Double Commander 1.1.0 alpha - en to hu translation catalogue (2989 entries)

en: Comparing... %d%% (ESC to cancel)
hu: Összehasonlítás.... %d%% (ESC a kilépéshez)

en: Left: Delete %d file(s)
hu: Balról: %d fájl törlése

en: Right: Delete %d file(s)
hu: Jobbról: %d fájl törlése

en: Files found: %d  (Identical: %d, Different: %d, Unique left: %d, Unique right: %d)
hu: %d fájl található: (%d azonos, %d különböző, %d csak a bal oldalon, %d csak a jobb oldalon)

en: Left to Right: Copy %d files, total size: %s (%s)
hu: Balról jobbra: %d fájl másolása %s méretben (%s bájt)

en: Right to Left: Copy %d files, total size: %s (%s)
hu: Jobbról balra: %d fájl másolása %s méretben (%s bájt)

en: Choose template...
hu: Sablon kiválasztása...

en: C&heck free space
hu: Szabad &terület ellenőrzése

en: Cop&y attributes
hu: &Attribútumok másolása

en: Copy o&wnership
hu: &Tulajdonos másolása

en: Copy &permissions
hu: &Jogosultságok másolása

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cbcopytime.caption]
en: Copy d&ate/time
hu: &Dátum/Idő másolása

en: Correct lin&ks
hu: Helyes lin&kek

[ctx: TFILESYSTEMCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.CBDROPREADONLYFLAG.CAPTION]
en: Drop readonly fla&g
hu: Írásvédelmi attribútum elhagyása

en: E&xclude empty directories
hu: Üres &mappák kizárása

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cbfollowlinks.caption]
en: Fo&llow links
hu: &Linkek követése

en: &Reserve space
hu: Hely &tartalékolása

en: Copy on write
hu: Másolás íráskor

en: &Verify
hu: E&llenőrzés

en: What to do when cannot set file time, attributes, etc.
hu: Mit tegyen, ha nem bírja beállítani a fájl idejét, attribútumait stb.

en: Use file template
hu: Fájl-sablon használata

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.lbldirectoryexists.caption]
en: When dir&ectory exists
hu: Ha a &könyvtár létezik

[ctx: TFILESYSTEMCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When &file exists
hu: Ha a &fájl létezik

en: When ca&nnot set property
hu: Ha &nem bírja beállítani a tulajdonságokat

en: <no template>
hu: <nincs sablon>

[ctx: TFRMABOUT.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
hu: &Bezárás

en: Copy to clipboard
hu: Másolás a vágólapra

[ctx: TFRMABOUT.CAPTION]
en: About
hu: Névjegy

[ctx: tfrmabout.lblbuild.caption]
en: Build
hu: Kiadás

[ctx: tfrmabout.lblcommit.caption]
en: Commit
hu: Kommit

en: Home Page:
hu: Honlap:

[ctx: TFRMABOUT.LBLREVISION.CAPTION]
en: Revision
hu: Revízió

[ctx: tfrmabout.lblversion.caption]
en: Version
hu: Verzió

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
hu: &Mégsem

en: &Reset
hu: &Visszaállít

en: Choose attributes
hu: Attribútumok kiválasztása

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBARCHIVE.CAPTION]
en: &Archive
hu: &Archívum

en: Co&mpressed
hu: Tö&mörített

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBDIRECTORY.CAPTION]
en: &Directory
hu: &Könyvtár

en: &Encrypted
hu: &Titkosított

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBHIDDEN.CAPTION]
en: &Hidden
hu: &Rejtett

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBREADONLY.CAPTION]
en: Read o&nly
hu: Csak &olvasható

en: S&parse
hu: &Ritka

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBSTICKY.CAPTION]
en: Sticky
hu: Ragadós

en: &Symlink
hu: &Szimbolikus hivatkozás

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBSYSTEM.CAPTION]
en: S&ystem
hu: &Rendszer

en: &Temporary
hu: &Ideiglenes

en: NTFS attributes
hu: NTFS attribútumok

en: General attributes
hu: Általános attribútumok

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
hu: Bitek:

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
hu: Csoport

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
hu: Egyéb

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
hu: Tulajdonos

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
hu: Végrehajtás

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
hu: Olvasás

en: As te&xt:
hu: &Szövegként:

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
hu: Írás

en: Benchmark
hu: Teljesítménymérés

en: Benchmark data size: %d MB
hu: Teljesítménymérés adatmérete: %d MB

en: Time (ms)
hu: Idő(ms)

en: Speed (MB/s)
hu: Sebesség (MB/mp)

[ctx: TFRMCHECKSUMCALC.CAPTION]
en: Calculate checksum...
hu: Ellenőrző összeg számítása...

en: Open checksum file after job is completed
hu: Az ellenőrzőösszeg-fájl megnyitása amikor kész

en: C&reate separate checksum file for each file
hu: &Külön MD5/SHA1 készítése fájlonként

en: &Save checksum file(s) to:
hu: &Ellenőrzőösszeg(ek) mentése ide:

[ctx: TFRMCHECKSUMVERIFY.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
hu: &Bezárás

[ctx: TFRMCHECKSUMVERIFY.CAPTION]
en: Verify checksum...
hu: Ellenőrző összeg vizsgálata...

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNADD.CAPTION]
en: A&dd
hu: &Hozzáadás

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
hu: Mégsem

en: C&onnect
hu: &Csatlakozás

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNDELETE.CAPTION]
en: &Delete
hu: &Törlés

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNEDIT.CAPTION]
en: &Edit
hu: &Szerkesztés

en: Connection manager
hu: Csatlakozás kezelő

en: Connect to:
hu: Csatlakozás ide:

en: A&dd To Queue
hu: &Feladatlistához adni

[ctx: TFRMCOPYDLG.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
hu: &Mégsem

en: O&ptions
hu: &Beállítások

en: Sa&ve these options as default
hu: &Ezen beállítások az alapértelmezettek

[ctx: TFRMCOPYDLG.CAPTION]
en: Copy file(s)
hu: Fájl(ok) másolása

[ctx: tfrmcopydlg.mnunewqueue.caption]
en: New queue
hu: Új feladatlista

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue1.caption]
en: Queue 1
hu: 1. feladat

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue2.caption]
en: Queue 2
hu: 2. feladat

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue3.caption]
en: Queue 3
hu: 3. feladat

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue4.caption]
en: Queue 4
hu: 4. feladat

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue5.caption]
en: Queue 5
hu: 5. feladat

en: Save Description
hu: Leírás mentése

[ctx: TFRMDESCREDIT.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
hu: &Mégsem

en: File/folder comment
hu: Fájl/Könyvtár megjegyzés

en: E&dit comment for:
hu: &Megjegyzés szerkesztése:

[ctx: TFRMDESCREDIT.LBLENCODING.CAPTION]
en: &Encoding:
hu: &Kódolás:

[ctx: TFRMDIFFER.ACTABOUT.CAPTION]
en: About
hu: Névjegy

en: Auto Compare
hu: Automatikus összehasonlítás

[ctx: tfrmdiffer.actbinarycompare.caption]
en: Binary Mode
hu: Bináris mód

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCANCELCOMPARE.CAPTION]
en: Cancel
hu: Mégsem

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCANCELCOMPARE.HINT]
en: Cancel
hu: Mégsem

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYLEFTTORIGHT.CAPTION]
en: Copy Block Right
hu: Jobbra másolás

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYLEFTTORIGHT.HINT]
en: Copy Block Right
hu: Jobbra másolás

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYRIGHTTOLEFT.CAPTION]
en: Copy Block Left
hu: Balra másolás

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYRIGHTTOLEFT.HINT]
en: Copy Block Left
hu: Balra másolás

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITCOPY.CAPTION]
en: Copy
hu: Másolás

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITCUT.CAPTION]
en: Cut
hu: Kivágás

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITDELETE.CAPTION]
en: Delete
hu: Törlés

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITPASTE.CAPTION]
en: Paste
hu: Beillesztés

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITREDO.CAPTION]
en: Redo
hu: Ismét

[ctx: tfrmdiffer.acteditredo.hint]
en: Redo
hu: Ismét

en: Select &All
hu: &Mind kiválasztása

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITUNDO.CAPTION]
en: Undo
hu: Visszavonás

[ctx: tfrmdiffer.acteditundo.hint]
en: Undo
hu: Visszavonás

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEXIT.CAPTION]
en: E&xit
hu: &Kilépés

[ctx: tfrmdiffer.actfind.caption]
en: &Find
hu: &Keresés

[ctx: tfrmdiffer.actfind.hint]
en: Find
hu: Keresés

[ctx: tfrmdiffer.actfindnext.caption]
en: Find next
hu: Következő keresése

[ctx: tfrmdiffer.actfindnext.hint]
en: Find next
hu: Következő keresése

[ctx: tfrmdiffer.actfindprev.caption]
en: Find previous
hu: Előző keresése

[ctx: tfrmdiffer.actfindprev.hint]
en: Find previous
hu: Előző keresése

[ctx: tfrmdiffer.actfindreplace.caption]
en: &Replace
hu: &Helyettesítés

[ctx: tfrmdiffer.actfindreplace.hint]
en: Replace
hu: Csere

[ctx: TFRMDIFFER.ACTFIRSTDIFFERENCE.CAPTION]
en: First Difference
hu: Első eltérés

[ctx: TFRMDIFFER.ACTFIRSTDIFFERENCE.HINT]
en: First Difference
hu: Első eltérés

[ctx: tfrmdiffer.actgotoline.caption]
en: Goto Line...
hu: Sorra ugrás...

[ctx: tfrmdiffer.actgotoline.hint]
en: Goto Line
hu: Sorra ugrás

en: Ignore Case
hu: Betűméret figyelmen kívül hagyása

en: Ignore Blanks
hu: Üres helyek figyelmen kívül hagyása

en: Keep Scrolling
hu: Görgetés egyszerre

[ctx: TFRMDIFFER.ACTLASTDIFFERENCE.CAPTION]
en: Last Difference
hu: Utolsó eltérés

[ctx: TFRMDIFFER.ACTLASTDIFFERENCE.HINT]
en: Last Difference
hu: Utolsó különbség

en: Line Differences
hu: Sor különbségek

[ctx: TFRMDIFFER.ACTNEXTDIFFERENCE.CAPTION]
en: Next Difference
hu: Következő eltérés

[ctx: TFRMDIFFER.ACTNEXTDIFFERENCE.HINT]
en: Next Difference
hu: Következő eltérés

en: Open Left...
hu: Bal oldali megnyitása...

en: Open Right...
hu: Jobb oldali megnyitása...

en: Paint Background
hu: Háttér befestése

[ctx: TFRMDIFFER.ACTPREVDIFFERENCE.CAPTION]
en: Previous Difference
hu: Előző eltérés

[ctx: TFRMDIFFER.ACTPREVDIFFERENCE.HINT]
en: Previous Difference
hu: Előző eltérés

[ctx: TFRMDIFFER.ACTRELOAD.CAPTION]
en: &Reload
hu: Új&ratölt

[ctx: TFRMDIFFER.ACTRELOAD.HINT]
en: Reload
hu: Újratölt

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVE.CAPTION]
en: Save
hu: Mentés

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVE.HINT]
en: Save
hu: Mentés

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVEAS.CAPTION]
en: Save as...
hu: Mentés másként...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVEAS.HINT]
en: Save as...
hu: Mentés másként...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFT.CAPTION]
en: Save Left
hu: Bal oldali mentése

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFT.HINT]
en: Save Left
hu: Bal oldali mentése

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFTAS.CAPTION]
en: Save Left As...
hu: Bal oldali mentése másként...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFTAS.HINT]
en: Save Left As...
hu: Bal oldali mentése másként...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHT.CAPTION]
en: Save Right
hu: Jobb oldali mentése

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHT.HINT]
en: Save Right
hu: Jobb oldali mentése

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHTAS.CAPTION]
en: Save Right As...
hu: Jobb oldali mentése másként...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHTAS.HINT]
en: Save Right As...
hu: Jobb oldali mentése másként...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSTARTCOMPARE.CAPTION]
en: Compare
hu: Összehasonlítás

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSTARTCOMPARE.HINT]
en: Compare
hu: Összehasonlítás

[ctx: TFRMDIFFER.BTNLEFTENCODING.HINT]
en: Encoding
hu: Kódolás

[ctx: TFRMDIFFER.BTNRIGHTENCODING.HINT]
en: Encoding
hu: Kódolás

[ctx: TFRMDIFFER.CAPTION]
en: Compare files
hu: Fájlok összehasonlítása

en: &Left
hu: &Bal

en: &Right
hu: &Jobb

en: &Actions
hu: &Műveletek

[ctx: TFRMDIFFER.MNUEDIT.CAPTION]
en: &Edit
hu: Sz&erkesztés

[ctx: TFRMDIFFER.MNUENCODING.CAPTION]
en: En&coding
hu: &Kódolás

[ctx: TFRMDIFFER.MNUFILE.CAPTION]
en: &File
hu: &Fájl

[ctx: TFRMDIFFER.MNUOPTIONS.CAPTION]
en: &Options
hu: &Beállítások

en: Add new shortcut to sequence
hu: Új gyorsbillentyű hozzáadása a sorozathoz

[ctx: TFRMEDITHOTKEY.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
hu: &Mégsem

en: Remove last shortcut from sequence
hu: Utolsó gyorsbillentyű eltávolítása a sorozatból

en: Select shortcut from list of remaining free available keys
hu: Válassz egy gyorsbillentyűt a fennmaradó szabad billentyűkből

[ctx: TFRMEDITHOTKEY.CGHKCONTROLS.CAPTION]
en: Only for these controls
hu: Csak ezekhez a vezérlésekhez

en: &Parameters (each in a separate line):
hu: &Paraméterek (mind külön sorban):

en: Shortcuts:
hu: Gyorsbillentyűk:

[ctx: TFRMEDITOR.ACTABOUT.CAPTION]
en: About
hu: Névjegy

[ctx: TFRMEDITOR.ACTABOUT.HINT]
en: About
hu: Névjegy

en: &Configuration
hu: &Konfiguráció

[ctx: TFRMEDITOR.ACTCONFHIGH.HINT]
en: Configuration
hu: Beállítások

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCOPY.CAPTION]
en: Copy
hu: Másolás

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCOPY.HINT]
en: Copy
hu: Másolás

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCUT.CAPTION]
en: Cut
hu: Kivágás

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCUT.HINT]
en: Cut
hu: Kivágás

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITDELETE.CAPTION]
en: Delete
hu: Törlés

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITDELETE.HINT]
en: Delete
hu: Törlés

[ctx: tfrmeditor.acteditfind.caption]
en: &Find
hu: &Keresés

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITFIND.HINT]
en: Find
hu: Keresés

[ctx: tfrmeditor.acteditfindnext.caption]
en: Find next
hu: Következő keresése

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITFINDNEXT.HINT]
en: Find next
hu: Következő keresése

[ctx: tfrmeditor.acteditfindprevious.caption]
en: Find previous
hu: Előző keresése

[ctx: tfrmeditor.acteditgotoline.caption]
en: Goto Line...
hu: Sorra ugrás...

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITPASTE.CAPTION]
en: Paste
hu: Beillesztés

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITPASTE.HINT]
en: Paste
hu: Beillesztés

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITREDO.CAPTION]
en: Redo
hu: Ismét

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITREDO.HINT]
en: Redo
hu: Ismét

[ctx: tfrmeditor.acteditrplc.caption]
en: &Replace
hu: &Helyettesítés

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITRPLC.HINT]
en: Replace
hu: Csere

en: Select&All
hu: Összes kiválasztás&a

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITSELECTALL.HINT]
en: Select All
hu: Összes kijelölése

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITUNDO.CAPTION]
en: Undo
hu: Visszavonás

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITUNDO.HINT]
en: Undo
hu: Visszavonás

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILECLOSE.CAPTION]
en: &Close
hu: &Bezárás

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILECLOSE.HINT]
en: Close
hu: Bezárás

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILEEXIT.CAPTION]
en: E&xit
hu: &Kilépés

[ctx: tfrmeditor.actfileexit.hint]
en: Exit
hu: Kilépés

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILENEW.CAPTION]
en: &New
hu: Ú&j

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILENEW.HINT]
en: New
hu: Új

en: &Open
hu: &Megnyitás

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILEOPEN.HINT]
en: Open
hu: Megnyitás

[ctx: tfrmeditor.actfilereload.caption]
en: Reload
hu: Újratölt

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILESAVE.CAPTION]
en: &Save
hu: Menté&s

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILESAVE.HINT]
en: Save
hu: Mentés

en: Save &As...
hu: Men&tés másként...

en: Save As
hu: Mentés másként

[ctx: TFRMEDITOR.CAPTION]
en: Editor
hu: Szerkesztő

[ctx: TFRMEDITOR.HELP1.CAPTION]
en: &Help
hu: &Súgó

[ctx: TFRMEDITOR.MIEDIT.CAPTION]
en: &Edit
hu: S&zerkesztés

[ctx: TFRMEDITOR.MIENCODING.CAPTION]
en: En&coding
hu: Kó&dolás

en: Open as
hu: Megnyitás mint

[ctx: tfrmeditor.miencodingout.caption]
en: Save as
hu: Mentés mint

[ctx: TFRMEDITOR.MIFILE.CAPTION]
en: &File
hu: &Fájl

en: Syntax highlight
hu: Szintaxis kiemelés

en: End Of Line
hu: Sor vége

[ctx: tfrmeditsearchreplace.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
hu: &Mégsem

en: &Multiline pattern
hu: &Többsoros minta

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHCASESENSITIVE.CAPTION]
en: C&ase sensitivity
hu: &Betűméret számít

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHFROMCURSOR.CAPTION]
en: S&earch from caret
hu: Keresés a &kurzor pozíciótól

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHREGEXP.CAPTION]
en: &Regular expressions
hu: &Reguláris kifejezések

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHSELECTEDONLY.CAPTION]
en: Selected &text only
hu: Csak a kijelölt szöve&gben

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHWHOLEWORDS.CAPTION]
en: &Whole words only
hu: Csak az &egész szavak

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.GBSEARCHOPTIONS.CAPTION]
en: Option
hu: Opciók

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.LBLREPLACEWITH.CAPTION]
en: &Replace with:
hu: &Helyettesítés ezzel:

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.LBLSEARCHFOR.CAPTION]
en: &Search for:
hu: &Keresés:

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.RGSEARCHDIRECTION.CAPTION]
en: Direction
hu: Irány

en: Do this for &all current objects
hu: &Minden elem esetén ugyanígy járjunk el

[ctx: TFRMEXTRACTDLG.CAPTION]
en: Unpack files
hu: Fájlok kibontása

en: &Unpack path names if stored with files
hu: Ú&tvonalak kibontása ha a fájlnév tartalmazza

en: Unpack each archive to a &separate subdir (name of the archive)
hu: Minden archívum kibontása külön &alkönyvtárakba (archívnév)

en: O&verwrite existing files
hu: Létező fájlok &felülírása

en: To the &directory:
hu: Fájl kicsomagolása ide:

en: &Extract files matching file mask:
hu: &Kibontandó fájlok keresőmaszkja:

en: &Password for encrypted files:
hu: Jelszó a titkosított fájl(ok)hoz:

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
hu: &Bezárás

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.CAPTION]
en: Wait...
hu: Várjon...

en: File name:
hu: Fájl neve:

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.LBLFROMPATH.CAPTION]
en: From:
hu: Innen:

en: Click on Close when the temporary file can be deleted!
hu: Kattintson a Bezárás gombra, ha az ideiglenes fájl törölhető!

[ctx: TFRMFILEOP.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
hu: &Mégsem

en: &To panel
hu: &A műveleti panelre

en: &View all
hu: &Mind megtekintése

en: Current operation:
hu: Jelenlegi művelet:

[ctx: TFRMFILEOP.LBLFROM.CAPTION]
en: From:
hu: Innen:

en: To:
hu: Ide:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.CAPTION]
en: Properties
hu: Tulajdonságok

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.CBSTICKY.CAPTION]
en: Sticky
hu: Ragadós

en: Allow &executing file as program
hu: A fájl futtatásának &engedélyezése

en: &Recursive
hu: &Rekurzív

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.DIVIDERBEVEL3.CAPTION]
en: Owner
hu: Tulajdonos

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
hu: Bitek:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
hu: Csoport

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
hu: Egyéb

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
hu: Tulajdonos

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRTEXTSTR.CAPTION]
en: Text:
hu: Szöveges megfelelő:

en: Contains:
hu: Tartalmazza:

[ctx: tfrmfileproperties.lblcreatedstr.caption]
en: Created:
hu: Létrehozva:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
hu: Végrehajtás

en: Execute:
hu: Futtatás:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLFILE.CAPTION]
en: File name
hu: Fájlnév

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLFILESTR.CAPTION]
en: File name
hu: Fájl neve

[ctx: tfrmfileproperties.lblfolderstr.caption]
en: Path:
hu: Útvonal:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLGROUPSTR.CAPTION]
en: &Group
hu: &Csoport

[ctx: tfrmfileproperties.lbllastaccessstr.caption]
en: Accessed:
hu: Utolsó hozzáférés:

[ctx: tfrmfileproperties.lbllastmodifstr.caption]
en: Modified:
hu: Utolsó módosítás:

en: Status changed:
hu: Legutóbbi állapotváltozás:

en: Links:
hu: Linkek:

en: Media type:
hu: Média típusa:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLOCTAL.CAPTION]
en: Octal:
hu: Oktális:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLOWNERSTR.CAPTION]
en: O&wner
hu: &Tulajdonos

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
hu: Olvasás

en: Size on disk:
hu: Hely a lemezen:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLSIZESTR.CAPTION]
en: Size:
hu: Méret:

en: Symlink to:
hu: Szimbolikus hivatkozás:

en: Type:
hu: Típus:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
hu: Írás

[ctx: tfrmfileproperties.sgplugins.columns[0].title.caption]
en: Name
hu: Név

[ctx: tfrmfileproperties.sgplugins.columns[1].title.caption]
en: Value
hu: Érték

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.TSATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
hu: Attribútumok

[ctx: tfrmfileproperties.tsplugins.caption]
en: Plugins
hu: Beépülők

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.TSPROPERTIES.CAPTION]
en: Properties
hu: Tulajdonságok

[ctx: tfrmfileunlock.btnclose.caption]
en: Close
hu: Bezárás

en: Terminate
hu: Leállítás

[ctx: tfrmfileunlock.btnunlock.caption]
en: Unlock
hu: Feloldás

en: Unlock All
hu: Mindet feloldja

[ctx: tfrmfileunlock.caption]
en: Unlock
hu: Feloldás

en: File Handle
hu: Kezelő azonosító (file handle)

en: Process ID
hu: Folyamat azonosító

en: Executable Path
hu: Futtatható fájl útvonala

[ctx: tfrmfinddlg.actcancel.caption]
en: C&ancel
hu: &Mégsem

en: Cancel search and close window
hu: &Bezárás

[ctx: tfrmfinddlg.actclose.caption]
en: &Close
hu: Bezárás

[ctx: tfrmfinddlg.actconfigfilesearchhotkeys.caption]
en: Configuration of hot keys
hu: Gyorsbillentyűk beállítása

[ctx: tfrmfinddlg.actedit.caption]
en: &Edit
hu: &Szerkesztés

en: Feed to &listbox
hu: &Ablakba

en: Cancel search, close and free from memory
hu: Keresés leállítása, bezárás és a memória felszabadítása

en: For all other "Find files", cancel, close and free from memory
hu: Minden más fájl keresés leállítása, bezárás és a memória felszabadítása

en: &Go to file
hu: &Ugrás fájlhoz

[ctx: tfrmfinddlg.actintellifocus.caption]
en: Find Data
hu: Adat keresése

en: &Last search
hu: &Utolsó keresés

en: &New search
hu: Ú&j keresés

en: New search (clear filters)
hu: Új keresés (szűrők törlése)

en: Go to page "Advanced"
hu: Ugrás a "Haladó" keresőre

en: Go to page "Load/Save"
hu: Ugrás a "Betölt/Ment" fülre

en: Switch to Nex&t Page
hu: Váltás a &következő lapra

en: Go to page "Plugins"
hu: Ugrás a "Beépülők"-re

en: Switch to &Previous Page
hu: Váltás az &előző lapra

en: Go to page "Results"
hu: Ugrás az "Eredmények"-re

en: Go to page "Standard"
hu: Ugrás az "Alap" keresőre

[ctx: tfrmfinddlg.actstart.caption]
en: &Start
hu: &Indítás

[ctx: tfrmfinddlg.actview.caption]
en: &View
hu: &Megtekintés

[ctx: tfrmfinddlg.btnaddattribute.caption]
en: &Add
hu: &Hozzáadás

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNATTRSHELP.CAPTION]
en: &Help
hu: &Súgó

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNSAVETEMPLATE.CAPTION]
en: &Save
hu: Menté&s

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNSEARCHDELETE.CAPTION]
en: &Delete
hu: &Törlés

en: L&oad
hu: Be&töltés

en: S&ave
hu: M&entés

en: Sa&ve with "Start in directory"
hu: Me&ntés a kezdő mappával együtt

en: If saved then "Start in directory" will be restored when loading template. Use it if you want to fix searching to a certain directory
hu: Ha ezt a lehetőséget választod, akkor a keresés kiinduló mappája is visszaállításra kerül a sablon betöltésekor. Egy adott mappában történő keresés elmentésére használható

en: Use template
hu: Sablon használata

[ctx: TFRMFINDDLG.CAPTION]
en: Find files
hu: Fájlok keresése

en: Case sens&itive
hu: &Betűméret számít

en: &Date from:
hu: &Dátumtól:

en: Dat&e to:
hu: Dá&tumig:

en: S&ize from:
hu: &Fájlmérettől:

en: Si&ze to:
hu: Fá&jlméretig:

en: Search in &archives
hu: &Archívumban keres

[ctx: TFRMFINDDLG.CBFINDTEXT.CAPTION]
en: Find &text in file
hu: &Keresés fájlban

[ctx: TFRMFINDDLG.CBFOLLOWSYMLINKS.CAPTION]
en: Follow s&ymlinks
hu: &Szimbolikus hivatkozás követése

[ctx: TFRMFINDDLG.CBNOTCONTAININGTEXT.CAPTION]
en: Find files N&OT containing the text
hu: A szöveget &NEM tartalmazó fájlok keresése

en: N&ot older than:
hu: Nem régebbi mint:

en: Opened tabs
hu: Megnyitott fülek

en: Searc&h for part of file name
hu: Keresés fájlnév &részletre

[ctx: TFRMFINDDLG.CBREGEXP.CAPTION]
en: &Regular expression
hu: &Reguláris kifejezések

en: Re&place by
hu: Szöveg &helyettesítése

en: Selected directories and files
hu: Kiválasztott mappák és &fájlok

en: Reg&ular expression
hu: Reg&uláris kifejezés

en: &Time from:
hu: &Időtől:

en: Ti&me to:
hu: I&dőig:

en: &Use search plugin:
hu: Kereső &beépülő használata:

en: same content
hu: tartalom egyezik

en: same hash
hu: hash egyezik

en: same name
hu: név egyezik

en: Find du&plicate files:
hu: &Azonos fájlok keresése:

en: same size
hu: méret egyezik

[ctx: tfrmfinddlg.chkhex.caption]
en: Hexadeci&mal
hu: Hexadeci&mális

en: Enter directories names that should be excluded from search separated with ";"
hu: Írd be a keresésből kizárandó mappák nevét pontosvesszővel (";") elválasztva

en: Enter files names that should be excluded from search separated with ";"
hu: Írd be a keresésből kizárandó fájlok nevét pontosvesszővel (";") elválasztva

en: Enter files names separated with ";"
hu: Írd be a fájlok nevét pontosvesszővel (";") elválasztva

[ctx: tfrmfinddlg.frmcontentplugins.headercontrol.sections[0].text]
en: Plugin
hu: Beépülő

[ctx: tfrmfinddlg.frmcontentplugins.headercontrol.sections[1].text]
en: Field
hu: Mező

[ctx: tfrmfinddlg.frmcontentplugins.headercontrol.sections[2].text]
en: Operator
hu: Operátor

[ctx: tfrmfinddlg.frmcontentplugins.headercontrol.sections[3].text]
en: Value
hu: Érték

[ctx: TFRMFINDDLG.GBDIRECTORIES.CAPTION]
en: Directories
hu: Mappák

[ctx: TFRMFINDDLG.GBFILES.CAPTION]
en: Files
hu: Fájlok

[ctx: tfrmfinddlg.gbfinddata.caption]
en: Find Data
hu: Adat keresése

[ctx: TFRMFINDDLG.LBLATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attri&butes
hu: Attri&bútumok

[ctx: TFRMFINDDLG.LBLENCODING.CAPTION]
en: Encodin&g:
hu: &Kódolás:

en: E&xclude subdirectories
hu: Keresésből ki&zárt almappák

en: &Exclude files
hu: Fájlok kizárása

en: &File mask
hu: &Fájl maszk

en: Start in &directory
hu: Keresés in&dítása itt

en: Search su&bdirectories:
hu: Keresés az &alkönyvtárakban:

en: &Previous searches:
hu: &Előző keresések:

en: &Action
hu: &Akciók

en: For all others, cancel, close and free from memory
hu: Az többi leállítása, bezárása és a memória felszabadítása

en: Open In New Tab(s)
hu: Megnyitás új fülön

[ctx: tfrmfinddlg.mioptions.caption]
en: Options
hu: Opciók

en: Remove from list
hu: Eltávolítás a listáról

en: &Result
hu: E&redmények

en: Show all found items
hu: Minden megtalált elem megjelenítése

en: Show In Editor
hu: Szerkesztőben mutat

en: Show In Viewer
hu: Megjelenítés a nézőkében

[ctx: tfrmfinddlg.miviewtab.caption]
en: &View
hu: &Nézet

en: Advanced
hu: Haladó

en: Load/Save
hu: Betölt/Ment

[ctx: TFRMFINDDLG.TSPLUGINS.CAPTION]
en: Plugins
hu: Beépülők

en: Results
hu: Eredmények

en: Standard
hu: Alap

[ctx: TFRMFINDVIEW.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Cancel
hu: &Mégsem

[ctx: TFRMFINDVIEW.BTNFIND.CAPTION]
en: &Find
hu: &Keresés

[ctx: TFRMFINDVIEW.CAPTION]
en: Find
hu: Keresés

en: &Backwards
hu: &Visszafelé

en: C&ase sensitive
hu: Be&tűméret számít

[ctx: tfrmfindview.cbregexp.caption]
en: &Regular expressions
hu: &Reguláris kifejezések

[ctx: tfrmfindview.chkhex.caption]
en: Hexadecimal
hu: Hexadecimális

en: Domain:
hu: Tartomány:

[ctx: tfrmgioauthdialog.lblpassword.caption]
en: Password:
hu: Jelszó:

[ctx: tfrmgioauthdialog.lblusername.caption]
en: User name:
hu: Felhasználónév:

en: Connect anonymously
hu: Névtelen csatlakozás

en: Connect as user:
hu: Csatlakozás a következő felhasználóként:

[ctx: TFRMHARDLINK.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
hu: &Mégsem

en: Create hard link
hu: Hardlink készítése

[ctx: TFRMHARDLINK.LBLEXISTINGFILE.CAPTION]
en: &Destination that the link will point to
hu: &Cél, amire a hivatkozás mutatni fog

[ctx: TFRMHARDLINK.LBLLINKTOCREATE.CAPTION]
en: &Link name
hu: &Hivatkozás neve

[ctx: tfrmhotdirexportimport.btnselectall.caption]
en: Import all!
hu: Mind importálása!

[ctx: tfrmhotdirexportimport.btnselectiondone.caption]
en: Import selected
hu: Kiválasztott importálása

[ctx: tfrmhotdirexportimport.caption]
en: Select the entries your want to import
hu: Válaszd ki az importálandó elemeket

[ctx: tfrmhotdirexportimport.lbhint.caption]
en: When clicking a sub-menu, it will select the whole menu
hu: Almenüre kattintva a teljes menü kijelölése

en: Hold CTRL and click entries to select multiple ones
hu: A CTRL lenyomásával több elem kijelölhető

[ctx: TFRMLINKER.CAPTION]
en: Linker
hu: Fájlegyesítő

en: Save to...
hu: Mentés másként...

en: Item
hu: Tétel

[ctx: TFRMLINKER.LBLFILENAME.CAPTION]
en: &File name
hu: &Fájl neve

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNDOWN.CAPTION]
en: Do&wn
hu: &Le

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNDOWN.HINT]
en: Down
hu: Le

[ctx: tfrmlinker.spbtnrem.caption]
en: &Remove
hu: &Eltávolítás

[ctx: tfrmlinker.spbtnrem.hint]
en: Delete
hu: Törlés

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNUP.CAPTION]
en: &Up
hu: &Fel

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNUP.HINT]
en: Up
hu: Fel

[ctx: TFRMMAIN.ACTABOUT.CAPTION]
en: &About
hu: &Névjegy

en: Activate Tab By Index
hu: Fül aktiválása pozíció szerint

en: Add file name to command line
hu: Fájlnév hozzáadása a parancssorhoz

en: New search instance...
hu: &Újabb keresés...

en: Add path and file name to command line
hu: Útvonal és fájlnév hozzáadása a parancssorhoz

en: Copy path to command line
hu: Útvonal másolása parancssorba

en: Add Plugin
hu: Beépülő hozzáadása

en: &Benchmark
hu: &Teljesítménymérés

[ctx: tfrmmain.actbriefview.caption]
en: Brief view
hu: Áttekintő nézet

en: Brief View
hu: Áttekintő nézet

en: Calculate &Occupied Space
hu: Elf&oglalt terület számítása

en: Change directory
hu: Könyvtár cseréje

en: Change directory to home
hu: Főkönyvtárba váltás

en: Change Directory To Parent
hu: Szülő könyvtárra cserél

en: Change directory to root
hu: Gyökér könyvtárra cserél

[ctx: TFRMMAIN.ACTCHECKSUMCALC.CAPTION]
en: Calculate Check&sum...
hu: Ellenőrző összeg számítása...

