doodle 0.7.0 - en to eo translation catalogue (107 entries)

en: consider strings to match if DISTANCE letters are different
eo: kalkuli je ĉenoj por kongruado, se DISTANCO literoj malsamas

en: build database (default is to search)
eo: konstrui datumbazon (apriore ni serĉas)

en: use location FILENAME to store doodle database
eo: uzi lokon DOSIERNOMO por konservi la datumbazon de Doodle

en: for each matching file, print the extracted keywords
eo: por ĉiu kongruinta dosiero, printi la eltiritajn ĉefvortojn

en: add the filename to the list of keywords (use when building database)
eo: aldoni la dosiernomon al la listo de ĉefvortoj (uzi dum konstruado de datumbazo)

en: print this help page
eo: printi tiun ĉi helpo-paĝon

en: be case-insensitive (use when searching)
eo: preteratenti usklecon (dum serĉado)

en: load an extractor plugin named LIBRARY
eo: ŝargi je eltirila kromaĵo nomata BIBLIOTEKO

en: log keywords to a file named FILENAME
eo: protokoli ĉefvortojn al dosiero nomata DOSIERO

en: do not load default set of extractor plugins
eo: ne ŝargi je apriora aro da eltirilaj kromaĵoj

en: set the memory limit to SIZE MB (for the tree).
eo: difini la memorlimon al GRANDO MB (por la arbo).

en: print suffix tree (for debugging)
eo: printi sufiksan arbon (por sen-erarigo)

en: exclude given paths from building or searching
eo: forigi la indikitajn vojojn de konstruado aŭ de serĉado

en: print the version number
eo: printi la versi-numeron

en: be verbose
eo: esti detalema

en: doodle [OPTIONS] ([FILENAMES]*|[KEYWORDS]*)
eo: doodle [PREFEROJ] ([DOSIERNOMOJ]*|[ĈEFVORTOJ]*)

en: Index and search meta-data of files.
eo: Indeksi kaj serĉi metadatumaron de dosieroj.

en: Pruned: %s
eo: Fortondite: %s

en: Call to '%s' for file '%s' failed: %s
eo: Voko al '%s' por la dosiero '%s' fiaskis: %s

en: Processing '%s'
eo: Procezado de '%s'

en: No database specified.  Aborting.
eo: Neniu datumbazo estis indikata. Ni ĉesas.

en: '%s' is an invalid database filename (has a colon) for building database (option '%s').
eo: '%s' estas malvalida datumbaza dosiernomo (ĝi havas dupunkton) por kreado de datumbazo (preferilo '%s').

en: Could not open '%s' for logging: %s.
eo: Ne eblis malfermi '%s' por protokoli: %s.

en: Indexing '%s'
eo: Indeksado de '%s'

en: Keywords for matching file '%s':
eo: Ĉefvortoj por la kongruinta dosiero '%s':

en: No database specified. Aborting.
eo: Neniu datumbazo estis indikata. Ni ĉesas.

en: Call to '%s' for file '%s' failed: %s.
eo: Voko al '%s' por la dosiero '%s' fiaskis: %s.

en: Searching for '%s':
eo: Serĉado de '%s':

en: Warning: search string is longer than %d characters, search will not work.
eo: Averto: serĉa ĉeno estas pli longa ol %d signoj, serĉado ne funkcios.

en: Warning: search string is longer than %d characters, search may not work properly.
eo: Averto: serĉa ĉeno estas pli longa ol %d signoj, serĉado povas ne funkcii ĝuste.

en: 	Not found!
eo: 	Ne trovite!

en: You must pass a number to the '%s' option.
eo: Vi devas pasi numeron al la preferilon '%s'.

en: The options '%s' and '%s' cannot be used together!
eo: La preferilojn '%s' kaj '%s' ne povas esti uzataj kune!

en: Specified memory limit is too high.
eo: La indikita memorlimo estas tro granda.

en: Version %s
eo: Versio %s

en: Use '--help' to get a list of options.
eo: Uzu '--help' por ricevi liston de preferoj.

