Double Commander 1.1.0 alpha - en to pl translation catalogue (2999 entries)

en: Comparing... %d%% (ESC to cancel)
pl: Porównywanie... %d%% (Esc, aby anulować)

en: Left: Delete %d file(s)
pl: Lewy: Usuń %d plik(ów)

en: Right: Delete %d file(s)
pl: Prawy: Usuń %d plik(ów)

en: Files found: %d  (Identical: %d, Different: %d, Unique left: %d, Unique right: %d)
pl: Znaleziono plików: %d  (Identyczne: %d, Różniące się: %d, Unikalne z lewej: %d, Unikalne z prawej: %d)

en: Left to Right: Copy %d files, total size: %s (%s)
pl: Z lewej do prawej: Kopiowanie %d plików, całkowity rozmiar: %s (%s)

en: Right to Left: Copy %d files, total size: %s (%s)
pl: Z prawej do lewej: Kopiowanie %d plików, całkowity rozmiar: %s (%s)

en: Choose template...
pl: Wybierz szablon...

en: C&heck free space
pl: &Sprawdź wolne miejsce

en: Cop&y attributes
pl: Kopiuj &atrybuty

en: Copy o&wnership
pl: Kopiuj &własność

en: Copy &permissions
pl: Kopiuj &uprawnienia

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cbcopytime.caption]
en: Copy d&ate/time
pl: Kopiuj &datę/czas

en: Correct lin&ks
pl: Popraw &linki

en: Drop readonly fla&g
pl: Usuń &flagę "Tylko do odczytu"

en: E&xclude empty directories
pl: &Wyklucz puste katalogi

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cbfollowlinks.caption]
en: Fo&llow links
pl: &Śledź linki

en: &Reserve space
pl: Za&rezerwuj miejsce

en: Copy on write
pl: Kopiuj przy zapisie

en: &Verify
pl: &Weryfikuj

en: What to do when cannot set file time, attributes, etc.
pl: Co zrobić, gdy nie można ustawić czasu pliku, atrybutów, itp.

en: Use file template
pl: Użyj pliku szablonu

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.lbldirectoryexists.caption]
en: When dir&ectory exists
pl: Gdy &katalog istnieje

en: When &file exists
pl: Gdy &plik istnieje

en: When ca&nnot set property
pl: Gdy &nie można ustawić właściwości

en: <no template>
pl: <brak szablonu>

[ctx: tfrmabout.btnclose.caption]
en: &Close
pl: &Zamknij

en: Copy to clipboard
pl: Kopiuj do schowka

[ctx: tfrmabout.caption]
en: About
pl: O programie

[ctx: tfrmabout.lblbuild.caption]
en: Build
pl: Kompilacja

[ctx: tfrmabout.lblcommit.caption]
en: Commit
pl: Zatwierdzenie

en: Home Page:
pl: Strona domowa:

[ctx: tfrmabout.lblrevision.caption]
en: Revision
pl: Wydanie

[ctx: tfrmabout.lblversion.caption]
en: Version
pl: Wersja

[ctx: tfrmattributesedit.btncancel.caption]
en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: &Reset
pl: &Resetuj

en: Choose attributes
pl: Wybierz atrybuty

en: &Archive
pl: &Archiwum

en: Co&mpressed
pl: Sko&mpresowany

en: &Directory
pl: &Katalog

en: &Encrypted
pl: &Zaszyfrowany

en: &Hidden
pl: &Ukryty

en: Read o&nly
pl: Tylko do &odczytu

en: S&parse
pl: &Rzadki

[ctx: tfrmattributesedit.cbsticky.caption]
en: Sticky
pl: Przypięty

en: &Symlink
pl: Link &symboliczny

en: S&ystem
pl: S&ystemowy

en: &Temporary
pl: &Tymczasowy

en: NTFS attributes
pl: Atrybuty NTFS

en: General attributes
pl: Atrybuty ogólne

[ctx: tfrmattributesedit.lblattrbitsstr.caption]
en: Bits:
pl: Bity:

[ctx: tfrmattributesedit.lblattrgroupstr.caption]
en: Group
pl: Grupa

[ctx: tfrmattributesedit.lblattrotherstr.caption]
en: Other
pl: Inne

[ctx: tfrmattributesedit.lblattrownerstr.caption]
en: Owner
pl: Właściciel

[ctx: tfrmattributesedit.lblexec.caption]
en: Execute
pl: Wykonaj

[ctx: tfrmattributesedit.lblread.caption]
en: Read
pl: Odczyt

en: As te&xt:
pl: Jako &tekst:

[ctx: tfrmattributesedit.lblwrite.caption]
en: Write
pl: Zapis

en: Benchmark
pl: Test wydajności

en: Benchmark data size: %d MB
pl: Wielkość danych testu wydajności: %d MB

en: Time (ms)
pl: Czas (ms)

en: Speed (MB/s)
pl: Szybkość (MB/s)

en: Calculate checksum...
pl: Oblicz sumę kontrolną...

en: Open checksum file after job is completed
pl: Otwórz plik sumy kontrolnej po zakończeniu pracy

en: C&reate separate checksum file for each file
pl: Dla każdego pliku utwó&rz oddzielny plik sumy kontrolnej

en: File &format
pl: &Format pliku

en: &Save checksum file(s) to:
pl: Zapi&sz plik(i) sumy kontrolnej do:

[ctx: tfrmchecksumverify.btnclose.caption]
en: &Close
pl: &Zamknij

en: Verify checksum...
pl: Sprawdź sumę kontrolną...

[ctx: tfrmchooseencoding.caption]
en: Encoding
pl: Kodowanie

[ctx: tfrmconnectionmanager.btnadd.caption]
en: A&dd
pl: &Dodaj

[ctx: tfrmconnectionmanager.btncancel.caption]
en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: C&onnect
pl: P&ołącz

[ctx: tfrmconnectionmanager.btndelete.caption]
en: &Delete
pl: &Usuń

[ctx: tfrmconnectionmanager.btnedit.caption]
en: &Edit
pl: &Edytuj

en: Connection manager
pl: Menedżer połączeń

en: Connect to:
pl: Połącz z:

en: A&dd To Queue
pl: &Dodaj do kolejki

[ctx: tfrmcopydlg.btncancel.caption]
en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: O&ptions
pl: &Opcje>>

en: Sa&ve these options as default
pl: &Zapisz te opcje jako domyślne

[ctx: tfrmcopydlg.caption]
en: Copy file(s)
pl: Kopiuj plik(i)

[ctx: tfrmcopydlg.mnunewqueue.caption]
en: New queue
pl: Nowa kolejka

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue1.caption]
en: Queue 1
pl: Kolejka 1

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue2.caption]
en: Queue 2
pl: Kolejka 2

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue3.caption]
en: Queue 3
pl: Kolejka 3

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue4.caption]
en: Queue 4
pl: Kolejka 4

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue5.caption]
en: Queue 5
pl: Kolejka 5

en: Save Description
pl: Zapisz opis

[ctx: tfrmdescredit.btncancel.caption]
en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: File/folder comment
pl: Komentarz do pliku/katalogu

en: E&dit comment for:
pl: E&dytuj komentarz dla:

en: &Encoding:
pl: Kodowani&e:

[ctx: tfrmdiffer.actabout.caption]
en: About
pl: O programie

en: Auto Compare
pl: Porównaj automatycznie

[ctx: tfrmdiffer.actbinarycompare.caption]
en: Binary Mode
pl: Tryb binarny

[ctx: tfrmdiffer.actcancelcompare.caption]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: tfrmdiffer.actcancelcompare.hint]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: tfrmdiffer.actcopylefttoright.caption]
en: Copy Block Right
pl: Kopiuj blok na prawo

[ctx: tfrmdiffer.actcopylefttoright.hint]
en: Copy Block Right
pl: Kopiuj blok na prawo

[ctx: tfrmdiffer.actcopyrighttoleft.caption]
en: Copy Block Left
pl: Kopiuj blok na lewo

[ctx: tfrmdiffer.actcopyrighttoleft.hint]
en: Copy Block Left
pl: Kopiuj blok na lewo

[ctx: tfrmdiffer.acteditcopy.caption]
en: Copy
pl: Kopiuj

[ctx: tfrmdiffer.acteditcut.caption]
en: Cut
pl: Wytnij

[ctx: tfrmdiffer.acteditdelete.caption]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: tfrmdiffer.acteditpaste.caption]
en: Paste
pl: Wklej

[ctx: tfrmdiffer.acteditredo.caption]
en: Redo
pl: Wykonaj ponownie

[ctx: tfrmdiffer.acteditredo.hint]
en: Redo
pl: Wykonaj ponownie

en: Select &All
pl: Zaznacz &wszystko

[ctx: tfrmdiffer.acteditundo.caption]
en: Undo
pl: Cofnij

[ctx: tfrmdiffer.acteditundo.hint]
en: Undo
pl: Cofnij

[ctx: tfrmdiffer.actexit.caption]
en: E&xit
pl: &Zakończ

[ctx: tfrmdiffer.actfind.caption]
en: &Find
pl: &Znajdź

[ctx: tfrmdiffer.actfind.hint]
en: Find
pl: Znajdź

[ctx: tfrmdiffer.actfindnext.caption]
en: Find next
pl: Znajdź następny

[ctx: tfrmdiffer.actfindnext.hint]
en: Find next
pl: Znajdź następny

[ctx: tfrmdiffer.actfindprev.caption]
en: Find previous
pl: Znajdź poprzedni

[ctx: tfrmdiffer.actfindprev.hint]
en: Find previous
pl: Znajdź poprzedni

[ctx: tfrmdiffer.actfindreplace.caption]
en: &Replace
pl: &Zamień

[ctx: tfrmdiffer.actfindreplace.hint]
en: Replace
pl: Zamień

[ctx: tfrmdiffer.actfirstdifference.caption]
en: First Difference
pl: Pierwsza różnica

[ctx: tfrmdiffer.actfirstdifference.hint]
en: First Difference
pl: Pierwsza różnica

[ctx: tfrmdiffer.actgotoline.caption]
en: Goto Line...
pl: Przejdź do wiersza...

[ctx: tfrmdiffer.actgotoline.hint]
en: Goto Line
pl: Przejdź do wiersza

en: Ignore Case
pl: Ignoruj wielkość liter

en: Ignore Blanks
pl: Ignoruj puste

en: Keep Scrolling
pl: Zachowaj przewijanie

[ctx: tfrmdiffer.actlastdifference.caption]
en: Last Difference
pl: Ostatnia różnica

[ctx: tfrmdiffer.actlastdifference.hint]
en: Last Difference
pl: Ostatnia różnica

en: Line Differences
pl: Różnice między wierszami

[ctx: tfrmdiffer.actnextdifference.caption]
en: Next Difference
pl: Następna różnica

[ctx: tfrmdiffer.actnextdifference.hint]
en: Next Difference
pl: Następna różnica

en: Open Left...
pl: Otwórz lewy...

en: Open Right...
pl: Otwórz prawy...

en: Paint Background
pl: Maluj tło

[ctx: tfrmdiffer.actprevdifference.caption]
en: Previous Difference
pl: Poprzednia różnica

[ctx: tfrmdiffer.actprevdifference.hint]
en: Previous Difference
pl: Poprzednia różnica

en: &Reload
pl: &Załaduj ponownie

[ctx: tfrmdiffer.actreload.hint]
en: Reload
pl: Załaduj ponownie

[ctx: tfrmdiffer.actsave.caption]
en: Save
pl: Zapisz

[ctx: tfrmdiffer.actsave.hint]
en: Save
pl: Zapisz

[ctx: tfrmdiffer.actsaveas.caption]
en: Save as...
pl: Zapisz jako...

[ctx: tfrmdiffer.actsaveas.hint]
en: Save as...
pl: Zapisz jako...

[ctx: tfrmdiffer.actsaveleft.caption]
en: Save Left
pl: Zapisz lewy

[ctx: tfrmdiffer.actsaveleft.hint]
en: Save Left
pl: Zapisz lewy

[ctx: tfrmdiffer.actsaveleftas.caption]
en: Save Left As...
pl: Zapisz lewy jako...

[ctx: tfrmdiffer.actsaveleftas.hint]
en: Save Left As...
pl: Zapisz lewy jako...

[ctx: tfrmdiffer.actsaveright.caption]
en: Save Right
pl: Zapisz prawy

[ctx: tfrmdiffer.actsaveright.hint]
en: Save Right
pl: Zapisz prawy

[ctx: tfrmdiffer.actsaverightas.caption]
en: Save Right As...
pl: Zapisz prawy jako...

[ctx: tfrmdiffer.actsaverightas.hint]
en: Save Right As...
pl: Zapisz prawy jako...

[ctx: tfrmdiffer.actstartcompare.caption]
en: Compare
pl: Porównaj

[ctx: tfrmdiffer.actstartcompare.hint]
en: Compare
pl: Porównaj

[ctx: tfrmdiffer.btnleftencoding.hint]
en: Encoding
pl: Kodowanie

[ctx: tfrmdiffer.btnrightencoding.hint]
en: Encoding
pl: Kodowanie

en: Compare files
pl: Porównaj pliki

en: &Left
pl: &Lewy

en: &Right
pl: &Prawy

en: &Actions
pl: &Akcje

[ctx: tfrmdiffer.mnuedit.caption]
en: &Edit
pl: &Edycja

[ctx: tfrmdiffer.mnuencoding.caption]
en: En&coding
pl: &Kodowanie

[ctx: tfrmdiffer.mnufile.caption]
en: &File
pl: &Plik

en: &Options
pl: &Opcje

en: Add new shortcut to sequence
pl: Dodaj nowy skrót do sekwencji

[ctx: tfrmedithotkey.btncancel.caption]
en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: Remove last shortcut from sequence
pl: Usuń ostatni skrót z sekwencji

en: Select shortcut from list of remaining free available keys
pl: Wybierz klawisz skrótu z listy pozostałych dostępnych

en: Only for these controls
pl: Tylko dla tych kontrolek

en: &Parameters (each in a separate line):
pl: &Parametry (każdy w osobnym wierszu):

en: Shortcuts:
pl: Skróty:

[ctx: tfrmeditor.actabout.caption]
en: About
pl: O programie

[ctx: tfrmeditor.actabout.hint]
en: About
pl: O programie

en: &Configuration
pl: &Konfiguracja

[ctx: tfrmeditor.actconfhigh.hint]
en: Configuration
pl: Konfiguracja

[ctx: tfrmeditor.acteditcopy.caption]
en: Copy
pl: Kopiuj

[ctx: tfrmeditor.acteditcopy.hint]
en: Copy
pl: Kopiuj

[ctx: tfrmeditor.acteditcut.caption]
en: Cut
pl: Wytnij

[ctx: tfrmeditor.acteditcut.hint]
en: Cut
pl: Wytnij

[ctx: tfrmeditor.acteditdelete.caption]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: tfrmeditor.acteditdelete.hint]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: tfrmeditor.acteditfind.caption]
en: &Find
pl: &Znajdź

[ctx: tfrmeditor.acteditfind.hint]
en: Find
pl: Znajdź

[ctx: tfrmeditor.acteditfindnext.caption]
en: Find next
pl: Znajdź następny

[ctx: tfrmeditor.acteditfindnext.hint]
en: Find next
pl: Znajdź następny

[ctx: tfrmeditor.acteditfindprevious.caption]
en: Find previous
pl: Znajdź poprzedni

[ctx: tfrmeditor.acteditgotoline.caption]
en: Goto Line...
pl: Przejdź do wiersza...

[ctx: tfrmeditor.acteditpaste.caption]
en: Paste
pl: Wklej

[ctx: tfrmeditor.acteditpaste.hint]
en: Paste
pl: Wklej

[ctx: tfrmeditor.acteditredo.caption]
en: Redo
pl: Wykonaj ponownie

[ctx: tfrmeditor.acteditredo.hint]
en: Redo
pl: Wykonaj ponownie

[ctx: tfrmeditor.acteditrplc.caption]
en: &Replace
pl: &Zamień

[ctx: tfrmeditor.acteditrplc.hint]
en: Replace
pl: Zamień

en: Select&All
pl: Zaznacz &wszystko

[ctx: tfrmeditor.acteditselectall.hint]
en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

[ctx: tfrmeditor.acteditundo.caption]
en: Undo
pl: Cofnij

[ctx: tfrmeditor.acteditundo.hint]
en: Undo
pl: Cofnij

[ctx: tfrmeditor.actfileclose.caption]
en: &Close
pl: &Zamknij

[ctx: tfrmeditor.actfileclose.hint]
en: Close
pl: Zamknij

[ctx: tfrmeditor.actfileexit.caption]
en: E&xit
pl: &Zakończ

[ctx: tfrmeditor.actfileexit.hint]
en: Exit
pl: Zakończ

en: &New
pl: &Nowy

[ctx: tfrmeditor.actfilenew.hint]
en: New
pl: Nowy

en: &Open
pl: &Otwórz

[ctx: tfrmeditor.actfileopen.hint]
en: Open
pl: Otwórz

[ctx: tfrmeditor.actfilereload.caption]
en: Reload
pl: Załaduj ponownie

[ctx: tfrmeditor.actfilesave.caption]
en: &Save
pl: &Zapisz

[ctx: tfrmeditor.actfilesave.hint]
en: Save
pl: Zapisz

en: Save &As...
pl: Zapisz j&ako...

en: Save As
pl: Zapisz jako

[ctx: tfrmeditor.caption]
en: Editor
pl: Edytor

[ctx: tfrmeditor.help1.caption]
en: &Help
pl: &Pomoc

[ctx: tfrmeditor.miedit.caption]
en: &Edit
pl: &Edycja

[ctx: tfrmeditor.miencoding.caption]
en: En&coding
pl: &Kodowanie

en: Open as
pl: Otwórz jako

[ctx: tfrmeditor.miencodingout.caption]
en: Save as
pl: Zapisz jako

[ctx: tfrmeditor.mifile.caption]
en: &File
pl: &Plik

en: Syntax highlight
pl: Podświetlanie &składni

en: End Of Line
pl: Koniec wiersza

[ctx: tfrmeditsearchreplace.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: &Multiline pattern
pl: &Wzorzec wielowierszowy

en: C&ase sensitivity
pl: &Uwzględniaj wielkość liter

en: S&earch from caret
pl: &Szukaj od kursora

[ctx: tfrmeditsearchreplace.cbsearchregexp.caption]
en: &Regular expressions
pl: Wyrażenia &regularne

en: Selected &text only
pl: Tylko zaznaczony &tekst

en: &Whole words only
pl: Tylko &całe wyrazy

en: Option
pl: Opcje

en: &Replace with:
pl: &Zamień na:

en: &Search for:
pl: Wy&szukaj:

en: Direction
pl: Kierunek

en: Do this for &all current objects
pl: Wykonaj dla &wszystkich obiektów bieżących

en: Unpack files
pl: Rozpakuj pliki

en: &Unpack path names if stored with files
pl: &Rozpakuj z podkatalogami

en: Unpack each archive to a &separate subdir (name of the archive)
pl: Rozpakuj każde archiwum do &oddzielnego podkatalogu (z nazwą archiwum)

en: O&verwrite existing files
pl: &Nadpisz istniejące pliki

en: To the &directory:
pl: Do &katalogu:

en: &Extract files matching file mask:
pl: &Wyodrębnij pliki pasujące do maski pliku:

en: &Password for encrypted files:
pl: &Hasło do zaszyfrowanych plików:

[ctx: tfrmfileexecuteyourself.btnclose.caption]
en: &Close
pl: &Zamknij

en: Wait...
pl: Czekaj...

en: File name:
pl: Nazwa pliku:

[ctx: tfrmfileexecuteyourself.lblfrompath.caption]
en: From:
pl: Z:

en: Click on Close when the temporary file can be deleted!
pl: Kliknij przycisk Zamknij, gdy plik tymczasowy może zostać usunięty!

[ctx: tfrmfileop.btncancel.caption]
en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: &To panel
pl: &Do panelu

en: &View all
pl: &Wyświetl wszystko

en: Current operation:
pl: Bieżąca operacja:

[ctx: tfrmfileop.lblfrom.caption]
en: From:
pl: Z:

en: To:
pl: DO:

[ctx: tfrmfileproperties.caption]
en: Properties
pl: Właściwości

[ctx: tfrmfileproperties.cbsticky.caption]
en: Sticky
pl: Przyklejony

en: Allow &executing file as program
pl: Zezwalaj na &wykonywanie pliku jako programu

en: &Recursive
pl: &Cykliczne

[ctx: tfrmfileproperties.dividerbevel3.caption]
en: Owner
pl: Właściciel

[ctx: tfrmfileproperties.lblattrbitsstr.caption]
en: Bits:
pl: Bity:

[ctx: tfrmfileproperties.lblattrgroupstr.caption]
en: Group
pl: Grupa

[ctx: tfrmfileproperties.lblattrotherstr.caption]
en: Other
pl: Inne

[ctx: tfrmfileproperties.lblattrownerstr.caption]
en: Owner
pl: Właściciel

[ctx: tfrmfileproperties.lblattrtextstr.caption]
en: Text:
pl: Tekst:

en: Contains:
pl: Zawartość:

[ctx: tfrmfileproperties.lblcreatedstr.caption]
en: Created:
pl: Utworzony:

[ctx: tfrmfileproperties.lblexec.caption]
en: Execute
pl: Wykonawczy

en: Execute:
pl: Wykonaj:

[ctx: tfrmfileproperties.lblfile.caption]
en: File name
pl: Nazwa pliku

[ctx: tfrmfileproperties.lblfilestr.caption]
en: File name
pl: Nazwa pliku

[ctx: tfrmfileproperties.lblfolderstr.caption]
en: Path:
pl: Ścieżka:

en: &Group
pl: &Grupa

[ctx: tfrmfileproperties.lbllastaccessstr.caption]
en: Accessed:
pl: Ostatnio używany:

[ctx: tfrmfileproperties.lbllastmodifstr.caption]
en: Modified:
pl: Ostatnio zmieniony:

en: Status changed:
pl: Ostatnia zmiana statusu:

en: Links:
pl: Łącza:

en: Media type:
pl: Typ nośnika:

[ctx: tfrmfileproperties.lbloctal.caption]
en: Octal:
pl: Ósemkowo:

en: O&wner
pl: &Właściciel

[ctx: tfrmfileproperties.lblread.caption]
en: Read
pl: Odczyt

en: Size on disk:
pl: Rozmiar na dysku:

[ctx: tfrmfileproperties.lblsizestr.caption]
en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Symlink to:
pl: Link symboliczny do:

en: Type:
pl: Typ:

[ctx: tfrmfileproperties.lblwrite.caption]
en: Write
pl: Zapis

[ctx: tfrmfileproperties.sgplugins.columns[0].title.caption]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: tfrmfileproperties.sgplugins.columns[1].title.caption]
en: Value
pl: Wartość

[ctx: tfrmfileproperties.tsattributes.caption]
en: Attributes
pl: Atrybuty

[ctx: tfrmfileproperties.tsplugins.caption]
en: Plugins
pl: Wtyczki

[ctx: tfrmfileproperties.tsproperties.caption]
en: Properties
pl: Właściwości

[ctx: tfrmfileunlock.btnclose.caption]
en: Close
pl: Zamknij

en: Terminate
pl: Zakończ

[ctx: tfrmfileunlock.btnunlock.caption]
en: Unlock
pl: Odblokuj

en: Unlock All
pl: Odblokuj wszystko

[ctx: tfrmfileunlock.caption]
en: Unlock
pl: Odblokuj

en: File Handle
pl: Dojście do pliku

en: Process ID
pl: Identyfikator procesu

en: Executable Path
pl: Ścieżka pliku wykonywalnego

en: C&ancel
pl: &Anuluj

en: Cancel search and close window
pl: Anuluj wyszukiwanie i zamknij okno

[ctx: tfrmfinddlg.actclose.caption]
en: &Close
pl: &Zamknij

[ctx: tfrmfinddlg.actconfigfilesearchhotkeys.caption]
en: Configuration of hot keys
pl: Konfiguracja skrótów klawiszowych

[ctx: tfrmfinddlg.actedit.caption]
en: &Edit
pl: &Edycja

en: Feed to &listbox
pl: Podaj do &pola listy

en: Cancel search, close and free from memory
pl: Anuluj wyszukiwanie, zamknij i zwolnij z pamięci

en: For all other "Find files", cancel, close and free from memory
pl: Dla wszystkich innych "Znajdź pliki", anuluj, zamknij i zwolnij z pamięci

en: &Go to file
pl: &Przejdź do pliku

[ctx: tfrmfinddlg.actintellifocus.caption]
en: Find Data
pl: Znajdź dane

en: &Last search
pl: &Ostatnie wyszukiwanie

en: &New search
pl: &Nowe wyszukiwanie

en: New search (clear filters)
pl: Nowe wyszukiwanie (wyczyść filtry)

en: Go to page "Advanced"
pl: Przejdź do strony "Zaawansowane"

en: Go to page "Load/Save"
pl: Przejdź do strony "Wczytaj/Zapisz"

en: Switch to Nex&t Page
pl: Przełącz do Nas&tępnej strony

en: Go to page "Plugins"
pl: Przejdź do strony "Wtyczki"

en: Switch to &Previous Page
pl: Przełącz do &Poprzedniej strony

en: Go to page "Results"
pl: Przejdź do strony "Wyniki"

en: Go to page "Standard"
pl: Przejdź do strony "Standard"

[ctx: tfrmfinddlg.actstart.caption]
en: &Start
pl: &Rozpocznij

[ctx: tfrmfinddlg.actview.caption]
en: &View
pl: &Widok

[ctx: tfrmfinddlg.btnaddattribute.caption]
en: &Add
pl: &Dodaj

[ctx: tfrmfinddlg.btnattrshelp.caption]
en: &Help
pl: &Pomoc

[ctx: tfrmfinddlg.btnsavetemplate.caption]
en: &Save
pl: &Zapisz

[ctx: tfrmfinddlg.btnsearchdelete.caption]
en: &Delete
pl: &Usuń

en: L&oad
pl: &Wczytaj

en: S&ave
pl: Z&apisz

en: Sa&ve with "Start in directory"
pl: Za&pisz z "Rozpocznij w katalogu"

en: If saved then "Start in directory" will be restored when loading template. Use it if you want to fix searching to a certain directory
pl: Jeśli zostanie zapisany jako "Rozpocznij w katalogu" zostanie przywrócony podczas ładowania szablonu. Użyj go, jeśli chcesz naprawić wyszukiwanie do określonego katalogu.

en: Use template
pl: Użyj szblonu

[ctx: tfrmfinddlg.caption]
en: Find files
pl: Znajdź pliki

en: Case sens&itive
pl: Uwz&ględniaj wielkość liter

en: &Date from:
pl: &Od daty:

en: Dat&e to:
pl: Do d&aty:

en: S&ize from:
pl: W&ielkość od:

en: Si&ze to:
pl: Wi&elkość do:

en: Search in &archives
pl: Wyszukaj w &archiwach

en: Find &text in file
pl: Znajdź &tekst w pliku

en: Follow s&ymlinks
pl: Śledź dowiązania s&ymboliczne

en: Find files N&OT containing the text
pl: Znajdź pliki &Nie zawierające tekstu

en: N&ot older than:
pl: Nie &starsze niż:

en: Opened tabs
pl: Otwarte zakładki

en: Searc&h for part of file name
pl: &Wyszukaj część nazwy pliku

en: &Regular expression
pl: Wyrażenie &regularne

en: Re&place by
pl: &Zamień na

en: Selected directories and files
pl: Wybrane katalogi i &pliki

en: Reg&ular expression
pl: &Wyrażenie regularne

en: &Time from:
pl: &Czas od:

en: Ti&me to:
pl: C&zas do:

en: &Use search plugin:
pl: &Użyj wtyczki wyszukiwania:

en: same content
pl: identyczna zawartość

en: same hash
pl: identyczny hash

en: same name
pl: identyczna nazwa

en: Find du&plicate files:
pl: Znajdź zdu&plikowane pliki:

en: same size
pl: identyczny rozmiar

en: Hexadeci&mal
pl: Szesnastkowo

en: Enter directories names that should be excluded from search separated with ";"
pl: Wprowadź nazwy katalogów oddzielone ";", które powinny zostać wykluczone z wyszukiwania

en: Enter files names that should be excluded from search separated with ";"
pl: Wprowadź nazwy plików oddzielone ";", które powinny zostać wykluczone z wyszukiwania oddzielone

en: Enter files names separated with ";"
pl: Wprowadź nazwy plików oddzielone ";"

[ctx: tfrmfinddlg.frmcontentplugins.headercontrol.sections[0].text]
en: Plugin
pl: Wtyczka

[ctx: tfrmfinddlg.frmcontentplugins.headercontrol.sections[1].text]
en: Field
pl: Pole

[ctx: tfrmfinddlg.frmcontentplugins.headercontrol.sections[3].text]
en: Value
pl: Wartość

[ctx: tfrmfinddlg.gbdirectories.caption]
en: Directories
pl: Katalogi

[ctx: tfrmfinddlg.gbfiles.caption]
en: Files
pl: Pliki

[ctx: tfrmfinddlg.gbfinddata.caption]
en: Find Data
pl: Znajdź dane

en: Attri&butes
pl: Atry&buty

en: Encodin&g:
pl: &Kodowanie:

en: E&xclude subdirectories
pl: W&yklucz podkatalogi

en: &Exclude files
pl: &Wyklucz pliki

en: &File mask
pl: Maska &pliku

en: Start in &directory
pl: Rozpocznij w &katalogu

en: Search su&bdirectories:
pl: Szukaj w po&dkatalogach:

en: &Previous searches:
pl: &Poprzednie wyszukiwanie:

en: &Action
pl: &Akcja

en: For all others, cancel, close and free from memory
pl: Dla wszystkich innych, anuluj, zamknij i zwolnij z pamięci

en: Open In New Tab(s)
pl: Otwórz w nowej zakładce(zakładkach)

[ctx: tfrmfinddlg.mioptions.caption]
en: Options
pl: Opcje

en: Remove from list
pl: Usuń z listy

en: &Result
pl: Wyni&k

en: Show all found items
pl: Pokaż wszystkie znalezione elementy

en: Show In Editor
pl: Pokaż w edytorze

en: Show In Viewer
pl: Pokaż w przeglądarce

[ctx: tfrmfinddlg.miviewtab.caption]
en: &View
pl: &Widok

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Load/Save
pl: Wczytaj/Zapisz

[ctx: tfrmfinddlg.tsplugins.caption]
en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Results
pl: Wyniki

en: Standard
pl: Standardowe

[ctx: tfrmfindview.btnclose.caption]
en: &Cancel
pl: &Anuluj

[ctx: tfrmfindview.btnfind.caption]
en: &Find
pl: &Znajdź

[ctx: tfrmfindview.caption]
en: Find
pl: Znajdź

en: &Backwards
pl: &Wstecz

en: C&ase sensitive
pl: &Uwzględniaj wielkość liter

[ctx: tfrmfindview.cbregexp.caption]
en: &Regular expressions
pl: Wyrażenia &regularne

en: Hexadecimal
pl: Szesnastkowo

en: Domain:
pl: Domena:

[ctx: tfrmgioauthdialog.lblpassword.caption]
en: Password:
pl: Hasło:

[ctx: tfrmgioauthdialog.lblusername.caption]
en: User name:
pl: Nazwa użytkownika:

en: Connect anonymously
pl: Połącz anonimowo

en: Connect as user:
pl: Połącz jako użytkownik:

[ctx: tfrmhardlink.btncancel.caption]
en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: Create hard link
pl: Utwórz twardy link

[ctx: tfrmhardlink.lblexistingfile.caption]
en: &Destination that the link will point to
pl: Miejsce &docelowe, które będzie wskazywał link

[ctx: tfrmhardlink.lbllinktocreate.caption]
en: &Link name
pl: Nazwa &linku

[ctx: tfrmhotdirexportimport.btnselectall.caption]
en: Import all!
pl: Importuj wszystko!

