Double Commander 1.1.0 alpha - en to sr translation catalogue (3016 entries)

en: Comparing... %d%% (ESC to cancel)
sr: Упоређујем... %d%% (ЕСЦ за отказивање)

en: Left: Delete %d file(s)
sr: Лево: обриши %d датотеку(е)

en: Right: Delete %d file(s)
sr: Десно: обриши %d датотеку(е)

en: Files found: %d  (Identical: %d, Different: %d, Unique left: %d, Unique right: %d)
sr: Пронађено је датотека: %d (истоветних: %d, различитих: %d, јединствених лево: %d, јединствених десно: %d)

en: Left to Right: Copy %d files, total size: %s (%s)
sr: Са лева на десно: Умножи %d датотека, укупне величине: %s (%s)

en: Right to Left: Copy %d files, total size: %s (%s)
sr: Са десна на лево: Умножи %d датотека, укупне величине: %s (%s)

en: Choose template...
sr: Изаберите образац...

en: C&heck free space
sr: П&ровери слободан простор

en: Cop&y attributes
sr: Умножи& својства

en: Copy o&wnership
sr: Умножи в&ласништво

en: Copy &permissions
sr: Умножи &овлашћења

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cbcopytime.caption]
en: Copy d&ate/time
sr: Умножи в&реме и датум

en: Correct lin&ks
sr: Исправи в&езе

[ctx: TFILESYSTEMCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.CBDROPREADONLYFLAG.CAPTION]
en: Drop readonly fla&g
sr: Поништи особину само за &читање

en: E&xclude empty directories
sr: И&зузми празне фасцикле

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cbfollowlinks.caption]
en: Fo&llow links
sr: С&леди везе

en: &Reserve space
sr: &Чувај слободан простор

en: Copy on write
sr: Умножи при писању

en: &Verify
sr: &Провери

en: What to do when cannot set file time, attributes, etc.
sr: Шта чинити када се не могу подесити време, својства, итд.

en: Use file template
sr: Користи образац датотеке

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.lbldirectoryexists.caption]
en: When dir&ectory exists
sr: Када &фасцикла постоји

[ctx: TFILESYSTEMCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When &file exists
sr: Када &датотека постоји

en: When ca&nnot set property
sr: Када се не& могу поставити особине

en: <no template>
sr: <нема обрасца>

[ctx: TFRMABOUT.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
sr: &Затвори

en: Copy to clipboard
sr: Умножи у оставу исечака

[ctx: TFRMABOUT.CAPTION]
en: About
sr: О програму

[ctx: tfrmabout.lblbuild.caption]
en: Build
sr: Изграђен

[ctx: tfrmabout.lblcommit.caption]
en: Commit
sr: Отпреми

[ctx: tfrmabout.lblfreepascalver.caption]
en: Free Pascal
sr: Слободни Паскал

en: Home Page:
sr: Почетна страница:

[ctx: tfrmabout.lbllazarusver.caption]
en: Lazarus
sr: Лазарус

[ctx: TFRMABOUT.LBLREVISION.CAPTION]
en: Revision
sr: Преправка

[ctx: TFRMABOUT.LBLTITLE.CAPTION]
en: Double Commander
sr: Двоструки наредник

[ctx: tfrmabout.lblversion.caption]
en: Version
sr: Издање

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sr: &Откажи

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
sr: &У реду

en: &Reset
sr: &Поништи

en: Choose attributes
sr: Изаберите својства

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBARCHIVE.CAPTION]
en: &Archive
sr: &Остава

en: Co&mpressed
sr: Са&жмано

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBDIRECTORY.CAPTION]
en: &Directory
sr: &Фасцикла

en: &Encrypted
sr: &Шифровано

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBHIDDEN.CAPTION]
en: &Hidden
sr: &Скривено

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBREADONLY.CAPTION]
en: Read o&nly
sr: Само за &читање

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBSGID.CAPTION]
en: SGID
sr: СГИД

en: S&parse
sr: П&роређено

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBSTICKY.CAPTION]
en: Sticky
sr: Лепљиво

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBSUID.CAPTION]
en: SUID
sr: СУИД

en: &Symlink
sr: &Симболичка веза

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBSYSTEM.CAPTION]
en: S&ystem
sr: С&истем

en: &Temporary
sr: &Привремено

en: NTFS attributes
sr: Својства НТФС

en: General attributes
sr: Општа својства

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
sr: Бита:

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
sr: Удружење

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
sr: Остало

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
sr: Власник

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
sr: Изврши

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
sr: Читај

en: As te&xt:
sr: Као т&екст:

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
sr: Пиши

en: Benchmark
sr: Опити

en: Benchmark data size: %d MB
sr: Величина података опита: %d MB

en: Hash
sr: Збир

en: Time (ms)
sr: Време (ms)

en: Speed (MB/s)
sr: Брзина (MB/s)

[ctx: TFRMCHECKSUMCALC.CAPTION]
en: Calculate checksum...
sr: Израчунај збирну проверу...

en: Open checksum file after job is completed
sr: Отвори датотеку збирне провере након завршетка задатка

en: C&reate separate checksum file for each file
sr: &Образуј посебну датотеку збирне провере за сваку датотеку

en: &Save checksum file(s) to:
sr: &Сачувај збирну(е) проверу(е) у:

[ctx: TFRMCHECKSUMVERIFY.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
sr: &Затвори

[ctx: TFRMCHECKSUMVERIFY.CAPTION]
en: Verify checksum...
sr: Потврди исправност збирне провере...

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNADD.CAPTION]
en: A&dd
sr: Д&одај

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sr: &Откажи

en: C&onnect
sr: По&вежи се

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNDELETE.CAPTION]
en: &Delete
sr: &Избриши

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNEDIT.CAPTION]
en: &Edit
sr: &Уреди

en: Connection manager
sr: Управник веза

en: Connect to:
sr: Повежи се на:

en: A&dd To Queue
sr: &Додај у заказано

[ctx: TFRMCOPYDLG.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sr: &Откажи

en: O&ptions
sr: &Могућности

en: Sa&ve these options as default
sr: Сачувај ове могућности као подразумеване

[ctx: TFRMCOPYDLG.CAPTION]
en: Copy file(s)
sr: Умножи датотеку(е)

[ctx: tfrmcopydlg.mnunewqueue.caption]
en: New queue
sr: Ново заказивање

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue1.caption]
en: Queue 1
sr: Заказано 1

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue2.caption]
en: Queue 2
sr: Заказано 2

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue3.caption]
en: Queue 3
sr: Заказано 3

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue4.caption]
en: Queue 4
sr: Заказано 4

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue5.caption]
en: Queue 5
sr: Заказано 5

en: Save Description
sr: Сачувај опис

[ctx: TFRMDESCREDIT.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sr: &Откажи

[ctx: TFRMDESCREDIT.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
sr: &У реду

en: File/folder comment
sr: Напомена датотеке/фасцикле

en: E&dit comment for:
sr: Уреди& напомену за:

[ctx: TFRMDESCREDIT.LBLENCODING.CAPTION]
en: &Encoding:
sr: &Шифровање:

[ctx: TFRMDIFFER.ACTABOUT.CAPTION]
en: About
sr: О програму

en: Auto Compare
sr: Самостално упоређивање

[ctx: tfrmdiffer.actbinarycompare.caption]
en: Binary Mode
sr: Бинарно

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCANCELCOMPARE.CAPTION]
en: Cancel
sr: Откажи

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCANCELCOMPARE.HINT]
en: Cancel
sr: Откажи

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYLEFTTORIGHT.CAPTION]
en: Copy Block Right
sr: Умножи скуп десно

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYLEFTTORIGHT.HINT]
en: Copy Block Right
sr: Умножи скуп десно

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYRIGHTTOLEFT.CAPTION]
en: Copy Block Left
sr: Умножи скуп лево

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYRIGHTTOLEFT.HINT]
en: Copy Block Left
sr: Умножи скуп лево

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITCOPY.CAPTION]
en: Copy
sr: Умножи

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITCUT.CAPTION]
en: Cut
sr: Исеци

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITDELETE.CAPTION]
en: Delete
sr: Избриши

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITPASTE.CAPTION]
en: Paste
sr: Налепи

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITREDO.CAPTION]
en: Redo
sr: Понови

[ctx: tfrmdiffer.acteditredo.hint]
en: Redo
sr: Понови

en: Select &All
sr: Означи &све

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITUNDO.CAPTION]
en: Undo
sr: Поништи

[ctx: tfrmdiffer.acteditundo.hint]
en: Undo
sr: Поништи

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEXIT.CAPTION]
en: E&xit
sr: &Излаз

[ctx: tfrmdiffer.actfind.caption]
en: &Find
sr: Пронађи&

[ctx: tfrmdiffer.actfind.hint]
en: Find
sr: Пронађи

[ctx: tfrmdiffer.actfindnext.caption]
en: Find next
sr: Нађи следеће

[ctx: tfrmdiffer.actfindnext.hint]
en: Find next
sr: Нађи следеће

[ctx: tfrmdiffer.actfindprev.caption]
en: Find previous
sr: Нађи претходно

[ctx: tfrmdiffer.actfindprev.hint]
en: Find previous
sr: Нађи претходно

[ctx: tfrmdiffer.actfindreplace.caption]
en: &Replace
sr: &Замени

[ctx: tfrmdiffer.actfindreplace.hint]
en: Replace
sr: Замени

[ctx: TFRMDIFFER.ACTFIRSTDIFFERENCE.CAPTION]
en: First Difference
sr: Прва разлика

[ctx: TFRMDIFFER.ACTFIRSTDIFFERENCE.HINT]
en: First Difference
sr: Прва разлика

[ctx: tfrmdiffer.actgotoline.caption]
en: Goto Line...
sr: Иди на линију...

[ctx: tfrmdiffer.actgotoline.hint]
en: Goto Line
sr: Иди на линију

en: Ignore Case
sr: Занемари величину слова

en: Ignore Blanks
sr: Занемари празнине

en: Keep Scrolling
sr: Настави клизање

[ctx: TFRMDIFFER.ACTLASTDIFFERENCE.CAPTION]
en: Last Difference
sr: Последња разлика

[ctx: TFRMDIFFER.ACTLASTDIFFERENCE.HINT]
en: Last Difference
sr: Последња разлика

en: Line Differences
sr: Разлика линија

[ctx: TFRMDIFFER.ACTNEXTDIFFERENCE.CAPTION]
en: Next Difference
sr: Следећа разлика

[ctx: TFRMDIFFER.ACTNEXTDIFFERENCE.HINT]
en: Next Difference
sr: Следећа разлика

en: Open Left...
sr: Отвори лево...

en: Open Right...
sr: Отвори десно...

en: Paint Background
sr: Обоји позадину

[ctx: TFRMDIFFER.ACTPREVDIFFERENCE.CAPTION]
en: Previous Difference
sr: Претходна разлика

[ctx: TFRMDIFFER.ACTPREVDIFFERENCE.HINT]
en: Previous Difference
sr: Претходна разлика

[ctx: TFRMDIFFER.ACTRELOAD.CAPTION]
en: &Reload
sr: &Учитај поново

[ctx: TFRMDIFFER.ACTRELOAD.HINT]
en: Reload
sr: Поново учитај

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVE.CAPTION]
en: Save
sr: Сачувај

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVE.HINT]
en: Save
sr: Сачувај

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVEAS.CAPTION]
en: Save as...
sr: Сачувај као...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVEAS.HINT]
en: Save as...
sr: Сачувај као...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFT.CAPTION]
en: Save Left
sr: Сачувај лево

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFT.HINT]
en: Save Left
sr: Сачувај лево

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFTAS.CAPTION]
en: Save Left As...
sr: Сачувај лево као...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFTAS.HINT]
en: Save Left As...
sr: Сачувај лево као...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHT.CAPTION]
en: Save Right
sr: Сачувај десно

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHT.HINT]
en: Save Right
sr: Сачувај десно

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHTAS.CAPTION]
en: Save Right As...
sr: Сачувај десно као...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHTAS.HINT]
en: Save Right As...
sr: Сачувај десно као...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSTARTCOMPARE.CAPTION]
en: Compare
sr: Упореди

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSTARTCOMPARE.HINT]
en: Compare
sr: Упореди

[ctx: TFRMDIFFER.BTNLEFTENCODING.HINT]
en: Encoding
sr: Шифровање

[ctx: TFRMDIFFER.BTNRIGHTENCODING.HINT]
en: Encoding
sr: Шифровање

[ctx: TFRMDIFFER.CAPTION]
en: Compare files
sr: Упореди датотеке

en: &Left
sr: &Лево

en: &Right
sr: &Десно

en: &Actions
sr: &Радње

[ctx: TFRMDIFFER.MNUEDIT.CAPTION]
en: &Edit
sr: &Уреди

[ctx: TFRMDIFFER.MNUENCODING.CAPTION]
en: En&coding
sr: Ши&фровање

[ctx: TFRMDIFFER.MNUFILE.CAPTION]
en: &File
sr: &Датотека

[ctx: TFRMDIFFER.MNUOPTIONS.CAPTION]
en: &Options
sr: &Могућности

en: Add new shortcut to sequence
sr: Додај нову пречицу низу

[ctx: TFRMEDITHOTKEY.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sr: &Одустани

[ctx: TFRMEDITHOTKEY.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
sr: &У реду

en: Remove last shortcut from sequence
sr: Уклони последњу пречицу из низа

en: Select shortcut from list of remaining free available keys
sr: Одреди пречицу из списка преосталих доступних дугмади

[ctx: TFRMEDITHOTKEY.CGHKCONTROLS.CAPTION]
en: Only for these controls
sr: Само за следећа поклапања

en: &Parameters (each in a separate line):
sr: &Одреднице (свака у посебној линији):

en: Shortcuts:
sr: Пречице:

[ctx: TFRMEDITOR.ACTABOUT.CAPTION]
en: About
sr: О програму

[ctx: TFRMEDITOR.ACTABOUT.HINT]
en: About
sr: О радњи

en: &Configuration
sr: &Поставке

[ctx: TFRMEDITOR.ACTCONFHIGH.HINT]
en: Configuration
sr: Поставке

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCOPY.CAPTION]
en: Copy
sr: Умножи

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCOPY.HINT]
en: Copy
sr: Умножи

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCUT.CAPTION]
en: Cut
sr: Исеци

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCUT.HINT]
en: Cut
sr: Исеци

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITDELETE.CAPTION]
en: Delete
sr: Обриши

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITDELETE.HINT]
en: Delete
sr: Обриши

[ctx: tfrmeditor.acteditfind.caption]
en: &Find
sr: &Пронађи

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITFIND.HINT]
en: Find
sr: Пронађи

[ctx: tfrmeditor.acteditfindnext.caption]
en: Find next
sr: Нађи следеће

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITFINDNEXT.HINT]
en: Find next
sr: Нађи следеће

[ctx: tfrmeditor.acteditfindprevious.caption]
en: Find previous
sr: Нађи претходно

[ctx: tfrmeditor.acteditgotoline.caption]
en: Goto Line...
sr: Иди на линију...

[ctx: tfrmeditor.acteditlineendcr.caption]
en: Mac (CR)
sr: Мек (ЦР)

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITLINEENDCR.HINT]
en: Mac (CR)
sr: Мек (ЦР)

[ctx: tfrmeditor.acteditlineendcrlf.caption]
en: Windows (CRLF)
sr: Вундоуз (ЦРЛФ)

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITLINEENDCRLF.HINT]
en: Windows (CRLF)
sr: Вундоуз (ЦРЛФ)

[ctx: tfrmeditor.acteditlineendlf.caption]
en: Unix (LF)
sr: Уникс (ЛФ)

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITLINEENDLF.HINT]
en: Unix (LF)
sr: Уникс (ЛФ)

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITPASTE.CAPTION]
en: Paste
sr: Прилепи

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITPASTE.HINT]
en: Paste
sr: Прилепи

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITREDO.CAPTION]
en: Redo
sr: Понови

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITREDO.HINT]
en: Redo
sr: Понови

[ctx: tfrmeditor.acteditrplc.caption]
en: &Replace
sr: &Замени

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITRPLC.HINT]
en: Replace
sr: Замени

en: Select&All
sr: Означи &све

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITSELECTALL.HINT]
en: Select All
sr: Означи све

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITUNDO.CAPTION]
en: Undo
sr: Опозови

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITUNDO.HINT]
en: Undo
sr: Опозови

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILECLOSE.CAPTION]
en: &Close
sr: &Затвори

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILECLOSE.HINT]
en: Close
sr: Затвори

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILEEXIT.CAPTION]
en: E&xit
sr: &Изађи

[ctx: tfrmeditor.actfileexit.hint]
en: Exit
sr: Напусти

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILENEW.CAPTION]
en: &New
sr: &Ново

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILENEW.HINT]
en: New
sr: Ново

en: &Open
sr: &Отвори

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILEOPEN.HINT]
en: Open
sr: Отвори

[ctx: tfrmeditor.actfilereload.caption]
en: Reload
sr: Учитај поново

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILESAVE.CAPTION]
en: &Save
sr: &Сачувај

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILESAVE.HINT]
en: Save
sr: Сачувај

en: Save &As...
sr: Сачувај &као...

en: Save As
sr: Сачувај као

[ctx: TFRMEDITOR.CAPTION]
en: Editor
sr: Уређивач

[ctx: TFRMEDITOR.HELP1.CAPTION]
en: &Help
sr: По&моћ

[ctx: TFRMEDITOR.MIEDIT.CAPTION]
en: &Edit
sr: &Уреди

[ctx: TFRMEDITOR.MIENCODING.CAPTION]
en: En&coding
sr: Ши&фровање

en: Open as
sr: Отвори као

[ctx: tfrmeditor.miencodingout.caption]
en: Save as
sr: Сачувај као

[ctx: TFRMEDITOR.MIFILE.CAPTION]
en: &File
sr: &Датотека

en: Syntax highlight
sr: Истицање синтаксе

en: End Of Line
sr: Завршетак линије

[ctx: tfrmeditsearchreplace.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
sr: &Откажи

[ctx: tfrmeditsearchreplace.buttonpanel.okbutton.caption]
en: &OK
sr: &У реду

en: &Multiline pattern
sr: &Вишелинијски образац

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHCASESENSITIVE.CAPTION]
en: C&ase sensitivity
sr: О&сетљиво на величину слова

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHFROMCURSOR.CAPTION]
en: S&earch from caret
sr: &Тражи од показивача

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHREGEXP.CAPTION]
en: &Regular expressions
sr: &Регуларни изрази

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHSELECTEDONLY.CAPTION]
en: Selected &text only
sr: Само означено писмо&

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHWHOLEWORDS.CAPTION]
en: &Whole words only
sr: &Само целе речи

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.GBSEARCHOPTIONS.CAPTION]
en: Option
sr: &Могућности

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.LBLREPLACEWITH.CAPTION]
en: &Replace with:
sr: &Замени са:

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.LBLSEARCHFOR.CAPTION]
en: &Search for:
sr: &Тражи:

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.RGSEARCHDIRECTION.CAPTION]
en: Direction
sr: Смер

en: Do this for &all current objects
sr: Учини то свим тренутним предметима

[ctx: TFRMEXTRACTDLG.CAPTION]
en: Unpack files
sr: Распакуј датотеке

en: &Unpack path names if stored with files
sr: &Распакуј имена путање ако су сачувана у датотекама

en: Unpack each archive to a &separate subdir (name of the archive)
sr: Распакуј сваку од архива у &посебну подфасциклу (по именима архива)

en: O&verwrite existing files
sr: П&репиши постојеће датотеке

en: To the &directory:
sr: У &фасциклу:

en: &Extract files matching file mask:
sr: &Извуци датотеке на основу поклапања:

en: &Password for encrypted files:
sr: &Лозинка за шифроване датотеке:

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
sr: &Затвори

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.CAPTION]
en: Wait...
sr: Сачекајте...

en: File name:
sr: Име датотеке:

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.LBLFROMPATH.CAPTION]
en: From:
sr: Из:

en: Click on Close when the temporary file can be deleted!
sr: Кликните на затвори ако се привремена датотека не може избрисати!

[ctx: TFRMFILEOP.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sr: Откажи

en: &To panel
sr: &На површ

en: &View all
sr: &Прегледај све

en: Current operation:
sr: &Тренутна радња:

[ctx: TFRMFILEOP.LBLFROM.CAPTION]
en: From:
sr: Из:

en: To:
sr: Ка:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.CAPTION]
en: Properties
sr: Својства

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.CBSGID.CAPTION]
en: SGID
sr: СГИД

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.CBSTICKY.CAPTION]
en: Sticky
sr: Лепљиво

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.CBSUID.CAPTION]
en: SUID
sr: СУИД

en: Allow &executing file as program
sr: Дозволи &извршавање датотеке као програма

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.DIVIDERBEVEL3.CAPTION]
en: Owner
sr: Власник

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
sr: Бита:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
sr: Удружење

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
sr: Друго

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
sr: Власник

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRTEXTSTR.CAPTION]
en: Text:
sr: Писмо:

en: Contains:
sr: Садржи:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
sr: Изврши

en: Execute:
sr: Изврши:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLFILE.CAPTION]
en: File name
sr: Име датотеке

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLFILESTR.CAPTION]
en: File name
sr: Име датотеке

[ctx: tfrmfileproperties.lblfolderstr.caption]
en: Path:
sr: Путања:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLGROUPSTR.CAPTION]
en: &Group
sr: &Удружење

[ctx: tfrmfileproperties.lbllastaccessstr.caption]
en: Accessed:
sr: Последњи приступ:

[ctx: tfrmfileproperties.lbllastmodifstr.caption]
en: Modified:
sr: Последња измена:

en: Status changed:
sr: Последња измена стања:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLOCTAL.CAPTION]
en: Octal:
sr: Октално:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLOWNERSTR.CAPTION]
en: O&wner
sr: Власник&

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
sr: Читање

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLSIZESTR.CAPTION]
en: Size:
sr: Величина:

en: Symlink to:
sr: Веза ка:

en: Type:
sr: Врста:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
sr: Писање

[ctx: tfrmfileproperties.sgplugins.columns[0].title.caption]
en: Name
sr: Име

[ctx: tfrmfileproperties.sgplugins.columns[1].title.caption]
en: Value
sr: Вредност

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.TSATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
sr: Својства

[ctx: tfrmfileproperties.tsplugins.caption]
en: Plugins
sr: Прикљуци

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.TSPROPERTIES.CAPTION]
en: Properties
sr: Својства

[ctx: tfrmfileunlock.btnclose.caption]
en: Close
sr: Затвори

en: Terminate
sr: Окончај

[ctx: tfrmfileunlock.btnunlock.caption]
en: Unlock
sr: Откључај

en: Unlock All
sr: Откључај све

[ctx: tfrmfileunlock.caption]
en: Unlock
sr: Откључај

en: File Handle
sr: Руковање датотеком

en: Process ID
sr: ЛБ процеса

en: Executable Path
sr: Путања извршне датотеке

[ctx: tfrmfinddlg.actcancel.caption]
en: C&ancel
sr: &Откажи

en: Cancel search and close window
sr: &Затвори

[ctx: tfrmfinddlg.actclose.caption]
en: &Close
sr: Затвори

[ctx: tfrmfinddlg.actconfigfilesearchhotkeys.caption]
en: Configuration of hot keys
sr: Поставке пречица

[ctx: tfrmfinddlg.actedit.caption]
en: &Edit
sr: Уреди&

en: Feed to &listbox
sr: Довод &списку

en: Cancel search, close and free from memory
sr: Откажи претрагу, затвори и ослободи из памети

en: For all other "Find files", cancel, close and free from memory
sr: За све остале „пронађи датотеке“, откажи, затвори и ослободи из памети

en: &Go to file
sr: &Иди на датотеку

[ctx: tfrmfinddlg.actintellifocus.caption]
en: Find Data
sr: Пронађи податке

en: &Last search
sr: &Последња претрага

en: &New search
sr: &Нова претрага

en: New search (clear filters)
sr: Нова претрага (очисти услове)

en: Go to page "Advanced"
sr: Иди на страницу „Напредно“

en: Go to page "Load/Save"
sr: Иди на страницу „Учитај/Сачувај“

en: Switch to Nex&t Page
sr: Пређи на следећу страницу

en: Go to page "Plugins"
sr: Иди на страницу „Прикључци“

en: Switch to &Previous Page
sr: Пређи на &Претходну страницу

en: Go to page "Results"
sr: Иди на страницу „Налази“

en: Go to page "Standard"
sr: Иди на страницу „Уобичајено“

[ctx: tfrmfinddlg.actstart.caption]
en: &Start
sr: &Почетак

[ctx: tfrmfinddlg.actview.caption]
en: &View
sr: &Преглед

[ctx: tfrmfinddlg.btnaddattribute.caption]
en: &Add
sr: Додај&

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNATTRSHELP.CAPTION]
en: &Help
sr: &Помоћ

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNSAVETEMPLATE.CAPTION]
en: &Save
sr: &Сачувај

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNSEARCHDELETE.CAPTION]
en: &Delete
sr: &Избриши

en: L&oad
sr: У&читај

en: S&ave
sr: Сачувај&

en: Sa&ve with "Start in directory"
sr: Сачувај као „Почетак у фасцикли“

en: If saved then "Start in directory" will be restored when loading template. Use it if you want to fix searching to a certain directory
sr: Ако се сачува, „Почетак у фасцикли“ ће бити повраћен приликом учитавања обрасца. Употребите то ако желите да примените претрагу на одређену фасциклу

en: Use template
sr: Користи образац

[ctx: TFRMFINDDLG.CAPTION]
en: Find files
sr: Пронађи датотеке

en: Case sens&itive
sr: О&сетљиво на величину слова

en: &Date from:
sr: Од &датума:

en: Dat&e to:
sr: До &датума:

en: S&ize from:
sr: Од &величине:

en: Si&ze to:
sr: До &величине:

en: Search in &archives
sr: Тражи у &складиштима

[ctx: TFRMFINDDLG.CBFINDTEXT.CAPTION]
en: Find &text in file
sr: Пронађи &писмо у датотеци

[ctx: TFRMFINDDLG.CBFOLLOWSYMLINKS.CAPTION]
en: Follow s&ymlinks
sr: Прати &симболичке везе

[ctx: TFRMFINDDLG.CBNOTCONTAININGTEXT.CAPTION]
en: Find files N&OT containing the text
sr: Пронађи датотеке које не& садрже писмо

en: N&ot older than:
sr: Не& старије од:

en: Offi&ce XML
sr: Уредов ХМЛ

en: Opened tabs
sr: Отвори листове

en: Searc&h for part of file name
sr: Тражи& по делу имена датотеке

[ctx: TFRMFINDDLG.CBREGEXP.CAPTION]
en: &Regular expression
sr: &Регуларни израз

en: Re&place by
sr: Замени& са

en: Selected directories and files
sr: Означеним фасциклама и &датотекама

en: Reg&ular expression
sr: &Регуларни израз

en: &Time from:
sr: Од &времена:

en: Ti&me to:
sr: До вре&мена:

en: &Use search plugin:
sr: &Користи прикључак за претрагу:

en: same content
sr: истог садржаја

en: same hash
sr: истог збира

en: same name
sr: истог имена

en: Find du&plicate files:
sr: Нађи истоветне двоструке датотеке:

en: same size
sr: исте величине

[ctx: tfrmfinddlg.chkhex.caption]
en: Hexadeci&mal
sr: Шеснаестоцифр&ени

en: Enter directories names that should be excluded from search separated with ";"
sr: Унесите имена фасцикли које би требало да буду искључене из претраге одвојене знаком „;“

en: Enter files names that should be excluded from search separated with ";"
sr: Унесите имена датотека које би требало да буду искључене из претраге одвојене знаком „;“

en: Enter files names separated with ";"
sr: Унесите имена датотека раздвојена знаком „;“

[ctx: tfrmfinddlg.frmcontentplugins.headercontrol.sections[0].text]
en: Plugin
sr: Прикључак

[ctx: tfrmfinddlg.frmcontentplugins.headercontrol.sections[1].text]
en: Field
sr: Поље

[ctx: tfrmfinddlg.frmcontentplugins.headercontrol.sections[2].text]
en: Operator
sr: Множилац

[ctx: tfrmfinddlg.frmcontentplugins.headercontrol.sections[3].text]
en: Value
sr: Вредност

[ctx: TFRMFINDDLG.GBDIRECTORIES.CAPTION]
en: Directories
sr: Фасцикле

[ctx: TFRMFINDDLG.GBFILES.CAPTION]
en: Files
sr: Датотеке

[ctx: tfrmfinddlg.gbfinddata.caption]
en: Find Data
sr: Пронађи податке

[ctx: TFRMFINDDLG.LBLATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attri&butes
sr: Својства&

[ctx: TFRMFINDDLG.LBLENCODING.CAPTION]
en: Encodin&g:
sr: &Шифровање:

en: E&xclude subdirectories
sr: И&зузми подфасцикле

en: &Exclude files
sr: &Изузми датотеке

en: &File mask
sr: &Маска датотеке

en: Start in &directory
sr: Почни у &фасцикли

en: Search su&bdirectories:
sr: Тражи у &подфасциклама:

en: &Previous searches:
sr: &Претходне претраге:

en: &Action
sr: &Дејство

en: For all others, cancel, close and free from memory
sr: За све остале, откажи, затвори и ослободи из памети

en: Open In New Tab(s)
sr: Отвори у новом листу(вима)

[ctx: tfrmfinddlg.mioptions.caption]
en: Options
sr: Могућности

en: Remove from list
sr: Уклони са списка

en: &Result
sr: &Налази

en: Show all found items
sr: Прикажи све пронађене ставке

en: Show In Editor
sr: Прикажи у уреднику

en: Show In Viewer
sr: Прикажи у прегледнику

[ctx: tfrmfinddlg.miviewtab.caption]
en: &View
sr: &Преглед

en: Advanced
sr: Напредно

en: Load/Save
sr: Учитај/Сачувај

[ctx: TFRMFINDDLG.TSPLUGINS.CAPTION]
en: Plugins
sr: Прикљуци

en: Results
sr: Излази

en: Standard
sr: Обично

[ctx: TFRMFINDVIEW.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Cancel
sr: &Откажи

[ctx: TFRMFINDVIEW.BTNFIND.CAPTION]
en: &Find
sr: Пронађи&

[ctx: TFRMFINDVIEW.CAPTION]
en: Find
sr: Пронађи

en: &Backwards
sr: &Уназад

en: C&ase sensitive
sr: О&сетљиво на величину слова

[ctx: tfrmfindview.cbregexp.caption]
en: &Regular expressions
sr: &Регуларни изрази

[ctx: tfrmfindview.chkhex.caption]
en: Hexadecimal
sr: Шеснаестоцифрени

en: Domain:
sr: Област:

[ctx: tfrmgioauthdialog.lblpassword.caption]
en: Password:
sr: Лозинка:

[ctx: tfrmgioauthdialog.lblusername.caption]
en: User name:
sr: Корисничко име:

en: Connect anonymously
sr: Повежи се безимено

en: Connect as user:
sr: Повежи се као корисник:

[ctx: TFRMHARDLINK.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sr: &Откажи

[ctx: TFRMHARDLINK.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
sr: &У реду

en: Create hard link
sr: Направи чврсту везу

[ctx: TFRMHARDLINK.LBLEXISTINGFILE.CAPTION]
en: &Destination that the link will point to
sr: &Одредиште на које ће веза бити усмерена

[ctx: TFRMHARDLINK.LBLLINKTOCREATE.CAPTION]
en: &Link name
sr: Име &везе

[ctx: TFRMHOTDIREXPORTIMPORT.BTNSELECTALL.CAPTION]
en: Import all!
sr: Увези све!

