Double Commander 1.1.0 alpha - en to bg translation catalogue (1823 entries)

en: Comparing... %d%% (ESC to cancel)
bg: Сравняване... %d%% (ESC за отказ)

en: Right: Delete %d file(s)
bg: Дясно: Изтриване на %d файл(а)

en: Files found: %d  (Identical: %d, Different: %d, Unique left: %d, Unique right: %d)
bg: Намерини файлове: %d  (еднакви: %d, различни: %d, неповтарящи отляво: %d, неповтарящи отдясно: %d)

en: Left to Right: Copy %d files, total size: %s (%s)
bg: Отляво надясно: Презапис на %d файла с общ размер : %s (%s)

en: Right to Left: Copy %d files, total size: %s (%s)
bg: Отдясно наляво: Презапис на %d файла с общ размер: %s (%s)

en: Choose template...
bg: Избор на шаблон...

en: C&heck free space
bg: Проверка на свободното &пространство

en: Cop&y attributes
bg: Презапис на &принадлежностите

en: Copy o&wnership
bg: Презапис на &собствеността

en: Copy &permissions
bg: Презапис на &разрешенията

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cbcopytime.caption]
en: Copy d&ate/time
bg: Презапис на &времето и датата

en: Correct lin&ks
bg: Поправяне на в&ръзките

en: Drop readonly fla&g
bg: Изоставяне на стяга „само за четене“

en: E&xclude empty directories
bg: Из&ключване на празните папки

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cbfollowlinks.caption]
en: Fo&llow links
bg: &Следване на връзките

en: &Reserve space
bg: Запазване на &място

en: &Verify
bg: &Проверка

en: What to do when cannot set file time, attributes, etc.
bg: Действие, при невъзможност за задаване на време, принадлежности и т.н.

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.lbldirectoryexists.caption]
en: When dir&ectory exists
bg: Когато &папката съществува

en: When &file exists
bg: Когато &файлът съществува

en: <no template>
bg: <няма шаблон>

[ctx: tfrmabout.btnclose.caption]
en: &Close
bg: &Затваряне

en: Copy to clipboard
bg: Запомняне

[ctx: tfrmabout.caption]
en: About
bg: За

[ctx: tfrmabout.lblbuild.caption]
en: Build
bg: Постройка

en: Home Page:
bg: Домашна страница:

[ctx: tfrmabout.lblrevision.caption]
en: Revision
bg: Преработка

[ctx: tfrmabout.lblversion.caption]
en: Version
bg: Издание

[ctx: tfrmattributesedit.btncancel.caption]
en: &Cancel
bg: &Отказ

[ctx: tfrmattributesedit.btnok.caption]
en: &OK
bg: &Добре

en: &Reset
bg: О&чистване

en: Choose attributes
bg: Изберете принадлежности

en: &Archive
bg: &Архив

en: Co&mpressed
bg: Уп&лътнен

en: &Directory
bg: &Папка

en: &Encrypted
bg: &Криптиран

en: &Hidden
bg: С&крит

en: Read o&nly
bg: Само за &четене

[ctx: tfrmattributesedit.cbsticky.caption]
en: Sticky
bg: Лепкав

en: &Symlink
bg: &Мека връзка

en: S&ystem
bg: &Системен

en: &Temporary
bg: &Временен

en: NTFS attributes
bg: Принадлежности по NTFS

en: General attributes
bg: Об щи принадлежности

[ctx: tfrmattributesedit.lblattrbitsstr.caption]
en: Bits:
bg: Разряда:

[ctx: tfrmattributesedit.lblattrgroupstr.caption]
en: Group
bg: Група

[ctx: tfrmattributesedit.lblattrotherstr.caption]
en: Other
bg: Друго

[ctx: tfrmattributesedit.lblattrownerstr.caption]
en: Owner
bg: Собственик

[ctx: tfrmattributesedit.lblexec.caption]
en: Execute
bg: Изпълняване

[ctx: tfrmattributesedit.lblread.caption]
en: Read
bg: Запис

en: As te&xt:
bg: Като &текст:

[ctx: tfrmattributesedit.lblwrite.caption]
en: Write
bg: Четене

en: Hash
bg: Отпечатък

en: Time (ms)
bg: Време, мс

en: Speed (MB/s)
bg: Скорост, МБ/с

[ctx: tfrmchecksumcalc.caption]
en: Calculate checksum...
bg: Изчисляване на проверочен сбор...

en: C&reate separate checksum file for each file
bg: Съз&даване на отделни проверочни сборове за всички файлове

en: &Save checksum file(s) to:
bg: &Съхраняване на файла/овете с проверочните сборове в:

[ctx: TFRMCHECKSUMVERIFY.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
bg: &Затваряне

[ctx: tfrmchecksumverify.caption]
en: Verify checksum...
bg: Сверяване на проверочен сбор...

[ctx: tfrmchooseencoding.caption]
en: Encoding
bg: Знаков набор

[ctx: tfrmconnectionmanager.btnadd.caption]
en: A&dd
bg: &Добавяне

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
bg: &Отказ

en: C&onnect
bg: &Закачане

[ctx: tfrmconnectionmanager.btndelete.caption]
en: &Delete
bg: Из&триване

[ctx: tfrmconnectionmanager.btnedit.caption]
en: &Edit
bg: Об&работка

en: Connection manager
bg: Управител на свързванията

en: Connect to:
bg: Закачане към:

en: A&dd To Queue
bg: &Добавяне към опашка

[ctx: TFRMCOPYDLG.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
bg: &Отказ

en: O&ptions
bg: Въз&можности

en: Sa&ve these options as default
bg: &Съхраняване на настройките като подразбирани

[ctx: tfrmcopydlg.caption]
en: Copy file(s)
bg: Презапис на файл(ове)

[ctx: tfrmcopydlg.mnunewqueue.caption]
en: New queue
bg: Нова опашка

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue1.caption]
en: Queue 1
bg: Опашка 1

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue2.caption]
en: Queue 2
bg: Опашка 2

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue3.caption]
en: Queue 3
bg: Опашка 3

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue4.caption]
en: Queue 4
bg: Опашка 4

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue5.caption]
en: Queue 5
bg: Опашка 5

en: Save Description
bg: Запис на описанието

[ctx: TFRMDESCREDIT.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
bg: &Отказ

[ctx: TFRMDESCREDIT.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
bg: &Добре

en: File/folder comment
bg: Бележки за файл/папка

en: E&dit comment for:
bg: Про&мяна на бележката за:

en: &Encoding:
bg: &Знаков набор:

[ctx: TFRMDIFFER.ACTABOUT.CAPTION]
en: About
bg: За

en: Auto Compare
bg: Автоматично сравняване

[ctx: tfrmdiffer.actbinarycompare.caption]
en: Binary Mode
bg: Двоичен режим

[ctx: tfrmdiffer.actcancelcompare.caption]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCANCELCOMPARE.HINT]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYLEFTTORIGHT.HINT]
en: Copy Block Right
bg: Замяна в дясното крило със съдържанието от лявото

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYRIGHTTOLEFT.HINT]
en: Copy Block Left
bg: Замяна в лявото крило със съдържанието от дясното

[ctx: tfrmdiffer.acteditcopy.caption]
en: Copy
bg: Запомняне

[ctx: tfrmdiffer.acteditcut.caption]
en: Cut
bg: Изрязване

[ctx: tfrmdiffer.acteditdelete.caption]
en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: tfrmdiffer.acteditpaste.caption]
en: Paste
bg: Поставяне

[ctx: tfrmdiffer.acteditredo.caption]
en: Redo
bg: Връщане

[ctx: tfrmdiffer.acteditredo.hint]
en: Redo
bg: Връщане

en: Select &All
bg: Избор на вси&чко

[ctx: tfrmdiffer.acteditundo.caption]
en: Undo
bg: Отмяна

[ctx: tfrmdiffer.acteditundo.hint]
en: Undo
bg: Отмяна

[ctx: tfrmdiffer.actexit.caption]
en: E&xit
bg: Из&ход

[ctx: tfrmdiffer.actfind.caption]
en: &Find
bg: &Търсене

[ctx: tfrmdiffer.actfind.hint]
en: Find
bg: Търсене

[ctx: tfrmdiffer.actfindnext.caption]
en: Find next
bg: Намиране на следващо

[ctx: tfrmdiffer.actfindnext.hint]
en: Find next
bg: Намиране на следващо

[ctx: tfrmdiffer.actfindprev.caption]
en: Find previous
bg: Намиране на предходно

[ctx: tfrmdiffer.actfindprev.hint]
en: Find previous
bg: Намиране на предходно

[ctx: tfrmdiffer.actfindreplace.caption]
en: &Replace
bg: &Замяна

[ctx: tfrmdiffer.actfindreplace.hint]
en: Replace
bg: Замяна

[ctx: tfrmdiffer.actfirstdifference.caption]
en: First Difference
bg: Първа разлика

[ctx: TFRMDIFFER.ACTFIRSTDIFFERENCE.HINT]
en: First Difference
bg: Първа разлика

[ctx: tfrmdiffer.actgotoline.caption]
en: Goto Line...
bg: Отиване на ред...

[ctx: tfrmdiffer.actgotoline.hint]
en: Goto Line
bg: Отиване на ред

en: Ignore Case
bg: Пренебрегване на ГЛавноСТта

en: Ignore Blanks
bg: Пренебрегване на празните знаци

en: Keep Scrolling
bg: Съгласувано превъртане

[ctx: tfrmdiffer.actlastdifference.caption]
en: Last Difference
bg: Последна разлика

[ctx: TFRMDIFFER.ACTLASTDIFFERENCE.HINT]
en: Last Difference
bg: Последна разлика

en: Line Differences
bg: Изтъкване на разликите в редовете

[ctx: tfrmdiffer.actnextdifference.caption]
en: Next Difference
bg: Следваща разлика

[ctx: TFRMDIFFER.ACTNEXTDIFFERENCE.HINT]
en: Next Difference
bg: Следваща разлика

en: Open Left...
bg: Отваряне в лявото крило...

en: Open Right...
bg: Отваряне в дясното крило...

en: Paint Background
bg: Използване на подцветка

[ctx: tfrmdiffer.actprevdifference.caption]
en: Previous Difference
bg: Предходна разлика

[ctx: TFRMDIFFER.ACTPREVDIFFERENCE.HINT]
en: Previous Difference
bg: Предходна разлика

en: &Reload
bg: &Презареждане

[ctx: tfrmdiffer.actreload.hint]
en: Reload
bg: Презареждане

[ctx: tfrmdiffer.actsave.caption]
en: Save
bg: Съхраняване

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVE.HINT]
en: Save
bg: Съхраняване

[ctx: tfrmdiffer.actsaveas.caption]
en: Save as...
bg: Съхраняване като...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVEAS.HINT]
en: Save as...
bg: Съхраняване като...

[ctx: tfrmdiffer.actsaveleft.caption]
en: Save Left
bg: Съхраняване на съдържанието на лявото крило

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFT.HINT]
en: Save Left
bg: Съхраняване на съдържанието на лявото крило

[ctx: tfrmdiffer.actsaveleftas.caption]
en: Save Left As...
bg: Съхраняване на съдържанието на лявото крило като...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFTAS.HINT]
en: Save Left As...
bg: Съхраняване на съдържанието на лявото крило като...