[ctx: TFRMMAIN.ACTCHECKSUMVERIFY.CAPTION]
en: &Verify Checksum...
hu: Ellenőrző összeg &vizsgálata...

en: Clear log file
hu: Naplófájl űrítése

en: Clear log window
hu: Naplóablak űrítése

[ctx: TFRMMAIN.ACTCLOSEALLTABS.CAPTION]
en: Close &All Tabs
hu: Ö&sszes fül bezárása

en: Close Duplicate Tabs
hu: Kettőzött fülek bezárása

[ctx: TFRMMAIN.ACTCLOSETAB.CAPTION]
en: &Close Tab
hu: &Fül bezárása

en: Next Command Line
hu: Következő parancssor

en: Set command line to next command in history
hu: Parancssor beállítása a következő parancsra az előzményekből

en: Previous Command Line
hu: Előző parancssor

en: Set command line to previous command in history
hu: Parancssor beállítása a előző parancsra az előzményekből

en: Full
hu: Teljes

en: Columns View
hu: Oszlopnézet

en: Compare by &Contents
hu: Összehasonlítás &tartalom alapján

[ctx: TFRMMAIN.ACTCOMPAREDIRECTORIES.CAPTION]
en: Compare Directories
hu: Mappák összehasonlítása

[ctx: TFRMMAIN.ACTCOMPAREDIRECTORIES.HINT]
en: Compare Directories
hu: Mappák összehasonlítása

en: Configuration of Archivers
hu: Tömörítőprogramok beállítása

[ctx: tfrmmain.actconfigdirhotlist.caption]
en: Configuration of Directory Hotlist
hu: Kedvenc könyvtárak beállítása

en: Configuration of Favorite Tabs
hu: Kedvenc fülek beállítása

en: Configuration of folder tabs
hu: A mappafülek beállításai

[ctx: tfrmmain.actconfighotkeys.caption]
en: Configuration of hot keys
hu: Gyorsbillentyűk beállítása

en: Configuration of Plugins
hu: Beépülők beállítása

en: Save Position
hu: Pozíció mentése

en: Save Settings
hu: Beállítások mentése

en: Configuration of searches
hu: A keresések konfigurálása

en: Toolbar...
hu: Eszköztár...

en: Configuration of tooltips
hu: Buboréktippek konfigurálása

[ctx: tfrmmain.actconfigtreeviewmenus.caption]
en: Configuration of Tree View Menu
hu: Fa elrendezésű menü beállítása

[ctx: tfrmmain.actconfigtreeviewmenuscolors.caption]
en: Configuration of Tree View Menu Colors
hu: Fa elrendezésű menü színeinek beállítása

en: Show context menu
hu: Helyi menü megjelenítése

[ctx: tfrmmain.actcopy.caption]
en: Copy
hu: Másolás

en: Copy all tabs to opposite side
hu: A fülek másolása a túloldalra

en: Copy all shown &columns
hu: Minden látható oszlop más&olása

en: Copy Filename(s) with Full &Path
hu: Fájlnevek másolása &teljes elérési úttal

en: Copy &Filename(s) to Clipboard
hu: Fájlnevek másolása a &vágólapra

en: Copy names with UNC path
hu: Fájlnevek másolása UNC útvonallal

en: Copy files without asking for confirmation
hu: Megerősítés nélküli másolás

en: Copy Full Path of selected file(s) with no ending dir separator
hu: Kijelölt fájlnevek másolása teljes elérési úttal, a végén mappa elválasztó nélkül

en: Copy Full Path of selected file(s)
hu: Kijelölt fájlnevek másolása teljes elérési úttal

en: Copy to same panel
hu: Másolás ugyanarra a panelre

en: &Copy
hu: &Másolás

en: Sho&w Occupied Space
hu: Elfoglalt &terület megjelenítése

en: Cu&t
hu: &Kivágás

en: Show Command Parameters
hu: Parancs paraméterek megjelenítése

[ctx: TFRMMAIN.ACTDELETE.CAPTION]
en: Delete
hu: Törlés

en: For all searches, cancel, close and free memory
hu: Minden más keresés leállítása, bezárás és a memória felszabadítása

[ctx: TFRMMAIN.ACTDIRHISTORY.CAPTION]
en: Directory history
hu: Könyvtár előzmények

en: Directory &Hotlist
hu: Ke&dvenc könyvtárak

en: Execute &internal command...
hu: &Belső parancs végrehajtása...

en: Select any command and execute it
hu: Válassz egy parancsot és futtasd

[ctx: tfrmmain.actedit.caption]
en: Edit
hu: Szerkeszt

en: Edit Co&mment...
hu: Megjegyzés s&zerkesztése...

en: Edit new file
hu: Új fájl szerkesztése

en: Edit path field above file list
hu: Útvonalmező szerkesztése a fájl felett

en: Swap &Panels
hu: Panelek &cseréje

en: Execute Script
hu: Szkript futtatása

[ctx: TFRMMAIN.ACTEXIT.CAPTION]
en: E&xit
hu: &Kilépés

en: &Extract Files...
hu: Fájlok &kibontása...

en: Configuration of File &Associations
hu: Fájl&társítások beállítása

en: Com&bine Files...
hu: &Fájlegyesítés...

en: Show &File Properties
hu: &Fájl tulajdonságainak megjelenítése

[ctx: TFRMMAIN.ACTFILESPLITER.CAPTION]
en: Spl&it File...
hu: Fájl szele&telése...

en: &Flat view
hu: &Lapos nézet

en: &Flat view, only selected
hu: &Lapos nézet, csak a kijelöltek

en: Focus command line
hu: Parancssorra fókuszálás

en: Swap focus
hu: Fókusz váltása

en: Switch between left and right file list
hu: Váltás bal és jobb oldali fájl lista között

en: Focus on tree view
hu: Fa elrendezésre fókuszálás

en: Switch between current file list and tree view (if enabled)
hu: Váltás a jelenlegi fájl lista és a fa elrendezésű nézet közt (ha engedélyezett)

en: Place cursor on first folder or file
hu: Vidd a kurzort az első mappára vagy fájlra

en: Place cursor on first file in list
hu: Vidd a kurzort az első fájlra

en: Place cursor on last folder or file
hu: Vidd a kurzort az utolsó mappára vagy fájlra

en: Place cursor on last file in list
hu: Vidd a kurzort az utolsó fájlra

en: Place cursor on next folder or file
hu: Vidd a kurzort a következő mappára vagy fájlra

en: Place cursor on previous folder or file
hu: Vidd a kurzort az előző mappára vagy fájlra

[ctx: TFRMMAIN.ACTHARDLINK.CAPTION]
en: Create &Hard Link...
hu: &Hivatkozás létrehozása...

en: &Contents
hu: &Tartalomjegyzék

en: &Horizontal Panels Mode
hu: &Vízszintes elrendezés

en: &Keyboard
hu: Billentyűzet

en: Brief view on left panel
hu: Áttekintő nézet a bal panelben

en: Columns view on left panel
hu: Oszlopos nézet a bal panelben

en: Left &= Right
hu: Bal &= Jobb

en: &Flat view on left panel
hu: &Lapos nézet a bal panelben

en: Open left drive list
hu: Bal oldali meghajtólista megnyitása

en: Re&verse order on left panel
hu: Ki&jelölés megfordítása a bal panelben

en: Sort left panel by &Attributes
hu: Bal panel rendezése &attribútum szerint

en: Sort left panel by &Date
hu: Bal panel rendezése &dátum szerint

en: Sort left panel by &Extension
hu: Bal panel rendezése &kiterjesztés szerint

en: Sort left panel by &Name
hu: Bal panel rendezése &név szerint

en: Sort left panel by &Size
hu: Bal panel rendezése &méret szerint

en: Thumbnails view on left panel
hu: Miniatűrök mutatása a bal panelben

en: Load tabs from Favorite Tabs
hu: Kedvenc fülek betöltése

en: Load List
hu: Lista betöltése

en: Load list of files/folders from the specified text file
hu: Fájlok/mappák betöltése listát tartalmazó szövegfájlból

en: Load Selection from Clip&board
hu: Kiválasztás betöltése a &vágólapról

en: &Load Selection from File...
hu: Kiválasztás betöltése &fájlból...

en: &Load Tabs from File
hu: Fülek betöltése fájlból

en: Create &Directory
hu: Új könyvtár

en: Select All with the Same E&xtension
hu: Minden &azonos kiterjesztésű kijelölése

en: Select all files with same name
hu: Összes azonos nevű fájl kijelölése

en: Select all files with same name and extension
hu: Összes azonos nevű és kiterjesztésű fájl kijelölése

en: Select all in same path
hu: Az összes kijelölése az útvonalon

en: &Invert Selection
hu: Kijelölés meg&fordítása

en: &Select All
hu: &Minden kiválasztása

en: Unselect a Gro&up...
hu: &Csoportos kijelölés megszüntetése...

en: Select a &Group...
hu: Csoport &kijelölése...

en: &Unselect All
hu: Összes kijelölés me&gszüntetése

en: Minimize window
hu: Kis méret

en: Move current tab to the left
hu: Az aktuális fül mozgatása balra

en: Move current tab to the right
hu: Az aktuális fül mozgatása jobbra

en: Multi-&Rename Tool
hu: Csopo&rtos átnevező

en: Network &Connect...
hu: Hálózati &csatlakozás...

en: Network &Disconnect
hu: Hálózat &szétkapcsolása

en: Network &Quick Connect...
hu: Hálózati &gyors csatlakozás...

en: &New Tab
hu: Új &fül

en: Load the Next Favorite Tabs in the list
hu: Következő Kedvenc fülek betöltése a listába

en: Switch to Nex&t Tab
hu: Váltás a &következő fülre

[ctx: TFRMMAIN.ACTOPEN.CAPTION]
en: Open
hu: Megnyitás

en: Try open archive
hu: Archívum megnyitásának kísérlete

en: Open bar file
hu: Sávfájl megnyitása

en: Open &Folder in a New Tab
hu: &Mappa megnyitása új fülön

en: Open Drive by Index
hu: Meghajtó megnyitása index alapján

[ctx: TFRMMAIN.ACTOPENVIRTUALFILESYSTEMLIST.CAPTION]
en: Open &VFS List
hu: &VFR lista megnyitása

en: Operations &Viewer
hu: &Műveleti panel

en: &Options...
hu: Á&ltalános beállítások...

en: &Pack Files...
hu: Fájlok &tömörítése...

en: Set splitter position
hu: Elválasztó pozíciójának beállítás

en: &Paste
hu: &Beillesztés

en: Load the Previous Favorite Tabs in the list
hu: Előző Kedvenc fülek betöltése a listába

en: Switch to &Previous Tab
hu: Váltás az &előző fülre

en: Quick filter
hu: Gyors szűrő

[ctx: TFRMMAIN.ACTQUICKSEARCH.CAPTION]
en: Quick search
hu: Gyorskeresés

en: &Quick View Panel
hu: &Gyorsnézőke panel

en: &Refresh
hu: &Frissítés

en: Reload the last Favorite Tabs loaded
hu: A legutóbbi Kedvenc fülek újratöltése

[ctx: tfrmmain.actrename.caption]
en: Move
hu: Áthely/Átnev

en: Move/Rename files without asking for confirmation
hu: Fájlok mozgatása/átnevezése megerősítő kérdés nélkül

[ctx: TFRMMAIN.ACTRENAMEONLY.CAPTION]
en: Rename
hu: Átnevezés

en: &Rename Tab
hu: Fül át&nevezése

en: Resave on the last Favorite Tabs loaded
hu: A legutóbb betöltött Kedvenc fülek felülírása

en: &Restore Selection
hu: Kijelölt &visszaállítása

en: Re&verse Order
hu: For&dított sorrend

en: Brief view on right panel
hu: Áttekintő nézet a jobb panelben

en: Columns view on right panel
hu: Oszlopos nézet a jobb panelben

en: Right &= Left
hu: Jobb &= Bal

en: &Flat view on right panel
hu: &Sima nézet a jobb panelben

en: Open right drive list
hu: Jobb oldali meghajtólista megnyitása

en: Re&verse order on right panel
hu: Ki&jelölés megfordítása a jobb panelben

en: Sort right panel by &Attributes
hu: Jobb panel rendezése &attribútum szerint

en: Sort right panel by &Date
hu: Jobb panel rendezése &dátum szerint

en: Sort right panel by &Extension
hu: Jobb panel rendezése &kiterjesztés szerint

en: Sort right panel by &Name
hu: Jobb panel rendezése &név szerint

en: Sort right panel by &Size
hu: Jobb panel rendezése &méret szerint

en: Thumbnails view on right panel
hu: Miniatűrök mutatása a jobb panelben

en: Run &Terminal
hu: &Terminál futtatása

en: Save current tabs to a New Favorite Tabs
hu: Jelenlegi fülek mentése új Kedvenc fülekként

en: Save all shown columns to file
hu: Megjelenített oszlopok mentése fájlba

en: Sa&ve Selection
hu: Kiválasztott men&tése

en: Save S&election to File...
hu: Kiválasztott m&entése fájlba...

en: &Save Tabs to File
hu: Fülek mentése fájlba

en: &Search...
hu: &Keresés...

en: All tabs Locked with Dir Opened in New Tabs
hu: Minden fül zárolása - könyvtárváltás új fülön

en: Set all tabs to Normal
hu: Minden fül feloldása

en: Set all tabs to Locked
hu: Minden fül zárolása

en: All tabs Locked with Dir Changes Allowed
hu: Minden fül zárolása a könyvtárváltás engedélyezésével

[ctx: TFRMMAIN.ACTSETFILEPROPERTIES.CAPTION]
en: Change &Attributes...
hu: &Attribútumok cseréje...

en: Locked with Directories Opened in New &Tabs
hu: Zárolva, könyvtárváltás ú&j fülön

en: &Normal
hu: &Rendes

en: &Locked
hu: &Zárolt

[ctx: TFRMMAIN.ACTSETTABOPTIONPATHRESETS.CAPTION]
en: Locked with &Directory Changes Allowed
hu: Zárolva, könyvár&váltás engedélyezve

[ctx: TFRMMAIN.ACTSHELLEXECUTE.CAPTION]
en: Open
hu: Megnyitás

en: Open using system associations
hu: Megnyitás a rendszer által társítottal

en: Show button menu
hu: Gyorsgomb menü megjelenítése

en: Show command line history
hu: Parancssori előzmények megjelenítése

[ctx: TFRMMAIN.ACTSHOWMAINMENU.CAPTION]
en: Menu
hu: Menü

[ctx: TFRMMAIN.ACTSHOWSYSFILES.CAPTION]
en: Show &Hidden/System Files
hu: Rejtett/Rendszer fájlok &megjelenítése

en: Sort by &Attributes
hu: Rendezés &attribútumok szerint

en: Sort by &Date
hu: Rendezés &dátum szerint

en: Sort by &Extension
hu: Rendezés &kiterjesztés szerint

en: Sort by &Name
hu: Rendezés &név szerint

en: Sort by &Size
hu: Rendezés &méret szerint

en: Open drive list
hu: Meghajtólista megnyitása

en: Enable/disable ignore list file to not show file names
hu: Kihagyási lista engedélyezése/kikapcsolása, hogy nem mutatja fájlneveket

[ctx: TFRMMAIN.ACTSYMLINK.CAPTION]
en: Create Symbolic &Link...
hu: &Szimbolikus hivatkozás készítése..

en: Synchronous navigation
hu: Szinkron navigáció

en: Synchronous directory changing in both panels
hu: Szinkron könyvtár váltás mindkét panelen

en: Syn&chronize dirs...
hu: Könyvtárak &szinkronizálása...

en: Target &= Source
hu: Cél &= Forrás

en: &Test Archive(s)
hu: A&rchívum(ok) tesztelése

[ctx: tfrmmain.actthumbnailsview.caption]
en: Thumbnails
hu: Miniatűrök

en: Thumbnails View
hu: Bélyegkép-nézet

en: Toggle fullscreen mode console
hu: Teljes képernyős konzol

en: Transfer dir under cursor to left window
hu: Kurzor alatti mappa küldése a bal ablakba

en: Transfer dir under cursor to right window
hu: Kurzor alatti mappa küldése a jobb ablakba

en: &Tree View Panel
hu: &Fa elrendezésű panel

en: Sort according to parameters
hu: Paraméterek szerinti rendezés

en: Unselect All with the Same Ex&tension
hu: Összes azonos kiterjesztésű kijelölésének megszüntetése

en: Unselect all files with same name
hu: Összes azonos nevű kijelölésének megszüntetése

en: Unselect all files with same name and extension
hu: Összes azonos nevű és kiterjesztésű kijelölésének megszüntetése

en: Unselect all in same path
hu: Azonos útvonalú fájlok kijelölésének megszüntetése

[ctx: tfrmmain.actview.caption]
en: View
hu: Nézőke

en: Show history of visited paths for active view
hu: Aktív nézet előzményeinek megtekintése

en: Go to next entry in history
hu: Ugrás a következő előzményre

en: Go to previous entry in history
hu: Előző előzményre ugrik

en: View log file
hu: Naplófájl megtekintése

en: View current search instances
hu: Legutóbbi keresési &eredmények

en: &Visit Double Commander Website
hu: &Látogassa meg a Double Commander honlapját

en: Wipe
hu: Megsemmisítés

en: Work with Directory Hotlist and parameters
hu: Műveletek a Kedvenc könyvtárakkal és paraméterekkel

[ctx: tfrmmain.btnf10.caption]
en: Exit
hu: Kilépés

[ctx: tfrmmain.btnf7.caption]
en: Directory
hu: Könyvtár

[ctx: TFRMMAIN.BTNF8.CAPTION]
en: Delete
hu: Törlés

[ctx: tfrmmain.btnf9.caption]
en: Terminal
hu: Terminál

[ctx: TFRMMAIN.BTNLEFTDIRECTORYHOTLIST.HINT]
en: Directory Hotlist
hu: Kedvenc könyvtárak

en: Show current directory of the right panel in the left panel
hu: A jelenlegi jobb oldali könyvtár megtekintése a bal ablakban

[ctx: TFRMMAIN.BTNLEFTHOME.HINT]
en: Go to home directory
hu: Ugrás a saját mappába

[ctx: TFRMMAIN.BTNLEFTROOT.HINT]
en: Go to root directory
hu: Ugrás a gyökérkönyvtárba

[ctx: TFRMMAIN.BTNLEFTUP.HINT]
en: Go to parent directory
hu: Ugrás a szülőkönyvtárba

[ctx: tfrmmain.btnrightdirectoryhotlist.hint]
en: Directory Hotlist
hu: Kedvenc könyvtárak

en: Show current directory of the left panel in the right panel
hu: A jelenlegi bal oldali könyvtár megtekintése a jobb ablakban

[ctx: TFRMMAIN.LBLCOMMANDPATH.CAPTION]
en: Path
hu: Útvonal

[ctx: TFRMMAIN.MICANCEL.CAPTION]
en: Cancel
hu: Mégsem

en: Copy...
hu: Másolás...

[ctx: TFRMMAIN.MIHARDLINK.CAPTION]
en: Create link...
hu: Hivatkozás készítése...

[ctx: tfrmmain.milogclear.caption]
en: Clear
hu: Törlés

[ctx: TFRMMAIN.MILOGCOPY.CAPTION]
en: Copy
hu: Másolás

en: Hide
hu: Elrejtés

[ctx: TFRMMAIN.MILOGSELECTALL.CAPTION]
en: Select All
hu: Összes kijelölése

en: Move...
hu: Áthelyezés...

[ctx: TFRMMAIN.MISYMLINK.CAPTION]
en: Create symlink...
hu: Szimbolikus hivatkozás készítése...

en: Tab options
hu: Fül beállítások

[ctx: TFRMMAIN.MITRAYICONEXIT.CAPTION]
en: E&xit
hu: &Kilépés

[ctx: tfrmmain.mitrayiconrestore.caption]
en: Restore
hu: Visszaállítás

[ctx: TFRMMAIN.MNUALLOPERSTART.CAPTION]
en: Start
hu: Indítás

[ctx: TFRMMAIN.MNUALLOPERSTOP.CAPTION]
en: Cancel
hu: Mégsem

en: &Commands
hu: &Parancsok

en: C&onfiguration
hu: &Beállítások

en: Favorites
hu: &Kedvencek

en: &Files
hu: &Fájlok

[ctx: TFRMMAIN.MNUHELP.CAPTION]
en: &Help
hu: &Súgó

en: &Mark
hu: &Megjelölés

[ctx: TFRMMAIN.MNUNETWORK.CAPTION]
en: Network
hu: &Hálózat

en: &Show
hu: &Nézet

[ctx: TFRMMAIN.MNUTABOPTIONS.CAPTION]
en: Tab &Options
hu: &Fül beállítások

en: &Tabs
hu: Fü&lek

[ctx: TFRMMAIN.TBCOPY.CAPTION]
en: Copy
hu: Másolás

[ctx: TFRMMAIN.TBCUT.CAPTION]
en: Cut
hu: Kivágás

[ctx: TFRMMAIN.TBDELETE.CAPTION]
en: Delete
hu: Törlés

[ctx: TFRMMAIN.TBEDIT.CAPTION]
en: Edit
hu: Szerkesztés

[ctx: TFRMMAIN.TBPASTE.CAPTION]
en: Paste
hu: Beillesztés

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.btncancel.caption]
en: &Cancel
hu: &Mégsem

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.caption]
en: Select your internal command
hu: Válassz belső a belső parancsok közül

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.cbcategorysortornot.text]
en: Legacy sorted
hu: Régebbi elrendezés

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.cbcommandssortornot.text]
en: Legacy sorted
hu: Régebbi elrendezés

en: Select all categories by default
hu: Alapértelmezetten minden kategória kiválasztása

en: Selection:
hu: Kiválasztás:

en: &Categories:
hu: &Kategóriák:

en: Command &name:
hu: Parancs &neve:

en: &Filter:
hu: &Szűrő:

en: Hint:
hu: Tipp:

en: Hotkey:
hu: Gyorsbillentyű:

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.lblselectedcommandcategory.caption]
en: Category
hu: Kategória

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.lblselectedcommandhelp.caption]
en: Help
hu: Súgó

en: Hint
hu: Tipp

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.lblselectedcommandhotkey.caption]
en: Hotkey
hu: Gyorsbillentyű

[ctx: tfrmmaskinputdlg.btnaddattribute.caption]
en: &Add
hu: &Hozzáadás

[ctx: tfrmmaskinputdlg.btnattrshelp.caption]
en: &Help
hu: &Súgó

[ctx: TFRMMASKINPUTDLG.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
hu: &Mégsem

en: &Define...
hu: &Meghatároz...

[ctx: tfrmmaskinputdlg.chkcasesensitive.caption]
en: Case sensitive
hu: Kis-/nagybetűre érzékeny

en: Ignore accents and ligatures
hu: Ékezetek és ikerbetűk figyelmen kívül hagyása

en: Attri&butes:
hu: Attri&bútumok:

en: Input Mask:
hu: Maszk bevitele:

en: O&r select predefined selection type:
hu: &vagy válassz előre meghatározott kiválasztási típust:

en: Create new directory
hu: Új könyvtár létrehozása

en: &Extended syntax
hu: &Bővített szintaxis

en: &Input new directory name:
hu: Add meg az új könyvtár nevét:

[ctx: TFRMMODVIEW.CAPTION]
en: New Size
hu: Új méret

en: Height :
hu: Magasság:

en: Quality of compress to Jpg
hu: JPG-be való sűrítés minősége

en: Width :
hu: Szélesség:

[ctx: tfrmmodview.teheight.text]
en: Height
hu: Magasság

[ctx: TFRMMODVIEW.TEWIDTH.TEXT]
en: Width
hu: Szélesség

[ctx: tfrmmultirename.actanyextmask.caption]
en: Extension
hu: Kiterjesztés

[ctx: tfrmmultirename.actanynamemask.caption]
en: Filename
hu: Fájlnév

[ctx: tfrmmultirename.actclearextmask.caption]
en: Clear
hu: Törlés

[ctx: tfrmmultirename.actclearnamemask.caption]
en: Clear
hu: Törlés

[ctx: tfrmmultirename.actclose.caption]
en: &Close
hu: &Bezárás

en: Confi&guration
hu: &Beállítások

[ctx: tfrmmultirename.actctrextmask.caption]
en: Counter
hu: Számláló

[ctx: tfrmmultirename.actctrnamemask.caption]
en: Counter
hu: Számláló

[ctx: tfrmmultirename.actdateextmask.caption]
en: Date
hu: Dátum

[ctx: tfrmmultirename.actdatenamemask.caption]
en: Date
hu: Dátum

[ctx: tfrmmultirename.actdeletepreset.caption]
en: Delete
hu: Törlés

en: Drop Down Presets List
hu: A mentett beállítások listája...

en: Edit Names...
hu: Nevek szerkesztése...

en: Edit Current New Names...
hu: Jelenlegi új nevek szerkesztése...

[ctx: tfrmmultirename.actextextmask.caption]
en: Extension
hu: Kiterjesztés

[ctx: tfrmmultirename.actextnamemask.caption]
en: Extension
hu: Kiterjesztés

[ctx: tfrmmultirename.actinvokeeditor.caption]
en: Edit&or
hu: &Szerkesztő

en: Invoke Relative Path Menu
hu: Relatív útvonal menü megnyitása

en: Load Last Preset
hu: Utolsó mentett beállítás betöltése

en: Load Names from File...
hu: Nevek betöltése fájlból...

en: Load Preset by Name or Index
hu: Mentett beállítás betöltése név vagy sorszám szerint

en: Load Preset 1
hu: 1. beállítás betöltése

en: Load Preset 2
hu: 2. beállítás betöltése

en: Load Preset 3
hu: 3. beállítás betöltése

en: Load Preset 4
hu: 4. beállítás betöltése

en: Load Preset 5
hu: 5. beállítás betöltése

en: Load Preset 6
hu: 6. beállítás betöltése

en: Load Preset 7
hu: 7. beállítás betöltése

en: Load Preset 8
hu: 8. beállítás betöltése

en: Load Preset 9
hu: 9. beállítás betöltése

[ctx: tfrmmultirename.actnameextmask.caption]
en: Filename
hu: Fájlnév

[ctx: tfrmmultirename.actnamenamemask.caption]
en: Filename
hu: Fájlnév

[ctx: tfrmmultirename.actplgnextmask.caption]
en: Plugins
hu: Beépülők

[ctx: tfrmmultirename.actplgnnamemask.caption]
en: Plugins
hu: Beépülők

[ctx: tfrmmultirename.actrename.caption]
en: &Rename
hu: Át&nevezés

[ctx: tfrmmultirename.actrenamepreset.caption]
en: Rename
hu: Átnevezés

[ctx: tfrmmultirename.actresetall.caption]
en: Reset &All
hu: &Alaphelyzetbe mind

[ctx: tfrmmultirename.actsavepreset.caption]
en: Save
hu: Mentés

[ctx: tfrmmultirename.actsavepresetas.caption]
en: Save As...
hu: Mentés másként...

en: Show Preset Menu
hu: Mentett beállítások menüje

en: Sort
hu: Rendezés

[ctx: tfrmmultirename.acttimeextmask.caption]
en: Time
hu: Idő

[ctx: tfrmmultirename.acttimenamemask.caption]
en: Time
hu: Idő

en: View Rename Log File
hu: Átnevezési napló megtekintése

[ctx: TFRMMULTIRENAME.CAPTION]
en: Multi-Rename Tool
hu: Csoportos átnevező

[ctx: tfrmmultirename.cbcasesens.hint]
en: Case sensitive
hu: Kis-/nagybetűre érzékeny

[ctx: TFRMMULTIRENAME.CBLOG.CAPTION]
en: &Log result
hu: Eredmény nap&lózása

en: Append
hu: Hozzáfűz

en: Replace only once per file
hu: Csak egyszer cserélje fájlonként

[ctx: TFRMMULTIRENAME.CBREGEXP.CAPTION]
en: Regular e&xpressions
hu: &Reguláris kifejezések

en: &Use substitution
hu: &Helyettesítések használata

[ctx: tfrmmultirename.gbcounter.caption]
en: Counter
hu: Számláló

en: Find && Replace
hu: Keresés && Csere

en: Mask
hu: Maszk

en: Presets
hu: Mentett beállítások

en: &Extension
hu: &Kiterjesztés

en: &Find...
hu: &Keresés...

en: &Interval
hu: &Intervallum

en: File &Name
hu: Fájl &neve

en: Re&place...
hu: &Csere...

en: S&tart Number
hu: &Kezdőszám

[ctx: TFRMMULTIRENAME.LBWIDTH.CAPTION]
en: &Width
hu: &Szélesség

[ctx: tfrmmultirename.miactions.caption]
en: Actions
hu: Műveletek

[ctx: tfrmmultirename.mieditor.caption]
en: Editor
hu: Szerkesztő

[ctx: TFRMMULTIRENAME.STRINGGRID.COLUMNS[0].TITLE.CAPTION]
en: Old File Name
hu: Fájl régi neve

[ctx: TFRMMULTIRENAME.STRINGGRID.COLUMNS[1].TITLE.CAPTION]
en: New File Name
hu: Fájl új neve

[ctx: TFRMMULTIRENAME.STRINGGRID.COLUMNS[2].TITLE.CAPTION]
en: File Path
hu: Fájl útvonala

en: Click OK when you have closed the editor to load the changed names!
hu: Kattints az OK gombra a szerkesztő bezárása után, hogy a megváltozott nevek betöltődjenek!

en: Choose an application
hu: Alkalmazás kiválasztása

en: Custom command
hu: Egyéni parancs

en: Save association
hu: Társítások mentése

en: Set selected application as default action
hu: Kiválasztott alkalmazások az alapértelmezettek

en: File type to be opened: %s
hu: Megnyitandó fájltípus: %s

en: Multiple file names
hu: Összetett fájl nevek

en: Multiple URIs
hu: Összetett URI-k

en: Single file name
hu: Egyetlen fájlnév

en: Single URI
hu: Egyszerű URI

[ctx: TFRMOPTIONS.BTNAPPLY.CAPTION]
en: &Apply
hu: &Alkalmaz

[ctx: TFRMOPTIONS.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
hu: &Mégsem

[ctx: tfrmoptions.btnhelp.caption]
en: &Help
hu: Súgó

[ctx: TFRMOPTIONS.CAPTION]
en: Options
hu: Beállítások

en: Please select one of the subpages, this page does not contain any settings.
hu: Kérlek, válassz egyet az alábbi oldalak közül, ez az oldal nem tartalmaz beállításokat.

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiveradd.caption]
en: A&dd
hu: &Hozzáadás

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiveraddhelper.hint]
en: Variable reminder helper
hu: Változók súgója

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverapply.caption]
en: A&pply
hu: &Alkalmaz

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchivercopy.caption]
en: Cop&y
hu: M&ásolás

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverdelete.caption]
en: Delete
hu: &Törlés

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverdeletehelper.hint]
en: Variable reminder helper
hu: Változók súgója

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverextracthelper.hint]
en: Variable reminder helper
hu: Változók súgója

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverextractwithoutpathhelper.hint]
en: Variable reminder helper
hu: Változók súgója

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverlisthelper.hint]
en: Variable reminder helper
hu: Változók súgója

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverother.caption]
en: Oth&er...
hu: Egyéb...

