dolphin - en to wa translation catalogue (263 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
wa: Vudî l' batch

[ctx: @title:menu Create new folder, file, link, etc.]
en: Create New
wa: Ahiver novea

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Tab
wa: Drovi tchmin dins ene novele linwete

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Window
wa: Drovi tchmin dins on novea purnea

[ctx: @info:status]
en: Successfully copied.
wa: Copyî comifåt.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved.
wa: Bodjî comifåt.

[ctx: @info:status]
en: Successfully linked.
wa: Loyî comifåt.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved to trash.
wa: Tapé å batch comifåt.

[ctx: @info:status]
en: Successfully renamed.
wa: Rilomé comifåt.

[ctx: @info:status]
en: Created folder.
wa: Ridant ahivé

[ctx: @info]
en: Go back
wa: Rivni en erî

[ctx: @info]
en: Go forward
wa: Aler en avant

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
wa: Racertinaedje

en: C&lose Current Tab
wa: C&lôre linwete do moumint

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
wa: Vos avoz sacwantès linwetes drovous e ç' purnea ci, voloz cwiter podbon?

en: Do not ask again
wa: Èn pus rdimander

[ctx: @action:inmenu File]
en: New &Window
wa: Novea &purnea

[ctx: @action:inmenu File]
en: New Tab
wa: Novele linwete

[ctx: @action:inmenu Add current folder to places]
en: Add to Places
wa: Radjouter a des plaeces

[ctx: @action:inmenu File]
en: Close Tab
wa: Clôre linwete

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Paste
wa: Aclaper

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Invert Selection
wa: Tchoezi å rvier

[ctx: @action:inmenu View]
en: Stop
wa: Arester

[ctx: @info]
en: Stop loading
wa: Arester di tcherdjî

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Editable Location
wa: Eplaeçmint candjåve

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
wa: Replaecî l' eplaeçmint

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Compare Files
wa: Vey les diferinces inte fitchîs

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal
wa: Drovi terminå

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tab
wa: Drovi dins ene novele linwete

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tabs
wa: Drovi dins des novelès linwetes

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Window
wa: Drovi dins on novea purnea

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Unlock Panels
wa: Dizeclawer paneas

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Lock Panels
wa: Eclawer paneas

[ctx: @title:window]
en: Information
wa: Infôrmåcion

[ctx: @title:window]
en: Folders
wa: Ridants

[ctx: @title:window Shell terminal]
en: Terminal
wa: Terminå

[ctx: @title:window]
en: Places
wa: Plaeces

[ctx: @action:intoolbar Close left view]
en: Close
wa: Clôre

[ctx: @info]
en: Close left view
wa: Clôre vuwe di hintche

[ctx: @action:intoolbar Close right view]
en: Close
wa: Clôre

[ctx: @info]
en: Close right view
wa: Clôre vuwe di droete

[ctx: @action:intoolbar Split view]
en: Split
wa: Dispårti

[ctx: @info]
en: Split view
wa: Dispårti håynaedje

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
wa: Vudî l' batch

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect All
wa: Distchoezi ttafwait

[ctx: @action:inmenu Go]
en: App&lications
wa: Pro&grames

[ctx: @action:inmenu Go]
en: &Network Folders
wa: Rida&nts rantoele

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Trash
wa: Batch

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Autostart
wa: Enonde tot seu

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open &Terminal
wa: Drovi &terminå

[ctx: @title:window]
en: Select
wa: Tchoezi

en: Select all items matching this pattern:
wa: Tchoezi tos les cayets k' corespondèt a c' patron :

[ctx: @title:window]
en: Unselect
wa: Distchoezi

en: Unselect all items matching this pattern:
wa: Distchoezi tos les cayets k' corespondèt a c' patron :

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
wa: &Candjî

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (selection)
en: Selection
wa: Tchoes

