Double Commander 1.1.0 alpha - en to sk translation catalogue (2924 entries)

en: Comparing... %d%% (ESC to cancel)
sk: Porovnávam... %d%% (ESC pre zrušenie)

en: Left: Delete %d file(s)
sk: Vľavo: Vymazať %d súbor(y)

en: Right: Delete %d file(s)
sk: Vpravo: Vymazať %d súbor(y)

en: Files found: %d  (Identical: %d, Different: %d, Unique left: %d, Unique right: %d)
sk: Nájdené súbory: %d  (Rovnaké: %d, Rôzne: %d, Jedinečné vľavo: %d, Jedinečné vpravo: %d)

en: Left to Right: Copy %d files, total size: %s (%s)
sk: Zľava doprava: Kopírovať %d súborov, celková veľkosť: %s (%s)

en: Right to Left: Copy %d files, total size: %s (%s)
sk: Sprava doľava: Kopírovať %d súborov, celková veľkosť: %s (%s)

en: Choose template...
sk: Vybrať šablónu...

en: C&heck free space
sk: Skontrolovať voľné miesto

en: Cop&y attributes
sk: Kopírovať atribút&y

en: Copy o&wnership
sk: Kopírovať vlastníctvo

en: Copy &permissions
sk: Kopírovať &povolenia

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cbcopytime.caption]
en: Copy d&ate/time
sk: Kopírov&ať dátum/čas

en: Correct lin&ks
sk: Opraviť od&kazy

[ctx: TFILESYSTEMCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.CBDROPREADONLYFLAG.CAPTION]
en: Drop readonly fla&g
sk: Zrušiť značku "iba na čítanie"

en: E&xclude empty directories
sk: Vynechať prázdne priečinky

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cbfollowlinks.caption]
en: Fo&llow links
sk: Nas&ledovať odkazy

en: &Reserve space
sk: Vyh&radený priestor

en: Copy on write
sk: Kopírovanie pri zápise

en: &Verify
sk: Overiť

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cmbsetpropertyerror.hint]
en: What to do when cannot set file time, attributes, etc.
sk: Čo urobiť, ak nemôžem nastaviť súboru čas, atribúty a pod.

en: Use file template
sk: Použiť šablónu súboru

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.lbldirectoryexists.caption]
en: When dir&ectory exists
sk: Ak priečinok &existuje

[ctx: TFILESYSTEMCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When &file exists
sk: Ak súbor existuje

en: When ca&nnot set property
sk: Ak sa nedá nastaviť vlastnosť

en: <no template>
sk: <žiadna šablóna>

[ctx: TFRMABOUT.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
sk: &Zavrieť

en: Copy to clipboard
sk: Kopírovať do schránky

[ctx: TFRMABOUT.CAPTION]
en: About
sk: O programe

en: Home Page:
sk: Domovská stránka:

[ctx: TFRMABOUT.LBLREVISION.CAPTION]
en: Revision
sk: Revízia

[ctx: tfrmabout.lblversion.caption]
en: Version
sk: Verzia

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: Choose attributes
sk: Zvoľte atribúty

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBARCHIVE.CAPTION]
en: &Archive
sk: &Archivovať

en: Co&mpressed
sk: Komprimovaný

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBDIRECTORY.CAPTION]
en: &Directory
sk: &Priečinok

en: &Encrypted
sk: Šifrovaný

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBHIDDEN.CAPTION]
en: &Hidden
sk: &Skrytý

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBREADONLY.CAPTION]
en: Read o&nly
sk: Len na čítanie

en: S&parse
sk: Riedky

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBSTICKY.CAPTION]
en: Sticky
sk: Pripnuté

en: &Symlink
sk: &Symbolický odkaz

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBSYSTEM.CAPTION]
en: S&ystem
sk: S&ystémový

en: &Temporary
sk: Dočasné

en: NTFS attributes
sk: NTFS atribúty

en: General attributes
sk: Všeobecné atribúty

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
sk: Bitov:

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
sk: Skupina

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
sk: Ostatní

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
sk: Vlastník

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
sk: Spustiť

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
sk: Čítanie

en: As te&xt:
sk: Ako te&xt:

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
sk: Zápis

en: Benchmark data size: %d MB
sk: Referenčná veľkosť dát: %d MB

en: Time (ms)
sk: Čas (ms)

en: Speed (MB/s)
sk: Rýchlosť (MB/s)

[ctx: tfrmchecksumcalc.caption]
en: Calculate checksum...
sk: Výpočet kontrolného súčtu...

en: Open checksum file after job is completed
sk: Otvoriť súbor s kontrolným súčtom po dokončení

en: C&reate separate checksum file for each file
sk: Vytvoriť samostatný kontrolný súčet pre každý súbor

en: &Save checksum file(s) to:
sk: &Uložiť súbor(y) s kontrolným súčtom do:

[ctx: TFRMCHECKSUMVERIFY.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
sk: &Zavrieť

[ctx: TFRMCHECKSUMVERIFY.CAPTION]
en: Verify checksum...
sk: Overiť kontrolný súčet...

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNADD.CAPTION]
en: A&dd
sk: Pri&dať

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: C&onnect
sk: Prip&ojiť

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNDELETE.CAPTION]
en: &Delete
sk: Vymazať

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNEDIT.CAPTION]
en: &Edit
sk: &Upraviť

en: Connection manager
sk: Správca pripojení

en: Connect to:
sk: Pripojiť k:

en: A&dd To Queue
sk: Pri&dať do fronty

[ctx: TFRMCOPYDLG.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: O&ptions
sk: Voľby

en: Sa&ve these options as default
sk: Uložiť tieto &voľby ako predvolené

[ctx: TFRMCOPYDLG.CAPTION]
en: Copy file(s)
sk: Kopírovať súbor(y)

[ctx: tfrmcopydlg.mnunewqueue.caption]
en: New queue
sk: Nový rad

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue1.caption]
en: Queue 1
sk: Rad 1

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue2.caption]
en: Queue 2
sk: Rad 2

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue3.caption]
en: Queue 3
sk: Rad 3

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue4.caption]
en: Queue 4
sk: Rad 4

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue5.caption]
en: Queue 5
sk: Rad 5

en: Save Description
sk: Uložiť popis

[ctx: TFRMDESCREDIT.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: File/folder comment
sk: Komentár k súboru/priečinku

en: E&dit comment for:
sk: Upraviť komentár pre:

[ctx: TFRMDESCREDIT.LBLENCODING.CAPTION]
en: &Encoding:
sk: Kódovani&e:

[ctx: TFRMDIFFER.ACTABOUT.CAPTION]
en: About
sk: O programe

en: Auto Compare
sk: Automaticky porovnať

[ctx: tfrmdiffer.actbinarycompare.caption]
en: Binary Mode
sk: Binárny mód

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCANCELCOMPARE.CAPTION]
en: Cancel
sk: Zrušiť

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCANCELCOMPARE.HINT]
en: Cancel
sk: Zrušiť

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYLEFTTORIGHT.CAPTION]
en: Copy Block Right
sk: Kopírovať blok vpravo

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYLEFTTORIGHT.HINT]
en: Copy Block Right
sk: Kopírovať blok vpravo

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYRIGHTTOLEFT.CAPTION]
en: Copy Block Left
sk: Kopírovať blok vľavo

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYRIGHTTOLEFT.HINT]
en: Copy Block Left
sk: Kopírovať blok vľavo

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITCOPY.CAPTION]
en: Copy
sk: Kopírovať

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITCUT.CAPTION]
en: Cut
sk: Vystrihnúť

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITDELETE.CAPTION]
en: Delete
sk: Vymazať

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITPASTE.CAPTION]
en: Paste
sk: Vložiť

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITREDO.CAPTION]
en: Redo
sk: Opakovať

[ctx: tfrmdiffer.acteditredo.hint]
en: Redo
sk: Opakovať

en: Select &All
sk: Vybr&ať všetko

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITUNDO.CAPTION]
en: Undo
sk: Späť

[ctx: tfrmdiffer.acteditundo.hint]
en: Undo
sk: Späť

[ctx: tfrmdiffer.actexit.caption]
en: E&xit
sk: &Koniec

[ctx: tfrmdiffer.actfind.caption]
en: &Find
sk: &Hľadať

[ctx: tfrmdiffer.actfind.hint]
en: Find
sk: Hľadať

[ctx: tfrmdiffer.actfindnext.caption]
en: Find next
sk: Hľadať ďalší

[ctx: tfrmdiffer.actfindnext.hint]
en: Find next
sk: Hľadať ďalší

[ctx: tfrmdiffer.actfindprev.caption]
en: Find previous
sk: Nájsť predchádzajúce

[ctx: tfrmdiffer.actfindprev.hint]
en: Find previous
sk: Nájsť predchádzajúce

[ctx: tfrmdiffer.actfindreplace.caption]
en: &Replace
sk: &Nahradiť

[ctx: tfrmdiffer.actfindreplace.hint]
en: Replace
sk: Nahradiť

[ctx: tfrmdiffer.actfirstdifference.caption]
en: First Difference
sk: Prvý rozdiel

[ctx: tfrmdiffer.actfirstdifference.hint]
en: First Difference
sk: Prvý rozdiel

[ctx: tfrmdiffer.actgotoline.caption]
en: Goto Line...
sk: Prejsť na riadok...

[ctx: tfrmdiffer.actgotoline.hint]
en: Goto Line
sk: Prejsť na riadok

en: Ignore Case
sk: Ignorovať veľkosť písmien

en: Ignore Blanks
sk: Ignorovať prázdne znaky

en: Keep Scrolling
sk: Skrolovať bez prerušenia

[ctx: tfrmdiffer.actlastdifference.caption]
en: Last Difference
sk: Posledný rozdiel

[ctx: tfrmdiffer.actlastdifference.hint]
en: Last Difference
sk: Posledný rozdiel

en: Line Differences
sk: Rozdiely riadkov

[ctx: tfrmdiffer.actnextdifference.caption]
en: Next Difference
sk: Ďalší rozdiel

[ctx: tfrmdiffer.actnextdifference.hint]
en: Next Difference
sk: Ďalší rozdiel

en: Open Left...
sk: Otvoriť ľavý...

en: Open Right...
sk: Otvoriť pravý...

en: Paint Background
sk: Vyfarbiť pozadie

[ctx: tfrmdiffer.actprevdifference.caption]
en: Previous Difference
sk: Predchádzajúci rozdiel

[ctx: tfrmdiffer.actprevdifference.hint]
en: Previous Difference
sk: Predchádzajúci rozdiel

[ctx: TFRMDIFFER.ACTRELOAD.CAPTION]
en: &Reload
sk: &Obnoviť

[ctx: TFRMDIFFER.ACTRELOAD.HINT]
en: Reload
sk: Obnoviť

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVE.CAPTION]
en: Save
sk: Uložiť

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVE.HINT]
en: Save
sk: Uložiť

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVEAS.CAPTION]
en: Save as...
sk: Uložiť ako...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVEAS.HINT]
en: Save as...
sk: Uložiť ako...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFT.CAPTION]
en: Save Left
sk: Uložiť ľavý

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFT.HINT]
en: Save Left
sk: Uložiť ľavý

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFTAS.CAPTION]
en: Save Left As...
sk: Uložiť ľavý ako...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFTAS.HINT]
en: Save Left As...
sk: Uložiť ľavý ako...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHT.CAPTION]
en: Save Right
sk: Uložiť pravý

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHT.HINT]
en: Save Right
sk: Uložiť pravý

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHTAS.CAPTION]
en: Save Right As...
sk: Uložiť pravý ako...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHTAS.HINT]
en: Save Right As...
sk: Uložiť pravý ako...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSTARTCOMPARE.CAPTION]
en: Compare
sk: Porovnať

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSTARTCOMPARE.HINT]
en: Compare
sk: Porovnať

[ctx: TFRMDIFFER.BTNLEFTENCODING.HINT]
en: Encoding
sk: Kódovanie

[ctx: TFRMDIFFER.BTNRIGHTENCODING.HINT]
en: Encoding
sk: Kódovanie

[ctx: TFRMDIFFER.CAPTION]
en: Compare files
sk: Porovnať súbory

en: &Left
sk: Vľavo

en: &Right
sk: Vpravo

en: &Actions
sk: &Akcie

[ctx: TFRMDIFFER.MNUEDIT.CAPTION]
en: &Edit
sk: &Upraviť

[ctx: TFRMDIFFER.MNUENCODING.CAPTION]
en: En&coding
sk: Kódovanie

[ctx: TFRMDIFFER.MNUFILE.CAPTION]
en: &File
sk: Súbor

[ctx: TFRMDIFFER.MNUOPTIONS.CAPTION]
en: &Options
sk: &Nastavenia

en: Add new shortcut to sequence
sk: Pridať novú skratku k sekvencii

[ctx: TFRMEDITHOTKEY.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: Remove last shortcut from sequence
sk: Odstrániť poslednú skratku zo sekvencie

en: Select shortcut from list of remaining free available keys
sk: Vyberte skratku zo zoznamu zostávajúcich voľných dostupných klávesov

[ctx: tfrmedithotkey.cghkcontrols.caption]
en: Only for these controls
sk: Iba pre toto riadenie

en: &Parameters (each in a separate line):
sk: &Parametre (každý v samostatnom riadku):

en: Shortcuts:
sk: Klávesové skratky:

[ctx: TFRMEDITOR.ACTABOUT.CAPTION]
en: About
sk: O programe

[ctx: tfrmeditor.actabout.hint]
en: About
sk: O programe

en: &Configuration
sk: &Nastavenie

[ctx: tfrmeditor.actconfhigh.hint]
en: Configuration
sk: Nastavenie

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCOPY.CAPTION]
en: Copy
sk: Kopírovať

[ctx: tfrmeditor.acteditcopy.hint]
en: Copy
sk: Kopírovať

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCUT.CAPTION]
en: Cut
sk: Vystrihnúť

[ctx: tfrmeditor.acteditcut.hint]
en: Cut
sk: Vystrihnúť

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITDELETE.CAPTION]
en: Delete
sk: Vymazať

[ctx: tfrmeditor.acteditdelete.hint]
en: Delete
sk: Vymazať

[ctx: tfrmeditor.acteditfind.caption]
en: &Find
sk: &Hľadať

[ctx: tfrmeditor.acteditfind.hint]
en: Find
sk: Hľadať

[ctx: tfrmeditor.acteditfindnext.caption]
en: Find next
sk: Hľadať ďalší

[ctx: tfrmeditor.acteditfindnext.hint]
en: Find next
sk: Hľadať ďalší

[ctx: tfrmeditor.acteditfindprevious.caption]
en: Find previous
sk: Nájsť predchádzajúce

[ctx: tfrmeditor.acteditgotoline.caption]
en: Goto Line...
sk: Prejsť na riadok...

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITPASTE.CAPTION]
en: Paste
sk: Vložiť

[ctx: tfrmeditor.acteditpaste.hint]
en: Paste
sk: Vložiť

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITREDO.CAPTION]
en: Redo
sk: Opakovať

[ctx: tfrmeditor.acteditredo.hint]
en: Redo
sk: Opakovať

[ctx: tfrmeditor.acteditrplc.caption]
en: &Replace
sk: &Nahradiť

[ctx: tfrmeditor.acteditrplc.hint]
en: Replace
sk: Nahradiť

en: Select&All
sk: Vybrať &Všetko

[ctx: tfrmeditor.acteditselectall.hint]
en: Select All
sk: Vybrať všetko

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITUNDO.CAPTION]
en: Undo
sk: Späť

[ctx: tfrmeditor.acteditundo.hint]
en: Undo
sk: Späť

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILECLOSE.CAPTION]
en: &Close
sk: &Zavrieť

[ctx: tfrmeditor.actfileclose.hint]
en: Close
sk: Zavrieť

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILEEXIT.CAPTION]
en: E&xit
sk: &Koniec

[ctx: tfrmeditor.actfileexit.hint]
en: Exit
sk: Koniec

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILENEW.CAPTION]
en: &New
sk: &Nový

[ctx: tfrmeditor.actfilenew.hint]
en: New
sk: Nový

en: &Open
sk: &Otvoriť

[ctx: tfrmeditor.actfileopen.hint]
en: Open
sk: Otvoriť

[ctx: tfrmeditor.actfilereload.caption]
en: Reload
sk: Obnoviť

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILESAVE.CAPTION]
en: &Save
sk: &Uložiť

[ctx: tfrmeditor.actfilesave.hint]
en: Save
sk: Uložiť

en: Save &As...
sk: Uložiť &ako..

en: Save As
sk: Uložiť ako

[ctx: TFRMEDITOR.HELP1.CAPTION]
en: &Help
sk: &Pomoc

[ctx: TFRMEDITOR.MIEDIT.CAPTION]
en: &Edit
sk: &Editovať

[ctx: TFRMEDITOR.MIENCODING.CAPTION]
en: En&coding
sk: Kó&dovanie

en: Open as
sk: Otvoriť ako

[ctx: tfrmeditor.miencodingout.caption]
en: Save as
sk: Uložiť ako

[ctx: TFRMEDITOR.MIFILE.CAPTION]
en: &File
sk: &Súbor

en: Syntax highlight
sk: Zvýrazňovanie syntaxe

en: End Of Line
sk: Koniec riadku

[ctx: tfrmeditsearchreplace.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: &Multiline pattern
sk: &Viacriadkový vzor

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHCASESENSITIVE.CAPTION]
en: C&ase sensitivity
sk: &Rozlišovať veľkosť

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHFROMCURSOR.CAPTION]
en: S&earch from caret
sk: Hľadať od &striešky

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHREGEXP.CAPTION]
en: &Regular expressions
sk: &Regulárne výrazy

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHSELECTEDONLY.CAPTION]
en: Selected &text only
sk: Len vybraný &text

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHWHOLEWORDS.CAPTION]
en: &Whole words only
sk: &Len celé slová

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.GBSEARCHOPTIONS.CAPTION]
en: Option
sk: Voľba

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.LBLREPLACEWITH.CAPTION]
en: &Replace with:
sk: &Nahradiť s:

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.LBLSEARCHFOR.CAPTION]
en: &Search for:
sk: &Vyhľadať:

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.RGSEARCHDIRECTION.CAPTION]
en: Direction
sk: Smer

en: Do this for &all current objects
sk: Vykonať toto pre &všetky súčasné objekty

[ctx: TFRMEXTRACTDLG.CAPTION]
en: Unpack files
sk: Rozbaliť súbory

en: &Unpack path names if stored with files
sk: &Rozbaliť aj s cestou, ak je uložená

en: Unpack each archive to a &separate subdir (name of the archive)
sk: Rozbaliť do oddelených po&dzložiek (podľa názvu archívu)

en: O&verwrite existing files
sk: &Prepísať existujúce súbory

en: To the &directory:
sk: Do priečinka:

en: &Extract files matching file mask:
sk: &Rozbaliť súbory zodpovedajúce maske súboru:

en: &Password for encrypted files:
sk: Heslo pre šifrované súbory:

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
sk: &Zavrieť

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.CAPTION]
en: Wait...
sk: Čakajte...

en: File name:
sk: Názov súboru:

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.LBLFROMPATH.CAPTION]
en: From:
sk: Od:

en: Click on Close when the temporary file can be deleted!
sk: Kliknite na Zavrieť, keď dočasné súbory môžu byť vymazané!

[ctx: TFRMFILEOP.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: &To panel
sk: Na panel

en: &View all
sk: Pohľad všetko

en: Current operation:
sk: Aktuálna operácia:

[ctx: TFRMFILEOP.LBLFROM.CAPTION]
en: From:
sk: Od:

en: To:
sk: Do:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.CAPTION]
en: Properties
sk: Vlastnosti

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.CBSTICKY.CAPTION]
en: Sticky
sk: Pripnuté

en: Allow &executing file as program
sk: Povoliť spustenie súboru ako program

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.DIVIDERBEVEL3.CAPTION]
en: Owner
sk: Vlastník

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
sk: Bity:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
sk: Skupina

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
sk: Ostatní

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
sk: Vlastník

en: Contains:
sk: Obsahuje:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
sk: Spustiť

en: Execute:
sk: Vykonať:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLFILE.CAPTION]
en: File name
sk: Názov súboru

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLFILESTR.CAPTION]
en: File name
sk: Názov súboru

[ctx: tfrmfileproperties.lblfolderstr.caption]
en: Path:
sk: Cesta:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLGROUPSTR.CAPTION]
en: &Group
sk: Skupina

[ctx: tfrmfileproperties.lbllastaccessstr.caption]
en: Accessed:
sk: Posledný prístup:

[ctx: tfrmfileproperties.lbllastmodifstr.caption]
en: Modified:
sk: Posledná zmena:

en: Status changed:
sk: Posledná zmena stavu:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLOCTAL.CAPTION]
en: Octal:
sk: Osmičkové:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLOWNERSTR.CAPTION]
en: O&wner
sk: Vlastník

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
sk: Čítanie

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLSIZESTR.CAPTION]
en: Size:
sk: Veľkosť:

en: Symlink to:
sk: Symlink na:

en: Type:
sk: Typ:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
sk: Zápis

[ctx: tfrmfileproperties.sgplugins.columns[0].title.caption]
en: Name
sk: Názov

[ctx: tfrmfileproperties.sgplugins.columns[1].title.caption]
en: Value
sk: Hodnota

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.TSATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
sk: Atribúty

[ctx: tfrmfileproperties.tsplugins.caption]
en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.TSPROPERTIES.CAPTION]
en: Properties
sk: Vlastnosti

[ctx: tfrmfileunlock.btnclose.caption]
en: Close
sk: Zavrieť

en: Terminate
sk: Ukončiť

[ctx: tfrmfileunlock.btnunlock.caption]
en: Unlock
sk: Odomknúť

en: Unlock All
sk: Odomknúť všetko

[ctx: tfrmfileunlock.caption]
en: Unlock
sk: Odomknúť

en: File Handle
sk: Súborový Handle

en: Process ID
sk: ID procesu

en: Executable Path
sk: Cesta spustenia

[ctx: tfrmfinddlg.actcancel.caption]
en: C&ancel
sk: &Zrušiť

en: Cancel search and close window
sk: &Zavrieť

[ctx: tfrmfinddlg.actclose.caption]
en: &Close
sk: &Zavrieť

[ctx: tfrmfinddlg.actconfigfilesearchhotkeys.caption]
en: Configuration of hot keys
sk: Nastavenie klávesových skratiek

[ctx: tfrmfinddlg.actedit.caption]
en: &Edit
sk: &Upraviť

en: Feed to &listbox
sk: &Výsledok do okna

en: Cancel search, close and free from memory
sk: Zrušiť hľadanie, zavrieť a uvoľniť pamäť

en: For all other "Find files", cancel, close and free from memory
sk: Pre všetky ostatné „Nájdené súbory“, zrušiť, zatvoriť a uvoľniť pamäť

en: &Go to file
sk: &Ísť na súbor

[ctx: tfrmfinddlg.actintellifocus.caption]
en: Find Data
sk: Vyhľadávať v obsahu

en: &Last search
sk: &Posledné vyhľadávanie

en: &New search
sk: &Nové hľadanie

en: New search (clear filters)
sk: Nové hľadanie (vyčistiť filtre)

en: Go to page "Advanced"
sk: Ísť na stránku "Pokročilé"

en: Go to page "Load/Save"
sk: Ísť na stránku "Načítať/Uložiť"

en: Switch to Nex&t Page
sk: Prepnúť na ďalšiu stránku

en: Go to page "Plugins"
sk: Ísť na stránku "Moduly"

en: Switch to &Previous Page
sk: Prepnúť na predošlú stránku

en: Go to page "Results"
sk: Ísť na stránku "Výsledky"

en: Go to page "Standard"
sk: Ísť na stránku "Štandardné"

[ctx: tfrmfinddlg.actstart.caption]
en: &Start
sk: &Spustiť

[ctx: tfrmfinddlg.actview.caption]
en: &View
sk: &Zobrazenie

[ctx: tfrmfinddlg.btnaddattribute.caption]
en: &Add
sk: Prid&ať

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNATTRSHELP.CAPTION]
en: &Help
sk: &Pomoc

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNSAVETEMPLATE.CAPTION]
en: &Save
sk: &Uložiť

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNSEARCHDELETE.CAPTION]
en: &Delete
sk: &Vymazať

en: L&oad
sk: &Načítať

en: S&ave
sk: &Uložiť

en: Sa&ve with "Start in directory"
sk: Uložiť s "Začať v priečinku"

en: If saved then "Start in directory" will be restored when loading template. Use it if you want to fix searching to a certain directory
sk: Ak je uložené, potom "Začať v priečinku" bude obnovené pri nahrávaní šablóny. Použito to pri nastavení vyhľadávania v určenom priečinku

en: Use template
sk: Použiť šablónu

[ctx: tfrmfinddlg.caption]
en: Find files
sk: Hľadať súbory

en: Case sens&itive
sk: Rozl&išovať veľkosť

en: &Date from:
sk: &Dátum od:

en: Dat&e to:
sk: Dátum do:

en: S&ize from:
sk: Veľkosť od:

en: Si&ze to:
sk: Veľkosť do:

en: Search in &archives
sk: Hľadať v archívoch

[ctx: TFRMFINDDLG.CBFINDTEXT.CAPTION]
en: Find &text in file
sk: Vyhľadať &text

[ctx: tfrmfinddlg.cbfollowsymlinks.caption]
en: Follow s&ymlinks
sk: Nasledovať symbolické odkazy

[ctx: TFRMFINDDLG.CBNOTCONTAININGTEXT.CAPTION]
en: Find files N&OT containing the text
sk: Hľadať súbory NE&obsahujúce text

en: N&ot older than:
sk: Nie staršie ako:

en: Offi&ce XML
sk: Office XML

en: Opened tabs
sk: Otvorené karty

en: Searc&h for part of file name
sk: Hľadať časť názvu súboru

[ctx: TFRMFINDDLG.CBREGEXP.CAPTION]
en: &Regular expression
sk: &Regulárny výraz

en: Re&place by
sk: Nahradiť výrazom

en: Selected directories and files
sk: Vybrané priečinky a súbory

en: Reg&ular expression
sk: Reg&ulárny výraz

en: &Time from:
sk: Čas od:

en: Ti&me to:
sk: Čas do:

en: &Use search plugin:
sk: Po&užiť vyhľadávací zásuvný modul:

en: same content
sk: s rovnakým obsahom

en: same hash
sk: s rovnakou hash sumou

en: same name
sk: s rovnakým názvom

en: Find du&plicate files:
sk: Nájsť duplicitné súbory:

en: same size
sk: s rovnakou veľkosťou

[ctx: tfrmfinddlg.chkhex.caption]
en: Hexadeci&mal
sk: Hexadeci&málne

en: Enter directories names that should be excluded from search separated with ";"
sk: Zadajte mená priečinkov, ktoré by mali byť vynechané z vyhľadávania, oddelené ";"

en: Enter files names that should be excluded from search separated with ";"
sk: Zadajte mená súborov, ktoré by mali byť vynechané z vyhľadávania, oddelené ";"

en: Enter files names separated with ";"
sk: Zadajte mená súborov oddelené ";"

[ctx: tfrmfinddlg.frmcontentplugins.headercontrol.sections[0].text]
en: Plugin
sk: Zásuvný modul

[ctx: tfrmfinddlg.frmcontentplugins.headercontrol.sections[1].text]
en: Field
sk: Pole

[ctx: tfrmfinddlg.frmcontentplugins.headercontrol.sections[2].text]
en: Operator
sk: Operátor

[ctx: tfrmfinddlg.frmcontentplugins.headercontrol.sections[3].text]
en: Value
sk: Hodnota

[ctx: tfrmfinddlg.gbdirectories.caption]
en: Directories
sk: Priečinky

[ctx: tfrmfinddlg.gbfiles.caption]
en: Files
sk: Súbory

[ctx: tfrmfinddlg.gbfinddata.caption]
en: Find Data
sk: Vyhľadávať v obsahu

[ctx: tfrmfinddlg.lblattributes.caption]
en: Attri&butes
sk: Atribúty

[ctx: TFRMFINDDLG.LBLENCODING.CAPTION]
en: Encodin&g:
sk: Kódovanie:

en: E&xclude subdirectories
sk: V&ynechať podpriečinky

en: &Exclude files
sk: Vynechať súbory

en: &File mask
sk: &Súborová maska

en: Start in &directory
sk: Začať v priečinku

en: Search su&bdirectories:
sk: Prehľadať po&dpriečinky:

en: &Previous searches:
sk: &Predchádzajúce hľadania:

en: &Action
sk: &Akcia

en: For all others, cancel, close and free from memory
sk: Pre všetky ostatné, zrušiť, zatvoriť a uvoľniť pamäť

en: Open In New Tab(s)
sk: Otvoriť na novej karte(ách)

[ctx: tfrmfinddlg.mioptions.caption]
en: Options
sk: Nastavenia

en: Remove from list
sk: Odobrať zo zoznamu

en: &Result
sk: Výsledok

en: Show all found items
sk: Ukázať všetky nájdené položky

en: Show In Editor
sk: Zobraziť v editore

en: Show In Viewer
sk: Zobraziť v prehliadači

[ctx: tfrmfinddlg.miviewtab.caption]
en: &View
sk: &Zobrazenie

en: Advanced
sk: Rozšírené

en: Load/Save
sk: Načítať/Uložiť

[ctx: tfrmfinddlg.tsplugins.caption]
en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

en: Results
sk: Výsledky

en: Standard
sk: Normálne

[ctx: TFRMFINDVIEW.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Cancel
sk: &Zrušiť

[ctx: TFRMFINDVIEW.BTNFIND.CAPTION]
en: &Find
sk: Hľadať

[ctx: TFRMFINDVIEW.CAPTION]
en: Find
sk: Hľadať

en: &Backwards
sk: &Dozadu

en: C&ase sensitive
sk: Rozlišovať veľkosť

[ctx: tfrmfindview.cbregexp.caption]
en: &Regular expressions
sk: &Regulárne výrazy

[ctx: tfrmfindview.chkhex.caption]
en: Hexadecimal
sk: Hexadecimálne

en: Domain:
sk: Doména:

[ctx: tfrmgioauthdialog.lblpassword.caption]
en: Password:
sk: Heslo:

[ctx: tfrmgioauthdialog.lblusername.caption]
en: User name:
sk: Meno používateľa:

en: Connect anonymously
sk: Pripojiť anonymne

en: Connect as user:
sk: Pripojiť ako používateľ:

[ctx: TFRMHARDLINK.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: Create hard link
sk: Vytvoriť hardlink

[ctx: TFRMHARDLINK.LBLEXISTINGFILE.CAPTION]
en: &Destination that the link will point to
sk: &Cieľ (kam bude odkaz smerovať)

[ctx: TFRMHARDLINK.LBLLINKTOCREATE.CAPTION]
en: &Link name
sk: Názov odkazu

[ctx: tfrmhotdirexportimport.btnselectall.caption]
en: Import all!
sk: Importovať všetko!

[ctx: tfrmhotdirexportimport.btnselectiondone.caption]
en: Import selected
sk: Import vybraný

[ctx: tfrmhotdirexportimport.caption]
en: Select the entries your want to import
sk: Vyberte položky, ktoré chcete importovať

[ctx: tfrmhotdirexportimport.lbhint.caption]
en: When clicking a sub-menu, it will select the whole menu
sk: Po kliknutí na podponuku sa vyberie celá ponuka

en: Hold CTRL and click entries to select multiple ones
sk: Podržte kláves CTRL a kliknite na položky, ak chcete vybrať viacero položiek

[ctx: TFRMLINKER.CAPTION]
en: Linker
sk: Prepájač

en: Save to...
sk: Uložiť do...

en: Item
sk: Položka

[ctx: TFRMLINKER.LBLFILENAME.CAPTION]
en: &File name
sk: Názov súboru

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNDOWN.CAPTION]
en: Do&wn
sk: Dole

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNDOWN.HINT]
en: Down
sk: Dole

[ctx: tfrmlinker.spbtnrem.caption]
en: &Remove
sk: Odst&rániť

[ctx: tfrmlinker.spbtnrem.hint]
en: Delete
sk: Vymazať

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNUP.CAPTION]
en: &Up
sk: Hore

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNUP.HINT]
en: Up
sk: Hore

[ctx: TFRMMAIN.ACTABOUT.CAPTION]
en: &About
sk: O programe

en: Activate Tab By Index
sk: Aktivovať kartu podľa indexu

en: Add file name to command line
sk: Pridať názov súboru do príkazového riadku

en: New search instance...
sk: Nové okno vyhľadávania...

en: Add path and file name to command line
sk: Uložiť cestu a názov súboru do príkazového riadku

en: Copy path to command line
sk: Kopírovať cestu do príkazového riadku

en: Add Plugin
sk: Pridať zásuvný modul

[ctx: tfrmmain.actbriefview.caption]
en: Brief view
sk: Jednoduché zobrazenie

en: Brief View
sk: Jednoduché zobrazenie

en: Calculate &Occupied Space
sk: Vypočítať &obsadené miesto

en: Change directory
sk: Zmeniť priečinok

en: Change directory to home
sk: Zmeniť priečinok na domovský

en: Change Directory To Parent
sk: Ísť do nadradeného priečinka

en: Change directory to root
sk: Ísť do koreňového priečinka

[ctx: TFRMMAIN.ACTCHECKSUMCALC.CAPTION]
en: Calculate Check&sum...
sk: Vypočítať kontrolný súčet...

