Double Commander 1.1.0 alpha - en to nn translation catalogue (2452 entries)

en: Comparing... %d%% (ESC to cancel)
nn: Samanliknar... %d%% (ESC for å avbryta)

en: Right: Delete %d file(s)
nn: Høgre: Slett %d file(r)

en: Files found: %d  (Identical: %d, Different: %d, Unique left: %d, Unique right: %d)
nn: Filer funne: %d  (Identiske: %d, Ulike: %d, Unike venstre: %d, Unike høgre: %d)

en: Choose template...
nn: Vél mal...

en: C&heck free space
nn: &Kontrollér ledig plass

en: Cop&y attributes
nn: &Kopiér attributt

en: Copy o&wnership
nn: &Kopiér eigarskap

en: Copy &permissions
nn: &Kopiér skrive/leserettar

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cbcopytime.caption]
en: Copy d&ate/time
nn: &Kopiér dato/tid

en: Correct lin&ks
nn: &Korrigér linkar

[ctx: TFILESYSTEMCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.CBDROPREADONLYFLAG.CAPTION]
en: Drop readonly fla&g
nn: &Fjern skrivesperre

en: E&xclude empty directories
nn: &Utelat tomme mapper

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cbfollowlinks.caption]
en: Fo&llow links
nn: &Følg linkar

en: &Reserve space
nn: &Reservér plass

en: &Verify
nn: &Verifisér

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cmbsetpropertyerror.hint]
en: What to do when cannot set file time, attributes, etc.
nn: Kva når tid, attributt, mm. på fila ikkje kan innstillast.

en: Use file template
nn: Bruk filmal

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.lbldirectoryexists.caption]
en: When dir&ectory exists
nn: &Når mappa finst frå før

[ctx: TFILESYSTEMCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When &file exists
nn: &Når fila finst frå før

en: When ca&nnot set property
nn: &Når eigenskapar ikkje kan innstillast

en: <no template>
nn: <utan mal>

[ctx: TFRMABOUT.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
nn: &Lukk

en: Copy to clipboard
nn: Kopiér til utklipp

[ctx: TFRMABOUT.CAPTION]
en: About
nn: Om

[ctx: tfrmabout.lblbuild.caption]
en: Build
nn: Bygg

en: Home Page:
nn: Nettside:

[ctx: TFRMABOUT.LBLREVISION.CAPTION]
en: Revision
nn: Revisjon

[ctx: tfrmabout.lblversion.caption]
en: Version
nn: Versjon

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
nn: &Avbryt

en: &Reset
nn: &Nullstill

en: Choose attributes
nn: Vél attributt

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBARCHIVE.CAPTION]
en: &Archive
nn: &Arkiv

en: Co&mpressed
nn: &Komprimert

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBDIRECTORY.CAPTION]
en: &Directory
nn: &Mappe

en: &Encrypted
nn: &Kryptert

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBHIDDEN.CAPTION]
en: &Hidden
nn: &Skjult

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBREADONLY.CAPTION]
en: Read o&nly
nn: &Skrivesperra

en: S&parse
nn: &Glissen

en: &Symlink
nn: &Symbolsk link

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBSYSTEM.CAPTION]
en: S&ystem
nn: &System

en: &Temporary
nn: &Mellombels

en: NTFS attributes
nn: NTFS-attributt

en: General attributes
nn: Generelle attributt

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
nn: Bit:

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
nn: Gruppe

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
nn: Andre

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
nn: Eigar

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
nn: Utføra

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
nn: Lesa

en: As te&xt:
nn: &Som tekst:

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
nn: Skriva

en: Benchmark
nn: Testprogram

en: Benchmark data size: %d MB
nn: Testprogram data storleik: %d MB

en: Time (ms)
nn: Tid (ms)

en: Speed (MB/s)
nn: Fart (MB/s)

[ctx: tfrmchecksumcalc.caption]
en: Calculate checksum...
nn: Kontrollsummér...

en: Open checksum file after job is completed
nn: Opn kontrollsumfil etter at jobb er utført

en: C&reate separate checksum file for each file
nn: &Opprett separat kontrollsumfil for kvar fil

en: &Save checksum file(s) to:
nn: &Lagr kontrollsum-fil(er) som:

[ctx: TFRMCHECKSUMVERIFY.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
nn: &Lukk

[ctx: TFRMCHECKSUMVERIFY.CAPTION]
en: Verify checksum...
nn: Verifisér kontrollsum...

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNADD.CAPTION]
en: A&dd
nn: &Legg til

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
nn: &Avbryt

en: C&onnect
nn: &Kopl opp

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNDELETE.CAPTION]
en: &Delete
nn: &Slett

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNEDIT.CAPTION]
en: &Edit
nn: &Redigér

en: Connection manager
nn: Koplingsadministrator

en: Connect to:
nn: Kopla til:

en: A&dd To Queue
nn: &Sett i kø

[ctx: TFRMCOPYDLG.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
nn: &Avbryt

en: O&ptions
nn: &Innstillingar

en: Sa&ve these options as default
nn: &Lagr innstillingane som standard

[ctx: TFRMCOPYDLG.CAPTION]
en: Copy file(s)
nn: Kopiér fil(er)

[ctx: tfrmcopydlg.mnunewqueue.caption]
en: New queue
nn: Ny kø

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue1.caption]
en: Queue 1
nn: Kø 1

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue2.caption]
en: Queue 2
nn: Kø 2

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue3.caption]
en: Queue 3
nn: Kø 3

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue4.caption]
en: Queue 4
nn: Kø 4

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue5.caption]
en: Queue 5
nn: Kø 5

en: Save Description
nn: Lagr omtale

[ctx: TFRMDESCREDIT.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
nn: &Avbryt

en: File/folder comment
nn: Fil/mappe-kommmentar

en: E&dit comment for:
nn: &Redigér kommentar for:

[ctx: TFRMDESCREDIT.LBLENCODING.CAPTION]
en: &Encoding:
nn: &Koding:

[ctx: TFRMDIFFER.ACTABOUT.CAPTION]
en: About
nn: Om

en: Auto Compare
nn: Samanlikn automatisk

[ctx: tfrmdiffer.actbinarycompare.caption]
en: Binary Mode
nn: &Binær modus

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCANCELCOMPARE.CAPTION]
en: Cancel
nn: Avbryt

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCANCELCOMPARE.HINT]
en: Cancel
nn: Avbryt

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYLEFTTORIGHT.CAPTION]
en: Copy Block Right
nn: Kopiér blokk mot &høgre

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYLEFTTORIGHT.HINT]
en: Copy Block Right
nn: Kopiér blokk mot &høgre

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYRIGHTTOLEFT.CAPTION]
en: Copy Block Left
nn: Kopiér blokk mot &venstre

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYRIGHTTOLEFT.HINT]
en: Copy Block Left
nn: Kopiér blokk mot &venstre

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITCOPY.CAPTION]
en: Copy
nn: Kopiér

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITCUT.CAPTION]
en: Cut
nn: Klipp ut

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITDELETE.CAPTION]
en: Delete
nn: Slett

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITPASTE.CAPTION]
en: Paste
nn: Lim inn

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITREDO.CAPTION]
en: Redo
nn: Gjenta

en: Select &All
nn: &Markér alt

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITUNDO.CAPTION]
en: Undo
nn: Angr

[ctx: tfrmdiffer.actexit.caption]
en: E&xit
nn: &Avslutt

[ctx: tfrmdiffer.actfirstdifference.caption]
en: First Difference
nn: &Første skilnad

[ctx: tfrmdiffer.actfirstdifference.hint]
en: First Difference
nn: Første skilnad

en: Ignore Case
nn: Ignorér skilnad på STORE og små bokstavar

en: Ignore Blanks
nn: Ignorér blanke

en: Keep Scrolling
nn: Felles rulling

[ctx: tfrmdiffer.actlastdifference.caption]
en: Last Difference
nn: &Siste skilnad

[ctx: tfrmdiffer.actlastdifference.hint]
en: Last Difference
nn: &Siste skilnad

en: Line Differences
nn: Linjeskilnader

[ctx: tfrmdiffer.actnextdifference.caption]
en: Next Difference
nn: &Neste skilnad

[ctx: tfrmdiffer.actnextdifference.hint]
en: Next Difference
nn: &Neste skilnad

en: Open Left...
nn: Opn venstre...

en: Open Right...
nn: Opn høgre...

en: Paint Background
nn: Farg bakgrunnen

[ctx: tfrmdiffer.actprevdifference.caption]
en: Previous Difference
nn: &Forrige skilnad

[ctx: tfrmdiffer.actprevdifference.hint]
en: Previous Difference
nn: &Forrige skilnad

[ctx: TFRMDIFFER.ACTRELOAD.CAPTION]
en: &Reload
nn: &Gjeninnles

[ctx: TFRMDIFFER.ACTRELOAD.HINT]
en: Reload
nn: Gjeninnles

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVE.CAPTION]
en: Save
nn: Lagr

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVE.HINT]
en: Save
nn: Lagr

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVEAS.CAPTION]
en: Save as...
nn: Lagr som...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVEAS.HINT]
en: Save as...
nn: Lagr som

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFT.CAPTION]
en: Save Left
nn: Lagr venstre

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFT.HINT]
en: Save Left
nn: Lagr venstre

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFTAS.CAPTION]
en: Save Left As...
nn: Lagr venstre som...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFTAS.HINT]
en: Save Left As...
nn: Lagr venstre som...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHT.CAPTION]
en: Save Right
nn: Lagr høgre

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHT.HINT]
en: Save Right
nn: Lagr høgre

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHTAS.CAPTION]
en: Save Right As...
nn: Lagr høgre som...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHTAS.HINT]
en: Save Right As...
nn: Lagr høgre som...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSTARTCOMPARE.CAPTION]
en: Compare
nn: Samanlikn

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSTARTCOMPARE.HINT]
en: Compare
nn: Samanlikn

[ctx: TFRMDIFFER.BTNLEFTENCODING.HINT]
en: Encoding
nn: Kodar

[ctx: TFRMDIFFER.BTNRIGHTENCODING.HINT]
en: Encoding
nn: Kodar

[ctx: TFRMDIFFER.CAPTION]
en: Compare files
nn: Samanlikn innhald

en: &Left
nn: &Venstre

en: &Right
nn: &Høgre

en: &Actions
nn: &Handlingar

[ctx: TFRMDIFFER.MNUEDIT.CAPTION]
en: &Edit
nn: &Redigér

[ctx: TFRMDIFFER.MNUENCODING.CAPTION]
en: En&coding
nn: &Kodar

[ctx: TFRMDIFFER.MNUFILE.CAPTION]
en: &File
nn: &Filer

[ctx: TFRMDIFFER.MNUOPTIONS.CAPTION]
en: &Options
nn: &Innstillingar

en: Add new shortcut to sequence
nn: Legg til ny snarveg til sekvens

[ctx: TFRMEDITHOTKEY.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
nn: &Avbryt

en: Remove last shortcut from sequence
nn: Fjern siste snarveg frå sekvens

en: Select shortcut from list of remaining free available keys
nn: Vél snarveg frå lista over ledige tastar

[ctx: tfrmedithotkey.cghkcontrols.caption]
en: Only for these controls
nn: Bare for desse styringselementa

en: &Parameters (each in a separate line):
nn: &Parametre (kvar i eiga linje):

en: Shortcuts:
nn: Snarvegar:

[ctx: TFRMEDITOR.ACTABOUT.CAPTION]
en: About
nn: Om

[ctx: tfrmeditor.actabout.hint]
en: About
nn: Om

en: &Configuration
nn: &Oppsett

[ctx: tfrmeditor.actconfhigh.hint]
en: Configuration
nn: Oppsett

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCOPY.CAPTION]
en: Copy
nn: K&opiér

[ctx: tfrmeditor.acteditcopy.hint]
en: Copy
nn: Kopiér

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCUT.CAPTION]
en: Cut
nn: Klipp ut

[ctx: tfrmeditor.acteditcut.hint]
en: Cut
nn: Klipp ut

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITDELETE.CAPTION]
en: Delete
nn: Slett

[ctx: tfrmeditor.acteditdelete.hint]
en: Delete
nn: Slett

[ctx: tfrmeditor.acteditfind.caption]
en: &Find
nn: &Finn

[ctx: tfrmeditor.acteditfind.hint]
en: Find
nn: Finn

[ctx: tfrmeditor.acteditfindnext.caption]
en: Find next
nn: Finn neste

[ctx: tfrmeditor.acteditfindnext.hint]
en: Find next
nn: Finn neste

[ctx: tfrmeditor.acteditfindprevious.caption]
en: Find previous
nn: Finn forrige

[ctx: tfrmeditor.acteditgotoline.caption]
en: Goto Line...
nn: Gå til linje...

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITPASTE.CAPTION]
en: Paste
nn: Lim inn

[ctx: tfrmeditor.acteditpaste.hint]
en: Paste
nn: Lim inn

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITREDO.CAPTION]
en: Redo
nn: Gjenta

[ctx: tfrmeditor.acteditredo.hint]
en: Redo
nn: Gjenta

[ctx: tfrmeditor.acteditrplc.caption]
en: &Replace
nn: &Erstatt

[ctx: tfrmeditor.acteditrplc.hint]
en: Replace
nn: Erstatt

en: Select&All
nn: &Markér alle

[ctx: tfrmeditor.acteditselectall.hint]
en: Select All
nn: Markér alt

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITUNDO.CAPTION]
en: Undo
nn: Angr

[ctx: tfrmeditor.acteditundo.hint]
en: Undo
nn: Angr

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILECLOSE.CAPTION]
en: &Close
nn: &Lukk

[ctx: tfrmeditor.actfileclose.hint]
en: Close
nn: Lukk

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILEEXIT.CAPTION]
en: E&xit
nn: &Avslutt

[ctx: tfrmeditor.actfileexit.hint]
en: Exit
nn: Ut

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILENEW.CAPTION]
en: &New
nn: &Ny

[ctx: tfrmeditor.actfilenew.hint]
en: New
nn: Ny

en: &Open
nn: &Opn

[ctx: tfrmeditor.actfileopen.hint]
en: Open
nn: Opn

[ctx: tfrmeditor.actfilereload.caption]
en: Reload
nn: Gjeninnles

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILESAVE.CAPTION]
en: &Save
nn: &Lagr

[ctx: tfrmeditor.actfilesave.hint]
en: Save
nn: Lagr

en: Save &As...
nn: &Lagr som...

en: Save As
nn: Lagr som

[ctx: TFRMEDITOR.HELP1.CAPTION]
en: &Help
nn: &Hjelp

[ctx: TFRMEDITOR.MIEDIT.CAPTION]
en: &Edit
nn: &Redigér

[ctx: TFRMEDITOR.MIENCODING.CAPTION]
en: En&coding
nn: &Kodar

en: Open as
nn: Opn som

[ctx: tfrmeditor.miencodingout.caption]
en: Save as
nn: Lagr som

[ctx: TFRMEDITOR.MIFILE.CAPTION]
en: &File
nn: &Fil

en: Syntax highlight
nn: Framhev syntaks

en: End Of Line
nn: Linjeavslutning

[ctx: tfrmeditsearchreplace.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
nn: &Avbryt

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHCASESENSITIVE.CAPTION]
en: C&ase sensitivity
nn: &Skilje mellom STORE og små bokstavar

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHFROMCURSOR.CAPTION]
en: S&earch from caret
nn: &Søk frå skrivemerket

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHREGEXP.CAPTION]
en: &Regular expressions
nn: &Regulære uttrykk

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHSELECTEDONLY.CAPTION]
en: Selected &text only
nn: &Bare markert tekst

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHWHOLEWORDS.CAPTION]
en: &Whole words only
nn: &Bare heile ord

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.GBSEARCHOPTIONS.CAPTION]
en: Option
nn: Val

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.LBLREPLACEWITH.CAPTION]
en: &Replace with:
nn: &Erstatt med:

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.LBLSEARCHFOR.CAPTION]
en: &Search for:
nn: &Søk etter:

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.RGSEARCHDIRECTION.CAPTION]
en: Direction
nn: Retning

[ctx: TFRMEXTRACTDLG.CAPTION]
en: Unpack files
nn: Pakk ut filer

en: &Unpack path names if stored with files
nn: &Pakk ut stinamn dersom lagra med fil(er)

en: Unpack each archive to a &separate subdir (name of the archive)
nn: &Pakk ut kvart arkiv til separat mappe (med namn som arkivet)

en: O&verwrite existing files
nn: &Overskriv eksisterande filer

en: To the &directory:
nn: &Til mappa:

en: &Extract files matching file mask:
nn: &Fil(er) som skal pakkast ut:

en: &Password for encrypted files:
nn: &Passord for krypterte filer:

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
nn: &Lukk

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.CAPTION]
en: Wait...
nn: Vent..

en: File name:
nn: Filnamn:

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.LBLFROMPATH.CAPTION]
en: From:
nn: Frå:

en: Click on Close when the temporary file can be deleted!
nn: Klikk på Lukk når mellombels fil kan slettast!

[ctx: TFRMFILEOP.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
nn: &Avbryt

en: &To panel
nn: &Til panel

en: &View all
nn: &Vis alle

en: Current operation:
nn: Pågåande handling:

[ctx: TFRMFILEOP.LBLFROM.CAPTION]
en: From:
nn: Frå:

en: To:
nn: Til:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.CAPTION]
en: Properties
nn: Eigenskapar

en: Allow &executing file as program
nn: &Tillat utføring av fila som program

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.DIVIDERBEVEL3.CAPTION]
en: Owner
nn: Eigar

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
nn: Bit:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
nn: Gruppe

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
nn: Anna

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
nn: Eigar

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRTEXTSTR.CAPTION]
en: Text:
nn: Tekst:

en: Contains:
nn: Inneheld:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
nn: Utfør

en: Execute:
nn: Utfør:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLFILE.CAPTION]
en: File name
nn: Filnamn

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLFILESTR.CAPTION]
en: File name
nn: Filnamn

[ctx: tfrmfileproperties.lblfolderstr.caption]
en: Path:
nn: Plassering:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLGROUPSTR.CAPTION]
en: &Group
nn: &Gruppe

[ctx: tfrmfileproperties.lbllastaccessstr.caption]
en: Accessed:
nn: Sist opna:

[ctx: tfrmfileproperties.lbllastmodifstr.caption]
en: Modified:
nn: Sist endra:

en: Status changed:
nn: Attributt endra:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLOCTAL.CAPTION]
en: Octal:
nn: Oktal:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLOWNERSTR.CAPTION]
en: O&wner
nn: &Eigar

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
nn: Lesa

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLSIZESTR.CAPTION]
en: Size:
nn: Storleik:

en: Symlink to:
nn: Symlink til:

en: Type:
nn: Filtype:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
nn: Skriv

[ctx: tfrmfileproperties.sgplugins.columns[0].title.caption]
en: Name
nn: Namn

[ctx: tfrmfileproperties.sgplugins.columns[1].title.caption]
en: Value
nn: Verdi

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.TSATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
nn: Attributt

[ctx: tfrmfileproperties.tsplugins.caption]
en: Plugins
nn: Pluginar

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.TSPROPERTIES.CAPTION]
en: Properties
nn: Eigenskapar

[ctx: tfrmfileunlock.btnclose.caption]
en: Close
nn: Lukk

en: Terminate
nn: Avslutt

[ctx: tfrmfileunlock.btnunlock.caption]
en: Unlock
nn: Lås opp

en: Unlock All
nn: Lås opp alle

[ctx: tfrmfileunlock.caption]
en: Unlock
nn: Lås opp

en: Process ID
nn: Prosess-ID

en: Executable Path
nn: Utførbar sti

[ctx: tfrmfinddlg.actcancel.caption]
en: C&ancel
nn: &Avbryt

en: Cancel search and close window
nn: Avbryt søk og lukk vindu

[ctx: tfrmfinddlg.actclose.caption]
en: &Close
nn: &Lukk

[ctx: tfrmfinddlg.actconfigfilesearchhotkeys.caption]
en: Configuration of hot keys
nn: Sett opp hurtigtastar

[ctx: tfrmfinddlg.actedit.caption]
en: &Edit
nn: &Redigér

en: Feed to &listbox
nn: &Kopiér til listeboks

en: Cancel search, close and free from memory
nn: Avbryt søk, lukk og fjern frå minne

en: For all other "Find files", cancel, close and free from memory
nn: For alle andre "Finn filer", avbryt. lukk og fjern frå minne

en: &Go to file
nn: &Gå til fil

[ctx: tfrmfinddlg.actintellifocus.caption]
en: Find Data
nn: Finn filinnhald

en: &Last search
nn: &Siste søk

en: &New search
nn: &Nytt søk

en: New search (clear filters)
nn: Nytt søk (slett forrige)

en: Go to page "Advanced"
nn: Gå til side "Avansert"

en: Go to page "Load/Save"
nn: Gå til side "Opn/Lagr"

en: Switch to Nex&t Page
nn: &Til neste side

en: Go to page "Plugins"
nn: Gå til side "Plugins"

en: Switch to &Previous Page
nn: &Til forrige side

en: Go to page "Results"
nn: Gå til side "Resultat"

en: Go to page "Standard"
nn: Gå til side "Standard"

[ctx: tfrmfinddlg.actview.caption]
en: &View
nn: &Vis

[ctx: tfrmfinddlg.btnaddattribute.caption]
en: &Add
nn: &Legg til

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNATTRSHELP.CAPTION]
en: &Help
nn: &Hjelp

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNSAVETEMPLATE.CAPTION]
en: &Save
nn: &Lagr

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNSEARCHDELETE.CAPTION]
en: &Delete
nn: &Slett

en: L&oad
nn: &Hent

en: S&ave
nn: &Lagr

en: Sa&ve with "Start in directory"
nn: &Lagr med "Start i mappe"

en: If saved then "Start in directory" will be restored when loading template. Use it if you want to fix searching to a certain directory
nn: Når det blir lagra med "Start i mappe" vil avgrensninga bli gjendanna ved innlesing av mal. Bruk dersom du vil avgrensa søket til ei bestemt mappe

en: Use template
nn: Bruk mal

[ctx: tfrmfinddlg.caption]
en: Find files
nn: Finn filer

en: Case sens&itive
nn: &Skill mellom STORE og små bokstavar

en: &Date from:
nn: &Frå dato:

en: Dat&e to:
nn: &Til dato:

en: S&ize from:
nn: &Filstorleik frå:

en: Si&ze to:
nn: &Filstorleik til:

en: Search in &archives
nn: &Søk i pakka filer

[ctx: TFRMFINDDLG.CBFINDTEXT.CAPTION]
en: Find &text in file
nn: &Finn tekst

[ctx: tfrmfinddlg.cbfollowsymlinks.caption]
en: Follow s&ymlinks
nn: &Følg symbolske linkar

[ctx: TFRMFINDDLG.CBNOTCONTAININGTEXT.CAPTION]
en: Find files N&OT containing the text
nn: &Finn filer, som IKKJE inneheld teksten

en: N&ot older than:
nn: &Ikkje eldre enn:

en: Opened tabs
nn: Opn faner

en: Searc&h for part of file name
nn: &Søk etter del av filnamn

[ctx: TFRMFINDDLG.CBREGEXP.CAPTION]
en: &Regular expression
nn: &Regulært uttrykk

en: Re&place by
nn: &Erstatt med

en: &Time from:
nn: &Frå tid:

en: Ti&me to:
nn: &Til tid:

en: &Use search plugin:
nn: &Bruk søke-plugin:

en: Enter directories names that should be excluded from search separated with ";"
nn: Tast inn mappenamn som skal utelatast i søket, skilte med ";"

en: Enter files names that should be excluded from search separated with ";"
nn: Tast inn filnamn som skal utelatast i søket, skilte med ";"

en: Enter files names separated with ";"
nn: Tast inn filnamn, skilte med ";"

[ctx: tfrmfinddlg.gbdirectories.caption]
en: Directories
nn: Mapper

[ctx: tfrmfinddlg.gbfiles.caption]
en: Files
nn: Filer

[ctx: tfrmfinddlg.gbfinddata.caption]
en: Find Data
nn: Finn data

[ctx: tfrmfinddlg.lblattributes.caption]
en: Attri&butes
nn: &Attributt

[ctx: TFRMFINDDLG.LBLENCODING.CAPTION]
en: Encodin&g:
nn: &Koding:

en: E&xclude subdirectories
nn: &Utelat undermapper

en: &Exclude files
nn: &Utelat filer

en: &File mask
nn: &Søk etter

en: Start in &directory
nn: &Start i mappe

en: Search su&bdirectories:
nn: &Søk i undermapper:

en: &Previous searches:
nn: &Tidligare søk:

en: &Action
nn: &Handling

en: For all others, cancel, close and free from memory
nn: For alle andre: avbryt, lukk og fjern frå minne

en: Open In New Tab(s)
nn: Opn i ny fane

[ctx: tfrmfinddlg.mioptions.caption]
en: Options
nn: Val

en: Remove from list
nn: Fjern frå liste

en: &Result
nn: &Resultat

en: Show all found items
nn: Vis alle funn

en: Show In Editor
nn: Vis i editor

en: Show In Viewer
nn: Vis i Framvisar

[ctx: tfrmfinddlg.miviewtab.caption]
en: &View
nn: &Vis

en: Advanced
nn: Avansert

en: Load/Save
nn: Opn/lagr

[ctx: tfrmfinddlg.tsplugins.caption]
en: Plugins
nn: Pluginar

en: Results
nn: Resultat

[ctx: TFRMFINDVIEW.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Cancel
nn: &Avbryt

[ctx: TFRMFINDVIEW.BTNFIND.CAPTION]
en: &Find
nn: &Finn

[ctx: TFRMFINDVIEW.CAPTION]
en: Find
nn: Finn

en: C&ase sensitive
nn: &STORE og små bokstavar

[ctx: TFRMHARDLINK.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
nn: &Avbryt

en: Create hard link
nn: Opprett hardlink

[ctx: TFRMHARDLINK.LBLEXISTINGFILE.CAPTION]
en: &Destination that the link will point to
nn: &Målet, som linken skal peika på

[ctx: TFRMHARDLINK.LBLLINKTOCREATE.CAPTION]
en: &Link name
nn: &Namn på linken

[ctx: tfrmhotdirexportimport.btnselectall.caption]
en: Import all!
nn: Importér alle!