[ctx: tfrmhotdirexportimport.btnselectiondone.caption]
en: Import selected
pl: Importuj wybrane

en: Select the entries your want to import
pl: Wybierz wpisy, które chcesz zaimportować

en: When clicking a sub-menu, it will select the whole menu
pl: Kliknięcie podmenu spowoduje zaznaczenie całego menu

en: Hold CTRL and click entries to select multiple ones
pl: Przytrzymaj klawisz Ctrl i kliknij wpisy, aby wybrać wiele z nich

en: Linker
pl: Linkowanie

en: Save to...
pl: Zapisz do...

en: Item
pl: Element

en: &File name
pl: Nazwa &pliku

[ctx: tfrmlinker.spbtndown.caption]
en: Do&wn
pl: W &dół

en: Down
pl: W dół

[ctx: tfrmlinker.spbtnrem.caption]
en: &Remove
pl: &Usuń

[ctx: tfrmlinker.spbtnrem.hint]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: tfrmlinker.spbtnup.caption]
en: &Up
pl: W &górę

en: Up
pl: W górę

en: &About
pl: &O programie

en: Activate Tab By Index
pl: Aktywuj zakładkę według indeksu

en: Add file name to command line
pl: Dodaj nazwę pliku do wiersza poleceń

en: New search instance...
pl: Nowe wystąpienie wyszukiwania...

en: Add path and file name to command line
pl: Dodaj ścieżkę i nazwę pliku do wiersza poleceń

en: Copy path to command line
pl: Kopiuj ścieżkę do wiersza poleceń

en: Add Plugin
pl: Dodaj wtyczkę

en: &Benchmark
pl: &Test wydajności

en: Brief view
pl: Krótki

en: Brief View
pl: Krótki widok

en: Calculate &Occupied Space
pl: Oblicz zaj&mowane miejsce

en: Change directory
pl: Zmień katalog

en: Change directory to home
pl: Zmień katalog na domowy

en: Change Directory To Parent
pl: Zmień katalog na nadrzędny

en: Change directory to root
pl: Zmień katalog na główny

en: Calculate Check&sum...
pl: Oblicz &sumę kontrolną...

en: &Verify Checksum...
pl: &Sprawdź sumę kontrolną...

en: Clear log file
pl: Wyczyść plik dziennika

en: Clear log window
pl: Wyczyść okno dziennika

en: Close &All Tabs
pl: Zamknij &wszystkie zakładki

en: Close Duplicate Tabs
pl: Zamknij zduplikowane zakładki

en: &Close Tab
pl: &Zamknij zakładkę

en: Next Command Line
pl: Następny wiersz poleceń

en: Set command line to next command in history
pl: Ustaw wiersz poleceń do następnego polecenia w historii

en: Previous Command Line
pl: Poprzedni wiersz poleceń

en: Set command line to previous command in history
pl: Ustaw wiersz poleceń do poprzedniego polecenia w historii

en: Full
pl: Pełny

en: Columns View
pl: Widok kolumn

en: Compare by &Contents
pl: Porównaj wg &zawartości

[ctx: tfrmmain.actcomparedirectories.caption]
en: Compare Directories
pl: Porównaj katalogi

[ctx: tfrmmain.actcomparedirectories.hint]
en: Compare Directories
pl: Porównaj katalogi

en: Configuration of Archivers
pl: Konfiguracja archiwizatorów

[ctx: tfrmmain.actconfigdirhotlist.caption]
en: Configuration of Directory Hotlist
pl: Konfiguracja ulubionych katalogów

en: Configuration of Favorite Tabs
pl: Konfiguracja ulubionych zakładek

en: Configuration of folder tabs
pl: Konfiguracja zakładek folderów

[ctx: tfrmmain.actconfighotkeys.caption]
en: Configuration of hot keys
pl: Konfiguracja skrótów klawiszowych

en: Configuration of Plugins
pl: Konfiguracja wtyczek

en: Save Position
pl: Zapisz pozycję

en: Save Settings
pl: Zapisz ustawienia

en: Configuration of searches
pl: Konfiguracja wyszukiwań

en: Toolbar...
pl: Pasek narzędzi...

en: Configuration of tooltips
pl: Konfiguracja etykietek podpowiedzi

[ctx: tfrmmain.actconfigtreeviewmenus.caption]
en: Configuration of Tree View Menu
pl: Konfiguracja menu widoku drzewa

[ctx: tfrmmain.actconfigtreeviewmenuscolors.caption]
en: Configuration of Tree View Menu Colors
pl: Konfiguracja kolorów menu widoku drzewa

en: Show context menu
pl: Pokaż menu kontekstowe

[ctx: tfrmmain.actcopy.caption]
en: Copy
pl: Kopiuj

en: Copy all tabs to opposite side
pl: Kopiuj wszystkie zakładki na przeciwną stronę

en: Copy all shown &columns
pl: Kopiuj wszystkie wyświetlone &kolumny

en: Copy Filename(s) with Full &Path
pl: Kopiuj nazwę pliku(ów) z pełną &ścieżką

en: Copy &Filename(s) to Clipboard
pl: Kopiuj &nazwę(y) pliku(ów) do schowka

en: Copy names with UNC path
pl: Kopiuj nazwy ze ścieżką UNC

en: Copy files without asking for confirmation
pl: Kopiuj pliki bez pytania o potwierdzenie

en: Copy Full Path of selected file(s) with no ending dir separator
pl: Kopiuj pełną scieżkę wybranego pliku(ów) bez końcowego separatora katalogu

en: Copy Full Path of selected file(s)
pl: Kopiuj pełną ścieżkę wybranego pliku(ów)

en: Copy to same panel
pl: Kopiuj do tego samego panelu

en: &Copy
pl: &Kopiuj

en: Sho&w Occupied Space
pl: Po&każ zajęte miejsce

en: Cu&t
pl: &Wytnij

en: Show Command Parameters
pl: Pokaż parametry polecenia

[ctx: tfrmmain.actdelete.caption]
en: Delete
pl: Usuń

en: For all searches, cancel, close and free memory
pl: Dla wszystkich wyszukiwań, anuluj, zamknij i zwolnij pamięć

en: Directory history
pl: Historia katalogów

en: Directory &Hotlist
pl: &Ulubione katalogi

en: Execute &internal command...
pl: Wykonaj polecenie &wewnętrzne...

en: Select any command and execute it
pl: Wybierz dowolne polecenie i wykonaj je

[ctx: tfrmmain.actedit.caption]
en: Edit
pl: Edytuj

en: Edit Co&mment...
pl: Edytuj k&omentarz...

en: Edit new file
pl: Edytuj nowy plik

en: Edit path field above file list
pl: Edytuj pole ścieżki nad listą plików

en: Swap &Panels
pl: Zamień &panele

en: Execute Script
pl: Wykonaj skrypt

[ctx: tfrmmain.actexit.caption]
en: E&xit
pl: &Zakończ

en: &Extract Files...
pl: &Rozpakuj pliki...

en: Configuration of File &Associations
pl: Konfiguracja &skojarzeń plików

en: Com&bine Files...
pl: P&ołącz pliki...

en: Show &File Properties
pl: Pokaż właściwości &pliku

en: Spl&it File...
pl: Po&dziel plik...

en: &Flat view
pl: Widok pł&aski (bez podkatalogów)

en: &Flat view, only selected
pl: Widok pła&ski, tylko zaznaczone

en: Focus command line
pl: Przejdź do lini poleceń

en: Swap focus
pl: Zamień koncentrację

en: Switch between left and right file list
pl: Przełącz pomiędzy listą plików po lewej i prawej

en: Focus on tree view
pl: Koncentracja na widoku drzewa

en: Switch between current file list and tree view (if enabled)
pl: Przełącz między bieżącą listą plików, a widokiem drzewa (jeśli włączone)

en: Place cursor on first folder or file
pl: Umieść kursor na pierwszym folderze lub pliku

en: Place cursor on first file in list
pl: Umieść kursor na pierwszym pliku listy

en: Place cursor on last folder or file
pl: Umieść kursor na ostatnim folderze lub pliku

en: Place cursor on last file in list
pl: Umieść kursor na ostatnim pliku listy

en: Place cursor on next folder or file
pl: Umieść kursor na następnym folderze lub pliku

en: Place cursor on previous folder or file
pl: Umieść kursor na poprzednim folderze lub pliku

en: Create &Hard Link...
pl: Utwórz &twardy link...

en: &Contents
pl: &Zawartość

en: &Horizontal Panels Mode
pl: Tryb &paneli poziomych

en: &Keyboard
pl: Skróty &klawiaturowe

en: Brief view on left panel
pl: Krótki widok w lewym panelu

en: Columns view on left panel
pl: Widok kolumn w lewym panelu

en: Left &= Right
pl: Lewa &= Prawa

en: &Flat view on left panel
pl: Pła&ski widok w lewym panelu

en: Open left drive list
pl: Otwórz listę dysków z lewej

en: Re&verse order on left panel
pl: &Odwrotna kolejność w lewym panelu

en: Sort left panel by &Attributes
pl: Sortuj lewy panel wg &Atrybutów

en: Sort left panel by &Date
pl: Sortuj lewy panel wg &Daty

en: Sort left panel by &Extension
pl: Sortuj lewy panel wg Rozsz&erzenia

en: Sort left panel by &Name
pl: Sortuj lewy panel wg &Nazwy

en: Sort left panel by &Size
pl: Sortuj lewy panel wg &Rozmiaru

en: Thumbnails view on left panel
pl: Widok miniatur w lewym panelu

en: Load tabs from Favorite Tabs
pl: Załaduj zakładki z ulubionych zakładek

en: Load List
pl: Wczytaj listę

en: Load list of files/folders from the specified text file
pl: Wczytaj listę plików/folderów z określonego pliku tekstowego

en: Load Selection from Clip&board
pl: Wczytaj zaznaczenie ze s&chowka

en: &Load Selection from File...
pl: Wczytaj zaznaczenie z &pliku...

en: &Load Tabs from File
pl: Wczytaj zakładki z p&liku

en: Create &Directory
pl: Utwórz &katalog

en: Select All with the Same E&xtension
pl: Zaznacz wszystkie z takim samym &rozszerzeniem

en: Select all files with same name
pl: Zaznacz wszystkie pliki z taką samą nazwą

en: Select all files with same name and extension
pl: Zaznacz wszystkie pliki z taką samą nazwą i rozszerzeniem

en: Select all in same path
pl: Zaznacz wszystkie z taką samą ścieżką

en: &Invert Selection
pl: &Odwróć zaznaczenie

en: &Select All
pl: &Zaznacz wszystko

en: Unselect a Gro&up...
pl: Odznacz gr&upę...

en: Select a &Group...
pl: Zaznacz &grupę...

en: &Unselect All
pl: &Odznacz wszystko

en: Minimize window
pl: Minimalizuj okno

en: Move current tab to the left
pl: Przenieś bieżącą kartę do lewej

en: Move current tab to the right
pl: Przenieś bieżącą kartę do prawej

en: Multi-&Rename Tool
pl: Narzędzie do wielokrotnej &zmiany nazwy

en: Network &Connect...
pl: Połą&czenie sieciowe...

en: Network &Disconnect
pl: &Rozłącz sieć

en: Network &Quick Connect...
pl: &Szybkie połączenie sieciowe...

en: &New Tab
pl: &Nowa zakładka

en: Load the Next Favorite Tabs in the list
pl: Wczytaj następne ulubione zakładki z listy

en: Switch to Nex&t Tab
pl: Przełącz do nas&tępnej zakładki

[ctx: tfrmmain.actopen.caption]
en: Open
pl: Otwórz

en: Try open archive
pl: Otwórz archiwum

en: Open bar file
pl: Otwórz plik paska

en: Open &Folder in a New Tab
pl: Otwórz &katalog w nowej zakładce

en: Open Drive by Index
pl: Otwórz dysk według indeksu

en: Open &VFS List
pl: Otwórz listę &VFS

en: Operations &Viewer
pl: &Podgląd operacji

en: &Options...
pl: &Opcje...

en: &Pack Files...
pl: S&pakuj pliki...

en: Set splitter position
pl: Ustaw położenie rozdzielacza

en: &Paste
pl: &Wklej

en: Load the Previous Favorite Tabs in the list
pl: Wczytaj poprzednie ulubione zakładki z listy

en: Switch to &Previous Tab
pl: Przełącz do &poprzedniej zakładki

en: Quick filter
pl: Szybki filtr

en: Quick search
pl: Szybkie wyszukiwanie

en: &Quick View Panel
pl: Panel &szybkiego podglądu

en: &Refresh
pl: &Odśwież

en: Reload the last Favorite Tabs loaded
pl: Załaduj ponownie ostatnio wczytane ulubione zakładki

[ctx: tfrmmain.actrename.caption]
en: Move
pl: Przenieś

en: Move/Rename files without asking for confirmation
pl: Przenieś/Zmień nazwy plików bez pytania o potwierdzenie

[ctx: tfrmmain.actrenameonly.caption]
en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: &Rename Tab
pl: Zmień &nazwę zakładki

en: Resave on the last Favorite Tabs loaded
pl: Zapisz w ostatnio załadowanych ulubionych zakładkach

en: &Restore Selection
pl: P&rzywróć zaznaczenie

en: Re&verse Order
pl: Od&wrotny porządek

en: Brief view on right panel
pl: Krótki widok w prawym panelu

en: Columns view on right panel
pl: Widok kolumn w prawym panelu

en: Right &= Left
pl: Prawy &= Lewy

en: &Flat view on right panel
pl: &Płaski widok w prawym panelu

en: Open right drive list
pl: Otwórz listę dysków z prawej

en: Re&verse order on right panel
pl: Od&wróć kolejność w prawym panelu

en: Sort right panel by &Attributes
pl: Sortuj prawy panel wg &Atrybutów

en: Sort right panel by &Date
pl: Sortuj prawy panel wg &Daty

en: Sort right panel by &Extension
pl: Sortuj prawy panel wg Rozsz&erzenia

en: Sort right panel by &Name
pl: Sortuj prawy panel wg &Nazwy

en: Sort right panel by &Size
pl: Sortuj prawy panel wg &Rozmiaru

en: Thumbnails view on right panel
pl: Widok miniatur w prawym panelu

en: Run &Terminal
pl: Uruchom &terminal

en: Save current tabs to a New Favorite Tabs
pl: Zapisz bieżące zakładki do nowych ulubionych zakładek

en: Save all shown columns to file
pl: Zapisz wszystkie wyświetlone kolumny do pliku

en: Sa&ve Selection
pl: &Zapisz zaznaczenie

en: Save S&election to File...
pl: Zapisz zaznacz&enie do pliku...

en: &Save Tabs to File
pl: Zapi&sz zakładki do pliku

en: &Search...
pl: &Znajdź...

en: All tabs Locked with Dir Opened in New Tabs
pl: Wszystkie zakładki zablokowane z możliwością otwierania katalogów w nowych zakładkach

en: Set all tabs to Normal
pl: Ustaw wszystkie zakładki jako normalne

en: Set all tabs to Locked
pl: Ustaw wszystkie zakładki jako zablokowane

en: All tabs Locked with Dir Changes Allowed
pl: Wszystkie zakładki zablokowane z możliwością zmiany katalogu

en: Change &Attributes...
pl: Zmień &atrybuty...

en: Locked with Directories Opened in New &Tabs
pl: Zablokowana z możliwością &otwierania katalogów w nowych zakładkach

en: &Normal
pl: &Normalna

en: &Locked
pl: &Zablokowana

en: Locked with &Directory Changes Allowed
pl: Zablokowana z możliwością zmiany &katalogu

[ctx: tfrmmain.actshellexecute.caption]
en: Open
pl: Otwórz

en: Open using system associations
pl: Otwórz używając skojarzeń systemowych

en: Show button menu
pl: Pokaż menu przycisku

en: Show command line history
pl: Pokaż historię wiersza poleceń

en: Show &Hidden/System Files
pl: Pokaż pliki &ukryte/systemowe

en: Show Tabs List
pl: Pokaż listę zakładek

en: Show list of all open tabs
pl: Pokaż listę wszystkich otwartych zakładek

en: Sort by &Attributes
pl: Sortuj wg &Atrybutów

en: Sort by &Date
pl: Sortuj wg &Daty

en: Sort by &Extension
pl: Sortuj wg &Rozszerzenia

en: Sort by &Name
pl: Sortuj wg &Nazwy

en: Sort by &Size
pl: Sortuj wg &Wielkości

en: Open drive list
pl: Otwórz listę dysków

en: Enable/disable ignore list file to not show file names
pl: Włącz/Wyłącz plik listy ignorowanych, aby nie pokazywać nazw plików

en: Create Symbolic &Link...
pl: Utwórz link &symboliczny...

en: Synchronous navigation
pl: Nawigacja synchroniczna

en: Synchronous directory changing in both panels
pl: Synchroniczna zmiana katalogu w obu panelach

en: Syn&chronize dirs...
pl: Syn&chronizuj katalogi...

en: Target &= Source
pl: Docelowy &= Źródłowy

en: &Test Archive(s)
pl: &Testuj archiwum(a)

[ctx: tfrmmain.actthumbnailsview.caption]
en: Thumbnails
pl: Miniatury

en: Thumbnails View
pl: Widok miniatur

en: Toggle fullscreen mode console
pl: Przełącz tryb pełnoekranowy konsoli

en: Transfer dir under cursor to left window
pl: Przenieś katalog pod kursorem do lewego okna

en: Transfer dir under cursor to right window
pl: Przenieś katalog pod kursorem do prawego okna

en: &Tree View Panel
pl: Panel widoku &drzewa

en: Sort according to parameters
pl: Sortuj według parametrów

en: Unselect All with the Same Ex&tension
pl: Odznacz wszystkie z takim samym rozszerzeniem

en: Unselect all files with same name
pl: Odznacz wszystkie pliki z taką samą nazwą

en: Unselect all files with same name and extension
pl: Odznacz wszystkie pliki z taką samą nazwą i rozszerzeniem

en: Unselect all in same path
pl: Odznacz wszystkie z taką samą ścieżką

[ctx: tfrmmain.actview.caption]
en: View
pl: Podgląd

en: Show history of visited paths for active view
pl: Pokaż historię odwiedzanych ścieżek dla aktywnego widoku

en: Go to next entry in history
pl: Przejdź do następnego wpisu w historii

en: Go to previous entry in history
pl: Przejdź do poprzedniego wpisu w historii

en: View log file
pl: Wyświetl plik dziennika

en: View current search instances
pl: Wyświetl wystąpienia bieżącego wyszukiwania

en: &Visit Double Commander Website
pl: Odwiedź &stronę Double Commandera

en: Wipe
pl: Wyczyść

en: Work with Directory Hotlist and parameters
pl: Praca z ulubionymi katalogami i parametrami

[ctx: tfrmmain.btnf10.caption]
en: Exit
pl: Zakończ

[ctx: tfrmmain.btnf7.caption]
en: Directory
pl: Katalog

[ctx: tfrmmain.btnf8.caption]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: tfrmmain.btnleftdirectoryhotlist.hint]
en: Directory Hotlist
pl: Ulubione katalogi

en: Show current directory of the right panel in the left panel
pl: Pokaż bieżący katalog prawego panelu w lewym panelu

en: Go to home directory
pl: Przejdź do katalogu domowego

en: Go to root directory
pl: Przejdź do katalogu głównego

en: Go to parent directory
pl: Przejdź do katalogu nadrzędnego

[ctx: tfrmmain.btnrightdirectoryhotlist.hint]
en: Directory Hotlist
pl: Ulubione katalogi

en: Show current directory of the left panel in the right panel
pl: Pokaż bieżący katalog lewego panelu w prawym panelu

[ctx: tfrmmain.lblcommandpath.caption]
en: Path
pl: Ścieżka

[ctx: tfrmmain.micancel.caption]
en: Cancel
pl: Anuluj

en: Copy...
pl: Kopiuj...

en: Create link...
pl: Utwórz link...

[ctx: tfrmmain.milogclear.caption]
en: Clear
pl: Wyczyść

[ctx: tfrmmain.milogcopy.caption]
en: Copy
pl: Kopiuj

en: Hide
pl: Ukryj

[ctx: tfrmmain.milogselectall.caption]
en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Move...
pl: Przenieś...

en: Create symlink...
pl: Utwórz link symboliczny...

en: Tab options
pl: Opcje zakładek

[ctx: tfrmmain.mitrayiconexit.caption]
en: E&xit
pl: &Zakończ

[ctx: tfrmmain.mitrayiconrestore.caption]
en: Restore
pl: Przywróć

en: Start
pl: Rozpocznij

[ctx: tfrmmain.mnualloperstop.caption]
en: Cancel
pl: Anuluj

en: &Commands
pl: Pole&cenia

en: C&onfiguration
pl: &Konfiguracja

en: Favorites
pl: &Ulubione

en: &Files
pl: &Pliki

[ctx: tfrmmain.mnuhelp.caption]
en: &Help
pl: P&omoc

en: &Mark
pl: Zaz&nacz

[ctx: tfrmmain.mnunetwork.caption]
en: Network
pl: &Sieć

en: &Show
pl: &Widok

en: Tab &Options
pl: &Opcje zakładki

en: &Tabs
pl: Zakła&dki

[ctx: tfrmmain.tbcopy.caption]
en: Copy
pl: Kopiuj

[ctx: tfrmmain.tbcut.caption]
en: Cut
pl: Wytnij

[ctx: tfrmmain.tbdelete.caption]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: tfrmmain.tbedit.caption]
en: Edit
pl: Edytuj

[ctx: tfrmmain.tbpaste.caption]
en: Paste
pl: Wstaw

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.btncancel.caption]
en: &Cancel
pl: &Anuluj

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.caption]
en: Select your internal command
pl: Wybierz swoje wewnętrzne polecenie

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.cbcategorysortornot.text]
en: Legacy sorted
pl: Starsza wersja posortowania

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.cbcommandssortornot.text]
en: Legacy sorted
pl: Starsza wersja posortowania

en: Select all categories by default
pl: Wybierz wszystkie kategorie z domyślnych

en: Selection:
pl: Zaznaczenie:

en: &Categories:
pl: &Kategorie:

en: Command &name:
pl: &Nazwa polecenia:

en: &Filter:
pl: &Filtr:

en: Hint:
pl: Wskazówka:

en: Hotkey:
pl: Klawisz skrótu:

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.lblselectedcommandcategory.caption]
en: Category
pl: Kategoria

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.lblselectedcommandhelp.caption]
en: Help
pl: Pomoc

en: Hint
pl: Wskazówka

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.lblselectedcommandhotkey.caption]
en: Hotkey
pl: Klawisz skrótu

[ctx: tfrmmaskinputdlg.btnaddattribute.caption]
en: &Add
pl: Dod&aj

[ctx: tfrmmaskinputdlg.btnattrshelp.caption]
en: &Help
pl: &Pomoc

[ctx: tfrmmaskinputdlg.btncancel.caption]
en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: &Define...
pl: &Definiuj...

[ctx: tfrmmaskinputdlg.chkcasesensitive.caption]
en: Case sensitive
pl: Uwzględniaj wielkość liter

en: Ignore accents and ligatures
pl: Ignoruj akcenty i ligatury

en: Attri&butes:
pl: Atry&buty:

en: Input Mask:
pl: Maska wprowadzania:

en: O&r select predefined selection type:
pl: &Lub wybierz wstępnie zdefiniowany typ zaznaczenia:

en: Create new directory
pl: Utwórz nowy katalog

en: &Extended syntax
pl: &Rozszerzona składnia

en: &Input new directory name:
pl: &Podaj nazwę nowego katalogu:

[ctx: tfrmmodview.caption]
en: New Size
pl: Nowy rozmiar

en: Height :
pl: Wysokość :

en: Quality of compress to Jpg
pl: Jakośc kompresji do jpg

en: Width :
pl: Szerokość :

[ctx: tfrmmodview.teheight.text]
en: Height
pl: Wysokość

[ctx: tfrmmodview.tewidth.text]
en: Width
pl: Szerokość

[ctx: tfrmmultirename.actanyextmask.caption]
en: Extension
pl: Rozszerzenie

[ctx: tfrmmultirename.actanynamemask.caption]
en: Filename
pl: Nazwa pliku

[ctx: tfrmmultirename.actclearextmask.caption]
en: Clear
pl: Wyczyść

[ctx: tfrmmultirename.actclearnamemask.caption]
en: Clear
pl: Wyczyść

[ctx: tfrmmultirename.actclose.caption]
en: &Close
pl: &Zamknij

en: Confi&guration
pl: Konfiguracja

[ctx: tfrmmultirename.actctrextmask.caption]
en: Counter
pl: Licznik

[ctx: tfrmmultirename.actctrnamemask.caption]
en: Counter
pl: Licznik

[ctx: tfrmmultirename.actdateextmask.caption]
en: Date
pl: Data

[ctx: tfrmmultirename.actdatenamemask.caption]
en: Date
pl: Data

[ctx: tfrmmultirename.actdeletepreset.caption]
en: Delete
pl: Usuń

en: Drop Down Presets List
pl: Lista rozwijana ustawień wstępnych

en: Edit Names...
pl: Edytuj nazwy...

en: Edit Current New Names...
pl: Edytuj bieżące nowe nazwy ...

[ctx: tfrmmultirename.actextextmask.caption]
en: Extension
pl: Rozszerzenie

[ctx: tfrmmultirename.actextnamemask.caption]
en: Extension
pl: Rozszerzenie

en: Edit&or
pl: &Edytuj

en: Invoke Relative Path Menu
pl: Wywołaj menu ścieżki względnej

en: Load Last Preset
pl: Załaduj ostatnie ustawienie wstępne

en: Load Names from File...
pl: Wczytaj nazwy z pliku...

en: Load Preset by Name or Index
pl: Załaduj ustawienie wstępne według nazwy lub indeksu

en: Load Preset 1
pl: Załaduj ustawienie wstępne 1

en: Load Preset 2
pl: Załaduj ustawienie wstępne 2

en: Load Preset 3
pl: Załaduj ustawienie wstępne 3

en: Load Preset 4
pl: Załaduj ustawienie wstępne 4

en: Load Preset 5
pl: Załaduj ustawienie wstępne 5

en: Load Preset 6
pl: Załaduj ustawienie wstępne 6

en: Load Preset 7
pl: Załaduj ustawienie wstępne 7

en: Load Preset 8
pl: Załaduj ustawienie wstępne 8

en: Load Preset 9
pl: Załaduj ustawienie wstępne 9

[ctx: tfrmmultirename.actnameextmask.caption]
en: Filename
pl: Nazwa pliku

[ctx: tfrmmultirename.actnamenamemask.caption]
en: Filename
pl: Nazwa pliku

[ctx: tfrmmultirename.actplgnextmask.caption]
en: Plugins
pl: Wtyczki

[ctx: tfrmmultirename.actplgnnamemask.caption]
en: Plugins
pl: Wtyczki

[ctx: tfrmmultirename.actrename.caption]
en: &Rename
pl: Zmień &nazwę

[ctx: tfrmmultirename.actrenamepreset.caption]
en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Reset &All
pl: Resetuj wszystko

[ctx: tfrmmultirename.actsavepreset.caption]
en: Save
pl: Zapisz

[ctx: tfrmmultirename.actsavepresetas.caption]
en: Save As...
pl: Zapisz jako...

en: Show Preset Menu
pl: Pokaż menu ustawień wstępnych

en: Sort
pl: Sortuj

[ctx: tfrmmultirename.acttimeextmask.caption]
en: Time
pl: Czas

[ctx: tfrmmultirename.acttimenamemask.caption]
en: Time
pl: Czas

en: View Rename Log File
pl: Wyświetl plik dziennika zmiany nazwy

[ctx: tfrmmultirename.caption]
en: Multi-Rename Tool
pl: Wielokrotna zmiana nazwy

[ctx: tfrmmultirename.cbcasesens.hint]
en: Case sensitive
pl: Uwzględniaj wielkość liter

en: &Log result
pl: &Rejestruj wynik

en: Append
pl: Dołącz

en: Replace only once per file
pl: Zastąp tylko pierwsze wystąpienie w pliku

en: Regular e&xpressions
pl: Wyrażenia &regularne

en: &Use substitution
pl: &Użyj podstawienia

[ctx: tfrmmultirename.gbcounter.caption]
en: Counter
pl: Licznik

en: Find && Replace
pl: Znajdź i zamień

en: Mask
pl: Maska

en: Presets
pl: Ustawienia wstępne

en: &Extension
pl: &Rozszerzenie

en: &Find...
pl: &Znajdź...

en: &Interval
pl: &Krok co

en: File &Name
pl: &Nazwa pliku

en: Re&place...
pl: Za&mień...

en: S&tart Number
pl: S&tartuj od

en: &Width
pl: &Cyfr

[ctx: tfrmmultirename.miactions.caption]
en: Actions
pl: Akcje

[ctx: tfrmmultirename.mieditor.caption]
en: Editor
pl: &Edytuj

en: Old File Name
pl: Poprzednia nazwa pliku

en: New File Name
pl: Nowa nazwa pliku

en: File Path
pl: Ścieżka pliku

en: Click OK when you have closed the editor to load the changed names!
pl: Kliknij przycisk OK po zamknięciu edytora, aby załadować zmienione nazwy!

en: Choose an application
pl: Wybierz aplikację

en: Custom command
pl: Polecenie niestandardowe

en: Save association
pl: Zapisz skojarzenie

en: Set selected application as default action
pl: Ustaw wybraną aplikację jako domyślną akcję

en: File type to be opened: %s
pl: Typ pliku do otwarcia: %s

en: Multiple file names
pl: Wiele nazw plików

en: Multiple URIs
pl: Wiele identyfikatorów URI

en: Single file name
pl: Pojedyncza nazwa pliku

en: Single URI
pl: Pojedynczy identyfikator URI

[ctx: tfrmoptions.btnapply.caption]
en: &Apply
pl: &Zastosuj

[ctx: tfrmoptions.btncancel.caption]
en: &Cancel
pl: &Anuluj

[ctx: tfrmoptions.btnhelp.caption]
en: &Help
pl: &Pomoc

[ctx: tfrmoptions.caption]
en: Options
pl: Opcje

en: Please select one of the subpages, this page does not contain any settings.
pl: Wybierz jedną z podstron, ta strona nie zawiera żadnych ustawień.

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiveradd.caption]
en: A&dd
pl: &Dodaj

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiveraddhelper.hint]
en: Variable reminder helper
pl: Pomocnik przypomnienia zmiennej

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverapply.caption]
en: A&pply
pl: &Zastosuj

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchivercopy.caption]
en: Cop&y
pl: &Kopiuj

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverdelete.caption]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverdeletehelper.hint]
en: Variable reminder helper
pl: Pomocnik przypomnienia zmiennej

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverextracthelper.hint]
en: Variable reminder helper
pl: Pomocnik przypomnienia zmiennej

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverextractwithoutpathhelper.hint]
en: Variable reminder helper
pl: Pomocnik przypomnienia zmiennej

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverlisthelper.hint]
en: Variable reminder helper
pl: Pomocnik przypomnienia zmiennej

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverother.caption]
en: Oth&er...
pl: &Inne...