[ctx: TFRMMAIN.ACTCHECKSUMVERIFY.CAPTION]
en: &Verify Checksum...
sk: Overiť kontrolný súčet...

en: Clear log file
sk: Vymazať log súbor

en: Clear log window
sk: Vymazať okno logu

[ctx: tfrmmain.actclosealltabs.caption]
en: Close &All Tabs
sk: Zatvoriť všetky karty

en: Close Duplicate Tabs
sk: Zatvoriť zdvojené karty

[ctx: tfrmmain.actclosetab.caption]
en: &Close Tab
sk: Zavrieť kartu

en: Next Command Line
sk: Nasledujúci príkazový riadok

en: Set command line to next command in history
sk: Nastaviť príkazový riadok na nasledujúci príkaz v histórii

en: Previous Command Line
sk: Predchádzajúci príkazový riadok

en: Set command line to previous command in history
sk: Nastaviť príkazový riadok na predchádzajúci príkaz v histórii

en: Full
sk: Plné

en: Columns View
sk: Stĺpcový pohľad

en: Compare by &Contents
sk: Porovnať po&dľa obsahu

[ctx: TFRMMAIN.ACTCOMPAREDIRECTORIES.CAPTION]
en: Compare Directories
sk: Porovnať priečinky

[ctx: TFRMMAIN.ACTCOMPAREDIRECTORIES.HINT]
en: Compare Directories
sk: Porovnať priečinky

en: Configuration of Archivers
sk: Nastavenie archivátorov

[ctx: tfrmmain.actconfigdirhotlist.caption]
en: Configuration of Directory Hotlist
sk: Nastavenie Rýchlych priečinkov

en: Configuration of Favorite Tabs
sk: Nastavenie obľúbených kariet

en: Configuration of folder tabs
sk: Nastavenie kariet priečinkov

[ctx: tfrmmain.actconfighotkeys.caption]
en: Configuration of hot keys
sk: Nastavenie klávesových skratiek

en: Configuration of Plugins
sk: Nastavenie doplnkov

en: Save Position
sk: Uložiť pozíciu

en: Save Settings
sk: Uložiť nastavenia

en: Configuration of searches
sk: Nastavenie vyhľadávania

en: Toolbar...
sk: Panel nástrojov...

en: Configuration of tooltips
sk: Konfigurácia pomoci

[ctx: tfrmmain.actconfigtreeviewmenus.caption]
en: Configuration of Tree View Menu
sk: Nastavenie ponuky stromového zobrazenia

[ctx: tfrmmain.actconfigtreeviewmenuscolors.caption]
en: Configuration of Tree View Menu Colors
sk: Nastavenie farby ponuky stromového zobrazenia

en: Show context menu
sk: Zobraziť kontextové menu

[ctx: tfrmmain.actcopy.caption]
en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copy all tabs to opposite side
sk: Kopírovať všetky karty na protiľahlú stranu

en: Copy all shown &columns
sk: Kopírovať všetky zobrazené &stĺpce

en: Copy Filename(s) with Full &Path
sk: Kopírovať mená, vrátane cesty, do schránky

en: Copy &Filename(s) to Clipboard
sk: Kopírovať mená súborov do schránky

en: Copy names with UNC path
sk: Kopírovať názvy s UNC cestou

en: Copy files without asking for confirmation
sk: Kopírovať súbory bez potvrdzovania

en: Copy Full Path of selected file(s) with no ending dir separator
sk: Kopírovať úplnú cestu k vybraným súborom bez koncového oddeľovača priečinkov

en: Copy Full Path of selected file(s)
sk: Kopírovať celú cestu k vybranému súboru(om)

en: Copy to same panel
sk: Kopírovať do rovnakého panelu

en: &Copy
sk: Kopírovať

en: Sho&w Occupied Space
sk: Zo&braziť obsadené miesto

en: Cu&t
sk: Vys&trihnúť

en: Show Command Parameters
sk: Zobraziť parametre príkazu

[ctx: TFRMMAIN.ACTDELETE.CAPTION]
en: Delete
sk: Vymazať

en: For all searches, cancel, close and free memory
sk: Pre všetky vyhľadania, zrušiť, zatvoriť a uvoľniť pamäť

[ctx: TFRMMAIN.ACTDIRHISTORY.CAPTION]
en: Directory history
sk: História priečinkov

en: Directory &Hotlist
sk: &Rýchle priečinky

en: Execute &internal command...
sk: Vykonať &interný príkaz...

en: Select any command and execute it
sk: Vybrať hociktorý príkaz a vykonať ho

[ctx: tfrmmain.actedit.caption]
en: Edit
sk: Upraviť

en: Edit Co&mment...
sk: Upraviť ko&mentár...

en: Edit new file
sk: Editovať nový súbor

en: Edit path field above file list
sk: Upraviť cestu nad zoznamom súborov

en: Swap &Panels
sk: Zameniť &panely

en: Execute Script
sk: Spustiť skript

[ctx: TFRMMAIN.ACTEXIT.CAPTION]
en: E&xit
sk: Ukončiť

en: &Extract Files...
sk: Rozbaliť súbory...

en: Configuration of File &Associations
sk: Konfigurácia priradenia súborov

en: Com&bine Files...
sk: Spojiť súbory...

en: Show &File Properties
sk: Zobraziť vlastnosti súboru

[ctx: TFRMMAIN.ACTFILESPLITER.CAPTION]
en: Spl&it File...
sk: Rozdeliť súbor...

en: &Flat view
sk: &Ploché zobrazenie

en: &Flat view, only selected
sk: &Ploché zobrazenie, iba vybrané

en: Focus command line
sk: Aktivovať príkazový riadok

en: Swap focus
sk: Vymeniť zameranie

en: Switch between left and right file list
sk: Prepnúť medzi ľavý a pravým zoznamom súborov

en: Focus on tree view
sk: Zamerať sa na stromové zobrazenie

en: Switch between current file list and tree view (if enabled)
sk: Prepnúť medzi aktuálnym zoznamom súborov a stromovým zobrazením (ak je povolené)

en: Place cursor on first folder or file
sk: Umiestniť kurzor na prvý priečinok alebo súbor

en: Place cursor on first file in list
sk: Umiestniť kurzor na prvý súbor zoznamu

en: Place cursor on last folder or file
sk: Umiestniť kurzor na posledný priečinok alebo súbor

en: Place cursor on last file in list
sk: Umiestniť kurzor na posledný súbor zoznamu

en: Place cursor on next folder or file
sk: Umiestniť kurzor na ďalší priečinok alebo súbor

en: Place cursor on previous folder or file
sk: Umiestniť kurzor na predošlý priečinok alebo súbor

[ctx: TFRMMAIN.ACTHARDLINK.CAPTION]
en: Create &Hard Link...
sk: Vytvoriť &HardLink...

en: &Contents
sk: Obsah

en: &Horizontal Panels Mode
sk: Režim s horizontálnymi panelmi

en: &Keyboard
sk: &Klávesové skratky

en: Brief view on left panel
sk: Jednoduché zobrazenie na ľavom paneli

en: Columns view on left panel
sk: Stĺpcové zobrazenie na ľavom paneli

en: Left &= Right
sk: Ľavý &= Pravý

en: &Flat view on left panel
sk: &Ploché zobrazenie na ľavom paneli

en: Open left drive list
sk: Otvoriť ľavý zoznam diskov

en: Re&verse order on left panel
sk: Obrátiť poradie na ľavom paneli

en: Sort left panel by &Attributes
sk: Zoradiť ľavý panel podľa &atribútov

en: Sort left panel by &Date
sk: Zoradiť ľavý panel podľa &dátumu

en: Sort left panel by &Extension
sk: Zoradiť ľavý panel podľa &prípony

en: Sort left panel by &Name
sk: Zoradiť ľavý panel podľa &názvu

en: Sort left panel by &Size
sk: Zoradiť ľavý panel podľa &veľkosti

en: Thumbnails view on left panel
sk: Náhľadové zobrazenie na ľavom paneli

en: Load tabs from Favorite Tabs
sk: Načítať karty z obľúbených kariet

en: Load List
sk: Načítať zoznam

en: Load list of files/folders from the specified text file
sk: Načítať zoznam súborov/priečinkov zo zadaného textového súboru

en: Load Selection from Clip&board
sk: Nahrať vý&ber zo schránky

en: &Load Selection from File...
sk: Nahrať výber zo súboru...

en: &Load Tabs from File
sk: Načítať karty zo súboru

en: Create &Directory
sk: Vytvoriť priečinok

en: Select All with the Same E&xtension
sk: Vybrať všetko s rovnakou príponou

en: Select all files with same name
sk: Odznačiť všetky súbory s rovnakým názvom

en: Select all files with same name and extension
sk: Odznačiť všetky súbory s rovnakým názvom a príponou

en: Select all in same path
sk: Odznačiť všetky na rovnakej ceste

en: &Invert Selection
sk: &Obrátiť výber

en: &Select All
sk: &Vybrať všetko

en: Unselect a Gro&up...
sk: Zrušiť výber sk&upiny...

en: Select a &Group...
sk: Vybrať skupinu...

en: &Unselect All
sk: Odznačiť všetko

en: Minimize window
sk: Minimalizovať okno

en: Move current tab to the left
sk: Presun aktuálnej karty doľava

en: Move current tab to the right
sk: Presun aktuálnej karty doprava

en: Multi-&Rename Tool
sk: Hromadné premenovanie

en: Network &Connect...
sk: Sieťové pripojenie...

en: Network &Disconnect
sk: Odpojiť sieťový priečinok

en: Network &Quick Connect...
sk: Rýchle sieťové pripojenie...

en: &New Tab
sk: Nová karta

en: Load the Next Favorite Tabs in the list
sk: Načítať nasledujúce obľúbené karty v zozname

en: Switch to Nex&t Tab
sk: Prepnúť na ďalšiu kartu

[ctx: TFRMMAIN.ACTOPEN.CAPTION]
en: Open
sk: Otvoriť

en: Try open archive
sk: Zkúsiť otvoriť archív

en: Open bar file
sk: Otvoriť súbor lišty

en: Open &Folder in a New Tab
sk: Otvoriť priečinok v novej karte

en: Open Drive by Index
sk: Otvoriť disk podľa indexu

[ctx: TFRMMAIN.ACTOPENVIRTUALFILESYSTEMLIST.CAPTION]
en: Open &VFS List
sk: Otvoriť VFS zoznam

en: Operations &Viewer
sk: Konzola operácií

en: &Options...
sk: Nastavenia...

en: &Pack Files...
sk: Komprimovať súbory...

en: Set splitter position
sk: Nastaviť pozíciu deliacej čiary

en: &Paste
sk: Vložiť

en: Load the Previous Favorite Tabs in the list
sk: Načítať predchádzajúce obľúbené karty v zozname

en: Switch to &Previous Tab
sk: Prepnúť na predošlú kartu

en: Quick filter
sk: Rýchly filter

[ctx: TFRMMAIN.ACTQUICKSEARCH.CAPTION]
en: Quick search
sk: Rýchle hľadanie

en: &Quick View Panel
sk: Panel rýchleho náhľadu

en: &Refresh
sk: &Obnoviť

en: Reload the last Favorite Tabs loaded
sk: Znovunačítať posledné otvorené obľúbené karty

[ctx: tfrmmain.actrename.caption]
en: Move
sk: Presunúť

en: Move/Rename files without asking for confirmation
sk: Presunúť/premenovať súbory bez potvrdzovania

[ctx: TFRMMAIN.ACTRENAMEONLY.CAPTION]
en: Rename
sk: Premenovať

en: &Rename Tab
sk: Preme&novať kartu

en: Resave on the last Favorite Tabs loaded
sk: Znovuuložiť na posledné otvorené obľúbené karty

en: &Restore Selection
sk: Obnoviť výbe&r

en: Re&verse Order
sk: Obrátiť poradie

en: Brief view on right panel
sk: Jednoduché zobrazenie na pravom paneli

en: Columns view on right panel
sk: Stĺpcové zobrazenie na pravom paneli

en: Right &= Left
sk: Pravý &= Ľavý

en: &Flat view on right panel
sk: &Ploché zobrazenie na pravom paneli

en: Open right drive list
sk: Otvoriť pravý zoznam diskov

en: Re&verse order on right panel
sk: Obrátiť poradie na pravom paneli

en: Sort right panel by &Attributes
sk: Zoradiť pravý panel podľa &atribútov

en: Sort right panel by &Date
sk: Zoradiť pravý panel podľa &dátumu

en: Sort right panel by &Extension
sk: Zoradiť pravý panel podľa &prípony

en: Sort right panel by &Name
sk: Zoradiť pravý panel podľa &názvu

en: Sort right panel by &Size
sk: Zoradiť pravý panel podľa &veľkosti

en: Thumbnails view on right panel
sk: Náhľadové zobrazenie na pravom paneli

en: Run &Terminal
sk: Spustiť terminál

en: Save current tabs to a New Favorite Tabs
sk: Uložiť aktuálne karty do nových obľúbených kariet

en: Sa&ve Selection
sk: Uložiť výber

en: Save S&election to File...
sk: Uložiť výber do &súboru...

en: &Save Tabs to File
sk: &Uložiť karty do súboru

en: &Search...
sk: &Hľadať...

en: All tabs Locked with Dir Opened in New Tabs
sk: Všetky karty sú zamknuté s priečinkami otváranými na nových kartách

en: Set all tabs to Normal
sk: Nastaviť všetky karty na normálne

en: Set all tabs to Locked
sk: Nastaviť všetky karty na zamknuté

en: All tabs Locked with Dir Changes Allowed
sk: Všetky karty zamknuté s povolením zmeny priečinka

[ctx: TFRMMAIN.ACTSETFILEPROPERTIES.CAPTION]
en: Change &Attributes...
sk: Zmena &atribútov...

en: Locked with Directories Opened in New &Tabs
sk: Uzamknuté; priečinky otvárať v nových kartách

en: &Normal
sk: &Normálne

en: &Locked
sk: Uzamknuté

[ctx: TFRMMAIN.ACTSETTABOPTIONPATHRESETS.CAPTION]
en: Locked with &Directory Changes Allowed
sk: Uzamknuté s povolenou zmenou priečinka

[ctx: tfrmmain.actshellexecute.caption]
en: Open
sk: Otvoriť

en: Open using system associations
sk: Otvor použité systémové asociácie

en: Show button menu
sk: Zobraziť menu tlačidiel

en: Show command line history
sk: Zobraziť históriu príkazového riadku

[ctx: TFRMMAIN.ACTSHOWSYSFILES.CAPTION]
en: Show &Hidden/System Files
sk: Zobraziť skryté/systémové súbory

en: Sort by &Attributes
sk: Zoradiť podľa &atribútov

en: Sort by &Date
sk: Zoradiť podľa &dátumu

en: Sort by &Extension
sk: Zoradiť podľa &prípony

en: Sort by &Name
sk: Zoradiť podľa &názvu

en: Sort by &Size
sk: Zoradiť podľa &veľkosti

en: Open drive list
sk: Otvoriť zoznam diskov

en: Enable/disable ignore list file to not show file names
sk: Povoliť/zakázať zoznam súborov, ktoré sa nemajú zobrazovať

[ctx: TFRMMAIN.ACTSYMLINK.CAPTION]
en: Create Symbolic &Link...
sk: Vytvoriť Symbolický odkaz...

en: Synchronous navigation
sk: Synchronizovaná navigácia

en: Synchronous directory changing in both panels
sk: Synchrónna zmena priečinka v oboch paneloch

en: Syn&chronize dirs...
sk: Syn&chronizovať priečinky...

en: Target &= Source
sk: Cieľ &= Zdroj

en: &Test Archive(s)
sk: Testovať archív(y)

[ctx: tfrmmain.actthumbnailsview.caption]
en: Thumbnails
sk: Náhľady

en: Thumbnails View
sk: Pohľad s náhľadmi

en: Toggle fullscreen mode console
sk: Prepínanie konzoly v režime celej obrazovky

en: Transfer dir under cursor to left window
sk: Preniesť priečinok pod kurzorom do ľavého okna

en: Transfer dir under cursor to right window
sk: Preniesť priečinok pod kurzorom do pravého okna

en: &Tree View Panel
sk: &Panel stromového zobrazenia

en: Sort according to parameters
sk: Zoradiť podľa parametrov

en: Unselect All with the Same Ex&tension
sk: Odznačiť VŠETKY súbory s rovnakou príponou

en: Unselect all files with same name
sk: Odznačiť VŠETKY súbory s rovnakým názvom

en: Unselect all files with same name and extension
sk: Odznačiť VŠETKY súbory s rovnakým názvom a príponou

en: Unselect all in same path
sk: Odznačiť VŠETKY na rovnakej ceste

[ctx: tfrmmain.actview.caption]
en: View
sk: Zobrazenie

en: Show history of visited paths for active view
sk: Zobraziť históriu navštívených ciest

en: Go to next entry in history
sk: Ísť na nasledujúcu položku v histórii

en: Go to previous entry in history
sk: Ísť na predchádzajúcu položku v histórii

en: View log file
sk: Zobraziť súbor záznamu

en: View current search instances
sk: Zobraziť aktuálne okná vyhľadávania

en: &Visit Double Commander Website
sk: &Navštíviť stránku Double Commander

en: Wipe
sk: Bezpečne odstrániť

en: Work with Directory Hotlist and parameters
sk: Pracovať s Rýchlymi priečinkami a parametrami

[ctx: tfrmmain.btnf10.caption]
en: Exit
sk: Koniec

[ctx: tfrmmain.btnf7.caption]
en: Directory
sk: Priečinok

[ctx: TFRMMAIN.BTNF8.CAPTION]
en: Delete
sk: Vymazať

[ctx: tfrmmain.btnf9.caption]
en: Terminal
sk: Terminál

[ctx: tfrmmain.btnleftdirectoryhotlist.hint]
en: Directory Hotlist
sk: Rýchle priečinky

en: Show current directory of the right panel in the left panel
sk: Zobraziť aktuálny priečinok pravého panelu v ľavom panely

en: Go to home directory
sk: Ísť do domovského priečinka

en: Go to root directory
sk: Ísť do koreňového priečinka

en: Go to parent directory
sk: Ísť do nadradeného priečinka

[ctx: tfrmmain.btnrightdirectoryhotlist.hint]
en: Directory Hotlist
sk: Rýchle priečinky

en: Show current directory of the left panel in the right panel
sk: Zobraziť aktuálny priečinok ľavého panelu v pravom panely

[ctx: TFRMMAIN.LBLCOMMANDPATH.CAPTION]
en: Path
sk: Cesta

[ctx: TFRMMAIN.MICANCEL.CAPTION]
en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Copy...
sk: Kopírovať...

[ctx: TFRMMAIN.MIHARDLINK.CAPTION]
en: Create link...
sk: Vytvoriť odkaz...

[ctx: tfrmmain.milogclear.caption]
en: Clear
sk: Vyčistiť

[ctx: TFRMMAIN.MILOGCOPY.CAPTION]
en: Copy
sk: Kopírovať

en: Hide
sk: Skryť

[ctx: TFRMMAIN.MILOGSELECTALL.CAPTION]
en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: Move...
sk: Presunúť...

[ctx: TFRMMAIN.MISYMLINK.CAPTION]
en: Create symlink...
sk: Vytvoriť symlink...

en: Tab options
sk: Možnosti kariet

[ctx: TFRMMAIN.MITRAYICONEXIT.CAPTION]
en: E&xit
sk: Koniec

[ctx: tfrmmain.mitrayiconrestore.caption]
en: Restore
sk: Obnoviť

[ctx: tfrmmain.mnualloperstart.caption]
en: Start
sk: Štart

[ctx: tfrmmain.mnualloperstop.caption]
en: Cancel
sk: Zrušiť

en: &Commands
sk: &Príkazy

en: C&onfiguration
sk: &Konfigurácia

en: Favorites
sk: Obľúbené

en: &Files
sk: &Súbory

[ctx: TFRMMAIN.MNUHELP.CAPTION]
en: &Help
sk: &Pomoc

en: &Mark
sk: &Označiť

[ctx: TFRMMAIN.MNUNETWORK.CAPTION]
en: Network
sk: Sieť

en: &Show
sk: &Zobraziť

[ctx: TFRMMAIN.MNUTABOPTIONS.CAPTION]
en: Tab &Options
sk: &Nastavenia kariet

en: &Tabs
sk: &Karty

[ctx: TFRMMAIN.TBCOPY.CAPTION]
en: Copy
sk: Kopírovať

[ctx: TFRMMAIN.TBCUT.CAPTION]
en: Cut
sk: Vystrihnúť

[ctx: TFRMMAIN.TBDELETE.CAPTION]
en: Delete
sk: Vymazať

[ctx: TFRMMAIN.TBEDIT.CAPTION]
en: Edit
sk: Upraviť

[ctx: TFRMMAIN.TBPASTE.CAPTION]
en: Paste
sk: Vložiť

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.btncancel.caption]
en: &Cancel
sk: &Zrušiť

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.caption]
en: Select your internal command
sk: Vyberte svoj interný príkaz

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.cbcategorysortornot.text]
en: Legacy sorted
sk: Staré zoradenie

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.cbcommandssortornot.text]
en: Legacy sorted
sk: Staré zoradenie

en: Select all categories by default
sk: Označiť ako predvolené všetky kategórie

en: Selection:
sk: Výber:

en: &Categories:
sk: Kategórie:

en: Command &name:
sk: Názov príkazu:

en: Hint:
sk: Pomôcka:

en: Hotkey:
sk: Klávesová skratka:

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.lblselectedcommandcategory.caption]
en: Category
sk: Kategória

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.lblselectedcommandhelp.caption]
en: Help
sk: Pomoc

en: Hint
sk: Pomôcka

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.lblselectedcommandhotkey.caption]
en: Hotkey
sk: Klávesa

[ctx: tfrmmaskinputdlg.btnaddattribute.caption]
en: &Add
sk: Prid&ať

[ctx: tfrmmaskinputdlg.btnattrshelp.caption]
en: &Help
sk: &Pomoc

[ctx: TFRMMASKINPUTDLG.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: &Define...
sk: &Definovať...

[ctx: tfrmmaskinputdlg.chkcasesensitive.caption]
en: Case sensitive
sk: Rozlišovať veľkosť písmen

en: Ignore accents and ligatures
sk: Ignorovať diakritiku a ligatúry

en: Attri&butes:
sk: Atribúty:

en: Input Mask:
sk: Vstupná maska:

en: O&r select predefined selection type:
sk: Alebo zvoľte preddefinovaný typ výbe&ru:

en: Create new directory
sk: Vytvoriť nový priečinok

en: &Extended syntax
sk: &Rozšírená syntax

en: &Input new directory name:
sk: Zadajte nový názov priečinka:

[ctx: TFRMMODVIEW.CAPTION]
en: New Size
sk: Nová veľkosť

en: Height :
sk: Výška:

en: Quality of compress to Jpg
sk: Kvalita JPG kompresie

en: Width :
sk: Šírka:

[ctx: tfrmmodview.teheight.text]
en: Height
sk: Výška

[ctx: TFRMMODVIEW.TEWIDTH.TEXT]
en: Width
sk: Šírka

[ctx: tfrmmultirename.actanyextmask.caption]
en: Extension
sk: Prípona

[ctx: tfrmmultirename.actanynamemask.caption]
en: Filename
sk: Názov súboru

[ctx: tfrmmultirename.actclearextmask.caption]
en: Clear
sk: Vyčistiť

[ctx: tfrmmultirename.actclearnamemask.caption]
en: Clear
sk: Vyčistiť

[ctx: tfrmmultirename.actclose.caption]
en: &Close
sk: &Zavrieť

en: Confi&guration
sk: Nastavenie

[ctx: tfrmmultirename.actctrextmask.caption]
en: Counter
sk: Počítadlo

[ctx: tfrmmultirename.actctrnamemask.caption]
en: Counter
sk: Počítadlo

[ctx: tfrmmultirename.actdateextmask.caption]
en: Date
sk: Dátum

[ctx: tfrmmultirename.actdatenamemask.caption]
en: Date
sk: Dátum

[ctx: tfrmmultirename.actdeletepreset.caption]
en: Delete
sk: Vymazať

en: Drop Down Presets List
sk: Rozbaľovacia ponuka zoznamu predvolieb

en: Edit Names...
sk: Upraviť názvy...

en: Edit Current New Names...
sk: Upraviť aktuálne nové názvy...

[ctx: tfrmmultirename.actextextmask.caption]
en: Extension
sk: Prípona

[ctx: tfrmmultirename.actextnamemask.caption]
en: Extension
sk: Prípona

[ctx: tfrmmultirename.actinvokeeditor.caption]
en: Edit&or
sk: &Upraviť

en: Invoke Relative Path Menu
sk: Vyvolať ponuku relatívnej cesty

en: Load Last Preset
sk: Načítať poslednú predvoľbu

en: Load Names from File...
sk: Načítať názvy zo súboru...

en: Load Preset by Name or Index
sk: Načítať predvoľbu podľa názvu alebo indexu

en: Load Preset 1
sk: Načítať predvoľbu 1

en: Load Preset 2
sk: Načítať predvoľbu 2

en: Load Preset 3
sk: Načítať predvoľbu 3

en: Load Preset 4
sk: Načítať predvoľbu 4

en: Load Preset 5
sk: Načítať predvoľbu 5

en: Load Preset 6
sk: Načítať predvoľbu 6

en: Load Preset 7
sk: Načítať predvoľbu 7

en: Load Preset 8
sk: Načítať predvoľbu 8

en: Load Preset 9
sk: Načítať predvoľbu 9

[ctx: tfrmmultirename.actnameextmask.caption]
en: Filename
sk: Názov súboru

[ctx: tfrmmultirename.actnamenamemask.caption]
en: Filename
sk: Názov súboru

[ctx: tfrmmultirename.actplgnextmask.caption]
en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

[ctx: tfrmmultirename.actplgnnamemask.caption]
en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

[ctx: tfrmmultirename.actrename.caption]
en: &Rename
sk: P&remenovať

[ctx: tfrmmultirename.actrenamepreset.caption]
en: Rename
sk: Premenovať

[ctx: tfrmmultirename.actresetall.caption]
en: Reset &All
sk: Obnoviť všetko

[ctx: tfrmmultirename.actsavepreset.caption]
en: Save
sk: Uložiť

[ctx: tfrmmultirename.actsavepresetas.caption]
en: Save As...
sk: Uložiť ako..

en: Show Preset Menu
sk: Zobraziť ponuku predvolieb

en: Sort
sk: Zoradiť

[ctx: tfrmmultirename.acttimeextmask.caption]
en: Time
sk: Čas

[ctx: tfrmmultirename.acttimenamemask.caption]
en: Time
sk: Čas

en: View Rename Log File
sk: Zobraziť súbor záznamu premenovaní

[ctx: tfrmmultirename.caption]
en: Multi-Rename Tool
sk: Hromadné premenovanie

[ctx: tfrmmultirename.cbcasesens.hint]
en: Case sensitive
sk: Rozlišovať veľkosť písmen

[ctx: TFRMMULTIRENAME.CBLOG.CAPTION]
en: &Log result
sk: Výsledok záznamu

en: Append
sk: Pripnúť

en: Replace only once per file
sk: Nahradiť len raz na súbor

[ctx: TFRMMULTIRENAME.CBREGEXP.CAPTION]
en: Regular e&xpressions
sk: &Regulárne výrazy

en: &Use substitution
sk: Po&užiť substitúciu

[ctx: tfrmmultirename.gbcounter.caption]
en: Counter
sk: Počítadlo

en: Find && Replace
sk: Vyhľadať && Nahradiť

en: Mask
sk: Maska

en: Presets
sk: Predvoľby

en: &Extension
sk: Prípona

en: &Find...
sk: Hľadať...

en: File &Name
sk: &Názov súboru

en: Re&place...
sk: Nahradiť...

en: S&tart Number
sk: Číslovať od

[ctx: TFRMMULTIRENAME.LBWIDTH.CAPTION]
en: &Width
sk: Šírka

[ctx: tfrmmultirename.miactions.caption]
en: Actions
sk: Akcie

[ctx: tfrmmultirename.mieditor.caption]
en: Editor
sk: &Upraviť

[ctx: tfrmmultirename.stringgrid.columns[0].title.caption]
en: Old File Name
sk: Staré meno súboru

[ctx: tfrmmultirename.stringgrid.columns[1].title.caption]
en: New File Name
sk: Nové meno súboru

[ctx: tfrmmultirename.stringgrid.columns[2].title.caption]
en: File Path
sk: Cesta k súboru

en: Click OK when you have closed the editor to load the changed names!
sk: Po zatvorení editora kliknite na OK, aby ste načítali zmenené názvy!

en: Choose an application
sk: Vybrať aplikáciu

en: Custom command
sk: Vlastný príkaz

en: Save association
sk: Ulož asociácie

en: Set selected application as default action
sk: Nastaviť vybranú aplikáciu ako štandardnú akciu

en: File type to be opened: %s
sk: Typ súboru na otvorenie: %s

en: Multiple file names
sk: Viacnásobné mená súboru

en: Multiple URIs
sk: Viacnásobné URI

en: Single file name
sk: Jednoduché meno súboru

en: Single URI
sk: Jedna URI

[ctx: TFRMOPTIONS.BTNAPPLY.CAPTION]
en: &Apply
sk: &Použiť

[ctx: TFRMOPTIONS.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sk: &Zrušiť

[ctx: tfrmoptions.btnhelp.caption]
en: &Help
sk: &Pomoc

[ctx: tfrmoptions.caption]
en: Options
sk: Nastavenia

en: Please select one of the subpages, this page does not contain any settings.
sk: Prosím, vyberte jednu z podstránok, táto stránka neobsahuje žiadne nastavenia.

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiveradd.caption]
en: A&dd
sk: Pridať

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiveraddhelper.hint]
en: Variable reminder helper
sk: Pomocník variabilného pripomienkovača

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverapply.caption]
en: A&pply
sk: &Použiť

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchivercopy.caption]
en: Cop&y
sk: Kopírovať

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverdelete.caption]
en: Delete
sk: Vymazať

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverdeletehelper.hint]
en: Variable reminder helper
sk: Pomocník variabilného pripomienkovača

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverextracthelper.hint]
en: Variable reminder helper
sk: Pomocník variabilného pripomienkovača

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverextractwithoutpathhelper.hint]
en: Variable reminder helper
sk: Pomocník variabilného pripomienkovača

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverlisthelper.hint]
en: Variable reminder helper
sk: Pomocník variabilného pripomienkovača

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverother.caption]
en: Oth&er...
sk: Ostatné...