[ctx: TFRMHOTDIREXPORTIMPORT.BTNSELECTIONDONE.CAPTION]
en: Import selected
sr: Увези изабрано

en: Select the entries your want to import
sr: Изаберите ставке које желите да увезете

en: When clicking a sub-menu, it will select the whole menu
sr: Кликом на подизборник ће се изабрати цео изборник

en: Hold CTRL and click entries to select multiple ones
sr: Држите КТРЛ и кликните на ставке ради избора више њих

[ctx: TFRMLINKER.CAPTION]
en: Linker
sr: Усмеривач

en: Save to...
sr: Сачувај у...

en: Item
sr: Ставка

[ctx: TFRMLINKER.LBLFILENAME.CAPTION]
en: &File name
sr: &Име датотеке

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNDOWN.CAPTION]
en: Do&wn
sr: Доле&

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNDOWN.HINT]
en: Down
sr: Доле

[ctx: tfrmlinker.spbtnrem.caption]
en: &Remove
sr: &Уклони

[ctx: tfrmlinker.spbtnrem.hint]
en: Delete
sr: Обриши

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNUP.CAPTION]
en: &Up
sr: &горе

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNUP.HINT]
en: Up
sr: Горе

[ctx: TFRMMAIN.ACTABOUT.CAPTION]
en: &About
sr: &О програму

en: Activate Tab By Index
sr: Укључи лист по показивачу

en: Add file name to command line
sr: Додај име датотеке у наредбену линију

en: New search instance...
sr: Нови примерак претраге...

en: Add path and file name to command line
sr: Додај путању и име датотеке у наредбену линију

en: Copy path to command line
sr: Умножи путању у наредбену линију

en: Add Plugin
sr: Додај прикључак

en: &Benchmark
sr: &Опит

[ctx: tfrmmain.actbriefview.caption]
en: Brief view
sr: Сажети преглед

en: Brief View
sr: Сажети преглед

en: Calculate &Occupied Space
sr: Израчунај заузеће простора

en: Change directory
sr: Промени фасциклу

en: Change directory to home
sr: Пређи на домаћу фасциклу

en: Change Directory To Parent
sr: Пређи у родитељску фасциклу

en: Change directory to root
sr: Пређи у корену фасциклу

[ctx: TFRMMAIN.ACTCHECKSUMCALC.CAPTION]
en: Calculate Check&sum...
sr: Рачунање збирне& провере...

[ctx: TFRMMAIN.ACTCHECKSUMVERIFY.CAPTION]
en: &Verify Checksum...
sr: Провера збира...

en: Clear log file
sr: Очисти датотеку дневника

en: Clear log window
sr: Очисти прозор дневника

[ctx: TFRMMAIN.ACTCLOSEALLTABS.CAPTION]
en: Close &All Tabs
sr: Затвори &све листове

en: Close Duplicate Tabs
sr: Затвори двоструке листове

[ctx: TFRMMAIN.ACTCLOSETAB.CAPTION]
en: &Close Tab
sr: &Затвори лист

en: Next Command Line
sr: Следећа наредбена линија

en: Set command line to next command in history
sr: Постави следећу наредбу из историје у наредбену линију

en: Previous Command Line
sr: Претходна наредбена линија

en: Set command line to previous command in history
sr: Постави претходну наредбу из историје у наредбену линију

en: Full
sr: Потпуно

en: Columns View
sr: Преглед у виду стубаца

en: Compare by &Contents
sr: Упореди по &садржају

[ctx: TFRMMAIN.ACTCOMPAREDIRECTORIES.CAPTION]
en: Compare Directories
sr: Упореди фасцикле

[ctx: TFRMMAIN.ACTCOMPAREDIRECTORIES.HINT]
en: Compare Directories
sr: Упореди фасцикле

en: Configuration of Archivers
sr: Поставке програма сажимања

[ctx: tfrmmain.actconfigdirhotlist.caption]
en: Configuration of Directory Hotlist
sr: Поставке брзог списка фасцикли

en: Configuration of Favorite Tabs
sr: Поставке омиљених листова

en: Configuration of folder tabs
sr: Поставке листова фасцикли

[ctx: tfrmmain.actconfighotkeys.caption]
en: Configuration of hot keys
sr: Поставке пречица дугмади

en: Configuration of Plugins
sr: Поставке прикључака

en: Save Position
sr: Сачувај положај

en: Save Settings
sr: Сачувај поставке

en: Configuration of searches
sr: Поставке претрага

en: Toolbar...
sr: Алатница...

en: Configuration of tooltips
sr: Поставке напомена

[ctx: tfrmmain.actconfigtreeviewmenus.caption]
en: Configuration of Tree View Menu
sr: Поставке изборника гранања

[ctx: tfrmmain.actconfigtreeviewmenuscolors.caption]
en: Configuration of Tree View Menu Colors
sr: Поставке боја изборника гранања

en: Show context menu
sr: Прикажи приручни изборник

[ctx: tfrmmain.actcopy.caption]
en: Copy
sr: Умножи

en: Copy all tabs to opposite side
sr: Умножи све листове на супротну страну

en: Copy all shown &columns
sr: Умножи све приказане &ступце

en: Copy Filename(s) with Full &Path
sr: Умножи потпуну путању са именима датотека

en: Copy &Filename(s) to Clipboard
sr: Умножи имена датотека у оставу исечака

en: Copy names with UNC path
sr: Умножи имена путањом УНЦ

en: Copy files without asking for confirmation
sr: Умножи датотеке без питања за потврду

en: Copy Full Path of selected file(s) with no ending dir separator
sr: Умножи пуну путању одабране(их) датотеке(а) без раздвајача завршне фасцикле

en: Copy Full Path of selected file(s)
sr: Умножи пуну путању означене(их) датотеке(а)

en: Copy to same panel
sr: Умножи у исту површ

en: &Copy
sr: &Умножи

en: Sho&w Occupied Space
sr: &Прикажи заузеће меморије

en: Cu&t
sr: &Исеци

en: Show Command Parameters
sr: Прикажи одреднице наредбе

[ctx: TFRMMAIN.ACTDELETE.CAPTION]
en: Delete
sr: Избриши

en: For all searches, cancel, close and free memory
sr: За све претраге, откажи, затвори и ослободи из памети

[ctx: TFRMMAIN.ACTDIRHISTORY.CAPTION]
en: Directory history
sr: Историја фасцикле

en: Directory &Hotlist
sr: Брзи списак &фасцикли

en: Execute &internal command...
sr: Изврши &унутрашњу наредбу...

en: Select any command and execute it
sr: Означи било коју наредбу и изврши је

[ctx: tfrmmain.actedit.caption]
en: Edit
sr: Уреди

en: Edit Co&mment...
sr: Уреди &напомену...

en: Edit new file
sr: Уреди нову датотеку

en: Edit path field above file list
sr: Уреди поље путање изнад списка

en: Swap &Panels
sr: Замени површи

en: Execute Script
sr: Изврши скрипта

[ctx: TFRMMAIN.ACTEXIT.CAPTION]
en: E&xit
sr: &Напусти

en: &Extract Files...
sr: &Извуци датотеке...

en: Configuration of File &Associations
sr: Поставке придруживања &датотека

en: Com&bine Files...
sr: &Споји датотеке...

en: Show &File Properties
sr: Прикажи својства &датотека

[ctx: TFRMMAIN.ACTFILESPLITER.CAPTION]
en: Spl&it File...
sr: Подели& датотеку...

en: &Flat view
sr: &Раван приказ

en: &Flat view, only selected
sr: &Раван приказ, само означених

en: Focus command line
sr: Жижа на наредбену линију

en: Swap focus
sr: Замени жижу

en: Switch between left and right file list
sr: Пређи између левог и десног списка датотека

en: Focus on tree view
sr: Жижа на приказ гранања

en: Switch between current file list and tree view (if enabled)
sr: Пребацуј између тренутног списка датотека и приказа гранањем (уколико је омогућено)

en: Place cursor on first folder or file
sr: Смести показивач на списак датотека или датотеку

en: Place cursor on first file in list
sr: Постави показивач на прву датотеку списка

en: Place cursor on last folder or file
sr: Смести показивач на последњу фасциклу или датотеку

en: Place cursor on last file in list
sr: Постави показивач на последњу датотеку списка

en: Place cursor on next folder or file
sr: Смести показивач на следећу фасциклу или датотеку

en: Place cursor on previous folder or file
sr: Смести показивач на претходну фасциклу или датотеку

[ctx: TFRMMAIN.ACTHARDLINK.CAPTION]
en: Create &Hard Link...
sr: Направи &чврсту везу...

en: &Contents
sr: &Садржај

en: &Horizontal Panels Mode
sr: &Водораван приказ површи

en: &Keyboard
sr: &Пречице

en: Brief view on left panel
sr: Сажети приказ на левој површи

en: Columns view on left panel
sr: Приказ стубцима на левој површи

en: Left &= Right
sr: Лево &= Десно

en: &Flat view on left panel
sr: &Раван приказ на левој површи

en: Open left drive list
sr: Отвори списак левог уређаја

en: Re&verse order on left panel
sr: Обр&ни распоред на левој површи

en: Sort left panel by &Attributes
sr: Поређај леву површ по &својствима

en: Sort left panel by &Date
sr: Поређај леву површ по &времену

en: Sort left panel by &Extension
sr: Поређај леву површ по &наставку

en: Sort left panel by &Name
sr: Поређај леву површ по &имену

en: Sort left panel by &Size
sr: Поређај леву површ по &величини

en: Thumbnails view on left panel
sr: Приказ сличицама на левој површи

en: Load tabs from Favorite Tabs
sr: Учитај листове из омиљених листова

en: Load List
sr: Учитај списак

en: Load list of files/folders from the specified text file
sr: Учитај списак датотека/фасцикли из одређене писмене датотеке

en: Load Selection from Clip&board
sr: Учитај садржај оставе исечака

en: &Load Selection from File...
sr: &Учитај избор из датотеке...

en: &Load Tabs from File
sr: &Учитај листове из датотеке

en: Create &Directory
sr: Направи &фасциклу

en: Select All with the Same E&xtension
sr: Означи све са истим наставком&

en: Select all files with same name
sr: Означи све датотеке истим именом

en: Select all files with same name and extension
sr: Означи све датотеке истим именом и наставком

en: Select all in same path
sr: Означи све у истој путањи

en: &Invert Selection
sr: &Обрни избор

en: &Select All
sr: &Означи све

en: Unselect a Gro&up...
sr: Поништи избор &скупа...

en: Select a &Group...
sr: Изабери &скуп...

en: &Unselect All
sr: &Одзначи све

en: Minimize window
sr: Умањи прозор

en: Move current tab to the left
sr: Премести тренутни лист на лево

en: Move current tab to the right
sr: Премести тренутни лист на десно

en: Multi-&Rename Tool
sr: Прибор за масовно &преименовање

en: Network &Connect...
sr: Успостави мрежну &везу...

en: Network &Disconnect
sr: Прекини мрежну &везу

en: Network &Quick Connect...
sr: Мрежа и &Брзо повезивање...

en: &New Tab
sr: &Нови лист

en: Load the Next Favorite Tabs in the list
sr: Учитај следеће омиљене листове у листу

en: Switch to Nex&t Tab
sr: Пређи на &следећи лист

[ctx: TFRMMAIN.ACTOPEN.CAPTION]
en: Open
sr: Отвори

en: Try open archive
sr: Покушај да отвориш складиште

en: Open bar file
sr: Отвори датотеку са траке

en: Open &Folder in a New Tab
sr: Отвори &фасциклу у новом листу

en: Open Drive by Index
sr: Отвори уређај по списку

[ctx: TFRMMAIN.ACTOPENVIRTUALFILESYSTEMLIST.CAPTION]
en: Open &VFS List
sr: Отвори списак &мрежних система датотека

en: Operations &Viewer
sr: Прегледник &напретка радњи

en: &Options...
sr: &Могућности...

en: &Pack Files...
sr: &Сажми датотеке...

en: Set splitter position
sr: Подесите положај деобе

en: &Paste
sr: &Прилепи

en: Load the Previous Favorite Tabs in the list
sr: Учитај претходне омиљене листове у списак

en: Switch to &Previous Tab
sr: Пређи на &претходни лист

en: Quick filter
sr: Брзи пропусник

[ctx: TFRMMAIN.ACTQUICKSEARCH.CAPTION]
en: Quick search
sr: Брза претрага

en: &Quick View Panel
sr: &Површ за брзи преглед

en: &Refresh
sr: &Освежи

en: Reload the last Favorite Tabs loaded
sr: Поново учитај последње учитане омиљене листове

[ctx: tfrmmain.actrename.caption]
en: Move
sr: Премести

en: Move/Rename files without asking for confirmation
sr: Премештај и преименуј датотеке без питања за потврду

[ctx: TFRMMAIN.ACTRENAMEONLY.CAPTION]
en: Rename
sr: Преименуј

en: &Rename Tab
sr: &Преименуј лист

en: Resave on the last Favorite Tabs loaded
sr: Поново сачувај последње учитане омиљене листове

en: &Restore Selection
sr: &Поврати избор

en: Re&verse Order
sr: &Обрнути редослед

en: Brief view on right panel
sr: Сажети приказ на десној површи

en: Columns view on right panel
sr: Приказ ступцима на десној површи

en: Right &= Left
sr: Десно &= лево

en: &Flat view on right panel
sr: &Раван приказ на десној површи

en: Open right drive list
sr: Отвори списак десног уређаја

en: Re&verse order on right panel
sr: Об&рни распоред на десној површи

en: Sort right panel by &Attributes
sr: Поређај десну површ по &својствима

en: Sort right panel by &Date
sr: Поређај десну површ по &времену

en: Sort right panel by &Extension
sr: Поређај десну површ по &наставку

en: Sort right panel by &Name
sr: Поређај десну површ по &имену

en: Sort right panel by &Size
sr: Поређај десну површ по &величини

en: Thumbnails view on right panel
sr: Приказ сличицама на десној површи

en: Run &Terminal
sr: Покрени у &терминалу

en: Save current tabs to a New Favorite Tabs
sr: Сачувај тренутне листове у нове омиљене листове

en: Sa&ve Selection
sr: &Сачувај избор

en: Save S&election to File...
sr: Сачувај &избор у датотеку...

en: &Save Tabs to File
sr: &Сачувај листове у датотеку

en: &Search...
sr: &Тражи...

en: All tabs Locked with Dir Opened in New Tabs
sr: Сви листови закључани са отвореним фасциклама у нове листове

en: Set all tabs to Normal
sr: Постави све листове у обично стање

en: Set all tabs to Locked
sr: Постави све листове у закључане

en: All tabs Locked with Dir Changes Allowed
sr: Све закључане листове са измењеним фасциклама омогући

[ctx: TFRMMAIN.ACTSETFILEPROPERTIES.CAPTION]
en: Change &Attributes...
sr: Промени &својства...

en: Locked with Directories Opened in New &Tabs
sr: Закључано са фасциклама отвореним у новом &листу

en: &Normal
sr: &Обично

en: &Locked
sr: &Закључано

[ctx: TFRMMAIN.ACTSETTABOPTIONPATHRESETS.CAPTION]
en: Locked with &Directory Changes Allowed
sr: Закључено са дозволом измене &фасцикли

[ctx: TFRMMAIN.ACTSHELLEXECUTE.CAPTION]
en: Open
sr: Отвори

en: Open using system associations
sr: Отвори користећи придруживање датотека

en: Show button menu
sr: Прикажи изборник дугмета

en: Show command line history
sr: Прикажи историју наредби

[ctx: TFRMMAIN.ACTSHOWMAINMENU.CAPTION]
en: Menu
sr: Изборник

[ctx: TFRMMAIN.ACTSHOWSYSFILES.CAPTION]
en: Show &Hidden/System Files
sr: Приказуј &скривене и системске датотеке

en: Sort by &Attributes
sr: Поређај по &својствима

en: Sort by &Date
sr: Поређај по &датуму

en: Sort by &Extension
sr: Поређај по &наставку

en: Sort by &Name
sr: Поређај по &имену

en: Sort by &Size
sr: Поређај по &величини

en: Open drive list
sr: Отвори списак уређаја

en: Enable/disable ignore list file to not show file names
sr: Омогући/онемогући приказ занемарених датотека са списка

[ctx: TFRMMAIN.ACTSYMLINK.CAPTION]
en: Create Symbolic &Link...
sr: Направи симболичку &везу...

en: Synchronous navigation
sr: Усклађено навођење

en: Synchronous directory changing in both panels
sr: Усклађена измена фасцикли у оба листа

en: Syn&chronize dirs...
sr: Усклади фасцикле...

en: Target &= Source
sr: Циљ &= извор

en: &Test Archive(s)
sr: &Провери складиште

[ctx: tfrmmain.actthumbnailsview.caption]
en: Thumbnails
sr: Умањене сличице

en: Thumbnails View
sr: Преглед умањених сличица

en: Toggle fullscreen mode console
sr: Прекидач пуног приказа концоле

en: Transfer dir under cursor to left window
sr: Премести фасциклу под показивачем на леви прозор

en: Transfer dir under cursor to right window
sr: Премести фасциклу под показивачем на десни прозор

en: &Tree View Panel
sr: &Површ приказана гранањем

en: Sort according to parameters
sr: Распореди по одредницама

en: Unselect All with the Same Ex&tension
sr: Одзначи све са истим наставком&

en: Unselect all files with same name
sr: Одзначи све датотеке са истим именом

en: Unselect all files with same name and extension
sr: Одзначи све датотеке са истим именом и наставком

en: Unselect all in same path
sr: Одзначи све у истој путањи

[ctx: tfrmmain.actview.caption]
en: View
sr: Преглед

en: Show history of visited paths for active view
sr: Прикажи историју посећених путања под оваквим прегледом

en: Go to next entry in history
sr: Иди на следећу ставку историје

en: Go to previous entry in history
sr: Иди на претходну ставку историје

en: View log file
sr: Прегледај датотеку дневника

en: View current search instances
sr: Прегледај тренутне примерке претраге

en: &Visit Double Commander Website
sr: &Посетите Веб страницу Двоструког наредника

en: Wipe
sr: Бриши потпуно

en: Work with Directory Hotlist and parameters
sr: Рад са брзим списком фасцикли и одредница

[ctx: tfrmmain.btnf10.caption]
en: Exit
sr: Излаз

[ctx: TFRMMAIN.BTNF7.CAPTION]
en: Directory
sr: Фасцикла

[ctx: TFRMMAIN.BTNF8.CAPTION]
en: Delete
sr: Избриши

[ctx: tfrmmain.btnf9.caption]
en: Terminal
sr: Терминал

[ctx: TFRMMAIN.BTNLEFTDIRECTORYHOTLIST.HINT]
en: Directory Hotlist
sr: Брзи списак фасцикли

en: Show current directory of the right panel in the left panel
sr: Прикажи тренутну фасциклу са десне површи на леву површ

[ctx: TFRMMAIN.BTNLEFTHOME.HINT]
en: Go to home directory
sr: Иди у домаћу фасциклу

[ctx: TFRMMAIN.BTNLEFTROOT.HINT]
en: Go to root directory
sr: Иди у корену фасциклу

[ctx: TFRMMAIN.BTNLEFTUP.HINT]
en: Go to parent directory
sr: Иди у родитељску фасциклу

[ctx: tfrmmain.btnrightdirectoryhotlist.hint]
en: Directory Hotlist
sr: Брзи списак фасцикли

en: Show current directory of the left panel in the right panel
sr: Прикажи тренутну фасциклу са леве површи на десну површ

[ctx: TFRMMAIN.CAPTION]
en: Double Commander
sr: Двоструки наредник

[ctx: TFRMMAIN.LBLCOMMANDPATH.CAPTION]
en: Path
sr: Путања

[ctx: TFRMMAIN.MICANCEL.CAPTION]
en: Cancel
sr: Откажи

en: Copy...
sr: Умножавање...

[ctx: TFRMMAIN.MIHARDLINK.CAPTION]
en: Create link...
sr: Стварање везе...

[ctx: tfrmmain.milogclear.caption]
en: Clear
sr: Очисти

[ctx: TFRMMAIN.MILOGCOPY.CAPTION]
en: Copy
sr: Умножи

en: Hide
sr: Сакриј

[ctx: TFRMMAIN.MILOGSELECTALL.CAPTION]
en: Select All
sr: Означи све

en: Move...
sr: Премести...

[ctx: TFRMMAIN.MISYMLINK.CAPTION]
en: Create symlink...
sr: Стварање симболичке везе...

en: Tab options
sr: Могућности листа

[ctx: TFRMMAIN.MITRAYICONEXIT.CAPTION]
en: E&xit
sr: Излаз&

[ctx: tfrmmain.mitrayiconrestore.caption]
en: Restore
sr: Поврати

[ctx: TFRMMAIN.MNUALLOPERSTART.CAPTION]
en: Start
sr: Почетак

[ctx: TFRMMAIN.MNUALLOPERSTOP.CAPTION]
en: Cancel
sr: Откажи

en: &Commands
sr: &Наредбе

en: C&onfiguration
sr: &Поставке

en: Favorites
sr: Омиљено

en: &Files
sr: Датотеке&

[ctx: TFRMMAIN.MNUHELP.CAPTION]
en: &Help
sr: Помоћ&

en: &Mark
sr: Ознака&

[ctx: TFRMMAIN.MNUNETWORK.CAPTION]
en: Network
sr: Мрежа

en: &Show
sr: Прикажи&

[ctx: TFRMMAIN.MNUTABOPTIONS.CAPTION]
en: Tab &Options
sr: &Могућности листа

en: &Tabs
sr: Листови&

en: CD
sr: ЦД

[ctx: TFRMMAIN.TBCOPY.CAPTION]
en: Copy
sr: Умножи

[ctx: TFRMMAIN.TBCUT.CAPTION]
en: Cut
sr: Исеци

[ctx: TFRMMAIN.TBDELETE.CAPTION]
en: Delete
sr: Избриши

[ctx: TFRMMAIN.TBEDIT.CAPTION]
en: Edit
sr: Уреди

[ctx: TFRMMAIN.TBPASTE.CAPTION]
en: Paste
sr: Прилепи

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.btncancel.caption]
en: &Cancel
sr: &Откажи

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.btnok.caption]
en: &OK
sr: &У реду

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.caption]
en: Select your internal command
sr: Означите своју унутрашњу наредбу

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.cbcategorysortornot.text]
en: Legacy sorted
sr: Разврстано обичајно

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.cbcommandssortornot.text]
en: Legacy sorted
sr: Разврстано обичајно

en: Select all categories by default
sr: Означи све врсте подразумевано

en: Selection:
sr: Избор:

en: &Categories:
sr: &Врсте:

en: Command &name:
sr: Име& наредбе:

en: &Filter:
sr: &Услов:

en: Hint:
sr: Наговештај:

en: Hotkey:
sr: Пречица:

en: cm_name
sr: име_цм

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.lblselectedcommandcategory.caption]
en: Category
sr: Врста

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.lblselectedcommandhelp.caption]
en: Help
sr: Помоћ

en: Hint
sr: Наговештај

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.lblselectedcommandhotkey.caption]
en: Hotkey
sr: Пречица

[ctx: tfrmmaskinputdlg.btnaddattribute.caption]
en: &Add
sr: Додај&

[ctx: tfrmmaskinputdlg.btnattrshelp.caption]
en: &Help
sr: &Помоћ

[ctx: TFRMMASKINPUTDLG.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sr: Откажи&

en: &Define...
sr: Опиши&...

[ctx: TFRMMASKINPUTDLG.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
sr: У реду&

[ctx: tfrmmaskinputdlg.chkcasesensitive.caption]
en: Case sensitive
sr: Осетљиво на величину слова

en: Ignore accents and ligatures
sr: Занемари нагласке и сливена слова

en: Attri&butes:
sr: Осо&бине:

en: Input Mask:
sr: Унеси маску:

en: O&r select predefined selection type:
sr: Или& одабери предодређену врсту избора:

en: Create new directory
sr: Направи нову фасциклу

en: &Extended syntax
sr: &Проширена синтакса

en: &Input new directory name:
sr: Унесите& име нове фасцикле:

[ctx: TFRMMODVIEW.CAPTION]
en: New Size
sr: Нова величина

en: Height :
sr: Висина :

en: Quality of compress to Jpg
sr: Каквоћа сажманости ЈПГ

en: Width :
sr: Ширина :

[ctx: tfrmmodview.teheight.text]
en: Height
sr: Висина

[ctx: TFRMMODVIEW.TEWIDTH.TEXT]
en: Width
sr: Ширина

[ctx: tfrmmultirename.actanyextmask.caption]
en: Extension
sr: Наставак

[ctx: tfrmmultirename.actanynamemask.caption]
en: Filename
sr: Име датотеке

[ctx: tfrmmultirename.actclearextmask.caption]
en: Clear
sr: Очисти

[ctx: tfrmmultirename.actclearnamemask.caption]
en: Clear
sr: Очисти

[ctx: tfrmmultirename.actclose.caption]
en: &Close
sr: Затвори&

en: Confi&guration
sr: Поставке

[ctx: tfrmmultirename.actctrextmask.caption]
en: Counter
sr: Бројач

[ctx: tfrmmultirename.actctrnamemask.caption]
en: Counter
sr: Бројач

[ctx: tfrmmultirename.actdateextmask.caption]
en: Date
sr: Датум

[ctx: tfrmmultirename.actdatenamemask.caption]
en: Date
sr: Датум

[ctx: tfrmmultirename.actdeletepreset.caption]
en: Delete
sr: Избриши

en: Drop Down Presets List
sr: Падајући списак

en: Edit Names...
sr: Уреди имена...

en: Edit Current New Names...
sr: Уреди тренутно ново име...

[ctx: tfrmmultirename.actextextmask.caption]
en: Extension
sr: Наставак

[ctx: tfrmmultirename.actextnamemask.caption]
en: Extension
sr: Наставак

[ctx: tfrmmultirename.actinvokeeditor.caption]
en: Edit&or
sr: Уреди&

en: Invoke Relative Path Menu
sr: Позови изборник односне путање

en: Load Last Preset
sr: Учитај скорашњи образац

en: Load Names from File...
sr: Учитај имена из датотеке...

en: Load Preset by Name or Index
sr: Учитај образац по имену или списку

en: Load Preset 1
sr: Учитај образац 1

en: Load Preset 2
sr: Учитај образац 2

en: Load Preset 3
sr: Учитај образац 3

en: Load Preset 4
sr: Учитај образац 4

en: Load Preset 5
sr: Учитај образац 5

en: Load Preset 6
sr: Учитај образац 6

en: Load Preset 7
sr: Учитај образац 7

en: Load Preset 8
sr: Учитај образац 8

en: Load Preset 9
sr: Учитај образац 9

[ctx: tfrmmultirename.actnameextmask.caption]
en: Filename
sr: Име датотеке

[ctx: tfrmmultirename.actnamenamemask.caption]
en: Filename
sr: Име датотеке

[ctx: tfrmmultirename.actplgnextmask.caption]
en: Plugins
sr: Прикљуци

[ctx: tfrmmultirename.actplgnnamemask.caption]
en: Plugins
sr: Прикљуци

[ctx: tfrmmultirename.actrename.caption]
en: &Rename
sr: Пре&именуј

[ctx: tfrmmultirename.actrenamepreset.caption]
en: Rename
sr: Преименуј

[ctx: tfrmmultirename.actresetall.caption]
en: Reset &All
sr: Поништи све

[ctx: tfrmmultirename.actsavepreset.caption]
en: Save
sr: Сачувај

[ctx: tfrmmultirename.actsavepresetas.caption]
en: Save As...
sr: Сачувај као...

en: Show Preset Menu
sr: Прикажи изборник обрасца

en: Sort
sr: Разврставање

[ctx: tfrmmultirename.acttimeextmask.caption]
en: Time
sr: Време

[ctx: tfrmmultirename.acttimenamemask.caption]
en: Time
sr: Време

en: View Rename Log File
sr: Прегледај дневник преименовања датотеке

[ctx: TFRMMULTIRENAME.CAPTION]
en: Multi-Rename Tool
sr: Вишеструко преименовање

[ctx: tfrmmultirename.cbcasesens.hint]
en: Case sensitive
sr: Осетљиво на величину слова

[ctx: TFRMMULTIRENAME.CBLOG.CAPTION]
en: &Log result
sr: &Заведи налаз у дневник

en: Append
sr: Настави

en: Replace only once per file
sr: Замени само једном по датотеци

[ctx: TFRMMULTIRENAME.CBREGEXP.CAPTION]
en: Regular e&xpressions
sr: &Регуларни изрази

en: &Use substitution
sr: Користи& замену

[ctx: tfrmmultirename.gbcounter.caption]
en: Counter
sr: Бројач

en: Find && Replace
sr: Нађи и замени

en: Mask
sr: Маска

en: Presets
sr: Обрасци

en: &Extension
sr: Наставци&

en: &Find...
sr: Пронађи&...

en: &Interval
sr: &Међувреме

en: File &Name
sr: Име датотеке

en: Re&place...
sr: Замени&...

en: S&tart Number
sr: Почетни број

[ctx: TFRMMULTIRENAME.LBWIDTH.CAPTION]
en: &Width
sr: Ширина&

[ctx: tfrmmultirename.miactions.caption]
en: Actions
sr: Радње

[ctx: tfrmmultirename.mieditor.caption]
en: Editor
sr: Уреди&

[ctx: TFRMMULTIRENAME.STRINGGRID.COLUMNS[0].TITLE.CAPTION]
en: Old File Name
sr: Старо име датотеке

[ctx: TFRMMULTIRENAME.STRINGGRID.COLUMNS[1].TITLE.CAPTION]
en: New File Name
sr: Ново име датотеке

[ctx: TFRMMULTIRENAME.STRINGGRID.COLUMNS[2].TITLE.CAPTION]
en: File Path
sr: Путања датотеке

[ctx: tfrmmultirenamewait.caption]
en: Double Commander
sr: Двоструки наредник

en: Click OK when you have closed the editor to load the changed names!
sr: Кликните у реду када будете затворили уредника и учитали измењена имена!

en: Choose an application
sr: Изаберите програм

en: Custom command
sr: Прилагођена наредба

en: Save association
sr: Сачувај придруживање

en: Set selected application as default action
sr: Постави изабрани програм као подразумевани програм

en: File type to be opened: %s
sr: Врста датотеке која ће бити отворена: %s

en: Multiple file names
sr: Вишеструка имена датотека

en: Multiple URIs
sr: Вишеструке адресе

en: Single file name
sr: Једно име датотеке

en: Single URI
sr: Једна адреса

[ctx: TFRMOPTIONS.BTNAPPLY.CAPTION]
en: &Apply
sr: Примени&

[ctx: TFRMOPTIONS.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sr: Откажи&

[ctx: tfrmoptions.btnhelp.caption]
en: &Help
sr: Помоћ

[ctx: TFRMOPTIONS.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
sr: У реду&

[ctx: TFRMOPTIONS.CAPTION]
en: Options
sr: Могућности

en: Please select one of the subpages, this page does not contain any settings.
sr: Изаберите једну подстраницу, ова страница не садржи ни једну поставку.