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverrelativer.hint]
en: Some functions to select appropriate path
pl: Niektóre funkcje do wyboru odpowiedniej ścieżki

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverrename.caption]
en: &Rename
pl: Zmień &nazwę

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverselfextracthelper.hint]
en: Variable reminder helper
pl: Pomocnik przypomnienia zmiennej

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchivertesthelper.hint]
en: Variable reminder helper
pl: Pomocnik przypomnienia zmiennej

en: ID's used with cm_OpenArchive to recognize archive by detecting its content and not via file extension:
pl: Identyfikatory używane z cm_OpenArchive do rozpoznawania archiwum poprzez wykrywanie jego zawartości, a nie przez rozszerzenie pliku:

en: Options:
pl: Opcje:

en: Format parsing mode:
pl: Tryb analizowania formatu:

en: E&nabled
pl: &Włączone

en: De&bug mode
pl: Tryb de&bugowania

en: S&how console output
pl: P&okaż dane wyjściowe konsoli

en: Use archive name without extension as list
pl: Użyj nazwy archiwum bez rozszerzenia jako listy

en: Uni&x file attributes
pl: Atrybuty plików systemu UNI&X

en: &Unix path delimiter "/"
pl: Ogranicznik ścieżki systemu &UNIX "/"

en: Windows &file attributes
pl: Atrybuty &plików systemu Windows

en: Windows path deli&miter "\"
pl: O&granicznik ścieżki systemu Windows "\"

en: Add&ing:
pl: &Dodawanie:

en: Arc&hiver:
pl: Arc&hiwizator:

en: De&lete:
pl: &Usuń:

en: De&scription:
pl: Opi&s:

en: E&xtension:
pl: &Rozszerzenie:

en: Ex&tract:
pl: &Wypakuj:

en: Extract &without path:
pl: Wypakuj &bez ścieżki:

en: ID Po&sition:
pl: P&ołożenie ID:

en: ID See&k Range:
pl: Zakres wyszu&kiwania ID:

en: &List:
pl: &Lista:

en: Archi&vers:
pl: Archi&wizatory:

en: Listing &finish (optional):
pl: &Zakończenie listy (opcjonalnie):

en: Listing for&mat:
pl: &Format listy:

en: Listin&g start (optional):
pl: Początek &listy (opcjonalnie):

en: Password &query string:
pl: Ciąg kwe&rendy hasła:

en: Create self extractin&g archive:
pl: Utwórz archiwum &samorozpakowujące:

en: Tes&t:
pl: Tes&tuj:

en: Auto Configure
pl: Automatyczna konfiguracja

en: Disable all
pl: Wyłącz wszystkie

en: Discard modifications
pl: Odrzuć modyfikacje

en: Enable all
pl: Włącz wszystkie

[ctx: tfrmoptionsarchivers.miarchiverexport.caption]
en: Export...
pl: Eksportuj...

[ctx: tfrmoptionsarchivers.miarchiverimport.caption]
en: Import...
pl: Importuj...

en: Sort archivers
pl: Sortuj archiwa

en: Additional
pl: Dodatkowe

[ctx: tfrmoptionsarchivers.tbarchivergeneral.caption]
en: General
pl: Ogólne

en: When &size, date or attributes change
pl: Gdy &rozmiar, data lub atrybuty uległy zmianie

[ctx: tfrmoptionsautorefresh.cbwatchexcludedirs.caption]
en: For the following &paths and their subdirectories:
pl: Dla następujących ś&cieżek i ich podkatalogów:

en: When &files are created, deleted or renamed
pl: Gdy &pliki zostały utworzone, usunięte lub zmieniono ich nazwę

en: When application is in the &background
pl: Gdy aplikacja działa w &tle

en: Disable auto-refresh
pl: Wyłącz automatyczne odświeżanie

en: Refresh file list
pl: Odśwież listę plików

en: Al&ways show tray icon
pl: Za&wsze pokazuj ikonę w zasobniku

en: Automatically &hide unmounted devices
pl: Automatycznie &ukryj odmontowane urządzenia

en: Mo&ve icon to system tray when minimized
pl: &Przenieś ikonę do zasobnika systemowego po zminimalizowaniu

en: A&llow only one copy of DC at a time
pl: Pozwó&l uruchomić tylko 1 kopię Double Commandera na raz

en: Here you can enter one or more drives or mount points, separated by ";".
pl: Tutaj można wpisać jeden lub więcej dysków oraz punktów montowania, oddzielonych znakiem ";".

en: Drives &blacklist
pl: &Czarna lista napędów

en: Columns size
pl: Rozmiar kolumn

en: Show file extensions
pl: Pokaż rozszerzenia plików

en: ali&gned (with Tab)
pl: &wyrównane (w osobnej kolumnie)

en: di&rectly after filename
pl: &bezpośrednio po nazwie pliku

en: Auto
pl: Automatycznie

en: Fixed columns count
pl: Stała liczba kolumn

en: Fixed columns width
pl: Stała szerokość kolumn

en: Use &Gradient Indicator
pl: Użyj &gradientu kolorów wskaźnika

[ctx: tfrmoptionscolors.dbbinarymode.caption]
en: Binary Mode
pl: Tryb binarny

en: Book Mode
pl: Tryb książki

en: Image Mode
pl: Tryb obrazu

en: Text Mode
pl: Tryb tekstowy

en: Added:
pl: Dodane:

[ctx: tfrmoptionscolors.lblbookbackground.caption]
en: Background:
pl: Tło:

[ctx: tfrmoptionscolors.lblbooktext.caption]
en: Text:
pl: Tekst:

en: Category:
pl: Kategoria:

en: Deleted:
pl: Usunięte:

en: Error:
pl: Błąd:

en: Background 1:
pl: Tło 1:

[ctx: tfrmoptionscolors.lblimagebackground2.caption]
en: Background 2:
pl: Tło 2:

en: In&dicator Back Color:
pl: Kolor &tła wskaźnika:

en: &Indicator Fore Color:
pl: Kolor &wskaźnika:

en: Indicator &Threshold Color:
pl: Kolor &progu wskaźnika:

en: Information:
pl: Informacje:

en: Left:
pl: Z lewej:

[ctx: tfrmoptionscolors.lblmodified.caption]
en: Modified:
pl: Zmodyfikowane:

[ctx: tfrmoptionscolors.lblmodifiedbinary.caption]
en: Modified:
pl: Zmodyfikowane:

en: Right:
pl: Z prawej:

[ctx: tfrmoptionscolors.lblsuccess.caption]
en: Success:
pl: Powodzenie:

en: Unknown:
pl: Nierównoważne:

en: State
pl: Status

en: Column titles alignment &like values
pl: Wyrównanie tytułów kolumn &według wartości

en: Cut &text to column width
pl: Przytnij &tekst do szerokości kolumny

en: &Extend cell width if text is not fitting into column
pl: &Rozszerz szerokość komórki, jeśli tekst nie pasuje do kolumny

en: &Horizontal lines
pl: Linie &poziome

en: &Vertical lines
pl: Linie p&ionowe

en: A&uto fill columns
pl: &Automatycznie wypełniaj kolumny

en: Show grid
pl: Pokaż siatkę

en: Auto-size columns
pl: Autorozmiar kolumn

en: Auto si&ze column:
pl: Automatyczny ro&zmiar kolumn:

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.btnconfigapply.caption]
en: A&pply
pl: Z&astosuj

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.btnconfigedit.caption]
en: &Edit
pl: &Edytuj

en: Co&mmand line history
pl: Historię &wiersza poleceń

en: &Directory history
pl: Historię &katalogów

en: &File mask history
pl: Historię &masek plików

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.chkfoldertabs.caption]
en: Folder tabs
pl: Zakładki katalogów

en: Sa&ve configuration
pl: K&onfigurację

en: Searc&h/Replace history
pl: Historię &znajdź/zamień

en: Main window state
pl: Stan okna głównego

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.gbdirectories.caption]
en: Directories
pl: Katalogi

en: Location of configuration files
pl: Lokalizacja plików konfiguracyjnych

en: Save on exit
pl: Zapisz przy wyjściu

en: Sort order of configuration order in left tree
pl: Porządek sortowania kolejności konfiguracji w lewym drzewie

en: Tree state when entering in configuration page
pl: Stan drzewa podczas przechodzenia na stronę konfiguracji

en: Set on command line
pl: Ustaw w wierszu poleceń

en: Highlighters:
pl: Wyróżnienia:

en: Icon themes:
pl: Motywy ikon:

en: Thumbnails cache:
pl: Pamięć podręczna miniatur:

en: P&rogram directory (portable version)
pl: Katalog &programu (wersja przenośna)

en: &User home directory
pl: Katalog domowy &użytkownika

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallallowovercolor.caption]
en: All
pl: Wszystko

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallallowovercolor.hint]
en: Apply modification to all columns
pl: Zastosuj modyfikację do wszystkich kolumn

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallbackcolor.caption]
en: All
pl: Wszystko

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallbackcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
pl: Zastosuj modyfikację do wszystkich kolumn

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallbackcolor2.caption]
en: All
pl: Wszystko

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallbackcolor2.hint]
en: Apply modification to all columns
pl: Zastosuj modyfikację do wszystkich kolumn

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallcursorcolor.caption]
en: All
pl: Wszystko

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallcursorcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
pl: Zastosuj modyfikację do wszystkich kolumn

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallcursortext.caption]
en: All
pl: Wszystko

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallcursortext.hint]
en: Apply modification to all columns
pl: Zastosuj modyfikację do wszystkich kolumn

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallfont.caption]
en: All
pl: Wszystko

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallfont.hint]
en: Apply modification to all columns
pl: Zastosuj modyfikację do wszystkich kolumn

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallforecolor.caption]
en: All
pl: Wszystko

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallforecolor.hint]
en: Apply modification to all columns
pl: Zastosuj modyfikację do wszystkich kolumn

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallinactivecursorcolor.caption]
en: All
pl: Wszystko

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallinactivecursorcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
pl: Zastosuj modyfikację do wszystkich kolumn

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallinactivemarkcolor.caption]
en: All
pl: Wszystko

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallinactivemarkcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
pl: Zastosuj modyfikację do wszystkich kolumn

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallmarkcolor.caption]
en: All
pl: Wszystko

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallmarkcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
pl: Zastosuj modyfikację do wszystkich kolumn

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnalluseinactiveselcolor.caption]
en: All
pl: Wszystko

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnalluseinactiveselcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
pl: Zastosuj modyfikację do wszystkich kolumn

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnalluseinvertedselection.caption]
en: All
pl: Wszystko

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnalluseinvertedselection.hint]
en: Apply modification to all columns
pl: Zastosuj modyfikację do wszystkich kolumn

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btndeleteconfigcolumns.caption]
en: &Delete
pl: &Usuń

en: Go to set default
pl: Przejdź do ustawień domyślnych

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnnewconfig.caption]
en: New
pl: Nowy

en: Next
pl: Następny

en: Previous
pl: Poprzedni

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnrenameconfigcolumns.caption]
en: Rename
pl: Zmień nazwę

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetallowovercolor.hint]
en: Reset to default
pl: Przywróć domyślne

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetbackcolor.hint]
en: Reset to default
pl: Przywróć domyślne

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetbackcolor2.hint]
en: Reset to default
pl: Przywróć domyślne

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetcursorborder.hint]
en: Reset to default
pl: Przywróć domyślne

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETCURSORCOLOR.HINT]
en: Reset to default
pl: Przywróć domyślne

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETCURSORTEXT.HINT]
en: Reset to default
pl: Przywróć domyślne

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETFONT.HINT]
en: Reset to default
pl: Przywróć domyślne

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETFORECOLOR.HINT]
en: Reset to default
pl: Przywróć domyślne

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETFRAMECURSOR.HINT]
en: Reset to default
pl: Przywróć domyślne

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETINACTIVECURSORCOLOR.HINT]
en: Reset to default
pl: Przywróć domyślne

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETINACTIVEMARKCOLOR.HINT]
en: Reset to default
pl: Przywróć domyślne

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETMARKCOLOR.HINT]
en: Reset to default
pl: Przywróć domyślne

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETUSEINACTIVESELCOLOR.HINT]
en: Reset to default
pl: Przywróć domyślne

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETUSEINVERTEDSELECTION.HINT]
en: Reset to default
pl: Przywróć domyślne

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNSAVEASCONFIGCOLUMNS.CAPTION]
en: Save as
pl: Zapisz jako

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNSAVECONFIGCOLUMNS.CAPTION]
en: Save
pl: Zapisz

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.cballowovercolor.caption]
en: Allow Overcolor
pl: Zezwól na nakładanie kolorów

en: When clicking to change something, change for all columns
pl: Po kliknięciu zmiany, zmień dla wszystkich kolumn

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.CBCONFIGCOLUMNS.TEXT]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.cbcursorborder.caption]
en: Cursor border
pl: Obramowanie kursora

en: Use Frame Cursor
pl: Użyj ramki kursora

en: Use Inactive Selection Color
pl: Użyj nieaktywnego koloru zaznaczenia

en: Use Inverted Selection
pl: Użyj zaznaczenia odwróconego

en: Use custom font and color for this view
pl: Użyj niestandardowej czcionki i koloru dla tego widoku

en: BackGround:
pl: Tło:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblbackcolor2.caption]
en: Background 2:
pl: Tło 2:

en: &Columns view:
pl: Widok &kolumn:

en: [Current Column Name]
pl: [Bieżąca nazwa kolumny]

en: Cursor Color:
pl: Kolor kursora:

en: Cursor Text:
pl: Kolor tekstu pod kursorem:

en: &File system:
pl: System &plików:

en: Font:
pl: Czcionka:

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.LBLFONTSIZE.CAPTION]
en: Size:
pl: Rozmiar:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblforecolor.caption]
en: Text Color:
pl: Kolor tekstu:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblinactivecursorcolor.caption]
en: Inactive Cursor Color:
pl: Kolor nieaktywnego kursora:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblinactivemarkcolor.caption]
en: Inactive Mark Color:
pl: Kolor nieaktywnego zaznacz.:

en: Mark Color:
pl: Kolor zaznaczenia:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblpreviewtop.caption]
en: Below is a preview. You may move cursor and select files to get immediately an actual look and feel of the various settings.
pl: Poniżej znajduje się podgląd. Możesz przesunąć kursor i wybrać pliki, aby natychmiast uzyskać rzeczywisty wygląd różnych ustawień.

en: Settings for column:
pl: Ustawienia dla kolumn:

en: Add column
pl: Dodaj kolumnę

en: Position of frame panel after the comparison:
pl: Położenie ramki panelu po porównaniu:

en: Add directory of the &active frame
pl: Dodaj katalog &aktywnej ramki

en: Add &directories of the active && inactive frames
pl: Dodaj &katalogi aktywnych i nieaktywnych ramek

en: Add directory I will bro&wse to
pl: Dodaj katalog, który będę &przeglądać

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actaddcopyofentry.caption]
en: Add a copy of the selected entry
pl: Dodaj kopię wybranego wpisu

en: Add current &selected or active directories of active frame
pl: Dodaj aktualnie &wybrane lub aktywne katalogi aktywnej ramki

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actaddseparator.caption]
en: Add a separator
pl: Dodaj separator

en: Add a sub menu
pl: Dodaj podmenu

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actaddtypeddir.caption]
en: Add directory I will type
pl: Dodaj katalog, który wpiszę

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actcollapseall.caption]
en: Collapse all
pl: Zwiń wszystko

en: Collapse item
pl: Zwiń element

en: Cut selection of entries
pl: Wytnij zaznaczenie wpisów

en: Delete all!
pl: Usuń wszystko!

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actdeleteselecteditem.caption]
en: Delete selected item
pl: Usuń wybrany element

en: Delete sub-menu and all its elements
pl: Usuń podmenu i wszystkie jego elementy

en: Delete just sub-menu but keep elements
pl: Usuń tylko podmenu, ale zachowaj elementy

en: Expand item
pl: Rozwiń element

en: Focus tree window
pl: Ustaw okno widoku drzewa

en: Goto first item
pl: Przejdź do pierwszego elementu

en: Goto last item
pl: Przejdź do ostatniego elementu

en: Go to next item
pl: Przejdź do następnego elementu

en: Go to previous item
pl: Przejdź do poprzedniego elementu

en: Insert directory of the &active frame
pl: Wstaw katalog &aktywnej ramki

en: Insert &directories of the active && inactive frames
pl: Wstaw &katalogi aktywnych i nieaktywnych ramek

en: Insert directory I will bro&wse to
pl: Wstaw katalog, który bedę &przegladał

en: Insert a copy of the selected entry
pl: Wstaw kopię wybranego wpisu

en: Insert current &selected or active directories of active frame
pl: Wstaw aktualnie &wybrane lub aktywne katalogi aktywnej ramki

en: Insert a separator
pl: Wstaw separator

en: Insert sub menu
pl: Wstaw podmenu

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actinserttypeddir.caption]
en: Insert directory I will type
pl: Wstaw katalog, który wpiszę

en: Move to next
pl: Przejdź do następnego

en: Move to previous
pl: Przejdź do poprzedniego

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actopenallbranches.caption]
en: Open all branches
pl: Otwórz wszystkie gałęzie

en: Paste what was cut
pl: Wklej to, co zostało wycięte

en: Search && replace in &path
pl: Znajdź i zamień w ś&cieżce

en: Search && replace in both path and target
pl: Znajdź i zamień w obu ścieżkach i celu

en: Search && replace in &target path
pl: Znajdź i zamień w ścieżce &docelowej

en: Tweak path
pl: Dostosuj ścieżkę

en: Tweak target path
pl: Dostosuj ścieżkę docelową

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnadd.caption]
en: A&dd...
pl: &Dodaj...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnbackup.caption]
en: Bac&kup...
pl: &Kopia zapasowa...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btndelete.caption]
en: De&lete...
pl: &Usuń...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnexport.caption]
en: E&xport...
pl: &Eksportuj...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnimport.caption]
en: Impo&rt...
pl: &Importuj...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btninsert.caption]
en: &Insert...
pl: &Wstaw...

en: &Miscellaneous...
pl: &Różne...

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.BTNRELATIVEPATH.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
pl: Niektóre funkcje do wyboru odpowiedniej ścieżki

en: Some functions to select appropriate target
pl: Niektóre funkcje do wyboru odpowiedniego celu

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnsort.caption]
en: &Sort...
pl: &Sortuj...

en: &When adding directory, add also target
pl: Po&dczas dodawania katalogu, dodaj także element docelowy

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.cbfullexpandtree.caption]
en: Alwa&ys expand tree
pl: &Zawsze rozwijaj drzewo

en: Show only &valid environment variables
pl: Pokaż tylko &prawidłowe zmienne środowiskowe

en: In pop&up, show [path also]
pl: Pokaż w &wyskakującym oknie [również ścieżkę]

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.cbsorthotdirpath.text]
en: Name, a-z
pl: Nazwa, a-z

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.CBSORTHOTDIRTARGET.TEXT]
en: Name, a-z
pl: Nazwa, a-z

en: Directory Hotlist (reorder by drag && drop)
pl: Lista ulubionych katalogów (zmień kolejność przez przeciągnij i upuść)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.gbhotlistotheroptions.caption]
en: Other options
pl: Inne opcje

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.LBLEDITHOTDIRNAME.EDITLABEL.CAPTION]
en: Name:
pl: Nazwa:

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.LBLEDITHOTDIRPATH.EDITLABEL.CAPTION]
en: Path:
pl: Ścieżka:

en: &Target:
pl: &Cel:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.micurrentlevelofitemonly.caption]
en: ...current le&vel of item(s) selected only
pl: ...obecny &poziom tylko wybranego elementu(ów)

en: Scan all &hotdir's path to validate the ones that actually exist
pl: Skanuj ścieżkę wszystkich &ulubionych katalogów, aby zweryfikować te, które faktycznie istnieją

en: &Scan all hotdir's path && target to validate the ones that actually exist
pl: &Skanuj ścieżkę i cel wszystkich ulubionych katalogów, aby zweryfikować te, które faktycznie istnieją

en: to a Directory &Hotlist file (.hotlist)
pl: do pliku &ulubionych katalogów (.hotlist)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.miexporttototalcommanderk.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (&keep existing)
pl: do "wincmd.ini" TC (&zachowaj istniejące)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.miexporttototalcommandernk.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (&erase existing)
pl: do "wincmd.ini" TC (&usuń istniejące)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.migotoconfiguretcinfo1.caption]
en: Go to &configure TC related info
pl: Przejdź do &konfiguracji TC i powiązanej z nią informacji

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIGOTOCONFIGURETCINFO2.CAPTION]
en: Go to &configure TC related info
pl: Przejdź do &konfiguracji TC i powiązanej z nią informacji

en: HotDirTestMenu
pl: Menu testowe ulubionych katalogów

en: from a Directory &Hotlist file (.hotlist)
pl: z pliku &ulubionych katalogów (.hotlist)

en: from "&wincmd.ini" of TC
pl: z "wincmd.ini" TC

en: &Navigate...
pl: &Przejdź...

en: &Restore a backup of Directory Hotlist
pl: P&rzywróć kopię zapasową ulubionego katalogu

en: &Save a backup of current Directory Hotlist
pl: &Zapisz kopię zapasową bieżącego ulubionego katalogu

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misearchandreplace.caption]
en: Search and &replace...
pl: Znajdź i &zamień...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misorteverything.caption]
en: ...everything, from A to &Z!
pl: ...wszystko od A do &Z!

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsinglegroup.caption]
en: ...single &group of item(s) only
pl: ...tylko pojedyncza &grupa elementów

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsinglesubmenu.caption]
en: ...&content of submenu(s) selected, no sublevel
pl: ...&zawartość wybranego podmenu, bez podpoziomu

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsubmenuandsublevel.caption]
en: ...content of submenu(s) selected and &all sublevels
pl: ...zawartość wybranego podmenu i &wszystkich podpoziomów

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.mitestresultinghotlistmenu.caption]
en: Test resultin&g menu
pl: Menu &wynikowe testu

en: Tweak &path
pl: Dostosuj ś&cieżkę

en: Tweak &target path
pl: Dostosuj ścieżkę &docelową

en: Addition from main panel
pl: Dodatek z panelu głównego

en: Apply current settings to directory hotlist
pl: Zastosuj bieżące ustawienia do ulubionych katalogów

en: Source
pl: Źródłowych

en: Target
pl: Docelowych

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlistextra.gbdirectoryhotlistoptionsextra.caption]
en: Paths
pl: Ścieżki

en: Way to set paths when adding them:
pl: Sposób ustawiania ścieżek podczas ich dodawania:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlistextra.lblapplysettingsfor.caption]
en: Do this for paths of:
pl: Zrób to dla ścieżek:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlistextra.lbpathtoberelativeto.caption]
en: Path to be relative to:
pl: Ścieżka względna do:

en: From all the supported formats, ask which one to use every time
pl: Dla wszystkich obsługiwanych formatów pytaj, których użyć za każdym razem

en: When saving Unicode text, save it in UTF8 format (will be UTF16 otherwise)
pl: Podczas zapisywania tekstu Unicode, zapisz go w formacie UTF8 (w przeciwnym razie będzie UTF16)

en: When dropping text, generate filename automatically (otherwise will prompt the user)
pl: Podczas upuszczania tekstu, automatycznie generuj nazwę pliku (w przeciwnym razie będzie monitował użytkownika)

en: &Show confirmation dialog after drop
pl: &Pokaż okno dialogowe potwierdzenia po upuszczeniu

en: When drag && dropping text into panels:
pl: Podczas przeciągania i upuszczania tekstu do paneli:

en: Place the most desired format on top of list (use dag && drop):
pl: Umieść najbardziej pożądany format na górze listy (użyj przeciągnij i upuść):

en: (if the most desired is not present, we'll take second one and so on)
pl: (jeśli najbardziej pożądany nie jest obecny, bierzemy drugi i tak dalej)

en: (will not work with some source application, so try to uncheck if problem)
pl: (jeśli nie będzie działać z jakąś aplikacją źródłową i wystąpi problem, spróbuj odznaczyć)

en: Show &file system
pl: Pokaż system &plików

en: Show fr&ee space
pl: Pokaż &wolne miejsce

en: Show &label
pl: Pokaż &etykietę

en: Drives list
pl: Lista napędów

en: Auto Indent
pl: Tryb automatycznego wcięcia

en: Allows to indent the caret, when new line is created with <Enter>, with the same amount of leading white space as the preceding line
pl: Pozwala na wcięcie kursora, gdy nowy wiersz jest tworzony z <Enter>, z taką samą ilością odstępów wiodących jak w poprzednim wierszu

en: Group Undo
pl: Cofnij grupowanie

en: All continuous changes of the same type will be processed in one call instead of undoing/redoing each one
pl: Wszystkie ciągłe zmiany tego samego typu będą przetwarzane w jednym wywołaniu, zamiast cofać/ponawiać każdą z nich

en: Right margin:
pl: Prawy margines:

en: Caret past end of line
pl: Wstaw kursor na końcu wiersza

en: Allows caret to go into empty space beyond end-of-line position
pl: Pozwala kursorowi przejść do pustej przestrzeni poza pozycją końca wiersza

en: Show special characters
pl: Pokaż znaki specjalne

en: Shows special characters for spaces and tabulations
pl: Pokazuje znaki specjalne dla spacji i tabulacji

en: Smart Tabs
pl: Inteligentne tabulatory

en: When using <Tab> key, caret will go to the next non-space character of the previous line
pl: Podczas korzystania z klawisza <Tab>, karetka przejdzie do następnego znaku innego niż spacja z poprzedniego wiersza

en: Tab indents blocks
pl: Tabulatory blokują wcięcia

en: When active <Tab> and <Shift+Tab> act as block indent, unindent when text is selected
pl: Gdy aktywne, <Tab> i <Shift+Tab> działają jako wcięcia blokowe, brak wcięcia po zaznaczeniu tekstu

en: Use spaces instead tab characters
pl: Używaj spacji zamiast znaków tabulacji

en: Converts tab characters to a specified number of space characters (when entering)
pl: Konwertuje znaki tabulacji na określoną liczbę znaków spacji (podczas wprowadzania)

en: Delete trailing spaces
pl: Usuń spacje końcowe

en: Auto delete trailing spaces, this applies only to edited lines
pl: Automatycznie usuwaj spacje końcowe, dotyczy to tylko edytowanych wierszy

[ctx: tfrmoptionseditor.edtabwidth.hint]
en: Please note that the "Smart Tabs" option takes precedence over the tabulation to be performed
pl: Zwróć uwagę, że opcja "Inteligentne tabulatory" ma pierwszeństwo wykonania przed tabulacją

en: Internal editor options
pl: Opcje edytora wewnętrznego

en: Block indent:
pl: Wcięcie bloku:

en: Tab width:
pl: Szerokość tabulatora:

[ctx: tfrmoptionseditor.lbltabwidth.hint]
en: Please note that the "Smart Tabs" option takes precedence over the tabulation to be performed
pl: Zwróć uwagę, że opcja "Inteligentny tabulator" ma pierwszeństwo wykonania przed tabulacją

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.backgroundlabel.caption]
en: Bac&kground
pl: &Tło

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.BACKGROUNDUSEDEFAULTCHECKBOX.CAPTION]
en: Bac&kground
pl: &Tło

en: Reset
pl: Resetuj

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.BTNSAVEMASK.HINT]
en: Save
pl: Zapisz

en: Element Attributes
pl: Atrybuty elementu

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.foregroundlabel.caption]
en: Fo&reground
pl: &Kolor pierwszego planu

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.FOREGROUNDUSEDEFAULTCHECKBOX.CAPTION]
en: Fo&reground
pl: &Kolor pierwszego planu

en: &Text-mark
pl: Zaznaczony &tekst

en: Use (and edit) &global scheme settings
pl: Użyj (i edytuj) ustawienia &globalnego schematu kolorów

en: Use &local scheme settings
pl: Użyj ustawień &lokalnego schematu kolorów

en: &Bold
pl: &Pogrubienie

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTBOLDRADIOINVERT.CAPTION]
en: In&vert
pl: &Odwróć

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTBOLDRADIOOFF.CAPTION]
en: O&ff
pl: W&yłącz

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTBOLDRADIOON.CAPTION]
en: O&n
pl: &Włącz

en: &Italic
pl: Kursywa

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTITALICRADIOINVERT.CAPTION]
en: In&vert
pl: Odwróć

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTITALICRADIOOFF.CAPTION]
en: O&ff
pl: W&yłącz

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTITALICRADIOON.CAPTION]
en: O&n
pl: &Włącz

en: &Strike Out
pl: P&rzekreślenie

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTSTRIKEOUTRADIOINVERT.CAPTION]
en: In&vert
pl: &Odwróć

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTSTRIKEOUTRADIOOFF.CAPTION]
en: O&ff
pl: W&yłcz

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTSTRIKEOUTRADIOON.CAPTION]
en: O&n
pl: &Włącz

en: &Underline
pl: &Podkreślenie

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradioinvert.caption]
en: In&vert
pl: &Odwróć

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradiooff.caption]
en: O&ff
pl: W&ył

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradioon.caption]
en: O&n
pl: &Włącz

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.BTNADD.CAPTION]
en: Add...
pl: Dodaj...

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.BTNDELETE.CAPTION]
en: Delete...
pl: Usuń...

en: Import/Export
pl: Importuj/Eksportuj

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.BTNINSERT.CAPTION]
en: Insert...
pl: Wstaw...

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.BTNRENAME.CAPTION]
en: Rename
pl: Zmień nazwę

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.BTNSORT.CAPTION]
en: Sort...
pl: Sortuj...

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbexistingtabstokeep.text]
en: None
pl: Brak

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.CBFULLEXPANDTREE.CAPTION]
en: Always expand tree
pl: Zawsze rozwiń drzewo

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbsavedirhistory.text]
en: No
pl: Nie

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbtargetpanelleftsavedtabs.text]
en: Left
pl: Lewa

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbtargetpanelrightsavedtabs.text]
en: Right
pl: Prawa

en: Favorite Tabs list (reorder by drag && drop)
pl: Lista ulubionych zakładek (zmień kolejność przez "przeciągnij i upuść")

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.GBFAVORITETABSOTHEROPTIONS.CAPTION]
en: Other options
pl: Inne opcje

en: What to restore where for the selected entry:
pl: Co i gdzie przywrócić dla wybranego wpisu:

en: Existing tabs to keep:
pl: Istniejące zakładki do zachowania:

en: Save dir history:
pl: Zapisz historię katalogów:

en: Tabs saved on left to be restored to:
pl: Zakładki zapisane po lewej stronie będą przywrócone do:

en: Tabs saved on right to be restored to:
pl: Zakładki zapisane po prawej stronie będą przywrócone do:

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIADDSEPARATOR.CAPTION]
en: a separator
pl: separator

en: Add separator
pl: Dodaj separator

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIADDSUBMENU.CAPTION]
en: sub-menu
pl: podmenu

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIADDSUBMENU2.CAPTION]
en: Add sub-menu
pl: Dodaj podmenu

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MICOLLAPSEALL.CAPTION]
en: Collapse all
pl: Zwiń wszystko

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MICURRENTLEVELOFITEMONLY.CAPTION]
en: ...current level of item(s) selected only
pl: ...tylko bieżący poziom wybranego elementu(ów)

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MICUTSELECTION.CAPTION]
en: Cut
pl: Wytnij

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIDELETEALLFAVORITETABS.CAPTION]
en: delete all!
pl: usuń wszystko!

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIDELETECOMPLETESUBMENU.CAPTION]
en: sub-menu and all its elements
pl: podmenu i wszystkie jego elementy

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIDELETEJUSTSUBMENU.CAPTION]
en: just sub-menu but keep elements
pl: tylko podmenu, ale zachowaj jego elementy

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIDELETESELECTEDENTRY.CAPTION]
en: selected item
pl: wybrany element

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIDELETESELECTEDENTRY2.CAPTION]
en: Delete selected item
pl: Usuń wybrany element

en: Export selection to legacy .tab file(s)
pl: Eksportuj zaznaczenie do starszej wersji pliku(ów) .tab

en: FavoriteTabsTestMenu
pl: Menu testowe ulubionych zakładek

en: Import legacy .tab file(s) according to default setting
pl: Importuj starszą wersję pliku(ów) .tab zgodnie z ustawieniem domyślnym

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIIMPORTLEGACYTABFILESATPOS.CAPTION]
en: Import legacy .tab file(s) at selected position
pl: Importuj starszą wersję pliku(ów) .tab w wybranej pozycji

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miimportlegacytabfilesatpos1.caption]
en: Import legacy .tab file(s) at selected position
pl: Importuj starszą wersję pliku(ów) .tab w wybranej pozycji

en: Import legacy .tab file(s) at selected position in a sub menu
pl: Importuj starszą wersję pliku(ów) .tab w wybranej pozycji podmenu

en: Insert separator
pl: Wstaw separator

en: Insert sub-menu
pl: Wstaw podmenu

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIOPENALLBRANCHES.CAPTION]
en: Open all branches
pl: Otwórz wszystkie gałęzie

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIPASTESELECTION.CAPTION]
en: Paste
pl: Wklej

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIRENAME.CAPTION]
en: Rename
pl: Zmień nazwę

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MISORTEVERYTHING.CAPTION]
en: ...everything, from A to Z!
pl: ...wszystko od A do Z!