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverrelativer.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sk: Niektoré funkcie na výber vhodnej cesty

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverrename.caption]
en: &Rename
sk: Premenovať

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverselfextracthelper.hint]
en: Variable reminder helper
sk: Pomocník variabilného pripomienkovača

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchivertesthelper.hint]
en: Variable reminder helper
sk: Pomocník variabilného pripomienkovača

[ctx: tfrmoptionsarchivers.bvlarchiverids.caption]
en: ID's used with cm_OpenArchive to recognize archive by detecting its content and not via file extension:
sk: ID sa používa spolu s cm_OpenArchive na rozpoznanie archívu na základe zistenia jeho obsahu, a nie prostredníctvom prípony súboru:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.bvlarchiveroptions.caption]
en: Options:
sk: Nastavenia:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.bvlarchiverparsingmode.caption]
en: Format parsing mode:
sk: Mód kontroly formátu:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.chkarchiverenabled.caption]
en: E&nabled
sk: Povolené

en: De&bug mode
sk: Režim ladenia

[ctx: tfrmoptionsarchivers.chkarchivermultiarcoutput.caption]
en: S&how console output
sk: Ukázať výstup konzoly

en: Use archive name without extension as list
sk: Použiť názov archívu bez prípony ako zoznam

en: Uni&x file attributes
sk: Unixové atribúty súboru

en: &Unix path delimiter "/"
sk: Oddeľovač cesty &Unix „/“

en: Windows &file attributes
sk: Windowsové atribúty súboru

en: Windows path deli&miter "\"
sk: Oddeľovač cesty Wi&ndows „/“

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiveradd.caption]
en: Add&ing:
sk: Pridať:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverarchiver.caption]
en: Arc&hiver:
sk: Archivátor:

en: De&lete:
sk: Vymazať:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverdescription.caption]
en: De&scription:
sk: Popis:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverextension.caption]
en: E&xtension:
sk: Prípona:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverextract.caption]
en: Ex&tract:
sk: Rozbaliť:

en: Extract &without path:
sk: Rozbaliť bez cesty:

en: ID Po&sition:
sk: Pozícia ID:

en: &ID:
sk: ID:

en: ID See&k Range:
sk: Rozsah hľadania ID:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverlist.caption]
en: &List:
sk: Zoznam:

en: Archi&vers:
sk: Archivátory:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverlistend.caption]
en: Listing &finish (optional):
sk: Päta výpisu (nepovinné)

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverlistformat.caption]
en: Listing for&mat:
sk: For&mát zoznamu:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverliststart.caption]
en: Listin&g start (optional):
sk: Hlavička výpisu (nepovinné)

en: Password &query string:
sk: Výzva pre zadanie hesla:

en: Create self extractin&g archive:
sk: Vytvoriť samorozbalovací archív:

en: Tes&t:
sk: Skúška:

en: Auto Configure
sk: A&utokonfigurovať

en: Disable all
sk: Zakázať všetky

en: Discard modifications
sk: Zrušiť úpravy

en: Enable all
sk: Povoliť všetky

[ctx: tfrmoptionsarchivers.miarchiverexport.caption]
en: Export...
sk: Exportovať...

[ctx: tfrmoptionsarchivers.miarchiverimport.caption]
en: Import...
sk: Importovať...

en: Sort archivers
sk: Zoradiť archivátory

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.TBARCHIVERADDITIONAL.CAPTION]
en: Additional
sk: Rozšírené

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.TBARCHIVERGENERAL.CAPTION]
en: General
sk: Hlavné

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHATTRIBUTESCHANGE.CAPTION]
en: When &size, date or attributes change
sk: Pri zmene &veľkosti, dátumu alebo atribútov

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHEXCLUDEDIRS.CAPTION]
en: For the following &paths and their subdirectories:
sk: Pre nasledujúce cesty a &podpriečinky:

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHFILENAMECHANGE.CAPTION]
en: When &files are created, deleted or renamed
sk: Pri vy&tvorení, zmazaní alebo premenovaní súborov

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHONLYFOREGROUND.CAPTION]
en: When application is in the &background
sk: Pokiaľ je aplikácia na pozadí

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.GBAUTOREFRESHDISABLE.CAPTION]
en: Disable auto-refresh
sk: Zakázať automatické obnovovanie

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.GBAUTOREFRESHENABLE.CAPTION]
en: Refresh file list
sk: Obnoviť zoznam súborov

[ctx: TFRMOPTIONSBEHAVIOR.CBALWAYSSHOWTRAYICON.CAPTION]
en: Al&ways show tray icon
sk: Vždy zobraziť ikonu v systémovej lište

en: Automatically &hide unmounted devices
sk: Automaticky skryť odpojené disky

[ctx: TFRMOPTIONSBEHAVIOR.CBMINIMIZETOTRAY.CAPTION]
en: Mo&ve icon to system tray when minimized
sk: Minimalizovať do oznamovacej oblasti (System Tray)

[ctx: TFRMOPTIONSBEHAVIOR.CBONLYONCE.CAPTION]
en: A&llow only one copy of DC at a time
sk: &Povoliť beh iba jednej verzie DC

en: Here you can enter one or more drives or mount points, separated by ";".
sk: Tu môžeš zadať 1 alebo viac diskov alebo prípojných bodov oddelených ";".

en: Drives &blacklist
sk: Zoznam zakázaných diskov

en: Columns size
sk: Veľkosť stĺpcov

en: Show file extensions
sk: Zobraziť prípony súborov

en: ali&gned (with Tab)
sk: zarovnané (s kartou)

en: di&rectly after filename
sk: hneď po názve súboru

en: Auto
sk: Automaticky

en: Fixed columns count
sk: Pevný počet stĺpcov

en: Fixed columns width
sk: Pevná šírka stĺpcov

en: Use &Gradient Indicator
sk: Použiť Indikátor &Gradientu

en: In&dicator Back Color:
sk: &Indikátor Zadnej Farby:

en: &Indicator Fore Color:
sk: &Indikátor Prednej Farby:

[ctx: TFRMOPTIONSCOLUMNSVIEW.CBCUTTEXTTOCOLWIDTH.CAPTION]
en: Cut &text to column width
sk: Orezať text na šírku stĺpca

en: &Extend cell width if text is not fitting into column
sk: &Rozšíriť šírku bunky, ak sa text nezmestí do stĺpca

[ctx: TFRMOPTIONSCOLUMNSVIEW.CBGRIDHORZLINE.CAPTION]
en: &Horizontal lines
sk: &Horizontálne čiary

[ctx: TFRMOPTIONSCOLUMNSVIEW.CBGRIDVERTLINE.CAPTION]
en: &Vertical lines
sk: &Vertikálne čiary

[ctx: TFRMOPTIONSCOLUMNSVIEW.CHKAUTOFILLCOLUMNS.CAPTION]
en: A&uto fill columns
sk: A&utomaticky vyplniť stĺpce

en: Show grid
sk: Zobraz mriežku

en: Auto-size columns
sk: Automatická veľkosť stĺpcov

[ctx: TFRMOPTIONSCOLUMNSVIEW.LBLAUTOSIZECOLUMN.CAPTION]
en: Auto si&ze column:
sk: Automatická veľkosť stĺpca:

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.BTNCONFIGAPPLY.CAPTION]
en: A&pply
sk: &Použiť

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.BTNCONFIGEDIT.CAPTION]
en: &Edit
sk: &Upraviť

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.CBCMDLINEHISTORY.CAPTION]
en: Co&mmand line history
sk: História príkazového riadku

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.CBDIRHISTORY.CAPTION]
en: &Directory history
sk: História priečinkov

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.CBFILEMASKHISTORY.CAPTION]
en: &File mask history
sk: História použitých masiek

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.chkfoldertabs.caption]
en: Folder tabs
sk: Karty priečinkov

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.CHKSAVECONFIGURATION.CAPTION]
en: Sa&ve configuration
sk: Uložiť nastavenie

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.CHKSEARCHREPLACEHISTORY.CAPTION]
en: Searc&h/Replace history
sk: História vyhľadávania/nahrádzania

en: Main window state
sk: Stav hlavného okna

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.gbdirectories.caption]
en: Directories
sk: Priečinky

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.GBLOCCONFIGFILES.CAPTION]
en: Location of configuration files
sk: Umiestnenie konfiguračných súborov

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.GBSAVEONEXIT.CAPTION]
en: Save on exit
sk: Uložiť pri ukončení

en: Sort order of configuration order in left tree
sk: Zoradiť poradie konfigurácie v ľavom strome

en: Tree state when entering in configuration page
sk: Stav stromu pri vstupe na stránku konfigurácie

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.LBLCMDLINECONFIGDIR.CAPTION]
en: Set on command line
sk: Nastaviť v príkazovom riadku

en: Highlighters:
sk: Zvýrazňovače:

en: Icon themes:
sk: Témy ikon:

en: Thumbnails cache:
sk: Medzi-pamäť náhľadov:

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.RBPROGRAMDIR.CAPTION]
en: P&rogram directory (portable version)
sk: Priečinok p&rogramu (prenosná verzia)

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.RBUSERHOMEDIR.CAPTION]
en: &User home directory
sk: Domovský priečinok používateľa

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallallowovercolor.caption]
en: All
sk: Všetko

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallallowovercolor.hint]
en: Apply modification to all columns
sk: Použiť zmenu na všetky stĺpce

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallbackcolor.caption]
en: All
sk: Všetko

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallbackcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
sk: Použiť zmenu na všetky stĺpce

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallbackcolor2.caption]
en: All
sk: Všetko

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallbackcolor2.hint]
en: Apply modification to all columns
sk: Použiť zmenu na všetky stĺpce

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallcursorcolor.caption]
en: All
sk: Všetko

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallcursorcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
sk: Použiť zmenu na všetky stĺpce

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallcursortext.caption]
en: All
sk: Všetko

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallcursortext.hint]
en: Apply modification to all columns
sk: Použiť zmenu na všetky stĺpce

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallfont.caption]
en: All
sk: Všetko

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallfont.hint]
en: Apply modification to all columns
sk: Použiť zmenu na všetky stĺpce

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallforecolor.caption]
en: All
sk: Všetko

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallforecolor.hint]
en: Apply modification to all columns
sk: Použiť zmenu na všetky stĺpce

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallinactivecursorcolor.caption]
en: All
sk: Všetko

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallinactivecursorcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
sk: Použiť zmenu na všetky stĺpce

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallinactivemarkcolor.caption]
en: All
sk: Všetko

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallinactivemarkcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
sk: Použiť zmenu na všetky stĺpce

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallmarkcolor.caption]
en: All
sk: Všetko

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallmarkcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
sk: Použiť zmenu na všetky stĺpce

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnalluseinactiveselcolor.caption]
en: All
sk: Všetko

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnalluseinactiveselcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
sk: Použiť zmenu na všetky stĺpce

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnalluseinvertedselection.caption]
en: All
sk: Všetko

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnalluseinvertedselection.hint]
en: Apply modification to all columns
sk: Použiť zmenu na všetky stĺpce

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btndeleteconfigcolumns.caption]
en: &Delete
sk: Vymazať

en: Go to set default
sk: Nastaviť predvolené

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnnewconfig.caption]
en: New
sk: Nový

en: Next
sk: Ďalšia

en: Previous
sk: Predchádzajúca

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnrenameconfigcolumns.caption]
en: Rename
sk: Premenovať

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetallowovercolor.hint]
en: Reset to default
sk: Obnoviť na predvolené

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetbackcolor.hint]
en: Reset to default
sk: Obnoviť na predvolené

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetbackcolor2.hint]
en: Reset to default
sk: Obnoviť na predvolené

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetcursorborder.hint]
en: Reset to default
sk: Obnoviť na predvolené

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetcursorcolor.hint]
en: Reset to default
sk: Obnoviť na predvolené

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetcursortext.hint]
en: Reset to default
sk: Obnoviť na predvolené

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetfont.hint]
en: Reset to default
sk: Obnoviť na predvolené

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetforecolor.hint]
en: Reset to default
sk: Obnoviť na predvolené

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetframecursor.hint]
en: Reset to default
sk: Obnoviť na predvolené

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetinactivecursorcolor.hint]
en: Reset to default
sk: Obnoviť na predvolené

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetinactivemarkcolor.hint]
en: Reset to default
sk: Obnoviť na predvolené

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetmarkcolor.hint]
en: Reset to default
sk: Obnoviť na predvolené

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetuseinactiveselcolor.hint]
en: Reset to default
sk: Obnoviť na predvolené

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetuseinvertedselection.hint]
en: Reset to default
sk: Obnoviť na predvolené

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnsaveasconfigcolumns.caption]
en: Save as
sk: Uložiť ako

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnsaveconfigcolumns.caption]
en: Save
sk: Uložiť

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.cballowovercolor.caption]
en: Allow Overcolor
sk: Povoliť Overcolor

en: When clicking to change something, change for all columns
sk: Po kliknutí na tlačidlo niečo zmeniť, zmeniť pre všetky stĺpce

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.cbconfigcolumns.text]
en: General
sk: Hlavné

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.cbcursorborder.caption]
en: Cursor border
sk: Orámovanie kurzora

en: Use Frame Cursor
sk: Použiť orámovanie kurzora

en: Use Inactive Selection Color
sk: Použiť farby neaktívneho výberu

en: Use Inverted Selection
sk: Použiť obrátený výber

en: Use custom font and color for this view
sk: Na toto zobrazenie použiť vlastné písmo a farbu

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblbackcolor.caption]
en: BackGround:
sk: Pozadie:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblbackcolor2.caption]
en: Background 2:
sk: Pozadie 2:

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.LBLCONFIGCOLUMNS.CAPTION]
en: &Columns view:
sk: Zobrazenie stĺpcov:

en: [Current Column Name]
sk: [Aktuálny názov stĺpca]

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblcursorcolor.caption]
en: Cursor Color:
sk: Farba kurzora:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblcursortext.caption]
en: Cursor Text:
sk: Text kurzora:

en: &File system:
sk: &Súborový systém:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblfontname.caption]
en: Font:
sk: Písmo:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblfontsize.caption]
en: Size:
sk: Veľkosť:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblforecolor.caption]
en: Text Color:
sk: Farba textu:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblinactivecursorcolor.caption]
en: Inactive Cursor Color:
sk: Farba neaktívneho kurzora:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblinactivemarkcolor.caption]
en: Inactive Mark Color:
sk: Farba vyznačenia neaktívneho výberu:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblmarkcolor.caption]
en: Mark Color:
sk: Farba vyznačenia:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblpreviewtop.caption]
en: Below is a preview. You may move cursor and select files to get immediately an actual look and feel of the various settings.
sk: Nižšie je ukážka. Posunutím kurzora a výberom súborov môžete okamžite získať skutočný vzhľad a dojem z rôznych nastavení.

en: Settings for column:
sk: Nastavenia pre stĺpec:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.miaddcolumn.caption]
en: Add column
sk: Pridať stĺpec

en: Position of frame panel after the comparison:
sk: Poloha panelu okna po porovnaní:

en: Add directory of the &active frame
sk: Pridať priečinok aktívneho okna

en: Add &directories of the active && inactive frames
sk: Pridať &priečinky aktívnych && neaktívnych rámov

en: Add directory I will bro&wse to
sk: Pridať priečinok, do ktorého prejdem

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actaddcopyofentry.caption]
en: Add a copy of the selected entry
sk: Pridajte kópiu vybratej položky

en: Add current &selected or active directories of active frame
sk: Pridať aktuálne &vybrané alebo aktívne priečinky aktívneho rámca

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actaddseparator.caption]
en: Add a separator
sk: Pridať oddeľovač

en: Add a sub menu
sk: Pridať podponuku

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actaddtypeddir.caption]
en: Add directory I will type
sk: Pridať priečinok, ktorý napíšem

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actcollapseall.caption]
en: Collapse all
sk: Zbaliť všetko

en: Collapse item
sk: Zbaliť položku

en: Cut selection of entries
sk: Vystrihnúť výber položiek

en: Delete all!
sk: Vymazať všetko!

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actdeleteselecteditem.caption]
en: Delete selected item
sk: Vymazať označenú položku

en: Delete sub-menu and all its elements
sk: Vymazať podponuku a všetky jej položky

en: Delete just sub-menu but keep elements
sk: Vymazať iba podponuku, ale ponechať jej položky

en: Expand item
sk: Rozbaliť položku

en: Focus tree window
sk: Zamerať sa na stromové zobrazenie

en: Goto first item
sk: Ísť na prvú položku

en: Goto last item
sk: Ísť na poslednú položku

en: Go to next item
sk: Ísť na ďalšiu položku

en: Go to previous item
sk: Ísť na predchádzajúcu položku

en: Insert directory of the &active frame
sk: Vložiť priečinok &aktívneho rámu

en: Insert &directories of the active && inactive frames
sk: Vložiť &priečinky aktívnych && neaktívnych rámcov

en: Insert directory I will bro&wse to
sk: Vložiť priečinok, do ktorého prejdem

en: Insert a copy of the selected entry
sk: Vložiť kópiu vybraného záznamu

en: Insert current &selected or active directories of active frame
sk: Vložiť aktuálne vybrané alebo aktívne priečinky aktívneho rámca

en: Insert a separator
sk: Vložiť oddelovač

en: Insert sub menu
sk: Vložiť podponuku

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actinserttypeddir.caption]
en: Insert directory I will type
sk: Vložiť priečinok, ktorý napíšem

en: Move to next
sk: Presun na ďalšie

en: Move to previous
sk: Presun na predchádzajúce

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actopenallbranches.caption]
en: Open all branches
sk: Otvoriť všetky vetvy

en: Paste what was cut
sk: Vložiť, čo bolo vystrihnuté

en: Search && replace in &path
sk: Hľadať a nahradiť v &ceste

en: Search && replace in both path and target
sk: Hľadať a nahradiť aj v &ceste aj v cieli

en: Search && replace in &target path
sk: Hľadať a nahradiť v &cieľovej ceste

en: Tweak path
sk: Cesta vylepšenia

en: Tweak target path
sk: Cieľová cesta vylepšenia

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnadd.caption]
en: A&dd...
sk: Pridať...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnbackup.caption]
en: Bac&kup...
sk: Zálohovanie...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btndelete.caption]
en: De&lete...
sk: Vymazať...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnexport.caption]
en: E&xport...
sk: E&xportovanie...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnimport.caption]
en: Impo&rt...
sk: Impo&rtovanie...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btninsert.caption]
en: &Insert...
sk: Vložiť...

en: &Miscellaneous...
sk: &Rôzne...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnrelativepath.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sk: Niektoré funkcie na výber vhodnej cesty

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnrelativetarget.hint]
en: Some functions to select appropriate target
sk: Niektoré funkcie na výber vhodného cieľa

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnsort.caption]
en: &Sort...
sk: Zoradiť...

en: &When adding directory, add also target
sk: &Pri pridávaní priečinku pridať aj cieľ

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.cbfullexpandtree.caption]
en: Alwa&ys expand tree
sk: Vždy rozbaliť strom

en: Show only &valid environment variables
sk: Zobraziť len platné premenné prostredia

en: In pop&up, show [path also]
sk: Vo vyskakovacom okne, zobraziť [tiež cestu]

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.cbsorthotdirpath.text]
en: Name, a-z
sk: Názov, a-z

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.cbsorthotdirtarget.text]
en: Name, a-z
sk: Názov, a-z

en: Directory Hotlist (reorder by drag && drop)
sk: Rýchle priečinky (zmeniť poradia pomocou ťahať && pustiť

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.gbhotlistotheroptions.caption]
en: Other options
sk: Ďalšie možnosti

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.lbledithotdirname.editlabel.caption]
en: Name:
sk: Meno:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.lbledithotdirpath.editlabel.caption]
en: Path:
sk: Cesta:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.lbledithotdirtarget.editlabel.caption]
en: &Target:
sk: &Cieľ:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.micurrentlevelofitemonly.caption]
en: ...current le&vel of item(s) selected only
sk: ...aktuálna úroveň iba &vybratých položiek

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.midetectifpathexist.caption]
en: Scan all &hotdir's path to validate the ones that actually exist
sk: Skenovať všetky cesty rýchlych priečinkov na overenie tých, ktoré skutočne existujú

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.midetectifpathtargetexist.caption]
en: &Scan all hotdir's path && target to validate the ones that actually exist
sk: Skenovať všetky cesty rýchlych priečinkov && cieľov na overenie tých, ktoré skutočne existujú

en: to a Directory &Hotlist file (.hotlist)
sk: do súboru Rýchleho priečinka (.hotlist)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.miexporttototalcommanderk.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (&keep existing)
sk: do "wincmd.ini" programu TC (&ponechať existujúce)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.miexporttototalcommandernk.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (&erase existing)
sk: do "wincmd.ini" programu TC (&vymazať existujúce)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.migotoconfiguretcinfo1.caption]
en: Go to &configure TC related info
sk: Prejsť na informácie súvisiace s TC nastaveniami

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.migotoconfiguretcinfo2.caption]
en: Go to &configure TC related info
sk: Prejsť na informácie súvisiace s TC nastaveniami

en: from a Directory &Hotlist file (.hotlist)
sk: zo súboru Rýchleho priečinka (.hotlist)

en: from "&wincmd.ini" of TC
sk: z "wincmd.ini" programu TC

en: &Navigate...
sk: &Navigovať...

en: &Restore a backup of Directory Hotlist
sk: &Obnoviť a zálohovať Rýchle priečinky

en: &Save a backup of current Directory Hotlist
sk: &Uložiť a zálohovať aktuálne Rýchle priečinky

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misearchandreplace.caption]
en: Search and &replace...
sk: Vyhľadať a nahradiť...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misorteverything.caption]
en: ...everything, from A to &Z!
sk: ...všetko, od A po &Z!

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsinglegroup.caption]
en: ...single &group of item(s) only
sk: ...iba jedna skupina položiek

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsinglesubmenu.caption]
en: ...&content of submenu(s) selected, no sublevel
sk: ...&obsah vybratých podponúk, žiadne podúrovne

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsubmenuandsublevel.caption]
en: ...content of submenu(s) selected and &all sublevels
sk: ...obsah vybratých podponúk and &všetkých podúrovní

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.mitestresultinghotlistmenu.caption]
en: Test resultin&g menu
sk: Test výslednej ponuky

en: Tweak &path
sk: Cesta vylepšenia

en: Tweak &target path
sk: Cieľová cesta vylepšenia

en: Addition from main panel
sk: Pridanie z hlavného panela

en: Apply current settings to directory hotlist
sk: Použiť súčasné nastavenia na Rýchle priečinky

en: Source
sk: Zdroj

en: Target
sk: Cieľ

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlistextra.gbdirectoryhotlistoptionsextra.caption]
en: Paths
sk: Cesty

en: Way to set paths when adding them:
sk: Spôsob nastavenia ciest pri ich pridávaní:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlistextra.lblapplysettingsfor.caption]
en: Do this for paths of:
sk: Urobiť to pre cesty:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlistextra.lbpathtoberelativeto.caption]
en: Path to be relative to:
sk: Cesta relatívna k:

en: From all the supported formats, ask which one to use every time
sk: Zakaždým sa opýtať, ktorý zo všetkých podporovaných formátov použiť

en: When saving Unicode text, save it in UTF8 format (will be UTF16 otherwise)
sk: Pri ukladaní textu Unicode, uložiť ho vo formáte UTF8 (inak bude UTF16)

en: When dropping text, generate filename automatically (otherwise will prompt the user)
sk: Pri pustení textu automaticky vygenerovať názov súboru (v opačnom prípade vyzvať používateľa)

en: &Show confirmation dialog after drop
sk: Zobraziť potvrdzovacie okno po vložení

en: When drag && dropping text into panels:
sk: Pri ťahaní && púšťaní textu do panelov:

en: Place the most desired format on top of list (use dag && drop):
sk: Najžiadanejší formát umiestnite na začiatok zoznamu (použite funkciu ťahaj && pusť):

en: (if the most desired is not present, we'll take second one and so on)
sk: (ak nie je prítomný najžiadanejší, vyberie sa druhý a tak ďalej)

en: (will not work with some source application, so try to uncheck if problem)
sk: (nebude fungovať s niektorými zdrojovými aplikáciami, preto skúste odznačiť, ak je problém)

en: Show &file system
sk: Zobraziť súborový systém

en: Show fr&ee space
sk: Zobraziť voľný pri&estor

en: Show &label
sk: Zobraziť &popis

en: Drives list
sk: Zoznam diskov

en: Auto Indent
sk: Automatické odsadenie

en: Allows to indent the caret, when new line is created with <Enter>, with the same amount of leading white space as the preceding line
sk: Umožňuje odsadiť striešku, keď sa nový riadok vytvorí pomocou <Enter>, s rovnakým množstvom úvodnej bielej medzery ako v predchádzajúcom riadku

en: Right margin:
sk: Pravý okraj:

en: Caret past end of line
sk: Znak striešky za koncom riadka

en: Allows caret to go into empty space beyond end-of-line position
sk: Umožňuje presunúť znak striešky do prázdneho priestoru za pozíciu konca riadku

en: Show special characters
sk: Zobraziť špeciálne znaky

en: Shows special characters for spaces and tabulations
sk: Zobraziť špeciálne znaky pre medzery a tabulátory

en: Smart Tabs
sk: Inteligentné karty

en: When using <Tab> key, caret will go to the next non-space character of the previous line
sk: Pri použití klávesu <Tab> prejde kurzor na nasledujúci znak predchádzajúceho riadku, ktorý nie je medzera

en: Tab indents blocks
sk: Bloky zarážok tabulátora

en: When active <Tab> and <Shift+Tab> act as block indent, unindent when text is selected
sk: Keď je aktívne <Tab> a <Shift+Tab>, fungujú ako blokové odsadenie, po výbere textu sa odstráni odsadenie

en: Use spaces instead tab characters
sk: Namiesto tabulátorov použiť medzery

en: Converts tab characters to a specified number of space characters (when entering)
sk: Previesť ZZZznaky tabulátora na zadaný počet znakov medzery (pri zadávaní)

en: Delete trailing spaces
sk: Odstrániť koncové medzery

en: Auto delete trailing spaces, this applies only to edited lines
sk: Automatické mazanie koncových medzier, toto platí iba pre upravené riadky

[ctx: tfrmoptionseditor.edtabwidth.hint]
en: Please note that the "Smart Tabs" option takes precedence over the tabulation to be performed
sk: Upozorňujeme, že možnosť "Inteligentné karty" má prednosť pred tabelovaním, ktorá sa má vykonať

en: Internal editor options
sk: Možnosti interného editora

en: Block indent:
sk: Odsadenie bloku:

en: Tab width:
sk: Šírka karty:

[ctx: tfrmoptionseditor.lbltabwidth.hint]
en: Please note that the "Smart Tabs" option takes precedence over the tabulation to be performed
sk: Upozorňujeme, že možnosť "Inteligentné karty" má prednosť pred tabelovaním, ktorá sa má vykonať

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.backgroundlabel.caption]
en: Bac&kground
sk: Pozadie

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.backgroundusedefaultcheckbox.caption]
en: Bac&kground
sk: Pozadie

en: Reset
sk: Obnoviť

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.btnsavemask.hint]
en: Save
sk: Uložiť

en: Element Attributes
sk: Atribúty prvku

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.foregroundlabel.caption]
en: Fo&reground
sk: Pop&redie

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.foregroundusedefaultcheckbox.caption]
en: Fo&reground
sk: Pop&redie

en: &Text-mark
sk: &Textová značka

en: Use (and edit) &global scheme settings
sk: Použiť (a upraviť) &globálnu schému nastavení

en: Use &local scheme settings
sk: Použiť miestnu schému nastavení

en: &Bold
sk: Tučné

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textboldradioinvert.caption]
en: In&vert
sk: In&vertovať

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textboldradiooff.caption]
en: O&ff
sk: &Vypnúť

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textboldradioon.caption]
en: O&n
sk: &Zapnúť

en: &Italic
sk: Kurzíva

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textitalicradioinvert.caption]
en: In&vert
sk: In&vertovať

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textitalicradiooff.caption]
en: O&ff
sk: &Vypnúť

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textitalicradioon.caption]
en: O&n
sk: &Zapnúť

en: &Strike Out
sk: Pre&škrtnuté

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textstrikeoutradioinvert.caption]
en: In&vert
sk: In&vertovať

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textstrikeoutradiooff.caption]
en: O&ff
sk: &Vypnúť

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textstrikeoutradioon.caption]
en: O&n
sk: &Zapnúť

en: &Underline
sk: &Podčiarkuté

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradioinvert.caption]
en: In&vert
sk: Pre&vrátiť

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradiooff.caption]
en: O&ff
sk: Vyp

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradioon.caption]
en: O&n
sk: Zap

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btnadd.caption]
en: Add...
sk: Pridať...

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btndelete.caption]
en: Delete...
sk: Vymazať...

en: Import/Export
sk: Importovanie/Exportovanie

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btninsert.caption]
en: Insert...
sk: Vložiť...

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btnrename.caption]
en: Rename
sk: Premenovať

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btnsort.caption]
en: Sort...
sk: Zoradiť...

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbexistingtabstokeep.text]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbfullexpandtree.caption]
en: Always expand tree
sk: Vždy rozbaliť strom

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbsavedirhistory.text]
en: No
sk: Nie

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbtargetpanelleftsavedtabs.text]
en: Left
sk: Vľavo

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbtargetpanelrightsavedtabs.text]
en: Right
sk: Vpravo

en: Favorite Tabs list (reorder by drag && drop)
sk: Zoznam obľúbených kariet (ťahaním a pustením zmeníte poradie)

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.gbfavoritetabsotheroptions.caption]
en: Other options
sk: Ďalšie možnosti

en: What to restore where for the selected entry:
sk: Čo a kam obnoviť pre vybratú položku:

en: Existing tabs to keep:
sk: Ponechať existujúce karty:

en: Save dir history:
sk: Ukladať históriu priečinka:

en: Tabs saved on left to be restored to:
sk: Karty uložené vľavo sa obnovia do:

en: Tabs saved on right to be restored to:
sk: Karty uložené vpravo sa obnovia do:

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miaddseparator.caption]
en: a separator
sk: oddeľovač

en: Add separator
sk: Pridať oddeľovač

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miaddsubmenu.caption]
en: sub-menu
sk: podponuka

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miaddsubmenu2.caption]
en: Add sub-menu
sk: Pridať podponuku

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.micollapseall.caption]
en: Collapse all
sk: Zbaliť všetko

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.micurrentlevelofitemonly.caption]
en: ...current level of item(s) selected only
sk: ...aktuálna úroveň iba vybratých položiek

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.micutselection.caption]
en: Cut
sk: Vystrihnúť

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideleteallfavoritetabs.caption]
en: delete all!
sk: vymazať všetko!

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideletecompletesubmenu.caption]
en: sub-menu and all its elements
sk: podponuku a všetky jej položky

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideletejustsubmenu.caption]
en: just sub-menu but keep elements
sk: iba podponuku, ale ponechať jej položky

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideleteselectedentry.caption]
en: selected item
sk: označená položka

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideleteselectedentry2.caption]
en: Delete selected item
sk: Vymazať označenú položku

en: Export selection to legacy .tab file(s)
sk: Exportovať výber do starších súborov .tab

en: FavoriteTabsTestMenu
sk: ObľúbenéKartyTestovaciaPonuka

en: Import legacy .tab file(s) according to default setting
sk: Importovať staršie súbory .tab podľa predvoleného nastavenia

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miimportlegacytabfilesatpos.caption]
en: Import legacy .tab file(s) at selected position
sk: Importovať staršie súbory .tab na vybranú pozíciu

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miimportlegacytabfilesatpos1.caption]
en: Import legacy .tab file(s) at selected position
sk: Importovať staršie súbory .tab na vybranú pozíciu

en: Import legacy .tab file(s) at selected position in a sub menu
sk: Importovať staršie súbory .tab na vybranú pozíciu v podponuke

en: Insert separator
sk: Vložiť oddelovač

en: Insert sub-menu
sk: Vložiť podponuku

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miopenallbranches.caption]
en: Open all branches
sk: Otvoriť všetky vetvy

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mipasteselection.caption]
en: Paste
sk: Vložiť

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mirename.caption]
en: Rename
sk: Premenovať

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misorteverything.caption]
en: ...everything, from A to Z!
sk: ...všetko, od A po &Z!