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverrelativer.hint]
en: Some functions to select appropriate path
hu: Néhány hasznos művelet a megfelelő útvonalbeállításhoz

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverrename.caption]
en: &Rename
hu: Át&nevezés

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverselfextracthelper.hint]
en: Variable reminder helper
hu: Változók súgója

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchivertesthelper.hint]
en: Variable reminder helper
hu: Változók súgója

[ctx: tfrmoptionsarchivers.bvlarchiverids.caption]
en: ID's used with cm_OpenArchive to recognize archive by detecting its content and not via file extension:
hu: Az azonosítókat (ID) a cm_OpenArchive parancs használja a tömörített fájlok azonosítására tartalom szerint, a kiterjesztésük helyett:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.bvlarchiveroptions.caption]
en: Options:
hu: Opciók:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.bvlarchiverparsingmode.caption]
en: Format parsing mode:
hu: Formátum értelmezési mód:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.chkarchiverenabled.caption]
en: E&nabled
hu: E&ngedélyezve

en: De&bug mode
hu: &Hibakereső mód

[ctx: tfrmoptionsarchivers.chkarchivermultiarcoutput.caption]
en: S&how console output
hu: Konzol kimenet megjelenítése

en: Use archive name without extension as list
hu: Kiterjesztés nélküli archívumneveket listaként használja

en: Uni&x file attributes
hu: Uni&x fájl attribútumok

en: &Unix path delimiter "/"
hu: &Unix útvonal elválasztó "/"

en: Windows &file attributes
hu: Windows &fájl attribútumok

en: Windows path deli&miter "\"
hu: &Windows útvonal elválasztó "\"

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiveradd.caption]
en: Add&ing:
hu: Hozzá&adás:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverarchiver.caption]
en: Arc&hiver:
hu: Arc&hiváló:

en: De&lete:
hu: Törlés:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverdescription.caption]
en: De&scription:
hu: Leírá&s:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverextension.caption]
en: E&xtension:
hu: &Kiterjesztés:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverextract.caption]
en: Ex&tract:
hu: &Kicsomagolás:

en: Extract &without path:
hu: Útvonal nélküli kibontás:

en: ID Po&sition:
hu: ID p&ozíció:

en: ID See&k Range:
hu: ID &keresési tartomány:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverlist.caption]
en: &List:
hu: &Lista:

en: Archi&vers:
hu: Archi&válók:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverlistend.caption]
en: Listing &finish (optional):
hu: Listázás &befejezve (választható):

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverlistformat.caption]
en: Listing for&mat:
hu: Listázási for&mátum:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverliststart.caption]
en: Listin&g start (optional):
hu: Listázás &kezdése (választható):

en: Password &query string:
hu: Jelszókérő szöveg::

en: Create self extractin&g archive:
hu: Önkicsomagoló archívum létrehozása:

en: Tes&t:
hu: Próba:

en: Auto Configure
hu: A&utomatikus beállítás

en: Disable all
hu: Mind letiltása

en: Discard modifications
hu: Módosítások elvetése

en: Enable all
hu: Mind engedélyezése

[ctx: tfrmoptionsarchivers.miarchiverexport.caption]
en: Export...
hu: Exportálás...

[ctx: tfrmoptionsarchivers.miarchiverimport.caption]
en: Import...
hu: Importálás...

en: Sort archivers
hu: Archiválók rendezése

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.TBARCHIVERADDITIONAL.CAPTION]
en: Additional
hu: További

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.TBARCHIVERGENERAL.CAPTION]
en: General
hu: Általános

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHATTRIBUTESCHANGE.CAPTION]
en: When &size, date or attributes change
hu: Méret, dátum vagy attribútum változása esetén is

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHEXCLUDEDIRS.CAPTION]
en: For the following &paths and their subdirectories:
hu: A következő útvonalakhoz és az alma&ppáikhoz:

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHFILENAMECHANGE.CAPTION]
en: When &files are created, deleted or renamed
hu: Frissítés fájlok létrehozása, törlése és átnevezése esetén

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHONLYFOREGROUND.CAPTION]
en: When application is in the &background
hu: Amikor az alkalmazás a &háttérben fut

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.GBAUTOREFRESHDISABLE.CAPTION]
en: Disable auto-refresh
hu: Auto-frissítés kikapcsolása

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.GBAUTOREFRESHENABLE.CAPTION]
en: Refresh file list
hu: Fájl lista frissítése

[ctx: TFRMOPTIONSBEHAVIOR.CBALWAYSSHOWTRAYICON.CAPTION]
en: Al&ways show tray icon
hu: Mindig mutatja a tálca ikont

en: Automatically &hide unmounted devices
hu: &Nem csatlakoztatott eszközök automatikus elrejtése

[ctx: TFRMOPTIONSBEHAVIOR.CBMINIMIZETOTRAY.CAPTION]
en: Mo&ve icon to system tray when minimized
hu: &Ikon tálcára minimalizálása

[ctx: TFRMOPTIONSBEHAVIOR.CBONLYONCE.CAPTION]
en: A&llow only one copy of DC at a time
hu: Cs&ak 1 DC futhat

en: Here you can enter one or more drives or mount points, separated by ";".
hu: Megadhatsz egy vagy több meghajtót vagy csatolási pontot, pontosvesszővel (";") elválasztva.

en: Drives &blacklist
hu: Meghajtó &feketelista

en: Columns size
hu: Oszlopméret

en: Show file extensions
hu: Fájl kiterjesztésének megjelenítése

en: ali&gned (with Tab)
hu: i&gazított (füllel)

en: di&rectly after filename
hu: közvetlen a &fájlnév után

en: Auto
hu: Automatikus

en: Fixed columns count
hu: Rögzített oszlop számozással

en: Fixed columns width
hu: Rögzített oszlop hosszúsággal

en: Use &Gradient Indicator
hu: Szín&átmenetes kijelző

en: Book Mode
hu: Könyv mód

en: Image Mode
hu: Kép mód

en: Text Mode
hu: Szöveg mód

en: Added:
hu: Hozzáadva:

[ctx: tfrmoptionscolors.lblbookbackground.caption]
en: Background:
hu: Háttér:

en: Category:
hu: Kategória:

en: Deleted:
hu: Törölve:

en: Error:
hu: Hiba:

en: Background 1:
hu: Háttér 1:

[ctx: tfrmoptionscolors.lblimagebackground2.caption]
en: Background 2:
hu: Háttér 2:

en: In&dicator Back Color:
hu: Mutató háttér szí&ne:

en: &Indicator Fore Color:
hu: Mutató &előtér szí&ne:

en: Indicator &Threshold Color:
hu: In&dikátor színe:

en: Information:
hu: Információ:

en: Left:
hu: Bal:

[ctx: tfrmoptionscolors.lblmodified.caption]
en: Modified:
hu: Módosítva:

[ctx: tfrmoptionscolors.lblmodifiedbinary.caption]
en: Modified:
hu: Módosítva:

en: Right:
hu: Jobb:

[ctx: tfrmoptionscolors.lblsuccess.caption]
en: Success:
hu: Sikeres:

en: Unknown:
hu: Ismeretlen:

en: State
hu: Állapot

en: Column titles alignment &like values
hu: Oszlopcímek igazítása az értékekhez

[ctx: TFRMOPTIONSCOLUMNSVIEW.CBCUTTEXTTOCOLWIDTH.CAPTION]
en: Cut &text to column width
hu: Szöveg &vágása az oszlop szélességéhez

en: &Extend cell width if text is not fitting into column
hu: Az oszlopszél&esség növelése, ha a szöveg nem fér bele

[ctx: TFRMOPTIONSCOLUMNSVIEW.CBGRIDHORZLINE.CAPTION]
en: &Horizontal lines
hu: &Vízszintes vonalak

[ctx: TFRMOPTIONSCOLUMNSVIEW.CBGRIDVERTLINE.CAPTION]
en: &Vertical lines
hu: &Függőleges vonalak

[ctx: TFRMOPTIONSCOLUMNSVIEW.CHKAUTOFILLCOLUMNS.CAPTION]
en: A&uto fill columns
hu: Automatikus oszlop kitöltés

en: Show grid
hu: Rácsok megjelenítése

en: Auto-size columns
hu: Automatikus oszlopméret

[ctx: TFRMOPTIONSCOLUMNSVIEW.LBLAUTOSIZECOLUMN.CAPTION]
en: Auto si&ze column:
hu: Automatikus os&zlopméret:

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.BTNCONFIGAPPLY.CAPTION]
en: A&pply
hu: &Alkalmaz

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.BTNCONFIGEDIT.CAPTION]
en: &Edit
hu: S&zerkesztés

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.CBCMDLINEHISTORY.CAPTION]
en: Co&mmand line history
hu: Parancssori előz&mények

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.CBDIRHISTORY.CAPTION]
en: &Directory history
hu: &Könyvtár előzmények

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.CBFILEMASKHISTORY.CAPTION]
en: &File mask history
hu: &Fájl maszk előzmények

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.chkfoldertabs.caption]
en: Folder tabs
hu: Mappafülek

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.CHKSAVECONFIGURATION.CAPTION]
en: Sa&ve configuration
hu: B&eállítások mentése

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.CHKSEARCHREPLACEHISTORY.CAPTION]
en: Searc&h/Replace history
hu: Keresés/Csere előzmé&nyek

en: Main window state
hu: Főablak állapota

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.gbdirectories.caption]
en: Directories
hu: Mappák

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.GBLOCCONFIGFILES.CAPTION]
en: Location of configuration files
hu: Konfigurációs állományok helye

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.GBSAVEONEXIT.CAPTION]
en: Save on exit
hu: Mentés kilépéskor

en: Sort order of configuration order in left tree
hu: A bal oldali beállításfa rendezési elve

en: Tree state when entering in configuration page
hu: A fa állapota a konfigurációs panel megnyitásakor

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.LBLCMDLINECONFIGDIR.CAPTION]
en: Set on command line
hu: Állítsa be a parancssorra

en: Highlighters:
hu: Kiemelők:

en: Icon themes:
hu: Ikon témák:

en: Thumbnails cache:
hu: Bélyegképek gyorsítótára:

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.RBPROGRAMDIR.CAPTION]
en: P&rogram directory (portable version)
hu: P&rogram könyvtár (hordozható változat)

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.RBUSERHOMEDIR.CAPTION]
en: &User home directory
hu: Felhasználó &saját könyvtára

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallallowovercolor.caption]
en: All
hu: Mind

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallallowovercolor.hint]
en: Apply modification to all columns
hu: Módosítás mentése az összes oszlophoz

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallbackcolor.caption]
en: All
hu: Mind

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallbackcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
hu: Módosítás mentése az összes oszlophoz

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallbackcolor2.caption]
en: All
hu: Mind

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallbackcolor2.hint]
en: Apply modification to all columns
hu: Módosítás mentése az összes oszlophoz

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallcursorcolor.caption]
en: All
hu: Mind

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallcursorcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
hu: Módosítás mentése az összes oszlophoz

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallcursortext.caption]
en: All
hu: Mind

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallcursortext.hint]
en: Apply modification to all columns
hu: Módosítás mentése az összes oszlophoz

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallfont.caption]
en: All
hu: Mind

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallfont.hint]
en: Apply modification to all columns
hu: Módosítás mentése az összes oszlophoz

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallforecolor.caption]
en: All
hu: Mind

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallforecolor.hint]
en: Apply modification to all columns
hu: Módosítás mentése az összes oszlophoz

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallinactivecursorcolor.caption]
en: All
hu: Mind

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallinactivecursorcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
hu: Módosítás mentése az összes oszlophoz

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallinactivemarkcolor.caption]
en: All
hu: Mind

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallinactivemarkcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
hu: Módosítás mentése az összes oszlophoz

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallmarkcolor.caption]
en: All
hu: Mind

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallmarkcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
hu: Módosítás mentése az összes oszlophoz

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnalluseinactiveselcolor.caption]
en: All
hu: Mind

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnalluseinactiveselcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
hu: Módosítás mentése az összes oszlophoz

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnalluseinvertedselection.caption]
en: All
hu: Mind

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnalluseinvertedselection.hint]
en: Apply modification to all columns
hu: Módosítás mentése az összes oszlophoz

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btndeleteconfigcolumns.caption]
en: &Delete
hu: &Törlés

en: Go to set default
hu: Alapértelmezett beállításokhoz ugrik

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnnewconfig.caption]
en: New
hu: Új

en: Next
hu: Következő

en: Previous
hu: Előző

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnrenameconfigcolumns.caption]
en: Rename
hu: Átnevezés

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetallowovercolor.hint]
en: Reset to default
hu: Visszaállítás

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetbackcolor.hint]
en: Reset to default
hu: Visszaállítás

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetbackcolor2.hint]
en: Reset to default
hu: Visszaállítás

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetcursorborder.hint]
en: Reset to default
hu: Visszaállítás

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetcursorcolor.hint]
en: Reset to default
hu: Visszaállítás

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetcursortext.hint]
en: Reset to default
hu: Visszaállítás

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetfont.hint]
en: Reset to default
hu: Visszaállítás

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetforecolor.hint]
en: Reset to default
hu: Visszaállítás

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetframecursor.hint]
en: Reset to default
hu: Visszaállítás

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetinactivecursorcolor.hint]
en: Reset to default
hu: Visszaállítás

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetinactivemarkcolor.hint]
en: Reset to default
hu: Visszaállítás

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetmarkcolor.hint]
en: Reset to default
hu: Visszaállítás

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetuseinactiveselcolor.hint]
en: Reset to default
hu: Visszaállítás

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetuseinvertedselection.hint]
en: Reset to default
hu: Visszaállítás

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnsaveasconfigcolumns.caption]
en: Save as
hu: Mentés mint

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnsaveconfigcolumns.caption]
en: Save
hu: Mentés

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.cballowovercolor.caption]
en: Allow Overcolor
hu: Átszínezés engedélyezése

en: When clicking to change something, change for all columns
hu: Ha kattintasz, hogy módosíts valamit, az módosítsa az összes oszlopot

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.cbconfigcolumns.text]
en: General
hu: Általános

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.cbcursorborder.caption]
en: Cursor border
hu: Kurzor szegélye

en: Use Frame Cursor
hu: Keret színének használata

en: Use Inactive Selection Color
hu: Inaktív kiválasztási szín használata

en: Use Inverted Selection
hu: Fordított kijelölés használata

en: Use custom font and color for this view
hu: Egyedi betűtípus és szín használata

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblbackcolor.caption]
en: BackGround:
hu: Háttér 1:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblbackcolor2.caption]
en: Background 2:
hu: Háttér 2:

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.LBLCONFIGCOLUMNS.CAPTION]
en: &Columns view:
hu: &Oszlop nézet:

en: [Current Column Name]
hu: [Jelenlegi oszlop neve]

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblcursorcolor.caption]
en: Cursor Color:
hu: Kurzorszín:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblcursortext.caption]
en: Cursor Text:
hu: Kurzor szöveg:

en: &File system:
hu: &Fájlrendszer:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblfontname.caption]
en: Font:
hu: Betűtípus:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblfontsize.caption]
en: Size:
hu: Méret:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblforecolor.caption]
en: Text Color:
hu: Szöveg színe:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblinactivecursorcolor.caption]
en: Inactive Cursor Color:
hu: Inaktív kurzor színe:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblinactivemarkcolor.caption]
en: Inactive Mark Color:
hu: Inaktív jelölő színe:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblmarkcolor.caption]
en: Mark Color:
hu: Jelölő színe:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblpreviewtop.caption]
en: Below is a preview. You may move cursor and select files to get immediately an actual look and feel of the various settings.
hu: Alább egy előnézet látható. Mozgathatod a kurzort és kijelölhetsz fájlokat a változtatások azonnali kipróbálása érdekében.

en: Settings for column:
hu: Oszlop beállítása:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.miaddcolumn.caption]
en: Add column
hu: Oszlop hozzáadása

en: Position of frame panel after the comparison:
hu: A panelek elhelyezkedése az összehasonlítást követően:

en: Add directory of the &active frame
hu: Az &aktív panel mappájának hozzáadása

en: Add &directories of the active && inactive frames
hu: Az aktív és &inaktív panelek jelenlegi mappáinak hozzáadása

en: Add directory I will bro&wse to
hu: Mappa ta&llózása, majd hozzáadása

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actaddcopyofentry.caption]
en: Add a copy of the selected entry
hu: A kijelölt elem másolatának hozzáadása

en: Add current &selected or active directories of active frame
hu: A jelenlegi &kijelölt vagy aktív mappák hozzáadása az aktív panelről

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actaddseparator.caption]
en: Add a separator
hu: Elválasztó hozzáadása

en: Add a sub menu
hu: Almenü hozzáadása

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actaddtypeddir.caption]
en: Add directory I will type
hu: Kézzel beírt mappa hozzáadása

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actcollapseall.caption]
en: Collapse all
hu: Teljes összcsukás

en: Collapse item
hu: Összecsukás

en: Cut selection of entries
hu: Kijelölt bejegyzések kivágása

en: Delete all!
hu: Mind törlése!

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actdeleteselecteditem.caption]
en: Delete selected item
hu: Kiválasztott elem törlése

en: Delete sub-menu and all its elements
hu: Almenü és minden elemének törlése

en: Delete just sub-menu but keep elements
hu: Az almenü törlése az elemek megtartásával

en: Expand item
hu: Elem kinyitása

en: Focus tree window
hu: Fa elrendezésű ablakra fókuszálás

en: Goto first item
hu: Ugrás az első elemre

en: Goto last item
hu: Ugrás az utolsó elemre

en: Go to next item
hu: Ugrás a következő elemre

en: Go to previous item
hu: Ugrás az előző elemre

en: Insert directory of the &active frame
hu: Az &aktív panel mappájának beszúrása

en: Insert &directories of the active && inactive frames
hu: Az aktív és inaktív panelek jelenlegi &mappáinak beszúrása

en: Insert directory I will bro&wse to
hu: Mappa ta&llózása, majd beszúrása

en: Insert a copy of the selected entry
hu: A kijelölt elem másolatának beszúrása

en: Insert current &selected or active directories of active frame
hu: A jelenlegi &kijelölt vagy aktív mappák beszúrása az aktív panelről

en: Insert a separator
hu: Elválasztó beszúrása

en: Insert sub menu
hu: Almenü hozzáadása

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actinserttypeddir.caption]
en: Insert directory I will type
hu: Kézzel beírt mappa beszúrása

en: Move to next
hu: Ugrás a következőre

en: Move to previous
hu: Ugrás az előzőre

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actopenallbranches.caption]
en: Open all branches
hu: Összes ág kinyitása

en: Paste what was cut
hu: A kivágott bejegyzések beillesztése

en: Search && replace in &path
hu: Útvonal keresése && cseréje

en: Search && replace in both path and target
hu: Útvonal és cél keresése && cseréje

en: Search && replace in &target path
hu: Cél útvonal keresése && cseréje

en: Tweak path
hu: Útvonal szerkesztése

en: Tweak target path
hu: Cél útvonal szerkesztése

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnadd.caption]
en: A&dd...
hu: Hozzáad...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnbackup.caption]
en: Bac&kup...
hu: Bi&ztonsági mentés...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btndelete.caption]
en: De&lete...
hu: Törlés...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnexport.caption]
en: E&xport...
hu: Exportálás...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnimport.caption]
en: Impo&rt...
hu: Importálás...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btninsert.caption]
en: &Insert...
hu: Beszúrás...

en: &Miscellaneous...
hu: E&gyebek...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnrelativepath.hint]
en: Some functions to select appropriate path
hu: Néhány hasznos művelet a megfelelő útvonalbeállításhoz

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnrelativetarget.hint]
en: Some functions to select appropriate target
hu: Néhány hasznos művelet a megfelelő célpont beállításához

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnsort.caption]
en: &Sort...
hu: Rendezés...

en: &When adding directory, add also target
hu: &Cél útvonal hozzáadása a mappával együtt

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.cbfullexpandtree.caption]
en: Alwa&ys expand tree
hu: Mindig bontsa ki a fa nézetet

en: Show only &valid environment variables
hu: Csak az érvényes környezeti &változókat mutassa

en: In pop&up, show [path also]
hu: Útvonal is látszik a &felugró menüben

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.cbsorthotdirpath.text]
en: Name, a-z
hu: Név, a-z

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.cbsorthotdirtarget.text]
en: Name, a-z
hu: Név, a-z

en: Directory Hotlist (reorder by drag && drop)
hu: Kedvenc könyvtárak listája (átrendezhető "húzd és ejtsd" művelettel)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.gbhotlistotheroptions.caption]
en: Other options
hu: További opciók

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.lbledithotdirname.editlabel.caption]
en: Name:
hu: Név:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.lbledithotdirpath.editlabel.caption]
en: Path:
hu: Útvonal:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.lbledithotdirtarget.editlabel.caption]
en: &Target:
hu: Cél útvonal:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.micurrentlevelofitemonly.caption]
en: ...current le&vel of item(s) selected only
hu: ...csak a kijelölt elemek aktuális &szintjén

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.midetectifpathexist.caption]
en: Scan all &hotdir's path to validate the ones that actually exist
hu: &Kedvenc könyvtárak átfésülése majd a létezők érvényesítése

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.midetectifpathtargetexist.caption]
en: &Scan all hotdir's path && target to validate the ones that actually exist
hu: Kedvenc könyvtárak és &Cél könyvtáraik átfésülése majd a létezők érvényesítése

en: to a Directory &Hotlist file (.hotlist)
hu: Kedvenc könyvtárak fájlba (.&hotlist)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.miexporttototalcommanderk.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (&keep existing)
hu: TC "wincmd.ini" fájlba (létező &megtartása)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.miexporttototalcommandernk.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (&erase existing)
hu: TC "wincmd.ini" fájlba (létező &törlése)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.migotoconfiguretcinfo1.caption]
en: Go to &configure TC related info
hu: Ugrás a T&C-re vonatkozó beállításokhoz

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.migotoconfiguretcinfo2.caption]
en: Go to &configure TC related info
hu: Ugrás a T&C-re vonatkozó beállításokhoz

en: from a Directory &Hotlist file (.hotlist)
hu: Kedvenc könyvtárak fájlból (.&hotlist)

en: from "&wincmd.ini" of TC
hu: TC "&wincmd.ini"-ből

en: &Navigate...
hu: &Navigálás...

en: &Restore a backup of Directory Hotlist
hu: Hely&reállítás biztonsági mentésből

en: &Save a backup of current Directory Hotlist
hu: Bizton&sági mentés készítése

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misearchandreplace.caption]
en: Search and &replace...
hu: Keresés és csere...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misorteverything.caption]
en: ...everything, from A to &Z!
hu: Mindent, A-tól &Z-ig!

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsinglegroup.caption]
en: ...single &group of item(s) only
hu: ...csak elemek egy &csoportját

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsinglesubmenu.caption]
en: ...&content of submenu(s) selected, no sublevel
hu: ...a kijelölt &almenü(k) tartalmát, azok almenüit nem

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsubmenuandsublevel.caption]
en: ...content of submenu(s) selected and &all sublevels
hu: ...a kijelölt almenü(k) tartalmát, azok &minden almenüjével

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.mitestresultinghotlistmenu.caption]
en: Test resultin&g menu
hu: Kapott menü tesztelése

en: Tweak &path
hu: &Útvonal szerkesztése

en: Tweak &target path
hu: &Cél útvonal szerkesztése

en: Addition from main panel
hu: A fő panelről történő hozzáadás esetén

en: Apply current settings to directory hotlist
hu: Jelenlegi beállítás alkalmazása a Kedvenc könyvtárakra

en: Source
hu: Forrás

en: Target
hu: Cél

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlistextra.gbdirectoryhotlistoptionsextra.caption]
en: Paths
hu: Útvonalak

en: Way to set paths when adding them:
hu: Útvonalkezelés módja új elem hozzáadásakor:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlistextra.lblapplysettingsfor.caption]
en: Do this for paths of:
hu: Alkalmazás ezekre az útvonalakra:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlistextra.lbpathtoberelativeto.caption]
en: Path to be relative to:
hu: Relatív útvonal ettől:

en: From all the supported formats, ask which one to use every time
hu: Az ismert formátumokból - mindig kérdezzen rá, melyikből

en: When saving Unicode text, save it in UTF8 format (will be UTF16 otherwise)
hu: Unicode szöveg mentése UTF8 formátumban (UTF16 helyett)

en: When dropping text, generate filename automatically (otherwise will prompt the user)
hu: Szöveg ejtésekor a fájlnév automatikus létrehozása (máskülönben a felhasználótól kéri)

en: &Show confirmation dialog after drop
hu: Megerő&sítő ablak megjelenítése "ejtés" után

en: When drag && dropping text into panels:
hu: Ha szöveget húzol ("húzd és ejtsd") a panelekre:

en: Place the most desired format on top of list (use dag && drop):
hu: Húzd a legkívánatosabb formátumot előre "húzd és ejtsd" művelettel:

en: (if the most desired is not present, we'll take second one and so on)
hu: (ha a legkívánatosabb nem elérhető, megpróbáljuk a másodikkal, harmadikkal stb.)

en: (will not work with some source application, so try to uncheck if problem)
hu: (esetleg egyes forrás alkalmazásokkal nem működik, távolítsd el a jelölőt, ha problémás)

en: Show &file system
hu: &Fájlrendszer megjelenítése

en: Show fr&ee space
hu: Szabad t&erület megjelenítése

en: Show &label
hu: Címke megje&lenítése

en: Drives list
hu: Meghajtólista

en: Auto Indent
hu: Automatikus behúzás

en: Allows to indent the caret, when new line is created with <Enter>, with the same amount of leading white space as the preceding line
hu: Behúzza a kurzort új sor <Enter> hozzáadása esetén , éppen akkora mértékben, amekkora az előző sorban szerepelt

en: Right margin:
hu: Jobb margó:

en: Caret past end of line
hu: Sorvége mögé pozícionálás

en: Allows caret to go into empty space beyond end-of-line position
hu: Engedélyezi a kurzor pozícionálását a sorvége mögé is

en: Show special characters
hu: Speciális karaktekek megjelenítése

en: Shows special characters for spaces and tabulations
hu: TAB és szóköz karakterek speciális megjelenítése

en: Smart Tabs
hu: Okos tabulátor

en: When using <Tab> key, caret will go to the next non-space character of the previous line
hu: TAB használata esetén a kurzor az előző sor első nem üres karakterének oszlopába ugrik

en: Tab indents blocks
hu: Tömbösített behúzás

en: When active <Tab> and <Shift+Tab> act as block indent, unindent when text is selected
hu: Ekkor a TAB és <Shift + TAB> a kijelölt szövegrész beljebb- vagy kijjebb húzását eredményezi

en: Use spaces instead tab characters
hu: Szóköz használata behúzáshoz TAB helyett

en: Converts tab characters to a specified number of space characters (when entering)
hu: A TAB karaktereket a megadott számú szóközre alakítja (gépelés közben)

en: Delete trailing spaces
hu: Sorvégi szóközök törlése

en: Auto delete trailing spaces, this applies only to edited lines
hu: A sorvégi szóközök automatikus törlése - csak a szerkesztett sorokra vonatkozik

[ctx: tfrmoptionseditor.edtabwidth.hint]
en: Please note that the "Smart Tabs" option takes precedence over the tabulation to be performed
hu: Vigyázat, az "Okos tabulátor" opció felülbírálja ezt a beállítást!

en: Internal editor options
hu: Belső szerkesztő beállításai

en: Block indent:
hu: Blokk behúzás::

en: Tab width:
hu: Tabulátor szélesség:

[ctx: tfrmoptionseditor.lbltabwidth.hint]
en: Please note that the "Smart Tabs" option takes precedence over the tabulation to be performed
hu: Vigyázat, az "Okos tabulátor" opció felülbírálja ezt a beállítást!

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.backgroundlabel.caption]
en: Bac&kground
hu: Hát&tér

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.BACKGROUNDUSEDEFAULTCHECKBOX.CAPTION]
en: Bac&kground
hu: Hát&tér

en: Reset
hu: Visszaállítás

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.btnsavemask.hint]
en: Save
hu: Mentés

en: Element Attributes
hu: Elem attribútumai

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.foregroundlabel.caption]
en: Fo&reground
hu: Előté&r

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.FOREGROUNDUSEDEFAULTCHECKBOX.CAPTION]
en: Fo&reground
hu: Előté&r

en: &Text-mark
hu: S&zöveg-megjelölés

en: Use (and edit) &global scheme settings
hu: &Globalis vázlat használata (és módosítása)

en: Use &local scheme settings
hu: He&lyi vázlat használata

en: &Bold
hu: &Félkövér

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTBOLDRADIOINVERT.CAPTION]
en: In&vert
hu: &Fordított

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTBOLDRADIOOFF.CAPTION]
en: O&ff
hu: &Ki

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTBOLDRADIOON.CAPTION]
en: O&n
hu: &Be

en: &Italic
hu: &Dőlt

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTITALICRADIOINVERT.CAPTION]
en: In&vert
hu: &Fordított

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTITALICRADIOOFF.CAPTION]
en: O&ff
hu: &Ki

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTITALICRADIOON.CAPTION]
en: O&n
hu: &Be

en: &Strike Out
hu: Á&thúzott

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTSTRIKEOUTRADIOINVERT.CAPTION]
en: In&vert
hu: &Fordított

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTSTRIKEOUTRADIOOFF.CAPTION]
en: O&ff
hu: &Ki

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTSTRIKEOUTRADIOON.CAPTION]
en: O&n
hu: &Be

en: &Underline
hu: &Aláhúzott

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradioinvert.caption]
en: In&vert
hu: &Fordított

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradiooff.caption]
en: O&ff
hu: &Ki

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradioon.caption]
en: O&n
hu: &Be

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btnadd.caption]
en: Add...
hu: Hozzáad...

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btndelete.caption]
en: Delete...
hu: Törlés...

en: Import/Export
hu: Importálás/Exportálás

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btninsert.caption]
en: Insert...
hu: Beszúrás...

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btnrename.caption]
en: Rename
hu: Átnevezés

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btnsort.caption]
en: Sort...
hu: Rendezés...

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbexistingtabstokeep.text]
en: None
hu: Semmi

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbfullexpandtree.caption]
en: Always expand tree
hu: Mindig kibontott fa

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbsavedirhistory.text]
en: No
hu: Nem

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbtargetpanelleftsavedtabs.text]
en: Left
hu: Bal

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbtargetpanelrightsavedtabs.text]
en: Right
hu: Jobb

en: Favorite Tabs list (reorder by drag && drop)
hu: Kedvenc fülek listája (átrendezhető "húzd és ejtsd" művelettel)

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.gbfavoritetabsotheroptions.caption]
en: Other options
hu: További opciók

en: What to restore where for the selected entry:
hu: Mit és hova állítsunk vissza a kijelölt elem esetén:

en: Existing tabs to keep:
hu: Létező fülek megtartása:

en: Save dir history:
hu: Mappaelőzmények mentése:

en: Tabs saved on left to be restored to:
hu: Bal oldali mentett fülek visszaállítási helye:

en: Tabs saved on right to be restored to:
hu: Jobb oldali mentett fülek visszaállítási helye:

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miaddseparator.caption]
en: a separator
hu: Elválasztó

en: Add separator
hu: Elválasztó hozzáadása

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miaddsubmenu.caption]
en: sub-menu
hu: Almenü

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miaddsubmenu2.caption]
en: Add sub-menu
hu: Almenü hozzáadása

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.micollapseall.caption]
en: Collapse all
hu: Teljes összcsukás

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.micurrentlevelofitemonly.caption]
en: ...current level of item(s) selected only
hu: ...csak a kijelölt elemek aktuális szintjén

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.micutselection.caption]
en: Cut
hu: Kivágás

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideleteallfavoritetabs.caption]
en: delete all!
hu: mind törlése!

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideletecompletesubmenu.caption]
en: sub-menu and all its elements
hu: Almenüt és minden elemét

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideletejustsubmenu.caption]
en: just sub-menu but keep elements
hu: Csak az almenüt, de az elemeket megtartod

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideleteselectedentry.caption]
en: selected item
hu: A kijelölt elemet

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideleteselectedentry2.caption]
en: Delete selected item
hu: Kiválasztott elem törlése

en: Export selection to legacy .tab file(s)
hu: A kijelöltek exportálása régi .tab fájl(ok)ba

en: Import legacy .tab file(s) according to default setting
hu: Régi .tab fájl(ok) importálása alapértelmezett beállítással

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miimportlegacytabfilesatpos.caption]
en: Import legacy .tab file(s) at selected position
hu: Régi .tab fájl(ok) importálása a kijelölt pozícióra

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miimportlegacytabfilesatpos1.caption]
en: Import legacy .tab file(s) at selected position
hu: Régi .tab fájl(ok) importálása a kijelölt pozícióra

en: Import legacy .tab file(s) at selected position in a sub menu
hu: Régi .tab fájl(ok) importálása az menü kijelölt pozíciójára

en: Insert separator
hu: Elválasztó beszúrása

en: Insert sub-menu
hu: Almenü hozzáadása

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miopenallbranches.caption]
en: Open all branches
hu: Összes ág kinyitása

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mipasteselection.caption]
en: Paste
hu: Beillesztés

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mirename.caption]
en: Rename
hu: Átnevezés

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misorteverything.caption]
en: ...everything, from A to Z!
hu: mindent, A-től Z-ig!