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
wa: &Vey

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
wa: &Potchî

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
wa: Usteyes

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Dolphin Toolbar
wa: Båre ås Usteyes da Dolphin

en: Recently Closed Tabs
wa: Linwetes cloyowes enawaire

en: Empty Recently Closed Tabs
wa: Vudî linwetes cloyowes enawaire

[ctx: @action:inmenu]
en: New Tab
wa: Novele linwete

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
wa: Distaetchî linwete

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other Tabs
wa: Clôre ôtès linwetes

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
wa: Clôre linwete

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (location_bar)
en: Location Bar
wa: Båre d' eplaeçmints

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
wa: Mwaisse båre ås Usteyes

[ctx: @info:status]
en: No items found.
wa: Nou cayet d' trové.

[ctx: @info:status]
en: Dolphin does not support web pages, the web browser has been launched
wa: Dolphin ni sait nén drovi les pådjes waibes, li betchteu waibe a stî enondé

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol
wa: Protocole nén valåbe

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep Filter When Changing Folders
wa: Wårder li passete cwand on candje di ridants

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
wa: Catchî l' båre des passetes

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
wa[0]: %1 cayet
wa[1]: %1 cayets

[ctx: @title:group]
en: Others
wa: Ôtes

[ctx: @title:group Size]
en: Folders
wa: Ridants

[ctx: @title:group Size]
en: Small
wa: Pitit

[ctx: @title:group Size]
en: Medium
wa: Moyén

[ctx: @title:group Size]
en: Big
wa: Grand

[ctx: @title:group Date]
en: Today
wa: Ådjourdu

[ctx: @title:group Date]
en: Yesterday
wa: Ayir

[ctx: @title:group Date]
en: One Week Ago
wa: Gn a ene samwinne

[ctx: @title:group Date]
en: Two Weeks Ago
wa: Gn a deus samwinnes

[ctx: @title:group Date]
en: Three Weeks Ago
wa: Gn a troes samwinnes

[ctx: @title:group Date]
en: Earlier this Month
wa: Pus rade ci moes ci

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Read,
wa: Lére,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Write,
wa: Sicrire,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Execute,
wa: Enonder,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Forbidden
wa: Disfindou

[ctx: @title:group Files and folders by permissions]
en: User: %1 | Group: %2 | Others: %3
wa: Uzeu : %1 | Groupe : %2 | Ôtes : %3

[ctx: @label]
en: Name
wa: No

[ctx: @label]
en: Size
wa: Grandeu

[ctx: @label]
en: Type
wa: Sôre

[ctx: @label]
en: Rating
wa: Préjhaedje

[ctx: @label]
en: Tags
wa: Etiketes

[ctx: @label]
en: Comment
wa: Rawete di tecse

[ctx: @label]
en: Document
wa: Documint

[ctx: @label]
en: Word Count
wa: Contaedje des mots

[ctx: @label]
en: Line Count
wa: Contaedje des royes

[ctx: @label]
en: Image
wa: Imådje

[ctx: @label]
en: Orientation
wa: Ashidaedje

[ctx: @label]
en: Artist
wa: Årtisse

[ctx: @label]
en: Audio
wa: Son

[ctx: @label]
en: Album
wa: Albom

[ctx: @label]
en: Duration
wa: Durêye

[ctx: @label]
en: Track
wa: Boket

[ctx: @label]
en: Path
wa: Tchimin

[ctx: @label]
en: Other
wa: Ôte

[ctx: @label]
en: Link Destination
wa: Såme del hårdêye

[ctx: @label]
en: Permissions
wa: Droets

[ctx: @label]
en: Owner
wa: Propiyetaire

[ctx: @label]
en: User Group
wa: Groupe d' uzeu

[ctx: @info:status]
en: Unknown error.
wa: Aroke nén cnoxhowe.

