doodle 0.5.0 - en to sq translation catalogue (60 entries)

en: consider strings to match if DISTANCE letters are different
sq: konsidero stringat për t'u përputhur nëse shkronjat e DISTANCËS janë të ndryshme

en: build database (default is to search)
sq: krijo databazë (i prezgjedhur është kërkimi)

en: use location FILENAME to store doodle database
sq: përdor pozicionin EMRIFILE për të magazinuar databazën ndihmëse

en: for each matching file, print the extracted keywords
sq: për çdo file korrispondues, printo fjalëkyçet e nxjerra

en: add the filename to the list of keywords (use when building database)
sq: shto emrin e file tek lista e fjalëkyçeve (përdorur kur krijohet databaza)

en: print this help page
sq: printo këtë faqe ndihme

en: be case-insensitive (use when searching)
sq: mos vër re ndryshimin gërma të mëdha/vogla (përdoret gjatë kërkimit)

en: load an extractor plugin named LIBRARY
sq: ngarkon një LIBRARI me emrin e plugin të nxjerrësit

en: log keywords to a file named FILENAME
sq: regjistron fjalëkyçet tek një file me emrin EMRIFILE

en: do not load default set of extractor plugins
sq: mos ngarko rregullimin e prezgjedhur të plugins të nxjerrësit

en: set the memory limit to SIZE MB (for the tree).
sq: cakton kufirin e memorjes në MADHЁSIA MB (për degëzimin).

en: print suffix tree (for debugging)
sq: printo degëzimin e sufiksit (për debug)

en: exclude given paths from building or searching
sq: përjashton pozicionet e dhëna nga gjenerimi apo kërkimi

en: print the version number
sq: printo numrin e versionit

en: be verbose
sq: jeni shprehës

en: doodle [OPTIONS] ([FILENAMES]*|[KEYWORDS]*)
sq: doodle [OPCIONET] ([EMRATEFILE]*|[FJALËKYÇE]*)

en: Index and search meta-data of files.
sq: Indekson dhe kërkon meta-data të files.

en: Pruned: %s
sq: Pastruar: %s

en: Call to '%s' for file '%s' failed: %s
sq: Thirrja tek '%s' për file '%s' dështoi: %s

en: Processing '%s'
sq: Duke proçesuar '%s'

en: No database specified.  Aborting.
sq: Nuk është përcaktuar asnjë databazë.  Abortim.

en: '%s' is an invalid database filename (has a colon) for building database (option '%s').
sq: '%s' është emër i pavlefshëm databaze (ka një kollonë) për krijimin e databazës (opcioni '%s').

en: Could not open '%s' for logging: %s.
sq: E pamundur hapja e '%s' për futje: %s.

en: Indexing '%s'
sq: Duke indeksuar '%s'

en: Keywords for matching file '%s':
sq: Fjalë kyçe për file korrispondues '%s':

en: No database specified. Aborting.
sq: Nuk është përcaktuar asnjë databazë. Abortim.

en: Call to '%s' for file '%s' failed: %s.
sq: Thirrja tek '%s' për file '%s' dështoi: %s.

en: Searching for '%s':
sq: Duke kërkuar për '%s':

en: Warning: search string is longer than %d characters, search will not work.
sq: Kujdes: fraza e kërkimit është më e gjatë se %d gërma, kërkimi nuk do të funksionojë.

en: Warning: search string is longer than %d characters, search may not work properly.
sq: Kujdes: fraza e kërkimit është më e gjatë se %d gërma, kërkimi ndoshta mund të mos funksionojë si duhet.

en: 	Not found!
sq: 	Nuk u gjet!

en: You must pass a number to the '%s' option.
sq: Duhet t'i kaloni një numër opcionit '%s'.

en: The options '%s' and '%s' cannot be used together!
sq: Opcionet '%s' dhe '%s' nuk mund të përdoren së bashku!

en: Specified memory limit is too high.
sq: Limiti i caktuar i memorjes është tepër i lartë.

en: Version %s
sq: Versioni %s

en: Use '--help' to get a list of options.
sq: Përdor '--help' për të shikuar listën e opcioneve.

en: Invoke with filenames or directories to index!
sq: Thirr me emrat e file apo directories për indeksim!

en: Invoke with query terms to search for!
sq: Thirr me termet e kërkesës për të cilët duhet kërkuar!

en: Assertion failed at %s:%d.
sq: I pamundur vërtetimi tek %s: %d.

en: Scanning '%s'
sq: Duke kontrolluar '%s'

en: Access to directory '%s' was denied.
sq: Ndalohet hyrja tek directory '%s'.

en: Usage: %s
    %s
sq: Përdorimi: %s
    %s

en: Arguments mandatory for long options are also mandatory for short options.
sq: Argumentet detyrues për opcionet e gjata janë gjithashtu detyruese për opcionet e shkurtra.

en: Loading default set of libextractor plugins.
sq: Duke ngarkuar rregullimin e prezgjedhur të plugins të libextrator.

en: Loading libextractor plugins: '%s'
sq: Duke ngarkuar plugins e libextractor: '%s'

en: Assertion failed at %s:%d.
    Database format error!
sq: I pamundur vërtetimi tek %s: %d.
    Format i gabuar databaze!

en: Memory limit (%u bytes) hit, serializing some data.
sq: U arrit kufiri i kujtesës (%u bytes), po serializohen disa të dhëna.

en: Reduced memory consumption for suffix tree to %u bytes.
sq: Riduktohet konsumi i kujtesës për degëzimin e sufiksit në %u bytes.

en: Could not open '%s': %s
sq: E pamundur hapja e '%s': %s

en: Database file '%s' has wrong magic code.
sq: File '%s' i databazës ka kod magjik të gabuar.

en: Error reading database '%s' at %s.%d.
sq: Gabim gjatë ngarkimit të databazës '%s' në %s.%d.

en: Error creating database '%s' at %s:%d: %s
sq: Gabim gjatë krijimit të databazës '%s' në %s:%d: %s

en: Could not open temporary file '%s': %s
sq: E pamundur hapja e file të përkohshëm '%s': %s

en: Writing doodle database to temporary file '%s'.
sq: Duke shkruar databazën ndihmëse tek file i përkohshëm '%s'.

en: Could not remove old database '%s': %s
sq: I pamundur eleminimi i databazës së vjetër '%s': %s

en: Assertion failed at %s:%d!
sq: Dështoi vërtetimi tek %s:%d!

en: Adding keyword '%s' for file '%s'.
sq: Duke shtuar fjalëkyçin '%s' për file '%s'.

en: Removing the keywords for file '%s'.
sq: Duke hequr fjalëkyçet për file '%s'.

en: File '%s' could not be accessed: %s. Removing file from index.
sq: E pamundur futja tek file '%s': %s. File po hiqet nga treguesi.

en: File '%s' is not a regular file. Removing file from index.
sq: File '%s' nuk është një file i rregullt. File po hiqet nga treguesi.