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsinglegroup.caption]
en: ...single group of item(s) only
hu: ...csak elemek egy csoportját

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsinglegroup2.caption]
en: Sort single group of item(s) only
hu: Csak elemek egy csoportjának rendezése

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsinglesubmenu.caption]
en: ...content of submenu(s) selected, no sublevel
hu: ...a kijelölt almenü(k) tartalmát, azok almenüit nem

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsubmenuandsublevel.caption]
en: ...content of submenu(s) selected and all sublevels
hu: ...a kijelölt almenü(k) tartalmát, azok minden almenüjével

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mitestresultingfavoritetabsmenu.caption]
en: Test resulting menu
hu: Kapott menü tesztelése

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnaddact.caption]
en: Add
hu: Hozzáadás

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnaddext.caption]
en: Add
hu: &Hozzáadás

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnaddnewtype.caption]
en: A&dd
hu: Hozzáa&dás

en: C&lone
hu: Klónozás

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btncommands.hint]
en: Select your internal command
hu: Válassz belső a belső parancsok közül

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btndownact.caption]
en: Do&wn
hu: &Le

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btneditext.caption]
en: Edi&t
hu: Szerkesztés

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btninsertact.caption]
en: Insert
hu: Beszúrás

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btninsertext.caption]
en: &Insert
hu: Beszúrás

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnparametershelper.hint]
en: Variable reminder helper
hu: Változók súgója

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnrelativecommand.hint]
en: Some functions to select appropriate path
hu: Néhány hasznos művelet a megfelelő útvonalbeállításhoz

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnremoveact.caption]
en: Remo&ve
hu: &Eltávolítás

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnremoveext.caption]
en: Re&move
hu: &Eltávolítás

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnremovetype.caption]
en: &Remove
hu: &Eltávolítás

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnrenametype.caption]
en: R&ename
hu: Át&nevezés

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnstartpathpathhelper.hint]
en: Some functions to select appropriate path
hu: Néhány hasznos művelet a megfelelő útvonalbeállításhoz

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnstartpathvarhelper.hint]
en: Variable reminder helper
hu: Változók súgója

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnupact.caption]
en: &Up
hu: &Fel

en: Starting path of the command. Never quote this string.
hu: Parancs indító útvonala. Ne tedd idézőjelbe!

en: Name of the action. It is never passed to the system, it's just a mnemonic name chosen by you, for you
hu: A művelet neve. Nem kerül továbbításra a rendszer számára, ez csupán egy tetszőleges név a könnyebb megjegyezhetőség miatt

en: Parameter to pass to the command. Long filename with spaces should be quoted (manually entering).
hu: A parancs számára átadandó paraméter. A szóközt tartalmazó hosszú fájlneveket idézőjelbe kell tenni (kézzel beírva).

en: Command to execute. Never quote this string.
hu: Futtatandó parancs. Ne tedd idézőjelbe!

en: Action description
hu: Művelet leírása

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbactions.caption]
en: Actions
hu: Műveletek

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbexts.caption]
en: Extensions
hu: Kiterjesztések

en: Can be sorted by drag & drop
hu: "Húzd és ejtsd" módszerrel átrendezhető

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbfiletypes.caption]
en: File types
hu: Fájltípusok

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbicon.caption]
en: Icon
hu: Ikon

en: Actions may be sorted by drag & drop
hu: A műveletek "húzd és ejtsd" módszerrel átrendezhetők

en: Extensions may be sorted by drag & drop
hu: A kiterjesztések "húzd és ejtsd" módszerrel átrendezhetők

en: File types may be sorted by drag & drop
hu: A fájltípusok "húzd és ejtsd" módszerrel átrendezhetők

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblaction.caption]
en: Action &name:
hu: Művelet neve:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblcommand.caption]
en: Command:
hu: &Parancs:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblexternalparameters.caption]
en: Parameter&s:
hu: Para&méterek:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblstartpath.caption]
en: Start pat&h:
hu: &Indítási útvonal:

en: Custom with...
hu: Egyéni ezzel...

en: Custom
hu: Egyéni

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miedit.caption]
en: Edit
hu: Szerkesztés

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.mieditor.caption]
en: Open in Editor
hu: Megnyitás szerkesztőben

en: Edit with...
hu: Módosítás ezzel...

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.migetoutputfromcommand.caption]
en: Get output from command
hu: Parancs kimenetének kérése

en: Open in Internal Editor
hu: Megnyitás belső szerkesztőben

en: Open in Internal Viewer
hu: Megnyitás belső nézőkében

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miopen.caption]
en: Open
hu: Megnyitás

en: Open with...
hu: Megnyitás ezzel...

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.mishell.caption]
en: Run in terminal
hu: Futtatás terminálban

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miview.caption]
en: View
hu: Nézőke

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miviewer.caption]
en: Open in Viewer
hu: Megnyitás nézőkében

en: View with...
hu: Nézet ezzel...

en: Click me to change icon!
hu: Kattintson ide az ikon cseréléséhez!

en: Apply current settings to all current configured filenames and paths
hu: Jelenlegi beállítás alkalmazása minden most konfigurált fájlnévre és útvonalra

en: Default context actions (View/Edit)
hu: Alapértelmezett környezeti műveletek (Megtekintés/Szerkesztés)

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cbexecuteviashell.caption]
en: Execute via shell
hu: Futtatás rendszerhélyban

en: Extended context menu
hu: Kibővített helyi menü

en: File association configuration
hu: Fájltársítási beállítások

en: Offer to add selection to file association when not included already
hu: A fájltársításokhoz történő hozzáadás felajánlása, ha még nem társított

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cboffertoaddtofileassociations.hint]
en: When accessing file association, offer to add current selected file if not already included in a configured file type
hu: A Fájltársítások megnyitásakor felajánlja az addig ismeretlen kiterjesztésű fájlok felvételét meglévő vagy új csoportba

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cbopensystemwithterminalclose.caption]
en: Execute via terminal and close
hu: Futtatás terminálban és bezárás

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cbopensystemwithterminalstayopen.caption]
en: Execute via terminal and stay open
hu: Futtatás terminálban és nyitva tartás

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.ckbfileassoccommand.caption]
en: Commands
hu: Parancsok

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.ckbfileassocicons.caption]
en: Icons
hu: Ikonok

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.ckbfileassocstartpath.caption]
en: Starting paths
hu: Indítási útvonalak

en: Extended options items:
hu: Elemek kibővített opciói:

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.gbtoolbaroptionsextra.caption]
en: Paths
hu: Útvonalak

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.lbfileassocfilenamestyle.caption]
en: Way to set paths when adding elements for icons, commands and starting paths:
hu: Útvonalkezelés módja új ikon, parancs vagy kezdőútvonal hozzáadásakor:

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.lblapplysettingsfor.caption]
en: Do this for files and path for:
hu: Alkalmazás ezekre a fájlokra és útvonalakra:

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.lbpathtoberelativeto.caption]
en: Path to be relative to:
hu: Relatív útvonal ettől:

[ctx: tfrmoptionsfileoperations.bvlconfirmations.caption]
en: Show confirmation window for:
hu: Megerősítő ablak megjelenítése:

en: Cop&y operation
hu: &Másolás művelet

en: &Delete operation
hu: &Törlés művelet

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.CBDELETETOTRASH.CAPTION]
en: Dele&te to recycle bin (Shift key reverses this setting)
hu: &F8/Del gomb a Kukába helyez (Shifttel együtt töröl)

en: D&elete to trash operation
hu: Törlés a &kukába művelet

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.CBDROPREADONLYFLAG.CAPTION]
en: D&rop readonly flag
hu: Írásvédelmi attribútum elhagyása

en: &Move operation
hu: Mo&zgatás művelet

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.CBPROCESSCOMMENTS.CAPTION]
en: &Process comments with files/folders
hu: Fájl/Könyvtár megjegyzések &feldolgozása

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.CBRENAMESELONLYNAME.CAPTION]
en: Select &file name without extension when renaming
hu: Csak a &fájlnév kiválasztása átnevezés előtt (a kiterjesztést nem)

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.CBSHOWCOPYTABSELECTPANEL.CAPTION]
en: Sho&w tab select panel in copy/move dialog
hu: Fül kiválasztási panel megjelenítése a másol/áthelyez párbeszédablakban

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.CBSKIPFILEOPERROR.CAPTION]
en: S&kip file operations errors and write them to log window
hu: Fájlműveleti hibá&k átugrása és írja naplóablakba

en: Test archive operation
hu: Archívum vizsgálata

en: Verify checksum operation
hu: Ellenőrző összeg vizsgálata folyamatban

en: Executing operations
hu: Műveletek futtatása

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: &Buffer size for file operations (in KB):
hu: &Pufferméret fájlműveletekhez (kB):

en: Buffer size for &hash calculation (in KB):
hu: &Hash számítás puffermérete (kB-ban):

en: Show operations progress &initially in
hu: Folyamatban lévő művelete&k megjelenítése

[ctx: tfrmoptionsfileoperations.lbltypeofduplicatedrename.caption]
en: Duplicated name auto-rename style:
hu: Létező fájl esetén az automatikus átnevezés stílusa:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.LBLWIPEPASSNUMBER.CAPTION]
en: &Number of wipe passes:
hu: &Hányszoros legyen a végleges törlés??

en: Reset to DC default
hu: Visszaállítás DC alapértelmezettre

[ctx: tfrmoptionsfilepanelscolors.cballowovercolor.caption]
en: Allow Overcolor
hu: Átszínezés engedélyezése

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.CBBUSEFRAMECURSOR.CAPTION]
en: Use &Frame Cursor
hu: Kurz&orkeret használata

en: Use Inactive Sel Color
hu: Inaktív kiválasztási színt használja

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.CBBUSEINVERTEDSELECTION.CAPTION]
en: U&se Inverted Selection
hu: Fordított kijelölé&s használata

[ctx: tfrmoptionsfilepanelscolors.cbusecursorborder.caption]
en: Cursor border
hu: Kurzor szegélye

en: Current Path
hu: Jelenlegi útvonal

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLBACKGROUNDCOLOR.CAPTION]
en: Bac&kground:
hu: Hát&tér 1:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLBACKGROUNDCOLOR2.CAPTION]
en: Backg&round 2:
hu: Hátté&r 2:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLCURSORCOLOR.CAPTION]
en: C&ursor Color:
hu: K&urzor színe:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLCURSORTEXT.CAPTION]
en: Cursor Te&xt:
hu: Kurzor s&zöveg:

[ctx: tfrmoptionsfilepanelscolors.lblinactivecursorcolor.caption]
en: Inactive Cursor Color:
hu: Inaktív kurzor színe:

[ctx: tfrmoptionsfilepanelscolors.lblinactivemarkcolor.caption]
en: Inactive Mark Color:
hu: Inaktív jelölő színe:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLINACTIVEPANELBRIGHTNESS.CAPTION]
en: &Brightness level of inactive panel:
hu: I&naktív panel fényereje:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLMARKCOLOR.CAPTION]
en: &Mark Color:
hu: &Jelölő színe:

[ctx: tfrmoptionsfilepanelscolors.lblpathactiveback.caption]
en: Background:
hu: Háttér:

[ctx: tfrmoptionsfilepanelscolors.lblpathactivetext.caption]
en: Text Color:
hu: Szöveg színe:

en: Inactive Background:
hu: Inaktív háttér:

en: Inactive Text Color:
hu: Inaktív szövegszín:

en: Below is a preview. You may move cursor, select file and get immediately an actual look and feel of the various settings.
hu: Alább egy előnézet látható. Mozgathatod a kurzort és kijelölhetsz fájlokat a változtatások azonnali kipróbálása érdekében.

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLTEXTCOLOR.CAPTION]
en: T&ext Color:
hu: Szövegszín:

en: When launching file search, clear file mask filter
hu: A keresési szűrő törlése új keresőablak megnyitásakor

en: &Search for part of file name
hu: Kere&sés fájlnév részletre

en: Show menu bar in "Find files"
hu: Menü sáv megjelenítése a fájl kereső ablakban

en: Text search in files
hu: Szöveg keresése a fájlokban

[ctx: tfrmoptionsfilesearch.gbfilesearch.caption]
en: File search
hu: Fájl keresés

en: Current filters with "New search" button:
hu: Az "Új keresés" gomb aktuális szűrője:

en: Default search template:
hu: Alapértelmezett keresési sablon:

en: Use memory mapping for search te&xt in files
hu: Memória térképezés has&ználata fájlokban történő kereséskor

en: &Use stream for search text in files
hu: Memóriafolyam haszná&lata fájlokban történő kereséskor

[ctx: tfrmoptionsfilesviews.btndefault.caption]
en: De&fault
hu: A&lapértelmezett

en: Formatting
hu: Formatálás

en: Personalized abbreviations to use:
hu: Egyedi rövidítések:

[ctx: TFRMOPTIONSFILESVIEWS.GBSORTING.CAPTION]
en: Sorting
hu: Rendezés

en: &Byte:
hu: &Bájt:

en: Case s&ensitivity:
hu: Kis-nagyb&etű érzékenység:

en: Incorrect format
hu: Hibás formátum

[ctx: TFRMOPTIONSFILESVIEWS.LBLDATETIMEFORMAT.CAPTION]
en: &Date and time format:
hu: &Dátum és idő formátum:

en: File si&ze format:
hu: Fá&jlméret formátum:

en: &Footer format:
hu: &Lábléc formátum:

en: &Gigabyte:
hu: &Gigabájt:

en: &Header format:
hu: &Fejléc formátum:

en: &Kilobyte:
hu: &Kilobájt:

en: Megab&yte:
hu: &Megabájt:

en: &Insert new files:
hu: Új fájl&ok beszúrása:

en: O&peration size format:
hu: &Műveletek méretformátuma:

en: So&rting directories:
hu: Mappák &rendezése:

[ctx: TFRMOPTIONSFILESVIEWS.LBLSORTMETHOD.CAPTION]
en: &Sort method:
hu: Rendezé&si módszer:

en: &Terabyte:
hu: &Terabájt:

en: &Move updated files:
hu: Frissített fájlok &mozgatása:

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.btnaddattribute.caption]
en: &Add
hu: &Hozzáadás

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.btnattrshelp.caption]
en: &Help
hu: &Súgó

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbdblclicktoparent.caption]
en: Enable changing to &parent folder when double-clicking on empty part of file view
hu: Szülő mappába ugrás a fájl panel egy üres területére du&plán kattintva

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbdelayloadingtabs.caption]
en: Do&n't load file list until a tab is activated
hu: &Ne töltse be addig a fájl listát amíg a fül aktív

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbdirbrackets.caption]
en: S&how square brackets around directories
hu: Szö&gletes zárójel a könyvtárnevek körül

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbhighlightupdatedfiles.caption]
en: Hi&ghlight new and updated files
hu: Ú&j és frissített fájlok kiemelése

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbinplacerename.caption]
en: Enable inplace &renaming when clicking twice on a name
hu: Fájlok átnevezése helyben a második kattintás&ra a fájl nevén

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cblistfilesinthread.caption]
en: Load &file list in separate thread
hu: Fájl lista betöltése másik szálon

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbloadiconsseparately.caption]
en: Load icons af&ter file list
hu: Ikonok be&töltése a fájl lista után

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbshowsystemfiles.caption]
en: Show s&ystem and hidden files
hu: R&ejtett/Rendszer fájlok megjelenítése

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbspacemovesdown.caption]
en: &When selecting files with <SPACEBAR>, move down to next file (as with <INSERT>)
hu: Szó&közzel történő kijelöléskor automatikus léptetés (mint <INSERT> estén)

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.chkmarkmaskfilterwindows.caption]
en: Windows style filter when marking files ("*.*" also select files without extension, etc.)
hu: Windows stílusú működés a fájlok megjelöléséhez (a "*.*" a kiterjesztés nélküli fájlokon is működik stb.)

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.chkmarkmaskshowattribute.caption]
en: Use an independent attribute filter in mask input dialog each time
hu: Független attribútum szűrő minden új beviteli mezőben

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.gbmarking.caption]
en: Marking/Unmarking entries
hu: Kijelölés / kijelölés törlése

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.lbattributemask.caption]
en: Default attribute mask value to use:
hu: Alapértelmezett attribútum maszk:

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNADDCATEGORY.CAPTION]
en: A&dd
hu: Hozzáa&dás

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNAPPLYCATEGORY.CAPTION]
en: A&pply
hu: &Alkalmaz

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNDELETECATEGORY.CAPTION]
en: D&elete
hu: &Törlés

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNSEARCHTEMPLATE.HINT]
en: Template...
hu: Sablon...

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.GBFILETYPESCOLORS.CAPTION]
en: File types colors (sort by drag&&drop)
hu: Fájltípus színek ("húzd és ejtsd" művelettel átrendezhető)

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.LBLCATEGORYATTR.CAPTION]
en: Category a&ttributes:
hu: A&ttribútum kategória:

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.LBLCATEGORYCOLOR.CAPTION]
en: Category co&lor:
hu: Kat&egória színe:

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.LBLCATEGORYMASK.CAPTION]
en: Category &mask:
hu: Kategória &maszk:

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.LBLCATEGORYNAME.CAPTION]
en: Category &name:
hu: Kategória &neve:

[ctx: tfrmoptionsfonts.hint]
en: Fonts
hu: Betűtípusok

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actaddhotkey.caption]
en: Add &hotkey
hu: Gyorsbillentyű &hozzáadása

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actcopy.caption]
en: Copy
hu: Másolás

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actdelete.caption]
en: Delete
hu: Törlés

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actdeletehotkey.caption]
en: &Delete hotkey
hu: Gyorsbillentyű tö&rlése

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actedithotkey.caption]
en: &Edit hotkey
hu: Gyorsbillentyű &módosítása

en: Next category
hu: Következő kategória

en: Make popup the file related menu
hu: A felugró menü vonatkozzon a fájlra

en: Previous category
hu: Előző kategória

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actrename.caption]
en: Rename
hu: Átnevezés

en: Restore DC default
hu: DC alapértékek visszaállítása

en: Save now
hu: Mentés most

en: Sort by command name
hu: Rendezés parancsnév szerint

en: Sort by hotkeys (grouped)
hu: Rendezés gyorsbillentyűk szerint (csoportosítva)

en: Sort by hotkeys (one per row)
hu: Rendezés gyorsbillentyűk szerint (egyesével)

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.LBFILTER.CAPTION]
en: &Filter
hu: &Szűrő

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.LBLCATEGORIES.CAPTION]
en: C&ategories:
hu: K&ategóriák:

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.LBLCOMMANDS.CAPTION]
en: Co&mmands:
hu: &Parancsok:

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.LBLSCFILES.CAPTION]
en: &Shortcut files:
hu: Gyor&sbillentyű fájlok:

en: So&rt order:
hu: &Rendezési sorrend:

en: Categories
hu: Kategóriák

[ctx: tfrmoptionshotkeys.micommands.caption]
en: Command
hu: Parancs

en: Sort order
hu: Rendezési sorrend

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stgcommands.columns[0].title.caption]
en: Command
hu: Parancs

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stgcommands.columns[1].title.caption]
en: Hotkeys
hu: Gyorsbillentyűk

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stgcommands.columns[2].title.caption]
en: Description
hu: Leírás

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stghotkeys.columns[0].title.caption]
en: Hotkey
hu: Gyorsbillentyű

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stghotkeys.columns[1].title.caption]
en: Parameters
hu: Paraméterek

en: Controls
hu: Vezérlők

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.CBICONSEXCLUDE.CAPTION]
en: For the following &paths and their subdirectories:
hu: &Az alábbi útvonalakhoz és alkönyvtáraikhoz:

en: Show icons for actions in &menus
hu: Műveleti ikonok megjelenítése a &menükben

en: Show icons on buttons
hu: Ikonok megjelenítése a gombokon

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.CBICONSSHOWOVERLAY.CAPTION]
en: Show o&verlay icons, e.g. for links
hu: &Ikon átfedések megjelenítése, pl.: linkekhez

en: &Dimmed hidden files (slower)
hu: Rejtett fájlok &halványabb megjelenítése (lassabb)

en: Disable special icons
hu: Speciális ikonok kikapcsolása

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.GBICONSSIZE.CAPTION]
en:  Icon size
hu:  Ikon mérete

en: Icon theme
hu: Ikon téma

en: Show icons
hu: Ikonok megjelenítése

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.GBSHOWICONSMODE.CAPTION]
en:  Show icons to the left of the filename
hu:  Ikonok megjelenítése a fájlnév bal oldalán

en: Disk panel:
hu: Lemezegység gombsor:

en: File panel:
hu: Fájl panel:

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWALL.CAPTION]
en: A&ll
hu: &Mind

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWALLANDEXE.CAPTION]
en: All associated + &EXE/LNK (slow)
hu: Minden társított + &EXE/LNK (lassú)

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWNONE.CAPTION]
en: &No icons
hu: &Nincs ikon

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWSTANDARD.CAPTION]
en: Only &standard icons
hu: &Csak átlagos ikonok

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.BTNADDSEL.CAPTION]
en: A&dd selected names
hu: Kiválasztott nevek hozzáa&dása

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.BTNADDSELWITHPATH.CAPTION]
en: Add selected names with &full path
hu: &Kiválasztott nevek hozzáadása teljes elérési útvonallal

[ctx: tfrmoptionsignorelist.btnrelativesavein.hint]
en: Some functions to select appropriate path
hu: Néhány hasznos művelet a megfelelő útvonalbeállításhoz

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.CHKIGNOREENABLE.CAPTION]
en: &Ignore (don't show) the following files and folders:
hu: &Mellőzi (nem mutatja) a következő fájlokat és mappákat:

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.LBLSAVEIN.CAPTION]
en: &Save in:
hu: &Mentés ide:

en: Le&ft, Right arrows change directory (Lynx-like movement)
hu: &Bal, Jobb nyilak váltogatják a mappákat (Lynx-féle mozgás)

en: Typing
hu: Írás

[ctx: TFRMOPTIONSKEYBOARD.LBLALT.CAPTION]
en: Alt+L&etters:
hu: Alt+B&etű:

[ctx: TFRMOPTIONSKEYBOARD.LBLCTRLALT.CAPTION]
en: Ctrl+Alt+Le&tters:
hu: &Ctrl+Alt+Betű:

[ctx: TFRMOPTIONSKEYBOARD.LBLNOMODIFIER.CAPTION]
en: &Letters:
hu: &Betűk:

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBFLATDISKPANEL.CAPTION]
en: &Flat buttons
hu: Lapos gombok

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBFLATINTERFACE.CAPTION]
en: Flat i&nterface
hu: Lapos felület

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBFREESPACEIND.CAPTION]
en: Show fr&ee space indicator on drive label
hu: Szabad terület mutató megjelenítése a meghajtó címkéjében

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBLOGWINDOW.CAPTION]
en: Show lo&g window
hu: Naplóablak me&gjelenítése

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBPANELOFOPERATIONS.CAPTION]
en: Show panel of operation in background
hu: Műveleti panel megjelenítése a háttérben

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBPROGINMENUBAR.CAPTION]
en: Show common progress in menu bar
hu: Megosztott műveletek megjelenítése a menüsávban

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWCMDLINE.CAPTION]
en: Show command l&ine
hu: Parancs&sor megjelenítése

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWCURDIR.CAPTION]
en: Show current director&y
hu: Aktuális &könyvtár megjelenítése

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWDISKPANEL.CAPTION]
en: Show &drive buttons
hu: &Meghajtógombok megjelenítése

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWDRIVEFREESPACE.CAPTION]
en: Show free s&pace label
hu: Szabad terület címke megjelenítése

en: Show drives list bu&tton
hu: Meghajtó lista gombok megjelenítése

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWKEYSPANEL.CAPTION]
en: Show function &key buttons
hu: &Funkcióbillentyűk megjelenítése

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWMAINMENU.CAPTION]
en: Show &main menu
hu: Fő&menü megjelenítése

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWMAINTOOLBAR.CAPTION]
en: Show tool&bar
hu: &Eszköztár megjelenítése

en: Show short free space &label
hu: Rövid szabad terü&leti címke megjelenítése

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWSTATUSBAR.CAPTION]
en: Show &status bar
hu: Állapot&sor megjelenítése

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWTABHEADER.CAPTION]
en: S&how tabstop header
hu: &Oszlopok neveinek megjelenítése

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWTABS.CAPTION]
en: Sho&w folder tabs
hu: &Mappa fülek megjelenítése

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBTERMWINDOW.CAPTION]
en: Show te&rminal window
hu: Te&rminálablak megjelenítése

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBTWODISKPANELS.CAPTION]
en: Show two drive button bars (fi&xed width, above file windows)
hu: Két meghajtó gombsor megjelenítése (rögzített szélességben, az ablakok felett)

en: Show middle toolbar
hu: Középső eszköztár megjelenítése

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.GBSCREENLAYOUT.CAPTION]
en:  Screen layout
hu:  Képernyő elrendezés

[ctx: tfrmoptionslog.btnrelativelogfile.hint]
en: Some functions to select appropriate path
hu: Néhány hasznos művelet a megfelelő útvonalbeállításhoz

[ctx: tfrmoptionslog.btnviewlogfile.hint]
en: View log file content
hu: Naplófájl tartalmának megtekintése

en: Include date in log filename
hu: Dátum hozzáadása a naplófájl nevéhez

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGARCOP.CAPTION]
en: &Pack/Unpack
hu: &Csomagolás/Kibontás

en: External command line execution
hu: Külső parancssori futtatás

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGCPMVLN.CAPTION]
en: Cop&y/Move/Create link/symlink
hu: Szimbolikus hivatkozás/másolás/mozgatás/készítés

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGDELETE.CAPTION]
en: &Delete
hu: &Törlés

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGDIROP.CAPTION]
en: Crea&te/Delete directories
hu: Könyvtár létrehozás/törlés

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGERRORS.CAPTION]
en: Log &errors
hu: Hibák &naplózása

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGFILE.CAPTION]
en: C&reate a log file:
hu: Naplófájl &létrehozása:

en: Maximum log file count
hu: Naplófájlok maximális száma

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGINFO.CAPTION]
en: Log &information messages
hu: &Információs üzenetek naplózása

en: Start/shutdown
hu: Indítás/leállítás

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGSUCCESS.CAPTION]
en: Log &successful operations
hu: &Sikeres műveletek naplózása

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGVFS.CAPTION]
en: &File system plugins
hu: &Fájlrendszer beépülők

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.GBLOGFILE.CAPTION]
en: File operation log file
hu: Fájlműveletek naplófájlja

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.GBLOGFILEOP.CAPTION]
en: Log operations
hu: Naplózási műveletek

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.GBLOGFILESTATUS.CAPTION]
en: Operation status
hu: Művelet állapota

[ctx: tfrmoptionsmisc.btnrelativeoutputpathfortoolbar.hint]
en: Some functions to select appropriate path
hu: Néhány hasznos művelet a megfelelő útvonalbeállításhoz

[ctx: tfrmoptionsmisc.btnrelativetcconfigfile.hint]
en: Some functions to select appropriate path
hu: Néhány hasznos művelet a megfelelő útvonalbeállításhoz

[ctx: tfrmoptionsmisc.btnrelativetcexecutablefile.hint]
en: Some functions to select appropriate path
hu: Néhány hasznos művelet a megfelelő útvonalbeállításhoz

en: &Remove thumbnails for no longer existing files
hu: &Nem létező fájlok bélyegképeinek eltávolítása

[ctx: tfrmoptionsmisc.btnviewconfigfile.hint]
en: View configuration file content
hu: Konfigurációs fájl tartalmának megtekintése

[ctx: tfrmoptionsmisc.chkdesccreateunicode.caption]
en: Create new with the encoding:
hu: Új létrehozása ezzel a kódolással:

en: Always &go to the root of a drive when changing drives
hu: &Mindig ugorjon a gyökérkönyvtárba a meghajtó váltásakor

en: Show &current directory in the main window title bar
hu: Az &aktuális könyvtár megjelenítése a főablak címsorában

en: Show &splash screen
hu: Indítóképernyő megjelenítése

[ctx: tfrmoptionsmisc.chkshowwarningmessages.caption]
en: Show &warning messages ("OK" button only)
hu: Fig&yelmeztető üzenetek megjelenítése (csak "OK" gomb)

[ctx: tfrmoptionsmisc.chkthumbsave.caption]
en: &Save thumbnails in cache
hu: Miniatűrök gyor&sítótárazása

[ctx: tfrmoptionsmisc.dblthumbnails.caption]
en: Thumbnails
hu: Miniatűrök

en: File comments (descript.ion)
hu: Fájlmegjegyzések (descript.ion)

en: Regarding TC export/import:
hu: TC importot és exportot illetően:

en: &Default single-byte text encoding:
hu: &Alapértelmezett egybájtos szövegkódolás:

[ctx: tfrmoptionsmisc.lbldescrdefaultencoding.caption]
en: Default encoding:
hu: Alapértelmezett kódolás:

en: Configuration file:
hu: Beállítási fájl:

en: TC executable:
hu: TC futtatható fájl:

en: Toolbar output path:
hu: Eszköztár kimeneti útvonala:

en: pixels
hu: pixel

en: &Thumbnail size:
hu: &Bélyegkép mérete:

en: &Selection by mouse
hu: Egérrel való kivála&sztás

en: The text cursor no longer follows the mouse cursor
hu: A szöveg kurzor többé nem követi az egérkurzort

en: By clic&king on icon
hu: Az ikonra &kattintva

[ctx: tfrmoptionsmouse.gbopenwith.caption]
en: Open with
hu: Megnyitás ezzel ...

en: Scrolling
hu: Görgetés

en: Selection
hu: Kiválasztás

en: &Mode:
hu: &Mód:

en: Double click
hu: Dupla kattintás

en: &Line by line
hu: Sorró&l sorra

en: Line by line &with cursor movement
hu: Sorról sorra k&urzormozgással

en: &Page by page
hu: &Oldalról oldalra

en: Single click (opens files and folders)
hu: Egy kattintás (fájl és könyvtár megnyitás)

en: Single click (opens folders, double click for files)
hu: Egy kattintás (csak könyvtárakhoz, fájlok két kattintással)

[ctx: tfrmoptionsmultirename.btnmulrenlogfilenamerelative.hint]
en: Some functions to select appropriate path
hu: Néhány hasznos művelet a megfelelő útvonalbeállításhoz

[ctx: tfrmoptionsmultirename.btnmulrenlogfilenameview.hint]
en: View log file content
hu: Naplófájl tartalmának megtekintése

en: Individual directories per day
hu: Naponta új könyvtárba

en: Log filenames with full path
hu: Fájlnevek naplózása teljes útvonallal

en: Show menu bar on top
hu: Menü sáv megjelenítése az ablak tetején

en: Rename log
hu: Átnevezési napló

en: Replace invalid filename character b&y
hu: &Hibás karakter kicserélése a fájlnévben erre:

en: Append in the same rename log file
hu: Fűzze hozzá a meglévő átnevezési napló fájlhoz

en: Per preset
hu: Mentett beállításonként egy

en: Exit with modified preset
hu: Kilépés mentett beállítás módosítása után

en: Preset at launch
hu: Előre beállított érték indításkor

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnaddplugin.caption]
en: A&dd
hu: &Hozzáadás

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnconfigplugin.caption]
en: Con&figure
hu: B&eállítás

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnenableplugin.caption]
en: E&nable
hu: E&ngedélyezés

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnremoveplugin.caption]
en: &Remove
hu: &Eltávolítás

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btntweakplugin.caption]
en: &Tweak
hu: F&inomhangolás

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.lblplugindescription.caption]
en: Description
hu: Leírás

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
hu: Aktív

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
hu: Beépülő

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
hu: Hozzárendelések

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
hu: Fájlnév

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.lblplugindescription.caption]
en: Searc&h plugins allow one to use alternative search algorithms or external tools (like "locate", etc.)
hu: A kereső &beépülők egyéb keresési algoritmusokat és külső eszközöket biztosítanak (mint pl.: "hely felkeresése" stb.)

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
hu: Aktív

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
hu: Beépülő

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
hu: Hozzárendelések

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
hu: Fájl neve

en: Apply current settings to all current configured plugins
hu: Jelenlegi beállítás alkalmazása minden konfigurált beépülőre

en: When adding a new plugin, automatically go in tweak window
hu: Új beépülő hozzáadásakor nyíljanak meg a beépülők beállításai

en: Configuration:
hu: Konfiguráció:

en: Lua library file to use:
hu: LUA könyvtár helye:

[ctx: tfrmoptionspluginsgroup.lbpathtoberelativeto.caption]
en: Path to be relative to:
hu: Relatív útvonal ettől:

en: Plugin filename style when adding a new plugin:
hu: Új beépülő hozzáadásakor az útvonal stílusa:

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.lblplugindescription.caption]
en: Pack&er plugins are used to work with archives
hu: A tömö&rítő beépülők az archívum fájlokkal való munkához valók

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
hu: Aktív

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
hu: Beépülő

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
hu: Hozzárendelések

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
hu: Fájlnév

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.lblplugindescription.caption]
en: Content plu&gins allow one to display extended file details like mp3 tags or image attributes in file lists, or use them in search and multi-rename tool
hu: A tartalmi beépülők lehetővé teszik kiegészítő fájlinformációk megjelenítését, mint pl.: mp3 tag vagy kép attribútumok a fájl listában, de használhatók kereséshez és csoportos átnevezéshez is

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
hu: Aktív

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
hu: Beépülő

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
hu: Hozzárendelések

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
hu: Fájl neve

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.lblplugindescription.caption]
en: Fi&le system plugins allow access to disks inaccessible by operating system or to external devices like Palm/PocketPC.
hu: A fáj&lrendszer beépülők az operációs rendszer számára elérhetetlen lemezek és külső eszközök hozzáférését biztosítják, mint pl.: Palm/PocketPC.

