doodle 0.6.6 - en to ga translation catalogue (107 entries)

en: consider strings to match if DISTANCE letters are different
ga: glac le teaghráin mar an gcéanna má tá FAD litir dhifriúil ann, ar a laghad

en: build database (default is to search)
ga: cruthaigh bunachar sonraí (cuardach réamhshocraithe)

en: use location FILENAME to store doodle database
ga: sábháil an bunachar sonraí doodle sa chomhad FILENAME

en: for each matching file, print the extracted keywords
ga: taispeáin na lorgfhocail asbhainte do gach ceann de na comhaid chomhoiriúnaithe

en: add the filename to the list of keywords (use when building database)
ga: cuir an t-ainm comhaid leis an liosta lorgfhocal (úsáid agus an bunachar sonraí á thógáil)

en: print this help page
ga: priontáil an leathanach cabhrach seo

en: be case-insensitive (use when searching)
ga: déan neamhshuim ar cheannlitreacha vs. litreacha beaga (agus ag cuardach)

en: load an extractor plugin named LIBRARY
ga: luchtaigh breiseán asbhainteora agus ainm LEABHARLANN air

en: log keywords to a file named FILENAME
ga: logáil lorgfhocail i gCOMHAD

en: do not load default set of extractor plugins
ga: ná luchtaigh na breiseáin asbhainteora réamhshocraithe

en: set the memory limit to SIZE MB (for the tree).
ga: socraigh an t-uasmhéid cuimhne mar MÉID MB (don ghéagchóras).

en: print suffix tree (for debugging)
ga: taispeáin an géagchóras iarmhíre (le haghaidh dífhabhtaithe)

en: exclude given paths from building or searching
ga: fág na conairí tugtha as le linn tógáil nó cuardach

en: print the version number
ga: taispeáin an leagan

en: be verbose
ga: bí foclach

en: doodle [OPTIONS] ([FILENAMES]*|[KEYWORDS]*)
ga: doodle [ROGHANNA] ([COMHAID]*|[LORGFHOCAIL]*)

en: Index and search meta-data of files.
ga: Innéacsaigh agus cuardaigh meiteashonraí de chomhaid.

en: Pruned: %s
ga: Bearrtha: %s

en: Call to '%s' for file '%s' failed: %s
ga: Theip ar ghlao '%s' do chomhad '%s': %s

en: Processing '%s'
ga: '%s' á phróiseáil

en: No database specified.  Aborting.
ga: Níl aon bhunachar sonraí tugtha.  Ag tobscor.

en: '%s' is an invalid database filename (has a colon) for building database (option '%s').
ga: Níl '%s' ina ainm comhaid bailí (tá idirstad ann) le haghaidh tógála (rogha '%s').

en: Could not open '%s' for logging: %s.
ga: Níorbh fhéidir '%s' a oscailt chun logáil: %s.

en: Indexing '%s'
ga: '%s' á innéacsú

en: Keywords for matching file '%s':
ga: Lorgfhocail do chomhad comhoiriúnaithe '%s':

en: No database specified. Aborting.
ga: Níl aon bhunachar sonraí ceaptha.  Ag tobscor.

en: Call to '%s' for file '%s' failed: %s.
ga: Theip ar ghlao '%s' do chomhad '%s': %s.

en: Searching for '%s':
ga: Ag déanamh cuardach ar '%s':

en: Warning: search string is longer than %d characters, search will not work.
ga: Rabhadh: tá an teaghrán cuardaigh níos faide ná %d carachtar, ní fheidhmeoidh an cuardach.

en: Warning: search string is longer than %d characters, search may not work properly.
ga: Rabhadh: tá an teaghrán cuardaigh níos faide ná %d carachtar, is féidir nach bhfeidhmeoidh an cuardach go ceart.

en: 	Not found!
ga: 	Ar iarraidh!

en: You must pass a number to the '%s' option.
ga: Ní foláir rogha uimhriúil leis an rogha '%s'.

en: The options '%s' and '%s' cannot be used together!
ga: ní cheadaítear na roghanna '%s' agus '%s' le chéile!

en: Specified memory limit is too high.
ga: Is ró-ard an t-uasmhéid cuimhne tugtha.

en: Version %s
ga: Leagan %s

en: Use '--help' to get a list of options.
ga: Bain úsáid as '--help' le haghaidh níos mó roghanna.

