doodle-0.7.2 - en to nl translation catalogue (114 entries)

en: DISTANCE
nl: AFSTAND

en: consider strings to match if DISTANCE letters are different
nl: tekenreeksen als overeenkomend zien als dit aantal letters verschilt

en: build database (default is to search)
nl: gegevensbank aanmaken (standaard is zoeken)

en: FILENAME
nl: BESTANDSNAAM

en: use location FILENAME to store doodle database
nl: de doodle-gegevensbank opslaan in dit bestand

en: for each matching file, print the extracted keywords
nl: voor elk overeenkomend bestand de onttrokken sleutelwoorden tonen

en: add the filename to the list of keywords (use when building database)
nl: de bestandsnaam toevoegen aan de lijst van sleutelwoorden -- bij aanmaken van gegevensbank

en: print this help page
nl: deze hulptekst tonen

en: be case-insensitive (use when searching)
nl: verschil tussen hoofd- en kleine letters negeren -- bij zoeken

en: LIBRARY
nl: PLUGINBESTAND

en: load an extractor plugin named LIBRARY
nl: deze extractor-plugin laden

en: log keywords to a file named FILENAME
nl: sleutelwoorden opslaan in dit bestand

en: do not load default set of extractor plugins
nl: niet de standaardset extractor-plugins laden

en: set the memory limit to SIZE MB (for the tree).
nl: de geheugenlimiet (voor de boom) op dit aantal MB instellen

en: print suffix tree (for debugging)
nl: achtervoegselsboom weergeven (voor debuggen)

en: exclude given paths from building or searching
nl: deze paden uitsluiten voor opbouwen en doorzoeken

en: print the version number
nl: versienummer tonen

en: be verbose
nl: breedsprakig zijn

en: doodle [OPTIONS] ([FILENAMES]*|[KEYWORDS]*)
nl: doodle [OPTIES] ([BESTANDSNAMEN]*|[SLEUTELWOORDEN]*)

en: Index and search meta-data of files.
nl: De metagegevens van bestanden indexeren en doorzoeken.

en: Pruned: %s
nl: Uitgesloten: %s

en: Call to '%s' for file '%s' failed: %s
nl: Aanroep van '%s' voor bestand '%s' is mislukt: %s

en: Processing '%s'
nl: Verwerken van '%s'

en: No database specified.  Aborting.
nl: Geen gegevensbank opgegeven -- gestopt

en: '%s' is an invalid database filename (has a colon) for building database (option '%s').
nl: '%s' is een ongeldige bestandsnaam voor een gegevensbank (het bevat een dubbele punt) bij optie '%s'

en: Could not open '%s' for logging: %s.
nl: Kan logbestand '%s' niet openen: %s

en: Indexing '%s'
nl: Indexeren van '%s'

en: Keywords for matching file '%s':
nl: Sleutelwoorden voor overeenkomend bestand '%s':

en: No database specified. Aborting.
nl: Geen gegevensbank opgegeven -- gestopt

en: Call to '%s' for file '%s' failed: %s.
nl: Aanroep van '%s' voor bestand '%s' is mislukt: %s

en: Searching for '%s':
nl: Zoeken naar '%s':

en: Warning: search string is longer than %d characters, search will not work.
nl: Waarschuwing: de zoektekst is langer dan %d tekens;
    het zoeken zal niet werken.

en: Warning: search string is longer than %d characters, search may not work properly.
nl: Waarschuwing: de zoektekst is langer dan %d tekens;
    het zoeken zal misschien niet goed werken.

en: 	Not found!
nl: 	Niet gevonden!

en: You must pass a number to the '%s' option.
nl: Optie '%s' vereist een getal.

en: The options '%s' and '%s' cannot be used together!
nl: Opties '%s' en '%s' gaan niet samen.

en: Specified memory limit is too high.
nl: De opgegeven geheugenlimiet is te hoog.

en: Version %s
nl: Versie %s

en: Use '--help' to get a list of options.
nl: Gebruik '--help' voor een lijst met opties.

en: Invoke with filenames or directories to index!
nl: Geef bestandsnamen of mappen op die geïndexeerd moeten worden.