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MISORTSINGLEGROUP.CAPTION]
en: ...single group of item(s) only
pl: ...tylko pojedyncza grupa elementu(ów)

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MISORTSINGLEGROUP2.CAPTION]
en: Sort single group of item(s) only
pl: Sortuj tylko pojedynczą grupę elementu(ów)

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MISORTSINGLESUBMENU.CAPTION]
en: ...content of submenu(s) selected, no sublevel
pl: ...zawartość wybranego podmenu, bez podpoziomu

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MISORTSUBMENUANDSUBLEVEL.CAPTION]
en: ...content of submenu(s) selected and all sublevels
pl: ...zawartość wybranego podmenu i wszystkich podpoziomów

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MITESTRESULTINGFAVORITETABSMENU.CAPTION]
en: Test resulting menu
pl: Testuj menu wynikowe

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnaddact.caption]
en: Add
pl: Dodaj

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNADDEXT.CAPTION]
en: Add
pl: &Dodaj

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNADDNEWTYPE.CAPTION]
en: A&dd
pl: D&odaj

en: C&lone
pl: Klonuj

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btncommands.hint]
en: Select your internal command
pl: Wybierz swoje wewnętrzne polecenie

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btndownact.caption]
en: Do&wn
pl: W &dół

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNEDITEXT.CAPTION]
en: Edi&t
pl: &Edytuj

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btninsertact.caption]
en: Insert
pl: Wstaw

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNINSERTEXT.CAPTION]
en: &Insert
pl: &Wstaw

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnparametershelper.hint]
en: Variable reminder helper
pl: Pomocnik przypomnienia zmiennej

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnrelativecommand.hint]
en: Some functions to select appropriate path
pl: Niektóre funkcje do wyboru odpowiedniej ścieżki

en: Remo&ve
pl: Usu&ń

en: Re&move
pl: U&suń

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNREMOVETYPE.CAPTION]
en: &Remove
pl: &Usuń

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnrenametype.caption]
en: R&ename
pl: Zmień &nazwę

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnstartpathpathhelper.hint]
en: Some functions to select appropriate path
pl: Niektóre funkcje do wyboru odpowiedniej ścieżki

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnstartpathvarhelper.hint]
en: Variable reminder helper
pl: Pomocnik przypomnienia zmiennej

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNUPACT.CAPTION]
en: &Up
pl: W &górę

en: Starting path of the command. Never quote this string.
pl: Początek ścieżki polecenia. Nigdy nie cytuj tego ciągu.

en: Name of the action. It is never passed to the system, it's just a mnemonic name chosen by you, for you
pl: Nazwa akcji. Nigdy nie jest przekazywana do systemu, jest to tylko nazwa mnemoniczna wybrana przez Ciebie dla Ciebie

en: Parameter to pass to the command. Long filename with spaces should be quoted (manually entering).
pl: Parametr do przekazania do polecenia. Długa nazwa pliku ze spacjami powinna być w cudzysłowiu.

en: Command to execute. Never quote this string.
pl: Polecenie do wykonania. Długa nazwa pliku ze spacją powinna być w cudzysłowiu.

en: Action description
pl: Opis akcji:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbactions.caption]
en: Actions
pl: Akcje

en: Extensions
pl: Rozszerzenia

en: Can be sorted by drag & drop
pl: Można sortować metodą przeciągnij i upuść

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbfiletypes.caption]
en: File types
pl: Typy plików

en: Icon
pl: Ikona

en: Actions may be sorted by drag & drop
pl: Akcje mogą być sortowane metodą przeciągnij i upuść

en: Extensions may be sorted by drag & drop
pl: Rozszerzenia mogą być sortowane metodą przeciągnij i upuść

en: File types may be sorted by drag & drop
pl: Typy plików mogą być sortowane metodą przeciągnij i upuść

en: Action &name:
pl: &Nazwa akcji:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblcommand.caption]
en: Command:
pl: Pole&cenie:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblexternalparameters.caption]
en: Parameter&s:
pl: &Parametry:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblstartpath.caption]
en: Start pat&h:
pl: Ścieżka poc&zątkowa:

en: Custom with...
pl: Niestandardowe z...

en: Custom
pl: Niestandardowe

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.MIEDIT.CAPTION]
en: Edit
pl: Edytuj

en: Open in Editor
pl: Otwórz w edytorze

en: Edit with...
pl: Edytuj za pomocą...

en: Get output from command
pl: Pobierz dane wyjściowe polecenia

en: Open in Internal Editor
pl: Otwórz w edytorze wewnętrznym

en: Open in Internal Viewer
pl: Otwórz w przeglądarce wewnętrznej

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.MIOPEN.CAPTION]
en: Open
pl: Otwórz

en: Open with...
pl: Otwórz za pomocą...

en: Run in terminal
pl: Uruchom w terminalu

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.MIVIEW.CAPTION]
en: View
pl: Wyświetl

en: Open in Viewer
pl: Otwórz w przeglądarce

en: View with...
pl: Wyświetl za pomocą...

en: Click me to change icon!
pl: Kliknij, aby zmienić ikonę!

en: Apply current settings to all current configured filenames and paths
pl: Zastosuj bieżące ustawienia do wszystkich aktualnie skonfigurowanych nazw plików i ścieżek

en: Default context actions (View/Edit)
pl: Domyślne operacje kontekstowe (Widok/Edycja)

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cbexecuteviashell.caption]
en: Execute via shell
pl: Wykonaj przez Shell

en: Extended context menu
pl: Rozszerzone menu kontekstowe

en: File association configuration
pl: Konfiguracja skojarzeń plików

en: Offer to add selection to file association when not included already
pl: Zaproponuj dodanie zaznaczenia do skojarzenia pliku, gdy nie jest już uwzględnione

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cboffertoaddtofileassociations.hint]
en: When accessing file association, offer to add current selected file if not already included in a configured file type
pl: Podczas uzyskiwania dostępu do skojarzenia pliku, zaproponuj dodanie aktualnie zaznaczonego pliku, jeśli nie został już uwzględniony w skonfigurowanym typie pliku

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cbopensystemwithterminalclose.caption]
en: Execute via terminal and close
pl: Uruchom przez terminal i zamknij

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cbopensystemwithterminalstayopen.caption]
en: Execute via terminal and stay open
pl: Uruchom przez terminal i pozostaw otwarty

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.ckbfileassoccommand.caption]
en: Commands
pl: Polecenia

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.ckbfileassocicons.caption]
en: Icons
pl: Ikony

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.ckbfileassocstartpath.caption]
en: Starting paths
pl: Ścieżki początkowe

en: Extended options items:
pl: Rozszerzone opcje elementów:

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.gbtoolbaroptionsextra.caption]
en: Paths
pl: Ścieżki

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.lbfileassocfilenamestyle.caption]
en: Way to set paths when adding elements for icons, commands and starting paths:
pl: Sposób ustawiania ścieżek podczas dodawania elementów do ikon, poleceń i ścieżek początkowych:

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.lblapplysettingsfor.caption]
en: Do this for files and path for:
pl: Zrób to dla plików i ścieżki:

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.lbpathtoberelativeto.caption]
en: Path to be relative to:
pl: Ścieżka względna do:

en: Show confirmation window for:
pl: Pokaż okno potwierdzenia dla:

en: Cop&y operation
pl: Operacja &kopiowania

en: &Delete operation
pl: Operacja &usuwania

en: Dele&te to recycle bin (Shift key reverses this setting)
pl: U&suń do kosza (z klawiszem Shift usuwa bezpowrotnie)

en: D&elete to trash operation
pl: Operacja usuwania do &kosza

en: D&rop readonly flag
pl: &Zdejmij flagę "Tylko do odczytu"

en: &Move operation
pl: Operacja &przenoszenia

en: &Process comments with files/folders
pl: &Przetwarzaj komentarze do plików/folderów

en: Select &file name without extension when renaming
pl: Wybierz tylko nazwę &pliku podczas zmiany nazwy (bez rozszerzenia)

en: Sho&w tab select panel in copy/move dialog
pl: &Pokaż pasek postępu podczas kopiowania/przenoszenia

en: S&kip file operations errors and write them to log window
pl: P&omiń błędy operacji na plikach i zapisz je w oknie dziennika

en: Test archive operation
pl: Testuj archiwum operacji

en: Verify checksum operation
pl: Weryfikuj sumę kontrolną operacji

en: Executing operations
pl: Wykonywanie operacji

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: &Buffer size for file operations (in KB):
pl: Rozmiar &bufora dla operacji na plikach (w KB):

en: Buffer size for &hash calculation (in KB):
pl: Rozmiar bufora dla obliczania &hash (w KB):

en: Show operations progress &initially in
pl: Pokaż postęp operacji po&czątkowo w

en: Duplicated name auto-rename style:
pl: Styl automatycznej zmiany zduplikowanej nazwy:

en: &Number of wipe passes:
pl: &Liczba przebiegów wymazywania:

en: Reset to DC default
pl: Przywróć domyślne ustawienia DC

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.CBALLOWOVERCOLOR.CAPTION]
en: Allow Overcolor
pl: Zezwól na nakładanie kolorów

en: Use &Frame Cursor
pl: Użyj kursora jako &ramki

en: Use Inactive Sel Color
pl: Użyj koloru nieaktywnego zaznaczenia

en: U&se Inverted Selection
pl: &Użyj zaznaczenia odwróconego

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.CBUSECURSORBORDER.CAPTION]
en: Cursor border
pl: Obramowanie kursora

en: Current Path
pl: Bieżąca ścieżka

en: Bac&kground:
pl: &Tło:

en: Backg&round 2:
pl: Tł&o 2:

en: C&ursor Color:
pl: Kolor k&ursora:

en: Cursor Te&xt:
pl: &Tekst pod kursorem:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLINACTIVECURSORCOLOR.CAPTION]
en: Inactive Cursor Color:
pl: Kolor nieaktywnego kursora:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLINACTIVEMARKCOLOR.CAPTION]
en: Inactive Mark Color:
pl: Kolor nieaktywnego zaznacz.:

en: &Brightness level of inactive panel:
pl: Poziom &jasności nieaktywnego panelu:

en: &Mark Color:
pl: Kolor &zaznaczenia:

[ctx: tfrmoptionsfilepanelscolors.lblpathactiveback.caption]
en: Background:
pl: Tło

[ctx: tfrmoptionsfilepanelscolors.lblpathactivetext.caption]
en: Text Color:
pl: Kolor tekstu:

en: Inactive Background:
pl: Nieaktywne tło:

en: Inactive Text Color:
pl: Kolor nieaktywnego tekstu:

en: Below is a preview. You may move cursor, select file and get immediately an actual look and feel of the various settings.
pl: Poniżej znajduje się podgląd. Możesz przesunąć kursor, wybrać plik i natychmiast uzyskać rzeczywisty wygląd różnych ustawień.

en: T&ext Color:
pl: Kolor t&ekstu:

en: When launching file search, clear file mask filter
pl: Podczas uruchamiania wyszukiwania plików, wyczyść filtr maski pliku

en: &Search for part of file name
pl: Wy&szukaj część nazwy pliku

en: Show menu bar in "Find files"
pl: Pokaż pasek menu w "Znajdź pliki"

en: Text search in files
pl: Wyszukiwanie tekstu w plikach

[ctx: TFRMOPTIONSFILESEARCH.GBFILESEARCH.CAPTION]
en: File search
pl: Wyszukiwanie plików

en: Current filters with "New search" button:
pl: Bieżące filtry z przyciskiem "Nowe wyszukiwanie":

en: Default search template:
pl: Domyślny szablon wyszukiwania:

en: Use memory mapping for search te&xt in files
pl: Użyj mapowania pamięci do wyszukiwania tekstu w plikach

en: &Use stream for search text in files
pl: &Użyj strumienia do wyszukiwania tekstu w plikach

[ctx: tfrmoptionsfilesviews.btndefault.caption]
en: De&fault
pl: Domyślnie

en: Formatting
pl: Formatowanie

en: Personalized abbreviations to use:
pl: Spersonalizowane skróty do użycia:

en: Sorting
pl: Sortowanie

en: &Byte:
pl: &Bajtów:

en: Case s&ensitivity:
pl: Uwzględnianie wi&elkości liter:

en: Incorrect format
pl: Nieprawidłowy format

en: &Date and time format:
pl: Format &daty i godziny:

en: File si&ze format:
pl: Format &rozmiaru pliku:

en: &Footer format:
pl: Format &stopki:

en: &Gigabyte:
pl: &Gigabajtów:

en: &Header format:
pl: Format &nagłówka:

en: &Kilobyte:
pl: &Kilobajtów:

en: Megab&yte:
pl: &Megabajtów:

en: &Insert new files:
pl: Wstaw nowe pliki:

en: O&peration size format:
pl: Format rozmiaru o&peracji:

en: So&rting directories:
pl: &Sortowanie katalogów:

en: &Sort method:
pl: &Metoda sortowania:

en: &Terabyte:
pl: &Terabajtów:

en: &Move updated files:
pl: &Przenieś zaktualizowane pliki:

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.btnaddattribute.caption]
en: &Add
pl: &Dodaj

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.btnattrshelp.caption]
en: &Help
pl: &Pomoc

en: Enable changing to &parent folder when double-clicking on empty part of file view
pl: Włącz zmienianie do &folderu nadrzędnego, po dwukrotnym kliknięciu pustej części widoku plików

en: Do&n't load file list until a tab is activated
pl: &Nie ładuj listy plików, dopóki karta nie zostanie uaktywniona

en: S&how square brackets around directories
pl: Pokaż nawiasy &kwadratowe [] wokół katalogów

en: Hi&ghlight new and updated files
pl: Wy&różnij nowe i zaktualizowane pliki

en: Enable inplace &renaming when clicking twice on a name
pl: Włącz &zmianę nazwy w miejscu, po dwukrotnym kliknięciu nazwy

en: Load &file list in separate thread
pl: Wczytaj &listę plików w oddzielnym wątku

en: Load icons af&ter file list
pl: Wczytaj &ikony po liście plików

en: Show s&ystem and hidden files
pl: Pokaż pliki &ukryte/systemowe

en: &When selecting files with <SPACEBAR>, move down to next file (as with <INSERT>)
pl: Podczas &wybierania, klawisz <Spacja> przenosi w dół do następnego pliku (tak jak <Insert>)

en: Windows style filter when marking files ("*.*" also select files without extension, etc.)
pl: Filtr stylu Windows podczas zaznaczania plików ("*.*" wybiera również pliki bez rozszerzenia, itp.)

en: Use an independent attribute filter in mask input dialog each time
pl: Użyj za każdym razem w oknie wprowadzania maski, niezależnego filtru atrybutów

en: Marking/Unmarking entries
pl: Zaznaczenie/Odznaczenie wpisów

en: Default attribute mask value to use:
pl: Domyślna wartość maski atrybutu do użycia:

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNADDCATEGORY.CAPTION]
en: A&dd
pl: &Dodaj

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNAPPLYCATEGORY.CAPTION]
en: A&pply
pl: &Zastosuj

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNDELETECATEGORY.CAPTION]
en: D&elete
pl: &Usuń

[ctx: tfrmoptionsfiletypescolors.btnsearchtemplate.hint]
en: Template...
pl: Szablon...

en: File types colors (sort by drag&&drop)
pl: Kolor typu plików (sortuj przez "przeciągnij i upuść")

en: Category a&ttributes:
pl: A&trybuty kategorii:

en: Category co&lor:
pl: Ko&lor kategorii:

[ctx: tfrmoptionsfiletypescolors.lblcategorymask.caption]
en: Category &mask:
pl: &Maska kategorii:

[ctx: tfrmoptionsfiletypescolors.lblcategoryname.caption]
en: Category &name:
pl: &Nazwa kategorii:

[ctx: tfrmoptionsfonts.hint]
en: Fonts
pl: Czcionki

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.ACTADDHOTKEY.CAPTION]
en: Add &hotkey
pl: &Dodaj klawisz skrótu

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.ACTCOPY.CAPTION]
en: Copy
pl: Kopiuj

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.ACTDELETE.CAPTION]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.ACTDELETEHOTKEY.CAPTION]
en: &Delete hotkey
pl: &Usuń klawisz skrótu

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.ACTEDITHOTKEY.CAPTION]
en: &Edit hotkey
pl: &Edytuj klawisz skrótu

en: Next category
pl: Następna kategoria

en: Make popup the file related menu
pl: Utwórz menu podręczne związane z plikiem

en: Previous category
pl: Poprzednia kategoria

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.ACTRENAME.CAPTION]
en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Restore DC default
pl: Przywróć domyślne ustawienia DC

en: Save now
pl: Zapisz teraz

en: Sort by command name
pl: Sortuj według nazwy polecenia

en: Sort by hotkeys (grouped)
pl: Sortuj według skrótów klawiszowych (pogrupowane)

en: Sort by hotkeys (one per row)
pl: Sortuj według skrótów klawiszowych (jeden na wiersz)

en: &Filter
pl: &Filtr

en: C&ategories:
pl: K&ategorie:

en: Co&mmands:
pl: &Polecenia:

en: &Shortcut files:
pl: Pliki &skrótów:

en: So&rt order:
pl: Kolejność so&rtowania:

en: Categories
pl: Kategorie

[ctx: tfrmoptionshotkeys.micommands.caption]
en: Command
pl: Polecenie

en: Sort order
pl: Kolejność sortowania

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stgcommands.columns[0].title.caption]
en: Command
pl: Polecenie

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stgcommands.columns[1].title.caption]
en: Hotkeys
pl: Skróty klawiszowe

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stgcommands.columns[2].title.caption]
en: Description
pl: Opis

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stghotkeys.columns[0].title.caption]
en: Hotkey
pl: Klawisz skrótu

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stghotkeys.columns[1].title.caption]
en: Parameters
pl: Parametry

en: Controls
pl: Sterowanie

[ctx: tfrmoptionsicons.cbiconsexclude.caption]
en: For the following &paths and their subdirectories:
pl: Dla następujących ś&cieżek i ich podkatalogów:

en: Show icons for actions in &menus
pl: Pokaż ikony dla działań w &menu

en: Show icons on buttons
pl: Pokaż ikony na przyciskach

en: Show o&verlay icons, e.g. for links
pl: Pokaż &nakładki ikon, np. dla łączy

en: &Dimmed hidden files (slower)
pl: Bledsze ikony plików &ukrytych (wolniej)

en: Disable special icons
pl: Wyłącz specjalne ikony

en:  Icon size
pl: Rozmiar ikon

en: Icon theme
pl: Motyw ikon

en: Show icons
pl: Pokaż ikony

en:  Show icons to the left of the filename
pl: Wyświetlanie ikon po lewej stronie nazwy pliku

en: Disk panel:
pl: Panel dysków:

en: File panel:
pl: Panel plików:

[ctx: tfrmoptionsicons.rbiconsshowall.caption]
en: A&ll
pl: &Wszystkie skojarzone

en: All associated + &EXE/LNK (slow)
pl: Wszystkie skojarzone + &EXE/LNK (powoli)

en: &No icons
pl: &Bez ikon

en: Only &standard icons
pl: Tylko &standardowe ikony

en: A&dd selected names
pl: &Dodaj wybrane nazwy

en: Add selected names with &full path
pl: Dodaj wybrane nazwy z &pełną ścieżką

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.BTNRELATIVESAVEIN.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
pl: Niektóre funkcje do wyboru odpowiedniej ścieżki

en: &Ignore (don't show) the following files and folders:
pl: &Ignoruj (nie pokazuj) następujące pliki i katalogi:

en: &Save in:
pl: &Zapisz w:

en: Le&ft, Right arrows change directory (Lynx-like movement)
pl: Strzałki w &lewo i prawo zmieniają katalog (poruszanie się jak w Lynx)

en: Typing
pl: Pisanie

en: Alt+L&etters:
pl: Alt+Lit&ery:

en: Ctrl+Alt+Le&tters:
pl: Ctrl+Alt+Li&tery:

en: &Letters:
pl: &Litery:

[ctx: tfrmoptionslayout.cbflatdiskpanel.caption]
en: &Flat buttons
pl: &Płaskie przyciski

en: Flat i&nterface
pl: Płaski interfe&js

en: Show fr&ee space indicator on drive label
pl: Pokaż wskaźnik wolneg&o miejsca na etykiecie dysku

en: Show lo&g window
pl: Pokaż okno dzie&nnika

en: Show panel of operation in background
pl: Pokaż panel operacji w tle

en: Show common progress in menu bar
pl: Pokaż postęp ogólny w pasku menu

en: Show command l&ine
pl: Pokaż &wiersz poleceń

en: Show current director&y
pl: Pokaż nazwę bieżącego katalog&u

en: Show &drive buttons
pl: Pokaż przyciski &dysków

en: Show free s&pace label
pl: Pokaż etykietę wolnego &miejsca

en: Show drives list bu&tton
pl: Pokaż przycisk &listy dysków

en: Show function &key buttons
pl: Pokaż przyciski klawis&zy funkcyjnych

en: Show &main menu
pl: Pokaż &główne menu

en: Show tool&bar
pl: Pokaż pasek prz&ycisków

en: Show short free space &label
pl: Pokaż krótką &etykietę wolnego miejsca

en: Show &status bar
pl: Pokaż pasek &stanu

en: S&how tabstop header
pl: Pokaż nagłówki &kolumn

en: Sho&w folder tabs
pl: Pokaż zakładki &folderów

en: Show te&rminal window
pl: Pokaż okno &terminalu

en: Show two drive button bars (fi&xed width, above file windows)
pl: Pokaż dwa paski napędów (st&ałej szerokości, powyżej okien z plikami)

en: Show middle toolbar
pl: Pokaż środkowy pasek narzędzi

en:  Screen layout
pl: Układ ekranu

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.BTNRELATIVELOGFILE.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
pl: Niektóre funkcje do wyboru odpowiedniej ścieżki

[ctx: tfrmoptionslog.btnviewlogfile.hint]
en: View log file content
pl: Pokaż zawartość pliku dziennika

en: Include date in log filename
pl: Dołącz datę w nazwie pliku dziennika

en: &Pack/Unpack
pl: &Spakuj/Rozpakuj

en: External command line execution
pl: Wykonaj wiersz polecenia zewnętrznego

en: Cop&y/Move/Create link/symlink
pl: &Kopiuj/Przenieś/Utwórz link/dowiązanie symboliczne

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGDELETE.CAPTION]
en: &Delete
pl: &Usuń

en: Crea&te/Delete directories
pl: U&twórz/Usuń katalogi

en: Log &errors
pl: Rejestruj &błędy

en: C&reate a log file:
pl: Utwó&rz plik dziennika:

en: Maximum log file count
pl: Maksymalna liczba plików dziennika

en: Log &information messages
pl: Rejestruj komunikaty &informacyjne

en: Start/shutdown
pl: Uruchom/zamknij

en: Log &successful operations
pl: Rejestruj operacje zakończone &powodzeniem

en: &File system plugins
pl: Wtyczki systemu p&lików

en: File operation log file
pl: Plik dziennika operacji

en: Log operations
pl: Operacje dziennika

en: Operation status
pl: Stan operacji

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.BTNRELATIVEOUTPUTPATHFORTOOLBAR.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
pl: Niektóre funkcje do wyboru odpowiedniej ścieżki

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.BTNRELATIVETCCONFIGFILE.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
pl: Niektóre funkcje do wyboru odpowiedniej ścieżki

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.BTNRELATIVETCEXECUTABLEFILE.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
pl: Niektóre funkcje do wyboru odpowiedniej ścieżki

en: &Remove thumbnails for no longer existing files
pl: &Usuń miniatury dla nieistniejących plików

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.BTNVIEWCONFIGFILE.HINT]
en: View configuration file content
pl: Wyświetl zawartość pliku dziennika

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.CHKDESCCREATEUNICODE.CAPTION]
en: Create new with the encoding:
pl: Utwórz nowy z kodowaniem:

en: Always &go to the root of a drive when changing drives
pl: Zawsze &idź do katalogu głównego dysku podczas zmiany dysków

en: Show &current directory in the main window title bar
pl: Pokaż &bieżący katalog na pasku tytułu okna głównego

en: Show &splash screen
pl: Pokaż ekran &powitalny

en: Show &warning messages ("OK" button only)
pl: Pokaż komunikaty &ostrzegawcze (tylko przycisk "OK")

en: &Save thumbnails in cache
pl: &Zapisz miniatury w pamięci podręcznej

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.DBLTHUMBNAILS.CAPTION]
en: Thumbnails
pl: Miniatury

en: File comments (descript.ion)
pl: Komentarze plików (descript.ion)

en: Regarding TC export/import:
pl: Zakres eksportu/importu TC:

en: &Default single-byte text encoding:
pl: &Domyślne jednobajtowe kodowanie tekstu:

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.LBLDESCRDEFAULTENCODING.CAPTION]
en: Default encoding:
pl: Kodowanie domyślne:

en: Configuration file:
pl: Plik konfiguracji:

en: TC executable:
pl: Plik wykonywalny TC:

en: Toolbar output path:
pl: Ścieżka wyjściowa paska narzędzi:

en: pixels
pl: pikseli

[ctx: tfrmoptionsmisc.lblthumbseparator.caption]
en: X
pl: x

en: &Thumbnail size:
pl: &Rozmiar miniatur:

en: &Selection by mouse
pl: &Zaznaczanie za pomocą myszy

en: The text cursor no longer follows the mouse cursor
pl: Kursor tekstowy przestaje podążać za kursorem myszy

en: By clic&king on icon
pl: Przez &kliknięcie na ikonę

[ctx: tfrmoptionsmouse.gbopenwith.caption]
en: Open with
pl: Otwórz z ...

en: Scrolling
pl: Przewijanie

en: Selection
pl: Zaznaczenie

en: &Mode:
pl: &Tryb:

en: Double click
pl: Podwójne kliknięcie

en: &Line by line
pl: &Wiersz po wierszu

en: Line by line &with cursor movement
pl: Wiersz po wierszu &z ruchem kursora

en: &Page by page
pl: &Strona po stronie

en: Single click (opens files and folders)
pl: Pojedyncze kliknięcie (otwiera pliki i foldery)

en: Single click (opens folders, double click for files)
pl: Pojedyncze kliknięcie (otwiera foldery, podwójne kliknięcie dla plików)

[ctx: tfrmoptionsmultirename.btnmulrenlogfilenamerelative.hint]
en: Some functions to select appropriate path
pl: Niektóre funkcje do wyboru odpowiedniej ścieżki

[ctx: tfrmoptionsmultirename.btnmulrenlogfilenameview.hint]
en: View log file content
pl: Pokaż zawartość pliku dziennika

en: Individual directories per day
pl: Poszczególne katalogi dzienne

en: Log filenames with full path
pl: Nazwy plików dziennika z pełną ścieżką

en: Show menu bar on top
pl: Pokaż pasek menu na górze

en: Rename log
pl: Zmień nazwę dziennika

en: Replace invalid filename character b&y
pl: Zastąp nieprawidłowy znak nazwy pliku &przez

en: Append in the same rename log file
pl: Dołącz zmianę nazwy w tym samym pliku dziennika

en: Per preset
pl: Na ustawienie wstępne

en: Exit with modified preset
pl: Zakończ ze zmodyfikowanym ustawieniem wstępnym

en: Preset at launch
pl: Ustawienie wstępne przy uruchamianiu

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnaddplugin.caption]
en: A&dd
pl: &Dodaj

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnconfigplugin.caption]
en: Con&figure
pl: &Konfiguruj

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnenableplugin.caption]
en: E&nable
pl: &Włącz

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnremoveplugin.caption]
en: &Remove
pl: &Usuń

en: &Tweak
pl: D&ostosuj

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.lblplugindescription.caption]
en: Description
pl: Opis

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
pl: Aktywna

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
pl: Wtyczka

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
pl: Zarejestrowany dla

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
pl: Nazwa pliku

en: Searc&h plugins allow one to use alternative search algorithms or external tools (like "locate", etc.)
pl: Wtyczki &wyszukiwania pozwalają na użycie alternatywnych algorytmów wyszukiwania lub narzędzi zewnętrznych (takich jak "zlokalizuj", itp.)

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
pl: Aktywna

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
pl: Wtyczka

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
pl: Zarejestrowany dla

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
pl: Nazwa pliku

en: Apply current settings to all current configured plugins
pl: Zastosuj bieżące ustawienia do wszystkich aktualnie skonfigurowanych wtyczek

en: When adding a new plugin, automatically go in tweak window
pl: Podczas dodawania nowej wtyczki, automatycznie przejdź do okna ustawień

en: Configuration:
pl: Konfiguracja:

en: Lua library file to use:
pl: Plik biblioteki Lua do użycia:

[ctx: tfrmoptionspluginsgroup.lbpathtoberelativeto.caption]
en: Path to be relative to:
pl: Ścieżka względna do:

en: Plugin filename style when adding a new plugin:
pl: Styl nazwy pliku wtyczki podczas dodawania nowej wtyczki:

en: Pack&er plugins are used to work with archives
pl: Wtyczki &pakera używane są do pracy z archiwami.

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
pl: Aktywna

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
pl: Wtyczka

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
pl: Zarejestrowany dla

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
pl: Nazwa pliku

en: Content plu&gins allow one to display extended file details like mp3 tags or image attributes in file lists, or use them in search and multi-rename tool
pl: Wtyczki &zawartości pozwalają wyświetlać dodatkowe informacje o pliku, jak np. tagi mp3 lub atrybuty obrazu na liście plików, oraz mogą być używane w narzędziach wyszukiwania i wielokrotnej zmiany nazwy.

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
pl: Aktywna

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
pl: Wtyczka

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
pl: Zarejestrowany dla

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
pl: Nazwa pliku

en: Fi&le system plugins allow access to disks inaccessible by operating system or to external devices like Palm/PocketPC.
pl: Wtyczki systemu pli&ków umożliwiają dostęp do dysków niedostępnych dla systemu operacyjnego lub urządzeń zewnętrznych, np. Palm/PocketPC.

