Double Commander 1.1.0 alpha - en to nb translation catalogue (2452 entries)

en: Comparing... %d%% (ESC to cancel)
nb: Sammenlikner... %d%% (ESC for å avbryte)

en: Right: Delete %d file(s)
nb: Høyre: Slett %d file(r)

en: Files found: %d  (Identical: %d, Different: %d, Unique left: %d, Unique right: %d)
nb: Filer funnet: %d  (Identiske: %d, Ulike: %d, Unike venstre: %d, Unike høyre: %d)

en: Choose template...
nb: Velg mal...

en: C&heck free space
nb: &Kontrollér ledig plass

en: Cop&y attributes
nb: &Kopiér attributt

en: Copy o&wnership
nb: &Kopiér eierskap

en: Copy &permissions
nb: &Kopiér tillatelser

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cbcopytime.caption]
en: Copy d&ate/time
nb: &Kopiér dato/tid

en: Correct lin&ks
nb: &Korrigér linker

[ctx: TFILESYSTEMCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.CBDROPREADONLYFLAG.CAPTION]
en: Drop readonly fla&g
nb: &Fjern skrivesperre

en: E&xclude empty directories
nb: &Utelat tomme mapper

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cbfollowlinks.caption]
en: Fo&llow links
nb: &Følg linker

en: &Reserve space
nb: &Reservér plass

en: &Verify
nb: &Verifisér

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cmbsetpropertyerror.hint]
en: What to do when cannot set file time, attributes, etc.
nb: Hva når tid, attributt, mm. på fila ikke kan innstilles.

en: Use file template
nb: Bruk filmal

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.lbldirectoryexists.caption]
en: When dir&ectory exists
nb: &Når mappa finnes fra før

[ctx: TFILESYSTEMCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When &file exists
nb: &Når fila finnes fra før

en: When ca&nnot set property
nb: &Når egenskaper ikke kan innstilles

en: <no template>
nb: <uten mal>

[ctx: TFRMABOUT.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
nb: &Lukk

en: Copy to clipboard
nb: Kopiér til utklipp

[ctx: TFRMABOUT.CAPTION]
en: About
nb: Om

[ctx: tfrmabout.lblbuild.caption]
en: Build
nb: Bygg

en: Home Page:
nb: Nettside:

[ctx: TFRMABOUT.LBLREVISION.CAPTION]
en: Revision
nb: Revisjon

[ctx: tfrmabout.lblversion.caption]
en: Version
nb: Versjon

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
nb: &Avbryt

en: &Reset
nb: &Nullstill

en: Choose attributes
nb: Velg attributt

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBARCHIVE.CAPTION]
en: &Archive
nb: &Arkiv

en: Co&mpressed
nb: &Komprimert

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBDIRECTORY.CAPTION]
en: &Directory
nb: &Mappe

en: &Encrypted
nb: &Kryptert

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBHIDDEN.CAPTION]
en: &Hidden
nb: &Skjult

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBREADONLY.CAPTION]
en: Read o&nly
nb: &Skrivesperret

en: S&parse
nb: &Glissen

en: &Symlink
nb: &Symbolsk link

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBSYSTEM.CAPTION]
en: S&ystem
nb: &System

en: &Temporary
nb: &Midlertidig

en: NTFS attributes
nb: NTFS-attributt

en: General attributes
nb: Generelle attributt

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
nb: Bit:

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
nb: Gruppe

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
nb: Andre

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
nb: Eier

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
nb: Utføre

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
nb: Lese

en: As te&xt:
nb: &Som tekst:

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
nb: Skrive

en: Benchmark
nb: Testprogram

en: Benchmark data size: %d MB
nb: Testprogram data størrelse: %d MB

en: Time (ms)
nb: Tid (ms)

en: Speed (MB/s)
nb: Fart (MB/s)

[ctx: tfrmchecksumcalc.caption]
en: Calculate checksum...
nb: Kontrollsummér...

en: Open checksum file after job is completed
nb: Åpn kontrollsumfil etter at jobb er utført

en: C&reate separate checksum file for each file
nb: &Opprett separat kontrollsumfil for hver fil

en: &Save checksum file(s) to:
nb: &Lagr kontrollsum-fil(er) som:

[ctx: TFRMCHECKSUMVERIFY.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
nb: &Lukk

[ctx: TFRMCHECKSUMVERIFY.CAPTION]
en: Verify checksum...
nb: Verifisér kontrollsum...

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNADD.CAPTION]
en: A&dd
nb: &Legg til

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
nb: &Avbryt

en: C&onnect
nb: &Kopl opp

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNDELETE.CAPTION]
en: &Delete
nb: &Slett

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNEDIT.CAPTION]
en: &Edit
nb: &Redigér

en: Connection manager
nb: Koplingsmanager

en: Connect to:
nb: Kople til:

en: A&dd To Queue
nb: &Sett i kø

[ctx: TFRMCOPYDLG.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
nb: &Avbryt

en: O&ptions
nb: Innstillinger

en: Sa&ve these options as default
nb: &Lagr innstillingene som standard

[ctx: TFRMCOPYDLG.CAPTION]
en: Copy file(s)
nb: Kopiér fil(er)

[ctx: tfrmcopydlg.mnunewqueue.caption]
en: New queue
nb: Ny kø

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue1.caption]
en: Queue 1
nb: Kø 1

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue2.caption]
en: Queue 2
nb: Kø 2

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue3.caption]
en: Queue 3
nb: Kø 3

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue4.caption]
en: Queue 4
nb: Kø 4

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue5.caption]
en: Queue 5
nb: Kø 5

en: Save Description
nb: Lagr beskrivelse

[ctx: TFRMDESCREDIT.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
nb: &Avbryt

en: File/folder comment
nb: Fil/mappe-kommmentar

en: E&dit comment for:
nb: &Redigér kommentar for:

[ctx: TFRMDESCREDIT.LBLENCODING.CAPTION]
en: &Encoding:
nb: &Koding:

[ctx: TFRMDIFFER.ACTABOUT.CAPTION]
en: About
nb: Om

en: Auto Compare
nb: Sammenlikn automatisk

[ctx: tfrmdiffer.actbinarycompare.caption]
en: Binary Mode
nb: &Binær modus

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCANCELCOMPARE.CAPTION]
en: Cancel
nb: Avbryt

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCANCELCOMPARE.HINT]
en: Cancel
nb: Avbryt

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYLEFTTORIGHT.CAPTION]
en: Copy Block Right
nb: Kopiér blokk mot &høyre

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYLEFTTORIGHT.HINT]
en: Copy Block Right
nb: Kopiér blokk mot &høyre

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYRIGHTTOLEFT.CAPTION]
en: Copy Block Left
nb: Kopiér blokk mot &venstre

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYRIGHTTOLEFT.HINT]
en: Copy Block Left
nb: Kopiér blokk mot &venstre

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITCOPY.CAPTION]
en: Copy
nb: Kopiér

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITCUT.CAPTION]
en: Cut
nb: Klipp ut

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITDELETE.CAPTION]
en: Delete
nb: Slett

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITPASTE.CAPTION]
en: Paste
nb: Lim inn

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITREDO.CAPTION]
en: Redo
nb: Gjenta

en: Select &All
nb: &Markér alt

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITUNDO.CAPTION]
en: Undo
nb: Angr

[ctx: tfrmdiffer.actexit.caption]
en: E&xit
nb: &Avslutt

[ctx: tfrmdiffer.actfirstdifference.caption]
en: First Difference
nb: Første forskjell

[ctx: tfrmdiffer.actfirstdifference.hint]
en: First Difference
nb: Første forskjell

en: Ignore Case
nb: Ignorér forskjell på STORE og små bokstaver

en: Ignore Blanks
nb: Ignorér blanke

en: Keep Scrolling
nb: Felles rulling

[ctx: tfrmdiffer.actlastdifference.caption]
en: Last Difference
nb: S&iste forskjell

[ctx: tfrmdiffer.actlastdifference.hint]
en: Last Difference
nb: S&iste forskjell

en: Line Differences
nb: Linjeforskjeller

[ctx: tfrmdiffer.actnextdifference.caption]
en: Next Difference
nb: &Neste forskjell

[ctx: tfrmdiffer.actnextdifference.hint]
en: Next Difference
nb: &Neste forskjell

en: Open Left...
nb: Åpn venstre...

en: Open Right...
nb: Åpn høyre...

en: Paint Background
nb: Farg bakgrunnen

[ctx: tfrmdiffer.actprevdifference.caption]
en: Previous Difference
nb: &Forrige forskjell

[ctx: tfrmdiffer.actprevdifference.hint]
en: Previous Difference
nb: &Forrige forskjell

[ctx: TFRMDIFFER.ACTRELOAD.CAPTION]
en: &Reload
nb: &Gjeninnles

[ctx: TFRMDIFFER.ACTRELOAD.HINT]
en: Reload
nb: Gjeninnles

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVE.CAPTION]
en: Save
nb: Lagr

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVE.HINT]
en: Save
nb: Lagr

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVEAS.CAPTION]
en: Save as...
nb: Lagr som...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVEAS.HINT]
en: Save as...
nb: Lagr som

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFT.CAPTION]
en: Save Left
nb: Lagr venstre

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFT.HINT]
en: Save Left
nb: Lagr venstre

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFTAS.CAPTION]
en: Save Left As...
nb: Lagr venstre som...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFTAS.HINT]
en: Save Left As...
nb: Lagr venstre som...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHT.CAPTION]
en: Save Right
nb: Lagr høyre

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHT.HINT]
en: Save Right
nb: Lagr høyre

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHTAS.CAPTION]
en: Save Right As...
nb: Lagr høyre som...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHTAS.HINT]
en: Save Right As...
nb: Lagr høyre som...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSTARTCOMPARE.CAPTION]
en: Compare
nb: &Sammenlikn

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSTARTCOMPARE.HINT]
en: Compare
nb: &Sammenlikn

[ctx: TFRMDIFFER.BTNLEFTENCODING.HINT]
en: Encoding
nb: Koder

[ctx: TFRMDIFFER.BTNRIGHTENCODING.HINT]
en: Encoding
nb: Koder

[ctx: TFRMDIFFER.CAPTION]
en: Compare files
nb: Sammenlikn innhold

en: &Left
nb: &Venstre

en: &Right
nb: &Høyre

en: &Actions
nb: &Handlinger

[ctx: TFRMDIFFER.MNUEDIT.CAPTION]
en: &Edit
nb: &Redigér

[ctx: TFRMDIFFER.MNUENCODING.CAPTION]
en: En&coding
nb: &Koder

[ctx: TFRMDIFFER.MNUFILE.CAPTION]
en: &File
nb: &Filer

[ctx: TFRMDIFFER.MNUOPTIONS.CAPTION]
en: &Options
nb: Innstillinger

en: Add new shortcut to sequence
nb: Legg til ny snarveg til sekvens

[ctx: TFRMEDITHOTKEY.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
nb: &Avbryt

en: Remove last shortcut from sequence
nb: Fjern siste snarveg fra sekvens

en: Select shortcut from list of remaining free available keys
nb: Velg snarveg fra lista over ledige taster

[ctx: tfrmedithotkey.cghkcontrols.caption]
en: Only for these controls
nb: Bare for disse styringselementene

en: &Parameters (each in a separate line):
nb: &Parametre (hver i egen linje):

en: Shortcuts:
nb: Snarveger:

[ctx: TFRMEDITOR.ACTABOUT.CAPTION]
en: About
nb: Om

[ctx: tfrmeditor.actabout.hint]
en: About
nb: Om

en: &Configuration
nb: &Oppsett

[ctx: tfrmeditor.actconfhigh.hint]
en: Configuration
nb: Oppsett

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCOPY.CAPTION]
en: Copy
nb: K&opiér

[ctx: tfrmeditor.acteditcopy.hint]
en: Copy
nb: Kopiér

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCUT.CAPTION]
en: Cut
nb: Klipp ut

[ctx: tfrmeditor.acteditcut.hint]
en: Cut
nb: Klipp ut

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITDELETE.CAPTION]
en: Delete
nb: Slett

[ctx: tfrmeditor.acteditdelete.hint]
en: Delete
nb: Slett

[ctx: tfrmeditor.acteditfind.caption]
en: &Find
nb: &Finn

[ctx: tfrmeditor.acteditfind.hint]
en: Find
nb: Finn

[ctx: tfrmeditor.acteditfindnext.caption]
en: Find next
nb: Finn neste

[ctx: tfrmeditor.acteditfindnext.hint]
en: Find next
nb: Finn neste

[ctx: tfrmeditor.acteditfindprevious.caption]
en: Find previous
nb: Finn forrige

[ctx: tfrmeditor.acteditgotoline.caption]
en: Goto Line...
nb: Gå til linje...

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITPASTE.CAPTION]
en: Paste
nb: Lim inn

[ctx: tfrmeditor.acteditpaste.hint]
en: Paste
nb: Lim inn

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITREDO.CAPTION]
en: Redo
nb: Gjenta

[ctx: tfrmeditor.acteditredo.hint]
en: Redo
nb: Gjenta

[ctx: tfrmeditor.acteditrplc.caption]
en: &Replace
nb: &Erstatt

[ctx: tfrmeditor.acteditrplc.hint]
en: Replace
nb: Erstatt

en: Select&All
nb: &Markér alle

[ctx: tfrmeditor.acteditselectall.hint]
en: Select All
nb: Markér alt

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITUNDO.CAPTION]
en: Undo
nb: Angr

[ctx: tfrmeditor.acteditundo.hint]
en: Undo
nb: Angr

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILECLOSE.CAPTION]
en: &Close
nb: &Lukk

[ctx: tfrmeditor.actfileclose.hint]
en: Close
nb: Lukk

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILEEXIT.CAPTION]
en: E&xit
nb: &Avslutt

[ctx: tfrmeditor.actfileexit.hint]
en: Exit
nb: Ut

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILENEW.CAPTION]
en: &New
nb: &Ny

[ctx: tfrmeditor.actfilenew.hint]
en: New
nb: Ny

en: &Open
nb: &Åpn

[ctx: tfrmeditor.actfileopen.hint]
en: Open
nb: Åpn

[ctx: tfrmeditor.actfilereload.caption]
en: Reload
nb: Gjeninnles

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILESAVE.CAPTION]
en: &Save
nb: &Lagr

[ctx: tfrmeditor.actfilesave.hint]
en: Save
nb: Lagr

en: Save &As...
nb: &Lagr som...

en: Save As
nb: Lagr som

[ctx: TFRMEDITOR.HELP1.CAPTION]
en: &Help
nb: &Hjelp

[ctx: TFRMEDITOR.MIEDIT.CAPTION]
en: &Edit
nb: &Redigér

[ctx: TFRMEDITOR.MIENCODING.CAPTION]
en: En&coding
nb: &Koder

en: Open as
nb: Åpn som

[ctx: tfrmeditor.miencodingout.caption]
en: Save as
nb: Lagr som

[ctx: TFRMEDITOR.MIFILE.CAPTION]
en: &File
nb: &Fil

en: Syntax highlight
nb: Framhev syntaks

en: End Of Line
nb: Linjeavslutning

[ctx: tfrmeditsearchreplace.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
nb: &Avbryt

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHCASESENSITIVE.CAPTION]
en: C&ase sensitivity
nb: &Skille mellom STORE og små bokstaver

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHFROMCURSOR.CAPTION]
en: S&earch from caret
nb: &Søk fra skrivemerket

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHREGEXP.CAPTION]
en: &Regular expressions
nb: &Regulære uttrykk

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHSELECTEDONLY.CAPTION]
en: Selected &text only
nb: &Bare markert tekst

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHWHOLEWORDS.CAPTION]
en: &Whole words only
nb: &Bare hele ord

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.GBSEARCHOPTIONS.CAPTION]
en: Option
nb: Valg

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.LBLREPLACEWITH.CAPTION]
en: &Replace with:
nb: &Erstatt med:

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.LBLSEARCHFOR.CAPTION]
en: &Search for:
nb: &Søk etter:

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.RGSEARCHDIRECTION.CAPTION]
en: Direction
nb: Retning

[ctx: TFRMEXTRACTDLG.CAPTION]
en: Unpack files
nb: Pakk ut filer

en: &Unpack path names if stored with files
nb: &Pakk ut stinavn dersom lagret med fil(er)

en: Unpack each archive to a &separate subdir (name of the archive)
nb: &Pakk ut hvert arkiv til separat mappe (med navn som arkivet)

en: O&verwrite existing files
nb: &Overskriv eksisterende filer

en: To the &directory:
nb: &Til mappa:

en: &Extract files matching file mask:
nb: &Fil(er) som skal pakkes ut:

en: &Password for encrypted files:
nb: &Passord for krypterte filer:

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
nb: &Lukk

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.CAPTION]
en: Wait...
nb: Vent..

en: File name:
nb: Filnavn:

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.LBLFROMPATH.CAPTION]
en: From:
nb: Fra:

en: Click on Close when the temporary file can be deleted!
nb: Klikk på Lukk når midlertidig fil kan slettes!

[ctx: TFRMFILEOP.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
nb: &Avbryt

en: &To panel
nb: &Til panel

en: &View all
nb: &Vis alle

en: Current operation:
nb: Pågående handling:

[ctx: TFRMFILEOP.LBLFROM.CAPTION]
en: From:
nb: Fra:

en: To:
nb: Til:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.CAPTION]
en: Properties
nb: Egenskaper

en: Allow &executing file as program
nb: &Tillat utføring av fila som program

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.DIVIDERBEVEL3.CAPTION]
en: Owner
nb: Eier

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
nb: Bit:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
nb: Gruppe

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
nb: Annet

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
nb: Eier

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRTEXTSTR.CAPTION]
en: Text:
nb: Tekst:

en: Contains:
nb: Inneholder:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
nb: Utfør

en: Execute:
nb: Utfør:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLFILE.CAPTION]
en: File name
nb: Filnavn

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLFILESTR.CAPTION]
en: File name
nb: Filnavn

[ctx: tfrmfileproperties.lblfolderstr.caption]
en: Path:
nb: Plassering:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLGROUPSTR.CAPTION]
en: &Group
nb: &Gruppe

[ctx: tfrmfileproperties.lbllastaccessstr.caption]
en: Accessed:
nb: Sist åpnet:

[ctx: tfrmfileproperties.lbllastmodifstr.caption]
en: Modified:
nb: Sist endret:

en: Status changed:
nb: Attributt endret:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLOCTAL.CAPTION]
en: Octal:
nb: Oktal:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLOWNERSTR.CAPTION]
en: O&wner
nb: &Eier

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
nb: Lese

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLSIZESTR.CAPTION]
en: Size:
nb: Størrelse:

en: Symlink to:
nb: Symlink til:

en: Type:
nb: Filtype:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
nb: Skriv

[ctx: tfrmfileproperties.sgplugins.columns[0].title.caption]
en: Name
nb: Navn

[ctx: tfrmfileproperties.sgplugins.columns[1].title.caption]
en: Value
nb: Verdi

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.TSATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
nb: Attributt

[ctx: tfrmfileproperties.tsplugins.caption]
en: Plugins
nb: Pluginer

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.TSPROPERTIES.CAPTION]
en: Properties
nb: Egenskaper

[ctx: tfrmfileunlock.btnclose.caption]
en: Close
nb: Lukk

en: Terminate
nb: Avslutt

[ctx: tfrmfileunlock.btnunlock.caption]
en: Unlock
nb: Lås opp

en: Unlock All
nb: Lås opp alle

[ctx: tfrmfileunlock.caption]
en: Unlock
nb: Lås opp

en: Process ID
nb: Prosess-ID

en: Executable Path
nb: Utførbar sti

[ctx: tfrmfinddlg.actcancel.caption]
en: C&ancel
nb: &Avbryt

en: Cancel search and close window
nb: Avbryt søk og lukk vindu

[ctx: tfrmfinddlg.actclose.caption]
en: &Close
nb: &Lukk

[ctx: tfrmfinddlg.actconfigfilesearchhotkeys.caption]
en: Configuration of hot keys
nb: Sett opp hurtigtaster

[ctx: tfrmfinddlg.actedit.caption]
en: &Edit
nb: &Redigér

en: Feed to &listbox
nb: &Kopiér til listeboks

en: Cancel search, close and free from memory
nb: Avbryt søk, lukk og fjern fra minne

en: For all other "Find files", cancel, close and free from memory
nb: For alle andre "Søk...", avbryt. lukk og fjern fra minne

en: &Go to file
nb: &Gå til fil

[ctx: tfrmfinddlg.actintellifocus.caption]
en: Find Data
nb: Finn filinnhold

en: &Last search
nb: &Siste søk

en: &New search
nb: &Nytt søk

en: New search (clear filters)
nb: Nytt søk (slett forrige)

en: Go to page "Advanced"
nb: Gå til side "Avansert"

en: Go to page "Load/Save"
nb: Gå til side "Åpn/Lagr"

en: Switch to Nex&t Page
nb: &Til neste side

en: Go to page "Plugins"
nb: Gå til side "Plugins"

en: Switch to &Previous Page
nb: &Til forrige side

en: Go to page "Results"
nb: Gå til side "Resultat"

en: Go to page "Standard"
nb: Gå til side "Standard"

[ctx: tfrmfinddlg.actview.caption]
en: &View
nb: &Vis

[ctx: tfrmfinddlg.btnaddattribute.caption]
en: &Add
nb: &Legg til

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNATTRSHELP.CAPTION]
en: &Help
nb: &Hjelp

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNSAVETEMPLATE.CAPTION]
en: &Save
nb: &Lagr

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNSEARCHDELETE.CAPTION]
en: &Delete
nb: &Slett

en: L&oad
nb: &Hent

en: S&ave
nb: &Lagr

en: Sa&ve with "Start in directory"
nb: &Lagr med "Start i mappe"

en: If saved then "Start in directory" will be restored when loading template. Use it if you want to fix searching to a certain directory
nb: Når det blir lagret med "Start i mappe" vil avgrensningen bli gjendannet ved innlesing av mal. Brukes hvis du vil avgrense søket til ei bestemt mappe

en: Use template
nb: Bruk mal

[ctx: tfrmfinddlg.caption]
en: Find files
nb: Finn filer

en: Case sens&itive
nb: &Skill mellom STORE og små bokstaver

en: &Date from:
nb: &Fra dato:

en: Dat&e to:
nb: &Til dato:

en: S&ize from:
nb: &Filstørrelse fra:

en: Si&ze to:
nb: &Filstørrelse til:

en: Search in &archives
nb: &Søk i pakkede filer

[ctx: TFRMFINDDLG.CBFINDTEXT.CAPTION]
en: Find &text in file
nb: &Finn tekst

[ctx: tfrmfinddlg.cbfollowsymlinks.caption]
en: Follow s&ymlinks
nb: &Følg symbolske linker

[ctx: TFRMFINDDLG.CBNOTCONTAININGTEXT.CAPTION]
en: Find files N&OT containing the text
nb: &Finn filer som IKKE inneholder tekst

en: N&ot older than:
nb: &Ikke eldre enn:

en: Opened tabs
nb: Åpn faner

en: Searc&h for part of file name
nb: &Søk etter del av filnavn

[ctx: TFRMFINDDLG.CBREGEXP.CAPTION]
en: &Regular expression
nb: &Regulært uttrykk

en: Re&place by
nb: &Erstatt med

en: &Time from:
nb: &Fra tid:

en: Ti&me to:
nb: &Til tid:

en: &Use search plugin:
nb: &Bruk søke-plugin:

en: Enter directories names that should be excluded from search separated with ";"
nb: Tast inn mappenavn som skal utelates i søket, skilt med ";"

en: Enter files names that should be excluded from search separated with ";"
nb: Tast inn filnavn som skal utelates i søket, skilt med ";"

en: Enter files names separated with ";"
nb: Tast inn filnavn, skilt med ";"

[ctx: tfrmfinddlg.gbdirectories.caption]
en: Directories
nb: Mapper

[ctx: tfrmfinddlg.gbfiles.caption]
en: Files
nb: Filer

[ctx: tfrmfinddlg.gbfinddata.caption]
en: Find Data
nb: Finn data

[ctx: tfrmfinddlg.lblattributes.caption]
en: Attri&butes
nb: &Attributt

[ctx: TFRMFINDDLG.LBLENCODING.CAPTION]
en: Encodin&g:
nb: &Koding:

en: E&xclude subdirectories
nb: &Utelat undermapper

en: &Exclude files
nb: &Utelat filer

en: &File mask
nb: &Søk etter

en: Start in &directory
nb: &Start i mappe

en: Search su&bdirectories:
nb: &Søk i undermapper:

en: &Previous searches:
nb: &Tidligere søk:

en: &Action
nb: &Handling

en: For all others, cancel, close and free from memory
nb: For alle andre: avbryt, lukk og fjern fra minne

en: Open In New Tab(s)
nb: Åpn i ny fane

[ctx: tfrmfinddlg.mioptions.caption]
en: Options
nb: Valg

en: Remove from list
nb: Fjern fra liste

en: &Result
nb: &Resultat

en: Show all found items
nb: Vis alle funn

en: Show In Editor
nb: Vis i editor

en: Show In Viewer
nb: Vis i framviser

[ctx: tfrmfinddlg.miviewtab.caption]
en: &View
nb: &Vis

en: Advanced
nb: Avansert

en: Load/Save
nb: Åpn/lagr

[ctx: tfrmfinddlg.tsplugins.caption]
en: Plugins
nb: Pluginer

en: Results
nb: Resultat

[ctx: TFRMFINDVIEW.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Cancel
nb: &Avbryt

[ctx: TFRMFINDVIEW.BTNFIND.CAPTION]
en: &Find
nb: &Finn

[ctx: TFRMFINDVIEW.CAPTION]
en: Find
nb: Finn

en: C&ase sensitive
nb: &STORE og små bokstaver

[ctx: TFRMHARDLINK.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
nb: &Avbryt

en: Create hard link
nb: Opprett hardlink

[ctx: TFRMHARDLINK.LBLEXISTINGFILE.CAPTION]
en: &Destination that the link will point to
nb: &Målet, som linken skal peke på

[ctx: TFRMHARDLINK.LBLLINKTOCREATE.CAPTION]
en: &Link name
nb: &Navn på linken

[ctx: tfrmhotdirexportimport.btnselectall.caption]
en: Import all!
nb: Importér alle!