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiveradd.caption]
en: A&dd
sr: Додај&

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiveraddhelper.hint]
en: Variable reminder helper
sr: Помоћник променљивог подсетника

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverapply.caption]
en: A&pply
sr: Примени&

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchivercopy.caption]
en: Cop&y
sr: Умножи

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverdelete.caption]
en: Delete
sr: Избриши&

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverdeletehelper.hint]
en: Variable reminder helper
sr: Помоћник променљивог подсетника

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverextracthelper.hint]
en: Variable reminder helper
sr: Помоћник променљивог подсетника

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverextractwithoutpathhelper.hint]
en: Variable reminder helper
sr: Помоћник променљивог подсетника

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverlisthelper.hint]
en: Variable reminder helper
sr: Помоћник променљивог подсетника

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverother.caption]
en: Oth&er...
sr: Остало...

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverrelativer.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sr: Неке радње за одабир одговарајуће путање

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverrename.caption]
en: &Rename
sr: Преименуј&

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverselfextracthelper.hint]
en: Variable reminder helper
sr: Помоћник променљивог подсетника

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchivertesthelper.hint]
en: Variable reminder helper
sr: Помоћник променљивог подсетника

[ctx: tfrmoptionsarchivers.bvlarchiverids.caption]
en: ID's used with cm_OpenArchive to recognize archive by detecting its content and not via file extension:
sr: ЛБ-ови употребљени са цм_ОтвориСкладиште за препознавање складишта препознавањем његовог садржаја и не преко наставка датотеке:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.bvlarchiveroptions.caption]
en: Options:
sr: Могућности:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.bvlarchiverparsingmode.caption]
en: Format parsing mode:
sr: Начин рада рашчлањивања облика:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.chkarchiverenabled.caption]
en: E&nabled
sr: Омогућен&

en: De&bug mode
sr: Начин отклањања& грешака

[ctx: tfrmoptionsarchivers.chkarchivermultiarcoutput.caption]
en: S&how console output
sr: Приказуј& излаз из конзоле

en: Use archive name without extension as list
sr: Користи име складишта без наставка као списак

en: Uni&x file attributes
sr: Особине униксове датотеке

en: &Unix path delimiter "/"
sr: Раздвајач путање &уникса „/“

en: Windows &file attributes
sr: Особине датотека Виндоуза

en: Windows path deli&miter "\"
sr: Раздвајач& путање Виндоуза „\“

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiveradd.caption]
en: Add&ing:
sr: Додајем&:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverarchiver.caption]
en: Arc&hiver:
sr: Програм за сажимање:

en: De&lete:
sr: Избриши:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverdescription.caption]
en: De&scription:
sr: Опис&:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverextension.caption]
en: E&xtension:
sr: Наставци&:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverextract.caption]
en: Ex&tract:
sr: Издвоји&:

en: Extract &without path:
sr: Издвоји без путање:

en: ID Po&sition:
sr: Положај ЛБ:

en: &ID:
sr: ЛБ:

en: ID See&k Range:
sr: Опсег тражења ЛБ:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverlist.caption]
en: &List:
sr: Листај&:

en: Archi&vers:
sr: Програми за сажимање:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverlistend.caption]
en: Listing &finish (optional):
sr: Листање и довршавање& (могућност):

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverlistformat.caption]
en: Listing for&mat:
sr: Облик& листања:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverliststart.caption]
en: Listin&g start (optional):
sr: Почетак листања& (могућност):

en: Password &query string:
sr: Ниска упита лозинке:

en: Create self extractin&g archive:
sr: Образуј самоиздвајајуће складиште:

en: Tes&t:
sr: Проба:

en: Auto Configure
sr: Самостално& подеси

en: Disable all
sr: Онемогући све

en: Discard modifications
sr: Одбаци промене

en: Enable all
sr: Омогући све

[ctx: tfrmoptionsarchivers.miarchiverexport.caption]
en: Export...
sr: Извоз...

[ctx: tfrmoptionsarchivers.miarchiverimport.caption]
en: Import...
sr: Увоз...

en: Sort archivers
sr: Поређај сажимаоце

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.TBARCHIVERADDITIONAL.CAPTION]
en: Additional
sr: Додатно

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.TBARCHIVERGENERAL.CAPTION]
en: General
sr: Опште

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHATTRIBUTESCHANGE.CAPTION]
en: When &size, date or attributes change
sr: Приликом измена &величине, датума или својстава

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHEXCLUDEDIRS.CAPTION]
en: For the following &paths and their subdirectories:
sr: За следеће путање& и њене подфасцикле:

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHFILENAMECHANGE.CAPTION]
en: When &files are created, deleted or renamed
sr: Приликом стварања датотека, брисања или преименовања

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHONLYFOREGROUND.CAPTION]
en: When application is in the &background
sr: Када је програм у позадини&

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.GBAUTOREFRESHDISABLE.CAPTION]
en: Disable auto-refresh
sr: Онемогући самостално освежавање

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.GBAUTOREFRESHENABLE.CAPTION]
en: Refresh file list
sr: Освежи списак датотека

[ctx: TFRMOPTIONSBEHAVIOR.CBALWAYSSHOWTRAYICON.CAPTION]
en: Al&ways show tray icon
sr: Увек приказуј икону у обавештајној области

en: Automatically &hide unmounted devices
sr: Самостално скривај& откачене уређаје

[ctx: TFRMOPTIONSBEHAVIOR.CBMINIMIZETOTRAY.CAPTION]
en: Mo&ve icon to system tray when minimized
sr: Приликом умањења премести икону у обавештајну област

[ctx: TFRMOPTIONSBEHAVIOR.CBONLYONCE.CAPTION]
en: A&llow only one copy of DC at a time
sr: Дозволи само један примерак ДН у исто време

en: Here you can enter one or more drives or mount points, separated by ";".
sr: Овде можете унети један или веше уређаја или тачака качења одвајајући их знацима „;“.

en: Drives &blacklist
sr: Црни списак уређаја

en: Columns size
sr: Величина стубца

en: Show file extensions
sr: Прикажи наставке датотека

en: ali&gned (with Tab)
sr: пора&внато (помоћу размака)

en: di&rectly after filename
sr: непо&средно након имена датотеке

en: Auto
sr: Самостално

en: Fixed columns count
sr: Неизменљив број стубаца

en: Fixed columns width
sr: Неизменљива ширина стубаца

en: Use &Gradient Indicator
sr: Користи указивач са преливом

en: In&dicator Back Color:
sr: Позадинска боја &указивача:

en: &Indicator Fore Color:
sr: Чеона боја &указивача:

en: Cut &text to column width
sr: Опсеци писмо на ширину ступца

en: &Extend cell width if text is not fitting into column
sr: &Прошири величину ћелија уколико писмо не стаје у стубац

en: &Horizontal lines
sr: Водоравне& линије

en: &Vertical lines
sr: Усправне& линије

en: A&uto fill columns
sr: Самостално& попуни ступце

en: Show grid
sr: Приказуј мрежу

en: Auto-size columns
sr: Самостално уклопи величину стубаца

en: Auto si&ze column:
sr: Самостално уклопи величину ступца:

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.BTNCONFIGAPPLY.CAPTION]
en: A&pply
sr: Примени&

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.BTNCONFIGEDIT.CAPTION]
en: &Edit
sr: Уреди&

en: Co&mmand line history
sr: Историја наредби&

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.CBDIRHISTORY.CAPTION]
en: &Directory history
sr: Историја фасцикли&

en: &File mask history
sr: Историја маски датотека&

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.chkfoldertabs.caption]
en: Folder tabs
sr: Листови датотека

en: Sa&ve configuration
sr: Сачувај& поставке

en: Searc&h/Replace history
sr: Историја претраге& и замене

en: Main window state
sr: Стање главног прозора

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.gbdirectories.caption]
en: Directories
sr: Фасцикле

en: Location of configuration files
sr: Путања датотека поставки

en: Save on exit
sr: Сачувај по излазу

en: Sort order of configuration order in left tree
sr: Распоред распореда поставки у левом гранању

en: Tree state when entering in configuration page
sr: Стање гранања при уласку у страници поставки

en: Set on command line
sr: Укључи наредбену линију

en: Highlighters:
sr: Истицања:

en: Icon themes:
sr: Тема сличица:

en: Thumbnails cache:
sr: Захват умањених сличица:

en: P&rogram directory (portable version)
sr: Фасцикла програма& (преносно издање)

en: &User home directory
sr: Домаћа фасцикла корисника&

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallallowovercolor.caption]
en: All
sr: Све

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallallowovercolor.hint]
en: Apply modification to all columns
sr: Примени измене на све стубце

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallbackcolor.caption]
en: All
sr: Све

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallbackcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
sr: Примени измене на све стубце

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallbackcolor2.caption]
en: All
sr: Све

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallbackcolor2.hint]
en: Apply modification to all columns
sr: Примени измене на све стубце

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallcursorcolor.caption]
en: All
sr: Све

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallcursorcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
sr: Примени измене на све стубце

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallcursortext.caption]
en: All
sr: Све

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallcursortext.hint]
en: Apply modification to all columns
sr: Примени измене на све стубце

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallfont.caption]
en: All
sr: Све

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallfont.hint]
en: Apply modification to all columns
sr: Примени измене на све стубце

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallforecolor.caption]
en: All
sr: Све

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallforecolor.hint]
en: Apply modification to all columns
sr: Примени измене на све стубце

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallinactivecursorcolor.caption]
en: All
sr: Све

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallinactivecursorcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
sr: Примени измене на све стубце

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallinactivemarkcolor.caption]
en: All
sr: Све

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallinactivemarkcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
sr: Примени измене на све стубце

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallmarkcolor.caption]
en: All
sr: Све

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallmarkcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
sr: Примени измене на све стубце

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnalluseinactiveselcolor.caption]
en: All
sr: Све

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnalluseinactiveselcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
sr: Примени измене на све стубце

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnalluseinvertedselection.caption]
en: All
sr: Све

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnalluseinvertedselection.hint]
en: Apply modification to all columns
sr: Примени измене на све стубце

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btndeleteconfigcolumns.caption]
en: &Delete
sr: &Избриши

en: Go to set default
sr: Иди на постављање подразумеваног

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnnewconfig.caption]
en: New
sr: Ново

en: Next
sr: Следеће

en: Previous
sr: Претходно

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnrenameconfigcolumns.caption]
en: Rename
sr: Преименуј

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetallowovercolor.caption]
en: R
sr: П

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetallowovercolor.hint]
en: Reset to default
sr: Врати на подразумевано

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetbackcolor.caption]
en: R
sr: П

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetbackcolor.hint]
en: Reset to default
sr: Врати на подразумевано

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetbackcolor2.caption]
en: R
sr: П

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetbackcolor2.hint]
en: Reset to default
sr: Врати на подразумевано

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetcursorborder.caption]
en: R
sr: П

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetcursorborder.hint]
en: Reset to default
sr: Врати на подразумевано

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetcursorcolor.caption]
en: R
sr: П

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetcursorcolor.hint]
en: Reset to default
sr: Врати на подразумевано

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetcursortext.caption]
en: R
sr: П

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetcursortext.hint]
en: Reset to default
sr: Врати на подразумевано

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetfont.caption]
en: R
sr: П

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetfont.hint]
en: Reset to default
sr: Врати на подразумевано

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetforecolor.caption]
en: R
sr: П

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetforecolor.hint]
en: Reset to default
sr: Врати на подразумевано

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetframecursor.caption]
en: R
sr: П

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetframecursor.hint]
en: Reset to default
sr: Врати на подразумевано

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetinactivecursorcolor.caption]
en: R
sr: П

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetinactivecursorcolor.hint]
en: Reset to default
sr: Врати на подразумевано

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetinactivemarkcolor.caption]
en: R
sr: П

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetinactivemarkcolor.hint]
en: Reset to default
sr: Врати на подразумевано

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetmarkcolor.caption]
en: R
sr: П

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetmarkcolor.hint]
en: Reset to default
sr: Врати на подразумевано

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetuseinactiveselcolor.caption]
en: R
sr: П

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetuseinactiveselcolor.hint]
en: Reset to default
sr: Врати на подразумевано

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetuseinvertedselection.caption]
en: R
sr: П

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetuseinvertedselection.hint]
en: Reset to default
sr: Врати на подразумевано

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnsaveasconfigcolumns.caption]
en: Save as
sr: Сачувај као

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnsaveconfigcolumns.caption]
en: Save
sr: Сачувај

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.cballowovercolor.caption]
en: Allow Overcolor
sr: Омогући појачано бојење

en: When clicking to change something, change for all columns
sr: Приликом кликтања ради измена нечега, измени за све стубце

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.cbconfigcolumns.text]
en: General
sr: Опште

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.cbcursorborder.caption]
en: Cursor border
sr: Оквир показивача

en: Use Frame Cursor
sr: Користи оквирног показивача

en: Use Inactive Selection Color
sr: Користи неупотребљиву боју за избор

en: Use Inverted Selection
sr: Користи обрнути одабир

en: Use custom font and color for this view
sr: Користи произвољни словолик и боју за овај приказ

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblbackcolor.caption]
en: BackGround:
sr: Позадина:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblbackcolor2.caption]
en: Background 2:
sr: Позадина 2:

en: &Columns view:
sr: &Приказ стубцима:

en: [Current Column Name]
sr: [Име тренутног стубца]

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblcursorcolor.caption]
en: Cursor Color:
sr: Боја показивача:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblcursortext.caption]
en: Cursor Text:
sr: Показивач писма:

en: &File system:
sr: &Склоп датотека:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblfontname.caption]
en: Font:
sr: Словни лик:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblfontsize.caption]
en: Size:
sr: Величина:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblforecolor.caption]
en: Text Color:
sr: Боја писма:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblinactivecursorcolor.caption]
en: Inactive Cursor Color:
sr: Боја мирујућег показивача:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblinactivemarkcolor.caption]
en: Inactive Mark Color:
sr: Боја мирујуће ознаке:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblmarkcolor.caption]
en: Mark Color:
sr: Боја означавања:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblpreviewtop.caption]
en: Below is a preview. You may move cursor and select files to get immediately an actual look and feel of the various settings.
sr: Испод је преглед. Можете померати показивач и одабрати датотеке ради тренутног прегледа изгледа разних поставки.

en: Settings for column:
sr: Поставке стубца:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.miaddcolumn.caption]
en: Add column
sr: Додај стубац

en: Position of frame panel after the comparison:
sr: Положај оквира површи након поређења:

en: Add directory of the &active frame
sr: Додај фасциклу дејственог оквира

en: Add &directories of the active && inactive frames
sr: Додај &фасцикле дејствених и мирујућих оквира

en: Add directory I will bro&wse to
sr: Додај фасциклу за преглед

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actaddcopyofentry.caption]
en: Add a copy of the selected entry
sr: Додај умножак означене ставке

en: Add current &selected or active directories of active frame
sr: Додај тренутно &означене или дејствене фасцикле дејственом оквиру

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actaddseparator.caption]
en: Add a separator
sr: Додај раздвајач

en: Add a sub menu
sr: Додај подизборник

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actaddtypeddir.caption]
en: Add directory I will type
sr: Додај фасциклу за куцање

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actcollapseall.caption]
en: Collapse all
sr: Скупи све

en: Collapse item
sr: Склопи ставку

en: Cut selection of entries
sr: Исеци одабир ставки

en: Delete all!
sr: Обриши све!

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actdeleteselecteditem.caption]
en: Delete selected item
sr: Обришите означену ставку

en: Delete sub-menu and all its elements
sr: Обриши подизборник и све његове чиниоце

en: Delete just sub-menu but keep elements
sr: Избриши само подизборник али задржи ставке

en: Expand item
sr: Простри ставку

en: Focus tree window
sr: Жижа на прозор гранања

en: Goto first item
sr: Иди на прву ставку

en: Goto last item
sr: Иди на последњу ставку

en: Go to next item
sr: Иди на следећу ставку

en: Go to previous item
sr: Иди на претходну ставку

en: Insert directory of the &active frame
sr: Уметни фасциклу &дејственог оквира

en: Insert &directories of the active && inactive frames
sr: Уметни &фасцикле дејственог и мирујућих оквира

en: Insert directory I will bro&wse to
sr: Уметни фасциклу за преглед

en: Insert a copy of the selected entry
sr: Уметни умножак означене ставке

en: Insert current &selected or active directories of active frame
sr: Уметни тренутно означену или мирујућу фасциклу дејственог оквира

en: Insert a separator
sr: Уметни раздвајач

en: Insert sub menu
sr: Уметни подизборник

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actinserttypeddir.caption]
en: Insert directory I will type
sr: Уметни фасциклу за куцање

en: Move to next
sr: Премести на следеће

en: Move to previous
sr: Премести на претходно

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actopenallbranches.caption]
en: Open all branches
sr: Отвори све гране

en: Paste what was cut
sr: Налепи што је исечено

en: Search && replace in &path
sr: Тражи и замени у &путањи

en: Search && replace in both path and target
sr: Тражи и замени у и путањи и у циљу

en: Search && replace in &target path
sr: Тражи и замени у путањи &циља

en: Tweak path
sr: Налицкај путању

en: Tweak target path
sr: Налицкај циљну путању

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnadd.caption]
en: A&dd...
sr: Додавање...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnbackup.caption]
en: Bac&kup...
sr: Остава...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btndelete.caption]
en: De&lete...
sr: Брисање...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnexport.caption]
en: E&xport...
sr: Извоз...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnimport.caption]
en: Impo&rt...
sr: Увоз...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btninsert.caption]
en: &Insert...
sr: Уметање...

en: &Miscellaneous...
sr: Разно...

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.BTNRELATIVEPATH.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
sr: Неке радње за одабир одговарајуће путање

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.BTNRELATIVETARGET.HINT]
en: Some functions to select appropriate target
sr: Неке радње за одабир одговарајућег циља

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnsort.caption]
en: &Sort...
sr: Разврставање...

en: &When adding directory, add also target
sr: Приликом додавања фасцикле, додај и циљ

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.cbfullexpandtree.caption]
en: Alwa&ys expand tree
sr: Увек шири стабло фасцикли

en: Show only &valid environment variables
sr: Приказуј само &исправне променљиве окружења

en: In pop&up, show [path also]
sr: При искачућим прозорима прикажи [и путању]

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.CBSORTHOTDIRPATH.TEXT]
en: Name, a-z
sr: Име, а-ш

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.CBSORTHOTDIRTARGET.TEXT]
en: Name, a-z
sr: Име, а-ш

en: Directory Hotlist (reorder by drag && drop)
sr: Брзи списак фасцикли (преуредити превлачењем и спуштањем)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.gbhotlistotheroptions.caption]
en: Other options
sr: Остале могућности

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.LBLEDITHOTDIRNAME.EDITLABEL.CAPTION]
en: Name:
sr: Име:

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.LBLEDITHOTDIRPATH.EDITLABEL.CAPTION]
en: Path:
sr: Путања:

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.LBLEDITHOTDIRTARGET.EDITLABEL.CAPTION]
en: &Target:
sr: Циљ:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.micurrentlevelofitemonly.caption]
en: ...current le&vel of item(s) selected only
sr: ...тренутни ступањ ставки које су само означене

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIDETECTIFPATHEXIST.CAPTION]
en: Scan all &hotdir's path to validate the ones that actually exist
sr: Претражи све путање брзих фасцикли ради утврђивања које стварно постоје

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIDETECTIFPATHTARGETEXIST.CAPTION]
en: &Scan all hotdir's path && target to validate the ones that actually exist
sr: Претражи све путање брзих фасцикли и циљева ради утврђивања који стварно постоје

en: to a Directory &Hotlist file (.hotlist)
sr: у датотеку списка брзих фасцикли (брзи списак)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.miexporttototalcommanderk.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (&keep existing)
sr: у „wincmd.ini“ ТЦ-а (задржи постојеће)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.miexporttototalcommandernk.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (&erase existing)
sr: у „wincmd.ini“ ТЦ-а (избриши постојеће)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.migotoconfiguretcinfo1.caption]
en: Go to &configure TC related info
sr: Иди на &подешавање података односних на ТК

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.migotoconfiguretcinfo2.caption]
en: Go to &configure TC related info
sr: Иди на &подешавање података односних на ТК

en: HotDirTestMenu
sr: Изборник пробе списка брзих фасцикли

en: from a Directory &Hotlist file (.hotlist)
sr: из датотеке брзог списка фасцикли (брзи списак)

en: from "&wincmd.ini" of TC
sr: из „wincmd.ini“ ТЦ-а

en: &Navigate...
sr: &Крмани...

en: &Restore a backup of Directory Hotlist
sr: Поврати списак брзих фасцикли из оставе

en: &Save a backup of current Directory Hotlist
sr: Сачувај у оставу тренутни списак брзих фасцикли

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misearchandreplace.caption]
en: Search and &replace...
sr: Нађи и &замени...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misorteverything.caption]
en: ...everything, from A to &Z!
sr: ...све, од А до Ш!

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsinglegroup.caption]
en: ...single &group of item(s) only
sr: ...појединачни скуп ставки искључиво

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsinglesubmenu.caption]
en: ...&content of submenu(s) selected, no sublevel
sr: ...садржај означеног подизборника, без поднивоа

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsubmenuandsublevel.caption]
en: ...content of submenu(s) selected and &all sublevels
sr: ...садржај означеног подизборника и све његове поднивое

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MITESTRESULTINGHOTLISTMENU.CAPTION]
en: Test resultin&g menu
sr: Провери излазни изборник

en: Tweak &path
sr: Налицкај &путању

en: Tweak &target path
sr: Налицкај &циљну путању

en: Addition from main panel
sr: Додатак из главне површи

en: Apply current settings to directory hotlist
sr: Примени тренутне поставке на брзе фасцикле

en: Source
sr: Извора

en: Target
sr: Циља

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlistextra.gbdirectoryhotlistoptionsextra.caption]
en: Paths
sr: Путање

en: Way to set paths when adding them:
sr: Начин за постављање путања приликом њиховог додавања:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlistextra.lblapplysettingsfor.caption]
en: Do this for paths of:
sr: Учини ово за путање од:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlistextra.lbpathtoberelativeto.caption]
en: Path to be relative to:
sr: Путања да буде у односу на:

en: From all the supported formats, ask which one to use every time
sr: Од свих подржаних облика, питај који да се користи сваком приликом

en: When saving Unicode text, save it in UTF8 format (will be UTF16 otherwise)
sr: Приликом чувања уникодног писма, сачувај га у облику УТФ8 (иначе ће бити УТФ16)

en: When dropping text, generate filename automatically (otherwise will prompt the user)
sr: Приликом спуштања писма, образуј самостално име датотеке (иначе ће се постављати упит кориснику)

en: &Show confirmation dialog after drop
sr: Приказуј& прозорче потврде после отпуштања

en: When drag && dropping text into panels:
sr: Приликом превлачења и спуштања писма у површима:

en: Place the most desired format on top of list (use dag && drop):
sr: Смести најпожељнији облик на врху списка (користи превлачење и спуштање):

en: (if the most desired is not present, we'll take second one and so on)
sr: (уколико најпожељнији облик није присутан, преузеће се наредни и тако даље)

en: (will not work with some source application, so try to uncheck if problem)
sr: (неће радити за неке изворне програме, зато покушајте да одзначите ако буде потешкоћа)

en: Show &file system
sr: Приказуј систем датотека

en: Show fr&ee space
sr: Приказуј слободан& простор

en: Show &label
sr: Прикажи натпис&

en: Drives list
sr: Списак уређаја

en: Auto Indent
sr: Самостално увлачење

en: Allows to indent the caret, when new line is created with <Enter>, with the same amount of leading white space as the preceding line
sr: Омогућава увлачење показивача, када се нова линија образује помоћу <Унеси>, са истом величином белог простора као у претходној линији

en: Right margin:
sr: Десни обод:

en: Caret past end of line
sr: Показивач прелази крај линије

en: Allows caret to go into empty space beyond end-of-line position
sr: Омогућава показивачу да иде у празан простор иза положаја конца линије

en: Show special characters
sr: Приказуј нарочите знаке

en: Shows special characters for spaces and tabulations
sr: Приказуј нарочите знаке размака и празнина

en: Smart Tabs
sr: Паметне празнине

en: When using <Tab> key, caret will go to the next non-space character of the previous line
sr: Приликом употребе дугмета <Размак> (tab), показивач ће ићи на следећи знак без размака претходне линије

en: Tab indents blocks
sr: Празнина увлачи блокове

en: When active <Tab> and <Shift+Tab> act as block indent, unindent when text is selected
sr: Када дејствују <Таб> и <Шифт+Таб> као увлакачи блокова, не увлачи када је писмо означено

en: Use spaces instead tab characters
sr: Користи размаке уместо знакова празнине

en: Converts tab characters to a specified number of space characters (when entering)
sr: Претвара знакове празнине у одређени број знакова размака (приликом уноса)

en: Delete trailing spaces
sr: Избриши завршне размаке

en: Auto delete trailing spaces, this applies only to edited lines
sr: Сам избриши завршне размаке, то се односи само на уређиване линије

[ctx: tfrmoptionseditor.edtabwidth.hint]
en: Please note that the "Smart Tabs" option takes precedence over the tabulation to be performed
sr: Обратите пажњу да могућност „паметних празнина“ заузима предност над размицањем које ће бити извршено

en: Internal editor options
sr: Могућности унутрашњег уређивача

en: Block indent:
sr: Увлачење блока:

en: Tab width:
sr: Ширина празнине:

[ctx: tfrmoptionseditor.lbltabwidth.hint]
en: Please note that the "Smart Tabs" option takes precedence over the tabulation to be performed
sr: Обратите пажњу да могућност „паметних листова“ заузима предност над размицањем које ће бити извршено

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.backgroundlabel.caption]
en: Bac&kground
sr: &Позадина

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.BACKGROUNDUSEDEFAULTCHECKBOX.CAPTION]
en: Bac&kground
sr: &Позадина

en: Reset
sr: Врати на подразумевано

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.BTNSAVEMASK.HINT]
en: Save
sr: Сачувај

en: Element Attributes
sr: Својства ставке

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.foregroundlabel.caption]
en: Fo&reground
sr: Сучеље&

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.FOREGROUNDUSEDEFAULTCHECKBOX.CAPTION]
en: Fo&reground
sr: Сучеље&

en: &Text-mark
sr: Ознака писмом&

en: Use (and edit) &global scheme settings
sr: Користи (и уреди) опште& поставке схеме

en: Use &local scheme settings
sr: Користи месне& поставке схеме

en: &Bold
sr: &Подебљан

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTBOLDRADIOINVERT.CAPTION]
en: In&vert
sr: Из&врни

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTBOLDRADIOOFF.CAPTION]
en: O&ff
sr: &Искључи

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTBOLDRADIOON.CAPTION]
en: O&n
sr: Укључи

en: &Italic
sr: &Искошено

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTITALICRADIOINVERT.CAPTION]
en: In&vert
sr: Из&врни

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTITALICRADIOOFF.CAPTION]
en: O&ff
sr: &Искључи

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTITALICRADIOON.CAPTION]
en: O&n
sr: &Укључи

en: &Strike Out
sr: Пре&цртај

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTSTRIKEOUTRADIOINVERT.CAPTION]
en: In&vert
sr: Из&врни

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTSTRIKEOUTRADIOOFF.CAPTION]
en: O&ff
sr: &Искључи

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTSTRIKEOUTRADIOON.CAPTION]
en: O&n
sr: У&кључи

en: &Underline
sr: Подв&учено

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradioinvert.caption]
en: In&vert
sr: Из&врни

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradiooff.caption]
en: O&ff
sr: &Искључи

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradioon.caption]
en: O&n
sr: У&кључи

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btnadd.caption]
en: Add...
sr: Додај...

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btndelete.caption]
en: Delete...
sr: _Избриши...

en: Import/Export
sr: Увоз/извоз

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btninsert.caption]
en: Insert...
sr: Уметни...

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btnrename.caption]
en: Rename
sr: Преименуј

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btnsort.caption]
en: Sort...
sr: Разврстај...

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbexistingtabstokeep.text]
en: None
sr: Ниједан

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbfullexpandtree.caption]
en: Always expand tree
sr: Увек шири гране

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbsavedirhistory.text]
en: No
sr: Не

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbtargetpanelleftsavedtabs.text]
en: Left
sr: Лево

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbtargetpanelrightsavedtabs.text]
en: Right
sr: Десно

en: Favorite Tabs list (reorder by drag && drop)
sr: Омиљени списак листова (преуреди превлачењем и спуштањем)

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.gbfavoritetabsotheroptions.caption]
en: Other options
sr: Остале могућности

en: What to restore where for the selected entry:
sr: Шта повратити где за изабрану ставку:

en: Existing tabs to keep:
sr: Постојећи листови за чување:

en: Save dir history:
sr: Сачувај повест фасцикле:

en: Tabs saved on left to be restored to:
sr: Листови сачувани лево да буду повраћени у:

en: Tabs saved on right to be restored to:
sr: Листови сачувани десно да буду повраћени у:

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miaddseparator.caption]
en: a separator
sr: раздвајач

en: Add separator
sr: Додај раздвајач

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miaddsubmenu.caption]
en: sub-menu
sr: подизборник

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miaddsubmenu2.caption]
en: Add sub-menu
sr: Додај подизборник

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.micollapseall.caption]
en: Collapse all
sr: Скупи све

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.micurrentlevelofitemonly.caption]
en: ...current level of item(s) selected only
sr: ...тренутни ступањ ставке(и) које су само означене

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.micutselection.caption]
en: Cut
sr: Исеци

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideleteallfavoritetabs.caption]
en: delete all!
sr: обриши све!!