en: Invoke with query terms to search for!
nl: Geef termen op waarnaar gezocht moet worden.

en: run in debug mode, do not daemonize
nl: in debugmodus draaien, niet als achtergrondservice

en: add the filename to the list of keywords
nl: de bestandsnaam toevoegen aan de lijst van sleutelwoorden

en: log activity to a file named FILENAME
nl: een logboek bijhouden en opslaan in dit bestand

en: doodled [OPTIONS] [FILENAMES]
nl: doodled [OPTIES] [BESTANDSNAMEN]

en: Continuously index files in the background.
nl: Op de achtergrond voortdurend bestanden indexeren.

en: Event processing thread created.
nl: Gebeurtenissenafhandelings-thread is aangemaakt.

en: Call to '%s' failed: %s
nl: Aanroep van '%s' is mislukt: %s

en: Will monitor directory '%s' for changes.
nl: Map '%s' wordt gemonitord op veranderingen.

en: Processing file '%s'.
nl: Verwerken van bestand '%s'.

en: Main worker thread created.
nl: Hoofd-thread is aangemaakt.

en: Failed to spawn event processing thread.
nl: Aanmaken van gebeurtenissenafhandelings-thread is mislukt.

en: Registering with FAM for file system events.
nl: Registratie bij 'fam' voor bestandssysteemgebeurtenissen.

en: doodled startup complete.  Now waiting for FAM events.
nl: Het opstarten van 'doodled' is voltooid.
    Nu is het wachten op 'fam'-gebeurtenissen.

en: Received signal to process fam event.
nl: Signaal om 'fam'-gebeurtenis te verwerken is ontvangen.

en: Processing fam event '%s'.
nl: Verwerken van 'fam'-gebeurtenis '%s'.

en: Error disconnecting from fam.
nl: Fout bij verbreken van verbinding met 'fam'.

en: Failed to connect to fam.  Aborting.
nl: Verbinding maken met 'fam' is mislukt -- gestopt

en: Failed to create worker thread: %s
nl: Aanmaken van hoofd-thread is mislukt: %s

en: doodled is shutting down.
nl: doodled sluit af.

en: No files exist that doodled would monitor for changes.  Exiting.
nl: Er zijn geen bestanden die 'doodled' zou monitoren op veranderingen -- gestopt

en: Cancelling fam monitor '%s'.
nl: Annuleren van 'fam'-monitor '%s':

en: Unloading libextractor plugins.
nl: Verwijderen van 'libextractor'-plugins.

en: Invoke with filenames or directories to monitor!
nl: Geef bestandsnamen of mappen op die gemonitord moeten worden!

en: Assertion failed at %s:%d.
nl: Controletest is mislukt bij %s:%d.

en: Scanning '%s'
nl: Doorzoeken van '%s'

en: Access to directory '%s' was denied.
nl: Toegang tot map '%s' werd geweigerd.

en: %s: option `%s' is ambiguous
nl: %s: optie '%s' is niet eenduidig

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '--%s' staat geen argument toe

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '%c%s' staat geen argument toe

en: %s: option `%s' requires an argument
nl: %s: optie '%s' vereist een argument

en: %s: unrecognized option `--%s'
nl: %s: onbekende optie '--%s'

en: %s: unrecognized option `%c%s'
nl: %s: onbekende optie '%c%s'

en: %s: illegal option -- %c
nl: %s: ongeldige optie -- %c

en: %s: invalid option -- %c
nl: %s: ongeldige optie -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
nl: %s: optie vereist een argument -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
nl: %s: optie '-W %s' is niet eenduidig

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '-W %s' staat geen argument toe

en: FATAL: MALLOC called with size 0!
nl: **interne fout**: malloc() aangeroepen met grootte nul!

en: FATAL: MALLOC called with size < 0!
nl: **interne fout**: malloc() aangeroepen met een grootte kleiner dan nul!

en: FATAL: %s
nl: **interne fout**: %s

en: FATAL: STRDUP called with str NULL!
nl: **interne fout**: strdup() aangeroepen met een NULL string

en: FATAL: can not allocate %u * %d elements (number too large) at %s:%d.
nl: **fatale fout**: kan geen %u * %d elementen reserveren (aantal is te groot) op %s:%d.

