

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Timestamp), group (Dolphin)
en: Properties last changed
ug: ئاخىرقى قېتىم ئۆزگەرتىلگەن خاسلىق

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Timestamp), group (Dolphin)
en: The last time these properties were changed by the user.
ug: ئىشلەتكۈچىنىڭ ئاخىرقى قېتىم بۇ خاسلىقلارنى ئۆزگەرتكەن ۋاقتى.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AdditionalInfo), group (Dolphin)
en: Additional Information
ug: قوشۇمچە ئۇچۇر

note: i18n: ectx: label, entry (EditableUrl), group (General)
en: Should the URL be editable for the user
ug: ئىشلەتكۈچى URL نى تەھرىرلىيەلەمدۇ يوق

note: i18n: ectx: label, entry (UrlCompletionMode), group (General)
en: Text completion mode of the URL Navigator
ug: URL يولباشچىنىڭ تېكىست تاماملاش ھالىتى

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFullPath), group (General)
en: Should the full path be shown inside the location bar
ug: ئادرېس بالداقتا تولۇق يولنى كۆرسىتەمدۇ يوق

note: i18n: ectx: label, entry (ModifiedStartupSettings), group (General)
en: Have the startup settings been modified (internal setting not shown in the UI)
ug: باشلاش تەڭشىكى ئۆزگەرتىلگەن.(ئىچكى تەڭشەكلەر كۆرۈنمەيۈزدە كۆرسىتىلمەيدۇ)

note: i18n: ectx: label, entry (HomeUrl), group (General)
en: Home URL
ug: باش بەت URL ئى

note: i18n: ectx: label, entry (SplitView), group (General)
en: Split the view into two panes
ug: كۆرۈنۈش ئىككىگە پارچىلاش

note: i18n: ectx: label, entry (FilterBar), group (General)
en: Should the filter bar be shown
ug: سۈزگۈچ بالداقنى كۆرسىتەمدۇ يوق

note: i18n: ectx: label, entry (BrowseThroughArchives), group (General)
en: Browse through archives
ug: ئارخىپ ئارقىلىق كۆز يۈگۈرت

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmClosingMultipleTabs), group (General)
en: Ask for confirmation when closing windows with multiple tabs.
ug: كۆپ بەتكۈچلۈك كۆزنەكنى ياپقاندا جەزملەشنى سورايدۇ.

note: i18n: ectx: label, entry (RenameInline), group (General)
en: Rename inline
ug: ئىچكى ئات ئۆزگەرت

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSelectionToggle), group (General)
en: Show selection toggle
ug: تاللاش ئالماشتۇرۇشنى كۆرسەت

note: i18n: ectx: label, entry (ShowToolTips), group (General)
en: Show tooltips
ug: ئەسكەرتمىلەرنى كۆرسەت

note: i18n: ectx: label, entry (ViewPropsTimestamp), group (General)
en: Timestamp since when the view properties are valid
ug: بۇ كۆرۈنۈش خاسلىقىنى قوزغاتقاندىكى ۋاقىت تامغىسى

note: i18n: ectx: label, entry (AutoExpandFolders), group (General)
en: Use auto-expanding folders for all view types
ug: بارلىق كۆرۈش تىپىغا ئۆزلۈكىدىن يېيىلىدىغان قىسقۇچنى ئىشلەت

note: i18n: ectx: label, entry (ShowZoomSlider), group (General)
en: Show zoom slider in the statusbar
ug: ھالەت بالداقتا كېڭەيت تارايت سۈرگۈچنى كۆرسەت

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSpaceInfo), group (General)
en: Show the space information in the statusbar
ug: ھالەت بالداقتا بوشلۇق ئۇچۇرىنى كۆرسەت

note: i18n: ectx: label, entry (LockPanels), group (General)
en: Lock the layout of the panels
ug: تاختا جايلاشتۇرۇلۇشىنى قۇلۇپلا

note: i18n: ectx: label, entry (enabledPlugins), group (VersionControl)
en: Enabled plugins
ug: ئىناۋەتلىك قىلىنغان قىستۇرمىلار