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideletecompletesubmenu.caption]
en: sub-menu and all its elements
sr: подизборник и све његове чиниоце

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideletejustsubmenu.caption]
en: just sub-menu but keep elements
sr: само подизборник, али задржи чиниоце

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideleteselectedentry.caption]
en: selected item
sr: означена ставка

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideleteselectedentry2.caption]
en: Delete selected item
sr: Обриши означену ставку

en: Export selection to legacy .tab file(s)
sr: Извези одабир у обичајну датотеку(е) .tab

en: FavoriteTabsTestMenu
sr: ИзборникПробеОмиљенихЛистова

en: Import legacy .tab file(s) according to default setting
sr: Увези обичајну(е) датотеку .tab по подразумеваним поставкама

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miimportlegacytabfilesatpos.caption]
en: Import legacy .tab file(s) at selected position
sr: Увези обичајну датотеку(е) .tab на означени положај

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miimportlegacytabfilesatpos1.caption]
en: Import legacy .tab file(s) at selected position
sr: Увези обичајну датотеку(е) .tab на означени положај

en: Import legacy .tab file(s) at selected position in a sub menu
sr: Увези обичајну датотеку(е) .tab на означени положај у подизборник

en: Insert separator
sr: Уметни раздвајач

en: Insert sub-menu
sr: Уметни подизборник

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miopenallbranches.caption]
en: Open all branches
sr: Отвори све гране

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mipasteselection.caption]
en: Paste
sr: Налепи

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mirename.caption]
en: Rename
sr: Преименуј

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misorteverything.caption]
en: ...everything, from A to Z!
sr: ...све, од А до Ш!

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsinglegroup.caption]
en: ...single group of item(s) only
sr: ...само појединачни скуп ставке(и)

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsinglegroup2.caption]
en: Sort single group of item(s) only
sr: Разврстај појединачни скуп ставке(и) искључиво

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsinglesubmenu.caption]
en: ...content of submenu(s) selected, no sublevel
sr: ...садржај означеног подизборника, без поднивоа

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsubmenuandsublevel.caption]
en: ...content of submenu(s) selected and all sublevels
sr: ...садржај означеног(их) подизборника и све његове поднивое

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mitestresultingfavoritetabsmenu.caption]
en: Test resulting menu
sr: Провери излазни изборник

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnaddact.caption]
en: Add
sr: Додај

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnaddext.caption]
en: Add
sr: Додај&

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnaddnewtype.caption]
en: A&dd
sr: &Додај

en: C&lone
sr: У&двостручи

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btncommands.hint]
en: Select your internal command
sr: Означите своју унутрашњу наредбу

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btndownact.caption]
en: Do&wn
sr: &Доле

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btneditext.caption]
en: Edi&t
sr: Уреди

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btninsertact.caption]
en: Insert
sr: Уметни

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btninsertext.caption]
en: &Insert
sr: &Уметни

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnparametershelper.hint]
en: Variable reminder helper
sr: Помоћник променљивог подсетника

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnrelativecommand.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sr: Неке радње за одабир одговарајуће путање

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnremoveact.caption]
en: Remo&ve
sr: Уклони&

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnremoveext.caption]
en: Re&move
sr: Уклони&

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnremovetype.caption]
en: &Remove
sr: Уклони&

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnrenametype.caption]
en: R&ename
sr: Пре&именуј

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnstartpathpathhelper.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sr: Неке радње за одабир одговарајуће путање

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnstartpathvarhelper.hint]
en: Variable reminder helper
sr: Помоћник променљивог подсетника

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnupact.caption]
en: &Up
sr: &Горе

en: Starting path of the command. Never quote this string.
sr: Почетна путања наредбе. Никада не стављајте наводнике овој ниски.

en: Name of the action. It is never passed to the system, it's just a mnemonic name chosen by you, for you
sr: Име овог дејства. Никада се не отпрема систему, то је само памтљиво име које сте одабрали, за себе

en: Parameter to pass to the command. Long filename with spaces should be quoted (manually entering).
sr: Одредница за отпремање наредби. Дуго име датотеке са размацима треба да буде под наводницима (ручним уносом).

en: Command to execute. Never quote this string.
sr: Наредба за извршавање. Никада не стављајте наводнике овој ниски.

en: Action description
sr: Опис дејства

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbactions.caption]
en: Actions
sr: Радње

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbexts.caption]
en: Extensions
sr: Наставци

en: Can be sorted by drag & drop
sr: Може бити преуређено превлачењем и спуштањем

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbfiletypes.caption]
en: File types
sr: Врсте датотека

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbicon.caption]
en: Icon
sr: Сличица

en: Actions may be sorted by drag & drop
sr: Дејства могу бити преуређена превлачењем и спуштањем

en: Extensions may be sorted by drag & drop
sr: Наставци могу бити преуређени превлачењем и спуштањем

en: File types may be sorted by drag & drop
sr: Врсте датотеке могу бити преуређене превлачењем и спуштањем

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblaction.caption]
en: Action &name:
sr: Радња:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblcommand.caption]
en: Command:
sr: &Наредба:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblexternalparameters.caption]
en: Parameter&s:
sr: Одредницe&:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblstartpath.caption]
en: Start pat&h:
sr: Почетна &путања:

en: Custom with...
sr: Произвољна ширина...

en: Custom
sr: Произвољно

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miedit.caption]
en: Edit
sr: Уреди

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.mieditor.caption]
en: Open in Editor
sr: Отвори у уређивачу

en: Edit with...
sr: Уреди помоћу...

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.migetoutputfromcommand.caption]
en: Get output from command
sr: Добави излаз из наредбе

en: Open in Internal Editor
sr: Отвори у унутрашњем уреднику

en: Open in Internal Viewer
sr: Отвори у спољњем прегледнику

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miopen.caption]
en: Open
sr: Отвори

en: Open with...
sr: Отвори помоћу...

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.mishell.caption]
en: Run in terminal
sr: Покрени у терминалу

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miview.caption]
en: View
sr: Преглед

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miviewer.caption]
en: Open in Viewer
sr: Отвори у прегледнику

en: View with...
sr: Прегледај помоћу...

en: Click me to change icon!
sr: Кликни ме ради промене сличице!

en: Apply current settings to all current configured filenames and paths
sr: Примени тренутне поставке на сва тренутно подешена имена датотека и путање

en: Default context actions (View/Edit)
sr: Подразумевана приручна дејства (прегледај/уреди)

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cbexecuteviashell.caption]
en: Execute via shell
sr: Изврши кроз љуску

en: Extended context menu
sr: Проширени приручни изборник

en: File association configuration
sr: Поставке придруживања датотека

en: Offer to add selection to file association when not included already
sr: Понуди додавање избора придруживању датотека ако ли већ није додато

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cboffertoaddtofileassociations.hint]
en: When accessing file association, offer to add current selected file if not already included in a configured file type
sr: Приликом приступа придруживању датотека, понуди додавање тренутно означене датотеке ако ли већ није укључено у подешеној врсти датотека

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cbopensystemwithterminalclose.caption]
en: Execute via terminal and close
sr: Изврши у терминалу и затвори

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cbopensystemwithterminalstayopen.caption]
en: Execute via terminal and stay open
sr: Изврши у терминалу и остави отвореним

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.ckbfileassoccommand.caption]
en: Commands
sr: Наредбе

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.ckbfileassocicons.caption]
en: Icons
sr: Сличице

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.ckbfileassocstartpath.caption]
en: Starting paths
sr: Покретачке путање

en: Extended options items:
sr: Ставке проширених могућности:

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.gbtoolbaroptionsextra.caption]
en: Paths
sr: Путање

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.lbfileassocfilenamestyle.caption]
en: Way to set paths when adding elements for icons, commands and starting paths:
sr: Начин за додавање путања приликом додавања чиниоца сличицама, наредбе и покретачке путање:

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.lblapplysettingsfor.caption]
en: Do this for files and path for:
sr: Учините ово за датотеке и путање за:

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.lbpathtoberelativeto.caption]
en: Path to be relative to:
sr: Путања да буде у односу на:

[ctx: tfrmoptionsfileoperations.bvlconfirmations.caption]
en: Show confirmation window for:
sr: Приказуј прозор потврде за:

en: Cop&y operation
sr: Умножи& поступак

en: &Delete operation
sr: Избриши& поступак

en: Dele&te to recycle bin (Shift key reverses this setting)
sr: Премести у смеће (дугме схифт поништава ову поставку)

en: D&elete to trash operation
sr: Радња слања у смеће

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.CBDROPREADONLYFLAG.CAPTION]
en: D&rop readonly flag
sr: Поништи ознаку само за читање

en: &Move operation
sr: Радња премештања&

en: &Process comments with files/folders
sr: &Обрађуј напомене са датотекама и фасциклама

en: Select &file name without extension when renaming
sr: Означи име датотеке& без наставка приликом преименовања

en: Sho&w tab select panel in copy/move dialog
sr: Прика&зуј лист површи одабира у прозору за умножавање премештање

en: S&kip file operations errors and write them to log window
sr: Занемари грешке радњи над датотекама и уписуј их у прозору дневника

en: Test archive operation
sr: Провери радњу складишта

en: Verify checksum operation
sr: Провери радњу збирне провере

en: Executing operations
sr: Извршавање радњи

en: User interface
sr: Корисничко сучеље

en: &Buffer size for file operations (in KB):
sr: Величина оставе за радње над датотекама (у KB):

en: Buffer size for &hash calculation (in KB):
sr: Величина међуспремника за рачунање &збира (у КБ)

en: Show operations progress &initially in
sr: Приказуј почетни напредак радњи у

[ctx: tfrmoptionsfileoperations.lbltypeofduplicatedrename.caption]
en: Duplicated name auto-rename style:
sr: Удвостручено име начина преименовања:

en: &Number of wipe passes:
sr: Број пролаза потпуног брисања:

en: Reset to DC default
sr: Врати на подразумевано ДК

[ctx: tfrmoptionsfilepanelscolors.cballowovercolor.caption]
en: Allow Overcolor
sr: Омогући појачано бојење

en: Use &Frame Cursor
sr: Користи трепћући показивач

en: Use Inactive Sel Color
sr: Користи неупотребљену боју за избор

en: U&se Inverted Selection
sr: Користи обрнути одабир

[ctx: tfrmoptionsfilepanelscolors.cbusecursorborder.caption]
en: Cursor border
sr: Оквир показивача

en: Bac&kground:
sr: П&озадина:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLBACKGROUNDCOLOR2.CAPTION]
en: Backg&round 2:
sr: П&озадина 2:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLCURSORCOLOR.CAPTION]
en: C&ursor Color:
sr: Боја показивача&:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLCURSORTEXT.CAPTION]
en: Cursor Te&xt:
sr: Показивач писма&:

[ctx: tfrmoptionsfilepanelscolors.lblinactivecursorcolor.caption]
en: Inactive Cursor Color:
sr: Боја мирујућег показивача:

[ctx: tfrmoptionsfilepanelscolors.lblinactivemarkcolor.caption]
en: Inactive Mark Color:
sr: Боја мирујуће ознаке:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLMARKCOLOR.CAPTION]
en: &Mark Color:
sr: Боја означавања&:

en: Below is a preview. You may move cursor, select file and get immediately an actual look and feel of the various settings.
sr: Испод је преглед. Можете померати показивач, изабрати датотеку и задобити тренутни изглед разних поставки.

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLTEXTCOLOR.CAPTION]
en: T&ext Color:
sr: Боја писма:

en: When launching file search, clear file mask filter
sr: Приликом покретања претраге, очисти услов маске датотеке

en: &Search for part of file name
sr: Претрага& по делу имена датотеке

en: Show menu bar in "Find files"
sr: Приказуј траку изборника у „Тражи датотеке“

en: Text search in files
sr: Претрага писма у датотекама

[ctx: tfrmoptionsfilesearch.gbfilesearch.caption]
en: File search
sr: Претрага датотека

en: Current filters with "New search" button:
sr: Тренутни услов са дугметом „Нова претрага“:

en: Default search template:
sr: Образац подразумеване претраге:

en: Use memory mapping for search te&xt in files
sr: Користи карту меморије за претраге по писмима

en: &Use stream for search text in files
sr: Користи ток за претраге по писмима

[ctx: tfrmoptionsfilesviews.btndefault.caption]
en: De&fault
sr: &Подразумевано

en: Formatting
sr: Обликујем

en: Personalized abbreviations to use:
sr: Личне скраћенице за употребу:

en: Sorting
sr: Ређање

en: &Byte:
sr: &Бајта:

en: Case s&ensitivity:
sr: Осетљиво на &величину слова:

en: Incorrect format
sr: Неисправан облик

en: &Date and time format:
sr: Облик датума и времена:

en: File si&ze format:
sr: Облик величине& датотека:

en: &Footer format:
sr: &Облик подножја:

en: &Gigabyte:
sr: &Гигабајта:

en: &Header format:
sr: &Облик заглавља:

en: &Kilobyte:
sr: &Килобајта:

en: Megab&yte:
sr: Мега&бајта:

en: &Insert new files:
sr: Уметни& нове датотеке:

en: O&peration size format:
sr: Облик величине дејства&:

en: So&rting directories:
sr: Распоред фасцикли:

en: &Sort method:
sr: Начин распоређивања:

en: &Terabyte:
sr: &Терабајта:

en: &Move updated files:
sr: &Премести освежене датотеке:

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.btnaddattribute.caption]
en: &Add
sr: Додај&

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.btnattrshelp.caption]
en: &Help
sr: &Помоћ

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbdblclicktoparent.caption]
en: Enable changing to &parent folder when double-clicking on empty part of file view
sr: Омогући прелаз у &родитељску фасциклу приликом двоклика на празан део приказа датотеке

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbdelayloadingtabs.caption]
en: Do&n't load file list until a tab is activated
sr: Немој да учитаваш списак датотека док се лист не покрене

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbdirbrackets.caption]
en: S&how square brackets around directories
sr: Приказуј& угласте заграде око фасцикли

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbhighlightupdatedfiles.caption]
en: Hi&ghlight new and updated files
sr: Истакни& нове и освежене датотеке

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbinplacerename.caption]
en: Enable inplace &renaming when clicking twice on a name
sr: Омогући &преименовање на месту при двоклику на име

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cblistfilesinthread.caption]
en: Load &file list in separate thread
sr: Учитај списак &датотека у посебном процесу

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbloadiconsseparately.caption]
en: Load icons af&ter file list
sr: Учитавај иконе након& списка датотека

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbshowsystemfiles.caption]
en: Show s&ystem and hidden files
sr: Прикажи системске и скривене датотеке

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbspacemovesdown.caption]
en: &When selecting files with <SPACEBAR>, move down to next file (as with <INSERT>)
sr: Приликом одабира датотека помоћу <SPACEBAR>, пређи на следећу датотеку ( као и са <INSERT>)

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.chkmarkmaskfilterwindows.caption]
en: Windows style filter when marking files ("*.*" also select files without extension, etc.)
sr: Услов на Виндоузов начин приликом означавања датотека („*.*“ такође означава датотеке без наставка, итд.)

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.chkmarkmaskshowattribute.caption]
en: Use an independent attribute filter in mask input dialog each time
sr: Користи независан услов својства у прозору уноса маске сваки пут

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.gbmarking.caption]
en: Marking/Unmarking entries
sr: Означавање/одзначавање ставки

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.lbattributemask.caption]
en: Default attribute mask value to use:
sr: Подразумеване вредности маске својстава за коришћење:

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNADDCATEGORY.CAPTION]
en: A&dd
sr: &Додај

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNAPPLYCATEGORY.CAPTION]
en: A&pply
sr: Примени&

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNDELETECATEGORY.CAPTION]
en: D&elete
sr: &Обриши

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNSEARCHTEMPLATE.HINT]
en: Template...
sr: Образац...

en: File types colors (sort by drag&&drop)
sr: Боје врста датотека (распоредите их повлачењем и &спуштањем)

en: Category a&ttributes:
sr: Својства& врсте:

en: Category co&lor:
sr: Боја врсте&:

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.LBLCATEGORYMASK.CAPTION]
en: Category &mask:
sr: Маска врсте&:

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.LBLCATEGORYNAME.CAPTION]
en: Category &name:
sr: Име &врсте:

[ctx: tfrmoptionsfonts.hint]
en: Fonts
sr: Словни ликови

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actaddhotkey.caption]
en: Add &hotkey
sr: Додај пречицу&

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actcopy.caption]
en: Copy
sr: Умножи

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actdelete.caption]
en: Delete
sr: Обриши

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actdeletehotkey.caption]
en: &Delete hotkey
sr: Избриши& пречицу

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actedithotkey.caption]
en: &Edit hotkey
sr: Уреди& пречицу

en: Next category
sr: Следећа врста

en: Make popup the file related menu
sr: Учини искакање изборника односног на датотеку

en: Previous category
sr: Претходна врста

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actrename.caption]
en: Rename
sr: Преименуј

en: Restore DC default
sr: Поврати на подразумеване вредности ДН

en: Save now
sr: Сачувај сада

en: Sort by command name
sr: Распореди по наредбеном имену

en: Sort by hotkeys (grouped)
sr: Распореди по пречицама (груписане)

en: Sort by hotkeys (one per row)
sr: Распореди по пречицама (један по реду)

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.LBFILTER.CAPTION]
en: &Filter
sr: Пропусник&

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.LBLCATEGORIES.CAPTION]
en: C&ategories:
sr: Врсте&:

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.LBLCOMMANDS.CAPTION]
en: Co&mmands:
sr: Наредбе&:

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.LBLSCFILES.CAPTION]
en: &Shortcut files:
sr: Датотеке пречица&:

en: So&rt order:
sr: Распо&реди по:

en: Categories
sr: Врсте

[ctx: tfrmoptionshotkeys.micommands.caption]
en: Command
sr: Наредба

en: Sort order
sr: Распоред

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stgcommands.columns[0].title.caption]
en: Command
sr: Наредба

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stgcommands.columns[1].title.caption]
en: Hotkeys
sr: Пречице

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stgcommands.columns[2].title.caption]
en: Description
sr: Опис

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stghotkeys.columns[0].title.caption]
en: Hotkey
sr: Пречица

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stghotkeys.columns[1].title.caption]
en: Parameters
sr: Одреднице

en: Controls
sr: Управљачи

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.CBICONSEXCLUDE.CAPTION]
en: For the following &paths and their subdirectories:
sr: За следеће &путање и њихове подфасцикле:

en: Show icons for actions in &menus
sr: Приказуј сличице дејстава у изборницима&

en: Show icons on buttons
sr: Приказуј сличице на дугмадима

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.CBICONSSHOWOVERLAY.CAPTION]
en: Show o&verlay icons, e.g. for links
sr: Приказуј преклапајуће& сличице, нпр. за везе

en: &Dimmed hidden files (slower)
sr: &Замућене скривене датотеке (спорије)

en: Disable special icons
sr: Онемогући нарочите сличице

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.GBICONSSIZE.CAPTION]
en:  Icon size
sr:  Величина сличице

en: Icon theme
sr: Тема сличица

en: Show icons
sr: Приказуј сличицу

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.GBSHOWICONSMODE.CAPTION]
en:  Show icons to the left of the filename
sr:  Приказуј сличице лево од имена датотека

en: Disk panel:
sr: Површ диска:

en: File panel:
sr: Површ датотеке:

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWALL.CAPTION]
en: A&ll
sr: Све&

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWALLANDEXE.CAPTION]
en: All associated + &EXE/LNK (slow)
sr: Све повезане + &EXE/LNK (споро)

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWNONE.CAPTION]
en: &No icons
sr: Без& сличица

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWSTANDARD.CAPTION]
en: Only &standard icons
sr: Само &уобичајене сличице

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.BTNADDSEL.CAPTION]
en: A&dd selected names
sr: Додај& означена имена

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.BTNADDSELWITHPATH.CAPTION]
en: Add selected names with &full path
sr: Додај означена имена са &потпуним путањама

[ctx: tfrmoptionsignorelist.btnrelativesavein.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sr: Неке радње за одабир одговарајуће путање

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.CHKIGNOREENABLE.CAPTION]
en: &Ignore (don't show) the following files and folders:
sr: Занемари& (не приказуј) следеће датотеке и фасцикле:

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.LBLSAVEIN.CAPTION]
en: &Save in:
sr: &Сачувај у:

en: Le&ft, Right arrows change directory (Lynx-like movement)
sr: Лева& и десна стрелица мења фасциклу (кретање као у Линксу)

en: Typing
sr: Куцање

[ctx: TFRMOPTIONSKEYBOARD.LBLALT.CAPTION]
en: Alt+L&etters:
sr: Мења+слова&:

[ctx: TFRMOPTIONSKEYBOARD.LBLCTRLALT.CAPTION]
en: Ctrl+Alt+Le&tters:
sr: Ктрл+мења+слова:

[ctx: TFRMOPTIONSKEYBOARD.LBLNOMODIFIER.CAPTION]
en: &Letters:
sr: &Слова:

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBFLATDISKPANEL.CAPTION]
en: &Flat buttons
sr: Равна& дугмад

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBFLATINTERFACE.CAPTION]
en: Flat i&nterface
sr: Равно &сучеље

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBFREESPACEIND.CAPTION]
en: Show fr&ee space indicator on drive label
sr: Приказуј указивач слободног простора на натпису уређаја

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBLOGWINDOW.CAPTION]
en: Show lo&g window
sr: Приказуј прозор дневника&

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBPANELOFOPERATIONS.CAPTION]
en: Show panel of operation in background
sr: Приказуј површ радње из  позадине

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBPROGINMENUBAR.CAPTION]
en: Show common progress in menu bar
sr: Приказуј уобичајени напредак у траци изборника

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWCMDLINE.CAPTION]
en: Show command l&ine
sr: Приказуј наредбену линију&

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWCURDIR.CAPTION]
en: Show current director&y
sr: Приказуј тренутну фасциклу

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWDISKPANEL.CAPTION]
en: Show &drive buttons
sr: Приказуј дугмиће уређаја&

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWDRIVEFREESPACE.CAPTION]
en: Show free s&pace label
sr: Приказуј натпис слободног простора&

en: Show drives list bu&tton
sr: Приказуј дугме списка уређаја

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWKEYSPANEL.CAPTION]
en: Show function &key buttons
sr: Приказуј дугмиће радњи

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWMAINMENU.CAPTION]
en: Show &main menu
sr: Приказуј главни& изборник

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWMAINTOOLBAR.CAPTION]
en: Show tool&bar
sr: Приказуј траку &прибора

en: Show short free space &label
sr: Приказуј натпис малог слободног простора

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWSTATUSBAR.CAPTION]
en: Show &status bar
sr: Приказуј траку стања&

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWTABHEADER.CAPTION]
en: S&how tabstop header
sr: Приказуј& заглавље листа за заустављање

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWTABS.CAPTION]
en: Sho&w folder tabs
sr: Приказуј листове фасцикле

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBTERMWINDOW.CAPTION]
en: Show te&rminal window
sr: Приказуј прозор терминала&

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBTWODISKPANELS.CAPTION]
en: Show two drive button bars (fi&xed width, above file windows)
sr: Приказуј две траке дугмади уређаја (сталне ширине, изнад прозора)

en: Show middle toolbar
sr: Приказуј средишњу тракуприбора

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.GBSCREENLAYOUT.CAPTION]
en:  Screen layout
sr:  Распоред на заслону

[ctx: tfrmoptionslog.btnrelativelogfile.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sr: Неке радње за одабир одговарајуће путање

[ctx: tfrmoptionslog.btnviewlogfile.hint]
en: View log file content
sr: Прегледај садржај дневника датотеке

en: Include date in log filename
sr: Обухвати приказ датума у имену датотеке

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGARCOP.CAPTION]
en: &Pack/Unpack
sr: &Сажми/извуци

en: External command line execution
sr: Извршавање спољње наредбене линије

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGCPMVLN.CAPTION]
en: Cop&y/Move/Create link/symlink
sr: Умножи/премести/направи везу/симболичку везу

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGDELETE.CAPTION]
en: &Delete
sr: &Избриши

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGDIROP.CAPTION]
en: Crea&te/Delete directories
sr: &Направи/Избриши фасцикле

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGERRORS.CAPTION]
en: Log &errors
sr: Дневник грешака

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGFILE.CAPTION]
en: C&reate a log file:
sr: Направи& датотеку дневника:

en: Maximum log file count
sr: Највећи број датотека дневника

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGINFO.CAPTION]
en: Log &information messages
sr: Уноси у дневник поруке података&

en: Start/shutdown
sr: Укључи/искључи

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGSUCCESS.CAPTION]
en: Log &successful operations
sr: Уноси у дневник успешне& радње

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGVFS.CAPTION]
en: &File system plugins
sr: Прикључци &система датотека

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.GBLOGFILE.CAPTION]
en: File operation log file
sr: Датотека дневника радњи над датотекама

en: Log operations
sr: Уписуј радње у дневник

en: Operation status
sr: Стање радње

[ctx: tfrmoptionsmisc.btnrelativeoutputpathfortoolbar.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sr: Неке радње за одабир одговарајуће путање

[ctx: tfrmoptionsmisc.btnrelativetcconfigfile.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sr: Неке радње за одабир одговарајуће путање

[ctx: tfrmoptionsmisc.btnrelativetcexecutablefile.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sr: Неке радње за одабир одговарајуће путање

en: &Remove thumbnails for no longer existing files
sr: &Уклони умањене сличице непостојећих датотека

[ctx: tfrmoptionsmisc.btnviewconfigfile.hint]
en: View configuration file content
sr: Прегледај садржај поставки датотеке

[ctx: tfrmoptionsmisc.chkdesccreateunicode.caption]
en: Create new with the encoding:
sr: Образуј нову са кодирањем:

en: Always &go to the root of a drive when changing drives
sr: Увек иди у& корен уређаја приликом мењања уређаја

en: Show &current directory in the main window title bar
sr: Прикажи &тренутну фасциклу у наслову главног прозора

en: Show &splash screen
sr: Прикажи поздравни заслон

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.CHKSHOWWARNINGMESSAGES.CAPTION]
en: Show &warning messages ("OK" button only)
sr: Приказуј поруке упозорења (само дугме „У реду“)

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.CHKTHUMBSAVE.CAPTION]
en: &Save thumbnails in cache
sr: &Чувај умањене сличице у остави

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.DBLTHUMBNAILS.CAPTION]
en: Thumbnails
sr: Умањене сличице

en: File comments (descript.ion)
sr: Напомене датотеке (опис)

en: Regarding TC export/import:
sr: У односу на извоз/увоз у ТЦ:

en: &Default single-byte text encoding:
sr: &Подразумевано кодовање писма једним бајтом:

[ctx: tfrmoptionsmisc.lbldescrdefaultencoding.caption]
en: Default encoding:
sr: Подразумевано кодирање:

en: Configuration file:
sr: Датотека поставки:

en: TC executable:
sr: Извршна ТЦ-а:

en: Toolbar output path:
sr: Излазна путања траке прибора:

en: pixels
sr: тачке

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.LBLTHUMBSEPARATOR.CAPTION]
en: X
sr: Х

en: &Thumbnail size:
sr: Величина &умањених сличица:

en: &Selection by mouse
sr: &Одабир мишем

en: The text cursor no longer follows the mouse cursor
sr: Показивач писања не прати више показивач миша

en: By clic&king on icon
sr: Кликом на сличицу

[ctx: tfrmoptionsmouse.gbopenwith.caption]
en: Open with
sr: Отвори са

en: Scrolling
sr: Клизање

en: Selection
sr: Избор

en: &Mode:
sr: &Начин:

en: Double click
sr: Двоклик

en: &Line by line
sr: &Линија по линија

en: Line by line &with cursor movement
sr: Линија по линија &са померањем показивача

en: &Page by page
sr: &Страница по страница

en: Single click (opens files and folders)
sr: Једноклик (отвара датотеке и фасцикле)

en: Single click (opens folders, double click for files)
sr: Једноклик (отвара фасцикле, двоклик за датотеке)

[ctx: tfrmoptionsmultirename.btnmulrenlogfilenamerelative.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sr: Неке радње за одабир одговарајуће путање

[ctx: tfrmoptionsmultirename.btnmulrenlogfilenameview.hint]
en: View log file content
sr: Прегледај дневник садржаја датотеке

en: Individual directories per day
sr: Појединачне фасцикле дневно

en: Log filenames with full path
sr: Заведи у дневник имена датотека са пуном путањом

en: Show menu bar on top
sr: Приказуј траку изборника на врху

en: Rename log
sr: Дневник преименовања

en: Replace invalid filename character b&y
sr: Замени знак појединачног имена датотеке п&омоћу

en: Append in the same rename log file
sr: Настави у самом дневнику преименовања датотеке

en: Per preset
sr: По обрасцу

en: Exit with modified preset
sr: Изађи са измењеним обрасцем

en: Preset at launch
sr: Образац при покретању

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnaddplugin.caption]
en: A&dd
sr: Д&одај

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnconfigplugin.caption]
en: Con&figure
sr: Подеси&

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnenableplugin.caption]
en: E&nable
sr: &Омогући

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnremoveplugin.caption]
en: &Remove
sr: Уклони&

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btntweakplugin.caption]
en: &Tweak
sr: &Лицкај

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.lblplugindescription.caption]
en: Description
sr: Опис

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
sr: Радно

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
sr: Прикључак

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
sr: Пријављено за

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
sr: Име датотеке

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.lblplugindescription.caption]
en: Searc&h plugins allow one to use alternative search algorithms or external tools (like "locate", etc.)
sr: Прикључци &претраге омогућују заменске алгоритме претраге, или спољне алате (као што је „locate“, итд.)

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
sr: Дејствени

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
sr: Прикључак

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
sr: Пријављен за

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
sr: Име датотеке

en: Apply current settings to all current configured plugins
sr: Примени тренутне поставке на све подешене прикључке

en: When adding a new plugin, automatically go in tweak window
sr: Приликом додавања новог прикључка, самостално иди у прозор лицкања

en: Configuration:
sr: Подешавање:

en: Lua library file to use:
sr: Датотека књижнице Луе за коришћење:

[ctx: tfrmoptionspluginsgroup.lbpathtoberelativeto.caption]
en: Path to be relative to:
sr: Путања да буде у односу на:

en: Plugin filename style when adding a new plugin:
sr: Начин именовања датотеке прикључка приликом додавања новог прикључка:

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.lblplugindescription.caption]
en: Pack&er plugins are used to work with archives
sr: Прикључци за сажимање се употребљавају за рад са архивама

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
sr: Дејствени

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
sr: Прикључак

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
sr: Пријављен за

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
sr: Име датотеке

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.lblplugindescription.caption]
en: Content plu&gins allow one to display extended file details like mp3 tags or image attributes in file lists, or use them in search and multi-rename tool
sr: Прикључци за садржаје се употребљавају за проширење приказа појединости датотека као што су мп3 ознаке или својства слика у списковима датотека, или се користе у прикључцима претраге и алатима за вишеструко преимановање

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
sr: Дејствени

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
sr: Прикључак

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
sr: Пријављен за

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
sr: Име датотеке

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.lblplugindescription.caption]
en: Fi&le system plugins allow access to disks inaccessible by operating system or to external devices like Palm/PocketPC.
sr: Прикључци система датотека& омогућавају приступ радњама са дисковима које нису доступне из оперативног система или спољњим уређајима ко што су Палм и џепни рачунар.