en: Invoke with filenames or directories to index!
eo: Alvoki kun dosiernomoj aŭ dosierujoj por indeksi!

en: Invoke with query terms to search for!
eo: Alvoki kun petaj terminoj por priserĉi!

en: run in debug mode, do not daemonize
eo: ruliĝi laŭ sen-erariga reĝimo, ne demonigi

en: add the filename to the list of keywords
eo: aldoni la dosiernomon al la listo de ĉefvortoj

en: log activity to a file named FILENAME
eo: protokoli aktivado al dosiero nomata DOSIERNOMO

en: doodled [OPTIONS] [FILENAMES]
eo: doodled [PREFEROJ] [DOSIERNOMOJ]

en: Continuously index files in the background.
eo: Daŭre indeksi dosierojn fone.

en: Event processing thread created.
eo: Event-proceziga fadeno estis kreata.

en: Call to '%s' failed: %s
eo: Alvoko al '%s' fiaskis: %s

en: Will monitor directory '%s' for changes.
eo: La dosierujo '%s' estos observata je ŝanĝoj.

en: Processing file '%s'.
eo: Procezado de la dosiero '%s'.

en: Main worker thread created.
eo: Ĉeflaboranta fadeno estis kreata.

en: Failed to spawn event processing thread.
eo: Malsukceso dum lanĉo de event-proceziga fadeno.

en: Registering with FAM for file system events.
eo: Registrado ĉe FAM por dosier-sistemaj eventoj.

en: doodled startup complete.  Now waiting for FAM events.
eo: Ekigo de doodled plenumiĝis. Nun ni atendas eventojn FAM.

en: Error disconnecting from fam.
eo: Eraro dum malkonekto de fam.

en: Failed to connect to fam.  Aborting.
eo: Malsukceso dum konekto al fam. Ni ĉesas.

en: Failed to create worker thread: %s
eo: Malsukceso dum kreado de laboranta fadeno: %s

en: doodled is shutting down.
eo: doodled ĉesas.

en: No files exist that doodled would monitor for changes.  Exiting.
eo: Ekzista neniu dosiero kiun doodled povus observi je ŝanĝoj. Ĉeso.

en: Cancelling fam monitor '%s'.
eo: Rezigno pri observilo fam '%s'.

en: Unloading libextractor plugins.
eo: Malŝargo je kromaĵoj de libextractor.

en: Invoke with filenames or directories to monitor!
eo: Alvoki kun dosiernomoj aŭ dosierujoj por observadi!

en: Assertion failed at %s:%d.
eo: Aserto fiaskis ĉe %s:%d.

en: Scanning '%s'
eo: Skanado de '%s'

en: Access to directory '%s' was denied.
eo: Aliro al la dosierujo '%s' estis malpermesata.

en: %s: option `%s' is ambiguous
eo: %s: preferilo '%s' estas dusenca

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
eo: %s: preferilo '--%s' ne permesas argumenton

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
eo: %s: preferilo '%c%s' ne permesas argumenton

en: %s: option `%s' requires an argument
eo: %s: preferilo '%s' postulas argumenton

en: %s: unrecognized option `--%s'
eo: %s: nekonata preferilo '--%s'

en: %s: unrecognized option `%c%s'
eo: %s: nekonata preferilo '%c%s'

en: %s: illegal option -- %c
eo: %s: malpermesata preferilo -- %c

en: %s: invalid option -- %c
eo: %s: malvalida preferilo -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
eo: %s: preferilo postulas argumenton -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
eo: %s: preferilo '-W %s' estas dusenca

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
eo: %s: preferilo '-W %s' ne permesas argumenton

en: FATAL: MALLOC called with size 0!
eo: NERIPAREBLE: MALLOC estis vokata kun grando 0!

en: FATAL: MALLOC called with size < 0!
eo: NERIPAREBLE: MALLOC estis vokata kun grando < 0!

en: FATAL: %s
eo: NERIPAREBLE: %s

en: FATAL: STRDUP called with str NULL!
eo: NERIPAREBLE: STRDUP estis vokata kun ĉeno NULL!

