doodle 0.3.0 - en to eu translation catalogue (31 entries)

en: build database (default is to search)
eu: sortu datubasea (bilatzea da lehenetsia)

en: use location FILENAME to store doodle database
eu: erabili FITXATEGI-IZENA kokapena doodle datubasea gordetzeko

en: add the filename to the list of keywords (use when building database)
eu: gehitu fitxategi-izena hitz-gako zerrendara (erabili datubasea sortzerakoan)

en: print this help page
eu: laguntza orri hau inprimatu

en: be case-insensitive (use when searching)
eu: ezberdindu letra-larriak (erabili bilatzerakoan)

en: load an extractor plugin named LIBRARY
eu: kargatu LIBRARY deituriko plugin-a

en: do not load default set of extractor plugins
eu: ez kargatu lehenetsitako extraktorearen plugin sorta

en: print suffix tree (for debugging)
eu: inprimatu atze-zuahitza (debug-atzeko)

en: print the version number
eu: bertsio zenbakia inprimatu

en: Processing '%s'
eu: '%s' prezesatzen

en: No database specified.  Aborting.
eu: Ez da datubaserik espezifikatu.  Abortatzen.

en: Indexing '%s'
eu: '%s' indexatzen

en: Keywords for matching file '%s':
eu: Hitz-gakoa '%s' fitxategia aurkitzeko:

en: No database specified. Aborting.
eu: Ez da datubaserik espezifikatu. Abortatzen.

en: Searching for '%s':
eu: '%s' bilatzen:

en: 	Not found!
eu: 	Ez da aurkitu!

en: You must pass a number to the '%s' option.
eu: Zenbaki bat pasa behar diozu '%s' aukerari.

en: The options '%s' and '%s' cannot be used together!
eu: '%s' eta '%s' aukerak ezin dira batera erabili!

en: Version %s
eu: %s bertsioa

en: Scanning '%s'
eu: '%s' eskaneatzen

en: Access to directory '%s' was denied.
eu: '%s' direktoriora sarrera debekatua izan da.

en: Usage: %s
    %s
eu: Erabilera: %s
    %s

en: Loading default set of libextractor plugins.
eu: Lehenetsitako libextractor plugin-ak kargatzen.

en: Loading libextractor plugins: '%s'
eu: Libextraktor-en plugin-ak kargatzen: '%s'

en: Could not open '%s': %s
eu: Ezin izan da '%s' ireki: %s

en: Database file '%s' has wrong magic code.
eu: '%s' datubase fitxategiak kode magikoa gaizki du.

en: Error reading database '%s' at %s.%d.
eu: Errorea '%s' datubasea irakurtzerakoan %s.%d-n.

en: Error creating database '%s' at %s:%d: %s
eu: Errorea '%s' datu basea sortzerakoan %s:%d-n: %s

en: Adding keyword '%s' for file '%s'.
eu: '%s' hitz-gakoa gehitzen '%s' fitxategiari.

en: File '%s' could not be accessed: %s. Removing file from index.
eu: Ezin izan da '%s' fitxategira sartu: %s. Fitxategia indizetik ezabatzen.

en: File '%s' is not a regular file. Removing file from index.
eu: '%s'·fitxategia ez da fitxategi erregular bat.·Fitxategia·indizetik·ezabatzen.