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsinglegroup.caption]
en: ...single group of item(s) only
sk: ...iba jedna skupina položiek

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsinglegroup2.caption]
en: Sort single group of item(s) only
sk: Triediť len jednu skupinu položiek

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsinglesubmenu.caption]
en: ...content of submenu(s) selected, no sublevel
sk: ...obsah vybratých podponúk, žiadne podúrovne

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsubmenuandsublevel.caption]
en: ...content of submenu(s) selected and all sublevels
sk: ...obsah vybratých podponúk and všetkých podúrovní

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mitestresultingfavoritetabsmenu.caption]
en: Test resulting menu
sk: Testovať výslednú ponuku

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnaddact.caption]
en: Add
sk: Pridať

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnaddext.caption]
en: Add
sk: Pridať

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnaddnewtype.caption]
en: A&dd
sk: Pri&dať

en: C&lone
sk: Klonovať

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btncommands.hint]
en: Select your internal command
sk: Vyberte svoj interný príkaz

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btndownact.caption]
en: Do&wn
sk: Dole

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btneditext.caption]
en: Edi&t
sk: Upraviť

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btninsertact.caption]
en: Insert
sk: Vložiť

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btninsertext.caption]
en: &Insert
sk: Vložiť

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnparametershelper.hint]
en: Variable reminder helper
sk: Pomocník variabilného pripomienkovača

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnrelativecommand.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sk: Niektoré funkcie na výber vhodnej cesty

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnremoveact.caption]
en: Remo&ve
sk: Odstrániť

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnremoveext.caption]
en: Re&move
sk: Odstrániť

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnremovetype.caption]
en: &Remove
sk: Odst&rániť

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnrenametype.caption]
en: R&ename
sk: Pr&emenovať

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnstartpathpathhelper.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sk: Niektoré funkcie na výber vhodnej cesty

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnstartpathvarhelper.hint]
en: Variable reminder helper
sk: Pomocník variabilného pripomienkovača

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnupact.caption]
en: &Up
sk: Hore

en: Starting path of the command. Never quote this string.
sk: Počiatočná cesta príkazu. Tento reťazec nikdy neuvádzajte v úvodzovkách.

en: Name of the action. It is never passed to the system, it's just a mnemonic name chosen by you, for you
sk: Názov akcie. Nikdy sa neodovzdáva systému, je to len mnemotechnický názov, ktorý ste si vybrali pre seba

en: Parameter to pass to the command. Long filename with spaces should be quoted (manually entering).
sk: Parameter, ktorý sa má odovzdať príkazu. Dlhý názov súboru s medzerami by mal byť uvedený v úvodzovkách (ručné zadanie).

en: Command to execute. Never quote this string.
sk: Príkaz na vykonanie. Tento reťazec nikdy neuvádzajte v úvodzovkách.

en: Action description
sk: Popis akcie

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbactions.caption]
en: Actions
sk: Akcie

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbexts.caption]
en: Extensions
sk: Prípony

en: Can be sorted by drag & drop
sk: Môže byť zoradené pomocou funkcie ťahať a pustiť

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbfiletypes.caption]
en: File types
sk: Typy súborov

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbicon.caption]
en: Icon
sk: Ikona

en: Actions may be sorted by drag & drop
sk: Akcie môžu byť zoradené pomocou funkcie ťahať a pustiť

en: Extensions may be sorted by drag & drop
sk: Prípony môžu byť zoradené pomocou funkcie ťahať a pustiť

en: File types may be sorted by drag & drop
sk: Typy súborov môžu byť zoradené pomocou funkcie ťahať a pustiť

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblaction.caption]
en: Action &name:
sk: Akcia:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblcommand.caption]
en: Command:
sk: &Príkaz:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblexternalparameters.caption]
en: Parameter&s:
sk: Parametre:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblstartpath.caption]
en: Start pat&h:
sk: Začiatok cesty:

en: Custom with...
sk: Vlastné s...

en: Custom
sk: Vlastné

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miedit.caption]
en: Edit
sk: Upraviť

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.mieditor.caption]
en: Open in Editor
sk: Otvoriť v editore

en: Edit with...
sk: Upraviť s...

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.migetoutputfromcommand.caption]
en: Get output from command
sk: Získať výstup z príkazu

en: Open in Internal Editor
sk: Otvoriť v internom editore

en: Open in Internal Viewer
sk: Otvoriť v internom zobrazovači

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miopen.caption]
en: Open
sk: Otvoriť

en: Open with...
sk: Otvoriť s...

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.mishell.caption]
en: Run in terminal
sk: Spustiť v terminále

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miview.caption]
en: View
sk: Zobrazenie

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miviewer.caption]
en: Open in Viewer
sk: Otvoriť v prehliadači

en: View with...
sk: Zobraziť s...

en: Click me to change icon!
sk: Kliknite pre zmenu ikony!

en: Apply current settings to all current configured filenames and paths
sk: Použiť aktuálne nastavenia na všetky aktuálne nakonfigurované názvy súborov a ciest

en: Default context actions (View/Edit)
sk: Predvolené kontextové akcie (Zobraziť/Upraviť)

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cbexecuteviashell.caption]
en: Execute via shell
sk: Spustiť cez shell

en: Extended context menu
sk: Rozšírené kontextové menu

en: File association configuration
sk: Konfigurácia priradenia súborov

en: Offer to add selection to file association when not included already
sk: Ponuka na pridanie výberu do asociácie súborov, ak ešte nie je zahrnutá

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cboffertoaddtofileassociations.hint]
en: When accessing file association, offer to add current selected file if not already included in a configured file type
sk: Pri prístupe k asociácii súborov ponúknuť pridanie aktuálne vybraného súboru, ak ešte nie je zahrnutý v nakonfigurovanom type súboru

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cbopensystemwithterminalclose.caption]
en: Execute via terminal and close
sk: Spustiť v termináli a zavrieť

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cbopensystemwithterminalstayopen.caption]
en: Execute via terminal and stay open
sk: Spustiť v termináli a nechať otvorené

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.ckbfileassoccommand.caption]
en: Commands
sk: Príkazy

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.ckbfileassocicons.caption]
en: Icons
sk: Ikony

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.ckbfileassocstartpath.caption]
en: Starting paths
sk: Počiatočné cesty

en: Extended options items:
sk: Položky rozšírených možností:

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.gbtoolbaroptionsextra.caption]
en: Paths
sk: Cesty

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.lbfileassocfilenamestyle.caption]
en: Way to set paths when adding elements for icons, commands and starting paths:
sk: Spôsob nastavenia ciest pri pridávaní prvkov pre ikony, príkazy a počiatočné cesty:

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.lblapplysettingsfor.caption]
en: Do this for files and path for:
sk: Vykonať toto pre súbory a cestu pre:

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.lbpathtoberelativeto.caption]
en: Path to be relative to:
sk: Cesta relatívna k:

[ctx: tfrmoptionsfileoperations.bvlconfirmations.caption]
en: Show confirmation window for:
sk: Zobraziť okno potvrdenia pre:

en: Cop&y operation
sk: Operácie kopírovania

en: &Delete operation
sk: Operácie zmazania

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.CBDELETETOTRASH.CAPTION]
en: Dele&te to recycle bin (Shift key reverses this setting)
sk: Vymazať do koša (klávesa Shift ruší toto nastavenie)

en: D&elete to trash operation
sk: Operácie vyhodenia do koša

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.CBDROPREADONLYFLAG.CAPTION]
en: D&rop readonly flag
sk: Zrušiť označenie"len na čítanie"

en: &Move operation
sk: Operácie presunu

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.CBPROCESSCOMMENTS.CAPTION]
en: &Process comments with files/folders
sk: Spracovať komentáre s priečinkami/súbormi

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.CBRENAMESELONLYNAME.CAPTION]
en: Select &file name without extension when renaming
sk: Vybrať meno súboru bez prípony, pri premenovaní

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.CBSHOWCOPYTABSELECTPANEL.CAPTION]
en: Sho&w tab select panel in copy/move dialog
sk: Zobraziť výber karty v dialógu kopírovať/presunúť

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.CBSKIPFILEOPERROR.CAPTION]
en: S&kip file operations errors and write them to log window
sk: Preskočiť chyby súborových operácií a ich zapísať do okna záznamov

en: Test archive operation
sk: Operácia testovania archívu

en: Verify checksum operation
sk: Overiť fungovanie kontrolného súčtu

en: Executing operations
sk: Vykonávanie operácií

en: User interface
sk: Používateľské rozhranie

en: &Buffer size for file operations (in KB):
sk: Veľkosť zásobníka pre súborové operácie (v KB):

en: Buffer size for &hash calculation (in KB):
sk: Veľkosť vyrovnávacej pamäte pre výpočet &hashu (v KB):

en: Show operations progress &initially in
sk: Ukázať postup operácií &inicializovaný v

[ctx: tfrmoptionsfileoperations.lbltypeofduplicatedrename.caption]
en: Duplicated name auto-rename style:
sk: Štýl automatického premenovania duplicitných názvov:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.LBLWIPEPASSNUMBER.CAPTION]
en: &Number of wipe passes:
sk: Počet prechodov bezpečného vymazania:

en: Reset to DC default
sk: Obnoviť DC na predvolené

[ctx: tfrmoptionsfilepanelscolors.cballowovercolor.caption]
en: Allow Overcolor
sk: Povoliť Overcolor

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.CBBUSEFRAMECURSOR.CAPTION]
en: Use &Frame Cursor
sk: Použiť ohraničený kurzor

en: Use Inactive Sel Color
sk: Použiť farbu neaktívneho výberu

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.CBBUSEINVERTEDSELECTION.CAPTION]
en: U&se Inverted Selection
sk: Použiť inverzný výber

[ctx: tfrmoptionsfilepanelscolors.cbusecursorborder.caption]
en: Cursor border
sk: Orámovanie kurzora

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLBACKGROUNDCOLOR.CAPTION]
en: Bac&kground:
sk: Pozadie:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLBACKGROUNDCOLOR2.CAPTION]
en: Backg&round 2:
sk: Pozadie 2:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLCURSORCOLOR.CAPTION]
en: C&ursor Color:
sk: Farba kurzora:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLCURSORTEXT.CAPTION]
en: Cursor Te&xt:
sk: Text kurzora:

[ctx: tfrmoptionsfilepanelscolors.lblinactivecursorcolor.caption]
en: Inactive Cursor Color:
sk: Farba neaktívneho kurzora:

[ctx: tfrmoptionsfilepanelscolors.lblinactivemarkcolor.caption]
en: Inactive Mark Color:
sk: Farba vyznačenia neaktívneho výberu:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLMARKCOLOR.CAPTION]
en: &Mark Color:
sk: Farba označenia:

en: Below is a preview. You may move cursor, select file and get immediately an actual look and feel of the various settings.
sk: Nižšie je ukážka. Posunutím kurzora a výberom súbora môžete okamžite získať skutočný vzhľad a pocit z rôznych nastavení.

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLTEXTCOLOR.CAPTION]
en: T&ext Color:
sk: Farba textu:

en: When launching file search, clear file mask filter
sk: Pri spustení vyhľadávania súborov vymazať filter masky súborov

en: &Search for part of file name
sk: Hľadať časť mena súboru

en: Show menu bar in "Find files"
sk: Zobraziť ponukový panel v "Hľadať súbory"

en: Text search in files
sk: Vyhľadávanie textu v súboroch

[ctx: tfrmoptionsfilesearch.gbfilesearch.caption]
en: File search
sk: Hľadanie súborov

en: Current filters with "New search" button:
sk: Aktuálne filtre s tlačidlom "Nové vyhľadávanie":

en: Default search template:
sk: Predvolená vyhľadávacia šablóna:

en: Use memory mapping for search te&xt in files
sk: Použiť mapovanie pamäte pre hľadanie textu v súboroch

en: &Use stream for search text in files
sk: Po&užiť stream pre hľadanie textu v súboroch

[ctx: tfrmoptionsfilesviews.btndefault.caption]
en: De&fault
sk: Predvolené

en: Formatting
sk: Formátovanie

en: Personalized abbreviations to use:
sk: Použiť vlastné skratky:

[ctx: TFRMOPTIONSFILESVIEWS.GBSORTING.CAPTION]
en: Sorting
sk: Triedenie

en: Case s&ensitivity:
sk: Rozlišovanie veľkosti písmen:

en: Incorrect format
sk: Nesprávny formát

[ctx: TFRMOPTIONSFILESVIEWS.LBLDATETIMEFORMAT.CAPTION]
en: &Date and time format:
sk: Formát &dátumu a času:

en: File si&ze format:
sk: Formát veľkosti súboru:

en: &Footer format:
sk: Formát pätičky:

en: &Header format:
sk: Formát záhlavia:

en: &Insert new files:
sk: Vlož&iť nové súbory:

en: O&peration size format:
sk: Formát veľkosti operácie:

en: So&rting directories:
sk: Triedenie priečinkov:

[ctx: TFRMOPTIONSFILESVIEWS.LBLSORTMETHOD.CAPTION]
en: &Sort method:
sk: &Metóda triedenia:

en: &Move updated files:
sk: Presunúť aktualizované súbory:

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.btnaddattribute.caption]
en: &Add
sk: Prid&ať

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.btnattrshelp.caption]
en: &Help
sk: &Pomoc

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbdblclicktoparent.caption]
en: Enable changing to &parent folder when double-clicking on empty part of file view
sk: Povoliť zmenu na nadradený priečinok, pri dvojitom kliknutí na prázdnu časť súborového zobrazenia

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbdelayloadingtabs.caption]
en: Do&n't load file list until a tab is activated
sk: Nenačítať zoznam súborov pokiaľ karta je aktivovaná

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbdirbrackets.caption]
en: S&how square brackets around directories
sk: Zobraziť názvy priečinkov v hranatých zátvorkách

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbhighlightupdatedfiles.caption]
en: Hi&ghlight new and updated files
sk: Zvýraznenie nových a aktualizovaných súborov

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbinplacerename.caption]
en: Enable inplace &renaming when clicking twice on a name
sk: Povolenie premenovania na mieste pri dvojitom kliknutí na názov

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cblistfilesinthread.caption]
en: Load &file list in separate thread
sk: Nahrať zoznam súborov v samostatnom vlákne

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbloadiconsseparately.caption]
en: Load icons af&ter file list
sk: Nahrať ikony po zozname súborov

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbshowsystemfiles.caption]
en: Show s&ystem and hidden files
sk: Zobraziť skryté/systémové súbory

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbspacemovesdown.caption]
en: &When selecting files with <SPACEBAR>, move down to next file (as with <INSERT>)
sk: Pri výbere medzerníkom sa posúvať dole na ďalší súbor, (ako klávesou <INSERT>)

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.chkmarkmaskfilterwindows.caption]
en: Windows style filter when marking files ("*.*" also select files without extension, etc.)
sk: Filter v štýle Windows pri označovaní súborov ("*.*" vyberie aj súbory bez prípony atď.)

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.chkmarkmaskshowattribute.caption]
en: Use an independent attribute filter in mask input dialog each time
sk: Použiť zakaždým nezávislý atribútový filter v dialógovom okne pre zadávanie masky

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.gbmarking.caption]
en: Marking/Unmarking entries
sk: Označenie/Odznačenie položiek

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.lbattributemask.caption]
en: Default attribute mask value to use:
sk: Predvolená hodnota atribútu masky, ktorá sa má použiť:

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNADDCATEGORY.CAPTION]
en: A&dd
sk: Pri&dať

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNAPPLYCATEGORY.CAPTION]
en: A&pply
sk: &Použiť

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNDELETECATEGORY.CAPTION]
en: D&elete
sk: Vymazať

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNSEARCHTEMPLATE.HINT]
en: Template...
sk: Šablóna...

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.GBFILETYPESCOLORS.CAPTION]
en: File types colors (sort by drag&&drop)
sk: Farby typu súborov (zoradiť pomocou Ťahať&&Pustiť)

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.LBLCATEGORYATTR.CAPTION]
en: Category a&ttributes:
sk: Atribúty kategórií:

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.LBLCATEGORYCOLOR.CAPTION]
en: Category co&lor:
sk: Farba kategórie:

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.LBLCATEGORYMASK.CAPTION]
en: Category &mask:
sk: Maska kategórie:

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.LBLCATEGORYNAME.CAPTION]
en: Category &name:
sk: Názov kategórie:

[ctx: tfrmoptionsfonts.hint]
en: Fonts
sk: Písma

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actaddhotkey.caption]
en: Add &hotkey
sk: Pridať klávesovú skratku

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actcopy.caption]
en: Copy
sk: Kopírovať

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actdelete.caption]
en: Delete
sk: Vymazať

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actdeletehotkey.caption]
en: &Delete hotkey
sk: Vymazať klávesovú skratku

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actedithotkey.caption]
en: &Edit hotkey
sk: Upraviť klávesovú skratku

en: Next category
sk: Ďalšia kategória

en: Make popup the file related menu
sk: Vytvorte vyskakovacie menu súvisiace so súbormi

en: Previous category
sk: Predchádzajúca kategória

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actrename.caption]
en: Rename
sk: Premenovať

en: Restore DC default
sk: Obnoviť DC na predvolené

en: Save now
sk: Uložiť teraz

en: Sort by command name
sk: Zoradiť podľa názvu príkazu

en: Sort by hotkeys (grouped)
sk: Zoradiť podľa klávesových skratiek (zoskupené)

en: Sort by hotkeys (one per row)
sk: Zoradiť podľa klávesových skratiek (jedna na riadok)

[ctx: tfrmoptionshotkeys.lblcategories.caption]
en: C&ategories:
sk: K&ategórie:

[ctx: tfrmoptionshotkeys.lblcommands.caption]
en: Co&mmands:
sk: Príkazy:

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.LBLSCFILES.CAPTION]
en: &Shortcut files:
sk: &Súbory klávesových skratiek:

en: So&rt order:
sk: Poradie:

en: Categories
sk: Kategórie

[ctx: tfrmoptionshotkeys.micommands.caption]
en: Command
sk: Príkaz

en: Sort order
sk: Poradie

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stgcommands.columns[0].title.caption]
en: Command
sk: Príkaz

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stgcommands.columns[1].title.caption]
en: Hotkeys
sk: Klávesové skratky

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stgcommands.columns[2].title.caption]
en: Description
sk: Popis

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stghotkeys.columns[0].title.caption]
en: Hotkey
sk: Klávesa

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stghotkeys.columns[1].title.caption]
en: Parameters
sk: Parametre

en: Controls
sk: Ovládanie

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.CBICONSEXCLUDE.CAPTION]
en: For the following &paths and their subdirectories:
sk: Pre nasledujúce cesty a &podpriečinky:

en: Show icons for actions in &menus
sk: Zobraziť ikony akcií v &ponuke

en: Show icons on buttons
sk: Zobraziť ikony na tlačidlách

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.CBICONSSHOWOVERLAY.CAPTION]
en: Show o&verlay icons, e.g. for links
sk: Zobraziť prekryté i&kony, napr. pre odkazy

en: &Dimmed hidden files (slower)
sk: &Stlmené skryté súbory (pomalšie)

en: Disable special icons
sk: Zakázať špeciálne ikony

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.GBICONSSIZE.CAPTION]
en:  Icon size
sk:  Veľkosť ikony

en: Icon theme
sk: Téma ikon

en: Show icons
sk: Zobraziť ikony

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.GBSHOWICONSMODE.CAPTION]
en:  Show icons to the left of the filename
sk:  Zobraziť ikony vľavo od názvu súboru

en: Disk panel:
sk: Panel diskov:

en: File panel:
sk: Panel súborov:

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWALL.CAPTION]
en: A&ll
sk: &Všetko

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWALLANDEXE.CAPTION]
en: All associated + &EXE/LNK (slow)
sk: Všetky asociácie + &EXE/LNK (pomalé)

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWNONE.CAPTION]
en: &No icons
sk: Bez &ikon

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWSTANDARD.CAPTION]
en: Only &standard icons
sk: L&en štandardné ikony

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.BTNADDSEL.CAPTION]
en: A&dd selected names
sk: Prid&ať vybrané názvy

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.BTNADDSELWITHPATH.CAPTION]
en: Add selected names with &full path
sk: Pridať vybrané názvy s celou cestou

[ctx: tfrmoptionsignorelist.btnrelativesavein.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sk: Niektoré funkcie na výber vhodnej cesty

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.CHKIGNOREENABLE.CAPTION]
en: &Ignore (don't show) the following files and folders:
sk: &Ignorovať (nezobrazovať) nasledujúce súbory a priečinky:

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.LBLSAVEIN.CAPTION]
en: &Save in:
sk: Uložiť do:

en: Le&ft, Right arrows change directory (Lynx-like movement)
sk: Ľavá, pravá šípka zmení priečinok (pohyby ako v Lynx-e)

en: Typing
sk: Písanie

[ctx: TFRMOPTIONSKEYBOARD.LBLALT.CAPTION]
en: Alt+L&etters:
sk: Al&t+Písmená:

[ctx: TFRMOPTIONSKEYBOARD.LBLCTRLALT.CAPTION]
en: Ctrl+Alt+Le&tters:
sk: &Ctrl+Alt+Písmená:

[ctx: TFRMOPTIONSKEYBOARD.LBLNOMODIFIER.CAPTION]
en: &Letters:
sk: Písmená:

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBFLATDISKPANEL.CAPTION]
en: &Flat buttons
sk: Ploché tlačidlá

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBFLATINTERFACE.CAPTION]
en: Flat i&nterface
sk: Ploché rozhranie

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBFREESPACEIND.CAPTION]
en: Show fr&ee space indicator on drive label
sk: Zobraziť &indikátor voľného miesta na disku

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBLOGWINDOW.CAPTION]
en: Show lo&g window
sk: Zobraziť okno záznamu

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBPANELOFOPERATIONS.CAPTION]
en: Show panel of operation in background
sk: Zobraziť panel operácií na pozadí

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBPROGINMENUBAR.CAPTION]
en: Show common progress in menu bar
sk: Zobraziť celkový postup v lište menu

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWCMDLINE.CAPTION]
en: Show command l&ine
sk: Zobraziť príkazový ria&dok

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWCURDIR.CAPTION]
en: Show current director&y
sk: Zobraziť aktuáln&y priečinok

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWDISKPANEL.CAPTION]
en: Show &drive buttons
sk: Zobraziť &tlačidlá diskov

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWDRIVEFREESPACE.CAPTION]
en: Show free s&pace label
sk: Zobraziť údaj o voľnom mieste

en: Show drives list bu&tton
sk: Zobraziť &tlačidlo zoznamu diskov

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWKEYSPANEL.CAPTION]
en: Show function &key buttons
sk: Zobraziť &funkčné tlačidlá

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWMAINMENU.CAPTION]
en: Show &main menu
sk: Zobraziť hlavné menu

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWMAINTOOLBAR.CAPTION]
en: Show tool&bar
sk: Zobraziť &tlačidlovú lištu

en: Show short free space &label
sk: Zobraziť skrátený štítok voľného priestoru

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWSTATUSBAR.CAPTION]
en: Show &status bar
sk: Zobraziť &stavový riadok

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWTABHEADER.CAPTION]
en: S&how tabstop header
sk: Zobraziť &tabstop hlavičku

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWTABS.CAPTION]
en: Sho&w folder tabs
sk: Zobraziť &karty

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBTERMWINDOW.CAPTION]
en: Show te&rminal window
sk: Zobraziť okno terminálu

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBTWODISKPANELS.CAPTION]
en: Show two drive button bars (fi&xed width, above file windows)
sk: Zobraziť dve tlačidlové panely diskov (pevná šírka, nad oknami so súbormi)

en: Show middle toolbar
sk: Zobraziť stredný panel nástrojov

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.GBSCREENLAYOUT.CAPTION]
en:  Screen layout
sk:  Vzhľad obrazovky

[ctx: tfrmoptionslog.btnrelativelogfile.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sk: Niektoré funkcie na výber vhodnej cesty

[ctx: tfrmoptionslog.btnviewlogfile.hint]
en: View log file content
sk: Zobraziť obsah súboru záznamu

en: Include date in log filename
sk: Zahrnúť dátum do názvu súboru záznamu

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGARCOP.CAPTION]
en: &Pack/Unpack
sk: &Zbaliť/Rozbaliť

en: External command line execution
sk: Spustenie externého príkazového riadku

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGCPMVLN.CAPTION]
en: Cop&y/Move/Create link/symlink
sk: Kopírovať/Presunúť/Vytvoriť odkaz/symbolický odkaz

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGDELETE.CAPTION]
en: &Delete
sk: Vymazať

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGDIROP.CAPTION]
en: Crea&te/Delete directories
sk: Vytvoriť/Vymazať priečinky

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGERRORS.CAPTION]
en: Log &errors
sk: Zaznamenávať &chyby

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGFILE.CAPTION]
en: C&reate a log file:
sk: &Vytvoriť súbor záznamu:

en: Maximum log file count
sk: Maximálny počet súborov záznamu

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGINFO.CAPTION]
en: Log &information messages
sk: Zaznamenávať informačné správy

en: Start/shutdown
sk: Spustiť/Vypnúť

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGSUCCESS.CAPTION]
en: Log &successful operations
sk: Zaznamenávať &dokončené operácie

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGVFS.CAPTION]
en: &File system plugins
sk: &Doplnky súborového systému

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.GBLOGFILE.CAPTION]
en: File operation log file
sk: Súbor záznamu súborových operácií

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.GBLOGFILEOP.CAPTION]
en: Log operations
sk: Zaznamenávať operácie

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.GBLOGFILESTATUS.CAPTION]
en: Operation status
sk: Stav operácie

[ctx: tfrmoptionsmisc.btnrelativeoutputpathfortoolbar.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sk: Niektoré funkcie na výber vhodnej cesty

[ctx: tfrmoptionsmisc.btnrelativetcconfigfile.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sk: Niektoré funkcie na výber vhodnej cesty

[ctx: tfrmoptionsmisc.btnrelativetcexecutablefile.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sk: Niektoré funkcie na výber vhodnej cesty

en: &Remove thumbnails for no longer existing files
sk: Odobrať náhľady pre už neexistujúce súbory

[ctx: tfrmoptionsmisc.btnviewconfigfile.hint]
en: View configuration file content
sk: Zobraziť obsah konfiguračného súboru

[ctx: tfrmoptionsmisc.chkdesccreateunicode.caption]
en: Create new with the encoding:
sk: Vytvoriť nový s kódovaním:

en: Always &go to the root of a drive when changing drives
sk: Vždy isť na koreňový priečinok pri zmene diskov

en: Show &current directory in the main window title bar
sk: Zobraziť &aktuálny priečinok v hlavnom paneli okna

en: Show &splash screen
sk: Zobraziť &úvodnú obrazovku

[ctx: tfrmoptionsmisc.chkshowwarningmessages.caption]
en: Show &warning messages ("OK" button only)
sk: Zobraziť varovné správy (len tlačidlo "OK")

[ctx: tfrmoptionsmisc.chkthumbsave.caption]
en: &Save thumbnails in cache
sk: Uložiť náhľady do cache

[ctx: tfrmoptionsmisc.dblthumbnails.caption]
en: Thumbnails
sk: Náhľady

en: File comments (descript.ion)
sk: Komentáre súboru (descript.ion)

en: Regarding TC export/import:
sk: Týkajúce sa TC exportu/importu:

en: &Default single-byte text encoding:
sk: &Predvolené jednobajtové kódovanie textu:

[ctx: tfrmoptionsmisc.lbldescrdefaultencoding.caption]
en: Default encoding:
sk: Predvolené kódovanie:

en: Configuration file:
sk: Konfiguračný súbor:

en: TC executable:
sk: Spustiteľný súbor TC:

en: Toolbar output path:
sk: Výstupná cesta panela nástrojov:

en: pixels
sk: pixely

en: &Thumbnail size:
sk: Veľkosť náhľadu:

en: &Selection by mouse
sk: Výber myšou

en: The text cursor no longer follows the mouse cursor
sk: Textový kurzor už nesleduje kurzor myši

en: By clic&king on icon
sk: Kliknutím na ikonu

[ctx: tfrmoptionsmouse.gbopenwith.caption]
en: Open with
sk: Otvoriť s

en: Scrolling
sk: Skrolovanie

en: Selection
sk: Výber

en: &Mode:
sk: Režim:

en: Double click
sk: Dvojitý klik

en: &Line by line
sk: Riadok po riadku

en: Line by line &with cursor movement
sk: Riadok po riadku s posunom kurzora

en: &Page by page
sk: Stránka po stránke

en: Single click (opens files and folders)
sk: Jeden klik (otvára súbory a priečinky)

en: Single click (opens folders, double click for files)
sk: Jeden klik (otvára priečinky, dvojitý klik pre súbory)

[ctx: tfrmoptionsmultirename.btnmulrenlogfilenamerelative.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sk: Niektoré funkcie na výber vhodnej cesty

[ctx: tfrmoptionsmultirename.btnmulrenlogfilenameview.hint]
en: View log file content
sk: Zobraziť obsah súboru záznamu

en: Individual directories per day
sk: Jednotlivé priečinky za deň

en: Log filenames with full path
sk: Zaznamenávať názvy súborov s úplnou cestou

en: Show menu bar on top
sk: Zobraziť ponukový panel na vrchu

en: Rename log
sk: Premenovať záznam

en: Replace invalid filename character b&y
sk: Nahradiť neplatný znak názvu súboru znakom

en: Append in the same rename log file
sk: Pripojiť do toho istého súboru záznamu premenovania

en: Per preset
sk: Podľa predvoľby

en: Exit with modified preset
sk: Ukončiť s upravenou predvoľbou

en: Preset at launch
sk: Prevoľba pri spustení

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnaddplugin.caption]
en: A&dd
sk: Pri&dať

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnconfigplugin.caption]
en: Con&figure
sk: Konfigurovať

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnenableplugin.caption]
en: E&nable
sk: Povoliť

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnremoveplugin.caption]
en: &Remove
sk: Odst&rániť

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btntweakplugin.caption]
en: &Tweak
sk: &Vylepšenie

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.lblplugindescription.caption]
en: Description
sk: Popis

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
sk: Aktívne

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
sk: Zásuvný modul

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
sk: Registrované pre

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
sk: Názov súboru

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.lblplugindescription.caption]
en: Searc&h plugins allow one to use alternative search algorithms or external tools (like "locate", etc.)
sk: Vyhľadávacie zásuvné moduly umožňujú použitie pri hľadaní alternatívnych vyhľadávacích algoritmov alebo externých nástrojov (napr. "nájsť ", atď.).

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
sk: Aktívne

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
sk: Zásuvný modul

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
sk: Registrované pre

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
sk: Názov súboru

en: Apply current settings to all current configured plugins
sk: Použiť aktuálne nastavenia na všetky aktuálne nakonfigurované zásuvné moduly

en: When adding a new plugin, automatically go in tweak window
sk: Pri pridávaní nového doplnku automaticky prejsť do okna vylepšení

en: Configuration:
sk: Nastavenie:

en: Lua library file to use:
sk: Súbor knižnice Lua, ktorý sa má použiť:

[ctx: tfrmoptionspluginsgroup.lbpathtoberelativeto.caption]
en: Path to be relative to:
sk: Cesta relatívna k:

en: Plugin filename style when adding a new plugin:
sk: Štýl názvu súboru zásuvného modulu pri pridávaní nového zásuvného modulu:

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.lblplugindescription.caption]
en: Pack&er plugins are used to work with archives
sk: Komprimačné zásuvné moduly pre prácu s archívmi

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
sk: Aktívne

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
sk: Zásuvný modul

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
sk: Registrované pre

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
sk: Názov súboru

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.lblplugindescription.caption]
en: Content plu&gins allow one to display extended file details like mp3 tags or image attributes in file lists, or use them in search and multi-rename tool
sk: Obsahové zásuvné moduly umožňujú zobraziť rozšírené informácie ako sú mp3 značky alebo atribúty obrázkov v zozname súborov, alebo ich používať na vyhľadávanie a "multi-premenovanie"

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
sk: Aktívne

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
sk: Zásuvný modul

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
sk: Registrované pre

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
sk: Názov súboru

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.lblplugindescription.caption]
en: Fi&le system plugins allow access to disks inaccessible by operating system or to external devices like Palm/PocketPC.
sk: Zásuvné moduly súborových systémov umožnia prístup k bežne nedostupným médiám ako sú napr. externé zariadenia (Palm/PocketPC).

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
sk: Aktívne

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
sk: Zásuvný modul

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
sk: Registrované pre

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
sk: Názov súboru

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.lblplugindescription.caption]
en: Vie&wer plugins allow one to display file formats like images, spreadsheets, databases etc. in Viewer (F3, Ctrl+Q)
sk: Zobrazovacie zásuvné moduly umožňujú zobrazenie súborov ako sú obrázky, tabuľky, databázy a pod. v Prehliadači (F3, Ctrl+Q).