[ctx: tfrmhotdirexportimport.btnselectiondone.caption]
en: Import selected
nn: Importér valde

[ctx: tfrmhotdirexportimport.caption]
en: Select the entries your want to import
nn: Vél dei oppføringane du vil importera

[ctx: tfrmhotdirexportimport.lbhint.caption]
en: When clicking a sub-menu, it will select the whole menu
nn: Klikk på ein undermeny vil velja heile menyen

en: Hold CTRL and click entries to select multiple ones
nn: Hald CTRL nede og klikk på postane for å velja fleire

[ctx: TFRMLINKER.CAPTION]
en: Linker
nn: Slå saman filer

en: Save to...
nn: Slå saman til...

en: Item
nn: Element

[ctx: TFRMLINKER.LBLFILENAME.CAPTION]
en: &File name
nn: &Filnamnet

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNDOWN.CAPTION]
en: Do&wn
nn: &Ned

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNDOWN.HINT]
en: Down
nn: Ned

[ctx: tfrmlinker.spbtnrem.caption]
en: &Remove
nn: &Fjern

[ctx: tfrmlinker.spbtnrem.hint]
en: Delete
nn: Slett

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNUP.CAPTION]
en: &Up
nn: &Opp

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNUP.HINT]
en: Up
nn: Opp

[ctx: TFRMMAIN.ACTABOUT.CAPTION]
en: &About
nn: &Om

en: Activate Tab By Index
nn: Aktivér fane ved indeksnr

en: Add file name to command line
nn: Legg til filnamn til kommandolinje

en: New search instance...
nn: Nytt søk...

en: Add path and file name to command line
nn: Legg til sti og filnamn til kommandolinje

en: Copy path to command line
nn: Kopiér sti til kommandolinje

en: &Benchmark
nn: &Testprogram

[ctx: tfrmmain.actbriefview.caption]
en: Brief view
nn: &Kompakt visning

en: Brief View
nn: Kompakt visning

en: Calculate &Occupied Space
nn: &Rekn ut brukt plass

en: Change directory
nn: Bytt mappe

en: Change directory to home
nn: Gå til home-mappa

en: Change Directory To Parent
nn: Gå til overmappe

en: Change directory to root
nn: Gå til rot-mappa

[ctx: TFRMMAIN.ACTCHECKSUMCALC.CAPTION]
en: Calculate Check&sum...
nn: &Kontrollsummér...

[ctx: TFRMMAIN.ACTCHECKSUMVERIFY.CAPTION]
en: &Verify Checksum...
nn: &Verifisér kontrollsum (frå kontrollsumfil)...

en: Clear log file
nn: Tøm loggfil

en: Clear log window
nn: Tøm loggvindauge

[ctx: tfrmmain.actclosealltabs.caption]
en: Close &All Tabs
nn: &Lukk alle fanene

en: Close Duplicate Tabs
nn: Lukk dupliserte faner

[ctx: tfrmmain.actclosetab.caption]
en: &Close Tab
nn: &Lukk fane

en: Next Command Line
nn: Neste kommandolinje

en: Set command line to next command in history
nn: Hent neste kommando frå historikk til kommandolinje

en: Previous Command Line
nn: Forrige kommandolinje

en: Set command line to previous command in history
nn: Hent forrige kommando frå historikk til kommandolinje

en: Full
nn: &Kolonnevisning

en: Columns View
nn: Kolonnevisning

en: Compare by &Contents
nn: &Samanlikn innhald

[ctx: TFRMMAIN.ACTCOMPAREDIRECTORIES.CAPTION]
en: Compare Directories
nn: &Samanlikn mappene

[ctx: TFRMMAIN.ACTCOMPAREDIRECTORIES.HINT]
en: Compare Directories
nn: &Samanlikn mappene

en: Configuration of Archivers
nn: Sett opp pakkeprogram

[ctx: tfrmmain.actconfigdirhotlist.caption]
en: Configuration of Directory Hotlist
nn: Sett opp favorittmapper

en: Configuration of Favorite Tabs
nn: Sett opp favorittfaner

en: Configuration of folder tabs
nn: Sett opp faner

[ctx: tfrmmain.actconfighotkeys.caption]
en: Configuration of hot keys
nn: Sett opp hurtigtastar

en: Configuration of Plugins
nn: Sett opp pluginar

en: Save Position
nn: Lagr posisjon

en: Save Settings
nn: Lagr oppsett

en: Configuration of searches
nn: Sett opp søk

en: Toolbar...
nn: Verktøylinje...

en: Configuration of tooltips
nn: Sett opp hint

[ctx: tfrmmain.actconfigtreeviewmenus.caption]
en: Configuration of Tree View Menu
nn: Sett opp tre-visning

[ctx: tfrmmain.actconfigtreeviewmenuscolors.caption]
en: Configuration of Tree View Menu Colors
nn: Sett opp fargar på tre-visning

en: Show context menu
nn: Vis kontekstmeny

[ctx: tfrmmain.actcopy.caption]
en: Copy
nn: Kopiér

en: Copy all tabs to opposite side
nn: Kopiér alle fanene til motsett side

en: Copy all shown &columns
nn: &Kopiér alle viste kolonnar

en: Copy Filename(s) with Full &Path
nn: &Kopiér filnamn + sti til Utklipp

en: Copy &Filename(s) to Clipboard
nn: &Kopiér filnamn til Utklipp

en: Copy names with UNC path
nn: Kopiér namn med UNC-sti

en: Copy files without asking for confirmation
nn: Kopiér filer utan stadfesting

en: Copy Full Path of selected file(s) with no ending dir separator
nn: Kopiér komplette sti(er) for vald(e) fil(er) utan avsluttande mappe-separator

en: Copy Full Path of selected file(s)
nn: Kopiér komplette sti(er) for vald(e) fil(er)

en: Copy to same panel
nn: Kopiér til same panel

en: &Copy
nn: &Kopiér til Utklipp

en: Sho&w Occupied Space
nn: &Vis brukt plass

en: Cu&t
nn: &Klipp ut

en: Show Command Parameters
nn: Vis kommandoparametre

[ctx: TFRMMAIN.ACTDELETE.CAPTION]
en: Delete
nn: Slett

en: For all searches, cancel, close and free memory
nn: For alle søk, avbryt, lukk og fjern frå minne

[ctx: TFRMMAIN.ACTDIRHISTORY.CAPTION]
en: Directory history
nn: Mappehistorikk

en: Directory &Hotlist
nn: &Favorittmapper

en: Select any command and execute it
nn: Vél ein kommando og utfør han

[ctx: tfrmmain.actedit.caption]
en: Edit
nn: Redigér

en: Edit Co&mment...
nn: &Redigér filkommentar...

en: Edit new file
nn: Redigér ny fil

en: Edit path field above file list
nn: Redigér stifeltet over fillista

en: Swap &Panels
nn: &Bytt om panela

en: Execute Script
nn: Utfør script

[ctx: TFRMMAIN.ACTEXIT.CAPTION]
en: E&xit
nn: &Avslutt

en: &Extract Files...
nn: &Pakk ut filer...

en: Configuration of File &Associations
nn: &Sett opp assosiering

en: Com&bine Files...
nn: &Slå saman filer...

en: Show &File Properties
nn: &Vis eigenskapar

[ctx: TFRMMAIN.ACTFILESPLITER.CAPTION]
en: Spl&it File...
nn: &Del opp fil...

en: &Flat view
nn: &Flat visning

en: Focus command line
nn: Fokus på kommandolinja

en: Swap focus
nn: Bytt fokus

en: Switch between left and right file list
nn: Bytt mellom venstre og høgre fil-liste

en: Focus on tree view
nn: Fokus på tre-visning

en: Switch between current file list and tree view (if enabled)
nn: Veksl mellom vist filliste og trevisning (om innstilt)

en: Place cursor on first file in list
nn: Plasser markøren på første fil på lista

en: Place cursor on last file in list
nn: Plasser markøren på siste fil på lista

[ctx: TFRMMAIN.ACTHARDLINK.CAPTION]
en: Create &Hard Link...
nn: &Opprett hardlink...

en: &Contents
nn: &Innhald

en: &Horizontal Panels Mode
nn: &Horisontal visning

en: &Keyboard
nn: &Tastatur

en: Brief view on left panel
nn: Kompakt visning i venstre panel

en: Columns view on left panel
nn: Kolonnevisning i venstre panel

en: Left &= Right
nn: Venstre &= Høgre

en: &Flat view on left panel
nn: &Flat visning i venstre panel

en: Open left drive list
nn: Opn venstre drevliste

en: Re&verse order on left panel
nn: &Omvendt rekkefølgje i venstre panel

en: Sort left panel by &Attributes
nn: &Sortér venstre panel etter eigenskapar

en: Sort left panel by &Date
nn: &Sortér venstre panel etter dato

en: Sort left panel by &Extension
nn: &Sortér venstre panel etter filending

en: Sort left panel by &Name
nn: &Sortér venstre panel etter namn

en: Sort left panel by &Size
nn: &Sortér venstre panel etter storleik

en: Thumbnails view on left panel
nn: Vis miniatyrar i venstre panel

en: Load tabs from Favorite Tabs
nn: Hent fane frå favorittfane

en: Load Selection from Clip&board
nn: &Hent markering frå Utklipp

en: &Load Selection from File...
nn: &Hent markering frå fil...

en: &Load Tabs from File
nn: Hent faner frå fil

en: Create &Directory
nn: &Ny mappe

en: Select All with the Same E&xtension
nn: &Markér alle av same type

en: Select all files with same name
nn: Markér alle filer med same namn

en: Select all files with same name and extension
nn: Markér alle filer med same namn og type

en: Select all in same path
nn: Markér alle i same sti

en: &Invert Selection
nn: &Invertér markering

en: &Select All
nn: &Markér alle

en: Unselect a Gro&up...
nn: &Innskrenk markéring...

en: Select a &Group...
nn: &Utvid markéring...

en: &Unselect All
nn: &Avmarkér alle

en: Minimize window
nn: Minimér vindauge

en: Network &Connect...
nn: &Kopl til nettverk...

en: Network &Disconnect
nn: &Kopl frå nettverk

en: Network &Quick Connect...
nn: &Hurtig nettverkstilkopling...

en: &New Tab
nn: &Ny fane

en: Load the Next Favorite Tabs in the list
nn: Les inn neste favorittfane i lista

en: Switch to Nex&t Tab
nn: &Bytt til neste fane

[ctx: TFRMMAIN.ACTOPEN.CAPTION]
en: Open
nn: Opn

en: Try open archive
nn: Prøv å opna arkiv

en: Open bar file
nn: Opn panelfil

en: Open &Folder in a New Tab
nn: &Opn mappe i ny fane

en: Open Drive by Index
nn: Opn drev ved indeksnr

[ctx: TFRMMAIN.ACTOPENVIRTUALFILESYSTEMLIST.CAPTION]
en: Open &VFS List
nn: &Andre filsystem (VFS)

en: Operations &Viewer
nn: &Vis handlingar

en: &Options...
nn: &Alle oppsett...

en: &Pack Files...
nn: &Pakk filer...

en: Set splitter position
nn: Flytt midtsprosse

en: &Paste
nn: &Lim inn

en: Load the Previous Favorite Tabs in the list
nn: Les inn forrige favorittfane i lista

en: Switch to &Previous Tab
nn: &Bytt til forrige fane

en: Quick filter
nn: Hurtigfilter

[ctx: TFRMMAIN.ACTQUICKSEARCH.CAPTION]
en: Quick search
nn: Hurtigsøking

en: &Quick View Panel
nn: &Hurtigvisning

en: &Refresh
nn: &Oppdatér

en: Reload the last Favorite Tabs loaded
nn: Gjeninnles siste brukte favorittfaner

[ctx: tfrmmain.actrename.caption]
en: Move
nn: Flytt

en: Move/Rename files without asking for confirmation
nn: Flytt/omdøyp filer utan stadfesting

[ctx: TFRMMAIN.ACTRENAMEONLY.CAPTION]
en: Rename
nn: Omdøyp

en: &Rename Tab
nn: &Omdøyp fane

en: Resave on the last Favorite Tabs loaded
nn: Lagr siste favorittfane

en: &Restore Selection
nn: &Gjenopprett markering

en: Re&verse Order
nn: &Omvendt sortering

en: Brief view on right panel
nn: Kompakt visning i høgre panel

en: Columns view on right panel
nn: Kolonnevisning i høgre panel

en: Right &= Left
nn: Høgre &= venstre

en: &Flat view on right panel
nn: &Flat visning i høgre panel

en: Open right drive list
nn: Opn høgre drevliste

en: Re&verse order on right panel
nn: &Omvendt sortering i høgre panel

en: Sort right panel by &Attributes
nn: &Sortér høgre panel etter eigenskapar

en: Sort right panel by &Date
nn: &Sortér høgre panel etter dato

en: Sort right panel by &Extension
nn: &Sortér høgre panel etter filending

en: Sort right panel by &Name
nn: &Sortér høgre panel etter namn

en: Sort right panel by &Size
nn: &Sortér høgre panel etter storleik

en: Thumbnails view on right panel
nn: Vis miniatyrar i høgre panel

en: Run &Terminal
nn: &Terminal

en: Save current tabs to a New Favorite Tabs
nn: Lagr aktiv fane som ny favorittfane

en: Sa&ve Selection
nn: &Lagr markering

en: Save S&election to File...
nn: &Lagr markering i fil...

en: &Save Tabs to File
nn: &Lagr faner som fil

en: &Search...
nn: &Søk...

en: All tabs Locked with Dir Opened in New Tabs
nn: Alle fanene låste. Mappe opna i ny fane

en: Set all tabs to Normal
nn: Gjer alle fanene ulåste

en: Set all tabs to Locked
nn: Gjer alle fanene låste

en: All tabs Locked with Dir Changes Allowed
nn: Alle fanene låste. Tillat endring av mappe

[ctx: TFRMMAIN.ACTSETFILEPROPERTIES.CAPTION]
en: Change &Attributes...
nn: &Endr attributt...

en: Locked with Directories Opened in New &Tabs
nn: &Lås fane med mapper. Opna i ny fane

en: &Locked
nn: &Lås fane

[ctx: TFRMMAIN.ACTSETTABOPTIONPATHRESETS.CAPTION]
en: Locked with &Directory Changes Allowed
nn: &Lås fane, men tillat mappebytting

[ctx: tfrmmain.actshellexecute.caption]
en: Open
nn: Opn

en: Open using system associations
nn: Bruk systemassosiasjonar til å opna (eksterne program)

en: Show button menu
nn: Vis knappemeny

en: Show command line history
nn: Vis kommandolinjehistorikk

[ctx: TFRMMAIN.ACTSHOWMAINMENU.CAPTION]
en: Menu
nn: Meny

[ctx: TFRMMAIN.ACTSHOWSYSFILES.CAPTION]
en: Show &Hidden/System Files
nn: &Vis skjulte/system-filer

en: Sort by &Attributes
nn: &Sortering etter attributt

en: Sort by &Date
nn: &Sortering etter dato

en: Sort by &Extension
nn: &Sortering etter type

en: Sort by &Name
nn: &Sortering etter namn

en: Sort by &Size
nn: &Sortering etter storleik

en: Open drive list
nn: Opn drevliste

en: Enable/disable ignore list file to not show file names
nn: Vis/ikkje vis filnamn som står i ignorér-lista

[ctx: TFRMMAIN.ACTSYMLINK.CAPTION]
en: Create Symbolic &Link...
nn: &Opprett symbolsk link...

en: Syn&chronize dirs...
nn: &Synkronisér mapper...

en: Target &= Source
nn: Mål &= kjelde

en: &Test Archive(s)
nn: &Kontrollér arkiv

[ctx: tfrmmain.actthumbnailsview.caption]
en: Thumbnails
nn: Miniatyrar

en: Thumbnails View
nn: Vis miniatyrar

en: Toggle fullscreen mode console
nn: Bytt mellem filvindauge og terminalvindauge i fullskjerm

en: Transfer dir under cursor to left window
nn: Flytt mappe under markøren til venstre vindauge

en: Transfer dir under cursor to right window
nn: Flytt mappe under markøren til høgre vindauge

en: &Tree View Panel
nn: &Trevisningspanel

en: Sort according to parameters
nn: Sortér etter parametre

en: Unselect All with the Same Ex&tension
nn: &Avmarkér alle av same type

en: Unselect all files with same name
nn: Avmarkér alle filer med same namn

en: Unselect all files with same name and extension
nn: Avmarkér alle filer med same namn og type

en: Unselect all in same path
nn: Avmarkér alle i same sti

[ctx: tfrmmain.actview.caption]
en: View
nn: Vis

en: Show history of visited paths for active view
nn: Vis historikken for brukte stiar i aktiv visning

en: Go to next entry in history
nn: Gå til neste oppføring i historikk

en: Go to previous entry in history
nn: Gå til forrige oppføring i historikk

en: View log file
nn: Vis loggfil

en: View current search instances
nn: Vis gjeldande søk

en: &Visit Double Commander Website
nn: &Double Commanders nettside

en: Wipe
nn: Sikker sletting

en: Work with Directory Hotlist and parameters
nn: Arbeid med favorittmapper og parametre

[ctx: tfrmmain.btnf10.caption]
en: Exit
nn: Ut

[ctx: tfrmmain.btnf7.caption]
en: Directory
nn: Ny mappe

[ctx: TFRMMAIN.BTNF8.CAPTION]
en: Delete
nn: Slett

[ctx: tfrmmain.btnleftdirectoryhotlist.hint]
en: Directory Hotlist
nn: Favorittmapper

en: Show current directory of the right panel in the left panel
nn: Vis mappa frå høgre panel i venstre panel

en: Go to home directory
nn: Gå til home-mappa

en: Go to root directory
nn: Gå til rot

en: Go to parent directory
nn: Gå til overmappe

[ctx: tfrmmain.btnrightdirectoryhotlist.hint]
en: Directory Hotlist
nn: Favorittmapper

en: Show current directory of the left panel in the right panel
nn: Vis mappa frå venstre panel i høgre panel

[ctx: TFRMMAIN.LBLCOMMANDPATH.CAPTION]
en: Path
nn: Sti

[ctx: TFRMMAIN.MICANCEL.CAPTION]
en: Cancel
nn: Avbryt

en: Copy...
nn: Kopiér...

[ctx: TFRMMAIN.MIHARDLINK.CAPTION]
en: Create link...
nn: Opprett link...

[ctx: tfrmmain.milogclear.caption]
en: Clear
nn: Tøm

[ctx: TFRMMAIN.MILOGCOPY.CAPTION]
en: Copy
nn: Kopiér

en: Hide
nn: Skjul

[ctx: TFRMMAIN.MILOGSELECTALL.CAPTION]
en: Select All
nn: Markér alt

en: Move...
nn: Flytt...

[ctx: TFRMMAIN.MISYMLINK.CAPTION]
en: Create symlink...
nn: Opprett symlink...

en: Tab options
nn: Faneinnstillingar

[ctx: TFRMMAIN.MITRAYICONEXIT.CAPTION]
en: E&xit
nn: &Avslutt

[ctx: tfrmmain.mitrayiconrestore.caption]
en: Restore
nn: Gjenopprett

[ctx: tfrmmain.mnualloperstop.caption]
en: Cancel
nn: Avbryt

en: &Commands
nn: &Kommandoar

en: C&onfiguration
nn: &Oppsett

en: Favorites
nn: &Favorittar

en: &Files
nn: &Filer

[ctx: TFRMMAIN.MNUHELP.CAPTION]
en: &Help
nn: &Hjelp

en: &Mark
nn: &Markér

[ctx: TFRMMAIN.MNUNETWORK.CAPTION]
en: Network
nn: &Nettverk

en: &Show
nn: &Vis

[ctx: TFRMMAIN.MNUTABOPTIONS.CAPTION]
en: Tab &Options
nn: &Faneinnstillingar

en: &Tabs
nn: &Faner

[ctx: TFRMMAIN.TBCOPY.CAPTION]
en: Copy
nn: Kopiér

[ctx: TFRMMAIN.TBCUT.CAPTION]
en: Cut
nn: Klipp ut

[ctx: TFRMMAIN.TBDELETE.CAPTION]
en: Delete
nn: Slett

[ctx: TFRMMAIN.TBEDIT.CAPTION]
en: Edit
nn: Redigér

[ctx: TFRMMAIN.TBPASTE.CAPTION]
en: Paste
nn: Sett inn

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.btncancel.caption]
en: &Cancel
nn: &Avbryt

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.caption]
en: Select your internal command
nn: Vél din interne kommando

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.cbcategorysortornot.text]
en: Legacy sorted
nn: Tradisjonell sortering

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.cbcommandssortornot.text]
en: Legacy sorted
nn: Tradisjonell sortering

en: Select all categories by default
nn: Vél alle kategorier som standard

en: Selection:
nn: Val:

en: &Categories:
nn: &Kategoriar:

en: Command &name:
nn: &Kommando:

en: Hotkey:
nn: Hurtigtast:

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.lblselectedcommandcategory.caption]
en: Category
nn: Kategori

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.lblselectedcommandhelp.caption]
en: Help
nn: Hjelp

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.lblselectedcommandhotkey.caption]
en: Hotkey
nn: Hurtigtast

[ctx: tfrmmaskinputdlg.btnaddattribute.caption]
en: &Add
nn: &Legg til

[ctx: tfrmmaskinputdlg.btnattrshelp.caption]
en: &Help
nn: &Hjelp

[ctx: TFRMMASKINPUTDLG.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
nn: &Avbryt

en: &Define...
nn: &Definér...

[ctx: tfrmmaskinputdlg.chkcasesensitive.caption]
en: Case sensitive
nn: Skill store/små

en: Ignore accents and ligatures
nn: Ignorér aksentar og ligaturar

en: Attri&butes:
nn: &Attributt:

en: Input Mask:
nn: Inndata-maske:

en: O&r select predefined selection type:
nn: &Eller vél fast definisjon:

en: Create new directory
nn: Opprett ny mappe

en: &Input new directory name:
nn: &Nytt mappenamn:

[ctx: TFRMMODVIEW.CAPTION]
en: New Size
nn: Ny storleik

en: Height :
nn: Høgd:

en: Quality of compress to Jpg
nn: JPG-komprimeringskvalitet

en: Width :
nn: Breidd:

[ctx: tfrmmodview.teheight.text]
en: Height
nn: Høyde

[ctx: TFRMMODVIEW.TEWIDTH.TEXT]
en: Width
nn: Breidd

[ctx: TFRMMULTIRENAME.CBREGEXP.CAPTION]
en: Regular e&xpressions
nn: &Regulære uttrykk

en: &Use substitution
nn: &Bruk substitutt

[ctx: tfrmmultirename.gbcounter.caption]
en: Counter
nn: Definer teljar [C]

en: Find && Replace
nn: Søk && erstatt

en: Mask
nn: Omdøypingsmaske

en: Presets
nn: Forinnstillingar

en: &Extension
nn: &Filtype

en: &Find...
nn: &Finn...

en: &Interval
nn: &Intervall

en: File &Name
nn: &Filnamn

en: Re&place...
nn: &Erstatt med...

en: S&tart Number
nn: &Start ved

[ctx: TFRMMULTIRENAME.LBWIDTH.CAPTION]
en: &Width
nn: &Breidd

[ctx: tfrmmultirename.stringgrid.columns[0].title.caption]
en: Old File Name
nn: Gammalt namn

[ctx: tfrmmultirename.stringgrid.columns[1].title.caption]
en: New File Name
nn: Nytt namn

[ctx: tfrmmultirename.stringgrid.columns[2].title.caption]
en: File Path
nn: Plassering

en: Click OK when you have closed the editor to load the changed names!
nn: Klikk OK for å lasta endra namn, etter at du har stengt editor!

en: Choose an application
nn: Opn med

en: Custom command
nn: Brukardefinert kommando

en: Save association
nn: Lagr assosiasjon

en: Set selected application as default action
nn: Bruk alltid det valde programmet til å opna denne filtypen

en: File type to be opened: %s
nn: Filtype som skal opnast: %s

en: Multiple file names
nn: Fleire filnamn

en: Multiple URIs
nn: Fleire URI'er

en: Single file name
nn: Enkelt filnamn

en: Single URI
nn: Enkelt URI

[ctx: TFRMOPTIONS.BTNAPPLY.CAPTION]
en: &Apply
nn: &Utfør

[ctx: TFRMOPTIONS.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
nn: &Avbryt

[ctx: tfrmoptions.btnhelp.caption]
en: &Help
nn: &Hjelp

[ctx: tfrmoptions.caption]
en: Options
nn: Val

en: Please select one of the subpages, this page does not contain any settings.
nn: Gå til ei av undersidene. Ingen innstillingar her.

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiveradd.caption]
en: A&dd
nn: &Legg til

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiveraddhelper.hint]
en: Variable reminder helper
nn: Miljøvariabel-hjelp

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverapply.caption]
en: A&pply
nn: &Utfør

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchivercopy.caption]
en: Cop&y
nn: &Kopiér

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverdelete.caption]
en: Delete
nn: Slett

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverdeletehelper.hint]
en: Variable reminder helper
nn: Miljøvariabel-hjelp

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverextracthelper.hint]
en: Variable reminder helper
nn: Miljøvariabel-hjelp

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverextractwithoutpathhelper.hint]
en: Variable reminder helper
nn: Miljøvariabel-hjelp

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverlisthelper.hint]
en: Variable reminder helper
nn: Miljøvariabel-hjelp

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverother.caption]
en: Oth&er...
nn: &Andre...