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
pl: Aktywna

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
pl: Wtyczka

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
pl: Zarejestrowany dla

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
pl: Nazwa pliku

en: Vie&wer plugins allow one to display file formats like images, spreadsheets, databases etc. in Viewer (F3, Ctrl+Q)
pl: Wtyczki przeglądarki (&Listera) umożliwiają wyświetlanie plików, takich jak obrazy, arkusze kalkulacyjne, bazy danych itp. w Listerze (F3, Ctrl+Q)

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
pl: Aktywna

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
pl: Wtyczka

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
pl: Zarejestrowany dla

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
pl: Nazwa pliku

en: &Beginning (name must start with first typed character)
pl: Po&czątek (nazwa musi rozpoczynać się od pierwszego wpisanego znaku)

en: En&ding (last character before a typed dot . must match)
pl: K&oniec (ostatni znak przed wpisaną kropką . musi pasować)

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.CGPOPTIONS.CAPTION]
en: Options
pl: Opcje

en: Exact name match
pl: Dokładne dopasowywanie nazwy

en: Search case
pl: Wyszukaj wielkość liter

en: Search for these items
pl: Wyszukaj elementy

en: Keep renamed name when unlocking a tab
pl: Zachowaj zmienioną nazwę podczas odblokowywania zakładki

en: Activate target &panel when clicking on one of its Tabs
pl: Aktywuj &panel docelowy po kliknięciu na jego zakładki

en: &Show tab header also when there is only one tab
pl: &Pokaż nazwę zakładki nawet, gdy jest tylko jedna zakładka

en: Close duplicate tabs when closing application
pl: Zamknij zduplikowane zakładki podczas zamykania aplikacji

en: Con&firm close all tabs
pl: Po&twierdź zamknięcie wszystkich zakładek

en: Confirm close locked tabs
pl: Potwierdź zamknięcie zablokowanych zakładek

en: &Limit tab title length to
pl: &Ogranicz długość nazwy zakładki do:

en: Show locked tabs &with an asterisk *
pl: Oznacz zablokowane zakładki za pomocą g&wiazdki *

en: &Tabs on multiple lines
pl: &Zakładki w wielu rzędach

en: Ctrl+&Up opens new tab in foreground
pl: Ctrl+&Up otwiera nową zakładkę w tle

en: Open &new tabs near current tab
pl: Otwórz &nową zakładkę obok obecnie aktywnej

en: Reuse existing tab when possible
pl: Użyj ponownie istniejącej zakładki, jeśli to możliwe

en: Show ta&b close button
pl: Pokaż przycisk zamknięcia za&kładki

en: Always show drive letter in tab title
pl: Zawsze pokaż literę dysku w nazwie zakładki

en: Folder tabs headers
pl: Nagłówki zakładek folderów

en: characters
pl: znaków

en: Action to do when double click on a tab:
pl: Akcja do wykonania po dwukrotnym kliknięciu zakładki:

en: Ta&bs position
pl: Położenie &zakładek

[ctx: TFRMOPTIONSTABSEXTRA.CBDEFAULTEXISTINGTABSTOKEEP.TEXT]
en: None
pl: Brak

[ctx: TFRMOPTIONSTABSEXTRA.CBDEFAULTSAVEDIRHISTORY.TEXT]
en: No
pl: Nie

[ctx: TFRMOPTIONSTABSEXTRA.CBDEFAULTTARGETPANELLEFTSAVED.TEXT]
en: Left
pl: Lewy

[ctx: TFRMOPTIONSTABSEXTRA.CBDEFAULTTARGETPANELRIGHTSAVED.TEXT]
en: Right
pl: Prawy

en: Goto to Favorite Tabs Configuration after resaving
pl: Przejdź do ustawień ulubionych zakładek po ponownym zapisaniu

en: Goto to Favorite Tabs Configuration after saving a new one
pl: Przejdź do ustawień ulubionych zakładek po zapisaniu nowej

en: Enable Favorite Tabs extra options (select target side when restore, etc.)
pl: Włącz dodatkowe opcje ulubionych zakładek (wybierz stronę docelową podczas przywracania, itp.)

en: Default extra settings when saving new Favorite Tabs:
pl: Domyślne dodatkowe ustawienia podczas zapisywania nowych ulubionych zakładek:

en: Folder tabs headers extra
pl: Dodatkowe nagłówki zakładek folderów

en: When restoring tab, existing tabs to keep:
pl: Podczas przywracania zakładki, zachowaj istniejące zakładki:

en: Tabs saved on left will be restored to:
pl: Zakładki zapisane po lewej zostaną przywrócone do:

en: Tabs saved on right will be restored to:
pl: Zakładki zapisane po prawej zostaną przywrócone do:

[ctx: tfrmoptionstabsextra.lblfavoritetabssavedirhistory.caption]
en: Keep saving dir history with Favorite Tabs:
pl: Zachowaj zapisaną historię katalogów w ulubionych zakładkach:

en: Default position in menu when saving a new Favorite Tabs:
pl: Domyślne położenie w menu podczas zapisywania nowych ulubionych zakładek:

[ctx: TFRMOPTIONSTERMINAL.EDRUNINTERMCLOSEPARAMS.HINT]
en: {command} should normally be present here to reflect the command to be run in terminal
pl: {command} powinno być obecne tutaj, aby odzwierciedlić polecenie do uruchomienia w terminalu

[ctx: TFRMOPTIONSTERMINAL.EDRUNINTERMSTAYOPENPARAMS.HINT]
en: {command} should normally be present here to reflect the command to be run in terminal
pl: {command} powinno być obecne tutaj, aby odzwierciedlić polecenie do uruchomienia w terminalu

en: Command for just running terminal:
pl: Polecenie tylko do uruchomienia terminalu:

en: Command for running a command in terminal and close after:
pl: Polecenie do uruchomienia polecenia w terminalu i zamknięciu po:

en: Command for running a command in terminal and stay open:
pl: Polecenie do uruchomienia polecenia w terminalu i pozostawienia otwartym:

[ctx: TFRMOPTIONSTERMINAL.LBRUNINTERMCLOSECMD.CAPTION]
en: Command:
pl: Polecenie:

[ctx: TFRMOPTIONSTERMINAL.LBRUNINTERMCLOSEPARAMS.CAPTION]
en: Parameters:
pl: Parametry:

[ctx: TFRMOPTIONSTERMINAL.LBRUNINTERMSTAYOPENCMD.CAPTION]
en: Command:
pl: Polecenie:

[ctx: TFRMOPTIONSTERMINAL.LBRUNINTERMSTAYOPENPARAMS.CAPTION]
en: Parameters:
pl: Parametry:

[ctx: TFRMOPTIONSTERMINAL.LBRUNTERMCMD.CAPTION]
en: Command:
pl: Polecenie:

[ctx: TFRMOPTIONSTERMINAL.LBRUNTERMPARAMS.CAPTION]
en: Parameters:
pl: Parametry:

en: C&lone button
pl: K&lonuj przycisk

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.BTNDELETEBUTTON.CAPTION]
en: &Delete
pl: &Usuń

en: Edit hot&key
pl: &Edytuj klawisz skrótu

en: &Insert new button
pl: &Wstaw nowy przycisk

en: Select
pl: Wybierz

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.btnother.caption]
en: Other...
pl: Inne...

en: Remove hotke&y
pl: Usuń klawisz &skrótu

en: Suggest
pl: Sugeruj

en: Have DC suggest the tooltip based on button type, command and parameters
pl: Niech DC sugeruje podpowiedź na podstawie typu przycisku, polecenia i parametrów

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.CBFLATBUTTONS.CAPTION]
en: &Flat buttons
pl: &Płaskie przyciski

en: Report errors with commands
pl: Raportuj błędy z poleceń

en: Sho&w captions
pl: P&okaż etykiety

en: Enter command parameters, each in a separate line. Press F1 to see help on parameters.
pl: Wprowadź parametry polecenia, każde w osobnym wierszu. Naciśnij F1, aby wyświetlić pomoc dotyczącą parametrów.

en: Appearance
pl: Wygląd

en: &Bar size:
pl: &Rozmiar paska:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lblexternalcommand.caption]
en: Co&mmand:
pl: Pole&cenie:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.LBLEXTERNALPARAMETERS.CAPTION]
en: Parameter&s:
pl: Para&metry:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.LBLHELPONINTERNALCOMMAND.CAPTION]
en: Help
pl: Pomoc

en: Hot key:
pl: Klawisz skrótu:

en: Ico&n:
pl: &Ikona:

en: Icon si&ze:
pl: Ro&zmiar ikon:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lblinternalcommand.caption]
en: Co&mmand:
pl: Po&lecenie:

en: &Parameters:
pl: &Parametry:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.LBLSTARTPATH.CAPTION]
en: Start pat&h:
pl: Ścieżk&a początkowa:

en: Style:
pl: Styl:

en: &Tooltip:
pl: E&tykietka podpowiedzi:

en: Add toolbar with ALL DC commands
pl: Dodaj pasek narzędzi ze WSZYSTKIMI poleceniami DC

en: for an external command
pl: dla polecenia zewnętrznego

en: for an internal command
pl: dla polecenia wewnętrznego

en: for a separator
pl: dla separatora

en: for a sub-tool bar
pl: dla paska narzędzi podrzędnych

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIBACKUP.CAPTION]
en: Backup...
pl: Kopia zapasowa...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORT.CAPTION]
en: Export...
pl: Eksportuj...

en: Current toolbar...
pl: Bieżący pasek narzędzi...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORTCURRENTTODCBAR.CAPTION]
en: to a Toolbar File (.toolbar)
pl: do pliku paska narzędzi (.toolbar)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORTCURRENTTOTCBARKEEP.CAPTION]
en: to a TC .BAR file (keep existing)
pl: do pliku .BAR TC (zachowaj istniejący)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORTCURRENTTOTCBARNOKEEP.CAPTION]
en: to a TC .BAR file (erase existing)
pl: do pliku .BAR TC (wymaż istniejący)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORTCURRENTTOTCINIKEEP.CAPTION]
en: to a "wincmd.ini" of TC (keep existing)
pl: do "wincmd.ini" z TC (zachowaj istniejący)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORTCURRENTTOTCININOKEEP.CAPTION]
en: to a "wincmd.ini" of TC (erase existing)
pl: do "wincmd.ini" z TC (wymaż istniejący)

en: Top toolbar...
pl: Górny pasek narzędzi...

en: Save a backup of Toolbar
pl: Zapisz kopię zapasową paska narzędzi

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptodcbar.caption]
en: to a Toolbar File (.toolbar)
pl: do pliku paska narzędzi (.toolbar)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptotcbarkeep.caption]
en: to a TC .BAR file (keep existing)
pl: do pliku .BAR TC (zachowaj istniejący)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptotcbarnokeep.caption]
en: to a TC .BAR file (erase existing)
pl: do pliku .BAR TC (wymaż istniejący)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORTTOPTOTCINIKEEP.CAPTION]
en: to a "wincmd.ini" of TC (keep existing)
pl: do "wincmd.ini" z TC (zachowaj istniejący)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORTTOPTOTCININOKEEP.CAPTION]
en: to a "wincmd.ini" of TC (erase existing)
pl: do "wincmd.ini" z TC (wymaż istniejący)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXTERNALCOMMANDAFTERCURRENT.CAPTION]
en: just after current selection
pl: po bieżącym zaznaczeniu

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXTERNALCOMMANDFIRSTELEMENT.CAPTION]
en: as first element
pl: jako pierwszy element

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXTERNALCOMMANDLASTELEMENT.CAPTION]
en: as last element
pl: jako ostatni element

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXTERNALCOMMANDPRIORCURRENT.CAPTION]
en: just prior current selection
pl: przed bieżącym zaznaczeniem

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORT.CAPTION]
en: Import...
pl: Importuj...

en: Restore a backup of Toolbar
pl: Przywróć kopię zapasową paska narzędzi

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTBACKUPADDCURRENT.CAPTION]
en: to add to current toolbar
pl: aby dodać do bieżącego paska narzędzi

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTBACKUPADDMENUCURRENT.CAPTION]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
pl: aby dodać nowy pasek narzędzi do bieżącego paska narzędzi

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTBACKUPADDMENUTOP.CAPTION]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
pl: aby dodać nowy pasek narzędzi do górnego paska narzędzi

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTBACKUPADDTOP.CAPTION]
en: to add to top toolbar
pl: aby dodać do górnego paska narzędzi

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTBACKUPREPLACETOP.CAPTION]
en: to replace top toolbar
pl: aby zastąpić górny pasek narzędzi

en: from a Toolbar File (.toolbar)
pl: z pliku paska narzędzi (.toolbar)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbaraddcurrent.caption]
en: to add to current toolbar
pl: aby dodać do bieżącego paska narzędzi

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbaraddmenucurrent.caption]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
pl: aby dodać nowy pasek narzędzi do bieżącego paska narzędzi

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbaraddmenutop.caption]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
pl: aby dodać nowy pasek narzędzi do górnego paska narzędzi

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbaraddtop.caption]
en: to add to top toolbar
pl: aby dodać do górnego paska narzędzi

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbarreplacetop.caption]
en: to replace top toolbar
pl: aby zastąpić górny pasek narzędzi

en: from a single TC .BAR file
pl: z pojedynczego pliku .BAR TC

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTTCBARADDCURRENT.CAPTION]
en: to add to current toolbar
pl: aby dodać do bieżącego paska narzędzi

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTTCBARADDMENUCURRENT.CAPTION]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
pl: aby dodać nowy pasek narzędzi do bieżącego paska narzędzi

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTTCBARADDMENUTOP.CAPTION]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
pl: aby dodać nowy pasek narzędzi do górnego paska narzędzi

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTTCBARADDTOP.CAPTION]
en: to add to top toolbar
pl: aby dodać do górnego paska narzędzi

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTTCBARREPLACETOP.CAPTION]
en: to replace top toolbar
pl: aby zastąpić górny pasek narzędzi

en: from "wincmd.ini" of TC...
pl: z "wincmd.ini" TC...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTTCINIADDCURRENT.CAPTION]
en: to add to current toolbar
pl: aby dodać do bieżącego paska narzędzi

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTTCINIADDMENUCURRENT.CAPTION]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
pl: aby dodać nowy pasek narzędzi do bieżącego paska narzędzi

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTTCINIADDMENUTOP.CAPTION]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
pl: aby dodać nowy pasek narzędzi do górnego paska narzędzi

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTTCINIADDTOP.CAPTION]
en: to add to top toolbar
pl: aby dodać do górnego paska narzędzi

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTTCINIREPLACETOP.CAPTION]
en: to replace top toolbar
pl: aby zastąpić górny pasek narzędzi

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIINTERNALCOMMANDAFTERCURRENT.CAPTION]
en: just after current selection
pl: po bieżącym zaznaczeniu

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIINTERNALCOMMANDFIRSTELEMENT.CAPTION]
en: as first element
pl: jako pierwszy element

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIINTERNALCOMMANDLASTELEMENT.CAPTION]
en: as last element
pl: jako ostatni element

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIINTERNALCOMMANDPRIORCURRENT.CAPTION]
en: just prior current selection
pl: przed bieżącym zaznaczeniem

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MISEARCHANDREPLACE.CAPTION]
en: Search and replace...
pl: Znajdź i zamień...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatoraftercurrent.caption]
en: just after current selection
pl: po bieżącym zaznaczeniu

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatorfirstitem.caption]
en: as first element
pl: jako pierwszy element

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatorlastelement.caption]
en: as last element
pl: jako ostatni element

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatorpriorcurrent.caption]
en: just prior current selection
pl: przed bieżącym zaznaczeniem

en: in all of all the above...
pl: we wszystkich powyższych...

en: in all commands...
pl: we wszystkich poleceniach...

en: in all icon names...
pl: we wszystkich nazwach ikon...

en: in all parameters...
pl: we wszystkich parametrach...

en: in all start path...
pl: we wszystkich ścieżkach początkowych...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MISUBTOOLBARAFTERCURRENT.CAPTION]
en: just after current selection
pl: po bieżącym zaznaczeniu

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MISUBTOOLBARFIRSTELEMENT.CAPTION]
en: as first element
pl: jako pierwszy element

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MISUBTOOLBARLASTELEMENT.CAPTION]
en: as last element
pl: jako ostatni element

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MISUBTOOLBARPRIORCURRENT.CAPTION]
en: just prior current selection
pl: przed bieżącym zaznaczeniem

en: Space
pl: Spacja

en: Button type
pl: Typ przycisku

en: Apply current settings to all configured filenames and paths
pl: Zastosuj bieżące ustawienia do wszystkich skonfigurowanych nazw plików i ścieżek

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.ckbtoolbarcommand.caption]
en: Commands
pl: Polecenia

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.ckbtoolbaricons.caption]
en: Icons
pl: Ikony

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.ckbtoolbarstartpath.caption]
en: Starting paths
pl: Ścieżki początkowe

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.gbtoolbaroptionsextra.caption]
en: Paths
pl: Ścieżki

en: Do this for files and paths for:
pl: Zrób to dla plików i ścieżek dla:

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.lbpathtoberelativeto.caption]
en: Path to be relative to:
pl: Ścieżka względna do:

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.lbtoolbarfilenamestyle.caption]
en: Way to set paths when adding elements for icons, commands and starting paths:
pl: Sposób ustawiania ścieżek podczas dodawania elementów do ikon, poleceń i ścieżek początkowych:

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBASE.BTNRELATIVETOOLPATH.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
pl: Niektóre funkcje do wyboru odpowiedniej ścieżki

en: &Keep terminal window open after executing program
pl: &Zachowaj otwarte okno terminalu po wykonaniu programu

en: &Execute in terminal
pl: &Wykonaj w terminalu

en: &Use external program
pl: &Użyj programu zewnętrznego

en: A&dditional parameters
pl: &Dodatkowe parametry

en: &Path to program to execute
pl: Ścieżka do uruchomienia &programu

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnaddtooltipsfiletype.caption]
en: A&dd
pl: &Dodaj

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnapplytooltipsfiletype.caption]
en: A&pply
pl: &Zastosuj

[ctx: tfrmoptionstooltips.btncopytooltipsfiletype.caption]
en: Cop&y
pl: &Kopiuj

[ctx: tfrmoptionstooltips.btndeletetooltipsfiletype.caption]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.BTNFIELDSSEARCHTEMPLATE.HINT]
en: Template...
pl: Szablon...

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnrenametooltipsfiletype.caption]
en: &Rename
pl: Zmień &nazwę

[ctx: tfrmoptionstooltips.btntooltipother.caption]
en: Oth&er...
pl: &Inne...

en: Tooltip configuration for selected file type:
pl: Konfiguracja etykietki podpowiedzi dla wybranego typu pliku:

en: General options about tooltips:
pl: Ogólne opcje dotyczące etykietek podpowiedzi:

en: &Show tooltip for files in the file panel
pl: &Pokaż etykietki podpowiedzi dla plików w panelu plików

en: Category &hint:
pl: &Wskazówka kategorii:

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.LBLFIELDSMASK.CAPTION]
en: Category &mask:
pl: &Maska kategorii:

en: Tooltip hiding delay:
pl: Opóźnienie ukrywania podpowiedzi:

en: Tooltip showing mode:
pl: Tryb wyświetlania podpowiedzi:

en: &File types:
pl: Typy &plików:

en: Discard Modifications
pl: Odrzuć zmiany

[ctx: tfrmoptionstooltips.mitooltipsfiletypeexport.caption]
en: Export...
pl: Eksportuj...

[ctx: tfrmoptionstooltips.mitooltipsfiletypeimport.caption]
en: Import...
pl: Importuj...

en: Sort Tooltip File Types
pl: Sortuj typy plików etykietek podpowiedzi

en: With double-click on the bar on top of a file panel
pl: Z dwukrotnym kliknięciem na pasku u góry panelu plików

[ctx: tfrmoptionstreeviewmenu.ckbdirectoryhotlistfrommenucommand.caption]
en: With the menu and internal command
pl: Z menu i poleceniem wewnętrznym

en: Double click in tree select and exit
pl: Podwójne kliknięcie myszy w drzewie, spowoduje zachowanie "wybierz i wyjdź"

[ctx: TFRMOPTIONSTREEVIEWMENU.CKBFAVORITATABSFROMMENUCOMMAND.CAPTION]
en: With the menu and internal command
pl: Z menu i poleceniem wewnętrznym

en: With double-click on a tab (if configured for it)
pl: Z dwukrotnym kliknięciem na karcie (jeśli jest skonfigurowana dla niego)

en: When using the keyboard shortcut, it will exit the window returning the current choice
pl: Użycie skrótu klawiaturowego, spowoduje wyjście z okna zwracając bieżący wybór

en: Single mouse click in tree select and exit
pl: Pojedyncze kliknięcie myszy w drzewie, spowoduje zachowanie "wybierz i wyjdź"

en: Use it for Command Line History
pl: Użyj do historii wiersza poleceń

en: Use it for the Dir History
pl: Użyj do historii katalogów

en: Use it for the View History (Visited paths for active view)
pl: Użyj do wyświetlenia historii (Odwiedzone ścieżki dla aktywnego widoku)

en: Behavior regarding selection:
pl: Zachowanie dotyczące wyboru:

en: Tree View Menus related options:
pl: Opcje związane z menu widoku drzewa:

en: Where to use Tree View Menus:
pl: Gdzie można używać menu widoku drzewa:

en: *NOTE: Regarding the options like the case sensitivity, ignoring accents or not, these are saved and restored individually for each context from a usage and session to another.
pl: *UWAGA: Jeśli chodzi o opcje, takie jak uwzględnianie wielkości liter, ignorowanie akcentów lub nie, są one zapisywane i przywracane indywidualnie, dla każdego kontekstu z użycia i sesji do innych.

en: With Directory Hotlist:
pl: Z ulubionymi katalogami:

en: With Favorite Tabs:
pl: Z ulubionymi zakładkami:

en: With History:
pl: Z historią:

en: Use and display keyboard shortcut for choosing items
pl: Użyj i wyświetl skrót klawiaturowy dla wybranych elementów

en: Font
pl: Czcionka

en: Layout and colors options:
pl: Opcje układu i kolorów:

en: Background color:
pl: Kolor tła:

en: Cursor color:
pl: Kolor kursora:

en: Found text color:
pl: Kolor znalezionego tekstu:

en: Found text under cursor:
pl: Znaleziony tekst pod kursorem:

en: Normal text color:
pl: Kolor zwykłego tekstu:

en: Normal text under cursor:
pl: Zwykły tekst pod kursorem:

en: Tree View Menu Preview:
pl: Podgląd menu widoku drzewa:

en: Secondary text color:
pl: Kolor drugiego tekstu:

en: Secondary text under cursor:
pl: Kolor drugiego tekstu pod kursorem:

en: Shortcut color:
pl: Kolor skrótu:

en: Shortcut under cursor:
pl: Skrót pod kursorem:

en: Unselectable text color:
pl: Kolor niewybranego tekstu:

en: Unselectable under cursor:
pl: Niewybrane pod kursorem:

en: Change color on left and you'll see here a preview of what your Tree View Menus will look likes with this sample.
pl: Zmień kolor po lewej, a zobaczysz tutaj podgląd tego, jak Twój widok drzewa będzie wyglądał z tym przykładem.

en: Internal viewer options
pl: Opcje przeglądarki wewnętrznej

en: &Number of columns in book viewer
pl: &Liczba kolumn w podglądzie książki

[ctx: tfrmpackdlg.btnconfig.caption]
en: Con&figure
pl: &Konfiguruj

en: Pack files
pl: Spakuj pliki

en: C&reate separate archives, one per selected file/dir
pl: &Utwórz oddzielne archiwa, po jednym dla każdego zaznaczonego pliku/katalogu

en: Create self e&xtracting archive
pl: Utwórz samo&rozpakowujące się archiwum

[ctx: tfrmpackdlg.cbencrypt.caption]
en: Encr&ypt
pl: &Szyfruj

en: Mo&ve to archive
pl: &Przenieś do archiwum

en: &Multiple disk archive
pl: Archiwum &wieloczęściowe

en: P&ut in the TAR archive first
pl: Najpierw &umieść w archiwum TAR

en: Also &pack path names (only recursed)
pl: &Spakuj także ścieżki dostępu (tylko dla podkatalogów)

en: Pack file(s) to the file:
pl: Spakuj plik(i) do pliku:

en: Packer
pl: Paker

[ctx: TFRMPACKINFODLG.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
pl: &Zamknij

en: Unpack &all and execute
pl: Rozpakuj &wszystkie i uruchom

en: &Unpack and execute
pl: &Rozpakuj i uruchom

en: Properties of packed file
pl: Właściwości spakowanego pliku

en: Attributes:
pl: Atrybuty:

en: Compression ratio:
pl: Stopień kompresji:

en: Date:
pl: Data:

en: Method:
pl: Metoda:

en: Original size:
pl: Rozmiar oryginalny:

en: File:
pl: Plik:

en: Packed size:
pl: Rozmiar po spakowaniu:

en: Packer:
pl: Paker:

en: Time:
pl: Czas:

en: Print configuration
pl: Konfiguracja drukowania

en: Margins (mm)
pl: Marginesy (mm)

en: &Bottom:
pl: &Dolny:

en: &Left:
pl: &Lewy:

en: &Right:
pl: &Prawy:

en: &Top:
pl: &Górny:

en: Close filter panel
pl: Zamknij panel filtra

en: Enter text to search for or filter by
pl: Wpisz tekst do wyszukania lub filtrowania

en: Case Sensitive
pl: Uwzględniaj wielkość liter

en: D
pl: K

[ctx: TFRMQUICKSEARCH.SBDIRECTORIES.HINT]
en: Directories
pl: Katalogi

en: F
pl: P

[ctx: TFRMQUICKSEARCH.SBFILES.HINT]
en: Files
pl: Pliki

en: Match Beginning
pl: Dopasuj początek

en: Match Ending
pl: Dopasuj koniec

en: Filter
pl: Filtr

en: Toggle between search or filter
pl: Przełączanie między wyszukiwaniem lub filtrowaniem

en: &More rules
pl: &Więcej reguł

en: L&ess rules
pl: &Mniej reguł

en: Use &content plugins, combine with:
pl: Użyj wtyczek &zawartości, w połączeniu z:

[ctx: TFRMSEARCHPLUGIN.HEADERCONTROL.SECTIONS[0].TEXT]
en: Plugin
pl: Wtyczka

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[1].text]
en: Field
pl: Pole

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[3].text]
en: Value
pl: Wartość

en: &AND (all match)
pl: &ORAZ (wszystkie dopasowane)

en: &OR (any match)
pl: &LUB (dowolne dopasowanie)

[ctx: tfrmselectduplicates.btnapply.caption]
en: &Apply
pl: &Zastosuj

[ctx: tfrmselectduplicates.btncancel.caption]
en: &Cancel
pl: &Anuluj

[ctx: tfrmselectduplicates.btnexcludemask.hint]
en: Template...
pl: Szablon...

[ctx: tfrmselectduplicates.btnincludemask.hint]
en: Template...
pl: Szablon...

en: Select duplicate files
pl: Wybierz zduplikowane pliki

en: &Leave at least one file in each group unselected:
pl: &Pozostaw co najmniej jeden plik w każdej grupie niezaznaczony:

en: &Remove selection by name/extension:
pl: &Usuń zaznaczenie według nazwy/rozszerzenia:

en: Select by &name/extension:
pl: Wybierz według &nazwy/rozszerzenia:

[ctx: tfrmselectpathrange.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: Count from
pl: Zlicz od

[ctx: tfrmselectpathrange.lblresult.caption]
en: Result:
pl: Wynik:

en: &Select the directories to insert (you may select more than one)
pl: &Wybierz katalogi do wstawienia (możesz wybrać więcej niż jeden)

[ctx: tfrmselectpathrange.rbfirstfromend.caption]
en: The en&d
pl: &Koniec

[ctx: tfrmselectpathrange.rbfirstfromstart.caption]
en: The sta&rt
pl: &Początek

[ctx: tfrmselecttextrange.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: Count first from
pl: Zlicz pierwsze od

en: Count last from
pl: Zlicz ostatnie od

en: Range description
pl: Opis zakresu

[ctx: tfrmselecttextrange.lblresult.caption]
en: Result:
pl: Wynik:

en: &Select the characters to insert:
pl: &Wybierz znaki do wstawienia:

en: [&First:Last]
pl: [&Pierwszy:Ostatni]

en: [First,&Length]
pl: [Pierwszy,&Długość]

[ctx: tfrmselecttextrange.rbfirstfromend.caption]
en: The en&d
pl: &Koniec

[ctx: tfrmselecttextrange.rbfirstfromstart.caption]
en: The sta&rt
pl: &Początek

en: The &end
pl: Koni&ec

en: The s&tart
pl: P&oczątek

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: Change attributes
pl: Zmień atrybuty

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CBSTICKY.CAPTION]
en: Sticky
pl: Przyklejony

en: Archive
pl: Archiwizowany

[ctx: tfrmsetfileproperties.chkcreationtime.caption]
en: Created:
pl: Utworzony:

en: Hidden
pl: Ukryty

[ctx: tfrmsetfileproperties.chklastaccesstime.caption]
en: Accessed:
pl: Dostępny:

[ctx: tfrmsetfileproperties.chklastwritetime.caption]
en: Modified:
pl: Zmodyfikowany:

en: Read only
pl: Tylko do odczytu

en: Including subfolders
pl: Z podkatalogami

[ctx: tfrmsetfileproperties.chksystem.caption]
en: System
pl: Systemowy

en: Timestamp properties
pl: Właściwości sygnatury czasowej

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.GBUNIXATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
pl: Atrybuty

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.GBWINATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
pl: Atrybuty

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
pl: Bity:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
pl: Grupa

[ctx: tfrmsetfileproperties.lblattrinfo.caption]
en: (gray field means unchanged value)
pl: (szare pole oznacza niezmienioną wartość)

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
pl: Inne

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
pl: Właściciel

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRTEXTSTR.CAPTION]
en: Text:
pl: Tekst:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
pl: Wykonywalny

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLMODEINFO.CAPTION]
en: (gray field means unchanged value)
pl: (szare pole oznacza niezmienioną wartość)

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLOCTAL.CAPTION]
en: Octal:
pl: Ósemkowo:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
pl: Odczyt

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
pl: Zapis

en: &Sort
pl: &Sortuj

[ctx: tfrmsortanything.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: Drag and drop elements to sort them
pl: Przeciągnij i upuść elementy, aby je posortować

[ctx: TFRMSPLITTER.BTNRELATIVEFTCHOICE.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
pl: Niektóre funkcje do wyboru odpowiedniej ścieżki

en: Splitter
pl: Rozdzielacz

en: Require a CRC32 verification file
pl: Wymagaj pliku weryfikacyjnego CRC32

en: Size and number of parts
pl: Rozmiar i liczba części

en: Split the file to directory:
pl: Podziel plik do katalogu:

en: &Number of parts
pl: &Liczba części

en: &Bytes
pl: &Bajty

en: &Gigabytes
pl: &Gigabajty

en: &Kilobytes
pl: &Kilobajty

en: &Megabytes
pl: &Megabajty

[ctx: TFRMSTARTINGSPLASH.LBLBUILD.CAPTION]
en: Build
pl: Kompilacja

[ctx: tfrmstartingsplash.lblcommit.caption]
en: Commit
pl: Zatwierdzenie

en: Operating System
pl: System operacyjny

en: Platform
pl: Platforma

[ctx: TFRMSTARTINGSPLASH.LBLREVISION.CAPTION]
en: Revision
pl: Wydanie

[ctx: TFRMSTARTINGSPLASH.LBLVERSION.CAPTION]
en: Version
pl: Wersja

en: WidgetsetVer
pl: Wersja zastawu widżetów

[ctx: TFRMSYMLINK.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: Create symbolic link
pl: Utwórz link symboliczny

en: Use &relative path when possible
pl: Jeśli to możliwe, użyj ścieżki &względnej

[ctx: TFRMSYMLINK.LBLEXISTINGFILE.CAPTION]
en: &Destination that the link will point to
pl: Miejsce &docelowe, które będzie wskazywał link

[ctx: TFRMSYMLINK.LBLLINKTOCREATE.CAPTION]
en: &Link name
pl: Nazwa &linku

en: Delete on both sides
pl: Usuń po obu stronach

en: <- Delete left
pl: <- Usuń lewy

en: -> Delete right
pl: -> Usuń prawy

en: Remove selection
pl: Usuń zaznaczenie

en: Select for copying (default direction)
pl: Wybierz do kopiowania (domyślny kierunek)

en: Select for copying -> (left to right)
pl: Wybierz do kopiowania -> (z lewej na prawą)

en: Reverse copy direction
pl: Odwróć kierunek kopiowania

en: Select for copying <- (right to left)
pl: Wybierz do kopiowania <- (z prawej na lewą)

en: Select for deleting <-> (both)
pl: Wybierz do usunięcia <-> (oba)

en: Select for deleting <- (left)
pl: Wybierz do usunięcia <- (z lewej)

en: Select for deleting -> (right)
pl: Wybierz do usunięcia -> (z prawej)

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btnclose.caption]
en: Close
pl: Zamknij

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btncompare.caption]
en: Compare
pl: Porównaj

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btnsearchtemplate.hint]
en: Template...
pl: Szablon...