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
sk: Aktívne

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
sk: Zásuvný modul

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
sk: Registrované pre

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
sk: Názov súboru

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.CBEXACTBEGINNING.CAPTION]
en: &Beginning (name must start with first typed character)
sk: &Začiatok (meno musí začínať zadaným znakom)

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.CBEXACTENDING.CAPTION]
en: En&ding (last character before a typed dot . must match)
sk: &Koniec (posledný znak pred bodkou . musí zodpovedať zadanému)

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.CGPOPTIONS.CAPTION]
en: Options
sk: Nastavenia

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.GBEXACTNAMEMATCH.CAPTION]
en: Exact name match
sk: Presná zhoda názvu

en: Search case
sk: Vyhľadávanie podľa veľkosti písmen

en: Search for these items
sk: Vyhľadávanie týchto položiek

en: Keep renamed name when unlocking a tab
sk: Ponechať premenovaný názov pri odomykaní karty

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSACTIVATEONCLICK.CAPTION]
en: Activate target &panel when clicking on one of its Tabs
sk: Aktivovať cieľový &panel pri kliknutí na jeho ľubovolnú kartu

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSALWAYSVISIBLE.CAPTION]
en: &Show tab header also when there is only one tab
sk: &Zobraziť hlavičku karty, aj keď existuje len jedna

en: Close duplicate tabs when closing application
sk: Zatvoriť zdvojené karty pri zatváraní aplikácie

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSCONFIRMCLOSEALL.CAPTION]
en: Con&firm close all tabs
sk: &Potvrdiť zatvorenie všetkých kariet

en: Confirm close locked tabs
sk: Potvrdzovať zatvorenie zamknutých kariet

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSLIMITOPTION.CAPTION]
en: &Limit tab title length to
sk: Obmedzená dĺžka názvu karty na

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSLOCKEDASTERISK.CAPTION]
en: Show locked tabs &with an asterisk *
sk: Zobraziť uzamknuté karty so znakom *

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSMULTILINES.CAPTION]
en: &Tabs on multiple lines
sk: &Karty na viac riadkov

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSOPENFOREGROUND.CAPTION]
en: Ctrl+&Up opens new tab in foreground
sk: Ctrl+&Hore otvorí novú kartu na popredí

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSOPENNEARCURRENT.CAPTION]
en: Open &new tabs near current tab
sk: Otvárať &nové karty vedľa aktuálnej karty

en: Reuse existing tab when possible
sk: Znovu-použiť existujúce karty, ak je to možné

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSSHOWCLOSEBUTTON.CAPTION]
en: Show ta&b close button
sk: Na kartách zobraziť tlačidlo zavrieť

en: Always show drive letter in tab title
sk: Vždy zobraziť písmeno jednotky v názve karty

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.GBTABS.CAPTION]
en: Folder tabs headers
sk: Hlavičky kariet

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.LBLCHAR.CAPTION]
en: characters
sk: znakov

en: Action to do when double click on a tab:
sk: Akcia, ktorá sa má uskutočniť po dvojkliku na kartu:

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.LBLTABSPOSITION.CAPTION]
en: Ta&bs position
sk: Umiestnenie karty

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaultexistingtabstokeep.text]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaultsavedirhistory.text]
en: No
sk: Nie

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaulttargetpanelleftsaved.text]
en: Left
sk: Vľavo

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaulttargetpanelrightsaved.text]
en: Right
sk: Vpravo

en: Goto to Favorite Tabs Configuration after resaving
sk: Prechod na konfiguráciu obľúbených kariet po opätovnom uložení

en: Goto to Favorite Tabs Configuration after saving a new one
sk: Prechod na konfiguráciu obľúbených kariet po uložení novej

en: Enable Favorite Tabs extra options (select target side when restore, etc.)
sk: Povoliť pokročilé možnosti obľúbených kariet (výber cieľovej strany pri obnovení atď.)

en: Default extra settings when saving new Favorite Tabs:
sk: Predvolené dodatočné nastavenia pri ukladaní nových obľúbených kariet:

en: Folder tabs headers extra
sk: Pokročilé nastavenia záhlavia záložiek priečinkov

en: When restoring tab, existing tabs to keep:
sk: Pri obnove karty zachovať existujúce karty:

en: Tabs saved on left will be restored to:
sk: Karty uložené vľavo sa obnovia do:

en: Tabs saved on right will be restored to:
sk: Karty uložené vpravo sa obnovia do:

[ctx: tfrmoptionstabsextra.lblfavoritetabssavedirhistory.caption]
en: Keep saving dir history with Favorite Tabs:
sk: Ukladať históriu priečinkov pomocou obľúbených kariet:

en: Default position in menu when saving a new Favorite Tabs:
sk: Predvolená pozícia v ponuke pri ukladaní nových obľúbených kariet:

[ctx: tfrmoptionsterminal.edrunintermcloseparams.hint]
en: {command} should normally be present here to reflect the command to be run in terminal
sk: Za normálnych okolností by tu mal byť príkaz {command}, ktorý odráža príkaz, ktorý sa má spustiť v termináli

[ctx: tfrmoptionsterminal.edrunintermstayopenparams.hint]
en: {command} should normally be present here to reflect the command to be run in terminal
sk: Za normálnych okolností by tu mal byť príkaz {command}, ktorý odráža príkaz, ktorý sa má spustiť v termináli

en: Command for just running terminal:
sk: Príkaz iba pre spustenie terminálu:

en: Command for running a command in terminal and close after:
sk: Príkaz pre spustenie príkazu v termináli a potom ho zatvoriť:

en: Command for running a command in terminal and stay open:
sk: Príkaz pre spustenie príkazu v termináli a ponechať ho otvorený:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbrunintermclosecmd.caption]
en: Command:
sk: &Príkaz:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbrunintermcloseparams.caption]
en: Parameters:
sk: Parametre:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbrunintermstayopencmd.caption]
en: Command:
sk: &Príkaz:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbrunintermstayopenparams.caption]
en: Parameters:
sk: Parametre:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbruntermcmd.caption]
en: Command:
sk: &Príkaz:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbruntermparams.caption]
en: Parameters:
sk: Parametre:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.btnclonebutton.caption]
en: C&lone button
sk: Klonovať tlačidlo

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.btndeletebutton.caption]
en: &Delete
sk: Vymazať

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.btnedithotkey.caption]
en: Edit hot&key
sk: Upraviť klávesovú skratku

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.btninsertbutton.caption]
en: &Insert new button
sk: &Vložiť nové tlačidlo

en: Select
sk: Vybrať

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.btnother.caption]
en: Other...
sk: Iné ...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.btnremovehotkey.caption]
en: Remove hotke&y
sk: V&ymazať klávesovú skratku

en: Suggest
sk: Navrhnúť

en: Have DC suggest the tooltip based on button type, command and parameters
sk: Nech DC navrhne pomoc na základe typu tlačidla, príkazu a parametrov

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.cbflatbuttons.caption]
en: &Flat buttons
sk: Ploché tlačidlá

en: Report errors with commands
sk: Hlásenie chýb pomocou príkazov

en: Sho&w captions
sk: Zobraziť popisky

en: Enter command parameters, each in a separate line. Press F1 to see help on parameters.
sk: Zadajte parametre príkazu, každý v samostatnom riadku. Stlačte F1 na zobrazenie pomoci k parametrom.

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.gbgroupbox.caption]
en: Appearance
sk: Vzhľad

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lblbarsize.caption]
en: &Bar size:
sk: Veľkosť lišty:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lblexternalcommand.caption]
en: Co&mmand:
sk: Príkaz:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lblexternalparameters.caption]
en: Parameter&s:
sk: Parametre:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lblhelponinternalcommand.caption]
en: Help
sk: Pomoc

en: Hot key:
sk: Klávesová skratka:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lbliconfile.caption]
en: Ico&n:
sk: Ikona:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lbliconsize.caption]
en: Icon si&ze:
sk: Veľkosť ikony:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lblinternalcommand.caption]
en: Co&mmand:
sk: Príkaz:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lblinternalparameters.caption]
en: &Parameters:
sk: &Parametre:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lblstartpath.caption]
en: Start pat&h:
sk: Začiatok cesty:

en: Style:
sk: Štýl:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lbltooltip.caption]
en: &Tooltip:
sk: Pomôcka:

en: Add toolbar with ALL DC commands
sk: Pridať panel nástrojov so všetkými príkazmi DC

en: for an external command
sk: pre externý príkaz

en: for an internal command
sk: pre interný príkaz

en: for a separator
sk: pre oddeľovač

en: for a sub-tool bar
sk: pre panel pomocných nástrojov

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.mibackup.caption]
en: Backup...
sk: Zálohovanie...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexport.caption]
en: Export...
sk: Exportovať...

en: Current toolbar...
sk: Aktuálny panel nástrojov...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexportcurrenttodcbar.caption]
en: to a Toolbar File (.toolbar)
sk: pre pridanie do horného panela nástrojov

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexportcurrenttotcbarkeep.caption]
en: to a TC .BAR file (keep existing)
sk: do súboru TC .BAR (ponechať existujúce)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexportcurrenttotcbarnokeep.caption]
en: to a TC .BAR file (erase existing)
sk: do súboru TC .BAR (vymazať existujúce)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexportcurrenttotcinikeep.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (keep existing)
sk: do "wincmd.ini" programu TC (ponechať existujúce)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexportcurrenttotcininokeep.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (erase existing)
sk: do "wincmd.ini" programu TC (vymazať existujúce)

en: Top toolbar...
sk: Horný panel...

en: Save a backup of Toolbar
sk: Uložiť zálohu panela nástrojov

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptodcbar.caption]
en: to a Toolbar File (.toolbar)
sk: do súboru panela nástrojov (.toolbar)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptotcbarkeep.caption]
en: to a TC .BAR file (keep existing)
sk: do súboru TC .BAR (ponechať existujúce)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptotcbarnokeep.caption]
en: to a TC .BAR file (erase existing)
sk: do súboru TC .BAR (vymazať existujúce)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptotcinikeep.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (keep existing)
sk: do "wincmd.ini" programu TC (ponechať existujúce)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptotcininokeep.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (erase existing)
sk: do "wincmd.ini" programu TC (vymazať existujúce)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexternalcommandaftercurrent.caption]
en: just after current selection
sk: hneď za aktuálny výber

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexternalcommandfirstelement.caption]
en: as first element
sk: ako prvý element

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexternalcommandlastelement.caption]
en: as last element
sk: ako posledný element

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexternalcommandpriorcurrent.caption]
en: just prior current selection
sk: hneď pred aktuálny výber

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimport.caption]
en: Import...
sk: Importovať...

en: Restore a backup of Toolbar
sk: Obnoviť zálohu panela nástrojov

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportbackupaddcurrent.caption]
en: to add to current toolbar
sk: pre pridanie do aktuálneho panela nástrojov

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportbackupaddmenucurrent.caption]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
sk: pre pridanie do nového panela do aktuálneho panela nástrojov

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportbackupaddmenutop.caption]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
sk: pre pridanie do nového panela do horného panela nástrojov

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportbackupaddtop.caption]
en: to add to top toolbar
sk: pre pridanie do horného panela nástrojov

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportbackupreplacetop.caption]
en: to replace top toolbar
sk: pre nahradenie horného panela nástrojov

en: from a Toolbar File (.toolbar)
sk: zo súboru panela nástrojov (.toolbar)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbaraddcurrent.caption]
en: to add to current toolbar
sk: pre pridanie do aktuálneho panela nástrojov

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbaraddmenucurrent.caption]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
sk: pre pridanie do nového panela do aktuálneho panela nástrojov

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbaraddmenutop.caption]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
sk: pre pridanie do nového panela do horného panela nástrojov

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbaraddtop.caption]
en: to add to top toolbar
sk: pre pridanie do horného panela nástrojov

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbarreplacetop.caption]
en: to replace top toolbar
sk: pre nahradenie horného panela nástrojov

en: from a single TC .BAR file
sk: z jedného súboru TC .BAR

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttcbaraddcurrent.caption]
en: to add to current toolbar
sk: pre pridanie do aktuálneho panela nástrojov

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttcbaraddmenucurrent.caption]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
sk: pre pridanie do nového panela do aktuálneho panela nástrojov

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttcbaraddmenutop.caption]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
sk: pre pridanie do nového panela do horného panela nástrojov

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttcbaraddtop.caption]
en: to add to top toolbar
sk: pre pridanie do horného panela nástrojov

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttcbarreplacetop.caption]
en: to replace top toolbar
sk: pre nahradenie horného panela nástrojov

en: from "wincmd.ini" of TC...
sk: z "wincmd.ini" programu TC...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttciniaddcurrent.caption]
en: to add to current toolbar
sk: pre pridanie do aktuálneho panela nástrojov

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttciniaddmenucurrent.caption]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
sk: pre pridanie do nového panela do aktuálneho panela nástrojov

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttciniaddmenutop.caption]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
sk: pre pridanie do nového panela do horného panela nástrojov

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttciniaddtop.caption]
en: to add to top toolbar
sk: pre pridanie do horného panela nástrojov

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttcinireplacetop.caption]
en: to replace top toolbar
sk: pre nahradenie horného panela nástrojov

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miinternalcommandaftercurrent.caption]
en: just after current selection
sk: hneď za aktuálny výber

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miinternalcommandfirstelement.caption]
en: as first element
sk: ako prvý element

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miinternalcommandlastelement.caption]
en: as last element
sk: ako posledný element

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miinternalcommandpriorcurrent.caption]
en: just prior current selection
sk: hneď pred aktuálny výber

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.misearchandreplace.caption]
en: Search and replace...
sk: Hľadať a nahradiť...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatoraftercurrent.caption]
en: just after current selection
sk: hneď za aktuálny výber

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatorfirstitem.caption]
en: as first element
sk: ako prvý element

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatorlastelement.caption]
en: as last element
sk: ako posledný element

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatorpriorcurrent.caption]
en: just prior current selection
sk: hneď pred aktuálny výber

en: in all of all the above...
sk: vo všetkých hore uvedených...

en: in all commands...
sk: vo všetkých príkazoch...

en: in all icon names...
sk: vo všetkých názvoch ikon...

en: in all parameters...
sk: vo všetkých parametroch...

en: in all start path...
sk: vo všetkých počiatočných cestách...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.misubtoolbaraftercurrent.caption]
en: just after current selection
sk: hneď za aktuálny výber

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.misubtoolbarfirstelement.caption]
en: as first element
sk: ako prvý element

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.misubtoolbarlastelement.caption]
en: as last element
sk: ako posledný element

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.misubtoolbarpriorcurrent.caption]
en: just prior current selection
sk: hneď pred aktuálny výber

en: Separator
sk: Oddeľovač

en: Space
sk: Miesto

en: Button type
sk: Typ tlačidla

en: Apply current settings to all configured filenames and paths
sk: Použiť súčasné nastavenia na všetky nakonfigurované názvy súborov a cesty

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.ckbtoolbarcommand.caption]
en: Commands
sk: Príkazy

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.ckbtoolbaricons.caption]
en: Icons
sk: Ikony

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.ckbtoolbarstartpath.caption]
en: Starting paths
sk: Počiatočné cesty

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.gbtoolbaroptionsextra.caption]
en: Paths
sk: Cesty

en: Do this for files and paths for:
sk: Urobiť to pre súbory a cesty pre:

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.lbpathtoberelativeto.caption]
en: Path to be relative to:
sk: Cesta relatívna k:

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.lbtoolbarfilenamestyle.caption]
en: Way to set paths when adding elements for icons, commands and starting paths:
sk: Spôsob nastavenia ciest pri pridávaní prvkov pre ikony, príkazy a počiatočné cesty:

[ctx: tfrmoptionstoolbase.btnrelativetoolpath.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sk: Niektoré funkcie na výber vhodnej cesty

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBASE.CBTOOLSKEEPTERMINALOPEN.CAPTION]
en: &Keep terminal window open after executing program
sk: &Ponechať okno terminálu otvorené po spustení programu

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBASE.CBTOOLSRUNINTERMINAL.CAPTION]
en: &Execute in terminal
sk: Spustiť v t&ermináli

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBASE.CBTOOLSUSEEXTERNALPROGRAM.CAPTION]
en: &Use external program
sk: Po&užiť externý program

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBASE.LBLTOOLSPARAMETERS.CAPTION]
en: A&dditional parameters
sk: Ďalšie parametre

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBASE.LBLTOOLSPATH.CAPTION]
en: &Path to program to execute
sk: &Cesta k programu na spustenie

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnaddtooltipsfiletype.caption]
en: A&dd
sk: Pri&dať

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnapplytooltipsfiletype.caption]
en: A&pply
sk: &Použiť

[ctx: tfrmoptionstooltips.btncopytooltipsfiletype.caption]
en: Cop&y
sk: Kopírovať

[ctx: tfrmoptionstooltips.btndeletetooltipsfiletype.caption]
en: Delete
sk: Vymazať

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.BTNFIELDSSEARCHTEMPLATE.HINT]
en: Template...
sk: Šablóna...

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnrenametooltipsfiletype.caption]
en: &Rename
sk: Premenovať

[ctx: tfrmoptionstooltips.btntooltipother.caption]
en: Oth&er...
sk: Ostatné...

en: Tooltip configuration for selected file type:
sk: Konfigurácia pomoci pre vybraný typ súboru:

en: General options about tooltips:
sk: Všeobecné možnosti týkajúce pomoci:

[ctx: tfrmoptionstooltips.chkshowtooltip.caption]
en: &Show tooltip for files in the file panel
sk: Zobraziť bublinovú pomoc v paneli súborov

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.LBLFIELDSLIST.CAPTION]
en: Category &hint:
sk: Tipy pre kategóriu:

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.LBLFIELDSMASK.CAPTION]
en: Category &mask:
sk: Maska kategórie:

en: Tooltip hiding delay:
sk: Oneskorenie skrytia pomoci:

en: Tooltip showing mode:
sk: Režim zobrazovania pomoci:

en: &File types:
sk: &Typy súborov:

en: Discard Modifications
sk: Zrušiť úpravy

[ctx: tfrmoptionstooltips.mitooltipsfiletypeexport.caption]
en: Export...
sk: Exportovať...

[ctx: tfrmoptionstooltips.mitooltipsfiletypeimport.caption]
en: Import...
sk: Importovať...

en: Sort Tooltip File Types
sk: Triedenie typov súborov s pomocou

en: With double-click on the bar on top of a file panel
sk: Dvojitým kliknutím na lištu v hornej časti panela súborov

[ctx: tfrmoptionstreeviewmenu.ckbdirectoryhotlistfrommenucommand.caption]
en: With the menu and internal command
sk: S ponukou a interný príkazom

en: Double click in tree select and exit
sk: Dvojklikom v strome vyberte a ukončite

[ctx: tfrmoptionstreeviewmenu.ckbfavoritatabsfrommenucommand.caption]
en: With the menu and internal command
sk: S ponukou a interný príkazom

en: With double-click on a tab (if configured for it)
sk: Dvojklikom na kartu (ak je nakonfigurované)

en: When using the keyboard shortcut, it will exit the window returning the current choice
sk: Pri použití klávesovej skratky sa okno ukončí a vráti sa aktuálna voľba

en: Single mouse click in tree select and exit
sk: Jedným kliknutím myši v strome vybrať a ukončiť

en: Use it for Command Line History
sk: Použiť toto pre históriu príkazového riadku

en: Use it for the Dir History
sk: Použiť toto pre históriu priečinkov

en: Use it for the View History (Visited paths for active view)
sk: Použiť toto pre históriu zobrazení (navštívené cesty pre aktívne zobrazenie)

en: Behavior regarding selection:
sk: Správanie v súvislosti s výberom:

en: Tree View Menus related options:
sk: Súvisiace možnosti ponuky stromového zobrazenia:

en: Where to use Tree View Menus:
sk: Kde použiť ponuky stromového zobrazenia:

en: *NOTE: Regarding the options like the case sensitivity, ignoring accents or not, these are saved and restored individually for each context from a usage and session to another.
sk: *POZNÁMKA: Pokiaľ ide o možnosti, ako je citlivosť na veľké a malé písmená, ignorovanie diakritiky, tieto sa ukladajú a obnovujú individuálne pre každý kontext z použitia a relácie do druhej.

en: With Directory Hotlist:
sk: S priečinkom Rýchlych priečinkov:

en: With Favorite Tabs:
sk: S obľúbenými kartami:

en: With History:
sk: S históriou:

en: Use and display keyboard shortcut for choosing items
sk: Použiť a zobraziť klávesovú skratku na výber položiek

en: Font
sk: Písmo

en: Layout and colors options:
sk: Rozmiestnenie a možnosti farieb:

en: Background color:
sk: Farba pozadia:

en: Cursor color:
sk: Farba kurzoru:

en: Found text color:
sk: Farba nájdeného textu:

en: Found text under cursor:
sk: Nájdený text pod kurzorom:

en: Normal text color:
sk: Farba normálneho textu:

en: Normal text under cursor:
sk: Normálny text pod kurzorom:

en: Tree View Menu Preview:
sk: Náhľad ponuky stromového zobrazenia:

en: Secondary text color:
sk: Farba druhotného textu:

en: Secondary text under cursor:
sk: Druhotný text pod kurzorom:

en: Shortcut color:
sk: Farba klávesovej skraty:

en: Shortcut under cursor:
sk: Odkaz pod kurzorom:

en: Unselectable text color:
sk: Farba textu neoznačiteľných:

en: Unselectable under cursor:
sk: Nevyznačiteľné pod kurzorom:

en: Change color on left and you'll see here a preview of what your Tree View Menus will look likes with this sample.
sk: Zmeňte farbu na ľavej strane a uvidíte tu náhľad toho, ako budú vyzerať vaše ponuky v zobrazení stromu s touto vzorkou.

[ctx: TFRMOPTIONSVIEWER.LBLNUMBERCOLUMNSVIEWER.CAPTION]
en: &Number of columns in book viewer
sk: &Počet stĺpcov v prehliadači kníh

[ctx: TFRMPACKDLG.BTNCONFIG.CAPTION]
en: Con&figure
sk: Konfigurovať

[ctx: TFRMPACKDLG.CAPTION]
en: Pack files
sk: Komprimovať súbory

en: C&reate separate archives, one per selected file/dir
sk: Vytvoriť &samostatné archívne súbory pre každý vybratý súbor/priečinok

en: Create self e&xtracting archive
sk: Sa&morozbaľovací archív

[ctx: tfrmpackdlg.cbencrypt.caption]
en: Encr&ypt
sk: Za&šifrovať

en: Mo&ve to archive
sk: Pre&sunúť do archívu

en: &Multiple disk archive
sk: &Viaczväzkový archív

en: P&ut in the TAR archive first
sk: Najskôr vložiť do TAR archívu

en: Also &pack path names (only recursed)
sk: Kom&primovať s cestou (only recursed)

en: Pack file(s) to the file:
sk: Komprimovať súbor(y) do súboru:

en: Packer
sk: Komprimátor

[ctx: TFRMPACKINFODLG.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
sk: Zavrieť

en: Unpack &all and execute
sk: Rozbaliť &Všetko a spustiť

en: &Unpack and execute
sk: &Rozbaliť a spustiť

[ctx: TFRMPACKINFODLG.CAPTION]
en: Properties of packed file
sk: Vlastnosti komprimovaného súboru

en: Attributes:
sk: Atribúty:

en: Compression ratio:
sk: Kompresný pomer:

en: Date:
sk: Dátum:

en: Method:
sk: Metóda:

en: Original size:
sk: Pôvodná veľkosť:

en: File:
sk: Súbor:

en: Packed size:
sk: Skomprimovaná veľkosť:

en: Packer:
sk: Komprimátor:

en: Time:
sk: Čas:

en: Print configuration
sk: Nastavenie tlače

en: Margins (mm)
sk: Okraje (mm)

en: &Bottom:
sk: &Dole:

en: &Left:
sk: &Ľavý:

en: &Right:
sk: &Pravý:

en: &Top:
sk: &Hore:

en: Close filter panel
sk: Zavrieť panel filtra

en: Enter text to search for or filter by
sk: Zadajte text na vyhľadanie alebo filtrovanie

en: Case Sensitive
sk: Rozlišovať veľkosť písmen

[ctx: tfrmquicksearch.sbdirectories.hint]
en: Directories
sk: Priečinky

[ctx: tfrmquicksearch.sbfiles.hint]
en: Files
sk: Súbory

en: Match Beginning
sk: Zhoda Začiatok

en: Match Ending
sk: Zhoda Koniec

en: Toggle between search or filter
sk: Prepnúť medzi vyhľadávaním a filtrom

en: &More rules
sk: &Viac pravidiel

en: L&ess rules
sk: Menej pravidiel

en: Use &content plugins, combine with:
sk: Použiť obsahové moduly v kombinácii s:

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[0].text]
en: Plugin
sk: Zásuvný modul

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[1].text]
en: Field
sk: Pole

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[2].text]
en: Operator
sk: Operátor

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[3].text]
en: Value
sk: Hodnota

en: &AND (all match)
sk: &A (všetky vyhovujúce)

en: &OR (any match)
sk: &ALEBO (akékoľvek vyhovujúce)

[ctx: tfrmselectduplicates.btnapply.caption]
en: &Apply
sk: &Použiť

[ctx: tfrmselectduplicates.btncancel.caption]
en: &Cancel
sk: &Zrušiť

[ctx: tfrmselectduplicates.btnexcludemask.hint]
en: Template...
sk: Šablóna...

[ctx: tfrmselectduplicates.btnincludemask.hint]
en: Template...
sk: Šablóna...

en: Select duplicate files
sk: Vybrať duplicitné súbory

en: &Leave at least one file in each group unselected:
sk: &Nechajte aspoň jeden nevybraný súbor v každej skupine:

en: &Remove selection by name/extension:
sk: Odstrániť výber podľa názvu/prípony:

en: Select by &name/extension:
sk: Vybrať podľa &názvu/prípony:

[ctx: tfrmselectpathrange.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
sk: Zrušiť

[ctx: tfrmselectpathrange.buttonpanel.okbutton.caption]
en: &OK
sk: OK

en: Sep&arator
sk: Oddelovač

en: Count from
sk: Počítať od

[ctx: tfrmselectpathrange.lblresult.caption]
en: Result:
sk: Výsledok:

en: &Select the directories to insert (you may select more than one)
sk: &Vyberte priečinky, ktoré chcete vložiť (môžete vybrať viac ako jeden)

[ctx: tfrmselectpathrange.rbfirstfromend.caption]
en: The en&d
sk: &Koniec

[ctx: tfrmselectpathrange.rbfirstfromstart.caption]
en: The sta&rt
sk: &Začiatok

[ctx: tfrmselecttextrange.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
sk: Zrušiť

[ctx: tfrmselecttextrange.buttonpanel.okbutton.caption]
en: &OK
sk: OK

en: Count first from
sk: Počítať prvé od

en: Count last from
sk: Počítať posledné od

en: Range description
sk: Popis rozsahu

[ctx: tfrmselecttextrange.lblresult.caption]
en: Result:
sk: Výsledok:

en: &Select the characters to insert:
sk: Vyberte znaky na vloženie:

en: [&First:Last]
sk: [&Prvé:Posledné]

en: [First,&Length]
sk: [Prvý,&Dĺžka]

[ctx: tfrmselecttextrange.rbfirstfromend.caption]
en: The en&d
sk: &Koniec

[ctx: tfrmselecttextrange.rbfirstfromstart.caption]
en: The sta&rt
sk: &Začiatok

en: The &end
sk: &Koniec

en: The s&tart
sk: &Začiatok

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sk: &Zrušiť

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CAPTION]
en: Change attributes
sk: Nastaviť atribúty

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CBSTICKY.CAPTION]
en: Sticky
sk: Pripnuté

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKARCHIVE.CAPTION]
en: Archive
sk: Archív

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKCREATIONTIME.CAPTION]
en: Created:
sk: Vytvorený:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKHIDDEN.CAPTION]
en: Hidden
sk: Skrytý

[ctx: tfrmsetfileproperties.chklastaccesstime.caption]
en: Accessed:
sk: Naposledy otvorený:

[ctx: tfrmsetfileproperties.chklastwritetime.caption]
en: Modified:
sk: Upravený:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKREADONLY.CAPTION]
en: Read only
sk: Len na čítanie

en: Including subfolders
sk: Vrátane podpriečinkov

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKSYSTEM.CAPTION]
en: System
sk: Systémový

en: Timestamp properties
sk: Časová značka

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.GBUNIXATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
sk: Atribúty

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.GBWINATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
sk: Atribúty

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
sk: Bitov:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
sk: Skupina

[ctx: tfrmsetfileproperties.lblattrinfo.caption]
en: (gray field means unchanged value)
sk: (sivé pole znamená nezmenenú hodnotu)

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
sk: Ostatní

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
sk: Vlastník

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRTEXTSTR.CAPTION]
en: Text:
sk: Textovo:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
sk: Spustenie

[ctx: tfrmsetfileproperties.lblmodeinfo.caption]
en: (gray field means unchanged value)
sk: (sivé pole znamená nezmenenú hodnotu)

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLOCTAL.CAPTION]
en: Octal:
sk: Osmičkové:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
sk: Čítanie

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
sk: Zápis

en: &Sort
sk: &Zoradiť

[ctx: tfrmsortanything.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
sk: Zrušiť

[ctx: tfrmsortanything.buttonpanel.okbutton.caption]
en: &OK
sk: OK

en: Drag and drop elements to sort them
sk: Ťahaním a púšťaním prvkov ich môžete zoradiť

[ctx: tfrmsplitter.btnrelativeftchoice.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sk: Niektoré funkcie na výber vhodnej cesty

[ctx: TFRMSPLITTER.CAPTION]
en: Splitter
sk: Delenie súborov

en: Require a CRC32 verification file
sk: Vyžadovať overovací súbor CRC32

en: Size and number of parts
sk: Veľkosť a počet častí

en: Split the file to directory:
sk: Rozdeliť súbor do priečinka:

en: &Number of parts
sk: Počet častí

en: &Bytes
sk: &Bajtov

[ctx: TFRMSPLITTER.RBTNGIGAB.CAPTION]
en: &Gigabytes
sk: GB

[ctx: TFRMSPLITTER.RBTNKILOB.CAPTION]
en: &Kilobytes
sk: KB

[ctx: TFRMSPLITTER.RBTNMEGAB.CAPTION]
en: &Megabytes
sk: MB

[ctx: tfrmstartingsplash.lblcommit.caption]
en: Commit
sk: Odovzdať

en: Operating System
sk: Operačný systém

en: Platform
sk: Platforma

[ctx: tfrmstartingsplash.lblrevision.caption]
en: Revision
sk: Revízia

[ctx: tfrmstartingsplash.lblversion.caption]
en: Version
sk: Verzia

[ctx: TFRMSYMLINK.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: Create symbolic link
sk: Vytvoriť symbolický odkaz

en: Use &relative path when possible
sk: Použiť relatívnu cestu, ak je to možné

[ctx: TFRMSYMLINK.LBLEXISTINGFILE.CAPTION]
en: &Destination that the link will point to
sk: Cieľ (kde odkaz bude smerovať)

[ctx: TFRMSYMLINK.LBLLINKTOCREATE.CAPTION]
en: &Link name
sk: Názov odkazu

en: Delete on both sides
sk: Vymazať na oboch stranách

en: <- Delete left
sk: <- Vymazať vľavo

en: -> Delete right
sk: -> Vymazať vpravo

en: Remove selection
sk: Odstrániť výber

en: Select for copying (default direction)
sk: Vybrať na kopírovanie (predvolený smer)

en: Select for copying -> (left to right)
sk: Vybrať pre kopírovanie -> (zľava doprava)

en: Reverse copy direction
sk: Opačný smer kopírovania

en: Select for copying <- (right to left)
sk: Vybrať pre kopírovanie <- (sprava doľava)

en: Select for deleting <-> (both)
sk: Vybrať pre vymazanie <-> (obe)

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.actselectdeleteleft.caption]
en: Select for deleting <- (left)
sk: Vybrať pre vymazanie <- (vľavo)

en: Select for deleting -> (right)
sk: Vybrať pre vymazanie -> (vpravo)

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btnclose.caption]
en: Close
sk: Zavrieť

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btncompare.caption]
en: Compare
sk: Porovnať

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btnsearchtemplate.hint]
en: Template...
sk: Šablóna...