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverrelativer.hint]
en: Some functions to select appropriate path
nn: Nokre funksjonar til å velja egna sti

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverrename.caption]
en: &Rename
nn: &Omdøyp

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverselfextracthelper.hint]
en: Variable reminder helper
nn: Miljøvariabel-hjelp

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchivertesthelper.hint]
en: Variable reminder helper
nn: Miljøvariabel-hjelp

[ctx: tfrmoptionsarchivers.bvlarchiverids.caption]
en: ID's used with cm_OpenArchive to recognize archive by detecting its content and not via file extension:
nn: Kjennemerke som cm_OpenArchive kan bruka for å gjenkjenna arkiv, utan å bruka fil-ending:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.bvlarchiveroptions.caption]
en: Options:
nn: Innstillingar:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.bvlarchiverparsingmode.caption]
en: Format parsing mode:
nn: Formatanalyse-modus:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.chkarchiverenabled.caption]
en: E&nabled
nn: &Aktivert

en: De&bug mode
nn: &Feilrettings-modus

[ctx: tfrmoptionsarchivers.chkarchivermultiarcoutput.caption]
en: S&how console output
nn: &Vis terminalvindaugets ut-data

en: Use archive name without extension as list
nn: Bruk arkivnamnet utan ending som liste

en: Uni&x file attributes
nn: &Unix-filattributt

en: &Unix path delimiter "/"
nn: &Unix sti-skiljeteikn "/"

en: Windows &file attributes
nn: &Windows-filattributt

en: Windows path deli&miter "\"
nn: Windows sti-skiljeteikn "\"

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiveradd.caption]
en: Add&ing:
nn: &Legg til:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverarchiver.caption]
en: Arc&hiver:
nn: &Pakkeprogram:

en: De&lete:
nn: &Slett:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverdescription.caption]
en: De&scription:
nn: &Omtale:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverextension.caption]
en: E&xtension:
nn: &Filending:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverextract.caption]
en: Ex&tract:
nn: &Pakk ut:

en: Extract &without path:
nn: &Pakk ut utan sti:

en: ID Po&sition:
nn: &ID Posisjon:

en: ID See&k Range:
nn: &ID søke-intervall:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverlist.caption]
en: &List:
nn: &List opp:

en: Archi&vers:
nn: &Pakkeprogram:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverlistend.caption]
en: Listing &finish (optional):
nn: &Opplistings-avslutning (valfritt):

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverlistformat.caption]
en: Listing for&mat:
nn: &Opplistings-format:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverliststart.caption]
en: Listin&g start (optional):
nn: &Opplistings-start (valfritt):

en: Password &query string:
nn: &Passord-spørsmål:

en: Create self extractin&g archive:
nn: &Lag sjølvutpakkande arkiv:

en: Tes&t:
nn: &Test:

en: Auto Configure
nn: Auto-oppsett

en: Disable all
nn: Slå av alt

en: Discard modifications
nn: Forkast endringane

en: Enable all
nn: Slå på alt

[ctx: tfrmoptionsarchivers.miarchiverexport.caption]
en: Export...
nn: Eksportér...

[ctx: tfrmoptionsarchivers.miarchiverimport.caption]
en: Import...
nn: Importér...

en: Sort archivers
nn: Sortér pakkeprogram

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.TBARCHIVERADDITIONAL.CAPTION]
en: Additional
nn: Ekstra

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.TBARCHIVERGENERAL.CAPTION]
en: General
nn: Generelt

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHATTRIBUTESCHANGE.CAPTION]
en: When &size, date or attributes change
nn: &Når storleik, dato/tid eller attributt blir endra

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHEXCLUDEDIRS.CAPTION]
en: For the following &paths and their subdirectories:
nn: &For følgjande stiar og undermappene deira:

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHFILENAMECHANGE.CAPTION]
en: When &files are created, deleted or renamed
nn: &Når filer blir oppretta, sletta eller omdøypte

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHONLYFOREGROUND.CAPTION]
en: When application is in the &background
nn: &Når Double Commander er i bakgrunnen

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.GBAUTOREFRESHDISABLE.CAPTION]
en: Disable auto-refresh
nn: Slå av automatisk oppdatering

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.GBAUTOREFRESHENABLE.CAPTION]
en: Refresh file list
nn: Oppdater fillista

[ctx: TFRMOPTIONSBEHAVIOR.CBALWAYSSHOWTRAYICON.CAPTION]
en: Al&ways show tray icon
nn: &Vis alltid ikon i systempanel

en: Automatically &hide unmounted devices
nn: &Skjul automatisk drev som ikkje lenger er monterte

[ctx: TFRMOPTIONSBEHAVIOR.CBMINIMIZETOTRAY.CAPTION]
en: Mo&ve icon to system tray when minimized
nn: &Flytt ikon til systempanel når minimert

[ctx: TFRMOPTIONSBEHAVIOR.CBONLYONCE.CAPTION]
en: A&llow only one copy of DC at a time
nn: &Tillat bare ein kopi av Double Commander om gongen

en: Here you can enter one or more drives or mount points, separated by ";".
nn: Her kan du tasta inn eit eller fleire drev eller "mount-points", skilde med ";".

en: Drives &blacklist
nn: &Utesteng fylgjande drev

en: Columns size
nn: Kolonnestorleik

en: Show file extensions
nn: Vis filendingar

en: ali&gned (with Tab)
nn: &justert (med tab)

en: di&rectly after filename
nn: &rett etter filnamn

en: Fixed columns count
nn: Fast antal kolonnar

en: Fixed columns width
nn: Fast kolonnebreidd

en: Use &Gradient Indicator
nn: &Flytande fargeovergangar

en: In&dicator Back Color:
nn: &Farge for ledig plass:

en: &Indicator Fore Color:
nn: &Farge for brukt plass:

[ctx: TFRMOPTIONSCOLUMNSVIEW.CBCUTTEXTTOCOLWIDTH.CAPTION]
en: Cut &text to column width
nn: &Kutt tekst til kolonnebreidd

en: &Extend cell width if text is not fitting into column
nn: &Utvid cellebreidd dersom tekst ikkje får plass i kolonne

[ctx: TFRMOPTIONSCOLUMNSVIEW.CBGRIDHORZLINE.CAPTION]
en: &Horizontal lines
nn: &Horisontale linjer

[ctx: TFRMOPTIONSCOLUMNSVIEW.CBGRIDVERTLINE.CAPTION]
en: &Vertical lines
nn: &Vertikale linjer

[ctx: TFRMOPTIONSCOLUMNSVIEW.CHKAUTOFILLCOLUMNS.CAPTION]
en: A&uto fill columns
nn: &Auto-fyll kolonner

en: Show grid
nn: Vis rutenett

en: Auto-size columns
nn: Innstill kolonnebreidd automatisk

[ctx: TFRMOPTIONSCOLUMNSVIEW.LBLAUTOSIZECOLUMN.CAPTION]
en: Auto si&ze column:
nn: &Innstill kolonnebreidd automatisk:

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.BTNCONFIGAPPLY.CAPTION]
en: A&pply
nn: &Utfør

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.BTNCONFIGEDIT.CAPTION]
en: &Edit
nn: &Redigér

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.CBCMDLINEHISTORY.CAPTION]
en: Co&mmand line history
nn: &Kommandolinjehistorikk

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.CBDIRHISTORY.CAPTION]
en: &Directory history
nn: &Mappehistorikk

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.CBFILEMASKHISTORY.CAPTION]
en: &File mask history
nn: &Søkefilter-historikk

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.chkfoldertabs.caption]
en: Folder tabs
nn: Fane

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.CHKSAVECONFIGURATION.CAPTION]
en: Sa&ve configuration
nn: &Oppsett

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.CHKSEARCHREPLACEHISTORY.CAPTION]
en: Searc&h/Replace history
nn: &Søk/erstatt-historikk

en: Main window state
nn: Vindaugeposisjon

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.gbdirectories.caption]
en: Directories
nn: Mapper

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.GBLOCCONFIGFILES.CAPTION]
en: Location of configuration files
nn: Plassering av oppsettsfiler

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.GBSAVEONEXIT.CAPTION]
en: Save on exit
nn: Lagr ved avslutning

en: Sort order of configuration order in left tree
nn: Sorteringsrekkefølge i Oppsett

en: Tree state when entering in configuration page
nn: Trevisning i Oppsett

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.LBLCMDLINECONFIGDIR.CAPTION]
en: Set on command line
nn: Oppgje i kommandolinje

en: Highlighters:
nn: Framhevarar:

en: Icon themes:
nn: Ikontema:

en: Thumbnails cache:
nn: Minne for miniatyrar:

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.RBPROGRAMDIR.CAPTION]
en: P&rogram directory (portable version)
nn: &Programmappe (transportabel versjon)

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.RBUSERHOMEDIR.CAPTION]
en: &User home directory
nn: &Brukarmappe

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallallowovercolor.caption]
en: All
nn: Alle

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallallowovercolor.hint]
en: Apply modification to all columns
nn: Utfør endringar på alle kolonnar

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallbackcolor.caption]
en: All
nn: Alle

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallbackcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
nn: Utfør endringar på alle kolonnar

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallbackcolor2.caption]
en: All
nn: Alle

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallbackcolor2.hint]
en: Apply modification to all columns
nn: Utfør endringar på alle kolonnar

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallcursorcolor.caption]
en: All
nn: Alle

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallcursorcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
nn: Utfør endringar på alle kolonnar

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallcursortext.caption]
en: All
nn: Alle

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallcursortext.hint]
en: Apply modification to all columns
nn: Utfør endringar på alle kolonnar

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallfont.caption]
en: All
nn: Alle

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallfont.hint]
en: Apply modification to all columns
nn: Utfør endringar på alle kolonnar

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallforecolor.caption]
en: All
nn: Alle

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallforecolor.hint]
en: Apply modification to all columns
nn: Utfør endringar på alle kolonnar

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallinactivecursorcolor.caption]
en: All
nn: Alle

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallinactivecursorcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
nn: Utfør endringar på alle kolonnar

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallinactivemarkcolor.caption]
en: All
nn: Alle

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallinactivemarkcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
nn: Utfør endringar på alle kolonnar

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallmarkcolor.caption]
en: All
nn: Alle

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallmarkcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
nn: Utfør endringar på alle kolonnar

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnalluseinactiveselcolor.caption]
en: All
nn: Alle

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnalluseinactiveselcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
nn: Utfør endringar på alle kolonnar

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnalluseinvertedselection.caption]
en: All
nn: Alle

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnalluseinvertedselection.hint]
en: Apply modification to all columns
nn: Utfør endringar på alle kolonnar

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btndeleteconfigcolumns.caption]
en: &Delete
nn: &Slett

en: Go to set default
nn: Gå til standardoppsett

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnnewconfig.caption]
en: New
nn: Ny

en: Next
nn: Neste

en: Previous
nn: Forrige

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnrenameconfigcolumns.caption]
en: Rename
nn: Omdøyp

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetallowovercolor.hint]
en: Reset to default
nn: Tilbakestill til standard

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetbackcolor.hint]
en: Reset to default
nn: Tilbakestill til standard

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetbackcolor2.hint]
en: Reset to default
nn: Tilbakestill til standard

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetcursorborder.hint]
en: Reset to default
nn: Tilbakestill til standard

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetcursorcolor.hint]
en: Reset to default
nn: Tilbakestill til standard

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetcursortext.hint]
en: Reset to default
nn: Tilbakestill til standard

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetfont.hint]
en: Reset to default
nn: Tilbakestill til standard

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetforecolor.hint]
en: Reset to default
nn: Tilbakestill til standard

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetframecursor.hint]
en: Reset to default
nn: Tilbakestill til standard

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetinactivecursorcolor.hint]
en: Reset to default
nn: Tilbakestill til standard

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetinactivemarkcolor.hint]
en: Reset to default
nn: Tilbakestill til standard

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetmarkcolor.hint]
en: Reset to default
nn: Tilbakestill til standard

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetuseinactiveselcolor.hint]
en: Reset to default
nn: Tilbakestill til standard

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetuseinvertedselection.hint]
en: Reset to default
nn: Tilbakestill til standard

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnsaveasconfigcolumns.caption]
en: Save as
nn: Lagr som

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnsaveconfigcolumns.caption]
en: Save
nn: Lagr

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.cballowovercolor.caption]
en: Allow Overcolor
nn: Tillat fargeoverlapping

en: When clicking to change something, change for all columns
nn: Endr alle kolonnane når det blir klikka for å endra

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.cbconfigcolumns.text]
en: General
nn: Generelt

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.cbcursorborder.caption]
en: Cursor border
nn: Markeringsramme

en: Use Frame Cursor
nn: Vis markering som ramme

en: Use Inactive Selection Color
nn: Bruk invertert fargeval for inaktiv

en: Use Inverted Selection
nn: Bruk invertert val

en: Use custom font and color for this view
nn: Bruk brukarvalde skrifttypar og fargar i denne visninga

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblbackcolor.caption]
en: BackGround:
nn: &Bakgrunn:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblbackcolor2.caption]
en: Background 2:
nn: Bakgrunn &2:

en: [Current Column Name]
nn: [Aktuelt kolonnenamn]

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblcursorcolor.caption]
en: Cursor Color:
nn: &Markørfarge:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblcursortext.caption]
en: Cursor Text:
nn: Mar&kørskrift:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblfontname.caption]
en: Font:
nn: Skrifttype:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblfontsize.caption]
en: Size:
nn: Storleik:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblforecolor.caption]
en: Text Color:
nn: &Skriftfarge:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblinactivecursorcolor.caption]
en: Inactive Cursor Color:
nn: Inaktiv markørfarge:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblinactivemarkcolor.caption]
en: Inactive Mark Color:
nn: Valt inaktiv farge:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblmarkcolor.caption]
en: Mark Color:
nn: &Valt farge:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblpreviewtop.caption]
en: Below is a preview. You may move cursor and select files to get immediately an actual look and feel of the various settings.
nn: Førehandsvising. Du kan flytta markøren og markera filer for straks å få eit inntrykk av dei ulike innstillingane.

en: Settings for column:
nn: Innstillingar for kolonne:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.miaddcolumn.caption]
en: Add column
nn: Legg til kolonne

en: Position of frame panel after the comparison:
nn: Posisjonen til rammepanel etter samanlikning:

en: Add directory of the &active frame
nn: &Legg til mappa som er i aktiv ramme

en: Add &directories of the active && inactive frames
nn: &Legg til mappene som er i aktive og inaktive rammer

en: Add directory I will bro&wse to
nn: &Legg til mappa som eg går til

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actaddcopyofentry.caption]
en: Add a copy of the selected entry
nn: Legg til ein kopi av valt element

en: Add current &selected or active directories of active frame
nn: &Legg til valde eller aktive mapper i aktiv ramme

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actaddseparator.caption]
en: Add a separator
nn: Legg til delelinje

en: Add a sub menu
nn: Legg til undermeny

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actaddtypeddir.caption]
en: Add directory I will type
nn: Legg til mappe eg tastar inn

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actcollapseall.caption]
en: Collapse all
nn: Lukk alle

en: Collapse item
nn: Lukk denne

en: Cut selection of entries
nn: Klipp ut valde element

en: Delete all!
nn: Slett alle!

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actdeleteselecteditem.caption]
en: Delete selected item
nn: Slett valde element

en: Delete sub-menu and all its elements
nn: Slett undermenyen og alle element i han

en: Delete just sub-menu but keep elements
nn: Slett undermenyen, men ikkje elementa i han

en: Expand item
nn: Utvid element

en: Focus tree window
nn: Fokusér tre-vindauge

en: Goto first item
nn: Gå til første element

en: Goto last item
nn: Gå til siste element

en: Go to next item
nn: Gå til neste element

en: Go to previous item
nn: Gå til forrige element

en: Insert directory of the &active frame
nn: &Sett inn mappa til aktiv ramme

en: Insert &directories of the active && inactive frames
nn: &Sett inn mappene til aktive og inaktive rammer

en: Insert directory I will bro&wse to
nn: &Sett inn mappa eg vil gå til

en: Insert a copy of the selected entry
nn: Sett inn ein kopi av vald element

en: Insert current &selected or active directories of active frame
nn: &Sett inn valde eller aktive mapper som tilhøyrer aktiv ramme

en: Insert a separator
nn: Sett inn delelinje

en: Insert sub menu
nn: Sett inn undermeny

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actinserttypeddir.caption]
en: Insert directory I will type
nn: Sett inn mappe som eg tastar inn

en: Move to next
nn: Flytt til neste

en: Move to previous
nn: Flytt til forrige

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actopenallbranches.caption]
en: Open all branches
nn: Opn alle greiner

en: Paste what was cut
nn: Lim inn utklipt

en: Search && replace in &path
nn: &Søk og erstatt i sti

en: Search && replace in both path and target
nn: &Søk og erstatt i både sti og mål

en: Search && replace in &target path
nn: &Søk og erstatt i målsti

en: Tweak path
nn: Tilpass sti

en: Tweak target path
nn: Tilpass målsti

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnadd.caption]
en: A&dd...
nn: &Legg til...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnbackup.caption]
en: Bac&kup...
nn: &Backup...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btndelete.caption]
en: De&lete...
nn: &Slett...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnexport.caption]
en: E&xport...
nn: &Eksportér...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnimport.caption]
en: Impo&rt...
nn: &Importér...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btninsert.caption]
en: &Insert...
nn: &Sett inn...

en: &Miscellaneous...
nn: &Ymse...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnrelativepath.hint]
en: Some functions to select appropriate path
nn: Aktuelle stiar

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnrelativetarget.hint]
en: Some functions to select appropriate target
nn: Nokre funksjonar til å velja egna mål

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnsort.caption]
en: &Sort...
nn: &Sortering...

en: &When adding directory, add also target
nn: &Legg også til mål når mappe blir lagt til

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.cbfullexpandtree.caption]
en: Alwa&ys expand tree
nn: &Utvid alltid treet

en: Show only &valid environment variables
nn: &Vis bare gyldige miljøvariablar

en: In pop&up, show [path also]
nn: &Vis i sprettopp [også sti]

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.cbsorthotdirpath.text]
en: Name, a-z
nn: Namn, a-å

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.cbsorthotdirtarget.text]
en: Name, a-z
nn: Namn, a-å

en: Directory Hotlist (reorder by drag && drop)
nn: Favorittmappe (bruk dra && slepp til å bytta om på rekkefølgja)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.gbhotlistotheroptions.caption]
en: Other options
nn: Andre innstillingar

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.lbledithotdirname.editlabel.caption]
en: Name:
nn: Namn:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.lbledithotdirpath.editlabel.caption]
en: Path:
nn: Plassering:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.lbledithotdirtarget.editlabel.caption]
en: &Target:
nn: &Mål:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.micurrentlevelofitemonly.caption]
en: ...current le&vel of item(s) selected only
nn: ...bare det aktuelle ni&vået av valde element

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.midetectifpathexist.caption]
en: Scan all &hotdir's path to validate the ones that actually exist
nn: &Les alle favorittmappers sti for å validera dei som reelt finst

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.midetectifpathtargetexist.caption]
en: &Scan all hotdir's path && target to validate the ones that actually exist
nn: &Les alle favorittmappers sti && mål for å validera dei som reelt finst

en: to a Directory &Hotlist file (.hotlist)
nn: &til favorittmappe-fil (.hotlist)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.miexporttototalcommanderk.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (&keep existing)
nn: &til "wincmd.ini" i TC (bevar eksisterande)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.miexporttototalcommandernk.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (&erase existing)
nn: &til "wincmd.ini" i TC (Slettar eksisterande)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.migotoconfiguretcinfo1.caption]
en: Go to &configure TC related info
nn: &Gå til sett opp TC-relatert informasjon

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.migotoconfiguretcinfo2.caption]
en: Go to &configure TC related info
nn: &Gå til sett opp TC-relatert informasjon

en: HotDirTestMenu
nn: Favorittmappe-testmeny

en: from a Directory &Hotlist file (.hotlist)
nn: &frå favorittmappe-fil (.hotlist)

en: from "&wincmd.ini" of TC
nn: &frå "wincmd.ini" i TC

en: &Navigate...
nn: &Navigér...

en: &Restore a backup of Directory Hotlist
nn: &Gjenopprett favorittmappe frå ein backup

en: &Save a backup of current Directory Hotlist
nn: &Lagr backup av eksisterande favorittmappe

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misearchandreplace.caption]
en: Search and &replace...
nn: &Søk og erstatt...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misorteverything.caption]
en: ...everything, from A to &Z!
nn: ...&alt, frå A til Å!

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsinglegroup.caption]
en: ...single &group of item(s) only
nn: ...&bare ei gruppe av objekt

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsinglesubmenu.caption]
en: ...&content of submenu(s) selected, no sublevel
nn: ...&innhald av undermeny(er) vald, ingen undernivå

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsubmenuandsublevel.caption]
en: ...content of submenu(s) selected and &all sublevels
nn: ...&innhald av undermeny(er) vald og alle undernivå

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.mitestresultinghotlistmenu.caption]
en: Test resultin&g menu
nn: &Meny av testresultat

en: Tweak &path
nn: &Tilpass sti

en: Tweak &target path
nn: &Tilpass målsti

en: Addition from main panel
nn: Tillegging frå hovudpanel

en: From all the supported formats, ask which one to use every time
nn: Frå alle understøtta format. Spør kvar gong kva for eit som skal brukast

en: When saving Unicode text, save it in UTF8 format (will be UTF16 otherwise)
nn: Når Unicode-tekst skal lagrast, lagr i UTF8-format (elles blir det UTF16)

en: When dropping text, generate filename automatically (otherwise will prompt the user)
nn: Når tekst blir droppa, generér filnamn automatisk (elles blir brukaren spurt)

en: &Show confirmation dialog after drop
nn: &Stadfesting etter dra && slepp

en: When drag && dropping text into panels:
nn: Når dra && slepp blir brukt:

en: Place the most desired format on top of list (use dag && drop):
nn: Plassér det mest sannsynlege formatet i toppen av lista (bruk dra && slepp):

en: (if the most desired is not present, we'll take second one and so on)
nn: (dersom det mest sannsynlege ikkje er tilstades, blir det nestmestsannsynlege tatt osv.)

en: (will not work with some source application, so try to uncheck if problem)
nn: (virker ikkje med alle kjeldeprogram. Prøv å løysa problemet ved å fjerna markering)

en: Show &file system
nn: &Vis filsystem

en: Show fr&ee space
nn: &Vis ledig plass

en: Show &label
nn: &Vis drevnamn

en: Drives list
nn: Drev-valknapp

en: Auto Indent
nn: Auto-innrykk

en: Allows to indent the caret, when new line is created with <Enter>, with the same amount of leading white space as the preceding line
nn: Tillat innrykk når ny linje er danna med <Enter>, med samme venstremarg som føregåande linje

en: Caret past end of line
nn: Tillat skrivemerket bak linjeslutt

en: Allows caret to go into empty space beyond end-of-line position
nn: Tillat at skrivemerket går i blankfeltet etter linjeslutt

en: Show special characters
nn: Vis spesialteikn

en: Shows special characters for spaces and tabulations
nn: Vis spesialteikn for ordskilje og tabulator

en: Smart Tabs
nn: Smarte tabulatorar

en: When using <Tab> key, caret will go to the next non-space character of the previous line
nn: <Tab>-tasten vil flytta skrivemerket til neste teikn på forrige linje

en: Tab indents blocks
nn: Blokk-innrykk med tab-tasten

en: When active <Tab> and <Shift+Tab> act as block indent, unindent when text is selected
nn: Dersom  aktivert, vil <Tab> og <Shift+Tab> fungera som blokk-innrykk, tilbakerykk dersom tekst er vald

en: Use spaces instead tab characters
nn: Bruk blanke i staden for tab-teikn

en: Converts tab characters to a specified number of space characters (when entering)
nn: Gjer tab-teikn om til eit spesifisert antall blanke (under innskriving)

en: Delete trailing spaces
nn: Slett etterhengande blanke

en: Auto delete trailing spaces, this applies only to edited lines
nn: Automatisk slett etterhengande blanke. Gjeld bare redigerte linjer

[ctx: tfrmoptionseditor.edtabwidth.hint]
en: Please note that the "Smart Tabs" option takes precedence over the tabulation to be performed
nn: Legg merke til at "Smart tab"-tilvalet har forrang foran pågående tabulering

en: Internal editor options
nn: Innstillingar (Intern editor, F4)

en: Tab width:
nn: Tab-breidd:

[ctx: tfrmoptionseditor.lbltabwidth.hint]
en: Please note that the "Smart Tabs" option takes precedence over the tabulation to be performed
nn: Legg merke til at "Smart tab" tilvalet har forrang foran pågåande tabulering

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.backgroundlabel.caption]
en: Bac&kground
nn: &Bakgrunn:

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.backgroundusedefaultcheckbox.caption]
en: Bac&kground
nn: &Bakgrunn:

en: Reset
nn: Nullstill

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.btnsavemask.hint]
en: Save
nn: Lagr

en: Element Attributes
nn: Elementets utsjånad

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.foregroundlabel.caption]
en: Fo&reground
nn: &Framgrunn

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.foregroundusedefaultcheckbox.caption]
en: Fo&reground
nn: &Framgrunn

en: &Text-mark
nn: &Tekstmarkering

en: Use (and edit) &global scheme settings
nn: &Bruk (og redigér) global markéring/farge

en: Use &local scheme settings
nn: &Bruk lokal markéring/farge

en: &Bold
nn: &Feit

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textboldradioinvert.caption]
en: In&vert
nn: &Invertert

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textboldradiooff.caption]
en: O&ff
nn: &Av

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textboldradioon.caption]
en: O&n
nn: &På

en: &Italic
nn: &Kursiv

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textitalicradioinvert.caption]
en: In&vert
nn: &Invertert

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textitalicradiooff.caption]
en: O&ff
nn: &Av

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textitalicradioon.caption]
en: O&n
nn: &På

en: &Strike Out
nn: &Gjennomstreka

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textstrikeoutradioinvert.caption]
en: In&vert
nn: &Invertert

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textstrikeoutradiooff.caption]
en: O&ff
nn: &Av

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textstrikeoutradioon.caption]
en: O&n
nn: &På

en: &Underline
nn: &Understreka

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradioinvert.caption]
en: In&vert
nn: &Invertert

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradiooff.caption]
en: O&ff
nn: &Av

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradioon.caption]
en: O&n
nn: &På

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btnadd.caption]
en: Add...
nn: Legg til...