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btnsynchronize.caption]
en: Synchronize
pl: Synchronizuj

en: Synchronize directories
pl: Synchronizuj katalogi

en: asymmetric
pl: Asymetrycznie

en: by content
pl: Wg zawartości

en: ignore date
pl: Ignoruj datę

en: only selected
pl: Tylko zaznaczone

en: Subdirs
pl: Podkatalogi

en: Show:
pl: Pokaż:

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[0].TITLE.CAPTION]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[1].TITLE.CAPTION]
en: Size
pl: Rozmiar

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[2].TITLE.CAPTION]
en: Date
pl: Data

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[4].TITLE.CAPTION]
en: Date
pl: Data

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[5].TITLE.CAPTION]
en: Size
pl: Rozmiar

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[6].TITLE.CAPTION]
en: Name
pl: Nazwa

en: (in main window)
pl: (w głównym oknie)

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.MENUITEMCOMPARE.CAPTION]
en: Compare
pl: Porównaj

en: View left
pl: Podgląd lewego

en: View right
pl: Podgląd prawego

en: duplicates
pl: podwójne

en: singles
pl: pojedyncze

en: Please press "Compare" to start
pl: Naciśnij przycisk "Porównaj", aby rozpocząć

[ctx: TFRMSYNCDIRSPERFORMDLG.CAPTION]
en: Synchronize
pl: Synchronizuj

en: Confirm overwrites
pl: Potwierdź nadpisanie

[ctx: tfrmtreeviewmenu.caption]
en: Tree View Menu
pl: Widok drzewa

en: Select your hot directory:
pl: Wybierz swój ulubiony katalog:

en: Search is case sensitive
pl: Wyszukiwanie uwzględnia wielkość liter

en: Full collapse
pl: Zwiń wszystko

en: Full expand
pl: Rozwiń wszystko

en: Search ignore accents and ligatures
pl: Wyszukiwanie ignoruje akcenty i ligatury

en: Search is not case sensitive
pl: Wyszukiwanie nie uwzględnia wielkości liter

en: Search is strict regarding accents and ligatures
pl: Wyszukiwanie ściśle dotyczy akcentów i ligatur

en: Don't show the branch content "just" because the searched string is found in the branche name
pl: Nie pokazuj zawartości gałęzi, "tylko dlatego", że wyszukiwany ciąg znajduje się w nazwie gałęzi

en: If searched string is found in a branch name, show the whole branch even if elements don't match
pl: Jeżeli poszukiwany ciąg znajduje się w nazwie gałęzi, pokaż całą gałąź, nawet jeśli elementy nie pasują do siebie

en: Close Tree View Menu
pl: Zamknij widok drzewa

[ctx: TFRMTREEVIEWMENU.TBCONFIGURATIONTREEVIEWMENUS.HINT]
en: Configuration of Tree View Menu
pl: Konfiguracja widoku drzewa

[ctx: TFRMTREEVIEWMENU.TBCONFIGURATIONTREEVIEWMENUSCOLORS.HINT]
en: Configuration of Tree View Menu Colors
pl: Konfiguracja kolorów widoku drzewa

en: A&dd new
pl: &Dodaj nowy

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: C&hange
pl: &Zmień

[ctx: tfrmtweakplugin.btndefault.caption]
en: De&fault
pl: &Domyślny

[ctx: tfrmtweakplugin.btnrelativeplugin1.hint]
en: Some functions to select appropriate path
pl: Niektóre funkcje do wyboru odpowiedniej ścieżki

[ctx: tfrmtweakplugin.btnrelativeplugin2.hint]
en: Some functions to select appropriate path
pl: Niektóre funkcje do wyboru odpowiedniej ścieżki

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.BTNREMOVE.CAPTION]
en: &Remove
pl: &Usuń

en: Tweak plugin
pl: Ustawienia wtyczki

en: De&tect archive type by content
pl: &Wykryj typ archiwum wg zawartości

en: Can de&lete files
pl: Możliwość &usunięcia pliku z archiwum

en: Supports e&ncryption
pl: Wsparcie &szyfrowania

en: Sho&w as normal files (hide packer icon)
pl: Pokazuj jako zwykły plik (nie pokazuj ikony archiwum)

en: Supports pac&king in memory
pl: Wsparcie pakowania w pamięci

en: Can &modify existing archives
pl: Pozwól na &modyfikację archiwum

en: &Archive can contain multiple files
pl: &Archiwum może zawierać kilka plików

en: Can create new archi&ves
pl: Może tworzyć nowe archi&wum

en: S&upports the options dialogbox
pl: &Z oknem dialogowym

en: Allow searchin&g for text in archives
pl: Pozwala przeszukiwać archiwa

en: &Description:
pl: &Opis:

en: D&etect string:
pl: &Wykryj łańcuch (string):

en: &Extension:
pl: &Rozszerzenie:

en: Flags:
pl: Flagi:

[ctx: tfrmtweakplugin.lblname.caption]
en: &Name:
pl: &Nazwa:

[ctx: tfrmtweakplugin.lblplugin.caption]
en: &Plugin:
pl: &Wtyczka:

[ctx: tfrmtweakplugin.lblplugin2.caption]
en: &Plugin:
pl: &Wtyczka:

en: About Viewer...
pl: O listerze...

en: Displays the About message
pl: Wyświetla komunikat "O..."

en: Auto Reload
pl: Automatyczne ponowne załadowanie

en: Change encoding
pl: Zmień kodowanie

[ctx: tfrmviewer.actcopyfile.caption]
en: Copy File
pl: Kopiuj plik

[ctx: TFRMVIEWER.ACTCOPYFILE.HINT]
en: Copy File
pl: Kopiuj plik

[ctx: TFRMVIEWER.ACTCOPYTOCLIPBOARD.CAPTION]
en: Copy To Clipboard
pl: Kopiuj do schowka

en: Copy To Clipboard Formatted
pl: Kopiuj do schowka sformatowane

[ctx: tfrmviewer.actdeletefile.caption]
en: Delete File
pl: Usuń plik

[ctx: TFRMVIEWER.ACTDELETEFILE.HINT]
en: Delete File
pl: Usuń plik

[ctx: TFRMVIEWER.ACTEXITVIEWER.CAPTION]
en: E&xit
pl: Za&kończ

[ctx: TFRMVIEWER.ACTFIND.CAPTION]
en: Find
pl: Znajdź

[ctx: TFRMVIEWER.ACTFINDNEXT.CAPTION]
en: Find next
pl: Znajdź następny

[ctx: TFRMVIEWER.ACTFINDPREV.CAPTION]
en: Find previous
pl: Znajdź poprzedni

[ctx: TFRMVIEWER.ACTFULLSCREEN.CAPTION]
en: Full Screen
pl: Pełny ekran

[ctx: tfrmviewer.actgotoline.caption]
en: Goto Line...
pl: Przejdź do wiersza...

[ctx: tfrmviewer.actgotoline.hint]
en: Goto Line
pl: Przejdź do wiersza

en: Center
pl: Wyśrodkuj

en: &Next
pl: &Następny

en: Load Next File
pl: Wczytaj następny plik

en: &Previous
pl: &Poprzedni

en: Load Previous File
pl: Wczytaj poprzedni plik

en: Mirror Horizontally
pl: Lustro w poziomie

en: Mirror
pl: Lustro

en: Mirror Vertically
pl: Lustro w pionie

[ctx: tfrmviewer.actmovefile.caption]
en: Move File
pl: Przenieś plik

[ctx: TFRMVIEWER.ACTMOVEFILE.HINT]
en: Move File
pl: Przenieś plik

[ctx: tfrmviewer.actpreview.caption]
en: Preview
pl: Podgląd

en: P&rint...
pl: D&rukuj...

en: Print &setup...
pl: &Ustawienia wydruku...

[ctx: TFRMVIEWER.ACTRELOAD.CAPTION]
en: Reload
pl: Wczytaj ponownie

en: Reload current file
pl: Wczytaj ponownie bieżący plik

en: + 180
pl: Obróć o 180°

en: Rotate 180 degrees
pl: Obróć o 180°

en: - 90
pl: Obróć o 270°

en: Rotate -90 degrees
pl: Obróć o 270°

en: + 90
pl: Obróć o 90°

en: Rotate +90 degrees
pl: Obróć o 90°

[ctx: TFRMVIEWER.ACTSAVE.CAPTION]
en: Save
pl: Zapisz

[ctx: tfrmviewer.actsaveas.caption]
en: Save As...
pl: Zapisz jako...

en: Save File As...
pl: Zapisz plik jako...

[ctx: TFRMVIEWER.ACTSCREENSHOT.CAPTION]
en: Screenshot
pl: Zrzut ekranu

en: Delay 3 sec
pl: Opóźnienie 3 sek

en: Delay 5 sec
pl: Opóźnienie 5 sek

[ctx: TFRMVIEWER.ACTSELECTALL.CAPTION]
en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Show as &Bin
pl: Pokaż w widoku &binarnym

en: Show as B&ook
pl: Pokaż jako &książkę

en: Show as &Dec
pl: Pokaż w zapisie &dziesiętnym

en: Show as &Hex
pl: Pokaż w zapisie &szesnastkowym

en: Show as &Text
pl: Pokaż jako &tekst

en: Show as &Wrap text
pl: Tekst z &zawijaniem wierszy

en: Show text c&ursor
pl: Pokaż k&ursor tekstowy

en: Code
pl: Kod

[ctx: tfrmviewer.actshowgraphics.caption]
en: Graphics
pl: Grafika

en: Office XML (text only)
pl: Office XML (tylko tekst)

[ctx: TFRMVIEWER.ACTSHOWPLUGINS.CAPTION]
en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Show transparenc&y
pl: Pokaż przezrocz&ystość

en: Stretch
pl: Rozciągnij

en: Stretch Image
pl: Rozciągnij obrazek

en: Stretch only large
pl: Rozciągnij tylko duże

[ctx: tfrmviewer.actundo.caption]
en: Undo
pl: Cofnij

[ctx: tfrmviewer.actundo.hint]
en: Undo
pl: Cofnij

en: &Wrap text
pl: &Zawijaj tekst

en: Zoom
pl: Powiększenia

[ctx: tfrmviewer.actzoomin.caption]
en: Zoom In
pl: Powiększ

[ctx: tfrmviewer.actzoomin.hint]
en: Zoom In
pl: Powiększ

[ctx: tfrmviewer.actzoomout.caption]
en: Zoom Out
pl: Zmniejsz

[ctx: tfrmviewer.actzoomout.hint]
en: Zoom Out
pl: Zmniejsz

en: Crop
pl: Przytnij

[ctx: tfrmviewer.btnfullscreen.hint]
en: Full Screen
pl: Pełny ekran

en: Export Frame
pl: Eksportuj ramkę

en: Highlight
pl: Wyróżnij

en: Next Frame
pl: Następna ramka

en: Paint
pl: Maluj

en: Previous Frame
pl: Poprzednia ramka

en: Red Eyes
pl: Czerwone oczy

en: Resize
pl: Zmień rozmiar

en: Slide Show
pl: Pokaz slajdów

[ctx: tfrmviewer.caption]
en: Viewer
pl: Lister

[ctx: tfrmviewer.miabout.caption]
en: About
pl: O programie

[ctx: tfrmviewer.miedit.caption]
en: &Edit
pl: &Edytuj

en: Ellipse
pl: Elipsa

[ctx: tfrmviewer.miencoding.caption]
en: En&coding
pl: &Kodowanie

[ctx: tfrmviewer.mifile.caption]
en: &File
pl: &Plik

en: &Image
pl: &Obraz

en: Pen
pl: Ołówek

en: Rect
pl: Prostokąt

en: Rotate
pl: Obróć

[ctx: tfrmviewer.miscreenshot.caption]
en: Screenshot
pl: Zrzut ekranu

[ctx: tfrmviewer.miview.caption]
en: &View
pl: &Podgląd

[ctx: tfrmviewer.mnuplugins.caption]
en: Plugins
pl: Wtyczki

[ctx: tfrmviewoperations.btnstartpause.caption]
en: &Start
pl: &Rozpocznij

en: S&top
pl: &Zatrzymaj

[ctx: tfrmviewoperations.caption]
en: File operations
pl: Operacje na plikach

en: Always on top
pl: Zawsze na wierzchu

en: &Use "drag && drop" to move operations between queues
pl: &Użyj metody "przeciągnij i upuść", aby przenieść operacje między kolejkami

[ctx: tfrmviewoperations.mnucanceloperation.caption]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: tfrmviewoperations.mnucancelqueue.caption]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: tfrmviewoperations.mnunewqueue.caption]
en: New queue
pl: Nowa kolejka

[ctx: tfrmviewoperations.mnuoperationshowdetached.caption]
en: Show in detached window
pl: Pokaż w oddzielnym oknie

en: Put first in queue
pl: Umieść na początku kolejki

en: Put last in queue
pl: Umieść na końcu kolejki

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue.caption]
en: Queue
pl: Kolejka

en: Out of queue
pl: Usuń z kolejki

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue1.caption]
en: Queue 1
pl: Kolejka 1

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue2.caption]
en: Queue 2
pl: Kolejka 2

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue3.caption]
en: Queue 3
pl: Kolejka 3

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue4.caption]
en: Queue 4
pl: Kolejka 4

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue5.caption]
en: Queue 5
pl: Kolejka 5

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueueshowdetached.caption]
en: Show in detached window
pl: Pokaż w oddzielnym oknie

en: &Pause all
pl: &Wstrzymaj wszystko

[ctx: tgiocopymoveoperationoptionsui.cbfollowlinks.caption]
en: Fo&llow links
pl: Ś&ledź linki

[ctx: tgiocopymoveoperationoptionsui.lbldirectoryexists.caption]
en: When dir&ectory exists
pl: Gdy &katalog istnieje

[ctx: tgiocopymoveoperationoptionsui.lblfileexists.caption]
en: When file exists
pl: Gdy plik istnieje

[ctx: tmultiarchivecopyoperationoptionsui.lblfileexists.caption]
en: When file exists
pl: Gdy plik istnieje

[ctx: ttfrmconfirmcommandline.btncancel.caption]
en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: Command line:
pl: Wiersz polecenia:

[ctx: ttfrmconfirmcommandline.lbleparameters.editlabel.caption]
en: Parameters:
pl: Parametry:

en: Start path:
pl: Ścieżka początkowa:

[ctx: twcxarchivecopyoperationoptionsui.btnconfig.caption]
en: Con&figure
pl: &Konfiguruj

[ctx: twcxarchivecopyoperationoptionsui.cbencrypt.caption]
en: Encr&ypt
pl: &Szyfruj

[ctx: twcxarchivecopyoperationoptionsui.lblfileexists.caption]
en: When file exists
pl: Gdy plik istnieje

[ctx: twfxplugincopymoveoperationoptionsui.cbcopytime.caption]
en: Copy d&ate/time
pl: Kopiuj datę/czas

en: Work in background (separate connection)
pl: Praca w tle (oddzielne połączenie)

[ctx: twfxplugincopymoveoperationoptionsui.lblfileexists.caption]
en: When file exists
pl: Gdy plik istnieje

en: á;â;à;å;ã;ä;ç;é;ê;è;ë;í;î;ì;ï;ñ;ó;ô;ò;ø;õ;ö;ú;û;ù;ü;ÿ;Á;Â;À;Å;Ã;Ä;Ç;É;Ê;È;Ë;Í;Í;Ì;Ï;Ñ;Ó;Ô;Ø;Õ;Ö;ß;Ú;Û;Ù;Ü;Ÿ;¿;¡;œ;æ;Æ;Œ
pl: á;â;à;å;ã;ä;ç;é;ê;è;ë;í;î;ì;ï;ñ;ó;ô;ò;ø;õ;ö;ú;û;ù;ü;ÿ;Á;Â;#195€;Å;Ã;Ä;Ç;É;Ê;È;Ë;Í;Í;Ì;Ï;Ñ;Ó;Ô;Ø;Õ;Ö;ß;Ú;Û;Ù;Ü;Ÿ;¿;¡;œ;æ;Æ;Œ

en: You need to provide administrator permission
pl: Musisz podać uprawnienia administratora,

en: to copy this object:
pl: aby skopiować ten obiekt:

en: to create this object:
pl: aby utworzyć ten obiekt:

en: to delete this object:
pl: aby usunąć ten obiekt:

en: to get attributes of this object:
pl: aby uzyskać atrybuty tego obiektu:

en: to create this hard link:
pl: aby utworzyć ten twardy link:

en: to open this object:
pl: aby otworzyć ten obiekt:

en: to rename this object:
pl: aby zmienić nazwę tego obiektu:

en: to set attributes of this object:
pl: aby ustawić atrybuty tego obiektu:

en: to create this symbolic link:
pl: aby utworzyć ten link symboliczny:

en: Date taken
pl: Data wykonania

[ctx: uexifreader.rsimageheight]
en: Height
pl: Wysokość

[ctx: uexifreader.rsimagewidth]
en: Width
pl: Szerokość

en: Manufacturer
pl: Producent

en: Camera model
pl: Model aparatu

en: Orientation
pl: Orientacja

en: This file cannot be found and could help to validate final combination of files:
    %s
    
    Could you make it available and press "OK" when ready,
    or press "CANCEL" to continue without it?
pl: Nie można odnaleźć tego pliku i pomóc w zweryfikowaniu ostatecznej kombinacji plików:
    %s
    
    Czy możesz go udostępnić i nacisnąć "OK", gdy będzie gotowy,
    lub naciśnij "Anuluj", aby kontynuować bez niego?

en: <LNK>
pl: <lnk>

en: Cancel Quick Filter
pl: Anuluj szybki filtr

en: Cancel Current Operation
pl: Anuluj bieżącą operację

en: Enter filename, with extension, for dropped text
pl: Wprowadź nazwę pliku z rozszerzeniem, dla upuszczonego tekstu

en: Text format to import
pl: Format tekstu do importu

en: Broken:
pl: Uszkodzone:

en: General:
pl: Ogólne:

en: Missing:
pl: Brakujące:

en: Read error:
pl: Błąd odczytu:

[ctx: ulng.rschecksumverifysuccess]
en: Success:
pl: Pomyślne:

en: Enter checksum and select algorithm:
pl: Wprowadź sumę kontrolną i wybierz algorytm:

en: Verify checksum
pl: Sprawdź sumę kontrolną

en: Total:
pl: Ogółem:

en: Do you want to clear filters for this new search?
pl: Czy chcesz wyczyścić filtry dla tego nowego wyszukiwania?

en: Clipboard doesn't contain any valid toolbar data.
pl: Schowek nie zawiera żadnych ważnych danych paska narzędzi

en: All;Active Panel;Left Panel;Right Panel;File Operations;Configuration;Network;Miscellaneous;Parallel Port;Print;Mark;Security;Clipboard;FTP;Navigation;Help;Window;Command Line;Tools;View;User;Tabs;Sorting;Log
pl: Wszystko;Aktywny Panel;Lewy Panel;Prawy Panel;Opercje na pliku;Konfiguracja;Sieć;Różne;Port równoległy;Drukuj;Zaznacz;Bezpieczeństwo;Schowek;FTP;Nawigacja;Pomoc;Okno;Linia poleceń;Narzędzia;Widok;Użytkownik;Zakładki;Sortowanie;Dziennik

en: Legacy sorted;A-Z sorted
pl: Posortowane starsze;Posortowane A-Z

en: Attr
pl: Atryb.

[ctx: ulng.rscoldate]
en: Date
pl: Data

en: Ext
pl: Roz.

[ctx: ulng.rscolname]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: ulng.rscolsize]
en: Size
pl: Wielkość

en: Align
pl: Wyrównywanie

en: Caption
pl: Nagłówek

[ctx: ulng.rsconfcoldelete]
en: Delete
pl: Usuń

en: Field contents
pl: Pola danych

[ctx: ulng.rsconfcolmove]
en: Move
pl: Przenieś

[ctx: ulng.rsconfcolwidth]
en: Width
pl: Szerokość

en: Customize column
pl: Dostosuj kolumny

en: Configure file association
pl: Konfiguruj skojarzenia plików

en: Confirming command line and parameters
pl: Potwierdzenie wiersza poleceń i parametrów

en: Copy (%d) %s
pl: Kopiuj (%d) %s

en: Dark mode
pl: Tryb ciemny

en: Auto;Enabled;Disabled
pl: Automatycznie;Włączony;Wyłączony

en: Imported DC toolbar
pl: Zaimportowany pasek narzędzi DC

en: Imported TC toolbar
pl: Zaimportowany pasek narzędi TC

en: _DroppedText
pl: _UpuszczonyTekst

en: _DroppedHTMLtext
pl: _UpuszczonytekstHTML

en: _DroppedRichtext
pl: _UpuszczonyRTF

en: _DroppedSimpleText
pl: _Upuszczonyprostytekst

en: _DroppedUnicodeUTF16text
pl: _UpuszczonytekstUnicodeUTF16

en: _DroppedUnicodeUTF8text
pl: _UpuszczonytekstUnicodeUTF8

en:  Adds:
pl: Dodanych:

en: Comparing...
pl: Porównywanie...

en:  Deletes:
pl: Usuniętych:

en: The two files are identical!
pl: Dwa pliki są identyczne!

en:  Matches:
pl: Pasujące:

en:  Modifies:
pl: Zmodyfikowane:

[ctx: ulng.rsdifftextdifferenceencoding]
en: Encoding
pl: Kodowanie

en: Line-endings
pl: Zakończenia wierszy

en: The text is identical, but the following options are used:
pl: Tekst jest identyczny, ale używane są następujące opcje:

en: The text is identical, but the files do not match!
    The following differences were found:
pl: Tekst jest identyczny, ale pliki są niezgodne!
    Znaleziono następujące różnice:

en: Ab&ort
pl: P&rzerwij

[ctx: ulng.rsdlgbuttonall]
en: A&ll
pl: &Wszystkie

en: A&ppend
pl: &Dołącz

en: A&uto-rename source files
pl: A&utomatyczna zmiana nazwy plików źródłowych

en: Auto-rename tar&get files
pl: A&utomatyczna zmiana nazwy plików docelowych

[ctx: ulng.rsdlgbuttoncancel]
en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: Compare &by content
pl: Porównaj &wg zawartości

en: &Continue
pl: &Kontynuuj

en: &Merge
pl: &Dołącz

en: Mer&ge All
pl: Dołą&cz wszystkie

en: E&xit program
pl: Z&akończ program

en: Ig&nore
pl: Ig&noruj

en: I&gnore All
pl: I&gnoruj wszystkie

en: &No
pl: &Nie

en: Non&e
pl: Żad&en

en: Ot&her
pl: Więcej &opcji>>

en: &Overwrite
pl: &Zastąp

en: Overwrite &All
pl: Zastąp wszys&tkie

en: Overwrite All &Larger
pl: Zastąp wszystkie &większe

en: Overwrite All Ol&der
pl: Zastąp wszystkie &starsze

en: Overwrite All S&maller
pl: Zastąp wszystkie &mniejsze

[ctx: ulng.rsdlgbuttonrename]
en: R&ename
pl: Zmień &nazwę

en: &Resume
pl: &Wznów

en: Re&try
pl: Po&nów

en: As Ad&ministrator
pl: Jako &Administrator

en: &Skip
pl: &Pomiń

en: S&kip All
pl: Po&miń wszystkie

en: &Unlock
pl: &Odblokuj

en: &Yes
pl: &Tak

[ctx: ulng.rsdlgcp]
en: Copy file(s)
pl: Kopiuj plik(i)

en: Move file(s)
pl: Przenieś plik(i)

en: Pau&se
pl: W&strzymaj

[ctx: ulng.rsdlgopstart]
en: &Start
pl: &Rozpocznij

[ctx: ulng.rsdlgqueue]
en: Queue
pl: Kolejka

en: Speed %s/s
pl: Prędkość: %s/s

en: Speed %s/s, time remaining %s
pl: Prędkość: %s/s, pozostały czas: %s

en: Rich Text Format;HTML Format;Unicode Format;Simple Text Format
pl: Format RTF;Format HTML;Format Unicode;Format tekstowy

en: Drive Free Space Indicator
pl: Wskaźnik wolnego miejsca na dysku

en: <no label>
pl: <brak etykiety>

en: <no media>
pl: <brak nośnika>

en: Internal Editor of Double Commander.
pl: Wewnętrzny edytor Double Commandera.

en: Goto line:
pl: Przejdź do wiersza:

[ctx: ulng.rseditgotolinetitle]
en: Goto Line
pl: Przejdź do wiersza

en: new.txt
pl: nowy.txt

en: Filename:
pl: Nazwa pliku:

en: Open file
pl: Otwórz plik

en: &Backward
pl: Do &tyłu

en: Search
pl: Wyszukaj

en: &Forward
pl: Do &przodu

[ctx: ulng.rseditsearchreplace]
en: Replace
pl: Zamień

en: with external editor
pl: w zewnętrznym edytorze

en: with internal editor
pl: w wewnętrznym edytorze

[ctx: ulng.rsexecuteviashell]
en: Execute via shell
pl: Uruchom przez shell

[ctx: ulng.rsexecuteviaterminalclose]
en: Execute via terminal and close
pl: Uruchom przez terminal i zamknij

[ctx: ulng.rsexecuteviaterminalstayopen]
en: Execute via terminal and stay open
pl: Uruchom przez terminal i pozostaw otwarty

en: "]" not found in line %s
pl: "]" nie znaleziono w wierszu %s

en: No extension defined before command "%s". It will be ignored.
pl: Nie zdefiniowano rozszerzenia przed poleceniem "%s". Zostanie zignorowane.

en: Left;Right;Active;Inactive;Both;None
pl: Lewa;Prawa;Aktywna;Nieaktywna;Obie;Żadna

en: No;Yes
pl: Nie;Tak

en: Exported_from_DC
pl: Wyeksportowane_z_DC

en: Ask;Overwrite;Skip
pl: Zapytaj;Nadpisz;Pomiń

en: Ask;Merge;Skip
pl: Zapytaj;Dołącz;Pomiń

en: Ask;Overwrite;Overwrite Older;Skip
pl: Zapytaj;Nadpisz;Nadpisz starsze;Pomiń

en: Ask;Don't set anymore;Ignore errors
pl: Zapytaj;Nie ustawiaj więcej;Ignoruj błędy

en: Any files
pl: Wszystkie pliki

en: Archiver config files
pl: Pliki konfiguracyjne archiwizatora

en: DC Tooltip files
pl: Pliki etykietek podpowiedzi DC

en: Directory Hotlist files
pl: Pliki ulubionych katalogów

en: Executables files
pl: Pliki wykonywalne

en: .ini Config files
pl: Pliki konfiguracyjne .ini

en: Legacy DC .tab files
pl: Starsze pliki DC .tab

en: Library files
pl: Pliki bibliotek

en: Plugin files
pl: Pliki wtyczek

en: Programs and Libraries
pl: Programy i biblioteki

en: FILTER
pl: FILTR

en: TC Toolbar files
pl: Pliki paska narzędzi TC

en: DC Toolbar files
pl: Pliki paska narzędzi DC

en: .xml Config files
pl: Pliki konfiguracyjne .xml

en: Define template
pl: Zdefiniuj szablon

en: %s level(s)
pl: %s poziom(y)

en: all (unlimited depth)
pl: wszędzie (nieograniczona głębokość)

en: current dir only
pl: tylko aktualny katalog

en: Directory %s does not exist!
pl: Katalog %s nie istnieje!

en: Found: %d
pl: Znaleziono: %d

en: Save search template
pl: Zapisz szablon wyszukiwania

en: Template name:
pl: Nazwa szablonu:

en: Scanned: %d
pl: Przeskanowano: %d

en: Scanning
pl: Skanowanie

[ctx: ulng.rsfindsearchfiles]
en: Find files
pl: Znajdź pliki

en: Time of scan:
pl: Czas skanowania:

en: Begin at
pl: Rozpocznij od

en: &Console Font
pl: Czcionka &konsoli

en: &Editor Font
pl: Czcionka &edytora

en: Function Buttons Font
pl: Czcionka przycisków funkcyjnych

en: &Log Font
pl: Czcionka &logów

en: Main &Font
pl: &Czcionka główna

en: Path Font
pl: Czcionka ścieżki

en: Search Results Font
pl: Czcionka wyników wyszukiwania

en: Status Bar Font
pl: Czcionka paska stanu

en: Tree View Menu Font
pl: Czcionka menu widoku drzewa

en: &Viewer Font
pl: Czcionka &podglądu

[ctx: ulng.rsfontusageviewerbook]
en: Viewer&Book Font
pl: Czcionka przeglądarki &książek

en: %s of %s free
pl: Wolne %s z %s

en: %s free
pl: %s wolnych

en: Access date/time
pl: Data/czas dostępu

[ctx: ulng.rsfuncattr]
en: Attributes
pl: Atrybuty

en: Comment
pl: Komentarz

en: Compressed size
pl: Rozmiar skompresowany

en: Creation date/time
pl: Data/czas utworzenia

[ctx: ulng.rsfuncext]
en: Extension
pl: Rozszerzenie

[ctx: ulng.rsfuncgroup]
en: Group
pl: Grupa

en: Change date/time
pl: Zmień datę/czas

en: Link to
pl: Link do

en: Modification date/time
pl: Data/czas modyfikacji

[ctx: ulng.rsfuncname]
en: Name
pl: Nazwa

en: Name without extension
pl: Nazwa bez rozszerzenia

[ctx: ulng.rsfuncowner]
en: Owner
pl: Właściciel

[ctx: ulng.rsfuncpath]
en: Path
pl: Ścieżka

[ctx: ulng.rsfuncsize]
en: Size
pl: Wielkość

en: Original path
pl: Oryginalna ścieżka

en: Type
pl: Typ

en: Error creating hardlink.
pl: Błąd podczas tworzenia twardego linku.

en: none;Name, a-z;Name, z-a;Ext, a-z;Ext, z-a;Size 9-0;Size 0-9;Date 9-0;Date 0-9
pl: brak;Nazwa, a-z;Nazwa, z-a;Roz., a-z;Roz., z-a;Wielkość 9-0;Wielkość 0-9;Data 9-0;Data 0-9

en: Warning! When restoring a .hotlist backup file, this will erase existing list to replace by the imported one.
    
    Are you sure you want to proceed?
pl: Ostrzeżenie! Przywrócenie pliku kopii zapasowej .hotlist, spowoduje usunięcie istniejącej listy i zastąpienie jej przez zaimportowaną.
    
    Czy na pewno chcesz kontynuować?

en: Copy/Move Dialog
pl: Okno dialogowe kopiuj/przenieś

[ctx: ulng.rshotkeycategorydiffer]
en: Differ
pl: Różnice

en: Edit Comment Dialog
pl: Okno dialogowe edycji komentarza

[ctx: ulng.rshotkeycategoryeditor]
en: Editor
pl: Edytor

[ctx: ulng.rshotkeycategoryfindfiles]
en: Find files
pl: Znajdź pliki

en: Main
pl: Główny

[ctx: ulng.rshotkeycategorymultirename]
en: Multi-Rename Tool
pl: Wielokrotna zmiana nazwy

en: Synchronize Directories
pl: Synchronizuj katalogi

[ctx: ulng.rshotkeycategoryviewer]
en: Viewer
pl: Lister

en: A setup with that name already exists.
    Do you want to overwrite it?
pl: Konfiguracja o tej nazwie już istnieje.
    Czy chcesz ją nadpisać?

en: Are you sure you want to restore default?
pl: Czy na pewno chcesz przywrócić domyślną?

en: Are you sure you want to erase setup "%s"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć konfigurację "%s"?

en: Copy of %s
pl: Kopia z %s

en: Input your new name
pl: Wprowadź nową nazwę

en: You must keep at least one shortcut file.
pl: Należy zachować co najmniej jeden plik skrótu.

en: New name
pl: Nowa nazwa

en: "%s" setup has been modified.
    Do you want to save it now?
pl: Konfiguracja "%s" została zmodyfikowana.
    Czy chcesz ją teraz zapisać?

en: No shortcut with "ENTER"
pl: Brak skrótu z "ENTER"

en: By command name;By shortcut key (grouped);By shortcut key (one per row)
pl: Wg nazwy polecenia;Wg klawisza skrótu (pogrupowane);Wg klawisza skrótu (po jednym w wierszu)

en: Cannot find reference to default bar file
pl: Nie można znaleźć odniesienia do domyślnego pliku bar

en: List of "Find files" windows
pl: Lista okien "Znajdź pliki"

en: Unselect mask
pl: Maska odznaczania

en: Select mask
pl: Maska zaznaczania

en: Input mask:
pl: Maska wejściowa:

en: A columns view with that name already exists.
pl: Widok kolumn o tej nazwie już istnieje.

en: To change current editing colmuns view, either SAVE, COPY or DELETE current editing one
pl: Aby zmienić bieżącą edycję widoku kolmun, albo ZAPISAĆ, SKOPIOWAĆ lub USUNĄĆ obecną edycję

en: Configure custom columns
pl: Konfiguruj niestandardowe kolumny

en: Enter new custom columns name
pl: Wpisz nową nazwę kolumny niestandardowej

en: Services
pl: Usługi

en: Share...
pl: Udostępnij...

[ctx: ulng.rsmnuactions]
en: Actions
pl: Działania

en: <Default>
pl: <Domyślnie>

en: Octal
pl: Ósemkowo

en: Create Shortcut...
pl: Utwórz skrót...

en: Disconnect Network Drive...
pl: Odłącz dysk sieciowy...