en: Invoke with filenames or directories to index!
ga: Cuir ar siúl le hainmneacha comhaid nó comhadlanna chun innéacs a dhéanamh!

en: Invoke with query terms to search for!
ga: Cuir ar siúl le focail chun cuardach a dhéanamh!

en: run in debug mode, do not daemonize
ga: rith sa mhód dífhabhtaithe, ná rith mar dheamhan

en: add the filename to the list of keywords
ga: cuir an t-ainm comhaid leis an liosta lorgfhocal

en: log activity to a file named FILENAME
ga: úsáid logchomhad darbh ainm COMHAD

en: doodled [OPTIONS] [FILENAMES]
ga: doodled [ROGHANNA] [COMHAID]

en: Continuously index files in the background.
ga: Innéacsaigh comhaid go leanúnach sa chúlra.

en: Event processing thread created.
ga: Cruthaíodh snáithe le haghaidh próiseála teagmhas.

en: Call to '%s' failed: %s
ga: Theip ar ghlao '%s': %s

en: Will monitor directory '%s' for changes.
ga: Déan monatóireacht ar athruithe sa chomhadlann '%s'.

en: Processing file '%s'.
ga: Comhad '%s' á phróiseáil.

en: Main worker thread created.
ga: Cruthaíodh an príomhshnáithe oibre.

en: Failed to spawn event processing thread.
ga: Theip ar thosú an tsnáithe le haghaidh próiseála teagmhas.

en: Registering with FAM for file system events.
ga: Ag clárú le FAM le haghaidh teagmhas an chórais comhad.

en: doodled startup complete.  Now waiting for FAM events.
ga: Tosú doodled curtha i gcrích.  Ag feitheamh le teagmhais FAM anois.

en: Error disconnecting from fam.
ga: Earráid le linn dínasctha ó fam.

en: Failed to connect to fam.  Aborting.
ga: Theip ar nascadh le fam.  Ag tobscor.

en: Failed to create worker thread: %s
ga: Theip ar chruthú an tsnáithe oibre: %s

en: doodled is shutting down.
ga: doodled á stopadh.

en: No files exist that doodled would monitor for changes.  Exiting.
ga: Níl aon chomhad ann ar a ndéanfadh doodled monatóireacht.  Ag scor.

en: Cancelling fam monitor '%s'.
ga: Monatóir fam '%s' á chealú.

en: Unloading libextractor plugins.
ga: Breiseáin libextractor á ndíluchtú.

en: Invoke with filenames or directories to monitor!
ga: Cuir ar siúl le hainmneacha comhaid nó comhadlanna le monatóiriú!

en: Assertion failed at %s:%d.
ga: Theip ar dhearbhú ag %s:%d.

en: Scanning '%s'
ga: '%s' á scanadh

en: Access to directory '%s' was denied.
ga: Diúltaíodh cead rochtana ar an chomhadlann '%s'.

en: %s: option `%s' is ambiguous
ga: %s: Tá an rogha `%s' débhríoch

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
ga: %s: ní cheadaítear argóint i ndiaidh na rogha `--%s'

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
ga: %s: ní cheadaítear argóint i ndiaidh na rogha `%c%s'

en: %s: option `%s' requires an argument
ga: %s: tá argóint de dhíth i ndiaidh na rogha `%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
ga: %s: rogha anaithnid `--%s'

en: %s: unrecognized option `%c%s'
ga: %s: rogha anaithnid `%c%s'

en: %s: illegal option -- %c
ga: %s: rogha neamhcheadaithe -- %c

en: %s: invalid option -- %c
ga: %s: rogha neamhbhailí -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
ga: %s: tá argóint de dhíth i ndiaidh na rogha -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
ga: %s: Tá an rogha `-W %s' débhríoch

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
ga: %s: ní cheadaítear argóint i ndiaidh na rogha `-W %s'

en: FATAL: MALLOC called with size 0!
ga: MARFACH: ghlaodh MALLOC le hargóint 0!

en: FATAL: MALLOC called with size < 0!
ga: MARFACH: glaodh MALLOC le hargóint dhiúltach!

en: FATAL: %s
ga: MARFACH: %s

en: FATAL: STRDUP called with str NULL!
ga: MARFACH: glaodh STRDUP le hargóint NULL!