[ctx: tfrmdiffer.actsaveright.caption]
en: Save Right
bg: Съхраняване на съдържанието на дясното крило

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHT.HINT]
en: Save Right
bg: Съхраняване на съдържанието на дясното крило

[ctx: tfrmdiffer.actsaverightas.caption]
en: Save Right As...
bg: Съхраняване на съдържанието на дясното крило като...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHTAS.HINT]
en: Save Right As...
bg: Съхраняване на съдържанието на дясното крило като...

[ctx: tfrmdiffer.actstartcompare.caption]
en: Compare
bg: Сравняване

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSTARTCOMPARE.HINT]
en: Compare
bg: Сравняване

[ctx: tfrmdiffer.btnleftencoding.hint]
en: Encoding
bg: Знаков набор

[ctx: TFRMDIFFER.BTNRIGHTENCODING.HINT]
en: Encoding
bg: Знаков набор

en: Compare files
bg: Сравняване на файлове

en: &Left
bg: &Ляво

en: &Right
bg: &Дясно

en: &Actions
bg: &Действия

[ctx: TFRMDIFFER.MNUEDIT.CAPTION]
en: &Edit
bg: Об&работка

[ctx: tfrmdiffer.mnuencoding.caption]
en: En&coding
bg: &Знаков набор

[ctx: tfrmdiffer.mnufile.caption]
en: &File
bg: &Файл

en: &Options
bg: Въз&можности

[ctx: TFRMEDITHOTKEY.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
bg: &Отказ

[ctx: TFRMEDITHOTKEY.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
bg: &Добре

[ctx: TFRMEDITOR.ACTABOUT.CAPTION]
en: About
bg: За

[ctx: TFRMEDITOR.ACTABOUT.HINT]
en: About
bg: За

en: &Configuration
bg: &Настройка

[ctx: tfrmeditor.actconfhigh.hint]
en: Configuration
bg: Настройка

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCOPY.CAPTION]
en: Copy
bg: Запомняне

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCOPY.HINT]
en: Copy
bg: Запомняне

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCUT.CAPTION]
en: Cut
bg: Изрязване

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCUT.HINT]
en: Cut
bg: Изрязване

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITDELETE.CAPTION]
en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITDELETE.HINT]
en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: tfrmeditor.acteditfind.caption]
en: &Find
bg: &Търсене

[ctx: tfrmeditor.acteditfind.hint]
en: Find
bg: Търсене

[ctx: tfrmeditor.acteditfindnext.caption]
en: Find next
bg: Намиране на следващо

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITFINDNEXT.HINT]
en: Find next
bg: Намиране на следващо

[ctx: tfrmeditor.acteditfindprevious.caption]
en: Find previous
bg: Намиране на предходно

[ctx: tfrmeditor.acteditgotoline.caption]
en: Goto Line...
bg: Отиване на ред...

[ctx: tfrmeditor.acteditlineendcr.caption]
en: Mac (CR)
bg: Мак (CR)

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITLINEENDCR.HINT]
en: Mac (CR)
bg: Мак (Cr)

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITLINEENDCRLF.HINT]
en: Windows (CRLF)
bg: Windows (CrLf)

[ctx: tfrmeditor.acteditlineendlf.caption]
en: Unix (LF)
bg: Юникс (LF)

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITLINEENDLF.HINT]
en: Unix (LF)
bg: Юникс (Lf)

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITPASTE.CAPTION]
en: Paste
bg: Поставяне

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITPASTE.HINT]
en: Paste
bg: Поставяне

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITREDO.CAPTION]
en: Redo
bg: Връщане

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITREDO.HINT]
en: Redo
bg: Връщане

[ctx: tfrmeditor.acteditrplc.caption]
en: &Replace
bg: &Замяна

[ctx: tfrmeditor.acteditrplc.hint]
en: Replace
bg: Замяна

en: Select&All
bg: Избор на вси&чки

[ctx: tfrmeditor.acteditselectall.hint]
en: Select All
bg: Избор на всички

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITUNDO.CAPTION]
en: Undo
bg: Отмяна

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITUNDO.HINT]
en: Undo
bg: Отмяна

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILECLOSE.CAPTION]
en: &Close
bg: &Затваряне

[ctx: tfrmeditor.actfileclose.hint]
en: Close
bg: Затваряне

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILEEXIT.CAPTION]
en: E&xit
bg: Из&ход

[ctx: tfrmeditor.actfileexit.hint]
en: Exit
bg: Изход

en: &New
bg: &Нов

[ctx: tfrmeditor.actfilenew.hint]
en: New
bg: Нов

en: &Open
bg: &Отваряне

[ctx: tfrmeditor.actfileopen.hint]
en: Open
bg: Отваряне

[ctx: tfrmeditor.actfilereload.caption]
en: Reload
bg: Презареждане

[ctx: tfrmeditor.actfilesave.caption]
en: &Save
bg: &Съхраняване

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILESAVE.HINT]
en: Save
bg: Съхраняване

en: Save &As...
bg: Съхраняване &като...

en: Save As
bg: Съхраняване &като

[ctx: tfrmeditor.caption]
en: Editor
bg: Обработчик

[ctx: tfrmeditor.help1.caption]
en: &Help
bg: Помо&щ

[ctx: TFRMEDITOR.MIEDIT.CAPTION]
en: &Edit
bg: &Обработка

[ctx: TFRMEDITOR.MIENCODING.CAPTION]
en: En&coding
bg: &Знаков набор

en: Open as
bg: Отваряне като

[ctx: tfrmeditor.miencodingout.caption]
en: Save as
bg: Съхраняване като

[ctx: TFRMEDITOR.MIFILE.CAPTION]
en: &File
bg: &Файл

en: Syntax highlight
bg: Синтактично подчертаване

en: End Of Line
bg: Край на реда

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.BUTTONPANEL.CANCELBUTTON.CAPTION]
en: &Cancel
bg: &Отказ

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.BUTTONPANEL.OKBUTTON.CAPTION]
en: &OK
bg: &Добре

en: C&ase sensitivity
bg: Отчитане на &глаВноСТта

en: S&earch from caret
bg: Търсене на&долу

[ctx: tfrmeditsearchreplace.cbsearchregexp.caption]
en: &Regular expressions
bg: &Обичайни изрази

en: Selected &text only
bg: Само избрания &текст

en: &Whole words only
bg: &Само цели думи

en: Option
bg: Възможност

en: &Replace with:
bg: &Замяна с:

en: &Search for:
bg: &Търсене от:

en: Direction
bg: Посока

en: Unpack files
bg: Извличане на файлове

en: &Unpack path names if stored with files
bg: &Разгъване на имената на пътищата, ако са съхранени във файловете

en: Unpack each archive to a &separate subdir (name of the archive)
bg: Разгъване на всеки архив в отделна папка (според името на архива)

en: O&verwrite existing files
bg: &Замяна на съществуващите файлове

en: To the &directory:
bg: Извличане на файл в:

en: &Extract files matching file mask:
bg: &Извличане на файловете, отговарящи на пресяването:

en: &Password for encrypted files:
bg: &Парола за кодираните файлове:

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
bg: &Затваряне

en: Wait...
bg: Изчакване...

en: File name:
bg: Файлово име:

[ctx: tfrmfileexecuteyourself.lblfrompath.caption]
en: From:
bg: От:

[ctx: TFRMFILEOP.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
bg: &Отказ

en: &To panel
bg: В &крилото

en: &View all
bg: Показване на вси&чки

en: Current operation:
bg: Текущо действие:

[ctx: TFRMFILEOP.LBLFROM.CAPTION]
en: From:
bg: От:

en: To:
bg: В:

[ctx: tfrmfileproperties.caption]
en: Properties
bg: Свойства

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.CBSTICKY.CAPTION]
en: Sticky
bg: Лепкав

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.DIVIDERBEVEL3.CAPTION]
en: Owner
bg: Собственик

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
bg: Разряда:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
bg: Група

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
bg: Друго

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
bg: Собственик

[ctx: tfrmfileproperties.lblattrtextstr.caption]
en: Text:
bg: Текст:

en: Contains:
bg: Съдържа:

[ctx: tfrmfileproperties.lblcreatedstr.caption]
en: Created:
bg: Саздаден:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
bg: Изпълнение

en: Execute:
bg: Изпълняване:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLFILE.CAPTION]
en: File name
bg: Файлово име

[ctx: tfrmfileproperties.lblfilestr.caption]
en: File name
bg: Файлово име

[ctx: tfrmfileproperties.lblfolderstr.caption]
en: Path:
bg: Път:

en: &Group
bg: &Група

[ctx: tfrmfileproperties.lbllastaccessstr.caption]
en: Accessed:
bg: Последно използване:

[ctx: tfrmfileproperties.lbllastmodifstr.caption]
en: Modified:
bg: Последна промяна:

en: Status changed:
bg: Последна промяна на състоянието:

en: Links:
bg: Връзки:

[ctx: tfrmfileproperties.lbloctal.caption]
en: Octal:
bg: Осмично:

en: O&wner
bg: Со&бственик

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
bg: Запис

en: Size on disk:
bg: Заето пространство:

[ctx: tfrmfileproperties.lblsizestr.caption]
en: Size:
bg: Размер:

en: Symlink to:
bg: Мека връзка към:

en: Type:
bg: Вид:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
bg: Четене

[ctx: tfrmfileproperties.sgplugins.columns[0].title.caption]
en: Name
bg: Име

[ctx: tfrmfileproperties.sgplugins.columns[1].title.caption]
en: Value
bg: Стойност

[ctx: tfrmfileproperties.tsattributes.caption]
en: Attributes
bg: Принадлежности

[ctx: tfrmfileproperties.tsplugins.caption]
en: Plugins
bg: Приставки

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.TSPROPERTIES.CAPTION]
en: Properties
bg: Свойства

[ctx: tfrmfileunlock.btnclose.caption]
en: Close
bg: Затваряне

en: Terminate
bg: Прекратяване

[ctx: tfrmfileunlock.btnunlock.caption]
en: Unlock
bg: Отключване

en: Unlock All
bg: Отключване на всички

[ctx: tfrmfileunlock.caption]
en: Unlock
bg: Отключване

[ctx: TFRMFINDDLG.ACTCANCEL.CAPTION]
en: C&ancel
bg: &Отказ

en: Cancel search and close window
bg: Прекратяване на търсенето и затваряне на прозореца

[ctx: TFRMFINDDLG.ACTCLOSE.CAPTION]
en: &Close
bg: &Затваряне

[ctx: TFRMFINDDLG.ACTCONFIGFILESEARCHHOTKEYS.CAPTION]
en: Configuration of hot keys
bg: Настройка на клавишните съчетания

[ctx: tfrmfinddlg.actedit.caption]
en: &Edit
bg: Об&работка

en: &Go to file
bg: О&тиване до файл

[ctx: TFRMFINDDLG.ACTINTELLIFOCUS.CAPTION]
en: Find Data
bg: Търсене на данни

en: &Last search
bg: &Последно търсене

en: &New search
bg: &Ново търсене

en: Go to page "Advanced"
bg: Отиване на страница „Разширени‟

en: Go to page "Load/Save"
bg: Отиване на страница „Зареждане/съхраняване‟

en: Go to page "Plugins"
bg: Отиване на страница „Приставки‟

en: Go to page "Results"
bg: Отиване на страница „Резултат‟

en: Go to page "Standard"
bg: Отиване на страница „Обичайна‟

[ctx: tfrmfinddlg.actstart.caption]
en: &Start
bg: На&чало

[ctx: tfrmfinddlg.actview.caption]
en: &View
bg: Из&глед

[ctx: tfrmfinddlg.btnaddattribute.caption]
en: &Add
bg: &Добавяне

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNATTRSHELP.CAPTION]
en: &Help
bg: Помо&щ