[ctx: tfrmhotdirexportimport.btnselectiondone.caption]
en: Import selected
nb: Importér valgte

[ctx: tfrmhotdirexportimport.caption]
en: Select the entries your want to import
nb: Velg de oppføringene du vil importere

[ctx: tfrmhotdirexportimport.lbhint.caption]
en: When clicking a sub-menu, it will select the whole menu
nb: Klikk på en undermeny vil velge hele menyen

en: Hold CTRL and click entries to select multiple ones
nb: Hold CTRL nede og klikk på oppføringene for å velge flere

[ctx: TFRMLINKER.CAPTION]
en: Linker
nb: Slå sammen filer

en: Save to...
nb: Slå sammen til...

en: Item
nb: Element

[ctx: TFRMLINKER.LBLFILENAME.CAPTION]
en: &File name
nb: &Filnavnet

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNDOWN.CAPTION]
en: Do&wn
nb: &Ned

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNDOWN.HINT]
en: Down
nb: Ned

[ctx: tfrmlinker.spbtnrem.caption]
en: &Remove
nb: &Fjern

[ctx: tfrmlinker.spbtnrem.hint]
en: Delete
nb: Slett

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNUP.CAPTION]
en: &Up
nb: &Opp

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNUP.HINT]
en: Up
nb: Opp

[ctx: TFRMMAIN.ACTABOUT.CAPTION]
en: &About
nb: &Om

en: Activate Tab By Index
nb: Aktivér fane ved indeksnr

en: Add file name to command line
nb: Legg til filnavn til kommandolinje

en: New search instance...
nb: Nytt søk...

en: Add path and file name to command line
nb: Legg til sti og filnavn til kommandolinje

en: Copy path to command line
nb: Kopiér sti til kommandolinje

en: &Benchmark
nb: &Testprogram

[ctx: tfrmmain.actbriefview.caption]
en: Brief view
nb: &Kompakt visning

en: Brief View
nb: Kompakt visning

en: Calculate &Occupied Space
nb: &Regn ut brukt plass

en: Change directory
nb: Skift mappe

en: Change directory to home
nb: Gå til home-mappa

en: Change Directory To Parent
nb: Gå til overmappe

en: Change directory to root
nb: Gå til rot-mappa

[ctx: TFRMMAIN.ACTCHECKSUMCALC.CAPTION]
en: Calculate Check&sum...
nb: &Kontrollsummér...

[ctx: TFRMMAIN.ACTCHECKSUMVERIFY.CAPTION]
en: &Verify Checksum...
nb: &Verifisér kontrollsum (fra kontrollsumfil)...

en: Clear log file
nb: Tøm loggfil

en: Clear log window
nb: Tøm loggvindu

[ctx: tfrmmain.actclosealltabs.caption]
en: Close &All Tabs
nb: &Lukk alle fanene

en: Close Duplicate Tabs
nb: Lukk dupliserte faner

[ctx: tfrmmain.actclosetab.caption]
en: &Close Tab
nb: &Lukk fane

en: Next Command Line
nb: Neste kommandolinje

en: Set command line to next command in history
nb: Hent neste kommando fra historikk til kommandolinje

en: Previous Command Line
nb: Forrige kommandolinje

en: Set command line to previous command in history
nb: Hent forrige kommando fra historikk til kommandolinje

en: Full
nb: &Kolonnevisning

en: Columns View
nb: Kolonnevisning

en: Compare by &Contents
nb: &Sammenlikn innhold

[ctx: TFRMMAIN.ACTCOMPAREDIRECTORIES.CAPTION]
en: Compare Directories
nb: &Sammenlikn mappene

[ctx: TFRMMAIN.ACTCOMPAREDIRECTORIES.HINT]
en: Compare Directories
nb: &Sammenlikn mappene

en: Configuration of Archivers
nb: Sett opp pakkeprogrammer

[ctx: tfrmmain.actconfigdirhotlist.caption]
en: Configuration of Directory Hotlist
nb: Sett opp favorittmapper

en: Configuration of Favorite Tabs
nb: Sett opp favorittfaner

en: Configuration of folder tabs
nb: Sett opp faner

[ctx: tfrmmain.actconfighotkeys.caption]
en: Configuration of hot keys
nb: Sett opp hurtigtaster

en: Configuration of Plugins
nb: Sett opp pluginer

en: Save Position
nb: Lagr posisjon

en: Save Settings
nb: Lagr oppsett

en: Configuration of searches
nb: Sett opp søk

en: Toolbar...
nb: Verktøylinje...

en: Configuration of tooltips
nb: Sett opp hint

[ctx: tfrmmain.actconfigtreeviewmenus.caption]
en: Configuration of Tree View Menu
nb: Sett opp tre-visning

[ctx: tfrmmain.actconfigtreeviewmenuscolors.caption]
en: Configuration of Tree View Menu Colors
nb: Sett opp farger på tre-visning

en: Show context menu
nb: Vis kontekstmeny

[ctx: tfrmmain.actcopy.caption]
en: Copy
nb: Kopiér

en: Copy all tabs to opposite side
nb: Kopiér alle fanene til motsatt side

en: Copy all shown &columns
nb: &Kopiér alle viste kolonner

en: Copy Filename(s) with Full &Path
nb: &Kopiér filnavn + sti til Utklipp

en: Copy &Filename(s) to Clipboard
nb: &Kopiér filnavn til Utklipp

en: Copy names with UNC path
nb: Kopiér navn med UNC-sti

en: Copy files without asking for confirmation
nb: Kopiér filer uten stadfesting

en: Copy Full Path of selected file(s) with no ending dir separator
nb: Kopiér komplette sti(er) for valgt(e) fil(er) uten avsluttende mappe-separator

en: Copy Full Path of selected file(s)
nb: Kopiér komplette sti(er) for valgt(e) fil(er)

en: Copy to same panel
nb: Kopiér til samme panel

en: &Copy
nb: &Kopiér til Utklipp

en: Sho&w Occupied Space
nb: &Vis brukt plass

en: Cu&t
nb: &Klipp ut

en: Show Command Parameters
nb: Vis kommandoparametre

[ctx: TFRMMAIN.ACTDELETE.CAPTION]
en: Delete
nb: Slett

en: For all searches, cancel, close and free memory
nb: For alle søk, avbryt, lukk og fjern fra minne

[ctx: TFRMMAIN.ACTDIRHISTORY.CAPTION]
en: Directory history
nb: Mappehistorikk

en: Directory &Hotlist
nb: &Favorittmapper

en: Select any command and execute it
nb: Velg en kommando og utfør den

[ctx: tfrmmain.actedit.caption]
en: Edit
nb: Redigér

en: Edit Co&mment...
nb: &Redigér filkommentar...

en: Edit new file
nb: Redigér ny fil

en: Edit path field above file list
nb: Redigér stifeltet over fillista

en: Swap &Panels
nb: &Bytt om panelene

en: Execute Script
nb: Utfør script

[ctx: TFRMMAIN.ACTEXIT.CAPTION]
en: E&xit
nb: &Avslutt

en: &Extract Files...
nb: &Pakk ut filer...

en: Configuration of File &Associations
nb: &Sett opp assosiering

en: Com&bine Files...
nb: &Slå sammen filer...

en: Show &File Properties
nb: &Vis egenskaper

[ctx: TFRMMAIN.ACTFILESPLITER.CAPTION]
en: Spl&it File...
nb: &Del opp fil...

en: &Flat view
nb: &Flat visning

en: Focus command line
nb: Fokus på kommandolinja

en: Swap focus
nb: Bytt fokus

en: Switch between left and right file list
nb: Skift mellom venstre og høyre fil-liste

en: Focus on tree view
nb: Fokus på tre-visning

en: Switch between current file list and tree view (if enabled)
nb: Veksl mellom vist filliste og trevisning (om innstilt)

en: Place cursor on first file in list
nb: Plasser markøren på første fil på lista

en: Place cursor on last file in list
nb: Plasser markøren på siste fil på lista

[ctx: TFRMMAIN.ACTHARDLINK.CAPTION]
en: Create &Hard Link...
nb: &Opprett hardlink...

en: &Contents
nb: &Innhold

en: &Horizontal Panels Mode
nb: &Horisontal visning

en: &Keyboard
nb: &Tastatur

en: Brief view on left panel
nb: Kort visning i venstre panel

en: Columns view on left panel
nb: Kolonnevisning i venstre panel

en: Left &= Right
nb: &Venstre = Høyre

en: &Flat view on left panel
nb: &Flat visning i venstre panel

en: Open left drive list
nb: Åpn venstre drevliste

en: Re&verse order on left panel
nb: &Omvendt rekkefølge i venstre panel

en: Sort left panel by &Attributes
nb: &Sortér venstre panel etter egenskaper

en: Sort left panel by &Date
nb: &Sortér venstre panel etter dato

en: Sort left panel by &Extension
nb: &Sortér venstre panel etter filending

en: Sort left panel by &Name
nb: &Sortér venstre panel etter navn

en: Sort left panel by &Size
nb: &Sortér venstre panel etter størrelse

en: Thumbnails view on left panel
nb: Vis miniatyrer i venstre panel

en: Load tabs from Favorite Tabs
nb: Hent fane fra favorittfane

en: Load Selection from Clip&board
nb: Hent markering fra &Utklipp

en: &Load Selection from File...
nb: &Hent markering fra fil...

en: &Load Tabs from File
nb: Hent faner fra fil

en: Create &Directory
nb: Ny mappe

en: Select All with the Same E&xtension
nb: Markér alle av samme &type

en: Select all files with same name
nb: Markér alle filer med samme navn

en: Select all files with same name and extension
nb: Markér alle filer med samme navn og type

en: Select all in same path
nb: Markér alle i samme sti

en: &Invert Selection
nb: &Invertér markering

en: &Select All
nb: &Markér alle

en: Unselect a Gro&up...
nb: &Innskrenk markéring...

en: Select a &Group...
nb: &Utvid markéring...

en: &Unselect All
nb: &Avmarkér alle

en: Minimize window
nb: Minimér vindu

en: Network &Connect...
nb: &Kopl til nettverk...

en: Network &Disconnect
nb: &Kopl fra nettverk

en: Network &Quick Connect...
nb: &Hurtig nettverkstilkopling...

en: &New Tab
nb: &Ny fane

en: Load the Next Favorite Tabs in the list
nb: Les inn neste favorittfane i lista

en: Switch to Nex&t Tab
nb: &Skift til neste fane

[ctx: TFRMMAIN.ACTOPEN.CAPTION]
en: Open
nb: Åpn

en: Try open archive
nb: Prøv å åpne arkiv

en: Open bar file
nb: Åpn panelfil

en: Open &Folder in a New Tab
nb: &Åpn mappe i ny fane

en: Open Drive by Index
nb: Åpn drev ved indeksnr

[ctx: TFRMMAIN.ACTOPENVIRTUALFILESYSTEMLIST.CAPTION]
en: Open &VFS List
nb: &Andre filsystem (VFS)

en: Operations &Viewer
nb: &Vis handlinger

en: &Options...
nb: &Alle oppsett...

en: &Pack Files...
nb: &Pakk filer...

en: Set splitter position
nb: Flytt midtsprosse

en: &Paste
nb: &Lim inn

en: Load the Previous Favorite Tabs in the list
nb: Les inn forrige favorittfane i lista

en: Switch to &Previous Tab
nb: &Skift til forrige fane

en: Quick filter
nb: Hurtigfilter

[ctx: TFRMMAIN.ACTQUICKSEARCH.CAPTION]
en: Quick search
nb: Hurtigsøking

en: &Quick View Panel
nb: &Hurtigvisning

en: &Refresh
nb: &Oppdatér

en: Reload the last Favorite Tabs loaded
nb: Gjeninnles siste brukte favorittfaner

[ctx: tfrmmain.actrename.caption]
en: Move
nb: Flytt

en: Move/Rename files without asking for confirmation
nb: Flytt/omdøp filer uten stadfesting

[ctx: TFRMMAIN.ACTRENAMEONLY.CAPTION]
en: Rename
nb: Omdøp

en: &Rename Tab
nb: &Omdøp fane

en: Resave on the last Favorite Tabs loaded
nb: Lagr siste favorittfane

en: &Restore Selection
nb: &Gjenopprett markering

en: Re&verse Order
nb: &Omvendt sortering

en: Brief view on right panel
nb: Kort visning i høyre panel

en: Columns view on right panel
nb: Kolonnevisning i høyre panel

en: Right &= Left
nb: Høyre &= venstre

en: &Flat view on right panel
nb: &Flat visning i høyre panel

en: Open right drive list
nb: Åpn høyre drevliste

en: Re&verse order on right panel
nb: &Omvendt sortering i høyre panel

en: Sort right panel by &Attributes
nb: &Sortér høyre panel etter egenskaper

en: Sort right panel by &Date
nb: &Sortér høyre panel etter dato

en: Sort right panel by &Extension
nb: &Sortér høyre panel etter filending

en: Sort right panel by &Name
nb: &Sortér høyre panel etter navn

en: Sort right panel by &Size
nb: &Sortér høyre panel etter størrelse

en: Thumbnails view on right panel
nb: Vis miniatyrer i høyre panel

en: Run &Terminal
nb: &Terminal

en: Save current tabs to a New Favorite Tabs
nb: Lagr aktiv fane som ny favorittfane

en: Sa&ve Selection
nb: &Lagr markering

en: Save S&election to File...
nb: &Lagr markering i fil...

en: &Save Tabs to File
nb: &Lagr faner som fil

en: &Search...
nb: &Søk...

en: All tabs Locked with Dir Opened in New Tabs
nb: Alle fanene låste. Mappe åpnet i ny fane

en: Set all tabs to Normal
nb: Gjør alle fanene ulåste

en: Set all tabs to Locked
nb: Gjør alle fanene låste

en: All tabs Locked with Dir Changes Allowed
nb: Alle fanene låste. Tillat endring av mappe

[ctx: TFRMMAIN.ACTSETFILEPROPERTIES.CAPTION]
en: Change &Attributes...
nb: &Endr attributt...

en: Locked with Directories Opened in New &Tabs
nb: &Lås fane med mapper. Åpnet i ny fane

en: &Locked
nb: &Lås fane

[ctx: TFRMMAIN.ACTSETTABOPTIONPATHRESETS.CAPTION]
en: Locked with &Directory Changes Allowed
nb: &Lås fane, men tillat mappeskift

[ctx: tfrmmain.actshellexecute.caption]
en: Open
nb: Åpn

en: Open using system associations
nb: Bruk systemassosiasjoner til å åpne (eksterne program)

en: Show button menu
nb: Vis knappemeny

en: Show command line history
nb: Vis kommandolinjehistorikk

[ctx: TFRMMAIN.ACTSHOWMAINMENU.CAPTION]
en: Menu
nb: Meny

[ctx: TFRMMAIN.ACTSHOWSYSFILES.CAPTION]
en: Show &Hidden/System Files
nb: &Vis skjulte/system-filer

en: Sort by &Attributes
nb: &Sortering etter attributt

en: Sort by &Date
nb: &Sortering etter dato

en: Sort by &Extension
nb: &Sortering etter type

en: Sort by &Name
nb: &Sortering etter navn

en: Sort by &Size
nb: &Sortering etter størrelse

en: Open drive list
nb: Åpn drevliste

en: Enable/disable ignore list file to not show file names
nb: Vis/ikke vis filnavn som står i ignorér-lista

[ctx: TFRMMAIN.ACTSYMLINK.CAPTION]
en: Create Symbolic &Link...
nb: &Opprett symbolsk link...

en: Syn&chronize dirs...
nb: &Synkronisér mapper...

en: Target &= Source
nb: Mål &= kilde

en: &Test Archive(s)
nb: &Kontrollér arkiv

[ctx: tfrmmain.actthumbnailsview.caption]
en: Thumbnails
nb: Miniatyrer

en: Thumbnails View
nb: Vis miniatyrer

en: Toggle fullscreen mode console
nb: Skift mellem filvindu og terminalvindu i fullskjerm

en: Transfer dir under cursor to left window
nb: Flytt mappe under markøren til venstre vindu

en: Transfer dir under cursor to right window
nb: Flytt mappe under markøren til høyre vindu

en: &Tree View Panel
nb: &Trevisningspanel

en: Sort according to parameters
nb: Sortér etter parametre

en: Unselect All with the Same Ex&tension
nb: &Avmarkér alle av samme type

en: Unselect all files with same name
nb: Avmarkér alle filer med samme navn

en: Unselect all files with same name and extension
nb: Avmarkér alle filer med samme navn og type

en: Unselect all in same path
nb: Avmarkér alle i samme sti

[ctx: tfrmmain.actview.caption]
en: View
nb: Vis

en: Show history of visited paths for active view
nb: Vis historikken for brukte stier i aktiv visning

en: Go to next entry in history
nb: Gå til neste oppføring i historikk

en: Go to previous entry in history
nb: Gå til forrige oppføring i historikk

en: View log file
nb: Vis loggfil

en: View current search instances
nb: Vis gjeldende søk

en: &Visit Double Commander Website
nb: &Double Commanders nettside

en: Wipe
nb: Sikker sletting

en: Work with Directory Hotlist and parameters
nb: Arbeid med favorittmapper og parametre

[ctx: tfrmmain.btnf10.caption]
en: Exit
nb: Ut

[ctx: tfrmmain.btnf7.caption]
en: Directory
nb: Ny mappe

[ctx: TFRMMAIN.BTNF8.CAPTION]
en: Delete
nb: Slett

[ctx: tfrmmain.btnleftdirectoryhotlist.hint]
en: Directory Hotlist
nb: Favorittmapper

en: Show current directory of the right panel in the left panel
nb: Vis mappa fra høyre panel i dette panelet

en: Go to home directory
nb: Gå til home-mappa

en: Go to root directory
nb: Gå til rot

en: Go to parent directory
nb: Gå til overmappe

[ctx: tfrmmain.btnrightdirectoryhotlist.hint]
en: Directory Hotlist
nb: Favorittmapper

en: Show current directory of the left panel in the right panel
nb: Vis mappa fra venstre panel i høyre panel

[ctx: TFRMMAIN.LBLCOMMANDPATH.CAPTION]
en: Path
nb: Sti

[ctx: TFRMMAIN.MICANCEL.CAPTION]
en: Cancel
nb: Avbryt

en: Copy...
nb: Kopiér...

[ctx: TFRMMAIN.MIHARDLINK.CAPTION]
en: Create link...
nb: Opprett link...

[ctx: tfrmmain.milogclear.caption]
en: Clear
nb: Tøm

[ctx: TFRMMAIN.MILOGCOPY.CAPTION]
en: Copy
nb: Kopiér

en: Hide
nb: Skjul

[ctx: TFRMMAIN.MILOGSELECTALL.CAPTION]
en: Select All
nb: Markér alt

en: Move...
nb: Flytt...

[ctx: TFRMMAIN.MISYMLINK.CAPTION]
en: Create symlink...
nb: Opprett symlink...

en: Tab options
nb: Faneinnstillinger

[ctx: TFRMMAIN.MITRAYICONEXIT.CAPTION]
en: E&xit
nb: &Avslutt

[ctx: tfrmmain.mitrayiconrestore.caption]
en: Restore
nb: Gjenopprett

[ctx: tfrmmain.mnualloperstop.caption]
en: Cancel
nb: Avbryt

en: &Commands
nb: &Kommandoer

en: C&onfiguration
nb: &Oppsett

en: Favorites
nb: Favo&ritter

en: &Files
nb: &Filer

[ctx: TFRMMAIN.MNUHELP.CAPTION]
en: &Help
nb: &Hjelp

en: &Mark
nb: &Markér

[ctx: TFRMMAIN.MNUNETWORK.CAPTION]
en: Network
nb: Nettverk

en: &Show
nb: &Vis

[ctx: TFRMMAIN.MNUTABOPTIONS.CAPTION]
en: Tab &Options
nb: &Faneinnstillinger

en: &Tabs
nb: &Faner

[ctx: TFRMMAIN.TBCOPY.CAPTION]
en: Copy
nb: Kopiér

[ctx: TFRMMAIN.TBCUT.CAPTION]
en: Cut
nb: Klipp ut

[ctx: TFRMMAIN.TBDELETE.CAPTION]
en: Delete
nb: Slett

[ctx: TFRMMAIN.TBEDIT.CAPTION]
en: Edit
nb: Redigér

[ctx: TFRMMAIN.TBPASTE.CAPTION]
en: Paste
nb: Sett inn

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.btncancel.caption]
en: &Cancel
nb: &Avbryt

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.caption]
en: Select your internal command
nb: Velg din interne kommando

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.cbcategorysortornot.text]
en: Legacy sorted
nb: Tradisjonell sortering

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.cbcommandssortornot.text]
en: Legacy sorted
nb: Tradisjonell sortering

en: Select all categories by default
nb: Velg alle kategorier som standard

en: Selection:
nb: Valg:

en: &Categories:
nb: &Kategorier:

en: Command &name:
nb: &Kommando:

en: Hotkey:
nb: Hurtigtast:

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.lblselectedcommandcategory.caption]
en: Category
nb: Kategori

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.lblselectedcommandhelp.caption]
en: Help
nb: Hjelp

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.lblselectedcommandhotkey.caption]
en: Hotkey
nb: Hurtigtast

[ctx: tfrmmaskinputdlg.btnaddattribute.caption]
en: &Add
nb: &Legg til

[ctx: tfrmmaskinputdlg.btnattrshelp.caption]
en: &Help
nb: &Hjelp

[ctx: TFRMMASKINPUTDLG.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
nb: &Avbryt

en: &Define...
nb: &Definér...

[ctx: tfrmmaskinputdlg.chkcasesensitive.caption]
en: Case sensitive
nb: Skill store/små

en: Ignore accents and ligatures
nb: Ignorér aksenter og ligaturer

en: Attri&butes:
nb: &Attributt:

en: Input Mask:
nb: Inndata-maske:

en: O&r select predefined selection type:
nb: &Eller velg fast definisjon:

en: Create new directory
nb: Opprett ny mappe

en: &Input new directory name:
nb: &Nytt mappenavn:

[ctx: TFRMMODVIEW.CAPTION]
en: New Size
nb: Ny størrelse

en: Height :
nb: Høyde:

en: Quality of compress to Jpg
nb: JPG-komprimeringskvalitet

en: Width :
nb: Bredde:

[ctx: tfrmmodview.teheight.text]
en: Height
nb: Høyde

[ctx: TFRMMODVIEW.TEWIDTH.TEXT]
en: Width
nb: Bredde

[ctx: TFRMMULTIRENAME.CBREGEXP.CAPTION]
en: Regular e&xpressions
nb: &Regulære uttrykk

en: &Use substitution
nb: &Bruk substitutt

[ctx: tfrmmultirename.gbcounter.caption]
en: Counter
nb: Definer teller [C]

en: Find && Replace
nb: Søk && erstatt

en: Mask
nb: Omdøpingsmaske

en: Presets
nb: Forinnstillinger

en: &Extension
nb: &Filtype

en: &Find...
nb: &Finn...

en: &Interval
nb: &Intervall

en: File &Name
nb: &Filnavn

en: Re&place...
nb: &Erstatt med...

en: S&tart Number
nb: &Start ved

[ctx: TFRMMULTIRENAME.LBWIDTH.CAPTION]
en: &Width
nb: &Bredde

[ctx: tfrmmultirename.stringgrid.columns[0].title.caption]
en: Old File Name
nb: Gammelt navn

[ctx: tfrmmultirename.stringgrid.columns[1].title.caption]
en: New File Name
nb: Nytt navn

[ctx: tfrmmultirename.stringgrid.columns[2].title.caption]
en: File Path
nb: Plassering

en: Click OK when you have closed the editor to load the changed names!
nb: Klikk OK for å laste endret navn, etter at du har stengt editor!

en: Choose an application
nb: Åpn med

en: Custom command
nb: Brukerdefinert kommando

en: Save association
nb: Lagr assosiasjon

en: Set selected application as default action
nb: Bruk alltid det valgte programmet til å åpne denne type fil

en: File type to be opened: %s
nb: Filtype som skal åpnes: %s

en: Multiple file names
nb: Flere filnavn

en: Multiple URIs
nb: Flere URI'er

en: Single file name
nb: Enkelt filnavn

en: Single URI
nb: Enkelt URI

[ctx: TFRMOPTIONS.BTNAPPLY.CAPTION]
en: &Apply
nb: &Utfør

[ctx: TFRMOPTIONS.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
nb: &Avbryt

[ctx: tfrmoptions.btnhelp.caption]
en: &Help
nb: &Hjelp

[ctx: tfrmoptions.caption]
en: Options
nb: Valg

en: Please select one of the subpages, this page does not contain any settings.
nb: Velg ei av undersidene. Denne sida inneholder ingen innstillinger.

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiveradd.caption]
en: A&dd
nb: &Legg til

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiveraddhelper.hint]
en: Variable reminder helper
nb: Miljøvariabel-hjelp

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverapply.caption]
en: A&pply
nb: &Utfør

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchivercopy.caption]
en: Cop&y
nb: &Kopiér

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverdelete.caption]
en: Delete
nb: Slett

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverdeletehelper.hint]
en: Variable reminder helper
nb: Miljøvariabel-hjelp

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverextracthelper.hint]
en: Variable reminder helper
nb: Miljøvariabel-hjelp

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverextractwithoutpathhelper.hint]
en: Variable reminder helper
nb: Miljøvariabel-hjelp

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverlisthelper.hint]
en: Variable reminder helper
nb: Miljøvariabel-hjelp

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverother.caption]
en: Oth&er...
nb: &Andre...