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btnsynchronize.caption]
en: Synchronize
sk: Synchronizovať

en: Synchronize directories
sk: Synchronizovať priečinky

en: asymmetric
sk: asymetrické

en: by content
sk: podľa obsahu

en: ignore date
sk: ignorovať dátum

en: only selected
sk: iba vybrané

en: Subdirs
sk: Podpriečinky

en: Show:
sk: Zobraziť:

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[0].title.caption]
en: Name
sk: Názov

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[1].title.caption]
en: Size
sk: Veľkosť

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[2].title.caption]
en: Date
sk: Dátum

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[4].title.caption]
en: Date
sk: Dátum

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[5].title.caption]
en: Size
sk: Veľkosť

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[6].title.caption]
en: Name
sk: Názov

en: (in main window)
sk: (v hlavnom okne)

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.menuitemcompare.caption]
en: Compare
sk: Porovnať

en: View left
sk: Zobraziť ľavé

en: View right
sk: Zobraziť pravé

en: duplicates
sk: duplikáty

en: singles
sk: jednotlivé

en: Please press "Compare" to start
sk: Prosím, stlačte "Porovnať" pre spustenie

[ctx: tfrmsyncdirsperformdlg.caption]
en: Synchronize
sk: Synchronizovať

en: Confirm overwrites
sk: Potvrdiť prepísanie

[ctx: tfrmtreeviewmenu.caption]
en: Tree View Menu
sk: Ponuka stromového zobrazenia

en: Select your hot directory:
sk: Vyberte váš rýchly priečinok:

en: Search is case sensitive
sk: Vyhľadávanie rozlišuje veľkosť písmen

en: Full collapse
sk: Plné zbalenie

en: Full expand
sk: Plné rozbalenie

en: Search ignore accents and ligatures
sk: Vyhľadávanie ignoruje diakritiku a ligatúry

en: Search is not case sensitive
sk: Vyhľadávanie nerozlišuje veľkosť písmen

en: Search is strict regarding accents and ligatures
sk: Vyhľadávanie je striktné, pokiaľ ide o diakritiku a ligatúry

en: Don't show the branch content "just" because the searched string is found in the branche name
sk: Nezobrazovať obsah vetvy "len" preto, že hľadaný reťazec sa nachádza v názve vetvy

en: If searched string is found in a branch name, show the whole branch even if elements don't match
sk: Ak sa hľadaný reťazec nachádza v názve vetvy, zobraziť celú vetvu, aj keď sa prvky nezhodujú

en: Close Tree View Menu
sk: Zavrieť ponuku stromového zobrazenia

[ctx: tfrmtreeviewmenu.tbconfigurationtreeviewmenus.hint]
en: Configuration of Tree View Menu
sk: Nastavenie ponuky stromového zobrazenia

[ctx: tfrmtreeviewmenu.tbconfigurationtreeviewmenuscolors.hint]
en: Configuration of Tree View Menu Colors
sk: Nastavenie farby ponuky stromového zobrazenia

en: A&dd new
sk: Pridať nový

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: C&hange
sk: Zmeniť

[ctx: tfrmtweakplugin.btndefault.caption]
en: De&fault
sk: Predvolené

[ctx: tfrmtweakplugin.btnrelativeplugin1.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sk: Niektoré funkcie na výber vhodnej cesty

[ctx: tfrmtweakplugin.btnrelativeplugin2.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sk: Niektoré funkcie na výber vhodnej cesty

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.BTNREMOVE.CAPTION]
en: &Remove
sk: Odst&rániť

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.CAPTION]
en: Tweak plugin
sk: Vylepšovací zásuvný modul

en: De&tect archive type by content
sk: De&tekovať typ archívu podľa obsahu

en: Can de&lete files
sk: Môžete mazať súbory

en: Supports e&ncryption
sk: Podporuje šifrovanie

en: Sho&w as normal files (hide packer icon)
sk: Zobraziť ako normálne súbory (skryť ikonu archivátora)

en: Supports pac&king in memory
sk: Podporuje archivovanie v pamäti

en: Can &modify existing archives
sk: Môžu byť zmenené existujúce archívy

en: &Archive can contain multiple files
sk: &Archív môže obsahovať viac súborov

en: Can create new archi&ves
sk: Môžu sa vytvárať nové archívy

en: S&upports the options dialogbox
sk: Podporuje dialógové okno s nastavením

en: Allow searchin&g for text in archives
sk: Povoliť vyhľadávanie textu v archívoch

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLDESCRIPTION.CAPTION]
en: &Description:
sk: &Popis:

en: D&etect string:
sk: Detegovať reťazec:

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLEXTENSION.CAPTION]
en: &Extension:
sk: Prípona:

en: Flags:
sk: Vlajky:

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLNAME.CAPTION]
en: &Name:
sk: &Názov:

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLPLUGIN.CAPTION]
en: &Plugin:
sk: Zásuvný modul:

[ctx: tfrmtweakplugin.lblplugin2.caption]
en: &Plugin:
sk: Zásuvný modul:

[ctx: TFRMVIEWER.ACTABOUT.CAPTION]
en: About Viewer...
sk: O prehliadači...

en: Displays the About message
sk: Zobraziť About správu

en: Auto Reload
sk: Automaticky znovunačítať

en: Change encoding
sk: Zmeniť kódovanie

[ctx: TFRMVIEWER.ACTCOPYFILE.CAPTION]
en: Copy File
sk: Skopírovať Súbor

[ctx: TFRMVIEWER.ACTCOPYFILE.HINT]
en: Copy File
sk: Kopírovať súbor

[ctx: tfrmviewer.actcopytoclipboard.caption]
en: Copy To Clipboard
sk: Kopírovať do schránky

en: Copy To Clipboard Formatted
sk: Kopírovať do schránky s formátovaním

[ctx: TFRMVIEWER.ACTDELETEFILE.CAPTION]
en: Delete File
sk: Vymazať Súbor

[ctx: TFRMVIEWER.ACTDELETEFILE.HINT]
en: Delete File
sk: Vymazať Súbor

[ctx: tfrmviewer.actexitviewer.caption]
en: E&xit
sk: &Koniec

[ctx: tfrmviewer.actfind.caption]
en: Find
sk: Hľadať

[ctx: tfrmviewer.actfindnext.caption]
en: Find next
sk: Hľadať ďalší

[ctx: tfrmviewer.actfindprev.caption]
en: Find previous
sk: Nájsť predchádzajúce

[ctx: tfrmviewer.actfullscreen.caption]
en: Full Screen
sk: Celá obrazovka

[ctx: tfrmviewer.actimagecenter.caption]
en: Center
sk: Centrovať

[ctx: TFRMVIEWER.ACTLOADNEXTFILE.CAPTION]
en: &Next
sk: &Další

en: Load Next File
sk: Načítať Nasledujúci Súbor

[ctx: TFRMVIEWER.ACTLOADPREVFILE.CAPTION]
en: &Previous
sk: &Predchádzajúci

en: Load Previous File
sk: Načítať Predchádzajúci Súbor

en: Mirror Horizontally
sk: Zrkadliť horizontálne

[ctx: tfrmviewer.actmirrorhorz.hint]
en: Mirror
sk: Zrkadliť

en: Mirror Vertically
sk: Zrkadliť vertikálne

[ctx: TFRMVIEWER.ACTMOVEFILE.CAPTION]
en: Move File
sk: Presunúť Súbor

[ctx: TFRMVIEWER.ACTMOVEFILE.HINT]
en: Move File
sk: Presunúť súbor

[ctx: tfrmviewer.actpreview.caption]
en: Preview
sk: Náhľad

en: P&rint...
sk: &Tlačiť...

en: Print &setup...
sk: Nastavenie tlače...

[ctx: TFRMVIEWER.ACTRELOAD.CAPTION]
en: Reload
sk: Obnoviť

en: Reload current file
sk: Znova načítať aktuálny súbor

[ctx: TFRMVIEWER.ACTROTATE180.HINT]
en: Rotate 180 degrees
sk: Otočiť o 180°

[ctx: TFRMVIEWER.ACTROTATE270.HINT]
en: Rotate -90 degrees
sk: Otočiť o -90°

[ctx: TFRMVIEWER.ACTROTATE90.HINT]
en: Rotate +90 degrees
sk: Otočiť o +90°

[ctx: tfrmviewer.actsave.caption]
en: Save
sk: Uložiť

[ctx: TFRMVIEWER.ACTSAVEAS.CAPTION]
en: Save As...
sk: Uložiť ako..

en: Save File As...
sk: Ulož Súbor Ako ...

[ctx: tfrmviewer.actscreenshot.caption]
en: Screenshot
sk: Snímok obrazovky

en: Delay 3 sec
sk: Oneskorenie 3 sekundy

en: Delay 5 sec
sk: Oneskorenie 5 sekúnd

[ctx: tfrmviewer.actselectall.caption]
en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: Show as &Bin
sk: Zobraziť &binárne

en: Show as B&ook
sk: Zobraziť ako knihu

en: Show as &Dec
sk: Zobraziť ako &Dec

en: Show as &Hex
sk: Zobraziť &hexadecimálne

en: Show as &Text
sk: Zobraziť ako &Text

en: Show as &Wrap text
sk: Zobraziť &ako zalamovaný text

en: Show text c&ursor
sk: Zobraziť textový kurzor

[ctx: tfrmviewer.actshowgraphics.caption]
en: Graphics
sk: Grafika

en: Office XML (text only)
sk: Office XML (iba text)

[ctx: tfrmviewer.actshowplugins.caption]
en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

en: Show transparenc&y
sk: Zobraziť priehľadnosť

[ctx: TFRMVIEWER.ACTSTRETCHIMAGE.CAPTION]
en: Stretch
sk: Natiahnuť

en: Stretch Image
sk: Natiahnuť obrázok

[ctx: tfrmviewer.actstretchonlylarge.caption]
en: Stretch only large
sk: Natiahnuť iba veľké

[ctx: tfrmviewer.actundo.caption]
en: Undo
sk: Späť

[ctx: TFRMVIEWER.ACTUNDO.HINT]
en: Undo
sk: Zpäť

en: &Wrap text
sk: &Zalomiť text

en: Zoom
sk: Priblíženie

[ctx: tfrmviewer.actzoomin.caption]
en: Zoom In
sk: Priblížiť

[ctx: tfrmviewer.actzoomin.hint]
en: Zoom In
sk: Priblížiť

[ctx: tfrmviewer.actzoomout.caption]
en: Zoom Out
sk: Oddialiť

[ctx: tfrmviewer.actzoomout.hint]
en: Zoom Out
sk: Oddialiť

[ctx: TFRMVIEWER.BTNCUTTUIMAGE.HINT]
en: Crop
sk: Orezať

[ctx: TFRMVIEWER.BTNFULLSCREEN.HINT]
en: Full Screen
sk: Celá obrazovka

en: Export Frame
sk: Exportovať panel

[ctx: TFRMVIEWER.BTNHIGHTLIGHT.HINT]
en: Highlight
sk: Zvýrazniť

en: Next Frame
sk: Ďalší panel

[ctx: TFRMVIEWER.BTNPAINT.HINT]
en: Paint
sk: Farba

en: Previous Frame
sk: Predchádzajúci panel

en: Red Eyes
sk: Červené oči

[ctx: TFRMVIEWER.BTNRESIZE.HINT]
en: Resize
sk: Zmeniť veľkosť

[ctx: tfrmviewer.btnslideshow.caption]
en: Slide Show
sk: Prezentácia

[ctx: tfrmviewer.caption]
en: Viewer
sk: Prehliadač

[ctx: TFRMVIEWER.MIABOUT.CAPTION]
en: About
sk: O programe

[ctx: TFRMVIEWER.MIEDIT.CAPTION]
en: &Edit
sk: &Upraviť

en: Ellipse
sk: Elipsa

[ctx: TFRMVIEWER.MIENCODING.CAPTION]
en: En&coding
sk: Kó&dovanie

[ctx: TFRMVIEWER.MIFILE.CAPTION]
en: &File
sk: &Súbor

en: &Image
sk: &Obrázok

[ctx: tfrmviewer.mipen.caption]
en: Pen
sk: Pero

en: Rect
sk: Obdl

en: Rotate
sk: Otočiť

[ctx: TFRMVIEWER.MISCREENSHOT.CAPTION]
en: Screenshot
sk: Snímok obrazovky

[ctx: TFRMVIEWER.MIVIEW.CAPTION]
en: &View
sk: &Zobrazenie

[ctx: tfrmviewer.mnuplugins.caption]
en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

[ctx: tfrmviewoperations.btnstartpause.caption]
en: &Start
sk: Štart

en: S&top
sk: &Zastaviť

[ctx: tfrmviewoperations.caption]
en: File operations
sk: Súborové operácie

en: Always on top
sk: Vždy na vrchu

en: &Use "drag && drop" to move operations between queues
sk: &Pomocou funkcie "drag &&drop" môžete presúvať operácie medzi frontami

[ctx: tfrmviewoperations.mnucanceloperation.caption]
en: Cancel
sk: Zrušiť

[ctx: tfrmviewoperations.mnucancelqueue.caption]
en: Cancel
sk: Zrušiť

[ctx: tfrmviewoperations.mnunewqueue.caption]
en: New queue
sk: Nový rad

[ctx: tfrmviewoperations.mnuoperationshowdetached.caption]
en: Show in detached window
sk: Zobraziť v odpojenom okne

en: Put first in queue
sk: Zaradiť ako prvé do poradia

en: Put last in queue
sk: Zaradiť ako posledné do poradia

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue.caption]
en: Queue
sk: Rad

en: Out of queue
sk: Mimo poradia

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue1.caption]
en: Queue 1
sk: Rad 1

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue2.caption]
en: Queue 2
sk: Rad 2

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue3.caption]
en: Queue 3
sk: Rad 3

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue4.caption]
en: Queue 4
sk: Rad 4

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue5.caption]
en: Queue 5
sk: Rad 5

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueueshowdetached.caption]
en: Show in detached window
sk: Zobraziť v odpojenom okne

en: &Pause all
sk: &Pozastaviť všetko

[ctx: tgiocopymoveoperationoptionsui.cbfollowlinks.caption]
en: Fo&llow links
sk: Nas&ledovať odkazy

[ctx: tgiocopymoveoperationoptionsui.lbldirectoryexists.caption]
en: When dir&ectory exists
sk: Ak priečinok &existuje

[ctx: tgiocopymoveoperationoptionsui.lblfileexists.caption]
en: When file exists
sk: Ak súbor existuje

[ctx: tmultiarchivecopyoperationoptionsui.lblfileexists.caption]
en: When file exists
sk: Ak súbor existuje

[ctx: ttfrmconfirmcommandline.btncancel.caption]
en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: Command line:
sk: Príkazový riadok:

[ctx: ttfrmconfirmcommandline.lbleparameters.editlabel.caption]
en: Parameters:
sk: Parametre:

en: Start path:
sk: Počiatočná cesta:

[ctx: twcxarchivecopyoperationoptionsui.btnconfig.caption]
en: Con&figure
sk: Konfigurovať

[ctx: twcxarchivecopyoperationoptionsui.cbencrypt.caption]
en: Encr&ypt
sk: Za&šifrovať

[ctx: twcxarchivecopyoperationoptionsui.lblfileexists.caption]
en: When file exists
sk: Ak súbor existuje

[ctx: twfxplugincopymoveoperationoptionsui.cbcopytime.caption]
en: Copy d&ate/time
sk: Kopírov&ať dátum/čas

en: Work in background (separate connection)
sk: Pracovať na pozadí (oddelené spojenie)

[ctx: TWFXPLUGINCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When file exists
sk: Ak súbor existuje

en: You need to provide administrator permission
sk: Potrebujete povolenia administrátora

en: to copy this object:
sk: na skopírovanie tohto objektu:

en: to create this object:
sk: na vytvorenie tohto objektu:

en: to delete this object:
sk: na vymazanie tohto objektu:

en: to get attributes of this object:
sk: na získanie atribútov tohto objektu:

en: to create this hard link:
sk: na vytvorenie tohto hardlinku:

en: to open this object:
sk: na otvorenie tohto objektu:

en: to rename this object:
sk: na premenovanie tohto objektu:

en: to set attributes of this object:
sk: na nastavenie atribútov pre tento objekt:

en: to create this symbolic link:
sk: na vytvorenie tohto symbolického odkazu:

en: Date taken
sk: Dátum vytvorenia

[ctx: uexifreader.rsimageheight]
en: Height
sk: Výška

[ctx: uexifreader.rsimagewidth]
en: Width
sk: Šírka

en: Manufacturer
sk: Výrobca

en: Camera model
sk: Model fotoaparátu

en: Orientation
sk: Orientácia

en: This file cannot be found and could help to validate final combination of files:
    %s
    
    Could you make it available and press "OK" when ready,
    or press "CANCEL" to continue without it?
sk: Tento súbor nie je možné nájsť a mohol by pomôcť overiť konečnú kombináciu súborov:
    %s
    
    Mohli by ste ho sprístupniť a stlačiť tlačidlo "OK", keď to bude pripravené
    alebo stlačte "ZRUŠIŤ" a budete pokračovať bez neho?

en: Cancel Quick Filter
sk: Zrušiť Rýchly filter

en: Cancel Current Operation
sk: Prerušiť Prebiehajúcu Operáciu

en: Enter filename, with extension, for dropped text
sk: Zadajte názov súboru s príponou pre vysunutý text

en: Text format to import
sk: Formát textu na importovanie

en: Broken:
sk: Poškodené:

en: General:
sk: Všeobecné:

en: Missing:
sk: Chýba:

en: Read error:
sk: Chyba čítania:

[ctx: ulng.rschecksumverifysuccess]
en: Success:
sk: Úspech:

en: Enter checksum and select algorithm:
sk: Vložte kontrolný súčet a vyberte algoritmus:

en: Verify checksum
sk: Overiť kontrolný súčet

en: Total:
sk: Celkom:

en: Do you want to clear filters for this new search?
sk: Chcete vymazať filtre pre toto nové vyhľadávanie?

en: Clipboard doesn't contain any valid toolbar data.
sk: Schránka neobsahuje žiadne platné údaje panelu nástrojov.

en: All;Active Panel;Left Panel;Right Panel;File Operations;Configuration;Network;Miscellaneous;Parallel Port;Print;Mark;Security;Clipboard;FTP;Navigation;Help;Window;Command Line;Tools;View;User;Tabs;Sorting;Log
sk: Všetko;Aktívny panel;Ľavý panel;Pravý panel;Operácie so súbormi;Konfigurácia;Sieť;Rôzne;Paralelný port;Tlač;Označiť;Zabezpečenie;Schránka;FTP;Navigácia;Pomoc;Okno;Príkazový riadok;Nástroje;Zobraziť;Používateľ;Karty;Triedenie;Denník

en: Legacy sorted;A-Z sorted
sk: Staršie triedenie;triedenie od A do Z

en: Attr
sk: Atr

[ctx: ulng.rscoldate]
en: Date
sk: Dátum

en: Ext
sk: Prípona

[ctx: ulng.rscolname]
en: Name
sk: Meno

[ctx: ulng.rscolsize]
en: Size
sk: Veľkosť

en: Align
sk: Zarovnať

en: Caption
sk: Nadpis

[ctx: ulng.rsconfcoldelete]
en: Delete
sk: Vymazať

en: Field contents
sk: Detaily položky

[ctx: ulng.rsconfcolmove]
en: Move
sk: Presunúť

[ctx: ulng.rsconfcolwidth]
en: Width
sk: Šírka

en: Customize column
sk: Prispôsobiť stĺpec

en: Configure file association
sk: Nastaviť priradenie súborov

en: Confirming command line and parameters
sk: Potvrdzovanie príkazového riadku a parametrov

en: Copy (%d) %s
sk: Kopírovanie (%d) %s

en: Dark mode
sk: Tmavý režim

en: Auto;Enabled;Disabled
sk: Automaticky;Povolené;Zakázané

en: Imported DC toolbar
sk: Importovaný DC panel nástrojov

en: Imported TC toolbar
sk: Importovaný TC panel nástrojov

en:  Adds:
sk:  Pridá:

en: Comparing...
sk: Porovnávam...

en:  Deletes:
sk:  Odstráni:

en: The two files are identical!
sk: Vybrané dva súbory sú rovnaké!

en:  Matches:
sk:  Zhoduje sa:

en:  Modifies:
sk:  Upraví:

[ctx: ulng.rsdifftextdifferenceencoding]
en: Encoding
sk: Kódovanie

en: Line-endings
sk: Ukončenia riadkov

en: The text is identical, but the following options are used:
sk: Text je rovnaký, ale sú použité tieto možnosti:

en: The text is identical, but the files do not match!
    The following differences were found:
sk: Text je rovnaký, ale súbory sa nezhodujú!
    Boli zistené tieto rozdiely:

en: Ab&ort
sk: Pr&erušiť

[ctx: ulng.rsdlgbuttonall]
en: A&ll
sk: Všetko

en: A&ppend
sk: &Pripojiť

en: A&uto-rename source files
sk: A&utomaticky premenovať zdrojové súbory

en: Auto-rename tar&get files
sk: Automaticky premenovať cieľové súbory

[ctx: ulng.rsdlgbuttoncancel]
en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: Compare &by content
sk: Porovnať podľa &obsahu

en: &Continue
sk: Pokračovať

en: &Merge
sk: &Zlúčiť

en: Mer&ge All
sk: Zlúčiť všetko

en: E&xit program
sk: Ukončiť program

en: Ig&nore
sk: &Ignorovať

en: I&gnore All
sk: Ignorovať všetko

en: &No
sk: &Nie

en: Non&e
sk: &Nie je

en: Ot&her
sk: Iné

en: &Overwrite
sk: &Prepísať

en: Overwrite &All
sk: Prepísať &Všetko

en: Overwrite All &Larger
sk: Prepísať všetko väčšie

en: Overwrite All Ol&der
sk: Prepísať Všetko Staršie

en: Overwrite All S&maller
sk: Prepísať všetko menšie

[ctx: ulng.rsdlgbuttonrename]
en: R&ename
sk: Pr&emenovať

en: &Resume
sk: Obnoviť

en: Re&try
sk: Znovu

en: As Ad&ministrator
sk: Ako adminstrátor

en: &Skip
sk: Pre&skočiť

en: S&kip All
sk: Pres&kočiť Všetko

en: &Unlock
sk: Odomknúť

en: &Yes
sk: &Áno

[ctx: ulng.rsdlgcp]
en: Copy file(s)
sk: Kopírovať súbor(y)

en: Move file(s)
sk: Presunúť súbor(y)

[ctx: ulng.rsdlgoppause]
en: Pau&se
sk: Pauza

[ctx: ulng.rsdlgopstart]
en: &Start
sk: Štart

[ctx: ulng.rsdlgqueue]
en: Queue
sk: Rad

en: Speed %s/s
sk: Rýchlosť %s/s

en: Speed %s/s, time remaining %s
sk: Rýchlosť %s/s, zostávajúci čas %s

en: Rich Text Format;HTML Format;Unicode Format;Simple Text Format
sk: Formát rozšíreného textu;HTML formát;Unicode formát;Formát jednoduchého textu

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.DBFREESPACEINDICATOR.CAPTION]
en: Drive Free Space Indicator
sk: Indikátor Voľného Miesta na Disku

en: <no label>
sk: <bez označenia>

en: <no media>
sk: <žiadne médium>

en: Internal Editor of Double Commander.
sk: Interný editor Double Commanderu.

en: Goto line:
sk: Ísť na riadok:

[ctx: ulng.rseditgotolinetitle]
en: Goto Line
sk: Prejsť na riadok

en: new.txt
sk: nový.txt

en: Filename:
sk: Meno súboru:

en: Open file
sk: Otvoriť súbor

en: &Backward
sk: &Vzad

[ctx: ulng.rseditsearchcaption]
en: Search
sk: Hľadanie

en: &Forward
sk: V&pred

[ctx: ulng.rseditsearchreplace]
en: Replace
sk: Nahradiť

en: with external editor
sk: s externým editorom

en: with internal editor
sk: s interným editorom

[ctx: ulng.rsexecuteviashell]
en: Execute via shell
sk: Spustiť cez shell

[ctx: ulng.rsexecuteviaterminalclose]
en: Execute via terminal and close
sk: Spustiť v termináli a zavrieť

[ctx: ulng.rsexecuteviaterminalstayopen]
en: Execute via terminal and stay open
sk: Spustiť v termináli a nechať otvorené

en: "]" not found in line %s
sk: "]" nebola nájdená v riadku %s

en: No extension defined before command "%s". It will be ignored.
sk: Pred príkazom "%s" nie je definované žiadne rozšírenie. Bude ignorované.

en: Left;Right;Active;Inactive;Both;None
sk: Ľava;Prava;Aktívnych;Neaktívnych;Oboch;Žiadnej

en: No;Yes
sk: Nie;Áno

en: Exported_from_DC
sk: Exportované_z_DC

en: Ask;Overwrite;Skip
sk: Opýtať sa;Prepísať;Preskočiť

en: Ask;Merge;Skip
sk: Opýtať sa;Zlúčiť;Preskočiť

en: Ask;Overwrite;Overwrite Older;Skip
sk: Opýtať sa;Prepísať;Prepísať staršie;Preskočiť

[ctx: ulng.rsfileopsetpropertyerroroptions]
en: Ask;Don't set anymore;Ignore errors
sk: Opýtať sa;Už nenastavovať;Ignorovať chyby

en: Any files
sk: Akékoľvek súbory

en: Archiver config files
sk: Konfiguračné súbory archivátora

en: DC Tooltip files
sk: Súbory pomoci DC

en: Directory Hotlist files
sk: Súbory rýchlych priečinkov

en: Executables files
sk: Spustiteľné súbory

en: .ini Config files
sk: Konfiguračné súbory .ini

en: Legacy DC .tab files
sk: Staršie súbory DC .tab

en: Library files
sk: Súbory knižnice

en: Plugin files
sk: Súbory modulu

en: Programs and Libraries
sk: Programy a knižnice

en: FILTER
sk: Filter

en: TC Toolbar files
sk: Súbory panela nástrojov TC

en: DC Toolbar files
sk: Súbory panela nástrojov DC

en: .xml Config files
sk: Konfiguračné súbory .xml

en: Define template
sk: Definovať šablónu

en: %s level(s)
sk: %s úrovní

en: all (unlimited depth)
sk: všetko (nelimitovaná hĺbka)

en: current dir only
sk: len aktuálny priečinok

en: Directory %s does not exist!
sk: Priečinok %s neexistuje!

en: Found: %d
sk: Nájdené: %d

en: Save search template
sk: Uložiť vyhľadávaciu šablónu

en: Template name:
sk: Názov šablóny:

en: Scanned: %d
sk: Prehľadané: %d

en: Scanning
sk: Prehľadávam

[ctx: ulng.rsfindsearchfiles]
en: Find files
sk: Hľadať súbory

en: Time of scan:
sk: Čas skenovania:

en: Begin at
sk: Začať v

en: &Console Font
sk: Písmo &terminálu

en: &Editor Font
sk: Písmo editora

en: Function Buttons Font
sk: Písmo funkčných tlačidiel

en: &Log Font
sk: Písmo záznamu

en: Main &Font
sk: Hlavné písmo

en: Path Font
sk: Písmo cesty

en: Search Results Font
sk: Písmo výsledkov vyhľadávania

en: Status Bar Font
sk: Písmo stavového riadku

en: Tree View Menu Font
sk: Písmo stromového zobrazenia

en: &Viewer Font
sk: Písmo prehliadača

[ctx: ulng.rsfontusageviewerbook]
en: Viewer&Book Font
sk: Písmo prehliadača kníh

en: %s of %s free
sk: Voľných %s z %s

en: %s free
sk: Voľné miesto %s

en: Access date/time
sk: Dátum/čas posledného prístupu

[ctx: ulng.rsfuncattr]
en: Attributes
sk: Atribúty

[ctx: ulng.rsfunccomment]
en: Comment
sk: Komentár

en: Compressed size
sk: Skomprimovaná veľkosť

en: Creation date/time
sk: Dátum/čas vytvoeenia

[ctx: ulng.rsfuncext]
en: Extension
sk: Prípona

[ctx: ulng.rsfuncgroup]
en: Group
sk: Skupina

en: Change date/time
sk: Zmeniť dátum/čas

en: Link to
sk: Odkaz na

en: Modification date/time
sk: Dátum/čas zmeny

[ctx: ulng.rsfuncname]
en: Name
sk: Meno

en: Name without extension
sk: Meno bez prípony

[ctx: ulng.rsfuncowner]
en: Owner
sk: Vlastník

[ctx: ulng.rsfuncpath]
en: Path
sk: Cesta

[ctx: ulng.rsfuncsize]
en: Size
sk: Veľkosť

en: Original path
sk: Pôvodná cesta

en: Type
sk: Typ

en: Error creating hardlink.
sk: Chyba pri vytváraní hardlinku.

en: none;Name, a-z;Name, z-a;Ext, a-z;Ext, z-a;Size 9-0;Size 0-9;Date 9-0;Date 0-9
sk: žiadne;Názov, a-z;Názov, z-a;Príp., a-z;Príp., z-a;Veľkosť 9-0;Veľkosť 0-9;Dátum 9-0;Dátum 0-9

en: Warning! When restoring a .hotlist backup file, this will erase existing list to replace by the imported one.
    
    Are you sure you want to proceed?
sk: Varovanie! Pri obnove záložného súboru .hotlist sa vymaže existujúci zoznam, ktorý sa nahradí importovaným.
    
    Ste si istí, že chcete pokračovať?

en: Copy/Move Dialog
sk: Dialód kopírovania/presunu

[ctx: ulng.rshotkeycategorydiffer]
en: Differ
sk: Porovnávač

en: Edit Comment Dialog
sk: Upraviť dialógové okno komentára

[ctx: ulng.rshotkeycategoryfindfiles]
en: Find files
sk: Hľadať súbory

en: Main
sk: Hlavný

[ctx: ulng.rshotkeycategorymultirename]
en: Multi-Rename Tool
sk: Hromadné premenovanie

en: Synchronize Directories
sk: Synchronizovať priečinky

[ctx: ulng.rshotkeycategoryviewer]
en: Viewer
sk: Prehliadač

en: A setup with that name already exists.
    Do you want to overwrite it?
sk: Nastavenie s týmto názvom už existuje.
    Chcete ho prepísať?

en: Are you sure you want to restore default?
sk: Naozaj chcete obnoviť predvolené nastavenie?

en: Are you sure you want to erase setup "%s"?
sk: Naozaj chcete vymazať nastavenie "%s"?

en: Copy of %s
sk: Kópia %s

en: Input your new name
sk: Zadajte váš nový názov

en: You must keep at least one shortcut file.
sk: Musíte ponechať aspoň jeden súbor skratiek.

en: New name
sk: Nový názov

en: "%s" setup has been modified.
    Do you want to save it now?
sk: "%s" nastavenie bola upravené.
    Chcete ho teraz uložiť?

en: No shortcut with "ENTER"
sk: Žiadna skratka pomocou "ENTER"

en: By command name;By shortcut key (grouped);By shortcut key (one per row)
sk: Podľa názvu príkazu;Podľa kláv. skratky (zoskupené);Podľa kláv. skratky (po riadkoch)

en: Cannot find reference to default bar file
sk: Nie je možné nájsť odkaz na predvolený bar súbor

en: List of "Find files" windows
sk: Zoznam okien "Nájsť súbory"

en: Unselect mask
sk: Maska zrušenia výberu

en: Select mask
sk: Maska výberu

en: Input mask:
sk: Vstupná maska:

en: A columns view with that name already exists.
sk: Zobrazenie stĺpcov s týmto názvom už existuje.

en: To change current editing colmuns view, either SAVE, COPY or DELETE current editing one
sk: Ak chcete zmeniť aktuálne zobrazenie upravovaných stĺpcov, ULOŽTE, SKOPÍRUJTE alebo VYMAŽTE aktuálny upravovaný stĺpec

en: Configure custom columns
sk: Konfigurovať vlastné stĺpce

en: Enter new custom columns name
sk: Zadajte názov nového vlastného stĺpca

en: Services
sk: Služby

[ctx: ulng.rsmnuactions]
en: Actions
sk: Akcie

en: <Default>
sk: <Predvolené>

en: Octal
sk: Osmičkové

en: Create Shortcut...
sk: Vytvoriť odkaz...

en: Disconnect Network Drive...
sk: Odpojiť sieťový priečinok...