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
sr: Дејсвено

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
sr: Прикључак

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
sr: Пријављен за

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
sr: Име датотеке

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.lblplugindescription.caption]
en: Vie&wer plugins allow one to display file formats like images, spreadsheets, databases etc. in Viewer (F3, Ctrl+Q)
sr: Прикључци за преглед омогућавају приказ облика датотека као што су слике, табеле, базе података итд. у прегледнику (Ф3, Ктрл+Ку)

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
sr: Радни

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
sr: Прикључак

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
sr: Пријављен за

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
sr: Име датотеке

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.CBEXACTBEGINNING.CAPTION]
en: &Beginning (name must start with first typed character)
sr: &Почиње са (име мора да почиње првим откуцаним знаком)

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.CBEXACTENDING.CAPTION]
en: En&ding (last character before a typed dot . must match)
sr: &Завршава се са (последњи знак пре откуцане тачке . мора да се поклапа)

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.CGPOPTIONS.CAPTION]
en: Options
sr: Могућности

en: Exact name match
sr: Потпуно слагање имена

en: Search case
sr: Величина слова претраге

en: Search for these items
sr: Тражи ове ставке

en: Keep renamed name when unlocking a tab
sr: Задржи преименовано име приликом откључавања листа

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSACTIVATEONCLICK.CAPTION]
en: Activate target &panel when clicking on one of its Tabs
sr: Покрени циљну површ& при клику на једну од њених листова

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSALWAYSVISIBLE.CAPTION]
en: &Show tab header also when there is only one tab
sr: &Прикажи и заглавље листа када се приказује само један лист

en: Close duplicate tabs when closing application
sr: Затвори удвостручене листове приликом затварања програма

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSCONFIRMCLOSEALL.CAPTION]
en: Con&firm close all tabs
sr: &Потврди затварање свих листова

en: Confirm close locked tabs
sr: Потврди затварање закључаних листова

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSLIMITOPTION.CAPTION]
en: &Limit tab title length to
sr: &Ограничи дужину наслова листа на

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSLOCKEDASTERISK.CAPTION]
en: Show locked tabs &with an asterisk *
sr: Приказуј закључане листове &са знаком *

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSMULTILINES.CAPTION]
en: &Tabs on multiple lines
sr: &Листови на вишеструким линијама

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSOPENFOREGROUND.CAPTION]
en: Ctrl+&Up opens new tab in foreground
sr: Ктрл+&горе отвара нови лист у позадини

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSOPENNEARCURRENT.CAPTION]
en: Open &new tabs near current tab
sr: Отвори нови лист поред тренутног листа

en: Reuse existing tab when possible
sr: Поново употребљавај постојећи лист када је могуће

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSSHOWCLOSEBUTTON.CAPTION]
en: Show ta&b close button
sr: Приказуј дугме за затварање &листа

en: Always show drive letter in tab title
sr: Увек приказуј име уређаја у наслову листа

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.GBTABS.CAPTION]
en: Folder tabs headers
sr: Заглавље листа фасцикли

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.LBLCHAR.CAPTION]
en: characters
sr: знака

en: Action to do when double click on a tab:
sr: Дејство приликом двоклика на лист:

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.LBLTABSPOSITION.CAPTION]
en: Ta&bs position
sr: Положај лист&ова

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaultexistingtabstokeep.text]
en: None
sr: Ниједно

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaultsavedirhistory.text]
en: No
sr: Не

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaulttargetpanelleftsaved.text]
en: Left
sr: Лево

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaulttargetpanelrightsaved.text]
en: Right
sr: Десно

en: Goto to Favorite Tabs Configuration after resaving
sr: Иди на поставке омиљених листова након поновног чувања

en: Goto to Favorite Tabs Configuration after saving a new one
sr: Иди на поставке омиљених листова након чувања новог

en: Enable Favorite Tabs extra options (select target side when restore, etc.)
sr: Омогући додатне могућности омиљених листова (изаберите циљну страну приликом повраћаја, итд.)

en: Default extra settings when saving new Favorite Tabs:
sr: Подразумеване додатне поставке прилиом чувања нових омиљених листова:

en: Folder tabs headers extra
sr: Додатна заглавља листова фасцикли

en: When restoring tab, existing tabs to keep:
sr: Приликом повраћаја листа, постојећи листови за чување:

en: Tabs saved on left will be restored to:
sr: Листови сачувани лево ће бити повраћени у:

en: Tabs saved on right will be restored to:
sr: Листови сачувани десно ће бити повраћени у:

[ctx: tfrmoptionstabsextra.lblfavoritetabssavedirhistory.caption]
en: Keep saving dir history with Favorite Tabs:
sr: Чувај повест чуваних фасцикли са омиљеним листовима:

en: Default position in menu when saving a new Favorite Tabs:
sr: Подразумевани положај у изборнику приликом чувања нових омиљених листова:

[ctx: tfrmoptionsterminal.edrunintermcloseparams.hint]
en: {command} should normally be present here to reflect the command to be run in terminal
sr: {command} би обично требало да буде присутна овде ради дочаравања наредбе за покретање у терминалу

[ctx: tfrmoptionsterminal.edrunintermstayopenparams.hint]
en: {command} should normally be present here to reflect the command to be run in terminal
sr: {command} би обично требала да буде присутна овде ради дочаравања наредбе за извршавање у терминалу

en: Command for just running terminal:
sr: Наредба за извршавање само у терминалу:

en: Command for running a command in terminal and close after:
sr: Наредба за извршавање наредбе у терминалу и затварање након:

en: Command for running a command in terminal and stay open:
sr: Наредба за извршавање наредбе у терминалу и остајање отвореним:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbrunintermclosecmd.caption]
en: Command:
sr: Наредба:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbrunintermcloseparams.caption]
en: Parameters:
sr: Одреднице:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbrunintermstayopencmd.caption]
en: Command:
sr: Наредба:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbrunintermstayopenparams.caption]
en: Parameters:
sr: Одреднице:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbruntermcmd.caption]
en: Command:
sr: Наредба:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbruntermparams.caption]
en: Parameters:
sr: Одреднице:

en: C&lone button
sr: Дугме потпуно истих умножака

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.BTNDELETEBUTTON.CAPTION]
en: &Delete
sr: &Избриши

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.BTNEDITHOTKEY.CAPTION]
en: Edit hot&key
sr: Уреди &пречицу

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.BTNINSERTBUTTON.CAPTION]
en: &Insert new button
sr: &Унеси ново дугме

en: Select
sr: Изабери

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.btnother.caption]
en: Other...
sr: Друго...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.BTNREMOVEHOTKEY.CAPTION]
en: Remove hotke&y
sr: Уклони &пречицу

en: Suggest
sr: Предложи

en: Have DC suggest the tooltip based on button type, command and parameters
sr: Нека ДЦ предлаже напомене засноване на врсти дугмади, наредби и одредницама

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.cbflatbuttons.caption]
en: &Flat buttons
sr: Равна& дугмад

en: Report errors with commands
sr: Извештај о грешкама са наредбом

en: Sho&w captions
sr: При&казуј натписе

en: Enter command parameters, each in a separate line. Press F1 to see help on parameters.
sr: Унесите одреднице наредбе, сваку у посебној линији. Притисните Ф1 за преглед помоћи за одреднице.

en: Appearance
sr: Приказ

en: &Bar size:
sr: Величина &траке:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.LBLEXTERNALCOMMAND.CAPTION]
en: Co&mmand:
sr: &Наредба:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.LBLEXTERNALPARAMETERS.CAPTION]
en: Parameter&s:
sr: Одредницe&:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lblhelponinternalcommand.caption]
en: Help
sr: Помоћ

en: Hot key:
sr: Пречица:

en: Ico&n:
sr: Сличица&:

en: Icon si&ze:
sr: Величина& сличице:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lblinternalcommand.caption]
en: Co&mmand:
sr: Наредба&:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lblinternalparameters.caption]
en: &Parameters:
sr: Одреднице&:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lblstartpath.caption]
en: Start pat&h:
sr: Почетна &путања:

en: Style:
sr: Начин:

en: &Tooltip:
sr: &Напомена:

en: Add toolbar with ALL DC commands
sr: Додај траку прибора СВИМ наредбама ДЦ-а

en: for an external command
sr: спољње наредбе

en: for an internal command
sr: унутрашње наредбе

en: for a separator
sr: раздвајача

en: for a sub-tool bar
sr: за траке подприбора

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.mibackup.caption]
en: Backup...
sr: Остава...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexport.caption]
en: Export...
sr: Извоз...

en: Current toolbar...
sr: Тренутна трака прибора...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexportcurrenttodcbar.caption]
en: to a Toolbar File (.toolbar)
sr: датотеци траке прибора (.toolbar)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexportcurrenttotcbarkeep.caption]
en: to a TC .BAR file (keep existing)
sr: датотеци ТЦ .БАР (задржи постојећу)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexportcurrenttotcbarnokeep.caption]
en: to a TC .BAR file (erase existing)
sr: датотеци ТЦ .БАР (избриши постојећу)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexportcurrenttotcinikeep.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (keep existing)
sr: у „wincmd.ini“ ТЦ-а (задржи постојеће)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexportcurrenttotcininokeep.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (erase existing)
sr: у „wincmd.ini“ ТЦ-а (избриши постојеће)

en: Top toolbar...
sr: Вршна трака прибора...

en: Save a backup of Toolbar
sr: Сачувај залишну траку прибора

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptodcbar.caption]
en: to a Toolbar File (.toolbar)
sr: у датотеку траке прибора (.toolbar)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptotcbarkeep.caption]
en: to a TC .BAR file (keep existing)
sr: у датотеку ТЦ .БАР (задржи постојећу)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptotcbarnokeep.caption]
en: to a TC .BAR file (erase existing)
sr: у датотеку ТЦ .БАР (избриши постојећу)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptotcinikeep.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (keep existing)
sr: у „wincmd.ini“ ТЦ-а (задржи постојеће)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptotcininokeep.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (erase existing)
sr: у „wincmd.ini“ ТЦ-а (избриши постојеће)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexternalcommandaftercurrent.caption]
en: just after current selection
sr: тик након тренутног избора

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexternalcommandfirstelement.caption]
en: as first element
sr: као први чинилац

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexternalcommandlastelement.caption]
en: as last element
sr: као последњи чинилац

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexternalcommandpriorcurrent.caption]
en: just prior current selection
sr: тик пре тренутног избора

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimport.caption]
en: Import...
sr: Увоз...

en: Restore a backup of Toolbar
sr: Поврати залишну траку прибора

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportbackupaddcurrent.caption]
en: to add to current toolbar
sr: додај тренутној траци прибора

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportbackupaddmenucurrent.caption]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
sr: за додавање нове траке прибора тренутној траци прибора

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportbackupaddmenutop.caption]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
sr: за додавање нове траке прибора вршној траци прибора

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportbackupaddtop.caption]
en: to add to top toolbar
sr: за додавање вршној траци прибора

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportbackupreplacetop.caption]
en: to replace top toolbar
sr: за замену вршне траке прибора

en: from a Toolbar File (.toolbar)
sr: из датотеке траке прибора (toolbar)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbaraddcurrent.caption]
en: to add to current toolbar
sr: за додавање тренутној траци прибора

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbaraddmenucurrent.caption]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
sr: за додавање нове траке прибора тренутној траци прибора

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbaraddmenutop.caption]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
sr: за додавање нове траке прибора вршној траци прибора

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbaraddtop.caption]
en: to add to top toolbar
sr: за додавање вршној траци прибора

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbarreplacetop.caption]
en: to replace top toolbar
sr: за замену вршне траке прибора

en: from a single TC .BAR file
sr: из јединствене датотеке ТЦ .БАР

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttcbaraddcurrent.caption]
en: to add to current toolbar
sr: за додавање тренутној траци прибора

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttcbaraddmenucurrent.caption]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
sr: за додавање нове траке прибора тренутној траци прибора

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttcbaraddmenutop.caption]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
sr: за додавање нове траке прибора вршној траци прибора

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttcbaraddtop.caption]
en: to add to top toolbar
sr: за додавање вршној траци прибора

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttcbarreplacetop.caption]
en: to replace top toolbar
sr: за замену вршне траке прибора

en: from "wincmd.ini" of TC...
sr: из „wincmd.ini“ из ТЦ-а...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttciniaddcurrent.caption]
en: to add to current toolbar
sr: за додавање тренутној траци прибора

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttciniaddmenucurrent.caption]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
sr: за додавање нове траке прибора тренутној траци прибора

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttciniaddmenutop.caption]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
sr: за додавање нове траке прибора вршној траци прибора

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttciniaddtop.caption]
en: to add to top toolbar
sr: за додавање вршној траци прибора

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttcinireplacetop.caption]
en: to replace top toolbar
sr: за замену вршне траке прибора

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miinternalcommandaftercurrent.caption]
en: just after current selection
sr: тик након тренутног избора

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miinternalcommandfirstelement.caption]
en: as first element
sr: као први чинилац

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miinternalcommandlastelement.caption]
en: as last element
sr: као последњи чинилац

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miinternalcommandpriorcurrent.caption]
en: just prior current selection
sr: тик пре тренутног избора

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.misearchandreplace.caption]
en: Search and replace...
sr: Тражи и замени...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatoraftercurrent.caption]
en: just after current selection
sr: тик након тренутног избора

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatorfirstitem.caption]
en: as first element
sr: као први чинилац

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatorlastelement.caption]
en: as last element
sr: као последњи чинилац

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatorpriorcurrent.caption]
en: just prior current selection
sr: тик пре тренутног избора

en: in all of all the above...
sr: у сваком изнад...

en: in all commands...
sr: у све наредбе...

en: in all icon names...
sr: у сва имена сличица...

en: in all parameters...
sr: у све одреднице...

en: in all start path...
sr: у све покретачке путање...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.misubtoolbaraftercurrent.caption]
en: just after current selection
sr: тик након тренутног избора

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.misubtoolbarfirstelement.caption]
en: as first element
sr: као први чинилац

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.misubtoolbarlastelement.caption]
en: as last element
sr: као последњи чинилац

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.misubtoolbarpriorcurrent.caption]
en: just prior current selection
sr: тик пре тренутног избора

en: Separator
sr: Раздвајач

en: Space
sr: Размак

en: Button type
sr: Врста дугмета

en: Apply current settings to all configured filenames and paths
sr: Примени тренутне поставке на сва тренутно подешена имена датотека и путање

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.ckbtoolbarcommand.caption]
en: Commands
sr: Наредбе

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.ckbtoolbaricons.caption]
en: Icons
sr: Сличице

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.ckbtoolbarstartpath.caption]
en: Starting paths
sr: Покретачке путање

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.gbtoolbaroptionsextra.caption]
en: Paths
sr: Путање

en: Do this for files and paths for:
sr: Учини ово за све датотеке и путање за:

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.lbpathtoberelativeto.caption]
en: Path to be relative to:
sr: Путања да буде у односу на:

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.lbtoolbarfilenamestyle.caption]
en: Way to set paths when adding elements for icons, commands and starting paths:
sr: Начин за додавање путања приликом додавања чиниоца сличицама, наредбе и покретачке путање:

[ctx: tfrmoptionstoolbase.btnrelativetoolpath.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sr: Неке радње за одабир одговарајуће путање

en: &Keep terminal window open after executing program
sr: &Задржавај отвореним прозор терминала после извршења програма

en: &Execute in terminal
sr: &Изврши у терминалу

en: &Use external program
sr: &Користи спољни програм

en: A&dditional parameters
sr: &Додатне одреднице

en: &Path to program to execute
sr: &Путања програма за извршење

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnaddtooltipsfiletype.caption]
en: A&dd
sr: &Додај

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnapplytooltipsfiletype.caption]
en: A&pply
sr: Примени&

[ctx: tfrmoptionstooltips.btncopytooltipsfiletype.caption]
en: Cop&y
sr: Умножи

[ctx: tfrmoptionstooltips.btndeletetooltipsfiletype.caption]
en: Delete
sr: Избриши&

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.BTNFIELDSSEARCHTEMPLATE.HINT]
en: Template...
sr: Образац...

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnrenametooltipsfiletype.caption]
en: &Rename
sr: Преименуј&

[ctx: tfrmoptionstooltips.btntooltipother.caption]
en: Oth&er...
sr: Остало...

en: Tooltip configuration for selected file type:
sr: Поставке напомена за изабране врсте датотека:

en: General options about tooltips:
sr: Општа својства напомена:

[ctx: tfrmoptionstooltips.chkshowtooltip.caption]
en: &Show tooltip for files in the file panel
sr: &Прикажи напомену за датотеке у површи датотека

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.LBLFIELDSLIST.CAPTION]
en: Category &hint:
sr: Врста напомене&:

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.LBLFIELDSMASK.CAPTION]
en: Category &mask:
sr: Врста маске&:

en: Tooltip hiding delay:
sr: Трајање скривања напомене:

en: Tooltip showing mode:
sr: Начин приказа напомене:

en: &File types:
sr: Врсте &датотека:

en: Discard Modifications
sr: Одбаци измене

[ctx: tfrmoptionstooltips.mitooltipsfiletypeexport.caption]
en: Export...
sr: Извоз...

[ctx: tfrmoptionstooltips.mitooltipsfiletypeimport.caption]
en: Import...
sr: Увоз...

en: Sort Tooltip File Types
sr: Распореди врсте напомена датотека

en: With double-click on the bar on top of a file panel
sr: Двокликом на вршну траку површи датотека

[ctx: tfrmoptionstreeviewmenu.ckbdirectoryhotlistfrommenucommand.caption]
en: With the menu and internal command
sr: Са изборником и унутрашњом наредбом

en: Double click in tree select and exit
sr: Двоклик на избор гранања и излаз

[ctx: tfrmoptionstreeviewmenu.ckbfavoritatabsfrommenucommand.caption]
en: With the menu and internal command
sr: Са изборником и унутрашњом наредбом

en: With double-click on a tab (if configured for it)
sr: Помоћу двоклика на лист (уколико је подешен за то)

en: When using the keyboard shortcut, it will exit the window returning the current choice
sr: Приликом коришћења пречице дугмади, изаћи ће из прозора враћајући тренутни избор

en: Single mouse click in tree select and exit
sr: Једноклик средњим дугметом у гранање изабира и излази

en: Use it for Command Line History
sr: Користи га за повест наредбене линије

en: Use it for the Dir History
sr: Користи га за повест фасцикле

en: Use it for the View History (Visited paths for active view)
sr: Користи га за преглед повести (посећене путање за дејствени преглед)

en: Behavior regarding selection:
sr: Понашање у односу на избор:

en: Tree View Menus related options:
sr: Односне могућности на преглед грана изборника:

en: Where to use Tree View Menus:
sr: Где употребити преглед изборника гранањем:

en: *NOTE: Regarding the options like the case sensitivity, ignoring accents or not, these are saved and restored individually for each context from a usage and session to another.
sr: *ПРИМЕДБА: Однос према могућностима као у случају осетљивости, занемаривање нагласака или не, су сачуване и повраћене појединачно за сваки однос од употребе и седнице до осталих.

en: With Directory Hotlist:
sr: Са брзим списком фасцикли:

en: With Favorite Tabs:
sr: Са омиљеним листовима:

en: With History:
sr: Са повешћу:

en: Use and display keyboard shortcut for choosing items
sr: Користи и приказуј пречице дугмади за означавање ставки

en: Font
sr: Словолик

en: Layout and colors options:
sr: Могућности распореда и боја:

en: Background color:
sr: Боја позадине:

en: Cursor color:
sr: Боја показивача:

en: Found text color:
sr: Нашао сам боју писма:

en: Found text under cursor:
sr: Нашао сам боју писма под показивачем:

en: Normal text color:
sr: Обична боја писма:

en: Normal text under cursor:
sr: Обично писмо под показивачем:

en: Tree View Menu Preview:
sr: Приказ прегледа изборника гранања:

en: Secondary text color:
sr: Друга боја писма:

en: Secondary text under cursor:
sr: Друга боја писма под показивачем:

en: Shortcut color:
sr: Боја пречице:

en: Shortcut under cursor:
sr: Пречица под показивачем:

en: Unselectable text color:
sr: Боја неозначивог писма:

en: Unselectable under cursor:
sr: Неозначиво под показивачем:

en: Change color on left and you'll see here a preview of what your Tree View Menus will look likes with this sample.
sr: Промените боју на лево и видећете овде приказ како изгледају Ваши изборници гранања на овом узорку.

en: &Number of columns in book viewer
sr: Број стубаца у прегледнику књига

[ctx: TFRMPACKDLG.BTNCONFIG.CAPTION]
en: Con&figure
sr: &Подеси

[ctx: TFRMPACKDLG.CAPTION]
en: Pack files
sr: Сажми датотеке

en: C&reate separate archives, one per selected file/dir
sr: &Направи одвојене складишта, свако посебно за одабрану датотеку и фасциклу

en: Create self e&xtracting archive
sr: Направи самоиздвајајуће складиште

[ctx: tfrmpackdlg.cbencrypt.caption]
en: Encr&ypt
sr: &Шифруј

en: Mo&ve to archive
sr: Премести& у складиште

en: &Multiple disk archive
sr: &Вишеструко складиште дискова

en: P&ut in the TAR archive first
sr: Прво смести& у ТАР складиште

en: Also &pack path names (only recursed)
sr: Такође сажми& и имена путање (само рекурзивно)

en: Pack file(s) to the file:
sr: Сажми датотеку(е) у датотеку:

en: Packer
sr: Сажималац

[ctx: TFRMPACKINFODLG.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
sr: &Затвори

en: Unpack &all and execute
sr: Издвоји &све и изврши

en: &Unpack and execute
sr: &Издвоји и изврши

[ctx: TFRMPACKINFODLG.CAPTION]
en: Properties of packed file
sr: Својства сажмане датотеке

en: Attributes:
sr: Својства:

en: Compression ratio:
sr: Ступањ сажимања:

en: Date:
sr: Датум:

en: Method:
sr: Начин:

en: Original size:
sr: Изворна величина:

en: File:
sr: Датотека:

en: Packed size:
sr: Величина сажмане датотеке:

en: Packer:
sr: Сажималац:

en: Time:
sr: Време:

en: Print configuration
sr: Поставке штампања

en: Margins (mm)
sr: Ободи (mm)

en: &Bottom:
sr: &Дно:

en: &Left:
sr: &Лево:

en: &Right:
sr: &Деснo:

en: &Top:
sr: &Вршно:

[ctx: TFRMQUICKSEARCH.BTNCANCEL.CAPTION]
en: X
sr: Х

en: Close filter panel
sr: Затвори површ пропусника

en: Enter text to search for or filter by
sr: Унесите писмо или услов претраге

en: Aa
sr: Аа

en: Case Sensitive
sr: Осетљиво на величину слова

en: D
sr: Д

[ctx: tfrmquicksearch.sbdirectories.hint]
en: Directories
sr: Фасцикле

en: F
sr: Ф

[ctx: tfrmquicksearch.sbfiles.hint]
en: Files
sr: Датотеке

en: Match Beginning
sr: Почетак поклапања

en: Match Ending
sr: Завршетак поклапања

[ctx: TFRMQUICKSEARCH.TGLFILTER.CAPTION]
en: Filter
sr: Услов

en: Toggle between search or filter
sr: Замена претраге и услова

en: &More rules
sr: &Још правила

en: L&ess rules
sr: М&ање правила

en: Use &content plugins, combine with:
sr: Користи прикључке &садржаја, усклади са:

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[0].text]
en: Plugin
sr: Прикључак

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[1].text]
en: Field
sr: Поље

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[2].text]
en: Operator
sr: Множилац

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[3].text]
en: Value
sr: Вредност

en: &AND (all match)
sr: &И (сви се поклапају)

en: &OR (any match)
sr: &ИЛИ (било који се поклапа)

[ctx: tfrmselectduplicates.btnapply.caption]
en: &Apply
sr: Примени&

[ctx: tfrmselectduplicates.btncancel.caption]
en: &Cancel
sr: &Откажи

[ctx: tfrmselectduplicates.btnexcludemask.hint]
en: Template...
sr: Образац...

[ctx: tfrmselectduplicates.btnincludemask.hint]
en: Template...
sr: Образац...

[ctx: tfrmselectduplicates.btnok.caption]
en: &OK
sr: &У реду

en: Select duplicate files
sr: Означите удвостручене датотеке

en: &Leave at least one file in each group unselected:
sr: &Остави најмање једну датотеку у свакој групи неозначеном:

en: &Remove selection by name/extension:
sr: &Уклони означено по имену/наставку:

en: Select by &name/extension:
sr: Означи по &имену/наставку:

[ctx: tfrmselectpathrange.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
sr: Откажи

[ctx: tfrmselectpathrange.buttonpanel.okbutton.caption]
en: &OK
sr: У реду

en: Sep&arator
sr: Раз&двајач

en: Count from
sr: Броји од

[ctx: tfrmselectpathrange.lblresult.caption]
en: Result:
sr: Налаз:

en: &Select the directories to insert (you may select more than one)
sr: &Означи фасцикле за уметање (можете означити више од једне)

[ctx: tfrmselectpathrange.rbfirstfromend.caption]
en: The en&d
sr: Крај&

[ctx: tfrmselectpathrange.rbfirstfromstart.caption]
en: The sta&rt
sr: Почетак&

[ctx: tfrmselecttextrange.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
sr: Откажи

[ctx: tfrmselecttextrange.buttonpanel.okbutton.caption]
en: &OK
sr: У реду

en: Count first from
sr: Броји од почетка

en: Count last from
sr: Броји од завршетка

en: Range description
sr: Опис опсега

[ctx: tfrmselecttextrange.lblresult.caption]
en: Result:
sr: Налаз:

en: &Select the characters to insert:
sr: &Изаберите знакове за унос:

en: [&First:Last]
sr: [&почетни:завршни]

en: [First,&Length]
sr: [почетни,&дужина]

[ctx: tfrmselecttextrange.rbfirstfromend.caption]
en: The en&d
sr: Крај&

[ctx: tfrmselecttextrange.rbfirstfromstart.caption]
en: The sta&rt
sr: Почетак&

en: The &end
sr: Крај&

en: The s&tart
sr: Почетак&

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sr: &Откажи

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
sr: &У реду

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CAPTION]
en: Change attributes
sr: Измени својства

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CBSGID.CAPTION]
en: SGID
sr: СГИД

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CBSTICKY.CAPTION]
en: Sticky
sr: Лепљиво

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CBSUID.CAPTION]
en: SUID
sr: СУИД

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKARCHIVE.CAPTION]
en: Archive
sr: Складиште

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKCREATIONTIME.CAPTION]
en: Created:
sr: Направљено:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKHIDDEN.CAPTION]
en: Hidden
sr: Скривено

[ctx: tfrmsetfileproperties.chklastaccesstime.caption]
en: Accessed:
sr: Приступано:

[ctx: tfrmsetfileproperties.chklastwritetime.caption]
en: Modified:
sr: Измењено:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKREADONLY.CAPTION]
en: Read only
sr: Само за читање

en: Including subfolders
sr: Укључујући подфасцикле

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKSYSTEM.CAPTION]
en: System
sr: Систем

en: Timestamp properties
sr: Својства временске ознаке

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.GBUNIXATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
sr: Својства

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.GBWINATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
sr: Својства

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
sr: Бита:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
sr: Удружење

[ctx: tfrmsetfileproperties.lblattrinfo.caption]
en: (gray field means unchanged value)
sr: (сива поља означавају неизмењене вредности)

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
sr: Друго

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
sr: Власник

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRTEXTSTR.CAPTION]
en: Text:
sr: Писмо:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
sr: Изврши

[ctx: tfrmsetfileproperties.lblmodeinfo.caption]
en: (gray field means unchanged value)
sr: (сива поља означавају неизмењене вредности)

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLOCTAL.CAPTION]
en: Octal:
sr: Октално:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
sr: Читај

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
sr: Пиши

en: &Sort
sr: &Разврстај

[ctx: tfrmsortanything.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
sr: Откажи

[ctx: tfrmsortanything.buttonpanel.okbutton.caption]
en: &OK
sr: У реду

en: Drag and drop elements to sort them
sr: Превуци и спусти чиниоце ради њиховог распоређивања

[ctx: tfrmsplitter.btnrelativeftchoice.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sr: Неке радње за одабир одговарајуће путање

[ctx: TFRMSPLITTER.CAPTION]
en: Splitter
sr: Делилац

en: Require a CRC32 verification file
sr: Захтева датотеку оверавања ЦРЦ32

en: Size and number of parts
sr: Величина и број делова

en: Split the file to directory:
sr: Подели датотеку у фасцикли:

en: &Number of parts
sr: &Броје делова

en: &Bytes
sr: &Бајтова

[ctx: TFRMSPLITTER.RBTNGIGAB.CAPTION]
en: &Gigabytes
sr: &Гигабајта

[ctx: TFRMSPLITTER.RBTNKILOB.CAPTION]
en: &Kilobytes
sr: &Килобајта

[ctx: TFRMSPLITTER.RBTNMEGAB.CAPTION]
en: &Megabytes
sr: &Мегабајта

[ctx: TFRMSTARTINGSPLASH.CAPTION]
en: Double Commander
sr: Двоструки наредник

[ctx: TFRMSTARTINGSPLASH.LBLBUILD.CAPTION]
en: Build
sr: Изграђен

[ctx: tfrmstartingsplash.lblcommit.caption]
en: Commit
sr: Отпреми

[ctx: TFRMSTARTINGSPLASH.LBLFREEPASCALVER.CAPTION]
en: Free Pascal
sr: Слободни Паскал

[ctx: TFRMSTARTINGSPLASH.LBLLAZARUSVER.CAPTION]
en: Lazarus
sr: Лазарус

en: Operating System
sr: Оперативни систем

en: Platform
sr: Платформа

[ctx: TFRMSTARTINGSPLASH.LBLREVISION.CAPTION]
en: Revision
sr: Преправка

[ctx: TFRMSTARTINGSPLASH.LBLTITLE.CAPTION]
en: Double Commander
sr: Двоструки наредник

[ctx: TFRMSTARTINGSPLASH.LBLVERSION.CAPTION]
en: Version
sr: Издање

[ctx: TFRMSYMLINK.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sr: &Откажи

[ctx: TFRMSYMLINK.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
sr: &У реду

en: Create symbolic link
sr: Направи симболичку везу

en: Use &relative path when possible
sr: Користи &односну путању када је могуће

[ctx: TFRMSYMLINK.LBLEXISTINGFILE.CAPTION]
en: &Destination that the link will point to
sr: &Одредиште на које ће указивати веза

[ctx: TFRMSYMLINK.LBLLINKTOCREATE.CAPTION]
en: &Link name
sr: Име &везе

en: Delete on both sides
sr: Избриши на обе стране

en: <- Delete left
sr: <- Обриши лево

en: -> Delete right
sr: -> Обриши десно

en: Remove selection
sr: Уклони означено

en: Select for copying (default direction)
sr: Означи за умножавање (подразумевани смер)

en: Select for copying -> (left to right)
sr: Означи за умножавање -> (са лева на десно)

en: Reverse copy direction
sr: Обрни смер умножавања

en: Select for copying <- (right to left)
sr: Означи за умножавање <- (са десна на лево)

en: Select for deleting <-> (both)
sr: Означи за брисање <-> (обоје)

en: Select for deleting <- (left)
sr: Означи за брисање <- (лево)

en: Select for deleting -> (right)
sr: Означи за брисање -> (десно)

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.BTNCLOSE.CAPTION]
en: Close
sr: Затвори

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.BTNCOMPARE.CAPTION]
en: Compare
sr: Упореди

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btnsearchtemplate.hint]
en: Template...
sr: Образац...

