dolphin - en to uz@cyrillic translation catalogue (79 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
uz@cyrillic: Чиқиндилар қутисини бўшатиш

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
uz@cyrillic: Тиклаш

[ctx: @title:menu Create new folder, file, link, etc.]
en: Create New
uz@cyrillic: Яратиш

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
uz@cyrillic: Тасдиқлаш

en: Do not ask again
uz@cyrillic: Бошқа сўралмасин

[ctx: @action:inmenu File]
en: New &Window
uz@cyrillic: &Янги ойна

[ctx: @action:inmenu File]
en: New Tab
uz@cyrillic: Янги таб

[ctx: @action:inmenu File]
en: Close Tab
uz@cyrillic: Табни ёпиш

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Paste
uz@cyrillic: Қўйиш

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Invert Selection
uz@cyrillic: Тескарисини танлаш

[ctx: @action:inmenu View]
en: Stop
uz@cyrillic: Тўхтатиш

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Compare Files
uz@cyrillic: Файлларни солиштириш

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tab
uz@cyrillic: Янги табда очиш

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Window
uz@cyrillic: Янги ойнада очиш

[ctx: @title:window]
en: Information
uz@cyrillic: Маълумот

[ctx: @title:window]
en: Folders
uz@cyrillic: Жилдлар

[ctx: @title:window Shell terminal]
en: Terminal
uz@cyrillic: Терминал

[ctx: @title:window]
en: Places
uz@cyrillic: Жойлар

[ctx: @action:intoolbar Close left view]
en: Close
uz@cyrillic: Ёпиш

[ctx: @action:intoolbar Close right view]
en: Close
uz@cyrillic: Ёпиш

[ctx: @action:intoolbar Split view]
en: Split
uz@cyrillic: Бўлиш

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
uz@cyrillic: Чиқиндилар қутисини бўшатиш

[ctx: @action:inmenu Go]
en: App&lications
uz@cyrillic: &Дастурлар

[ctx: @action:inmenu Go]
en: &Network Folders
uz@cyrillic: &Тармоқ жилдлари

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Trash
uz@cyrillic: Чиқиндилар қутиси

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Autostart
uz@cyrillic: Авто-бошлаш

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
uz@cyrillic: &Таҳрирлаш

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
uz@cyrillic: &Кўриниш

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
uz@cyrillic: Ў&тиш

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
uz@cyrillic: Воситалар

[ctx: @action:inmenu]
en: New Tab
uz@cyrillic: Янги таб

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other Tabs
uz@cyrillic: Бошқа табларни ёпиш

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
uz@cyrillic: Табни ёпиш

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
uz@cyrillic: Асосий асбоблар панели

[ctx: @title:group Size]
en: Folders
uz@cyrillic: Жилдлар

[ctx: @title:group Size]
en: Small
uz@cyrillic: Кичик

[ctx: @title:group Size]
en: Medium
uz@cyrillic: Ўртача

[ctx: @title:group Size]
en: Big
uz@cyrillic: Катта

[ctx: @title:group Date]
en: Today
uz@cyrillic: Бугун

[ctx: @title:group Date]
en: Yesterday
uz@cyrillic: Кеча

[ctx: @title:group Date]
en: Two Weeks Ago
uz@cyrillic: Икки ҳафта аввал

[ctx: @title:group Date]
en: Three Weeks Ago
uz@cyrillic: Уч ҳафта аввал

[ctx: @info:status]
en: Unknown error.
uz@cyrillic: Номаълум хато.

[ctx: @title]
en: File Manager
uz@cyrillic: Файл бошқарувчиси

[ctx: @info:credit]
en: Developer
uz@cyrillic: Тузувчи

[ctx: @info:credit]
en: Documentation
uz@cyrillic: Қўлланмалар

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
uz@cyrillic: Кесиш

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
uz@cyrillic: Нусха олиш

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
uz@cyrillic: Чиқиндилар қутисига кўчириш

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
uz@cyrillic: Ўчириш

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Hidden Files
uz@cyrillic: Яширилган файлларни кўрсатиш

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
uz@cyrillic: Хоссалари

[ctx: @action:inmenu]
en: Preview
uz@cyrillic: Кўриб чиқиш

[ctx: @action:button]
note: i18n: Aborts the current step-by-step process to delete files by leaving the selection mode. i18n: Aborts the current step-by-step process of moving files to the trash by leaving the selection mode.
en: Cancel
uz@cyrillic: Бекор қилиш

note: i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (CompactMode)
en: Icon size
uz@cyrillic: Нишончанинг ўлчами

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ViewMode), group (Dolphin)
en: View Mode
uz@cyrillic: Кўриш усули

[ctx: @title:group General settings]
en: General
uz@cyrillic: Умумий

[ctx: @title:group]
en: Startup
uz@cyrillic: Ишга тушиши

[ctx: @title:group]
en: View Modes
uz@cyrillic: Кўриш усуллари

[ctx: @title:group]
en: Trash
uz@cyrillic: Чиқиндилар қутиси

[ctx: @title:tab Status Bar settings]
en: Status Bar
uz@cyrillic: Ҳолат панели

[ctx: @title:tab]
en: Icons
uz@cyrillic: Нишончалар

[ctx: @title:tab]
en: Details
uz@cyrillic: Тафсилотлар

[ctx: @action:button]
en: Use Current Location
uz@cyrillic: Жорий манзилдан фойдаланиш

[ctx: @action:button]
en: Use Default Location
uz@cyrillic: Андоза манзилдан фойдаланиш

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons
uz@cyrillic: Нишончалар

[ctx: @item:inlistbox]
en: Details
uz@cyrillic: Тафсилотлар

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Ascending
uz@cyrillic: Кўпайиш бўйича

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Descending
uz@cyrillic: Камайиш бўйича

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files
uz@cyrillic: Яширилган файлларни кўрсатиш

[ctx: @label:listbox]
en: Sorting:
uz@cyrillic: Саралаш:

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder
uz@cyrillic: Жорий жилд

[ctx: @info:progress]
en: Folders: %1
uz@cyrillic: Жилдлар: %1

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free
uz@cyrillic: %1 бўш

en: Default
uz@cyrillic: Андоза

en: Reload
uz@cyrillic: Қайтадан юклаш

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
uz@cyrillic: Хоссалари

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Icons
uz@cyrillic: Нишончалар

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Details
uz@cyrillic: Тафсилотлар
