Double Commander 1.1.0 alpha - en to tr translation catalogue (912 entries)

[ctx: tfrmabout.btnclose.caption]
en: &Close
tr: &Kapat

en: Copy to clipboard
tr: Panoya kopyala

[ctx: TFRMABOUT.CAPTION]
en: About
tr: Hakkında

[ctx: tfrmabout.lblbuild.caption]
en: Build
tr: Yapı

[ctx: tfrmabout.lblfreepascalver.caption]
en: Free Pascal
tr: Free Pascal Editor

en: Home Page:
tr: Ana Sayfa

[ctx: TFRMABOUT.LBLREVISION.CAPTION]
en: Revision
tr: Gözden geçir

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
tr: &İptal

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
tr: &TAMAM

en: &Reset
tr: &Baştaki konumuna getir

en: Choose attributes
tr: Özelliklerini seçin

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBSTICKY.CAPTION]
en: Sticky
tr: Yapışkan

en: NTFS attributes
tr: NTFS öznitelikleri

en: General attributes
tr: Genel öznitelikler

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
tr: Bit:

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
tr: Diğer

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
tr: Sahip

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
tr: Çalıştır

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
tr: Oku

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
tr: Yaz

[ctx: TFRMCHECKSUMVERIFY.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
tr: &Kapat

en: Connection manager
tr: Bağlantı Yöneticisi

en: Connect to:
tr: Bağlantıla:

en: O&ptions
tr: Seçenekler

[ctx: TFRMCOPYDLG.CAPTION]
en: Copy file(s)
tr: Dosya(lar)Kopyala

[ctx: TFRMDESCREDIT.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
tr: &TAMAM

en: File/folder comment
tr: Dosya/klasör açıklaması

[ctx: TFRMDIFFER.ACTABOUT.CAPTION]
en: About
tr: Hakkında

en: Auto Compare
tr: Otomatik karşılaştır

[ctx: tfrmdiffer.actbinarycompare.caption]
en: Binary Mode
tr: İkili mod

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCANCELCOMPARE.CAPTION]
en: Cancel
tr: İptal

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCANCELCOMPARE.HINT]
en: Cancel
tr: İptal

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYLEFTTORIGHT.CAPTION]
en: Copy Block Right
tr: Bloğu sağa kopyala

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYLEFTTORIGHT.HINT]
en: Copy Block Right
tr: Bloğu sağa kopyala

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYRIGHTTOLEFT.CAPTION]
en: Copy Block Left
tr: Bloğu sola kopyala

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYRIGHTTOLEFT.HINT]
en: Copy Block Left
tr: Bloğu sola kopyala

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITCOPY.CAPTION]
en: Copy
tr: Kopyala

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITCUT.CAPTION]
en: Cut
tr: Kes

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITDELETE.CAPTION]
en: Delete
tr: Sil

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITPASTE.CAPTION]
en: Paste
tr: Yapıştır

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITREDO.CAPTION]
en: Redo
tr: Yinele

en: Select &All
tr: Tümünü &Seç

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITUNDO.CAPTION]
en: Undo
tr: Geri Al

[ctx: tfrmdiffer.actexit.caption]
en: E&xit
tr: Ç&ıkış

[ctx: tfrmdiffer.actfirstdifference.caption]
en: First Difference
tr: İlk fark

[ctx: tfrmdiffer.actfirstdifference.hint]
en: First Difference
tr: İlk fark

en: Ignore Case
tr: Büyük-küçük harf ayrımı yapma

en: Ignore Blanks
tr: Boşlukları yoksay

[ctx: tfrmdiffer.actlastdifference.caption]
en: Last Difference
tr: Son Fark

[ctx: tfrmdiffer.actlastdifference.hint]
en: Last Difference
tr: Son Fark

en: Line Differences
tr: Satır farklılıkları

[ctx: tfrmdiffer.actnextdifference.caption]
en: Next Difference
tr: Sonraki Fark

[ctx: tfrmdiffer.actnextdifference.hint]
en: Next Difference
tr: Sonraki Fark

en: Open Left...
tr: Sol Açık...

en: Open Right...
tr: Sağ Açık...

en: Paint Background
tr: Arkaplan Rengi

[ctx: tfrmdiffer.actprevdifference.caption]
en: Previous Difference
tr: Önceki Fark

[ctx: tfrmdiffer.actprevdifference.hint]
en: Previous Difference
tr: Önceki Fark

[ctx: TFRMDIFFER.ACTRELOAD.HINT]
en: Reload
tr: Güncelle

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVE.CAPTION]
en: Save
tr: Kaydet

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVE.HINT]
en: Save
tr: Kaydet

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVEAS.CAPTION]
en: Save as...
tr: Farklı Kaydet ...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVEAS.HINT]
en: Save as...
tr: Farklı Kaydet ...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFT.CAPTION]
en: Save Left
tr: Sol Kaydet

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFT.HINT]
en: Save Left
tr: Sol Kaydet

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFTAS.CAPTION]
en: Save Left As...
tr: Sol olarak kaydet...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFTAS.HINT]
en: Save Left As...
tr: Sol olarak kaydet...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHT.CAPTION]
en: Save Right
tr: Sağ Kaydet

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHT.HINT]
en: Save Right
tr: Sağ Kaydet

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHTAS.CAPTION]
en: Save Right As...
tr: Sağ olarak kaydet...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHTAS.HINT]
en: Save Right As...
tr: Sağ olarak kaydet...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSTARTCOMPARE.CAPTION]
en: Compare
tr: Karşılaştır

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSTARTCOMPARE.HINT]
en: Compare
tr: Karşılaştır

[ctx: TFRMDIFFER.BTNLEFTENCODING.HINT]
en: Encoding
tr: Kodlama

[ctx: TFRMDIFFER.BTNRIGHTENCODING.HINT]
en: Encoding
tr: Kodlama

[ctx: tfrmdiffer.caption]
en: Compare files
tr: Dosyaları karşılaştır

en: &Actions
tr: &Eylemler

[ctx: TFRMDIFFER.MNUOPTIONS.CAPTION]
en: &Options
tr: Seçenekler

[ctx: tfrmedithotkey.btncancel.caption]
en: &Cancel
tr: &İptal

[ctx: tfrmedithotkey.btnok.caption]
en: &OK
tr: &TAMAM

[ctx: TFRMEDITOR.ACTABOUT.CAPTION]
en: About
tr: Hakkında

[ctx: tfrmeditor.actabout.hint]
en: About
tr: Hakkında

en: &Configuration
tr: &Yapılandır

[ctx: tfrmeditor.actconfhigh.hint]
en: Configuration
tr: Yapılandırma

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCOPY.CAPTION]
en: Copy
tr: Kopyala

[ctx: tfrmeditor.acteditcopy.hint]
en: Copy
tr: Kopyala

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCUT.CAPTION]
en: Cut
tr: Kes

[ctx: tfrmeditor.acteditcut.hint]
en: Cut
tr: Kes

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITDELETE.CAPTION]
en: Delete
tr: Sil

[ctx: tfrmeditor.acteditdelete.hint]
en: Delete
tr: &Sil

[ctx: tfrmeditor.acteditfind.hint]
en: Find
tr: Bul

[ctx: tfrmeditor.acteditfindnext.caption]
en: Find next
tr: Sonrakini Bul

[ctx: tfrmeditor.acteditfindnext.hint]
en: Find next
tr: Sonrakini Bul

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITPASTE.CAPTION]
en: Paste
tr: Yapıştır

[ctx: tfrmeditor.acteditpaste.hint]
en: Paste
tr: Yapıştır

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITREDO.CAPTION]
en: Redo
tr: Yenile

[ctx: tfrmeditor.acteditredo.hint]
en: Redo
tr: Yenile

[ctx: tfrmeditor.acteditrplc.caption]
en: &Replace
tr: &Değiştir

[ctx: tfrmeditor.acteditrplc.hint]
en: Replace
tr: Değiştir

en: Select&All
tr: &Hepsini Seç

[ctx: tfrmeditor.acteditselectall.hint]
en: Select All
tr: Tümünü Seç

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITUNDO.CAPTION]
en: Undo
tr: Geri A

[ctx: tfrmeditor.acteditundo.hint]
en: Undo
tr: Geri al

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILECLOSE.CAPTION]
en: &Close
tr: &Kapat

[ctx: tfrmeditor.actfileclose.hint]
en: Close
tr: Kapat

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILEEXIT.CAPTION]
en: E&xit
tr: &Çıkış

[ctx: tfrmeditor.actfileexit.hint]
en: Exit
tr: Çıkış F10

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILENEW.CAPTION]
en: &New
tr: &Yeni

[ctx: tfrmeditor.actfilenew.hint]
en: New
tr: Yeni

en: &Open
tr: &Açık

[ctx: tfrmeditor.actfileopen.hint]
en: Open
tr: Açık

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILESAVE.CAPTION]
en: &Save
tr: &Kaydet

[ctx: tfrmeditor.actfilesave.hint]
en: Save
tr: Kaydet

en: Save As
tr: Farklı Kaydet...

[ctx: TFRMEDITOR.CAPTION]
en: Editor
tr: Düzenleyici

[ctx: TFRMEDITOR.HELP1.CAPTION]
en: &Help
tr: &Yardım

[ctx: TFRMEDITOR.MIEDIT.CAPTION]
en: &Edit
tr: &Düzenle

[ctx: TFRMEDITOR.MIENCODING.CAPTION]
en: En&coding
tr: &Kodlama

en: Open as
tr: Olarak aç...