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
hu: Aktív

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
hu: Beépülő

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
hu: Hozzárendelések

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
hu: Fájl neve

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.lblplugindescription.caption]
en: Vie&wer plugins allow one to display file formats like images, spreadsheets, databases etc. in Viewer (F3, Ctrl+Q)
hu: A né&zőke beépülők képek, táblázatok, adatbázisok stb. megtekintését teszik lehetővé a Nézőkében (F3, Ctrl+Q)

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
hu: Aktív

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
hu: Beépülő

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
hu: Hozzárendelések

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
hu: Fájl neve

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.CBEXACTBEGINNING.CAPTION]
en: &Beginning (name must start with first typed character)
hu: &Kezdet (a névnek az első begépelt karakterrel kell kezdődnie)

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.CBEXACTENDING.CAPTION]
en: En&ding (last character before a typed dot . must match)
hu: &Végződés (a . előtti utolsó karakterrel kell egyeznie)

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.CGPOPTIONS.CAPTION]
en: Options
hu: Opciók

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.GBEXACTNAMEMATCH.CAPTION]
en: Exact name match
hu: Teljes &név egyezés

en: Search case
hu: Keresés

en: Search for these items
hu: Ezek keresése

en: Keep renamed name when unlocking a tab
hu: Egyedi név megtartása zárolt fül feloldásakor

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSACTIVATEONCLICK.CAPTION]
en: Activate target &panel when clicking on one of its Tabs
hu: A fülre kattintva a hozzá tartozó &panel aktiválása

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSALWAYSVISIBLE.CAPTION]
en: &Show tab header also when there is only one tab
hu: &Fül fejléc megjelenítése akkor is ha csak egy fül van

en: Close duplicate tabs when closing application
hu: Kettőzött fülek bezárása, ha kilép az alkalmazásból

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSCONFIRMCLOSEALL.CAPTION]
en: Con&firm close all tabs
hu: M&inden fül bezárásának megerősítése

en: Confirm close locked tabs
hu: Zárolt fülek bezárásának megerősítése

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSLIMITOPTION.CAPTION]
en: &Limit tab title length to
hu: Fül címének maximá&lis hossza

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSLOCKEDASTERISK.CAPTION]
en: Show locked tabs &with an asterisk *
hu: &Zárolt fülek megjelenítése csillaggal *

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSMULTILINES.CAPTION]
en: &Tabs on multiple lines
hu: Fülek &több sorban

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSOPENFOREGROUND.CAPTION]
en: Ctrl+&Up opens new tab in foreground
hu: CTRL-Fel új fület nyit az előtérben

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSOPENNEARCURRENT.CAPTION]
en: Open &new tabs near current tab
hu: Új fül &nyitása a jelenlegi mellett

en: Reuse existing tab when possible
hu: Újrahasználja a füleket, ha lehetséges

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSSHOWCLOSEBUTTON.CAPTION]
en: Show ta&b close button
hu: Fül bezárása gombok megjelenítése

en: Always show drive letter in tab title
hu: Mindig mutatja a meghajtó betűjelét a fülön

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.GBTABS.CAPTION]
en: Folder tabs headers
hu: Mappafül fejléce

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.LBLCHAR.CAPTION]
en: characters
hu: karakter

en: Action to do when double click on a tab:
hu: Művelet végrehajtása, ha duplán kattint a fülön:

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.LBLTABSPOSITION.CAPTION]
en: Ta&bs position
hu: Fü&l pozíciók

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaultexistingtabstokeep.text]
en: None
hu: Semmi

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaultsavedirhistory.text]
en: No
hu: Nem

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaulttargetpanelleftsaved.text]
en: Left
hu: Bal

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaulttargetpanelrightsaved.text]
en: Right
hu: Jobb

en: Goto to Favorite Tabs Configuration after resaving
hu: Ugrás a Kedvenc fülek beállításaira felülírás esetén

en: Goto to Favorite Tabs Configuration after saving a new one
hu: Ugrás a Kedvenc fülek beállításaira új fájlba mentés esetén

en: Enable Favorite Tabs extra options (select target side when restore, etc.)
hu: Kedvenc fülek extra opciók engedélyezése (cél panel kiválasztása visszaállításkor stb.)

en: Default extra settings when saving new Favorite Tabs:
hu: Alapértelmezett műveletek új Kedvenc fülek elmentéskor:

en: Folder tabs headers extra
hu: Mappafülek finomhangolása

en: When restoring tab, existing tabs to keep:
hu: Fül visszaállításakor megőrzendő fülek:

en: Tabs saved on left will be restored to:
hu: Bal oldali mentett fülek visszaállítási helye:

en: Tabs saved on right will be restored to:
hu: Jobb oldali mentett fülek visszaállítási helye:

[ctx: tfrmoptionstabsextra.lblfavoritetabssavedirhistory.caption]
en: Keep saving dir history with Favorite Tabs:
hu: Mappa történet mentése a Kedvenc fülekhez:

en: Default position in menu when saving a new Favorite Tabs:
hu: Alapértelmezett menü pozíció új Kedvenc fülek mentéskor:

[ctx: tfrmoptionsterminal.edrunintermcloseparams.hint]
en: {command} should normally be present here to reflect the command to be run in terminal
hu: A "{command}" kifejezésnek általában itt kell lennie, hogy a terminálban futtatandó parancs ténylegesen átadásra kerüljön

[ctx: tfrmoptionsterminal.edrunintermstayopenparams.hint]
en: {command} should normally be present here to reflect the command to be run in terminal
hu: A "{command}" kifejezésnek általában itt kell lennie, hogy a terminálban futtatandó parancs ténylegesen átadásra kerüljön

en: Command for just running terminal:
hu: A terminál alkalmazás indításához szükséges parancs:

en: Command for running a command in terminal and close after:
hu: Terminál ablakban történő indításához szükséges parancs - bezárás, amint kész:

en: Command for running a command in terminal and stay open:
hu: Terminál ablakban történő indításához szükséges parancs - terminál nyitva marad, amint kész:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbrunintermclosecmd.caption]
en: Command:
hu: Parancs:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbrunintermcloseparams.caption]
en: Parameters:
hu: Paraméterek:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbrunintermstayopencmd.caption]
en: Command:
hu: Parancs:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbrunintermstayopenparams.caption]
en: Parameters:
hu: Paraméterek:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbruntermcmd.caption]
en: Command:
hu: Parancs:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbruntermparams.caption]
en: Parameters:
hu: Paraméterek:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.btnclonebutton.caption]
en: C&lone button
hu: Gomb k&lónozása

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.BTNDELETEBUTTON.CAPTION]
en: &Delete
hu: &Törlés

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.BTNEDITHOTKEY.CAPTION]
en: Edit hot&key
hu: Gyorsbillentyű szer&kesztése

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.BTNINSERTBUTTON.CAPTION]
en: &Insert new button
hu: &Új gomb beszúrása

en: Select
hu: Kiválaszt

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.btnother.caption]
en: Other...
hu: Egyéb...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.BTNREMOVEHOTKEY.CAPTION]
en: Remove hotke&y
hu: Gyorsbillent&yű eltávolítása

en: Suggest
hu: Javasol

en: Have DC suggest the tooltip based on button type, command and parameters
hu: A DC javasolja az buboréktippet a gomb típusa, a parancs és a paraméterek alapján

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.cbflatbuttons.caption]
en: &Flat buttons
hu: &Lapos gombok

en: Report errors with commands
hu: Parancs hibák jelentése

en: Sho&w captions
hu: &Feliratok megjelenítése

en: Enter command parameters, each in a separate line. Press F1 to see help on parameters.
hu: Add meg a parancs paramétereit, mindegyiket külön sorban. Nyomd meg az F1 billentyűt a paraméterek súgójához.

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.gbgroupbox.caption]
en: Appearance
hu: Megjelenés

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lblbarsize.caption]
en: &Bar size:
hu: &Sáv mérete:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.LBLEXTERNALCOMMAND.CAPTION]
en: Co&mmand:
hu: &Parancs:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.LBLEXTERNALPARAMETERS.CAPTION]
en: Parameter&s:
hu: P&araméterek:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lblhelponinternalcommand.caption]
en: Help
hu: Súgó

en: Hot key:
hu: Gyorsbillentyű:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lbliconfile.caption]
en: Ico&n:
hu: Iko&n:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lbliconsize.caption]
en: Icon si&ze:
hu: Ikon mé&rete:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lblinternalcommand.caption]
en: Co&mmand:
hu: &Parancs:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lblinternalparameters.caption]
en: &Parameters:
hu: &Paraméterek:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lblstartpath.caption]
en: Start pat&h:
hu: &Indítási útvonal:

en: Style:
hu: Stílus:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lbltooltip.caption]
en: &Tooltip:
hu: Buborék&tipp:

en: Add toolbar with ALL DC commands
hu: Eszköztár hozzáadása, ami MINDEN DC parancsot tartalmaz

en: for an external command
hu: külső parancsnak

en: for an internal command
hu: belső parancsnak

en: for a separator
hu: elválasztónak

en: for a sub-tool bar
hu: eszköztár menüként

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.mibackup.caption]
en: Backup...
hu: Biztonsági mentés...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexport.caption]
en: Export...
hu: Exportálás...

en: Current toolbar...
hu: Jelenlegi eszköztár...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexportcurrenttodcbar.caption]
en: to a Toolbar File (.toolbar)
hu: Eszkötár fájlba (.toolbar)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexportcurrenttotcbarkeep.caption]
en: to a TC .BAR file (keep existing)
hu: TC .BAR fájlba (létező megtartása)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexportcurrenttotcbarnokeep.caption]
en: to a TC .BAR file (erase existing)
hu: TC .BAR fájlba (létező törlése)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexportcurrenttotcinikeep.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (keep existing)
hu: TC "wincmd.ini" fájlba (létező megtartása)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexportcurrenttotcininokeep.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (erase existing)
hu: TC "wincmd.ini" fájlba (létező törlése)

en: Top toolbar...
hu: Felső eszköztár...

en: Save a backup of Toolbar
hu: Biztonsági mentés készítése

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptodcbar.caption]
en: to a Toolbar File (.toolbar)
hu: Eszkötár fájlba (.toolbar)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptotcbarkeep.caption]
en: to a TC .BAR file (keep existing)
hu: TC .BAR fájlba (létező megtartása)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptotcbarnokeep.caption]
en: to a TC .BAR file (erase existing)
hu: TC .BAR fájlba (létező törlése)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptotcinikeep.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (keep existing)
hu: TC "wincmd.ini" fájlba (létező megtartása)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptotcininokeep.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (erase existing)
hu: TC "wincmd.ini" fájlba (létező törlése)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexternalcommandaftercurrent.caption]
en: just after current selection
hu: a jelenleg kijelölt után

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexternalcommandfirstelement.caption]
en: as first element
hu: első elemként

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexternalcommandlastelement.caption]
en: as last element
hu: utolsó elemként

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexternalcommandpriorcurrent.caption]
en: just prior current selection
hu: a jelenleg kijelölt elé

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimport.caption]
en: Import...
hu: Importálás...

en: Restore a backup of Toolbar
hu: Visszaállítás biztonsági mentésből

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportbackupaddcurrent.caption]
en: to add to current toolbar
hu: Jelenlegi eszköztárhoz adni

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportbackupaddmenucurrent.caption]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
hu: Új eszköztárhoz hozzáadni a jelenlegi eszköztáron

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportbackupaddmenutop.caption]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
hu: Új eszköztárhoz hozzáadni a felső eszköztáron

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportbackupaddtop.caption]
en: to add to top toolbar
hu: A felső eszköztárhoz adni

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportbackupreplacetop.caption]
en: to replace top toolbar
hu: A felső eszköztárat cserélni

en: from a Toolbar File (.toolbar)
hu: eszköztár fájlból (.toolbar)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbaraddcurrent.caption]
en: to add to current toolbar
hu: Jelenlegi eszköztárhoz adni

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbaraddmenucurrent.caption]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
hu: Új eszköztárhoz hozzáadni a jelenlegi eszköztáron

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbaraddmenutop.caption]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
hu: Új eszköztárhoz hozzáadni a felső eszköztáron

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbaraddtop.caption]
en: to add to top toolbar
hu: A felső eszköztárhoz adni

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbarreplacetop.caption]
en: to replace top toolbar
hu: A felső eszköztárat cserélni

en: from a single TC .BAR file
hu: egyszerű TC .BAR fájlból

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttcbaraddcurrent.caption]
en: to add to current toolbar
hu: Jelenlegi eszköztárhoz adni

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttcbaraddmenucurrent.caption]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
hu: Új eszköztárhoz hozzáadni a jelenlegi eszköztáron

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttcbaraddmenutop.caption]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
hu: Új eszköztárhoz hozzáadni a felső eszköztáron

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttcbaraddtop.caption]
en: to add to top toolbar
hu: A felső eszköztárhoz adni

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttcbarreplacetop.caption]
en: to replace top toolbar
hu: A felső eszköztárat cserélni

en: from "wincmd.ini" of TC...
hu: TC "wincmd.ini"-ből...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttciniaddcurrent.caption]
en: to add to current toolbar
hu: Jelenlegi eszköztárhoz adni

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttciniaddmenucurrent.caption]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
hu: Új eszköztárhoz hozzáadni a jelenlegi eszköztáron

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttciniaddmenutop.caption]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
hu: Új eszköztárhoz hozzáadni a felső eszköztáron

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttciniaddtop.caption]
en: to add to top toolbar
hu: A felső eszköztárhoz adni

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttcinireplacetop.caption]
en: to replace top toolbar
hu: A felső eszköztárat cserélni

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miinternalcommandaftercurrent.caption]
en: just after current selection
hu: a jelenleg kijelölt után

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miinternalcommandfirstelement.caption]
en: as first element
hu: első elemként

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miinternalcommandlastelement.caption]
en: as last element
hu: utolsó elemként

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miinternalcommandpriorcurrent.caption]
en: just prior current selection
hu: a jelenleg kijelölt elé

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.misearchandreplace.caption]
en: Search and replace...
hu: Keresés és csere...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatoraftercurrent.caption]
en: just after current selection
hu: a jelenleg kijelölt után

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatorfirstitem.caption]
en: as first element
hu: első elemként

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatorlastelement.caption]
en: as last element
hu: utolsó elemként

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatorpriorcurrent.caption]
en: just prior current selection
hu: a jelenleg kijelölt elé

en: in all of all the above...
hu: az alábbiak mindegyikében...

en: in all commands...
hu: minden parancsban...

en: in all icon names...
hu: minden ikon nevében...

en: in all parameters...
hu: minden paraméterben...

en: in all start path...
hu: minden kezdőútvonalban...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.misubtoolbaraftercurrent.caption]
en: just after current selection
hu: a jelenleg kijelölt után

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.misubtoolbarfirstelement.caption]
en: as first element
hu: első elemként

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.misubtoolbarlastelement.caption]
en: as last element
hu: utolsó elemként

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.misubtoolbarpriorcurrent.caption]
en: just prior current selection
hu: a jelenleg kijelölt elé

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Space
hu: Térköz

en: Button type
hu: Gomb típusa

en: Apply current settings to all configured filenames and paths
hu: Jelenlegi beállítás alkalmazása minden konfigurált fájlnévre és útvonalra

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.ckbtoolbarcommand.caption]
en: Commands
hu: Parancsok

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.ckbtoolbaricons.caption]
en: Icons
hu: Ikonok

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.ckbtoolbarstartpath.caption]
en: Starting paths
hu: Indítási útvonalak

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.gbtoolbaroptionsextra.caption]
en: Paths
hu: Útvonalak

en: Do this for files and paths for:
hu: Alkalmazás ezekre a fájlokra és útvonalakra:

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.lbpathtoberelativeto.caption]
en: Path to be relative to:
hu: Relatív útvonal ettől:

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.lbtoolbarfilenamestyle.caption]
en: Way to set paths when adding elements for icons, commands and starting paths:
hu: Útvonalkezelés módja új ikon, parancs vagy kezdőútvonal hozzáadásakor:

[ctx: tfrmoptionstoolbase.btnrelativetoolpath.hint]
en: Some functions to select appropriate path
hu: Néhány hasznos művelet a megfelelő útvonalbeállításhoz

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBASE.CBTOOLSKEEPTERMINALOPEN.CAPTION]
en: &Keep terminal window open after executing program
hu: Terminálabla&k nyitva tartása a program futtatása után

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBASE.CBTOOLSRUNINTERMINAL.CAPTION]
en: &Execute in terminal
hu: T&erminálban futtat

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBASE.CBTOOLSUSEEXTERNALPROGRAM.CAPTION]
en: &Use external program
hu: Kü&lső program használata

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBASE.LBLTOOLSPARAMETERS.CAPTION]
en: A&dditional parameters
hu: T&ovábbi paraméterek

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBASE.LBLTOOLSPATH.CAPTION]
en: &Path to program to execute
hu: Futtatandó &program útvonala

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnaddtooltipsfiletype.caption]
en: A&dd
hu: Hozzáa&dás

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnapplytooltipsfiletype.caption]
en: A&pply
hu: &Alkalmaz

[ctx: tfrmoptionstooltips.btncopytooltipsfiletype.caption]
en: Cop&y
hu: Másolás

[ctx: tfrmoptionstooltips.btndeletetooltipsfiletype.caption]
en: Delete
hu: &Törlés

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.BTNFIELDSSEARCHTEMPLATE.HINT]
en: Template...
hu: Sablon...

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnrenametooltipsfiletype.caption]
en: &Rename
hu: Át&nevezés

[ctx: tfrmoptionstooltips.btntooltipother.caption]
en: Oth&er...
hu: Egyéb...

en: Tooltip configuration for selected file type:
hu: A kijelölt fájl buboréktipp beállításai:

en: General options about tooltips:
hu: Általános buboréktipp beállítások:

[ctx: tfrmoptionstooltips.chkshowtooltip.caption]
en: &Show tooltip for files in the file panel
hu: &Fájlok buboréktippjeinek megjelenítése a fájl panelben

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.LBLFIELDSLIST.CAPTION]
en: Category &hint:
hu: Kategória tipp:

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.LBLFIELDSMASK.CAPTION]
en: Category &mask:
hu: &Maszk kategória:

en: Tooltip hiding delay:
hu: Buboréktipp elrejtési késleltetés:

en: Tooltip showing mode:
hu: Buboréktipp megjelenítés módja:

en: &File types:
hu: &Fájl típusok:

en: Discard Modifications
hu: Módosítások elvetése

[ctx: tfrmoptionstooltips.mitooltipsfiletypeexport.caption]
en: Export...
hu: Exportálás...

[ctx: tfrmoptionstooltips.mitooltipsfiletypeimport.caption]
en: Import...
hu: Importálás...

en: Sort Tooltip File Types
hu: Buboréktipp fájltípusok rendezése

en: With double-click on the bar on top of a file panel
hu: Dupla kattintással a fájl panel fölötti üres részen

[ctx: tfrmoptionstreeviewmenu.ckbdirectoryhotlistfrommenucommand.caption]
en: With the menu and internal command
hu: A menüvel és belső parancsokkal

en: Double click in tree select and exit
hu: Dupla kattintás a fán kijelöl és bezár

[ctx: tfrmoptionstreeviewmenu.ckbfavoritatabsfrommenucommand.caption]
en: With the menu and internal command
hu: A menüvel és belső parancsokkal

en: With double-click on a tab (if configured for it)
hu: A fülön dupla kattintással (ha engedélyezve vannak)

en: When using the keyboard shortcut, it will exit the window returning the current choice
hu: Gyorsbillentyű használatával kilép és visszatér a kiválasztotthoz

en: Single mouse click in tree select and exit
hu: Egy kattintás a fán kijelöl és bezár

en: Use it for Command Line History
hu: Használd a parancssori előzményeknél

en: Use it for the Dir History
hu: Használd a könyvtár előzményeknél

en: Use it for the View History (Visited paths for active view)
hu: Használd a fájl megjelenítő előzményeinél (az aktív panelen meglátogatott útvonalaknál)

en: Behavior regarding selection:
hu: Viselkedés az aktuális választás értelmében:

en: Tree View Menus related options:
hu: Fa elrendezésű menü beállításai:

en: Where to use Tree View Menus:
hu: Hol használjunk fa elrendezésű menüt:

en: *NOTE: Regarding the options like the case sensitivity, ignoring accents or not, these are saved and restored individually for each context from a usage and session to another.
hu: *MEGJEGYZÉS: a kis- és nagybetűk érzékenysége, valamint az ékezetek kezelésére vonatkozó beállítások egyenként visszaállításra kerülnek a különböző felhasználási helyek és munkamenetek között.

en: With Directory Hotlist:
hu: Kedvenc &könyvtáraknál:

en: With Favorite Tabs:
hu: Kedvenc mappafüleknél:

en: With History:
hu: Az előzményeknél:

en: Use and display keyboard shortcut for choosing items
hu: Gyorsbillentyűk használata és megjelenítése az elemek kiválasztásához

en: Font
hu: Betűtípus

en: Layout and colors options:
hu: Felszín és szín beállítások:

en: Background color:
hu: Háttér színe:

en: Cursor color:
hu: Kurzor színe:

en: Found text color:
hu: Találati szöveg színe:

en: Found text under cursor:
hu: Kurzor alatti találati szöveg színe:

en: Normal text color:
hu: Normális szöveg színe:

en: Normal text under cursor:
hu: Kurzor alatti átlagos szöveg színe:

en: Tree View Menu Preview:
hu: Fa elrendezésű menü előnézete:

en: Secondary text color:
hu: Másodlagos szöveg színe:

en: Secondary text under cursor:
hu: Kurzor alatti másodlagos szöveg színe:

en: Shortcut color:
hu: Gyorsbillentyű színe:

en: Shortcut under cursor:
hu: Kurzor alatti gyorsbillentyű:

en: Unselectable text color:
hu: Nem kijelölhető szöveg színe:

en: Unselectable under cursor:
hu: Kurzor alatti nem kijelölhető elem színe:

en: Change color on left and you'll see here a preview of what your Tree View Menus will look likes with this sample.
hu: Előnézet a mappafa menük leendő kinézetére a bal oldalon kiválasztott színnel.

en: Internal viewer options
hu: Belső megtekintő beállításai

[ctx: TFRMOPTIONSVIEWER.LBLNUMBERCOLUMNSVIEWER.CAPTION]
en: &Number of columns in book viewer
hu: &Nézőke oszlopszáma könyv módban

[ctx: TFRMPACKDLG.BTNCONFIG.CAPTION]
en: Con&figure
hu: &Beállítás

[ctx: TFRMPACKDLG.CAPTION]
en: Pack files
hu: Fájlok tömörítése

en: C&reate separate archives, one per selected file/dir
hu: Több a&rchívum készítése kijelölt fájlonként/mappánként egy

en: Create self e&xtracting archive
hu: Ön&kicsomagoló archívum készítése

[ctx: tfrmpackdlg.cbencrypt.caption]
en: Encr&ypt
hu: T&itkosítás

en: Mo&ve to archive
hu: A&rchívumba helyezés

en: &Multiple disk archive
hu: &Többlemezes archívum

en: P&ut in the TAR archive first
hu: E&lőször TAR archívumba tegye

en: Also &pack path names (only recursed)
hu: Elérési &utak tárolása az archívumban (csak a rekurzív)

en: Pack file(s) to the file:
hu: Fájl(ok) becsomagolása a fájlba:

en: Packer
hu: Tömörítő

[ctx: TFRMPACKINFODLG.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
hu: &Bezárás

en: Unpack &all and execute
hu: Mind kicsomagolás&a és végreh&ajtás

en: &Unpack and execute
hu: Kicsomagolás és &végrehajtás

[ctx: TFRMPACKINFODLG.CAPTION]
en: Properties of packed file
hu: A tömörített fájl tulajdonságai

en: Attributes:
hu: Attribútumok:

en: Compression ratio:
hu: Tömörítési arány:

en: Date:
hu: Dátum:

en: Method:
hu: Módszer:

en: Original size:
hu: Eredeti méret:

en: File:
hu: Fájl:

en: Packed size:
hu: Tömörített méret:

en: Packer:
hu: Tömörítő:

en: Time:
hu: Idő:

en: Print configuration
hu: Nyomtatás beállításai

en: Margins (mm)
hu: Margók (mm)

en: &Bottom:
hu: &Alsó:

en: &Left:
hu: &Bal:

en: &Right:
hu: &Jobb:

en: &Top:
hu: &Felső:

en: Close filter panel
hu: Szűrőpanel bezárása

en: Enter text to search for or filter by
hu: Írja be a keresendő szöveget vagy szűrőt

en: Case Sensitive
hu: Betűméret számít

[ctx: tfrmquicksearch.sbdirectories.hint]
en: Directories
hu: Mappák

[ctx: tfrmquicksearch.sbfiles.hint]
en: Files
hu: Fájlok

en: Match Beginning
hu: Kezdeti egyezés

en: Match Ending
hu: Vég egyezés

[ctx: TFRMQUICKSEARCH.TGLFILTER.CAPTION]
en: Filter
hu: Szűrő

en: Toggle between search or filter
hu: Váltás kereső és szűrő közt

en: &More rules
hu: &Több szabály

en: L&ess rules
hu: &Kevesebb szabály

en: Use &content plugins, combine with:
hu: Tartalom beépülők használata, logikai kap&csolatban:

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[0].text]
en: Plugin
hu: Beépülő

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[1].text]
en: Field
hu: Mező

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[2].text]
en: Operator
hu: Operátor

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[3].text]
en: Value
hu: Érték

en: &AND (all match)
hu: &ÉS (minden egyezés)

en: &OR (any match)
hu: &VAGY (bármelyik egyezés)

[ctx: tfrmselectduplicates.btnapply.caption]
en: &Apply
hu: &Alkalmaz

[ctx: tfrmselectduplicates.btncancel.caption]
en: &Cancel
hu: &Mégsem

[ctx: tfrmselectduplicates.btnexcludemask.hint]
en: Template...
hu: Sablon...

[ctx: tfrmselectduplicates.btnincludemask.hint]
en: Template...
hu: Sablon...

en: Select duplicate files
hu: Többször előforduló fájlok kijelölése

en: &Leave at least one file in each group unselected:
hu: &Maradjon csoportonként egy fájl kijelölés nélkül:

en: &Remove selection by name/extension:
hu: Kijelölés el&távolítása név / kiterjesztés alapján:

en: Select by &name/extension:
hu: &Kijelölés név / kiterjesztés alapján:

[ctx: tfrmselectpathrange.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
hu: Mégsem

en: Sep&arator
hu: Elvál&sztó

en: Count from
hu: Számozás

[ctx: tfrmselectpathrange.lblresult.caption]
en: Result:
hu: Eredmény:

en: &Select the directories to insert (you may select more than one)
hu: Vála&szd ki a beillesztendő könyvtárneveket (többet is kijelölhetsz)

[ctx: tfrmselectpathrange.rbfirstfromend.caption]
en: The en&d
hu: a &végéről

[ctx: tfrmselectpathrange.rbfirstfromstart.caption]
en: The sta&rt
hu: az &elejétől

[ctx: tfrmselecttextrange.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
hu: Mégsem

en: Count first from
hu: Az elsőt számolja

en: Count last from
hu: Az utolsót számolja

en: Range description
hu: Tartomány leírása

[ctx: tfrmselecttextrange.lblresult.caption]
en: Result:
hu: Eredmény:

en: &Select the characters to insert:
hu: karakterek kivála&sztása beszúráshoz:

en: [&First:Last]
hu: [Első;&Utolsó]

en: [First,&Length]
hu: [Első,&Hossz]

[ctx: tfrmselecttextrange.rbfirstfromend.caption]
en: The en&d
hu: a &végéről

[ctx: tfrmselecttextrange.rbfirstfromstart.caption]
en: The sta&rt
hu: az &elejétől

en: The &end
hu: a &végéről

en: The s&tart
hu: az e&lejétől

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
hu: &Mégsem

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CAPTION]
en: Change attributes
hu: Attribútumok cseréje

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CBSTICKY.CAPTION]
en: Sticky
hu: Ragadós

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKARCHIVE.CAPTION]
en: Archive
hu: Archívum

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKCREATIONTIME.CAPTION]
en: Created:
hu: Létrehozva:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKHIDDEN.CAPTION]
en: Hidden
hu: Rejtett

[ctx: tfrmsetfileproperties.chklastaccesstime.caption]
en: Accessed:
hu: Utolsó hozzáférés:

[ctx: tfrmsetfileproperties.chklastwritetime.caption]
en: Modified:
hu: Módosítva:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKREADONLY.CAPTION]
en: Read only
hu: Csak olvasható

en: Including subfolders
hu: Almappákkal együtt

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKSYSTEM.CAPTION]
en: System
hu: Rendszer

en: Timestamp properties
hu: Időbélyegző tulajdonságai

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.GBUNIXATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
hu: Attribútumok

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.GBWINATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
hu: Attribútumok

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
hu: Bitek:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
hu: Csoport

[ctx: tfrmsetfileproperties.lblattrinfo.caption]
en: (gray field means unchanged value)
hu: (szürke mező változatlan értéket jelent)

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
hu: Egyéb

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
hu: Tulajdonos

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRTEXTSTR.CAPTION]
en: Text:
hu: Szöveges megfelelő:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
hu: Végrehajtás

[ctx: tfrmsetfileproperties.lblmodeinfo.caption]
en: (gray field means unchanged value)
hu: (szürke mező változatlan értéket jelent)

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLOCTAL.CAPTION]
en: Octal:
hu: Oktális:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
hu: Olvasás

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
hu: Írás

en: &Sort
hu: &Rendezés

[ctx: tfrmsortanything.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
hu: Mégsem

en: Drag and drop elements to sort them
hu: Az elemek "húzd és ejtsd" módszerrel átrendezhetők

[ctx: tfrmsplitter.btnrelativeftchoice.hint]
en: Some functions to select appropriate path
hu: Néhány hasznos művelet a megfelelő útvonalbeállításhoz

[ctx: TFRMSPLITTER.CAPTION]
en: Splitter
hu: Vágó

en: Require a CRC32 verification file
hu: CRC32 ellenőrzőfájlt igényel

en: Size and number of parts
hu: Fájlméret

en: Split the file to directory:
hu: A fájl darabolása ide:

en: &Number of parts
hu: &Darabszám

en: &Bytes
hu: &Bájt

[ctx: TFRMSPLITTER.RBTNGIGAB.CAPTION]
en: &Gigabytes
hu: &Gigabájt

[ctx: TFRMSPLITTER.RBTNKILOB.CAPTION]
en: &Kilobytes
hu: &Kilobájt

[ctx: TFRMSPLITTER.RBTNMEGAB.CAPTION]
en: &Megabytes
hu: &Megabájt

[ctx: tfrmstartingsplash.lblbuild.caption]
en: Build
hu: Kiadás

[ctx: tfrmstartingsplash.lblcommit.caption]
en: Commit
hu: Kommit

en: Operating System
hu: Operációs Rendszer

[ctx: tfrmstartingsplash.lblrevision.caption]
en: Revision
hu: Revízió

[ctx: tfrmstartingsplash.lblversion.caption]
en: Version
hu: Verzió

[ctx: TFRMSYMLINK.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
hu: &Mégsem

en: Create symbolic link
hu: Szimbolikus hivatkozás létrehozása

en: Use &relative path when possible
hu: &Relatív útvonal használata ahol lehetséges

[ctx: TFRMSYMLINK.LBLEXISTINGFILE.CAPTION]
en: &Destination that the link will point to
hu: &Létező cél (erre fog mutatni a hivatkozás)

[ctx: TFRMSYMLINK.LBLLINKTOCREATE.CAPTION]
en: &Link name
hu: &Hivatkozás neve

en: Delete on both sides
hu: Törlés mindkét oldalon

en: <- Delete left
hu: <- Bal oldali törlése

en: -> Delete right
hu: -> Jobb oldali törlése

en: Remove selection
hu: Kijelölés eltávolítása

en: Select for copying (default direction)
hu: Kijelölés másolásra (alapértelmezett irány)

en: Select for copying -> (left to right)
hu: Kijelölés másolásra -> (balról jobbra)

en: Reverse copy direction
hu: Másolási irány megfordítása

en: Select for copying <- (right to left)
hu: Kijelölés másolásra <- (jobbról balra)

en: Select for deleting <-> (both)
hu: Kijelölés törlésre <> (mindkettő)

en: Select for deleting <- (left)
hu: Kijelölés törlésre <- (bal)

en: Select for deleting -> (right)
hu: Kijelölés törlésre -> (jobb)

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btnclose.caption]
en: Close
hu: Bezárás

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btncompare.caption]
en: Compare
hu: Összehasonlítás

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btnsearchtemplate.hint]
en: Template...
hu: Sablon...