[ctx: ulng.rsmnuedit]
en: Edit
sk: Upraviť

en: Eject
sk: Vysunúť

en: Extract here...
sk: Rozbaliť sem...

en: Map Network Drive...
sk: Namapovať sieťovú jednotku...

en: Mount
sk: Pripojiť

[ctx: ulng.rsmnunew]
en: New
sk: Nový

en: No media available
sk: Nie je dostupné žiadne médium

[ctx: ulng.rsmnuopen]
en: Open
sk: Otvoriť

[ctx: ulng.rsmnuopenwith]
en: Open with
sk: Otvoriť s

[ctx: ulng.rsmnuopenwithother]
en: Other...
sk: Iné ...

en: Pack here...
sk: Zbaliť sem...

[ctx: ulng.rsmnurestore]
en: Restore
sk: Obnoviť

en: Sort by
sk: Zoradiť podľa

en: Unmount
sk: Odpojiť

[ctx: ulng.rsmnuview]
en: View
sk: Zobraziť

en: Account:
sk: Účet:

en: All Double Commander internal commands
sk: Všetky interné príkazy Double Commander

en: Description: %s
sk: Popis: %s

en: Additional parameters for archiver command-line:
sk: Ďalšie parametre pre príkazový riadok archivátora:

en: Do you want to enclose between quotes?
sk: Chcete uzavrieť medzi úvodzovky?

en: Bad CRC32 for resulting file:
    "%s"
    
    Do you want to keep the resulting corrupted file anyway?
sk: Zlé CRC32 pre výsledný súbor:
    "%s"
    
    Chcete si aj tak ponechať výsledný poškodený súbor?

en: Are you sure that you want to cancel this operation?
sk: Ste si istí, že chcete túto operáciu zrušiť?

en: You can not copy/move a file "%s" to itself!
sk: Nedá sa kopírovať/presunúť súbor "%s" sám na seba!

en: Cannot copy special file %s
sk: Nedá sa kopírovať špeciálny súbor %s

en: Cannot delete directory %s
sk: Nemôžem vymazať priečinok %s

en: Cannot overwrite directory "%s" with non-directory "%s"
sk: Nedá sa prepísať priečinok "%s" s ne-priečinkom "%s"

en: Change current directory to "%s" failed!
sk: Zmena priečinka na [%s] zlyhala!

en: Remove all inactive tabs?
sk: Odstrániť všetky neaktívne karty?

en: This tab (%s) is locked! Close anyway?
sk: Karta (%s) je uzamknutá! Aj tak zavrieť?

en: Confirmation of parameter
sk: Potvrdenie parametra

en: Are you sure you want to quit?
sk: Skutočne chcete skončiť?

en: The file %s has changed. Do you want to copy it backward?
sk: Súbor %s sa zmenil. Chcete ho skopírovať späť?

en: Could not copy backward - do you want to keep the changed file?
sk: Nepodarilo sa skopírovať späť - chcete ponechať zmenený súbor?

en: Copy %d selected files/directories?
sk: Kopírovať %d vybraných súborov/zložek?

en: Copy selected "%s"?
sk: Kopírovať vybrané "%s"?

en: < Create a new file type "%s files" >
sk: < Vytvoriť nový typ súboru "%s files" >

en: Enter location and filename where to save a DC Toolbar file
sk: Zadajte umiestnenie a názov súboru, kam uložiť súbor panela DC

en: Custom action
sk: Vlastná akcia

en: Delete the partially copied file ?
sk: Vymazať čiastočne skopírovaný súbor?

en: Delete %d selected files/directories?
sk: Vymazať %d vybrané súbory / priečinky?

en: Delete %d selected files/directories into trash can?
sk: Vymazať %d vybraných súborov/priečinkov do koša?

en: Delete selected "%s"?
sk: Vymazať vybrané "%s"?

en: Delete selected "%s" into trash can?
sk: Presunúť vybrané "%s" do koša?

en: Can not delete "%s" to trash! Delete directly?
sk: "%s" nedá sa vymazať do koša! Vymazať priamo?

en: Disk is not available
sk: Disk nie je dostupný

en: Enter custom action name:
sk: Zadajte vlastný názov akcie:

en: Enter file extension:
sk: Zadať príponu súboru:

en: Enter name:
sk: Zadajte názov:

en: Enter name of new file type to create for extension "%s"
sk: Zadajte názov nového typu súboru pre vytvorenie prípony "%s"

en: CRC error in archive data
sk: CRC chyba (kontrolný súčet nesúhlasí)

en: Data is bad
sk: Dáta sú zlé

en: Can not connect to server: "%s"
sk: Nedá sa spojiť so serverom: "%s"

en: Cannot copy file %s to %s
sk: Nedá sa kopírovať súbor %s do %s

en: Cannot move directory %s
sk: Nedá sa presunúť priečinok %s

en: Cannot move file %s
sk: Nedá sa presunúť súbor %s

en: There already exists a directory named "%s".
sk: Už existuje priečinok s menom "%s".

en: Date %s is not supported
sk: Dátum %s nie je podporovaný

en: Directory %s exists!
sk: Priečinok %s existuje!

en: Function aborted by user
sk: Operácia prerušená používateľom

en: Error closing file
sk: Chyba pri uzatváraní súboru

en: Cannot create file
sk: Nedá sa vytvoriť súbor

en: No more files in archive
sk: V archíve nie sú žiadne ďalšie súbory

en: Cannot open existing file
sk: Nedá sa otvoriť existujúci súbor

en: Error reading from file
sk: Chyba pri čítaní súboru

en: Error writing to file
sk: Chyba pri zápise do súboru

en: Can not create directory %s!
sk: Nedá sa vytvoriť priečinok %s!

en: Invalid link
sk: Neplatný odkaz

en: No files found
sk: Neboli nájdené žiadne súbory

en: Not enough memory
sk: Nedostatok pamäti

en: Function not supported!
sk: Funkcia nie je podporovaná!

en: Error in context menu command
sk: Chyba v príkaze kontextového menu

en: Error when loading configuration
sk: Chyba pri načítavaní konfigurácie

en: Syntax error in regular expression!
sk: Syntaktická chyba v regulárnom výraze!

en: Cannot rename file %s to %s
sk: Nedá sa premenovať súbor %s na %s

en: Can not save association!
sk: Nedá sa uložiť priradenie súboru!

en: Cannot save file
sk: Súbor sa nedá uložiť

en: Can not set attributes for "%s"
sk: Nedajú sa nastaviť atribúty pre "%s"

en: Can not set date/time for "%s"
sk: Nedá sa nastaviť dátum/čas pre "%s"

en: Can not set owner/group for "%s"
sk: Nemôžem nastaviť majiteľa/skupinu pre "%s"

en: Can not set permissions for "%s"
sk: Nedajú sa nastaviť povolenia pre "%s"

en: Can not set extended attributes for "%s"
sk: Nedajú sa nastaviť rozšírené atribúty pre "%s"

en: Buffer too small
sk: Buffer je príliš malý

en: Too many files to pack
sk: Príliš mnoho súborov pre kompresiu

en: Archive format unknown
sk: Neznámy formát archívu

en: Executable: %s
sk: Spustiteľný súbor: %s

en: Exit status:
sk: Stav ukončenia:

en: Are you sure you want to remove all entries of your Favorite Tabs? (There is no "undo" to this action!)
sk: Ste si istí, že chcete odstrániť všetky položky zoznamu Obľúbených kariet? (Túto akciu nie je možné vrátiť späť!)

en: Drag here other entries
sk: Potiahnite sem ďalšie položky

en: Enter a name for this new Favorite Tabs entry:
sk: Zadajte názov tejto novej Obľúbenej karty:

en: Saving a new Favorite Tabs entry
sk: Uloženie novej položky Obľúbené karty

en: Number of Favorite Tabs exported successfully: %d on %d
sk: Počet úspešne exportovaných obľúbených kariet: %d z %d

en: Default extra setting for save dir history for new Favorite Tabs:
sk: Predvolené dodatočné nastavenie pre uloženie histórie priečinkov pre nové obľúbené karty:

en: Number of file(s) imported successfully: %d on %d
sk: Počet úspešne importovaných súborov: %d z %d

en: Legacy tabs imported
sk: Staršie karty boli importované

en: Select .tab file(s) to import (could be more than one at the time!)
sk: Vyberte súbor(y) .tab, ktoré chcete importovať (môže ich byť viac ako jeden!)

en: Last Favorite Tabs modification have been saved yet. Do you want to save them prior to continue?
sk: Posledná úprava obľúbených kariet je ešte uložená. Chcete ju pred pokračovaním uložiť?

[ctx: ulng.rsmsgfavoritetabssimplemode]
en: Keep saving dir history with Favorite Tabs:
sk: Ukladať históriu priečinkov pomocou obľúbených kariet:

[ctx: ulng.rsmsgfavoritetabssubmenuname]
en: Submenu name
sk: Názov podponuky

en: This will load the Favorite Tabs: "%s"
sk: Týmto sa načítajú obľúbené karty: "%s"

en: Save current tabs over existing Favorite Tabs entry
sk: Uloženie aktuálnych kariet na existujúcu položku Obľúbené karty

en: File %s changed, save?
sk: Súbor %s bol zmenený, uložiť?

en: %s bytes, %s
sk: %s bajtov, %s

en: Overwrite:
sk: Prepísať:

en: File %s exists, overwrite?
sk: Súbor %s existuje, prepísať?

en: With file:
sk: So súborom:

en: File "%s" not found.
sk: Súbor "%s" nebol nájdený.

en: File operations active
sk: Sú aktívne súborové operácie

en: Some file operations have not yet finished. Closing Double Commander may result in data loss.
sk: Niektoré súborové operácie ešte neboli dokončené. Ukončenie Double Commanderu môže spôsobiť stratu dát.

en: The target name length (%d) is more than %d characters!
    %s
    Most programs will not be able to access a file/directory with such a long name!
sk: Dĺžka cieľového názvu (%d) je viac ako %d znakov!
    %s
    Väčšina programov nebude môcť pristupovať k súboru/priečinku s takým dlhým názvom!

en: File %s is marked as read-only/hidden/system. Delete it?
sk: Súbor %s označený ako iba na čítanie/skrytý/systémový! Vymazať ho?

en: Are you sure you want to reload the current file and lose the changes?
sk: Ste si istí, že chcete znovu načítať aktuálny súbor a stratiť zmeny?

en: The file size of "%s" is too big for destination file system!
sk: Veľkosť "%s" je príliš veľká pro cieľový súborový systém!

en: Folder %s exists, merge?
sk: Priečinok %s existuje, prepísať?

en: Follow symlink "%s"?
sk: Nasledovať symbolický odkaz "%s"?

en: Select the text format to import
sk: Formát textu na importovanie

en: Add %d selected dirs
sk: Pridať %d vybraných priečinkov

en: Add selected dir:
sk: Pridať vybraný priečinok:

en: Add current dir:
sk: Pridať aktuálny priečinok:

en: Do command
sk: Vykonať príkaz

[ctx: ulng.rsmsghotdirconfighotlist]
en: Configuration of Directory Hotlist
sk: Nastavenie Rýchlych priečinkov

en: Are you sure you want to remove all entries of your Directory Hotlist? (There is no "undo" to this action!)
sk: Ste si istí, že chcete odstrániť všetky položky zoznamu Rýchlych priečinkov? (Túto akciu nie je možné vrátiť späť!)

en: This will execute the following command:
sk: Tým sa vykoná nasledujúci príkaz:

en: This is hot dir named
sk: Toto je rýchly priečinok s názvom

en: This will change active frame to the following path:
sk: Týmto sa aktívny rám zmení na nasledujúcu cestu:

en: And inactive frame would change to the following path:
sk: A neaktívny rám sa zmení na nasledujúcu cestu:

en: Error backuping entries...
sk: Chyba pri zálohovaní záznamov...

en: Error exporting entries...
sk: Chyba pri exporte záznamov...

en: Export all!
sk: Exportovať všetko!

en: Export Directory Hotlist - Select the entries you want to export
sk: Exportovať zoznam rýchlych priečinkov - Vyberte položky, ktoré chcete exportovať

en: Export selected
sk: Exportovať vyznačené

[ctx: ulng.rsmsghotdirimportall]
en: Import all!
sk: Importovať všetko!

en: Import Directory Hotlist - Select the entries you want to import
sk: Importovať zoznam rýchlych priečinkov - Vyberte položky, ktoré chcete importovať

[ctx: ulng.rsmsghotdirimportsel]
en: Import selected
sk: Import vybraný

[ctx: ulng.rsmsghotdirjustpath]
en: &Path:
sk: Cesta:

en: Locate ".hotlist" file to import
sk: Nájsť ".hotlist" súbor na importovanie

en: Hotdir name
sk: Názov rýchleho priečinka

en: Number of new entries: %d
sk: Počet nových záznamov: %d

en: Nothing selected to export!
sk: Nič nebolo vybrané na exportovanie!

en: Hotdir path
sk: Cesta rýchleho priečinka

en: Re-Add selected dir:
sk: Znovu pridať vybraný priečinok:

en: Re-Add current dir:
sk: Znovu pridať aktuálny priečinok:

en: Enter location and filename of Directory Hotlist to restore
sk: Zadajte umiestnenie a názov súboru priečinku Rýchleho priečinka, ktorý chcete obnoviť

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplecommand]
en: Command:
sk: Príkaz:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimpleendofmenu]
en: (end of sub menu)
sk: (koniec podponuky)

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplemenu]
en: Menu &name:
sk: Názov ponuky:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplename]
en: &Name:
sk: Meno:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimpleseparator]
en: (separator)
sk: (oddelovač)

[ctx: ulng.rsmsghotdirsubmenuname]
en: Submenu name
sk: Názov podponuky

en: Hotdir target
sk: Cieľ Rýchleho priečinka

en: Determine if you want the active frame to be sorted in a specified order after changing directory
sk: Určite, či sa má aktívny rám po zmene priečinku zoradiť v určenom poradí

en: Determine if you want the not active frame to be sorted in a specified order after changing directory
sk: Určite, či chcete, aby sa neaktívny rám po zmene priečinka zoradil v určenom poradí

en: Some functions to select appropriate path relative, absolute, windows special folders, etc.
sk: Niektoré funkcie na výber vhodnej cesty relatívnej, absolútnej, špeciálnych priečinkov okien atď.

en: Total entries saved: %d
    
    Backup filename: %s
sk: Celkový počet uložených záznamov: %d
    
    Názov záložného súboru: %s

en: Total entries exported:
sk: Celkový počet exportovaných položiek:

en: Do you want to delete all elements inside the sub-menu [%s]?
    Answering NO will delete only menu delimiters but will keep element inside sub-menu.
sk: Chcete odstrániť všetky prvky vo vnútri podponuky [%s]?
    Odpoveďou NIE sa vymažú len ohraničenia menu, ale prvok vnútri podponuky zostane zachovaný.

en: Enter location and filename where to save a Directory Hotlist file
sk: Zadajte umiestnenie a názov súboru pre uloženie súboru Rýchleho priečinka

en: Incorrect resulting filelength for file : "%s"
sk: Nesprávna výsledná dĺžka súboru pre súbor : "%s"

en: Please insert next disk or something similar.
    
    It is to allow writing this file:
    "%s"
    
    Number of bytes still to write: %d
sk: Vložte prosím ďalší disk alebo niečo podobné.
    
    Je to preto, aby sa umožnil zápis tohto súboru:
    "%s"
    
    Počet bajtov, ktoré je ešte potrebné zapísať: %d

en: Error in command line
sk: Chyba v príkazovom riadku

en: Invalid filename
sk: Neplatné meno súboru

en: Invalid format of configuration file
sk: Nesprávny formát konfiguračného súboru

en: Invalid hexadecimal number: "%s"
sk: Neplatné hexadecimálne číslo: "%s"

en: Invalid path
sk: Nesprávna cesta

en: Path %s contains forbidden characters.
sk: Cesta %s obsahuje zakázané znaky.

en: This is not a valid plugin!
sk: Toto nie je platný zásuvný modul!

en: This plugin is built for Double Commander for %s.%sIt can not work with Double Commander for %s!
sk: Tento zásuvný modul je vytvorený pre Double Commander pre %s.%s Nemôže fungovať s Double Commander pre %s!

en: Invalid quoting
sk: Nesprávne úvodzovky

en: Invalid selection.
sk: Neplatný výber.

en: Loading file list...
sk: Nahrávam zoznam súborov...

en: Locate TC configuration file (wincmd.ini)
sk: Vyhľadať konfiguračný súbor TC (wincmd.ini)

en: Locate TC executable file (totalcmd.exe or totalcmd64.exe)
sk: Vyhľadať spustiteľný súbor TC (totalcmd.exe alebo totalcmd64.exe)

en: Copy file %s
sk: Kopírovať súbor %s

en: Delete file %s
sk: Odstrániť súbor %s

en: Error:
sk: Chyba:

en: Launch external
sk: Spustiť externý

en: Result external
sk: Výsledok externý

en: Extract file %s
sk: Rozbaliť súbor %s

en: Create link %s
sk: Vytvoriť odkaz %s

en: Create directory %s
sk: Vytvoriť priečinok %s

en: Move file %s
sk: Presunúť súbor %s

en: Pack to file %s
sk: Komprimovať do súboru %s

en: Program shutdown
sk: Vypnutie programu

en: Program start
sk: Štart programu

en: Remove directory %s
sk: Odstrániť priečinok %s

en: Done:
sk: Hotovo:

en: Create symlink %s
sk: Vytvoriť symlink %s

en: Test file integrity %s
sk: Testovať integritu súboru %s

en: Wipe file %s
sk: Bezpečne vymazať súbor %s

en: Wipe directory %s
sk: Bezpečne vymazať priečinok %s

en: Master Password
sk: Hlavné heslo

en: Please enter the master password:
sk: Prosím, zadajte hlavné heslo:

en: New file
sk: Nový súbor

en: Next volume will be unpacked
sk: Ďalší zväzok bude rozbalený

en: No files
sk: Žiadne súbory

en: No files selected.
sk: Nie sú vybrané žiadne súbory.

en: No enough free space on target drive, Continue?
sk: Nie je dostatok voľného miesta na cieľovom disku! Pokračovať?

en: No enough free space on target drive, Retry?
sk: Nie je dostatok voľného miesta na cieľovom disku! Opakovať?

en: Can not delete file %s
sk: Nedá sa vymazať súbor %s

en: Not implemented.
sk: Nie je zavedené.

en: Object does not exist!
sk: Objekt neexistuje!

en: The action cannot be completed because the file is open in another program:
sk: Akciu nemožno dokončiť, pretože súbor je otvorený v inom programe:

[ctx: ulng.rsmsgpanelpreview]
en: Below is a preview. You may move cursor and select files to get immediately an actual look and feel of the various settings.
sk: Nižšie je ukážka. Posunutím kurzora a výberom súborov môžete okamžite získať skutočný vzhľad a dojem z rôznych nastavení.

[ctx: ulng.rsmsgpassword]
en: Password:
sk: Heslo:

en: Passwords are different!
sk: Heslá sú rozdielne!

en: Please enter the password:
sk: Prosím, zadejte heslo:

en: Password (Firewall):
sk: Heslo (Firewall):

en: Please re-enter the password for verification:
sk: Prosím, znova zadajte heslo na kontrolu:

en: &Delete %s
sk: &Vymazať %s

en: Preset "%s" already exists. Overwrite?
sk: Predvoľba "%s" už existuje. Nahradiť?

en: Are you sure you want to delete preset "%s"?
sk: Naozaj chcete odstrániť nastavenie "%s"?

en: Problem executing command (%s)
sk: Problém s vykonaním príkazu (%s)

en: Filename for dropped text:
sk: Názov súboru pre vysadený text:

en: Please, make this file available. Retry?
sk: Prosím, sprístupnite tento súbor. Opakovať pokus?

en: Enter new friendly name for this Favorite Tabs
sk: Zadajte nový názov pre túto Obľúbenú kartu

en: Enter new name for this menu
sk: Zadajte nový názov pre túto ponuku

en: Rename/move %d selected files/directories?
sk: Premenovať/presunúť %d vybraných súborov/zložek?

en: Rename/move selected "%s"?
sk: Premenovať/presunúť vybrané "%s"?

en: Do you want to replace this text?
sk: Chcete nahradiť tento text?

en: Please, restart Double Commander in order to apply changes
sk: Prosím, na uplatnenie zmien reštartujte program

en: ERROR: Problem loading Lua library file "%s"
sk: CHYBA: Problém s načítaním súboru knižnice Lua "%s"

en: Select to which file type to add extension "%s"
sk: Vyberte, ku ktorému typu súboru sa má pridať prípona "%s"

en: Selected: %s of %s, files: %d of %d, folders: %d of %d
sk: Vybrané: %s z %s, súbory: %d z %d, priečinky: %d of %d

en: Select executable file for
sk: Vybrať spustiteľný súbor pre

en: Please select only checksum files!
sk: Prosím, vyberte iba súbory s kontrolným súčtom!

en: Please select location of next volume
sk: Prosím, vyberte umiestnenie ďalšieho zväzku

en: Set volume label
sk: Nastaviť názov zväzku

en: Special Dirs
sk: Špeciálne priečinky

en: Add path from active frame
sk: Pridať cestu z aktívneho okna

en: Add path from inactive frame
sk: Pridať cestu z neaktívneho okna

en: Browse and use selected path
sk: Prehľadávať a použiť vybranú cestu

en: Use environment variable...
sk: Použiť premennú prostredia...

en: Go to Double Commander special path...
sk: Prejsť na špeciálnu cestu Double Commander-a...

en: Go to environment variable...
sk: Prejsť na premennú prostredia...

en: Go to other Windows special folder...
sk: Prejsť na špeciálny priečinok Windowsu...

en: Go to Windows special folder (TC)...
sk: Prejsť na špeciálny priečinok Windowsu (TC)...

en: Make relative to hotdir path
sk: Urobiť relatívnu cestu k rýchlemu priečinku

en: Make path absolute
sk: Urobiť cestu absolútnou

en: Make relative to Double Commander special path...
sk: Urobiť relatívnu k špeciálnej ceste Double Commandera...

en: Make relative to environment variable...
sk: Urobiť relatívnu k premennej prostredia...

en: Make relative to Windows special folder (TC)...
sk: Urobiť relatívnou k špeciálnemu priečinku systému Windows (TC)...

en: Make relative to other Windows special folder...
sk: Urobiť relatívnou k inému špeciálnemu priečinku systému Windows...

en: Use Double Commander special path...
sk: Použiť špeciálnu cestu Double Commander...

en: Use hotdir path
sk: Použiť cestu rýchleho priečinka

en: Use other Windows special folder...
sk: Použiť iný špeciálny priečinok Windowsu...

en: Use Windows special folder (TC)...
sk: Použiť špeciálny priečinok Windowsu (TC)...

en: This tab (%s) is locked! Open directory in another tab?
sk: Táto karta (%s) je uzamknutá! Otvoriť priečinok na inej karte?

en: Rename tab
sk: Premenovať kartu

en: New tab name:
sk: Nové meno karty:

en: Target path:
sk: Cieľová cesta:

en: Error! Cannot find the TC configuration file:
    %s
sk: Chyba! Nie je možné nájsť konfiguračný súbor TC:
    %s

en: Error! Cannot find the TC configuration executable:
    %s
sk: Chyba! Nie je možné nájsť spustiteľný súbor konfigurácie TC:
    %s

en: Error! TC is still running but it should be closed for this operation.
    Close it and press OK or press CANCEL to abort.
sk: Chyba! TC je stále spustený, ale pre túto operáciu by mal byť zatvorený.
    Zatvorte ho a stlačte tlačidlo OK alebo stlačte tlačidlo ZRUŠIŤ na prerušenie.

en: Error! Cannot find the desired wanted TC toolbar output folder:
    %s
sk: Chyba! Nie je možné nájsť požadovaný výstupný priečinok panela nástrojov TC:
    %s

en: Enter location and filename where to save a TC Toolbar file
sk: Zadajte umiestnenie a názov súboru pre uloženie súboru TC panela

en: Built-in terminal window disabled. Do you want to enable it?
sk: Vstavané okno terminálu je vypnuté. Chcete ho povoliť?

en: WARNING: Terminating a process can cause undesired results including loss of data and system instability. The process will not be given the chance to save its state or data before it is terminated. Are you sure you want to terminate the process?
sk: UPOZORNENIE: Ukončenie procesu môže spôsobiť nežiaduce výsledky vrátane straty údajov a nestability systému. Proces pred ukončením nedostane možnosť uložiť svoj stav alebo údaje. Ste si istí, že chcete proces ukončiť?

en: Do you want to test selected archives?
sk: Chcete otestovať vybrané archívy?

en: "%s" is now in the clipboard
sk: "%s" je teraz v schránke

en: Extension of selected file is not in any recognized file types
sk: Prípona vybraného súboru nepatrí medzi rozpoznané typy súborov

en: Locate ".toolbar" file to import
sk: Vyhľadať súbor „.toolbar“, ktorý chcete importovať

en: Locate ".BAR" file to import
sk: Vyhľadať súbor „.BAR“, ktorý chcete importovať

en: Enter location and filename of Toolbar to restore
sk: Zadajte umiestnenie a názov panela, ktorý chcete obnoviť

en: Saved!
    Toolbar filename: %s
sk: Uložené!
    Názov súboru panela nástrojov: %s

en: Too many files selected.
sk: Bolo vybraných príliš veľa súborov.

en: Undetermined
sk: Neurčené

en: ERROR: Unexpected Tree View Menu usage!
sk: CHYBA: Neočakávané použitie ponuky Stromové zobrazenie!

[ctx: ulng.rsmsgusername]
en: User name:
sk: Meno používateľa:

en: User name (Firewall):
sk: Meno používateľa (Firewall):

en: VERIFICATION:
sk: OVERENIE:

en: Do you want to verify selected checksums?
sk: Chcete overiť vybrané kontrolné súčty?

en: The target file is corrupted, checksum mismatch!
sk: Cieľový súbor je poškodený, kontrolný súčet sa nezhoduje!

en: Volume label:
sk: Názov zväzku:

en: Please enter the volume size:
sk: Prosím, zadajte veľkosť zväzku:

en: Do you want to configure Lua library location?
sk: Chcete nakonfigurovať umiestnenie knižnice Lua?

en: Wipe %d selected files/directories?
sk: Bezpečne odstrániť %d vybraných súborov/priečinkov?

en: Wipe selected "%s"?
sk: Bezpečne odstrániť vybrané "%s"?

en: with
sk: s

en: Wrong password!
    Please try again!
sk: Nesprávne heslo!
    Prosím skúste to znova!

en: Do auto-rename to "name (1).ext", "name (2).ext" etc.?
sk: Automaticky premenovať na "nazov (1).ext", "nazov (2).ext" atď.?

[ctx: ulng.rsmulrencounter]
en: Counter
sk: Počítadlo

[ctx: ulng.rsmulrendate]
en: Date
sk: Dátum

en: Preset name
sk: Názov predvoľby

en: Define variable name
sk: Definovať názov premennej

en: Define variable value
sk: Definovať hodnotu premennej

en: Enter variable name
sk: Zadať názov premennej

en: Enter value for variable "%s"
sk: Zadať hodnotu pre premennú "%s"

en: Ignore, just save as the [Last One];Prompt user to confirm if we save it;Save automatically
sk: Ignorovať, iba uložiť ako [Posledný]; Vyzvať používateľa, aby potvrdil, či uložiť; Uložiť automaticky

[ctx: ulng.rsmulrenextension]
en: Extension
sk: Prípona

[ctx: ulng.rsmulrenfilename]
en: Name
sk: Meno

en: No change;UPPERCASE;lowercase;First char uppercase;First Char Of Every Word Uppercase;
sk: Bez zmeny;VEĽKÉ;malé;Prvý znak veľkým;Prvý Znak Každého Slova Veľkým;

en: [The last used]
sk: [Posledné použité]

en: Last masks under [Last One] preset;Last preset;New fresh masks
sk: Posledné masky pod predvoľbou [Posledná];Posledná predvoľba;Nové čerstvé masky

[ctx: ulng.rsmulrenlogstart]
en: Multi-Rename Tool
sk: Hromadné premenovanie

en: Character at position x
sk: Znak na pozícii x

en: Characters from position x to y
sk: Znaky od pozície x do y

en: Complete date
sk: Úplný dátum

en: Complete time
sk: Úplný čas

[ctx: ulng.rsmulrenmaskcounter]
en: Counter
sk: Počítadlo

en: Day
sk: Deň

en: Day (2 digits)
sk: Deň (2 číslice)

en: Day of the week (short, e.g., "mon")
sk: Deň týždňa (skrátene, t.j. "pon")

en: Day of the week (long, e.g., "monday")
sk: Deň týždňa (celý, t.j. "pondelok")

[ctx: ulng.rsmulrenmaskextension]
en: Extension
sk: Prípona

en: Complete filename with path and extension
sk: Úplný názov súboru s cestou a príponou

en: Complete filename, char from pos x to y
sk: Dokončiť názov súboru, znak z pozície x do y

en: Hour
sk: Hodina

en: Hour (2 digits)
sk: Hodina (2 číslice)

en: Minute
sk: Minúta

en: Minute (2 digits)
sk: Minúta (2 číslice)

en: Month
sk: Mesiac

en: Month (2 digits)
sk: Mesiac (2 číslice)

en: Month name (short, e.g., "jan")
sk: Meno mesiaca (krátko, t.j. "jan")

en: Month name (long, e.g., "january")
sk: Meno mesiaca (celé, t.j. "január")

[ctx: ulng.rsmulrenmaskname]
en: Name
sk: Meno

en: Parent folder(s)
sk: Nadradený priečinok(e)

en: Second
sk: Sekunda

en: Second (2 digits)
sk: Sekundy (2 číslice)

en: Variable on the fly
sk: Premenná za behu

en: Year (2 digits)
sk: Rok (2 číslice)

en: Year (4 digits)
sk: Rok (4 číslice)

[ctx: ulng.rsmulrenplugins]
en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

en: Save preset as
sk: Uložiť predvoľbu ako

en: Preset name already exists. Overwrite?
sk: Názov predvoľby už existuje. Nahradiť?

en: Enter new preset name
sk: Zadajte názov novej predvoľby

en: "%s" preset has been modified.
    Do you want to save it now?
sk: "%s" predvoľba bola upravená.
    Chcete ju teraz uložiť?

en: Sorting presets
sk: Zoradenie predvolieb

[ctx: ulng.rsmulrentime]
en: Time
sk: Čas

en: Warning, duplicate names!
sk: Varovanie, duplicitné názvy!

en: File contains wrong number of lines: %d, should be %d!
sk: Súbor obsahuje nesprávny počet riadkov: %d, malo by byť %d!

en: Keep;Clear;Prompt
sk: Ponechať;Vyčistiť;Opýtať sa

en: No internal equivalent command
sk: Žiadny ekvivalentný interný príkaz

en: Sorry, no "Find files" window yet...
sk: Ľutujeme, zatiaľ žiadne okno „Nájsť súbory“...

en: Sorry, no other "Find files" window to close and free from memory...
sk: Je mi ľúto, ale žiadne iné okno "Nájsť súbory", ktoré by sa dalo zavrieť a uvoľniť z pamäte...

en: Development
sk: Vývoj

en: Education
sk: Vzdelávanie

en: Games
sk: Hry

[ctx: ulng.rsopenwithgraphics]
en: Graphics
sk: Grafika

en: Multimedia
sk: Multimédiá

[ctx: ulng.rsopenwithnetwork]
en: Network
sk: Sieť

en: Office
sk: Kancelára

[ctx: ulng.rsopenwithother]
en: Other
sk: Ostatné

en: Science
sk: Veda

en: Settings
sk: Nastavenia

[ctx: ulng.rsopenwithsystem]
en: System
sk: Systém

en: Accessories
sk: Príslušenstvo

en: Aborted
sk: Prerušené

en: Calculating checksum
sk: Počítam kontrolný súčet

en: Calculating checksum in "%s"
sk: Počítam kontrolný súčet v "%s"

en: Calculating checksum of "%s"
sk: Počítam kontrolný súčet "%s"

[ctx: ulng.rsopercalculatingstatictics]
en: Calculating
sk: Počíta sa

en: Calculating "%s"
sk: Počíta sa "%s"

en: Joining
sk: Pripájam sa

en: Joining files in "%s" to "%s"
sk: Pripájam súbory v "%s" do "%s"

en: Copying
sk: Kopírujem

en: Copying from "%s" to "%s"
sk: Kopírujem z "%s" do "%s"

en: Copying "%s" to "%s"
sk: Kopírujem "%s" do "%s"

en: Creating directory
sk: Vytváram priečinok

en: Creating directory "%s"
sk: Vytváram priečinok "%s"

[ctx: ulng.rsoperdeleting]
en: Deleting
sk: Vymazávanie

en: Deleting in "%s"
sk: Mazanie v "%s"

en: Deleting "%s"
sk: Mazanie "%s"

en: Executing
sk: Vykonávam

en: Executing "%s"
sk: Vykonávam "%s"

en: Extracting
sk: Rozbaľujem

en: Extracting from "%s" to "%s"
sk: Rozbaľujem z "%s" do "%s"

en: Finished
sk: Ukončené

en: Listing
sk: Výpis

en: Listing "%s"
sk: Výpis "%s"

en: Moving
sk: Presúvam

en: Moving from "%s" to "%s"
sk: Presúvam z "%s" do "%s"

en: Moving "%s" to "%s"
sk: Presúvam "%s" na "%s"

en: Not started
sk: Nespustené

en: Packing
sk: Komprimuje sa

en: Packing from "%s" to "%s"
sk: Komprimuje sa z "%s" do "%s"

en: Packing "%s" to "%s"
sk: Komprimuje sa "%s" do "%s"

en: Paused
sk: Pozastavené

en: Pausing
sk: Pozastavuje sa

en: Running
sk: Beží

en: Setting property
sk: Nastavuje sa vlastníctvo

en: Setting property in "%s"
sk: Nastavuje sa vlastníctvo v "%s"

en: Setting property of "%s"
sk: Nastavuje sa vlastníctvo "%s"

en: Splitting
sk: Delím

en: Splitting "%s" to "%s"
sk: Delím  "%s" na "%s"

en: Starting
sk: Spúšťam

en: Stopped
sk: Zastavené

en: Stopping
sk: Zastavujem

en: Testing
sk: Testovanie

en: Testing in "%s"
sk: Testovanie v "%s"

en: Testing "%s"
sk: Testovanie "%s"

en: Verifying checksum
sk: Overovanie kontrolného súčtu

en: Verifying checksum in "%s"
sk: Overovanie kontrolného súčtu v "%s"

en: Verifying checksum of "%s"
sk: Overovanie kontrolného súčtu "%s"

en: Waiting for access to file source
sk: Čaká sa na prístup k zdroju súbora

en: Waiting for user response
sk: Čaká sa na reakciu používateľa

en: Wiping
sk: Bezpečné mazanie

en: Wiping in "%s"
sk: Bezpečné mazanie v "%s"

en: Wiping "%s"
sk: Bezpečné mazanie  "%s"

en: Working
sk: Pracuje sa

en: Add at &beginning;Add at the end;Smart add
sk: Pridať na začiatku;Pridať na konci;Inteligentné pridanie

en: Adding new tooltip file type
sk: Pridanie nového typu súboru pomoci

en: To change current editing archive configuration, either APPLY or DELETE current editing one
sk: Ak chcete zmeniť aktuálnu konfiguráciu archívu na úpravu, použite možnosť VYKONAŤ alebo VYMAZAŤ aktuálne upravovaného

en: Mode dependent, additional command
sk: Závisí od režimu, dodatočný príkaz

en: Add if it is non-empty
sk: Pridať ak nie je prázdne

en: Archive File (long name)
sk: Súbor archívu (dlhý názov)

en: Select archiver executable
sk: Vybrať spustiteľný súbor archivátora

en: Archive file (short name)
sk: Súbor archívu (krátky názov)

en: Change Archiver Listing Encoding
sk: Zmeniť kódovanie zoznamu archivátorov

[ctx: ulng.rsoptarchiverconfirmdelete]
en: Are you sure you want to delete: "%s"?
sk: Naozaj chcete vymazať: "%s"?

en: Exported Archiver Configuration
sk: Exportované nastavenie archivátora

en: errorlevel
sk: úroveň chyby

en: Export archiver configuration
sk: Exportovať nastavenie archivátora

[ctx: ulng.rsoptarchiverexportdone]
en: Exportation of %d elements to file "%s" completed.
sk: Exportovanie %d prvkov zo súboru "%s" bolo dokončené.