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btndelete.caption]
en: Delete...
nn: Slett...

en: Import/Export
nn: Import/eksport

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btninsert.caption]
en: Insert...
nn: Sett inn...

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btnrename.caption]
en: Rename
nn: Omdøyp

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btnsort.caption]
en: Sort...
nn: Sortering...

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbexistingtabstokeep.text]
en: None
nn: Ingen

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbfullexpandtree.caption]
en: Always expand tree
nn: Utvid alltid tre

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbsavedirhistory.text]
en: No
nn: Nei

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbtargetpanelleftsavedtabs.text]
en: Left
nn: Venstre

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbtargetpanelrightsavedtabs.text]
en: Right
nn: Høyre

en: Favorite Tabs list (reorder by drag && drop)
nn: Favorittfaner (redigér med dra && slepp)

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.gbfavoritetabsotheroptions.caption]
en: Other options
nn: Andre innstillingar

en: What to restore where for the selected entry:
nn: Gjenopprett slik:

en: Existing tabs to keep:
nn: Eksisterande faner som skal behaldast:

en: Save dir history:
nn: Lagr mappehistorikken:

en: Tabs saved on left to be restored to:
nn: Fane lagra til venstre skal gjenopprettast til:

en: Tabs saved on right to be restored to:
nn: Fane lagra til høgre skal gjenopprettast til:

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miaddseparator.caption]
en: a separator
nn: ei delelinje

en: Add separator
nn: Legg inn skiljestrek

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miaddsubmenu.caption]
en: sub-menu
nn: ein undermeny

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miaddsubmenu2.caption]
en: Add sub-menu
nn: Legg til ein undermeny

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.micollapseall.caption]
en: Collapse all
nn: Lukk alle

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.micurrentlevelofitemonly.caption]
en: ...current level of item(s) selected only
nn: ...bare det aktuelle nivå av valde element

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.micutselection.caption]
en: Cut
nn: Klipp ut

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideleteallfavoritetabs.caption]
en: delete all!
nn: slett alle!

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideletecompletesubmenu.caption]
en: sub-menu and all its elements
nn: undermeny og alle element i han

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideletejustsubmenu.caption]
en: just sub-menu but keep elements
nn: bare undermeny, men behald elementa

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideleteselectedentry.caption]
en: selected item
nn: valde element

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideleteselectedentry2.caption]
en: Delete selected item
nn: Slett valde element

en: Export selection to legacy .tab file(s)
nn: Eksportér valde til klassisk(e) .tab fil(er)

en: FavoriteTabsTestMenu
nn: Favorittfanes testmeny

en: Import legacy .tab file(s) according to default setting
nn: Importér klassisk(e) .tab fil(er), med standardinnstillingar

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miimportlegacytabfilesatpos.caption]
en: Import legacy .tab file(s) at selected position
nn: Importér klassisk(e) .tab fil(er) til vald posisjon

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miimportlegacytabfilesatpos1.caption]
en: Import legacy .tab file(s) at selected position
nn: Importér klassisk(e) .tab fil(er) til vald posisjon

en: Import legacy .tab file(s) at selected position in a sub menu
nn: Importér klassisk(e) .tab fil(er) til vald posisjon i ein undermeny

en: Insert separator
nn: Sett inn delelinje

en: Insert sub-menu
nn: Sett inn undermeny

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miopenallbranches.caption]
en: Open all branches
nn: Opn alle greiner

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mipasteselection.caption]
en: Paste
nn: Lim inn

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mirename.caption]
en: Rename
nn: Omdøyp

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misorteverything.caption]
en: ...everything, from A to Z!
nn: ...alt, frå A til Å!

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsinglegroup.caption]
en: ...single group of item(s) only
nn: ...bare ei gruppe av element

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsinglegroup2.caption]
en: Sort single group of item(s) only
nn: Sortér bare ei gruppe av element

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsinglesubmenu.caption]
en: ...content of submenu(s) selected, no sublevel
nn: ...innhald av undermeny(er) vald, ingen undernivå

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsubmenuandsublevel.caption]
en: ...content of submenu(s) selected and all sublevels
nn: ...innhald av undermeny(er) vald og alle undernivå

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mitestresultingfavoritetabsmenu.caption]
en: Test resulting menu
nn: Meny av testresultat

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnaddact.caption]
en: Add
nn: Legg til

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnaddext.caption]
en: Add
nn: Legg til

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnaddnewtype.caption]
en: A&dd
nn: &Legg til

en: C&lone
nn: &Klon

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btncommands.hint]
en: Select your internal command
nn: Vél din interne kommando

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btndownact.caption]
en: Do&wn
nn: &Ned

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btneditext.caption]
en: Edi&t
nn: &Redigér

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btninsertact.caption]
en: Insert
nn: Sett inn

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btninsertext.caption]
en: &Insert
nn: &Sett inn

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnparametershelper.hint]
en: Variable reminder helper
nn: Miljøvariabel-hjelp

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnrelativecommand.hint]
en: Some functions to select appropriate path
nn: Nokre funksjonar til å velja egna sti

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnremoveact.caption]
en: Remo&ve
nn: &Fjern

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnremoveext.caption]
en: Re&move
nn: &Fjern

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnremovetype.caption]
en: &Remove
nn: &Fjern

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnrenametype.caption]
en: R&ename
nn: &Omdøyp

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnstartpathpathhelper.hint]
en: Some functions to select appropriate path
nn: Nokre funksjonar til å velja egna sti

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnstartpathvarhelper.hint]
en: Variable reminder helper
nn: Miljøvariabel-hjelp

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnupact.caption]
en: &Up
nn: &Opp

en: Starting path of the command. Never quote this string.
nn: Kommandoen skal starta i denne stien. Sett han aldri i hermeteikn.

en: Name of the action. It is never passed to the system, it's just a mnemonic name chosen by you, for you
nn: Namn på handling. Namnet blir ikkje brukt av systemet; det er bare for deg, brukaren

en: Parameter to pass to the command. Long filename with spaces should be quoted (manually entering).
nn: Parameter til kommandoen. Lange filnamn med blanke bør setjast i hermeteikn (manuelt).

en: Command to execute. Never quote this string.
nn: Kommandoen for å starta handling. Sett han aldri i hermeteikn.

en: Action description
nn: Om handling

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbactions.caption]
en: Actions
nn: Handlingar

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbexts.caption]
en: Extensions
nn: Filendingar

en: Can be sorted by drag & drop
nn: Kan arrangerast med dra & slepp

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbfiletypes.caption]
en: File types
nn: Filkategoriar

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbicon.caption]
en: Icon
nn: Ikon

en: Actions may be sorted by drag & drop
nn: Handlingar kan arrangerast med dra & slepp

en: Extensions may be sorted by drag & drop
nn: Filendingar kan arrangerast med dra & slepp

en: File types may be sorted by drag & drop
nn: Filtypar kan arrangerast med dra & slepp

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblaction.caption]
en: Action &name:
nn: &Namn på handling:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblcommand.caption]
en: Command:
nn: Kommando:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblexternalparameters.caption]
en: Parameter&s:
nn: &Parametre:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblstartpath.caption]
en: Start pat&h:
nn: &Start-mappe:

en: Custom with...
nn: Brukerdefinert med...

en: Custom
nn: Brukardefinert

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miedit.caption]
en: Edit
nn: Redigér

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.mieditor.caption]
en: Open in Editor
nn: Opn i Editor

en: Edit with...
nn: Redigér med...

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.migetoutputfromcommand.caption]
en: Get output from command
nn: Ta utdata frå kommando-prompt

en: Open in Internal Editor
nn: Opn i intern editor

en: Open in Internal Viewer
nn: Opn i intern framviser

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miopen.caption]
en: Open
nn: Opn

en: Open with...
nn: Opn med...

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.mishell.caption]
en: Run in terminal
nn: Køyr i Terminal

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miview.caption]
en: View
nn: Vis

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miviewer.caption]
en: Open in Viewer
nn: Opn i Framviser

en: View with...
nn: Vis med...

en: Click me to change icon!
nn: Klikk på meg for å endra ikon!

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cbexecuteviashell.caption]
en: Execute via shell
nn: Utfør i eit skall

en: Extended context menu
nn: Utvida kontekstmeny

en: File association configuration
nn: Oppsett av filassosiering

en: Offer to add selection to file association when not included already
nn: Foreslå å leggja valet til som filassosiering, dersom ikkje allereide inkludert

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cboffertoaddtofileassociations.hint]
en: When accessing file association, offer to add current selected file if not already included in a configured file type
nn: Når filassosiering blir opna, foreslå å leggja aktuell vald fil til, dersom ho ikkje alt er inkludert i ein konfigurert filtype

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cbopensystemwithterminalclose.caption]
en: Execute via terminal and close
nn: Utfør i terminal og lukk

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cbopensystemwithterminalstayopen.caption]
en: Execute via terminal and stay open
nn: Utfør i Terminal, som forblir open

en: Extended options items:
nn: Fleire innstillingar:

[ctx: tfrmoptionsfileoperations.bvlconfirmations.caption]
en: Show confirmation window for:
nn: Be om stadfesting ved:

en: Cop&y operation
nn: &Kopiering

en: &Delete operation
nn: &Sletting

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.CBDELETETOTRASH.CAPTION]
en: Dele&te to recycle bin (Shift key reverses this setting)
nn: &Slett-F8 slettar til Papirkorg (Skift+F8/Skift+Delete slettar direkte)

en: D&elete to trash operation
nn: &Sletting til Papirkorg

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.CBDROPREADONLYFLAG.CAPTION]
en: D&rop readonly flag
nn: &Fjern skrivesperre

en: &Move operation
nn: &Flytting

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.CBPROCESSCOMMENTS.CAPTION]
en: &Process comments with files/folders
nn: &Kopiér kommentarar saman med filer/mapper

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.CBRENAMESELONLYNAME.CAPTION]
en: Select &file name without extension when renaming
nn: &Vél filnamn utan ending ved omdøyping

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.CBSHOWCOPYTABSELECTPANEL.CAPTION]
en: Sho&w tab select panel in copy/move dialog
nn: &Vis valboks for faner i kopiér/flytt-dialog

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.CBSKIPFILEOPERROR.CAPTION]
en: S&kip file operations errors and write them to log window
nn: &Ignorér feil ved operasjonar, men skriv dei i logg-vindauge

en: Verify checksum operation
nn: Verifiséring av kontrollsum-operasjon

en: Executing operations
nn: Utfør handlingar

en: User interface
nn: Brukargrensesnitt

en: &Buffer size for file operations (in KB):
nn: &Bufferstorleik for filhandlingar (i KB):

en: Buffer size for &hash calculation (in KB):
nn: Bufferstorleik for &hashutrekning (i KB):

en: Show operations progress &initially in
nn: &Vis framdrift for handlingane i

[ctx: tfrmoptionsfileoperations.lbltypeofduplicatedrename.caption]
en: Duplicated name auto-rename style:
nn: Prinsipp for auto-omdøyping av dublettar:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.LBLWIPEPASSNUMBER.CAPTION]
en: &Number of wipe passes:
nn: &Antall overskrivingar ved sikker sletting:

en: Reset to DC default
nn: Tilbakestill til DC-standard

[ctx: tfrmoptionsfilepanelscolors.cballowovercolor.caption]
en: Allow Overcolor
nn: Tillat fargeoverlapping

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.CBBUSEFRAMECURSOR.CAPTION]
en: Use &Frame Cursor
nn: &Markér med ramme

en: Use Inactive Sel Color
nn: Bruk invertert fargeval for inaktiv

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.CBBUSEINVERTEDSELECTION.CAPTION]
en: U&se Inverted Selection
nn: &Bruk invertert val

[ctx: tfrmoptionsfilepanelscolors.cbusecursorborder.caption]
en: Cursor border
nn: Rammefarge

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLBACKGROUNDCOLOR.CAPTION]
en: Bac&kground:
nn: &Bakgrunn:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLBACKGROUNDCOLOR2.CAPTION]
en: Backg&round 2:
nn: Bakgrunn &2:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLCURSORCOLOR.CAPTION]
en: C&ursor Color:
nn: &Markørfarge:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLCURSORTEXT.CAPTION]
en: Cursor Te&xt:
nn: &Markørskrift:

[ctx: tfrmoptionsfilepanelscolors.lblinactivecursorcolor.caption]
en: Inactive Cursor Color:
nn: Farge på inaktiv markør:

[ctx: tfrmoptionsfilepanelscolors.lblinactivemarkcolor.caption]
en: Inactive Mark Color:
nn: Farge på inaktiv markéring:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLMARKCOLOR.CAPTION]
en: &Mark Color:
nn: &Markeringsfarge:

en: Below is a preview. You may move cursor, select file and get immediately an actual look and feel of the various settings.
nn: Førehandsvising. Du kan flytta markøren og markera filer for straks å få inntrykk av innstillingane.

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLTEXTCOLOR.CAPTION]
en: T&ext Color:
nn: &Skriftfarge:

en: When launching file search, clear file mask filter
nn: Slett filter før nytt filsøk

en: &Search for part of file name
nn: &Søk etter del av filnamn

en: Show menu bar in "Find files"
nn: Vis menylinje i "Finn filer"

en: Text search in files
nn: Tekstsøk i filer

[ctx: tfrmoptionsfilesearch.gbfilesearch.caption]
en: File search
nn: Filsøk

en: Current filters with "New search" button:
nn: Gjeldande filter med "Nytt søk" -knapp:

en: Default search template:
nn: Standard søkemal:

en: Use memory mapping for search te&xt in files
nn: &Bruk minnemapping for tekstsøk i filer (kravstor)

en: &Use stream for search text in files
nn: &Bruk stream for tekstsøk i filer (treg)

[ctx: tfrmoptionsfilesviews.btndefault.caption]
en: De&fault
nn: &Standard

en: Formatting
nn: Formatering

en: Personalized abbreviations to use:
nn: Eigne forkortingar i bruk:

[ctx: TFRMOPTIONSFILESVIEWS.GBSORTING.CAPTION]
en: Sorting
nn: Sortering

en: Case s&ensitivity:
nn: &STORE og små bokstavar:

en: Incorrect format
nn: Ukorrekt format

[ctx: TFRMOPTIONSFILESVIEWS.LBLDATETIMEFORMAT.CAPTION]
en: &Date and time format:
nn: &Dato- og tidsformat:

en: File si&ze format:
nn: &Vis filstorleik i:

en: Megab&yte:
nn: &Megabyte:

en: &Insert new files:
nn: &Sett inn nye filer:

en: O&peration size format:
nn: &Operasjonsstorleik format:

en: So&rting directories:
nn: &Sortér mapper:

[ctx: TFRMOPTIONSFILESVIEWS.LBLSORTMETHOD.CAPTION]
en: &Sort method:
nn: &Sorteringsmetode:

en: &Move updated files:
nn: &Flytt endra filer:

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.btnaddattribute.caption]
en: &Add
nn: &Legg til

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.btnattrshelp.caption]
en: &Help
nn: &Hjelp

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbdblclicktoparent.caption]
en: Enable changing to &parent folder when double-clicking on empty part of file view
nn: &Tillat flytting til overliggjande mappe når det blir dobbelklikka på ein tom del av filvisning

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbdelayloadingtabs.caption]
en: Do&n't load file list until a tab is activated
nn: &Ikkje les inn filliste før fane er aktivert

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbdirbrackets.caption]
en: S&how square brackets around directories
nn: &Vis hakeparentesar [ ] omkring mappenamn

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbhighlightupdatedfiles.caption]
en: Hi&ghlight new and updated files
nn: &Framhev nye og endra filer

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbinplacerename.caption]
en: Enable inplace &renaming when clicking twice on a name
nn: &Tillat direkte omdøyping ved dobbeltklikk på namn

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cblistfilesinthread.caption]
en: Load &file list in separate thread
nn: &Les filliste inn i separat tråd

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbloadiconsseparately.caption]
en: Load icons af&ter file list
nn: &Ikon inn etter filliste

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbshowsystemfiles.caption]
en: Show s&ystem and hidden files
nn: &Vis skjulte/system-filer

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbspacemovesdown.caption]
en: &When selecting files with <SPACEBAR>, move down to next file (as with <INSERT>)
nn: &Når valt med <ordskiljar>, flytt ned til neste fil (som med <insert>)

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.chkmarkmaskfilterwindows.caption]
en: Windows style filter when marking files ("*.*" also select files without extension, etc.)
nn: Windows-type filter ved markering av filer ("*.*" markerer også filer utan filending mv )

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.chkmarkmaskshowattribute.caption]
en: Use an independent attribute filter in mask input dialog each time
nn: Bruk eit fritt attributt-filter i maske-dialogen kvar gong

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.gbmarking.caption]
en: Marking/Unmarking entries
nn: Markerer/avmarkerer element

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.lbattributemask.caption]
en: Default attribute mask value to use:
nn: Standard attributt-maske-verdi som skal brukast:

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNADDCATEGORY.CAPTION]
en: A&dd
nn: &Legg til

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNAPPLYCATEGORY.CAPTION]
en: A&pply
nn: &Utfør

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNDELETECATEGORY.CAPTION]
en: D&elete
nn: &Slett

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNSEARCHTEMPLATE.HINT]
en: Template...
nn: Mal...

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.GBFILETYPESCOLORS.CAPTION]
en: File types colors (sort by drag&&drop)
nn: Farging av filkategoriar (arrangér med dra && slepp)

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.LBLCATEGORYATTR.CAPTION]
en: Category a&ttributes:
nn: &Kategori-attributt:

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.LBLCATEGORYCOLOR.CAPTION]
en: Category co&lor:
nn: &Katergori-farge:

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.LBLCATEGORYMASK.CAPTION]
en: Category &mask:
nn: &Katergori-filter:

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.LBLCATEGORYNAME.CAPTION]
en: Category &name:
nn: &Kategori-namn:

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actaddhotkey.caption]
en: Add &hotkey
nn: &Legg til hurtigtast

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actcopy.caption]
en: Copy
nn: Kopiér

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actdelete.caption]
en: Delete
nn: Slett

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actdeletehotkey.caption]
en: &Delete hotkey
nn: &Slett hurtigtast

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actedithotkey.caption]
en: &Edit hotkey
nn: &Redigér hurtigtast

en: Next category
nn: Neste kategori

en: Make popup the file related menu
nn: Gjer filmenyen sprettopp

en: Previous category
nn: Forrige kategori

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actrename.caption]
en: Rename
nn: Omdøyp

en: Restore DC default
nn: Gjenopprett DC-standard

en: Save now
nn: Lagr nå

en: Sort by command name
nn: Sortér etter kommandonamn

en: Sort by hotkeys (grouped)
nn: Sortér etter hurtigtast (gruppert)

en: Sort by hotkeys (one per row)
nn: Sortér etter hurtigtast (éin pr rad)

[ctx: tfrmoptionshotkeys.lblcategories.caption]
en: C&ategories:
nn: &Kategoriar:

[ctx: tfrmoptionshotkeys.lblcommands.caption]
en: Co&mmands:
nn: &Kommandoar:

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.LBLSCFILES.CAPTION]
en: &Shortcut files:
nn: &Fil for hurtigtastar:

en: So&rt order:
nn: &Sorteringsrekkefølgje:

en: Categories
nn: Kategoriar

[ctx: tfrmoptionshotkeys.micommands.caption]
en: Command
nn: Kommando

en: Sort order
nn: Sorteringsrekkefølgje

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.CBICONSEXCLUDE.CAPTION]
en: For the following &paths and their subdirectories:
nn: &For fylgjande stiar og undermappene deira:

en: Show icons for actions in &menus
nn: &Vis ikon ut for punkt i hovudmenyen

en: Show icons on buttons
nn: Vis ikon på knappar

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.CBICONSSHOWOVERLAY.CAPTION]
en: Show o&verlay icons, e.g. for links
nn: &Vis overlegg på ikon, (f.eks. piler ved linkar)

en: &Dimmed hidden files (slower)
nn: &Dimm skjulte/system-filer (treg)

en: Disable special icons
nn: Slå av spesielle ikon

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.GBICONSSIZE.CAPTION]
en:  Icon size
nn:  Ikonstorleik

en: Icon theme
nn: Ikontema

en: Show icons
nn: Vis ikon

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.GBSHOWICONSMODE.CAPTION]
en:  Show icons to the left of the filename
nn:  Vis ikon til venstre for filnamnet

en: Disk panel:
nn: Drevpanel:

en: File panel:
nn: Filpanel:

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWALL.CAPTION]
en: A&ll
nn: &Alle

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWALLANDEXE.CAPTION]
en: All associated + &EXE/LNK (slow)
nn: &Alle assosierte filer inkl. EXE/LNK (treg)

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWNONE.CAPTION]
en: &No icons
nn: &Ingen ikon

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWSTANDARD.CAPTION]
en: Only &standard icons
nn: &Bare standardikon

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.BTNADDSEL.CAPTION]
en: A&dd selected names
nn: &Legg til valde namn

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.BTNADDSELWITHPATH.CAPTION]
en: Add selected names with &full path
nn: &Legg til valde namn med heile stien

[ctx: tfrmoptionsignorelist.btnrelativesavein.hint]
en: Some functions to select appropriate path
nn: Aktuelle stiar

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.CHKIGNOREENABLE.CAPTION]
en: &Ignore (don't show) the following files and folders:
nn: &Ignorér (ikkje vis) fylgjande filer og mapper:

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.LBLSAVEIN.CAPTION]
en: &Save in:
nn: &Lagr i:

en: Le&ft, Right arrows change directory (Lynx-like movement)
nn: &Venstre- og høgrepil bytter mellom mapper

en: Typing
nn: Tasting

[ctx: TFRMOPTIONSKEYBOARD.LBLALT.CAPTION]
en: Alt+L&etters:
nn: &Alt+bokstavar:

[ctx: TFRMOPTIONSKEYBOARD.LBLCTRLALT.CAPTION]
en: Ctrl+Alt+Le&tters:
nn: &Ctrl+Alt+bokstavar:

[ctx: TFRMOPTIONSKEYBOARD.LBLNOMODIFIER.CAPTION]
en: &Letters:
nn: &Bokstavar:

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBFLATDISKPANEL.CAPTION]
en: &Flat buttons
nn: &Flate ikon

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBFLATINTERFACE.CAPTION]
en: Flat i&nterface
nn: &Flate funksjonstastar

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBFREESPACEIND.CAPTION]
en: Show fr&ee space indicator on drive label
nn: &Vis stolpe for brukt/ledig plass på drev

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBLOGWINDOW.CAPTION]
en: Show lo&g window
nn: &Vis logg-vindauge

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBPANELOFOPERATIONS.CAPTION]
en: Show panel of operation in background
nn: Vis &handlingsvindauge i bakgrunn

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBPROGINMENUBAR.CAPTION]
en: Show common progress in menu bar
nn: Vis framdrift i menylin&je

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWCMDLINE.CAPTION]
en: Show command l&ine
nn: &Vis kommandolinje

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWCURDIR.CAPTION]
en: Show current director&y
nn: &Vis aktuell sti

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWDISKPANEL.CAPTION]
en: Show &drive buttons
nn: &Vis drev-knappar

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWDRIVEFREESPACE.CAPTION]
en: Show free s&pace label
nn: &Vis tal for ledig plass

en: Show drives list bu&tton
nn: &Vis drev-valknapp

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWKEYSPANEL.CAPTION]
en: Show function &key buttons
nn: &Vis knapprad for funksjonstastar

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWMAINMENU.CAPTION]
en: Show &main menu
nn: &Vis hovudmeny

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWMAINTOOLBAR.CAPTION]
en: Show tool&bar
nn: &Vis verktøylinje

en: Show short free space &label
nn: &Vis tal for ledig plass (kompakt visning)

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWSTATUSBAR.CAPTION]
en: Show &status bar
nn: &Vis statuslinje

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWTABHEADER.CAPTION]
en: S&how tabstop header
nn: &Vis filtabellhovud

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWTABS.CAPTION]
en: Sho&w folder tabs
nn: &Vis faner

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBTERMWINDOW.CAPTION]
en: Show te&rminal window
nn: &Vis terminalvindauge

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBTWODISKPANELS.CAPTION]
en: Show two drive button bars (fi&xed width, above file windows)
nn: &Vis to knapprader for drev (fast breidd, over filvindauge)

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.GBSCREENLAYOUT.CAPTION]
en:  Screen layout
nn:  Skjermoppsett

[ctx: tfrmoptionslog.btnrelativelogfile.hint]
en: Some functions to select appropriate path
nn: Aktuelle stiar

[ctx: tfrmoptionslog.btnviewlogfile.hint]
en: View log file content
nn: Vis innhaldet i loggfila

en: Include date in log filename
nn: Ta med dato i loggfil-namn

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGARCOP.CAPTION]
en: &Pack/Unpack
nn: &Pakking/Utpakking

en: External command line execution
nn: Utføring av ekstern kommandolinje

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGCPMVLN.CAPTION]
en: Cop&y/Move/Create link/symlink
nn: &Kopiering/Flytting/Oppretting av link && symlink

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGDELETE.CAPTION]
en: &Delete
nn: &Slett

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGDIROP.CAPTION]
en: Crea&te/Delete directories
nn: &Oppretting/sletting av mapper

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGERRORS.CAPTION]
en: Log &errors
nn: &Logg feil

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGFILE.CAPTION]
en: C&reate a log file:
nn: &Opprett loggfil i:

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGINFO.CAPTION]
en: Log &information messages
nn: &Logg informasjonsmeldingar

en: Start/shutdown
nn: Starting/nedstenging

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGSUCCESS.CAPTION]
en: Log &successful operations
nn: &Logg vellukka operasjonar

