doodle 0.6.7 - en to cs translation catalogue (107 entries)

en: consider strings to match if DISTANCE letters are different
cs: pokládat řetězec za shodný, i když se liší o DISTANCE znaků

en: build database (default is to search)
cs: sestavit databázi (výchozí je funkce hledání)

en: use location FILENAME to store doodle database
cs: použít umístění FILENAME pro uchování databáze doodle

en: for each matching file, print the extracted keywords
cs: pro každý odpovídající soubor vypsat získaná klíčová slova

en: add the filename to the list of keywords (use when building database)
cs: přidat název souboru do seznamu klíčových slov (použít při sestavování databáze)

en: print this help page
cs: vypsat tuto stránku s nápovědou

en: be case-insensitive (use when searching)
cs: rozlišovat velikost písmen (použít při hledání)

en: load an extractor plugin named LIBRARY
cs: načíst zásuvný modul pro získávání dat nazvaný LIBRARY

en: log keywords to a file named FILENAME
cs: evidovat klíčová slova do souboru s názvem FILENAME

en: do not load default set of extractor plugins
cs: nenačítat výchozí sadu zásuvných modulů na získávání dat

en: set the memory limit to SIZE MB (for the tree).
cs: nastavit paměťový limit na SIZE MB (pro strom).

en: print suffix tree (for debugging)
cs: vypsat strom přípon (pro ladění)

en: exclude given paths from building or searching
cs: zadané cesty vynechat ze sestavování nebo hledání

en: print the version number
cs: vypsat číslo verze

en: be verbose
cs: podrobně

en: doodle [OPTIONS] ([FILENAMES]*|[KEYWORDS]*)
cs: doodle [PŘEPÍNAČE] ([NÁZVY_SOUBORŮ]*|[KLÍČOVÁ_SLOVA]*)

en: Index and search meta-data of files.
cs: Indexuje a prohledává metadata souborů.

en: Pruned: %s
cs: Pročištěno: %s

en: Call to '%s' for file '%s' failed: %s
cs: Volání „%s“ pro soubor „%s“ selhalo: %s

en: Processing '%s'
cs: Zpracovává se „%s“

en: No database specified.  Aborting.
cs: Neurčena žádná databáze. Končí se.

en: '%s' is an invalid database filename (has a colon) for building database (option '%s').
cs: „%s“ není platný název databázového souboru (obsahuje dvojtečku) pro sestavení databáze (přepínač „%s“).

en: Could not open '%s' for logging: %s.
cs: Nelze otevřít „%s“ pro evidování: %s

en: Indexing '%s'
cs: Indexuje se „%s“

en: Keywords for matching file '%s':
cs: Klíčová slova pro odpovídající soubor „%s“:

en: No database specified. Aborting.
cs: Neurčena žádná databáze. Končí se.

en: Call to '%s' for file '%s' failed: %s.
cs: Volání „%s“ pro soubor „%s“ selhalo: %s.

en: Searching for '%s':
cs: Vyhledává se „%s“:

en: Warning: search string is longer than %d characters, search will not work.
cs: Varování: hledaný řetězec je delší než %d znaků, hledání nebude pracovat.

en: Warning: search string is longer than %d characters, search may not work properly.
cs: Varování: hledaný řetězec je delší než %d znaků, hledání nemusí pracovat správně.

en: 	Not found!
cs: 	Nenalezeno!

en: You must pass a number to the '%s' option.
cs: Přepínači „%s“ musíte předat číslo.

en: The options '%s' and '%s' cannot be used together!
cs: Přepínače „%s“ a „%s“ nelze použít dohromady!

en: Specified memory limit is too high.
cs: Zadaný paměťový limit je příliš vysoký.

en: Version %s
cs: Verze %s

en: Use '--help' to get a list of options.
cs: Použijte „--help“ k získání seznamu přepínačů.

en: Invoke with filenames or directories to index!
cs: Zavolejte s názvy souborů a/nebo složek, které se mají indexovat!