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNSAVETEMPLATE.CAPTION]
en: &Save
bg: &Съхраняване

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNSEARCHDELETE.CAPTION]
en: &Delete
bg: Из&триване

en: L&oad
bg: За&реждане

en: S&ave
bg: &Съхраняване

[ctx: tfrmfinddlg.caption]
en: Find files
bg: Търсене на файлове

en: Case sens&itive
bg: Отчитане на глАВноСТта

en: &Date from:
bg: Дата &от:

en: Dat&e to:
bg: Дата &до:

en: S&ize from:
bg: Файлов &размер от:

en: Si&ze to:
bg: Файлов раз&мер до:

en: Search in &archives
bg: Търсене в &архиви

en: Find &text in file
bg: Търсене във файл

en: Follow s&ymlinks
bg: Следване на &меките връзки

en: Find files N&OT containing the text
bg: Търсене на файлове &НЕсъдържащи текста

en: N&ot older than:
bg: Не по- &стар от:

en: Opened tabs
bg: Отворени подпрозорци

en: Searc&h for part of file name
bg: Търсене за &част от името

en: &Regular expression
bg: &Обичайни изрази

en: Re&place by
bg: За&мяна с

en: &Time from:
bg: Време &от:

en: Ti&me to:
bg: Време &до:

en: &Use search plugin:
bg: Използване на приставка за търсене:

[ctx: tfrmfinddlg.frmcontentplugins.headercontrol.sections[0].text]
en: Plugin
bg: Приставка

[ctx: tfrmfinddlg.frmcontentplugins.headercontrol.sections[1].text]
en: Field
bg: Поле

[ctx: tfrmfinddlg.frmcontentplugins.headercontrol.sections[3].text]
en: Value
bg: Стойност

[ctx: tfrmfinddlg.gbdirectories.caption]
en: Directories
bg: Папки

[ctx: tfrmfinddlg.gbfiles.caption]
en: Files
bg: Файлове

[ctx: tfrmfinddlg.gbfinddata.caption]
en: Find Data
bg: Търсене на данни

en: Attri&butes
bg: Прин&адлежности

en: Encodin&g:
bg: Знаков &набор:

en: E&xclude subdirectories
bg: Изключване на &подпапките

en: &Exclude files
bg: Изключване на &файловете

en: &File mask
bg: Файл

en: Start in &directory
bg: Започване в &папка

en: Search su&bdirectories:
bg: Търсене на по&дпапки:

en: &Previous searches:
bg: Пре&дишни търсения:

en: Open In New Tab(s)
bg: Отваряне в нов подпрозорец/ци

[ctx: TFRMFINDDLG.MIOPTIONS.CAPTION]
en: Options
bg: Възможности

en: Remove from list
bg: Изтриване от списъка

en: Show all found items
bg: Показване на всички намерени предмети

en: Show In Editor
bg: Показване в обработчика

en: Show In Viewer
bg: Показване в прегледа

[ctx: TFRMFINDDLG.MIVIEWTAB.CAPTION]
en: &View
bg: Из&глед

en: Advanced
bg: Разширени

en: Load/Save
bg: Зареждане/ Съхраняване

[ctx: tfrmfinddlg.tsplugins.caption]
en: Plugins
bg: Приставки

en: Results
bg: Намерено

en: Standard
bg: Обичайно

[ctx: TFRMFINDVIEW.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Cancel
bg: &Отказ

[ctx: TFRMFINDVIEW.BTNFIND.CAPTION]
en: &Find
bg: &Търсене

[ctx: TFRMFINDVIEW.CAPTION]
en: Find
bg: Търсене

en: C&ase sensitive
bg: Отчитане на &глаВНостТА

[ctx: tfrmfindview.cbregexp.caption]
en: &Regular expressions
bg: &Обичайни изрази

[ctx: tfrmgioauthdialog.lblpassword.caption]
en: Password:
bg: Парола:

[ctx: tfrmgioauthdialog.lblusername.caption]
en: User name:
bg: Потребителско име:

[ctx: TFRMHARDLINK.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
bg: &Отказ

[ctx: TFRMHARDLINK.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
bg: &Добре

en: Create hard link
bg: Създаване на твърда връзка

[ctx: tfrmhardlink.lblexistingfile.caption]
en: &Destination that the link will point to
bg: Съществуваща &цел, към която да сочи връзката

[ctx: tfrmhardlink.lbllinktocreate.caption]
en: &Link name
bg: &Име на връзката

[ctx: tfrmhotdirexportimport.btnselectall.caption]
en: Import all!
bg: Внасяне на всички!

[ctx: tfrmhotdirexportimport.btnselectiondone.caption]
en: Import selected
bg: Внасяне на избраните

en: Select the entries your want to import
bg: Избиране на предметите за внасяне

en: Save to...
bg: Съхраняване в...

en: Item
bg: Предмет

en: &File name
bg: Файлово &име

[ctx: tfrmlinker.spbtndown.caption]
en: Do&wn
bg: На&долу

en: Down
bg: Надолу

[ctx: tfrmlinker.spbtnrem.caption]
en: &Remove
bg: Пре&махване

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNREM.HINT]
en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: tfrmlinker.spbtnup.caption]
en: &Up
bg: На&горе

en: Up
bg: Нагоре

en: &About
bg: &За

en: Add file name to command line
bg: Добавяне името на файла в командния ред

en: New search instance...
bg: Нов прозорец за търсене...

en: Add path and file name to command line
bg: Добавяне на пътя и файловото име в командния ред

en: Copy path to command line
bg: Преписване на пътя в реда управление

en: Add Plugin
bg: Добавяне на приставка

en: Brief view
bg: Съкратен изглед

en: Brief View
bg: Съкратен изглед

en: Calculate &Occupied Space
bg: Изчисляване на &заетото място

en: Change directory
bg: Смяна на папката

en: Change directory to home
bg: Отиване в домашната папка

en: Change Directory To Parent
bg: Папка нагоре

en: Change directory to root
bg: В основната папка

en: Calculate Check&sum...
bg: Изчисляване на проверочен &сбор...

en: &Verify Checksum...
bg: &Потвърждаване на проверочен сбор...

en: Clear log file
bg: Изчистване на дневника

en: Clear log window
bg: Изчистване на прозореца на дневника

en: Close &All Tabs
bg: Затваряне на вси&чки подпрозорци

en: Close Duplicate Tabs
bg: Затваряне на повтарящите се подпрозорци

en: &Close Tab
bg: &Затваряне на подпрозореца

en: Full
bg: Пълен

en: Columns View
bg: Стълбов изглед

en: Compare by &Contents
bg: Сравняване по &съдържание

[ctx: tfrmmain.actcomparedirectories.caption]
en: Compare Directories
bg: Сравняване на папките

[ctx: TFRMMAIN.ACTCOMPAREDIRECTORIES.HINT]
en: Compare Directories
bg: Сравняване на папките

[ctx: tfrmmain.actconfigdirhotlist.caption]
en: Configuration of Directory Hotlist
bg: Настройка на предпочитаните папки

en: Configuration of Favorite Tabs
bg: Настройка на предпочитаните подпрозорци

en: Configuration of folder tabs
bg: Настройка на подпрозорците за папките

en: Save Position
bg: Съхраняване на разположението

en: Save Settings
bg: Съхраняване на настройките

en: Configuration of searches
bg: Настройка на търсенията

en: Toolbar...
bg: Лента с пособия...

en: Configuration of tooltips
bg: Настройка на подсказките

[ctx: tfrmmain.actconfigtreeviewmenus.caption]
en: Configuration of Tree View Menu
bg: Настройка на дървовидния изглед

en: Show context menu
bg: Показване на изскачащ изборник

[ctx: TFRMMAIN.ACTCOPY.CAPTION]
en: Copy
bg: Запомняне

en: Copy all tabs to opposite side
bg: Презапис на всички подпрозорци от другата страна

en: Copy all shown &columns
bg: Запомняне на всички из§брани стълбове

en: Copy Filename(s) with Full &Path
bg: Запомняне на файловото/ите име/на и пълния &път

en: Copy &Filename(s) to Clipboard
bg: Запомняне на &файловото/ите име/на в кошницата

en: Copy names with UNC path
bg: Запомняне на имената с UNC път

en: Copy files without asking for confirmation
bg: Презапис на файловете без искане на потвърждение

en: Copy Full Path of selected file(s)
bg: Запомняне на пълния път на избрания файл(ове)

en: Copy to same panel
bg: Презапис в същото крило

en: &Copy
bg: Запомняне

en: Sho&w Occupied Space
bg: &Показване на заетото място

en: Cu&t
bg: Изрязване

[ctx: TFRMMAIN.ACTDELETE.CAPTION]
en: Delete
bg: Изтриване

en: Directory history
bg: Дневник на папката

en: Directory &Hotlist
bg: &Бързодостъпни папки

en: Execute &internal command...
bg: Изпълняване на &вътрешна заповед...

[ctx: TFRMMAIN.ACTEDIT.CAPTION]
en: Edit
bg: Обработка

en: Edit Co&mment...
bg: Промяна на &бележката...

en: Edit new file
bg: Обработка на нов файл

en: Edit path field above file list
bg: Обработка на полето за пътя над файловия списък

en: Swap &Panels
bg: Размяна на &крилата

[ctx: TFRMMAIN.ACTEXIT.CAPTION]
en: E&xit
bg: Из&ход

en: &Extract Files...
bg: Из&вличане на файлове...

en: Configuration of File &Associations
bg: Настройка на файловите об&вързвания

en: Com&bine Files...
bg: С&глобяване на файлове...

en: Show &File Properties
bg: Показване на &свойствата на файла

en: Spl&it File...
bg: Раз&дробяване на файл...

en: &Flat view
bg: &Плосък изглед

en: Focus command line
bg: Сочене на реда за управление

en: Create &Hard Link...
bg: Създаване на &твърда връзка...

en: &Contents
bg: Съ&държание

en: &Horizontal Panels Mode
bg: &Водоравно подреждане на крилата

en: &Keyboard
bg: &Клавиатура

en: Left &= Right
bg: Ляво &= дясно

en: Open left drive list
bg: Първо се отваря лявото крило

en: Load tabs from Favorite Tabs
bg: Зареждане на подпрозорци от списък с предпочитания

en: Load List
bg: Зареждане на списък

en: Load Selection from Clip&board
bg: Зареждане на отбелязването от ко&шницата

en: &Load Selection from File...
bg: &Зареждане на отбелязването от файл...

en: &Load Tabs from File
bg: &Зареждане на подпрозорци от файл

en: Create &Directory
bg: &Нова папка

en: Select All with the Same E&xtension
bg: Избор на всички със същото раз&ширение

en: Select all files with same name
bg: Избиране на всички файлове с еднакви имена

en: Select all files with same name and extension
bg: Избиране на всички файлове с еднакви имена и разширения

en: Select all in same path
bg: Избиране на всички със същия път

en: &Invert Selection
bg: О&бръщане на избора

en: &Select All
bg: Избор на вси&чки

en: Unselect a Gro&up...
bg: С&немане на избора от група...

en: Select a &Group...
bg: Избор на &група...

en: &Unselect All
bg: С&немане на избора от всички

en: Minimize window
bg: Смаляване на прозореца

en: Multi-&Rename Tool
bg: &Множествено преименуване

en: Network &Connect...
bg: Зака&чане към мрежа...