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverrelativer.hint]
en: Some functions to select appropriate path
nb: Noen funksjoner til å velge egnet sti

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverrename.caption]
en: &Rename
nb: &Omdøp

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverselfextracthelper.hint]
en: Variable reminder helper
nb: Miljøvariabel-hjelp

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchivertesthelper.hint]
en: Variable reminder helper
nb: Miljøvariabel-hjelp

[ctx: tfrmoptionsarchivers.bvlarchiverids.caption]
en: ID's used with cm_OpenArchive to recognize archive by detecting its content and not via file extension:
nb: Kjennemerke som cm_OpenArchive kan bruke for å gjenkjenne arkiv, uten å bruke fil-ending:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.bvlarchiveroptions.caption]
en: Options:
nb: Innstillinger:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.bvlarchiverparsingmode.caption]
en: Format parsing mode:
nb: Formatanalyse-modus:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.chkarchiverenabled.caption]
en: E&nabled
nb: &Aktivert

en: De&bug mode
nb: &Feilrettings-modus

[ctx: tfrmoptionsarchivers.chkarchivermultiarcoutput.caption]
en: S&how console output
nb: &Vis terminalvinduets ut-data

en: Use archive name without extension as list
nb: Bruk arkivnavnet uten ending som liste

en: Uni&x file attributes
nb: &Unix-filattributter

en: &Unix path delimiter "/"
nb: &Unix sti-skilletegn "/"

en: Windows &file attributes
nb: &Windows-filattributt

en: Windows path deli&miter "\"
nb: &Windows sti-skilletegn "\"

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiveradd.caption]
en: Add&ing:
nb: &Legg til:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverarchiver.caption]
en: Arc&hiver:
nb: &Pakkeprogram:

en: De&lete:
nb: &Slett:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverdescription.caption]
en: De&scription:
nb: &Omtale:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverextension.caption]
en: E&xtension:
nb: &Filending:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverextract.caption]
en: Ex&tract:
nb: &Pakk ut:

en: Extract &without path:
nb: &Pakk ut uten sti:

en: ID Po&sition:
nb: &ID Posisjon:

en: ID See&k Range:
nb: &ID søke-intervall:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverlist.caption]
en: &List:
nb: &List opp:

en: Archi&vers:
nb: &Pakkeprogram:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverlistend.caption]
en: Listing &finish (optional):
nb: &Opplistings-avslutning (valgfritt):

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverlistformat.caption]
en: Listing for&mat:
nb: &Opplistings-format:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverliststart.caption]
en: Listin&g start (optional):
nb: &Opplistings-start (valgfritt):

en: Password &query string:
nb: &Passord-spørsmål:

en: Create self extractin&g archive:
nb: &Lag selvutpakkende arkiv:

en: Tes&t:
nb: &Test:

en: Auto Configure
nb: Auto-oppsett

en: Disable all
nb: Slå av alt

en: Discard modifications
nb: Forkast endringene

en: Enable all
nb: Slå på alt

[ctx: tfrmoptionsarchivers.miarchiverexport.caption]
en: Export...
nb: Eksportér...

[ctx: tfrmoptionsarchivers.miarchiverimport.caption]
en: Import...
nb: Importér...

en: Sort archivers
nb: Sortér pakkeprogram

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.TBARCHIVERADDITIONAL.CAPTION]
en: Additional
nb: Ekstra

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.TBARCHIVERGENERAL.CAPTION]
en: General
nb: Generelt

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHATTRIBUTESCHANGE.CAPTION]
en: When &size, date or attributes change
nb: &Når størrelse, dato/tid eller attributt blir endret

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHEXCLUDEDIRS.CAPTION]
en: For the following &paths and their subdirectories:
nb: &For følgende stier og deres undermapper:

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHFILENAMECHANGE.CAPTION]
en: When &files are created, deleted or renamed
nb: &Når filer blir opprettet, slettet eller omdøpte

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHONLYFOREGROUND.CAPTION]
en: When application is in the &background
nb: &Når Double Commander er i bakgrunnen

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.GBAUTOREFRESHDISABLE.CAPTION]
en: Disable auto-refresh
nb: Slå av automatisk oppdatering

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.GBAUTOREFRESHENABLE.CAPTION]
en: Refresh file list
nb: Oppdater fillista

[ctx: TFRMOPTIONSBEHAVIOR.CBALWAYSSHOWTRAYICON.CAPTION]
en: Al&ways show tray icon
nb: &Vis alltid ikon i systempanel

en: Automatically &hide unmounted devices
nb: &Skjul automatisk drev som ikke lenger er montert

[ctx: TFRMOPTIONSBEHAVIOR.CBMINIMIZETOTRAY.CAPTION]
en: Mo&ve icon to system tray when minimized
nb: &Flytt ikon til systempanel når minimert

[ctx: TFRMOPTIONSBEHAVIOR.CBONLYONCE.CAPTION]
en: A&llow only one copy of DC at a time
nb: &Tillat bare en kopi av Double Commander om gangen

en: Here you can enter one or more drives or mount points, separated by ";".
nb: Her kan du taste inn et eller flere drev eller "mount-points", adskilte med ";".

en: Drives &blacklist
nb: &Utesteng følgende drev

en: Columns size
nb: Kolonnestørrelse

en: Show file extensions
nb: Vis filendinger

en: ali&gned (with Tab)
nb: &justert (med tab)

en: di&rectly after filename
nb: &rett etter filnavn

en: Fixed columns count
nb: Fast antall kolonner

en: Fixed columns width
nb: Fast kolonnebredde

en: Use &Gradient Indicator
nb: &Flytende fargeoverganger

en: In&dicator Back Color:
nb: &Farge for ledig plass:

en: &Indicator Fore Color:
nb: &Farge for brukt plass:

[ctx: TFRMOPTIONSCOLUMNSVIEW.CBCUTTEXTTOCOLWIDTH.CAPTION]
en: Cut &text to column width
nb: &Kutt tekst til kolonnebredde

en: &Extend cell width if text is not fitting into column
nb: &Utvid cellebredde dersom tekst ikke får plass i kolonne

[ctx: TFRMOPTIONSCOLUMNSVIEW.CBGRIDHORZLINE.CAPTION]
en: &Horizontal lines
nb: &Horisontale linjer

[ctx: TFRMOPTIONSCOLUMNSVIEW.CBGRIDVERTLINE.CAPTION]
en: &Vertical lines
nb: &Vertikale linjer

[ctx: TFRMOPTIONSCOLUMNSVIEW.CHKAUTOFILLCOLUMNS.CAPTION]
en: A&uto fill columns
nb: &Auto-fyll kolonner

en: Show grid
nb: Vis rutenett

en: Auto-size columns
nb: Innstill kolonnebredde automatisk

[ctx: TFRMOPTIONSCOLUMNSVIEW.LBLAUTOSIZECOLUMN.CAPTION]
en: Auto si&ze column:
nb: &Innstill kolonnebredde automatisk:

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.BTNCONFIGAPPLY.CAPTION]
en: A&pply
nb: &Utfør

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.BTNCONFIGEDIT.CAPTION]
en: &Edit
nb: &Redigér

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.CBCMDLINEHISTORY.CAPTION]
en: Co&mmand line history
nb: &Kommandolinjehistorikk

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.CBDIRHISTORY.CAPTION]
en: &Directory history
nb: &Mappehistorikk

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.CBFILEMASKHISTORY.CAPTION]
en: &File mask history
nb: &Søkefilter-historikk

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.chkfoldertabs.caption]
en: Folder tabs
nb: Fane

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.CHKSAVECONFIGURATION.CAPTION]
en: Sa&ve configuration
nb: &Oppsett

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.CHKSEARCHREPLACEHISTORY.CAPTION]
en: Searc&h/Replace history
nb: &Søk/erstatt-historikk

en: Main window state
nb: Vinduposisjon

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.gbdirectories.caption]
en: Directories
nb: Mapper

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.GBLOCCONFIGFILES.CAPTION]
en: Location of configuration files
nb: Plassering av oppsettsfiler

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.GBSAVEONEXIT.CAPTION]
en: Save on exit
nb: Lagr ved avslutning

en: Sort order of configuration order in left tree
nb: Sorteringsrekkefølge i Oppsett

en: Tree state when entering in configuration page
nb: Trevisning i Oppsett

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.LBLCMDLINECONFIGDIR.CAPTION]
en: Set on command line
nb: Oppgi i kommandolinje

en: Highlighters:
nb: Framhevere:

en: Icon themes:
nb: Ikontema:

en: Thumbnails cache:
nb: Minne for miniatyrer:

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.RBPROGRAMDIR.CAPTION]
en: P&rogram directory (portable version)
nb: &Programmappe (transportabel versjon)

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.RBUSERHOMEDIR.CAPTION]
en: &User home directory
nb: &Brukermappe

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallallowovercolor.caption]
en: All
nb: Alle

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallallowovercolor.hint]
en: Apply modification to all columns
nb: Utfør endringer på alle kolonner

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallbackcolor.caption]
en: All
nb: Alle

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallbackcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
nb: Utfør endringer på alle kolonner

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallbackcolor2.caption]
en: All
nb: Alle

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallbackcolor2.hint]
en: Apply modification to all columns
nb: Utfør endringer på alle kolonner

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallcursorcolor.caption]
en: All
nb: Alle

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallcursorcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
nb: Utfør endringer på alle kolonner

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallcursortext.caption]
en: All
nb: Alle

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallcursortext.hint]
en: Apply modification to all columns
nb: Utfør endringer på alle kolonner

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallfont.caption]
en: All
nb: Alle

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallfont.hint]
en: Apply modification to all columns
nb: Utfør endringer på alle kolonner

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallforecolor.caption]
en: All
nb: Alle

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallforecolor.hint]
en: Apply modification to all columns
nb: Utfør endringer på alle kolonner

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallinactivecursorcolor.caption]
en: All
nb: Alle

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallinactivecursorcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
nb: Utfør endringer på alle kolonner

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallinactivemarkcolor.caption]
en: All
nb: Alle

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallinactivemarkcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
nb: Utfør endringer på alle kolonner

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallmarkcolor.caption]
en: All
nb: Alle

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallmarkcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
nb: Utfør endringer på alle kolonner

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnalluseinactiveselcolor.caption]
en: All
nb: Alle

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnalluseinactiveselcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
nb: Utfør endringer på alle kolonner

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnalluseinvertedselection.caption]
en: All
nb: Alle

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnalluseinvertedselection.hint]
en: Apply modification to all columns
nb: Utfør endringer på alle kolonner

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btndeleteconfigcolumns.caption]
en: &Delete
nb: &Slett

en: Go to set default
nb: Gå til standardoppsett

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnnewconfig.caption]
en: New
nb: Ny

en: Next
nb: Neste

en: Previous
nb: Forrige

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnrenameconfigcolumns.caption]
en: Rename
nb: Omdøp

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetallowovercolor.hint]
en: Reset to default
nb: Tilbakestill til standard

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetbackcolor.hint]
en: Reset to default
nb: Tilbakestill til standard

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetbackcolor2.hint]
en: Reset to default
nb: Tilbakestill til standard

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetcursorborder.hint]
en: Reset to default
nb: Tilbakestill til standard

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetcursorcolor.hint]
en: Reset to default
nb: Tilbakestill til standard

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetcursortext.hint]
en: Reset to default
nb: Tilbakestill til standard

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetfont.hint]
en: Reset to default
nb: Tilbakestill til standard

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetforecolor.hint]
en: Reset to default
nb: Tilbakestill til standard

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetframecursor.hint]
en: Reset to default
nb: Tilbakestill til standard

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetinactivecursorcolor.hint]
en: Reset to default
nb: Tilbakestill til standard

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetinactivemarkcolor.hint]
en: Reset to default
nb: Tilbakestill til standard

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetmarkcolor.hint]
en: Reset to default
nb: Tilbakestill til standard

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetuseinactiveselcolor.hint]
en: Reset to default
nb: Tilbakestill til standard

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetuseinvertedselection.hint]
en: Reset to default
nb: Tilbakestill til standard

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnsaveasconfigcolumns.caption]
en: Save as
nb: Lagr som

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnsaveconfigcolumns.caption]
en: Save
nb: Lagr

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.cballowovercolor.caption]
en: Allow Overcolor
nb: Tillat fargeoverlapping

en: When clicking to change something, change for all columns
nb: Endr alle kolonner når det blir klikket for å endre

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.cbconfigcolumns.text]
en: General
nb: Generelt

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.cbcursorborder.caption]
en: Cursor border
nb: Markeringsramme

en: Use Frame Cursor
nb: Vis markering som ramme

en: Use Inactive Selection Color
nb: Bruk invertert fargevalg for inaktiv

en: Use Inverted Selection
nb: Bruk invertert valg

en: Use custom font and color for this view
nb: Bruk brukervalgte skrifttyper og farger i denne visningen

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblbackcolor.caption]
en: BackGround:
nb: &Bakgrunn:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblbackcolor2.caption]
en: Background 2:
nb: Bakgrunn &2:

en: [Current Column Name]
nb: [Aktuelt kolonnenavn]

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblcursorcolor.caption]
en: Cursor Color:
nb: &Markørfarge:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblcursortext.caption]
en: Cursor Text:
nb: Mar&kørskrift:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblfontname.caption]
en: Font:
nb: Skrifttype:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblfontsize.caption]
en: Size:
nb: Størrelse:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblforecolor.caption]
en: Text Color:
nb: &Skriftfarge:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblinactivecursorcolor.caption]
en: Inactive Cursor Color:
nb: Inaktiv markørfarge:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblinactivemarkcolor.caption]
en: Inactive Mark Color:
nb: Valgt inaktiv farge:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblmarkcolor.caption]
en: Mark Color:
nb: &Valgt farge:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblpreviewtop.caption]
en: Below is a preview. You may move cursor and select files to get immediately an actual look and feel of the various settings.
nb: Forhåndsvising nedenfor. Du kan flytte markøren og markere filer for straks å få et inntrykk av de ulike innstillingene.

en: Settings for column:
nb: Innstillinger for kolonne:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.miaddcolumn.caption]
en: Add column
nb: Legg til kolonne

en: Position of frame panel after the comparison:
nb: Posisjonen til rammepanel etter sammenlikning:

en: Add directory of the &active frame
nb: &Legg til mappa som er i aktiv ramme

en: Add &directories of the active && inactive frames
nb: &Legg til mappene som er i aktive og inaktive rammer

en: Add directory I will bro&wse to
nb: &Legg til mappa som jeg går til

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actaddcopyofentry.caption]
en: Add a copy of the selected entry
nb: Legg til en kopi av valgt element

en: Add current &selected or active directories of active frame
nb: &Legg til valgte eller aktive mapper i aktiv ramme

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actaddseparator.caption]
en: Add a separator
nb: Legg til delelinje

en: Add a sub menu
nb: Legg til undermeny

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actaddtypeddir.caption]
en: Add directory I will type
nb: Legg til mappe jeg taster inn

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actcollapseall.caption]
en: Collapse all
nb: Lukk alle

en: Collapse item
nb: Lukk denne

en: Cut selection of entries
nb: Klipp ut valgte element

en: Delete all!
nb: Slett alle!

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actdeleteselecteditem.caption]
en: Delete selected item
nb: Slett valgte element

en: Delete sub-menu and all its elements
nb: Slett undermeny og alle element i den

en: Delete just sub-menu but keep elements
nb: Slett undermeny, men ikke elementene i den

en: Expand item
nb: Utvid element

en: Focus tree window
nb: Fokusér tre-vindu

en: Goto first item
nb: Gå til første element

en: Goto last item
nb: Gå til siste element

en: Go to next item
nb: Gå til neste element

en: Go to previous item
nb: Gå til forrige element

en: Insert directory of the &active frame
nb: &Sett inn mappa til aktiv ramme

en: Insert &directories of the active && inactive frames
nb: &Sett inn mappene til aktive og inaktive rammer

en: Insert directory I will bro&wse to
nb: &Sett inn mappa jeg vil gå til

en: Insert a copy of the selected entry
nb: Sett inn en kopi av valgt element

en: Insert current &selected or active directories of active frame
nb: &Sett inn valgte eller aktive mapper som tilhører aktiv ramme

en: Insert a separator
nb: Sett inn delelinje

en: Insert sub menu
nb: Sett inn undermeny

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actinserttypeddir.caption]
en: Insert directory I will type
nb: Sett inn mappe som jeg taster inn

en: Move to next
nb: Flytt til neste

en: Move to previous
nb: Flytt til forrige

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actopenallbranches.caption]
en: Open all branches
nb: Åpn alle greiner

en: Paste what was cut
nb: Lim inn utklipt

en: Search && replace in &path
nb: &Søk og erstatt i sti

en: Search && replace in both path and target
nb: &Søk og erstatt i både sti og mål

en: Search && replace in &target path
nb: &Søk og erstatt i målsti

en: Tweak path
nb: Tilpass sti

en: Tweak target path
nb: Tilpass målsti

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnadd.caption]
en: A&dd...
nb: &Legg til...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnbackup.caption]
en: Bac&kup...
nb: &Backup...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btndelete.caption]
en: De&lete...
nb: &Slett...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnexport.caption]
en: E&xport...
nb: &Eksportér...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnimport.caption]
en: Impo&rt...
nb: &Importér...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btninsert.caption]
en: &Insert...
nb: &Sett inn...

en: &Miscellaneous...
nb: &Ymse...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnrelativepath.hint]
en: Some functions to select appropriate path
nb: Aktuelle stier

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnrelativetarget.hint]
en: Some functions to select appropriate target
nb: Noen funksjoner til å velge egnet mål

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnsort.caption]
en: &Sort...
nb: &Sortering...

en: &When adding directory, add also target
nb: &Legg også til mål når mappe blir lagt til

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.cbfullexpandtree.caption]
en: Alwa&ys expand tree
nb: &Utvid alltid treet

en: Show only &valid environment variables
nb: &Vis bare gyldige miljøvariabler

en: In pop&up, show [path also]
nb: &Vis i sprettopp [også sti]

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.cbsorthotdirpath.text]
en: Name, a-z
nb: Navn, a-å

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.cbsorthotdirtarget.text]
en: Name, a-z
nb: Navn, a-å

en: Directory Hotlist (reorder by drag && drop)
nb: Favorittmappe (bruk dra && slipp til å bytte om på rekkefølgen)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.gbhotlistotheroptions.caption]
en: Other options
nb: Andre innstillinger

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.lbledithotdirname.editlabel.caption]
en: Name:
nb: Navn:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.lbledithotdirpath.editlabel.caption]
en: Path:
nb: Plassering:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.lbledithotdirtarget.editlabel.caption]
en: &Target:
nb: &Mål:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.micurrentlevelofitemonly.caption]
en: ...current le&vel of item(s) selected only
nb: ...bare det aktuelle nivå av valgte element

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.midetectifpathexist.caption]
en: Scan all &hotdir's path to validate the ones that actually exist
nb: &Les alle favorittmappers sti for å validere dem som reelt fins

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.midetectifpathtargetexist.caption]
en: &Scan all hotdir's path && target to validate the ones that actually exist
nb: &Les alle favorittmappers sti && mål for å validere dem som reelt fins

en: to a Directory &Hotlist file (.hotlist)
nb: &til favorittmappe-fil (.hotlist)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.miexporttototalcommanderk.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (&keep existing)
nb: &til "wincmd.ini" i TC (bevar eksisterende)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.miexporttototalcommandernk.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (&erase existing)
nb: &til "wincmd.ini" i TC (sletter eksisterende)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.migotoconfiguretcinfo1.caption]
en: Go to &configure TC related info
nb: &Gå til konfigurér TC-relatert informasjon

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.migotoconfiguretcinfo2.caption]
en: Go to &configure TC related info
nb: &Gå til konfigurér TC-relatert informasjon

en: HotDirTestMenu
nb: Favorittmappe-testmeny

en: from a Directory &Hotlist file (.hotlist)
nb: &fra favorittmappe-fil (.hotlist)

en: from "&wincmd.ini" of TC
nb: &fra "wincmd.ini" i TC

en: &Navigate...
nb: &Navigér...

en: &Restore a backup of Directory Hotlist
nb: &Gjenopprett favorittmappe fra en backup

en: &Save a backup of current Directory Hotlist
nb: &Lagr backup av eksisterende favorittmappe

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misearchandreplace.caption]
en: Search and &replace...
nb: &Søk og erstatt...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misorteverything.caption]
en: ...everything, from A to &Z!
nb: ...&alt, fra A til Å!

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsinglegroup.caption]
en: ...single &group of item(s) only
nb: ...&bare ei gruppe av objekt

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsinglesubmenu.caption]
en: ...&content of submenu(s) selected, no sublevel
nb: ...&innhold av undermeny(er) valgt, ingen undernivå

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsubmenuandsublevel.caption]
en: ...content of submenu(s) selected and &all sublevels
nb: ...&innhold av undermeny(er) valgt og alle undernivå

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.mitestresultinghotlistmenu.caption]
en: Test resultin&g menu
nb: &Meny av testresultat

en: Tweak &path
nb: &Tilpass sti

en: Tweak &target path
nb: &Tilpass målsti

en: Addition from main panel
nb: Tillegging fra hovedpanel

en: From all the supported formats, ask which one to use every time
nb: Fra alle understøttede format. Spør hver gang hva for et som skal brukes

en: When saving Unicode text, save it in UTF8 format (will be UTF16 otherwise)
nb: Når Unicode-tekst skal lagres, lagr i UTF8-format (ellers blir det UTF16)

en: When dropping text, generate filename automatically (otherwise will prompt the user)
nb: Når tekst blir droppet, generér filnavn automatisk (ellers blir brukeren spurt)

en: &Show confirmation dialog after drop
nb: &Stadfesting etter dra && slipp

en: When drag && dropping text into panels:
nb: Når dra && slipp blir brukt:

en: Place the most desired format on top of list (use dag && drop):
nb: Plassér det mest sannsynlige formatet i toppen av lista (bruk dra && slipp):

en: (if the most desired is not present, we'll take second one and so on)
nb: (dersom det mest sannsynlige ikke er til stede, blir det nestmestsannsynlige tatt osv.)

en: (will not work with some source application, so try to uncheck if problem)
nb: (virker ikke med alle kildeprogram. Prøv å løse problemet ved å fjerne markering)

en: Show &file system
nb: &Vis filsystem

en: Show fr&ee space
nb: &Vis ledig plass

en: Show &label
nb: &Vis drevnavn

en: Drives list
nb: Drev-valgknapp

en: Auto Indent
nb: Auto-innrykk

en: Allows to indent the caret, when new line is created with <Enter>, with the same amount of leading white space as the preceding line
nb: Tillat innrykk når ny linje er dannet med <Enter>, med samme venstremarg som foregående linje

en: Caret past end of line
nb: Tillat skrivemerket bak linjeslutt

en: Allows caret to go into empty space beyond end-of-line position
nb: Tillat at skrivemerket går i blankfeltet etter linjeslutt

en: Show special characters
nb: Vis spesialtegn

en: Shows special characters for spaces and tabulations
nb: Vis spesialtegn for ordskille og tabulator

en: Smart Tabs
nb: Smarte tabulatorer

en: When using <Tab> key, caret will go to the next non-space character of the previous line
nb: <Tab>-tasten vil flytte skrivemerket til neste tegn på forrige linje

en: Tab indents blocks
nb: Blokk-innrykk med tab-tasten

en: When active <Tab> and <Shift+Tab> act as block indent, unindent when text is selected
nb: Dersom  aktivert, vil <Tab> og <Shift+Tab> fungere som blokk-innrykk, tilbakerykk dersom tekst er valgt

en: Use spaces instead tab characters
nb: Bruk blanke i stedet for tab-tegn

en: Converts tab characters to a specified number of space characters (when entering)
nb: Gjør tab-tegn om til et spesifisert antall blanke (under innskriving)

en: Delete trailing spaces
nb: Slett etterhengende blanke

en: Auto delete trailing spaces, this applies only to edited lines
nb: Automatisk slett etterhengende blanke. Gjelder bare redigerte linjer

[ctx: tfrmoptionseditor.edtabwidth.hint]
en: Please note that the "Smart Tabs" option takes precedence over the tabulation to be performed
nb: Legg merke til at "Smart tab"-tilvalget har forrang foran pågående tabulering

en: Internal editor options
nb: Innstillinger (Intern editor, F4)

en: Tab width:
nb: Tab-bredde:

[ctx: tfrmoptionseditor.lbltabwidth.hint]
en: Please note that the "Smart Tabs" option takes precedence over the tabulation to be performed
nb: Legg merke til at "Smart tab" tilvalget har forrang foran pågående tabulering

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.backgroundlabel.caption]
en: Bac&kground
nb: &Bakgrunn:

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.backgroundusedefaultcheckbox.caption]
en: Bac&kground
nb: &Bakgrunn:

en: Reset
nb: Nullstill

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.btnsavemask.hint]
en: Save
nb: Lagr

en: Element Attributes
nb: Elementets utseende

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.foregroundlabel.caption]
en: Fo&reground
nb: &Framgrunn

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.foregroundusedefaultcheckbox.caption]
en: Fo&reground
nb: &Framgrunn

en: &Text-mark
nb: &Tekstmarkering

en: Use (and edit) &global scheme settings
nb: &Bruk (og redigér) global markéring/farge

en: Use &local scheme settings
nb: &Bruk lokal markéring/farge

en: &Bold
nb: &Feit

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textboldradioinvert.caption]
en: In&vert
nb: &Invertert

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textboldradiooff.caption]
en: O&ff
nb: &Av

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textboldradioon.caption]
en: O&n
nb: &På

en: &Italic
nb: &Kursiv

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textitalicradioinvert.caption]
en: In&vert
nb: &Invertert

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textitalicradiooff.caption]
en: O&ff
nb: &Av

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textitalicradioon.caption]
en: O&n
nb: &På

en: &Strike Out
nb: &Gjennomstreket

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textstrikeoutradioinvert.caption]
en: In&vert
nb: &Invertert

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textstrikeoutradiooff.caption]
en: O&ff
nb: &Av

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textstrikeoutradioon.caption]
en: O&n
nb: &På

en: &Underline
nb: &Understreket

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradioinvert.caption]
en: In&vert
nb: &Invertert

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradiooff.caption]
en: O&ff
nb: &Av

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradioon.caption]
en: O&n
nb: &På

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btnadd.caption]
en: Add...
nb: Legg til...