en: Usage: %s
    %s
nl: Gebruik:  %s
    %s

en: Arguments mandatory for long options are also mandatory for short options.
nl: Argumenten die verplicht zijn voor lange opties zijn dat ook voor korte opties.

en: Loading default set of libextractor plugins.
nl: Laden van standaard 'libextractor'-plugins.

en: Loading libextractor plugins: '%s'
nl: Laden van 'libextractor'-plugins: '%s'

en: Processing file %s
nl: Verwerken van bestand %s

en: Short read at offset %llu (attempted to read %llu bytes).
nl: Te weinig gelezen op positie %llu (wilde %llu bytes lezen).

en: '%s' failed: %s
nl: '%s' is mislukt: %s

en: Short write at offset %llu (wanted to write %llu bytes).
nl: Te weinig geschreven op positie %llu (wilde %llu bytes schrijven).

en: Assertion failed at %s:%d.
    Database format error!
nl: Controletest is mislukt bij %s:%d.
    Fout in gegevensbankindeling!

en: Memory limit (%u bytes) hit, serializing some data.
nl: Geheugenlimiet is bereikt (%u bytes); sommige gegevens worden geserialiseerd.

en: Reduced memory consumption for suffix tree to %u bytes.
nl: Geheugengebruik van achtervoegselsboom is beperkt tot %u bytes.

en: Assertion failed at %s:%d: %llu > %llu or %llu > %llu.
nl: Controletest is mislukt bij %s:%d: %llu > %llu or %llu > %llu.

en: Assertion failed at %s:%d: %llu > %llu.
nl: Controletest is mislukt bij %s:%d: %llu > %llu.

en: Could not open '%s': %s
nl: Kan '%s' niet openen: %s

en: Could not lock database '%s': %s
nl: Kan gegevensbank '%s' niet vergrendelen: %s

en: Database file '%s' is from incomplete database build.  I will remove it and rebuild the database.
nl: Gegevensbank-bestand '%s' is onvolledig aangemaakt.  Deze wordt verwijderd en opnieuw aangemaakt.

en: Could not unlink '%s': %s
nl: Kan '%s' niet verwijderen: %s

en: Database file '%s' has wrong magic code.
nl: Gegevensbank-bestand '%s' heeft een onjuist magisch nummer.

en: Error reading database '%s' at %s.%d.
nl: Fout bij lezen van gegevensbank '%s' bij %s:%d.

en: Database '%s' does not exist.
nl: Gegevensbank '%s' bestaat niet.

en: Error creating database '%s' at %s:%d: %s
nl: Fout bij aanmaken van gegevensbank '%s' bij %s:%d: %s

en: Could not open temporary file '%s': %s
nl: Kan tijdelijk bestand '%s' niet openen: %s

en: Writing doodle database to temporary file '%s'.
nl: Schrijven van doodle-gegevensbank naar tijdelijk bestand '%s'.

en: Could not remove old database '%s': %s
nl: Kan oude gegevensbank '%s' niet verwijderen: %s

en: Could not rename temporary file '%s' to '%s': %s
nl: Kan tijdelijk bestand '%s' niet hernoemen naar '%s': %s

en: Assertion failed at %s:%d!
nl: Controletest is mislukt bij %s:%d!

en: Adding keyword '%s' for file '%s'.
nl: Toevoegen van sleutelwoord '%s' voor bestand '%s'.

en: Removing the keywords for file '%s'.
nl: Verwijderen van sleutelwoorden voor bestand '%s'.

en: Scanning filesystem in order to remove obsolete entries from existing database.
nl: Doorzoeken van het bestandssysteem om verouderde items uit de gegevensbank te verwijderen.

en: File '%s' could not be accessed: %s. Removing file from index.
nl: Kan geen toegang krijgen tot bestand '%s': %s.  Het wordt verwijderd uit de index.

en: File '%s' is not a regular file. Removing file from index.
nl: Bestand '%s' is geen gewoon bestand.  Het wordt verwijderd uit de index.