[ctx: @title:group General settings]
en: General
ug: ئادەتتىكى

[ctx: @title:group]
en: Startup
ug: قوزغىلىش

[ctx: @title:group]
en: View Modes
ug: كۆرۈنۈش ھالىتى

[ctx: @title:group]
en: Navigation
ug: يولباشچى

[ctx: @title:group]
en: Trash
ug: ئەخلەتخانا

[ctx: @option:check]
en: Show tooltips
ug: ئەسكەرتمىلەرنى كۆرسەت

[ctx: @option:check]
en: Show selection marker
ug: تاللاش بەلگىسىنى كۆرسەت

[ctx: option:check]
en: Rename inline
ug: ئىچكى ئات ئۆزگەرت

[ctx: @title:window]
en: Configure Preview for %1
ug: %1 نىڭ ئالدىن كۆزىتىش سەپلىمىسى

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Moving files or folders to trash
ug: ھۆججەت ياكى قىسقۇچلارنى ئەخلەتخانىغا يۆتكەۋاتىدۇ

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Deleting files or folders
ug: ھۆججەت ياكى قىسقۇچلارنى ئۆچۈرۈۋاتىدۇ

[ctx: @title:tab Behavior settings]
en: Behavior
ug: ھەرىكەت

[ctx: @title:tab Previews settings]
en: Previews
ug: ئالدىن كۆزەت

[ctx: @title:tab Confirmations settings]
en: Confirmations
ug: جەزملە

[ctx: @title:tab Status Bar settings]
en: Status Bar
ug: ھالەت بالدىقى

[ctx: @option:check]
en: Show zoom slider
ug: كېڭەيت تارايت سۈرگۈچنى كۆرسەت

[ctx: @option:check]
en: Show space information
ug: بوشلۇق ئۇچۇرىنى كۆرسەت

[ctx: @title:tab]
en: Icons
ug: سىنبەلگىلەر

[ctx: @title:tab]
en: Compact
ug: ئىخچام

[ctx: @title:tab]
en: Details
ug: تەپسىلاتلار

[ctx: @option:check]
en: Open archives as folder
ug: ئارخىپنى قىسقۇچ سۈپىتىدە ئاچ

[ctx: option:check]
en: Open folders during drag operations
ug: سۆرەش مەشغۇلاتى جەريانىدا قىسقۇچلارنى ئاچ

[ctx: @action:button]
en: Select Home Location
ug: ماكان ئورۇننى تاللا

[ctx: @action:button]
en: Use Current Location
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇننى ئىشلەت

[ctx: @action:button]
en: Use Default Location
ug: كۆڭۈلدىكى ئورۇننى ئىشلەت

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show filter bar
ug: سۈزگۈچ بالداقنى كۆرسەت

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path inside location bar
ug: ئورۇن بالداقتا تولۇق يولنى كۆرسەت

[ctx: @info]
en: The location for the home folder is invalid or does not exist, it will not be applied.
ug: ماكان مۇندەرىجىنىڭ ئورنى ئىناۋەتسىز ياكى مەۋجۇت ئەمەس، ئۇنى قوللىنالمايدۇ.

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: System Font
ug: سىستېما خەت نۇسخا

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: Custom Font
ug: ئۆزلەشتۈرگەن خەت نۇسخا

[ctx: @item:inlistbox Maximum lines]
en: Unlimited
ug: چەكسىز

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum lines:
ug: ئەڭ كۆپ قۇر سانى:

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Unlimited
ug: چەكسىز

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Small
ug: كىچىك

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Medium
ug: ئوتتۇراھال

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Large
ug: چوڭ

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum width:
ug: ئەڭ چوڭ كەڭلىكى:

[ctx: @info:tooltip]
en: Size: 1 pixel | Size: %1 pixels
ug[0]: چوڭلۇقى: %1 پىكسېل

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons
ug: سىنبەلگىلەر

[ctx: @item:inlistbox]
en: Compact
ug: ئىخچام

[ctx: @item:inlistbox]
en: Details
ug: تەپسىلاتلار

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Ascending
ug: ئۆسكۈچى

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Descending
ug: كېمەيگۈچى

[ctx: @option:check]
en: Show folders first
ug: تۇنجىسىدا قىسقۇچنى كۆرسەت

[ctx: @option:check]
en: Show preview
ug: ئالدىن كۆزىتىشنى كۆرسەت

[ctx: @option:check]
en: Show in groups
ug: گۇرۇپپىدا كۆرسەت

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files
ug: يوشۇرۇن ھۆججەتلەرنى كۆرسەت

[ctx: @label:listbox]
en: View mode:
ug: كۆرۈنۈش ھالىتى:

[ctx: @label:listbox]
en: Sorting:
ug: تەرتىپلەش:

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder
ug: نۆۋەتتىكى قىسقۇچ

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: All folders
ug: ھەممە قىسقۇچلار

[ctx: @info]
en: The view properties of all sub-folders will be changed. Do you want to continue?
ug: ھەممە تارماق قىسقۇچنىڭ كۆرۈنۈش خاسلىقى ئۆزگىرىدۇ. داۋاملاشتۇرامسىز؟

[ctx: @info]
en: The view properties of all folders will be changed. Do you want to continue?
ug: ھەممە قىسقۇچنىڭ كۆرۈنۈش خاسلىقى ئۆزگىرىدۇ. داۋاملاشتۇرامسىز؟

[ctx: @title:window]
en: Applying View Properties
ug: كۆرۈنۈش خاسلىقىنى قوللىنىۋاتىدۇ

[ctx: @info:progress]
en: Counting folders: %1
ug: قىسقۇچ سانى: %1

[ctx: @info:progress]
en: Folders: %1
ug: قىسقۇچلار: %1

en: Zoom
ug: كېڭەيت-تارايت

[ctx: Description for zoom-slider (accessibility)]
en: Sets the size of the file icons.
ug: ھۆججەت سىنبەلگىلىرىنىڭ چوڭلۇقىنى بەلگىلەيدۇ.

en: Stop
ug: توختا

[ctx: @tooltip]
en: Stop loading
ug: يۈكلەشنى توختات

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Zoom Slider
ug: كېڭەيت تارايت سۈرگۈچنى كۆرسەت

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Space Information
ug: بوشلۇق ئۇچۇرىنى كۆرسەت

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free
ug: %1 بوش

en: Select Remote Charset
ug: يىراقتىكى كودلىنىشىنى تاللاش

en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: Reload
ug: قايتا يۈكلە

[ctx: @info:status]
en: 1 Folder selected | %1 Folders selected
ug[0]: %1 قىسقۇچ تاللاندى

[ctx: @info:status]
en: 1 File selected | %1 Files selected
ug[0]: %1 ھۆججەت تاللاندى

[ctx: @info:status]
en: 1 Folder | %1 Folders
ug[0]: %1 قىسقۇچ

[ctx: @info:status]
en: 1 File | %1 Files
ug[0]: %1 ھۆججەت

[ctx: @info:status folders, files (size)]
en: %1, %2 (%3)
ug: %1، %2 (%3)

[ctx: @info:status]
en: 0 Folders, 0 Files
ug: 0 قىسقۇچ، 0 ھۆججەت

en: Are you sure you want to open 1 item? | Are you sure you want to open %1 items?
ug[0]: راستلا %1 تۈرنى ئاچامسىز؟

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Column Widths
ug: ئاپتوماتىك ئىستون كەڭلىكى

[ctx: @action:inmenu]
en: Custom Column Widths
ug: ئىختىيارى ئىستون كەڭلىكى

[ctx: @info:status]
en: Delete operation completed.
ug: ئۆچۈرۈش مەشغۇلاتى تاماملاندى.

[ctx: @info:status]
en: The location is empty.
ug: ئورۇن بوش.

[ctx: @info:status]
en: The location '%1' is invalid.
ug: ئورۇن «%1» ئىناۋەتسىز.

[ctx: @action "Move to Trash" for non-local files, etc.]
en: Delete (using shortcut for Trash)
ug: ئۆچۈر (ئەخلەتخانا تېزلەتمىنى ئىشلىتىدۇ)

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
ug: خاسلىق

[ctx: @action:intoolbar]
en: View Mode
ug: كۆرۈنۈش ھالىتى

[ctx: @info]
en: Show preview of files and folders
ug: ھۆججەت ۋە قىسقۇچنىڭ ئالدىن كۆزىتىشىنى كۆرسەت

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Folders First
ug: قىسقۇچ ئالدىدا

[ctx: @action:inmenu View]
en: Sort By
ug: تەرتىپى

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show in Groups
ug: گۇرۇپپىدا كۆرسەت

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Icons
ug: سىنبەلگىلەر

[ctx: @info]
en: Icons view mode
ug: سىنبەلگە كۆرۈنۈش ھالىتى

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Compact
ug: ئىخچام

[ctx: @info]
en: Compact view mode
ug: ئىخچام كۆرۈنۈش ھالىتى

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Details
ug: تەپسىلاتلار

[ctx: @info]
en: Details view mode
ug: تەپسىلىي كۆرۈنۈش ھالىتى