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btndelete.caption]
en: Delete...
nb: Slett...

en: Import/Export
nb: Import/eksport

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btninsert.caption]
en: Insert...
nb: Sett inn...

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btnrename.caption]
en: Rename
nb: Omdøp

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btnsort.caption]
en: Sort...
nb: Sortering...

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbexistingtabstokeep.text]
en: None
nb: Ingen

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbfullexpandtree.caption]
en: Always expand tree
nb: Utvid alltid tre

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbsavedirhistory.text]
en: No
nb: Nei

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbtargetpanelleftsavedtabs.text]
en: Left
nb: Venstre

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbtargetpanelrightsavedtabs.text]
en: Right
nb: Høyre

en: Favorite Tabs list (reorder by drag && drop)
nb: Favorittfaner (redigér med dra && slipp)

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.gbfavoritetabsotheroptions.caption]
en: Other options
nb: Andre innstillinger

en: What to restore where for the selected entry:
nb: Gjenopprett slik:

en: Existing tabs to keep:
nb: Eksisterende faner som skal beholdes:

en: Save dir history:
nb: Lagr mappehistorikken:

en: Tabs saved on left to be restored to:
nb: Fane lagret til venstre skal gjenopprettes til:

en: Tabs saved on right to be restored to:
nb: Fane lagret til høyre skal gjenopprettes til:

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miaddseparator.caption]
en: a separator
nb: en delelinje

en: Add separator
nb: Legg inn skillestrek

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miaddsubmenu.caption]
en: sub-menu
nb: en undermeny

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miaddsubmenu2.caption]
en: Add sub-menu
nb: Legg til en undermeny

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.micollapseall.caption]
en: Collapse all
nb: Lukk alle

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.micurrentlevelofitemonly.caption]
en: ...current level of item(s) selected only
nb: ...bare det aktuelle nivå av valgte element

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.micutselection.caption]
en: Cut
nb: Klipp ut

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideleteallfavoritetabs.caption]
en: delete all!
nb: slett alle!

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideletecompletesubmenu.caption]
en: sub-menu and all its elements
nb: undermeny og alle dens element

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideletejustsubmenu.caption]
en: just sub-menu but keep elements
nb: bare undermeny, men behold elementene

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideleteselectedentry.caption]
en: selected item
nb: valgte element

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideleteselectedentry2.caption]
en: Delete selected item
nb: Slett valgte element

en: Export selection to legacy .tab file(s)
nb: Eksportér valgte til klassisk(e) .tab fil(er)

en: FavoriteTabsTestMenu
nb: Favorittfanes testmeny

en: Import legacy .tab file(s) according to default setting
nb: Importér klassisk(e) .tab fil(er), med standardinnstillinger

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miimportlegacytabfilesatpos.caption]
en: Import legacy .tab file(s) at selected position
nb: Importér klassisk(e) .tab fil(er) til valgt posisjon

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miimportlegacytabfilesatpos1.caption]
en: Import legacy .tab file(s) at selected position
nb: Importér klassisk(e) .tab fil(er) til valgt posisjon

en: Import legacy .tab file(s) at selected position in a sub menu
nb: Importér klassisk(e) .tab fil(er) til valgt posisjon i en undermeny

en: Insert separator
nb: Sett inn delelinje

en: Insert sub-menu
nb: Sett inn undermeny

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miopenallbranches.caption]
en: Open all branches
nb: Åpn alle greiner

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mipasteselection.caption]
en: Paste
nb: Lim inn

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mirename.caption]
en: Rename
nb: Omdøp

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misorteverything.caption]
en: ...everything, from A to Z!
nb: ...alt, fra A til Å!

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsinglegroup.caption]
en: ...single group of item(s) only
nb: ...bare ei gruppe av element

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsinglegroup2.caption]
en: Sort single group of item(s) only
nb: Sortér bare ei gruppe av element

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsinglesubmenu.caption]
en: ...content of submenu(s) selected, no sublevel
nb: ...innhold av undermeny(er) valgt, ingen undernivå

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsubmenuandsublevel.caption]
en: ...content of submenu(s) selected and all sublevels
nb: ...innhold av undermeny(er) valgt og alle undernivå

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mitestresultingfavoritetabsmenu.caption]
en: Test resulting menu
nb: Meny av testresultat

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnaddact.caption]
en: Add
nb: Legg til

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnaddext.caption]
en: Add
nb: Legg til

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnaddnewtype.caption]
en: A&dd
nb: &Legg til

en: C&lone
nb: &Klon

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btncommands.hint]
en: Select your internal command
nb: Velg din interne kommando

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btndownact.caption]
en: Do&wn
nb: &Ned

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btneditext.caption]
en: Edi&t
nb: &Redigér

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btninsertact.caption]
en: Insert
nb: Sett inn

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btninsertext.caption]
en: &Insert
nb: &Sett inn

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnparametershelper.hint]
en: Variable reminder helper
nb: Miljøvariabel-hjelp

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnrelativecommand.hint]
en: Some functions to select appropriate path
nb: Noen funksjoner til å velge egnet sti

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnremoveact.caption]
en: Remo&ve
nb: &Fjern

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnremoveext.caption]
en: Re&move
nb: &Fjern

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnremovetype.caption]
en: &Remove
nb: &Fjern

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnrenametype.caption]
en: R&ename
nb: &Omdøp

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnstartpathpathhelper.hint]
en: Some functions to select appropriate path
nb: Noen funksjoner til å velge egnet sti

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnstartpathvarhelper.hint]
en: Variable reminder helper
nb: Miljøvariabel-hjelp

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnupact.caption]
en: &Up
nb: &Opp

en: Starting path of the command. Never quote this string.
nb: Kommandoen skal starte i denne stien. Sett den aldri i hermetegn.

en: Name of the action. It is never passed to the system, it's just a mnemonic name chosen by you, for you
nb: Navn på handlingen. Navnet brukes ikke av systemet; det er bare for identifisering

en: Parameter to pass to the command. Long filename with spaces should be quoted (manually entering).
nb: Parameter til kommandoen. Lange filnavn med blanke bør settes i hermetegn (manuelt).

en: Command to execute. Never quote this string.
nb: Kommando for å starte handling. Sett den aldri i hermetegn.

en: Action description
nb: Om handling

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbactions.caption]
en: Actions
nb: Handlinger

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbexts.caption]
en: Extensions
nb: Filendinger

en: Can be sorted by drag & drop
nb: Kan arrangeres med dra & slipp

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbfiletypes.caption]
en: File types
nb: Filkategorier

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbicon.caption]
en: Icon
nb: Ikon

en: Actions may be sorted by drag & drop
nb: Handlinger kan arrangeres med dra & slipp

en: Extensions may be sorted by drag & drop
nb: Filendinger kan arrangeres med dra & slipp

en: File types may be sorted by drag & drop
nb: Filtyper kan arrangeres med dra & slipp

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblaction.caption]
en: Action &name:
nb: &Navn på handling:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblcommand.caption]
en: Command:
nb: Kommando:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblexternalparameters.caption]
en: Parameter&s:
nb: &Parametre:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblstartpath.caption]
en: Start pat&h:
nb: &Start-mappe:

en: Custom with...
nb: Brukerdefinert med...

en: Custom
nb: Brukerdefinert

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miedit.caption]
en: Edit
nb: Redigér

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.mieditor.caption]
en: Open in Editor
nb: Åpn i Editor

en: Edit with...
nb: Redigér med...

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.migetoutputfromcommand.caption]
en: Get output from command
nb: Ta utdata fra kommando-prompt

en: Open in Internal Editor
nb: Åpn i intern editor

en: Open in Internal Viewer
nb: Åpn i intern framviser

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miopen.caption]
en: Open
nb: Åpn

en: Open with...
nb: Åpn med...

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.mishell.caption]
en: Run in terminal
nb: Kjør i Terminal

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miview.caption]
en: View
nb: Vis

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miviewer.caption]
en: Open in Viewer
nb: Åpn i Framviser

en: View with...
nb: Vis med...

en: Click me to change icon!
nb: Klikk på meg for å endre ikon!

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cbexecuteviashell.caption]
en: Execute via shell
nb: Utfør i et skall

en: Extended context menu
nb: Utvidet kontekstmeny

en: File association configuration
nb: Oppsett av filassosiering

en: Offer to add selection to file association when not included already
nb: Foreslå å legge valget til som filassosiering, dersom ikke allerede inkludert

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cboffertoaddtofileassociations.hint]
en: When accessing file association, offer to add current selected file if not already included in a configured file type
nb: Når filassosiering blir åpnet, foreslå å legge aktuell valgt fil til dersom den ikke alt er inkludert i en konfigurert filtype

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cbopensystemwithterminalclose.caption]
en: Execute via terminal and close
nb: Utfør i terminal og lukk

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cbopensystemwithterminalstayopen.caption]
en: Execute via terminal and stay open
nb: Utfør i terminal, som forblir åpen

en: Extended options items:
nb: Flere innstillinger:

[ctx: tfrmoptionsfileoperations.bvlconfirmations.caption]
en: Show confirmation window for:
nb: Be om stadfesting ved:

en: Cop&y operation
nb: &Kopiering

en: &Delete operation
nb: &Sletting

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.CBDELETETOTRASH.CAPTION]
en: Dele&te to recycle bin (Shift key reverses this setting)
nb: &Slett-F8 sletter til Papirkorg (Skift+F8/Skift+Delete sletter direkte)

en: D&elete to trash operation
nb: &Sletting til Papirkorg

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.CBDROPREADONLYFLAG.CAPTION]
en: D&rop readonly flag
nb: &Fjern skrivesperre

en: &Move operation
nb: &Flytting

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.CBPROCESSCOMMENTS.CAPTION]
en: &Process comments with files/folders
nb: &Kopiér kommentarer sammen med filer/mapper

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.CBRENAMESELONLYNAME.CAPTION]
en: Select &file name without extension when renaming
nb: &Velg filnavn uten ending ved omdøping

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.CBSHOWCOPYTABSELECTPANEL.CAPTION]
en: Sho&w tab select panel in copy/move dialog
nb: &Vis valgboks for faner i kopiér/flytt-dialog

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.CBSKIPFILEOPERROR.CAPTION]
en: S&kip file operations errors and write them to log window
nb: &Ignorér feil ved operasjoner, men skriv dem i logg-vindu

en: Verify checksum operation
nb: Verifiséring av kontrollsum-operasjon

en: Executing operations
nb: Utfør handlinger

en: User interface
nb: Brukergrensesnitt

en: &Buffer size for file operations (in KB):
nb: &Bufferstørrelse for filhandlinger (i KB):

en: Buffer size for &hash calculation (in KB):
nb: &Bufferstørrelse for hashutregning (i KB):

en: Show operations progress &initially in
nb: &Vis framdrift for handlingene i

[ctx: tfrmoptionsfileoperations.lbltypeofduplicatedrename.caption]
en: Duplicated name auto-rename style:
nb: Prinsipp for auto-omdøping av dubletter:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.LBLWIPEPASSNUMBER.CAPTION]
en: &Number of wipe passes:
nb: &Antall overskrivinger ved sikker sletting:

en: Reset to DC default
nb: Tilbakestill til DC-standard

[ctx: tfrmoptionsfilepanelscolors.cballowovercolor.caption]
en: Allow Overcolor
nb: Tillat fargeoverlapping

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.CBBUSEFRAMECURSOR.CAPTION]
en: Use &Frame Cursor
nb: &Markér med ramme

en: Use Inactive Sel Color
nb: Bruk invertert fargevalg for inaktiv

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.CBBUSEINVERTEDSELECTION.CAPTION]
en: U&se Inverted Selection
nb: &Bruk invertert valg

[ctx: tfrmoptionsfilepanelscolors.cbusecursorborder.caption]
en: Cursor border
nb: Rammefarge

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLBACKGROUNDCOLOR.CAPTION]
en: Bac&kground:
nb: &Bakgrunn:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLBACKGROUNDCOLOR2.CAPTION]
en: Backg&round 2:
nb: Bakgrunn &2:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLCURSORCOLOR.CAPTION]
en: C&ursor Color:
nb: &Markørfarge:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLCURSORTEXT.CAPTION]
en: Cursor Te&xt:
nb: &Markørskrift:

[ctx: tfrmoptionsfilepanelscolors.lblinactivecursorcolor.caption]
en: Inactive Cursor Color:
nb: Farge på inaktiv markør:

[ctx: tfrmoptionsfilepanelscolors.lblinactivemarkcolor.caption]
en: Inactive Mark Color:
nb: Farge på inaktiv markéring:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLMARKCOLOR.CAPTION]
en: &Mark Color:
nb: &Markeringsfarge:

en: Below is a preview. You may move cursor, select file and get immediately an actual look and feel of the various settings.
nb: Forhåndsvising. Du kan flytte markøren og markere filer for straks å få inntrykk av innstillingene.

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLTEXTCOLOR.CAPTION]
en: T&ext Color:
nb: &Skriftfarge:

en: When launching file search, clear file mask filter
nb: Slett filter før nytt filsøk

en: &Search for part of file name
nb: &Søk etter del av filnavn

en: Show menu bar in "Find files"
nb: Vis menylinje i "Søk..."

en: Text search in files
nb: Tekstsøk i filer

[ctx: tfrmoptionsfilesearch.gbfilesearch.caption]
en: File search
nb: Filsøk

en: Current filters with "New search" button:
nb: Gjeldende filter med "Nytt søk" -knapp:

en: Default search template:
nb: Standard søkemal:

en: Use memory mapping for search te&xt in files
nb: &Bruk minnemapping for tekstsøk i filer (kravstor)

en: &Use stream for search text in files
nb: &Bruk stream for tekstsøk i filer (treg)

[ctx: tfrmoptionsfilesviews.btndefault.caption]
en: De&fault
nb: &Standard

en: Formatting
nb: Formatering

en: Personalized abbreviations to use:
nb: Egne forkortelser i bruk:

[ctx: TFRMOPTIONSFILESVIEWS.GBSORTING.CAPTION]
en: Sorting
nb: Sortering

en: Case s&ensitivity:
nb: &STORE og små bokstaver:

en: Incorrect format
nb: Ukorrekt format

[ctx: TFRMOPTIONSFILESVIEWS.LBLDATETIMEFORMAT.CAPTION]
en: &Date and time format:
nb: &Dato- og tidsformat:

en: File si&ze format:
nb: &Vis filstørrelse i:

en: Megab&yte:
nb: &Megabyte:

en: &Insert new files:
nb: &Sett inn nye filer:

en: O&peration size format:
nb: &Operasjonsstørrelse format:

en: So&rting directories:
nb: &Sortér mapper:

[ctx: TFRMOPTIONSFILESVIEWS.LBLSORTMETHOD.CAPTION]
en: &Sort method:
nb: &Sorteringsmetode:

en: &Move updated files:
nb: &Flytt endrede filer:

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.btnaddattribute.caption]
en: &Add
nb: &Legg til

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.btnattrshelp.caption]
en: &Help
nb: &Hjelp

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbdblclicktoparent.caption]
en: Enable changing to &parent folder when double-clicking on empty part of file view
nb: &Tillat flytt til overliggende mappe når det blir dobbelklikket på en tom del av filvisning

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbdelayloadingtabs.caption]
en: Do&n't load file list until a tab is activated
nb: &Ikke les inn filliste før fane er aktivert

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbdirbrackets.caption]
en: S&how square brackets around directories
nb: &Vis hakeparenteser [ ] omkring mappenavn

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbhighlightupdatedfiles.caption]
en: Hi&ghlight new and updated files
nb: &Framhev nye og endrede filer

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbinplacerename.caption]
en: Enable inplace &renaming when clicking twice on a name
nb: &Tillat direkte omdøping ved dobbeltklikk på navn

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cblistfilesinthread.caption]
en: Load &file list in separate thread
nb: &Les filliste inn i separat tråd

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbloadiconsseparately.caption]
en: Load icons af&ter file list
nb: &Ikon inn etter filliste

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbshowsystemfiles.caption]
en: Show s&ystem and hidden files
nb: &Vis skjulte/system-filer

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbspacemovesdown.caption]
en: &When selecting files with <SPACEBAR>, move down to next file (as with <INSERT>)
nb: &Når valgt med <ordskiller>, flytt ned til neste fil (som med <insert>)

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.chkmarkmaskfilterwindows.caption]
en: Windows style filter when marking files ("*.*" also select files without extension, etc.)
nb: Windows-type filter ved markering av filer ("*.*" markerer også filer uten filending mv )

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.chkmarkmaskshowattribute.caption]
en: Use an independent attribute filter in mask input dialog each time
nb: Bruk et fritt attributt-filter i maske-dialogen hver gang

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.gbmarking.caption]
en: Marking/Unmarking entries
nb: Markerer/avmarkerer element

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.lbattributemask.caption]
en: Default attribute mask value to use:
nb: Standard attributt-maske-verdi som skal brukes:

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNADDCATEGORY.CAPTION]
en: A&dd
nb: &Legg til

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNAPPLYCATEGORY.CAPTION]
en: A&pply
nb: &Utfør

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNDELETECATEGORY.CAPTION]
en: D&elete
nb: &Slett

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNSEARCHTEMPLATE.HINT]
en: Template...
nb: Mal...

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.GBFILETYPESCOLORS.CAPTION]
en: File types colors (sort by drag&&drop)
nb: Farging av filkategorier (arrangér med dra && slipp)

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.LBLCATEGORYATTR.CAPTION]
en: Category a&ttributes:
nb: &Kategori-attributt:

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.LBLCATEGORYCOLOR.CAPTION]
en: Category co&lor:
nb: &Katergori-farge:

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.LBLCATEGORYMASK.CAPTION]
en: Category &mask:
nb: &Katergori-filter:

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.LBLCATEGORYNAME.CAPTION]
en: Category &name:
nb: &Kategori-navn:

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actaddhotkey.caption]
en: Add &hotkey
nb: &Legg til hurtigtast

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actcopy.caption]
en: Copy
nb: Kopiér

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actdelete.caption]
en: Delete
nb: Slett

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actdeletehotkey.caption]
en: &Delete hotkey
nb: &Slett hurtigtast

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actedithotkey.caption]
en: &Edit hotkey
nb: &Redigér hurtigtast

en: Next category
nb: Neste kategori

en: Make popup the file related menu
nb: Gjør filmenyen sprettopp

en: Previous category
nb: Forrige kategori

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actrename.caption]
en: Rename
nb: Omdøp

en: Restore DC default
nb: Gjenopprett DC-standard

en: Save now
nb: Lagr nå

en: Sort by command name
nb: Sortér etter kommandonavn

en: Sort by hotkeys (grouped)
nb: Sortér etter hurtigtast (gruppert)

en: Sort by hotkeys (one per row)
nb: Sortér etter hurtigtast (én pr rad)

[ctx: tfrmoptionshotkeys.lblcategories.caption]
en: C&ategories:
nb: &Kategorier:

[ctx: tfrmoptionshotkeys.lblcommands.caption]
en: Co&mmands:
nb: &Kommandoer:

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.LBLSCFILES.CAPTION]
en: &Shortcut files:
nb: &Fil for hurtigtaster:

en: So&rt order:
nb: &Sorteringsrekkefølge:

en: Categories
nb: Kategorier

[ctx: tfrmoptionshotkeys.micommands.caption]
en: Command
nb: Kommando

en: Sort order
nb: Sorteringsrekkefølge

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.CBICONSEXCLUDE.CAPTION]
en: For the following &paths and their subdirectories:
nb: &For følgende stier og deres undermapper:

en: Show icons for actions in &menus
nb: &Vis ikon ut for punkt i hovedmenyen

en: Show icons on buttons
nb: Vis ikon på knapper

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.CBICONSSHOWOVERLAY.CAPTION]
en: Show o&verlay icons, e.g. for links
nb: &Vis overlegg på ikoner, (f.eks. piler ved linker)

en: &Dimmed hidden files (slower)
nb: &Dimm skjulte/system-filer (treg)

en: Disable special icons
nb: Slå av spesielle ikon

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.GBICONSSIZE.CAPTION]
en:  Icon size
nb:  Ikonstørrelse

en: Icon theme
nb: Ikontema

en: Show icons
nb: Vis ikon

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.GBSHOWICONSMODE.CAPTION]
en:  Show icons to the left of the filename
nb:  Vis ikon til venstre for filnavnet

en: Disk panel:
nb: Drevpanel:

en: File panel:
nb: Filpanel:

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWALL.CAPTION]
en: A&ll
nb: &Alle

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWALLANDEXE.CAPTION]
en: All associated + &EXE/LNK (slow)
nb: &Alle assosierte filer inkl. EXE/LNK (treg)

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWNONE.CAPTION]
en: &No icons
nb: &Ingen ikon

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWSTANDARD.CAPTION]
en: Only &standard icons
nb: &Bare standardikon

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.BTNADDSEL.CAPTION]
en: A&dd selected names
nb: &Legg til valgte navn

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.BTNADDSELWITHPATH.CAPTION]
en: Add selected names with &full path
nb: &Legg til valgte navn med hele stien

[ctx: tfrmoptionsignorelist.btnrelativesavein.hint]
en: Some functions to select appropriate path
nb: Aktuelle stier

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.CHKIGNOREENABLE.CAPTION]
en: &Ignore (don't show) the following files and folders:
nb: &Ignorér (ikke vis) følgende filer og mapper:

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.LBLSAVEIN.CAPTION]
en: &Save in:
nb: &Lagr i:

en: Le&ft, Right arrows change directory (Lynx-like movement)
nb: &Venstre- og høyrepil skifter mellom mapper

en: Typing
nb: Tasting

[ctx: TFRMOPTIONSKEYBOARD.LBLALT.CAPTION]
en: Alt+L&etters:
nb: &Alt+bokstaver:

[ctx: TFRMOPTIONSKEYBOARD.LBLCTRLALT.CAPTION]
en: Ctrl+Alt+Le&tters:
nb: &Ctrl+Alt+bokstaver:

[ctx: TFRMOPTIONSKEYBOARD.LBLNOMODIFIER.CAPTION]
en: &Letters:
nb: &Bokstaver:

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBFLATDISKPANEL.CAPTION]
en: &Flat buttons
nb: &Flate ikon

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBFLATINTERFACE.CAPTION]
en: Flat i&nterface
nb: &Flate funksjonstaster

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBFREESPACEIND.CAPTION]
en: Show fr&ee space indicator on drive label
nb: &Vis stolpe for brukt/ledig plass på drev

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBLOGWINDOW.CAPTION]
en: Show lo&g window
nb: &Vis logg-vindu

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBPANELOFOPERATIONS.CAPTION]
en: Show panel of operation in background
nb: Vis &handlingsvindu i bakgrunn

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBPROGINMENUBAR.CAPTION]
en: Show common progress in menu bar
nb: Vis framdrift i menylin&je

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWCMDLINE.CAPTION]
en: Show command l&ine
nb: &Vis kommandolinje

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWCURDIR.CAPTION]
en: Show current director&y
nb: &Vis aktuell sti

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWDISKPANEL.CAPTION]
en: Show &drive buttons
nb: &Vis drev-knapper

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWDRIVEFREESPACE.CAPTION]
en: Show free s&pace label
nb: &Vis tall for ledig plass

en: Show drives list bu&tton
nb: &Vis drev-valgknapp

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWKEYSPANEL.CAPTION]
en: Show function &key buttons
nb: &Vis knapprad for funksjonstaster

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWMAINMENU.CAPTION]
en: Show &main menu
nb: &Vis hovedmeny

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWMAINTOOLBAR.CAPTION]
en: Show tool&bar
nb: &Vis verktøylinje

en: Show short free space &label
nb: &Vis tall for ledig plass (kompakt visning)

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWSTATUSBAR.CAPTION]
en: Show &status bar
nb: &Vis statuslinje

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWTABHEADER.CAPTION]
en: S&how tabstop header
nb: &Vis filtabellhode

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWTABS.CAPTION]
en: Sho&w folder tabs
nb: &Vis faner

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBTERMWINDOW.CAPTION]
en: Show te&rminal window
nb: &Vis terminalvindu

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBTWODISKPANELS.CAPTION]
en: Show two drive button bars (fi&xed width, above file windows)
nb: &Vis to knapprader for drev (fast bredde, over filvindu)

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.GBSCREENLAYOUT.CAPTION]
en:  Screen layout
nb:  Skjermoppsett

[ctx: tfrmoptionslog.btnrelativelogfile.hint]
en: Some functions to select appropriate path
nb: Aktuelle stier

[ctx: tfrmoptionslog.btnviewlogfile.hint]
en: View log file content
nb: Vis innholdet i loggfila

en: Include date in log filename
nb: Ta med dato i loggfil-navn

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGARCOP.CAPTION]
en: &Pack/Unpack
nb: &Pakking/Utpakking

en: External command line execution
nb: Utføring av ekstern kommandolinje

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGCPMVLN.CAPTION]
en: Cop&y/Move/Create link/symlink
nb: &Kopiering/Flytting/Oppretting av link && symlink

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGDELETE.CAPTION]
en: &Delete
nb: &Sletting

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGDIROP.CAPTION]
en: Crea&te/Delete directories
nb: &Oppretting/sletting av mapper

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGERRORS.CAPTION]
en: Log &errors
nb: &Logg feil

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGFILE.CAPTION]
en: C&reate a log file:
nb: &Opprett loggfil i:

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGINFO.CAPTION]
en: Log &information messages
nb: &Logg informasjonsmeldinger

en: Start/shutdown
nb: Starting/nedstenging

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGSUCCESS.CAPTION]
en: Log &successful operations
nb: &Logg velykkede operasjoner

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGVFS.CAPTION]
en: &File system plugins
nb: &Filsystem-plugins

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.GBLOGFILE.CAPTION]
en: File operation log file
nb: Loggfil for filoperasjoner

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.GBLOGFILEOP.CAPTION]
en: Log operations
nb: Logg følgende operasjoner

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.GBLOGFILESTATUS.CAPTION]
en: Operation status
nb: Operasjonsstatus

[ctx: tfrmoptionsmisc.btnrelativeoutputpathfortoolbar.hint]
en: Some functions to select appropriate path
nb: Aktuelle stier

[ctx: tfrmoptionsmisc.btnrelativetcconfigfile.hint]
en: Some functions to select appropriate path
nb: Aktuelle stier

[ctx: tfrmoptionsmisc.btnrelativetcexecutablefile.hint]
en: Some functions to select appropriate path
nb: Aktuelle stier

en: &Remove thumbnails for no longer existing files
nb: &Fjern miniatyrbilder for slettede filer

[ctx: tfrmoptionsmisc.btnviewconfigfile.hint]
en: View configuration file content
nb: Vis innholdet i oppsettsfil

[ctx: tfrmoptionsmisc.chkdesccreateunicode.caption]
en: Create new with the encoding:
nb: Ny, med koding:

en: Always &go to the root of a drive when changing drives
nb: &Gå alltid til toppnivået ved skifte av drev

[ctx: tfrmoptionsmisc.chkshowwarningmessages.caption]
en: Show &warning messages ("OK" button only)
nb: &Vis advarsler (med bare "OK"-knapp)

[ctx: tfrmoptionsmisc.chkthumbsave.caption]
en: &Save thumbnails in cache
nb: &Lagr miniatyrbilder i cache

[ctx: tfrmoptionsmisc.dblthumbnails.caption]
en: Thumbnails
nb: Miniatyrer

en: File comments (descript.ion)
nb: Filkommentar (descript.ion

en: Regarding TC export/import:
nb: For TC-eksport/-import:

[ctx: tfrmoptionsmisc.lbldescrdefaultencoding.caption]
en: Default encoding:
nb: Standardkoding:

en: Configuration file:
nb: Konfigurasjonsfil:

en: TC executable:
nb: TC exe-fil:

en: Toolbar output path:
nb: Sti til verktøylinjens ut-data:

en: pixels
nb: pixler

en: &Thumbnail size:
nb: &Bredde x høyde:

en: &Selection by mouse
nb: &Valg med mus

en: The text cursor no longer follows the mouse cursor
nb: Skrivemerket følger ikke lenger musepila

en: By clic&king on icon
nb: &Ved klikk på ikon

[ctx: tfrmoptionsmouse.gbopenwith.caption]
en: Open with
nb: Åpn med

en: Scrolling
nb: Rulling med musehjul

en: Selection
nb: Valg

en: &Mode:
nb: &Tilstand:

en: Double click
nb: Dobbelklikk

en: &Line by line
nb: &Antall linje(r) om gangen

en: Line by line &with cursor movement
nb: &Linje for linje, markøren følger med

en: &Page by page
nb: &Ei side om gangen

en: Single click (opens files and folders)
nb: Enkelklikk (åpner filer og mapper)

en: Single click (opens folders, double click for files)
nb: Enkelklikk (åpner mapper; dobbelklikk for filer)

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnaddplugin.caption]
en: A&dd
nb: &Legg til

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnconfigplugin.caption]
en: Con&figure
nb: &Sett opp

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnenableplugin.caption]
en: E&nable
nb: &Slå på

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnremoveplugin.caption]
en: &Remove
nb: &Fjern

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btntweakplugin.caption]
en: &Tweak
nb: &Tilpass

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.lblplugindescription.caption]
en: Description
nb: Omtale

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
nb: Aktiv

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
nb: Assosiér med

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
nb: navn:

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.lblplugindescription.caption]
en: Searc&h plugins allow one to use alternative search algorithms or external tools (like "locate", etc.)
nb: &Søke-plugins bruker alternative søkealgoritmer eller eksterne verktøy (som "locate", o.l.)

en: Apply current settings to all current configured plugins
nb: Sett disse settingene på alle gjeldende oppsatte plugins

en: When adding a new plugin, automatically go in tweak window
nb: Gå direkte til tilpassingsvinduet når ny plugin blir lagt til

en: Configuration:
nb: Oppsett:

[ctx: tfrmoptionspluginsgroup.lbpathtoberelativeto.caption]
en: Path to be relative to:
nb: Filnavn med relativ sti:

en: Plugin filename style when adding a new plugin:
nb: Plugin filnavn-stil når ny plugin blir lagt til:

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.lblplugindescription.caption]
en: Pack&er plugins are used to work with archives
nb: &Pakke-plugins kan åpne arkivtyper som ikke er støttet av Double Commander internt

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
nb: Aktiv

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
nb: Assosiér med

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
nb: navn:

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.lblplugindescription.caption]
en: Content plu&gins allow one to display extended file details like mp3 tags or image attributes in file lists, or use them in search and multi-rename tool
nb: &Innholds-plugins kan vise utvidede fildetaljer f.eks. mp3-tags eller fotoopplysninger i fillister. Kan brukes i søking og multi-omdøping

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.lblplugindescription.caption]
en: Fi&le system plugins allow access to disks inaccessible by operating system or to external devices like Palm/PocketPC.
nb: &Filsystem-plugins gir tilgang til disker som er utilgjengelige for operativsystemet eller til eksterne enheter som Palm/PocketPC.

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.lblplugindescription.caption]
en: Vie&wer plugins allow one to display file formats like images, spreadsheets, databases etc. in Viewer (F3, Ctrl+Q)
nb: &Liste-plugins kan vise dataformat som f.eks. bilder, regneark, databaser ol. i Vis (F3, Ctrl+Q).

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.CBEXACTBEGINNING.CAPTION]
en: &Beginning (name must start with first typed character)
nb: &Start (navn må starte med første inntastede bokstav)

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.CBEXACTENDING.CAPTION]
en: En&ding (last character before a typed dot . must match)
nb: &Ende (siste bokstav før et inntastet punktum må være lik)

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.CGPOPTIONS.CAPTION]
en: Options
nb: Valg

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.GBEXACTNAMEMATCH.CAPTION]
en: Exact name match
nb: Eksakt navnelikhet

en: Search case
nb: STORE og små bokstaver

en: Search for these items
nb: Søk etter disse elementene

en: Keep renamed name when unlocking a tab
nb: Behold omdøpt navn når fana blir låst opp

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSACTIVATEONCLICK.CAPTION]
en: Activate target &panel when clicking on one of its Tabs
nb: &Aktivér fil&panel ved klikk på fane

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSALWAYSVISIBLE.CAPTION]
en: &Show tab header also when there is only one tab
nb: &Vis fane, også når det bare er ei enkel fane

en: Close duplicate tabs when closing application
nb: Lukk like faner, når programmet avslutter

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSCONFIRMCLOSEALL.CAPTION]
en: Con&firm close all tabs
nb: &Stadfest lukking av alle faner

en: Confirm close locked tabs
nb: Stadfest lukking av låst fane

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSLIMITOPTION.CAPTION]
en: &Limit tab title length to
nb: &Avgrens fanetitler til

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSLOCKEDASTERISK.CAPTION]
en: Show locked tabs &with an asterisk *
nb: &Markér låste faner med stjerne *

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSMULTILINES.CAPTION]
en: &Tabs on multiple lines
nb: &Tillat vising av faner på flere linjer

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSOPENFOREGROUND.CAPTION]
en: Ctrl+&Up opens new tab in foreground
nb: &Ctrl+Opp åpner ny fane i framgrunnen

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSOPENNEARCURRENT.CAPTION]
en: Open &new tabs near current tab
nb: &Åpn ny fane ved sida av aktiv fane

en: Reuse existing tab when possible
nb: Gjenbruk eksisterende fane om mulig

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSSHOWCLOSEBUTTON.CAPTION]
en: Show ta&b close button
nb: &Vis lukk-knapp på fane

en: Always show drive letter in tab title
nb: Vis alltid drevbokstav i fanetittel

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.GBTABS.CAPTION]
en: Folder tabs headers
nb: Faner

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.LBLCHAR.CAPTION]
en: characters
nb: tegn

en: Action to do when double click on a tab:
nb: Handling, når det blir dobbeltklikket på ei fane:

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.LBLTABSPOSITION.CAPTION]
en: Ta&bs position
nb: &Faneposisjon

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaultexistingtabstokeep.text]
en: None
nb: Ingen

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaultsavedirhistory.text]
en: No
nb: Nei

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaulttargetpanelleftsaved.text]
en: Left
nb: Venstre

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaulttargetpanelrightsaved.text]
en: Right
nb: Høyre

en: Goto to Favorite Tabs Configuration after resaving
nb: Gå til innstilling av favorittfane, etter lagring (igjen)

en: Goto to Favorite Tabs Configuration after saving a new one
nb: Gå til innstilling av favorittfane, etter lagring av ny fane

en: Enable Favorite Tabs extra options (select target side when restore, etc.)
nb: Aktivér ekstra innstillinger for favorittfane (velg side for gjenoppretting etc.)

en: Default extra settings when saving new Favorite Tabs:
nb: Ekstra standardinnstillinger når ny favorittfane blir lagret:

en: Folder tabs headers extra
nb: Ekstra for fane

en: When restoring tab, existing tabs to keep:
nb: Når fane blir gjenopprettet, bevar eksisterende fane i:

en: Tabs saved on left will be restored to:
nb: Fane lagret til venstre skal gjenopprettes til:

en: Tabs saved on right will be restored to:
nb: Faner lagret til høyre skal gjenopprettes til:

[ctx: tfrmoptionstabsextra.lblfavoritetabssavedirhistory.caption]
en: Keep saving dir history with Favorite Tabs:
nb: Fortsett med å lagre mappehistorikken med favorittfane:

en: Default position in menu when saving a new Favorite Tabs:
nb: Standardplassering i meny når ny favorittfane blir lagret:

[ctx: tfrmoptionsterminal.edrunintermcloseparams.hint]
en: {command} should normally be present here to reflect the command to be run in terminal
nb: {command} skal normalt vise her for å reflektere kommandoen som skal utføres i terminal

[ctx: tfrmoptionsterminal.edrunintermstayopenparams.hint]
en: {command} should normally be present here to reflect the command to be run in terminal
nb: {command} skal normalt vise her for å reflektere kommandoen som skal utføres i terminal

en: Command for just running terminal:
nb: Innstilling for utføring av kommando og deretter ingen handling:

en: Command for running a command in terminal and close after:
nb: Innstilling for utføring av kommando i terminal, som deretter blir lukket:

en: Command for running a command in terminal and stay open:
nb: Innstilling for utføring av kommando i terminal, som forblir åpen:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbrunintermclosecmd.caption]
en: Command:
nb: Kommando:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbrunintermcloseparams.caption]
en: Parameters:
nb: Parametre:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbrunintermstayopencmd.caption]
en: Command:
nb: Kommando:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbrunintermstayopenparams.caption]
en: Parameters:
nb: Parametre:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbruntermcmd.caption]
en: Command:
nb: Kommando:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbruntermparams.caption]
en: Parameters:
nb: Parametre:

[ctx: tfrmoptionstoolbase.btnrelativetoolpath.hint]
en: Some functions to select appropriate path
nb: Aktuelle stier

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBASE.CBTOOLSKEEPTERMINALOPEN.CAPTION]
en: &Keep terminal window open after executing program
nb: &Behold terminalvindu åpent etter utføring av program

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBASE.CBTOOLSRUNINTERMINAL.CAPTION]
en: &Execute in terminal
nb: &Utfør i terminal

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBASE.CBTOOLSUSEEXTERNALPROGRAM.CAPTION]
en: &Use external program
nb: &Bruk eksternt program

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBASE.LBLTOOLSPARAMETERS.CAPTION]
en: A&dditional parameters
nb: &Ekstra parametre

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBASE.LBLTOOLSPATH.CAPTION]
en: &Path to program to execute
nb: &Sti til det eksterne programmet

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnaddtooltipsfiletype.caption]
en: A&dd
nb: &Legg til

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnapplytooltipsfiletype.caption]
en: A&pply
nb: &Utfør

[ctx: tfrmoptionstooltips.btncopytooltipsfiletype.caption]
en: Cop&y
nb: &Kopiér

[ctx: tfrmoptionstooltips.btndeletetooltipsfiletype.caption]
en: Delete
nb: Slett

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.BTNFIELDSSEARCHTEMPLATE.HINT]
en: Template...
nb: Mal...

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnrenametooltipsfiletype.caption]
en: &Rename
nb: &Omdøp

[ctx: tfrmoptionstooltips.btntooltipother.caption]
en: Oth&er...
nb: &Andre...

en: Tooltip configuration for selected file type:
nb: Konfigurér hint for valgt filtype:

en: General options about tooltips:
nb: Felles valg for hint:

[ctx: tfrmoptionstooltips.chkshowtooltip.caption]
en: &Show tooltip for files in the file panel
nb: &Vis hint for filer i filvindu

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.LBLFIELDSLIST.CAPTION]
en: Category &hint:
nb: &Kategori-hint:

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.LBLFIELDSMASK.CAPTION]
en: Category &mask:
nb: &Katergori-filter:

en: Tooltip hiding delay:
nb: Skjul hint etter:

en: Tooltip showing mode:
nb: Hint-vising:

en: &File types:
nb: &Filtyper:

en: Discard Modifications
nb: Forkast endringer

[ctx: tfrmoptionstooltips.mitooltipsfiletypeexport.caption]
en: Export...
nb: Eksportér...

[ctx: tfrmoptionstooltips.mitooltipsfiletypeimport.caption]
en: Import...
nb: Importér...

en: Sort Tooltip File Types
nb: Sortér hint filtyper

en: With double-click on the bar on top of a file panel
nb: Med dobbelklikk på filpanelhodet

[ctx: tfrmoptionstreeviewmenu.ckbdirectoryhotlistfrommenucommand.caption]
en: With the menu and internal command
nb: Med menyen og intern kommando

en: Double click in tree select and exit
nb: Dobbelklikk i treet, markér og gå ut

[ctx: tfrmoptionstreeviewmenu.ckbfavoritatabsfrommenucommand.caption]
en: With the menu and internal command
nb: Med menyen og intern kommando

en: With double-click on a tab (if configured for it)
nb: Med dobbelklikk på ei fane (dersom innstilt)

en: When using the keyboard shortcut, it will exit the window returning the current choice
nb: Når hurtigtast blir brukt, vil den gå ut av vinduet og returnere gjeldende valg

en: Single mouse click in tree select and exit
nb: Klikk i treet, markér og gå ut

en: Use it for Command Line History
nb: Bruk for kommandolinje-historie

en: Use it for the Dir History
nb: Bruk for Dir-historie

en: Use it for the View History (Visited paths for active view)
nb: Bruk for visnings-historie (besøkte stier for aktivt vindu)

en: Behavior regarding selection:
nb: Oppførsel for valg:

en: Tree View Menus related options:
nb: Oppsett av trevisning:

en: Where to use Tree View Menus:
nb: Hvor skal trevisning brukes:

en: *NOTE: Regarding the options like the case sensitivity, ignoring accents or not, these are saved and restored individually for each context from a usage and session to another.
nb: *NB: Ved valg som STORE/små-skille, aksentignorering eller ikke, blir disse lagret og gjenopprettet individuelt for hver sammenheng fra en bruksomgang til en annen.

en: With Directory Hotlist:
nb: Med mappefavorittliste:

en: With Favorite Tabs:
nb: Med favorittfaner:

en: With History:
nb: Med historie:

en: Use and display keyboard shortcut for choosing items
nb: Bruk og vis hurtigtast for valg av element

en: Layout and colors options:
nb: Valg av oppsett og farger:

en: Background color:
nb: Bakgrunnsfarge:

en: Cursor color:
nb: Markørfarge:

en: Found text color:
nb: Farge på funnet tekst:

en: Found text under cursor:
nb: Funnet tekst under markør:

en: Normal text color:
nb: Farge på normal tekst:

en: Normal text under cursor:
nb: Normal tekst under markør:

en: Tree View Menu Preview:
nb: Forhåndsvis trevisning :

en: Secondary text color:
nb: Farge på sekundærtekst:

en: Secondary text under cursor:
nb: Sekundærtekst under markør:

en: Shortcut color:
nb: Farge på snarveg:

en: Shortcut under cursor:
nb: Snarveg under markør:

en: Unselectable text color:
nb: Farge på ikke-valgbar tekst:

en: Unselectable under cursor:
nb: Ikke-valgbar tekst under markør:

en: Change color on left and you'll see here a preview of what your Tree View Menus will look likes with this sample.
nb: Skift farge til venstre og du vil få forhåndsvising av trevisning her.

[ctx: TFRMOPTIONSVIEWER.LBLNUMBERCOLUMNSVIEWER.CAPTION]
en: &Number of columns in book viewer
nb: &Antall spalter i bokvisning

[ctx: TFRMPACKDLG.BTNCONFIG.CAPTION]
en: Con&figure
nb: &Sett opp

[ctx: TFRMPACKDLG.CAPTION]
en: Pack files
nb: Pakk filer

en: C&reate separate archives, one per selected file/dir
nb: &Lag separate arkiv, ett for hver fil/mappe

en: Create self e&xtracting archive
nb: &Lag selvutpakkende arkiv

[ctx: tfrmpackdlg.cbencrypt.caption]
en: Encr&ypt
nb: &Kryptér

en: Mo&ve to archive
nb: &Flytt til arkiv

en: &Multiple disk archive
nb: &Fordel arkiv over flere disker

en: P&ut in the TAR archive first
nb: &Pakk som TAR først

en: Also &pack path names (only recursed)
nb: &Pakk også sti (bare rekursivt)

en: Pack file(s) to the file:
nb: Pakk fil(er) i arkivet:

en: Packer
nb: Pakkeprogram

[ctx: TFRMPACKINFODLG.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
nb: &Lukk

en: Unpack &all and execute
nb: &Pakk ut alle og utfør

en: &Unpack and execute
nb: &Pakk ut og utfør

[ctx: TFRMPACKINFODLG.CAPTION]
en: Properties of packed file
nb: Egenskaper for pakket fil

en: Attributes:
nb: Attributt:

en: Compression ratio:
nb: Komprimeringsgrad:

en: Date:
nb: Dato:

en: Method:
nb: Metode:

en: Original size:
nb: Opprinnelig størrelse:

en: File:
nb: Fil:

en: Packed size:
nb: Pakket størrelse:

en: Packer:
nb: Pakkeprogram:

en: Time:
nb: Tid:

en: Close filter panel
nb: Lukk filterpanel

en: Enter text to search for or filter by
nb: Tast inn teksten, som det skal søkes eller filtreres etter

en: Case Sensitive
nb: Forskjell på STORE og små bokstaver

en: D
nb: M

[ctx: tfrmquicksearch.sbdirectories.hint]
en: Directories
nb: Mapper

[ctx: tfrmquicksearch.sbfiles.hint]
en: Files
nb: Filer

en: Match Beginning
nb: Sammenlikn starten

en: Match Ending
nb: Sammenlikn slutten

en: Toggle between search or filter
nb: Skift mellem søking og filtrering

en: &More rules
nb: &Flere regler

en: L&ess rules
nb: &Færre regler

en: Use &content plugins, combine with:
nb: &Bruk innholds-plugin. Kombinér med:

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[1].text]
en: Field
nb: Felt

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[3].text]
en: Value
nb: Verdi

en: &AND (all match)
nb: &AND (alle operatorer er sanne el. falske)

en: &OR (any match)
nb: &OR (minst én operator er sann el. falsk)

en: &Select the characters to insert:
nb: &Velg bokstavene som skal settes inn:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
nb: &Avbryt

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CAPTION]
en: Change attributes
nb: Endre attributt

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKARCHIVE.CAPTION]
en: Archive
nb: Arkiv

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKCREATIONTIME.CAPTION]
en: Created:
nb: Opprettet:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKHIDDEN.CAPTION]
en: Hidden
nb: Skjult

[ctx: tfrmsetfileproperties.chklastaccesstime.caption]
en: Accessed:
nb: Åpnet:

[ctx: tfrmsetfileproperties.chklastwritetime.caption]
en: Modified:
nb: Endret:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKREADONLY.CAPTION]
en: Read only
nb: Skrivesperret

en: Including subfolders
nb: Ta med filer i &undermapper

en: Timestamp properties
nb: Endre dato/tid

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.GBUNIXATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
nb: Endre attributt

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.GBWINATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
nb: Attributter

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
nb: Bit:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
nb: Gruppe

[ctx: tfrmsetfileproperties.lblattrinfo.caption]
en: (gray field means unchanged value)
nb: (grått felt betyr uendret)

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
nb: Annet

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
nb: Eier

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRTEXTSTR.CAPTION]
en: Text:
nb: Tekst:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
nb: Utføre

[ctx: tfrmsetfileproperties.lblmodeinfo.caption]
en: (gray field means unchanged value)
nb: (grått felt betyr uendret)

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLOCTAL.CAPTION]
en: Octal:
nb: Oktal:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
nb: Lese

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
nb: Skrive

[ctx: tfrmsplitter.btnrelativeftchoice.hint]
en: Some functions to select appropriate path
nb: Aktuelle stier

[ctx: TFRMSPLITTER.CAPTION]
en: Splitter
nb: Del opp fil

en: Require a CRC32 verification file
nb: Krev ei CRC32 verifikasjonsfil

en: 1457664B - 3.5"
nb: 1,44 MB - 3,5"

en: Size and number of parts
nb: Størrelse og antall deler

en: Split the file to directory:
nb: Del opp fil til mappe:

en: &Number of parts
nb: &Antall deler

en: &Bytes
nb: &Byte

[ctx: TFRMSPLITTER.RBTNGIGAB.CAPTION]
en: &Gigabytes
nb: &Gigabyte

[ctx: TFRMSPLITTER.RBTNKILOB.CAPTION]
en: &Kilobytes
nb: &Kilobyte

[ctx: TFRMSPLITTER.RBTNMEGAB.CAPTION]
en: &Megabytes
nb: &Megabyte

[ctx: tfrmstartingsplash.lblbuild.caption]
en: Build
nb: Bygg

en: Operating System
nb: Operativsystem

en: Platform
nb: Plattform

[ctx: tfrmstartingsplash.lblrevision.caption]
en: Revision
nb: Revisjon

[ctx: tfrmstartingsplash.lblversion.caption]
en: Version
nb: Versjon

[ctx: TFRMSYMLINK.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
nb: &Avbryt

en: Create symbolic link
nb: Opprett symbolsk link

en: Use &relative path when possible
nb: &Bruk relativ sti om mulig

[ctx: TFRMSYMLINK.LBLEXISTINGFILE.CAPTION]
en: &Destination that the link will point to
nb: &Målet, som linken skal peke på

[ctx: TFRMSYMLINK.LBLLINKTOCREATE.CAPTION]
en: &Link name
nb: &Navn på linken

en: Remove selection
nb: Fjern markerte

en: Select for copying (default direction)
nb: Markér for kopiering (i forvalgt retning)

en: Select for copying -> (left to right)
nb: Markér for kopiering -> ( venstre til høyre)

en: Reverse copy direction
nb: Snu kopieringsretning

en: Select for copying <- (right to left)
nb: Markér for kopiering <- ( høyre til venstre )

en: Select for deleting -> (right)
nb: Markér for sletting -> (høyre)

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btnclose.caption]
en: Close
nb: Lukk

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btncompare.caption]
en: Compare
nb: &Sammenlikn

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btnsynchronize.caption]
en: Synchronize
nb: S&ynkronisér

en: Synchronize directories
nb: Synkronisér mapper

en: asymmetric
nb: &Asymmetrisk

en: by content
nb: etter innhold

en: ignore date
nb: ignorér dato

en: only selected
nb: bare valgte

en: Subdirs
nb: Undermapper

en: Show:
nb: Vis:

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[0].title.caption]
en: Name
nb: Navn

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[1].title.caption]
en: Size
nb: Størrelse

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[2].title.caption]
en: Date
nb: Dato

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[4].title.caption]
en: Date
nb: Dato

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[5].title.caption]
en: Size
nb: Størrelse

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[6].title.caption]
en: Name
nb: Navn

en: (in main window)
nb: (i hovedvindu)

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.menuitemcompare.caption]
en: Compare
nb: &Sammenlikn

en: View left
nb: Vis venstre

en: View right
nb: Vis høyre

en: duplicates
nb: dubletter

en: singles
nb: unike

en: Please press "Compare" to start
nb: Klikk "Sammenlikn" for å starte

[ctx: tfrmsyncdirsperformdlg.caption]
en: Synchronize
nb: S&ynkronisér

en: Confirm overwrites
nb: Stadfest overskriving

[ctx: tfrmtreeviewmenu.caption]
en: Tree View Menu
nb: Trevisning

en: Select your hot directory:
nb: Velg din favorittmappe:

en: Search is case sensitive
nb: Søk med skille mellom STORE og små

en: Full collapse
nb: Full sammenfolding

en: Full expand
nb: Full utfolding

en: Search ignore accents and ligatures
nb: Søk ignorerer aksenter og ligaturer

en: Search is not case sensitive
nb: Søk skiller ikke mellom STORE og små

en: Search is strict regarding accents and ligatures
nb: Søk tar hensyn til aksenter og ligaturer

en: Don't show the branch content "just" because the searched string is found in the branche name
nb: Ikke vis greininnhold "just" fordi søkt tekst blir funnet i greinnavnet

en: If searched string is found in a branch name, show the whole branch even if elements don't match
nb: Dersom søkt tekst blir funnet i et greinnavn, vis hele greina selv om element ikke stemmer

en: Close Tree View Menu
nb: Lukk trevisning

[ctx: tfrmtreeviewmenu.tbconfigurationtreeviewmenus.hint]
en: Configuration of Tree View Menu
nb: Innstilling av tre-visning