[ctx: ulng.rsoptarchiverexportprompt]
en: Select the one(s) you want to export
sk: Vyberte ten (tie), ktoré chcete exportovať

en: Filelist (long names)
sk: Zoznam súborov (dlhé názvy)

en: Filelist (short names)
sk: Zoznam súborov (krátke názvy)

en: Import archiver configuration
sk: Importovať nastavenie archivátora

[ctx: ulng.rsoptarchiverimportdone]
en: Importation of %d elements from file "%s" completed.
sk: Importovanie %d prvkov zo súboru "%s" bolo dokončené.

en: Select the file to import archiver configuration(s)
sk: Vyberte súbor na import konfigurácie archivátora

[ctx: ulng.rsoptarchiverimportprompt]
en: Select the one(s) you want to import
sk: Vyberte ten (tie), ktoré chcete importovať

en: Use name only, without path
sk: Použiť iba názov, bez cesty

en: Use path only, without name
sk: Použiť iba cestu, bez názvu

en: Archive Program (long name)
sk: Program archívu (dlhý názov)

en: Archive Program (short name)
sk: Program archívu (krátky názov)

en: Quote all names
sk: Citovať všetky názvy

en: Quote names with spaces
sk: Citovať názvy s medzerami

en: Single filename to process
sk: Názov jedného súboru na spracovanie

en: Target subdirecory
sk: Cieľový podpriečinok

en: Use ANSI encoding
sk: Použiť ANSI kódovanie

en: Use UTF8 encoding
sk: Použiť UTF8 kódovanie

en: Enter location and filename where to save archiver configuration
sk: Zadajte umiestnenie a názov súboru pre uloženie konfigurácie archivátora

en: Archive type name:
sk: Názov typu archívu:

en: Associate plugin "%s" with:
sk: Asociovať zásuvný modul "%s" s:

en: First;Last;
sk: Prvý;Posledný;

en: Classic, legacy order;Alphabetic order (but language still first)
sk: Klasické, staršie poradie;Abecedné poradie (ale jazyk stále na prvom mieste)

en: Full expand;Full collapse
sk: Plné rozbalenie;Plné zbalenie

en: Active frame panel on left, inactive on right (legacy);Left frame panel on left, right on right
sk: Aktívny panel okna vľavo, neaktívny vpravo (staršie);Ľavý panel okna vľavo, pravý vpravo

en: Enter extension
sk: Zadajte príponu

en: Add at beginning;Add at the end;Alphabetical sort
sk: Pridať na začiatok;Pridať na koniec;Abecedné zoradenie

en: separate window;minimized separate window;operations panel
sk: oddelenom okne;minimalizovanom oddelenom okne;panely operácií

en: float
sk: pohyblivý

en: Shortcut %s for cm_Delete will be registered, so it can be used to reverse this setting.
sk: Skratka %s pre cm_Delete bude zaregistrovaná, takže môže byť použitá na vrátenie tohto nastavenia.

en: Add hotkey for %s
sk: Pridať skratku pre %s

en: Add shortcut
sk: Pridať skratku

en: Cannot set shortcut
sk: Nemôžem zmeniť skratku

en: Change shortcut
sk: Zmeniť skratku

[ctx: ulng.rsopthotkeyscommand]
en: Command
sk: Príkaz

en: Shortcut %s for cm_Delete has a parameter that overrides this setting. Do you want to change this parameter to use the global setting?
sk: Skratka %s pre cm_Delete má parameter, ktorý prepíše toto nastavenie. Chceš tento parameter na použitie s globálnym nastavením?

en: Shortcut %s for cm_Delete needs to have a parameter changed to match shortcut %s. Do you want to change it?
sk: Skratka %s pre cm_Delete musí mať parameter zmenený, aby súhlasil so skratkou %s. Chceš ho zmeniť?

[ctx: ulng.rsopthotkeysdescription]
en: Description
sk: Popis

en: Edit hotkey for %s
sk: Zmeniť skratku pre %s

en: Fix parameter
sk: Opraviť parameter

[ctx: ulng.rsopthotkeyshotkey]
en: Hotkey
sk: Klávesa

[ctx: ulng.rsopthotkeyshotkeys]
en: Hotkeys
sk: Klávesové skratky

en: <none>
sk: <žiadne>

[ctx: ulng.rsopthotkeysparameters]
en: Parameters
sk: Parametre

en: Set shortcut to delete file
sk: Nastaviť skratku pre vymazanie súboru

en: For this setting to work with shortcut %s, shortcut %s must be assigned to cm_Delete but it is already assigned to %s. Do you want to change it?
sk: Aby toto nastavenie fungovalo so skratkou %s, musí byť skratka %s priradená k cm_Delete, ale už je priradená k %s. Chcete to zmeniť?

en: Shortcut %s for cm_Delete is a sequence shortcut for which a hotkey with reversed Shift cannot be assigned. This setting might not work.
sk: Skratka %s pre cm_Delete je postupnosť skratiek, pre ktorú klávesa so spätným Shiftom nemôže byť priradená. Toto nastavenie nemusí fungovať.

en: Shortcut in use
sk: Klávesa sa už používa

en: Shortcut %s is already used.
sk: Klávesová skratka %s sa už používa.

en: Change it to %s?
sk: Zmeniť na %s?

en: used for %s in %s
sk: použité pre %s v %s

en: used for this command but with different parameters
sk: použité pre tento príkaz, ale s inými parametrami

[ctx: ulng.rsoptionseditorarchivers]
en: Archivers
sk: Archivátory

[ctx: ulng.rsoptionseditorautorefresh]
en: Auto refresh
sk: Automatická obnova

[ctx: ulng.rsoptionseditorbehavior]
en: Behaviors
sk: Správanie

[ctx: ulng.rsoptionseditorbriefview]
en: Brief
sk: Jednoduché zobrazenie

[ctx: ulng.rsoptionseditorcolors]
en: Colors
sk: Farby

[ctx: ulng.rsoptionseditorcolumnsview]
en: Columns
sk: Stĺpce

[ctx: ulng.rsoptionseditorconfiguration]
en: Configuration
sk: Nastavenie

en: Custom columns
sk: Vlastné stĺpce

[ctx: ulng.rsoptionseditordirectoryhotlist]
en: Directory Hotlist
sk: Rýchle priečinky

en: Directory Hotlist Extra
sk: Pokročilé Rýchle priečinky

en: Drag & drop
sk: Ťahať & pustiť

en: Drives list button
sk: Tlačidlo zoznamu diskov

en: Favorite Tabs
sk: Obľúbené karty

en: File associations extra
sk: Pokročilé Asociácie súborov

[ctx: ulng.rsoptionseditorfileassoc]
en: File associations
sk: Asociácie súborov

[ctx: ulng.rsoptionseditorfilenewfiletypes]
en: New
sk: Nový

[ctx: ulng.rsoptionseditorfileoperations]
en: File operations
sk: Súborové operácie

[ctx: ulng.rsoptionseditorfilepanels]
en: File panels
sk: Panely súborov

[ctx: ulng.rsoptionseditorfilesearch]
en: File search
sk: Vyhľadávanie súborov

en: Files views
sk: Náhľad súborov

en: Files views extra
sk: Pokročilé zobrazenie súborov

[ctx: ulng.rsoptionseditorfiletypes]
en: File types
sk: Typy súborov

[ctx: ulng.rsoptionseditorfoldertabs]
en: Folder tabs
sk: Karty priečinkov

en: Folder tabs extra
sk: Pokročilé nastavenia pre Karty priečinkov

[ctx: ulng.rsoptionseditorfonts]
en: Fonts
sk: Písma

en: Highlighters
sk: Zvýrazňovače

[ctx: ulng.rsoptionseditorhotkeys]
en: Hot keys
sk: Klávesové skratky

[ctx: ulng.rsoptionseditoricons]
en: Icons
sk: Ikony

[ctx: ulng.rsoptionseditorignorelist]
en: Ignore list
sk: Zoznam ignorovaných

en: Keys
sk: Klávesy

[ctx: ulng.rsoptionseditorlanguage]
en: Language
sk: Jazyk

[ctx: ulng.rsoptionseditorlayout]
en: Layout
sk: Rozmiestnenie

[ctx: ulng.rsoptionseditorlog]
en: Log
sk: Záznam

[ctx: ulng.rsoptionseditormiscellaneous]
en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: Mouse
sk: Myš

[ctx: ulng.rsoptionseditormultirename]
en: Multi-Rename Tool
sk: Hromadné premenovanie

en: Options have changed in "%s"
    
    Do you want to save modifications?
sk: Nastavenia sa zmenili v "%s"
    
    Chcete uložiť zmeny?

[ctx: ulng.rsoptionseditorplugins]
en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

[ctx: ulng.rsoptionseditorquicksearch]
en: Quick search/filter
sk: Rýchle hľadanie/filter

[ctx: ulng.rsoptionseditorterminal]
en: Terminal
sk: Terminál

en: Toolbar
sk: Panel nástrojov

en: Toolbar Extra
sk: Pokročilý panel nástrojov

en: Toolbar Middle
sk: Stredný Panel nástrojov

[ctx: ulng.rsoptionseditortools]
en: Tools
sk: Nástroje

[ctx: ulng.rsoptionseditortooltips]
en: Tooltips
sk: Bublinová pomoc

[ctx: ulng.rsoptionseditortreeviewmenu]
en: Tree View Menu
sk: Ponuka stromového zobrazenia

en: Tree View Menu Colors
sk: Farby ponuky v stromovom zobrazení

en: None;Command Line;Quick Search;Quick Filter
sk: Žiadny;Príkaz;Rýchle hľadanie;Rýchly filter

en: Left button;Right button;
sk: Ľavé tlačidlo;Pravé tlačidlo;

en: at the top of the file list;after directories (if directories are sorted before files);at sorted position;at the bottom of the file list
sk: na vrch zoznamu súborov;Po priečinkoch (ak sú priečinky zoradené pred súbormi);Na vytriedenej pozícii;na spodku zoznamu súborov

en: Personalized float;Personalized byte;Personalized kilobyte;Personalized megabyte;Personalized gigabyte;Personalized terabyte
sk: Personalizovaný pohyblivý;Personalizovaný bajt;Personalizovaný kilobaj;Personalizovaný megabajt;Personalizovaný gigabajt;Personalizovaný terabajt

en: Plugin %s is already assigned for the following extensions:
sk: Zásuvný modul %s je už priradený nasledujúcim príponám:

en: D&isable
sk: Zakázať

[ctx: ulng.rsoptpluginenable]
en: E&nable
sk: Povoliť

[ctx: ulng.rsoptpluginsactive]
en: Active
sk: Aktívne

[ctx: ulng.rsoptpluginsdescription]
en: Description
sk: Popis

[ctx: ulng.rsoptpluginsfilename]
en: File name
sk: Názov súboru

en: By extension
sk: Podľa prípony

en: By Plugin
sk: Podľa modulu

[ctx: ulng.rsoptpluginsname]
en: Name
sk: Meno

en: Sorting WCX plugins is only possible when showing plugins by extension!
sk: Triedenie zásuvných modulov WCX je možné len pri zobrazovaní zásuvných modulov podľa prípon!

[ctx: ulng.rsoptpluginsregisteredfor]
en: Registered for
sk: Registrované pre

en: Select Lua library file
sk: Vyberte súbor knižnice Lua

en: Renaming tooltip file type
sk: Premenovanie typu súboru s pomocou

en: &Sensitive;&Insensitive
sk: &Brať do úvahy;&Nebrať do úvahy

en: &Files;Di&rectories;Files a&nd Directories
sk: Súbory;Priečinky;Súbory a Priečinky

en: &Hide filter panel when not focused;Keep saving setting modifications for next session
sk: Skryť filter panelu, keď nie je aktívny;Ponechať zmeny uloženia nastavení pre ďalšiu reláciu

en: not case sensitive;according to locale settings (aAbBcC);first upper then lower case (ABCabc)
sk: nerozlišovať veľkosť písmen;Podľa miestneho nastavenia (aAbBcC);Najprv veľké, potom malé písmená (ABCabc)

en: sort by name and show first;sort like files and show first;sort like files
sk: triediť podľa mena a zobraziť ako prvé;triediť ako súbory a zobraziť ako prvé;triediť ako súbory

en: Alphabetical, considering accents;Alphabetical with special characters sort;Natural sorting: alphabetical and numbers;Natural with special characters sort
sk: Abecedne, s ohľadom na diakritiku;Abecedne s radením špeciálnych znakov;Prirodzené triedenie: abecedne a číselne;Prirodzené s radením špeciálnych znakov

en: Top;Bottom;
sk: Hore;Dole;

en: S&eparator;Inte&rnal command;E&xternal command;Men&u
sk: Odd&eľovač;Vnúto&rný príkaz;E&xterný príkaz;Men&u

en: To change file type tooltip configuration, either APPLY or DELETE current editing one
sk: Ak chcete zmeniť konfiguráciu typu súboru pomoci, aktuálnu úpravu POUŽITE alebo VYMAŽTE

en: Tooltip file type name:
sk: Názov typu súboru pomoci:

en: "%s" already exists!
sk: "%s" už existuje!

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeconfirmdelete]
en: Are you sure you want to delete: "%s"?
sk: Naozaj chcete vymazať: "%s"?

en: Exported tooltip file type configuration
sk: Exportovaná konfigurácia typu súboru s pomocou

en: Export tooltip file type configuration
sk: Exportovať konfiguráciu typu súboru s pomocou

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeexportdone]
en: Exportation of %d elements to file "%s" completed.
sk: Exportovanie %d prvkov zo súboru "%s" bolo dokončené.

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeexportprompt]
en: Select the one(s) you want to export
sk: Vyberte ten (tie), ktoré chcete exportovať

en: Import tooltip file type configuration
sk: Importovať konfiguráciu typu súboru s pomocou

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeimportdone]
en: Importation of %d elements from file "%s" completed.
sk: Importovanie %d prvkov zo súboru "%s" bolo dokončené.

en: Select the file to import tooltip file type configuration(s)
sk: Vyberte súbor na import konfigurácie typu súboru s pomocou

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeimportprompt]
en: Select the one(s) you want to import
sk: Vyberte ten (tie), ktoré chcete importovať

en: Enter location and filename where to save tooltip file type configuration
sk: Zadajte umiestnenie a názov súboru pre uloženie konfigurácie súboru bublinkovej pomoci

en: Tooltip file type name
sk: Názov typu súboru s pomocou

en: DC legacy - Copy (x) filename.ext;Windows - filename (x).ext;Other - filename(x).ext
sk: DC staršia verzia - Kopírovať (x) nazovsuboru.ext;Windows - nazovsuboru (x).ext;Iné - nazovsuboru(x).ext

en: don't change position;use the same setting as for new files;to sorted position
sk: nemeniť pozíciu;použiť rovnaké nastavenia ako pre nové súbory;Na triedenú pozíciu

en: With complete absolute path;Path relative to %COMMANDER_PATH%;Relative to the following
sk: S úplnou absolútnou cestou;Cesta relatívna k %COMMANDER_PATH%;Relatívna k nasledujúcej

en: contains(case)
sk: obsahuje(rozlišovanie veľkosti písmen)

en: contains
sk: obsahuje

en: =(case)
sk: =(rozlišovanie veľkých a malých písmen)

en: Field "%s" not found!
sk: Pole "%s" nebolo nájdené!

en: !contains(case)
sk: !contains(rozlišovanie veľkých a malých písmen)

en: !contains
sk: !obsahuje

en: !=(case)
sk: !=(rozlišovanie veľkých a malých písmen)

en: Plugin "%s" not found!
sk: Zásuvný modul "%s" nebol nájdený!

[ctx: ulng.rspluginsearchunitnotfoundforfield]
en: Unit "%s" not found for field "%s" !
sk: Jednotka "%s" nebola nájdená pre pole "%s" !

en: Files: %d, folders: %d
sk: Súbory: %d, priečinky: %d

en: Can not change access rights for "%s"
sk: Nedajú sa zmeniť prístupové práva pre "%s"

en: Can not change owner for "%s"
sk: Nedá sa zmeniť vlastník pre "%s"

[ctx: ulng.rspropsfile]
en: File
sk: Súbor

[ctx: ulng.rspropsfolder]
en: Directory
sk: Priečinok

en: Named pipe
sk: Pomenovaná rúra

en: Special block device
sk: Špeciálne blokové zariadenie

en: Special character device
sk: Špeciálne znakové zariadenie

en: Symbolic link
sk: Zástupca

en: Unknown type
sk: Neznámy typ

en: Search result
sk: Výsledok hľadania

en: SEARCH
sk: Hľadanie

en: <unnamed template>
sk: <šablóna bez názvu>

en: A file search using DSX plugin is already in progress.
    We need that one to be completed before to launch a new one.
sk: Vyhľadávanie súborov pomocou zásuvného modulu DSX už prebieha.
    Pred spustením nového vyhľadávania musíme toto vyhľadávanie dokončiť.

en: A file search using WDX plugin is already in progress.
    We need that one to be completed before to launch a new one.
sk: Vyhľadávanie súborov pomocou zásuvného modulu WDX už prebieha.
    Pred spustením nového vyhľadávania musíme toto vyhľadávanie dokončiť.

en: Select a directory
sk: Vybrať priečinok

en: Newest;Oldest;Largest;Smallest;First in group;Last in group
sk: Najnovší;Najstarší;Najväčší;Najmenší;Prvý v skupine;Posledný v skupine

en: Select your window
sk: Vyberte svoje okno

en: &Show help for %s
sk: Ukáže &sa pomoc pre %s

[ctx: ulng.rssimplewordall]
en: All
sk: Všetko

[ctx: ulng.rssimplewordcategory]
en: Category
sk: Kategória

en: Column
sk: Stĺpec

[ctx: ulng.rssimplewordcommand]
en: Command
sk: Príkaz

en: Error
sk: Chyba

en: Failed!
sk: Zlyhalo!

en: False
sk: Nepravda

[ctx: ulng.rssimplewordfilename]
en: Filename
sk: Názov súboru

en: files
sk: súbory

en: Param
sk: Parameter

en: Result
sk: Výsledok

en: Success!
sk: Úspech!

en: True
sk: Pravda

en: Variable
sk: Premenná

en: WorkDir
sk: Pracovný priečinok

en: Bytes
sk: Bajtov

[ctx: ulng.rssizeunitgbytes]
en: Gigabytes
sk: Gigabajtov

[ctx: ulng.rssizeunitkbytes]
en: Kilobytes
sk: Kilobajtov

[ctx: ulng.rssizeunitmbytes]
en: Megabytes
sk: Megabajtov

en: Terabytes
sk: Terabajtov

en: Files: %d, Dirs: %d, Size: %s (%s bytes)
sk: Súborov: %d, Zložiek: %d, Veľkosť: %s (%s bajtov)

en: Unable to create target directory!
sk: Nedá sa vytvoriť cieľový priečinok!

en: Incorrect file size format!
sk: Nesprávný formát veľkosti súboru!

en: Unable to split the file!
sk: Nedá sa rozdeliť súbor!

en: The number of parts is more than 100! Continue?
sk: Počet častí je väčší ako 100! Pokračovať?

en: Automatic;1457664B - 3.5" High Density 1.44M;1213952B - 5.25" High Density 1.2M;730112B - 3.5" Double Density 720K;362496B - 5.25" Double Density 360K;98078KB - ZIP 100MB;650MB - CD 650MB;700MB - CD 700MB;4482MB - DVD+R
sk: Automatické;1457664B - 3.5" Vysoká hustota 1.44M;1213952B - 5.25" Vysoká hustota 1.2M;730112B - 3.5" Dvojitá hustota 720K;362496B - 5.25" Dvojitá hustota 360K;98078KB - ZIP 100MB;650MB - CD 650MB;700MB - CD 700MB;4482MB - DVD+R

en: Select directory:
sk: Zvoľte priečinok:

en: Just preview
sk: Iba náhľad

en: Others
sk: Iné

en: Side note
sk: Poznámka

en: Flat
sk: Ploché

en: Limited
sk: Obmedzené

en: Simple
sk: Jednoduché

en: Fabulous
sk: Vynimočný

en: Marvelous
sk: Zázračný

en: Tremendous
sk: Úžasný

en: Choose your directory from Dir History
sk: Vyberte váš priečinok z histórie priečinkov

en: Choose you Favorite Tabs:
sk: Vyberte vaše obľúbené karty:

en: Choose your command from Command Line History
sk: Vyberte svoj príkaz z Histórie príkazového riadku

en: Choose your action from Main Menu
sk: Vyberte svoju akciu z hlavnej ponuky

en: Choose your action from Maintool bar
sk: Vyberte si akciu z lišty Hlavných nástrojov

en: Choose your directory from Hot Directory:
sk: Vyberte váš priečinok z Rýchlych priečinkov:

en: Choose your directory from File View History
sk: Vyberte svoj priečinok z histórie zobrazenia súborov

en: Choose your file or your directory
sk: Vyberte váš súbor alebo váš priečinok

en: Error creating symlink.
sk: Chyba pri vytváraní zástupcu.

[ctx: ulng.rssyndefaulttext]
en: Default text
sk: Predvolený text

[ctx: ulng.rssynlangplaintext]
en: Plain text
sk: Čistý text

en: Do nothing;Close tab;Access Favorite Tabs;Tabs popup menu
sk: Nespraviť nič;Zavrieť kartu;Prístup k obľúbeným kartám;Vyskakovacia ponuka kariet

[ctx: ulng.rstimeunitday]
en: Day(s)
sk: Dní

en: Hour(s)
sk: Hodina(hodiny,hodín)

en: Minute(s)
sk: Minúta(ty,t)

en: Month(s)
sk: Mesiac(e,ov)

en: Second(s)
sk: Sekunda(sekundy,sekúnd)

en: Week(s)
sk: Týždeň(e,ov)

en: Year(s)
sk: Rok(y,ov)

en: Rename Favorite Tabs
sk: Premenovať obľúbené karty

en: Rename Favorite Tabs sub-menu
sk: Podponuka Premenovať obľúbené karty

[ctx: ulng.rstooldiffer]
en: Differ
sk: Porovnávač

en: Error opening differ
sk: Chyba otvorenia iných

en: Error opening editor
sk: Chyba otvorenia editora

en: Error opening terminal
sk: Chyba otvorenia terminálu

en: Error opening viewer
sk: Chyba otvorenia prehliadača

[ctx: ulng.rstoolterminal]
en: Terminal
sk: Terminál

en: System default;1 sec;2 sec;3 sec;5 sec;10 sec;30 sec;1 min;Never hide
sk: Predvolené systémom;1 sek;2 sek;3 sek;5 sek;10 sek;30 sek;1 min;Nikdy neskryť

en: Combine DC and system tooltip, DC first (legacy);Combine DC and system tooltip, system first;Show DC tooltip when possible and system when not;Show DC tooltip only;Show system tooltip only
sk: Kombinovať DC a systémovú pomoc, najprv DC (staršie);Kombinovať DC a systémovú pomoc, najprv systémovú;Zobraziť pomoc DC, keď je to možné, a systémovú, keď nie;Zobraziť len pomoc DC;Zobraziť len systémovú pomoc

[ctx: ulng.rstoolviewer]
en: Viewer
sk: Prehliadač

en: Please report this error to the bug tracker with a description of what you were doing and the following file:%sPress %s to continue or %s to abort the program.
sk: Prosím, založte do bug trackeru správu o tejto chybe s popisom, čo ste robili a s nasledujúcim súborom:%sStlačte %s pre pokračovanie alebo %s pre ukončenie programu.

en: Both panels, from active to inactive
sk: Oba panely, z aktívneho do neaktívneho

en: Both panels, from left to right
sk: Oba panely, zľava doprava

en: Path of panel
sk: Cesta panela

en: Enclose each name in brackets or what you want
sk: Každý názov uzavrite do zátvoriek alebo do toho, čo chcete

en: Just filename, no extension
sk: Iba názov súboru, bez prípony

en: Complete filename (path+filename)
sk: Úplný názov súboru (cesta+názov súboru)

en: Help with "%" variables
sk: Pomoc s premennými "%"

en: Will request request user to enter a parameter with a default suggested value
sk: Požiada používateľa o zadanie parametra s predvolenou navrhovanou hodnotou

en: Last directory of panel's path
sk: Posledný priečinok cesty k panelu

en: Last directory of file's path
sk: Posledný priečinok cesty k súboru

en: Left panel
sk: Ľavý panel

en: Temporary filename of list of filenames
sk: Dočasný názov súboru zoznamu názvov súborov

en: Temporary filename of list of complete filenames (path+filename)
sk: Dočasné pomenovanie zoznamu úplných názvov súborov (cesta+názov súboru)

en: Filenames in list in UTF-16 with BOM
sk: Názvy súborov v zozname v UTF-16 s BOM

en: Filenames in list in UTF-16 with BOM, inside double quotes
sk: Názvy súborov v zozname v UTF-16 s BOM, v dvojitých úvodzovkách

en: Filenames in list in UTF-8
sk: Názvy súborov v zozname v UTF-8

en: Filenames in list in UTF-8, inside double quotes
sk: Názvy súborov v zozname v UTF-8, v dvojitých úvodzovkách

en: Temporary filename of list of filenames with relative path
sk: Dočasné pomenovanie zoznamu názvov súborov s relatívnou cestou

en: Only file extension
sk: Iba príponu súboru

en: Only filename
sk: Iba názov súboru

en: Other example of what's possible
sk: Ďalší príklad toho, čo je možné

en: Path, without ending delimiter
sk: Cesta bez koncového oddeľovača

en: From here to the end of the line, the percent-variable indicator is the "#" sign
sk: Odtiaľto až po koniec riadku je ukazovateľ percentuálnej premennej znak "#"

en: Return the percent sign
sk: Vráti znak percenta

en: From here to the end of the line, the percent-variable indicator is back the "%" sign
sk: Odtiaľto až po koniec riadku je ukazovateľ percentuálnej premennej znovu znakom "%"

en: Prepend each name with "-a " or what you want
sk: Pred každý názov pridať "-a " alebo čo chcete

en: %[Prompt user for param;Default value proposed]
sk: %[Vyzvať používateľa na zadanie parametra;Navrhnutá predvolená hodnota]

en: Filename with relative path
sk: Názov súboru s relatívnou cestou

en: Right panel
sk: Pravý panel

en: Full path of second selected file in right panel
sk: Úplná cesta k druhému vybranému súboru v pravom paneli

en: Show command prior execute
sk: Zobraziť príkaz pred vykonaním

en: %[Simple message]
sk: %[Jednoduchá správa]

en: Will show a simple message
sk: Zobrazí jednoduchú správu

en: Active panel (source)
sk: Aktívny panel (zdroj)

en: Inactive panel (target)
sk: Neaktívny panel (cieľ)

en: Filenames will be quoted from here (default)
sk: Názvy súborov sa budú odtiaľto citovať (predvolené)

en: Command will be done in terminal, remaining opened at the end
sk: Príkaz sa vykoná v termináli, ktorý zostane otvorený po ukončení

en: Paths will have ending delimiter
sk: Cesty budú mať koncový oddeľovač

en: Filenames will not be quoted from here
sk: Názvy súborov sa nebudú odtiaľto citovať

en: Command will be done in terminal, closed at the end
sk: Príkaz sa vykoná v termináli, na konci sa zavrie

en: Paths will not have ending delimiter (default)
sk: Cesty nebudú mať koncové oddeľovače (predvolené)

[ctx: ulng.rsvfsnetwork]
en: Network
sk: Sieť

en: Recycle Bin
sk: Kôš

en: Internal Viewer of Double Commander.
sk: Interný prehliadač Double Commandera.

en: Bad Quality
sk: Zlá kvalita

[ctx: ulng.rsviewencoding]
en: Encoding
sk: Kódovanie

en: Image Type
sk: Typ obrázku

[ctx: ulng.rsviewnewsize]
en: New Size
sk: Nová veľkosť

en: %s not found!
sk: %s nebol nájdený!

en: Pen;Rect;Ellipse
sk: Pero;Obdĺžnik;Elipsa

en: with external viewer
sk: s externým prehliadačom

en: with internal viewer
sk: s interným prehliadačom

en: Number of replacement: %d
sk: Počet nahradení: %d

en: No replacement took place.
sk: Žiadne nahradenie nebolo vykonané.

en: No setup named "%s"
sk: Žiadne nastavenie s názvom "%s"