en: Network &Disconnect
bg: &Разкачане от мрежа

en: Network &Quick Connect...
bg: Бързо зака&чане към мрежа...

en: &New Tab
bg: &Нов подпрозорец

en: Switch to Nex&t Tab
bg: Преминаване на следва&щия подпрозорец

[ctx: TFRMMAIN.ACTOPEN.CAPTION]
en: Open
bg: Отваряне

en: Try open archive
bg: Опит за отваряне на файл

en: Open bar file
bg: Отваряне на файл за ленти с пособия

en: Open &Folder in a New Tab
bg: Отваряне на &папката в нов подпрозорец

en: Open &VFS List
bg: Отваряне на &VFS списък

en: Operations &Viewer
bg: Преглед на &действията

en: &Options...
bg: Въз&можности...

en: &Pack Files...
bg: Сбиване на файлове...

en: Set splitter position
bg: Задаване на положението на разделителя

en: &Paste
bg: Поставяне

en: Switch to &Previous Tab
bg: Преминаване към пред&ходния подпрозорец

en: Quick filter
bg: Бързо пресяване

en: Quick search
bg: Бързо търсене

en: &Quick View Panel
bg: Крило за &бърз преглед

en: &Refresh
bg: О&пресняване

en: Reload the last Favorite Tabs loaded
bg: Презареждане на последния зареден списък с предпочитания

[ctx: tfrmmain.actrename.caption]
en: Move
bg: Местене

en: Move/Rename files without asking for confirmation
bg: Местене/ преименуване без искане на потвърждение

[ctx: tfrmmain.actrenameonly.caption]
en: Rename
bg: Преименуване

en: &Rename Tab
bg: Пре&именуване на подпрозореца

en: Resave on the last Favorite Tabs loaded
bg: Съхраняване на текущите подпрозорци в последния зареден списък с предпочитания

en: &Restore Selection
bg: Въз&становяване на отбелязването

en: Re&verse Order
bg: О&бръщане на реда

en: Brief view on right panel
bg: Съкратен преглед в дясното крило

en: Right &= Left
bg: Десен &= Ляв

en: Open right drive list
bg: Първо се отваря дясното крило

en: Run &Terminal
bg: Отваряне на &терминала

en: Save current tabs to a New Favorite Tabs
bg: Съхраняване на текущите подпрозорци в нов списък с предпочитания

en: Sa&ve Selection
bg: Съхраняване на от&белязването

en: Save S&election to File...
bg: Съхраняване на отбелязването във &файл...

en: &Save Tabs to File
bg: &Съхраняване на подпрозорците във файл

en: &Search...
bg: &Търсене...

en: Change &Attributes...
bg: Промяна на &принадлежностите...

en: Locked with Directories Opened in New &Tabs
bg: Заключен, с отваряне на папките в нови подпрозор&ци

en: &Normal
bg: &Обикновен

en: &Locked
bg: &Заключен

en: Locked with &Directory Changes Allowed
bg: Заключен, с разрешена смяна на &папката

[ctx: TFRMMAIN.ACTSHELLEXECUTE.CAPTION]
en: Open
bg: Отваряне

en: Show button menu
bg: Показване на изборници на копчетата

en: Show command line history
bg: Показване на дневник на реда управление

en: Menu
bg: Изборник

en: Show &Hidden/System Files
bg: Показване на &скрити/ системни файлове

en: Sort by &Attributes
bg: Подреждане по &принадлежности

en: Sort by &Date
bg: Подреждане по &дата

en: Sort by &Extension
bg: Подреждане по раз&ширение

en: Sort by &Name
bg: Подреждане по &име

en: Sort by &Size
bg: Подреждане по раз&мер

en: Enable/disable ignore list file to not show file names
bg: Включване/ изключване на пренебрегването

en: Create Symbolic &Link...
bg: Създаване на &мека връзка...

en: Syn&chronize dirs...
bg: Съгласуване на папки...

en: Target &= Source
bg: Цел &= източник

en: &Test Archive(s)
bg: &Проверка на архив(и)

[ctx: tfrmmain.actthumbnailsview.caption]
en: Thumbnails
bg: Миниатюри

en: Thumbnails View
bg: Изглед с миниатюри

en: Transfer dir under cursor to left window
bg: Прехвърляне на папката под показалеца в левия прозорец

en: Transfer dir under cursor to right window
bg: Прехвърляне на папката под показалеца в десния прозорец

en: &Tree View Panel
bg: Крило за &дървовиден изглед

en: Unselect All with the Same Ex&tension
bg: Снемане на избора на всички със същото раз&ширение

[ctx: TFRMMAIN.ACTVIEW.CAPTION]
en: View
bg: Преглед

en: Show history of visited paths for active view
bg: Показване на списъка на посетените пътища в дейния преглед

en: Go to next entry in history
bg: Към следващата точка от дневника

en: Go to previous entry in history
bg: Към предходната точка от дневника

en: View current search instances
bg: Преглед на прозорците за търсене

en: &Visit Double Commander Website
bg: &Посещаване на мрежовото място на  Double Commander

en: Wipe
bg: Унищожаване

[ctx: TFRMMAIN.BTNF10.CAPTION]
en: Exit
bg: Изход

[ctx: tfrmmain.btnf7.caption]
en: Directory
bg: Папка

[ctx: TFRMMAIN.BTNF8.CAPTION]
en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: tfrmmain.btnf9.caption]
en: Terminal
bg: Терминал

[ctx: tfrmmain.btnleftdirectoryhotlist.hint]
en: Directory Hotlist
bg: Бързодостъпни папки

en: Go to home directory
bg: Отиване в домашната папка

en: Go to root directory
bg: Отиване в основната папка

en: Go to parent directory
bg: Отива е по-горната папка

[ctx: TFRMMAIN.BTNRIGHTDIRECTORYHOTLIST.HINT]
en: Directory Hotlist
bg: Бързодостъпни папки

[ctx: tfrmmain.lblcommandpath.caption]
en: Path
bg: Път

[ctx: TFRMMAIN.MICANCEL.CAPTION]
en: Cancel
bg: Отказ

en: Copy...
bg: Презапис...

en: Create link...
bg: Създаване на връзка...

[ctx: tfrmmain.milogclear.caption]
en: Clear
bg: Изчистване

[ctx: TFRMMAIN.MILOGCOPY.CAPTION]
en: Copy
bg: Запомняне

en: Hide
bg: Скриване

[ctx: TFRMMAIN.MILOGSELECTALL.CAPTION]
en: Select All
bg: Избор на всички

en: Move...
bg: Преместване...

en: Create symlink...
bg: Създаване на мека връзка...

en: Tab options
bg: Възможности за подпрозорците

[ctx: TFRMMAIN.MITRAYICONEXIT.CAPTION]
en: E&xit
bg: Из&ход

[ctx: tfrmmain.mitrayiconrestore.caption]
en: Restore
bg: Показване

[ctx: TFRMMAIN.MNUALLOPERSTART.CAPTION]
en: Start
bg: Начало

[ctx: TFRMMAIN.MNUALLOPERSTOP.CAPTION]
en: Cancel
bg: Отказ

en: &Commands
bg: &Заповеди

en: C&onfiguration
bg: &Настройка

en: Favorites
bg: Предпочитани

en: &Files
bg: &Файлове

[ctx: TFRMMAIN.MNUHELP.CAPTION]
en: &Help
bg: Помо&щ

en: &Mark
bg: &Избор

[ctx: tfrmmain.mnunetwork.caption]
en: Network
bg: Мрежа

en: &Show
bg: &Изглед

en: Tab &Options
bg: Въз&можности на подпрозорците

en: &Tabs
bg: &Подпрозорци

[ctx: TFRMMAIN.TBCOPY.CAPTION]
en: Copy
bg: Запомняне

[ctx: TFRMMAIN.TBCUT.CAPTION]
en: Cut
bg: Изрязване

[ctx: TFRMMAIN.TBDELETE.CAPTION]
en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: TFRMMAIN.TBEDIT.CAPTION]
en: Edit
bg: Обработка

[ctx: TFRMMAIN.TBPASTE.CAPTION]
en: Paste
bg: Поставяне

[ctx: TFRMMAINCOMMANDSDLG.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
bg: &Отказ

[ctx: TFRMMAINCOMMANDSDLG.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
bg: &Добре

en: &Filter:
bg: &Пресяване:

en: Hint:
bg: Подсказка:

en: Hotkey:
bg: Клавишно съчетание:

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.lblselectedcommandhelp.caption]
en: Help
bg: Помощ

en: Hint
bg: Подсказка

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.lblselectedcommandhotkey.caption]
en: Hotkey
bg: Клавишно съчетание

[ctx: TFRMMASKINPUTDLG.BTNADDATTRIBUTE.CAPTION]
en: &Add
bg: &Добавяне

[ctx: TFRMMASKINPUTDLG.BTNATTRSHELP.CAPTION]
en: &Help
bg: Помо&щ

[ctx: TFRMMASKINPUTDLG.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
bg: &Отказ

en: &Define...
bg: За&даване...

[ctx: TFRMMASKINPUTDLG.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
bg: &Добре

[ctx: tfrmmaskinputdlg.chkcasesensitive.caption]
en: Case sensitive
bg: Отчитане на глАВноСТта

en: Attri&butes:
bg: Прин&адлежности:

en: Create new directory
bg: Създаване на нова папка

en: &Input new directory name:
bg: Напишете &име за новата папка:

[ctx: tfrmmodview.caption]
en: New Size
bg: Нов размер

en: Height :
bg: Височина:

en: Quality of compress to Jpg
bg: Качество на уплътняване в jpg

en: Width :
bg: Ширина:

[ctx: tfrmmodview.teheight.text]
en: Height
bg: Височина

[ctx: tfrmmodview.tewidth.text]
en: Width
bg: Ширина

[ctx: tfrmmultirename.actanyextmask.caption]
en: Extension
bg: Разширение

[ctx: tfrmmultirename.actanynamemask.caption]
en: Filename
bg: Файлово име

[ctx: tfrmmultirename.actclearextmask.caption]
en: Clear
bg: Изчистване

[ctx: tfrmmultirename.actclearnamemask.caption]
en: Clear
bg: Изчистване

[ctx: tfrmmultirename.actclose.caption]
en: &Close
bg: &Затваряне

en: Confi&guration
bg: Настройка

[ctx: tfrmmultirename.actctrextmask.caption]
en: Counter
bg: Брояч

[ctx: tfrmmultirename.actctrnamemask.caption]
en: Counter
bg: Брояч

[ctx: tfrmmultirename.actdateextmask.caption]
en: Date
bg: Дата

[ctx: tfrmmultirename.actdatenamemask.caption]
en: Date
bg: Дата

[ctx: tfrmmultirename.actdeletepreset.caption]
en: Delete
bg: Изтриване

en: Edit Names...
bg: Промяна на имената...

[ctx: tfrmmultirename.actextextmask.caption]
en: Extension
bg: Разширение

[ctx: tfrmmultirename.actextnamemask.caption]
en: Extension
bg: Разширение

[ctx: tfrmmultirename.actinvokeeditor.caption]
en: Edit&or
bg: Об&работка

en: Load Names from File...
bg: Зареждане на имената от файл...