[ctx: tfrmtreeviewmenu.tbconfigurationtreeviewmenuscolors.hint]
en: Configuration of Tree View Menu Colors
nb: Innstilling av farger på tre-visning

en: A&dd new
nb: &Legg til nytt

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
nb: &Avbryt

en: C&hange
nb: &Tilpass/endr

[ctx: tfrmtweakplugin.btndefault.caption]
en: De&fault
nb: &Standard

[ctx: tfrmtweakplugin.btnrelativeplugin1.hint]
en: Some functions to select appropriate path
nb: Noen funksjoner til å velge egnet sti

[ctx: tfrmtweakplugin.btnrelativeplugin2.hint]
en: Some functions to select appropriate path
nb: Noen funksjoner til å velge egnet sti

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.BTNREMOVE.CAPTION]
en: &Remove
nb: &Fjern

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.CAPTION]
en: Tweak plugin
nb: Tilpass plugin

en: De&tect archive type by content
nb: &Fastslå arkivtype ut fra innhold

en: Can de&lete files
nb: &Kan slette filer

en: Supports e&ncryption
nb: &Støtter kryptering

en: Sho&w as normal files (hide packer icon)
nb: &Vis som normale filer (skjul pakke-ikon)

en: Supports pac&king in memory
nb: &Støtter komprimering i minnet

en: Can &modify existing archives
nb: &Kan endre eksisterende arkiv

en: &Archive can contain multiple files
nb: &Arkiv kan inneholde flere filer

en: Can create new archi&ves
nb: &Kan opprette nye arkiv

en: S&upports the options dialogbox
nb: &Støtter valg-dialogboksen

en: Allow searchin&g for text in archives
nb: &Tillat tekstsøking i arkiv

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLDESCRIPTION.CAPTION]
en: &Description:
nb: &Omtale:

en: D&etect string:
nb: &Oppdag streng:

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLEXTENSION.CAPTION]
en: &Extension:
nb: &Ending:

en: Flags:
nb: Flagg:

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLNAME.CAPTION]
en: &Name:
nb: &Navn:

[ctx: TFRMVIEWER.ACTABOUT.CAPTION]
en: About Viewer...
nb: Om framviseren...

en: Displays the About message
nb: Vis "Om" dialogen

en: Change encoding
nb: Endre koding

[ctx: TFRMVIEWER.ACTCOPYFILE.CAPTION]
en: Copy File
nb: Kopiér fil

[ctx: TFRMVIEWER.ACTCOPYFILE.HINT]
en: Copy File
nb: Kopiér fil

[ctx: tfrmviewer.actcopytoclipboard.caption]
en: Copy To Clipboard
nb: Kopiér til Utklipp

en: Copy To Clipboard Formatted
nb: Kopiér til Utklipp formatert

[ctx: TFRMVIEWER.ACTDELETEFILE.CAPTION]
en: Delete File
nb: Slett fil

[ctx: TFRMVIEWER.ACTDELETEFILE.HINT]
en: Delete File
nb: Slett fil

[ctx: tfrmviewer.actexitviewer.caption]
en: E&xit
nb: &Avslutt

[ctx: tfrmviewer.actfind.caption]
en: Find
nb: Finn

[ctx: tfrmviewer.actfindnext.caption]
en: Find next
nb: Finn neste

[ctx: tfrmviewer.actfindprev.caption]
en: Find previous
nb: Finn forrige

[ctx: tfrmviewer.actfullscreen.caption]
en: Full Screen
nb: Hele skjermen

[ctx: tfrmviewer.actimagecenter.caption]
en: Center
nb: Midtstill

[ctx: TFRMVIEWER.ACTLOADNEXTFILE.CAPTION]
en: &Next
nb: &Neste

en: Load Next File
nb: Les inn neste fil

[ctx: TFRMVIEWER.ACTLOADPREVFILE.CAPTION]
en: &Previous
nb: &Forrige

en: Load Previous File
nb: Les inn forrige fil

en: Mirror Horizontally
nb: Speilvend horisontalt

[ctx: tfrmviewer.actmirrorhorz.hint]
en: Mirror
nb: Speilvend

en: Mirror Vertically
nb: Speilvend vertikalt

[ctx: TFRMVIEWER.ACTMOVEFILE.CAPTION]
en: Move File
nb: Flytt fil

[ctx: TFRMVIEWER.ACTMOVEFILE.HINT]
en: Move File
nb: Flytt fil

[ctx: tfrmviewer.actpreview.caption]
en: Preview
nb: Forhåndsvis

[ctx: TFRMVIEWER.ACTRELOAD.CAPTION]
en: Reload
nb: Gjeninnles

en: Reload current file
nb: Gjeninnles aktuell fil

[ctx: TFRMVIEWER.ACTROTATE180.HINT]
en: Rotate 180 degrees
nb: Rotér 180 grader

[ctx: TFRMVIEWER.ACTROTATE270.HINT]
en: Rotate -90 degrees
nb: Rotér -90 grader

[ctx: TFRMVIEWER.ACTROTATE90.HINT]
en: Rotate +90 degrees
nb: Rotér +90 grader

[ctx: tfrmviewer.actsave.caption]
en: Save
nb: Lagr

[ctx: TFRMVIEWER.ACTSAVEAS.CAPTION]
en: Save As...
nb: Lagr &som...

en: Save File As...
nb: Lagr fila som...

[ctx: tfrmviewer.actscreenshot.caption]
en: Screenshot
nb: Skjermdump

en: Delay 3 sec
nb: Forsink 3 sek

en: Delay 5 sec
nb: Forsink 5 sek

[ctx: tfrmviewer.actselectall.caption]
en: Select All
nb: Velg alt

en: Show as &Bin
nb: &Vis  binært

en: Show as B&ook
nb: &Vis som bok

en: Show as &Dec
nb: &Vis desimalt

en: Show as &Hex
nb: &Vis heksadesimalt

en: Show as &Text
nb: &Vis som tekst

en: Show as &Wrap text
nb: &Vis som brettet tekst

[ctx: tfrmviewer.actshowgraphics.caption]
en: Graphics
nb: Grafikk

[ctx: tfrmviewer.actshowplugins.caption]
en: Plugins
nb: Pluginer

[ctx: TFRMVIEWER.ACTSTRETCHIMAGE.CAPTION]
en: Stretch
nb: Strekk

en: Stretch Image
nb: Strekk bilde

[ctx: tfrmviewer.actstretchonlylarge.caption]
en: Stretch only large
nb: Strekk bare store

[ctx: TFRMVIEWER.ACTUNDO.HINT]
en: Undo
nb: Angr

[ctx: tfrmviewer.actzoomin.caption]
en: Zoom In
nb: Zoom inn

[ctx: tfrmviewer.actzoomout.caption]
en: Zoom Out
nb: Zoom ut

[ctx: TFRMVIEWER.BTNCUTTUIMAGE.HINT]
en: Crop
nb: Beskjær

[ctx: TFRMVIEWER.BTNFULLSCREEN.HINT]
en: Full Screen
nb: Hele skjermen

[ctx: TFRMVIEWER.BTNHIGHTLIGHT.HINT]
en: Highlight
nb: Framhev

[ctx: TFRMVIEWER.BTNPAINT.HINT]
en: Paint
nb: Mal

en: Red Eyes
nb: Røde øyne

[ctx: TFRMVIEWER.BTNRESIZE.HINT]
en: Resize
nb: Tilpass størrelse

[ctx: tfrmviewer.caption]
en: Viewer
nb: Framviser

[ctx: TFRMVIEWER.MIABOUT.CAPTION]
en: About
nb: Om

[ctx: TFRMVIEWER.MIEDIT.CAPTION]
en: &Edit
nb: &Redigér

[ctx: TFRMVIEWER.MIENCODING.CAPTION]
en: En&coding
nb: &Koder

[ctx: TFRMVIEWER.MIFILE.CAPTION]
en: &File
nb: &Filer

en: &Image
nb: &Bilde

en: Rotate
nb: Rotér

[ctx: TFRMVIEWER.MISCREENSHOT.CAPTION]
en: Screenshot
nb: Skjermdump

[ctx: TFRMVIEWER.MIVIEW.CAPTION]
en: &View
nb: &Visning

[ctx: tfrmviewer.mnuplugins.caption]
en: Plugins
nb: Pluginer

en: S&top
nb: &Stopp

[ctx: tfrmviewoperations.caption]
en: File operations
nb: Filhandlinger

en: Always on top
nb: &Alltid øverst

en: &Use "drag && drop" to move operations between queues
nb: Bruk "dra && slipp" for å flytte handlinger mellom køene

[ctx: tfrmviewoperations.mnucanceloperation.caption]
en: Cancel
nb: Avbryt

[ctx: tfrmviewoperations.mnucancelqueue.caption]
en: Cancel
nb: Avbryt

[ctx: tfrmviewoperations.mnunewqueue.caption]
en: New queue
nb: Ny kø

[ctx: tfrmviewoperations.mnuoperationshowdetached.caption]
en: Show in detached window
nb: Vis i eget vindu

en: Put first in queue
nb: Sett først i køen

en: Put last in queue
nb: Sett sist i køen

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue.caption]
en: Queue
nb: Kø

en: Out of queue
nb: Fjern fra køen

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue1.caption]
en: Queue 1
nb: Kø 1

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue2.caption]
en: Queue 2
nb: Kø 2

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue3.caption]
en: Queue 3
nb: Kø 3

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue4.caption]
en: Queue 4
nb: Kø 4

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue5.caption]
en: Queue 5
nb: Kø 5

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueueshowdetached.caption]
en: Show in detached window
nb: Vis i eget vindu

en: &Pause all
nb: &Sett alt på pause

[ctx: tmultiarchivecopyoperationoptionsui.lblfileexists.caption]
en: When file exists
nb: Når fila finnes

[ctx: twcxarchivecopyoperationoptionsui.lblfileexists.caption]
en: When file exists
nb: Når fila finnes

[ctx: twfxplugincopymoveoperationoptionsui.cbcopytime.caption]
en: Copy d&ate/time
nb: &Kopiér dato/tid

en: Work in background (separate connection)
nb: Til &bakgrunn

[ctx: TWFXPLUGINCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When file exists
nb: Når fila finnes

en: Date taken
nb: Dato tatt

[ctx: uexifreader.rsimageheight]
en: Height
nb: Høyde

[ctx: uexifreader.rsimagewidth]
en: Width
nb: Bredde

en: Manufacturer
nb: Fabrikant

en: Camera model
nb: Kameramodell

en: Orientation
nb: Orientering

en: This file cannot be found and could help to validate final combination of files:
    %s
    
    Could you make it available and press "OK" when ready,
    or press "CANCEL" to continue without it?
nb: Fila ikke funnet. Den kunne hjulpet til med å validere endelig filkombinasjon for:
    %s
    
    Kan du gjøre fila tilgjengelig og klikke "OK",
    eller klikk "AVBRYT" for å gå videre uten fila?

en: Cancel Quick Filter
nb: Annullér hurtigfilter

en: Cancel Current Operation
nb: Annullér aktuell handling

en: Enter filename, with extension, for dropped text
nb: Tast inn filnavn med filending for den 'droppede' teksten

en: Text format to import
nb: Tekstformat som skal importeres

en: Broken:
nb: Skadd:

en: General:
nb: Generelt:

en: Missing:
nb: Mangler:

en: Read error:
nb: Lesefeil:

[ctx: ulng.rschecksumverifysuccess]
en: Success:
nb: Vellykket:

en: Enter checksum and select algorithm:
nb: Tast inn kontrollsum og velg algoritme:

en: Verify checksum
nb: Verifisér kontrollsum

en: Do you want to clear filters for this new search?
nb: Vil du slette filter før dette nye søket?

en: Clipboard doesn't contain any valid toolbar data.
nb: Utklipp inneholder ingen gyldige data for verktøylinja.

en: All;Active Panel;Left Panel;Right Panel;File Operations;Configuration;Network;Miscellaneous;Parallel Port;Print;Mark;Security;Clipboard;FTP;Navigation;Help;Window;Command Line;Tools;View;User;Tabs;Sorting;Log
nb: Alle;Aktivt vindu;Venstre vindu;Høyre vindu;Filhandlinger;Konfigurasjon;Nettverk;Ymse;Parallellport;Print;Merke;Sikkerhet;Utklipp;FTP;Navigasjon;Hjelp;Window;Kommandolinje;Verktøy;Vis;Bruker;Fane;Sortering;Logg

en: Legacy sorted;A-Z sorted
nb: Tradisjonell sortering;A-Å sortering

en: Attr
nb: Attributt

[ctx: ulng.rscoldate]
en: Date
nb: Dato

en: Ext
nb: Ending

[ctx: ulng.rscolname]
en: Name
nb: Navn

[ctx: ulng.rscolsize]
en: Size
nb: Størrelse

en: Align
nb: Justering

en: Caption
nb: Tittel

[ctx: ulng.rsconfcoldelete]
en: Delete
nb: Slett

en: Field contents
nb: Feltinnhold

[ctx: ulng.rsconfcolmove]
en: Move
nb: Flytt

[ctx: ulng.rsconfcolwidth]
en: Width
nb: Bredde

en: Customize column
nb: Tilpass kolonne

en: Configure file association
nb: Innstill filassosiasjon

en: Confirming command line and parameters
nb: Stadfester kommandolinje og parametre

en: Copy (%d) %s
nb: Kopiér (%d) %s

en: Imported DC toolbar
nb: Importert DC-verktøylinje

en: Imported TC toolbar
nb: Importert DC-verktøylinje

en: _DroppedText
nb: _DroppetTekst

en: _DroppedHTMLtext
nb: _DroppetHTML

en: _DroppedRichtext
nb: _DroppetRTF

en: _DroppedSimpleText
nb: _DroppetTXT

en: _DroppedUnicodeUTF16text
nb: _DroppetUTF16

en: _DroppedUnicodeUTF8text
nb: _DroppetUTF8

en:  Adds:
nb:  Legger til:

en:  Deletes:
nb:  Sletter:

en: The two files are identical!
nb: De to filene er identiske!

en:  Matches:
nb:  Matcher:

en:  Modifies:
nb:  Endrer:

en: Ab&ort
nb: &Avbryt

[ctx: ulng.rsdlgbuttonall]
en: A&ll
nb: &Alle assosierte filer

en: A&ppend
nb: &Legg til

en: A&uto-rename source files
nb: &Auto-omdøp kildefiler

[ctx: ulng.rsdlgbuttoncancel]
en: &Cancel
nb: &Avbryt

en: Compare &by content
nb: &Sammenlikn innhold

en: &Continue
nb: &Fortsett

en: &Merge
nb: &Kopiér inn i

en: Mer&ge All
nb: &Kopiér alle inn i

en: E&xit program
nb: &Avslutt program

en: Ig&nore
nb: &Ignorér

en: I&gnore All
nb: &Ignorér alle

en: &No
nb: &Nei

en: Non&e
nb: &Ingen

en: Ot&her
nb: &Andre

en: &Overwrite
nb: &Overskriv

en: Overwrite &All
nb: &Overskriv alle

en: Overwrite All &Larger
nb: &Overskriv alle større

en: Overwrite All Ol&der
nb: &Overskriv alle eldre

en: Overwrite All S&maller
nb: &Overskriv alle mindre

[ctx: ulng.rsdlgbuttonrename]
en: R&ename
nb: &Omdøp

en: &Resume
nb: &Gjenoppta

en: Re&try
nb: &Prøv på nytt

en: As Ad&ministrator
nb: &Som administrator

en: &Skip
nb: &Hopp over

en: S&kip All
nb: &Hopp over alle

en: &Unlock
nb: &Lås opp

en: &Yes
nb: &Ja

[ctx: ulng.rsdlgcp]
en: Copy file(s)
nb: Kopiér fil(er)

en: Move file(s)
nb: Flytt fil(er)

[ctx: ulng.rsdlgoppause]
en: Pau&se
nb: &Pause

[ctx: ulng.rsdlgqueue]
en: Queue
nb: Kø

en: Speed %s/s
nb: Fart %s/s

en: Speed %s/s, time remaining %s
nb: Fart %s/s, gjenstående tid %s

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.DBFREESPACEINDICATOR.CAPTION]
en: Drive Free Space Indicator
nb: Indikator for brukt/ledig plass

en: <no label>
nb: <uten drev-etikett>

en: <no media>
nb: <uten medium>

en: Internal Editor of Double Commander.
nb: Double Commanders interne editor.

en: Goto line:
nb: Gå til linje:

[ctx: ulng.rseditgotolinetitle]
en: Goto Line
nb: Gå til linje

en: new.txt
nb: ny.txt

en: Filename:
nb: Filnavn:

en: Open file
nb: Åpn fil

en: &Backward
nb: &Bakover

[ctx: ulng.rseditsearchcaption]
en: Search
nb: Søk

en: &Forward
nb: &Framover

[ctx: ulng.rseditsearchreplace]
en: Replace
nb: Erstatt

en: with external editor
nb: med ekstern editor

en: with internal editor
nb: med intern editor

[ctx: ulng.rsexecuteviashell]
en: Execute via shell
nb: Utfør i et skall

[ctx: ulng.rsexecuteviaterminalclose]
en: Execute via terminal and close
nb: Utfør i terminal og lukk

[ctx: ulng.rsexecuteviaterminalstayopen]
en: Execute via terminal and stay open
nb: Utfør i terminal, som forblir åpen

en: "]" not found in line %s
nb: "]" ikke funnet i linje %s

en: No extension defined before command "%s". It will be ignored.
nb: Ingen filending definert før kommando "%s", som blir ignorert.

en: Left;Right;Active;Inactive;Both;None
nb: Venstre;Høyre;Aktivt;Inaktivt;Begge;Ingen

en: No;Yes
nb: Nei;Ja

en: Exported_from_DC
nb: Eksportert_fra_DC

en: Ask;Overwrite;Skip
nb: Spør;Overskriv;Hopp over

en: Ask;Merge;Skip
nb: Spør bruker;Kopiér inn i alle filer;Hopp over alle filer

en: Ask;Overwrite;Overwrite Older;Skip
nb: Spør bruker;Overskriv alle filer;Overskriv alle eldre filer;Hopp over alle filer

[ctx: ulng.rsfileopsetpropertyerroroptions]
en: Ask;Don't set anymore;Ignore errors
nb: Spør bruker;Unnlat innstilling;Ignorér feil

en: Any files
nb: Allslags filer

en: Archiver config files
nb: Lagr oppsettsfiler

en: DC Tooltip files
nb: DC-hint-filer

en: Directory Hotlist files
nb: Favorittmappe-filer

en: Executables files
nb: Utførbare filer

en: .ini Config files
nb: .ini-oppsettsfiler

en: Legacy DC .tab files
nb: Tradisjonell(e) .tab-fil(er)

en: TC Toolbar files
nb: TC-verktøyrad-filer

en: DC Toolbar files
nb: DC-verktøyrad-filer

en: .xml Config files
nb: .xml-oppsettsfiler

en: Define template
nb: Definér mal

en: %s level(s)
nb: %s nivå

en: all (unlimited depth)
nb: alle (uavgrenset dybde)

en: current dir only
nb: bare aktuell mappe

en: Directory %s does not exist!
nb: Mappa %s finnes ikke!

en: Found: %d
nb: Funnet: %d

en: Save search template
nb: Lagr søk som mal

en: Template name:
nb: Navn på mal:

en: Scanned: %d
nb: Gjennomsøkt: %d

en: Scanning
nb: Skanner

[ctx: ulng.rsfindsearchfiles]
en: Find files
nb: Finn filer

en: Time of scan:
nb: Gjennomsøkingstid:

en: Begin at
nb: Start ved

en: %s of %s free
nb: %s av %s ledig

en: %s free
nb: %s ledig

en: Access date/time
nb: Åpnet dato/tid

[ctx: ulng.rsfuncattr]
en: Attributes
nb: Attributt

[ctx: ulng.rsfunccomment]
en: Comment
nb: Kommentar

en: Compressed size
nb: Komprimert størrelse

en: Creation date/time
nb: Opprettet dato/tid

[ctx: ulng.rsfuncext]
en: Extension
nb: Ending

[ctx: ulng.rsfuncgroup]
en: Group
nb: Gruppe

en: Change date/time
nb: Endr dato/tid

en: Link to
nb: Link til

en: Modification date/time
nb: Endret dato/tid

[ctx: ulng.rsfuncname]
en: Name
nb: Navn

en: Name without extension
nb: Navn uten filending

[ctx: ulng.rsfuncowner]
en: Owner
nb: Eier

[ctx: ulng.rsfuncpath]
en: Path
nb: Sti

[ctx: ulng.rsfuncsize]
en: Size
nb: Størrelse

en: Error creating hardlink.
nb: Klarte ikke opprette hard link.

en: none;Name, a-z;Name, z-a;Ext, a-z;Ext, z-a;Size 9-0;Size 0-9;Date 9-0;Date 0-9
nb: ingen;Navn, a-z;Navn, z-a;Ext, a-z;Ext, z-a;Størrelse 9-0;Størrelse 0-9;Dato 9-0;Dato 0-9

en: Warning! When restoring a .hotlist backup file, this will erase existing list to replace by the imported one.
    
    Are you sure you want to proceed?
nb: Advarsel! Dersom ei .hotlist-fil blir gjenopprettet, blir den eksisterende lista overskrevet av den importerte fila.
    
    Vil du fortsette?

en: Copy/Move Dialog
nb: Kopierings-/flyttingsdialog

[ctx: ulng.rshotkeycategorydiffer]
en: Differ
nb: Sammenlikningsprogram

en: Edit Comment Dialog
nb: Redigér kommentar-dialog

[ctx: ulng.rshotkeycategoryfindfiles]
en: Find files
nb: Finn filer

en: Main
nb: Hovedvindu

en: Synchronize Directories
nb: Synkronisér mapper

[ctx: ulng.rshotkeycategoryviewer]
en: Viewer
nb: Framviser

en: A setup with that name already exists.
    Do you want to overwrite it?
nb: Et oppsett med dette navnet fins fra før.
    Vil du overskrive det?

en: Are you sure you want to restore default?
nb: Er du sikker på at du vil gjenopprette standard?

en: Are you sure you want to erase setup "%s"?
nb: Er du sikker på at du vil slette oppsett "%s"?

en: Copy of %s
nb: Kopi av %s

en: Input your new name
nb: Tast inn nytt navn

en: You must keep at least one shortcut file.
nb: Du må bevare minst ei hurtigtastfil.

en: New name
nb: Nytt navn

en: "%s" setup has been modified.
    Do you want to save it now?
nb: "%s" oppsett har blitt endret.
    Vil du lagre det nå?

en: No shortcut with "ENTER"
nb: Ingen hurtigtast med "ENTER"

en: By command name;By shortcut key (grouped);By shortcut key (one per row)
nb: Etter kommandonavn;Etter hurtigtast(gruppert);Etter hurtigtast(en pr rad

en: Cannot find reference to default bar file
nb: Kan ikke finne referanse til standard verktøylinjefil

en: List of "Find files" windows
nb: Liste med "Søk..." vinduer

en: Unselect mask
nb: Innskrenk valg

en: Select mask
nb: Utvid valg

en: Input mask:
nb: Oppgi filtype:

en: A columns view with that name already exists.
nb: En kolonnevisning med det navnet fins allerede.

en: To change current editing colmuns view, either SAVE, COPY or DELETE current editing one
nb: For å endre den aktuelle redigeringen av kolonneoppsettet, skal den aktuelle enten LAGRES, KOPIERES eller SLETTES

en: Configure custom columns
nb: Innstillinger for kolonner

en: Enter new custom columns name
nb: Tast inn nytt brukervalgt kolonnenavn

[ctx: ulng.rsmnuactions]
en: Actions
nb: Handlinger

en: <Default>
nb: <Standard>

en: Octal
nb: Oktal

en: Create Shortcut...
nb: Opprett snarveg...

en: Disconnect Network Drive...
nb: &Fjern nettverksdrev...