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGVFS.CAPTION]
en: &File system plugins
nn: &Filsystem-plugins

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.GBLOGFILE.CAPTION]
en: File operation log file
nn: Loggfil for filoperasjoner

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.GBLOGFILEOP.CAPTION]
en: Log operations
nn: Logg fylgjande operasjonar

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.GBLOGFILESTATUS.CAPTION]
en: Operation status
nn: Operasjonsstatus

[ctx: tfrmoptionsmisc.btnrelativeoutputpathfortoolbar.hint]
en: Some functions to select appropriate path
nn: Aktuelle stiar

[ctx: tfrmoptionsmisc.btnrelativetcconfigfile.hint]
en: Some functions to select appropriate path
nn: Aktuelle stiar

[ctx: tfrmoptionsmisc.btnrelativetcexecutablefile.hint]
en: Some functions to select appropriate path
nn: Aktuelle stiar

en: &Remove thumbnails for no longer existing files
nn: &Fjern miniatyrbilde for sletta filer

[ctx: tfrmoptionsmisc.btnviewconfigfile.hint]
en: View configuration file content
nn: Vis innhaldet i oppsettsfil

[ctx: tfrmoptionsmisc.chkdesccreateunicode.caption]
en: Create new with the encoding:
nn: Ny, med koding:

en: Always &go to the root of a drive when changing drives
nn: &Gå alltid til toppnivået ved bytte av drev

[ctx: tfrmoptionsmisc.chkshowwarningmessages.caption]
en: Show &warning messages ("OK" button only)
nn: &Vis åtvaringar (med bare "OK"-knapp)

[ctx: tfrmoptionsmisc.chkthumbsave.caption]
en: &Save thumbnails in cache
nn: &Lagr miniatyrbilde i cache

[ctx: tfrmoptionsmisc.dblthumbnails.caption]
en: Thumbnails
nn: Miniatyrar

en: File comments (descript.ion)
nn: Filkommentar (descript.ion

en: Regarding TC export/import:
nn: For TC-eksport/-import:

[ctx: tfrmoptionsmisc.lbldescrdefaultencoding.caption]
en: Default encoding:
nn: Standardkoding:

en: Configuration file:
nn: Oppsettsfil:

en: TC executable:
nn: TC exe-fil:

en: Toolbar output path:
nn: Sti til verktøylinjas ut-data:

en: pixels
nn: pixlar

en: &Thumbnail size:
nn: &Breidd x høgd:

en: &Selection by mouse
nn: &Val med mus

en: The text cursor no longer follows the mouse cursor
nn: Skrivemerket følgjer ikkje lenger musepila

en: By clic&king on icon
nn: &Ved klikk på ikon

[ctx: tfrmoptionsmouse.gbopenwith.caption]
en: Open with
nn: Opn med

en: Scrolling
nn: Rulling med musehjul

en: Selection
nn: Val

en: &Mode:
nn: &Tilstand:

en: Double click
nn: Dobbelklikk

en: &Line by line
nn: &Antall linje(r) om gongen

en: Line by line &with cursor movement
nn: &Linje for linje, markøren følgjer med

en: &Page by page
nn: &Ei side om gongen

en: Single click (opens files and folders)
nn: Enkelklikk (opnar filer og mapper)

en: Single click (opens folders, double click for files)
nn: Enkelklikk (opnar mapper; dobbelklikk for filer)

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnaddplugin.caption]
en: A&dd
nn: &Legg til

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnconfigplugin.caption]
en: Con&figure
nn: &Sett opp

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnenableplugin.caption]
en: E&nable
nn: &Slå på

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnremoveplugin.caption]
en: &Remove
nn: &Fjern

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btntweakplugin.caption]
en: &Tweak
nn: &Tilpass

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.lblplugindescription.caption]
en: Description
nn: Omtale

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
nn: Aktiv

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
nn: Assosiér med

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
nn: namn:

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.lblplugindescription.caption]
en: Searc&h plugins allow one to use alternative search algorithms or external tools (like "locate", etc.)
nn: &Søke-plugins brukar alternative søkealgoritmer eller eksterne verktøy (som "locate", o.l.)

en: Apply current settings to all current configured plugins
nn: Sett desse settingane på alle gjeldande oppsette plugins

en: When adding a new plugin, automatically go in tweak window
nn: Gå direkte til tilpassingsvindauget når ny plugin blir lagt til

en: Configuration:
nn: Oppsett:

[ctx: tfrmoptionspluginsgroup.lbpathtoberelativeto.caption]
en: Path to be relative to:
nn: Filnamn med relativ sti:

en: Plugin filename style when adding a new plugin:
nn: Plugin filnamn-stil når ny plugin blir lagt til:

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.lblplugindescription.caption]
en: Pack&er plugins are used to work with archives
nn: &Pakke-plugins kan opna arkivtyper som ikkje er støtta av Double Commander internt

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
nn: Aktiv

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
nn: Assosiér med

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
nn: Filnamn

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.lblplugindescription.caption]
en: Content plu&gins allow one to display extended file details like mp3 tags or image attributes in file lists, or use them in search and multi-rename tool
nn: &Innhalds-plugins kan visa utvida fildetaljar t.d. mp3-tags eller fotoopplysningar i fillister. Kan brukast i søking og multi-omdøyping

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.lblplugindescription.caption]
en: Fi&le system plugins allow access to disks inaccessible by operating system or to external devices like Palm/PocketPC.
nn: &Filsystem-plugins gir tilgang til diskar som er utilgjengelege for operativsystemet eller til eksterne einingar som Palm/PocketPC.

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.lblplugindescription.caption]
en: Vie&wer plugins allow one to display file formats like images, spreadsheets, databases etc. in Viewer (F3, Ctrl+Q)
nn: &Liste-plugins kan visa dataformat som f.eks. bilete, rekneark, databasar ol. i Vis (F3, Ctrl+Q).

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.CBEXACTBEGINNING.CAPTION]
en: &Beginning (name must start with first typed character)
nn: &Start (namn må starta med første inntasta bokstav)

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.CBEXACTENDING.CAPTION]
en: En&ding (last character before a typed dot . must match)
nn: &Ende (siste bokstav før eit inntasta punktum må vera lik)

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.CGPOPTIONS.CAPTION]
en: Options
nn: Val

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.GBEXACTNAMEMATCH.CAPTION]
en: Exact name match
nn: Eksakt namne-likskap

en: Search case
nn: STORE og små bokstavar

en: Search for these items
nn: Søk etter desse elementa

en: Keep renamed name when unlocking a tab
nn: Behold omdøypt namn når fana blir låst opp

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSACTIVATEONCLICK.CAPTION]
en: Activate target &panel when clicking on one of its Tabs
nn: &Aktivér fil&panel ved klikk på fane

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSALWAYSVISIBLE.CAPTION]
en: &Show tab header also when there is only one tab
nn: &Vis fane, også når det bare er ei enkel fane

en: Close duplicate tabs when closing application
nn: Lukk like faner når programmet avsluttar

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSCONFIRMCLOSEALL.CAPTION]
en: Con&firm close all tabs
nn: &Stadfest lukking av alle faner

en: Confirm close locked tabs
nn: Stadfest lukking av låst fane

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSLIMITOPTION.CAPTION]
en: &Limit tab title length to
nn: &Avgrens fanetitlar til

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSLOCKEDASTERISK.CAPTION]
en: Show locked tabs &with an asterisk *
nn: &Markér låste faner med stjerne *

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSMULTILINES.CAPTION]
en: &Tabs on multiple lines
nn: &Tillat vising av faner på fleire linjer

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSOPENFOREGROUND.CAPTION]
en: Ctrl+&Up opens new tab in foreground
nn: &Ctrl+Opp opnar ny fane i framgrunnen

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSOPENNEARCURRENT.CAPTION]
en: Open &new tabs near current tab
nn: &Opn ny fane ved sida av aktiv fane

en: Reuse existing tab when possible
nn: Gjenbruk eksisterande fane om mogleg

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSSHOWCLOSEBUTTON.CAPTION]
en: Show ta&b close button
nn: &Vis lukk-knapp på fane

en: Always show drive letter in tab title
nn: Vis alltid drevbokstav i fanetittel

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.GBTABS.CAPTION]
en: Folder tabs headers
nn: Faner

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.LBLCHAR.CAPTION]
en: characters
nn: teikn

en: Action to do when double click on a tab:
nn: Handling, når det blir dobbeltklikka på ei fane:

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.LBLTABSPOSITION.CAPTION]
en: Ta&bs position
nn: &Faneposisjon

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaultexistingtabstokeep.text]
en: None
nn: Ingen

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaultsavedirhistory.text]
en: No
nn: Nei

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaulttargetpanelleftsaved.text]
en: Left
nn: Venstre

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaulttargetpanelrightsaved.text]
en: Right
nn: Høgre

en: Goto to Favorite Tabs Configuration after resaving
nn: Gå til oppsett av favorittfane, etter lagring (igjen)

en: Goto to Favorite Tabs Configuration after saving a new one
nn: Gå til oppsett av favorittfane, etter lagring av ny fane

en: Enable Favorite Tabs extra options (select target side when restore, etc.)
nn: Aktivér ekstra-oppsett for favorittfane (vél side for gjenoppretting etc.)

en: Default extra settings when saving new Favorite Tabs:
nn: Ekstra standardoppsett når ny favorittfane blir lagra:

en: Folder tabs headers extra
nn: Ekstra for fane

en: When restoring tab, existing tabs to keep:
nn: Når fane blir gjenoppretta, bevar eksisterande fane i:

en: Tabs saved on left will be restored to:
nn: Fane lagra til venstre skal gjenopprettast til:

en: Tabs saved on right will be restored to:
nn: Faner lagra til høgre skal gjenopprettast til:

[ctx: tfrmoptionstabsextra.lblfavoritetabssavedirhistory.caption]
en: Keep saving dir history with Favorite Tabs:
nn: Hald fram med å lagra mappehistorikken med favorittfane:

en: Default position in menu when saving a new Favorite Tabs:
nn: Standardplassering i meny når ny favorittfane blir lagra:

[ctx: tfrmoptionsterminal.edrunintermcloseparams.hint]
en: {command} should normally be present here to reflect the command to be run in terminal
nn: {command} skal normalt visa her for å reflektera kommandoen som skal utførast i Terminal

[ctx: tfrmoptionsterminal.edrunintermstayopenparams.hint]
en: {command} should normally be present here to reflect the command to be run in terminal
nn: {command} skal normalt visa her for å reflektera kommandoen som skal utførast i Terminal

en: Command for just running terminal:
nn: Innstilling for utføring av kommando og deretter ingen handling:

en: Command for running a command in terminal and close after:
nn: Innstilling for utføring av kommando i terminal, som deretter blir lukka:

en: Command for running a command in terminal and stay open:
nn: Innstilling for utføring av kommando i terminal, som forblir open:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbrunintermclosecmd.caption]
en: Command:
nn: Kommando:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbrunintermcloseparams.caption]
en: Parameters:
nn: Parametre:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbrunintermstayopencmd.caption]
en: Command:
nn: Kommando:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbrunintermstayopenparams.caption]
en: Parameters:
nn: Parametre:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbruntermcmd.caption]
en: Command:
nn: Kommando:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbruntermparams.caption]
en: Parameters:
nn: Parametre:

[ctx: tfrmoptionstoolbase.btnrelativetoolpath.hint]
en: Some functions to select appropriate path
nn: Aktuelle stiar

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBASE.CBTOOLSKEEPTERMINALOPEN.CAPTION]
en: &Keep terminal window open after executing program
nn: &Hald terminalvindauget ope etter at program er utført

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBASE.CBTOOLSRUNINTERMINAL.CAPTION]
en: &Execute in terminal
nn: &Utfør i terminal

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBASE.CBTOOLSUSEEXTERNALPROGRAM.CAPTION]
en: &Use external program
nn: &Bruk eksternt program

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBASE.LBLTOOLSPARAMETERS.CAPTION]
en: A&dditional parameters
nn: &Ekstra parametre

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBASE.LBLTOOLSPATH.CAPTION]
en: &Path to program to execute
nn: &Sti til det eksterne programmet

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnaddtooltipsfiletype.caption]
en: A&dd
nn: &Legg til

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnapplytooltipsfiletype.caption]
en: A&pply
nn: &Utfør

[ctx: tfrmoptionstooltips.btncopytooltipsfiletype.caption]
en: Cop&y
nn: &Kopiér

[ctx: tfrmoptionstooltips.btndeletetooltipsfiletype.caption]
en: Delete
nn: Slett

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.BTNFIELDSSEARCHTEMPLATE.HINT]
en: Template...
nn: Mal...

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnrenametooltipsfiletype.caption]
en: &Rename
nn: &Omdøyp

[ctx: tfrmoptionstooltips.btntooltipother.caption]
en: Oth&er...
nn: &Andre...

en: Tooltip configuration for selected file type:
nn: Konfigurér hint for vald filtype:

en: General options about tooltips:
nn: Felles val for hint:

[ctx: tfrmoptionstooltips.chkshowtooltip.caption]
en: &Show tooltip for files in the file panel
nn: &Vis hint for filer i filvindauge

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.LBLFIELDSLIST.CAPTION]
en: Category &hint:
nn: &Kategori-hint:

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.LBLFIELDSMASK.CAPTION]
en: Category &mask:
nn: &Katergori-filter:

en: Tooltip hiding delay:
nn: Skjul hint etter:

en: Tooltip showing mode:
nn: Hint-vising:

en: &File types:
nn: &Filtyper:

en: Discard Modifications
nn: Forkast endringar

[ctx: tfrmoptionstooltips.mitooltipsfiletypeexport.caption]
en: Export...
nn: Eksportér...

[ctx: tfrmoptionstooltips.mitooltipsfiletypeimport.caption]
en: Import...
nn: Importér...

en: Sort Tooltip File Types
nn: Sortér hint filtyper

en: With double-click on the bar on top of a file panel
nn: Med dobbelklikk på filpanelhovudet

[ctx: tfrmoptionstreeviewmenu.ckbdirectoryhotlistfrommenucommand.caption]
en: With the menu and internal command
nn: Med menyen og intern kommando

en: Double click in tree select and exit
nn: Dobbelklikk i treet, markér og gå ut

[ctx: tfrmoptionstreeviewmenu.ckbfavoritatabsfrommenucommand.caption]
en: With the menu and internal command
nn: Med menyen og intern kommando

en: With double-click on a tab (if configured for it)
nn: Med dobbelklikk på ei fane (dersom innstilt)

en: When using the keyboard shortcut, it will exit the window returning the current choice
nn: Når hurtigtast blir brukt, vil han gå ut av vindauget og returnera gjeldande val

en: Single mouse click in tree select and exit
nn: Klikk i treet, markér og gå ut

en: Use it for Command Line History
nn: Bruk for kommandolinje-historie

en: Use it for the Dir History
nn: Bruk for Dir-historie

en: Use it for the View History (Visited paths for active view)
nn: Bruk for visnings-historie (besøkte stiar for aktivt vindauge)

en: Behavior regarding selection:
nn: Oppførsel for val:

en: Tree View Menus related options:
nn: Oppsett av trevisning:

en: Where to use Tree View Menus:
nn: Kor skal trevisning brukast:

en: *NOTE: Regarding the options like the case sensitivity, ignoring accents or not, these are saved and restored individually for each context from a usage and session to another.
nn: *NB: Ved val som STORE/små-skilje, aksentignorering eller ikkje, blir desse lagra og gjenoppretta individuelt for kvar samanheng frå ein bruksomgang til ein annan.

en: With Directory Hotlist:
nn: Med mappefavorittliste:

en: With Favorite Tabs:
nn: Med favorittfaner:

en: With History:
nn: Med historie:

en: Use and display keyboard shortcut for choosing items
nn: Bruk og vis hurtigtast for val av element

en: Layout and colors options:
nn: Val av oppsett og fargar:

en: Background color:
nn: Bakgrunnsfarge:

en: Cursor color:
nn: Markørfarge:

en: Found text color:
nn: Farge på funnen tekst:

en: Found text under cursor:
nn: Funnen tekst under markør:

en: Normal text color:
nn: Farge på normal tekst:

en: Normal text under cursor:
nn: Normal tekst under markør:

en: Tree View Menu Preview:
nn: Førehandsvis trevisning :

en: Secondary text color:
nn: Farge på sekundærtekst:

en: Secondary text under cursor:
nn: Sekundærtekst under markør:

en: Shortcut color:
nn: Farge på snarveg:

en: Shortcut under cursor:
nn: Snarveg under markør:

en: Unselectable text color:
nn: Farge på ikkje-valbar tekst:

en: Unselectable under cursor:
nn: Ikkje-valbar tekst under markør:

en: Change color on left and you'll see here a preview of what your Tree View Menus will look likes with this sample.
nn: Bytt farge til venstre og du vil få førehandsvising av trevisning her.

[ctx: TFRMOPTIONSVIEWER.LBLNUMBERCOLUMNSVIEWER.CAPTION]
en: &Number of columns in book viewer
nn: &Antall spalter i bokvisning

[ctx: TFRMPACKDLG.BTNCONFIG.CAPTION]
en: Con&figure
nn: &Sett opp

[ctx: TFRMPACKDLG.CAPTION]
en: Pack files
nn: Pakk filer

en: C&reate separate archives, one per selected file/dir
nn: &Lag separate arkiv, eitt for kvar valt fil/mappe

en: Create self e&xtracting archive
nn: &Lag sjølvutpakkande arkiv

[ctx: tfrmpackdlg.cbencrypt.caption]
en: Encr&ypt
nn: &Kryptér

en: Mo&ve to archive
nn: &Flytt til arkiv

en: &Multiple disk archive
nn: &Fordel arkiv over fleire diskar

en: P&ut in the TAR archive first
nn: &Pakk som TAR først

en: Also &pack path names (only recursed)
nn: &Pakk også sti (bare rekursivt)

en: Pack file(s) to the file:
nn: Pakk fil(er) i arkivet:

en: Packer
nn: Pakkeprogram

[ctx: TFRMPACKINFODLG.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
nn: &Lukk

en: Unpack &all and execute
nn: &Pakk ut alle og utfør

en: &Unpack and execute
nn: &Pakk ut og utfør

[ctx: TFRMPACKINFODLG.CAPTION]
en: Properties of packed file
nn: Eigenskapar for pakka fil

en: Attributes:
nn: Attributt:

en: Compression ratio:
nn: Komprimeringsgrad:

en: Date:
nn: Dato:

en: Method:
nn: Metode:

en: Original size:
nn: Opprinneleg storleik:

en: File:
nn: Fil:

en: Packed size:
nn: Pakka storleik:

en: Packer:
nn: Pakkeprogram:

en: Time:
nn: Tid:

en: Close filter panel
nn: Lukk filterpanel

en: Enter text to search for or filter by
nn: Tast inn teksten, som det skal søkjast eller filtrerast etter

en: Case Sensitive
nn: Skilnad på STORE og små bokstavar

en: D
nn: M

[ctx: tfrmquicksearch.sbdirectories.hint]
en: Directories
nn: Mapper

[ctx: tfrmquicksearch.sbfiles.hint]
en: Files
nn: Filer

en: Match Beginning
nn: Samanlikn starten

en: Match Ending
nn: Samanlikn slutten

en: Toggle between search or filter
nn: Bytt mellem søking og filtrering

en: &More rules
nn: &Fleire reglar

en: L&ess rules
nn: &Færre reglar

en: Use &content plugins, combine with:
nn: &Bruk innhalds-plugin. Kombinér med:

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[1].text]
en: Field
nn: Felt

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[3].text]
en: Value
nn: Verdi

en: &AND (all match)
nn: &AND (alle operatorer er sanne el. falske)

en: &OR (any match)
nn: &OR (minst éin operator er sann el. falsk)

en: &Select the characters to insert:
nn: &Vél bokstavane som skal setjast inn:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
nn: &Avbryt

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CAPTION]
en: Change attributes
nn: Endre attributt

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKARCHIVE.CAPTION]
en: Archive
nn: Arkiv

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKCREATIONTIME.CAPTION]
en: Created:
nn: Oppretta:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKHIDDEN.CAPTION]
en: Hidden
nn: Skjult

[ctx: tfrmsetfileproperties.chklastaccesstime.caption]
en: Accessed:
nn: Opna:

[ctx: tfrmsetfileproperties.chklastwritetime.caption]
en: Modified:
nn: Endra:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKREADONLY.CAPTION]
en: Read only
nn: Skrivesperra

en: Including subfolders
nn: Ta med filer i &undermapper

en: Timestamp properties
nn: Endra dato/tid

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.GBUNIXATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
nn: Endra attributt

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.GBWINATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
nn: Attributt

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
nn: Bit:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
nn: Gruppe

[ctx: tfrmsetfileproperties.lblattrinfo.caption]
en: (gray field means unchanged value)
nn: (grått felt betyr uendra)

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
nn: Anna

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
nn: Eigar

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRTEXTSTR.CAPTION]
en: Text:
nn: Tekst:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
nn: Utføra

[ctx: tfrmsetfileproperties.lblmodeinfo.caption]
en: (gray field means unchanged value)
nn: (grått felt betyr uendra)

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLOCTAL.CAPTION]
en: Octal:
nn: Oktal:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
nn: Lesa

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
nn: Skriva

[ctx: tfrmsplitter.btnrelativeftchoice.hint]
en: Some functions to select appropriate path
nn: Aktuelle stiar

[ctx: TFRMSPLITTER.CAPTION]
en: Splitter
nn: Del opp fil

en: Require a CRC32 verification file
nn: Krev ei CRC32 verifikasjonsfil

en: 1457664B - 3.5"
nn: 1,44 MB - 3,5"

en: Size and number of parts
nn: Storleik og antall delar

en: Split the file to directory:
nn: Del opp fil til mappe:

en: &Number of parts
nn: &Antall delar

en: &Bytes
nn: &Byte

[ctx: TFRMSPLITTER.RBTNGIGAB.CAPTION]
en: &Gigabytes
nn: &Gigabyte

[ctx: TFRMSPLITTER.RBTNKILOB.CAPTION]
en: &Kilobytes
nn: &Kilobyte

[ctx: TFRMSPLITTER.RBTNMEGAB.CAPTION]
en: &Megabytes
nn: &Megabyte

[ctx: tfrmstartingsplash.lblbuild.caption]
en: Build
nn: Bygg

en: Operating System
nn: Operativsystem

en: Platform
nn: Plattform

[ctx: tfrmstartingsplash.lblrevision.caption]
en: Revision
nn: Revisjon

[ctx: tfrmstartingsplash.lblversion.caption]
en: Version
nn: Versjon

[ctx: TFRMSYMLINK.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
nn: &Avbryt

en: Create symbolic link
nn: Opprett symbolsk link

en: Use &relative path when possible
nn: &Bruk relativ sti om mogleg

[ctx: TFRMSYMLINK.LBLEXISTINGFILE.CAPTION]
en: &Destination that the link will point to
nn: &Målet, som linken skal peika på

[ctx: TFRMSYMLINK.LBLLINKTOCREATE.CAPTION]
en: &Link name
nn: &Namn på linken

en: Remove selection
nn: Fjern markerte

en: Select for copying (default direction)
nn: Markér for kopiering (i forvald retning)

en: Select for copying -> (left to right)
nn: Markér for kopiering -> ( venstre til høgre)

en: Reverse copy direction
nn: Snu kopieringsretning

en: Select for copying <- (right to left)
nn: Markér for kopiering <- ( høgre til venstre )

en: Select for deleting -> (right)
nn: Markér for sletting -> (høgre)

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btnclose.caption]
en: Close
nn: Lukk

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btncompare.caption]
en: Compare
nn: &Samanlikn

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btnsynchronize.caption]
en: Synchronize
nn: S&ynkronisér

en: Synchronize directories
nn: Synkronisér mapper

en: asymmetric
nn: &Asymmetrisk

en: by content
nn: etter innhald

en: ignore date
nn: ignorér dato

en: only selected
nn: bare valde

en: Subdirs
nn: Undermapper

en: Show:
nn: Vis:

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[0].title.caption]
en: Name
nn: Namn

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[1].title.caption]
en: Size
nn: Storleik

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[2].title.caption]
en: Date
nn: Dato

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[4].title.caption]
en: Date
nn: Dato

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[5].title.caption]
en: Size
nn: Storleik

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[6].title.caption]
en: Name
nn: Namn

en: (in main window)
nn: (i hovudvindauget)

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.menuitemcompare.caption]
en: Compare
nn: &Samanlikn

en: View left
nn: Vis venstre

en: View right
nn: Vis høgre

en: duplicates
nn: dublettar

en: singles
nn: unike

en: Please press "Compare" to start
nn: Klikk "Samanlikn" for å starta

[ctx: tfrmsyncdirsperformdlg.caption]
en: Synchronize
nn: S&ynkronisér

en: Confirm overwrites
nn: Stadfest overskriving

[ctx: tfrmtreeviewmenu.caption]
en: Tree View Menu
nn: Trevisning

en: Select your hot directory:
nn: Vél din favorittmappe:

en: Search is case sensitive
nn: Søk med skilje mellom STORE og små

en: Full collapse
nn: Full sammenfolding

en: Full expand
nn: Full utfolding

en: Search ignore accents and ligatures
nn: Søk ignorerer aksentar og ligaturar

en: Search is not case sensitive
nn: Søk skil ikkje mellom STORE og små

en: Search is strict regarding accents and ligatures
nn: Søk tek omsyn til aksentar og ligaturar

en: Don't show the branch content "just" because the searched string is found in the branche name
nn: Ikkje vis greininnhald bare fordi søkt tekst blir funne i greinnamnet

en: If searched string is found in a branch name, show the whole branch even if elements don't match
nn: Dersom søkt tekst blir funne i eit greinnamn, vis heile greina sjølv om element ikkje stemmer

en: Close Tree View Menu
nn: Lukk trevisning

[ctx: tfrmtreeviewmenu.tbconfigurationtreeviewmenus.hint]
en: Configuration of Tree View Menu
nn: Innstilling av tre-visning