[ctx: @title]
en: File Manager
wa: Manaedjeu di fitchîs

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer and developer (2006-2012)
wa: Mintneu et programeu (2006-2012)

[ctx: @info:credit]
en: Developer
wa: Programeu

[ctx: @info:credit]
en: Documentation
wa: Documintåcion

[ctx: @info:shell]
en: Dolphin will get started with a split view.
wa: Dolphin s' enondrè avou ene vuwe dispårteye

[ctx: @info:shell]
en: Document to open
wa: Documint a drovi

note: i18n: ectx: label, entry (HiddenFilesShown), group (FoldersPanel)
en: Hidden files shown
wa: Fitchîs catchîs mostrés

note: i18n: ectx: label, entry (AutoScrolling), group (FoldersPanel)
en: Automatic scrolling
wa: Disrôlaedje otomatike

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
wa: Côper

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
wa: Copyî

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
wa: Taper å batch

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
wa: Disfacer

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Hidden Files
wa: Håyner fitchîs catchîs

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Scrolling
wa: Disrôlaedje otomatike

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
wa: Prôpietés

note: i18n: ectx: label, entry (previewsShown), group (InformationPanel)
en: Previews shown
wa: Prévoeyaedjes mostrés

[ctx: @action:inmenu]
en: Preview
wa: Prévoeyaedje

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
wa: Tchoezi kénes dinêyes duvrént esse mostrêyes :

[ctx: @label]
en: %1 item selected | %1 items selected
wa[0]: %1 cayet di tchoezi
wa[1]: %1 cayets di tchoezis

en: play
wa: djouwer

note: i18n: ectx: label, entry (Location), group (Search)
en: Location
wa: Eplaeçmint

note: i18n: ectx: label, entry (What), group (Search)
en: What
wa: Cwè

[ctx: action:button]
en: From Here (%1)
wa: Did ci (%1)

[ctx: @info:tooltip]
en: Quit searching
wa: Cwiter cweraedje

[ctx: action:button]
en: Filename
wa: No do fitchî

[ctx: action:button]
en: Content
wa: Ådvins

[ctx: action:button]
en: From Here
wa: Did ci

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
wa: Rizultats do cweraedje après « %1 »

[ctx: @action:button]
note: i18n: Aborts the current step-by-step process to delete files by leaving the selection mode. i18n: Aborts the current step-by-step process of moving files to the trash by leaving the selection mode.
en: Cancel
wa: Rinoncî

[ctx: @label:textbox]
en: Select which services should be shown in the context menu:
wa: Tchoezi ké siervice divreut esse mostré el dressêye di contecse :

[ctx: @option:check]
en: Delete
wa: Disfacer

[ctx: @option:check]
en: 'Copy To' and 'Move To' commands
wa: Comandes « Aclaper viè » eyet « Bodjî viè »

[ctx: @item:inmenu]
en: %1: %2
wa: %1 : %2

note: i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (CompactMode)
en: Use system font
wa: Si siervi del fonte sistinme

note: i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (CompactMode)
en: Icon size
wa: Grandeu des imådjetes

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (CompactMode)
en: Preview size
wa: Grandeu d' prévoeyaedje

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumTextWidthIndex), group (CompactMode)
en: Maximum text width index (0 means unlimited)
wa: Lårdjeur macsimom do tecse di l' indeces (0 vout dire sins limite)

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCopyMoveMenu), group (ContextMenu)
en: Show 'Copy To' and 'Move To' commands in context menu
wa: Håyner comandes « Aclaper viè » eyet « Bodjî viè » el dressêye di contecse

note: i18n: ectx: label, entry (ColumnPositions), group (DetailsMode)
en: Position of columns
wa: Eplaeçmint des colones

note: i18n: ectx: label, entry (ExpandableFolders), group (DetailsMode)
en: Expandable folders
wa: Agrandixhåves ridants

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (HiddenFilesShown), group (Settings)
en: Hidden files shown
wa: Fitchîs catchîs mostrés

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HiddenFilesShown), group (Settings)
en: When this option is enabled hidden files, such as those starting with a '.', will be shown in the file view.
wa: Cwand cisse tchuze est en alaedje, les fitchîs catchîs, come les cis ki comincèt avou on «&nbsp;.&nbsp;», seront håynés dins l' vuwe des fitchîs.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (Dolphin)
en: Version
wa: Modêye