[ctx: ulng.rsmnuedit]
en: Edit
nb: Redigér

en: Eject
nb: Skubb ut

en: Extract here...
nb: Pakk ut her...

en: Map Network Drive...
nb: Opprett nett&verksdrev...

en: Mount
nb: Montér

[ctx: ulng.rsmnunew]
en: New
nb: Ny

en: No media available
nb: Kan ikke finne mediet

[ctx: ulng.rsmnuopen]
en: Open
nb: Åpn

[ctx: ulng.rsmnuopenwith]
en: Open with
nb: Åpn med

[ctx: ulng.rsmnuopenwithother]
en: Other...
nb: Andre...

en: Pack here...
nb: Pakk her...

en: Sort by
nb: Sortér etter

en: Unmount
nb: Avmontér

[ctx: ulng.rsmnuview]
en: View
nb: Vis

en: Account:
nb: Konto:

en: All Double Commander internal commands
nb: Alle Double Commanders interne kommandoer

en: Description: %s
nb: Omtale: %s

en: Additional parameters for archiver command-line:
nb: Ekstra parametre til pakkeprograms kommandolinje:

en: Do you want to enclose between quotes?
nb: Vil du omslutte med hermetegn?

en: Bad CRC32 for resulting file:
    "%s"
    
    Do you want to keep the resulting corrupted file anyway?
nb: Feil i CRC32 for fil:
    "%s"
    
    Vil du ta vare på den skadde fila?

en: You can not copy/move a file "%s" to itself!
nb: Du kan ikke kopiere/flytte fila "%s" til seg selv!

en: Cannot delete directory %s
nb: Kan ikke slette mappa %s

en: Cannot overwrite directory "%s" with non-directory "%s"
nb: Kan ikke overskrive mappa "%s" med "%s", som ikke er mappe

en: Change current directory to "%s" failed!
nb: Endring av aktuell mappe til "%s" feilet!

en: Remove all inactive tabs?
nb: Lukk alle inaktive faner?

en: This tab (%s) is locked! Close anyway?
nb: Fana (%s) er låst! Lukk likevel?

en: Confirmation of parameter
nb: Stadfesting av parameter

en: Are you sure you want to quit?
nb: Er du sikker på at du vil avslutte?

en: The file %s has changed. Do you want to copy it backward?
nb: Fila %s er endret. Ønsker du å kopiere den tilbake?

en: Could not copy backward - do you want to keep the changed file?
nb: Kunne ikke kopiere tilbake - vil du beholde den endrede fila?

en: Copy %d selected files/directories?
nb: Kopiér %d valgte filer/mapper til?

en: Copy selected "%s"?
nb: Kopiér "%s" til?

en: < Create a new file type "%s files" >
nb: < Opprett en ny filtype "%s-filer" >

en: Enter location and filename where to save a DC Toolbar file
nb: Tast inn plassering og filnavn der DC verktøylinjefila skal lagres

en: Custom action
nb: Brukerdefinert handling

en: Delete the partially copied file ?
nb: Slett den delvist kopierte fila ?

en: Delete %d selected files/directories?
nb: Er du sikker på, at du vil slette de %d valgte filene/mappene?

en: Delete %d selected files/directories into trash can?
nb: Vil du flytte disse %d elementene til Papirkorga?

en: Delete selected "%s"?
nb: Er du sikker på, at du vil slette den valgte fila "%s" ?

en: Delete selected "%s" into trash can?
nb: Vil du flytte "%s" til Papirkorga?

en: Can not delete "%s" to trash! Delete directly?
nb: Kan ikke flytte "%s" til Papirkorg! Slett direkte?

en: Disk is not available
nb: Drevet er ikke tilgjengelig

en: Enter custom action name:
nb: Tast inn inn brukervalgt navn på handlingen:

en: Enter file extension:
nb: Tast inn inn filending:

en: Enter name:
nb: Tast inn navn:

en: Enter name of new file type to create for extension "%s"
nb: Tast inn navnet på den nye filtypen for å danne filendinga "%s"

en: CRC error in archive data
nb: CRC-feil i arkivdata

en: Data is bad
nb: Datafeil

en: Can not connect to server: "%s"
nb: Kan ikke kople til server: "%s"

en: Cannot copy file %s to %s
nb: Kan ikke kopiere fil %s til %s

en: There already exists a directory named "%s".
nb: Det finst allerede mappe med navnet "%s".

en: Date %s is not supported
nb: Datoen %s er ikke støttet

en: Directory %s exists!
nb: Feil: Mappa "%s" eksisterer allerede! Oppgi et annet navn.!

en: Function aborted by user
nb: Avbrutt av bruker

en: Error closing file
nb: Klarte ikke lukke fila

en: Cannot create file
nb: Kan ikke opprette fil

en: No more files in archive
nb: Ikke flere filer i arkivet

en: Cannot open existing file
nb: Kan ikke åpne eksisterende fil

en: Error reading from file
nb: Klarte ikke lese fil

en: Error writing to file
nb: Klarte ikke skrive til fil

en: Can not create directory %s!
nb: Kan ikke opprette mappe %s!

en: Invalid link
nb: Ugyldig link

en: No files found
nb: Ingen filer funnet

en: Not enough memory
nb: Ikke nok minne

en: Function not supported!
nb: Funksjonen ikke støttet!

en: Error in context menu command
nb: Feil i kontekstmenyens kommando

en: Error when loading configuration
nb: Feil ved innlesing av konfigurasjonen

en: Syntax error in regular expression!
nb: Syntaksfeil i regulært uttrykk!

en: Cannot rename file %s to %s
nb: Kan ikke omdøpe fil %s til %s

en: Can not save association!
nb: Kan ikke lagret assosiasjonen!

en: Cannot save file
nb: Kan ikke lagre fil

en: Can not set attributes for "%s"
nb: Kan ikke innstille attributt for "%s"

en: Can not set date/time for "%s"
nb: Kan ikke innstille dato/tid for "%s"

en: Can not set owner/group for "%s"
nb: Kan ikke opprette eier/gruppe for "%s"

en: Can not set permissions for "%s"
nb: Kan ikke innstille tillatelser for "%s"

en: Buffer too small
nb: Bufferen er for liten

en: Too many files to pack
nb: For mange filer å pakke

en: Archive format unknown
nb: Arkivformat ukjent

en: Executable: %s
nb: Utførbar: %s

en: Exit status:
nb: Utgangs-status:

en: Are you sure you want to remove all entries of your Favorite Tabs? (There is no "undo" to this action!)
nb: Er du sikker på, at du vil fjerne alle postene på din favorittfane? (Handlingen kan ikke angres!)

en: Drag here other entries
nb: Dra andre oppføringer hit

en: Enter a name for this new Favorite Tabs entry:
nb: Tast navn til denne nye favorittfana:

en: Saving a new Favorite Tabs entry
nb: Lagrer navnet på ny favorittfane

en: Number of Favorite Tabs exported successfully: %d on %d
nb: Antall korrekt eksporterte favorittfaner: %d av %d

en: Default extra setting for save dir history for new Favorite Tabs:
nb: Skal historikken for ny favorittfane lagres som en ekstra standardinnstilling:

en: Number of file(s) imported successfully: %d on %d
nb: Antall korrekt importerte fil(er): %d av %d

en: Legacy tabs imported
nb: Klassiske faner importerte

en: Select .tab file(s) to import (could be more than one at the time!)
nb: Velg .tab file(r) til import (kan være flere på en gang!)

en: Last Favorite Tabs modification have been saved yet. Do you want to save them prior to continue?
nb: Endringer på favorittfana er ikke lagret ennå. Vil du lagre dem før du fortsetter?

[ctx: ulng.rsmsgfavoritetabssimplemode]
en: Keep saving dir history with Favorite Tabs:
nb: Fortsett med å lagre mappehistorikken med favorittfane:

[ctx: ulng.rsmsgfavoritetabssubmenuname]
en: Submenu name
nb: Undermeny-navn

en: This will load the Favorite Tabs: "%s"
nb: Dette vil lese inn favorittfaner: "%s"

en: Save current tabs over existing Favorite Tabs entry
nb: Lagr aktiv fane og overskriv eksisterende favorittfane

en: File %s changed, save?
nb: Fil %s er endret, vil du lagre?

en: Overwrite:
nb: Overskriv:

en: File %s exists, overwrite?
nb: Fil %s finnes, vil du overskrive?

en: With file:
nb: Med fil:

en: File "%s" not found.
nb: Fila ""%s" ikke funnet.

en: File operations active
nb: Aktive filhandlinger

en: Some file operations have not yet finished. Closing Double Commander may result in data loss.
nb: Uavsluttede filhandlinger. Blir Double Commander lukket, kan data gå tapt.

en: The target name length (%d) is more than %d characters!
    %s
    Most programs will not be able to access a file/directory with such a long name!
nb: Målnavnet er lenger (%d) enn %d tegn!
    %s
    De fleste program vil ikke håndtere ei fil/mappe med så langt navn!

en: File %s is marked as read-only/hidden/system. Delete it?
nb: Fila %s er markert som skrivesperret. Vil du slette den?

en: Are you sure you want to reload the current file and lose the changes?
nb: Er du sikker på at du vil hente fila på nytt og miste endringene?

en: The file size of "%s" is too big for destination file system!
nb: Fila "%s" er for stor for målsystemet!

en: Folder %s exists, merge?
nb: Mappa %s eksisterer. Vil du kopiere inn i?

en: Follow symlink "%s"?
nb: Følg symlink "%s"?

en: Select the text format to import
nb: Velg tekstformatet som skal importeres

en: Add %d selected dirs
nb: Legg til %d valgte mapper

en: Add selected dir:
nb: Legg til valgte mapper:

en: Add current dir:
nb: Legg til aktuell mappe:

en: Do command
nb: Utfør kommando

[ctx: ulng.rsmsghotdirconfighotlist]
en: Configuration of Directory Hotlist
nb: Oppsett av favorittmapper

en: Are you sure you want to remove all entries of your Directory Hotlist? (There is no "undo" to this action!)
nb: Er du sikker på, at du vil fjerne alle postene i din favorittmappe? (Handlingen kan ikke angres!)

en: This will execute the following command:
nb: Dette utfører følgende kommando:

en: This is hot dir named
nb: Dette er navnet på favorittmappa

en: This will change active frame to the following path:
nb: Dette endrer det aktive vinduet til følgende sti:

en: And inactive frame would change to the following path:
nb: Og det inaktive vindu blir endret til følgende sti:

en: Error backuping entries...
nb: Backup av oppføringene var mislykket...

en: Error exporting entries...
nb: Eksport av oppføringene var mislykket..

en: Export all!
nb: Eksportér alle!

en: Export Directory Hotlist - Select the entries you want to export
nb: Eksportér favorittmappe - Velg de oppføringene som du vil eksportere

en: Export selected
nb: Eksport valgte

[ctx: ulng.rsmsghotdirimportall]
en: Import all!
nb: Importér alle!

en: Import Directory Hotlist - Select the entries you want to import
nb: Importér favorittmappe - Velg de oppføringene som du vil importere

[ctx: ulng.rsmsghotdirimportsel]
en: Import selected
nb: Importér valgte

[ctx: ulng.rsmsghotdirjustpath]
en: &Path:
nb: &Plassering:

en: Locate ".hotlist" file to import
nb: Finn ".hotlist"-fila som skal importeres

en: Hotdir name
nb: Favorittmappas navn

en: Number of new entries: %d
nb: Antall nye poster: %d

en: Nothing selected to export!
nb: Ikke noe valgt for eksport!

en: Hotdir path
nb: Favorittmappas sti

en: Re-Add selected dir:
nb: Legg til valgt mappe igjen:

en: Re-Add current dir:
nb: Legg til aktuell mappe igjen:

en: Enter location and filename of Directory Hotlist to restore
nb: Tast inn plassering og filnavn på favorittmappa som skal gjenopprettes

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplecommand]
en: Command:
nb: Kommando:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimpleendofmenu]
en: (end of sub menu)
nb: (enden av undermeny)

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplemenu]
en: Menu &name:
nb: &Menynavn:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplename]
en: &Name:
nb: &Navn:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimpleseparator]
en: (separator)
nb: (delestrek)

[ctx: ulng.rsmsghotdirsubmenuname]
en: Submenu name
nb: Undermeny-navn

en: Hotdir target
nb: Favorittmappas mål

en: Determine if you want the active frame to be sorted in a specified order after changing directory
nb: Bestem om du vil ha aktiv ramme sortert i en bestemt rekkefølge etter endring av mappe

en: Determine if you want the not active frame to be sorted in a specified order after changing directory
nb: Bestem om du vil ha inaktiv ramme sortert i en bestemt rekkefølge etter endring av mappe

en: Some functions to select appropriate path relative, absolute, windows special folders, etc.
nb: Noen funksjoner til å velge egnet sti - relative, absolutte, spesielle windowsmapper ol.

en: Total entries saved: %d
    
    Backup filename: %s
nb: Samlet antall lagrede oppføringer: %d
    
    Backuppens filnavn: %s

en: Total entries exported:
nb: Samlet antall eksporterte oppføringer:

en: Do you want to delete all elements inside the sub-menu [%s]?
    Answering NO will delete only menu delimiters but will keep element inside sub-menu.
nb: Vil du slette alle element i undermeny [%s]?
    Et NEI-svar vil bare slette menyskilletegn, men vil bevare element inne i undermenyen.

en: Enter location and filename where to save a Directory Hotlist file
nb: Tast inn plassering og filnavn der favorittmappe skal lagres

en: Incorrect resulting filelength for file : "%s"
nb: Ugyldig fillengde for fil : "%s"

en: Please insert next disk or something similar.
    
    It is to allow writing this file:
    "%s"
    
    Number of bytes still to write: %d
nb: Sett inn neste disk e.l.
    
    Trengs for å fullføre skriving av denne fila:
    "%s"
    
    Antall byte som gjenstår å skrive: %d

en: Error in command line
nb: Feil i kommandolinje

en: Invalid filename
nb: Ugyldig filnavn

en: Invalid format of configuration file
nb: Ugyldig format på oppsettsfila

en: Invalid hexadecimal number: "%s"
nb: Ugyldig heksadesimalt tall: "%s"

en: Invalid path
nb: Ugyldig sti

en: Path %s contains forbidden characters.
nb: Stien %s inneholder ikke-tillatte tegn.

en: This is not a valid plugin!
nb: Dette er ikke en gyldig plugin!

en: This plugin is built for Double Commander for %s.%sIt can not work with Double Commander for %s!
nb: Denne plugin er laget til Double Commander for %s.%s Den virker ikke sammen med Double Commander for %s!

en: Invalid quoting
nb: Ugyldig sitering

en: Invalid selection.
nb: Ugyldig valg.

en: Loading file list...
nb: Les inn filliste...

en: Locate TC configuration file (wincmd.ini)
nb: Finn TC-oppsettsfiler (wincmd.ini)

en: Locate TC executable file (totalcmd.exe or totalcmd64.exe)
nb: Finn TC-exe fila (totalcmd.exe eller totalcmd64.exe)

en: Copy file %s
nb: Kopiér fil %s

en: Delete file %s
nb: Slett fil %s

en: Error:
nb: Feil:

en: Launch external
nb: Start ekstern

en: Result external
nb: Eksternt resultat

en: Extract file %s
nb: Pakk ut fil %s

en: Create link %s
nb: Opprett link %s

en: Create directory %s
nb: Opprett mappe %s

en: Move file %s
nb: Flytt fil %s

en: Pack to file %s
nb: Pakk til fil %s

en: Program shutdown
nb: Programlukking

en: Program start
nb: Program-start

en: Remove directory %s
nb: Fjern mappe %s

en: Done:
nb: Ferdig:

en: Create symlink %s
nb: Opprett symlink %s

en: Test file integrity %s
nb: Kontroller filintegritet %s

en: Wipe file %s
nb: Sikker sletting av fil %s

en: Wipe directory %s
nb: Sikker sletting av mappe %s

en: Master Password
nb: Hovedpassord

en: Please enter the master password:
nb: Tast inn hovedpassordet:

en: New file
nb: Ny fil

en: Next volume will be unpacked
nb: Neste volum blir pakket ut

en: No files
nb: Ingen filer

en: No files selected.
nb: Ingen filer valgte.

en: No enough free space on target drive, Continue?
nb: Ikke nok ledig plass på måldrevet.
    Vil du fortsette?

en: No enough free space on target drive, Retry?
nb: Ikke nok ledig plass på måldrevet.
    Vil du prøve igjen?

en: Can not delete file %s
nb: Kan ikke slette fil %s

en: Not implemented.
nb: Ikke mulig.

en: Object does not exist!
nb: Objektet eksisterer ikke!

en: The action cannot be completed because the file is open in another program:
nb: Kan ikke fullføres fordi fila er åpen i et annet program:

[ctx: ulng.rsmsgpanelpreview]
en: Below is a preview. You may move cursor and select files to get immediately an actual look and feel of the various settings.
nb: Forhåndsvising nedenfor. Du kan flytte markøren og markere filer for straks å få et inntrykk av innstillingene.

[ctx: ulng.rsmsgpassword]
en: Password:
nb: Passord:

en: Passwords are different!
nb: Passordene er ikke like!

en: Please enter the password:
nb: Tast inn passordet:

en: Password (Firewall):
nb: Tilgangskode (brannmur):

en: Please re-enter the password for verification:
nb: For kontroll av tilgangskoden, tast den inn igjen:

en: &Delete %s
nb: &Fjern %s

en: Preset "%s" already exists. Overwrite?
nb: Forinnstilling "%s" finnes allerede.
    Vil du overskrive?

en: Problem executing command (%s)
nb: Problem med å utføre kommando (%s)

en: Filename for dropped text:
nb: Filnavn for droppet tekst:

en: Please, make this file available. Retry?
nb: Gjør fila tilgjengelig. Vil du prøve igjen?

en: Enter new friendly name for this Favorite Tabs
nb: Tast inn nytt navn for denne favorittfana

en: Enter new name for this menu
nb: Tast inn nytt navn for denne menyen

en: Rename/move %d selected files/directories?
nb: Omdøpe/flytte %d valgte filer/mapper?

en: Rename/move selected "%s"?
nb: Omdøp/flytt "%s" til?

en: Do you want to replace this text?
nb: Vil du erstatta denne teksten?

en: Please, restart Double Commander in order to apply changes
nb: Start Double Commander på nytt for å ta i bruk endringene

en: Select to which file type to add extension "%s"
nb: Velg hvilken filtype filendinga "%s" skal legges til

en: Selected: %s of %s, files: %d of %d, folders: %d of %d
nb: Markert: %s av %s, filer: %d av %d, mapper: %d av %d

en: Select executable file for
nb: Velg exe-fil til

en: Please select only checksum files!
nb: Velg bare kontrollsumfiler!

en: Please select location of next volume
nb: Velg plassering av neste volum

en: Set volume label
nb: Oppgi volum-etikett

en: Special Dirs
nb: Spesial-mapper

en: Add path from active frame
nb: Legg til sti fra aktiv ramme

en: Add path from inactive frame
nb: Legg til sti fra inaktiv ramme

en: Browse and use selected path
nb: Gå til og bruk valgte sti

en: Use environment variable...
nb: Bruk miljøvariabel...

en: Go to Double Commander special path...
nb: Gå til Double Commanders spesial-sti...

en: Go to environment variable...
nb: Gå til miljøvariabel...

en: Go to other Windows special folder...
nb: Gå til annen spesial Windowsmappe...

en: Go to Windows special folder (TC)...
nb: Gå til spesial Windowsmappe (TC)...

en: Make relative to hotdir path
nb: Gjør relativ til favorittmappas sti

en: Make path absolute
nb: Gjør stien absolutt

en: Make relative to Double Commander special path...
nb: Gjør relativ til spesial Double Commander sti...

en: Make relative to environment variable...
nb: Gjør relativ til miljøvariabel...

en: Make relative to Windows special folder (TC)...
nb: Gjør relativ til spesial Windowsmappe (TC)...

en: Make relative to other Windows special folder...
nb: Gjør relativ til annen spesial Windowsmappe...

en: Use Double Commander special path...
nb: Bruk Double Commanders spesial-sti...

en: Use hotdir path
nb: Bruk favorittmappas sti

en: Use other Windows special folder...
nb: Bruk annen spesial Windowsmappe...

en: Use Windows special folder (TC)...
nb: Bruk spesial Windowsmappe (TC)...

en: This tab (%s) is locked! Open directory in another tab?
nb: Fana (%s) er låst! Vil du åpne mappa i ei anna fane?

en: Rename tab
nb: Omdøp fane

en: New tab name:
nb: Nytt navn:

en: Target path:
nb: Sti:

en: Error! Cannot find the TC configuration file:
    %s
nb: Feil! Kan ikke finne TC-oppsettsfila:
    %s

en: Error! Cannot find the TC configuration executable:
    %s
nb: Feil! Kan ikke finne TC-oppsettings EXE-fil:
    %s

en: Error! TC is still running but it should be closed for this operation.
    Close it and press OK or press CANCEL to abort.
nb: Feil! TC kjører fortsatt, men burde vært lukket i samband med denne handlingen.
    Lukk TC og trykk OK eller trykk Avbryt for å avbryte.

en: Error! Cannot find the desired wanted TC toolbar output folder:
    %s
nb: Feil! Kan ikke finne ønsket TC-verktøylinjes utdatamappe:
    %s

en: Enter location and filename where to save a TC Toolbar file
nb: Tast inn plassering og filnavn der TC-verktøylinjefila skal lagres

en: WARNING: Terminating a process can cause undesired results including loss of data and system instability. The process will not be given the chance to save its state or data before it is terminated. Are you sure you want to terminate the process?
nb: ADVARSEL: Avslutning av en prosess kan gi uønsket resultat, inkludert datatap og ustabilt system. Prosessen får ikke anledning til å lagre tilstand eller data før den avslutter. Er du sikker på at du vil avslutte prosessen?

en: "%s" is now in the clipboard
nb: "%s" er nå i Utklipp

en: Extension of selected file is not in any recognized file types
nb: Den valgte fila har ukjent ending

en: Locate ".toolbar" file to import
nb: Finn ".toolbar" fil, som skal importeres

en: Locate ".BAR" file to import
nb: Finn ".BAR" fil, som skal importeres

en: Enter location and filename of Toolbar to restore
nb: Tast inn plassering og filnavn for verktøylinja som skal gjenopprettes

en: Saved!
    Toolbar filename: %s
nb: Lagret!
    Verktøylinjas filnavn: %s

en: Too many files selected.
nb: Du har valgt for mange filer.

en: Undetermined
nb: Ikke fastslått

en: ERROR: Unexpected Tree View Menu usage!
nb: FEIL: Uventet bruk av trevisning!

en: <NO EXT>
nb: <uten ending>

en: <NO NAME>
nb: <UTEN NAVN>

[ctx: ulng.rsmsgusername]
en: User name:
nb: Brukernavn:

en: User name (Firewall):
nb: Brukernavn (brannmur):

en: VERIFICATION:
nb: VERIFISERING:

en: Do you want to verify selected checksums?
nb: Vil du verifisere valgte kontrollsummer?

en: The target file is corrupted, checksum mismatch!
nb: Målfil ødelagt, kontrollsum sum stemmer ikke!

en: Volume label:
nb: Volum-etikett:

en: Please enter the volume size:
nb: Tast inn volum-størrelse:

en: Wipe %d selected files/directories?
nb: Sikker sletting av %d valgte filer/mapper?

en: Wipe selected "%s"?
nb: Sikker sletting av "%s"?

en: with
nb: med

en: Wrong password!
    Please try again!
nb: Feil passord!
    Prøv en gang til!

en: Do auto-rename to "name (1).ext", "name (2).ext" etc.?
nb: Automatisk omdøping til "navn (1).ext", "navn (2).ext" osv.?

en: No change;UPPERCASE;lowercase;First char uppercase;First Char Of Every Word Uppercase;
nb: Uendret;STORE;små;Første stor;Første I Hvert Ord Stor;

en: Warning, duplicate names!
nb: Advarsel, like navn!

en: File contains wrong number of lines: %d, should be %d!
nb: Fil inneholder feil antall linjer: %d, skal være %d!

en: Keep;Clear;Prompt
nb: Bevar;Stryk;Spør

en: No internal equivalent command
nb: Ingen intern likeverdig kommando

en: Sorry, no "Find files" window yet...
nb: Beklager, ikke noe "Søk..."-vindu ennå...

en: Sorry, no other "Find files" window to close and free from memory...
nb: Beklager, ikke noe annet "Søk..."-vindu å lukke og fjerne fra minne...

en: Development
nb: Utvikling

en: Education
nb: Opplæring

en: Games
nb: Spill

[ctx: ulng.rsopenwithgraphics]
en: Graphics
nb: Grafikk

[ctx: ulng.rsopenwithnetwork]
en: Network
nb: Nettverk

en: Office
nb: Kontor

[ctx: ulng.rsopenwithother]
en: Other
nb: Annet

en: Science
nb: Forskning

en: Settings
nb: Oppsett

en: Accessories
nb: Tilbehør

en: Aborted
nb: Avbrutt

en: Calculating checksum
nb: Oppretter kontrollsumfil

en: Calculating checksum in "%s"
nb: Oppretter kontrollsumfil i "%s"

en: Calculating checksum of "%s"
nb: Oppretter kontrollsumfil av "%s"

[ctx: ulng.rsopercalculatingstatictics]
en: Calculating
nb: Beregner

en: Calculating "%s"
nb: Beregner "%s"

en: Joining
nb: Slår sammen

en: Joining files in "%s" to "%s"
nb: Slår sammen filer i "%s" til "%s"

en: Copying
nb: Kopierer

en: Copying from "%s" to "%s"
nb: Kopierer fra "%s" til "%s"

en: Copying "%s" to "%s"
nb: Kopierer "%s" til "%s"

en: Creating directory
nb: Oppretter mappe

en: Creating directory "%s"
nb: Oppretter mappe ""%s"

[ctx: ulng.rsoperdeleting]
en: Deleting
nb: Sletter

en: Deleting in "%s"
nb: Sletter i "%s"

en: Deleting "%s"
nb: Sletter "%s"

en: Executing
nb: Utfører

en: Executing "%s"
nb: Utfører "%s"

en: Extracting
nb: Pakker ut

en: Extracting from "%s" to "%s"
nb: Pakker ut fra "%s" til "%s"

en: Finished
nb: Avsluttet

en: Listing
nb: Opplister

en: Listing "%s"
nb: Opplister "%s"

en: Moving
nb: Flytter

en: Moving from "%s" to "%s"
nb: Flytter fra "%s" til"%s"

en: Moving "%s" to "%s"
nb: Flytter "%s" til "%s"

en: Not started
nb: Ikke startet

en: Packing
nb: Pakker

en: Packing from "%s" to "%s"
nb: Pakker fra "%s" til "%s"

en: Packing "%s" to "%s"
nb: Pakker "%s" til "%s"

en: Paused
nb: Har pause

en: Pausing
nb: Pause

en: Running
nb: Kjører

en: Setting property
nb: Innstiller egenskap

en: Setting property in "%s"
nb: Innstiller egenskap i "%s"

en: Setting property of "%s"
nb: Innstiller egenskap av "%s"

en: Splitting
nb: Deler opp

en: Splitting "%s" to "%s"
nb: Deler opp "%s" til "%s"

en: Starting
nb: Starter

en: Stopped
nb: Stoppet

en: Stopping
nb: Stopper

en: Testing
nb: Kontrollerer

en: Testing in "%s"
nb: Kontrollerer i "%s"

en: Testing "%s"
nb: Kontrollerer "%s"

en: Verifying checksum
nb: Verifiserer kontrollsum

en: Verifying checksum in "%s"
nb: Verifiserer kontrollsum i "%s"

en: Verifying checksum of "%s"
nb: Verifiserer kontrollsum av "%s"

en: Waiting for access to file source
nb: Venter på tilgang til filkilde

en: Waiting for user response
nb: Venter på brukerrespons

en: Wiping
nb: Sletter (fullstendig)

en: Wiping in "%s"
nb: Sletter (fullstendig) i "%s"

en: Wiping "%s"
nb: Sletter (fullstendig) "%s"

en: Working
nb: Arbeider

en: Add at &beginning;Add at the end;Smart add
nb: &Legg til i starten;Legg til i slutten;Legg til smart

en: Adding new tooltip file type
nb: Legg til nytt hint for filtype

en: Mode dependent, additional command
nb: Modusavhengig tilleggskommando

en: Add if it is non-empty
nb: Legg til hvis der er innhold

en: Archive File (long name)
nb: Arkivfil (langt navn)

en: Select archiver executable
nb: Velg pakkeprogram

en: Archive file (short name)
nb: Arkivfil (kort navn)

en: Change Archiver Listing Encoding
nb: Endre koding i pakkeliste

[ctx: ulng.rsoptarchiverconfirmdelete]
en: Are you sure you want to delete: "%s"?
nb: Er du sikker på at du vil slette: "%s"?

en: Exported Archiver Configuration
nb: Eksportert pakkeprogram-oppsett

en: Export archiver configuration
nb: Eksportér pakkeprogram-oppsett

[ctx: ulng.rsoptarchiverexportdone]
en: Exportation of %d elements to file "%s" completed.
nb: Eksport av %d element til fil "%s" fullført.