[ctx: tfrmeditor.miencodingout.caption]
en: Save as
tr: Farklı Kaydet...

[ctx: TFRMEDITOR.MIFILE.CAPTION]
en: &File
tr: &Dosya

en: Syntax highlight
tr: Sözdizimi vurgulama

en: C&ase sensitivity
tr: Büyük/küçük harf duyarlılığı

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHREGEXP.CAPTION]
en: &Regular expressions
tr: &Kısaltılmış metin karekterleri

en: Selected &text only
tr: Sadece &seçili metin

en: &Whole words only
tr: &Sadece tüm kelimeler

en: Option
tr: Seçenek

en: &Replace with:
tr: &İle değiştirin:

en: &Search for:
tr: &Bulmaya çalış:

en: Direction
tr: Yön

[ctx: tfrmextractdlg.caption]
en: Unpack files
tr: Dosya(ları) aç

en: &Unpack path names if stored with files
tr: &Eğer dosyalar kaydedilmişse sıkıştırılmış yol adlarını aç

[ctx: tfrmextractdlg.cbfilemask.text]
en: *.*
tr: *

en: Unpack each archive to a &separate subdir (name of the archive)
tr: Her bir arşivi ayrı bir alt dizine aç(arşiv adıyla)

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
tr: &Kapat

[ctx: tfrmfileexecuteyourself.caption]
en: Wait...
tr: Bekle...

en: File name:
tr: Dosya Adı:

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.LBLFROMPATH.CAPTION]
en: From:
tr: Kaynak:

en: Click on Close when the temporary file can be deleted!
tr: Geçici dosyayı(TEMP)silmek için Kapat'ı tıklatın!

[ctx: TFRMFILEOP.LBLFROM.CAPTION]
en: From:
tr: Tarafından:

en: To:
tr: Sonra:

[ctx: tfrmfileproperties.caption]
en: Properties
tr: Özellikleri

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.CBSGID.CAPTION]
en: SGID
tr: SGID(yürütme Grup kimliği kurun) bir dosya/klasör verilen dosya izinleri özel bir türüdür.

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.CBSTICKY.CAPTION]
en: Sticky
tr: Yapışkan

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.CBSUID.CAPTION]
en: SUID
tr: SUID (Kullanıcı Kimliği ayarlayın) bir dosyaya verilen dosya izinleri özel bir türü

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.DIVIDERBEVEL3.CAPTION]
en: Owner
tr: Sahibi

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
tr: Bit:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
tr: Grup

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
tr: Diğer

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
tr: Diğer

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRTEXTSTR.CAPTION]
en: Text:
tr: Metin

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
tr: Çalıştır

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLFILE.CAPTION]
en: File name
tr: Dosya adı

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLFILESTR.CAPTION]
en: File name
tr: Dosya adı

[ctx: tfrmfileproperties.lblfolderstr.caption]
en: Path:
tr: Yol:

[ctx: tfrmfileproperties.lbllastaccessstr.caption]
en: Accessed:
tr: Son erişim

[ctx: tfrmfileproperties.lbllastmodifstr.caption]
en: Modified:
tr: Son değişiklik:

en: Status changed:
tr: Son durum değişikliği:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLOCTAL.CAPTION]
en: Octal:
tr: Sekizli:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
tr: Okuma

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLSIZESTR.CAPTION]
en: Size:
tr: Boyutu:

en: Symlink to:
tr: Sembolik link için:

en: Type:
tr: Tip:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
tr: Yaz

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.TSATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
tr: Öznitelikleri

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.TSPROPERTIES.CAPTION]
en: Properties
tr: Özellikleri

[ctx: tfrmfinddlg.actcancel.caption]
en: C&ancel
tr: İptal

en: Cancel search and close window
tr: &Kapat

[ctx: tfrmfinddlg.actclose.caption]
en: &Close
tr: Kapat

[ctx: tfrmfinddlg.actedit.caption]
en: &Edit
tr: &Düzenle

en: Feed to &listbox
tr: &Liste kutusunu besle

en: &Go to file
tr: &Dosya'ya git

[ctx: tfrmfinddlg.actintellifocus.caption]
en: Find Data
tr: Veri Bul

en: &New search
tr: &Yeni arama

[ctx: tfrmfinddlg.actstart.caption]
en: &Start
tr: &Başlat

[ctx: tfrmfinddlg.actview.caption]
en: &View
tr: &Göster

[ctx: tfrmfinddlg.btnaddattribute.caption]
en: &Add
tr: &Ekle

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNATTRSHELP.CAPTION]
en: &Help
tr: &Yardım

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNSEARCHDELETE.CAPTION]
en: &Delete
tr: &Sil

en: L&oad
tr: &Yükle

en: S&ave
tr: &Kaydet

[ctx: tfrmfinddlg.caption]
en: Find files
tr: Dosyaları bul

en: Case sens&itive
tr: Büyük/küçük harf duyarlı

[ctx: TFRMFINDDLG.CBFINDTEXT.CAPTION]
en: Find &text in file
tr: Dosyadaki metni bul

[ctx: TFRMFINDDLG.CBNOTCONTAININGTEXT.CAPTION]
en: Find files N&OT containing the text
tr: Metin içermeyen dosyaları bul

en: Re&place by
tr: Metni Değiştir

en: &Use search plugin:
tr: Arama eklentisi kullan

[ctx: tfrmfinddlg.gbfinddata.caption]
en: Find Data
tr: Veri Bul

en: &File mask
tr: Dosya Maskesi

en: Search su&bdirectories:
tr: Alt dizinleri ara

en: &Previous searches:
tr: Önceki arama(lar)

en: Remove from list
tr: Listeden kaldır

en: Show all found items
tr: Bulunan tüm öğeleri göster

en: Show In Viewer
tr: Görüntüleyicide göster

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Load/Save
tr: Yükle/Kaydet

[ctx: tfrmfinddlg.tsplugins.caption]
en: Plugins
tr: Eklentiler

en: Results
tr: Sonuçlar

en: Standard
tr: Standart

[ctx: TFRMFINDVIEW.CAPTION]
en: Find
tr: Bul

[ctx: TFRMHARDLINK.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
tr: &TAMAM

en: Create hard link
tr: Sabit bağlantı oluştur

[ctx: tfrmlinker.caption]
en: Linker
tr: Bağlayıcı

en: Save to...
tr: Kaydedin...

en: Item
tr: Öğe

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNDOWN.HINT]
en: Down
tr: Aşağı

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNUP.HINT]
en: Up
tr: Yukarı

[ctx: TFRMMAIN.ACTABOUT.CAPTION]
en: &About
tr: &Hakkında

en: Add file name to command line
tr: Dosya adını komut satırına ekle

en: Add path and file name to command line
tr: Yolu ve dosya adını komut satırına ekle

en: Copy path to command line
tr: Komut satırına yolu kopyala

en: Calculate &Occupied Space
tr: Kullanılan alanı hesapla

en: Change directory
tr: Dizin Değiştir

en: Change Directory To Parent
tr: Ana dizini değiştir

en: Change directory to root
tr: Kök dizini Değiştir

[ctx: TFRMMAIN.ACTCHECKSUMCALC.CAPTION]
en: Calculate Check&sum...
tr: Sağlama toplamı hesapla...

[ctx: TFRMMAIN.ACTCHECKSUMVERIFY.CAPTION]
en: &Verify Checksum...
tr: Sağlama toplamı doğrula...

en: Clear log file
tr: Boş günlük dosyası

en: Clear log window
tr: Günlüğü Temizle penceresi

en: Compare by &Contents
tr: Içeriğine göre karşılaştır

en: Show context menu
tr: Bağlam menüsünü göster

en: Copy Filename(s) with Full &Path
tr: Dosya ad(ları) tam  yolu ile kopyala

en: Copy &Filename(s) to Clipboard
tr: Dosya ad(ları) Panoya Kopyala

en: Copy files without asking for confirmation
tr: Onay istemeden dosya(ları) kopyala

en: Copy to same panel
tr: Aynı panele kopyala

en: &Copy
tr: Kopyala

en: Sho&w Occupied Space
tr: &Kullanılan alanı göster

en: Cu&t
tr: K&es

[ctx: TFRMMAIN.ACTDIRHISTORY.CAPTION]
en: Directory history
tr: Dizin geçmişi

en: Directory &Hotlist
tr: Sık Kullanılanlar &klasörü

en: Edit Co&mment...
tr: Açıklamayı D&üzenle

en: Edit new file
tr: Yeni dosya Düzenle

en: Edit path field above file list
tr: Dosya listesi üzerinde Yol alanını düzenle

en: Swap &Panels
tr: Panoları &Değiştir

[ctx: TFRMMAIN.ACTEXIT.CAPTION]
en: E&xit
tr: Ç&ıkış

en: &Extract Files...
tr: &Dosyaları Ayıkla

en: Com&bine Files...
tr: &Dosya(ları) birleştir

en: Show &File Properties
tr: Dosya Özelliklerini &Göster

[ctx: TFRMMAIN.ACTFILESPLITER.CAPTION]
en: Spl&it File...
tr: &Dosyayı Parçala

en: Focus command line
tr: Komut satırında odakla

en: Place cursor on first file in list
tr: Listedeki ilk öğeye ekleme noktasını(imleç) ayarla

en: Place cursor on last file in list
tr: Listedeki son madde için imleci ayarlayın