[ctx: tfrmmultirename.actnameextmask.caption]
en: Filename
bg: Файлово име

[ctx: tfrmmultirename.actnamenamemask.caption]
en: Filename
bg: Файлово име

[ctx: tfrmmultirename.actplgnextmask.caption]
en: Plugins
bg: Приставки

[ctx: tfrmmultirename.actplgnnamemask.caption]
en: Plugins
bg: Приставки

[ctx: tfrmmultirename.actrename.caption]
en: &Rename
bg: Пре&именуване

[ctx: tfrmmultirename.actrenamepreset.caption]
en: Rename
bg: Преименуване

[ctx: tfrmmultirename.actresetall.caption]
en: Reset &All
bg: Очистване на всички

[ctx: tfrmmultirename.actsavepreset.caption]
en: Save
bg: Съхраняване

[ctx: tfrmmultirename.actsavepresetas.caption]
en: Save As...
bg: Съхраняване като...

en: Sort
bg: Подреждане

[ctx: tfrmmultirename.acttimeextmask.caption]
en: Time
bg: Време

[ctx: tfrmmultirename.acttimenamemask.caption]
en: Time
bg: Време

[ctx: tfrmmultirename.caption]
en: Multi-Rename Tool
bg: Множествено преименуване

[ctx: tfrmmultirename.cbcasesens.hint]
en: Case sensitive
bg: Отчитане на глАВноСТта

en: Append
bg: Наставяне

en: 1x
bg: 1×

en: Regular e&xpressions
bg: &Обичайни изрази

en: &Use substitution
bg: Използване на &заместване

[ctx: tfrmmultirename.gbcounter.caption]
en: Counter
bg: Брояч

en: Find && Replace
bg: Търсене  &и замяна

en: Mask
bg: Имена

en: Presets
bg: Предустановки

en: &Extension
bg: Раз&ширение

en: &Find...
bg: &Търсене...

en: &Interval
bg: Про&междутък

en: File &Name
bg: Файлово &име

en: Re&place...
bg: За&мяна...

en: S&tart Number
bg: &Начална стойност

en: &Width
bg: &Ширина

[ctx: tfrmmultirename.miactions.caption]
en: Actions
bg: Действия

[ctx: tfrmmultirename.mieditor.caption]
en: Editor
bg: Об&работка

en: Old File Name
bg: Сегашно име

en: New File Name
bg: Бъдещо име

en: File Path
bg: Път

en: Single file name
bg: Едно файлово име

[ctx: tfrmoptions.btnapply.caption]
en: &Apply
bg: &Прилагане

[ctx: TFRMOPTIONS.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
bg: &Отказ

[ctx: tfrmoptions.btnhelp.caption]
en: &Help
bg: Помощ

[ctx: TFRMOPTIONS.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
bg: &Добре

[ctx: tfrmoptions.caption]
en: Options
bg: Възможности

en: Please select one of the subpages, this page does not contain any settings.
bg: Изберете някоя от подстраниците, тази не съдържа настройки.

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiveradd.caption]
en: A&dd
bg: &Добавяне

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverapply.caption]
en: A&pply
bg: &Прилагане

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchivercopy.caption]
en: Cop&y
bg: Запомняне

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverdelete.caption]
en: Delete
bg: Из&триване

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverother.caption]
en: Oth&er...
bg: Друго:...

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverrename.caption]
en: &Rename
bg: Пре&махване

[ctx: tfrmoptionsarchivers.bvlarchiveroptions.caption]
en: Options:
bg: Възможности:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.chkarchiverenabled.caption]
en: E&nabled
bg: &Включен

en: De&bug mode
bg: Режим за про&следяване на недъзи

[ctx: tfrmoptionsarchivers.chkarchivermultiarcoutput.caption]
en: S&how console output
bg: Показване на изхода към &конзолата

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiveradd.caption]
en: Add&ing:
bg: &Добавяне:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverarchiver.caption]
en: Arc&hiver:
bg: &Архиватор:

en: De&lete:
bg: Изтриване:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverdescription.caption]
en: De&scription:
bg: О&писание:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverextension.caption]
en: E&xtension:
bg: Раз&ширение:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverextract.caption]
en: Ex&tract:
bg: Из&вличане:

en: Extract &without path:
bg: Извличане без път:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverlist.caption]
en: &List:
bg: &Списък:

en: Archi&vers:
bg: Архиватори:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverlistend.caption]
en: Listing &finish (optional):
bg: &Край на списъка (избираемо):

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverlistformat.caption]
en: Listing for&mat:
bg: Из&писване на списъка:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverliststart.caption]
en: Listin&g start (optional):
bg: &Начало на списъка (избираемо):

en: Create self extractin&g archive:
bg: Създаване на саморазгъващ се архив:

en: Tes&t:
bg: Проверка:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.miarchiverexport.caption]
en: Export...
bg: Изнасяне...

[ctx: tfrmoptionsarchivers.miarchiverimport.caption]
en: Import...
bg: Внасяне...

en: Additional
bg: Допълнителни

[ctx: tfrmoptionsarchivers.tbarchivergeneral.caption]
en: General
bg: Общи

en: When &size, date or attributes change
bg: При промяна на раз&мера, датата и принадлежностите

[ctx: tfrmoptionsautorefresh.cbwatchexcludedirs.caption]
en: For the following &paths and their subdirectories:
bg: За следните &пътища и подпапките им:

en: When &files are created, deleted or renamed
bg: При съз&даване, изтриване или преименуване на файлове

en: When application is in the &background
bg: Когато приложението е на &заден план

en: Disable auto-refresh
bg: Без самоопресняване

en: Refresh file list
bg: Опресняване на файловия списък

en: Al&ways show tray icon
bg: Винаги да се показва значе в &уведомителката

en: Automatically &hide unmounted devices
bg: Автоматично с&криване на разкачените устройства

en: Mo&ve icon to system tray when minimized
bg: Смаляване в уведомителката

en: A&llow only one copy of DC at a time
bg: Позволено е само &едно пускане на DC

en: Drives &blacklist
bg: &Черен списък на устройствата

en: Columns size
bg: Ширина на стълбовете

en: Show file extensions
bg: Показване на файловите разширения

en: ali&gned (with Tab)
bg: под&равнени (с ТАБ)

en: di&rectly after filename
bg: веднага &зад файловото име

en: Use &Gradient Indicator
bg: Използване на &преливащ указател

[ctx: tfrmoptionscolors.dbbinarymode.caption]
en: Binary Mode
bg: Двоичен преглед

[ctx: tfrmoptionscolors.lblbooktext.caption]
en: Text:
bg: Текст:

[ctx: tfrmoptionscolors.lblimagebackground2.caption]
en: Background 2:
bg: Подцветка 2:

en: In&dicator Back Color:
bg: &Подцветка на указателя:

en: &Indicator Fore Color:
bg: &Основен цвят на указателя:

[ctx: tfrmoptionscolors.lblmodified.caption]
en: Modified:
bg: Променен:

[ctx: tfrmoptionscolors.lblmodifiedbinary.caption]
en: Modified:
bg: Променен:

en: State
bg: Състояние

en: Cut &text to column width
bg: Подрязване на &текста до ширината на стълба

en: &Horizontal lines
bg: Водо&равни черти

en: &Vertical lines
bg: От&весни черти

en: A&uto fill columns
bg: Само&попълване на стълбовете

en: Show grid
bg: Показване на решетка

en: Auto si&ze column:
bg: Самоо&размеряване на стълба:

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.BTNCONFIGAPPLY.CAPTION]
en: A&pply
bg: &Прилагане

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.BTNCONFIGEDIT.CAPTION]
en: &Edit
bg: Об&работка

en: Co&mmand line history
bg: &Дневник на реда управление

en: &Directory history
bg: &Дневник на папката

en: &File mask history
bg: &Дневник на търсените файловете

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.chkfoldertabs.caption]
en: Folder tabs
bg: Папкови подпрозорци

en: Sa&ve configuration
bg: &Запис на настройките

en: Searc&h/Replace history
bg: Дневник на &търсенията/ замените

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.GBDIRECTORIES.CAPTION]
en: Directories
bg: Папки

en: Location of configuration files
bg: Положение на настроечните файлове

en: Save on exit
bg: Запис при изход

en: Set on command line
bg: Показване на ред за управление

en: P&rogram directory (portable version)
bg: &Папката на приложението (преносима версия)

en: &User home directory
bg: &Домашна папка на потребителя

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLALLOWOVERCOLOR.CAPTION]
en: All
bg: Всички

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLALLOWOVERCOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
bg: Прилагане на промяната върху всички стълбове

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLBACKCOLOR.CAPTION]
en: All
bg: Всички

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLBACKCOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
bg: Прилагане на промяната върху всички стълбове

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLBACKCOLOR2.CAPTION]
en: All
bg: Всички

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLBACKCOLOR2.HINT]
en: Apply modification to all columns
bg: Прилагане на промяната върху всички стълбове

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLCURSORCOLOR.CAPTION]
en: All
bg: Всички

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLCURSORCOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
bg: Прилагане на промяната върху всички стълбове

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLCURSORTEXT.CAPTION]
en: All
bg: Всички

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLCURSORTEXT.HINT]
en: Apply modification to all columns
bg: Прилагане на промяната върху всички стълбове

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallfont.caption]
en: All
bg: Всички

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallfont.hint]
en: Apply modification to all columns
bg: Прилагане на промяната върху всички стълбове

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLFORECOLOR.CAPTION]
en: All
bg: Всички

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLFORECOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
bg: Прилагане на промяната върху всички стълбове

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLINACTIVECURSORCOLOR.CAPTION]
en: All
bg: Всички

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLINACTIVECURSORCOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
bg: Прилагане на промяната върху всички стълбове

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLINACTIVEMARKCOLOR.CAPTION]
en: All
bg: Всички

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLINACTIVEMARKCOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
bg: Прилагане на промяната върху всички стълбове

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLMARKCOLOR.CAPTION]
en: All
bg: Всички

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLMARKCOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
bg: Прилагане на промяната върху всички стълбове

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLUSEINACTIVESELCOLOR.CAPTION]
en: All
bg: Всички

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLUSEINACTIVESELCOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
bg: Прилагане на промяната върху всички стълбове

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLUSEINVERTEDSELECTION.CAPTION]
en: All
bg: Всички

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLUSEINVERTEDSELECTION.HINT]
en: Apply modification to all columns
bg: Прилагане на промяната върху всички стълбове

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNDELETECONFIGCOLUMNS.CAPTION]
en: &Delete
bg: Из&триване

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNNEWCONFIG.CAPTION]
en: New
bg: Нов

en: Next
bg: Следващо

en: Previous
bg: Предходно

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRENAMECONFIGCOLUMNS.CAPTION]
en: Rename
bg: Преименуване

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETALLOWOVERCOLOR.HINT]
en: Reset to default
bg: Връщане на подразбираните настройки

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETBACKCOLOR.HINT]
en: Reset to default
bg: Връщане на подразбираните настройки

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETBACKCOLOR2.HINT]
en: Reset to default
bg: Връщане на подразбираните настройки

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETCURSORCOLOR.HINT]
en: Reset to default
bg: Връщане на подразбираните настройки

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETCURSORTEXT.HINT]
en: Reset to default
bg: Връщане на подразбираните настройки

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETFONT.HINT]
en: Reset to default
bg: Връщане на подразбираните настройки

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETFORECOLOR.HINT]
en: Reset to default
bg: Връщане на подразбираните настройки

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETFRAMECURSOR.HINT]
en: Reset to default
bg: Връщане на подразбираните настройки

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETINACTIVECURSORCOLOR.HINT]
en: Reset to default
bg: Връщане на подразбираните настройки