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btnsynchronize.caption]
en: Synchronize
hu: Szinkronizálás

en: Synchronize directories
hu: Könyvtárak szinkronizálása

en: asymmetric
hu: aszimmetrikus

en: by content
hu: tartalom szerint

en: ignore date
hu: dátum mellőzése

en: only selected
hu: Csak a kiválasztottat

en: Subdirs
hu: Almappák

en: Show:
hu: Mutat:

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[0].title.caption]
en: Name
hu: Név

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[1].title.caption]
en: Size
hu: Méret

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[2].title.caption]
en: Date
hu: Dátum

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[4].title.caption]
en: Date
hu: Dátum

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[5].title.caption]
en: Size
hu: Méret

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[6].title.caption]
en: Name
hu: Név

en: (in main window)
hu: (a főablakban)

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.menuitemcompare.caption]
en: Compare
hu: Összehasonlítás

en: View left
hu: Bal megtekintése

en: View right
hu: Jobb megtekintése

en: duplicates
hu: másolatok

en: singles
hu: egyediek

en: Please press "Compare" to start
hu: Nyomd meg az "Összehasonlítás" gombot a kezdéshez

[ctx: tfrmsyncdirsperformdlg.caption]
en: Synchronize
hu: Szinkronizálás

en: Confirm overwrites
hu: Felülírások megerősítése

[ctx: tfrmtreeviewmenu.caption]
en: Tree View Menu
hu: Fa elrendezésű menü

en: Select your hot directory:
hu: Válassz Kedvenc könyvtárat:

en: Search is case sensitive
hu: A kereső kis-nagybetű érzékeny

en: Full collapse
hu: Teljes összecsukás

en: Full expand
hu: Teljes kifejtés

en: Search ignore accents and ligatures
hu: A kereső az ékezeteket és ikerbetűket figyelmen kívül hagyja

en: Search is not case sensitive
hu: A kereső nem kis-nagybetű érzékeny

en: Search is strict regarding accents and ligatures
hu: A kereső az ékezeteket és ikerbetűket szigorúan értelmezi

en: Don't show the branch content "just" because the searched string is found in the branche name
hu: Ne mutassa az ág tartalmát "csak mert" az ág neve tartalmazza a keresett szöveget

en: If searched string is found in a branch name, show the whole branch even if elements don't match
hu: Ha a keresett szöveg része egy ágnak, mutassa az ág teljes nevét akkor is, ha egyes részek különböznek

en: Close Tree View Menu
hu: Fa elrendezésű menü bezárása

[ctx: tfrmtreeviewmenu.tbconfigurationtreeviewmenus.hint]
en: Configuration of Tree View Menu
hu: Fa elrendezésű menü beállítása

[ctx: tfrmtreeviewmenu.tbconfigurationtreeviewmenuscolors.hint]
en: Configuration of Tree View Menu Colors
hu: Fa elrendezésű menü színeinek beállítása

en: A&dd new
hu: Új hozzáa&dása

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
hu: &Mégsem

en: C&hange
hu: Mó&dosít

[ctx: tfrmtweakplugin.btndefault.caption]
en: De&fault
hu: A&lapértelmezett

[ctx: tfrmtweakplugin.btnrelativeplugin1.hint]
en: Some functions to select appropriate path
hu: Néhány hasznos művelet a megfelelő útvonalbeállításhoz

[ctx: tfrmtweakplugin.btnrelativeplugin2.hint]
en: Some functions to select appropriate path
hu: Néhány hasznos művelet a megfelelő útvonalbeállításhoz

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.BTNREMOVE.CAPTION]
en: &Remove
hu: &Eltávolít

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.CAPTION]
en: Tweak plugin
hu: Beépülő finomhangolása

en: De&tect archive type by content
hu: Archívum &típusának megállapítása tartalma alapján

en: Can de&lete files
hu: Tud fáj&lt törölni

en: Supports e&ncryption
hu: T&itkosítás támogatása

en: Sho&w as normal files (hide packer icon)
hu: M&egjelenítés normál fájlként (tömörítő ikonjának elrejtése)

en: Supports pac&king in memory
hu: Memó&riába tömörítés támogatása

en: Can &modify existing archives
hu: Tud létező archívu&mokat módosítani

en: &Archive can contain multiple files
hu: &Az archívum több fájlt is tartalmazhat

en: Can create new archi&ves
hu: Tud új archí&vumot létrehozni

en: S&upports the options dialogbox
hu: Támogatja a beállítások dialóg&usablakot

en: Allow searchin&g for text in archives
hu: Lehetővé teszi a szöve&gkeresést az archívumban

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLDESCRIPTION.CAPTION]
en: &Description:
hu: &Leírás:

en: D&etect string:
hu: K&eresendő szöveg:

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLEXTENSION.CAPTION]
en: &Extension:
hu: &Kiterjesztés:

en: Flags:
hu: Állapotjelző:

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLNAME.CAPTION]
en: &Name:
hu: &Név:

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLPLUGIN.CAPTION]
en: &Plugin:
hu: &Beépülő:

[ctx: tfrmtweakplugin.lblplugin2.caption]
en: &Plugin:
hu: &Beépülő:

[ctx: TFRMVIEWER.ACTABOUT.CAPTION]
en: About Viewer...
hu: Nézőke névjegye...

en: Displays the About message
hu: A névjegy megjelenítése

en: Auto Reload
hu: Automatikus újratöltés

en: Change encoding
hu: Kódolás módosítása

[ctx: TFRMVIEWER.ACTCOPYFILE.CAPTION]
en: Copy File
hu: Fájl másolása

[ctx: TFRMVIEWER.ACTCOPYFILE.HINT]
en: Copy File
hu: Fájl másolása

[ctx: tfrmviewer.actcopytoclipboard.caption]
en: Copy To Clipboard
hu: Másolás a vágólapra

en: Copy To Clipboard Formatted
hu: Másolás a vágólapra, formázva

[ctx: TFRMVIEWER.ACTDELETEFILE.CAPTION]
en: Delete File
hu: Fájl törlése

[ctx: TFRMVIEWER.ACTDELETEFILE.HINT]
en: Delete File
hu: Fájl törlése

[ctx: tfrmviewer.actexitviewer.caption]
en: E&xit
hu: &Kilépés

[ctx: tfrmviewer.actfind.caption]
en: Find
hu: Keresés

[ctx: tfrmviewer.actfindnext.caption]
en: Find next
hu: Következő keresése

[ctx: tfrmviewer.actfindprev.caption]
en: Find previous
hu: Előző keresése

[ctx: tfrmviewer.actfullscreen.caption]
en: Full Screen
hu: Teljes képernyő

[ctx: tfrmviewer.actgotoline.caption]
en: Goto Line...
hu: Sorra ugrás...

[ctx: tfrmviewer.actgotoline.hint]
en: Goto Line
hu: Sorra ugrás

[ctx: tfrmviewer.actimagecenter.caption]
en: Center
hu: Középen

[ctx: TFRMVIEWER.ACTLOADNEXTFILE.CAPTION]
en: &Next
hu: &Következő

[ctx: TFRMVIEWER.ACTLOADNEXTFILE.HINT]
en: Load Next File
hu: Következő fájl betöltése

[ctx: TFRMVIEWER.ACTLOADPREVFILE.CAPTION]
en: &Previous
hu: &Előző

en: Load Previous File
hu: Előző fájl betöltése

en: Mirror Horizontally
hu: Vízszintes tükrözés

[ctx: tfrmviewer.actmirrorhorz.hint]
en: Mirror
hu: Tükör

en: Mirror Vertically
hu: Függőleges tükrözés

[ctx: TFRMVIEWER.ACTMOVEFILE.CAPTION]
en: Move File
hu: Fájl mozgatása

[ctx: TFRMVIEWER.ACTMOVEFILE.HINT]
en: Move File
hu: Fájl mozgatása

[ctx: tfrmviewer.actpreview.caption]
en: Preview
hu: Előnézet

en: P&rint...
hu: &Nyomtatás...

en: Print &setup...
hu: Nyomtatá&s beállításai...

[ctx: TFRMVIEWER.ACTRELOAD.CAPTION]
en: Reload
hu: Újratölt

en: Reload current file
hu: Újratölti a jelenlegi fájlt

[ctx: TFRMVIEWER.ACTROTATE180.HINT]
en: Rotate 180 degrees
hu: Elforgatni 180 fokkal

[ctx: TFRMVIEWER.ACTROTATE270.HINT]
en: Rotate -90 degrees
hu: Elforgatni 270 fokkal

[ctx: TFRMVIEWER.ACTROTATE90.HINT]
en: Rotate +90 degrees
hu: Elforgatni 90 fokkal

[ctx: tfrmviewer.actsave.caption]
en: Save
hu: Mentés

[ctx: TFRMVIEWER.ACTSAVEAS.CAPTION]
en: Save As...
hu: Mentés másként...

en: Save File As...
hu: Fájl mentése másként...

[ctx: tfrmviewer.actscreenshot.caption]
en: Screenshot
hu: Képernyőkép

en: Delay 3 sec
hu: Vár 3 másodpercet

en: Delay 5 sec
hu: Vár 5 másodpercet

[ctx: tfrmviewer.actselectall.caption]
en: Select All
hu: Összes kijelölése

[ctx: tfrmviewer.actshowasbin.caption]
en: Show as &Bin
hu: Megjelenítés &binárisként

[ctx: tfrmviewer.actshowasbook.caption]
en: Show as B&ook
hu: Kö&nyvként megjelenít

en: Show as &Dec
hu: &Decimális megjelenítés

[ctx: tfrmviewer.actshowashex.caption]
en: Show as &Hex
hu: Megjelenítés &hexában

[ctx: tfrmviewer.actshowastext.caption]
en: Show as &Text
hu: Megjelenítés &szövegként

[ctx: tfrmviewer.actshowaswraptext.caption]
en: Show as &Wrap text
hu: Megjelenítés &tördelt szövegként

en: Show text c&ursor
hu: Szöveg&kurzor megjelenítése

en: Code
hu: Kód

[ctx: tfrmviewer.actshowgraphics.caption]
en: Graphics
hu: Grafika

en: Office XML (text only)
hu: Office XML (csak szöveg)

[ctx: tfrmviewer.actshowplugins.caption]
en: Plugins
hu: Beépülők

en: Show transparenc&y
hu: Átlátszóság megjelenítése

[ctx: TFRMVIEWER.ACTSTRETCHIMAGE.CAPTION]
en: Stretch
hu: Széthúzás

en: Stretch Image
hu: Kép széthúzása

[ctx: tfrmviewer.actstretchonlylarge.caption]
en: Stretch only large
hu: Kép széthúzása

[ctx: tfrmviewer.actundo.caption]
en: Undo
hu: Visszavonás

[ctx: TFRMVIEWER.ACTUNDO.HINT]
en: Undo
hu: Visszavonás

en: &Wrap text
hu: Szöveg &tördelése

en: Zoom
hu: Nagyítás

[ctx: tfrmviewer.actzoomin.caption]
en: Zoom In
hu: Nagyítás

[ctx: tfrmviewer.actzoomin.hint]
en: Zoom In
hu: Nagyítás

[ctx: tfrmviewer.actzoomout.caption]
en: Zoom Out
hu: Kicsinyítés

[ctx: tfrmviewer.actzoomout.hint]
en: Zoom Out
hu: Kicsinyítés

[ctx: TFRMVIEWER.BTNCUTTUIMAGE.HINT]
en: Crop
hu: Levágás

[ctx: TFRMVIEWER.BTNFULLSCREEN.HINT]
en: Full Screen
hu: Teljes képernyő

en: Export Frame
hu: Képkocka exportálása

[ctx: TFRMVIEWER.BTNHIGHTLIGHT.HINT]
en: Highlight
hu: Kiemel

en: Next Frame
hu: Következő képkocka

[ctx: TFRMVIEWER.BTNPAINT.HINT]
en: Paint
hu: Befest

en: Previous Frame
hu: Előző képkocka

en: Red Eyes
hu: Piros szemek

[ctx: TFRMVIEWER.BTNRESIZE.HINT]
en: Resize
hu: Átméretez

[ctx: tfrmviewer.btnslideshow.caption]
en: Slide Show
hu: Bemutató

[ctx: TFRMVIEWER.CAPTION]
en: Viewer
hu: Nézőke

[ctx: TFRMVIEWER.MIABOUT.CAPTION]
en: About
hu: Névjegy

[ctx: TFRMVIEWER.MIEDIT.CAPTION]
en: &Edit
hu: S&zerkesztés

en: Ellipse
hu: Ellipszis

[ctx: TFRMVIEWER.MIENCODING.CAPTION]
en: En&coding
hu: Kó&dolás

[ctx: TFRMVIEWER.MIFILE.CAPTION]
en: &File
hu: &Fájl

en: &Image
hu: &Kép

[ctx: tfrmviewer.mipen.caption]
en: Pen
hu: Toll

en: Rect
hu: Négyzet

[ctx: TFRMVIEWER.MIROTATE.CAPTION]
en: Rotate
hu: Elforgat

[ctx: TFRMVIEWER.MISCREENSHOT.CAPTION]
en: Screenshot
hu: Képernyőkép

[ctx: TFRMVIEWER.MIVIEW.CAPTION]
en: &View
hu: &Nézőke

[ctx: tfrmviewer.mnuplugins.caption]
en: Plugins
hu: Beépülők

[ctx: tfrmviewoperations.btnstartpause.caption]
en: &Start
hu: Indítá&s

en: S&top
hu: &Állj

[ctx: tfrmviewoperations.caption]
en: File operations
hu: Fájlműveletek

en: Always on top
hu: Mindig felül

en: &Use "drag && drop" to move operations between queues
hu: Használhatsz "húzd és ejtsd" műveletet a feladatsorrend megváltoztatásához

[ctx: tfrmviewoperations.mnucanceloperation.caption]
en: Cancel
hu: Mégsem

[ctx: tfrmviewoperations.mnucancelqueue.caption]
en: Cancel
hu: Mégsem

[ctx: tfrmviewoperations.mnunewqueue.caption]
en: New queue
hu: Új feladatlista

[ctx: tfrmviewoperations.mnuoperationshowdetached.caption]
en: Show in detached window
hu: Megjelenítés külön ablakban

en: Put first in queue
hu: Tedd az első helyre a sorban

en: Put last in queue
hu: Tedd az utolsó helyre a sorban

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue.caption]
en: Queue
hu: Feladatlista

en: Out of queue
hu: Soron kívül

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue1.caption]
en: Queue 1
hu: 1. feladat

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue2.caption]
en: Queue 2
hu: 2. feladat

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue3.caption]
en: Queue 3
hu: 3. feladat

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue4.caption]
en: Queue 4
hu: 4. feladat

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue5.caption]
en: Queue 5
hu: 5. feladat

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueueshowdetached.caption]
en: Show in detached window
hu: Megjelenítés külön ablakban

en: &Pause all
hu: &Mind szünetel

[ctx: tgiocopymoveoperationoptionsui.cbfollowlinks.caption]
en: Fo&llow links
hu: &Linkek követése

[ctx: tgiocopymoveoperationoptionsui.lbldirectoryexists.caption]
en: When dir&ectory exists
hu: Ha a &könyvtár létezik

[ctx: tgiocopymoveoperationoptionsui.lblfileexists.caption]
en: When file exists
hu: Ha létezik a fájl

[ctx: TMULTIARCHIVECOPYOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When file exists
hu: Ha a fájl létezik

[ctx: ttfrmconfirmcommandline.btncancel.caption]
en: &Cancel
hu: Mégsem

en: Command line:
hu: Parancssor:

[ctx: ttfrmconfirmcommandline.lbleparameters.editlabel.caption]
en: Parameters:
hu: Paraméterek:

en: Start path:
hu: Kezdő útvonal:

[ctx: twcxarchivecopyoperationoptionsui.btnconfig.caption]
en: Con&figure
hu: B&eállítás

[ctx: twcxarchivecopyoperationoptionsui.cbencrypt.caption]
en: Encr&ypt
hu: T&itkosítás

[ctx: TWCXARCHIVECOPYOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When file exists
hu: Ha a fájl létezik

[ctx: twfxplugincopymoveoperationoptionsui.cbcopytime.caption]
en: Copy d&ate/time
hu: &Dátum/Idő másolása

en: Work in background (separate connection)
hu: Háttérben (különálló kapcsolat)

[ctx: TWFXPLUGINCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When file exists
hu: Ha a fájl létezik

en: You need to provide administrator permission
hu: Adminisztrátori jogosultság szükséges

en: to copy this object:
hu: ennek az objektumnak a másolásához:

en: to create this object:
hu: ennek az objektumnak a létrehozásához:

en: to delete this object:
hu: ennek az objektumnak a törléséhez:

en: to get attributes of this object:
hu: ezen objektum attribútumainak lekéréséhez:

en: to create this hard link:
hu: ennek a hard linknek az elkészítéséhez:

en: to open this object:
hu: ennek az objektumnak a megnyitásához:

en: to rename this object:
hu: ennek az objektumnak az átnevezéséhez:

en: to set attributes of this object:
hu: ezen objektum attribútumainak modósításához:

en: to create this symbolic link:
hu: ennek a szimbolikus linknek a létrehozásához:

en: Date taken
hu: Rögzítés dátuma

[ctx: uexifreader.rsimageheight]
en: Height
hu: Magasság

[ctx: uexifreader.rsimagewidth]
en: Width
hu: Szélesség

en: Manufacturer
hu: Gyártó

en: Camera model
hu: Kamera típus

en: Orientation
hu: Tájolás

en: This file cannot be found and could help to validate final combination of files:
    %s
    
    Could you make it available and press "OK" when ready,
    or press "CANCEL" to continue without it?
hu: Ez a fájl nem található, de segíthet a fájlok végső kombinációjának érvényesítésében:
    %s
    
    Kérlek tedd elérhetővé, majd nyomj OK-t, vagy nyomd meg
    a Mégsem gombot a fájl kihagyásával történő folytatáshoz.

en: Cancel Quick Filter
hu: Gyorsszűrő mellőzése

en: Cancel Current Operation
hu: Jelenlegi művelet megállítása

en: Enter filename, with extension, for dropped text
hu: Adj meg egy fájlnevet és kiterjesztést a behúzott szöveghez

en: Text format to import
hu: Importálandó szöveg formátum

en: Broken:
hu: Sérült:

en: General:
hu: Általános:

en: Missing:
hu: Hiányzó:

en: Read error:
hu: Olvasási hiba:

[ctx: ulng.rschecksumverifysuccess]
en: Success:
hu: Sikeres:

en: Enter checksum and select algorithm:
hu: Add meg az ellenőrző összeget és válassz algoritmust:

en: Verify checksum
hu: Ellenőrző összeg vizsgálata

en: Total:
hu: Összesen:

en: Do you want to clear filters for this new search?
hu: Szeretnéd törölni az előző szűrőbeállításokat az új keresés előtt?

en: Clipboard doesn't contain any valid toolbar data.
hu: A vágólap nem tartalmaz érvényes eszköztári adatot.

en: All;Active Panel;Left Panel;Right Panel;File Operations;Configuration;Network;Miscellaneous;Parallel Port;Print;Mark;Security;Clipboard;FTP;Navigation;Help;Window;Command Line;Tools;View;User;Tabs;Sorting;Log
hu: Mind;Aktív panel;Bal panel;Jobb panel;Fájlműveletek;Beállítások;Hálózat;Egyebek;Párhuzamos port;Nyomtatás;Megjelölés;Biztonság;Vágólap;FTP;Navigáció;Súgó;Ablak;Parancssor;Eszközök;Nézet;Felhasználó;Fülek;Rendezés;LogNapló

en: Legacy sorted;A-Z sorted
hu: Régi rendezés;ABC rendezés

[ctx: ulng.rscoldate]
en: Date
hu: Dátum

en: Ext
hu: Kit

[ctx: ulng.rscolname]
en: Name
hu: Név

[ctx: ulng.rscolsize]
en: Size
hu: Méret

en: Align
hu: Igazítás

en: Caption
hu: Fejléc

[ctx: ulng.rsconfcoldelete]
en: Delete
hu: Töröl

en: Field contents
hu: Mező tartalma

[ctx: ulng.rsconfcolmove]
en: Move
hu: Mozgat

[ctx: ulng.rsconfcolwidth]
en: Width
hu: Szélesség

en: Customize column
hu: Oszlop személyreszabása

en: Configure file association
hu: Fájl társítások beállításai

en: Confirming command line and parameters
hu: Parancssor és paraméterek megerősítése

en: Copy (%d) %s
hu: Másolat (%d) %s

en: Dark mode
hu: Sötét mód

en: Auto;Enabled;Disabled
hu: Automatikus;Bekapcsolva;Kikapcsolva

en: Imported DC toolbar
hu: Importált DC eszköztár

en: Imported TC toolbar
hu: Importált TC eszköztár

en: KB
hu: kB

en: _DroppedText
hu: _EjtettSzoveg

en: _DroppedHTMLtext
hu: _EjtettHTMLSzoveg

en: _DroppedRichtext
hu: _EjtettRichtextSzoveg

en: _DroppedSimpleText
hu: _EjtettEgyszeruSzoveg

en: _DroppedUnicodeUTF16text
hu: _EjtettUnicodeUTF16Szoveg

en: _DroppedUnicodeUTF8text
hu: _EjtettUnicodeUTF8Szoveg

en:  Adds:
hu:  Többlet:

en: Comparing...
hu: Összehasonlítás...

en:  Deletes:
hu:  Hiányzó:

en: The two files are identical!
hu: A két fájl egyezik!

en:  Matches:
hu:  Egyező:

en:  Modifies:
hu:  Eltérő:

[ctx: ulng.rsdifftextdifferenceencoding]
en: Encoding
hu: Kódolás

en: Line-endings
hu: Sorvégződések

en: The text is identical, but the following options are used:
hu: A szöveg megegyezik a következő beállítások mellett:

en: The text is identical, but the files do not match!
    The following differences were found:
hu: A szöveg azonos, de a fájlok nem egyeznek!
    A következő különbségek találhatók:

en: Ab&ort
hu: Megsza&kítás

[ctx: ulng.rsdlgbuttonall]
en: A&ll
hu: M&ind

en: A&ppend
hu: &Hozzáfűz

en: A&uto-rename source files
hu: Forrásfájlok a&utomatikus átnevezése

en: Auto-rename tar&get files
hu: &Célfájlok automatikus átnevezése

[ctx: ulng.rsdlgbuttoncancel]
en: &Cancel
hu: &Mégsem

en: Compare &by content
hu: Összehasonlítás tartalom &alapján

en: &Continue
hu: &Folytat

en: &Merge
hu: &Hozzáfűz

en: Mer&ge All
hu: &Mindet összefűzi

en: E&xit program
hu: &Kilépés a programból

en: Ig&nore
hu: &Mellőzés

en: I&gnore All
hu: Min&d mellőzése

en: &No
hu: &Nem

en: Non&e
hu: &Egyik sem

en: Ot&her
hu: Má&s

en: &Overwrite
hu: &Felülír

en: Overwrite &All
hu: Min&det felülír

en: Overwrite All &Larger
hu: Minden &nagyobb felülírása

en: Overwrite All Ol&der
hu: Min&den régebbi felülírása

en: Overwrite All S&maller
hu: Minden &kisebb felülírása

[ctx: ulng.rsdlgbuttonrename]
en: R&ename
hu: Át&nevezés

en: &Resume
hu: Fol&ytat

en: Re&try
hu: Újra&próbál

en: As Ad&ministrator
hu: &Rendszergazdaként

en: &Skip
hu: &Kihagy

en: S&kip All
hu: Minde&t kihagy

en: &Unlock
hu: &Felold

en: &Yes
hu: &Igen

[ctx: ulng.rsdlgcp]
en: Copy file(s)
hu: Fájl(ok) másolása

en: Move file(s)
hu: Fájl(ok) mozgatása

[ctx: ulng.rsdlgoppause]
en: Pau&se
hu: &Szünet

[ctx: ulng.rsdlgopstart]
en: &Start
hu: Indítá&s

[ctx: ulng.rsdlgqueue]
en: Queue
hu: Feladatlista

en: Speed %s/s
hu: Sebesség: %s/mp

en: Speed %s/s, time remaining %s
hu: Sebesség: %s/mp, hátralevő idő: %s

en: Rich Text Format;HTML Format;Unicode Format;Simple Text Format
hu: Rich Text formátum;HTML formátum;Unicode szöveg;Egyszerű szöveg

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.DBFREESPACEINDICATOR.CAPTION]
en: Drive Free Space Indicator
hu: Meghajtón a szabad terület mutató

en: <no label>
hu: <címtelen>

en: <no media>
hu: <nincs hordozó>

en: Internal Editor of Double Commander.
hu: Double Commander belső szerkesztője.

en: Goto line:
hu: Sorra ugrás:

[ctx: ulng.rseditgotolinetitle]
en: Goto Line
hu: Sorra ugrás

en: new.txt
hu: új.txt

en: Filename:
hu: Fájlnév:

en: Open file
hu: Fájl megnyitása

en: &Backward
hu: &Vissza

[ctx: ulng.rseditsearchcaption]
en: Search
hu: Keresés

en: &Forward
hu: &Előre

[ctx: ulng.rseditsearchreplace]
en: Replace
hu: Csere

en: with external editor
hu: külső szerkesztővel

en: with internal editor
hu: belső szerkesztővel

[ctx: ulng.rsexecuteviashell]
en: Execute via shell
hu: Futtatás rendszerhélyban

[ctx: ulng.rsexecuteviaterminalclose]
en: Execute via terminal and close
hu: Futtatás terminálban és bezárás

[ctx: ulng.rsexecuteviaterminalstayopen]
en: Execute via terminal and stay open
hu: Futtatás terminálban és nyitva tartás

en: "]" not found in line %s
hu: A "]" nem található ebben a sorban: %s

en: No extension defined before command "%s". It will be ignored.
hu: Nincs kiterjesztés megadva a parancs előtt: "%s". Figyelmen kívül lesz hagyva.

en: Left;Right;Active;Inactive;Both;None
hu: Bal;Jobb;Aktív;Inaktív;Mindkettő;Egyik sem

en: No;Yes
hu: Nem;Igen

en: Exported_from_DC
hu: DC-bol_exportalva

en: Ask;Overwrite;Skip
hu: Kérdez;Felülír;;Kihagy

en: Ask;Merge;Skip
hu: Kérdez;Összefűz;Kihagy

en: Ask;Overwrite;Overwrite Older;Skip
hu: Kérdez;Felülír;Régebbi felülírása;Kihagy

[ctx: ulng.rsfileopsetpropertyerroroptions]
en: Ask;Don't set anymore;Ignore errors
hu: Kérdez;Nem állít be többet;Hibák mellőzése

en: Any files
hu: Bármely fájl

en: Archiver config files
hu: Tömörítő konfigurációs fájlok

en: DC Tooltip files
hu: DC buboréktipp fájlok

en: Directory Hotlist files
hu: Kedvenc könyvtárak fájljai

en: Executables files
hu: Futtatható fájlok

en: .ini Config files
hu: .ini beállításfájlok

en: Legacy DC .tab files
hu: Régi DC .tab fájlok

en: Library files
hu: Könyvtár fájlok

en: Plugin files
hu: Beépülő fájlok

en: Programs and Libraries
hu: Programok és dinamikus könyvtárak

en: FILTER
hu: SZŰRŐ

en: TC Toolbar files
hu: TC eszköztár fájlok

en: DC Toolbar files
hu: DC eszköztár fájlok

en: .xml Config files
hu: .xml beállításfájlok

en: Define template
hu: Sablon meghatátozása

en: %s level(s)
hu: %s szint mélységben

en: all (unlimited depth)
hu: mind (végtelen mélység)

en: current dir only
hu: csak az aktuális mappában

en: Directory %s does not exist!
hu: A könyvtár "%s" nem létezik!

[ctx: ulng.rsfindfound]
en: Found: %d
hu: Találat: %d

en: Save search template
hu: Keresési sablon mentése

en: Template name:
hu: Sablon neve:

[ctx: ulng.rsfindscanned]
en: Scanned: %d
hu: Végignézve: %d

en: Scanning
hu: Keresés

[ctx: ulng.rsfindsearchfiles]
en: Find files
hu: Fájlok keresése

en: Time of scan:
hu: A vizsgálat ideje:

en: Begin at
hu: Keresés helye

en: &Console Font
hu: &Terminál betűtípus

en: &Editor Font
hu: Sz&erkesztő betűtípus

en: Function Buttons Font
hu: Funkciógombok betűtípusa

en: &Log Font
hu: Nap&ló betűtípus

en: Main &Font
hu: &Fő betűtípus

en: Path Font
hu: Útvonal betűtípus

en: Search Results Font
hu: Találati lista betűtípus

en: Status Bar Font
hu: Állapotsor betűtípus

en: Tree View Menu Font
hu: Fa elrendezésű menü betűtípus

en: &Viewer Font
hu: Né&zőke betűtípus

[ctx: ulng.rsfontusageviewerbook]
en: Viewer&Book Font
hu: Nézőke &betűtípusa könyv módban

en: %s of %s free
hu: %s szabad %s teljes méretből

en: %s free
hu: %s szabad

en: Access date/time
hu: Utolsó hozzáférési dátum/idő

[ctx: ulng.rsfuncattr]
en: Attributes
hu: Attribútumok

[ctx: ulng.rsfunccomment]
en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Compressed size
hu: Tömörített méret

en: Creation date/time
hu: Létrehozási dátum/idő

[ctx: ulng.rsfuncext]
en: Extension
hu: Kiterjesztés

[ctx: ulng.rsfuncgroup]
en: Group
hu: Csoport

en: Change date/time
hu: Dátum / idő módosítása

en: Link to
hu: Erre utal

en: Modification date/time
hu: Módosítási dátum/idő

[ctx: ulng.rsfuncname]
en: Name
hu: Név

en: Name without extension
hu: Név, kiterjesztés nélkül

[ctx: ulng.rsfuncowner]
en: Owner
hu: Tulajdonos

[ctx: ulng.rsfuncpath]
en: Path
hu: Útvonal

[ctx: ulng.rsfuncsize]
en: Size
hu: Méret

en: Original path
hu: Eredeti útvonal

en: Type
hu: Típus

en: Error creating hardlink.
hu: Hiba a hardlink létrehozásakor.

en: none;Name, a-z;Name, z-a;Ext, a-z;Ext, z-a;Size 9-0;Size 0-9;Date 9-0;Date 0-9
hu: nincs;név, a-z;név z-a;kiterjesztés, a-z;kiterjesztés, z-a;méret 9-0;méret 0-9;dátum 9-0;dátum 0-9

en: Warning! When restoring a .hotlist backup file, this will erase existing list to replace by the imported one.
    
    Are you sure you want to proceed?
hu: Figyelem! A .hotlist biztonsági mentés fájlok visszaállításakor a meglévő lista felülírásra kerül az importált tartalommal.
    
    Biztosan folytatod a műveletet?

en: Copy/Move Dialog
hu: Párbeszédablak másolása/mozgatása

[ctx: ulng.rshotkeycategorydiffer]
en: Differ
hu: Különbségvizsgáló

en: Edit Comment Dialog
hu: Megjegyzés ablakának szerkesztése

[ctx: ulng.rshotkeycategoryeditor]
en: Editor
hu: Szerkesztő

[ctx: ulng.rshotkeycategoryfindfiles]
en: Find files
hu: Fájlok keresése

en: Main
hu: Fő

[ctx: ulng.rshotkeycategorymultirename]
en: Multi-Rename Tool
hu: Csoportos átnevező

en: Synchronize Directories
hu: Könyvtárszinkronizálás

[ctx: ulng.rshotkeycategoryviewer]
en: Viewer
hu: Nézőke

en: A setup with that name already exists.
    Do you want to overwrite it?
hu: Egy ilyen nevű beállítás már létezik.
    Felülírod?

en: Are you sure you want to restore default?
hu: Biztosan visszaállítod alapértékre?

en: Are you sure you want to erase setup "%s"?
hu: Biztosan törlöd ezt a beállítást: "%s"?

en: Copy of %s
hu: %s másolata

en: Input your new name
hu: Add meg az új nevet

en: You must keep at least one shortcut file.
hu: Legalább egy gyorsbillentyű fájlt meg kell tartanod.

en: New name
hu: Új név

en: "%s" setup has been modified.
    Do you want to save it now?
hu: "%s" beállítás megváltozott.
    Mented a változásait?

en: No shortcut with "ENTER"
hu: "ENTER"-t nem tartalmazhat

en: By command name;By shortcut key (grouped);By shortcut key (one per row)
hu: Parancs neve szerint;Gyorsbillentyű szerint (csoportosítva);Gyorsbillentyű szerint (egyesével)

en: Cannot find reference to default bar file
hu: Nem található hivatkozás az alapértelmezett eszköztár fájlra

en: K
hu: k

en: List of "Find files" windows
hu: Keresőablakok listája

en: Unselect mask
hu: Maszk kijelölés megszüntetése

en: Select mask
hu: Kijelölő maszk

en: Input mask:
hu: Maszk bevitele:

en: A columns view with that name already exists.
hu: Már létezik ilyen nevű oszlop.

en: To change current editing colmuns view, either SAVE, COPY or DELETE current editing one
hu: Az éppen szerkesztett oszlopnézet cseréjéhez MENTSD, MÁSOLD vagy TÖRÖLD a jelenlegit

en: Configure custom columns
hu: Egyéni oszlopok beállítása

en: Enter new custom columns name
hu: Add meg az egyedi oszlop nevét

en: Services
hu: Szolgáltatások

[ctx: ulng.rsmnuactions]
en: Actions
hu: Műveletek

en: <Default>
hu: <Alap>

en: Octal
hu: Oktális

en: Create Shortcut...
hu: Hivatkozás készítése...

en: Disconnect Network Drive...
hu: Hálózati meghajtó leválasztása...