[ctx: TFRMMAIN.ACTHARDLINK.CAPTION]
en: Create &Hard Link...
tr: &Sabit bağlantı oluştur

en: &Contents
tr: &İçindekiler

en: &Horizontal Panels Mode
tr: &Panoları yatay bölme modu

en: &Keyboard
tr: &Klavye

en: Left &= Right
tr: Sol  &= Sağ

en: Open left drive list
tr: Sol sürücü listesini aç

en: Load Selection from Clip&board
tr: Panoya &Yükle öğesini seç

en: &Load Selection from File...
tr: &Dosya Yükle öğesini seç

en: Select All with the Same E&xtension
tr: Ayni uzantıya &sahip olanların tümünü seç

en: &Invert Selection
tr: &Seçimi tersine çevir

en: &Select All
tr: &Tümünü Seç

en: Unselect a Gro&up...
tr: Gruptan& seçimi kaldır

en: Select a &Group...
tr: &Grup seç

en: &Unselect All
tr: &Tüm Seçimi Kaldır

en: Minimize window
tr: Pencereyi simge durumuna küçült

en: Multi-&Rename Tool
tr: Çoklu &yeniden adlandırma aracı

en: Network &Connect...
tr: Ağ  &Bağlantısı...

en: Network &Disconnect
tr: Ağ  &Bağlantısını kes

en: Network &Quick Connect...
tr: Hızlı &Ağ Bağlantısı...

en: &New Tab
tr: &Yeni Sekme

en: Switch to Nex&t Tab
tr: Sonraki &Sekmeye Geç

[ctx: TFRMMAIN.ACTOPEN.CAPTION]
en: Open
tr: Açık

en: Try open archive
tr: Arşivi açmak için tekrar dene

en: Open bar file
tr: Dosya Çubuğu Aç

en: Open &Folder in a New Tab
tr: Klasörü &Yeni Sekmede Aç

[ctx: TFRMMAIN.ACTOPENVIRTUALFILESYSTEMLIST.CAPTION]
en: Open &VFS List
tr: Sanal Dosya Sistemi &listesi(VFS) aç

en: Operations &Viewer
tr: İşlemleri & Görüntüle

en: &Options...
tr: &Seçenekler...

en: &Pack Files...
tr: &Sıkıştırılmış Dosya(lar)

en: Set splitter position
tr: Parçalamanın konumunu ayarla

en: &Paste
tr: &Yapıştır

en: Switch to &Previous Tab
tr: Bir önceki &sekmeye geç

en: Quick filter
tr: Hızlı süzgeç

[ctx: TFRMMAIN.ACTQUICKSEARCH.CAPTION]
en: Quick search
tr: Hızlı ara

en: &Quick View Panel
tr: &Hızlı Görünüm paneli

en: &Refresh
tr: &Yenile

en: Move/Rename files without asking for confirmation
tr: Dosya(ları) onay istemeden  Yeniden adlandır/ Taşı

[ctx: TFRMMAIN.ACTRENAMEONLY.CAPTION]
en: Rename
tr: Yeniden Adlandır

en: &Restore Selection
tr: &Seçimi geri yükle

en: Re&verse Order
tr: Te&rs Sırala

en: Right &= Left
tr: Sağ &= Sol

en: Open right drive list
tr: Sağ sürücü listesini aç

en: Run &Terminal
tr: Komut istemi penceresini aç

en: Sa&ve Selection
tr: Seçimi &Kaydet

en: Save S&election to File...
tr: Seçimi dosyaya &Kaydet

en: &Search...
tr: &Araştır

[ctx: TFRMMAIN.ACTSETFILEPROPERTIES.CAPTION]
en: Change &Attributes...
tr: Öznitelikleri &Değiştir

en: Locked with Directories Opened in New &Tabs
tr: Kilitli Dizinleri &Yeni Sekmede Aç

en: &Normal
tr: Normal

en: &Locked
tr: Kilitli

[ctx: TFRMMAIN.ACTSETTABOPTIONPATHRESETS.CAPTION]
en: Locked with &Directory Changes Allowed
tr: Kilitli, ancak &izin verilenler değiştirilebilir

[ctx: tfrmmain.actshellexecute.caption]
en: Open
tr: Açık

en: Show button menu
tr: Düğme menüsünü göster

en: Show command line history
tr: Komut satırı geçmişi göster

[ctx: TFRMMAIN.ACTSHOWSYSFILES.CAPTION]
en: Show &Hidden/System Files
tr: Gizli/sistem &dosyalarını göster

en: Sort by &Attributes
tr: Özniteliklerine &Göre Sırala

en: Sort by &Date
tr: Tarihine &Göre Sırala

en: Sort by &Extension
tr: Uzantısına &Göre Sırala

en: Sort by &Name
tr: Adına &Göre Sırala

en: Sort by &Size
tr: Boyutuna &Göre Sırala

en: Enable/disable ignore list file to not show file names
tr: Etkinleştirme/devre dışı bırakma yoksayma listesi dosyaları için dosya adları

[ctx: TFRMMAIN.ACTSYMLINK.CAPTION]
en: Create Symbolic &Link...
tr: Simgesel bağlantı &Oluştur

en: Target &= Source
tr: Hedef &= Kaynak

en: &Test Archive(s)
tr: &Arşivi(leri)Test Et

en: Transfer dir under cursor to left window
tr: Sol penceredeki seçilen klasörü taşı

en: Transfer dir under cursor to right window
tr: sağ penceredeki seçilen klasörü taşı

en: Unselect All with the Same Ex&tension
tr: Ayni uzantılı olanların tümünün seçimini kaldır

en: Show history of visited paths for active view
tr: Ziyaret edilen yolun etkin görüntüsünün geçmişini göster"

en: Go to next entry in history
tr: Git sonraki giriş tarihi

en: Go to previous entry in history
tr: Git önceki giriş tarihi

en: Wipe
tr: Temizle

[ctx: tfrmmain.btnf7.caption]
en: Directory
tr: Dizin

[ctx: tfrmmain.btnf8.caption]
en: Delete
tr: &Sil

en: Show current directory of the right panel in the left panel
tr: Sol paneldeki sağ panelin geçerli dizini göster

en: Go to home directory
tr: Dizinin Başına Git

en: Go to root directory
tr: Kök Dizinine Git

en: Go to parent directory
tr: Ana dizinine git

en: Show current directory of the left panel in the right panel
tr: Sağ paneldeki sol panelin geçerli dizini göster

[ctx: TFRMMAIN.LBLCOMMANDPATH.CAPTION]
en: Path
tr: Yol

[ctx: TFRMMAIN.MICANCEL.CAPTION]
en: Cancel
tr: İptal

en: Copy...
tr: Kopyala...

[ctx: TFRMMAIN.MIHARDLINK.CAPTION]
en: Create link...
tr: Bağlantı oluştur

[ctx: tfrmmain.milogclear.caption]
en: Clear
tr: Temizle

[ctx: TFRMMAIN.MILOGCOPY.CAPTION]
en: Copy
tr: Kopyala

en: Hide
tr: Gizle

[ctx: TFRMMAIN.MILOGSELECTALL.CAPTION]
en: Select All
tr: Hepsini Seç

en: Move...
tr: Taşı...

[ctx: TFRMMAIN.MISYMLINK.CAPTION]
en: Create symlink...
tr: Sembolik bağ oluştur

en: Tab options
tr: Sekme seçenekleri

[ctx: TFRMMAIN.MITRAYICONEXIT.CAPTION]
en: E&xit
tr: Çıkış

[ctx: tfrmmain.mitrayiconrestore.caption]
en: Restore
tr: Eski haline getir

[ctx: tfrmmain.mnualloperstart.caption]
en: Start
tr: Başlat

en: &Commands
tr: &Komutlar

en: C&onfiguration
tr: &Yapılandır

en: &Files
tr: &Dosyalar

[ctx: TFRMMAIN.MNUHELP.CAPTION]
en: &Help
tr: &Yardım

en: &Mark
tr: &İşaretle

[ctx: TFRMMAIN.MNUNETWORK.CAPTION]
en: Network
tr: Ağ

en: &Show
tr: &Görünüm

en: &Tabs
tr: &Sekmeler

[ctx: TFRMMAIN.TBCOPY.CAPTION]
en: Copy
tr: Kopyala

[ctx: TFRMMAIN.TBCUT.CAPTION]
en: Cut
tr: Kes

[ctx: TFRMMAIN.TBDELETE.CAPTION]
en: Delete
tr: Sil

[ctx: TFRMMAIN.TBEDIT.CAPTION]
en: Edit
tr: Düzenle

[ctx: TFRMMAIN.TBPASTE.CAPTION]
en: Paste
tr: Yapıştır

[ctx: TFRMMASKINPUTDLG.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
tr: &TAMAM

en: Input Mask:
tr: Make girişi:

en: Create new directory
tr: Yeni  dizin oluştur

[ctx: tfrmmodview.caption]
en: New Size
tr: Yeni Boyut

en: Height :
tr: Yükseklik :

en: Quality of compress to Jpg
tr: JPG sıkıştırma kalitesi

en: Width :
tr: Genişlik:

[ctx: tfrmmodview.teheight.text]
en: Height
tr: Yükseklik

[ctx: TFRMMODVIEW.TEWIDTH.TEXT]
en: Width
tr: Genişlik

[ctx: tfrmmultirename.actanyextmask.caption]
en: Extension
tr: Uzantı

[ctx: tfrmmultirename.actclearextmask.caption]
en: Clear
tr: Temizle

[ctx: tfrmmultirename.actclearnamemask.caption]
en: Clear
tr: Temizle

[ctx: tfrmmultirename.actclose.caption]
en: &Close
tr: &Kapat

en: Confi&guration
tr: Yapılandırma

[ctx: tfrmmultirename.actctrextmask.caption]
en: Counter
tr: Sayaç

[ctx: tfrmmultirename.actctrnamemask.caption]
en: Counter
tr: Sayaç

[ctx: tfrmmultirename.actdateextmask.caption]
en: Date
tr: Tarih

[ctx: tfrmmultirename.actdatenamemask.caption]
en: Date
tr: Tarih

[ctx: tfrmmultirename.actdeletepreset.caption]
en: Delete
tr: Sil F8

[ctx: tfrmmultirename.actextextmask.caption]
en: Extension
tr: Uzantı

[ctx: tfrmmultirename.actextnamemask.caption]
en: Extension
tr: Uzantı

[ctx: tfrmmultirename.actinvokeeditor.caption]
en: Edit&or
tr: &Düzenle

[ctx: tfrmmultirename.actplgnextmask.caption]
en: Plugins
tr: Eklentiler

[ctx: tfrmmultirename.actplgnnamemask.caption]
en: Plugins
tr: Eklentiler

[ctx: tfrmmultirename.actrename.caption]
en: &Rename
tr: &Yeniden Adlandır

[ctx: tfrmmultirename.actrenamepreset.caption]
en: Rename
tr: Yeniden Adlandır

[ctx: tfrmmultirename.actresetall.caption]
en: Reset &All
tr: Tümünü geri yükle

[ctx: tfrmmultirename.actsavepreset.caption]
en: Save
tr: Kaydet

[ctx: tfrmmultirename.actsavepresetas.caption]
en: Save As...
tr: Farklı Kaydet...

[ctx: tfrmmultirename.acttimeextmask.caption]
en: Time
tr: Tarih

[ctx: tfrmmultirename.acttimenamemask.caption]
en: Time
tr: Tarih

[ctx: tfrmmultirename.caption]
en: Multi-Rename Tool
tr: Çoklu yeniden adlandırma

[ctx: TFRMMULTIRENAME.CBREGEXP.CAPTION]
en: Regular e&xpressions
tr: &Kısaltılmış metin karekterleri

en: &Use substitution
tr: &Yerine Kullan

[ctx: tfrmmultirename.gbcounter.caption]
en: Counter
tr: Sayaç

en: Find && Replace
tr: Bul ve Yerine Koy

en: Mask
tr: Maske

en: Presets
tr: Ön ayarlı

en: &Extension
tr: &Uzantı

en: &Find...
tr: &Bul...

en: File &Name
tr: Dosya &Adı

en: Re&place...
tr: &Değiştir...

[ctx: tfrmmultirename.miactions.caption]
en: Actions
tr: Eylemler

[ctx: tfrmmultirename.mieditor.caption]
en: Editor
tr: &Düzenle

[ctx: tfrmmultirename.stringgrid.columns[0].title.caption]
en: Old File Name
tr: Eski dosya adı

[ctx: tfrmmultirename.stringgrid.columns[1].title.caption]
en: New File Name
tr: Yeni dosya adı

[ctx: tfrmmultirename.stringgrid.columns[2].title.caption]
en: File Path
tr: Dosya Yolu

[ctx: tfrmoptions.btnhelp.caption]
en: &Help
tr: &Yardım

[ctx: TFRMOPTIONS.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
tr: &TAMAM

[ctx: tfrmoptions.caption]
en: Options
tr: Seçenekler

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiveradd.caption]
en: A&dd
tr: Ekle

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverapply.caption]
en: A&pply
tr: Uygula

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchivercopy.caption]
en: Cop&y
tr: Kopyala

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverdelete.caption]
en: Delete
tr: &Sil

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverother.caption]
en: Oth&er...
tr: Diğer...

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverrename.caption]
en: &Rename
tr: &Yeniden Adlandır

[ctx: tfrmoptionsarchivers.bvlarchiveroptions.caption]
en: Options:
tr: Seçenekler:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.bvlarchiverparsingmode.caption]
en: Format parsing mode:
tr: Format ayrıştırma modu:

en: De&lete:
tr: Sil:

en: Extract &without path:
tr: Yol olmadan Çıkart:

en: ID Po&sition:
tr: (ID)Kimlik konumu

en: &ID:
tr: KİMLİK(ID):

en: ID See&k Range:
tr: ID Kimlik arama aralığı (isteğe bağlı)

en: Archi&vers:
tr: Sıkıştır:

en: Password &query string:
tr: Şifre sorgu dizgisi:

en: Create self extractin&g archive:
tr: Kendiliğinden açılan arşiv oluştur(Sfx):

en: Tes&t:
tr: Deneme:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.tbarchiveradditional.caption]
en: Additional
tr: Ek

[ctx: tfrmoptionsarchivers.tbarchivergeneral.caption]
en: General
tr: Genel

[ctx: tfrmoptionsautorefresh.cbwatchattributeschange.caption]
en: When &size, date or attributes change
tr: Gerektiğinde &Boyut,Tarih veya özniteliklerini değiştir

[ctx: tfrmoptionsautorefresh.cbwatchexcludedirs.caption]
en: For the following &paths and their subdirectories:
tr: Aşağıdaki &yolları ve alt dizinleri için:

[ctx: tfrmoptionsautorefresh.cbwatchonlyforeground.caption]
en: When application is in the &background
tr: Güncellemeleri arka planda yap

[ctx: tfrmoptionsautorefresh.gbautorefreshdisable.caption]
en: Disable auto-refresh
tr: Otomatik yenilemeyi devre dışı bırak

[ctx: tfrmoptionsautorefresh.gbautorefreshenable.caption]
en: Refresh file list
tr: Dosya listesini yenile

[ctx: tfrmoptionsbehavior.cbminimizetotray.caption]
en: Mo&ve icon to system tray when minimized
tr: Küçültüldüğünde simgeyi sistem tepsisine taşı

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.btnconfigapply.caption]
en: A&pply
tr: Uygula

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.btnconfigedit.caption]
en: &Edit
tr: &Düzenle

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.gblocconfigfiles.caption]
en: Location of configuration files
tr: Yapılandırma dosyasının konumu

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.gbsaveonexit.caption]
en: Save on exit
tr: Çıkışta Kaydet

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.lblcmdlineconfigdir.caption]
en: Set on command line
tr: Komut satırında ayarla

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.lbledithotdirname.editlabel.caption]
en: Name:
tr: İsim:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.lbledithotdirpath.editlabel.caption]
en: Path:
tr: Yol:

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.btnsavemask.hint]
en: Save
tr: Kaydet

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textboldcheckbox.caption]
en: &Bold
tr: &Kalın

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textitaliccheckbox.caption]
en: &Italic
tr: &Yatık

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlinecheckbox.caption]
en: &Underline
tr: &Alt çizgi

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnaddact.caption]
en: Add
tr: Ekle

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnaddext.caption]
en: Add
tr: &Ekle

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnaddnewtype.caption]
en: A&dd
tr: Ekle

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btndownact.caption]
en: Do&wn
tr: Aşağı

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btneditext.caption]
en: Edi&t
tr: Düzenle

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbactions.caption]
en: Actions
tr: Eylemler

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbexts.caption]
en: Extensions
tr: Uzantıları

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbfiletypes.caption]
en: File types
tr: Dosya türü

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbicon.caption]
en: Icon
tr: Simge

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblaction.caption]
en: Action &name:
tr: Eylem:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblcommand.caption]
en: Command:
tr: &Komut

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblexternalparameters.caption]
en: Parameter&s:
tr: Değişkenler:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miedit.caption]
en: Edit
tr: Düzenle

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.mieditor.caption]
en: Open in Editor
tr: Düzenleyici´de aç

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.migetoutputfromcommand.caption]
en: Get output from command
tr: Çıkış komutu Alın

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miopen.caption]
en: Open
tr: Açık

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.mishell.caption]
en: Run in terminal
tr: Konsol penceresinde çalıştırın

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miviewer.caption]
en: Open in Viewer
tr: Görüntüleyicide açık

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.ckbfileassocicons.caption]
en: Icons
tr: Simge

[ctx: tfrmoptionsfilesviews.btndefault.caption]
en: De&fault
tr: Varsayılan

[ctx: tfrmoptionsfilesviews.gbsorting.caption]
en: Sorting
tr: Sınıflandır

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.btnaddattribute.caption]
en: &Add
tr: &Ekle

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.btnattrshelp.caption]
en: &Help
tr: &Yardım

[ctx: tfrmoptionsfiletypescolors.btnaddcategory.caption]
en: A&dd
tr: Ekle

[ctx: tfrmoptionsfiletypescolors.btnapplycategory.caption]
en: A&pply
tr: Uygula

[ctx: tfrmoptionsfiletypescolors.btndeletecategory.caption]
en: D&elete
tr: &Sil

[ctx: tfrmoptionsfiletypescolors.btnsearchtemplate.hint]
en: Template...
tr: Şablon...