en: Invoke with query terms to search for!
cs: Zavolejte s dotazem na pojem, který se má hledat!

en: run in debug mode, do not daemonize
cs: spustit v ladicím režimu, ne jako démona

en: add the filename to the list of keywords
cs: přidat název souboru do seznamu klíčových slov

en: log activity to a file named FILENAME
cs: evidovat aktivity do souboru s názvem FILENAME

en: doodled [OPTIONS] [FILENAMES]
cs: doodled [PŘEPÍNAČE] [NÁZVY_SOUBORŮ]

en: Continuously index files in the background.
cs: Průběžně na pozadí indexuje soubory.

en: Event processing thread created.
cs: Vlákno na zpracování událostí vytvořeno.

en: Call to '%s' failed: %s
cs: Volání „%s“ selhalo: %s

en: Will monitor directory '%s' for changes.
cs: Složka „%s“ se bude sledovat ohledně změn.

en: Processing file '%s'.
cs: Zpracovává se soubor „%s“.

en: Main worker thread created.
cs: Hlavní pracovní vlákno vytvořeno.

en: Failed to spawn event processing thread.
cs: Selhalo stvoření vlákna na zpracování událostí.

en: Registering with FAM for file system events.
cs: Registruje se k FAM (sledování změn souborů) kvůli událostem souborového systému.

en: doodled startup complete.  Now waiting for FAM events.
cs: Aplikace doodle spuštěna. Nyní čeká na události FAM (změny souborů).

en: Error disconnecting from fam.
cs: Chyba při odpojování od FAM (sledování změn souborů).

en: Failed to connect to fam.  Aborting.
cs: Selhalo připojení k FAM (sledování změn souborů). Ukončuje se.

en: Failed to create worker thread: %s
cs: Selhalo vytvoření pracovního vlákna: %s

en: doodled is shutting down.
cs: Aplikace doodled se ukončuje.

en: No files exist that doodled would monitor for changes.  Exiting.
cs: Neexistuje žádný soubor, který by mohla aplikace doodle sledovat kvůli změnám. Končí se.

en: Cancelling fam monitor '%s'.
cs: Ruší se sledování změn souborů (FAM) „%s“.

en: Unloading libextractor plugins.
cs: Uvolňuje se zásuvný modul libextractor.

en: Invoke with filenames or directories to monitor!
cs: Zavolejte s názvy souborů a/nebo složek, které se mají sledovat!

en: Assertion failed at %s:%d.
cs: Uplatnění selhalo na %s:%d.

en: Scanning '%s'
cs: Prochází se „%s“

en: Access to directory '%s' was denied.
cs: Přístup ke složce „%s“ byl odepřen.

en: %s: option `%s' is ambiguous
cs: %s: přepínač „%s“ je nejednoznačný

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
cs: %s: přepínač „--%s“ nedovoluje žádný argument

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
cs: %s: přepínač „%c%s“ nedovoluje žádný argument

en: %s: option `%s' requires an argument
cs: %s: přepínač „%s“ vyžaduje argument

en: %s: unrecognized option `--%s'
cs: %s: nerozpoznaný přepínač „--%s“

en: %s: unrecognized option `%c%s'
cs: %s: nerozpoznaný přepínač „%c%s“

en: %s: illegal option -- %c
cs: %s: nedovolený přepínač -- %c

en: %s: invalid option -- %c
cs: %s: neplatný přepínač -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
cs: %s: přepínač vyžaduje argument -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
cs: %s: přepínač „-W %s“ je nejednoznačný

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
cs: %s: přepínač „-W %s“ nedovoluje žádný argument

en: FATAL: MALLOC called with size 0!
cs: KRITICKÁ CHYBA: MALLOC voláno s velikostí 0!

en: FATAL: MALLOC called with size < 0!
cs: KRITICKÁ CHYBA: MALLOC voláno s velikostí < 0!