[ctx: ulng.rsmnuedit]
en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Eject
hu: Kiadás

en: Extract here...
hu: Kibontás ide...

en: Map Network Drive...
hu: Hálózati meghajtó hozzáadása...

en: Mount
hu: Csatolás

[ctx: ulng.rsmnunew]
en: New
hu: Új

en: No media available
hu: Nincs elérhető hordozó

[ctx: ulng.rsmnuopen]
en: Open
hu: Megnyitás

[ctx: ulng.rsmnuopenwith]
en: Open with
hu: Megnyitás ezzel ...

[ctx: ulng.rsmnuopenwithother]
en: Other...
hu: Egyéb...

en: Pack here...
hu: Tömörítés ide...

[ctx: ulng.rsmnurestore]
en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Unmount
hu: Lecsatolás

[ctx: ulng.rsmnuview]
en: View
hu: Nézőke

en: Account:
hu: Fiók:

en: All Double Commander internal commands
hu: Double Commander összes belső parancsa

en: Description: %s
hu: Leírás: %s

en: Additional parameters for archiver command-line:
hu: További paraméterek az archiváló parancssorra:

en: Do you want to enclose between quotes?
hu: Szeretnéd idézőjelbe tenni?

en: Bad CRC32 for resulting file:
    "%s"
    
    Do you want to keep the resulting corrupted file anyway?
hu: Hibás CRC32 az elkészült fájlon:
    "%s"
    
    Megtartod ezt a hibás fájlt?

en: Are you sure that you want to cancel this operation?
hu: Biztosan megszakítod ezt a műveletet?

en: You can not copy/move a file "%s" to itself!
hu: Nem másolhatod/helyezheted a fájlt "%s" saját magára!

en: Cannot copy special file %s
hu: %s különleges fájl nem másolható

en: Cannot delete directory %s
hu: A mappa "%s" nem törölhető

en: Cannot overwrite directory "%s" with non-directory "%s"
hu: A(z) "%s" könyvtár nem írható felül ezzel: "%s" (nem könyvtár)

en: Change current directory to "%s" failed!
hu: Váltás ide "%s" meghiúsult!

en: Remove all inactive tabs?
hu: Eltávolítod az összes inaktív fület?

en: This tab (%s) is locked! Close anyway?
hu: Ez a fül (%s) zárolt! Mégis bezárod?

en: Confirmation of parameter
hu: A paraméter megerősítése

en: Command not found! (%s)
hu: Parancs nem található! (%s)

en: Are you sure you want to quit?
hu: Biztosan ki akarsz lépni?

en: The file %s has changed. Do you want to copy it backward?
hu: A fájl: %s megváltozott. Visszamásolod?

en: Could not copy backward - do you want to keep the changed file?
hu: Nem másolható vissza - megtartod a módosított fájlt?

en: Copy %d selected files/directories?
hu: %d kiválasztott fájl/könyvtár másolása?

en: Copy selected "%s"?
hu: "%s" másolása?

en: < Create a new file type "%s files" >
hu: < Új fájltípus létrehozása: "%s fájl" >

en: Enter location and filename where to save a DC Toolbar file
hu: Add meg a DC eszköztár mentésének helyét és nevét

en: Custom action
hu: Egyéni művelet

en: Delete the partially copied file ?
hu: Törölje a részben átmásolt fájlt?

en: Delete %d selected files/directories?
hu: %d kiválasztott fájl/könyvtár törlése?

en: Delete %d selected files/directories into trash can?
hu: A kijelölt %d fájlt/mappát a Kukába helyezi?

en: Delete selected "%s"?
hu: "%s" törlése?

en: Delete selected "%s" into trash can?
hu: A kijelölt "%s" Kukába helyezi?

en: Can not delete "%s" to trash! Delete directly?
hu: "%s" nem helyezhető a Kukába! Törlöd véglegesen?

en: Disk is not available
hu: A lemez nem elérhető

en: Enter custom action name:
hu: Írd be az egyéni művelet nevét:

en: Enter file extension:
hu: Írd be a fájl kiterjesztést:

en: Enter name:
hu: Írd be a nevet:

en: Enter name of new file type to create for extension "%s"
hu: Add meg az új fájltípus nevét, mely a következő kiterjesztéssel rendelkezik: "%s"

en: CRC error in archive data
hu: CRC hiba az archívumban

en: Data is bad
hu: Hibás adat

en: Can not connect to server: "%s"
hu: Nem bír csatlakozni a szerverhez: "%s"

en: Cannot copy file %s to %s
hu: Nem tudom a(z) %s fájlt ide másolni: %s

en: Cannot move directory %s
hu: Ez a könyvtár nem mozgatható: "%s"

en: Cannot move file %s
hu: %s fájl nem mozgatható

en: There already exists a directory named "%s".
hu: Már létező könyvtárnév: "%s".

en: Date %s is not supported
hu: A dátum %s nem támogatott

en: Directory %s exists!
hu: A könyvtár %s létezik!

en: Function aborted by user
hu: A műveletet a felhasználó megszakította

en: Error closing file
hu: Hiba a fájl bezárásakor

en: Cannot create file
hu: Nem lehet létrehozni a fájlt

en: No more files in archive
hu: Nincs több fájl az archívumban

en: Cannot open existing file
hu: Nem lehet megnyitni létező fájlt

en: Error reading from file
hu: Hiba a fájlból olvasáskor

en: Error writing to file
hu: Hiba a fájl írásakor

en: Can not create directory %s!
hu: Nem lehet létrehozni a mappát: %s !

en: Invalid link
hu: Érvénytelen hivatkozás

en: No files found
hu: A fájl nem található

en: Not enough memory
hu: Nincs elég memória

en: Function not supported!
hu: A művelet nem támogatott!

en: Error in context menu command
hu: Hiba a helyi menü parancsban

en: Error when loading configuration
hu: Hiba a beállítások betöltésekor

en: Syntax error in regular expression!
hu: Szintaktikai hiba a reguláris kifejezésben!

en: Cannot rename file %s to %s
hu: Nem tudom a fájlt (%s) %s névre változtatni

en: Can not save association!
hu: Nem bírja menteni a társítást!

en: Cannot save file
hu: A fájl nem menthető

en: Can not set attributes for "%s"
hu: Nem módosíthatók az attribútumok: "%s"

en: Can not set date/time for "%s"
hu: Nem módosítható a dátum/idő: "%s"

en: Can not set owner/group for "%s"
hu: Nem módosítható a tulajdonos/csoport: "%s"

en: Can not set permissions for "%s"
hu: Nem módosíthatók az jogosultságok: "%s"

en: Can not set extended attributes for "%s"
hu: Nem módosíthatók a bővített attribútumok: "%s"

en: Buffer too small
hu: A puffer túl kicsi

en: Too many files to pack
hu: Túl sok fájl a tömörítéshez

en: Archive format unknown
hu: Ismeretlen archívum

en: Executable: %s
hu: Futtatható fájl: %s

en: Exit status:
hu: Kilépési állapot:

en: Are you sure you want to remove all entries of your Favorite Tabs? (There is no "undo" to this action!)
hu: Biztosan eltávolítod a kedvenc mappafüleket? (A művelet visszavonhatatlan!)

en: Drag here other entries
hu: Húzz ide újabb bejegyzéseket

en: Enter a name for this new Favorite Tabs entry:
hu: Adj meg egy új nevet ennek a Kedvenc fül bejegyzésnek:

en: Saving a new Favorite Tabs entry
hu: Új Kedvenc könyvtárak bejegyzés mentése

en: Number of Favorite Tabs exported successfully: %d on %d
hu: Kedvenc fülek sikeresen exportálva: %d / %d

en: Default extra setting for save dir history for new Favorite Tabs:
hu: Alapértelmezésben mentse a mappa történetet új kedvenc fülek mentésekor:

en: Number of file(s) imported successfully: %d on %d
hu: Sikeresen importált fájlok száma: %d / %d

en: Legacy tabs imported
hu: Régi fülek importálva

en: Select .tab file(s) to import (could be more than one at the time!)
hu: Válassz egy .tab fájlt az importáláshoz (de akár többet is, egyszerre!)

en: Last Favorite Tabs modification have been saved yet. Do you want to save them prior to continue?
hu: A Kedvenc fülek legutóbbi módosítását nem mentetted még. Szeretnéd menteni a folytatás előtt?

[ctx: ulng.rsmsgfavoritetabssimplemode]
en: Keep saving dir history with Favorite Tabs:
hu: Mappa történet mentése a Kedvenc fülekhez:

[ctx: ulng.rsmsgfavoritetabssubmenuname]
en: Submenu name
hu: Almenü neve

en: This will load the Favorite Tabs: "%s"
hu: Ezzel betöltöd a Kedvenc füleket: "%s"

en: Save current tabs over existing Favorite Tabs entry
hu: Jelenlegi fülek mentése, a meglévő Kedvenc fülek felülírása

en: File %s changed, save?
hu: A fájl %s megváltozott, mented?

en: %s bytes, %s
hu: %s bájt, %s

en: Overwrite:
hu: Felülírja:

en: File %s exists, overwrite?
hu: A fájl %s már létezik, felülírod?

en: With file:
hu: Ezzel a fájllal:

en: File "%s" not found.
hu: A fájl "%s" nem található.

en: File operations active
hu: Aktív fájl műveletek

en: Some file operations have not yet finished. Closing Double Commander may result in data loss.
hu: Néhány fájlművelet még nem lett befejezve. Double Commander bezárása adatvesztést eredményezhet!

en: The target name length (%d) is more than %d characters!
    %s
    Most programs will not be able to access a file/directory with such a long name!
hu: A megadott név hosszabb (%d), mint %d karakter!
    %s
    A programok többsége nem fér hozzá ilyen hosszú nevű fájlhoz/könyvtárhoz!

en: File %s is marked as read-only/hidden/system. Delete it?
hu: A fájl (%s) csak olvasható/rejtett/rendszer. Törlöd?

en: Are you sure you want to reload the current file and lose the changes?
hu: Biztosan újratöltöd a fájl, ezzel elveszítve a változásokat?

en: The file size of "%s" is too big for destination file system!
hu: A fájl "%s" mérete túl nagy a cél fájlrendszerre!

en: Folder %s exists, merge?
hu: A fájl %s már létezik, hozzáfűzi?

en: Follow symlink "%s"?
hu: Követed a következő szimbolikus hivatkozást: "%s"?

en: Select the text format to import
hu: Válaszd ki az importálandó szöveg formátumot

en: Add %d selected dirs
hu: %d kijelölt mappa hozzáadása

en: Add selected dir:
hu: A kijelölt mappa hozzáadása:

en: Add current dir:
hu: A jelenlegi mappa hozzáadása:

en: Do command
hu: Parancs végrehajtása

[ctx: ulng.rsmsghotdirconfighotlist]
en: Configuration of Directory Hotlist
hu: Kedvenc könyvtárak beállítása

en: Are you sure you want to remove all entries of your Directory Hotlist? (There is no "undo" to this action!)
hu: Biztosan eltávolítod az összes bejegyzést a Kedvenc könyvtárakból? (A művelet visszavonhatatlan!)

en: This will execute the following command:
hu: Futtatni fogja a következő parancsot:

en: This is hot dir named
hu: Ez egy Kedvenc könyvtár, melynek neve

en: This will change active frame to the following path:
hu: Az aktív panel a következő útvonalra fog mutatni:

en: And inactive frame would change to the following path:
hu: Az inaktív panel pedig a következő útvonalra fog mutatni:

en: Error backuping entries...
hu: Hiba történt a visszaállítás során...

en: Error exporting entries...
hu: Hiba történt az exportálás során...

en: Export all!
hu: Mind exportálása!

en: Export Directory Hotlist - Select the entries you want to export
hu: Kedvenc könyvtárak exportálása - válaszd ki az exportálandó elemeket

en: Export selected
hu: Kiválasztott exportálása

[ctx: ulng.rsmsghotdirimportall]
en: Import all!
hu: Mind importálása!

en: Import Directory Hotlist - Select the entries you want to import
hu: Kedvenc könyvtárak importálása - válaszd ki az importálandó elemeket

[ctx: ulng.rsmsghotdirimportsel]
en: Import selected
hu: Kiválasztott importálása

[ctx: ulng.rsmsghotdirjustpath]
en: &Path:
hu: Útvonal:

en: Locate ".hotlist" file to import
hu: Importálandó ".hotlist" fájl helye

en: Hotdir name
hu: Kedvenc könyvtár neve

en: Number of new entries: %d
hu: Új bejegyzések száma: %d

en: Nothing selected to export!
hu: Semmi sincs kijelölve exportálásra!

en: Hotdir path
hu: Kedvenc könyvtár

en: Re-Add selected dir:
hu: A kijelölt mappa hozzáadása ismét:

en: Re-Add current dir:
hu: A jelenlegi mappa hozzáadása ismét:

en: Enter location and filename of Directory Hotlist to restore
hu: Add meg a Kedvenc könyvtárak biztonsági mentésének helyét és nevét

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplecommand]
en: Command:
hu: Parancs:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimpleendofmenu]
en: (end of sub menu)
hu: (almenü vége)

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplemenu]
en: Menu &name:
hu: Menü neve:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplename]
en: &Name:
hu: Név:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimpleseparator]
en: (separator)
hu: (elválasztó)

[ctx: ulng.rsmsghotdirsubmenuname]
en: Submenu name
hu: Almenü neve

en: Hotdir target
hu: Kedvenc könyvtár cél könyvtára

en: Determine if you want the active frame to be sorted in a specified order after changing directory
hu: Válaszd ki az aktív panel egyedi rendezési módját a mappaváltást követően

en: Determine if you want the not active frame to be sorted in a specified order after changing directory
hu: Válaszd ki az inaktív panel egyedi rendezési módját a mappaváltást követően

en: Some functions to select appropriate path relative, absolute, windows special folders, etc.
hu: Néhány hasznos művelet a megfelelő útvonalbeállításhoz (relatív, abszolút, Windows specifikus mappák stb.)

en: Total entries saved: %d
    
    Backup filename: %s
hu: Összes mentett bejegyzés: %d
    
    Biztonsági mentés fájlneve: %s

en: Total entries exported:
hu: Összes exportált bejegyzés:

en: Do you want to delete all elements inside the sub-menu [%s]?
    Answering NO will delete only menu delimiters but will keep element inside sub-menu.
hu: Törlöd az almenü [%s] összes elemét?
    Ha NEM-mel válaszolsz, akkor a menü elválasztókat törlöm, de az almenük megmaradnak.

en: Enter location and filename where to save a Directory Hotlist file
hu: Add meg a Kedvenc könyvtárak mentésének helyét és nevét

en: Incorrect resulting filelength for file : "%s"
hu: Hibás az elkészült fájl mérete: "%s"

en: Please insert next disk or something similar.
    
    It is to allow writing this file:
    "%s"
    
    Number of bytes still to write: %d
hu: Kérlek helyezd be a következő lemezt vagy ilyesmit.
    
    Jóváhagyod e fájl írását:
    "%s"
    
    Hátralévő kiírandó méret (bájtban): %d

en: Error in command line
hu: Hiba a parancssorban

en: Invalid filename
hu: Érvénytelen fájlnév

en: Invalid format of configuration file
hu: Érvénytelen beállítási fájl formátum

en: Invalid hexadecimal number: "%s"
hu: Hibás hexadecimális számérték: "%s"

en: Invalid path
hu: Érvénytelen útvonal

en: Path %s contains forbidden characters.
hu: Az útvonal (%s) tiltott karaktereket tartalmaz.

en: This is not a valid plugin!
hu: Ez nem érvényes beépülő!

en: This plugin is built for Double Commander for %s.%sIt can not work with Double Commander for %s!
hu: Ez a beépülő a Double Commander %s.%s verziójához készült! Nem fog működni a Double Commander %s verziójával!

en: Invalid quoting
hu: Érvénytelen idézet

en: Invalid selection.
hu: Érvénytelen kijelölés.

en: Loading file list...
hu: Fájl lista betöltése...

en: Locate TC configuration file (wincmd.ini)
hu: TC konfigurációs fájl (wincmd.ini) helye

en: Locate TC executable file (totalcmd.exe or totalcmd64.exe)
hu: TC futtatható állományok (totalcmd.exe vagy totalcmd64.exe) helye

en: Copy file %s
hu: %s másolása

en: Delete file %s
hu: %s törlése

en: Error:
hu: Hiba:

en: Launch external
hu: Külső program indítása

en: Result external
hu: Külső eredmény

en: Extract file %s
hu: %s kitömörítése

en: Info:
hu: Infó:

en: Create link %s
hu: %s hivatkozás létrehozása

en: Create directory %s
hu: %s könyvtár létrehozása

en: Move file %s
hu: %s fájl mozgatása

en: Pack to file %s
hu: Tömörítés %s fájlba

en: Program shutdown
hu: Program leállítás

en: Program start
hu: Program indítás

en: Remove directory %s
hu: %s könyvtár törlése

en: Done:
hu: Kész:

en: Create symlink %s
hu: %s szimbolikus hivatkozás létrehozása

en: Test file integrity %s
hu: %s fájl sértetlenségének ellenőrzése

en: Wipe file %s
hu: Fájl  megsemmisítése: %s

en: Wipe directory %s
hu: Könyvtár megsemmisítése: %s

en: Master Password
hu: Mesterjelszó

en: Please enter the master password:
hu: Kérlek, írd be a mesterjelszót:

en: New file
hu: Új fájl

en: Next volume will be unpacked
hu: A következő darab kicsomagolása következik

en: No files
hu: Nincsenek fájlok

en: No files selected.
hu: Nincsenek kijelölt fájlok.

en: No enough free space on target drive, Continue?
hu: Nincs elég hely a célmeghajtón, folytatod?

en: No enough free space on target drive, Retry?
hu: Nincs elég hely a célmeghajtón, újrapróbálja?

en: Can not delete file %s
hu: Nem lehet törölni a fájlt: %s

en: Not implemented.
hu: Nincs leprogramozva.

en: Object does not exist!
hu: Az objektum nem létezik!

en: The action cannot be completed because the file is open in another program:
hu: A műveletet nem lehet befejezni, mert a fájlt egy másik program megnyitotta:

[ctx: ulng.rsmsgpanelpreview]
en: Below is a preview. You may move cursor and select files to get immediately an actual look and feel of the various settings.
hu: Alább egy előnézet látható. Mozgathatod a kurzort és kijelölhetsz fájlokat a változtatások azonnali kipróbálása érdekében.

[ctx: ulng.rsmsgpassword]
en: Password:
hu: Jelszó:

en: Passwords are different!
hu: A jelszavak különböznek!

en: Please enter the password:
hu: Kérlek, add meg a jelszót:

en: Password (Firewall):
hu: Jelszó (Tűzfal):

en: Please re-enter the password for verification:
hu: Kérlek, add meg a jelszót ismét, ellenőrzés céljából:

en: &Delete %s
hu: %s &törlése

en: Preset "%s" already exists. Overwrite?
hu: Preset "%s" már létezik. Felülírja?

en: Are you sure you want to delete preset "%s"?
hu: Biztosan törlöd ezt a mentett beállítást: "%s"?

en: Problem executing command (%s)
hu: Probléma lépett fel a parancs futtatása közben (%s)

en: Filename for dropped text:
hu: A behúzott szövegből létrehozandó fájl neve:

en: Please, make this file available. Retry?
hu: Kérlek, tedd elérhetővé a fájlt! Újra próbálod?

en: Enter new friendly name for this Favorite Tabs
hu: Adj meg egy szimpatikus nevet a Kedvenc fül számára

en: Enter new name for this menu
hu: Add meg a menü elem nevét

en: Rename/move %d selected files/directories?
hu: %d fájl/könyvtár áthelyezése/átnevezése?

en: Rename/move selected "%s"?
hu: Kiválasztott "%s" áthelyezése/átnevezése?

en: Do you want to replace this text?
hu: Szeretnéd lecserélni ezt a szöveget?

en: Please, restart Double Commander in order to apply changes
hu: Kérlek, indítsd újra a Double Commander-t, hogy érvényesíthessük a változásokat

en: ERROR: Problem loading Lua library file "%s"
hu: HIBA: a Lua könyvtár ("%s") betöltése közben

en: Select to which file type to add extension "%s"
hu: Válaszd ki mely fájltípushoz rendeljük hozzá a kiterjesztést: "%s"

en: Selected: %s of %s, files: %d of %d, folders: %d of %d
hu: Kiválasztva: %s / %s, fájl: %d / %d, mappa: %d / %d

en: Select executable file for
hu: Válassz futtatható állományt ehhez

en: Please select only checksum files!
hu: Kérlek, csak ellenőrzőösszeg-fájlokat jelölj ki!

en: Please select location of next volume
hu: Válaszd ki a következő kötet helyét

en: Set volume label
hu: Kötetcimke beállítása

en: Special Dirs
hu: Különleges mappák

en: Add path from active frame
hu: Útvonal hozzáadása az aktív panelről

en: Add path from inactive frame
hu: Inaktív panel elérési útjának hozzáadása

en: Browse and use selected path
hu: A kijelölt útvonal tallózása és használata

en: Use environment variable...
hu: Környezeti változó használata...

en: Go to Double Commander special path...
hu: Ugrás Double Commander speciális útvonalra...

en: Go to environment variable...
hu: Ugrás környezeti változóra...

en: Go to other Windows special folder...
hu: Ugrás egyéb Windows speciális mappára...

en: Go to Windows special folder (TC)...
hu: Ugrás Windows speciális mappára (TC)...

en: Make relative to hotdir path
hu: Legyen relatív Kedvenc könyvtárhoz

en: Make path absolute
hu: Abszolút útvonallá alakítás

en: Make relative to Double Commander special path...
hu: Legyen relatív Double Commander speciális útvonalhoz...

en: Make relative to environment variable...
hu: Legyen relatív környezeti változóhoz...

en: Make relative to Windows special folder (TC)...
hu: Legyen relatív Windows speciális TC mappához...

en: Make relative to other Windows special folder...
hu: Legyen relatív Windows speciális mappához...

en: Use Double Commander special path...
hu: Double Commander speciális útvonal használata...

en: Use hotdir path
hu: Kedvenc könyvtár használata

en: Use other Windows special folder...
hu: Windows speciális mappa használata...

en: Use Windows special folder (TC)...
hu: Windows speciális mappa (TC) használata...

en: This tab (%s) is locked! Open directory in another tab?
hu: Ez a fül (%s) zárolt! Megnyitod a mappát új fülön?

en: Rename tab
hu: Fül átnevezése

en: New tab name:
hu: Fül új neve:

en: Target path:
hu: Cél útvonal:

en: Error! Cannot find the TC configuration file:
    %s
hu: Hiba! Nem található a TC konfigurációs fájlja:
    %s

en: Error! Cannot find the TC configuration executable:
    %s
hu: Hiba! Nem található a TC konfiguráció futtatható állománya:
    %s

en: Error! TC is still running but it should be closed for this operation.
    Close it and press OK or press CANCEL to abort.
hu: Hiba! A TC még mindig fut, de ehhez a művelethez be kell azt zárni.
    Zárd be majd nyomj OK-t, vagy kattints a Mégsem gombra a megszakításhoz.

en: Error! Cannot find the desired wanted TC toolbar output folder:
    %s
hu: Hiba! Nem található a TC eszköztár kimeneti útvonala:
    %s

en: Enter location and filename where to save a TC Toolbar file
hu: Add meg a TC eszköztár mentésének helyét és nevét

en: Built-in terminal window disabled. Do you want to enable it?
hu: A beépített terminálablak le van tiltva. Szeretnéd engedélyezni?

en: WARNING: Terminating a process can cause undesired results including loss of data and system instability. The process will not be given the chance to save its state or data before it is terminated. Are you sure you want to terminate the process?
hu: FIGYELEM: A folyamat leállítása nemkívánatos eredményeket okozhat, beleértve az adatok elvesztését és a rendszer instabillá válását. A folyamat így nem kap lehetőséget arra, hogy állapotát vagy adatait mentse a leállítása előtt. Biztosan le akarod állítani a folyamatot?

en: Do you want to test selected archives?
hu: Szeretnéd tesztelni a kiválasztott archívumokat?

en: "%s" is now in the clipboard
hu: "%s" a vágólapra került

en: Extension of selected file is not in any recognized file types
hu: A kijelölt fájl típusa nem ismerhető fel a kiterjesztése alapján

en: Locate ".toolbar" file to import
hu: Importálandó ".toolbar" fájl helye

en: Locate ".BAR" file to import
hu: Importálandó ".BAR" fájl helye

en: Enter location and filename of Toolbar to restore
hu: Add meg az Eszköztár biztonsági mentésének helyét és nevét

en: Saved!
    Toolbar filename: %s
hu: Mentve!
    Eszköztár fájl neve: %s

en: Too many files selected.
hu: Túl sok fájl van kijelölve.

en: Undetermined
hu: Meghatározatlan

en: ERROR: Unexpected Tree View Menu usage!
hu: HIBA: Fa elrendezésű menü váratlan felhasználása!

en: <NO EXT>
hu: <KIT. NÉLKÜL>

en: <NO NAME>
hu: <NÉV NÉLKÜLI>

[ctx: ulng.rsmsgusername]
en: User name:
hu: Felhasználónév:

en: User name (Firewall):
hu: Felhasználónév (Tűzfal):

en: VERIFICATION:
hu: ELLENŐRZÉS:

en: Do you want to verify selected checksums?
hu: Megvizsgálod a kijelölt ellenőrzőösszegeket?

en: The target file is corrupted, checksum mismatch!
hu: A célfájl megsérült, az ellenőrzőösszeg nem stimmel!

en: Volume label:
hu: Kötet címke:

en: Please enter the volume size:
hu: Kérlek add meg a kötet méretét:

en: Do you want to configure Lua library location?
hu: Szeretnéd a Lua könyvtár helyét beállítani?

en: Wipe %d selected files/directories?
hu: A kiválasztott %d fájl/mappa törlése?

en: Wipe selected "%s"?
hu: Megsemmisíted a kiválasztott "%s"-t?

en: with
hu: ezzel

en: Wrong password!
    Please try again!
hu: Hibás jelszó!
    Kérlek, próbáld újra!

en: Do auto-rename to "name (1).ext", "name (2).ext" etc.?
hu: Legyen automatikus átnevezés a következők szerint: "név (1).kit", "név (2).kit" stb.?

[ctx: ulng.rsmulrencounter]
en: Counter
hu: Számláló

[ctx: ulng.rsmulrendate]
en: Date
hu: Dátum

en: Preset name
hu: Beállítás neve

en: Define variable name
hu: Változónév beírása

en: Define variable value
hu: Változó értékének beírása

en: Enter variable name
hu: Írd be a változó nevét

en: Enter value for variable "%s"
hu: Írd be a(z) "%s" változó értékét

en: Ignore, just save as the [Last One];Prompt user to confirm if we save it;Save automatically
hu: Ne törődjön vele, [Legutóbb használt]-ként mentse el;Kérdezze meg a felhasználót, menteni szeretné-e?;Mentés automatikusan

[ctx: ulng.rsmulrenextension]
en: Extension
hu: Kiterjesztés

[ctx: ulng.rsmulrenfilename]
en: Name
hu: Név

en: No change;UPPERCASE;lowercase;First char uppercase;First Char Of Every Word Uppercase;
hu: Nincs változás;NAGYBETŰS;kisbetűs;Nagy kezdőbetűs;Minden Szó Nagy Kezdőbetűs;

en: [The last used]
hu: [Legutóbb használt]

en: Last masks under [Last One] preset;Last preset;New fresh masks
hu: A [Legutóbb használt] maszkok;A legutóbb használt mentett beállítás;Teljesen új maszkok

[ctx: ulng.rsmulrenlogstart]
en: Multi-Rename Tool
hu: Csoportos átnevező

en: Character at position x
hu: Az x-edik karakter

en: Characters from position x to y
hu: Karakterek az x-től y-ig terjedően

en: Complete date
hu: Teljes dátum

en: Complete time
hu: Teljes idő

[ctx: ulng.rsmulrenmaskcounter]
en: Counter
hu: Számláló

en: Day
hu: Nap

en: Day (2 digits)
hu: Nap (2 számjegy)

en: Day of the week (short, e.g., "mon")
hu: A hét napja (röviden, pl.: "hé")

en: Day of the week (long, e.g., "monday")
hu: A hét napja (hosszan, pl.: "hétfő")

[ctx: ulng.rsmulrenmaskextension]
en: Extension
hu: Kiterjesztés

en: Complete filename with path and extension
hu: Teljes fájlnév az elérési úttal és fájlnévvel

en: Complete filename, char from pos x to y
hu: Teljes fájlnév karakterei az x-től y-ig terjedően

en: Hour
hu: Óra

en: Hour (2 digits)
hu: Óra (2 számjegy)

en: Minute
hu: Perc

en: Minute (2 digits)
hu: Perc (2 számjegy)

en: Month
hu: Hónap

en: Month (2 digits)
hu: Hónap (2 számjegy)

en: Month name (short, e.g., "jan")
hu: Hónap neve (röviden, pl.: "jan")

en: Month name (long, e.g., "january")
hu: Hónap neve (hosszan, pl.: "január")

[ctx: ulng.rsmulrenmaskname]
en: Name
hu: Név

en: Parent folder(s)
hu: Szülő könyvtár(ak)

en: Second
hu: Másodperc

en: Second (2 digits)
hu: Másodperc (2 számjegy)

en: Variable on the fly
hu: Változó, menet közben

en: Year (2 digits)
hu: Év (2 számjegy)

en: Year (4 digits)
hu: Év (4 számjegy)

[ctx: ulng.rsmulrenplugins]
en: Plugins
hu: Beépülők

en: Save preset as
hu: Beállítás mentése más néven

en: Preset name already exists. Overwrite?
hu: Ez a beállítás már létezik. Felülírod?

en: Enter new preset name
hu: Add meg a mentett beállítás nevét

en: "%s" preset has been modified.
    Do you want to save it now?
hu: "%s" mentett beállítás megváltozott.
    Mented a változásait?

en: Sorting presets
hu: Mentett beállítások rendezése

[ctx: ulng.rsmulrentime]
en: Time
hu: Idő

en: Warning, duplicate names!
hu: Figyelem, ismétlődő nevek!

en: File contains wrong number of lines: %d, should be %d!
hu: A fájl sorainak száma hibás: %d - %d kellene, hogy legyen!

en: Keep;Clear;Prompt
hu: Megtart;Töröl;Kérdez

en: No internal equivalent command
hu: Nincs belső megfelelője a parancsnak

en: Sorry, no "Find files" window yet...
hu: Elnézést, még nem történt keresés...

en: Sorry, no other "Find files" window to close and free from memory...
hu: Elnézést, nincs több keresési eredmény, amit bezárhatnék...