[ctx: ulng.rsmnuedit]
en: Edit
pl: Edytuj

en: Eject
pl: Wysuń

en: Extract here...
pl: Wypakuj tutaj...

en: Map Network Drive...
pl: Mapuj dysk sieciowy...

en: Mount
pl: Zamontuj

[ctx: ulng.rsmnunew]
en: New
pl: Nowy

en: No media available
pl: Brak dostępnego nośnika

[ctx: ulng.rsmnuopen]
en: Open
pl: Otwórz

[ctx: ulng.rsmnuopenwith]
en: Open with
pl: Otwórz z ...

[ctx: ulng.rsmnuopenwithother]
en: Other...
pl: Inne...

en: Pack here...
pl: Spakuj tutaj...

[ctx: ulng.rsmnurestore]
en: Restore
pl: Przywróć

en: Sort by
pl: Sortuj wg

en: Unmount
pl: Odmontuj

[ctx: ulng.rsmnuview]
en: View
pl: Podgląd

en: Account:
pl: Konto:

en: All Double Commander internal commands
pl: Wszystkie komendy wewnętrzne Double Commandera

en: Description: %s
pl: Opis: %s

en: Additional parameters for archiver command-line:
pl: Dodatkowe parametry wiersza poleceń archiwizatora:

en: Do you want to enclose between quotes?
pl: Czy chcesz, aby ująć między cudzysłowami?

en: Bad CRC32 for resulting file:
    "%s"
    
    Do you want to keep the resulting corrupted file anyway?
pl: Nieprawidłowy CRC32 dla pliku wynikowego:
    "%s"
    
    Czy mimo to chcesz zachować uszkodzony plik wynikowy?

en: Are you sure that you want to cancel this operation?
pl: Czy na pewno chcesz anulować tę operację?

en: You can not copy/move a file "%s" to itself!
pl: Nie można skopiować/przenieść pliku "%s" do niego samego!

en: Cannot copy special file %s
pl: Nie można skopiować pliku specjalnego %s

en: Cannot delete directory %s
pl: Nie mogę usunąć katalogu %s

en: Cannot overwrite directory "%s" with non-directory "%s"
pl: Nie można nadpisać katalogu "%s" nie-katalogiem "%s"

en: Change current directory to "%s" failed!
pl: Zmiana bieżącego katalogu na "%s" nie powiodła się!

en: Remove all inactive tabs?
pl: Usunąć nieaktywne zakładki?

en: This tab (%s) is locked! Close anyway?
pl: Zakładka (%s) jest zablokowana! Zamknąć mimo to?

en: Confirmation of parameter
pl: Potwierdzenie parametru

en: Command not found! (%s)
pl: Nie znaleziono polecenia! (%s)

en: Are you sure you want to quit?
pl: Czy na pewno chcesz zakończyć?

en: The file %s has changed. Do you want to copy it backward?
pl: Plik %s został zmieniony. Czy chcesz skopiować go wstecz?

en: Could not copy backward - do you want to keep the changed file?
pl: Nie można skopiować wstecz - czy chcesz zachować zmieniony plik?

en: Copy %d selected files/directories?
pl: Skopiować %d wybranych plików/katalogów?

en: Copy selected "%s"?
pl: Skopiować wybrane "%s"?

en: < Create a new file type "%s files" >
pl: < Utwórz nowy typ pliku "%s plików" >

en: Enter location and filename where to save a DC Toolbar file
pl: Podaj położenie i nazwę pliku do zapisania plików Paska Narzędzi DC

en: Custom action
pl: Niestandardowa akcja

en: Delete the partially copied file ?
pl: Usunąć częściowo skopiowany plik?

en: Delete %d selected files/directories?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %d zaznaczonych plików/katalogów?

en: Delete %d selected files/directories into trash can?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć do kosza %d zaznaczonych plików/katalogów?

en: Delete selected "%s"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć zaznaczony "%s"?

en: Delete selected "%s" into trash can?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć zaznaczony "%s" do kosza?

en: Can not delete "%s" to trash! Delete directly?
pl: Nie można usunąć "%s" do kosza! Usunąć bezpośrednio?

en: Disk is not available
pl: Dysk jest niedostępny.

en: Enter custom action name:
pl: Podaj nazwę niestandardowej akcji:

en: Enter file extension:
pl: Podaj rozszerzenie:

en: Enter name:
pl: Podaj nazwę:

en: Enter name of new file type to create for extension "%s"
pl: Wprowadź nazwę nowego typu pliku, aby utworzyć rozszerzenie "%s"

en: CRC error in archive data
pl: Błąd CRC w archiwum danych

en: Data is bad
pl: Dane są nieprawidłowe

en: Can not connect to server: "%s"
pl: Nie można połączyć z serwerem: "%s"

en: Cannot copy file %s to %s
pl: Nie można skopiować pliku %s do %s

en: Cannot move directory %s
pl: Nie można przenieść katalogu %s

en: Cannot move file %s
pl: Nie można przenieść pliku %s

en: There already exists a directory named "%s".
pl: Katalog o nazwie "%s" już istnieje.

en: Date %s is not supported
pl: Data %s nie jest obsługiwana

en: Directory %s exists!
pl: Katalog %s już istnieje!

en: Function aborted by user
pl: Przerwane przez użytkownika.

en: Error closing file
pl: Błąd zamknięcia pliku

en: Cannot create file
pl: Nie można utworzyć pliku

en: No more files in archive
pl: Nie ma więcej plików w archiwum

en: Cannot open existing file
pl: Nie można otworzyć pliku

en: Error reading from file
pl: Błąd odczytu z pliku

en: Error writing to file
pl: Błąd zapisu do pliku

en: Can not create directory %s!
pl: Nie można utworzyć katalogu %s!

en: Invalid link
pl: Błędny link

en: No files found
pl: Nie znaleziono plików

en: Not enough memory
pl: Za mało pamięci

en: Function not supported!
pl: Funkcja nie jest obsługiwana!

en: Error in context menu command
pl: Błąd w poleceniu menu kontekstowego

en: Error when loading configuration
pl: Błąd podczas ładowania konfiguracji

en: Syntax error in regular expression!
pl: Błąd składni w wyrażeniu regularnym!

en: Cannot rename file %s to %s
pl: Nie można zmienić nazwy pliku %s na %s

en: Can not save association!
pl: Nie można zapisać powiązania!

en: Cannot save file
pl: Nie można zapisać pliku

en: Can not set attributes for "%s"
pl: Nie można ustawić atrybutów dla "%s"

en: Can not set date/time for "%s"
pl: Nie można ustawić daty/czasu dla "%s"

en: Can not set owner/group for "%s"
pl: Nie można ustawić właściciela/grupy dla "%s"

en: Can not set permissions for "%s"
pl: Nie można ustawić uprawnień dla "%s"

en: Can not set extended attributes for "%s"
pl: Nie można ustawić atrybutów rozszerzonych dla "%s"

en: Buffer too small
pl: Za mały bufor

en: Too many files to pack
pl: Zbyt wiele plików do spakowania

en: Archive format unknown
pl: Nieznany format archiwum

en: Executable: %s
pl: Plik wykonywalny: %s

en: Exit status:
pl: Stan zakończenia:

en: Are you sure you want to remove all entries of your Favorite Tabs? (There is no "undo" to this action!)
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wszystkie wpisy z Twoich Ulubionych Zakładek? (Nie jest możliwe "cofnięcie" operacji do tej akcji!)

en: Drag here other entries
pl: Przeciągnij tutaj inne wpisy

en: Enter a name for this new Favorite Tabs entry:
pl: Podaj nazwę dla tego wpisu ulubionych zakładek:

en: Saving a new Favorite Tabs entry
pl: Zapisywanie nowych wpisów ulubionych zakładek

en: Number of Favorite Tabs exported successfully: %d on %d
pl: Liczba ulubionych zakładek wyeksportowanych pomyślnie: %d z %d

en: Default extra setting for save dir history for new Favorite Tabs:
pl: Domyślne dodatkowe ustawienie do zapisywania historii katalogów dla nowych ulubionych zakładek:

en: Number of file(s) imported successfully: %d on %d
pl: Liczba plików zaimportowanych pomyślnie: %d z %d

en: Legacy tabs imported
pl: Starsze zakładki zaimportowane

en: Select .tab file(s) to import (could be more than one at the time!)
pl: Wybierz plik(i) .tab do zaimportowania (może być więcej niż jeden!)

en: Last Favorite Tabs modification have been saved yet. Do you want to save them prior to continue?
pl: Ostatnia modyfikacja zakładek została już zapisana. Czy chcesz je zapisać przed kontynuowaniem?

[ctx: ulng.rsmsgfavoritetabssimplemode]
en: Keep saving dir history with Favorite Tabs:
pl: Zachowaj zapisaną historię katalogów w ulubionych zakładkach:

[ctx: ulng.rsmsgfavoritetabssubmenuname]
en: Submenu name
pl: Nazwa podmenu

en: This will load the Favorite Tabs: "%s"
pl: Spowoduje to załadowanie Ulubionych Zakładek: "%s"

en: Save current tabs over existing Favorite Tabs entry
pl: Zapisz bieżące zakładki na istniejącym wpisie ulubionych zakładek

en: File %s changed, save?
pl: Plik %s został zmieniony, czy zapisać?

en: %s bytes, %s
pl: %s bajtów, %s

en: Overwrite:
pl: Zastąp:

en: File %s exists, overwrite?
pl: Plik o nazwie %s istnieje, czy zastąpić?

en: With file:
pl: Plikiem:

en: File "%s" not found.
pl: Plik "%s" nie został znaleziony.

en: File operations active
pl: Aktywne operacje na plikach

en: Some file operations have not yet finished. Closing Double Commander may result in data loss.
pl: Niektóre operacje na plikach nie zostały zakończone. Zamknięcie Double Commandera może spowodować utratę danych.

en: The target name length (%d) is more than %d characters!
    %s
    Most programs will not be able to access a file/directory with such a long name!
pl: Długość nazwy docelowej (%d) jest większa niż %d znaków!
    %s
    Większość programów nie będzie mogła uzyskać dostępu do pliku/katalogu z długą nazwą!

en: File %s is marked as read-only/hidden/system. Delete it?
pl: Plik %s jest oznaczony jako tylko do odczytu/ukryty/systemowy. Usunąć mimo to?

en: Are you sure you want to reload the current file and lose the changes?
pl: Czy na pewno chcesz ponownie załadować bieżący plik i utracić zmiany?

en: The file size of "%s" is too big for destination file system!
pl: Rozmiar pliku "%s" jest zbyt duży dla docelowego systemu plików!

en: Folder %s exists, merge?
pl: Katalog o nazwie %s istnieje, czy dołączyć?

en: Follow symlink "%s"?
pl: Iść za linkiem "%s"?

en: Select the text format to import
pl: Wybierz format tekstu do zaimportowania

en: Add %d selected dirs
pl: Dodaj %d wybranych katalogów

en: Add selected dir:
pl: Dodaj wybrany katalog:

en: Add current dir:
pl: Dodaj bieżący katalog:

en: Do command
pl: Wykonaj polecenie

[ctx: ulng.rsmsghotdirconfighotlist]
en: Configuration of Directory Hotlist
pl: Konfiguracja ulubionych katalogów

en: Are you sure you want to remove all entries of your Directory Hotlist? (There is no "undo" to this action!)
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wszystkie wpisy z listy ulubionych katalogów? (Tej operacji nie można "cofnąć"!

en: This will execute the following command:
pl: Spowoduje to wykonanie następujacego polecenia:

en: This is hot dir named
pl: To jest ulubiony folder o nazwie

en: This will change active frame to the following path:
pl: Spowoduje to zmianę aktywnej ramki do następującej ścieżki

en: And inactive frame would change to the following path:
pl: I zmień nieaktywne ramki dla następującej ścieżki:

en: Error backuping entries...
pl: Błąd tworzenia kopii zapasowej wpisów...

en: Error exporting entries...
pl: Błąd eksportowania wpisów...

en: Export all!
pl: Eksportuj wszystko!

en: Export Directory Hotlist - Select the entries you want to export
pl: Eksportuj ulubione katalogi - wybierz pozycje które chcesz eksportować

en: Export selected
pl: Eksportuj wybrane

[ctx: ulng.rsmsghotdirimportall]
en: Import all!
pl: Importuj wszystko!

en: Import Directory Hotlist - Select the entries you want to import
pl: Importuj ulubione katalogi - Wybierz pozycje, które chcesz importować

[ctx: ulng.rsmsghotdirimportsel]
en: Import selected
pl: Importuj wybrane

[ctx: ulng.rsmsghotdirjustpath]
en: &Path:
pl: Ś&cieżka

en: Locate ".hotlist" file to import
pl: Znajdź plik ".hotlist" do zaimportowania

en: Hotdir name
pl: Nazwa ulubionego katalogu

en: Number of new entries: %d
pl: Liczba nowych wpisów: %d

en: Nothing selected to export!
pl: Nie wybrano nic do eksportu!

en: Hotdir path
pl: Ścieżka ulubionego katalogu

en: Re-Add selected dir:
pl: Dodaj ponownie wybrany katalog:

en: Re-Add current dir:
pl: Dodaj ponownie bieżący katalog:

en: Enter location and filename of Directory Hotlist to restore
pl: Wprowadź lokalizację i nazwę pliku ulubionych katalogów do przywrócenia

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplecommand]
en: Command:
pl: Polecenie:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimpleendofmenu]
en: (end of sub menu)
pl: (koniec podmenu)

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplemenu]
en: Menu &name:
pl: &Nazwa menu:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplename]
en: &Name:
pl: &Nazwa:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsubmenuname]
en: Submenu name
pl: Nazwa podmenu

en: Hotdir target
pl: Docelowy ulubiony katalog

en: Determine if you want the active frame to be sorted in a specified order after changing directory
pl: Ustal jeśli chcesz, aby w aktywnej ramce były sortowane w określonej kolejności po zmianie katalogu

en: Determine if you want the not active frame to be sorted in a specified order after changing directory
pl: Ustal jeśli chcesz, aby w nie aktywnej ramce były sortowane w określonej kolejności po zmianie katalogu

en: Some functions to select appropriate path relative, absolute, windows special folders, etc.
pl: Niektóre funkcje do wyboru odpowiedniej ścieżki względnej, bezwzględnej, specjalnych folderów systemu Windows, itp.

en: Total entries saved: %d
    
    Backup filename: %s
pl: Liczba zapisanych wpisów: %d
    
    Nazwa pliku kopii zapasowej: %s

en: Total entries exported:
pl: Liczba wyeksportowanych wpisów:

en: Do you want to delete all elements inside the sub-menu [%s]?
    Answering NO will delete only menu delimiters but will keep element inside sub-menu.
pl: Czy chcesz usunąć wszystkie elementy wewnątrz podmenu [%s]?
    Odpowiedź NIE usunie tylko ograniczniki menu, ale pozostawi element wewnątrz podmenu.

en: Enter location and filename where to save a Directory Hotlist file
pl: Wprowadź lokalizację i nazwę pliku, w którym zapisać plik ulubionych katalogów

en: Incorrect resulting filelength for file : "%s"
pl: Nieprawidłowa wynikowa długość pliku dla pliku : "%s"

en: Please insert next disk or something similar.
    
    It is to allow writing this file:
    "%s"
    
    Number of bytes still to write: %d
pl: Włoż następny dysk lub coś podobnego.
    
    Pozwoli to na zapisanie tego pliku:
    "%s"
    
    Liczba bajtów pozostałych do zapisania: %d

en: Error in command line
pl: Błąd w wierszu poleceń

en: Invalid filename
pl: Nieprawidłowa nazwa pliku

en: Invalid format of configuration file
pl: Nieprawidłowy format pliku konfiguracyjnego

en: Invalid hexadecimal number: "%s"
pl: Nieprawidłowa liczba szesnastkowa: "%s"

en: Invalid path
pl: Nieprawidłowa ścieżka

en: Path %s contains forbidden characters.
pl: Ścieżka %s zawiera niedozwolone znaki.

en: This is not a valid plugin!
pl: To nie jest prawidłowa wtyczka!

en: This plugin is built for Double Commander for %s.%sIt can not work with Double Commander for %s!
pl: Ta wtyczka jest zbudowana dla Double Commander %s.%sNie będzie działać z Double Commander %s!

en: Invalid quoting
pl: Nieprawidłowe cytowanie

en: Invalid selection.
pl: Nieprawidłowy wybór.

en: Loading file list...
pl: Wczytywanie listy plików...

en: Locate TC configuration file (wincmd.ini)
pl: Zlokalizuj plik konfiguracyjny TC (wincmd.ini)

en: Locate TC executable file (totalcmd.exe or totalcmd64.exe)
pl: Zlokalizuj plik wykonywalny TC (totalcmd.exe lub totalcmd64.exe)

en: Copy file %s
pl: Kopiowanie pliku %s

en: Delete file %s
pl: Kasowanie pliku %s

en: Error:
pl: Błąd:

en: Launch external
pl: Uruchom zewnętrzny

en: Result external
pl: Wynik zewnętrzny

en: Extract file %s
pl: Rozpakowywanie pliku %s

en: Info:
pl: Informacja:

en: Create link %s
pl: Tworzenie twardego linku %s

en: Create directory %s
pl: Tworzenie katalogu %s

en: Move file %s
pl: Przenoszenie pliku %s

en: Pack to file %s
pl: Archiwizowanie do pliku %s

en: Program shutdown
pl: Zamykanie programu

en: Program start
pl: Uruchamianie programu

en: Remove directory %s
pl: Usunięcie katalogu %s

en: Done:
pl: Wykonano:

en: Create symlink %s
pl: Tworzenie linku symbolicznego %s

en: Test file integrity %s
pl: Testowanie integralności pliku %s

en: Wipe file %s
pl: Wyczyść plik %s

en: Wipe directory %s
pl: Wyczyść katalog %s

en: Master Password
pl: Hasło główne

en: Please enter the master password:
pl: Wprowadź hasło główne:

en: New file
pl: Nowy plik

en: Next volume will be unpacked
pl: Kolejny wolumin zostanie rozpakowany

en: No files
pl: Brak plików

en: No files selected.
pl: Brak wybranych plików.

en: No enough free space on target drive, Continue?
pl: Brak miejsca na dysku. Kontynuować?

en: No enough free space on target drive, Retry?
pl: Brak miejsca na dysku. Ponowić próbę?

en: Can not delete file %s
pl: Pliku %s nie można skasować

en: Not implemented.
pl: Nie zaimplementowano.

en: Object does not exist!
pl: Obiekt nie istnieje!

en: The action cannot be completed because the file is open in another program:
pl: Nie można ukończyć akcji, ponieważ plik jest otwarty w innym programie:

[ctx: ulng.rsmsgpanelpreview]
en: Below is a preview. You may move cursor and select files to get immediately an actual look and feel of the various settings.
pl: Poniżej znajduje się podgląd. Możesz przesuwać kursor i wybierać pliki, aby natychmiast uzyskać rzeczywisty wygląd różnych ustawień.

[ctx: ulng.rsmsgpassword]
en: Password:
pl: Hasło:

en: Passwords are different!
pl: Hasła są różne!

en: Please enter the password:
pl: Wprowadź hasło:

en: Password (Firewall):
pl: Hasło (Firewall):

en: Please re-enter the password for verification:
pl: Podaj ponownie hasło dla weryfikacji:

en: &Delete %s
pl: &Usuń %s

en: Preset "%s" already exists. Overwrite?
pl: Wzorzec "%s" już istnieje. Zastąpić?

en: Are you sure you want to delete preset "%s"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ustawienie wstępne "%s"?

en: Problem executing command (%s)
pl: Problem z wykonaniem polecenia (%s)

en: Filename for dropped text:
pl: Nazwa pliku dla przeciągniętego tekstu:

en: Please, make this file available. Retry?
pl: Udostępnij ten plik. Ponowić próbę?

en: Enter new friendly name for this Favorite Tabs
pl: Podaj nową przyjazną nazwę dla tych Ulubionych Zakładek

en: Enter new name for this menu
pl: Podaj nową nazwę dla tego menu

en: Rename/move %d selected files/directories?
pl: Zmienić nazwę/przenieść %d wybranych plików/katalogów?

en: Rename/move selected "%s"?
pl: Zmienić nazwę/przenieść wybrany "%s"?

en: Do you want to replace this text?
pl: Czy chcesz zamienić ten tekst?

en: Please, restart Double Commander in order to apply changes
pl: Proszę ponownie uruchomić Double Commandera, aby zastosować zmiany.

en: ERROR: Problem loading Lua library file "%s"
pl: BŁĄD: Problem z ładowaniem pliku biblioteki Lua "%s"

en: Select to which file type to add extension "%s"
pl: Wybierz, aby dodać rozszerzenie typu pliku "%s"

en: Selected: %s of %s, files: %d of %d, folders: %d of %d
pl: Wybrane: %s z %s, plików: %d z %d, katalogów: %d z %d

en: Select executable file for
pl: Wybierz plik wykonywalny dla

en: Please select only checksum files!
pl: Proszę wybrać tylko sumy kontrolne plików!

en: Please select location of next volume
pl: Wybierz lokalizację kolejnego woluminu

en: Set volume label
pl: Ustaw etykietę woluminu

en: Special Dirs
pl: Specjalne katalogi

en: Add path from active frame
pl: Dodaj ścieżkę z aktywnej ramki

en: Add path from inactive frame
pl: Dodaj ścieżkę z nieaktywnej ramki

en: Browse and use selected path
pl: Przeglądaj i użyj wybranej ścieżki

en: Use environment variable...
pl: Użyj zmiennej środowiskowej...

en: Go to Double Commander special path...
pl: Idź do specjalnej ścieżki Double Commandera...

en: Go to environment variable...
pl: Idź do zmiennej środowiskowej ...

en: Go to other Windows special folder...
pl: Idź do innego specjalnego folderu Windows...

en: Go to Windows special folder (TC)...
pl: Idź do specjalnego folderu Windows (TC)...

en: Make relative to hotdir path
pl: Utwórz względną do ścieżki ulubionego katalogu

en: Make path absolute
pl: Utwórz ścieżkę bezwzględną

en: Make relative to Double Commander special path...
pl: Utwórz względną do specjalnej ścieżki Double Commandera...

en: Make relative to environment variable...
pl: Utwórz względną do zmiennej środowiskowej...

en: Make relative to Windows special folder (TC)...
pl: Utwórz względną do specjalnego folderu Windows (TC)...

en: Make relative to other Windows special folder...
pl: Utwórz względną do innego folderu specjalnego Windows...

en: Use Double Commander special path...
pl: Użyj specjalnej scieżki Double Commander...

en: Use hotdir path
pl: Użyj scieżki ulubionego katalogu

en: Use other Windows special folder...
pl: Użyj innego specjalnego folderu Windows...

en: Use Windows special folder (TC)...
pl: Użyj specjalnego folderu Windows (TC)...

en: This tab (%s) is locked! Open directory in another tab?
pl: Ta zakładka (%s) jest zablokowana! Otworzyć katalog w innej zakładce?

en: Rename tab
pl: Zmień nazwę zakładki

en: New tab name:
pl: Nazwa nowej zakładki:

en: Target path:
pl: Ścieżka docelowa:

en: Error! Cannot find the TC configuration file:
    %s
pl: Błąd! Nie można znaleźć pliku konfiguracji TC:
    %s

en: Error! Cannot find the TC configuration executable:
    %s
pl: Błąd! Nie można znaleźć konfiguracji pliku wykonywalnego TC:
    %s

en: Error! TC is still running but it should be closed for this operation.
    Close it and press OK or press CANCEL to abort.
pl: Błąd! TC jest nadal uruchomiony, a powinien być zamknięty dla tej operacji.
    Zamknij go i naciśnij przycisk OK lub naciśnij przycisk ANULUJ, aby przerwać.

en: Error! Cannot find the desired wanted TC toolbar output folder:
    %s
pl: Błąd! Nie można znaleźć żądanego folderu wyjściowego paska narzędzi TC:
    %s

en: Enter location and filename where to save a TC Toolbar file
pl: Wprowadź lokalizację i nazwę pliku, w którym chcesz zapisać plik paska narzędzi TC

en: Built-in terminal window disabled. Do you want to enable it?
pl: Wbudowane okno terminalu jest wyłączone. Czy chcesz je włączyć?

en: WARNING: Terminating a process can cause undesired results including loss of data and system instability. The process will not be given the chance to save its state or data before it is terminated. Are you sure you want to terminate the process?
pl: OSTRZEŻENIE: Zakończenie procesu może spowodować niepożądane skutki, w tym utratę danych i niestabilność systemu. Proces nie będzie miał szansy, aby zapisać jego stan lub dane, zanim zostanie zakończony. Czy na pewno chcesz zakończyć proces?

en: Do you want to test selected archives?
pl: Czy chcesz przetestować wybrane archiwa?

en: "%s" is now in the clipboard
pl: "%s" jest teraz w schowku

en: Extension of selected file is not in any recognized file types
pl: Rozszerzenie wybranego pliku nie znajduje się w rozpoznawanych typach plików

en: Locate ".toolbar" file to import
pl: Zlokalizuj plik ".toolbar" do zaimportowania

en: Locate ".BAR" file to import
pl: Zlokalizuj plik ".BAR" do zaimportowania

en: Enter location and filename of Toolbar to restore
pl: Wprowadź położenie i nazwę paska narzędzi do przywrócenia

en: Saved!
    Toolbar filename: %s
pl: Zapisano!
    Nazwa paska narzędzi: %s

en: Too many files selected.
pl: Wybrano zbyt wiele plików.

en: Undetermined
pl: Nieokreślony

en: ERROR: Unexpected Tree View Menu usage!
pl: BŁĄD: Nieoczekiwane użycie menu widoku drzewa!

en: <NO EXT>
pl: <BRAK ROZ.>

en: <NO NAME>
pl: <BRAK NAZWY>

[ctx: ulng.rsmsgusername]
en: User name:
pl: Nazwa użytkownika:

en: User name (Firewall):
pl: Nazwa użytkownika (Firewall):

en: VERIFICATION:
pl: WERYFIKACJA:

en: Do you want to verify selected checksums?
pl: Czy chcesz zweryfikować wybrane sumy kontrolne?

en: The target file is corrupted, checksum mismatch!
pl: Plik docelowy jest uszkodzony, niezgodność sumy kontrolnej!

en: Volume label:
pl: Etykieta woluminu:

en: Please enter the volume size:
pl: Proszę wpisać rozmiar części:

en: Do you want to configure Lua library location?
pl: Czy chcesz skonfigurować lokalizację biblioteki Lua?

en: Wipe %d selected files/directories?
pl: Wyczyścić %d wybranych plików/katalogów?

en: Wipe selected "%s"?
pl: Wyczyścić "%s"?

en: with
pl: z

en: Wrong password!
    Please try again!
pl: Nieprawidłowe hasło!
    Spróbuj ponownie!

en: Do auto-rename to "name (1).ext", "name (2).ext" etc.?
pl: Zmienić automatycznie nazwy na "nazwa (1).roz", "nazwa (2).roz" itp.?

[ctx: ulng.rsmulrencounter]
en: Counter
pl: Licznik

[ctx: ulng.rsmulrendate]
en: Date
pl: Data

en: Preset name
pl: Nazwa ustawienia wstępnego

en: Define variable name
pl: Zdefiniuj nazwę zmiennej

en: Define variable value
pl: Zdefiniuj wartość zmiennej

en: Enter variable name
pl: Wprowadź nazwę zmiennej

en: Enter value for variable "%s"
pl: Wprowadź wartość dla zmiennej "%s"

en: Ignore, just save as the [Last One];Prompt user to confirm if we save it;Save automatically
pl: Zignoruj, po prostu zapisz jako [Ostatnie];Monituj użytkownika o potwierdzenie, jeśli to zapiszemy;Zapisz automatycznie

[ctx: ulng.rsmulrenextension]
en: Extension
pl: Rozszerzenie

[ctx: ulng.rsmulrenfilename]
en: Name
pl: Nazwa

en: No change;UPPERCASE;lowercase;First char uppercase;First Char Of Every Word Uppercase;
pl: Bez zmian;WIELKIMI ZNAKAMI;małymi znakami;Pierwsza wielka;Pierwszy Znak Każdego Słowa Wielki;

en: [The last used]
pl: Ostatnio używane

en: Last masks under [Last One] preset;Last preset;New fresh masks
pl: Ostatnie maski poniżej [Ostatniego] ustawienia wstępnego;Ostatnie ustawienie wstępne;Nowe świeże maski

[ctx: ulng.rsmulrenlogstart]
en: Multi-Rename Tool
pl: Wielokrotna zmiana nazwy

en: Character at position x
pl: Znak na pozycji x

en: Characters from position x to y
pl: Znaki na pozycjach od x do y

en: Complete date
pl: Data ukończenia

en: Complete time
pl: Czas zakończenia

[ctx: ulng.rsmulrenmaskcounter]
en: Counter
pl: Licznik

en: Day
pl: Dzień

en: Day (2 digits)
pl: Dzień (2 cyfry)

en: Day of the week (short, e.g., "mon")
pl: Dzień tygodnia (krótki, np. "pon")

en: Day of the week (long, e.g., "monday")
pl: Dzień tygodnia (długi, np. "poniedziałek")

[ctx: ulng.rsmulrenmaskextension]
en: Extension
pl: Rozszerzenie

en: Complete filename with path and extension
pl: Pełna nazwa pliku ze ścieżką i rozszerzeniem

en: Complete filename, char from pos x to y
pl: Pełna nazwa pliku, znak od pozycji x do y

en: GUID
pl: Identyfikator GUID

en: Hour
pl: Godzina

en: Hour (2 digits)
pl: Godzina (2 cyfry)

en: Minute
pl: Minuta

en: Minute (2 digits)
pl: Minuty (2 cyfry)

en: Month
pl: Miesiąc

en: Month (2 digits)
pl: Miesiąc (2 cyfry)

en: Month name (short, e.g., "jan")
pl: Nazwa miesiąca (krótka, np. "sty")

en: Month name (long, e.g., "january")
pl: Nazwa miesiąca (długa, np. "styczeń")

[ctx: ulng.rsmulrenmaskname]
en: Name
pl: Nazwa

en: Parent folder(s)
pl: Folder(y) nadrzędne

en: Second
pl: Sekunda

en: Second (2 digits)
pl: Sekundy (2 cyfry)

en: Variable on the fly
pl: Zmienna w locie

en: Year (2 digits)
pl: Rok (2 cyfry)

en: Year (4 digits)
pl: Rok (4 cyfry)

[ctx: ulng.rsmulrenplugins]
en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Save preset as
pl: Zapisz ustawienie wstępne jako

en: Preset name already exists. Overwrite?
pl: Nazwa ustawienia wstępnego już istnieje. Zastąpić?

en: Enter new preset name
pl: Wprowadź nową nazwę ustawienia wstępnego

en: "%s" preset has been modified.
    Do you want to save it now?
pl: Ustawienie wstępne "%s" zostało zmodyfikowane.
    Czy chcesz je teraz zapisać?

en: Sorting presets
pl: Ustawienia wstępne sortowania

[ctx: ulng.rsmulrentime]
en: Time
pl: Czas

en: Warning, duplicate names!
pl: Ostrzeżenie, zduplikowane nazwy!

en: File contains wrong number of lines: %d, should be %d!
pl: Plik zawiera błędną liczbę wierszy: %d, powinno być %d!

en: Keep;Clear;Prompt
pl: Zachowaj;Wyczyść;Pytaj

en: No internal equivalent command
pl: Brak równoważnego wewnętrznego polecenia

en: Sorry, no "Find files" window yet...
pl: Przepraszamy, brak okna "Znajdź pliki"...