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETINACTIVEMARKCOLOR.HINT]
en: Reset to default
bg: Връщане на подразбираните настройки

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETMARKCOLOR.HINT]
en: Reset to default
bg: Връщане на подразбираните настройки

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETUSEINACTIVESELCOLOR.HINT]
en: Reset to default
bg: Връщане на подразбираните настройки

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETUSEINVERTEDSELECTION.HINT]
en: Reset to default
bg: Връщане на подразбираните настройки

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNSAVEASCONFIGCOLUMNS.CAPTION]
en: Save as
bg: Съхраняване като

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNSAVECONFIGCOLUMNS.CAPTION]
en: Save
bg: Съхраняване

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.cballowovercolor.caption]
en: Allow Overcolor
bg: Позволяване на надцветка

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.CBCONFIGCOLUMNS.TEXT]
en: General
bg: Общи

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.cbcursorborder.caption]
en: Cursor border
bg: Обрамчване на показалеца

en: BackGround:
bg: Подцветка:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblbackcolor2.caption]
en: Background 2:
bg: Подцветка 2:

en: &Columns view:
bg: Изглед на &стълбовете:

en: Cursor Color:
bg: Цвят на показалеца:

en: Cursor Text:
bg: Текст на показалеца:

en: Font:
bg: Шрифт:

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.LBLFONTSIZE.CAPTION]
en: Size:
bg: Размер:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblforecolor.caption]
en: Text Color:
bg: Цвят на текста:

en: Mark Color:
bg: Цвят на отбелязване:

en: Add column
bg: Добавяне на стълб

en: Position of frame panel after the comparison:
bg: Положение на крилото след сравнението:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actdeleteselecteditem.caption]
en: Delete selected item
bg: Изтриване на избрания предмет

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnadd.caption]
en: A&dd...
bg: &Добавяне...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnbackup.caption]
en: Bac&kup...
bg: &Запасяване...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btndelete.caption]
en: De&lete...
bg: Из&триване...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnexport.caption]
en: E&xport...
bg: Из&насяне...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnimport.caption]
en: Impo&rt...
bg: &Внасяне...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btninsert.caption]
en: &Insert...
bg: В&мъкване...

en: &Miscellaneous...
bg: &Разни...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnsort.caption]
en: &Sort...
bg: Под&реждане...

en: &When adding directory, add also target
bg: При добавяне на папка, да се добавя и &цел

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.cbfullexpandtree.caption]
en: Alwa&ys expand tree
bg: Дървото да се разгъва &винаги

en: Show only &valid environment variables
bg: Показване само на важащи променливи на средата

en: In pop&up, show [path also]
bg: В изкачащия прозорец да се показва [и пътят]

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.cbsorthotdirpath.text]
en: Name, a-z
bg: Име, а-я

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.CBSORTHOTDIRTARGET.TEXT]
en: Name, a-z
bg: Име, а-я

en: Directory Hotlist (reorder by drag && drop)
bg: Любими папки (пренареждат се чрез завлачване)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.gbhotlistotheroptions.caption]
en: Other options
bg: Други възможности

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.LBLEDITHOTDIRNAME.EDITLABEL.CAPTION]
en: Name:
bg: Име:

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.LBLEDITHOTDIRPATH.EDITLABEL.CAPTION]
en: Path:
bg: Път:

en: &Target:
bg: &Цел:

en: &Show confirmation dialog after drop
bg: &Питащ прозорец при пускане

en: When drag && dropping text into panels:
bg: При завличане в &крилата:

en: Place the most desired format on top of list (use dag && drop):
bg: Поставяне на предпочитания формат на върха на списъка:

en: Show &file system
bg: Показване на &файловата уредба

en: Show fr&ee space
bg: Показване на &свободното място

en: Show &label
bg: Показване на &етикет

en: Drives list
bg: Списък на устройствата

en: Caret past end of line
bg: Поставяне на показалеца след края на реда

en: Show special characters
bg: Показване на неизобразимите знаци

en: Internal editor options
bg: Възможности на вътрешния обработчик

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.backgroundlabel.caption]
en: Bac&kground
bg: &Подцветка

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.BACKGROUNDUSEDEFAULTCHECKBOX.CAPTION]
en: Bac&kground
bg: &Подцветка

en: Reset
bg: Очистване

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.BTNSAVEMASK.HINT]
en: Save
bg: Съхраняване

en: Element Attributes
bg: Свосйтва на предметите

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.foregroundlabel.caption]
en: Fo&reground
bg: Цвят на &шрифта

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.FOREGROUNDUSEDEFAULTCHECKBOX.CAPTION]
en: Fo&reground
bg: Цвят на &шрифта

en: Use (and edit) &global scheme settings
bg: Използване (и обработка) на &обща разцветка

en: Use &local scheme settings
bg: Използване на &местна разцветка

en: &Bold
bg: Полу&чер

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTBOLDRADIOINVERT.CAPTION]
en: In&vert
bg: &Обърнат

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTBOLDRADIOOFF.CAPTION]
en: O&ff
bg: &Изкл

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTBOLDRADIOON.CAPTION]
en: O&n
bg: &Вкл

en: &Italic
bg: &Курсив

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTITALICRADIOINVERT.CAPTION]
en: In&vert
bg: &Обърнат

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTITALICRADIOOFF.CAPTION]
en: O&ff
bg: &Изкл

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTITALICRADIOON.CAPTION]
en: O&n
bg: &Вкл

en: &Strike Out
bg: &Зачертан

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTSTRIKEOUTRADIOINVERT.CAPTION]
en: In&vert
bg: &Обърнат

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTSTRIKEOUTRADIOOFF.CAPTION]
en: O&ff
bg: &Изкл

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTSTRIKEOUTRADIOON.CAPTION]
en: O&n
bg: &Вкл

en: &Underline
bg: Под&чертан

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradioinvert.caption]
en: In&vert
bg: &Обърнат

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradiooff.caption]
en: O&ff
bg: &Изкл

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradioon.caption]
en: O&n
bg: &Вкл

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.BTNADD.CAPTION]
en: Add...
bg: Добавяне...

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.BTNDELETE.CAPTION]
en: Delete...
bg: Изтриване...

en: Import/Export
bg: Внасяне/ изнасяне

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.BTNINSERT.CAPTION]
en: Insert...
bg: Вмъкване...

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.BTNRENAME.CAPTION]
en: Rename
bg: Преименуване

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.BTNSORT.CAPTION]
en: Sort...
bg: Подреждане...

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.CBFULLEXPANDTREE.CAPTION]
en: Always expand tree
bg: Дървото да се разгъва винаги

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbsavedirhistory.text]
en: No
bg: Не

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.GBFAVORITETABSOTHEROPTIONS.CAPTION]
en: Other options
bg: Други възможности

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIADDSEPARATOR.CAPTION]
en: a separator
bg: за разделител

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIADDSUBMENU2.CAPTION]
en: Add sub-menu
bg: Добавяне на подизборник

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MICUTSELECTION.CAPTION]
en: Cut
bg: Изрязване

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIDELETEALLFAVORITETABS.CAPTION]
en: delete all!
bg: Изтриване на всичко!

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIDELETESELECTEDENTRY.CAPTION]
en: selected item
bg: на избрания предмет

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIDELETESELECTEDENTRY2.CAPTION]
en: Delete selected item
bg: Изтриване на избрания предмет

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIPASTESELECTION.CAPTION]
en: Paste
bg: Поставяне

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIRENAME.CAPTION]
en: Rename
bg: Преименуване

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnaddact.caption]
en: Add
bg: Добавяне

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNADDEXT.CAPTION]
en: Add
bg: Добавяне

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNADDNEWTYPE.CAPTION]
en: A&dd
bg: &Добавяне

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btndownact.caption]
en: Do&wn
bg: Надолу

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNEDITEXT.CAPTION]
en: Edi&t
bg: Обработка

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNINSERTEXT.CAPTION]
en: &Insert
bg: Вмъкване

en: Remo&ve
bg: Пре&махване

en: Re&move
bg: Пре&махване

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNREMOVETYPE.CAPTION]
en: &Remove
bg: Пре&махване

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnrenametype.caption]
en: R&ename
bg: Пре&именуване

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNUPACT.CAPTION]
en: &Up
bg: На&горе

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbactions.caption]
en: Actions
bg: Действия

en: Extensions
bg: Разширения

en: Can be sorted by drag & drop
bg: Могат да бъдат подредени със завлачване

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbfiletypes.caption]
en: File types
bg: Видове файлове

en: Icon
bg: Значе

en: Actions may be sorted by drag & drop
bg: Действията могат да бъдат подредени със завлачване

en: Extensions may be sorted by drag & drop
bg: Разширенията могат да бъдат подредени със завлачване

en: File types may be sorted by drag & drop
bg: Видовете на файловете могат да бъдат подредени със завлачване

en: Action &name:
bg: &Име на действието:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblcommand.caption]
en: Command:
bg: &Заповед:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblexternalparameters.caption]
en: Parameter&s:
bg: Клю&чове:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblstartpath.caption]
en: Start pat&h:
bg: &Пусков път:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.MIEDIT.CAPTION]
en: Edit
bg: Обработка

en: Open in Editor
bg: Отваряне в обработчика

en: Edit with...
bg: Обработка с...

en: Get output from command
bg: Получаване на изхода от командата

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.MIOPEN.CAPTION]
en: Open
bg: Отваряне

en: Open with...
bg: Отваряне с...

en: Run in terminal
bg: Пускане в терминал

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.MIVIEW.CAPTION]
en: View
bg: Преглед

en: Open in Viewer
bg: Отваряне в прегледа

en: View with...
bg: Преглеждане с...

en: File association configuration
bg: Настройка на файловите обвързвания

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.ckbfileassocicons.caption]
en: Icons
bg: Значета

en: Show confirmation window for:
bg: Питащ прозорец за:

en: Cop&y operation
bg: Действие „пре&запис‟

en: &Delete operation
bg: Действие „&изтриване‟

en: Dele&te to recycle bin (Shift key reverses this setting)
bg: Изтриване в &кошчето (Shift обръща настройката)

en: D&rop readonly flag
bg: Изоставяне на стяга „само за &четене“

en: &Move operation
bg: Действие „пре&местване‟

en: &Process comments with files/folders
bg: Об&работка на бележките заедно с файловете/папките

en: Select &file name without extension when renaming
bg: Избор само на файловото &име при преименуване (без разширението)

en: Sho&w tab select panel in copy/move dialog
bg: Показване на &крило за избор на подпрозорци в прозореца за презапис/местене

en: S&kip file operations errors and write them to log window
bg: Грешките при работа с файлове се &прескачат и се записват прозореца на дневника

en: Executing operations
bg: Изпълняване на действия

en: &Number of wipe passes:
bg: Брой на &повторенията:

en: Reset to DC default
bg: Връщане на подразбираните настройки на DC

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.CBALLOWOVERCOLOR.CAPTION]
en: Allow Overcolor
bg: Позволяване на надцветка

en: Use &Frame Cursor
bg: Използване на о&граждащ показалец

en: U&se Inverted Selection
bg: Използване на &обърнато избиране

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.CBUSECURSORBORDER.CAPTION]
en: Cursor border
bg: Обрамчване на показалеца

en: Bac&kground:
bg: Подц&ветка:

en: Backg&round 2:
bg: Подцветка &2:

en: C&ursor Color:
bg: Цвят на &показалеца:

en: Cursor Te&xt:
bg: &Текст на показалеца:

en: &Brightness level of inactive panel:
bg: &Яркост на бездейното крило:

en: &Mark Color:
bg: Цвят на от&белязване:

[ctx: tfrmoptionsfilepanelscolors.lblpathactivetext.caption]
en: Text Color:
bg: Цвят на текста:

en: T&ext Color:
bg: Цвят на &текста:

en: &Search for part of file name
bg: Търсене за &част от файловото име

en: Text search in files
bg: Търсене на текст във файловете

[ctx: TFRMOPTIONSFILESEARCH.GBFILESEARCH.CAPTION]
en: File search
bg: Търсене на файлове

en: Default search template:
bg: Подразбирана шарка за търсене:

en: Use memory mapping for search te&xt in files
bg: Разпределено в паметта търсене на &текст във файловете

en: &Use stream for search text in files
bg: &Поточно търсене на текст във файловете

[ctx: tfrmoptionsfilesviews.btndefault.caption]
en: De&fault
bg: Под&разбирано

en: Formatting
bg: Изписване

en: Sorting
bg: Подреждане

en: Case s&ensitivity:
bg: Отчитане на &гЛАВносТтА:

en: Incorrect format
bg: Неправилен начин на изписване

en: &Date and time format:
bg: Изписване на &датата и времето:

en: File si&ze format:
bg: Изписване на файловите &размери:

en: &Insert new files:
bg: &Вмъкване на нови файлове:

en: So&rting directories:
bg: Подреждане на &папките:

en: &Sort method:
bg: Начин на под&реждане:

en: &Move updated files:
bg: Преместване на об&новените файлове:

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.btnaddattribute.caption]
en: &Add
bg: &Добавяне

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.btnattrshelp.caption]
en: &Help
bg: Помо&щ

en: Do&n't load file list until a tab is activated
bg: Файловият списък да не се зарежда до задействане на попрозореца

en: S&how square brackets around directories
bg: Показване на средни &скоби около папките

en: Enable inplace &renaming when clicking twice on a name
bg: Преименуване на място, при двойно цъкане върху файл

en: Load &file list in separate thread
bg: Зареждане на &файловите списъци в отделна нишка

en: Load icons af&ter file list
bg: Зареждане на значетата &след файловия списък

en: Show s&ystem and hidden files
bg: Показване на &скритите и системните файлове

en: &When selecting files with <SPACEBAR>, move down to next file (as with <INSERT>)
bg: При избор на файлове с <&Интервал> се преминава на следващия файл (като с <Insert>)

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNADDCATEGORY.CAPTION]
en: A&dd
bg: &Добавяне

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNAPPLYCATEGORY.CAPTION]
en: A&pply
bg: &Прилагане

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNDELETECATEGORY.CAPTION]
en: D&elete
bg: Из&триване

[ctx: tfrmoptionsfiletypescolors.btnsearchtemplate.hint]
en: Template...
bg: Шаблон...

en: File types colors (sort by drag&&drop)
bg: Оцветяване на файловете според вида им (подреждане със за&влачване)

en: Category a&ttributes:
bg: &Принадлежности на раздела:

en: Category co&lor:
bg: &Цвят на раздела:

[ctx: tfrmoptionsfiletypescolors.lblcategoryname.caption]
en: Category &name:
bg: &Име на раздела:

[ctx: tfrmoptionsfonts.hint]
en: Fonts
bg: Шрифтове

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.ACTADDHOTKEY.CAPTION]
en: Add &hotkey
bg: Добавяне на клавишно &съчетание

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.ACTCOPY.CAPTION]
en: Copy
bg: Запомняне

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.ACTDELETE.CAPTION]
en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.ACTDELETEHOTKEY.CAPTION]
en: &Delete hotkey
bg: Из&триване на клавишно съчетание

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.ACTEDITHOTKEY.CAPTION]
en: &Edit hotkey
bg: Про&мяна на клавишно съчетание

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.ACTRENAME.CAPTION]
en: Rename
bg: Преименуване

en: &Filter
bg: Пре&сяване

en: C&ategories:
bg: Раз&дели:

en: Co&mmands:
bg: &Заповеди:

en: &Shortcut files:
bg: Файлове с клавишни съ&четания:

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.MICOMMANDS.CAPTION]
en: Command
bg: Заповед

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stgcommands.columns[0].title.caption]
en: Command
bg: Заповед

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stgcommands.columns[1].title.caption]
en: Hotkeys
bg: Клавишни съчетания

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stgcommands.columns[2].title.caption]
en: Description
bg: Описание

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stghotkeys.columns[0].title.caption]
en: Hotkey
bg: Клавишно съчетание

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stghotkeys.columns[1].title.caption]
en: Parameters
bg: Ключове

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.CBICONSEXCLUDE.CAPTION]
en: For the following &paths and their subdirectories:
bg: За следните &пътища и подпапките им:

en: Show o&verlay icons, e.g. for links
bg: Показване на &наслоени значета, например за връзки

en: Disable special icons
bg: Забраняване на особени значета

en:  Icon size
bg:  Размер на значетата

[ctx: tfrmoptionsicons.rbiconsshowall.caption]
en: A&ll
bg: &Всички

en: All associated + &EXE/LNK (slow)
bg: Всички свързани + &EXE/LNK (бавно)

en: &No icons
bg: &Без значета

en: Only &standard icons
bg: &Само обичайните значета

en: A&dd selected names
bg: &Добавяне на избраните имена

en: Add selected names with &full path
bg: Добавяне на избраните имена с &пълните пътища

en: &Ignore (don't show) the following files and folders:
bg: &Пренебрегване (скриване) на следните файлове и папки:

en: &Save in:
bg: &Съхраняване в:

en: Le&ft, Right arrows change directory (Lynx-like movement)
bg: &Лявата и дясната стрелка сменят папките (като в Lynx)

en: Typing
bg: Набиране

en: Alt+L&etters:
bg: Alt+&букви:

en: Ctrl+Alt+Le&tters:
bg: Ctrl+&Alt+букви:

en: &Letters:
bg: &Букви:

[ctx: tfrmoptionslayout.cbflatdiskpanel.caption]
en: &Flat buttons
bg: &Плоски копчета

en: Flat i&nterface
bg: &Плосък облик

en: Show fr&ee space indicator on drive label
bg: Показване на указател за &свободно място в етикета на устройството

en: Show lo&g window
bg: Прозорец на &дневника

en: Show panel of operation in background
bg: Показване на крилото за действия на заден план

en: Show common progress in menu bar
bg: Показване на общия ход в лентата на изборника

en: Show command l&ine
bg: Показване на &ред за управление

en: Show current director&y
bg: Показване на &текущата папка

en: Show &drive buttons
bg: Показване на &копчета за устройствата

en: Show free s&pace label
bg: Показване на &свободното място

en: Show function &key buttons
bg: Показване на &служебни копчета

en: Show &main menu
bg: Показване на главния изборник

en: Show tool&bar
bg: Показване на лента с &пособия

en: Show &status bar
bg: Показване на лента на &състоянието

en: S&how tabstop header
bg: Заглавия на &подпрозорците

en: Sho&w folder tabs
bg: Показване на &подпрозорци за папките

en: Show te&rminal window
bg: Показване на прозорец за &терминала

en: Show two drive button bars (fi&xed width, above file windows)
bg: Показване на &две ленти с устройствата (неизменна &ширина, над файловите прозорци)

en:  Screen layout
bg:  Екранна подредба

[ctx: tfrmoptionslog.btnviewlogfile.hint]
en: View log file content
bg: Преглед на дневника на файловото съдържание

en: &Pack/Unpack
bg: С&гъване/ разгъване

en: Cop&y/Move/Create link/symlink
bg: &Презапис/Преместване/Създаване на връзка/мека връзка

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGDELETE.CAPTION]
en: &Delete
bg: Из&триване

en: Crea&te/Delete directories
bg: &Създаване/ изтриване на папки

en: Log &errors
bg: Записване на &грешките в дневника

en: C&reate a log file:
bg: &Създаване на дневник:

en: Log &successful operations
bg: Записване на &успешните действия

en: &File system plugins
bg: Приставки за файлови &уредби

en: File operation log file
bg: Дневник на действията с файлове

en: Log operations
bg: Дневник на действията

en: Operation status
bg: Ход на действието

en: &Remove thumbnails for no longer existing files
bg: &Изтриване на миниатюрите за изчезнали файлове

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.BTNVIEWCONFIGFILE.HINT]
en: View configuration file content
bg: Преглед на файла с натройките

en: Always &go to the root of a drive when changing drives
bg: При смяна на устройството, да се отива в &основната папка

en: Show &warning messages ("OK" button only)
bg: Показване на &предупреждения (само с копче „Добре“)

en: &Save thumbnails in cache
bg: &Съхраняване на миниатюрите

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.DBLTHUMBNAILS.CAPTION]
en: Thumbnails
bg: Миниатюри

en: pixels
bg: точки

en: &Selection by mouse
bg: &Избиране с мишката

[ctx: tfrmoptionsmouse.gbopenwith.caption]
en: Open with
bg: Отваряне с

en: Scrolling
bg: Превъртане

en: Selection
bg: Избиране

en: &Mode:
bg: &Режим:

en: &Line by line
bg: &Ред по ред

en: Line by line &with cursor movement
bg: Ред по ред с местене на &показалеца

en: &Page by page
bg: &Страница по страница

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnaddplugin.caption]
en: A&dd
bg: &Добавяне

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnconfigplugin.caption]
en: Con&figure
bg: &Настройка

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnenableplugin.caption]
en: E&nable
bg: &Разрешаване

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnremoveplugin.caption]
en: &Remove
bg: Пре&махване

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btntweakplugin.caption]
en: &Tweak
bg: &Настройка

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.lblplugindescription.caption]
en: Description
bg: Описание

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
bg: Деен

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
bg: Приставка

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
bg: Записано на

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
bg: Файлово име

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.lblplugindescription.caption]
en: Searc&h plugins allow one to use alternative search algorithms or external tools (like "locate", etc.)
bg: Приставките за &търсене позволяват изполването на заместващ алгоритъм за търсене или на въшни пособия от рода на  „locate“ и т.н.

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
bg: Деен

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
bg: Приставка

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
bg: Записано на

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
bg: Файлово име

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.lblplugindescription.caption]
en: Pack&er plugins are used to work with archives
bg: У&плътняващите приставки се използват за работа със сбивки (архиви)

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
bg: Деен

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
bg: Приставка

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
bg: Записано за

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
bg: Файлово име

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.lblplugindescription.caption]
en: Content plu&gins allow one to display extended file details like mp3 tags or image attributes in file lists, or use them in search and multi-rename tool
bg: Приставките за &съдържание позволяват показването на допълнителни подробности за файловете, от рода на mp3 означители или свосйтв ана изображения във файловите списъци. Могат да се използват и при търсене и в пособието за множествено преименуване

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
bg: Деен

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
bg: Приставка

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
bg: Записано за

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
bg: Файлово име

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.lblplugindescription.caption]
en: Fi&le system plugins allow access to disks inaccessible by operating system or to external devices like Palm/PocketPC.
bg: Приставките за &файлови уредби позволяват достъп до дискове, недостъпни от работната уредба или до външи устройства като Palm и PocketPC.