en: FATAL: can not allocate %u * %d elements (number too large) at %s:%d.
eo: NERIPAREBLE: ne eblas rezervi %u * %d elementojn (tro granda numero) ĉe %s:%d.

en: Usage: %s
    %s
eo: Uzado: %s
    %s

en: Arguments mandatory for long options are also mandatory for short options.
eo: Nepraj argumentoj por longaj preferiloj ankaŭ nepras por mallongaj preferiloj.

en: Loading default set of libextractor plugins.
eo: Ŝargado je apriora aro da kromaĵoj de libextractor.

en: Loading libextractor plugins: '%s'
eo: Ŝargado je kromaĵoj de libextractor: '%s'

en: Short read at offset %llu (attempted to read %llu bytes).
eo: Mallonga lego ĉe deŝovo %llu (ni provis legi %llu bajtojn).

en: '%s' failed: %s
eo: '%s' fiaskis: %s

en: Short write at offset %llu (wanted to write %llu bytes).
eo: Mallonga skribo ĉe deŝovo %llu (ni volis skribi %llu bajtojn).

en: Assertion failed at %s:%d.
    Database format error!
eo: Aserto fiaskis ĉe %s:%d.
    Eraro pri datumbaza formo!

en: Memory limit (%u bytes) hit, serializing some data.
eo: Memorlimo (%u bajtoj) esti trafata, ni envicigas kelkan datumaron.

en: Reduced memory consumption for suffix tree to %u bytes.
eo: Limigi memorkonsumon por sufiksa arbo al %u bajtoj.

en: Assertion failed at %s:%d: %llu > %llu or %llu > %llu.
eo: Aserto fiaskis ĉe %s:%d: %llu > %llu aŭ %llu > %llu.

en: Assertion failed at %s:%d: %llu > %llu.
eo: Aserto fiaskis ĉe %s:%d: %llu > %llu.

en: Could not open '%s': %s
eo: Ne eblis malfermi '%s': %s

en: Could not lock database '%s': %s
eo: Ne eblis ŝlosi la datumbazon '%s': %s

en: Database file '%s' is from incomplete database build.  I will remove it and rebuild the database.
eo: La datumbaza dosiero '%s' estas el nekompleta datumbaza konstruo. Ni forigos ĝin kaj rekonstruos datumbazon.

en: Could not unlink '%s': %s
eo: Ne eblis forligi '%s': %s

en: Database file '%s' has wrong magic code.
eo: La datumbaza dosiero '%s' havas malĝustan magi-kodon.

en: Error reading database '%s' at %s.%d.
eo: Eraro dum legado de datumbazo '%s' ĉe %s.%d.

en: Database '%s' does not exist.
eo: La datumbazo '%s' ne ekzistas.

en: Error creating database '%s' at %s:%d: %s
eo: Eraro dum kreado de datumbazo '%s' ĉe %s:%d: %s

en: Could not open temporary file '%s': %s
eo: Ne eblis malfermi la provizoran dosieron '%s': %s

en: Writing doodle database to temporary file '%s'.
eo: Skribado de datumbazo doodle al la provizora dosiero '%s'.

en: Could not remove old database '%s': %s
eo: Ne eblis forigi la malnovan datumbazon '%s': %s

en: Assertion failed at %s:%d!
eo: Aserto fiaskis ĉe %s:%d!

en: Adding keyword '%s' for file '%s'.
eo: Aldono de la ĉefvorto '%s' por la dosiero '%s'.

en: Removing the keywords for file '%s'.
eo: Forigo de ĉefvortoj por la dosiero '%s'.

en: Scanning filesystem in order to remove obsolete entries from existing database.
eo: Skanado de dosiersistemo por forigi malaktualajn erojn el la ekzistanta datumbazo.

en: File '%s' could not be accessed: %s. Removing file from index.
eo: La dosiero '%s' ne estas alirebla: %s. Ni forigas la dosieron el indekso.

en: File '%s' is not a regular file. Removing file from index.
eo: La dosiero '%s' ne estas ordinara dosiero. Ni forigas la dosieron el indekso.