en: Sorry, no other "Find files" window to close and free from memory...
pl: Przepraszamy, brak innych okien "Znajdź pliki" do zamknięcia i zwolnienia z pamięci

en: Development
pl: Rozwój

en: Education
pl: Nauka

en: Games
pl: Gry

[ctx: ulng.rsopenwithgraphics]
en: Graphics
pl: Grafika

[ctx: ulng.rsopenwithnetwork]
en: Network
pl: Sieć

en: Office
pl: Biuro

[ctx: ulng.rsopenwithother]
en: Other
pl: Pozostałe

en: Science
pl: Nauka

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Accessories
pl: Akcesoria

en: Aborted
pl: Przerwane

en: Calculating checksum
pl: Obliczanie sumy kontrolnej

en: Calculating checksum in "%s"
pl: Obliczanie sumy kontrolnej dla "%s"

en: Calculating checksum of "%s"
pl: Obliczanie sumy kontrolnej z "%s"

en: Calculating
pl: Obliczanie

en: Calculating "%s"
pl: Obliczanie "%s"

en: Joining
pl: Łączenie

en: Joining files in "%s" to "%s"
pl: Łączenie plików w "%s" do "%s"

en: Copying
pl: Kopiowanie

en: Copying from "%s" to "%s"
pl: Kopiowanie z "%s" do "%s"

en: Copying "%s" to "%s"
pl: Kopiowanie "%s" do "%s"

en: Creating directory
pl: Tworzenie katalogu

en: Creating directory "%s"
pl: Tworzenie katalogu "%s"

en: Deleting
pl: Usuwanie

en: Deleting in "%s"
pl: Usuwanie w "%s"

en: Deleting "%s"
pl: Usuwanie "%s"

en: Executing
pl: Wykonywanie

en: Executing "%s"
pl: Wykonywanie "%s"

en: Extracting
pl: Wyodrębnianie

en: Extracting from "%s" to "%s"
pl: Wyodrębnianie z "%s" do "%s"

en: Finished
pl: Zakończony

en: Listing
pl: Lista

en: Listing "%s"
pl: Lista "%s"

en: Moving
pl: Przenoszenie

en: Moving from "%s" to "%s"
pl: Przenoszenie z "%s" do "%s"

en: Moving "%s" to "%s"
pl: Przenoszenie "%s" do "%s"

en: Not started
pl: Nie uruchomiony

en: Packing
pl: Pakowanie

en: Packing from "%s" to "%s"
pl: Pakowanie z "%s" do "%s"

en: Packing "%s" to "%s"
pl: Pakowanie "%s" do "%s"

en: Paused
pl: Wstrzymane

en: Pausing
pl: Wstrzymywanie

en: Running
pl: Uruchomione

en: Setting property
pl: Ustawianie właściwości

en: Setting property in "%s"
pl: Ustawianie właściwości w "%s"

en: Setting property of "%s"
pl: Ustawianie właściwości "%s"

en: Splitting
pl: Dzielenie

en: Splitting "%s" to "%s"
pl: Dzielenie "%s" do "%s"

en: Starting
pl: Uruchamianie

en: Stopped
pl: Zatrzymane

en: Stopping
pl: Zatrzymywanie

en: Testing
pl: Testowanie

en: Testing in "%s"
pl: Testowanie w "%s"

en: Testing "%s"
pl: Testowanie "%s"

en: Verifying checksum
pl: Weryfikowanie sumy kontrolnej

en: Verifying checksum in "%s"
pl: Weryfikowanie sumy kontrolnej w "%s"

en: Verifying checksum of "%s"
pl: Weryfikowanie sumy kontrolnej z "%s"

en: Waiting for access to file source
pl: Oczekiwanie na dostęp do źródłowego pliku

en: Waiting for user response
pl: Oczekiwanie na odpowiedź użytkownika

en: Wiping
pl: Czyszczenie

en: Wiping in "%s"
pl: Czyszczenie w "%s"

en: Wiping "%s"
pl: Czyszczenie "%s"

en: Working
pl: Pracuje

en: Add at &beginning;Add at the end;Smart add
pl: Dodaj na &początku;Dodaj na końcu;Inteligentne dodawanie

en: Adding new tooltip file type
pl: Dodawanie nowego typu pliku etykietek podpowiedzi

en: To change current editing archive configuration, either APPLY or DELETE current editing one
pl: Aby zmienić aktualną konfigurację archiwum, ZASTOSUJ lub USUŃ bieżącą edycję

en: Mode dependent, additional command
pl: Zależnie od trybu, dodatkowe polecenie

en: Add if it is non-empty
pl: Dodaj, jeśli nie jest puste

en: Archive File (long name)
pl: Plik archiwum (długa nazwa)

en: Select archiver executable
pl: Wybierz plik wykonywalny archiwizatora

en: Archive file (short name)
pl: Plik archiwum (krótka nazwa)

en: Change Archiver Listing Encoding
pl: Zmień kodowanie listy archiwów

[ctx: ulng.rsoptarchiverconfirmdelete]
en: Are you sure you want to delete: "%s"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć: "%s"?

en: Exported Archiver Configuration
pl: Eksportowana konfiguracja archiwizatora

en: errorlevel
pl: poziom błędu

en: Export archiver configuration
pl: Eksportuj konfigurację archiwizatora

[ctx: ulng.rsoptarchiverexportdone]
en: Exportation of %d elements to file "%s" completed.
pl: Eksport %d elementów do pliku "%s" zakończony.

[ctx: ulng.rsoptarchiverexportprompt]
en: Select the one(s) you want to export
pl: Wybierz te, które chcesz wyeksportować

en: Filelist (long names)
pl: Lista plików (długie nazwy)

en: Filelist (short names)
pl: Lista plików (krótkie nazwy)

en: Import archiver configuration
pl: Importuj konfigurację archiwizatora

[ctx: ulng.rsoptarchiverimportdone]
en: Importation of %d elements from file "%s" completed.
pl: Import %d elementów z pliku "%s" zakończony.

en: Select the file to import archiver configuration(s)
pl: Wybierz plik do importowania konfiguracji archiwizatora

[ctx: ulng.rsoptarchiverimportprompt]
en: Select the one(s) you want to import
pl: Wybierz te, które chcesz zaimportować

en: Use name only, without path
pl: Używaj tylko nazwy, bez ścieżki

en: Use path only, without name
pl: Używaj tylko ścieżki, bez nazwy

en: Archive Program (long name)
pl: Program archiwum (długa nazwa)

en: Archive Program (short name)
pl: Program archiwum (krótka nazwa)

en: Quote all names
pl: Cytuj wszystkie nazwy

en: Quote names with spaces
pl: Cytuj nazwy ze spacjami

en: Single filename to process
pl: Nazwa pojedynczego pliku do przetworzenia

en: Target subdirecory
pl: Docelowy podkatalog

en: Use ANSI encoding
pl: Użyj kodowania ANSI

en: Use UTF8 encoding
pl: Użyj kodowania UTF8

en: Enter location and filename where to save archiver configuration
pl: Podaj lokalizację i nazwę pliku, do zapisania konfiguracji archiwizatora

en: Archive type name:
pl: Nazwa rodzaju archiwum:

en: Associate plugin "%s" with:
pl: Skojarz wtyczkę "%s" z:

en: First;Last;
pl: Pierwszej;Ostatniej;

en: Classic, legacy order;Alphabetic order (but language still first)
pl: Klasyczny, starszy porządek;Kolejność alfabetyczna (ale wciąż pierwszy język)

en: Full expand;Full collapse
pl: Pełne rozwinięcie;Pełne zwinięcie

en: Active frame panel on left, inactive on right (legacy);Left frame panel on left, right on right
pl: Ramka aktywnego panelu po lewej, nieaktywnego po prawej (starsze);Lewa ramka panelu po lewej, prawa po prawej

en: Enter extension
pl: Wpisz rozszerzenie

en: Add at beginning;Add at the end;Alphabetical sort
pl: Dodaj na początku;Dodaj na końcu;Sortowanie alfabetyczne

en: separate window;minimized separate window;operations panel
pl: oddzielnym oknie;zminimalizowanym oddzielnym oknie;panelu operacji

en: float
pl: dynamicznie

en: Shortcut %s for cm_Delete will be registered, so it can be used to reverse this setting.
pl: Skrót %s do cm_Delete zostanie dodany, a więc może zostać używany do odwracania tego ustawienia.

en: Add hotkey for %s
pl: Dodaj klawisz skrótu dla %s

en: Add shortcut
pl: Dodaj skrót

en: Cannot set shortcut
pl: Nie można ustawić skrótu

en: Change shortcut
pl: Zmień skrót

[ctx: ulng.rsopthotkeyscommand]
en: Command
pl: Polecenia

en: Shortcut %s for cm_Delete has a parameter that overrides this setting. Do you want to change this parameter to use the global setting?
pl: Skrót %s do cm_Delete ma parametr, który zastępuje to ustawienie. Czy chcesz zmienić ten parametr, aby używać ustawienia globalnego?

en: Shortcut %s for cm_Delete needs to have a parameter changed to match shortcut %s. Do you want to change it?
pl: Skrót %s do cm_Delete musi mieć parametr zmieniajacy trafność skrótu %s. Czy chcesz zmienić?

[ctx: ulng.rsopthotkeysdescription]
en: Description
pl: Opis

en: Edit hotkey for %s
pl: Edytuj skrót klawiszowy do %s

en: Fix parameter
pl: Popraw parametr

[ctx: ulng.rsopthotkeyshotkey]
en: Hotkey
pl: Skrót klawiszowy

[ctx: ulng.rsopthotkeyshotkeys]
en: Hotkeys
pl: Skróty klawiszowe

en: <none>
pl: <brak>

[ctx: ulng.rsopthotkeysparameters]
en: Parameters
pl: Parametry

en: Set shortcut to delete file
pl: Ustaw skrót do usunięcia pliku

en: For this setting to work with shortcut %s, shortcut %s must be assigned to cm_Delete but it is already assigned to %s. Do you want to change it?
pl: Dla tego ustawienia do pracy ze skrótem %s, skrót %s musi być przypisany do cm_Delete ale jest już przypisany do %s. Czy chcesz to zmienić?

en: Shortcut %s for cm_Delete is a sequence shortcut for which a hotkey with reversed Shift cannot be assigned. This setting might not work.
pl: Skrót %s dla cm_Delete to skrót sekwencji, dla którego nie można przypisać skrót klawiszowy z odwróconym Shift. To ustawienie może nie działać.

en: Shortcut in use
pl: Skrót jest używany

en: Shortcut %s is already used.
pl: Skrót %s jest już używany.

en: Change it to %s?
pl: Zmienić na %s?

en: used for %s in %s
pl: używany przez %s w %s

en: used for this command but with different parameters
pl: używany dla tego polecenia ale z różnymi parametrami

en: Archivers
pl: Archiwizatory

en: Auto refresh
pl: Automatyczne odświeżanie

en: Behaviors
pl: Zachowanie

en: Brief
pl: Krótki

en: Colors
pl: Kolory

en: Columns
pl: Kolumny

[ctx: ulng.rsoptionseditorconfiguration]
en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Custom columns
pl: Niestandardowe kolumny

[ctx: ulng.rsoptionseditordirectoryhotlist]
en: Directory Hotlist
pl: Ulubione katalogi

en: Directory Hotlist Extra
pl: Dodatkowe ulubione katalogi

en: Drag & drop
pl: Przeciągnij i upuść

en: Drives list button
pl: Przycisk listy dysków

en: Favorite Tabs
pl: Ulubione zakładki

en: File associations extra
pl: Dodatkowe skojarzenia plików

en: File associations
pl: Skojarzenia plików

[ctx: ulng.rsoptionseditorfilenewfiletypes]
en: New
pl: Nowy

[ctx: ulng.rsoptionseditorfileoperations]
en: File operations
pl: Operacje na plikach

en: File panels
pl: Panele plików

[ctx: ulng.rsoptionseditorfilesearch]
en: File search
pl: Wyszukiwanie pliku

en: Files views
pl: Widoki plików

en: Files views extra
pl: Dodatkowe widoki plików

[ctx: ulng.rsoptionseditorfiletypes]
en: File types
pl: Typy plików

[ctx: ulng.rsoptionseditorfoldertabs]
en: Folder tabs
pl: Zakładki katalogów

en: Folder tabs extra
pl: Dodatkowe zakładki folderów

[ctx: ulng.rsoptionseditorfonts]
en: Fonts
pl: Czcionki

en: Highlighters
pl: Wyróżnienia

en: Hot keys
pl: Skróty klawiszowe

[ctx: ulng.rsoptionseditoricons]
en: Icons
pl: Ikony

en: Ignore list
pl: Lista ignorowanych

en: Keys
pl: Klawisze

en: Language
pl: Język

en: Layout
pl: Układ

en: Log
pl: Dziennik

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: Mouse
pl: Mysz

[ctx: ulng.rsoptionseditormultirename]
en: Multi-Rename Tool
pl: Wielokrotna zmiana nazwy

en: Options have changed in "%s"
    
    Do you want to save modifications?
pl: Opcje zostały zmienione w "%s"
    
    Czy chcesz zapisać modyfikacje?

[ctx: ulng.rsoptionseditorplugins]
en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Quick search/filter
pl: Szybkie wyszukiwanie/filtrowanie

en: Toolbar
pl: Pasek narzędzi

en: Toolbar Extra
pl: Dodatkowy pasek narzędzi

en: Toolbar Middle
pl: Środkowy pasek narzędzi

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Tooltips
pl: Etykietki podpowiedzi

[ctx: ulng.rsoptionseditortreeviewmenu]
en: Tree View Menu
pl: Menu widoku drzewa

en: Tree View Menu Colors
pl: Kolory menu widoku drzewa

en: None;Command Line;Quick Search;Quick Filter
pl: Brak;Wiersz poleceń;Szybkie wyszukiwanie;Szybki filtr

en: Left button;Right button;
pl: Lewy przycisk myszy;Prawy przycisk myszy;

en: at the top of the file list;after directories (if directories are sorted before files);at sorted position;at the bottom of the file list
pl: na górze listy plików;po katalogach (jeśli katalogi są sortowane przed plikami);w posortowanej pozycji;na dole listy plików

en: Personalized float;Personalized byte;Personalized kilobyte;Personalized megabyte;Personalized gigabyte;Personalized terabyte
pl: Spersonalizowany dynamiczny;Spersonalizowany bajt;Spersonalizowany kilobajt;Spersonalizowany megabajt;Spersonalizowany gigabajt;Spersonalizowany terabajt

en: Plugin %s is already assigned for the following extensions:
pl: Wtyczka %s jest już przypisana do następujących rozszerzeń:

en: D&isable
pl: W&yłącz

[ctx: ulng.rsoptpluginenable]
en: E&nable
pl: &Włącz

[ctx: ulng.rsoptpluginsactive]
en: Active
pl: Aktywna

[ctx: ulng.rsoptpluginsdescription]
en: Description
pl: Opis

[ctx: ulng.rsoptpluginsfilename]
en: File name
pl: Nazwa pliku

en: By extension
pl: Wg rozszerzenia

en: By Plugin
pl: Wg wtyczki

[ctx: ulng.rsoptpluginsname]
en: Name
pl: Nazwa

en: Sorting WCX plugins is only possible when showing plugins by extension!
pl: Sortowanie wtyczek WCX jest możliwe tylko przy wyświetlaniu wtyczek wg rozszerzenia!

[ctx: ulng.rsoptpluginsregisteredfor]
en: Registered for
pl: Zarejestrowany dla

en: Select Lua library file
pl: Wybierz plik biblioteki Lua

en: Renaming tooltip file type
pl: Zmienianie nazwy pliku etykietek podpowiedzi

en: &Sensitive;&Insensitive
pl: &Uwzględniaj;&Nie uwzględniaj

en: &Files;Di&rectories;Files a&nd Directories
pl: &Pliki;&Katalogi;Pliki &i katalogi

en: &Hide filter panel when not focused;Keep saving setting modifications for next session
pl: Ukryj panel filtru gdy brak pasujących;Zachowaj zapisane ustawienia zmian dla następnej sesji

en: not case sensitive;according to locale settings (aAbBcC);first upper then lower case (ABCabc)
pl: nie uwzględniaj wielkości liter;zgodnie z ustawieniami regionalnymi (aAbBcC);napierw wielkie, a następnie małe litery (ABCabc)

en: sort by name and show first;sort like files and show first;sort like files
pl: sortuj według nazwy i pokaż pierwsze;sortuj jak pliki i pokaż pierwsze;sortuj jak pliki

en: Alphabetical, considering accents;Alphabetical with special characters sort;Natural sorting: alphabetical and numbers;Natural with special characters sort
pl: Alfabetycznie, uwzględniając akcenty;Alfabetyczne sortowanie ze znakami specjalnymi;Naturalne sortowanie: alfabetycznie i liczbowo;Naturalne sortowanie ze znakami specjalnymi

en: Top;Bottom;
pl: U góry;Na dole;

en: S&eparator;Inte&rnal command;E&xternal command;Men&u
pl: S&eparator;Polecenie &wewnętrzne;Polecenie &zewnętrzne;Men&u

en: To change file type tooltip configuration, either APPLY or DELETE current editing one
pl: Aby zmienić aktualną konfigurację etykietek podpowiedzi, ZASTOSUJ lub USUŃ bieżącą edycję

en: Tooltip file type name:
pl: Nazwa pliku etykietek podpowiedzi:

en: "%s" already exists!
pl: "%s" już istnieje!

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeconfirmdelete]
en: Are you sure you want to delete: "%s"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć: "%s"?

en: Exported tooltip file type configuration
pl: Wyeksportowany plik konfiguracji etykietek podpowiedzi

en: Export tooltip file type configuration
pl: Eksportuj plik konfiguracji etykietek podpowiedzi

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeexportdone]
en: Exportation of %d elements to file "%s" completed.
pl: Eksportowanie %d elementów do pliku "%s" zostało ukończone.

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeexportprompt]
en: Select the one(s) you want to export
pl: Wybierz te, które chcesz wyeksportować

en: Import tooltip file type configuration
pl: Importuj plik konfiguracji etykietek podpowiedzi

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeimportdone]
en: Importation of %d elements from file "%s" completed.
pl: Importowanie %d elementów z pliku "%s" zostało ukończone.

en: Select the file to import tooltip file type configuration(s)
pl: Wybierz plik, aby zaimportować konfigurację etykietek podpowiedzi

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeimportprompt]
en: Select the one(s) you want to import
pl: Wybierz te, które chcesz zaimportować

en: Enter location and filename where to save tooltip file type configuration
pl: Wprowadź lokalizację i nazwę pliku do zapisania konfiguracji etykietek podpowiedzi

en: Tooltip file type name
pl: Nazwa pliku etykietek podpowiedzi

en: DC legacy - Copy (x) filename.ext;Windows - filename (x).ext;Other - filename(x).ext
pl: Starsza wersja DC - Kopiuj (x) nazwapliku.roz;Windows - nazwapliku (x).roz;Inne - nazwapliku(x).roz

en: don't change position;use the same setting as for new files;to sorted position
pl: nie zmieniaj pozycji;użyj tego samego ustawienia dla nowych plików;do posortowanej pozycji

en: With complete absolute path;Path relative to %COMMANDER_PATH%;Relative to the following
pl: Z pełną ścieżką bezwzględną;Ścieżka względna do %COMMANDER_PATH%;Względem następujących

en: contains(case)
pl: zawiera(z uwzględnieniem wielkości liter)

en: contains
pl: zawiera

en: =(case)
pl: =(z uwzględnieniem wielkości liter)

en: Field "%s" not found!
pl: Nie znaleziono pola "%s" !

en: !contains(case)
pl: !zawiera(z uwzględnieniem wielkości liter)

en: !contains
pl: !zawiera

en: !=(case)
pl: !=(z uwzględnieniem wielkości liter)

en: !regexp
pl: !wyrażenia regularne

en: Plugin "%s" not found!
pl: Nie znaleziono wtyczki "%s" !

en: regexp
pl: wyrażenia regularne

[ctx: ulng.rspluginsearchunitnotfoundforfield]
en: Unit "%s" not found for field "%s" !
pl: Jednostka "%s" nie została znaleziona dla pola "%s" !

en: Files: %d, folders: %d
pl: Pliki: %d, foldery: %d

en: Can not change access rights for "%s"
pl: Nie można zmienić praw dostępu dla "%s"

en: Can not change owner for "%s"
pl: Nie można zmienić właściciela dla "%s"

en: File
pl: Plik

[ctx: ulng.rspropsfolder]
en: Directory
pl: Katalog

en: Multiple types
pl: Wiele typów

en: Named pipe
pl: Nazwany strumień

en: Socket
pl: Gniazdo

en: Special block device
pl: Specjalne urządzenie blokowe

en: Special character device
pl: Specjalne urządzenie wirtualne

en: Symbolic link
pl: Link symboliczny

en: Unknown type
pl: Nieznany typ

en: Search result
pl: Wynik wyszukiwania

en: SEARCH
pl: WYSZUKAJ

en: <unnamed template>
pl: <nienazwany szablon>

en: A file search using DSX plugin is already in progress.
    We need that one to be completed before to launch a new one.
pl: Przeszukanie pliku za pomocą wtyczki DSX jest już w toku.
    Przed uruchomieniem nowego musisz zamknąć bieżące.

en: A file search using WDX plugin is already in progress.
    We need that one to be completed before to launch a new one.
pl: Przeszukanie pliku za pomocą wtyczki WDX jest już w toku.
    Przed uruchomieniem nowego musisz zamknąć bieżące.

en: Select a directory
pl: Wybierz katalog

en: Newest;Oldest;Largest;Smallest;First in group;Last in group
pl: Najnowszy;Najstarszy;Największy;Najmniejszy;Pierwszy w grupie;Ostatni w grupie

en: Select your window
pl: Wybierz okno

en: &Show help for %s
pl: &Pokaż pomoc dla %s

[ctx: ulng.rssimplewordall]
en: All
pl: Wszystko

[ctx: ulng.rssimplewordcategory]
en: Category
pl: Kategoria

en: Column
pl: Kolumna

[ctx: ulng.rssimplewordcommand]
en: Command
pl: Polecenie

en: Error
pl: Błąd

en: Failed!
pl: Niepowodzenie!

en: False
pl: Fałsz

[ctx: ulng.rssimplewordfilename]
en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: files
pl: pliki

en: Letter
pl: Litera

en: Param
pl: Parametr

en: Result
pl: Wynik

en: Success!
pl: Powodzenie!

en: True
pl: Prawda

en: Variable
pl: Zmienna

en: WorkDir
pl: Folder roboczy

en: Bytes
pl: Bajty

en: Gigabytes
pl: Gigabajty

en: Kilobytes
pl: Kilobajty

en: Megabytes
pl: Megabajty

en: Terabytes
pl: Terabajty

en: Files: %d, Dirs: %d, Size: %s (%s bytes)
pl: Plików: %d, Katalogów: %d, Rozmiar: %s (%s bajtów)

en: Unable to create target directory!
pl: Nie można utworzyć katalogu docelowego!

en: Incorrect file size format!
pl: Nieprawidłowy format wielkości pliku!

en: Unable to split the file!
pl: Pliku nie da się podzielić!

en: The number of parts is more than 100! Continue?
pl: Liczba części jest większa niż 100! Czy chcesz kontynuować?

en: Automatic;1457664B - 3.5" High Density 1.44M;1213952B - 5.25" High Density 1.2M;730112B - 3.5" Double Density 720K;362496B - 5.25" Double Density 360K;98078KB - ZIP 100MB;650MB - CD 650MB;700MB - CD 700MB;4482MB - DVD+R
pl: Automatycznie;1457664B - 3.5" Wysoka gęstość 1.44M;1213952B - 5.25" Wysoka gęstość 1.2M;730112B - 3.5" Podwójna gęstość 720K;362496B - 5.25" Podwójna gęstość 360K;98078KB - ZIP 100MB;650MB - CD 650MB;700MB - CD 700MB;4482MB - DVD+R

en: Select directory:
pl: Wybierz katalog:

en: Just preview
pl: Tylko podgląd

en: Others
pl: Inne

en: Side note
pl: Na marginesie

en: Flat
pl: Płaski

en: Limited
pl: Ograniczony

en: Simple
pl: Prosty

en: Fabulous
pl: Fantastyczny

en: Marvelous
pl: Cudowny

en: Tremendous
pl: Ogromny

en: Choose your directory from Dir History
pl: Wybierz katalog z historii katalogów

en: Choose you Favorite Tabs:
pl: Wybierz ulubione zakładki

en: Choose your command from Command Line History
pl: Wybierz polecenie z historii listy poleceń

en: Choose your action from Main Menu
pl: Wybierz czynność z głównego menu

en: Choose your action from Maintool bar
pl: Wybierz czynność z głównego paska narzędzi

en: Choose your directory from Hot Directory:
pl: Wybierz katalog z ulubionego katalogu:

en: Choose your directory from File View History
pl: Wybierz katalog z pliku widoku historii

en: Choose your file or your directory
pl: Wybierz plik lub katalog

en: Error creating symlink.
pl: Błąd przy tworzeniu linku symbolicznego.

en: Default text
pl: Domyślny tekst

en: Plain text
pl: Zwykły tekst

en: Do nothing;Close tab;Access Favorite Tabs;Tabs popup menu
pl: Nie rób nic;Zamknij zakładkę;Dostęp do ulubionych zakładek;Menu kontekstowe zakładek

en: Day(s)
pl: Dzień (dni)

en: Hour(s)
pl: Godzin(y)

en: Minute(s)
pl: Minut(y)

en: Month(s)
pl: Miesiąc(e)

en: Second(s)
pl: Sekund(y)

en: Week(s)
pl: Tydzień (tygodnie)

en: Year(s)
pl: Rok (Lata)

en: Rename Favorite Tabs
pl: Zmień nazwę ulubionych zakładek

en: Rename Favorite Tabs sub-menu
pl: Zmień nazwę podmenu ulubionych zakładek

[ctx: ulng.rstooldiffer]
en: Differ
pl: Różnice

[ctx: ulng.rstooleditor]
en: Editor
pl: Edytor

en: Error opening differ
pl: Błąd przy otwieraniu porównywania

en: Error opening editor
pl: Błąd przy otwieraniu edytora

en: Error opening terminal
pl: Błąd przy otwieraniu terminalu

en: Error opening viewer
pl: Błąd przy otwieraniu podglądu

en: System default;1 sec;2 sec;3 sec;5 sec;10 sec;30 sec;1 min;Never hide
pl: Domyślne ustawienia systemu;1 s;2 s;3 s;5 s;10 s;30 s;1 min;Nigdy nie ukrywaj

en: Combine DC and system tooltip, DC first (legacy);Combine DC and system tooltip, system first;Show DC tooltip when possible and system when not;Show DC tooltip only;Show system tooltip only
pl: Połącz etykietki podpowiedzi DC i systemowych, najpierw DC (starsza wersja);Połącz etykietki podpowiedzi DC i systemowych, najpierw systemowe;Pokaż etykietki podpowiedzi DC, o ile to możliwe, a gdy nie systemowych;Pokaż tylko etykietki podpowiedzi DC;Pokaż tylko etykietki podpowiedzi systemowych

[ctx: ulng.rstoolviewer]
en: Viewer
pl: Lister

en: Please report this error to the bug tracker with a description of what you were doing and the following file:%sPress %s to continue or %s to abort the program.
pl: Zgłoś ten błąd do narzędzia śledzenia błędów wraz z opisem wcześniejszych działań i następującym plikiem:%sNaciśnij %s, aby kontynuować lub %s, aby przerwać działanie programu.

en: Both panels, from active to inactive
pl: Oba panele, z aktywnego do nieaktywnego

en: Both panels, from left to right
pl: Oba panele, od lewej do prawej

en: Path of panel
pl: Ścieżka panelu

en: Enclose each name in brackets or what you want
pl: Każdą nazwę należy ująć w nawiasach lub w czym chcesz

en: Just filename, no extension
pl: Tylko nazwa pliku, bez rozszerzenia

en: Complete filename (path+filename)
pl: Pełna nazwa pliku (ścieżka+nazwa pliku)

en: Help with "%" variables
pl: Pomoc ze zmiennymi "%"

en: Will request request user to enter a parameter with a default suggested value
pl: Poprosi użytkownika o podanie parametru z domyślną sugerowaną wartością

en: Last directory of panel's path
pl: Ostatni katalog ścieżki panelu

en: Last directory of file's path
pl: Ostatni katalog ścieżki pliku

en: Left panel
pl: Lewy panel

en: Temporary filename of list of filenames
pl: Tymczasowa nazwa pliku listy nazw plików

en: Temporary filename of list of complete filenames (path+filename)
pl: Tymczasowa nazwa pliku listy pełnych nazw plików (ścieżka+nazwa pliku)

en: Filenames in list in UTF-16 with BOM
pl: Nazwy plików na liście w UTF-16 z BOM

en: Filenames in list in UTF-16 with BOM, inside double quotes
pl: Nazwy plików na liście w UTF-16 z BOM, wewnątrz cudzysłowów

en: Filenames in list in UTF-8
pl: Nazwy plików na liście w UTF-8

en: Filenames in list in UTF-8, inside double quotes
pl: Nazwy plików na liście w UTF-8, wewnatrz cudzysłowów

en: Temporary filename of list of filenames with relative path
pl: Tymczasowy nazwa pliku listy nazw plików ze ścieżką względną

en: Only file extension
pl: Tylko rozszerzenie pliku

en: Only filename
pl: Tylko nazwa pliku

en: Other example of what's possible
pl: Inny przykład tego, co jest możliwe

en: Path, without ending delimiter
pl: Ścieżka z końcowym separatorem

en: From here to the end of the line, the percent-variable indicator is the "#" sign
pl: Od tego miejsca do końca linii wskaźnik zmiennej procentowej jest znakiem "#"

en: Return the percent sign
pl: Zwraca znak procentu

en: From here to the end of the line, the percent-variable indicator is back the "%" sign
pl: Od tego miejsca do końca wiersza wskaźnik zmiennej procentowej powraca do znaku "%"

en: Prepend each name with "-a " or what you want
pl: Poprzedź każdą nazwę "-a " lub czym chcesz

en: %[Prompt user for param;Default value proposed]
pl: %[Pytaj użytkownika o parametr;Proponuj wartość domyślną]

en: Filename with relative path
pl: Nazwa pliku ze ścieżką względną

en: Right panel
pl: Prawy panel

en: Full path of second selected file in right panel
pl: Pełna ścieżka drugiego wybranego pliku w prawym panelu

en: Show command prior execute
pl: Pokaż poprzednio wykonane polecenie

en: %[Simple message]
pl: %[Prosta wiadomość]

en: Will show a simple message
pl: Spowoduje wyświetlenie prostego komunikatu

en: Active panel (source)
pl: Aktywny panel (źródło)

en: Inactive panel (target)
pl: Nieaktywny panel (cel)

en: Filenames will be quoted from here (default)
pl: Nazwy plików będą podane tutaj (domyślnie)

en: Command will be done in terminal, remaining opened at the end
pl: Polecenie zostanie wykonane w terminalu, który następnie pozostanie otwarty

en: Paths will have ending delimiter
pl: Ścieżki będą miały ogranicznik końcowy

en: Filenames will not be quoted from here
pl: Nazwy plików nie będą tutaj podane

en: Command will be done in terminal, closed at the end
pl: Polecenie zostanie wykonane w terminalu, który następnie zostanie zamknięty

en: Paths will not have ending delimiter (default)
pl: Ścieżki nie będą miały ogranicznika końcowego (domyślnie)

[ctx: ulng.rsvfsnetwork]
en: Network
pl: Sieć

en: Recycle Bin
pl: Kosz

en: Internal Viewer of Double Commander.
pl: Wewnętrzna przeglądarka Double Commandera.

en: Bad Quality
pl: Zła jakość

[ctx: ulng.rsviewencoding]
en: Encoding
pl: Kodowanie

en: Image Type
pl: Typ obrazu

[ctx: ulng.rsviewnewsize]
en: New Size
pl: Nowy rozmiar

en: %s not found!
pl: %s nie znaleziono!

en: Pen;Rect;Ellipse
pl: Ołówek;Prostokąt;Elipsa

en: with external viewer
pl: z zewnętrzną przeglądarką

en: with internal viewer
pl: z wewnętrzną przeglądarką

en: Number of replacement: %d
pl: Liczba zamian: %d

en: No replacement took place.
pl: Nie było zamian.

en: No setup named "%s"
pl: Brak konfiguracji o nazwie "%s"
