dolphin - en to uz translation catalogue (53 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
uz: Chiqindilar qutisini boʻshatish

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
uz: Tiklash

[ctx: @action:inmenu File]
en: New &Window
uz: &Yangi oyna

[ctx: @action:inmenu File]
en: New Tab
uz: Yangi tab

[ctx: @action:inmenu File]
en: Close Tab
uz: Tabni yopish

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Invert Selection
uz: Teskarisini tanlash

[ctx: @action:inmenu View]
en: Stop
uz: Toʻxtatish

[ctx: @title:window]
en: Information
uz: Maʼlumot

[ctx: @title:window]
en: Folders
uz: Jildlar

[ctx: @title:window]
en: Places
uz: Joylar

[ctx: @action:intoolbar Close left view]
en: Close
uz: Yopish

[ctx: @action:intoolbar Close right view]
en: Close
uz: Yopish

[ctx: @action:inmenu Go]
en: App&lications
uz: &Dasturlar

[ctx: @action:inmenu Go]
en: &Network Folders
uz: &Tarmoq jildlari

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Trash
uz: Chiqindilar qutisi

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Autostart
uz: Avto-boshlash

[ctx: @action:inmenu]
en: New Tab
uz: Yangi tab

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other Tabs
uz: Boshqa tablarni yopish

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
uz: Tabni yopish

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
uz: Asosiy asboblar paneli

[ctx: @title:group Size]
en: Folders
uz: Jildlar

[ctx: @title:group Size]
en: Small
uz: Kichik

[ctx: @title:group Size]
en: Medium
uz: Oʻrtacha

[ctx: @title:group Size]
en: Big
uz: Katta

[ctx: @title:group Date]
en: Today
uz: Bugun

[ctx: @title:group Date]
en: Yesterday
uz: Kecha

[ctx: @title:group Date]
en: Two Weeks Ago
uz: Ikki hafta avval

[ctx: @title:group Date]
en: Three Weeks Ago
uz: Uch hafta avval

[ctx: @info:credit]
en: Developer
uz: Tuzuvchi

[ctx: @info:credit]
en: Documentation
uz: Qoʻllanmalar

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
uz: Kesish

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
uz: Nusxa olish

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
uz: Oʻchirish

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Hidden Files
uz: Yashirilgan fayllarni koʻrsatish

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
uz: Xossalari

[ctx: @action:button]
note: i18n: Aborts the current step-by-step process to delete files by leaving the selection mode. i18n: Aborts the current step-by-step process of moving files to the trash by leaving the selection mode.
en: Cancel
uz: Bekor qilish

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ViewMode), group (Dolphin)
en: View Mode
uz: Koʻrish usuli

[ctx: @title:group General settings]
en: General
uz: Umumiy

[ctx: @title:group]
en: Startup
uz: Ishga tushishi

[ctx: @title:group]
en: View Modes
uz: Koʻrish usullari

[ctx: @title:tab]
en: Icons
uz: Nishonchalar

[ctx: @title:tab]
en: Details
uz: Tafsilotlar

[ctx: @action:button]
en: Use Current Location
uz: Joriy manzildan foydalanish

[ctx: @action:button]
en: Use Default Location
uz: Andoza manzildan foydalanish

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons
uz: Nishonchalar

[ctx: @item:inlistbox]
en: Details
uz: Tafsilotlar

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Ascending
uz: Koʻpayish boʻyicha

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Descending
uz: Kamayish boʻyicha

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files
uz: Yashirilgan fayllarni koʻrsatish

[ctx: @label:listbox]
en: Sorting:
uz: Saralash:

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder
uz: Joriy jild

[ctx: @info:progress]
en: Folders: %1
uz: Jildlar: %1

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free
uz: %1 boʻsh