[ctx: tfrmoptionsfiletypescolors.lblcategorymask.caption]
en: Category &mask:
tr: Sınıf maskesi

[ctx: tfrmoptionsfiletypescolors.lblcategoryname.caption]
en: Category &name:
tr: Sınıf adı

[ctx: tfrmoptionsfonts.hint]
en: Fonts
tr: Yazı tipleri

[ctx: tfrmoptionsicons.cbiconsexclude.caption]
en: For the following &paths and their subdirectories:
tr: Aşağıdaki &yolları ve alt dizinleri için:

[ctx: tfrmoptionsicons.gbshowiconsmode.caption]
en:  Show icons to the left of the filename
tr: Dosya adının solundaki simgeleri göster

[ctx: tfrmoptionsicons.rbiconsshowall.caption]
en: A&ll
tr: &Tümü

[ctx: tfrmoptionsicons.rbiconsshowallandexe.caption]
en: All associated + &EXE/LNK (slow)
tr: Tüm ilişkili+&exe/LNK(yavaş)

[ctx: tfrmoptionsicons.rbiconsshownone.caption]
en: &No icons
tr: &Simge yok

[ctx: tfrmoptionsignorelist.btnaddselwithpath.caption]
en: Add selected names with &full path
tr: Seçilen isimler ile &tam yolu ekle

[ctx: tfrmoptionsignorelist.chkignoreenable.caption]
en: &Ignore (don't show) the following files and folders:
tr: &Aşağıdaki dosya ve klasörleri Yoksay (görmezden gel):

[ctx: tfrmoptionsignorelist.lblsavein.caption]
en: &Save in:
tr: &Kaydet:

[ctx: tfrmoptionslayout.cbpanelofoperations.caption]
en: Show panel of operation in background
tr: Panel işlemlerini arka planda göster

[ctx: tfrmoptionslayout.cbproginmenubar.caption]
en: Show common progress in menu bar
tr: Genel ilerlemeyi menü çubuğunda göster

[ctx: tfrmoptionslayout.cbshowdiskpanel.caption]
en: Show &drive buttons
tr: Göster &sürücü düğmeleri

[ctx: tfrmoptionslayout.cbshowstatusbar.caption]
en: Show &status bar
tr: Durum çubuğunu &göster

[ctx: tfrmoptionslayout.cbshowtabs.caption]
en: Sho&w folder tabs
tr: Klasör sekmelerini göster

[ctx: tfrmoptionslayout.gbscreenlayout.caption]
en:  Screen layout
tr: Ekran düzeni

[ctx: tfrmoptionslog.cblogdelete.caption]
en: &Delete
tr: &Sil

[ctx: tfrmoptionslog.cblogerrors.caption]
en: Log &errors
tr: Günlük &hataları

[ctx: tfrmoptionslog.cblogsuccess.caption]
en: Log &successful operations
tr: Günlük &başarılı işlemler

[ctx: tfrmoptionslog.gblogfile.caption]
en: File operation log file
tr: Günlük dosyası İşlemi

[ctx: tfrmoptionsmouse.gbopenwith.caption]
en: Open with
tr: Birlikte aç...

[ctx: tfrmoptionsmouse.gbscrolling.caption]
en: Scrolling
tr: Kaydırma

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnaddplugin.caption]
en: A&dd
tr: Ekle

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnconfigplugin.caption]
en: Con&figure
tr: Yapılandırma

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnenableplugin.caption]
en: E&nable
tr: Etkinleştir

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnremoveplugin.caption]
en: &Remove
tr: Kaldır

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btntweakplugin.caption]
en: &Tweak
tr: Ayarla

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
tr: Etkin

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
tr: Eklenti

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
tr: Kayıtlı

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
tr: Dosya Adı

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.lblplugindescription.caption]
en: Searc&h plugins allow one to use alternative search algorithms or external tools (like "locate", etc.)
tr: Alternatif arama algoritmaları kullanmak için arama eklentilerine veya harici araçlara izin ver("yerini belirle",vb.gibi)

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.lblplugindescription.caption]
en: Pack&er plugins are used to work with archives
tr: Arşivler ile çalışmak için sıkıştırma eklentileri kullanılabilir.

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.lblplugindescription.caption]
en: Content plu&gins allow one to display extended file details like mp3 tags or image attributes in file lists, or use them in search and multi-rename tool
tr: İçerik eklentilerine izin ver, genişletilmiş dosya ayrıntıları gibi mp3 etiketleri veya resim özniteliklerini dosya listelerinde görüntülemek için veya onları aramada kullan ve çoklu-yeniden adlandırma aracı

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.lblplugindescription.caption]
en: Fi&le system plugins allow access to disks inaccessible by operating system or to external devices like Palm/PocketPC.
tr: Dosya sistemi eklentileri işletim sistemi tarafından ulaşılmaz disklere veya allow one to displaygibi harici cihazlara erişim sağlar

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.lblplugindescription.caption]
en: Vie&wer plugins allow one to display file formats like images, spreadsheets, databases etc. in Viewer (F3, Ctrl+Q)
tr: Görüntüleyici eklentilerine izin ver, dosya tipleri,resimler,elektronik tablolar, veritabanları vb. gibi.gösterilmesini sağlar(F3, Ctrl+Q)

[ctx: tfrmoptionsquicksearchfilter.cbexactbeginning.caption]
en: &Beginning (name must start with first typed character)
tr: &Başlangıç (Adı ilk yazdığınız karakterle başlamalıdır)

[ctx: tfrmoptionsquicksearchfilter.cbexactending.caption]
en: En&ding (last character before a typed dot . must match)
tr: &Bitiş (Noktadan önceki son karakter ile . uyumlu olmalıdır)

[ctx: tfrmoptionsquicksearchfilter.cgpoptions.caption]
en: Options
tr: Seçenekler

[ctx: tfrmoptionstabs.cbtabsactivateonclick.caption]
en: Activate target &panel when clicking on one of its Tabs
tr: Hedef &paneli etkinleştir onun sekmelerinden birisini tıklayarak

[ctx: tfrmoptionstabs.cbtabsalwaysvisible.caption]
en: &Show tab header also when there is only one tab
tr: &Sadece bir sekme olduğunda da sekme başlığı göster

[ctx: tfrmoptionstabs.cbtabslimitoption.caption]
en: &Limit tab title length to
tr: &Sekme başlık(alınlık) uzunluğunu sınırla

[ctx: tfrmoptionstabs.cbtabslockedasterisk.caption]
en: Show locked tabs &with an asterisk *
tr: Kilitli sekmeleri &yıldız işareti * ile göster

[ctx: tfrmoptionstabs.cbtabsmultilines.caption]
en: &Tabs on multiple lines
tr: &Çoklu satır sekmeleri

[ctx: tfrmoptionstabs.cbtabsopenforeground.caption]
en: Ctrl+&Up opens new tab in foreground
tr: Ctrl+&Up ön planda yeni sekmede açar

[ctx: tfrmoptionstabs.cbtabsopennearcurrent.caption]
en: Open &new tabs near current tab
tr: Geçerli sekmenin yanında yeni bir sekme ekle

[ctx: tfrmoptionstabs.gbtabs.caption]
en: Folder tabs headers
tr: Klasör sekmeleri başlıkları

[ctx: tfrmoptionstabs.lblchar.caption]
en: characters
tr: karakterler

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbrunintermclosecmd.caption]
en: Command:
tr: Komut:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbrunintermcloseparams.caption]
en: Parameters:
tr: Değişkenler:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbrunintermstayopencmd.caption]
en: Command:
tr: Komut:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbrunintermstayopenparams.caption]
en: Parameters:
tr: Değişkenler:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbruntermcmd.caption]
en: Command:
tr: Komut:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbruntermparams.caption]
en: Parameters:
tr: Değişkenler:

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.ckbtoolbaricons.caption]
en: Icons
tr: Simge

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnaddtooltipsfiletype.caption]
en: A&dd
tr: Ekle

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnapplytooltipsfiletype.caption]
en: A&pply
tr: Uygula

[ctx: tfrmoptionstooltips.btncopytooltipsfiletype.caption]
en: Cop&y
tr: Kopyala

[ctx: tfrmoptionstooltips.btndeletetooltipsfiletype.caption]
en: Delete
tr: &Sil

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.BTNFIELDSSEARCHTEMPLATE.HINT]
en: Template...
tr: Şablon...

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnrenametooltipsfiletype.caption]
en: &Rename
tr: &Yeniden Adlandır

[ctx: tfrmoptionstooltips.btntooltipother.caption]
en: Oth&er...
tr: Diğer...

en: Cursor color:
tr: Gösterge rengi:

[ctx: tfrmpackdlg.caption]
en: Pack files
tr: Sıkıştırılmış dosyalar

en: Create self e&xtracting archive
tr: Kendi kendine &açılan arşiv oluştur(SFX)

[ctx: tfrmpackdlg.cbencrypt.caption]
en: Encr&ypt
tr: Şifrele&mek

en: &Multiple disk archive
tr: &Çoklu disk arşivi

en: Also &pack path names (only recursed)
tr: Ayrıca sıkıştırılmış yol adları (sadece özyineleme)

en: Pack file(s) to the file:
tr: Dosya;Sıkıştırma dosya(lar)ına

en: Packer
tr: Sıkıştırıcı

en: Unpack &all and execute
tr: &Tümünü aç ve yürüt

en: &Unpack and execute
tr: &Aç ve yürüt

[ctx: tfrmpackinfodlg.caption]
en: Properties of packed file
tr: Sıkıştırılmış dosyanın Özellikleri

en: Attributes:
tr: Öznitelikleri:

en: Compression ratio:
tr: Sıkıştırma oranı:

en: Date:
tr: Tarihi:

en: Method:
tr: Yöntemi:

en: Original size:
tr: Orijinal boyutu

en: File:
tr: Dosya:

en: Packed size:
tr: Sıkıştırılmış boyutu:

en: Packer:
tr: Sıkıştırıcı:

en: Time:
tr: Zaman:

[ctx: tfrmquicksearch.tglfilter.caption]
en: Filter
tr: Süzgeç

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[0].text]
en: Plugin
tr: Eklenti

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[3].text]
en: Value
tr: Değer

[ctx: tfrmselectpathrange.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
tr: İptal

[ctx: tfrmselectpathrange.buttonpanel.okbutton.caption]
en: &OK
tr: TAMAM

[ctx: tfrmselecttextrange.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
tr: İptal

[ctx: tfrmselecttextrange.buttonpanel.okbutton.caption]
en: &OK
tr: TAMAM

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
tr: &TAMAM

[ctx: tfrmsetfileproperties.caption]
en: Change attributes
tr: Öznitelikleri Değiştir

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CBSTICKY.CAPTION]
en: Sticky
tr: Yapışkan

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKARCHIVE.CAPTION]
en: Archive
tr: Arşiv

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKCREATIONTIME.CAPTION]
en: Created:
tr: Oluşturulan:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKHIDDEN.CAPTION]
en: Hidden
tr: Gizli

[ctx: tfrmsetfileproperties.chklastaccesstime.caption]
en: Accessed:
tr: Giriş:

[ctx: tfrmsetfileproperties.chklastwritetime.caption]
en: Modified:
tr: Değişiklik yap

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKREADONLY.CAPTION]
en: Read only
tr: Salt okunur

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKSYSTEM.CAPTION]
en: System
tr: Sistem

en: Timestamp properties
tr: Zaman Damgası özellikleri(geçerli tarih ve saat, ayarlı değerleri)

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.GBUNIXATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
tr: Öznitelikler

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.GBWINATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
tr: Öznitelikler

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
tr: Bit:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
tr: Grup

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
tr: Diğer

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
tr: Sahibi

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRTEXTSTR.CAPTION]
en: Text:
tr: Metin gösterimi

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
tr: Yürüt

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLOCTAL.CAPTION]
en: Octal:
tr: Sekizli:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
tr: Okuma

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
tr: Yazma

[ctx: tfrmsortanything.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
tr: İptal

[ctx: tfrmsortanything.buttonpanel.okbutton.caption]
en: &OK
tr: TAMAM

[ctx: tfrmsplitter.caption]
en: Splitter
tr: Ayırıcı

en: Size and number of parts
tr: Boyut ve parça sayıları

[ctx: tfrmstartingsplash.lblbuild.caption]
en: Build
tr: Yapı

[ctx: tfrmstartingsplash.lblfreepascalver.caption]
en: Free Pascal
tr: Free Pascal Editor

[ctx: tfrmstartingsplash.lblrevision.caption]
en: Revision
tr: Gözden geçir

[ctx: TFRMSYMLINK.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
tr: &TAMAM

en: Create symbolic link
tr: Sembolik bağlantı oluştur

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btnclose.caption]
en: Close
tr: Kapat

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btncompare.caption]
en: Compare
tr: Karşılaştır

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.menuitemcompare.caption]
en: Compare
tr: Karşılaştır

[ctx: tfrmtweakplugin.caption]
en: Tweak plugin
tr: Ayarlama eklentisi

en: &Extension:
tr: Dizi algıla:

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLPLUGIN.CAPTION]
en: &Plugin:
tr: Eklenti

[ctx: tfrmtweakplugin.lblplugin2.caption]
en: &Plugin:
tr: Eklenti

[ctx: tfrmviewer.actabout.caption]
en: About Viewer...
tr: Görüntüleyici Hakkında

[ctx: tfrmviewer.actloadnextfile.caption]
en: &Next
tr: &Sonraki

[ctx: tfrmviewer.actloadprevfile.caption]
en: &Previous
tr: &Önceki

[ctx: tfrmviewer.actreload.caption]
en: Reload
tr: Güncelle

[ctx: tfrmviewer.actsaveas.caption]
en: Save As...
tr: Farklı Kaydet ...

[ctx: tfrmviewer.actstretchimage.caption]
en: Stretch
tr: Çek-Düzelt

[ctx: TFRMVIEWER.ACTUNDO.HINT]
en: Undo
tr: Geri al

[ctx: TFRMVIEWER.BTNCUTTUIMAGE.HINT]
en: Crop
tr: Kırp

[ctx: TFRMVIEWER.BTNFULLSCREEN.HINT]
en: Full Screen
tr: Tam Ekran

[ctx: TFRMVIEWER.BTNHIGHTLIGHT.HINT]
en: Highlight
tr: Vurgula

[ctx: TFRMVIEWER.BTNPAINT.HINT]
en: Paint
tr: Boya

en: Red Eyes
tr: Kırmızı göz

[ctx: TFRMVIEWER.BTNRESIZE.HINT]
en: Resize
tr: Yeniden boyutlandır

[ctx: tfrmviewer.caption]
en: Viewer
tr: Göster

[ctx: TFRMVIEWER.MIABOUT.CAPTION]
en: About
tr: Hakkında

[ctx: TFRMVIEWER.MIEDIT.CAPTION]
en: &Edit
tr: &Düzenle

[ctx: TFRMVIEWER.MIENCODING.CAPTION]
en: En&coding
tr: &Kodlama

[ctx: TFRMVIEWER.MIFILE.CAPTION]
en: &File
tr: &Dosya

en: &Image
tr: &Resim

en: Rotate
tr: Döndür

[ctx: TFRMVIEWER.MISCREENSHOT.CAPTION]
en: Screenshot
tr: Ekran görüntüsü

[ctx: TFRMVIEWER.MIVIEW.CAPTION]
en: &View
tr: &Göster

[ctx: tfrmviewer.mnuplugins.caption]
en: Plugins
tr: Eklentiler

[ctx: TWFXPLUGINCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When file exists
tr: Dosya mevcutsa

en: Attr
tr: Öznitelik

[ctx: ulng.rscoldate]
en: Date
tr: Tarih

en: Ext
tr: Dahili

[ctx: ulng.rscolname]
en: Name
tr: Adı

[ctx: ulng.rscolsize]
en: Size
tr: Boyutu

en: Align
tr: Hizala

en: Caption
tr: Altbaşlık

[ctx: ulng.rsconfcoldelete]
en: Delete
tr: &Sil

en: Field contents
tr: Alan içeriği

[ctx: ulng.rsconfcolmove]
en: Move
tr: Taşı

[ctx: ulng.rsconfcolwidth]
en: Width
tr: Genişlik

en: Customize column
tr: Sütunları Özelleştir

en: Copy (%d) %s
tr: Kopyala (%d) %s

en: Ab&ort
tr: Iptal &et

[ctx: ulng.rsdlgbuttonall]
en: A&ll
tr: &Tümü

en: A&ppend
tr: &Ekle

[ctx: ulng.rsdlgbuttoncancel]
en: &Cancel
tr: &İptal

en: &No
tr: &Hayır

en: Non&e
tr: &Hiçbiri

[ctx: ulng.rsdlgbuttonok]
en: &OK
tr: &TAMAM

en: &Overwrite
tr: &Üzerine yaz

en: Overwrite &All
tr: Tüm dosyaların &üzerine yaz

en: Re&try
tr: &Yeniden dene

en: &Skip
tr: &Atla

en: S&kip All
tr: Tümünü &Atla

en: &Yes
tr: &Evet

[ctx: ulng.rsdlgcp]
en: Copy file(s)
tr: Dosya(ları) Kopyala

en: Move file(s)
tr: Dosya(ları) Taşı

en: Speed %s/s
tr: Hız %s/s

en: Speed %s/s, time remaining %s
tr: Hız %s/s, kalan süre %s

en: Internal Editor of Double Commander.
tr: Double Commander İç metin editörü

en: new.txt
tr: Yeni.txt

en: Filename:
tr: Dosyaadı:

en: Open file
tr: Dosya aç

en: &Backward
tr: &Geri

[ctx: ulng.rseditsearchcaption]
en: Search
tr: Ara

en: &Forward
tr: &İleri

[ctx: ulng.rseditsearchreplace]
en: Replace
tr: Değiştir

en: FILTER
tr: Süzgeç

en: Define template
tr: Şablonu tanımla

en: %s level(s)
tr: %s Seviye(ler)

en: all (unlimited depth)
tr: Tüm (sınırsız derinlik)

en: current dir only
tr: Yalnızca geçerli dizin

en: Directory %s does not exist!
tr: Dizin  %s mevcut değil!

en: Found: %d
tr: Bulundu: %d

en: Save search template
tr: Arama Şablonunu Kaydet

en: Template name:
tr: Şablon adı

en: Scanned: %d
tr: Taranan: %d

en: Scanning
tr: Tara

[ctx: ulng.rsfindsearchfiles]
en: Find files
tr: Dosyaları bul

en: Begin at
tr: Başlayın

en: Access date/time
tr: Tarih/saat Erişimi

[ctx: ulng.rsfuncattr]
en: Attributes
tr: Öznitelikleri

en: Comment
tr: Açıklama

en: Creation date/time
tr: Tarih/saat oluştur

[ctx: ulng.rsfuncext]
en: Extension
tr: Uzantı

[ctx: ulng.rsfuncgroup]
en: Group
tr: Grup

en: Link to
tr: Bağlantı

en: Modification date/time
tr: Tarih/saat Son değiştirilme tarihi

[ctx: ulng.rsfuncname]
en: Name
tr: Adı

en: Name without extension
tr: Adı, uzantısı hariç

[ctx: ulng.rsfuncowner]
en: Owner
tr: Sahibi

[ctx: ulng.rsfuncpath]
en: Path
tr: Yol

[ctx: ulng.rsfuncsize]
en: Size
tr: Boyut

en: Type
tr: Türü

en: Error creating hardlink.
tr: Sabit bağlantı oluşturma hatası.