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Version), group (Dolphin)
en: This option defines the used version of the view properties.
wa: Cisse tchuze ci defini l' modêye eployeye pol vuwe des prôpietés.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ViewMode), group (Dolphin)
en: View Mode
wa: Môde di Vuwe

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ViewMode), group (Dolphin)
en: This option controls the style of the view. Currently supported values include icons (0), details (1) and column (2) views.
wa: Cisse tchuze controle li stîle del vuwe. Pol moumint, les valixhances sopoirtêyes sont les vuwes en imådjetes (0), avou detays (1) eyet e colone.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PreviewsShown), group (Dolphin)
en: Previews shown
wa: Prévoeyaedjes mostrés

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreviewsShown), group (Dolphin)
en: When this option is enabled, a preview of the file content is shown as an icon.
wa: Si cisse tchuze est tchoezeye, on prévoeyaedje di c' ki gn a dins l' fitchî est mostré dins ene imådjete.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (GroupedSorting), group (Dolphin)
en: Grouped Sorting
wa: Relijhaedje groupé

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GroupedSorting), group (Dolphin)
en: When this option is enabled, the sorted items are categorized into groups.
wa: Si cisse tchuze est tchoezeye, les cayets reléjhous sont racourti e groupes.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortRole), group (Dolphin)
en: Sort files by
wa: Relére les fitchîs pa

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SortRole), group (Dolphin)
en: This option defines which attribute (text, size, date, etc.) sorting is performed on.
wa: Cisse tchuze ci defini ké rélijhaedje pa -z atribut (tecse, grandeu, date, evnd.) est fwait.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortOrder), group (Dolphin)
en: Order in which to sort files
wa: Ôre po relére les fitchîs

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortFoldersFirst), group (Dolphin)
en: Show folders first when sorting files and folders
wa: Mostrer aprume les ridants cwand on relé fitchîs eyet ridants

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (VisibleRoles), group (Dolphin)
en: Visible roles
wa: Veyåves roles

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (HeaderColumnWidths), group (Dolphin)
en: Header column widths
wa: Lårdjeurs des tiestires di colone

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Timestamp), group (Dolphin)
en: Properties last changed
wa: Prôpietés dierin candjmint

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Timestamp), group (Dolphin)
en: The last time these properties were changed by the user.
wa: Li dierin côp k' ces prôpietés ont stî candjeyes pa l' uzeu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AdditionalInfo), group (Dolphin)
en: Additional Information
wa: Informåcions di rawete

note: i18n: ectx: label, entry (EditableUrl), group (General)
en: Should the URL be editable for the user
wa: Est ç' ki l' adresse URL duvreut esse candjåve pa l' uzeu

note: i18n: ectx: label, entry (UrlCompletionMode), group (General)
en: Text completion mode of the URL Navigator
wa: Môde di completaedje di tecse do Naivieu d' URL

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFullPath), group (General)
en: Should the full path be shown inside the location bar
wa: Est c' ki tot l' tchimin dvreut esse mostré dins l' båre d' eplaeçmint

note: i18n: ectx: label, entry (ModifiedStartupSettings), group (General)
en: Have the startup settings been modified (internal setting not shown in the UI)
wa: Les tchuzes d' enondaedje ont stî candjeyes (divantrins apontiaedjes nén mostrés e l' eterface grafike)

note: i18n: ectx: label, entry (HomeUrl), group (General)
en: Home URL
wa: URL måjhon

note: i18n: ectx: label, entry (FilterBar), group (General)
en: Should the filter bar be shown
wa: Est ç' kel båre des passetes duvreut esse mostrêye

note: i18n: ectx: label, entry (BrowseThroughArchives), group (General)
en: Browse through archives
wa: Foyter dvins les årtchives