[ctx: tfrmtreeviewmenu.tbconfigurationtreeviewmenuscolors.hint]
en: Configuration of Tree View Menu Colors
nn: Innstilling av fargar på tre-visning

en: A&dd new
nn: &Legg til nytt

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
nn: &Avbryt

en: C&hange
nn: &Tilpass/endr

[ctx: tfrmtweakplugin.btndefault.caption]
en: De&fault
nn: &Standard

[ctx: tfrmtweakplugin.btnrelativeplugin1.hint]
en: Some functions to select appropriate path
nn: Nokre funksjonar til å velja egna sti

[ctx: tfrmtweakplugin.btnrelativeplugin2.hint]
en: Some functions to select appropriate path
nn: Nokre funksjonar til å velja egna sti

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.BTNREMOVE.CAPTION]
en: &Remove
nn: &Fjern

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.CAPTION]
en: Tweak plugin
nn: Tilpass plugin

en: De&tect archive type by content
nn: &Fastslå arkivtype ut frå innhald

en: Can de&lete files
nn: &Kan sletta filer

en: Supports e&ncryption
nn: &Støttar kryptering

en: Sho&w as normal files (hide packer icon)
nn: &Vis som normale filer (skjul pakke-ikon)

en: Supports pac&king in memory
nn: &Støttar komprimering i minnet

en: Can &modify existing archives
nn: &Kan endra eksisterande arkiv

en: &Archive can contain multiple files
nn: &Arkiv kan innehalda fleire filer

en: Can create new archi&ves
nn: &Kan oppretta nye arkiv

en: S&upports the options dialogbox
nn: &Støttar val-dialogboksen

en: Allow searchin&g for text in archives
nn: &Tillat tekstsøking i arkiv

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLDESCRIPTION.CAPTION]
en: &Description:
nn: &Omtale:

en: D&etect string:
nn: &Oppdag streng:

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLEXTENSION.CAPTION]
en: &Extension:
nn: &Ending:

en: Flags:
nn: Flagg:

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLNAME.CAPTION]
en: &Name:
nn: &Namn:

[ctx: TFRMVIEWER.ACTABOUT.CAPTION]
en: About Viewer...
nn: Om Framvisaren...

en: Displays the About message
nn: Vis "Om"-dialogen

en: Change encoding
nn: Endr koding

[ctx: TFRMVIEWER.ACTCOPYFILE.CAPTION]
en: Copy File
nn: Kopiér fil

[ctx: TFRMVIEWER.ACTCOPYFILE.HINT]
en: Copy File
nn: Kopiér fil

[ctx: tfrmviewer.actcopytoclipboard.caption]
en: Copy To Clipboard
nn: Kopiér til Utklipp

en: Copy To Clipboard Formatted
nn: Kopiér til Utklipp formatert

[ctx: TFRMVIEWER.ACTDELETEFILE.CAPTION]
en: Delete File
nn: Slett fil

[ctx: TFRMVIEWER.ACTDELETEFILE.HINT]
en: Delete File
nn: Slett fil

[ctx: tfrmviewer.actexitviewer.caption]
en: E&xit
nn: &Avslutt

[ctx: tfrmviewer.actfind.caption]
en: Find
nn: Finn

[ctx: tfrmviewer.actfindnext.caption]
en: Find next
nn: Finn neste

[ctx: tfrmviewer.actfindprev.caption]
en: Find previous
nn: Finn forrige

[ctx: tfrmviewer.actfullscreen.caption]
en: Full Screen
nn: Heile skjermen

[ctx: tfrmviewer.actimagecenter.caption]
en: Center
nn: Midtstill

[ctx: TFRMVIEWER.ACTLOADNEXTFILE.CAPTION]
en: &Next
nn: &Neste

en: Load Next File
nn: Les inn neste fil

[ctx: TFRMVIEWER.ACTLOADPREVFILE.CAPTION]
en: &Previous
nn: &Forrige

en: Load Previous File
nn: Les inn forrige fil

en: Mirror Horizontally
nn: Spegelvend horisontalt

[ctx: tfrmviewer.actmirrorhorz.hint]
en: Mirror
nn: Spegelvend

en: Mirror Vertically
nn: Spegelvend vertikalt

[ctx: TFRMVIEWER.ACTMOVEFILE.CAPTION]
en: Move File
nn: Flytt fil

[ctx: TFRMVIEWER.ACTMOVEFILE.HINT]
en: Move File
nn: Flytt fil

[ctx: tfrmviewer.actpreview.caption]
en: Preview
nn: Førehandsvis

[ctx: TFRMVIEWER.ACTRELOAD.CAPTION]
en: Reload
nn: Gjeninnles

en: Reload current file
nn: Gjeninnles aktuell fil

[ctx: TFRMVIEWER.ACTROTATE180.HINT]
en: Rotate 180 degrees
nn: Rotér 180 grader

[ctx: TFRMVIEWER.ACTROTATE270.HINT]
en: Rotate -90 degrees
nn: Rotér -90 grader

[ctx: TFRMVIEWER.ACTROTATE90.HINT]
en: Rotate +90 degrees
nn: Rotér +90 grader

[ctx: tfrmviewer.actsave.caption]
en: Save
nn: Lagr

[ctx: TFRMVIEWER.ACTSAVEAS.CAPTION]
en: Save As...
nn: Lagr &som...

en: Save File As...
nn: Lagr fila som...

[ctx: tfrmviewer.actscreenshot.caption]
en: Screenshot
nn: Skjermdump

en: Delay 3 sec
nn: Forseink 3 sek

en: Delay 5 sec
nn: Forseink 5 sek

[ctx: tfrmviewer.actselectall.caption]
en: Select All
nn: Vél alt

en: Show as &Bin
nn: &Vis  binært

en: Show as B&ook
nn: &Vis som bok

en: Show as &Dec
nn: &Vis desimalt

en: Show as &Hex
nn: &Vis heksadesimalt

en: Show as &Text
nn: &Vis som tekst

en: Show as &Wrap text
nn: &Vis som bretta tekst

[ctx: tfrmviewer.actshowgraphics.caption]
en: Graphics
nn: Grafikk

[ctx: tfrmviewer.actshowplugins.caption]
en: Plugins
nn: Pluginar

[ctx: TFRMVIEWER.ACTSTRETCHIMAGE.CAPTION]
en: Stretch
nn: Strekk

en: Stretch Image
nn: Strekk bilde

[ctx: tfrmviewer.actstretchonlylarge.caption]
en: Stretch only large
nn: Strekk bare store

[ctx: TFRMVIEWER.ACTUNDO.HINT]
en: Undo
nn: Angr

[ctx: tfrmviewer.actzoomin.caption]
en: Zoom In
nn: Zoom inn

[ctx: tfrmviewer.actzoomout.caption]
en: Zoom Out
nn: Zoom ut

[ctx: TFRMVIEWER.BTNCUTTUIMAGE.HINT]
en: Crop
nn: Beskjær

[ctx: TFRMVIEWER.BTNFULLSCREEN.HINT]
en: Full Screen
nn: Heile skjermen

[ctx: TFRMVIEWER.BTNHIGHTLIGHT.HINT]
en: Highlight
nn: Framhev

[ctx: TFRMVIEWER.BTNPAINT.HINT]
en: Paint
nn: Mal

en: Red Eyes
nn: Raude auge

[ctx: TFRMVIEWER.BTNRESIZE.HINT]
en: Resize
nn: Tilpass storleik

[ctx: tfrmviewer.caption]
en: Viewer
nn: Framvisar

[ctx: TFRMVIEWER.MIABOUT.CAPTION]
en: About
nn: Om

[ctx: TFRMVIEWER.MIEDIT.CAPTION]
en: &Edit
nn: &Redigér

[ctx: TFRMVIEWER.MIENCODING.CAPTION]
en: En&coding
nn: &Koding

[ctx: TFRMVIEWER.MIFILE.CAPTION]
en: &File
nn: &Filer

en: &Image
nn: &Bilde

en: Rotate
nn: Rotér

[ctx: TFRMVIEWER.MISCREENSHOT.CAPTION]
en: Screenshot
nn: Skjermdump

[ctx: TFRMVIEWER.MIVIEW.CAPTION]
en: &View
nn: &Visning

[ctx: tfrmviewer.mnuplugins.caption]
en: Plugins
nn: Pluginar

en: S&top
nn: &Stopp

[ctx: tfrmviewoperations.caption]
en: File operations
nn: Filhandlingar

en: Always on top
nn: &Alltid øvst

en: &Use "drag && drop" to move operations between queues
nn: Bruk "dra && slepp" for å flytte handlingar mellom køane

[ctx: tfrmviewoperations.mnucanceloperation.caption]
en: Cancel
nn: Avbryt

[ctx: tfrmviewoperations.mnucancelqueue.caption]
en: Cancel
nn: Avbryt

[ctx: tfrmviewoperations.mnunewqueue.caption]
en: New queue
nn: Ny kø

[ctx: tfrmviewoperations.mnuoperationshowdetached.caption]
en: Show in detached window
nn: Vis i eige vindauge

en: Put first in queue
nn: Sett først i køen

en: Put last in queue
nn: Sett sist i køen

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue.caption]
en: Queue
nn: Kø

en: Out of queue
nn: Fjern frå køen

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue1.caption]
en: Queue 1
nn: Kø 1

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue2.caption]
en: Queue 2
nn: Kø 2

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue3.caption]
en: Queue 3
nn: Kø 3

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue4.caption]
en: Queue 4
nn: Kø 4

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue5.caption]
en: Queue 5
nn: Kø 5

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueueshowdetached.caption]
en: Show in detached window
nn: Vis i eige vindauge

en: &Pause all
nn: &Sett alt på pause

[ctx: tmultiarchivecopyoperationoptionsui.lblfileexists.caption]
en: When file exists
nn: Når fila finst

[ctx: twcxarchivecopyoperationoptionsui.lblfileexists.caption]
en: When file exists
nn: Når fila finst

[ctx: twfxplugincopymoveoperationoptionsui.cbcopytime.caption]
en: Copy d&ate/time
nn: &Kopiér dato/tid

en: Work in background (separate connection)
nn: Til &bakgrunn

[ctx: TWFXPLUGINCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When file exists
nn: Når fila finst

en: Date taken
nn: Dato tatt

[ctx: uexifreader.rsimageheight]
en: Height
nn: Høgd

[ctx: uexifreader.rsimagewidth]
en: Width
nn: Breidd

en: Manufacturer
nn: Fabrikant

en: Camera model
nn: Kameramodell

en: Orientation
nn: Orientering

en: This file cannot be found and could help to validate final combination of files:
    %s
    
    Could you make it available and press "OK" when ready,
    or press "CANCEL" to continue without it?
nn: Finn ikkje fila, men ho kan trengast for å validere den endelege kombinasjonen av filer:
    %s
    
    Gjer fila tilgjengeleg og klikk "OK" når du er klar,
    eller klikk "Avbryt" for å halda fram utan fila.

en: Cancel Quick Filter
nn: Annullér hurtigfilter

en: Cancel Current Operation
nn: Annullér aktuell handling

en: Enter filename, with extension, for dropped text
nn: Tast inn filnamn med filending for den 'droppa' teksten

en: Text format to import
nn: Tekstformat som skal importerast

en: Broken:
nn: Skadd:

en: General:
nn: Generelt:

en: Missing:
nn: Manglar:

en: Read error:
nn: Lesefeil:

[ctx: ulng.rschecksumverifysuccess]
en: Success:
nn: Vellukka:

en: Enter checksum and select algorithm:
nn: Tast inn kontrollsum og vél algoritme:

en: Verify checksum
nn: Verifisér kontrollsum

en: Do you want to clear filters for this new search?
nn: Vil du sletta filter før dette nye søket?

en: Clipboard doesn't contain any valid toolbar data.
nn: Utklipp inneheld ingen gyldige data for verktøyslinja.

en: All;Active Panel;Left Panel;Right Panel;File Operations;Configuration;Network;Miscellaneous;Parallel Port;Print;Mark;Security;Clipboard;FTP;Navigation;Help;Window;Command Line;Tools;View;User;Tabs;Sorting;Log
nn: Alle;Aktivt panel;Venstre panel;Høgre panel;Filhandlingar;Konfigurasjon;Nettverk;Ymse;Parallellport;Print;Merke;Sikkerhet;Utklipp;FTP;Navigasjon;Hjelp;Window;Kommandolinje;Verktøy;Vis;Brukar;Fane;Sortering;Logg

en: Legacy sorted;A-Z sorted
nn: Tradisjonell sortering;A-Å sortering

en: Attr
nn: Attributt

[ctx: ulng.rscoldate]
en: Date
nn: Dato

en: Ext
nn: Ending

[ctx: ulng.rscolname]
en: Name
nn: Namn

[ctx: ulng.rscolsize]
en: Size
nn: Storleik

en: Align
nn: Justering

en: Caption
nn: Tittel

[ctx: ulng.rsconfcoldelete]
en: Delete
nn: Slett

en: Field contents
nn: Feltinnhald

[ctx: ulng.rsconfcolmove]
en: Move
nn: Flytt

[ctx: ulng.rsconfcolwidth]
en: Width
nn: Breidd

en: Customize column
nn: Tilpass kolonne

en: Configure file association
nn: Sett filassosiasjon

en: Confirming command line and parameters
nn: Stadfestar kommandolinje og parametre

en: Copy (%d) %s
nn: Kopiér (%d) %s

en: Imported DC toolbar
nn: Importert DC-verktøylinje

en: Imported TC toolbar
nn: Importert DC-verktøylinje

en: _DroppedText
nn: _DroppaTekst

en: _DroppedHTMLtext
nn: _DroppetHTML

en: _DroppedRichtext
nn: _DroppaRTF

en: _DroppedSimpleText
nn: _DroppaTXT

en: _DroppedUnicodeUTF16text
nn: _DroppaUTF16

en: _DroppedUnicodeUTF8text
nn: _DroppaUTF8

en:  Adds:
nn:  Legg til:

en:  Deletes:
nn:  Slettar:

en: The two files are identical!
nn: Dei to filene er identiske!

en:  Matches:
nn:  Matcher:

en:  Modifies:
nn:  Endrar:

en: Ab&ort
nn: &Avbryt

[ctx: ulng.rsdlgbuttonall]
en: A&ll
nn: &Alle assosierte filer

en: A&ppend
nn: &Legg til

en: A&uto-rename source files
nn: &Auto-omdøyp kildefiler

[ctx: ulng.rsdlgbuttoncancel]
en: &Cancel
nn: &Avbryt

en: Compare &by content
nn: &Samanlikn innhald

en: &Continue
nn: &Gå vidare

en: &Merge
nn: &Kopiér inn i

en: Mer&ge All
nn: &Kopiér alle inn i

en: E&xit program
nn: &Avslutt program

en: Ig&nore
nn: &Ignorér

en: I&gnore All
nn: &Ignorér alle

en: &No
nn: &Nei

en: Non&e
nn: &Ingen

en: Ot&her
nn: &Andre

en: &Overwrite
nn: &Overskriv

en: Overwrite &All
nn: &Overskriv alle

en: Overwrite All &Larger
nn: &Overskriv alle større

en: Overwrite All Ol&der
nn: &Overskriv alle eldre

en: Overwrite All S&maller
nn: &Overskriv alle mindre

[ctx: ulng.rsdlgbuttonrename]
en: R&ename
nn: &Omdøyp

en: &Resume
nn: &Gjenoppta

en: Re&try
nn: &Prøv på nytt

en: As Ad&ministrator
nn: &Som administrator

en: &Skip
nn: &Hopp over

en: S&kip All
nn: &Hopp over alle

en: &Unlock
nn: &Lås opp

en: &Yes
nn: &Ja

[ctx: ulng.rsdlgcp]
en: Copy file(s)
nn: Kopiér fil(er)

en: Move file(s)
nn: Flytt fil(er)

[ctx: ulng.rsdlgoppause]
en: Pau&se
nn: &Pause

[ctx: ulng.rsdlgqueue]
en: Queue
nn: Kø

en: Speed %s/s
nn: Fart %s/s

en: Speed %s/s, time remaining %s
nn: Fart %s/s, gjenståande tid %s

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.DBFREESPACEINDICATOR.CAPTION]
en: Drive Free Space Indicator
nn: Indikator for brukt/ledig plass

en: <no label>
nn: <utan drev-etikett>

en: <no media>
nn: <utan medium>

en: Internal Editor of Double Commander.
nn: Double Commanders interne editor.

en: Goto line:
nn: Gå til linje:

[ctx: ulng.rseditgotolinetitle]
en: Goto Line
nn: Gå til linje

en: new.txt
nn: ny.txt

en: Filename:
nn: Filnamn:

en: Open file
nn: Opn fil

en: &Backward
nn: &Bakover

[ctx: ulng.rseditsearchcaption]
en: Search
nn: Søk

en: &Forward
nn: &Framover

[ctx: ulng.rseditsearchreplace]
en: Replace
nn: Erstatt

en: with external editor
nn: med ekstern editor

en: with internal editor
nn: med intern editor

[ctx: ulng.rsexecuteviashell]
en: Execute via shell
nn: Utfør i eit skall

[ctx: ulng.rsexecuteviaterminalclose]
en: Execute via terminal and close
nn: Utfør i terminal og lukk

[ctx: ulng.rsexecuteviaterminalstayopen]
en: Execute via terminal and stay open
nn: Utfør i terminal, som forblir open

en: "]" not found in line %s
nn: "]" ikkje funne i linje %s

en: No extension defined before command "%s". It will be ignored.
nn: Ingen filending definert før kommando "%s", som blir ignorert.

en: Left;Right;Active;Inactive;Both;None
nn: Venstre;Høgre;Aktivt;Inaktivt;Begge;Ingen

en: No;Yes
nn: Nei;Ja

en: Exported_from_DC
nn: Eksportert_frå_DC

en: Ask;Overwrite;Skip
nn: Spør;Overskriv;Hopp over

en: Ask;Merge;Skip
nn: Spør brukar;Kopiér inn i alle filer;Hopp over alle filer

en: Ask;Overwrite;Overwrite Older;Skip
nn: Spør brukar;Overskriv alle filer;Overskriv alle eldre filer;Hopp over alle filer

[ctx: ulng.rsfileopsetpropertyerroroptions]
en: Ask;Don't set anymore;Ignore errors
nn: Spør brukar;Unnlat innstilling;Ignorér feil

en: Any files
nn: Allslags filer

en: Archiver config files
nn: Lagr oppsettsfiler

en: DC Tooltip files
nn: DC-hint-filer

en: Directory Hotlist files
nn: Favorittmappe-filer

en: Executables files
nn: Utførbare filer

en: .ini Config files
nn: .ini-oppsettsfiler

en: Legacy DC .tab files
nn: Tradisjonell(e) .tab-fil(er)

en: TC Toolbar files
nn: TC-verktøyrad-filer

en: DC Toolbar files
nn: DC-verktøyrad-filer

en: .xml Config files
nn: .xml-oppsettsfiler

en: Define template
nn: Definér mal

en: %s level(s)
nn: %s nivå

en: all (unlimited depth)
nn: alle (uavgrensa djup)

en: current dir only
nn: bare aktuell mappe

en: Directory %s does not exist!
nn: Mappa %s finst ikkje!

en: Found: %d
nn: Funne: %d

en: Save search template
nn: Lagr søk som mal

en: Template name:
nn: Namn på mal:

en: Scanned: %d
nn: Gjennomsøkt: %d

en: Scanning
nn: Skanner

[ctx: ulng.rsfindsearchfiles]
en: Find files
nn: Finn filer

en: Time of scan:
nn: Gjennomsøkingstid:

en: Begin at
nn: Start ved

en: %s of %s free
nn: %s av %s ledig

en: %s free
nn: %s ledig

en: Access date/time
nn: Opna dato/tid

[ctx: ulng.rsfuncattr]
en: Attributes
nn: Attributt

[ctx: ulng.rsfunccomment]
en: Comment
nn: Kommentar

en: Compressed size
nn: Komprimert storleik

en: Creation date/time
nn: Oppretta dato/tid

[ctx: ulng.rsfuncext]
en: Extension
nn: Ending

[ctx: ulng.rsfuncgroup]
en: Group
nn: Gruppe

en: Change date/time
nn: Endr dato/tid

en: Link to
nn: Link til

en: Modification date/time
nn: Endret dato/tid

[ctx: ulng.rsfuncname]
en: Name
nn: Namn

en: Name without extension
nn: Namn utan filending

[ctx: ulng.rsfuncowner]
en: Owner
nn: Eigar

[ctx: ulng.rsfuncpath]
en: Path
nn: Sti

[ctx: ulng.rsfuncsize]
en: Size
nn: Storleik

en: Error creating hardlink.
nn: Klarte ikkje oppretta hardlink.

en: none;Name, a-z;Name, z-a;Ext, a-z;Ext, z-a;Size 9-0;Size 0-9;Date 9-0;Date 0-9
nn: ingen;Namn, a-z;Namn, z-a;Ext, a-z;Ext, z-a;Storleik 9-0;Storleik 0-9;Dato 9-0;Dato 0-9

en: Warning! When restoring a .hotlist backup file, this will erase existing list to replace by the imported one.
    
    Are you sure you want to proceed?
nn: Åtvaring! Dersom ei .hotlist-fil blir gjenoppretta, blir den eksisterande lista overskrive av den importerte fila.
    
    Vil du gå vidare?

en: Copy/Move Dialog
nn: Kopierings-/flyttingsdialog

[ctx: ulng.rshotkeycategorydiffer]
en: Differ
nn: Samanlikningsprogram

en: Edit Comment Dialog
nn: Redigér kommentar-dialog

[ctx: ulng.rshotkeycategoryfindfiles]
en: Find files
nn: Finn filer

en: Main
nn: Hovudvindauget

en: Synchronize Directories
nn: Synkronisér mapper

[ctx: ulng.rshotkeycategoryviewer]
en: Viewer
nn: Framvisar

en: A setup with that name already exists.
    Do you want to overwrite it?
nn: Et oppsett med dette namnet finst frå før.
    Vil du overskriva det?

en: Are you sure you want to restore default?
nn: Er du sikker på at du vil gjenoppretta standard?

en: Are you sure you want to erase setup "%s"?
nn: Er du sikker på at du vil sletta oppsett "%s"?

en: Copy of %s
nn: Kopi av %s

en: Input your new name
nn: Tast inn nytt namn

en: You must keep at least one shortcut file.
nn: Du må bevara minst ei hurtigtastfil.

en: New name
nn: Nytt namn

en: "%s" setup has been modified.
    Do you want to save it now?
nn: "%s" oppsett har blitt endra.
    Vil du lagra det nå?

en: No shortcut with "ENTER"
nn: Ingen hurtigtast med "ENTER"

en: By command name;By shortcut key (grouped);By shortcut key (one per row)
nn: Etter kommandonamn;Etter hurtigtast(gruppert);Etter hurtigtast(ein pr rad)

en: Cannot find reference to default bar file
nn: Kan ikkje finna referanse til standard verktøylinjefil

en: List of "Find files" windows
nn: Liste med "Søk..."-vindauge

en: Unselect mask
nn: Innskrenk val

en: Select mask
nn: Utvid val

en: Input mask:
nn: Oppgje filtype:

en: A columns view with that name already exists.
nn: En kolonnevisning med det namnet finst allereide.

en: To change current editing colmuns view, either SAVE, COPY or DELETE current editing one
nn: For å endra den aktuelle redigeringa av kolonneoppsettet, skal den aktuelle anten LAGRAST, KOPIERAST eller SLETTAST

en: Configure custom columns
nn: Innstillingar for kolonnar

en: Enter new custom columns name
nn: Tast inn nytt brukarvalt kolonnenamn

[ctx: ulng.rsmnuactions]
en: Actions
nn: Handlingar

en: <Default>
nn: <Standard>

en: Octal
nn: Oktal

en: Create Shortcut...
nn: Opprett snarveg...

en: Disconnect Network Drive...
nn: &Fjern nettverksdrev...