en: FATAL: can not allocate %u * %d elements (number too large) at %s:%d.
ga: MARFACH: ní féidir %u * %d réada a dháileadh (uimhir rómhór) ag %s:%d.

en: Usage: %s
    %s
ga: Úsáid: %s
    %s

en: Arguments mandatory for long options are also mandatory for short options.
ga: Is riachtanach le rogha ghearr aon argóint atá riachtanach leis an rogha fhada.

en: Loading default set of libextractor plugins.
ga: Breiseáin réamhshocraithe libextractor á luchtú.

en: Loading libextractor plugins: '%s'
ga: Breiseáin libextractor á luchtú: '%s'

en: Short read at offset %llu (attempted to read %llu bytes).
ga: Easpa ar léamh ag fritháireamh %llu (ag iarraidh %llu beart a léamh).

en: '%s' failed: %s
ga: Theip ar '%s': %s

en: Short write at offset %llu (wanted to write %llu bytes).
ga: Easpa ar scríobh ag fritháireamh %llu (ag iarraidh %llu beart a scríobh).

en: Assertion failed at %s:%d.
    Database format error!
ga: Theip ar dhearbhú ag %s:%d.
    Earráid i bhformáid bhunachar sonraí!

en: Memory limit (%u bytes) hit, serializing some data.
ga: Uasmhéid cuimhne (%u beart) sroichte, ag srathú roinnt sonraí.

en: Reduced memory consumption for suffix tree to %u bytes.
ga: Laghdaíodh cuimhne don ghéagchóras iarmhíre go %u beart.

en: Assertion failed at %s:%d: %llu > %llu or %llu > %llu.
ga: Theip ar dhearbhú ag %s:%d: %llu > %llu nó %llu > %llu.

en: Assertion failed at %s:%d: %llu > %llu.
ga: Theip ar dhearbhú ag %s:%d: %llu > %llu.

en: Could not open '%s': %s
ga: Níorbh fhéidir '%s' a oscailt: %s

en: Could not lock database '%s': %s
ga: Níorbh fhéidir bunachar sonraí '%s' a chur faoi ghlas: %s

en: Database file '%s' is from incomplete database build.  I will remove it and rebuild the database.
ga: Tháinig an comhad bunachair sonraí '%s' as tógáil neamhiomlán.  Scriosfaidh mé é agus atógfaidh mé an bunachar sonraí.

en: Could not unlink '%s': %s
ga: Níorbh fhéidir '%s' a dhínascadh: %s

en: Database file '%s' has wrong magic code.
ga: Tá uimhir dhraíochta mhícheart ar an gcomhad '%s'.

en: Error reading database '%s' at %s.%d.
ga: Earráid agus an bunachar sonraí '%s' á léamh ag %s.%d.

en: Database '%s' does not exist.
ga: Níl a leithéid de bhunachar sonraí '%s'.

en: Error creating database '%s' at %s:%d: %s
ga: Earráid agus bunachar sonraí '%s' á chruthú ag %s:%d: %s

en: Could not open temporary file '%s': %s
ga: Níorbh fhéidir comhad sealadach '%s' a oscailt: %s

en: Writing doodle database to temporary file '%s'.
ga: Ag scríobh bunachair sonraí doodle chuig comhad sealadach '%s'.

en: Could not remove old database '%s': %s
ga: Níorbh fhéidir seanbhunachar sonraí '%s' a bhaint: %s

en: Assertion failed at %s:%d!
ga: Theip ar dhearbhú ag %s:%d!

en: Adding keyword '%s' for file '%s'.
ga: Lorgfhocal nua '%s' don chomhad '%s'.

en: Removing the keywords for file '%s'.
ga: Lorgfhocail do chomhad '%s' á mbaint.

en: Scanning filesystem in order to remove obsolete entries from existing database.
ga: Córas comhad á scanadh chun go scriostar iontrálacha i léig ón bhunachar sonraí atá ann.

en: File '%s' could not be accessed: %s. Removing file from index.
ga: Níorbh fhéidir an comhad '%s' a rochtain: %s.  Á scriosadh ón innéacs.

en: File '%s' is not a regular file. Removing file from index.
ga: Níl '%s' ina ghnáthchomhad.  Á scriosadh ón innéacs.