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Education
hu: Képzés

en: Games
hu: Játékok

[ctx: ulng.rsopenwithgraphics]
en: Graphics
hu: Grafika

en: Multimedia
hu: Multimédia

[ctx: ulng.rsopenwithnetwork]
en: Network
hu: Hálózat

en: Office
hu: Irodai csomag

[ctx: ulng.rsopenwithother]
en: Other
hu: Egyéb

en: Science
hu: Tudomány

en: Settings
hu: Beállítások

[ctx: ulng.rsopenwithsystem]
en: System
hu: Rendszer

en: Accessories
hu: Kellékek

en: Aborted
hu: Megszakítva

en: Calculating checksum
hu: Ellenőrzőösszegének számítás

en: Calculating checksum in "%s"
hu: Ellenőrzőösszegének számítás itt: "%s"

en: Calculating checksum of "%s"
hu: "%s" ellenőrzőösszegének számítása

[ctx: ulng.rsopercalculatingstatictics]
en: Calculating
hu: Számítás

en: Calculating "%s"
hu: Számítás "%s"

en: Joining
hu: Összefűzés

en: Joining files in "%s" to "%s"
hu: Fájlok összefűzése itt: "%s" ebbe "%s"

en: Copying
hu: Másolás

en: Copying from "%s" to "%s"
hu: Másolás innen "%s" ide  "%s"

en: Copying "%s" to "%s"
hu: "%s" másolása ide "%s"

en: Creating directory
hu: Mappa készítése

en: Creating directory "%s"
hu: Mappa készítése: "%s"

[ctx: ulng.rsoperdeleting]
en: Deleting
hu: Törlés

en: Deleting in "%s"
hu: Törlés innen: "%s"

en: Deleting "%s"
hu: "%s" törlése

en: Executing
hu: Végrehajtás

en: Executing "%s"
hu: "%s" végrehajtása

en: Extracting
hu: Kibontás

en: Extracting from "%s" to "%s"
hu: Kibontás innen "%s" ide "%s"

en: Finished
hu: Befejezve

en: Listing
hu: Listázás

en: Listing "%s"
hu: "%s" listázása

en: Moving
hu: Mozgatás

en: Moving from "%s" to "%s"
hu: Mozgatás innen "%s" ide "%s"

en: Moving "%s" to "%s"
hu: "%s" mozgatása ide "%s"

en: Not started
hu: Nincs elindítva

en: Packing
hu: Csomagolás

en: Packing from "%s" to "%s"
hu: Csomagolás innen "%s" ide "%s"

en: Packing "%s" to "%s"
hu: "%s" csomagolása ide "%s"

en: Paused
hu: Szüneteltetve

en: Pausing
hu: Szünetelés

en: Running
hu: Futás

en: Setting property
hu: Tulajdonság beállítása

en: Setting property in "%s"
hu: Tulajdonság beállítása itt "%s"

en: Setting property of "%s"
hu: "%s" tulajdonságainak beállítása

en: Splitting
hu: Vágás

en: Splitting "%s" to "%s"
hu: "%s" vágása ide "%s"

en: Starting
hu: Indítás

en: Stopped
hu: Megállított

en: Stopping
hu: Megállítás

en: Testing
hu: Próbálás

en: Testing in "%s"
hu: Próbálás itt "%s"

en: Testing "%s"
hu: "%s" próbálása

en: Verifying checksum
hu: Ellenőrzőösszeg vizsgálata

en: Verifying checksum in "%s"
hu: Ellenőrzőösszeg vizsgálata itt "%s"

en: Verifying checksum of "%s"
hu: "%s" ellenőrzőösszeg vizsgálata

en: Waiting for access to file source
hu: Fájl forrás hozzáférhetőségére várva

en: Waiting for user response
hu: A felhasználó válaszára vár

en: Wiping
hu: Megsemmisítés

en: Wiping in "%s"
hu: Megsemmisítés itt: "%s"

en: Wiping "%s"
hu: "%s" megsemmisítése

en: Working
hu: Dolgozik

en: Add at &beginning;Add at the end;Smart add
hu: Az elejére;A végére;Okosan:)

en: Adding new tooltip file type
hu: Új buboréktipp fájltípus hozzáadása

en: To change current editing archive configuration, either APPLY or DELETE current editing one
hu: Az éppen szerkesztett tömörítő beállítások cseréjéhez ALKALMAZD a módosításokat vagy TÖRÖLD a jelenlegit

en: Mode dependent, additional command
hu: Üzemmódfüggő további parancsok

en: Add if it is non-empty
hu: Add hozzá, ha nem üres

en: Archive File (long name)
hu: Archívum fájl (hosszú név)

en: Select archiver executable
hu: Válassz tömörítőprogramot

en: Archive file (short name)
hu: Archívum fájl (rövid név)

en: Change Archiver Listing Encoding
hu: Tömörítő lista kódolásának megváltoztatása

[ctx: ulng.rsoptarchiverconfirmdelete]
en: Are you sure you want to delete: "%s"?
hu: Biztosan törlöd ezt: "%s"?

en: Exported Archiver Configuration
hu: Exportált tömörítő beállítás

en: errorlevel
hu: hibakód

en: Export archiver configuration
hu: Tömörítőbeállítás exportálása

[ctx: ulng.rsoptarchiverexportdone]
en: Exportation of %d elements to file "%s" completed.
hu: %d elem exportálásra került ebbe a fájlba: "%s".

[ctx: ulng.rsoptarchiverexportprompt]
en: Select the one(s) you want to export
hu: Válaszd ki az exportálandó(ka)t

en: Filelist (long names)
hu: Fájllista (hosszú nevek)

en: Filelist (short names)
hu: Fájllista (rövid  nevek)

en: Import archiver configuration
hu: Tömörítő beállítások importálása

[ctx: ulng.rsoptarchiverimportdone]
en: Importation of %d elements from file "%s" completed.
hu: %d elem importálásra került ebből a fájlból: "%s".

en: Select the file to import archiver configuration(s)
hu: Válaszd ki az importálandó tömörítő beállítófájl(oka)t

[ctx: ulng.rsoptarchiverimportprompt]
en: Select the one(s) you want to import
hu: Válaszd ki az importálandó(ka)t

en: Use name only, without path
hu: Csak a név, útvonal nélkül

en: Use path only, without name
hu: Csak az útvonal, név nélkül

en: Archive Program (long name)
hu: Tömörítőalkalmazás (hosszú név)

en: Archive Program (short name)
hu: Tömörítőalkalmazás (rövid név)

en: Quote all names
hu: Minden név idézőjelbe

en: Quote names with spaces
hu: A szóközt tartalmazó nevek idézőjelbe

en: Single filename to process
hu: Egyetlen feldolgozandó fájl

en: Target subdirecory
hu: Cél alkönyvtár

en: Use ANSI encoding
hu: ANSI kódolás használata

en: Use UTF8 encoding
hu: UTF8 kódolás használata

en: Enter location and filename where to save archiver configuration
hu: Add meg a tömörítőbeállítások mentésének helyét és nevét

en: Archive type name:
hu: Archívum típusának neve:

en: Associate plugin "%s" with:
hu: A(z) "%s" beépülő társítása ezzel:

en: First;Last;
hu: Első;Utolsó;

en: Classic, legacy order;Alphabetic order (but language still first)
hu: Klasszikus sorrend (régi); Betűrend (de a Nyelv mindig elöl)

en: Full expand;Full collapse
hu: Teljes kifejtés;Teljes összecsukás

en: Active frame panel on left, inactive on right (legacy);Left frame panel on left, right on right
hu: Aktív panel a bal oldalra, inaktív a jobb oldalra (régi);Bal panel a bal oldalra, jobb a jobb oldalra

en: Enter extension
hu: Kiterjesztés megadása

en: Add at beginning;Add at the end;Alphabetical sort
hu: Az elejére;A végére;Betűrendben

en: separate window;minimized separate window;operations panel
hu: külön ablak;kicsinyített külön ablak;műveleti panel

en: float
hu: lebegőpontos

en: Shortcut %s for cm_Delete will be registered, so it can be used to reverse this setting.
hu: A cm_Delete %s gyorsbillentyűje hozzárendelésre kerül, így felhasználható e beállítás megfordítására.

en: Add hotkey for %s
hu: Gyorsbillentyű hozzáadása ehhez: %s

en: Add shortcut
hu: Gyorsbillentyű hozzáadása

en: Cannot set shortcut
hu: Gyorsbillentyű beállítása sikertelen

en: Change shortcut
hu: Gyorsbillentyű cseréje

[ctx: ulng.rsopthotkeyscommand]
en: Command
hu: Parancs

[ctx: ulng.rsopthotkeysdeletetrashcanoverrides]
en: Shortcut %s for cm_Delete has a parameter that overrides this setting. Do you want to change this parameter to use the global setting?
hu: A cm_Delete %s gyorsbillentyűje olyan paraméterrel rendelkezik, amely felülírja ezt a beállítást. Szeretnéd megváltoztatni ezt a paramétert és a globális beállítást használni helyette?

[ctx: ulng.rsopthotkeysdeletetrashcanparameterexists]
en: Shortcut %s for cm_Delete needs to have a parameter changed to match shortcut %s. Do you want to change it?
hu: A cm_Delete %s gyorsbillentyűje a paramétere megváltoztatását igényli, hogy megfeleljen a(z) "%s" gyorsbillentyű működésének. Megváltoztatod?

[ctx: ulng.rsopthotkeysdescription]
en: Description
hu: Leírás

en: Edit hotkey for %s
hu: Gyorsbillentyű szerkesztése ehhez: %s

en: Fix parameter
hu: Paraméter javítás

[ctx: ulng.rsopthotkeyshotkey]
en: Hotkey
hu: Gyorsbillentyű

[ctx: ulng.rsopthotkeyshotkeys]
en: Hotkeys
hu: Gyorsbillentyűk

en: <none>
hu: <semmi>

[ctx: ulng.rsopthotkeysparameters]
en: Parameters
hu: Paraméterek

en: Set shortcut to delete file
hu: Gyorsbillentyű beállítása fájl törlésre

en: For this setting to work with shortcut %s, shortcut %s must be assigned to cm_Delete but it is already assigned to %s. Do you want to change it?
hu: Ahhoz, hogy a(z)"%s" gyorsbillentyű működjön, a(z) "%s" gyorsbillentyűt a cm_Delete parancshoz kell rendelni, de már hozzá van rendelve ehhez: "%s". Megváltoztatod?

en: Shortcut %s for cm_Delete is a sequence shortcut for which a hotkey with reversed Shift cannot be assigned. This setting might not work.
hu: A cm_Delete %s gyorsbillentyűje egy olyan szekvenciaparancs, amelyhez nem lehet hozzárendelni fordított Shift-tel működő gyorsbillentyűt. Ez a beállítás valószínűleg nem fog működni.

en: Shortcut in use
hu: A gyorsbillentyű már foglalt

en: Shortcut %s is already used.
hu: A gyorsbillentyű "%s" már foglalt.

en: Change it to %s?
hu: Cseréled erre "%s"?

en: used for %s in %s
hu: erre használva "%s", itt: "%s"

en: used for this command but with different parameters
hu: erre a parancsra van használva, de másik paraméterrel

[ctx: ulng.rsoptionseditorarchivers]
en: Archivers
hu: Tömörítőprogramok

[ctx: ulng.rsoptionseditorautorefresh]
en: Auto refresh
hu: Automatikus frissítés

[ctx: ulng.rsoptionseditorbehavior]
en: Behaviors
hu: Viselkedés

[ctx: ulng.rsoptionseditorbriefview]
en: Brief
hu: Áttekintő nézet

[ctx: ulng.rsoptionseditorcolors]
en: Colors
hu: Színek

[ctx: ulng.rsoptionseditorcolumnsview]
en: Columns
hu: Oszlopok

[ctx: ulng.rsoptionseditorconfiguration]
en: Configuration
hu: Beállítás

en: Custom columns
hu: Egyedi oszlopok

[ctx: ulng.rsoptionseditordirectoryhotlist]
en: Directory Hotlist
hu: Kedvenc könyvtárak

en: Directory Hotlist Extra
hu: Kedvenc könyvtárak extra

en: Drag & drop
hu: Húzd és ejtsd

en: Drives list button
hu: Meghajtólista gombok

en: Favorite Tabs
hu: Kedvenc fülek

en: File associations extra
hu: Fájltársítások extra

[ctx: ulng.rsoptionseditorfileassoc]
en: File associations
hu: Fájltársítások

[ctx: ulng.rsoptionseditorfilenewfiletypes]
en: New
hu: Új

[ctx: ulng.rsoptionseditorfileoperations]
en: File operations
hu: Fájlműveletek

[ctx: ulng.rsoptionseditorfilepanels]
en: File panels
hu: Fájl panelek

[ctx: ulng.rsoptionseditorfilesearch]
en: File search
hu: Fájl keresés

en: Files views
hu: Fájl nézet

en: Files views extra
hu: Fájl nézet - finomhangolás

[ctx: ulng.rsoptionseditorfiletypes]
en: File types
hu: Fájltípusok

[ctx: ulng.rsoptionseditorfoldertabs]
en: Folder tabs
hu: Mappafülek

en: Folder tabs extra
hu: Mappafülek hangolása

[ctx: ulng.rsoptionseditorfonts]
en: Fonts
hu: Betűtípusok

en: Highlighters
hu: Kiemelők

[ctx: ulng.rsoptionseditorhotkeys]
en: Hot keys
hu: Gyorsbillentyűk

[ctx: ulng.rsoptionseditoricons]
en: Icons
hu: Ikonok

[ctx: ulng.rsoptionseditorignorelist]
en: Ignore list
hu: Kihagyási lista

en: Keys
hu: Billentyűk

[ctx: ulng.rsoptionseditorlanguage]
en: Language
hu: Nyelv

[ctx: ulng.rsoptionseditorlayout]
en: Layout
hu: Megjelenés

[ctx: ulng.rsoptionseditorlog]
en: Log
hu: Napló

[ctx: ulng.rsoptionseditormiscellaneous]
en: Miscellaneous
hu: Egyebek

en: Mouse
hu: Egér

[ctx: ulng.rsoptionseditormultirename]
en: Multi-Rename Tool
hu: Csoportos átnevező

en: Options have changed in "%s"
    
    Do you want to save modifications?
hu: A beállítások megváltoztak ebben a kategóriában: "%s"
    
    Mented a változásokat?

[ctx: ulng.rsoptionseditorplugins]
en: Plugins
hu: Beépülők

[ctx: ulng.rsoptionseditorquicksearch]
en: Quick search/filter
hu: Gyorskeresés/szűrő

[ctx: ulng.rsoptionseditorterminal]
en: Terminal
hu: Terminál

en: Toolbar
hu: Eszköztár

en: Toolbar Extra
hu: Eszköztár hangolás

en: Toolbar Middle
hu: Középső eszköztár

[ctx: ulng.rsoptionseditortools]
en: Tools
hu: Eszközök

[ctx: ulng.rsoptionseditortooltips]
en: Tooltips
hu: Buboréktippek

[ctx: ulng.rsoptionseditortreeviewmenu]
en: Tree View Menu
hu: Fa elrendezésű menü

en: Tree View Menu Colors
hu: Fa elrendezésű menü színei

en: None;Command Line;Quick Search;Quick Filter
hu: Sehol;Parancssor;Gyorskeresés;Gyorsszűrő

en: Left button;Right button;
hu: Bal gomb;Jobb gomb;

en: at the top of the file list;after directories (if directories are sorted before files);at sorted position;at the bottom of the file list
hu: a fájl lista tetején;mappák után (ha a mappák hamarább vannak a fájloktól);rendezési sorrendben;a fájllista alján

en: Personalized float;Personalized byte;Personalized kilobyte;Personalized megabyte;Personalized gigabyte;Personalized terabyte
hu: egyedi lebegőpontos;egyedi bájt;egyedi kilobájt;egyedi megabájt;egyedi gigabájt;egyedi terabájt

en: Plugin %s is already assigned for the following extensions:
hu: A beépülő (%s) már hozzá van rendelve a következő kiterjesztés(ek)hez:

en: D&isable
hu: &Letiltás

[ctx: ulng.rsoptpluginenable]
en: E&nable
hu: E&ngedélyezés

[ctx: ulng.rsoptpluginsactive]
en: Active
hu: Aktív

[ctx: ulng.rsoptpluginsdescription]
en: Description
hu: Leírás

[ctx: ulng.rsoptpluginsfilename]
en: File name
hu: Fájlnév

en: By extension
hu: Fájltípus szerint

en: By Plugin
hu: Beépülő szerint

[ctx: ulng.rsoptpluginsname]
en: Name
hu: Név

en: Sorting WCX plugins is only possible when showing plugins by extension!
hu: A WCX beépülők rendezése csak a kiterjesztés szerinti megjelenítési módban lehetséges!

[ctx: ulng.rsoptpluginsregisteredfor]
en: Registered for
hu: Hozzárendelések

en: Select Lua library file
hu: Válaszd ki a Lua könyvtár fájlt

en: Renaming tooltip file type
hu: Buboréktipp fájltípus átnevezése

en: &Sensitive;&Insensitive
hu: Érzéke&ny;Érzéke&tlen

en: &Files;Di&rectories;Files a&nd Directories
hu: &Fájlok;&Mappák;Fájlok é&s Mappák

en: &Hide filter panel when not focused;Keep saving setting modifications for next session
hu: Szűrőpanel elrejtése, &ha nem fókuszált;Beállításmódosítások megtartása a következő munkamenetre

en: not case sensitive;according to locale settings (aAbBcC);first upper then lower case (ABCabc)
hu: betűméret nem számít;területi beállítások szerint (aAbBcC);előbb nagybetűs, aztán kisbetűs (ABCabc)

en: sort by name and show first;sort like files and show first;sort like files
hu: rendezés név szerint, mappák előre;fájlokéval egyező rendezés, mappák elöl;fájlokéval megegyező

en: Alphabetical, considering accents;Alphabetical with special characters sort;Natural sorting: alphabetical and numbers;Natural with special characters sort
hu: betűrendben, ékezetek figyelembe vételével;betűrendben, különleges karakterek rendezve;természetes rendezés: betűrend és számok;természetes, különleges karakterek rendezve

en: Top;Bottom;
hu: Felül;Alul;

en: S&eparator;Inte&rnal command;E&xternal command;Men&u
hu: &Elválasztó;Belső pa&rancs;Külső &parancs;&Menü

en: To change file type tooltip configuration, either APPLY or DELETE current editing one
hu: Az éppen szerkesztett buboréktipp fájltípus beállítások cseréjéhez ALKALMAZD a módosításokat vagy TÖRÖLD a jelenlegit

en: Tooltip file type name:
hu: &Név kategória:

en: "%s" already exists!
hu: "%s" már létezik!

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeconfirmdelete]
en: Are you sure you want to delete: "%s"?
hu: Biztosan törlöd ezt: "%s"?

en: Exported tooltip file type configuration
hu: Exportált buboréktipp fájltípus beállítás

en: Export tooltip file type configuration
hu: Buboréktipp fájltípus beállítás exportálása

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeexportdone]
en: Exportation of %d elements to file "%s" completed.
hu: %d elem exportálásra került ebbe a fájlba: "%s".

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeexportprompt]
en: Select the one(s) you want to export
hu: Válaszd ki az exportálandó(ka)t

en: Import tooltip file type configuration
hu: Buboréktipp fájltípus beállítások importálása

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeimportdone]
en: Importation of %d elements from file "%s" completed.
hu: %d elem importálásra került ebből a fájlból: "%s".

en: Select the file to import tooltip file type configuration(s)
hu: Válaszd ki az importálandó buboréktipp fájltípus beállítófájl(oka)t

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeimportprompt]
en: Select the one(s) you want to import
hu: Válaszd ki az importálandó(ka)t

en: Enter location and filename where to save tooltip file type configuration
hu: Add meg a buboréktipp fájltípus beállítások mentésének helyét és nevét

en: Tooltip file type name
hu: Buboréktipp fájl típus név

en: DC legacy - Copy (x) filename.ext;Windows - filename (x).ext;Other - filename(x).ext
hu: Régi DC - Copy (x) fájlnév.kit;Windows - fájlnév (x).kit;Egyéb - fájlnév(x).kit

en: don't change position;use the same setting as for new files;to sorted position
hu: ne módosítsa a helyzetet;használja az új fájl beállításait;rendezett sorrendben

en: With complete absolute path;Path relative to %COMMANDER_PATH%;Relative to the following
hu: Teljes abszulút útvonallal;Relatív útvonallal ehhez: %COMMANDER_PATH%;Relatív útvonallal a következőhöz

en: contains(case)
hu: tartalmazza (betűméret számít)

en: contains
hu: tartalmazza

en: =(case)
hu: = (betűméret számít)

en: Field "%s" not found!
hu: A mező ("%s") nem található!

en: !contains(case)
hu: nem tartalmazza (betűméret számít)

en: !contains
hu: nem tartalmazza

en: !=(case)
hu: != (betűméret számít)

en: !regexp
hu: !reguláris kifejezés

en: Plugin "%s" not found!
hu: A(z) "%s" beépülő nem található!

en: regexp
hu: reguláris kifejezés

[ctx: ulng.rspluginsearchunitnotfoundforfield]
en: Unit "%s" not found for field "%s" !
hu: A(z) "%s" egység nem található a(z) "%s" mezőben!

en: Files: %d, folders: %d
hu: %d fájl, %d mappa

en: Can not change access rights for "%s"
hu: "%s" jogosultsága nem állítható

en: Can not change owner for "%s"
hu: "%s" tulajdonosa nem állítható

[ctx: ulng.rspropsfile]
en: File
hu: Fájl

[ctx: ulng.rspropsfolder]
en: Directory
hu: Könyvtár

en: Multiple types
hu: Többféle típus

en: Named pipe
hu: Csőnév

en: Socket
hu: Foglalat

en: Special block device
hu: Speciális blokk eszköz

en: Special character device
hu: Speciális karakter eszköz

en: Symbolic link
hu: Szimbolikus hivatkozás

en: Unknown type
hu: Ismeretlen típus

en: Search result
hu: Keresés eredménye

en: SEARCH
hu: KERESÉS

en: <unnamed template>
hu: <névtelen sablon>

en: A file search using DSX plugin is already in progress.
    We need that one to be completed before to launch a new one.
hu: Egy fájlkeresés a DSX beépülő használatával már folyamatban van.
    Annak véget kell érnie mielőtt újabbat indíthatnál.

en: A file search using WDX plugin is already in progress.
    We need that one to be completed before to launch a new one.
hu: Egy fájlkeresés a WDX beépülő használatával már folyamatban van.
    Annak véget kell érnie mielőtt újabbat indíthatnál.

en: Select a directory
hu: Válasszon ki egy könyvtárat

en: Newest;Oldest;Largest;Smallest;First in group;Last in group
hu: Legújabb;Legrégebbi;Legnagyobb;Legkisebb;Első a csoportban;Utolsó a csoportban

en: Select your window
hu: Válassz ablakot

en: &Show help for %s
hu: &Súgó ehhez: %s

[ctx: ulng.rssimplewordall]
en: All
hu: Mind

[ctx: ulng.rssimplewordcategory]
en: Category
hu: Kategória

en: Column
hu: Oszlop

[ctx: ulng.rssimplewordcommand]
en: Command
hu: Parancs

en: Error
hu: Hiba

en: Failed!
hu: Meghiúsult!

en: False
hu: Hamis

[ctx: ulng.rssimplewordfilename]
en: Filename
hu: Fájlnév

en: files
hu: fájlok

en: Letter
hu: Betű

en: Param
hu: Paraméter

en: Result
hu: Eredmény

en: Success!
hu: Sikerült!

en: True
hu: Igaz

en: Variable
hu: Változó

en: WorkDir
hu: MunkaMappa

en: Bytes
hu: Bájt

[ctx: ulng.rssizeunitgbytes]
en: Gigabytes
hu: gigabájt

[ctx: ulng.rssizeunitkbytes]
en: Kilobytes
hu: kilobájt

[ctx: ulng.rssizeunitmbytes]
en: Megabytes
hu: megabájt

en: Terabytes
hu: terabájt

en: Files: %d, Dirs: %d, Size: %s (%s bytes)
hu: %d fájl, %d mappa, Méret: %s (%s bájt)

en: Unable to create target directory!
hu: Nem lehet létrehozni a célkönyvtárat!

en: Incorrect file size format!
hu: Hibás fájlméret formátum!

en: Unable to split the file!
hu: Nem lehet darabolni a fájlt!

en: The number of parts is more than 100! Continue?
hu: A darabok száma több, mint 100! Folytassam?

en: Automatic;1457664B - 3.5" High Density 1.44M;1213952B - 5.25" High Density 1.2M;730112B - 3.5" Double Density 720K;362496B - 5.25" Double Density 360K;98078KB - ZIP 100MB;650MB - CD 650MB;700MB - CD 700MB;4482MB - DVD+R
hu: Automatikus;1457664B - 3.5" HD lemez 1.44M;1213952B - 5.25" HD lemez 1.2M;730112B - 3.5" DD lemez 720K;362496B - 5.25" DD lemez 360K;98078kB - ZIP 100MB;650MB - CD 650MB;700MB - CD 700MB;4482MB - DVD+R

en: Select directory:
hu: Könyvtár kiválasztása:

en: Just preview
hu: Csak előnézet

en: Others
hu: Egyebek

en: Side note
hu: Megjegyzés

en: Flat
hu: Lapos

en: Limited
hu: Korlátozott

en: Simple
hu: Egyszerű

en: Fabulous
hu: Mesés

en: Marvelous
hu: Csodálatos

en: Tremendous
hu: Óriási

en: Choose your directory from Dir History
hu: Válassz egy könyvtárat a könyvtár előzményekből

en: Choose you Favorite Tabs:
hu: Válaszd ki a Kedvenc füleket:

en: Choose your command from Command Line History
hu: Válassz egy parancsot a parancssori előzményekből

en: Choose your action from Main Menu
hu: Válassz egy akciót a főmenüből

en: Choose your action from Maintool bar
hu: Válassz egy akciót a fő eszköztárról

en: Choose your directory from Hot Directory:
hu: Válassz egy könyvtárat a Kedvenc könyvtár előzményekből:

en: Choose your directory from File View History
hu: Válassz egy könyvtárat a fájl megjelenítő előzményeiből

en: Choose your file or your directory
hu: Válassz egy fájlt vagy könyvtárat

en: Error creating symlink.
hu: Hiba a szimbolikus hivatkozás létrehozásakor.

[ctx: ulng.rssyndefaulttext]
en: Default text
hu: Átlagos szöveg

[ctx: ulng.rssynlangplaintext]
en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Do nothing;Close tab;Access Favorite Tabs;Tabs popup menu
hu: Nem csinál semmit;Fül bezárása;Kedvenc fülek megnyitása;Fülek felugró menü

[ctx: ulng.rstimeunitday]
en: Day(s)
hu: Nap

en: Hour(s)
hu: Óra

en: Minute(s)
hu: Perc

en: Month(s)
hu: Hónap

en: Second(s)
hu: Másodperc

en: Week(s)
hu: Hét

en: Year(s)
hu: Év

en: Rename Favorite Tabs
hu: Kedvenc fülek átnevezése

en: Rename Favorite Tabs sub-menu
hu: Kedvenc fülek almenüjének átnevezése

[ctx: ulng.rstooldiffer]
en: Differ
hu: Különbségvizsgáló

[ctx: ulng.rstooleditor]
en: Editor
hu: Szerkesztő

en: Error opening differ
hu: Hiba a különbségvizsgáló megnyitásakor

en: Error opening editor
hu: Hiba a szerkesztő megnyitásakor

en: Error opening terminal
hu: Hiba a terminál megnyitásakor

en: Error opening viewer
hu: Hiba a nézőke megnyitásakor

[ctx: ulng.rstoolterminal]
en: Terminal
hu: Terminál

en: System default;1 sec;2 sec;3 sec;5 sec;10 sec;30 sec;1 min;Never hide
hu: Rendszer alapérték;1 mp;2 mp;3 mp;5 mp;10 mp;30 mp;1 perc;Soha nem rejti el

en: Combine DC and system tooltip, DC first (legacy);Combine DC and system tooltip, system first;Show DC tooltip when possible and system when not;Show DC tooltip only;Show system tooltip only
hu: DC és rendszertippek összevonva, DC elöl (régi);DC és rendszertippek, rendszer elöl;DC tipp ha van, egyébként rendszer;Csak DC tippek;Csak rendszer tippek

[ctx: ulng.rstoolviewer]
en: Viewer
hu: Nézőke

en: Please report this error to the bug tracker with a description of what you were doing and the following file:%sPress %s to continue or %s to abort the program.
hu: Kérlek, jelezd a hibát a 'bug tracker'-en egy leírással arra vonatkozóan, hogy mit csináltál éppen és csatold a következő fájlt: %s. Nyomd meg a (z) "%s" gombot a folytatáshoz, vagy a(z) "%s" gombot a programból való kilépéshez.

en: Both panels, from active to inactive
hu: Mindkét panel, előbb az aktív majd az inaktív

en: Both panels, from left to right
hu: Mindkét panel, balról jobbra

en: Path of panel
hu: Panel útvonala

en: Enclose each name in brackets or what you want
hu: A nevek szögletes zárójelbe - vagy bármi tetszőlegesbe - foglalása

en: Just filename, no extension
hu: Csak a fájlnév, a kiterjesztés nem

en: Complete filename (path+filename)
hu: Teljes fájlnév (elérési út + fájlnév)

en: Help with "%" variables
hu: A "%" változók súgója

en: Will request request user to enter a parameter with a default suggested value
hu: Paramétert kér a felhasználótól a javasolt alapértékkel

en: Last directory of panel's path
hu: A panel útvonalának utolsó könyvtára

en: Last directory of file's path
hu: A fájl útvonalának utolsó könyvtára

en: Left panel
hu: Bal panel

en: Temporary filename of list of filenames
hu: Átmeneti fájl, mely fájlnevek listáját tartalmazza

en: Temporary filename of list of complete filenames (path+filename)
hu: Átmeneti fájl, mely teljes útvonalak listáját tartalmazza (útvonal + fájlnév)

en: Filenames in list in UTF-16 with BOM
hu: UTF-16 + BOM fájlnevek a listában

en: Filenames in list in UTF-16 with BOM, inside double quotes
hu: UTF-16 + BOM fájlnevek a listában, idézőjelek között

en: Filenames in list in UTF-8
hu: UTF-8 fájlnevek a listában

en: Filenames in list in UTF-8, inside double quotes
hu: UTF-8 fájlnevek a listában, idézőjelek között

en: Temporary filename of list of filenames with relative path
hu: Átmeneti fájl, mely fájlok relatív útvonalú listáját tartalmazza

en: Only file extension
hu: Csak a kiterjesztés

en: Only filename
hu: Csak a fájlnév

en: Other example of what's possible
hu: Egyéb példák a lehetőségekre

en: Path, without ending delimiter
hu: Útvonal, a végén útvonal elválasztó nélkül

en: From here to the end of the line, the percent-variable indicator is the "#" sign
hu: Innentől a sor végéig a százalékos változó mutatót a "#" jel váltja fel

en: Return the percent sign
hu: Százalék jelet ad vissza

en: From here to the end of the line, the percent-variable indicator is back the "%" sign
hu: Innentől a sor végéig a százalékos változó mutató visszatér a "%" jelre

en: Prepend each name with "-a " or what you want
hu: "-a" vagy bármi egyéb beszúrása a nevek elé

en: %[Prompt user for param;Default value proposed]
hu: %[Paraméter bekérés;Javasolt alapérték]

en: Filename with relative path
hu: Fájlnév relatív útvonallal

en: Right panel
hu: Jobb panel

en: Full path of second selected file in right panel
hu: A jobb oldali kijelölt fájl teljes elérési útja

en: Show command prior execute
hu: Parancs megjelenítése futtatás előtt

en: %[Simple message]
hu: %[Egyszerű üzenet]

en: Will show a simple message
hu: Üzenet a felhasználónak

en: Active panel (source)
hu: Aktív panel (forrás)

en: Inactive panel (target)
hu: Inaktív panel (cél)

en: Filenames will be quoted from here (default)
hu: Innentől a fájlnevek idézőjelben lesznek (alapérték)

en: Command will be done in terminal, remaining opened at the end
hu: A parancs végrehajtása után a terminálablak nyitva marad

en: Paths will have ending delimiter
hu: Az útvonalak végén útvonal elválasztóval

en: Filenames will not be quoted from here
hu: Innentől a fájlnevek nem lesznek idézőjelben

en: Command will be done in terminal, closed at the end
hu: A parancs végrehajtása után a terminálablak bezárul

en: Paths will not have ending delimiter (default)
hu: Az útvonalak végén útvonal elválasztó nélkül (alapérték)

[ctx: ulng.rsvfsnetwork]
en: Network
hu: Hálózat

en: Recycle Bin
hu: Lomtár

en: Internal Viewer of Double Commander.
hu: A Double Commander belső nézőkéje.

en: Bad Quality
hu: Rossz minőség

[ctx: ulng.rsviewencoding]
en: Encoding
hu: Kódolás

en: Image Type
hu: Kép típusa

[ctx: ulng.rsviewnewsize]
en: New Size
hu: Új méret

en: %s not found!
hu: %s nem található!

en: Pen;Rect;Ellipse
hu: Toll;Négyzet;Ellipszis

en: with external viewer
hu: külső nézőkével

en: with internal viewer
hu: belső nézőkével

en: Number of replacement: %d
hu: Cserék száma: %d

[ctx: ulng.rsmsgfavoritetabsendofmenuulng.rsmsgfavoritetabssimpleseparator]
en: No replacement took place.
hu: Nem történt csere.

en: No setup named "%s"
hu: Nincs "%s" nevű beállítás