[ctx: ulng.rshotkeycategorydiffer]
en: Differ
tr: Karşılaştır

[ctx: ulng.rshotkeycategorymultirename]
en: Multi-Rename Tool
tr: Çoklu yeniden adlandırma

[ctx: ulng.rshotkeycategoryviewer]
en: Viewer
tr: Göster

en: Unselect mask
tr: Maske seçimini kaldır

en: Select mask
tr: Maske seç

en: Input mask:
tr: Make girişi:

en: Configure custom columns
tr: Özel sütunları yapılandır

[ctx: ulng.rsmnuactions]
en: Actions
tr: Eylemler

[ctx: ulng.rsmnuedit]
en: Edit
tr: Düzenle

en: Eject
tr: Çıkar

en: Mount
tr: Monte et

[ctx: ulng.rsmnunew]
en: New
tr: Yeni

en: No media available
tr: Kullanılabilir ortam yok

en: Sort by
tr: Şuna Göre Sırala

en: Unmount
tr: Kaldır

[ctx: ulng.rsmnuview]
en: View
tr: Göster

en: Account:
tr: Hesap:

en: Additional parameters for archiver command-line:
tr: Arşiv komut satırı için ek değişkenler:

en: Change current directory to "%s" failed!
tr: Dizin değişikliği [%s]başarısız oldu!

en: Remove all inactive tabs?
tr: Tüm etkin olmayan sekmeler kaldırılsın mı?

en: This tab (%s) is locked! Close anyway?
tr: Bu sekme (%s) kilitli! Yine de kapatılsın mı?

en: Are you sure you want to quit?
tr: Çıkmak istediğinizden emin misiniz?

en: Copy %d selected files/directories?
tr: Seçilen %d dosyalar/dizinleri kopyala?

en: Copy selected "%s"?
tr: Kopyalanacakları"%s"seç?

en: Delete %d selected files/directories?
tr: Seçili %d dosyaları/dizinleri sil ?

en: Delete selected "%s"?
tr: Seçilenleri sil "%s"?

en: Delete selected "%s" into trash can?
tr: Seçilenleri sil"%s" çöp kutusuna at?

en: Can not delete "%s" to trash! Delete directly?
tr: Çöp kutusuna"%s" atılamıyor! Doğrudan sil?

en: Disk is not available
tr: Sürücü kullanılamıyo

en: Enter file extension:
tr: Dosya uzantısını girin:

en: Enter name:
tr: Adını girin:

en: CRC error in archive data
tr: Arşiv verisinde CRC hatası

en: Data is bad
tr: Veri kötü

en: Can not connect to server: "%s"
tr: Sunucuya bağlanamıyor "%s"

en: Cannot copy file %s to %s
tr: Dosya %s kopyalanamıyor %s

en: Date %s is not supported
tr: Tarih %s desteklenmiyor

en: Directory %s exists!
tr: Dizin %s zaten var!

en: Function aborted by user
tr: İşlev kullanıcı tarafından iptal edildi

en: Error closing file
tr: Dosya kapatma hatası

en: Cannot create file
tr: Dosya oluşturulamıyor

en: No more files in archive
tr: Daha fazla arşiv dosyası yok

en: Cannot open existing file
tr: Varolan dosyayı açamıyor

en: Error reading from file
tr: Dosya okuma hatası

en: Error writing to file
tr: Dosya yazma hatası

en: Can not create directory %s!
tr: Dizin oluşturulamıyor %s!

en: Invalid link
tr: Geçersiz bağlantı

en: No files found
tr: Dosya bulunamadı

en: Not enough memory
tr: Yeterli bellek yok

en: Function not supported!
tr: İşlev desteklenmiyor!

en: Syntax error in regular expression!
tr: Syntax(Sözdizim)-normal ifadede hata!

en: Cannot rename file %s to %s
tr: Dosya yeniden %s adlandırılamıyor %s

en: Cannot save file
tr: Dosya kaydedilemiyor

en: Can not set attributes for "%s"
tr: Öznitelikleri ayarlanabilir değil "%s"

en: Can not set date/time for "%s"
tr: Tarih/saat ayarlanabilir değil "%s"

en: Buffer too small
tr: Arabellek çok küçük

en: Too many files to pack
tr: Sıkıştırma için dosya miktarı çok fazla

en: Archive format unknown
tr: Arşiv biçimi bilinmiyor

en: File %s changed, save?
tr: Dosya %s değişikliğini,kaydet?

en: File %s exists, overwrite?
tr: Dosya %s zaten var üzerine yazılsın mı?

en: File operations active
tr: Dosya işlemleri etkin

en: Some file operations have not yet finished. Closing Double Commander may result in data loss.
tr: Bazı dosya işlemleri henüz bitmiş değil .Double Commander´ın kapatılması veri kaybına neden olabilir!

en: The file size of "%s" is too big for destination file system!
tr: Dosya boyutu "%s" hedef dosya sistemi için çok büyük!

en: Follow symlink "%s"?
tr: Sembolik bağlantıyı izle"%s"?

[ctx: ulng.rsmsghotdirjustpath]
en: &Path:
tr: Yol

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplename]
en: &Name:
tr: Adı:

en: Invalid filename
tr: Geçersiz dosya adı

en: Invalid selection.
tr: Geçersiz seçim.

en: Loading file list...
tr: Dosya listesi yükleniyor...

en: Copy file %s
tr: Dosyayı kopyala %s

en: Delete file %s
tr: Dosya Sil %s

en: Error:
tr: Hata:

en: Extract file %s
tr: Dosya ayıkla %s

en: Info:
tr: Bilgi

en: Create link %s
tr: Bağlantı oluştur %s

en: Create directory %s
tr: Dizin oluştur %s

en: Move file %s
tr: Dosyayı Taşı %s

en: Pack to file %s
tr: Doyayı Sıkıştır %s

en: Remove directory %s
tr: Dizini Kaldır %s

en: Done:
tr: Bitmiş:

en: Create symlink %s
tr: Sembolik bağlantı oluştur %s

en: Test file integrity %s
tr: Dosya bütünlüğünü sına %s

en: Master Password
tr: Ana şifre

en: Please enter the master password:
tr: Lütfen ana şifreyi girin:

en: New file
tr: Yeni dosya

en: Next volume will be unpacked
tr: Bir Sonraki birim açılmamış

en: No files selected.
tr: Dosya seçilmedi.

en: No enough free space on target drive, Continue?
tr: Hedef sürücüde yeterli boşluk yok.Yine de devam edilsin mi?

en: No enough free space on target drive, Retry?
tr: Hedef sürücüde yeterli boşluk yok. Yeniden Dene?

en: Not implemented.
tr: Uygulanmamış.

[ctx: ulng.rsmsgpassword]
en: Password:
tr: Şifre

en: Please enter the password:
tr: Lütfen şifreyi girin.:

en: Password (Firewall):
tr: Şifre (Güvenlik Duvarı):

en: &Delete %s
tr: &Sil %s

en: Preset "%s" already exists. Overwrite?
tr: Ön ayar "%s" zaten var.Üzerine yazılsın mı?

en: Rename/move %d selected files/directories?
tr: Seçilen %d dosya(ları)/Dizinleri/Yeniden adlandır?

en: Rename/move selected "%s"?
tr: Seçilenleri Taşı/Yeniden adlandır"%s"?

en: Please, restart Double Commander in order to apply changes
tr: Lütfen,değişiklikleri uygulamak için Double Commander´ı yeniden başlatın

en: Please select location of next volume
tr: Lütfen bir sonraki parçanın konumunu belirtin

en: Set volume label
tr: Birim kümesi etiketi

en: Rename tab
tr: Sekmeyi yeniden adlandır

en: New tab name:
tr: Yni sekme adı

en: Target path:
tr: Hedef yol

en: Too many files selected.
tr: Çok fazla dosya seçili.

en: URL:
tr: URL

[ctx: ulng.rsmsgusername]
en: User name:
tr: Kullanıcı adı:

en: User name (Firewall):
tr: Kullanıcı adı (Güvenlik duvarı):

en: Volume label:
tr: Birim etiketi:

en: Please enter the volume size:
tr: Lütfen birimin boyutu girin:

en: Wipe %d selected files/directories?
tr: Tam sil %d Seçilen dosya/dizinler?

en: Wipe selected "%s"?
tr: Tam silme Seçili "%s"?