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btnsynchronize.caption]
en: Synchronize
sr: Усклади

en: Synchronize directories
sr: Усклађене фасцикле

en: asymmetric
sr: несиметрично

en: by content
sr: по садржају

en: ignore date
sr: занемари датум

en: only selected
sr: само одабрано

en: Subdirs
sr: Подфасцикле

en: Show:
sr: Приказуј:

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[0].title.caption]
en: Name
sr: Име

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[1].title.caption]
en: Size
sr: Величина

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[2].title.caption]
en: Date
sr: Датум

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[4].title.caption]
en: Date
sr: Датум

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[5].title.caption]
en: Size
sr: Величина

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[6].title.caption]
en: Name
sr: Име

en: (in main window)
sr: (у главном прозору)

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.menuitemcompare.caption]
en: Compare
sr: Упореди

en: View left
sr: Приказ лево

en: View right
sr: Приказ десно

en: duplicates
sr: удвостручења

en: singles
sr: појединачни

en: Please press "Compare" to start
sr: Молим, притисните „Упореди“ за почетак

[ctx: TFRMSYNCDIRSPERFORMDLG.CAPTION]
en: Synchronize
sr: Усклади

en: Confirm overwrites
sr: Потврди преписивање

[ctx: tfrmtreeviewmenu.caption]
en: Tree View Menu
sr: Изборник прегледа гранања

en: Select your hot directory:
sr: Означи своју брзу фасциклу:

en: Search is case sensitive
sr: Претражи са осетљивошћу величине слова

en: Full collapse
sr: Потпуно скупи

en: Full expand
sr: Потпуно прошири

en: Search ignore accents and ligatures
sr: Претражи занемарујући нагласке и сливена слова

en: Search is not case sensitive
sr: Претрага без осетљивости величине слова

en: Search is strict regarding accents and ligatures
sr: Претрага је строга у односу на нагласке и сливена слова

en: Close Tree View Menu
sr: Затвори изборник гранања

[ctx: tfrmtreeviewmenu.tbconfigurationtreeviewmenus.hint]
en: Configuration of Tree View Menu
sr: Поставке изборника гранања

[ctx: tfrmtreeviewmenu.tbconfigurationtreeviewmenuscolors.hint]
en: Configuration of Tree View Menu Colors
sr: Поставке боја изборника гранања

en: A&dd new
sr: &Додај ново

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sr: &Откажи

en: C&hange
sr: &Измени

[ctx: tfrmtweakplugin.btndefault.caption]
en: De&fault
sr: &Подразумевано

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
sr: &У реду

[ctx: tfrmtweakplugin.btnrelativeplugin1.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sr: Неке радње за одабир одговарајуће путање

[ctx: tfrmtweakplugin.btnrelativeplugin2.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sr: Неке радње за одабир одговарајуће путање

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.BTNREMOVE.CAPTION]
en: &Remove
sr: Уклони&

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.CAPTION]
en: Tweak plugin
sr: Прикључак за лицкање

en: De&tect archive type by content
sr: &Препознај врсту складишта по садржају

en: Can de&lete files
sr: Нисам успео да &избришем датотеке

en: Supports e&ncryption
sr: Подржава &шифровање

en: Sho&w as normal files (hide packer icon)
sr: Приказуј& као обичне датотеке (сакриј сличицу сажимања)

en: Supports pac&king in memory
sr: Подржава &сажимање у меморији

en: Can &modify existing archives
sr: Нисам успео да изменим постојећа складишта

en: &Archive can contain multiple files
sr: &Складиште може да садржи вишеструке датотеке

en: Can create new archi&ves
sr: Нисам успео да направим нова складишта&

en: S&upports the options dialogbox
sr: Подржава& прозор за приказ могућности

en: Allow searchin&g for text in archives
sr: Омогућава претрагу& писма у складиштима

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLDESCRIPTION.CAPTION]
en: &Description:
sr: Опис&:

en: D&etect string:
sr: Препознај& ниску:

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLEXTENSION.CAPTION]
en: &Extension:
sr: Наставци&:

en: Flags:
sr: Ознаке:

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLNAME.CAPTION]
en: &Name:
sr: Име&:

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLPLUGIN.CAPTION]
en: &Plugin:
sr: &Прикључак:

[ctx: tfrmtweakplugin.lblplugin2.caption]
en: &Plugin:
sr: &Прикључак:

[ctx: TFRMVIEWER.ACTABOUT.CAPTION]
en: About Viewer...
sr: О прегледнику...

en: Displays the About message
sr: Приказује поруку о програму

en: Auto Reload
sr: Самостално поново учитај

en: Change encoding
sr: Промени кодирање

[ctx: TFRMVIEWER.ACTCOPYFILE.CAPTION]
en: Copy File
sr: Умножи датотеку

[ctx: TFRMVIEWER.ACTCOPYFILE.HINT]
en: Copy File
sr: Умножи датотеку

[ctx: tfrmviewer.actcopytoclipboard.caption]
en: Copy To Clipboard
sr: Умножи у оставу исечака

en: Copy To Clipboard Formatted
sr: Умножи у обликоване исечке

[ctx: TFRMVIEWER.ACTDELETEFILE.CAPTION]
en: Delete File
sr: Избриши датотеку

[ctx: TFRMVIEWER.ACTDELETEFILE.HINT]
en: Delete File
sr: Избриши датотеку

[ctx: tfrmviewer.actexitviewer.caption]
en: E&xit
sr: &Излаз

[ctx: tfrmviewer.actfind.caption]
en: Find
sr: Пронађи

[ctx: tfrmviewer.actfindnext.caption]
en: Find next
sr: Нађи следеће

[ctx: tfrmviewer.actfindprev.caption]
en: Find previous
sr: Нађи претходно

[ctx: tfrmviewer.actfullscreen.caption]
en: Full Screen
sr: Преко целог заслона

[ctx: tfrmviewer.actimagecenter.caption]
en: Center
sr: Усредишти

[ctx: TFRMVIEWER.ACTLOADNEXTFILE.CAPTION]
en: &Next
sr: &Следећа

[ctx: TFRMVIEWER.ACTLOADNEXTFILE.HINT]
en: Load Next File
sr: Учитај следећу датотеку

[ctx: TFRMVIEWER.ACTLOADPREVFILE.CAPTION]
en: &Previous
sr: &Претходна

en: Load Previous File
sr: Учитај претходну датотеку

en: Mirror Horizontally
sr: Пресликај водоравно

[ctx: tfrmviewer.actmirrorhorz.hint]
en: Mirror
sr: Пресликај

en: Mirror Vertically
sr: Пресликај усправно

[ctx: TFRMVIEWER.ACTMOVEFILE.CAPTION]
en: Move File
sr: Премести датотеку

[ctx: TFRMVIEWER.ACTMOVEFILE.HINT]
en: Move File
sr: Премести датотеку

[ctx: tfrmviewer.actpreview.caption]
en: Preview
sr: Преглед

en: P&rint...
sr: Ш&тампај...

en: Print &setup...
sr: Поставке& штампања...

[ctx: TFRMVIEWER.ACTRELOAD.CAPTION]
en: Reload
sr: Учитај поново

en: Reload current file
sr: Поново учитај тренутну датотеку

[ctx: TFRMVIEWER.ACTROTATE180.HINT]
en: Rotate 180 degrees
sr: Обрни за 180 степени

[ctx: TFRMVIEWER.ACTROTATE270.HINT]
en: Rotate -90 degrees
sr: Обрни за -90 степени

[ctx: TFRMVIEWER.ACTROTATE90.HINT]
en: Rotate +90 degrees
sr: Обрни +90 степени

[ctx: tfrmviewer.actsave.caption]
en: Save
sr: Сачувај

[ctx: TFRMVIEWER.ACTSAVEAS.CAPTION]
en: Save As...
sr: Сачувај као...

en: Save File As...
sr: Сачувај датотеку као...

[ctx: tfrmviewer.actscreenshot.caption]
en: Screenshot
sr: Слика заслона

en: Delay 3 sec
sr: Одгоди 3 секунде

en: Delay 5 sec
sr: Одгоди 5 секунди

[ctx: tfrmviewer.actselectall.caption]
en: Select All
sr: Означи све

[ctx: tfrmviewer.actshowasbin.caption]
en: Show as &Bin
sr: Прикажи бинарно&

[ctx: tfrmviewer.actshowasbook.caption]
en: Show as B&ook
sr: Прикажи као књигу&

en: Show as &Dec
sr: Приказуј као &декадно

[ctx: tfrmviewer.actshowashex.caption]
en: Show as &Hex
sr: Прикажи хексадецимално&

[ctx: tfrmviewer.actshowastext.caption]
en: Show as &Text
sr: Прикажи као &писмо

[ctx: tfrmviewer.actshowaswraptext.caption]
en: Show as &Wrap text
sr: Прикажи као &увучено писмо

en: Show text c&ursor
sr: Приказуј писмо и по&казивач

[ctx: tfrmviewer.actshowgraphics.caption]
en: Graphics
sr: Цртежи

en: Office XML (text only)
sr: Офис ХМЛ (само писмо)

[ctx: tfrmviewer.actshowplugins.caption]
en: Plugins
sr: Прикључци

en: Show transparenc&y
sr: Приказуј прозирност&

[ctx: TFRMVIEWER.ACTSTRETCHIMAGE.CAPTION]
en: Stretch
sr: Развуци

en: Stretch Image
sr: Развуци слику

[ctx: tfrmviewer.actstretchonlylarge.caption]
en: Stretch only large
sr: Развуци само велике

[ctx: tfrmviewer.actundo.caption]
en: Undo
sr: Опозови

[ctx: TFRMVIEWER.ACTUNDO.HINT]
en: Undo
sr: Врати

en: &Wrap text
sr: &Преламај писмо

en: Zoom
sr: Увећање

[ctx: tfrmviewer.actzoomin.caption]
en: Zoom In
sr: Приближи

[ctx: tfrmviewer.actzoomin.hint]
en: Zoom In
sr: Приближи

[ctx: tfrmviewer.actzoomout.caption]
en: Zoom Out
sr: Удаљи

[ctx: tfrmviewer.actzoomout.hint]
en: Zoom Out
sr: Удаљи

[ctx: TFRMVIEWER.BTNCUTTUIMAGE.HINT]
en: Crop
sr: Опсеци

[ctx: TFRMVIEWER.BTNFULLSCREEN.HINT]
en: Full Screen
sr: Преко целог заслона

en: Export Frame
sr: Извези оквир

[ctx: TFRMVIEWER.BTNHIGHTLIGHT.HINT]
en: Highlight
sr: Истицање

en: Next Frame
sr: Следећи оквир

[ctx: TFRMVIEWER.BTNPAINT.HINT]
en: Paint
sr: Обоји

en: Previous Frame
sr: Претходни овкир

en: Red Eyes
sr: Црвене очи

[ctx: TFRMVIEWER.BTNRESIZE.HINT]
en: Resize
sr: Промени величину

[ctx: tfrmviewer.btnslideshow.caption]
en: Slide Show
sr: Покретне слике

[ctx: TFRMVIEWER.CAPTION]
en: Viewer
sr: Прегледник

[ctx: TFRMVIEWER.MIABOUT.CAPTION]
en: About
sr: О програму

[ctx: TFRMVIEWER.MIEDIT.CAPTION]
en: &Edit
sr: &Уреди

en: Ellipse
sr: Лиска

[ctx: TFRMVIEWER.MIENCODING.CAPTION]
en: En&coding
sr: &Шифровање

[ctx: TFRMVIEWER.MIFILE.CAPTION]
en: &File
sr: &Датотека

en: &Image
sr: &Слика

[ctx: tfrmviewer.mipen.caption]
en: Pen
sr: Писаљка

en: Rect
sr: Четвороугао

[ctx: TFRMVIEWER.MIROTATE.CAPTION]
en: Rotate
sr: Обрни

[ctx: TFRMVIEWER.MISCREENSHOT.CAPTION]
en: Screenshot
sr: Слика заслона

[ctx: TFRMVIEWER.MIVIEW.CAPTION]
en: &View
sr: &Преглед

[ctx: tfrmviewer.mnuplugins.caption]
en: Plugins
sr: Прикљуци

[ctx: tfrmviewoperations.btnstartpause.caption]
en: &Start
sr: &Почетак

en: S&top
sr: С&тани

[ctx: tfrmviewoperations.caption]
en: File operations
sr: Дејства над датотекама

en: Always on top
sr: Увек на врху

en: &Use "drag && drop" to move operations between queues
sr: &Користи „превуци и спусти“ ради премештања дејства између заказаних

[ctx: tfrmviewoperations.mnucanceloperation.caption]
en: Cancel
sr: Откажи

[ctx: tfrmviewoperations.mnucancelqueue.caption]
en: Cancel
sr: Откажи

[ctx: tfrmviewoperations.mnunewqueue.caption]
en: New queue
sr: Ново заказивање

[ctx: tfrmviewoperations.mnuoperationshowdetached.caption]
en: Show in detached window
sr: Приказуј у откаченом прозору

en: Put first in queue
sr: Постави прво у заказаном

en: Put last in queue
sr: Постави последње у заказаном

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue.caption]
en: Queue
sr: Заказано

en: Out of queue
sr: Није заказано

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue1.caption]
en: Queue 1
sr: Заказано 1

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue2.caption]
en: Queue 2
sr: Заказано 2

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue3.caption]
en: Queue 3
sr: Заказано 3

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue4.caption]
en: Queue 4
sr: Заказано 4

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue5.caption]
en: Queue 5
sr: Заказано 5

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueueshowdetached.caption]
en: Show in detached window
sr: Приказуј у откаченом прозору

en: &Pause all
sr: Застани са свим

[ctx: tgiocopymoveoperationoptionsui.cbfollowlinks.caption]
en: Fo&llow links
sr: С&леди везе

[ctx: tgiocopymoveoperationoptionsui.lbldirectoryexists.caption]
en: When dir&ectory exists
sr: Када &фасцикла постоји

[ctx: tgiocopymoveoperationoptionsui.lblfileexists.caption]
en: When file exists
sr: Када датотека постоји

[ctx: TMULTIARCHIVECOPYOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When file exists
sr: Када датотека постоји

[ctx: ttfrmconfirmcommandline.btncancel.caption]
en: &Cancel
sr: &Одустани

[ctx: ttfrmconfirmcommandline.btnok.caption]
en: &OK
sr: &У реду

en: Command line:
sr: Наредбена линија:

[ctx: ttfrmconfirmcommandline.lbleparameters.editlabel.caption]
en: Parameters:
sr: Одреднице:

en: Start path:
sr: Почетна путања:

[ctx: twcxarchivecopyoperationoptionsui.btnconfig.caption]
en: Con&figure
sr: Подеси&

[ctx: twcxarchivecopyoperationoptionsui.cbencrypt.caption]
en: Encr&ypt
sr: &Шифруј

[ctx: TWCXARCHIVECOPYOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When file exists
sr: Када датотека постоји

[ctx: twfxplugincopymoveoperationoptionsui.cbcopytime.caption]
en: Copy d&ate/time
sr: Умножи в&реме и датум

en: Work in background (separate connection)
sr: Ради у позадини (посебна веза)

[ctx: TWFXPLUGINCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When file exists
sr: Када датотека постоји

en: You need to provide administrator permission
sr: Морате доставити овлашћења руковаоца

en: to copy this object:
sr: ради умножавања овог предмета:

en: to create this object:
sr: ради стварања предмета:

en: to delete this object:
sr: ради брисања предмета:

en: to get attributes of this object:
sr: ради добављања својстава предмета:

en: to create this hard link:
sr: ради стварања ове чврсте везе:

en: to open this object:
sr: ради отварања овог предмета:

en: to rename this object:
sr: ради преименовања овог предмета:

en: to set attributes of this object:
sr: ради постављања својстава овом предмету:

en: to create this symbolic link:
sr: ради стварања симболичке везе:

en: Date taken
sr: Датум настанка

[ctx: uexifreader.rsimageheight]
en: Height
sr: Висина

[ctx: uexifreader.rsimagewidth]
en: Width
sr: Ширина

en: Manufacturer
sr: Произвођач

en: Camera model
sr: Модел камере

en: Orientation
sr: Усмерење

en: This file cannot be found and could help to validate final combination of files:
    %s
    
    Could you make it available and press "OK" when ready,
    or press "CANCEL" to continue without it?
sr: Нисам успео да пронађем датотеку и да помогнем при провери коначног склопа датотека:
    %s
    
    Да ли можете да омогућите то и притисните „У реду“ када буде спремно,
    или притисните „ОТКАЖИ“ за наставак без тога?

en: Cancel Quick Filter
sr: Откажи брзи услов

en: Cancel Current Operation
sr: Откажи тренутну радњу

en: Enter filename, with extension, for dropped text
sr: Унесите име датотеке, са наставком, за лепљење писма

en: Text format to import
sr: Облик писма за увоз

en: Broken:
sr: Оштећено:

en: General:
sr: Опште:

en: Missing:
sr: Недостаје:

en: Read error:
sr: Грешка читања:

[ctx: ulng.rschecksumverifysuccess]
en: Success:
sr: Успех:

en: Enter checksum and select algorithm:
sr: Унеси збир за проверу и изабери алгоритам:

en: Verify checksum
sr: Провери збир

en: Total:
sr: Укупно:

en: Do you want to clear filters for this new search?
sr: Да ли желите да очистите услове ове претраге?

en: Clipboard doesn't contain any valid toolbar data.
sr: Остава исечака не садржи исправне податке траке алата.

en: All;Active Panel;Left Panel;Right Panel;File Operations;Configuration;Network;Miscellaneous;Parallel Port;Print;Mark;Security;Clipboard;FTP;Navigation;Help;Window;Command Line;Tools;View;User;Tabs;Sorting;Log
sr: Све;Дејствујућа површ;Лева површ;Десна површ;Дејства над датотекама;Поставке;Мрежа;Разно;Паралелни прикључак;Штампа;Ознака;Безбедност;Исечци;ФТП;Навођење;Помоћ;Прозор;Наредбена линија;Прибор;Приказ;Корисник;Листови;Распоред;Дневник

en: Legacy sorted;A-Z sorted
sr: Обичајно разврстано;од А-Ш

en: Attr
sr: Својство

[ctx: ulng.rscoldate]
en: Date
sr: Датум

en: Ext
sr: Наставак

[ctx: ulng.rscolname]
en: Name
sr: Име

[ctx: ulng.rscolsize]
en: Size
sr: Величина

en: Align
sr: Подвуци

en: Caption
sr: Наслов

[ctx: ulng.rsconfcoldelete]
en: Delete
sr: Избриши

en: Field contents
sr: Садржај поља

[ctx: ulng.rsconfcolmove]
en: Move
sr: Премести

[ctx: ulng.rsconfcolwidth]
en: Width
sr: Ширина

en: Customize column
sr: Прилагоди колону

en: Configure file association
sr: Подесите придруживање датотека

en: Confirming command line and parameters
sr: Потврдите наредбену линију и одреднице

en: Copy (%d) %s
sr: Умножи (%d) %s

en: Dark mode
sr: Тамни начин рада

en: Auto;Enabled;Disabled
sr: Самостално;Омогућено;Онемогућено

en: Imported DC toolbar
sr: Увезена је трака прибора ДЦ-а

en: Imported TC toolbar
sr: Увезена је трака прибора ДЦ-а

en: GB
sr: ГБ

en: _DroppedText
sr: _НалепљеноПисмо

en: _DroppedHTMLtext
sr: _НалепљеноПисмоХТМЛ

en: _DroppedRichtext
sr: _НалепљеноПисмоБогато

en: _DroppedSimpleText
sr: _НалепљеноПисмоЈедноставно

en: _DroppedUnicodeUTF16text
sr: _НалепљеноПисмоУникодУТФ16

en: _DroppedUnicodeUTF8text
sr: _НалепљеноПисмоУникодУТФ8

en:  Adds:
sr:  Додаци:

en: Comparing...
sr: Упоређујем...

en:  Deletes:
sr:  Брисања:

en: The two files are identical!
sr: Две датотеке су исте!

en:  Matches:
sr:  Поклапања:

en:  Modifies:
sr:  Измене:

[ctx: ulng.rsdifftextdifferenceencoding]
en: Encoding
sr: Шифровање

en: Line-endings
sr: Завршеци-линија

en: The text is identical, but the following options are used:
sr: Писма су иста, али следеће могућности су употребљене:

en: The text is identical, but the files do not match!
    The following differences were found:
sr: Писма су једнака, али датотеке се не поклапају!
    Следеће разлике су пронађене:

en: Ab&ort
sr: &Прекини

[ctx: ulng.rsdlgbuttonall]
en: A&ll
sr: &Све

en: A&ppend
sr: &Настави

en: A&uto-rename source files
sr: &Самостално преименуј изворне датотеке

en: Auto-rename tar&get files
sr: Сам преименуј циљне& датотеке

[ctx: ulng.rsdlgbuttoncancel]
en: &Cancel
sr: &Откажи

en: Compare &by content
sr: Упореди &по садржају

en: &Continue
sr: &Настави

en: &Merge
sr: &Стопи

en: Mer&ge All
sr: &Стопи све

en: E&xit program
sr: Напусти& програм

en: Ig&nore
sr: Занемари&

en: I&gnore All
sr: Занемари& све

en: &No
sr: &Не

en: Non&e
sr: &Ништа

[ctx: ulng.rsdlgbuttonok]
en: &OK
sr: &У реду

en: Ot&her
sr: Остало&

en: &Overwrite
sr: &Препиши

en: Overwrite &All
sr: Препиши &све

en: Overwrite All &Larger
sr: Препиши све &веће

en: Overwrite All Ol&der
sr: Препиши све &старије

en: Overwrite All S&maller
sr: Препиши све &Мање

[ctx: ulng.rsdlgbuttonrename]
en: R&ename
sr: П&реименуј

en: &Resume
sr: &Настави

en: Re&try
sr: По&ново покушај

en: As Ad&ministrator
sr: Као ру&ковалац

en: &Skip
sr: &Прескочи

en: S&kip All
sr: Прескочи& све

en: &Unlock
sr: Откључај&

en: &Yes
sr: &Да

[ctx: ulng.rsdlgcp]
en: Copy file(s)
sr: Умножи датотеку(е)

en: Move file(s)
sr: Премести датотеку(е)

[ctx: ulng.rsdlgoppause]
en: Pau&se
sr: Застанак&

[ctx: ulng.rsdlgopstart]
en: &Start
sr: Почетак&

[ctx: ulng.rsdlgqueue]
en: Queue
sr: Заказано

en: Speed %s/s
sr: Брзина %s/s

en: Speed %s/s, time remaining %s
sr: Брзина %s/s, преостало време %s

en: Rich Text Format;HTML Format;Unicode Format;Simple Text Format
sr: Богати облик писма;Облик ХТМЛ;Облик уникод;Облик једноставног писма

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.DBFREESPACEINDICATOR.CAPTION]
en: Drive Free Space Indicator
sr: Указивач слободног места на уређајима

en: <no label>
sr: <без ознаке>

en: <no media>
sr: <нема уређаја>

en: Internal Editor of Double Commander.
sr: Унутрашњи уређивач Двоструког наредника.

en: Goto line:
sr: Иди на линију:

[ctx: ulng.rseditgotolinetitle]
en: Goto Line
sr: Иди на линију

en: new.txt
sr: нови.txt

en: Filename:
sr: Име датотеке:

en: Open file
sr: Отвори датотеку

en: &Backward
sr: &Уназад

[ctx: ulng.rseditsearchcaption]
en: Search
sr: Тражи

en: &Forward
sr: &Унапред

[ctx: ulng.rseditsearchreplace]
en: Replace
sr: Замени

en: with external editor
sr: спољним уређивачем

en: with internal editor
sr: унутрашњим уређивачем

[ctx: ulng.rsexecuteviashell]
en: Execute via shell
sr: Изврши кроз љуску

[ctx: ulng.rsexecuteviaterminalclose]
en: Execute via terminal and close
sr: Изврши у терминалу и затвори

[ctx: ulng.rsexecuteviaterminalstayopen]
en: Execute via terminal and stay open
sr: Изврши у терминалу и остави отвореним

en: "]" not found in line %s
sr: „]“ нисам пронашао у линији %s

en: No extension defined before command "%s". It will be ignored.
sr: Није одређен наставак пре наредбе„%s“. Биће занемарен.

en: Left;Right;Active;Inactive;Both;None
sr: Лево;Десно;Дејствено;Мирујуће;Ништа

en: No;Yes
sr: Не;Да

en: Exported_from_DC
sr: Извезено_из_ДК

en: Ask;Overwrite;Skip
sr: Питај;Препиши;Прескочи

en: Ask;Merge;Skip
sr: Питај;Споји;Прескочи

en: Ask;Overwrite;Overwrite Older;Skip
sr: Питај;Препиши;Препиши старије;Прескочи

[ctx: ulng.rsfileopsetpropertyerroroptions]
en: Ask;Don't set anymore;Ignore errors
sr: Питај;Не постављај више;Занемари грешке

en: Any files
sr: Било које датотеке

en: Archiver config files
sr: Датотеке поставке сажимача

en: DC Tooltip files
sr: Датотеке напомена ДК-а

en: Directory Hotlist files
sr: Фасцикла брзих датотека

en: Executables files
sr: Извршне датотеке

en: .ini Config files
sr: Датотеке поставки .ini

en: Legacy DC .tab files
sr: Старе датотеке ДC .tab

en: Library files
sr: Датотеке књижница

en: Plugin files
sr: Датотеке прикључака

en: Programs and Libraries
sr: Програми и књижнице

en: FILTER
sr: Услов

en: TC Toolbar files
sr: Датотеке траке прибора ТК-а

en: DC Toolbar files
sr: Датотеке траке прибора ДК-а

en: .xml Config files
sr: Датотеке поставки .xml

en: Define template
sr: Одреди образац

en: %s level(s)
sr: %s ступањ(s)

en: all (unlimited depth)
sr: све (неограничена дубина)

en: current dir only
sr: само тренутну фасциклу

en: Directory %s does not exist!
sr: Фасцикла %s не постоји!

[ctx: ulng.rsfindfound]
en: Found: %d
sr: Пронашао сам: %d

en: Save search template
sr: Сачувај образац претраге

en: Template name:
sr: Име обрасца:

[ctx: ulng.rsfindscanned]
en: Scanned: %d
sr: Прегледано је: %d

en: Scanning
sr: Прегледам

[ctx: ulng.rsfindsearchfiles]
en: Find files
sr: Нађи датотеке

en: Time of scan:
sr: Време претраге:

en: Begin at
sr: Почни са

en: &Console Font
sr: Словолик &конзоле

en: &Editor Font
sr: Словни лик уређивача

en: Function Buttons Font
sr: Словолик дугмади дејстава

en: &Log Font
sr: Словни лик дневника&

en: Main &Font
sr: Главни словни лик&

en: Path Font
sr: Словолик путање

en: Search Results Font
sr: Словолик налаза претраге

en: Status Bar Font
sr: Словолик траке стања

en: Tree View Menu Font
sr: Словолик изборника прегледа гранањем

en: &Viewer Font
sr: Словни лик прегледника&

[ctx: ulng.rsfontusageviewerbook]
en: Viewer&Book Font
sr: Словни лик прегледника& књига

en: %s of %s free
sr: %s од %s је слободно

en: %s free
sr: %s је слободно

en: Access date/time
sr: Датум и време приступа

[ctx: ulng.rsfuncattr]
en: Attributes
sr: Својства

[ctx: ulng.rsfunccomment]
en: Comment
sr: Напомена

en: Compressed size
sr: Величина складишта

en: Creation date/time
sr: Датум и време настанка

[ctx: ulng.rsfuncext]
en: Extension
sr: Наставак

[ctx: ulng.rsfuncgroup]
en: Group
sr: Удружење

en: Change date/time
sr: Промени датум/време

en: Link to
sr: Веза до

en: Modification date/time
sr: Датум и време измене

[ctx: ulng.rsfuncname]
en: Name
sr: Име

en: Name without extension
sr: Име без наставка

[ctx: ulng.rsfuncowner]
en: Owner
sr: Власник

[ctx: ulng.rsfuncpath]
en: Path
sr: Путања

[ctx: ulng.rsfuncsize]
en: Size
sr: Величина

en: Original path
sr: Изворна путања

en: Type
sr: Врста

en: Error creating hardlink.
sr: Десила се грешка при стварању чврсте везе.

en: none;Name, a-z;Name, z-a;Ext, a-z;Ext, z-a;Size 9-0;Size 0-9;Date 9-0;Date 0-9
sr: ништа;име;а-ш;ш-а;Споља, а-ш;Споља, ш-а;Величина 9-0;Величина 0-9;Датум 9-0;Датум 0-9

en: Warning! When restoring a .hotlist backup file, this will erase existing list to replace by the imported one.
    
    Are you sure you want to proceed?
sr: Упозорење: При враћању датотеке .hotlist из оставе, тренутни списак ће бити избрисан и замењен увезеним.
    
    Да ли сигурно желите да наставите?

en: Copy/Move Dialog
sr: Прозорче умножавања и премештања

[ctx: ulng.rshotkeycategorydiffer]
en: Differ
sr: Упореди

en: Edit Comment Dialog
sr: Уредите напомену

[ctx: ulng.rshotkeycategoryeditor]
en: Editor
sr: Уређивач

[ctx: ulng.rshotkeycategoryfindfiles]
en: Find files
sr: Пронађи датотеке

en: Main
sr: Главни

[ctx: ulng.rshotkeycategorymultirename]
en: Multi-Rename Tool
sr: Вишеструко преименовање

en: Synchronize Directories
sr: Усклади фасцикле

[ctx: ulng.rshotkeycategoryviewer]
en: Viewer
sr: Прегледник

en: A setup with that name already exists.
    Do you want to overwrite it?
sr: Поставке са тим именом већ постоје.
    Да ли желите да их избришете?

en: Are you sure you want to restore default?
sr: Да ли сте сигурни да желите повратити подразумевано?

en: Are you sure you want to erase setup "%s"?
sr: Да ли сте сигурни да желите да избришете поставку „%s“?

en: Copy of %s
sr: Умножак %s

en: Input your new name
sr: Унесите своје ново име

en: You must keep at least one shortcut file.
sr: Морате задржати најмање једну датотеку пречице.

en: New name
sr: Ново име

en: "%s" setup has been modified.
    Do you want to save it now?
sr: Поставка „%s“ је измењена.
    Да ли желите да је сачувате сада?

en: No shortcut with "ENTER"
sr: Нема пречице са „ЕНТЕР“

en: By command name;By shortcut key (grouped);By shortcut key (one per row)
sr: По имену наредбе;По пречици дугмади (груписано);По пречици дугмади (један по реду)

en: Cannot find reference to default bar file
sr: Нисам успео да пронађем упут ка датотеци подразумеване траке

en: G
sr: Г

en: K
sr: К

en: M
sr: М

en: T
sr: Т

[ctx: ulng.rslegacyoperationbytesuffixletter]
en: B
sr: Б

en: List of "Find files" windows
sr: Списак прозора „пронађи датотеке“

en: Unselect mask
sr: Одзначи маску

en: Select mask
sr: Означи маску

en: Input mask:
sr: Унеси маску:

en: A columns view with that name already exists.
sr: Преглед стубаца са таквим именом већ постоји.

en: To change current editing colmuns view, either SAVE, COPY or DELETE current editing one
sr: Ради промене тренутног уређивачког прегледа стубаца, или САЧУВАЈ, УМНОЖИ или ОБРИШИ тренутног уређујућег

en: Configure custom columns
sr: Подесите прилагођене ступце

en: Enter new custom columns name
sr: Унесите ново произвољно име стубца

en: Services
sr: Услуге

[ctx: ulng.rsmnuactions]
en: Actions
sr: Радње

en: Octal
sr: Октални

en: Create Shortcut...
sr: Направи пречицу...

en: Disconnect Network Drive...
sr: Одспоји мрежно складиште...