[ctx: ulng.rsmnuedit]
en: Edit
nn: Redigér

en: Eject
nn: Skubb ut

en: Extract here...
nn: Pakk ut her...

en: Map Network Drive...
nn: Opprett nett&verksdrev...

en: Mount
nn: Montér

[ctx: ulng.rsmnunew]
en: New
nn: Ny

en: No media available
nn: Kan ikkje finna mediet

[ctx: ulng.rsmnuopen]
en: Open
nn: Opn

[ctx: ulng.rsmnuopenwith]
en: Open with
nn: Opn med

[ctx: ulng.rsmnuopenwithother]
en: Other...
nn: Andre...

en: Pack here...
nn: Pakk her...

en: Sort by
nn: Sortér etter

en: Unmount
nn: Avmontér

[ctx: ulng.rsmnuview]
en: View
nn: Vis

en: Account:
nn: Konto:

en: All Double Commander internal commands
nn: Alle Double Commanders interne kommandoar

en: Description: %s
nn: Omtale: %s

en: Additional parameters for archiver command-line:
nn: Ekstra parametre til pakkeprograms kommandolinje:

en: Do you want to enclose between quotes?
nn: Vil du omslutta med hermeteikn?

en: Bad CRC32 for resulting file:
    "%s"
    
    Do you want to keep the resulting corrupted file anyway?
nn: Feil i CRC32 for fil:
    "%s"
    
    Vil du ta vare på den skadde fila?

en: You can not copy/move a file "%s" to itself!
nn: Du kan ikkje kopiera/flytta fila "%s" til seg sjølv!

en: Cannot delete directory %s
nn: Kan ikkje sletta mappa %s

en: Cannot overwrite directory "%s" with non-directory "%s"
nn: Kan ikkje overskriva mappa "%s" med "%s", som ikkje er ei mappe

en: Change current directory to "%s" failed!
nn: Endring av aktuell mappe til "%s" feila!

en: Remove all inactive tabs?
nn: Lukk alle inaktive faner?

en: This tab (%s) is locked! Close anyway?
nn: Fana (%s) er låst! Lukk likevel?

en: Confirmation of parameter
nn: Stadfesting av parameter

en: Are you sure you want to quit?
nn: Er du sikker på at du vil avslutta?

en: The file %s has changed. Do you want to copy it backward?
nn: Fila %s er endra. Ønskjer du å kopiera ho tilbake?

en: Could not copy backward - do you want to keep the changed file?
nn: Kunne ikkje kopiera tilbake - vil du behalda den endra fila?

en: Copy %d selected files/directories?
nn: Kopiér %d valde filer/mapper til?

en: Copy selected "%s"?
nn: Kopiér "%s" til?

en: < Create a new file type "%s files" >
nn: < Opprett ein ny filtype "%s-filer" >

en: Enter location and filename where to save a DC Toolbar file
nn: Tast inn plassering og filnamn der DC verktøylinjefila skal lagrast

en: Custom action
nn: Brukardefinert handling

en: Delete the partially copied file ?
nn: Slett den delvist kopierte fila ?

en: Delete %d selected files/directories?
nn: Er du sikker på, at du vil sletta dei %d valde filene/mappene?

en: Delete %d selected files/directories into trash can?
nn: Vil du flytta desse %d objekta til Papirkorga?

en: Delete selected "%s"?
nn: Er du sikker på, at du vil sletta den valde fila "%s" ?

en: Delete selected "%s" into trash can?
nn: Vil du flytta "%s" til Papirkorga?

en: Can not delete "%s" to trash! Delete directly?
nn: Kan ikkje flytta "%s" til Papirkorg! Slett direkte?

en: Disk is not available
nn: Drevet er ikkje tilgjengelig

en: Enter custom action name:
nn: Tast inn inn brukarvalt namn på handlinga:

en: Enter file extension:
nn: Tast inn inn filending:

en: Enter name:
nn: Tast inn namn:

en: Enter name of new file type to create for extension "%s"
nn: Tast inn namnet på den nye filtypen som skal ha filendinga "%s"

en: CRC error in archive data
nn: CRC-feil i arkivdata

en: Data is bad
nn: Datafeil

en: Can not connect to server: "%s"
nn: Kan ikkje kopla til server: "%s"

en: Cannot copy file %s to %s
nn: Kan ikkje kopiera fil %s til %s

en: There already exists a directory named "%s".
nn: Det finst allereide mappe med namnet "%s".

en: Date %s is not supported
nn: Datoen %s er ikkje støtta

en: Directory %s exists!
nn: Feil: Mappa "%s" eksisterer allereide! Oppgje eit anna namn.!

en: Function aborted by user
nn: Avbrote av brukar

en: Error closing file
nn: Klarte ikkje lukka fil

en: Cannot create file
nn: Kan ikkje oppretta fil

en: No more files in archive
nn: Ikkje fleire filer i arkivet

en: Cannot open existing file
nn: Kan ikkje opna eksisterande fil

en: Error reading from file
nn: Klarte ikkje lesa fil

en: Error writing to file
nn: Klarte ikkje skriva til fil

en: Can not create directory %s!
nn: Kan ikkje oppretta mappe %s!

en: Invalid link
nn: Ugyldig link

en: No files found
nn: Ingen filer funne

en: Not enough memory
nn: Ikkje nok minne

en: Function not supported!
nn: Funksjonen ikkje støtta!

en: Error in context menu command
nn: Feil i kontekstmenyens kommando

en: Error when loading configuration
nn: Feil ved innlesing av oppsett

en: Syntax error in regular expression!
nn: Syntaksfeil i regulært uttrykk!

en: Cannot rename file %s to %s
nn: Kan ikkje omdøypa fil %s til %s

en: Can not save association!
nn: Kan ikkje lagra assosiasjonen!

en: Cannot save file
nn: Kan ikkje lagra fil

en: Can not set attributes for "%s"
nn: Kan ikkje innstilla attributt for "%s"

en: Can not set date/time for "%s"
nn: Kan ikkje innstilla dato/tid for "%s"

en: Can not set owner/group for "%s"
nn: Kan ikkje oppretta eigar/gruppe for "%s"

en: Can not set permissions for "%s"
nn: Kan ikkje innstilla skrive/leserettar for "%s"

en: Buffer too small
nn: Bufferen er for liten

en: Too many files to pack
nn: For mange filer å pakka

en: Archive format unknown
nn: Arkivformat ukjent

en: Executable: %s
nn: Utførbar: %s

en: Exit status:
nn: Utgangs-status:

en: Are you sure you want to remove all entries of your Favorite Tabs? (There is no "undo" to this action!)
nn: Er du sikker på, at du vil fjerna alle postar i favorittmappelista di? (Kan ikkje angrast!)

en: Drag here other entries
nn: Dra andre oppføringar hit

en: Enter a name for this new Favorite Tabs entry:
nn: Tast namn til denne nye favorittfana:

en: Saving a new Favorite Tabs entry
nn: Lagrar namnet på ny favorittfane

en: Number of Favorite Tabs exported successfully: %d on %d
nn: Antall korrekt eksporterte favorittfaner: %d av %d

en: Default extra setting for save dir history for new Favorite Tabs:
nn: Skal historikken for ny favorittfane lagrast som ei ekstra standardinnstilling:

en: Number of file(s) imported successfully: %d on %d
nn: Antall korrekt importerte fil(er): %d av %d

en: Legacy tabs imported
nn: Klassiske faner importerte

en: Select .tab file(s) to import (could be more than one at the time!)
nn: Vél .tab file(r) til import (kan vera fleire på ein gong!)

en: Last Favorite Tabs modification have been saved yet. Do you want to save them prior to continue?
nn: Endringar på favorittfana er ikkje lagra enno. Vil du lagra dei før du held fram?

[ctx: ulng.rsmsgfavoritetabssimplemode]
en: Keep saving dir history with Favorite Tabs:
nn: Hald fram med å lagra mappehistorikken med favorittfaner:

[ctx: ulng.rsmsgfavoritetabssubmenuname]
en: Submenu name
nn: Undermeny-namn

en: This will load the Favorite Tabs: "%s"
nn: Dette vil lesa inn favorittfaner: "%s"

en: Save current tabs over existing Favorite Tabs entry
nn: Lagr aktiv fane og overskriv eksisterande favorittfane

en: File %s changed, save?
nn: Fil %s er endra, vil du lagra?

en: Overwrite:
nn: Overskriv:

en: File %s exists, overwrite?
nn: Fil %s finst, vil du overskriva?

en: With file:
nn: Med fil:

en: File "%s" not found.
nn: Fila ""%s" ikkje funne.

en: File operations active
nn: Aktive filhandlingar

en: Some file operations have not yet finished. Closing Double Commander may result in data loss.
nn: Uavslutta filhandlingar. Blir Double Commander lukka, kan det føra til tap av data.

en: The target name length (%d) is more than %d characters!
    %s
    Most programs will not be able to access a file/directory with such a long name!
nn: Målnamnet er lenger (%d) enn %d teikn!
    %s
    Dei fleste program vil ikkje handtera ei fil/mappe med så langt namn!

en: File %s is marked as read-only/hidden/system. Delete it?
nn: Fila %s er markert som skrivesperra. Vil du sletta ho?

en: Are you sure you want to reload the current file and lose the changes?
nn: Er du sikker på at du vil henta fila på nytt og mista endringane?

en: The file size of "%s" is too big for destination file system!
nn: Fila "%s" er for stor for målsystemet!

en: Folder %s exists, merge?
nn: Mappa %s eksisterer. Vil du kopiera inn i?

en: Follow symlink "%s"?
nn: Følg symlink "%s"?

en: Select the text format to import
nn: Vél tekstformatet som skal importerast

en: Add %d selected dirs
nn: Legg til %d valde mapper

en: Add selected dir:
nn: Legg til valde mapper:

en: Add current dir:
nn: Legg til aktuell mappe:

en: Do command
nn: Utfør kommando

[ctx: ulng.rsmsghotdirconfighotlist]
en: Configuration of Directory Hotlist
nn: Oppsett av favorittmapper

en: Are you sure you want to remove all entries of your Directory Hotlist? (There is no "undo" to this action!)
nn: Er du sikker på, at du vil fjerna alle postar i favorittmappelista di? (Kan ikkje angrast!)

en: This will execute the following command:
nn: Dette utfører fylgjande kommando:

en: This is hot dir named
nn: Det er namnet på favorittmappa

en: This will change active frame to the following path:
nn: Dette flyttar aktiv ramme til følgjande sti:

en: And inactive frame would change to the following path:
nn: Og inaktiv ramme blir endra til følgjande sti:

en: Error backuping entries...
nn: Backup av oppføringane var mislukka...

en: Error exporting entries...
nn: Eksport av oppføringane var mislukka...

en: Export all!
nn: Eksportér alle!

en: Export Directory Hotlist - Select the entries you want to export
nn: Eksportér favorittmappe - Vél dei oppføringane som du vil eksportera

en: Export selected
nn: Eksportér valde

[ctx: ulng.rsmsghotdirimportall]
en: Import all!
nn: Importér alle!

en: Import Directory Hotlist - Select the entries you want to import
nn: Importér favorittmappe - Vél dei oppføringane som du vil importera

[ctx: ulng.rsmsghotdirimportsel]
en: Import selected
nn: Importér valde

[ctx: ulng.rsmsghotdirjustpath]
en: &Path:
nn: &Plassering:

en: Locate ".hotlist" file to import
nn: Finn ".hotlist" fila, som skal importerast

en: Hotdir name
nn: Favorittmappas namn

en: Number of new entries: %d
nn: Antall nye postar: %d

en: Nothing selected to export!
nn: Ikkje noko vald for eksport!

en: Hotdir path
nn: Favorittmappas sti

en: Re-Add selected dir:
nn: Legg til vald mappe igjen:

en: Re-Add current dir:
nn: Legg til aktuell mappe igjen:

en: Enter location and filename of Directory Hotlist to restore
nn: Tast inn plassering og filnamn på favorittmappa som skal gjenopprettast

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplecommand]
en: Command:
nn: Kommando:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimpleendofmenu]
en: (end of sub menu)
nn: (enden av undermeny)

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplemenu]
en: Menu &name:
nn: &Menynamn:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplename]
en: &Name:
nn: &Namn:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimpleseparator]
en: (separator)
nn: (delestrek)

[ctx: ulng.rsmsghotdirsubmenuname]
en: Submenu name
nn: Undermeny-namn

en: Hotdir target
nn: Favorittmappas mål

en: Determine if you want the active frame to be sorted in a specified order after changing directory
nn: Bestem om du vil ha aktiv ramme sortert i ein bestemt rekkefølgje etter endring av mappe

en: Determine if you want the not active frame to be sorted in a specified order after changing directory
nn: Bestem om du vil ha inaktiv ramme sortert i ein bestemt rekkefølgje etter endring av mappe

en: Some functions to select appropriate path relative, absolute, windows special folders, etc.
nn: Nokre funksjonar til å velja egna sti - relative, absolutte, spesielle windowsmapper ol.

en: Total entries saved: %d
    
    Backup filename: %s
nn: Samla antall lagra oppføringar: %d
    
    Backuppens filnamn: %s

en: Total entries exported:
nn: Samla antall eksporterte oppføringar:

en: Do you want to delete all elements inside the sub-menu [%s]?
    Answering NO will delete only menu delimiters but will keep element inside sub-menu.
nn: Vil du sletta alle element i undermeny [%s]?
    Eit NEI-svar vil bare sletta menyskiljeteikn, men vil bevara element inne i undermenyen.

en: Enter location and filename where to save a Directory Hotlist file
nn: Tast inn plassering og filnamn der favorittmappe skal lagrast

en: Incorrect resulting filelength for file : "%s"
nn: Ugyldig fillengd for fil : "%s"

en: Please insert next disk or something similar.
    
    It is to allow writing this file:
    "%s"
    
    Number of bytes still to write: %d
nn: Sett inn neste disk e.l.
    
    Trengst for å fullføra skriving av denne fila:
    "%s"
    
    Antall byte som gjenstår å skriva: %d

en: Error in command line
nn: Feil i kommandolinje

en: Invalid filename
nn: Ugyldig filnamn

en: Invalid format of configuration file
nn: Ugyldig format på oppsettsfila

en: Invalid hexadecimal number: "%s"
nn: Ugyldig heksadesimalt tall: "%s"

en: Invalid path
nn: Ugyldig sti

en: Path %s contains forbidden characters.
nn: Stien %s inneheld ikkje-tillatne teikn.

en: This is not a valid plugin!
nn: Dette er ikkje ein gyldig plugin!

en: This plugin is built for Double Commander for %s.%sIt can not work with Double Commander for %s!
nn: Denne plugin er laga til Double Commander for %s.%s Han virkar ikkje saman med Double Commander for %s!

en: Invalid quoting
nn: Ugyldig sitering

en: Invalid selection.
nn: Ugyldig val.

en: Loading file list...
nn: Les inn filliste...

en: Locate TC configuration file (wincmd.ini)
nn: Finn TC-oppsettsfiler (wincmd.ini)

en: Locate TC executable file (totalcmd.exe or totalcmd64.exe)
nn: Finn TC-exe fila (totalcmd.exe eller totalcmd64.exe)

en: Copy file %s
nn: Kopiér fil %s

en: Delete file %s
nn: Slett fil %s

en: Error:
nn: Feil:

en: Launch external
nn: Start ekstern

en: Result external
nn: Eksternt resultat

en: Extract file %s
nn: Pakk ut fil %s

en: Create link %s
nn: Opprett link %s

en: Create directory %s
nn: Opprett mappe %s

en: Move file %s
nn: Flytt fil %s

en: Pack to file %s
nn: Pakk til fil %s

en: Program shutdown
nn: Programlukking

en: Program start
nn: Program-start

en: Remove directory %s
nn: Fjern mappe %s

en: Done:
nn: Ferdig:

en: Create symlink %s
nn: Opprett symlink %s

en: Test file integrity %s
nn: Kontroller filintegritet %s

en: Wipe file %s
nn: Sikker sletting av fil %s

en: Wipe directory %s
nn: Sikker sletting av mappe %s

en: Master Password
nn: Hovudpassord

en: Please enter the master password:
nn: Tast inn hovudpassordet:

en: New file
nn: Ny fil

en: Next volume will be unpacked
nn: Neste volum blir pakka ut

en: No files
nn: Ingen filer

en: No files selected.
nn: Ingen filer valde.

en: No enough free space on target drive, Continue?
nn: Ikkje nok ledig plass på måldrevet.
    Vil du halda fram?

en: No enough free space on target drive, Retry?
nn: Ikkje nok ledig plass på måldrevet.
    Vil du prøva på nytt?

en: Can not delete file %s
nn: Kan ikkje sletta fil %s

en: Not implemented.
nn: Ikkje mogleg.

en: Object does not exist!
nn: Objektet eksisterer ikkje!

en: The action cannot be completed because the file is open in another program:
nn: Kan ikkje fullførast fordi fila er open i eit anna program:

[ctx: ulng.rsmsgpanelpreview]
en: Below is a preview. You may move cursor and select files to get immediately an actual look and feel of the various settings.
nn: Førehandsvisning nedanfor. Du kan markera filer for straks å få eit inntrykk av innstillingane.

[ctx: ulng.rsmsgpassword]
en: Password:
nn: Passord:

en: Passwords are different!
nn: Passorda er ikkje like!

en: Please enter the password:
nn: Tast inn passordet:

en: Password (Firewall):
nn: Passord (brannmur):

en: Please re-enter the password for verification:
nn: For kontroll av passordet, tast det inn på nytt:

en: &Delete %s
nn: &Fjern %s

en: Preset "%s" already exists. Overwrite?
nn: Forinnstilling "%s" finst allereie. Overskriv?

en: Problem executing command (%s)
nn: Problem med utføring av kommando (%s)

en: Filename for dropped text:
nn: Filnamn for droppa tekst:

en: Please, make this file available. Retry?
nn: Gjer fila tilgjengeleg. Vil du prøva på nytt?

en: Enter new friendly name for this Favorite Tabs
nn: Tast inn nytt namn for denne favorittfana

en: Enter new name for this menu
nn: Tast inn nytt namn for denne menyen

en: Rename/move %d selected files/directories?
nn: Omdøypa/flytta %d valde filer/mapper?

en: Rename/move selected "%s"?
nn: Omdøyp/flytt "%s" til?

en: Do you want to replace this text?
nn: Vil du erstatta denne teksten?

en: Please, restart Double Commander in order to apply changes
nn: Start Double Commander på nytt for å ta i bruk endringane

en: Select to which file type to add extension "%s"
nn: Vél kva for filtype filendinga "%s" skal leggjast til

en: Selected: %s of %s, files: %d of %d, folders: %d of %d
nn: Markert: %s av %s, filer: %d av %d, mapper: %d av %d

en: Select executable file for
nn: Vél exe-fil til

en: Please select only checksum files!
nn: Vél bare kontrollsumfiler!

en: Please select location of next volume
nn: Vél plassering av neste volum

en: Set volume label
nn: Oppgje volum-etikett

en: Special Dirs
nn: Spesialmapper

en: Add path from active frame
nn: Legg til sti frå aktiv ramme

en: Add path from inactive frame
nn: Legg til sti frå inaktiv ramme

en: Browse and use selected path
nn: Gå til og bruk valde sti

en: Use environment variable...
nn: Bruk miljøvariabel...

en: Go to Double Commander special path...
nn: Gå til Double Commanders spesialsti...

en: Go to environment variable...
nn: Gå til miljøvariabel...

en: Go to other Windows special folder...
nn: Gå til ei anna spesial Windowsmappe...

en: Go to Windows special folder (TC)...
nn: Gå til spesial Windowsmappe (TC)...

en: Make relative to hotdir path
nn: Gjer relativ til favorittmappas sti

en: Make path absolute
nn: Gjer stien absolutt

en: Make relative to Double Commander special path...
nn: Gjer relativ til spesial Double Commander sti...

en: Make relative to environment variable...
nn: Gjer relativ til miljøvariabel...

en: Make relative to Windows special folder (TC)...
nn: Gjer relativ til spesial Windowsmappe (TC)...

en: Make relative to other Windows special folder...
nn: Gjer relativ til anna spesial Windowsmappe...

en: Use Double Commander special path...
nn: Bruk Double Commanders spesialsti...

en: Use hotdir path
nn: Bruk favorittmappas sti

en: Use other Windows special folder...
nn: Bruk anna spesial Windowsmappe...

en: Use Windows special folder (TC)...
nn: Bruk spesial Windowsmappe (TC)...

en: This tab (%s) is locked! Open directory in another tab?
nn: Fana (%s) er låst! Vil du opna mappa i ei anna fane?

en: Rename tab
nn: Omdøyp fane

en: New tab name:
nn: Nytt namn:

en: Target path:
nn: Sti:

en: Error! Cannot find the TC configuration file:
    %s
nn: Feil! Kan ikkje finna TC-konfigurasjonsfila:
    %s

en: Error! Cannot find the TC configuration executable:
    %s
nn: Feil! Kan ikkje finna TC-konfigurasjons EXE-fil:
    %s

en: Error! TC is still running but it should be closed for this operation.
    Close it and press OK or press CANCEL to abort.
nn: Feil! TC køyrer framleis, men burde vore lukka i samband med denne handlinga.
    Lukk TC og trykk OK eller trykk Avbryt for å avbryta.

en: Error! Cannot find the desired wanted TC toolbar output folder:
    %s
nn: Feil! Kan ikkje finna utdatamappe for ynskt TC-verktøyrad:
    %s

en: Enter location and filename where to save a TC Toolbar file
nn: Tast inn plassering og filnamn der TC-verktøylinjefila skal lagrast

en: WARNING: Terminating a process can cause undesired results including loss of data and system instability. The process will not be given the chance to save its state or data before it is terminated. Are you sure you want to terminate the process?
nn: ÅTVARING: Avslutting av ein prosess kan gje uønska resultat, inkludert datatap og ustabilt system. Prosessen får ikkje høve til å lagra tilstand eller data før han avsluttar. Er du sikker på at du vil avslutta prosessen?

en: "%s" is now in the clipboard
nn: "%s" er nå i Utklipp

en: Extension of selected file is not in any recognized file types
nn: Den valde fila har ukjent ending

en: Locate ".toolbar" file to import
nn: Finn ".toolbar"-fil, som skal importerast

en: Locate ".BAR" file to import
nn: Finn ".BAR"-fil, som skal importerast

en: Enter location and filename of Toolbar to restore
nn: Tast inn plassering og filnamn for verktøylinja som skal gjenopprettast

en: Saved!
    Toolbar filename: %s
nn: Lagra!
    Verktøylinjas filnamn: %s

en: Too many files selected.
nn: Du har vald for mange filer.

en: Undetermined
nn: Ikkje fastslått

en: ERROR: Unexpected Tree View Menu usage!
nn: FEIL: Uventa bruk av trevisning!

en: <NO EXT>
nn: <utan ending>

en: <NO NAME>
nn: <UTAN NAMN>

[ctx: ulng.rsmsgusername]
en: User name:
nn: Brukarnamn:

en: User name (Firewall):
nn: Brukarnamn (brannmur):

en: VERIFICATION:
nn: VERIFISERING:

en: Do you want to verify selected checksums?
nn: Vil du verifisera valde kontrollsummar?

en: The target file is corrupted, checksum mismatch!
nn: Målfil øydelagt, kontrollsum sum stemmer ikkje!

en: Volume label:
nn: Volum-etikett:

en: Please enter the volume size:
nn: Tast inn volum-storleik:

en: Wipe %d selected files/directories?
nn: Sikker sletting av %d valde filer/mapper?

en: Wipe selected "%s"?
nn: Sikker sletting av "%s"?

en: with
nn: med

en: Wrong password!
    Please try again!
nn: Feil passord!
    Prøv ein gong til!

en: Do auto-rename to "name (1).ext", "name (2).ext" etc.?
nn: Automatisk omdøyping til "namn (1).ext", "namn (2).ext" osb.?

en: No change;UPPERCASE;lowercase;First char uppercase;First Char Of Every Word Uppercase;
nn: Uendra;STORE;små;Første stor;Første I Kvart Ord Stor;

en: Warning, duplicate names!
nn: Åtvaring! like namn!

en: File contains wrong number of lines: %d, should be %d!
nn: Fil inneheld feil antal linjer: %d, skal vera %d!

en: Keep;Clear;Prompt
nn: Bevar;Stryk;Spør

en: No internal equivalent command
nn: Ingen intern likeverdig kommando

en: Sorry, no "Find files" window yet...
nn: Orsak, ikkje noko "Søk..."-vindauge ennå...

en: Sorry, no other "Find files" window to close and free from memory...
nn: Orsak, ikkje noko anna "Søk..."-vindauge å lukka og fjerna frå minne...

en: Development
nn: Utvikling

en: Education
nn: Opplæring

en: Games
nn: Spel

[ctx: ulng.rsopenwithgraphics]
en: Graphics
nn: Grafikk

[ctx: ulng.rsopenwithnetwork]
en: Network
nn: Nettverk

en: Office
nn: Kontor

[ctx: ulng.rsopenwithother]
en: Other
nn: Anna

en: Science
nn: Forskning

en: Settings
nn: Oppsett

en: Accessories
nn: Tilbehør

en: Aborted
nn: Avbrote

en: Calculating checksum
nn: Opprettar kontrollsumfil

en: Calculating checksum in "%s"
nn: Opprettar kontrollsumfil i "%s"

en: Calculating checksum of "%s"
nn: Opprettar kontrollsumfil av "%s"

[ctx: ulng.rsopercalculatingstatictics]
en: Calculating
nn: Reknar

en: Calculating "%s"
nn: Reknar "%s"

en: Joining
nn: Slår saman

en: Joining files in "%s" to "%s"
nn: Slår saman filer i "%s" til "%s"

en: Copying
nn: Kopierer

en: Copying from "%s" to "%s"
nn: Kopierer frå "%s" til "%s"

en: Copying "%s" to "%s"
nn: Kopierer "%s" til "%s"

en: Creating directory
nn: Opprettar mappe

en: Creating directory "%s"
nn: Opprettar mappe ""%s"

[ctx: ulng.rsoperdeleting]
en: Deleting
nn: Slettar

en: Deleting in "%s"
nn: Slettar i "%s"

en: Deleting "%s"
nn: Slettar "%s"

en: Executing
nn: Utfører

en: Executing "%s"
nn: Utfører "%s"

en: Extracting
nn: Pakkar ut

en: Extracting from "%s" to "%s"
nn: Pakkar ut frå "%s" til "%s"

en: Finished
nn: Avslutta

en: Listing
nn: Opplistar

en: Listing "%s"
nn: Opplistar "%s"

en: Moving
nn: Flyttar

en: Moving from "%s" to "%s"
nn: Flyttar frå "%s" til"%s"

en: Moving "%s" to "%s"
nn: Flyttar "%s" til "%s"

en: Not started
nn: Ikkje starta

en: Packing
nn: Pakkar

en: Packing from "%s" to "%s"
nn: Pakkar frå "%s" til "%s"

en: Packing "%s" to "%s"
nn: Pakkar "%s" til "%s"

en: Paused
nn: Har pause

en: Pausing
nn: Pause

en: Running
nn: Køyrer

en: Setting property
nn: Innstiller eigenskap

en: Setting property in "%s"
nn: Innstiller eigenskap i "%s"

en: Setting property of "%s"
nn: Innstiller eigenskap av "%s"

en: Splitting
nn: Deler opp

en: Splitting "%s" to "%s"
nn: Deler opp "%s" til "%s"

en: Starting
nn: Startar

en: Stopped
nn: Stoppa

en: Stopping
nn: Stoppar

en: Testing
nn: Kontrollerer

en: Testing in "%s"
nn: Kontrollerer i "%s"

en: Testing "%s"
nn: Kontrollerer "%s"

en: Verifying checksum
nn: Verifiserer kontrollsum

en: Verifying checksum in "%s"
nn: Verifiserer kontrollsum i "%s"

en: Verifying checksum of "%s"
nn: Verifiserer kontrollsum av "%s"

en: Waiting for access to file source
nn: Ventar på tilgang til filkjelde

en: Waiting for user response
nn: Ventar på brukarrespons

en: Wiping
nn: Slettar (fullstendig)

en: Wiping in "%s"
nn: Slettar (fullstendig) i "%s"

en: Wiping "%s"
nn: Slettar (fullstendig) "%s"

en: Working
nn: Arbeider

en: Add at &beginning;Add at the end;Smart add
nn: &Legg til i starten;Legg til i slutten;Legg til smart

en: Adding new tooltip file type
nn: Legg til nytt hint for filtype

en: Mode dependent, additional command
nn: Modusavhengig tilleggskommando

en: Add if it is non-empty
nn: Legg til om der er innhald

en: Archive File (long name)
nn: Arkivfil (langt namn)

en: Select archiver executable
nn: Vél pakkeprogram

en: Archive file (short name)
nn: Arkivfil (kort namn)

en: Change Archiver Listing Encoding
nn: Endre koding i pakkeliste

[ctx: ulng.rsoptarchiverconfirmdelete]
en: Are you sure you want to delete: "%s"?
nn: Er du sikker på at du vil sletta: "%s"?

en: Exported Archiver Configuration
nn: Eksportert pakkeprogram-oppsett

en: Export archiver configuration
nn: Eksportér pakkeprogram-oppsett

[ctx: ulng.rsoptarchiverexportdone]
en: Exportation of %d elements to file "%s" completed.
nn: Eksport av %d element til fil "%s" fullført.