[ctx: ulng.rsoptarchiverexportprompt]
en: Select the one(s) you want to export
nb: Velg de som du vil eksportere

en: Filelist (long names)
nb: Fil-liste (lange navn)

en: Filelist (short names)
nb: Fil-liste (korte navn)

en: Import archiver configuration
nb: Importér pakkeprogram-oppsett

[ctx: ulng.rsoptarchiverimportdone]
en: Importation of %d elements from file "%s" completed.
nb: Import av %d element fra fil "%s" fullført.

en: Select the file to import archiver configuration(s)
nb: Velg fil for å importere pakkeprogram-oppsett fra

[ctx: ulng.rsoptarchiverimportprompt]
en: Select the one(s) you want to import
nb: Velg de som du vil importere

en: Use name only, without path
nb: Bruk bare navn, uten sti

en: Use path only, without name
nb: Bruk bare sti, uten navn

en: Archive Program (long name)
nb: Pakkeprogram (langt navn)

en: Archive Program (short name)
nb: Pakkeprogram (kort navn)

en: Quote all names
nb: Alle navn i hermetegn

en: Quote names with spaces
nb: Navn med blanke i hermetegn

en: Single filename to process
nb: Eitt filnavn som skal prosesseres

en: Target subdirecory
nb: Til undermappe

en: Use ANSI encoding
nb: Bruk ANSI-koding

en: Use UTF8 encoding
nb: Bruk UTF8-koding

en: Enter location and filename where to save archiver configuration
nb: Tast plassering og filnavn der pakkeprogram-oppsett skal lagres

en: Archive type name:
nb: Arkivtype-navn:

en: Associate plugin "%s" with:
nb: Assosier plugin "%s" med:

en: First;Last;
nb: Først;Sist;

en: Classic, legacy order;Alphabetic order (but language still first)
nb: Tradisjonelt;Alfabetisk (men med språkvalg øverst)

en: Full expand;Full collapse
nb: Full utfolding;Full sammenfolding

en: Active frame panel on left, inactive on right (legacy);Left frame panel on left, right on right
nb: Aktivt vindu til venstre, inaktivt vindu til høyre (tradisjonelt); Venstre vindu til venstre, høyre til høyre

en: Enter extension
nb: Tast inn filending

en: Add at beginning;Add at the end;Alphabetical sort
nb: Legg til i starten;Legg til i slutten;Alfabetisk sortering

en: separate window;minimized separate window;operations panel
nb: eget vindu;minimert eget vindu;handlingspanel

en: float
nb: flytende

en: Shortcut %s for cm_Delete will be registered, so it can be used to reverse this setting.
nb: Snarvegen %s for cm_Delete vil bli registrert, så den kan brukes til å angre denne innstillingen.

en: Add hotkey for %s
nb: Legg til hurtigtast for %s

en: Add shortcut
nb: Legg til hurtigtast

en: Cannot set shortcut
nb: Klarer ikke legge til hurtigtast

en: Change shortcut
nb: Endre hurtigtast

[ctx: ulng.rsopthotkeyscommand]
en: Command
nb: Kommando

en: Shortcut %s for cm_Delete has a parameter that overrides this setting. Do you want to change this parameter to use the global setting?
nb: Snarvegen %s for cm_Delete har en parameter som overstyrer denne innstillingen. Vil du endre denne til å bruke de globale innstillingene?

en: Shortcut %s for cm_Delete needs to have a parameter changed to match shortcut %s. Do you want to change it?
nb: Snarvegen %s for cm_Delete trenger endring av en parameter for å matche snarvegen %s. Vil du endre parameteren?

[ctx: ulng.rsopthotkeysdescription]
en: Description
nb: Omtale

en: Edit hotkey for %s
nb: Redigér hurtigtast for %s

en: Fix parameter
nb: Korrigér parameter

[ctx: ulng.rsopthotkeyshotkey]
en: Hotkey
nb: Hurtigtast

[ctx: ulng.rsopthotkeyshotkeys]
en: Hotkeys
nb: Hurtigtaster

en: <none>
nb: <tom>

[ctx: ulng.rsopthotkeysparameters]
en: Parameters
nb: Parametre

en: Set shortcut to delete file
nb: Innstill snarveg for å slette fil

en: For this setting to work with shortcut %s, shortcut %s must be assigned to cm_Delete but it is already assigned to %s. Do you want to change it?
nb: For at denne innstillingen skal kunne virke med snarvegen %s, skal snarvegen %s tildeles til cm_Delete. Men den er allerede tildelt til %s. Vil du endre det?

en: Shortcut %s for cm_Delete is a sequence shortcut for which a hotkey with reversed Shift cannot be assigned. This setting might not work.
nb: Snarvegen %s for cm_Delete er en sekvens-snarveg som det ikke kan tildeles en snarveg med omvendt Shift for. Denne innstilling vil derfor kanskje ikke virke.

en: Shortcut in use
nb: Hurtigtast i bruk

en: Change it to %s?
nb: Endre den til %s?

en: used for %s in %s
nb: brukt av %s i %s

en: used for this command but with different parameters
nb: brukt til denne kommandoen, men med andre parametre

[ctx: ulng.rsoptionseditorarchivers]
en: Archivers
nb: Pakkeprogram

[ctx: ulng.rsoptionseditorautorefresh]
en: Auto refresh
nb: Oppfrisk automatisk

[ctx: ulng.rsoptionseditorbehavior]
en: Behaviors
nb: Egenskap

[ctx: ulng.rsoptionseditorbriefview]
en: Brief
nb: Kompakt

[ctx: ulng.rsoptionseditorcolors]
en: Colors
nb: Farger

[ctx: ulng.rsoptionseditorcolumnsview]
en: Columns
nb: Kolonner

[ctx: ulng.rsoptionseditorconfiguration]
en: Configuration
nb: Oppsett

en: Custom columns
nb: Brukerdefinerte kolonner

[ctx: ulng.rsoptionseditordirectoryhotlist]
en: Directory Hotlist
nb: Favorittmapper

en: Drag & drop
nb: Dra & slipp

en: Drives list button
nb: Drev-valgknapp

en: Favorite Tabs
nb: Favorittfane

en: File associations extra
nb: Filassosiasjoner - ekstra

[ctx: ulng.rsoptionseditorfileassoc]
en: File associations
nb: Filassosiasjoner

[ctx: ulng.rsoptionseditorfilenewfiletypes]
en: New
nb: Ny

[ctx: ulng.rsoptionseditorfileoperations]
en: File operations
nb: Filhandlinger

[ctx: ulng.rsoptionseditorfilepanels]
en: File panels
nb: Filvindu

[ctx: ulng.rsoptionseditorfilesearch]
en: File search
nb: Filsøk

en: Files views
nb: Visning

en: Files views extra
nb: Visning - ekstra

[ctx: ulng.rsoptionseditorfiletypes]
en: File types
nb: Filkategorier

[ctx: ulng.rsoptionseditorfoldertabs]
en: Folder tabs
nb: Fane

en: Folder tabs extra
nb: Fane - ekstra

[ctx: ulng.rsoptionseditorfonts]
en: Fonts
nb: Fonter

en: Highlighters
nb: Framhevere

[ctx: ulng.rsoptionseditorhotkeys]
en: Hot keys
nb: Hurtigtaster

[ctx: ulng.rsoptionseditoricons]
en: Icons
nb: Ikon

[ctx: ulng.rsoptionseditorignorelist]
en: Ignore list
nb: Ignorér-liste

en: Keys
nb: Taster

[ctx: ulng.rsoptionseditorlanguage]
en: Language
nb: Språk

[ctx: ulng.rsoptionseditorlayout]
en: Layout
nb: Utseende

[ctx: ulng.rsoptionseditorlog]
en: Log
nb: Loggfil

[ctx: ulng.rsoptionseditormiscellaneous]
en: Miscellaneous
nb: Ymse

en: Mouse
nb: Mus

en: Options have changed in "%s"
    
    Do you want to save modifications?
nb: Innstillinger er endret i "%s"
    
    Vil du lagre endringer?

[ctx: ulng.rsoptionseditorplugins]
en: Plugins
nb: Pluginer

[ctx: ulng.rsoptionseditorquicksearch]
en: Quick search/filter
nb: Hurtig søking/filtrering

[ctx: ulng.rsoptionseditorterminal]
en: Terminal
nb: Terminal F9

en: Toolbar
nb: Verktøylinje

[ctx: ulng.rsoptionseditortools]
en: Tools
nb: Verktøy

[ctx: ulng.rsoptionseditortooltips]
en: Tooltips
nb: Hint

[ctx: ulng.rsoptionseditortreeviewmenu]
en: Tree View Menu
nb: Trevisning

en: Tree View Menu Colors
nb: Farger for trevisning

en: None;Command Line;Quick Search;Quick Filter
nb: Ingen;Kommandolinje;Hurtig-søking;Hurtig-filter

en: Left button;Right button;
nb: Bruk venstre knapp;Bruk høyre knapp;

en: at the top of the file list;after directories (if directories are sorted before files);at sorted position;at the bottom of the file list
nb: øverst i fillista; etter mapper (dersom mapper er sorterte før filer);på sortert plass ;nederst i fillista

en: Personalized float;Personalized byte;Personalized kilobyte;Personalized megabyte;Personalized gigabyte;Personalized terabyte
nb: Personalisert dynamisk;Personalisert byte;Personalisert kilobyte;Personalisert megabyte;Personalisert gigabyte;Personalisert terabyte

en: Plugin %s is already assigned for the following extensions:
nb: Plugin %s er allerede tildelt følgende filtyper:

en: D&isable
nb: &Slå av

[ctx: ulng.rsoptpluginenable]
en: E&nable
nb: &Slå på

[ctx: ulng.rsoptpluginsactive]
en: Active
nb: Aktiv

[ctx: ulng.rsoptpluginsdescription]
en: Description
nb: Omtale

[ctx: ulng.rsoptpluginsfilename]
en: File name
nb: Filnavn

en: By extension
nb: Etter filending

en: By Plugin
nb: Etter plugin

[ctx: ulng.rsoptpluginsname]
en: Name
nb: Navn

en: Sorting WCX plugins is only possible when showing plugins by extension!
nb: Sortering av WCX-pluginer er bare mulig når pluginer blir vist etter filending!

[ctx: ulng.rsoptpluginsregisteredfor]
en: Registered for
nb: Assosiér med

en: Renaming tooltip file type
nb: Omdøp filtype-hint

en: &Sensitive;&Insensitive
nb: &Skille;&Ikke skille

en: &Files;Di&rectories;Files a&nd Directories
nb: &Filer;&Mapper;Filer &og mapper

en: &Hide filter panel when not focused;Keep saving setting modifications for next session
nb: &Skjul filterpanel når ufokusert;Ta vare på oppsett til neste økt

en: not case sensitive;according to locale settings (aAbBcC);first upper then lower case (ABCabc)
nb: ikke skill;bruk lokale innstillinger (aA-bB-cC);først STORE så små bokstaver (ABC-abc)

en: sort by name and show first;sort like files and show first;sort like files
nb: sortér etter navn og vis først;sortér som filer og vis først;sortér som filer

en: Top;Bottom;
nb: Oppe;Nede;

en: S&eparator;Inte&rnal command;E&xternal command;Men&u
nb: D&elestrek;&Intern kommando;&Ekstern kommando;&Meny

en: To change file type tooltip configuration, either APPLY or DELETE current editing one
nb: For å endre oppsett av filtype-hint, enten APPLY eller DELETE gjeldende redigering

en: Tooltip file type name:
nb: Filtype-hint navn:

en: "%s" already exists!
nb: "%s" finnes allerede!

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeconfirmdelete]
en: Are you sure you want to delete: "%s"?
nb: Er du sikker på at du vil slette: "%s"?

en: Exported tooltip file type configuration
nb: Eksportert oppsett for filtype-hint

en: Export tooltip file type configuration
nb: Eksportér oppsett for filtype-hint

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeexportdone]
en: Exportation of %d elements to file "%s" completed.
nb: Eksport av %d element til fil "%s" fullført.

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeexportprompt]
en: Select the one(s) you want to export
nb: Velg de som du vil eksportere

en: Import tooltip file type configuration
nb: Importér oppsett for filtype-hint

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeimportdone]
en: Importation of %d elements from file "%s" completed.
nb: Import av %d element fra fil "%s" fullført.

en: Select the file to import tooltip file type configuration(s)
nb: Velg fil for å importere oppsett for filtype-hint fra

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeimportprompt]
en: Select the one(s) you want to import
nb: Velg de som du vil importere

en: Enter location and filename where to save tooltip file type configuration
nb: Tast plassering og filnavn der oppsett for filtype-hint skal lagres

en: Tooltip file type name
nb: Vis hint for filer i filvindu

en: DC legacy - Copy (x) filename.ext;Windows - filename (x).ext;Other - filename(x).ext
nb: Tradisjonell DC - Kopi (x) filnavn.ext;Windows - filnavn (x).ext;Andre - filnavn(x).ext

en: don't change position;use the same setting as for new files;to sorted position
nb: bevar plassering;bruk samme plassering som for nye filer;til sortert plassering

en: With complete absolute path;Path relative to %COMMANDER_PATH%;Relative to the following
nb: Med komplett absolutt sti;Sti relativ til %COMMANDER_PATH%;Relativ til følgende

en: contains
nb: inneholder

en: Field "%s" not found!
nb: Felt ""%s" ikke funnet!

en: Plugin "%s" not found!
nb: Plugin "%s" ikke funnet!

[ctx: ulng.rspluginsearchunitnotfoundforfield]
en: Unit "%s" not found for field "%s" !
nb: Enhet "%s" ikke funnet for felt "%s"!

en: Files: %d, folders: %d
nb: Filer: %d, mapper: %d

en: Can not change access rights for "%s"
nb: Kan ikke endre tilgang for "%s"

en: Can not change owner for "%s"
nb: Kan ikke endre eier for "%s"

[ctx: ulng.rspropsfile]
en: File
nb: Fil

[ctx: ulng.rspropsfolder]
en: Directory
nb: Ny mappe

en: Named pipe
nb: Navngitt rør (pipe)

en: Socket
nb: Sokkel

en: Special block device
nb: Spesiell blokk-enhet

en: Special character device
nb: Spesiell tegn-enhet

en: Symbolic link
nb: Symbolsk link

en: Unknown type
nb: Ukjent type

en: Search result
nb: Søkeresultat

en: SEARCH
nb: SØK

en: <unnamed template>
nb: <mal uten navn>

en: A file search using DSX plugin is already in progress.
    We need that one to be completed before to launch a new one.
nb: Et filsøk som bruker DSX plugin er allerede i gang.
    Dette må fullføres før et nytt kan startes.

en: A file search using WDX plugin is already in progress.
    We need that one to be completed before to launch a new one.
nb: Et filsøk som bruker WDX plugin er allerede i gang.
    Dette må fullføres før et nytt kan startes.

en: Select a directory
nb: Velg ei mappe

en: Select your window
nb: Velg ditt vindu

en: &Show help for %s
nb: &Vis hjelp for %s

[ctx: ulng.rssimplewordall]
en: All
nb: Alle

[ctx: ulng.rssimplewordcategory]
en: Category
nb: Kategori

en: Column
nb: Kolonne

[ctx: ulng.rssimplewordcommand]
en: Command
nb: Kommando

en: Error
nb: Feil

en: Failed!
nb: Feilet!

en: False
nb: Falsk

[ctx: ulng.rssimplewordfilename]
en: Filename
nb: Filnavn

en: files
nb: filer

en: Letter
nb: Bokstav

en: Result
nb: Resultat

en: Success!
nb: Vellykket!

en: True
nb: Sann

en: WorkDir
nb: Arbeidsmappe

en: Files: %d, Dirs: %d, Size: %s (%s bytes)
nb: Antall fil(er): %d og mappe(r): %d
    Størrelse: %s (= %s bytes)

en: Unable to create target directory!
nb: Klarte ikke opprette mål-mappe!

en: Incorrect file size format!
nb: Ukorrekt filstørrelse-format!

en: Unable to split the file!
nb: Kan ikke dele opp fil!

en: The number of parts is more than 100! Continue?
nb: Mer enn 100 deler! Vil du fortsette?

en: Automatic;1457664B - 3.5" High Density 1.44M;1213952B - 5.25" High Density 1.2M;730112B - 3.5" Double Density 720K;362496B - 5.25" Double Density 360K;98078KB - ZIP 100MB;650MB - CD 650MB;700MB - CD 700MB;4482MB - DVD+R
nb: Automatisk;1457664B - 3.5" High Density 1.44M;1213952B - 5.25" High Density 1.2M;730112B - 3.5" Double Density 720K;362496B - 5.25" Double Density 360K;98078KB - ZIP 100MB;650MB - CD 650MB;700MB - CD 700MB;4482MB - DVD+R

en: Select directory:
nb: Velg mappe:

en: Just preview
nb: Forhåndsvis her

en: Others
nb: Andre

en: Side note
nb: Sidenote

en: Limited
nb: Begrenset

en: Simple
nb: Enkel

en: Fabulous
nb: Fantastisk

en: Marvelous
nb: Imponerende

en: Tremendous
nb: Strålende

en: Choose your directory from Dir History
nb: Velg mappe fra Dir-historien

en: Choose you Favorite Tabs:
nb: Velg dine favorittfaner:

en: Choose your command from Command Line History
nb: Velg kommando fra kommandolinjehistorien

en: Choose your action from Main Menu
nb: Velg handling fra hovedmenyen

en: Choose your action from Maintool bar
nb: Velg handling fra Verktøylinja

en: Choose your directory from Hot Directory:
nb: Velg mappe fra favorittmappe:

en: Choose your directory from File View History
nb: Velg mappe fra filvisningshistorien

en: Choose your file or your directory
nb: Velg fil eller mappe

en: Error creating symlink.
nb: Klarte ikke opprette symlink.

[ctx: ulng.rssyndefaulttext]
en: Default text
nb: Standardtekst

[ctx: ulng.rssynlangplaintext]
en: Plain text
nb: Ren tekst

en: Do nothing;Close tab;Access Favorite Tabs;Tabs popup menu
nb: Ingen handling;Lukk fane;Åpn favorittfane;Åpn menyen Faner

[ctx: ulng.rstimeunitday]
en: Day(s)
nb: Dag(er)

en: Hour(s)
nb: Time(r)

en: Minute(s)
nb: Minutt(er)

en: Month(s)
nb: Måned(er)

en: Second(s)
nb: Sekund

en: Week(s)
nb: Uke(r)

en: Year(s)
nb: År

en: Rename Favorite Tabs
nb: Omdøp favorittfane

en: Rename Favorite Tabs sub-menu
nb: Omdøp favorittfanes undermeny

[ctx: ulng.rstooldiffer]
en: Differ
nb: Sammenlikningsprogram

en: Error opening differ
nb: Feil ved åpning av sammenlikningsprogram

en: Error opening editor
nb: Feil ved åpning av Editor

en: Error opening terminal
nb: Feil ved åpning av Terminal

en: Error opening viewer
nb: Feil ved åpning av Framviser

[ctx: ulng.rstoolterminal]
en: Terminal
nb: Terminal F9

en: System default;1 sec;2 sec;3 sec;5 sec;10 sec;30 sec;1 min;Never hide
nb: Bruk systeminnstilling;1 sekund;2 sekund;3 sekund;5 sekund;10 sekund;30 sekund;1 minutt;Aldri skjul

en: Combine DC and system tooltip, DC first (legacy);Combine DC and system tooltip, system first;Show DC tooltip when possible and system when not;Show DC tooltip only;Show system tooltip only
nb: Kombinér DC- og system-hint, DC først (tradisjonelt);Kombinér DC- og system-hint, system først;Vis DC-hint om mulig og system dersom ikke;Vis bare DC-hint;Vis bare system-hint

[ctx: ulng.rstoolviewer]
en: Viewer
nb: Framviser

en: Please report this error to the bug tracker with a description of what you were doing and the following file:%sPress %s to continue or %s to abort the program.
nb: Rapportér vennligst denne feilen i "bug-tracker" med en beskrivelse av hva du gjorde, og følgende fil: %s Trykk %s for å fortsette eller %s for å avbryte programmet.

en: Both panels, from active to inactive
nb: Begge panel, fra aktivt til inaktivt

en: Both panels, from left to right
nb: Begge panel, fra venstre til høyre

en: Path of panel
nb: Panelets sti

en: Enclose each name in brackets or what you want
nb: Omslutt hvert filnavn med parenteser e.l.

en: Just filename, no extension
nb: Bare filnavn, ingen filending

en: Complete filename (path+filename)
nb: Komplett filnavn (sti+filnavn)

en: Help with "%" variables
nb: Hjelp med "%" variabler

en: Will request request user to enter a parameter with a default suggested value
nb: Be brukeren om å inntaste en parameter med en foreslått standardverdi

en: Left panel
nb: Venstre panel

en: Temporary filename of list of filenames
nb: Midlertidig filnavn fra liste med filnavn

en: Temporary filename of list of complete filenames (path+filename)
nb: Midlertidig filnavn fra liste med komplette filnavn (sti+filnavn)

en: Filenames in list in UTF-16 with BOM
nb: Filnavn i lista i UTF-16 med BOM

en: Filenames in list in UTF-16 with BOM, inside double quotes
nb: Filnavn i lista i UTF-16 med BOM, inne i hermetegn

en: Filenames in list in UTF-8
nb: Filnavn i lista i UTF-8

en: Filenames in list in UTF-8, inside double quotes
nb: Filnavn i lista i UTF-8, inne i hermetegn

en: Temporary filename of list of filenames with relative path
nb: Midlertidig filnavn fra liste med filnavn med relativ sti

en: Only file extension
nb: Bare filendinger

en: Only filename
nb: Bare filnavn

en: Other example of what's possible
nb: Andre eksempler på hva som er mulig

en: Path, without ending delimiter
nb: Sti, uten skilletegn på slutten

en: From here to the end of the line, the percent-variable indicator is the "#" sign
nb: Fra her til enden av linja, prosent-indikatoren er "#"-tegnet

en: Return the percent sign
nb: Returner prosenttegn

en: From here to the end of the line, the percent-variable indicator is back the "%" sign
nb: Fra her til enden av linja: prosent-indikatoren er bak "%"-tegnet

en: Prepend each name with "-a " or what you want
nb: Sett "-a" eller noe annet framfor hvert navn

en: %[Prompt user for param;Default value proposed]
nb: %[Spør bruker for parametre;Standardverdi foreslått]

en: Filename with relative path
nb: Filnavn med relativ sti

en: Right panel
nb: Høyre panel

en: Full path of second selected file in right panel
nb: Komplett sti til den 2. valgte fil i høyre panel

en: Show command prior execute
nb: Vis kommandoen før utføring

en: %[Simple message]
nb: %[Enkel melding]

en: Will show a simple message
nb: Viser en enkel melding

en: Active panel (source)
nb: Aktivt panel (kilde)

en: Inactive panel (target)
nb: Inaktivt panel (mål)

en: Filenames will be quoted from here (default)
nb: Filnavn vil bli siterte fra her (standard)

en: Command will be done in terminal, remaining opened at the end
nb: Kommandoer vil bli utførte i terminal, som forblir åpen

en: Paths will have ending delimiter
nb: Stier får et skilletegn på slutten

en: Filenames will not be quoted from here
nb: Filnavn vil ikke bli siterte fra her

en: Command will be done in terminal, closed at the end
nb: Kommandoer vil bli utført i terminal, som deretter lukkes

en: Paths will not have ending delimiter (default)
nb: Stier får et skilletegn på slutten (standard)

[ctx: ulng.rsvfsnetwork]
en: Network
nb: Nettverk

en: Internal Viewer of Double Commander.
nb: Double Commanders interne framviser.

en: Bad Quality
nb: Dårlig kvalitet

[ctx: ulng.rsviewencoding]
en: Encoding
nb: Koder

en: Image Type
nb: Bildetype

[ctx: ulng.rsviewnewsize]
en: New Size
nb: Ny størrelse

en: %s not found!
nb: %s ikke funnet!

en: Pen;Rect;Ellipse
nb: Penn;Ramme;Ellipse

en: with external viewer
nb: med ekstern framviser

en: with internal viewer
nb: med intern framviser

en: Number of replacement: %d
nb: Antall skiftet ut: %d

en: No replacement took place.
nb: Ingen utskifting er utført.