[ctx: ulng.rsmnuedit]
en: Edit
sr: Уреди

en: Eject
sr: Избаци

en: Extract here...
sr: Извуци овде...

en: Map Network Drive...
sr: Забележи мрежно складиште...

en: Mount
sr: Прикачи

[ctx: ulng.rsmnunew]
en: New
sr: Нова

en: No media available
sr: Нема доступних уређаја

[ctx: ulng.rsmnuopen]
en: Open
sr: Отвори

[ctx: ulng.rsmnuopenwith]
en: Open with
sr: Отвори са

[ctx: ulng.rsmnuopenwithother]
en: Other...
sr: Друго...

en: Pack here...
sr: Сажми овде...

[ctx: ulng.rsmnurestore]
en: Restore
sr: Поврати

en: Sort by
sr: Разврстај по

en: Unmount
sr: Откачи

[ctx: ulng.rsmnuview]
en: View
sr: Прикажи

en: Account:
sr: Налог:

en: All Double Commander internal commands
sr: Све унутрашње наредбе Двоструког командира

en: Description: %s
sr: Опис: %s

en: Additional parameters for archiver command-line:
sr: Додатне одреднице за наредбену линију програма сажимања:

en: Do you want to enclose between quotes?
sr: Да ли желите обухватити наводницима?

en: Bad CRC32 for resulting file:
    "%s"
    
    Do you want to keep the resulting corrupted file anyway?
sr: Излазна датотека CRC32 је неисправна:
    „%s“
    
    Да ли желите да задржите неисправну датотеку?

en: Are you sure that you want to cancel this operation?
sr: Да ли сте сигурни да желите отказати ову обраду?

en: You can not copy/move a file "%s" to itself!
sr: Не можете умножавати и премештати у саму датотеку „%s“!

en: Cannot copy special file %s
sr: Нисам успео да умножим нарочиту датотеку %s

en: Cannot delete directory %s
sr: Не можете избрисати %s

en: Cannot overwrite directory "%s" with non-directory "%s"
sr: Нисам успео да препишем фасциклу „%s“ са нефасциклом „%s“

en: Change current directory to "%s" failed!
sr: Нисам успео да пређем са тренутне фасцикле на „%s“!

en: Remove all inactive tabs?
sr: Да ли да уклоним све листове које се не користе?

en: This tab (%s) is locked! Close anyway?
sr: Овај лист (%s) је закључан. Да ли да је упркос томе затворим?

en: Confirmation of parameter
sr: Потврда одреднице

en: Are you sure you want to quit?
sr: Да ли сте сигурни да желите напустити програм?

en: The file %s has changed. Do you want to copy it backward?
sr: Датотека %s је измењена. Да ли желите да је умножите натраг?

en: Could not copy backward - do you want to keep the changed file?
sr: Нисам успео да је умножим натраг - да ли желите да задржите измењену датотеку?

en: Copy %d selected files/directories?
sr: Да ли да умножим %d одабраних датотека/фасцикли?

en: Copy selected "%s"?
sr: Да умножим одабрано „%s“?

en: < Create a new file type "%s files" >
sr: < Направи нову датотеку врсте „датотека %s“ >

en: Enter location and filename where to save a DC Toolbar file
sr: Унесите положај и име датотеке где сачувати датотеку траке прибора ДК-а

en: Custom action
sr: Произвољно дејство

en: Delete the partially copied file ?
sr: Да ли да избришем делимично умножену датотеку ?

en: Delete %d selected files/directories?
sr: Да ли да избришем %d одабраних датотека/фасцикли?

en: Delete %d selected files/directories into trash can?
sr: Да ли да преместим %d одабране датотеке/фасцикле у смеће?

en: Delete selected "%s"?
sr: Да ли да избришем одабрани „%s“?

en: Delete selected "%s" into trash can?
sr: Да ли да преместим одабрано „%s“ у смеће?

en: Can not delete "%s" to trash! Delete directly?
sr: Нисам успео да преместим „%s“ у смеће. Да ли да га избришем?

en: Disk is not available
sr: Диск није доступан

en: Enter custom action name:
sr: Унесите име произвољног дејства:

en: Enter file extension:
sr: Унесите наставак датотеке:

en: Enter name:
sr: Унесите име:

en: Enter name of new file type to create for extension "%s"
sr: Унесите име нове врсте датотека за стварање наставка „%s“

en: CRC error in archive data
sr: Десила се ЦРЦ грешка у подацима складишта

en: Data is bad
sr: Подаци су оштећени

en: Can not connect to server: "%s"
sr: Нисам успео да се повежем са служитељем „%s“

en: Cannot copy file %s to %s
sr: Нисам успео да умножим датотеку %s у %s

en: Cannot move directory %s
sr: Нисам успео да преместим фасциклу %s

en: Cannot move file %s
sr: Нисам успео да преместим датотеку %s

en: There already exists a directory named "%s".
sr: Датотека под именом „%s“ већ постоји.

en: Date %s is not supported
sr: Датум %s није подржан

en: Directory %s exists!
sr: Фасцикла %s већ постоји!

en: Function aborted by user
sr: Корисник је прекинуо текућу радњу

en: Error closing file
sr: Десила се грешка при затварању датотеке

en: Cannot create file
sr: Нисам успео да образујем датотеку

en: No more files in archive
sr: Нема више датотека у архиви

en: Cannot open existing file
sr: Нисам успео да отворим постојећу датотеку

en: Error reading from file
sr: Десила се грешка при читању датотеке

en: Error writing to file
sr: Десила се грешка при упису у датотеку

en: Can not create directory %s!
sr: Нисам успео да образујем фасциклу %s!

en: Invalid link
sr: Веза није исправна

en: No files found
sr: Нисам пронашао датотеке

en: Not enough memory
sr: Нема довољно меморије

en: Function not supported!
sr: Дејство није подржано!

en: Error in context menu command
sr: Десила се грешка у приручном изборнику

en: Error when loading configuration
sr: Десила се грешка приликом учитавања поставки

en: Syntax error in regular expression!
sr: Постоји синтаксна грешка у заменском изразу!

en: Cannot rename file %s to %s
sr: Нисам успео да променим назив датотеке %s у %s

en: Can not save association!
sr: Нисам успео да сачувам придруживање датотека програмима!

en: Cannot save file
sr: Нисам успео да сачувам датотеку

en: Can not set attributes for "%s"
sr: Нисам успео да поставим својства датотеци „%s“

en: Can not set date/time for "%s"
sr: Нисам успео да поставим датум и време датотеци „%s“

en: Can not set owner/group for "%s"
sr: Нисам успео да поставим власника/удружење датотеци %s“

en: Can not set permissions for "%s"
sr: Нисам успео да поставим овлашћења за „%s“

en: Can not set extended attributes for "%s"
sr: Нисам успео да поставим проширена својства за „%s“

en: Buffer too small
sr: Прихватна меморија је премала

en: Too many files to pack
sr: Превише датотека је изабрано за сажимање

en: Archive format unknown
sr: Није познат облик жељене датотеке за сажимање

en: Executable: %s
sr: Извршна: %s

en: Exit status:
sr: Стање излаза:

en: Are you sure you want to remove all entries of your Favorite Tabs? (There is no "undo" to this action!)
sr: Да ли сте сигурни да желите уклонити све ставке из својих омиљених листова? (Опозив ове радње је немогућ!)

en: Drag here other entries
sr: Превуци овде остале ставке

en: Enter a name for this new Favorite Tabs entry:
sr: Унесите име ове нове ставке омиљених листова:

en: Saving a new Favorite Tabs entry
sr: Чувам нову ставку омиљених листова

en: Number of Favorite Tabs exported successfully: %d on %d
sr: Број омиљених листова успешно изведених: %d од %d

en: Default extra setting for save dir history for new Favorite Tabs:
sr: Подразумеване додатне поставке за чување повести фасцикле за нови омиљени лист:

en: Number of file(s) imported successfully: %d on %d
sr: Број датотеке(а) успешно извезене(их): %d од %d

en: Legacy tabs imported
sr: Стари листови су увезени

en: Select .tab file(s) to import (could be more than one at the time!)
sr: Означи датотеку .tab за увоз (може бити више њих одједном!)

en: Last Favorite Tabs modification have been saved yet. Do you want to save them prior to continue?
sr: Измена последњег омиљеног листа још увек није сачувана. Да ли желите да је сачувате пре наставка?

[ctx: ulng.rsmsgfavoritetabssimplemode]
en: Keep saving dir history with Favorite Tabs:
sr: Чувај повест фасцикле са омиљеним листовима:

[ctx: ulng.rsmsgfavoritetabssubmenuname]
en: Submenu name
sr: Име подизборника

en: This will load the Favorite Tabs: "%s"
sr: Ово ће учитати омиљени лист: „%s“

en: Save current tabs over existing Favorite Tabs entry
sr: Сачувај тренутне листове преко постојећих ставки омиљених листова

en: File %s changed, save?
sr: Датотека %s је измењена. Да ли да је сачувам?

en: %s bytes, %s
sr: %s бајта, %s

en: Overwrite:
sr: Препиши:

en: File %s exists, overwrite?
sr: Датотека %s већ постоји, да ли да је препишем?

en: With file:
sr: Датотеком:

en: File "%s" not found.
sr: Нисам успео да пронађем датотеку „%s“.

en: File operations active
sr: У погону је радња над датотекама

en: Some file operations have not yet finished. Closing Double Commander may result in data loss.
sr: Неке радње над датотекама нису довршене. Затварање Двоструког наредника може довести до губљења података.

en: The target name length (%d) is more than %d characters!
    %s
    Most programs will not be able to access a file/directory with such a long name!
sr: Дужина  циљног имена (%d) је више од %d знакова!
    %s
    Већина програма неће моћи да приступи датотеци/фасцикли са толико дугачким именом!

en: File %s is marked as read-only/hidden/system. Delete it?
sr: Датотека %s је означена само за читање/скривена/системска. Да ли да је избришем?

en: Are you sure you want to reload the current file and lose the changes?
sr: Да ли сте сигурни да желите поново учитати тренутну датотеку и одбацити измене?

en: The file size of "%s" is too big for destination file system!
sr: Датотека величине „%s“ је превелика за одредишни склоп датотека!

en: Folder %s exists, merge?
sr: Датотека %s постоји, да ли да их стопим?

en: Follow symlink "%s"?
sr: Да ли да пратим симболичку везу „%s“?

en: Select the text format to import
sr: Изаберите облик писма за увоз

en: Add %d selected dirs
sr: Додај %d означених фасцикли

en: Add selected dir:
sr: Додај означену фасциклу:

en: Add current dir:
sr: Додај тренутну фасциклу:

en: Do command
sr: Наредба за извршење

en: cm_somthing
sr: цм_нешто

[ctx: ulng.rsmsghotdirconfighotlist]
en: Configuration of Directory Hotlist
sr: Поставке брзог списка фасцикли

en: Are you sure you want to remove all entries of your Directory Hotlist? (There is no "undo" to this action!)
sr: Да ли сте сигурни да желите уклонити све уносе из брзог списка фасцикли? (Опозив ове радње је немогућ!)

en: This will execute the following command:
sr: Ово ће извршити следећу наредбу:

en: This is hot dir named
sr: Ово је именовано као брза фасцикла

en: This will change active frame to the following path:
sr: Ово ће изменити дејствени оквир на следећу путању:

en: And inactive frame would change to the following path:
sr: И нерадни оквир ће се изменити на следећу путању:

en: Error backuping entries...
sr: Десила се грешка приликом смештаја ставки у оставу...

en: Error exporting entries...
sr: Десила се грешка приликом извоза ставки...

en: Export all!
sr: Извези све!

en: Export Directory Hotlist - Select the entries you want to export
sr: Извези брзи списак фасцикли - Изаберите ставке које желите да извезете

en: Export selected
sr: Извези одабране

[ctx: ulng.rsmsghotdirimportall]
en: Import all!
sr: Увези све!

en: Import Directory Hotlist - Select the entries you want to import
sr: Увези брзи списак фасцикли - Изаберите ставке које желите да увезете

[ctx: ulng.rsmsghotdirimportsel]
en: Import selected
sr: Увези изабрано

[ctx: ulng.rsmsghotdirjustpath]
en: &Path:
sr: &Путања:

en: Locate ".hotlist" file to import
sr: Пронађите датотеку „.hotlist“ за увоз

en: Hotdir name
sr: Име брзе фасцикле

en: Number of new entries: %d
sr: Број нових ставки: %d

en: Nothing selected to export!
sr: Нема ничег за извоз!

en: Hotdir path
sr: Путања брзе фасцикле

en: Re-Add selected dir:
sr: Поновно додај изабрану фасциклу:

en: Re-Add current dir:
sr: Поново додај тренутну фасциклу:

en: Enter location and filename of Directory Hotlist to restore
sr: Унесите путању и име датотеке брзог списка фасцикли за опоравак

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplecommand]
en: Command:
sr: Наредба:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimpleendofmenu]
en: (end of sub menu)
sr: (крај подизборника)

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplemenu]
en: Menu &name:
sr: Назив изборника:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplename]
en: &Name:
sr: Име:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimpleseparator]
en: (separator)
sr: (раздвајач)

[ctx: ulng.rsmsghotdirsubmenuname]
en: Submenu name
sr: Име подизборника

en: Hotdir target
sr: Циљ подизборника

en: Determine if you want the active frame to be sorted in a specified order after changing directory
sr: Одређује да ли желите да разврстате радни оквир одређеним редоследом после измене фасцикле

en: Determine if you want the not active frame to be sorted in a specified order after changing directory
sr: Одређује да ли желите да не разврставате дејствени оквир одређеним редоследом после измене фасцикле

en: Some functions to select appropriate path relative, absolute, windows special folders, etc.
sr: Неке радње за избор одређене путање односне, апсолутне, нарочите фасцикле Виндоуза, итд.

en: Total entries saved: %d
    
    Backup filename: %s
sr: Укупан број сачуваних ставки: %d
    
    Име оставе: %s

en: Total entries exported:
sr: Укупна број извезених ставки:

en: Do you want to delete all elements inside the sub-menu [%s]?
    Answering NO will delete only menu delimiters but will keep element inside sub-menu.
sr: Да ли желите да избришете све чиниоце подизборника [%s]?
    Одговором НЕ ћете избрисати само раздвајач изборника, али ће се задржати чинилац унутар подизборника.

en: Enter location and filename where to save a Directory Hotlist file
sr: Унесите путању и име места за чување датотеке брзог списка фасцикли

en: Incorrect resulting filelength for file : "%s"
sr: Нетачна је излазна дужина датотеке : „%s“

en: Please insert next disk or something similar.
    
    It is to allow writing this file:
    "%s"
    
    Number of bytes still to write: %d
sr: Молим, убаците следећи диск или нешто слично.
    
    То ће вам омогућити да упишете следећу датотеку:
    „%s“
    
    Број бајта преостао за упис: %d

en: Error in command line
sr: Грешка у наредбеној линији

en: Invalid filename
sr: Неисправан назив датотеке

en: Invalid format of configuration file
sr: Неисправан облик у датотеци подешавања

en: Invalid hexadecimal number: "%s"
sr: Хексадецимални број је неисправан: „%s“

en: Invalid path
sr: Неисправна путања

en: Path %s contains forbidden characters.
sr: Путања %s садржи недозвољене знакове.

en: This is not a valid plugin!
sr: Ово није исправан прикључак!

en: This plugin is built for Double Commander for %s.%sIt can not work with Double Commander for %s!
sr: Овај прикључак је написан за Двоструког наредника %s.%sНе може да ради са Двоструким наредником %s!

en: Invalid quoting
sr: Неисправан навод

en: Invalid selection.
sr: Неисправан избор.

en: Loading file list...
sr: Учитавам списак датотека...

en: Locate TC configuration file (wincmd.ini)
sr: Пронађи положај датотеке поставки ТЦ-а (wincmd.ini)

en: Locate TC executable file (totalcmd.exe or totalcmd64.exe)
sr: Пронађи извршну датотеку ТЦ-а (totalcmd.exe или totalcmd64.exe)

en: Copy file %s
sr: Умножи датотеку %s

en: Delete file %s
sr: Обриши датотеку %s

en: Error:
sr: Грешка:

en: Launch external
sr: Покрени спољње

en: Result external
sr: Налаз спољње

en: Extract file %s
sr: Распакујем датотеку %s

en: Info:
sr: Подаци:

en: Create link %s
sr: Направи везу %s

en: Create directory %s
sr: Направи фасциклу %s

en: Move file %s
sr: Премести датотеку %s

en: Pack to file %s
sr: Путања до датотеке %s

en: Program shutdown
sr: Програмирај искључивање

en: Program start
sr: Програмирај покретање

en: Remove directory %s
sr: Уклони фасциклу %s

en: Done:
sr: Урађено:

en: Create symlink %s
sr: Направи везу %s

en: Test file integrity %s
sr: Провери исправност датотеке %s

en: Wipe file %s
sr: Избриши потпуно датотеку %s

en: Wipe directory %s
sr: Избриши потпуно фасциклу %s

en: Master Password
sr: Главна лозинка

en: Please enter the master password:
sr: Унесите поново главну лозинку:

en: New file
sr: Нова датотека

en: Next volume will be unpacked
sr: Следећи садржај ће бити издвојен

en: No files
sr: Нема датотека

en: No files selected.
sr: Није изабрана ниједна датотека.

en: No enough free space on target drive, Continue?
sr: Нема довољно места у одредишту. Да ли да наставим?

en: No enough free space on target drive, Retry?
sr: Нема довољно слободног места на одредишном уређају. Да ли да покушам поново?

en: Can not delete file %s
sr: Нисам успео да избришем датотеку %s

en: Not implemented.
sr: Није примењено.

en: Object does not exist!
sr: Предмет не постоји!

en: The action cannot be completed because the file is open in another program:
sr: Дејство не може бити довршено јер је датотека отворена у другом програму:

[ctx: ulng.rsmsgpanelpreview]
en: Below is a preview. You may move cursor and select files to get immediately an actual look and feel of the various settings.
sr: Испод је преглед. Можете померати показивач и одабрати датотеке ради тренутног прегледа изгледа разних поставки.

[ctx: ulng.rsmsgpassword]
en: Password:
sr: Лозинка:

en: Passwords are different!
sr: Лозинке се разликују!

en: Please enter the password:
sr: Унесите вашу лозинку:

en: Password (Firewall):
sr: Лозинка (ватрени зид):

en: Please re-enter the password for verification:
sr: Унесите поново лозинку за систем провере:

en: &Delete %s
sr: Обриши %s

en: Preset "%s" already exists. Overwrite?
sr: Датотека „%s“ већ постоји. Да је препишем?

en: Are you sure you want to delete preset "%s"?
sr: Да ли сте сигурни да желите избрисати претпоставку „%s“?

en: Problem executing command (%s)
sr: Десио се проблем при извршењу наредбе (%s)

en: PID: %d
sr: ЛиБ: %d

en: Filename for dropped text:
sr: Датотека за лепљење писма:

en: Please, make this file available. Retry?
sr: Молим, побрините се да ова датотека буде доступна. Покушати поново?

en: Enter new friendly name for this Favorite Tabs
sr: Унесите ново пригодно име за ове омиљене листове

en: Enter new name for this menu
sr: Унесите ново име за овај изборник

en: Rename/move %d selected files/directories?
sr: Преименуј/премести %d означених датотека/фасцикли?

en: Rename/move selected "%s"?
sr: Преименуј/премести означено „%s“?

en: Do you want to replace this text?
sr: Да ли желите да замените ово писмо?

en: Please, restart Double Commander in order to apply changes
sr: Молим, поново покрените Двоструког наредника да би се примениле измене

en: ERROR: Problem loading Lua library file "%s"
sr: ГРЕШКА: Десила се грешка учитавања датотеке књижнице Луа „%s“

en: Select to which file type to add extension "%s"
sr: Означите којој врсти датотека додати наставак „%s“

en: Selected: %s of %s, files: %d of %d, folders: %d of %d
sr: Означено: %s од %s, датотека: %d од %d, фасцикли: %d од %d

en: Select executable file for
sr: Изаберите извршну датотеку за

en: Please select only checksum files!
sr: Молим, одаберите само датотеке за проверу збира!

en: Please select location of next volume
sr: Изаберите положај следећег садржаја/уређаја

en: Set volume label
sr: Постави ознаку уређају

en: Special Dirs
sr: Нарочите фасцикле

en: Add path from active frame
sr: Додајте путању дејственом оквиру

en: Add path from inactive frame
sr: Додајте путању из мирујућег оквира

en: Browse and use selected path
sr: Прегледај и користи одабрану путању

en: Use environment variable...
sr: Користи променљиве окружења...

en: Go to Double Commander special path...
sr: Иди на нарочиту путању Двоструког наредника...

en: Go to environment variable...
sr: Иди на променљиву окружења...

en: Go to other Windows special folder...
sr: Иди на другу нарочиту фасциклу Виндоуза...

en: Go to Windows special folder (TC)...
sr: Иди на нарочиту фасциклу Виндоуза (ТЦ)...

en: Make relative to hotdir path
sr: Начини односним на путању брзe фасциклe

en: Make path absolute
sr: Учини путању потпуном

en: Make relative to Double Commander special path...
sr: Учини односном на нарочиту путању Двоструког наредника...

en: Make relative to environment variable...
sr: Учини односном на променљиву окружења...

en: Make relative to Windows special folder (TC)...
sr: Учини односном на нарочиту фасциклу Виндоуза (ТЦ)...

en: Make relative to other Windows special folder...
sr: Учини односном на другу нарочиту фасциклу Виндоуза...

en: Use Double Commander special path...
sr: Користи нарочиту путању Двоструког наредника...

en: Use hotdir path
sr: Користи путању брзе фасцикле

en: Use other Windows special folder...
sr: Користи другу нарочиту путању Виндоуза...

en: Use Windows special folder (TC)...
sr: Користи нарочиту фасциклу Виндоуза (ТЦ)...

en: This tab (%s) is locked! Open directory in another tab?
sr: Овај лист (%s) је закључан! Да ли отворити фасциклу у другом листу?

en: Rename tab
sr: Преименуј лист

en: New tab name:
sr: Нови назив листа:

en: Target path:
sr: Путања до одредишта:

en: Error! Cannot find the TC configuration file:
    %s
sr: Грешка! Нисам успео да пронађем датотеку поставки ТЦ-а:
    %s

en: Error! Cannot find the TC configuration executable:
    %s
sr: Грешка! Нисам успео да пронађем извршну датотеку поставки ТЦ-а:
    %s

en: Error! TC is still running but it should be closed for this operation.
    Close it and press OK or press CANCEL to abort.
sr: Грешка! ТК још увек дејствује иако би требало да буде затворен после ове радње.
    Затворите га и притисните У РЕДУ или притисните ОТКАЖИ за отказивање.

en: Error! Cannot find the desired wanted TC toolbar output folder:
    %s
sr: Грешка! Нисам успео да пронађем жељену излазну фасциклу траке прибора ТЦ-а:
    %s

en: Enter location and filename where to save a TC Toolbar file
sr: Унесите положај и име датотеке где сачувати датотеку траке прибора ТЦ-а

en: Built-in terminal window disabled. Do you want to enable it?
sr: Уграђени прозор терминала је онемогућен. Да ли желите да га омогућите?

en: WARNING: Terminating a process can cause undesired results including loss of data and system instability. The process will not be given the chance to save its state or data before it is terminated. Are you sure you want to terminate the process?
sr: Упозорење: Окончавање процеса може довести до нежељених исхода укључујући губитак података и нестабилност система. Процесу неће бити омогућено да сачува своје стање или податке пре окончања процеса. Да ли сте сигурни да желите окончати процес?

en: Do you want to test selected archives?
sr: Да ли желите опробати означена складишта?

en: "%s" is now in the clipboard
sr: „%s“ је сада у остави исечака

en: Extension of selected file is not in any recognized file types
sr: Проширење означене датотеке није међу препознатим врстама датотека

en: Locate ".toolbar" file to import
sr: Пронађи датотеку „.toolbar“ за увоз

en: Locate ".BAR" file to import
sr: Пронађи датотеку „.BAR“ за увоз

en: Enter location and filename of Toolbar to restore
sr: Унесите положај и име датотеке траке прибора за повраћај

en: Saved!
    Toolbar filename: %s
sr: Сачувано!
    Име датотеке траке прибора је: %s

en: Too many files selected.
sr: Превише датотека је одабрано.

en: Undetermined
sr: Неодређено

en: ERROR: Unexpected Tree View Menu usage!
sr: ГРЕШКА: Неочекивана употреба изборника прегледа гранањем!

en: URL:
sr: Адреса:

[ctx: ulng.rsmsgusername]
en: User name:
sr: Корисничко име:

en: User name (Firewall):
sr: Корисничко име (ватрени зид):

en: VERIFICATION:
sr: ПРОВЕРАВАЊЕ:

en: Do you want to verify selected checksums?
sr: Да ли желите да проверите означене збирне провере?

en: The target file is corrupted, checksum mismatch!
sr: Циљна датотека је покварена, збирна провера се не подудара!

en: Volume label:
sr: Ознака уређаја:

en: Please enter the volume size:
sr: Унесите величину уређаја:

en: Do you want to configure Lua library location?
sr: Да ли желите да подесите положај књижнице Луа?

en: Wipe %d selected files/directories?
sr: Да ли да потпуно избришем %d означених датотека/фасцикли?

en: Wipe selected "%s"?
sr: Да ли да потпуно избришем одабрано „%s“?

en: Wrong password!
    Please try again!
sr: Лозинка је погрешна!
    Молим, покушајте поново!

en: Do auto-rename to "name (1).ext", "name (2).ext" etc.?
sr: Да ли самопреименовати у „име (1).нст“ „име (2).нст“ итд.?