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmClosingMultipleTabs), group (General)
en: Ask for confirmation when closing windows with multiple tabs.
wa: Dimander di racertiner å cloyaedje di purneas avou sacwantès linwetes.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSelectionToggle), group (General)
en: Show selection toggle
wa: Mostrer li tchoes å rvier

note: i18n: ectx: label, entry (ViewPropsTimestamp), group (General)
en: Timestamp since when the view properties are valid
wa: Moumint dispoy ki les prôpietés di vuwe sont valides

note: i18n: ectx: label, entry (AutoExpandFolders), group (General)
en: Use auto-expanding folders for all view types
wa: Si siervi d' ridants ki s' agrandixhèt tot seu po totes les sôres di vuwe

note: i18n: ectx: label, entry (ShowZoomSlider), group (General)
en: Show zoom slider in the statusbar
wa: Håyner l' boton d' acinseu di zoumaedje dins l' båre d' estat

note: i18n: ectx: label, entry (LockPanels), group (General)
en: Lock the layout of the panels
wa: Eclawer l' adjinçmint des paneas

note: i18n: ectx: label, entry (EnlargeSmallPreviews), group (General)
en: Enlarge Small Previews
wa: Agrandi pitits prévoeyaedjes

note: i18n: ectx: label, entry (TextWidthIndex), group (IconsMode)
en: Text width index
wa: Lårdjeur do tecse di l' indeces

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumTextLines), group (IconsMode)
en: Maximum textlines (0 means unlimited)
wa: Royes di tecse macsimom (0 vout dire sins limite)

note: i18n: ectx: label, entry (enabledPlugins), group (VersionControl)
en: Enabled plugins
wa: Tchôkes-divins èn alaedje

[ctx: @title:group]
en: Trash
wa: Batch

[ctx: @title:group]
en: Ask for confirmation in all KDE applications when:
wa: Dimander èn acertinaedje dins tos les programes KDE cwand :

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Moving files or folders to trash
wa: On tape des fitchîs ou des ridants å batch

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Deleting files or folders
wa: On disface des fitchîs ou ridants

[ctx: @action:button]
en: Select Home Location
wa: Tchoezi l' Eplaeçmint di vosse måjhon

[ctx: @action:button]
en: Use Current Location
wa: Eployî eplaeçmint do moumint

[ctx: @action:button]
en: Use Default Location
wa: Eployî prémetou eplaeçmint

[ctx: @info]
en: The location for the home folder is invalid or does not exist, it will not be applied.
wa: L' eplaeçmint do ridant måjhon n' est nén valide ou n' egzistêye nén, i n' sårè nén metou en ouve.

[ctx: @title:tab Previews settings]
en: Previews
wa: Prévoeyaedjes

[ctx: @title:tab Confirmations settings]
en: Confirmations
wa: Racertinaedjes

[ctx: @option:check]
en: Show zoom slider
wa: Håyner l' boton d' acinseu pol zoumaedje

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path inside location bar
wa: Mostrer l' tchimin en etir dins l' båre d' eplaeçmint

[ctx: @title:tab Behavior settings]
en: Behavior
wa: Dujhance

[ctx: @title:tab]
en: Icons
wa: Imådjetes

[ctx: @title:tab]
en: Compact
wa: Rastrindou

[ctx: @title:tab]
en: Details
wa: Detays

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: System Font
wa: Fonte sistinme

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: Custom Font
wa: Fonte da vosse

[ctx: @option:check]
en: Open archives as folder
wa: Drovi les årtchives come des ridants

[ctx: option:check]
en: Open folders during drag operations
wa: Drovi les ridants tins ls operåcions d' bodjaedje

[ctx: @option:check]
en: Show selection marker
wa: Mostrer les markeu d' tchoes

[ctx: @item:inlistbox Maximum lines]
en: Unlimited
wa: Sins limite

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum lines:
wa: Nombe macsimom di lenes :

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Unlimited
wa: Sins limite

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Small
wa: Pitite

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Medium
wa: Moyene

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Large
wa: Grande

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum width:
wa: Lårdjeur macsimom :