[ctx: ulng.rsoptarchiverexportprompt]
en: Select the one(s) you want to export
nn: Vél dei som du vil eksportera

en: Filelist (long names)
nn: Fil-liste (lange namn)

en: Filelist (short names)
nn: Fil-liste (korte namn)

en: Import archiver configuration
nn: Importér pakkeprogram-oppsett

[ctx: ulng.rsoptarchiverimportdone]
en: Importation of %d elements from file "%s" completed.
nn: Import av %d element frå fil "%s" fullført.

en: Select the file to import archiver configuration(s)
nn: Vél fil for å importera pakkeprogram-oppsett frå

[ctx: ulng.rsoptarchiverimportprompt]
en: Select the one(s) you want to import
nn: Vél dei som du vil importera

en: Use name only, without path
nn: Bruk bare namn, utan sti

en: Use path only, without name
nn: Bruk bare sti, utan namn

en: Archive Program (long name)
nn: Pakkeprogram (langt namn)

en: Archive Program (short name)
nn: Pakkeprogram (kort namn)

en: Quote all names
nn: Alle namn i hermeteikn

en: Quote names with spaces
nn: Namn med blanke i hermeteikn

en: Single filename to process
nn: Eitt filnamn som skal prosesserast

en: Target subdirecory
nn: Til undermappe

en: Use ANSI encoding
nn: Bruk ANSI-koding

en: Use UTF8 encoding
nn: Bruk UTF8-koding

en: Enter location and filename where to save archiver configuration
nn: Tast plassering og filnamn der pakkeprogram-oppsett skal lagreast

en: Archive type name:
nn: Arkivtype-namn:

en: Associate plugin "%s" with:
nn: Assosier plugin "%s" med:

en: First;Last;
nn: Først;Sist;

en: Classic, legacy order;Alphabetic order (but language still first)
nn: Tradisjonelt;Alfabetisk (men med språkval øvst)

en: Full expand;Full collapse
nn: Full utfolding;Full samanfolding

en: Active frame panel on left, inactive on right (legacy);Left frame panel on left, right on right
nn: Aktivt vindauge til venstre, inaktivt vindauge til høgre (tradisjonelt); Venstre vindauge til venstre, høgre til høgre

en: Enter extension
nn: Tast inn filending

en: Add at beginning;Add at the end;Alphabetical sort
nn: Legg til i starten;Legg til i slutten;Alfabetisk sortering

en: separate window;minimized separate window;operations panel
nn: eige vindauge;minimert eige vindauge;handlingspanel

en: float
nn: flytande

en: Shortcut %s for cm_Delete will be registered, so it can be used to reverse this setting.
nn: Snarvegen %s for cm_Delete vil bli registrert så han kan brukast til å angra denne innstillinga.

en: Add hotkey for %s
nn: Legg til hurtigtast for %s

en: Add shortcut
nn: Legg til hurtigtast

en: Cannot set shortcut
nn: Klarer ikkje leggja til hurtigtast

en: Change shortcut
nn: Endr hurtigtast

[ctx: ulng.rsopthotkeyscommand]
en: Command
nn: Kommando

en: Shortcut %s for cm_Delete has a parameter that overrides this setting. Do you want to change this parameter to use the global setting?
nn: Snarvegen %s for cm_Delete har ein parameter som overstyrer denne innstillinga. Vil du endra denne til å bruka dei globale innstillingane?

en: Shortcut %s for cm_Delete needs to have a parameter changed to match shortcut %s. Do you want to change it?
nn: Snarvegen %s for cm_Delete treng endring av ein parameter for å passa til snarvegen %s. Vil du endra parameteren?

[ctx: ulng.rsopthotkeysdescription]
en: Description
nn: Omtale

en: Edit hotkey for %s
nn: Redigér hurtigtast for %s

en: Fix parameter
nn: Korrigér parameter

[ctx: ulng.rsopthotkeyshotkey]
en: Hotkey
nn: Hurtigtast

[ctx: ulng.rsopthotkeyshotkeys]
en: Hotkeys
nn: Hurtigtastar

en: <none>
nn: <tom>

[ctx: ulng.rsopthotkeysparameters]
en: Parameters
nn: Parametre

en: Set shortcut to delete file
nn: Innstill snarveg for å sletta fil

en: For this setting to work with shortcut %s, shortcut %s must be assigned to cm_Delete but it is already assigned to %s. Do you want to change it?
nn: For at denne innstillinga skal kunne fungera med snarvegen %s, skal snarvegen %s tildelast til cm_Delete. Men han er allereie tildelt til %s. Vil du endra det?

en: Shortcut %s for cm_Delete is a sequence shortcut for which a hotkey with reversed Shift cannot be assigned. This setting might not work.
nn: Snarvegen %s for cm_Delete er ein sekvens-snarveg som det ikkje kan tildelast ein snarveg med omvendt Shift for. Denne innstillinga vil difor kanskje ikkje fungera.

en: Shortcut in use
nn: Hurtigtast i bruk

en: Change it to %s?
nn: Endr han til %s?

en: used for %s in %s
nn: brukt av %s i %s

en: used for this command but with different parameters
nn: brukt til denne kommandoen, men med andre parametre

[ctx: ulng.rsoptionseditorarchivers]
en: Archivers
nn: Pakkeprogram

[ctx: ulng.rsoptionseditorautorefresh]
en: Auto refresh
nn: Oppfrisk automatisk

[ctx: ulng.rsoptionseditorbehavior]
en: Behaviors
nn: Eigenskap

[ctx: ulng.rsoptionseditorbriefview]
en: Brief
nn: Kompakt

[ctx: ulng.rsoptionseditorcolors]
en: Colors
nn: Fargar

[ctx: ulng.rsoptionseditorcolumnsview]
en: Columns
nn: Kolonnar

[ctx: ulng.rsoptionseditorconfiguration]
en: Configuration
nn: Oppsett

en: Custom columns
nn: Brukardefinerte kolonnar

[ctx: ulng.rsoptionseditordirectoryhotlist]
en: Directory Hotlist
nn: Favorittmapper

en: Drag & drop
nn: Dra & slepp

en: Drives list button
nn: Drev-valknapp

en: Favorite Tabs
nn: Favorittfane

en: File associations extra
nn: Filassosiasjoner - ekstra

[ctx: ulng.rsoptionseditorfileassoc]
en: File associations
nn: Filassosiasjoner

[ctx: ulng.rsoptionseditorfilenewfiletypes]
en: New
nn: Ny

[ctx: ulng.rsoptionseditorfileoperations]
en: File operations
nn: Filhandlingar

[ctx: ulng.rsoptionseditorfilepanels]
en: File panels
nn: Filvindauge

[ctx: ulng.rsoptionseditorfilesearch]
en: File search
nn: Filsøk

en: Files views
nn: Visning

en: Files views extra
nn: Visning - ekstra

[ctx: ulng.rsoptionseditorfiletypes]
en: File types
nn: Filkategoriar

[ctx: ulng.rsoptionseditorfoldertabs]
en: Folder tabs
nn: Fane

en: Folder tabs extra
nn: Fane - ekstra

[ctx: ulng.rsoptionseditorfonts]
en: Fonts
nn: Fontar

en: Highlighters
nn: Framhevarar

[ctx: ulng.rsoptionseditorhotkeys]
en: Hot keys
nn: Hurtigtastar

[ctx: ulng.rsoptionseditoricons]
en: Icons
nn: Ikon

[ctx: ulng.rsoptionseditorignorelist]
en: Ignore list
nn: Ignorér-liste

en: Keys
nn: Tastar

[ctx: ulng.rsoptionseditorlanguage]
en: Language
nn: Språk

[ctx: ulng.rsoptionseditorlayout]
en: Layout
nn: Utsjånad

[ctx: ulng.rsoptionseditorlog]
en: Log
nn: Loggfil

[ctx: ulng.rsoptionseditormiscellaneous]
en: Miscellaneous
nn: Ymse

en: Mouse
nn: Mus

en: Options have changed in "%s"
    
    Do you want to save modifications?
nn: Innstillingar er endra i "%s"
    
    Vil du lagra endringar?

[ctx: ulng.rsoptionseditorplugins]
en: Plugins
nn: Pluginar

[ctx: ulng.rsoptionseditorquicksearch]
en: Quick search/filter
nn: Hurtig søking/filtrering

[ctx: ulng.rsoptionseditorterminal]
en: Terminal
nn: Terminal F9

en: Toolbar
nn: Verktøylinje

[ctx: ulng.rsoptionseditortools]
en: Tools
nn: Verktøy

[ctx: ulng.rsoptionseditortooltips]
en: Tooltips
nn: Hint

[ctx: ulng.rsoptionseditortreeviewmenu]
en: Tree View Menu
nn: Trevisning

en: Tree View Menu Colors
nn: Fargar for trevisning

en: None;Command Line;Quick Search;Quick Filter
nn: Ingen;Kommandolinje;Hurtig-søking;Hurtig-filter

en: Left button;Right button;
nn: Bruk venstre knapp;Bruk høgre knapp;

en: at the top of the file list;after directories (if directories are sorted before files);at sorted position;at the bottom of the file list
nn: øvst i fillista; etter mapper (dersom mapper er sorterte før filer);på sortert plass ;nedst i fillista

en: Personalized float;Personalized byte;Personalized kilobyte;Personalized megabyte;Personalized gigabyte;Personalized terabyte
nn: Personalisert dynamisk;Personalisert byte;Personalisert kilobyte;Personalisert megabyte;Personalisert gigabyte;Personalisert terabyte

en: Plugin %s is already assigned for the following extensions:
nn: Plugin %s er allereide tildelt fylgjande filtyper:

en: D&isable
nn: &Slå av

[ctx: ulng.rsoptpluginenable]
en: E&nable
nn: &Slå på

[ctx: ulng.rsoptpluginsactive]
en: Active
nn: Aktiv

[ctx: ulng.rsoptpluginsdescription]
en: Description
nn: Omtale

[ctx: ulng.rsoptpluginsfilename]
en: File name
nn: Filnamn

en: By extension
nn: Etter filending

en: By Plugin
nn: Etter plugin

[ctx: ulng.rsoptpluginsname]
en: Name
nn: Namn

en: Sorting WCX plugins is only possible when showing plugins by extension!
nn: Sortering av WCX-pluginar er bare mogleg når pluginar blir viste etter filending!

[ctx: ulng.rsoptpluginsregisteredfor]
en: Registered for
nn: Assosiér med

en: Renaming tooltip file type
nn: Omdøyp filtype-hint

en: &Sensitive;&Insensitive
nn: &Skill;&Ikkje skill

en: &Files;Di&rectories;Files a&nd Directories
nn: &Filer;&Mapper;Filer &og mapper

en: &Hide filter panel when not focused;Keep saving setting modifications for next session
nn: &Skjul filterpanel når ufokusert;Ta vare på oppsett til neste økt

en: not case sensitive;according to locale settings (aAbBcC);first upper then lower case (ABCabc)
nn: ikkje skill;bruk lokale innstillingar (aA-bB-cC);først STORE så små bokstavar (ABC-abc)

en: sort by name and show first;sort like files and show first;sort like files
nn: sortér etter namn og vis først;sortér som filer og vis først;sortér som filer

en: Top;Bottom;
nn: Oppe;Nede;

en: S&eparator;Inte&rnal command;E&xternal command;Men&u
nn: D&elestrek;&Intern kommando;&Ekstern kommando;&Meny

en: To change file type tooltip configuration, either APPLY or DELETE current editing one
nn: For å endra oppsett av filtype-hint, anten APPLY eller DELETE gjeldande redigering

en: Tooltip file type name:
nn: Filtype-hint namn:

en: "%s" already exists!
nn: "%s" finst allereide!

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeconfirmdelete]
en: Are you sure you want to delete: "%s"?
nn: Er du sikker på at du vil sletta: "%s"?

en: Exported tooltip file type configuration
nn: Eksportert oppsett for filtype-hint

en: Export tooltip file type configuration
nn: Eksportér oppsett for filtype-hint

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeexportdone]
en: Exportation of %d elements to file "%s" completed.
nn: Eksport av %d element til fil "%s" fullført.

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeexportprompt]
en: Select the one(s) you want to export
nn: Vél dei som du vil eksportera

en: Import tooltip file type configuration
nn: Importér oppsett for filtype-hint

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeimportdone]
en: Importation of %d elements from file "%s" completed.
nn: Import av %d element frå fil "%s" fullført.

en: Select the file to import tooltip file type configuration(s)
nn: Vél fil for å importera oppsett for filtype-hint frå

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeimportprompt]
en: Select the one(s) you want to import
nn: Vél dei som du vil importera

en: Enter location and filename where to save tooltip file type configuration
nn: Tast plassering og filnamn der oppsett for filtype-hint skal lagrast

en: Tooltip file type name
nn: Vis hint for filer i filvindauge

en: DC legacy - Copy (x) filename.ext;Windows - filename (x).ext;Other - filename(x).ext
nn: Tradisjonell DC - Kopi (x) filnamn.ext;Windows - filnamn (x).ext;Andre - filnamn(x).ext

en: don't change position;use the same setting as for new files;to sorted position
nn: bevar plassering;bruk same plassering som for nye filer;til sortert plassering

en: With complete absolute path;Path relative to %COMMANDER_PATH%;Relative to the following
nn: Med komplett absolutt sti;Sti relativ til %COMMANDER_PATH%;Relativ til fylgjande

en: contains
nn: inneheld

en: Field "%s" not found!
nn: Felt ""%s" ikkje funne!

en: Plugin "%s" not found!
nn: Plugin "%s" ikkje funne!

[ctx: ulng.rspluginsearchunitnotfoundforfield]
en: Unit "%s" not found for field "%s" !
nn: Eining "%s" ikkje funne for felt "%s"!

en: Files: %d, folders: %d
nn: Filer: %d, mapper: %d

en: Can not change access rights for "%s"
nn: Kan ikkje endra tilgang for "%s"

en: Can not change owner for "%s"
nn: Kan ikkje endra eigar for "%s"

[ctx: ulng.rspropsfile]
en: File
nn: Fil

[ctx: ulng.rspropsfolder]
en: Directory
nn: Ny mappe

en: Named pipe
nn: Namngitt røyr (pipe)

en: Socket
nn: Sokkel

en: Special block device
nn: Spesiell blokk-eining

en: Special character device
nn: Spesiell teikn-eining

en: Symbolic link
nn: Symbolsk link

en: Unknown type
nn: Ukjent type

en: Search result
nn: Søkeresultat

en: SEARCH
nn: SØK

en: <unnamed template>
nn: <mal utan namn>

en: A file search using DSX plugin is already in progress.
    We need that one to be completed before to launch a new one.
nn: Eit filsøk som bruker DSX plugin er allereide i gong.
    Dette må fullførast før eit nytt kan startast.

en: A file search using WDX plugin is already in progress.
    We need that one to be completed before to launch a new one.
nn: Eit filsøk som bruker WDX plugin er allereide i gong.
    Dette må fullførast før eit nytt kan startast.

en: Select a directory
nn: Vél ei mappe

en: Select your window
nn: Vél ditt vindauge

en: &Show help for %s
nn: &Vis hjelp for %s

[ctx: ulng.rssimplewordall]
en: All
nn: Alle

[ctx: ulng.rssimplewordcategory]
en: Category
nn: Kategori

en: Column
nn: Kolonne

[ctx: ulng.rssimplewordcommand]
en: Command
nn: Kommando

en: Error
nn: Feil

en: Failed!
nn: Feila!

en: False
nn: Falsk

[ctx: ulng.rssimplewordfilename]
en: Filename
nn: Filnamn

en: files
nn: filer

en: Letter
nn: Bokstav

en: Result
nn: Resultat

en: Success!
nn: Vellukka!

en: True
nn: Sann

en: WorkDir
nn: Arbeidsmappe

en: Files: %d, Dirs: %d, Size: %s (%s bytes)
nn: Antall fil(er): %d og mappe(r): %d
    Storleik: %s (= %s bytes)

en: Unable to create target directory!
nn: Klarte ikkje oppretta mål-mappe!

en: Incorrect file size format!
nn: Ukorrekt filstorleik-format!

en: Unable to split the file!
nn: Kan ikkje dela opp fil!

en: The number of parts is more than 100! Continue?
nn: Meir enn 100 delar! Vil du halda fram?

en: Automatic;1457664B - 3.5" High Density 1.44M;1213952B - 5.25" High Density 1.2M;730112B - 3.5" Double Density 720K;362496B - 5.25" Double Density 360K;98078KB - ZIP 100MB;650MB - CD 650MB;700MB - CD 700MB;4482MB - DVD+R
nn: Automatisk;1457664B - 3.5" High Density 1.44M;1213952B - 5.25" High Density 1.2M;730112B - 3.5" Double Density 720K;362496B - 5.25" Double Density 360K;98078KB - ZIP 100MB;650MB - CD 650MB;700MB - CD 700MB;4482MB - DVD+R

en: Select directory:
nn: Vél mappe:

en: Just preview
nn: Førehandsvis her

en: Others
nn: Andre

en: Side note
nn: Sidenote

en: Limited
nn: Avgrensa

en: Simple
nn: Enkel

en: Fabulous
nn: Fantastisk

en: Marvelous
nn: Imponerande

en: Tremendous
nn: Strålande

en: Choose your directory from Dir History
nn: Vél mappe frå Dir-historien

en: Choose you Favorite Tabs:
nn: Vél dine favorittfaner:

en: Choose your command from Command Line History
nn: Vél kommando frå kommandolinjehistorien

en: Choose your action from Main Menu
nn: Vél handling frå hovudmenyen

en: Choose your action from Maintool bar
nn: Vél handling frå Verktøylinja

en: Choose your directory from Hot Directory:
nn: Vél mappe frå favorittmappe:

en: Choose your directory from File View History
nn: Vél mappe frå filvisningshistoria

en: Choose your file or your directory
nn: Vél fil eller mappe

en: Error creating symlink.
nn: Klarte ikkje oppretta symlink.

[ctx: ulng.rssyndefaulttext]
en: Default text
nn: Standardtekst

[ctx: ulng.rssynlangplaintext]
en: Plain text
nn: Rein tekst

en: Do nothing;Close tab;Access Favorite Tabs;Tabs popup menu
nn: Ingen handling;Lukk fane;Opn favorittfane;Opn menyen Faner

[ctx: ulng.rstimeunitday]
en: Day(s)
nn: Dag(ar)

en: Hour(s)
nn: Time(r)

en: Minute(s)
nn: Minutt

en: Month(s)
nn: Månad(er)

en: Second(s)
nn: Sekund

en: Week(s)
nn: Veke(r)

en: Year(s)
nn: År

en: Rename Favorite Tabs
nn: Omdøyp favorittfane

en: Rename Favorite Tabs sub-menu
nn: Omdøyp favorittfanes undermeny

[ctx: ulng.rstooldiffer]
en: Differ
nn: Samanlikningsprogram

en: Error opening differ
nn: Feil ved opning av samanlikningsprogram

en: Error opening editor
nn: Feil ved opning av Editor

en: Error opening terminal
nn: Feil ved opning av Terminal

en: Error opening viewer
nn: Feil ved opning av Framvisar

[ctx: ulng.rstoolterminal]
en: Terminal
nn: Terminal F9

en: System default;1 sec;2 sec;3 sec;5 sec;10 sec;30 sec;1 min;Never hide
nn: Bruk systeminnstilling;1 sekund;2 sekund;3 sekund;5 sekund;10 sekund;30 sekund;1 minutt;Aldri skjul

en: Combine DC and system tooltip, DC first (legacy);Combine DC and system tooltip, system first;Show DC tooltip when possible and system when not;Show DC tooltip only;Show system tooltip only
nn: Kombinér DC- og system-hint, DC først (tradisjonelt);Kombinér DC- og system-hint, system først;Vis DC-hint om mogleg og system dersom ikkje;Vis bare DC-hint;Vis bare system-hint

[ctx: ulng.rstoolviewer]
en: Viewer
nn: Framvisar

en: Please report this error to the bug tracker with a description of what you were doing and the following file:%sPress %s to continue or %s to abort the program.
nn: Rapportér gjerne denne feilen til "bug-tracker" med ein omtale av kva du gjorde, og følgjande fil: %s Trykk %s for å halda fram eller %s for å avbryta programmet.

en: Both panels, from active to inactive
nn: Begge panel, frå aktivt til inaktivt

en: Both panels, from left to right
nn: Begge panel, frå venstre til høgre

en: Path of panel
nn: Panelets sti

en: Enclose each name in brackets or what you want
nn: Omslutt kvart filnamn med parentesar e.l.

en: Just filename, no extension
nn: Bare filnamn, ingen filending

en: Complete filename (path+filename)
nn: Komplett filnamn (sti+filnamn)

en: Help with "%" variables
nn: Hjelp med "%" variablar

en: Will request request user to enter a parameter with a default suggested value
nn: Be brukaren om å tasta inn ein parameter med ein foreslått standardverdi

en: Left panel
nn: Venstre panel

en: Temporary filename of list of filenames
nn: Mellombels filnamn frå liste med filnamn

en: Temporary filename of list of complete filenames (path+filename)
nn: Mellombels filnamn frå liste med komplette filnamn (sti+filnamn)

en: Filenames in list in UTF-16 with BOM
nn: Filnamn i lista i UTF-16 med BOM

en: Filenames in list in UTF-16 with BOM, inside double quotes
nn: Filnamn i lista i UTF-16 med BOM, inne i hermeteikn

en: Filenames in list in UTF-8
nn: Filnamn i lista i UTF-8

en: Filenames in list in UTF-8, inside double quotes
nn: Filnamn i lista i UTF-8, inne i hermeteikn

en: Temporary filename of list of filenames with relative path
nn: Mellombels filnamn frå liste med filnamn med relativ sti

en: Only file extension
nn: Bare filendingar

en: Only filename
nn: Bare filnamn

en: Other example of what's possible
nn: Andre døme på kva som er mogleg

en: Path, without ending delimiter
nn: Sti, utan skiljeteikn på slutten

en: From here to the end of the line, the percent-variable indicator is the "#" sign
nn: Frå her til enden av linja, prosent-indikatoren er "#"-teiknet

en: Return the percent sign
nn: Returnér prosentteikn

en: From here to the end of the line, the percent-variable indicator is back the "%" sign
nn: Frå her til enden av linja: prosent-indikatoren er bak "%"-teiknet

en: Prepend each name with "-a " or what you want
nn: Sett "-a" eller noko anna framfor kvart namn

en: %[Prompt user for param;Default value proposed]
nn: %[Spør brukar etter parametre;Standardverdi foreslått]

en: Filename with relative path
nn: Filnamn med relativ sti

en: Right panel
nn: Høgre panel

en: Full path of second selected file in right panel
nn: Komplett sti til den 2. valde fil i høgre panel

en: Show command prior execute
nn: Vis kommandoen før utføring

en: %[Simple message]
nn: %[Enkel melding]

en: Will show a simple message
nn: Viser ei enkel melding

en: Active panel (source)
nn: Aktivt panel (kjelde)

en: Inactive panel (target)
nn: Inaktivt panel (mål)

en: Filenames will be quoted from here (default)
nn: Filnamn vil bli siterte frå her (standard)

en: Command will be done in terminal, remaining opened at the end
nn: Kommandoar vil bli utførte i terminal, terminal forblir open

en: Paths will have ending delimiter
nn: Stiar får eit skiljeteikn på slutten

en: Filenames will not be quoted from here
nn: Filnamn vil ikkje bli siterte frå her

en: Command will be done in terminal, closed at the end
nn: Kommandoar vil bli utførte i terminal, terminal blir deretter lukka

en: Paths will not have ending delimiter (default)
nn: Stiar får ikkje skiljeteikn på slutten (standard)

[ctx: ulng.rsvfsnetwork]
en: Network
nn: Nettverk

en: Internal Viewer of Double Commander.
nn: Double Commanders interne framviser.

en: Bad Quality
nn: Dårleg kvalitet

[ctx: ulng.rsviewencoding]
en: Encoding
nn: Kodar

en: Image Type
nn: Bildetype

[ctx: ulng.rsviewnewsize]
en: New Size
nn: Ny storleik

en: %s not found!
nn: %s ikkje funne!

en: Pen;Rect;Ellipse
nn: Penn;Ramme;Ellipse

en: with external viewer
nn: med ekstern framvisar

en: with internal viewer
nn: med intern framvisar

en: Number of replacement: %d
nn: Antal bytta ut: %d

en: No replacement took place.
nn: Ingen utbytting er utført.