[ctx: ulng.rsmulrencounter]
en: Counter
sr: Бројач

[ctx: ulng.rsmulrendate]
en: Date
sr: Датум

en: Preset name
sr: Име обрасца

en: Define variable name
sr: Одреди име променљиве

en: Define variable value
sr: Одреди вредност променљиве

en: Enter variable name
sr: Унесите име променљиве

en: Enter value for variable "%s"
sr: Унесите вредност променљивој „%s“

en: Ignore, just save as the [Last One];Prompt user to confirm if we save it;Save automatically
sr: Занемари, само сачувај као [Last One];Упитај корисника да потврди да ли ће сачувати;Сачувај самостално

[ctx: ulng.rsmulrenextension]
en: Extension
sr: Наставак

[ctx: ulng.rsmulrenfilename]
en: Name
sr: Име

en: No change;UPPERCASE;lowercase;First char uppercase;First Char Of Every Word Uppercase;
sr: Без измена;ВЕЛИКА СЛОВА;мала слова;Први знак велики;Први Знак Сваке Речи Велики;

en: [The last used]
sr: [последње употребљено]

en: Last masks under [Last One] preset;Last preset;New fresh masks
sr: Последња маска под претпоставком [Last One];Последња претпоставка;Нове свеже маске

[ctx: ulng.rsmulrenlogstart]
en: Multi-Rename Tool
sr: Вишеструко преименовање

en: Character at position x
sr: Знак на положају x

en: Characters from position x to y
sr: Знаци од положаја x до положаја y

en: Complete date
sr: Потпуни датум

en: Complete time
sr: Потпуно време

[ctx: ulng.rsmulrenmaskcounter]
en: Counter
sr: Бројач

en: Day
sr: Дан

en: Day (2 digits)
sr: Дан (2 цифре)

en: Day of the week (short, e.g., "mon")
sr: Дан у недељи (кратко, нпр. „пон“)

en: Day of the week (long, e.g., "monday")
sr: Дан у недељи (потпуно, нпр. „понедељак“)

[ctx: ulng.rsmulrenmaskextension]
en: Extension
sr: Наставак

en: Complete filename with path and extension
sr: Потпуно име датотеке са путањом и наставком

en: Complete filename, char from pos x to y
sr: Потпуно име датотеке, знак од положаја х до у

en: GUID
sr: ГУИД

en: Hour
sr: Час

en: Hour (2 digits)
sr: Час (2 знака)

en: Minute
sr: Минут

en: Minute (2 digits)
sr: Минут (2 знака)

en: Month
sr: Месец

en: Month (2 digits)
sr: Месец (2 знака)

en: Month name (short, e.g., "jan")
sr: Име месеца (кратко, нпр., „јан“)

en: Month name (long, e.g., "january")
sr: Име месеца (пуно, нпр., „јануар“)

[ctx: ulng.rsmulrenmaskname]
en: Name
sr: Име

en: Parent folder(s)
sr: Родитељска(е) фасцикла(е)

en: Second
sr: Секунд

en: Second (2 digits)
sr: Секунд (2 знака)

en: Variable on the fly
sr: Променљиво у ходу

en: Year (2 digits)
sr: Година (2 знака)

en: Year (4 digits)
sr: Година (4 знака)

[ctx: ulng.rsmulrenplugins]
en: Plugins
sr: Прикљуци

en: Save preset as
sr: Сачувај претпоставку као

en: Preset name already exists. Overwrite?
sr: Име претпоставке већ постоји. Да ли га преписати?

en: Enter new preset name
sr: Унесите ново име претпоставке

en: "%s" preset has been modified.
    Do you want to save it now?
sr: Претпоставка „%s“ је измењена.
    Да ли желите да је сачувате сада?

en: Sorting presets
sr: Распоред претпоставки

[ctx: ulng.rsmulrentime]
en: Time
sr: Време

en: Warning, duplicate names!
sr: Упозорење, имена су удвостручена!

en: File contains wrong number of lines: %d, should be %d!
sr: Датотека садржи погрешан број линија: %d, треба да буду %d!

en: Keep;Clear;Prompt
sr: _Задржи;Очисти;Питај

en: No internal equivalent command
sr: Нема унутрашње одговарајуће наредбе

en: Sorry, no "Find files" window yet...
sr: Нажалост, још увек нема прозора „Пронађи датотеке“...

en: Sorry, no other "Find files" window to close and free from memory...
sr: Нажалост, нема другог прозора „Пронађи датотеке“ за затварање и ослобађање из памети...

en: Development
sr: Развој

en: Education
sr: Образовање

en: Games
sr: Игре

[ctx: ulng.rsopenwithgraphics]
en: Graphics
sr: Цртежи

en: Multimedia
sr: Мултимедија

[ctx: ulng.rsopenwithnetwork]
en: Network
sr: Мрежа

en: Office
sr: Уред

[ctx: ulng.rsopenwithother]
en: Other
sr: Разно

en: Science
sr: Наука

en: Settings
sr: Поставке

[ctx: ulng.rsopenwithsystem]
en: System
sr: Склоп

en: Accessories
sr: Прибор

en: Aborted
sr: Обустављено

en: Calculating checksum
sr: Израчунавам збирну проверу

en: Calculating checksum in "%s"
sr: Рачунам збирну проверу у „%s“

en: Calculating checksum of "%s"
sr: Рачунам збирну проверу „%s“

[ctx: ulng.rsopercalculatingstatictics]
en: Calculating
sr: Рачунам

en: Calculating "%s"
sr: Рачунам „%s“

en: Joining
sr: Спајам

en: Joining files in "%s" to "%s"
sr: Спајам датотеке из „%s“ на „%s“

en: Copying
sr: Умножавам

en: Copying from "%s" to "%s"
sr: Умножавам из „%s“ у „%s“

en: Copying "%s" to "%s"
sr: Умножавам „%s“ на „%s“

en: Creating directory
sr: Стварам фасциклу

en: Creating directory "%s"
sr: Стварам фасциклу „%s“

[ctx: ulng.rsoperdeleting]
en: Deleting
sr: Бришем

en: Deleting in "%s"
sr: Бришем из „%s“

en: Deleting "%s"
sr: Бришем „%s“

en: Executing
sr: Извршавам

en: Executing "%s"
sr: Извршавам „%s“

en: Extracting
sr: Издвајам

en: Extracting from "%s" to "%s"
sr: Издвајам из „%s“ у „%s“

en: Finished
sr: Готово

en: Listing
sr: Листам

en: Listing "%s"
sr: Листам „%s“

en: Moving
sr: Премештам

en: Moving from "%s" to "%s"
sr: Премештам из „%s“ у „%s“

en: Moving "%s" to "%s"
sr: Премештам „%s“ на „%s“

en: Not started
sr: Није покренуто

en: Packing
sr: Сажимам

en: Packing from "%s" to "%s"
sr: Сажимам из „%s“ у „%s“

en: Packing "%s" to "%s"
sr: Сажимам „%s“ у „%s“

en: Paused
sr: Застанак

en: Pausing
sr: Застанак

en: Running
sr: Покренуто

en: Setting property
sr: Постављам својства

en: Setting property in "%s"
sr: Постављам својства у „%s“

en: Setting property of "%s"
sr: Постављам својства датотеци „%s“

en: Splitting
sr: Дељење

en: Splitting "%s" to "%s"
sr: Делим „%s“ на „%s“

en: Starting
sr: Покрећем

en: Stopped
sr: Заустављено

en: Stopping
sr: Прекидам

en: Testing
sr: Пробање

en: Testing in "%s"
sr: Пробам у „%s“

en: Testing "%s"
sr: Пробам „%s“

en: Verifying checksum
sr: Проверавам збир

en: Verifying checksum in "%s"
sr: Проверавам збир у „%s“

en: Verifying checksum of "%s"
sr: Проверавам збир „%s“

en: Waiting for access to file source
sr: Чекам на приступ изворној датотеци

en: Waiting for user response
sr: Чекам на одзив корисника

en: Wiping
sr: Брисање

en: Wiping in "%s"
sr: Брисање у „%s“

en: Wiping "%s"
sr: Брисање „%s“

en: Working
sr: Рад

en: Add at &beginning;Add at the end;Smart add
sr: Додај на &почетак;На крај;Паметно додавање

en: Adding new tooltip file type
sr: Додај нову врсту напомена

en: To change current editing archive configuration, either APPLY or DELETE current editing one
sr: Измени тренутне поставке уређивања складишта, или ПРИМЕНИ или ОБРИШИ тренутне

en: Mode dependent, additional command
sr: Зависи од начина рада, додатна наредба

en: Add if it is non-empty
sr: Додај уколико није празно

en: Archive File (long name)
sr: Датотека складишта (дугачко име)

en: Select archiver executable
sr: Изаберите извршну датотеку сажимача

en: Archive file (short name)
sr: Датотека складишта (кратко име)

en: Change Archiver Listing Encoding
sr: Измени шифровање списка сажимача

[ctx: ulng.rsoptarchiverconfirmdelete]
en: Are you sure you want to delete: "%s"?
sr: Да ли сте сигурни да желите избрисати: „%s“?

en: Exported Archiver Configuration
sr: Извези поставке сажимача

en: errorlevel
sr: ступањгрешке

en: Export archiver configuration
sr: Извези поставке сажимача

[ctx: ulng.rsoptarchiverexportdone]
en: Exportation of %d elements to file "%s" completed.
sr: Извоз %d чинилаца у датотеку „%s“ је завршен.

[ctx: ulng.rsoptarchiverexportprompt]
en: Select the one(s) you want to export
sr: Изаберите ону(е) коју(е) желите извести

en: Filelist (long names)
sr: Списак датотека (дугачка имена)

en: Filelist (short names)
sr: Списак датотека (кратка имена)

en: Import archiver configuration
sr: Увези поставке сажимача

[ctx: ulng.rsoptarchiverimportdone]
en: Importation of %d elements from file "%s" completed.
sr: Извоз %d чинилаца из датотеке „%s“ је завршен.

en: Select the file to import archiver configuration(s)
sr: Изаберите датотеку за извоз поставке(и) сажимача

[ctx: ulng.rsoptarchiverimportprompt]
en: Select the one(s) you want to import
sr: Изаберите ону(е) коју(е) желите извести

en: Use name only, without path
sr: Само име, без путање

en: Use path only, without name
sr: Користи само путању, без имена

en: Archive Program (long name)
sr: Програм сажимача (дугачко име)

en: Archive Program (short name)
sr: Програм сажимача (кратко име)

en: Quote all names
sr: Наведите сва имена

en: Quote names with spaces
sr: Наведите имена са размацима

en: Single filename to process
sr: Једно име датотеке за обраду

en: Target subdirecory
sr: Циљна подфасцикла

en: Use ANSI encoding
sr: Користи шифровање АНСИ

en: Use UTF8 encoding
sr: Користи шифровање УТФ8

en: Enter location and filename where to save archiver configuration
sr: Унесите положај и име датотеке где сачувати поставке сажимача

en: Archive type name:
sr: Назив врсте складишта:

en: Associate plugin "%s" with:
sr: Придружи прикључак „%s“ са:

en: First;Last;
sr: Први;последњи;

en: Classic, legacy order;Alphabetic order (but language still first)
sr: Уобичајен, стари распоред;Азбучни распоред (али језик првенствено)

en: Full expand;Full collapse
sr: Потпуно прошири;Потпуно скупи

en: Active frame panel on left, inactive on right (legacy);Left frame panel on left, right on right
sr: Дејствени оквир лево, мирујући десно (уобичајено);Лева оквирна површ на лево, десна на десно

en: Enter extension
sr: Унесите наставак

en: Add at beginning;Add at the end;Alphabetical sort
sr: Додај на почетак;Додај на концу;Азбучни распоред

en: separate window;minimized separate window;operations panel
sr: одвојен прозор;умањен одвојен прозор;површ радњи

en: float
sr: покретна тачка

en: Shortcut %s for cm_Delete will be registered, so it can be used to reverse this setting.
sr: Пречица %s за „cm_Delete“ ће бити пријављена, тако да може бити коришћена за враћање ове поставке.

en: Add hotkey for %s
sr: Додај пречицу за %s

en: Add shortcut
sr: Додај пречицу

en: Cannot set shortcut
sr: Нисам успео да поставим пречицу

en: Change shortcut
sr: Измени пречицу

[ctx: ulng.rsopthotkeyscommand]
en: Command
sr: Наредба

[ctx: ulng.rsopthotkeysdeletetrashcanoverrides]
en: Shortcut %s for cm_Delete has a parameter that overrides this setting. Do you want to change this parameter to use the global setting?
sr: Пречица %s има одредницу која заобилази ове поставке. Да ли желите да измените одредницу и користите опште поставке?

[ctx: ulng.rsopthotkeysdeletetrashcanparameterexists]
en: Shortcut %s for cm_Delete needs to have a parameter changed to match shortcut %s. Do you want to change it?
sr: Пречици %s за „cm_Delete“ треба да се промени одредница д би се слагала са пречицом %s. Да ли желите да је промените?

[ctx: ulng.rsopthotkeysdescription]
en: Description
sr: Опис

en: Edit hotkey for %s
sr: Уреди пречицу за %s

en: Fix parameter
sr: Исправи одредницу

[ctx: ulng.rsopthotkeyshotkey]
en: Hotkey
sr: Пречица

[ctx: ulng.rsopthotkeyshotkeys]
en: Hotkeys
sr: Пречице

en: <none>
sr: <ништа>

[ctx: ulng.rsopthotkeysparameters]
en: Parameters
sr: Одреднице

en: Set shortcut to delete file
sr: Постави пречицу за брисање датотеке

en: For this setting to work with shortcut %s, shortcut %s must be assigned to cm_Delete but it is already assigned to %s. Do you want to change it?
sr: Да би ове поставке радиле са пречицом %s, пречица %s мора да буде додељена „cm_Delete“, али је већ додељена за %s. Да ли желите да је промените?

en: Shortcut %s for cm_Delete is a sequence shortcut for which a hotkey with reversed Shift cannot be assigned. This setting might not work.
sr: Пречица %s за „cm_Delete“ је низ за који дугме Шифт не може бити додељено. Највероватније неће радити.

en: Shortcut in use
sr: Пречица је у употреби

en: Shortcut %s is already used.
sr: Пречица %s већ постоји.

en: Change it to %s?
sr: Да ли је доделити %s?

en: used for %s in %s
sr: користи се за %s у %s

en: used for this command but with different parameters
sr: користи за ову наредбу са другачијим одредницама

[ctx: ulng.rsoptionseditorarchivers]
en: Archivers
sr: Програми за сажимање

[ctx: ulng.rsoptionseditorautorefresh]
en: Auto refresh
sr: Самоосвежавање

[ctx: ulng.rsoptionseditorbehavior]
en: Behaviors
sr: Понашање

[ctx: ulng.rsoptionseditorbriefview]
en: Brief
sr: Сажето

[ctx: ulng.rsoptionseditorcolors]
en: Colors
sr: Боје

en: Columns
sr: Ступци

[ctx: ulng.rsoptionseditorconfiguration]
en: Configuration
sr: Поставке

en: Custom columns
sr: Прилагођене боје

[ctx: ulng.rsoptionseditordirectoryhotlist]
en: Directory Hotlist
sr: Брзи списак фасцикли

en: Directory Hotlist Extra
sr: Додатни врући списак фасцикли

en: Drag & drop
sr: Превуци и спусти

en: Drives list button
sr: Дугме за списак уређаја

en: Favorite Tabs
sr: Омиљени листови

en: File associations extra
sr: Додатно придруживање датотека

[ctx: ulng.rsoptionseditorfileassoc]
en: File associations
sr: Придруживање датотека

[ctx: ulng.rsoptionseditorfilenewfiletypes]
en: New
sr: Нови

[ctx: ulng.rsoptionseditorfileoperations]
en: File operations
sr: Радње над датотекама

[ctx: ulng.rsoptionseditorfilepanels]
en: File panels
sr: Површи датотека

[ctx: ulng.rsoptionseditorfilesearch]
en: File search
sr: Претрага датотека

en: Files views
sr: Прегледи датотека

en: Files views extra
sr: Додатни преглед датотека

[ctx: ulng.rsoptionseditorfiletypes]
en: File types
sr: Врсте датотека

[ctx: ulng.rsoptionseditorfoldertabs]
en: Folder tabs
sr: Листови датотека

en: Folder tabs extra
sr: Додатни листови датотека

[ctx: ulng.rsoptionseditorfonts]
en: Fonts
sr: Словни ликови

en: Highlighters
sr: Истицање

[ctx: ulng.rsoptionseditorhotkeys]
en: Hot keys
sr: Пречице

[ctx: ulng.rsoptionseditoricons]
en: Icons
sr: Сличице

[ctx: ulng.rsoptionseditorignorelist]
en: Ignore list
sr: Занемари списак

en: Keys
sr: Тастери

[ctx: ulng.rsoptionseditorlanguage]
en: Language
sr: Језик

[ctx: ulng.rsoptionseditorlayout]
en: Layout
sr: Распоред

[ctx: ulng.rsoptionseditorlog]
en: Log
sr: Дневник

[ctx: ulng.rsoptionseditormiscellaneous]
en: Miscellaneous
sr: Разно

en: Mouse
sr: Миш

[ctx: ulng.rsoptionseditormultirename]
en: Multi-Rename Tool
sr: Вишеструко преименовање

en: Options have changed in "%s"
    
    Do you want to save modifications?
sr: Могућности су измењене у „%s“
    
    Да ли желите сачувати измене?

[ctx: ulng.rsoptionseditorplugins]
en: Plugins
sr: Прикључци

[ctx: ulng.rsoptionseditorquicksearch]
en: Quick search/filter
sr: Брза претрага/услов

[ctx: ulng.rsoptionseditorterminal]
en: Terminal
sr: Терминал

en: Toolbar
sr: Трака алата

en: Toolbar Extra
sr: Додатна трака прибора

en: Toolbar Middle
sr: Средишња трака прибора

[ctx: ulng.rsoptionseditortools]
en: Tools
sr: Алатке

[ctx: ulng.rsoptionseditortooltips]
en: Tooltips
sr: Напомене

[ctx: ulng.rsoptionseditortreeviewmenu]
en: Tree View Menu
sr: Изборник прегледа гранањем

en: Tree View Menu Colors
sr: Боје изборника гранања

en: None;Command Line;Quick Search;Quick Filter
sr: Ништа;Наредбена линија;Брза претрага;Брзи услов

en: Left button;Right button;
sr: Лево дугме;Десно дугме;

en: at the top of the file list;after directories (if directories are sorted before files);at sorted position;at the bottom of the file list
sr: на врху списка датотека:после фасцикли (ако се фасцикле приказују пре датотека); на одређеном положају;на дну списка датотека

en: Plugin %s is already assigned for the following extensions:
sr: Прикључак %s је већ додељен следећим наставцима:

en: D&isable
sr: О&немогући

[ctx: ulng.rsoptpluginenable]
en: E&nable
sr: &Омогући

[ctx: ulng.rsoptpluginsactive]
en: Active
sr: Радни

[ctx: ulng.rsoptpluginsdescription]
en: Description
sr: Опис

[ctx: ulng.rsoptpluginsfilename]
en: File name
sr: Име датотеке

en: By extension
sr: По наставку

en: By Plugin
sr: По прикључку

[ctx: ulng.rsoptpluginsname]
en: Name
sr: Име

en: Sorting WCX plugins is only possible when showing plugins by extension!
sr: Распоређивање прикључака ВЦХ-а је могуће једино при приказу прикључака по наставку!

[ctx: ulng.rsoptpluginsregisteredfor]
en: Registered for
sr: Пријављен за

en: Select Lua library file
sr: Одаберите датотеку књижнице Луа

en: Renaming tooltip file type
sr: Преименовање врсте датотеке напомене

en: &Sensitive;&Insensitive
sr: &Осетљиво;&Неосетљиво

en: &Files;Di&rectories;Files a&nd Directories
sr: &Датотеке;&Фасцикле;Датотеке и фасцикле

en: &Hide filter panel when not focused;Keep saving setting modifications for next session
sr: &Сакриј површ услова када он није у жижи;Чувај поставке измена за следећу седницу

en: not case sensitive;according to locale settings (aAbBcC);first upper then lower case (ABCabc)
sr: неосетљиво на величину слова;према поставкама локалитета (аАбБвВ);прво велика, па мала слова (АБВабв)

en: sort by name and show first;sort like files and show first;sort like files
sr: распореди по имену и прикажи прву;распореди као датотеке и прикажи прву;распореди као датотеке

en: Alphabetical, considering accents;Alphabetical with special characters sort;Natural sorting: alphabetical and numbers;Natural with special characters sort
sr: Азбучно, водећи рачуна о нагласцима;Азбучно са разврставањем по нарочитим знаковима;Природан распоред: азбучно и бројевно;Природно са разврставањем по нарочитим знаковима

en: Top;Bottom;
sr: Врх;Дно;

en: S&eparator;Inte&rnal command;E&xternal command;Men&u
sr: Раздвајач&;&унутрашња наредба;&Спољна наредба;Изборник&

en: To change file type tooltip configuration, either APPLY or DELETE current editing one
sr: Ради измене поставки врсте датотеке напомене, или ПРИМЕНИ или ИЗБРИШИ тренутно уређивану

en: Tooltip file type name:
sr: Врста имена&:

en: "%s" already exists!
sr: „%s“ већ постоји!

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeconfirmdelete]
en: Are you sure you want to delete: "%s"?
sr: Да ли сте сигурни да желите избрисати: „%s“?

en: Exported tooltip file type configuration
sr: Поставке врсте датотеке напомена су извезене

en: Export tooltip file type configuration
sr: Извези поставке врсте датотеке напомене

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeexportdone]
en: Exportation of %d elements to file "%s" completed.
sr: Извоз %d чинилаца у датотеку „%s“ је завршен.

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeexportprompt]
en: Select the one(s) you want to export
sr: Изаберите ону(е) коју(е) желите извести

en: Import tooltip file type configuration
sr: Увези поставке врсте датотеке напомене

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeimportdone]
en: Importation of %d elements from file "%s" completed.
sr: Извоз %d чинилаца из датотеке „%s“ је завршен.

en: Select the file to import tooltip file type configuration(s)
sr: Изаберите датотеку за увоз поставке(и) врсте датотеке напомене

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeimportprompt]
en: Select the one(s) you want to import
sr: Изаберите ону(е) коју(е) желите увести

en: Enter location and filename where to save tooltip file type configuration
sr: Унесите положај и врсту датотеке где сачувати поставке врсте датотеке напомене

en: Tooltip file type name
sr: Име врсте датотеке напомене

en: DC legacy - Copy (x) filename.ext;Windows - filename (x).ext;Other - filename(x).ext
sr: ДК обичајно - Умножи (х) имедатотеке.нст;Виндоуз - имедатотеке (х).нст;Остало имедатотеке(х).нст

en: don't change position;use the same setting as for new files;to sorted position
sr: не мењај положај;користи исте поставке за нове датотеке;на положају по распореду

en: With complete absolute path;Path relative to %COMMANDER_PATH%;Relative to the following
sr: При довршавању укупне путање;Путања односна на %COMMANDER_PATH%;Односна на следећу

en: contains
sr: садржи

en: =(case)
sr: =(величина)

en: Field "%s" not found!
sr: Нисам пронашао поље „%s“!

en: !=(case)
sr: !=(садржи)

en: !regexp
sr: !регуларанизраз

en: Plugin "%s" not found!
sr: Нисам пронашао прикључак „%s“!

en: regexp
sr: регуларанизраз

[ctx: ulng.rspluginsearchunitnotfoundforfield]
en: Unit "%s" not found for field "%s" !
sr: Нисам пронашао јединицу „%s“ на пољу „%s“!

en: Files: %d, folders: %d
sr: Датотека: %d, фасцикли: %d

en: Can not change access rights for "%s"
sr: Нисам успео да променим права приступа за „%s“

en: Can not change owner for "%s"
sr: Нисам успео да променим власника „%s“

[ctx: ulng.rspropsfile]
en: File
sr: Датотека

[ctx: ulng.rspropsfolder]
en: Directory
sr: Фасцикла

en: Named pipe
sr: Именована цев

en: Socket
sr: Утичница

en: Special block device
sr: Нарочити блок уређај

en: Special character device
sr: Нарочити знаковни уређај

en: Symbolic link
sr: Симболичка веза

en: Unknown type
sr: Непозната врста

en: Search result
sr: Излази претраге

en: SEARCH
sr: Тражи

en: <unnamed template>
sr: <неименовани образац>

en: A file search using DSX plugin is already in progress.
    We need that one to be completed before to launch a new one.
sr: Претрага датотека коришћењем прикључка ДСХ је већ у току.
    Треба нам да се обрада заврши пре покретања нове.

en: A file search using WDX plugin is already in progress.
    We need that one to be completed before to launch a new one.
sr: Претрага датотека коришћењем прикључка ВДХ је већ у обради.
    Треба нам да се обрада заврши пре покретања нове.

en: Select a directory
sr: Изаберите фасциклу

en: Newest;Oldest;Largest;Smallest;First in group;Last in group
sr: Најновија;Најстарија;Највећа;Најмања;Прва у групи;Последња у групи

en: Select your window
sr: Изаберите себи прозор

en: &Show help for %s
sr: &Прикажи помоћ за %s

[ctx: ulng.rssimplewordall]
en: All
sr: Све

[ctx: ulng.rssimplewordcategory]
en: Category
sr: Врста

en: Column
sr: Стубац

[ctx: ulng.rssimplewordcommand]
en: Command
sr: Наредба

en: Error
sr: Грешка

en: Failed!
sr: Неуспех!

en: False
sr: Нетачно

[ctx: ulng.rssimplewordfilename]
en: Filename
sr: Име датотеке

en: files
sr: датотеке

en: Letter
sr: Слово

en: Param
sr: Одредница

en: Result
sr: Налаз

en: Success!
sr: Успех!

en: True
sr: Тачно

en: Variable
sr: Променљива

en: WorkDir
sr: Радна фасцикла

en: Bytes
sr: Бајтова

[ctx: ulng.rssizeunitgbytes]
en: Gigabytes
sr: Гигабајта

[ctx: ulng.rssizeunitkbytes]
en: Kilobytes
sr: Килобајта

[ctx: ulng.rssizeunitmbytes]
en: Megabytes
sr: Мегабајта

en: Terabytes
sr: Терабајта

en: Files: %d, Dirs: %d, Size: %s (%s bytes)
sr: Датотека: %d, Фасцикли: %d, Величина: %s (%s бајта)

en: Unable to create target directory!
sr: Нисам успео да направим циљну фасциклу!

en: Incorrect file size format!
sr: Облик величине датотеке није исправан!

en: Unable to split the file!
sr: Нисам успео да поделим датотеку!

en: The number of parts is more than 100! Continue?
sr: Број делова је више од 100! Да ли да наставим?

en: Automatic;1457664B - 3.5" High Density 1.44M;1213952B - 5.25" High Density 1.2M;730112B - 3.5" Double Density 720K;362496B - 5.25" Double Density 360K;98078KB - ZIP 100MB;650MB - CD 650MB;700MB - CD 700MB;4482MB - DVD+R
sr: Самостално;1457664B - 3.5" висока густина 1.44M;1213952B - 5.25" висока густина 1.2M;730112B - 3.5" двострука густина 720K;362496B - 5.25" двострука густина 360K;98078KB - ЗИП 100MB;650MB - ЦД 650MB;700MB - ЦД 700MB;4482MB - ДВД+Р

en: Select directory:
sr: Изаберите фасциклу:

en: Just preview
sr: Само преглед

en: Others
sr: Остало

en: OU
sr: ОУ

en: Side note
sr: Бочна белешка

en: Flat
sr: Равна

en: Limited
sr: Ограничена

en: Simple
sr: Једноставна

en: Fabulous
sr: Велика

en: Marvelous
sr: Превелика

en: Tremendous
sr: Огромна

en: Choose your directory from Dir History
sr: Изаберите своју фасциклу из повести фасцикле

en: Choose you Favorite Tabs:
sr: Изаберите своје омиљене листове:

en: Choose your command from Command Line History
sr: Изаберите своју наредбу из повести наредбене линије

en: Choose your action from Main Menu
sr: Изаберите себи дејство из главног изборника

en: Choose your action from Maintool bar
sr: Изаберите себи дејство из траке главног прибора

en: Choose your directory from Hot Directory:
sr: Изаберите себи фасциклу из брзе фасцикле:

en: Choose your directory from File View History
sr: Изаберите себи фасциклу из повести прегледа датотека

en: Choose your file or your directory
sr: Изаберите себи датотеку или фасциклу

en: Error creating symlink.
sr: Грешка приликом стварања симболичке везе.

[ctx: ulng.rssyndefaulttext]
en: Default text
sr: Подразумевано писмо

[ctx: ulng.rssynlangplaintext]
en: Plain text
sr: Обично писмо

en: Do nothing;Close tab;Access Favorite Tabs;Tabs popup menu
sr: Не чини ништа;Затвори лист;Приступи омиљеним листовима;Искочи изборником листова

[ctx: ulng.rstimeunitday]
en: Day(s)
sr: Дан(и)

en: Hour(s)
sr: Сат(и)

en: Minute(s)
sr: Минут(и)

en: Month(s)
sr: Месец(и)

en: Second(s)
sr: Секунда (е)

en: Week(s)
sr: Недеља(е)

en: Year(s)
sr: Година(е)

en: Rename Favorite Tabs
sr: Преименуј омиљене листове

en: Rename Favorite Tabs sub-menu
sr: Преименуј подименик омиљених листова

[ctx: ulng.rstooldiffer]
en: Differ
sr: Упореди

[ctx: ulng.rstooleditor]
en: Editor
sr: Уређивач

en: Error opening differ
sr: Десила се грешка при отварању програма за разлике

en: Error opening editor
sr: Десила се грешка при отварању уредника

en: Error opening terminal
sr: Десила се грешка при отварању терминала

en: Error opening viewer
sr: Десила се грешка при отварању прегледника

[ctx: ulng.rstoolterminal]
en: Terminal
sr: Терминал

en: System default;1 sec;2 sec;3 sec;5 sec;10 sec;30 sec;1 min;Never hide
sr: Подразумевано на систему;1 сек;2 сек;3 сек;5 сек;10 сек;30 сек;1 мин;Никад не скривај

en: Combine DC and system tooltip, DC first (legacy);Combine DC and system tooltip, system first;Show DC tooltip when possible and system when not;Show DC tooltip only;Show system tooltip only
sr: Упоредо користи ДК-ове и системске напомене, ДК-ове прво (обичајно);Упоредо користи ДК-ове и системске напомене, системске прво;Приказуј ДК-ове напомене кад је могуће и системске када није;Приказуј само системске напомене

[ctx: ulng.rstoolviewer]
en: Viewer
sr: Прегледник

en: Please report this error to the bug tracker with a description of what you were doing and the following file:%sPress %s to continue or %s to abort the program.
sr: Пријавите грешку буболовцу са описом радње коју сте примењивали на следећу датотеку: %s. Притисните %s за наставак или %s за излазак из програма.

en: Both panels, from active to inactive
sr: Обе површи, од дејствене ка мирујућој

en: Both panels, from left to right
sr: Обе површи, са леве на десну

en: Path of panel
sr: Путања површи

en: Enclose each name in brackets or what you want
sr: Ставите свако име међу наводнике или како желите

en: Just filename, no extension
sr: Само име датотеке, без наставка

en: Complete filename (path+filename)
sr: Потпуно име датотеке (путања+име датотеке)

en: Help with "%" variables
sr: Помоћ са променљивом „%“

en: Will request request user to enter a parameter with a default suggested value
sr: Захтеваће од корисника да унесе одредницу са подразумеваном предложеном вредношћу

en: Last directory of panel's path
sr: Последња фасцикла путање површи

en: Last directory of file's path
sr: Последња фасцикла путање датотеке

en: Left panel
sr: Лева површ

en: Temporary filename of list of filenames
sr: Привремено име датотеке списка имена датотека

en: Temporary filename of list of complete filenames (path+filename)
sr: Привремено име датотеке списка потпуних имена датотека (путања+име датотеке)

en: Filenames in list in UTF-16 with BOM
sr: Имена датотека у списку у УТФ-16 са БОМ

en: Filenames in list in UTF-16 with BOM, inside double quotes
sr: Имена датотека у списку у УТФ-16 са БОМ, унутар двоструких наводника

en: Filenames in list in UTF-8
sr: Имена датотека у списку у УТФ-8

en: Filenames in list in UTF-8, inside double quotes
sr: Имена датотека у списку у УТФ-8, унутар двоструких наводника

en: Temporary filename of list of filenames with relative path
sr: Привремена имена датотека списка имена датотека са односном путањом

en: Only file extension
sr: Само наставци датотеке

en: Only filename
sr: Само име датотеке

en: Other example of what's possible
sr: Други примери могућег

en: Path, without ending delimiter
sr: Путања, без завршног раздвајача

en: From here to the end of the line, the percent-variable indicator is the "#" sign
sr: Одавде до краја линије, указивач постотка-променљиве је знак „#“

en: Return the percent sign
sr: Врати знак постотка

en: From here to the end of the line, the percent-variable indicator is back the "%" sign
sr: Одавде до краја линије, указивач постотка-променљиве је поново знак „%“

en: Prepend each name with "-a " or what you want
sr: Претпостави свако име са „-а“ или произвољно

en: %[Prompt user for param;Default value proposed]
sr: %[Упитај корисника за одредницу;Предложена је подразумевана вредност]

en: Filename with relative path
sr: Име датотеке са односном путањом

en: Right panel
sr: Десна површ

en: Full path of second selected file in right panel
sr: Пуна путања друге избрисане датотеке у десној површи

en: Show command prior execute
sr: Приказуј наредбу пре извршења

en: %[Simple message]
sr: %[Једноставна порука]

en: Will show a simple message
sr: Приказаће једноставну поруку

en: Active panel (source)
sr: Дејствена површ (извор)

en: Inactive panel (target)
sr: Мирујућа површ (циљ)

en: Filenames will be quoted from here (default)
sr: Имена ће бити наведена одавде (подразумевано)

en: Command will be done in terminal, remaining opened at the end
sr: Наредба ће бити извршена у терминалу, остајући отворен на концу

en: Paths will have ending delimiter
sr: Путање ће имати завршне раздвајаче

en: Filenames will not be quoted from here
sr: Имена неће бити навођена одавде

en: Command will be done in terminal, closed at the end
sr: Наредба ће бити извршена у терминалу, затварајући га на концу

en: Paths will not have ending delimiter (default)
sr: Путање неће имати завршни раздвајач (подразумевано)

[ctx: ulng.rsvfsnetwork]
en: Network
sr: Мрежа

en: Recycle Bin
sr: Корпа смећа

en: Internal Viewer of Double Commander.
sr: Унутрашњи прегледник Двоструког наредника.

en: Bad Quality
sr: Лоша каквоћа

[ctx: ulng.rsviewencoding]
en: Encoding
sr: Шифровање

en: Image Type
sr: Врста слике

[ctx: ulng.rsviewnewsize]
en: New Size
sr: Нова величина

en: %s not found!
sr: Нисам успео да пронађем %s!

en: Pen;Rect;Ellipse
sr: Писаљка;Четвороугао;Лист

en: with external viewer
sr: са спољним прегледником

en: with internal viewer
sr: са унутрашњим прегледником

en: Number of replacement: %d
sr: Број замена: %d

en: No replacement took place.
sr: Није било замене.

en: No setup named "%s"
sr: Нисам нашао поставку названу „%s“