[ctx: @info:tooltip]
en: Size: 1 pixel | Size: %1 pixels
wa[0]: Grandeu : 1 picsel
wa[1]: Grandeu : %1 picsels

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons
wa: Imådjetes

[ctx: @item:inlistbox]
en: Compact
wa: Rastrindou

[ctx: @item:inlistbox]
en: Details
wa: Detays

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Ascending
wa: Crexhant

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Descending
wa: Discrexhant

[ctx: @option:check]
en: Show folders first
wa: Mostrer ridants aprume

[ctx: @option:check]
en: Show preview
wa: Mostrer prévoeyaedje

[ctx: @option:check]
en: Show in groups
wa: Håyner e groupes

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files
wa: Mostrer fitchîs catchîs

[ctx: @label:listbox]
en: View mode:
wa: Môde di vuwe:

[ctx: @label:listbox]
en: Sorting:
wa: Relére:

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder
wa: Ridant do momumint

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: All folders
wa: Tos les ridants

[ctx: @info]
en: The view properties of all sub-folders will be changed. Do you want to continue?
wa: Les prôpietés di tos les ridants efant seront candjîs. Tcheryî pus lon?

[ctx: @info]
en: The view properties of all folders will be changed. Do you want to continue?
wa: Les prôpietés di tos les ridants seront candjîs. Tcheryî pus lon?

[ctx: @title:window]
en: Applying View Properties
wa: Dji mete en alaedje les prôpietés di vuwe

[ctx: @info:progress]
en: Counting folders: %1
wa: Contant les ridants: %1

[ctx: @info:progress]
en: Folders: %1
wa: Ridants: %1

en: Zoom
wa: Zoumer

[ctx: Description for zoom-slider (accessibility)]
en: Sets the size of the file icons.
wa: Defini l' grandeu des imådjetes des fitchîs.

en: Stop
wa: Hôw

[ctx: @tooltip]
en: Stop loading
wa: Arester di tcherdjî

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Zoom Slider
wa: Håyner l' boton d' acinseu pol zoumaedje

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free
wa: %1 libe

en: Select Remote Charset
wa: Tchoezi djeu d' caracteres då lon

en: Default
wa: Prémetou

en: Reload
wa: Ritcherdjî

en: Are you sure you want to open 1 item? | Are you sure you want to open %1 items?
wa[0]: Voloz vs drovi on cayet po do bon ?
wa[1]: Voloz vs drovi %1 cayets po do bon ?

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Column Widths
wa: Lårdjeurs otomatikes des colones

[ctx: @action:inmenu]
en: Custom Column Widths
wa: Lårdjeurs des colones a vosse môde

[ctx: @info:status]
en: Delete operation completed.
wa: Dj' a stî å coron di l' operåcion di disfaçaedje.

[ctx: @info:status]
en: The location is empty.
wa: L' eplaeçmint est vude.

[ctx: @info:status]
en: The location '%1' is invalid.
wa: L' eplaeçmint «%1» n' est nén valide.

[ctx: @action "Move to Trash" for non-local files, etc.]
en: Delete (using shortcut for Trash)
wa: Disfacer (e s' siervant do rascourti pol Batch)

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
wa: Prôpietés

[ctx: @info]
en: Show preview of files and folders
wa: Mostrer des prévoeyaedjes des fitchîs et des ridants

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Folders First
wa: Ridants aprume

[ctx: @action:inmenu View]
en: Sort By
wa: Relére pa

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show in Groups
wa: Håyner e groupes

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Icons
wa: Imådjetes

[ctx: @info]
en: Icons view mode
wa: Môde di håynaedje en imådjetes

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Compact
wa: Rastrindou

[ctx: @info]
en: Compact view mode
wa: Môde di håynaedje rastrindou

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Details
wa: Detays

[ctx: @info]
en: Details view mode
wa: Môde di håynaedje avou les detays