[ctx: ulng.rsmulrencounter]
en: Counter
tr: Sayaç

[ctx: ulng.rsmulrendate]
en: Date
tr: Tarih

[ctx: ulng.rsmulrenextension]
en: Extension
tr: Uzantı

[ctx: ulng.rsmulrenfilename]
en: Name
tr: Adı

en: No change;UPPERCASE;lowercase;First char uppercase;First Char Of Every Word Uppercase;
tr: Değişiklik yok;TÜMÜ BÜYÜK HARF;tümü küçük harf;İlk karakter büyük harfle;Her kelimeyi büyük harflerle

[ctx: ulng.rsmulrenlogstart]
en: Multi-Rename Tool
tr: Çoklu yeniden adlandırma

en: Character at position x
tr: Karakter konumu x

en: Characters from position x to y
tr: Karakter konumu x ile y

[ctx: ulng.rsmulrenmaskcounter]
en: Counter
tr: Yöntem sayma

en: Day
tr: Gün

en: Day (2 digits)
tr: Gün (2 basamaklı)

en: Day of the week (short, e.g., "mon")
tr: Haftanın günü (kısa, Örneğin, "Prtesi")

en: Day of the week (long, e.g., "monday")
tr: Haftanın günü (uzun, Örneğin, "Pazartesi")

[ctx: ulng.rsmulrenmaskextension]
en: Extension
tr: Uzantı

en: Hour
tr: Saat

en: Hour (2 digits)
tr: Saat (2 basamaklı)

en: Minute
tr: Dakika

en: Minute (2 digits)
tr: Dakika (2 basamaklı)

en: Month
tr: Ay

en: Month (2 digits)
tr: Ay (2 basamaklı)

en: Month name (short, e.g., "jan")
tr: Ay Adı (kısa, Örneğin, "Şbat")

en: Month name (long, e.g., "january")
tr: Ay Adı (Uzun, Örneğin, "Şubat")

[ctx: ulng.rsmulrenmaskname]
en: Name
tr: Adı

en: Second
tr: Saniye

en: Second (2 digits)
tr: Saniye (2 basamaklı)

en: Year (2 digits)
tr: Yıl (2 basamaklı)

en: Year (4 digits)
tr: Yıl (4 basamaklı)

[ctx: ulng.rsmulrenplugins]
en: Plugins
tr: Eklentiler

[ctx: ulng.rsmulrentime]
en: Time
tr: Tarih

en: Aborted
tr: İptal edildi

[ctx: ulng.rsopercalculatingstatictics]
en: Calculating
tr: Hesaplama

[ctx: ulng.rsoperdeleting]
en: Deleting
tr: Sil

en: Finished
tr: Bitmiş

en: Not started
tr: Başlatılmadı

en: Paused
tr: Duraklatıldı

en: Pausing
tr: Duraklat

en: Running
tr: Çalışıyor

en: Starting
tr: Başlangıç

en: Stopped
tr: Durmuş

en: Stopping
tr: Durdur

en: Waiting for access to file source
tr: Dosya kaynağına erişim için bekleniyor

en: Waiting for user response
tr: Kullanıcı yanıtı bekleniyor

en: Archive type name:
tr: Arşiv tipi adı:

en: Associate plugin "%s" with:
tr: Eklentiyi ilişkilendir "%s" ile:

en: First;Last;
tr: İlk; Son;

en: Enter extension
tr: Uzantıyı gir

[ctx: ulng.rsopthotkeyshotkey]
en: Hotkey
tr: Kısayol tuşu

[ctx: ulng.rsopthotkeyshotkeys]
en: Hotkeys
tr: Kısayol tuşları

[ctx: ulng.rsopthotkeysparameters]
en: Parameters
tr: Değişkenler

en: Shortcut in use
tr: Kısayol kullanımı

en: Change it to %s?
tr: Bunu değiştir %s?

[ctx: ulng.rsoptionseditorarchivers]
en: Archivers
tr: Sıkıştır

[ctx: ulng.rsoptionseditorautorefresh]
en: Auto refresh
tr: Otomatik Yenileme

[ctx: ulng.rsoptionseditorbehavior]
en: Behaviors
tr: Davranış

[ctx: ulng.rsoptionseditorcolors]
en: Colors
tr: Renkler

[ctx: ulng.rsoptionseditorcolumnsview]
en: Columns
tr: Sütunlar

[ctx: ulng.rsoptionseditorconfiguration]
en: Configuration
tr: Yapılandırma

[ctx: ulng.rsoptionseditordirectoryhotlist]
en: Directory Hotlist
tr: Önemli Liste Dizini

[ctx: ulng.rsoptionseditorfileassoc]
en: File associations
tr: Dosya ilişkileri

[ctx: ulng.rsoptionseditorfileoperations]
en: File operations
tr: Dosya işlemleri

[ctx: ulng.rsoptionseditorfilepanels]
en: File panels
tr: Dosya penceresi

[ctx: ulng.rsoptionseditorfiletypes]
en: File types
tr: Dosya türleri

[ctx: ulng.rsoptionseditorfoldertabs]
en: Folder tabs
tr: Klasör sekmeleri

[ctx: ulng.rsoptionseditorfonts]
en: Fonts
tr: Yazı tipleri

[ctx: ulng.rsoptionseditorhotkeys]
en: Hot keys
tr: Kısayol tuşları

[ctx: ulng.rsoptionseditoricons]
en: Icons
tr: Simge

[ctx: ulng.rsoptionseditorignorelist]
en: Ignore list
tr: Yoksayma listesi

[ctx: ulng.rsoptionseditorlanguage]
en: Language
tr: lisan

[ctx: ulng.rsoptionseditorlayout]
en: Layout
tr: Düzen

[ctx: ulng.rsoptionseditorlog]
en: Log
tr: Günlük

[ctx: ulng.rsoptionseditormiscellaneous]
en: Miscellaneous
tr: Çeşitli

[ctx: ulng.rsoptionseditormultirename]
en: Multi-Rename Tool
tr: Çoklu yeniden adlandırma

[ctx: ulng.rsoptionseditorplugins]
en: Plugins
tr: Eklentiler

[ctx: ulng.rsoptionseditorquicksearch]
en: Quick search/filter
tr: Hızlı arama/süzgeç

[ctx: ulng.rsoptionseditorterminal]
en: Terminal
tr: Komut İstemi F9

[ctx: ulng.rsoptionseditortools]
en: Tools
tr: Araçlar

[ctx: ulng.rsoptionseditortooltips]
en: Tooltips
tr: Araç ipuçları

en: Left button;Right button;
tr: Sol düğme;Sağ düğme;

en: Plugin %s is already assigned for the following extensions:
tr: Eklenti %s aşağıdaki uzantıya zaten atanmış :

en: D&isable
tr: Devre dışı

[ctx: ulng.rsoptpluginenable]
en: E&nable
tr: Etkinleştir

[ctx: ulng.rsoptpluginsactive]
en: Active
tr: Etkin

[ctx: ulng.rsoptpluginsfilename]
en: File name
tr: Dosya adı

[ctx: ulng.rsoptpluginsname]
en: Name
tr: Adı

[ctx: ulng.rsoptpluginsregisteredfor]
en: Registered for
tr: Kayıtlı

en: Top;Bottom;
tr: Üst;Alt;

en: Tooltip file type name:
tr: Sınıf adı

en: Can not change access rights for "%s"
tr: Erişim haklarını değiştirmek mümkün değil  "%s"

en: Can not change owner for "%s"
tr: Sahibini değiştiremezsiniz "%s"

[ctx: ulng.rspropsfile]
en: File
tr: Dosya

[ctx: ulng.rspropsfolder]
en: Directory
tr: Dizin

en: Named pipe
tr: Adı konmuş iletişim kanalı

en: Socket
tr: Terminal adresleme yapısı

en: Special block device
tr: Özel blok aygıtları

en: Special character device
tr: Özel karakter çevre birimi

en: Symbolic link
tr: Sembolik bağlantı

en: Unknown type
tr: Bilinmeyen tür

en: Search result
tr: Arama sonucu

en: SEARCH
tr: Ara

en: Select a directory
tr: Bir dizin seçin

[ctx: ulng.rssimplewordall]
en: All
tr: Tüm

en: Files: %d, Dirs: %d, Size: %s (%s bytes)
tr: Dosya: %d, endeks : %d, Boyut: %s (%s bayt)

en: Unable to create target directory!
tr: Hedef dizini oluşturulamadı

en: Incorrect file size format!
tr: Yanlış dosya boyutu biçimi!

en: Unable to split the file!
tr: Dosya parçalanması yapılamıyor!

en: The number of parts is more than 100! Continue?
tr: Parçaların sayısı, 100 'den fazla! Devam edilsin mi?

en: Select directory:
tr: Dizin Seç:

en: Error creating symlink.
tr: Sembolik bağ oluşturma hatası.

[ctx: ulng.rstimeunitday]
en: Day(s)
tr: Gün(ler)

en: Hour(s)
tr: saat(ler)

en: Minute(s)
tr: Dakika (lar)

en: Month(s)
tr: Ay(lar)

en: Second(s)
tr: Saniye (ler)

en: Week(s)
tr: Hafta(lar)

en: Year(s)
tr: Yıl(lar)

[ctx: ulng.rstooldiffer]
en: Differ
tr: Karşılaştır

[ctx: ulng.rstooleditor]
en: Editor
tr: Araç Düzenleyicisi

[ctx: ulng.rstoolterminal]
en: Terminal
tr: Komut İstemi F9

[ctx: ulng.rstoolviewer]
en: Viewer
tr: Göster

en: Please report this error to the bug tracker with a description of what you were doing and the following file:%sPress %s to continue or %s to abort the program.
tr: Bu hatayı düzeltebilmemiz için lütfen bu hatayı bildirin Ne yaptığınızın bir açıklaması ve aşağıdaki dosya: %sdevam etmek için %sbasın  %s ,iptal etmek için programı tıklayın

[ctx: ulng.rsvfsnetwork]
en: Network
tr: Ağ

en: Internal Viewer of Double Commander.
tr: Double Commander dahili Görüntüleyici

[ctx: ulng.rsviewencoding]
en: Encoding
tr: Kodlama

en: %s not found!
tr: %s bulunamadı!