en: FATAL: %s
cs: KRITICKÁ CHYBA: %s

en: FATAL: STRDUP called with str NULL!
cs: KRITICKÁ CHYBA: STRDUP voláno s řetězcem NULL!

en: FATAL: can not allocate %u * %d elements (number too large) at %s:%d.
cs: KRITICKÁ CHYBA: nelze alokovat %u * %d prvků (počet je příliš velký) v %s:%d.

en: Usage: %s
    %s
cs: Použití: %s
    %s

en: Arguments mandatory for long options are also mandatory for short options.
cs: Argumenty povinné pro dlouhé přepínače jsou povinné i pro krátké přepínače.

en: Loading default set of libextractor plugins.
cs: Načítá se výchozí sada zásuvných modulů na získávání dat.

en: Loading libextractor plugins: '%s'
cs: Načítá se zásuvný modul libextractor: „%s“

en: Short read at offset %llu (attempted to read %llu bytes).
cs: Krátké čtení na pozici %llu (pokus číst %llu bajtů).

en: '%s' failed: %s
cs: „%s“ selhalo: %s

en: Short write at offset %llu (wanted to write %llu bytes).
cs: Krátký zápis na pozici %llu (snaha zapsat %llu bajtů).

en: Assertion failed at %s:%d.
    Database format error!
cs: Uplatnění selhalo na %s:%d.
    Chyba formátu databáze!

en: Memory limit (%u bytes) hit, serializing some data.
cs: Narazilo se na paměťový limit (%u bajtů), serializují se některá data.

en: Reduced memory consumption for suffix tree to %u bytes.
cs: Snížena spotřeba paměti pro strom přípon na %u bajtů.

en: Assertion failed at %s:%d: %llu > %llu or %llu > %llu.
cs: Uplatnění selhalo na %s:%d: %llu > %llu nebo %llu > %llu.

en: Assertion failed at %s:%d: %llu > %llu.
cs: Uplatnění selhalo na %s:%d: %llu > %llu.

en: Could not open '%s': %s
cs: Nelze otevřít „%s“: %s

en: Could not lock database '%s': %s
cs: Nelze zamknout databázi „%s“: %s

en: Database file '%s' is from incomplete database build.  I will remove it and rebuild the database.
cs: Databázový soubor „%s“ je z neúplného sestavení databáze. Bude odstraněn a databáze přebudována.

en: Could not unlink '%s': %s
cs: Nelze smazat „%s“: %s

en: Database file '%s' has wrong magic code.
cs: Databázový soubor „%s“ má nesprávný magický kód.

en: Error reading database '%s' at %s.%d.
cs: Chyba čtení databáze „%s“ v %s.%d.

en: Database '%s' does not exist.
cs: Databáze „%s“ neexistuje.

en: Error creating database '%s' at %s:%d: %s
cs: Chyba vytváření databáze „%s“ v %s:%d: %s

en: Could not open temporary file '%s': %s
cs: Nelze otevřít dočasný soubor „%s“: %s

en: Writing doodle database to temporary file '%s'.
cs: Databáze doodle se zapisuje do dočasného souboru „%s“.

en: Could not remove old database '%s': %s
cs: Nelze odstranit starou databázi „%s“: %s

en: Assertion failed at %s:%d!
cs: Uplatnění selhalo na %s:%d!

en: Adding keyword '%s' for file '%s'.
cs: Přidává se klíčové slovo „%s“ pro soubor „%s“.

en: Removing the keywords for file '%s'.
cs: Odebírá se klíčové slovo pro soubor „%s“.

en: Scanning filesystem in order to remove obsolete entries from existing database.
cs: Prochází se souborový systém, aby se odstranily zastaralé záznamy ze stávající databáze.

en: File '%s' could not be accessed: %s. Removing file from index.
cs: Nelze přistupovat k souboru „%s“: %s. Soubor se odebírá z indexu.

en: File '%s' is not a regular file. Removing file from index.
cs: Soubor „%s“ není běžný soubor. Odstraňuje se z indexu.