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
bg: Деен

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
bg: Приставка

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
bg: Записано за

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
bg: Файлово име

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.lblplugindescription.caption]
en: Vie&wer plugins allow one to display file formats like images, spreadsheets, databases etc. in Viewer (F3, Ctrl+Q)
bg: Приставките за пре&глед позволяват показването на файлови формати от рода на изображения, таблици, бази от данни и т.н. в прегеда (F3, Ctrl+Q)

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
bg: Деен

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
bg: Приставка

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
bg: Записано за

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
bg: Файлово име

en: &Beginning (name must start with first typed character)
bg: &Начало (името трябва да започва с първия набран знак)

en: En&ding (last character before a typed dot . must match)
bg: &Край (последният знак преди точката . трябва да съвпада)

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.CGPOPTIONS.CAPTION]
en: Options
bg: Възможности

en: Exact name match
bg: Точно съвпадение на имената

en: Activate target &panel when clicking on one of its Tabs
bg: Задействане на целевото &крило при цъкане на някой от подпрозорците му

en: &Show tab header also when there is only one tab
bg: Показване на &заглавки на подпрозорците, дори когато има само един

en: Con&firm close all tabs
bg: &Искане на потвърждение при затваряне на всички подпрозорци

en: &Limit tab title length to
bg: &Ширина на заглавията на подстраниците до

en: Show locked tabs &with an asterisk *
bg: Означаване на заключените подпрозорци със &звездичка *

en: &Tabs on multiple lines
bg: Многоредово разположение на &подпрозорците

en: Ctrl+&Up opens new tab in foreground
bg: Ctrl+↑ отваря нов подпрозорец на преден план

en: Open &new tabs near current tab
bg: Отваряне на &новите подпрозорци до текущия

en: Show ta&b close button
bg: Показване копчета за &затвяряне на подпрозорците

en: Folder tabs headers
bg: Заглавки на подпрозорците на папките

en: characters
bg: знака

en: Ta&bs position
bg: Раз&положение на подпрозорците

[ctx: TFRMOPTIONSTABSEXTRA.CBDEFAULTSAVEDIRHISTORY.TEXT]
en: No
bg: Не

[ctx: TFRMOPTIONSTERMINAL.LBRUNINTERMCLOSECMD.CAPTION]
en: Command:
bg: Заповед:

[ctx: TFRMOPTIONSTERMINAL.LBRUNINTERMCLOSEPARAMS.CAPTION]
en: Parameters:
bg: Ключове:

[ctx: TFRMOPTIONSTERMINAL.LBRUNINTERMSTAYOPENCMD.CAPTION]
en: Command:
bg: Заповед:

[ctx: TFRMOPTIONSTERMINAL.LBRUNINTERMSTAYOPENPARAMS.CAPTION]
en: Parameters:
bg: Ключове:

[ctx: TFRMOPTIONSTERMINAL.LBRUNTERMCMD.CAPTION]
en: Command:
bg: Заповед:

[ctx: TFRMOPTIONSTERMINAL.LBRUNTERMPARAMS.CAPTION]
en: Parameters:
bg: Ключове:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.BTNDELETEBUTTON.CAPTION]
en: &Delete
bg: Из&триване

en: Edit hot&key
bg: Про&мяна на горещия клавиш

en: &Insert new button
bg: &Добавяне на копче

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.btnother.caption]
en: Other...
bg: Друго...

en: Remove hotke&y
bg: Премахване на клавишно съ&четание

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.CBFLATBUTTONS.CAPTION]
en: &Flat buttons
bg: &Плоски копчета

en: Report errors with commands
bg: Докладване на грешки в заповедите

en: Appearance
bg: Облик

en: &Bar size:
bg: &Размер на лентата:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lblexternalcommand.caption]
en: Co&mmand:
bg: &Заповед:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.LBLEXTERNALPARAMETERS.CAPTION]
en: Parameter&s:
bg: Клю&чове:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.LBLHELPONINTERNALCOMMAND.CAPTION]
en: Help
bg: Помощ

en: Hot key:
bg: Клавишно съчетание:

en: Ico&n:
bg: &Значе:

en: Icon si&ze:
bg: Размер на &значетата:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lblinternalcommand.caption]
en: Co&mmand:
bg: &Заповед:

en: &Parameters:
bg: &Ключове:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.LBLSTARTPATH.CAPTION]
en: Start pat&h:
bg: &Пусков път:

en: &Tooltip:
bg: &Подсказка:

en: for an external command
bg: за външна заповед

en: for an internal command
bg: за вътрешна заповед

en: for a separator
bg: за разделител

en: for a sub-tool bar
bg: за под-лента

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIBACKUP.CAPTION]
en: Backup...
bg: Запасяване...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORT.CAPTION]
en: Export...
bg: Изнасяне...

en: Current toolbar...
bg: Текущата лента...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORTCURRENTTODCBAR.CAPTION]
en: to a Toolbar File (.toolbar)
bg: във файл за лента с пособия (.toolbar)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORTCURRENTTOTCBARKEEP.CAPTION]
en: to a TC .BAR file (keep existing)
bg: във файл .BAR за TC (запазване на съществуващия)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORTCURRENTTOTCBARNOKEEP.CAPTION]
en: to a TC .BAR file (erase existing)
bg: във файл .BAR за TC (изтриване на съществуващия)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORTCURRENTTOTCINIKEEP.CAPTION]
en: to a "wincmd.ini" of TC (keep existing)
bg: в „wincmd.ini‟ за TC (запазване на съществуващия)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORTCURRENTTOTCININOKEEP.CAPTION]
en: to a "wincmd.ini" of TC (erase existing)
bg: в „wincmd.ini‟ за TC (изтриване на съществуващия)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptodcbar.caption]
en: to a Toolbar File (.toolbar)
bg: във файл за лента с пособия (.toolbar)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptotcbarkeep.caption]
en: to a TC .BAR file (keep existing)
bg: във файла .BAR за TC (запазване на съществуващия)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptotcbarnokeep.caption]
en: to a TC .BAR file (erase existing)
bg: във файла .BAR за TC (изтриване на съществуващия)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORTTOPTOTCINIKEEP.CAPTION]
en: to a "wincmd.ini" of TC (keep existing)
bg: в „wincmd.ini‟ за TC (запазване на съществуващия)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORTTOPTOTCININOKEEP.CAPTION]
en: to a "wincmd.ini" of TC (erase existing)
bg: в „wincmd.ini‟ за TC (изтриване на съществуващия)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXTERNALCOMMANDAFTERCURRENT.CAPTION]
en: just after current selection
bg: точно след избрания предмет

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXTERNALCOMMANDFIRSTELEMENT.CAPTION]
en: as first element
bg: като първи предмет

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXTERNALCOMMANDLASTELEMENT.CAPTION]
en: as last element
bg: като последен предмет

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXTERNALCOMMANDPRIORCURRENT.CAPTION]
en: just prior current selection
bg: точно преди избрания предмет

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORT.CAPTION]
en: Import...
bg: Внасяне...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIINTERNALCOMMANDAFTERCURRENT.CAPTION]
en: just after current selection
bg: точно след избрания предмет

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIINTERNALCOMMANDFIRSTELEMENT.CAPTION]
en: as first element
bg: като първи предмет

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIINTERNALCOMMANDLASTELEMENT.CAPTION]
en: as last element
bg: като последен предмет

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIINTERNALCOMMANDPRIORCURRENT.CAPTION]
en: just prior current selection
bg: точно преди избрания предмет

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MISEARCHANDREPLACE.CAPTION]
en: Search and replace...
bg: Търсене  и замяна...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatoraftercurrent.caption]
en: just after current selection
bg: точно след избрания предмет

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatorfirstitem.caption]
en: as first element
bg: като първи предмет

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatorlastelement.caption]
en: as last element
bg: като последен предмет

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatorpriorcurrent.caption]
en: just prior current selection
bg: точно преди избрания предмет

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MISUBTOOLBARAFTERCURRENT.CAPTION]
en: just after current selection
bg: точно след избрания предмет

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MISUBTOOLBARFIRSTELEMENT.CAPTION]
en: as first element
bg: като първи предмет

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MISUBTOOLBARLASTELEMENT.CAPTION]
en: as last element
bg: като последен предмет

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MISUBTOOLBARPRIORCURRENT.CAPTION]
en: just prior current selection
bg: точно преди избрания предмет

en: Button type
bg: Вид на бутона

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.ckbtoolbaricons.caption]
en: Icons
bg: Значета

en: &Keep terminal window open after executing program
bg: Прозорецът на терминала остава &отворен и след приключване на изпълнението

en: &Execute in terminal
bg: Изпълняване в &терминал

en: &Use external program
bg: Ползване на &външно приложение

en: A&dditional parameters
bg: &Допълнителни ключове

en: &Path to program to execute
bg: &Път към приложението

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnaddtooltipsfiletype.caption]
en: A&dd
bg: &Добавяне

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnapplytooltipsfiletype.caption]
en: A&pply
bg: &Прилагане

[ctx: tfrmoptionstooltips.btncopytooltipsfiletype.caption]
en: Cop&y
bg: Запомняне

[ctx: tfrmoptionstooltips.btndeletetooltipsfiletype.caption]
en: Delete
bg: Из&триване

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.BTNFIELDSSEARCHTEMPLATE.HINT]
en: Template...
bg: Шаблон...

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnrenametooltipsfiletype.caption]
en: &Rename
bg: Пре&махване

[ctx: tfrmoptionstooltips.btntooltipother.caption]
en: Oth&er...
bg: Друго:...

en: &Show tooltip for files in the file panel
bg: Показване на &подсказки за файловете в крилото

en: Category &hint:
bg: Подсказки за раз&дела:

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.LBLFIELDSMASK.CAPTION]
en: Category &mask:
bg: Раз&ширения на раздела:

[ctx: tfrmoptionstooltips.mitooltipsfiletypeexport.caption]
en: Export...
bg: Изнасяне...

[ctx: tfrmoptionstooltips.mitooltipsfiletypeimport.caption]
en: Import...
bg: Внасяне...

en: Background color:
bg: Подцветка:

en: Cursor color:
bg: Цвят на показалеца:

en: Found text color:
bg: Цвят на намерения текст:

en: Found text under cursor:
bg: Цвят на текста под показалеца:

en: Normal text color:
bg: Обичаен цвят на текста:

en: Normal text under cursor:
bg: Обичаен цвят на текста под показалеца:

en: &Number of columns in book viewer
bg: Брой на &стълбовете в книговидния преглед

[ctx: tfrmpackdlg.btnconfig.caption]
en: Con&figure
bg: &Настройка

en: Pack files
bg: Сбиване на файлове

en: C&reate separate archives, one per selected file/dir
bg: Създаване на разделни архиви, по &един на файл/папка

en: Create self e&xtracting archive
bg: Създаване на саморазгъващ се файл

[ctx: tfrmpackdlg.cbencrypt.caption]
en: Encr&ypt
bg: &Криптиране

en: Mo&ve to archive
bg: Пре&местване в архив

en: &Multiple disk archive
bg: &Многотомов архив

en: P&ut in the TAR archive first
bg: &Първо да се поставя в TAR

en: Also &pack path names (only recursed)
bg: &Сбиване и на имената на пътищата (само вложено)

en: Pack file(s) to the file:
bg: Сбиване на фал(овете) във файл:

en: Packer
bg: Сбивачка

[ctx: TFRMPACKINFODLG.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
bg: &Затваряне

en: Unpack &all and execute
bg: Разгъване на вси&чки и изпълняване

en: &Unpack and execute
bg: &Разгъване и изпълняване

en: Properties of packed file
bg: Свойства на сбития файл

en: Attributes:
bg: Принадлежности:

en: Compression ratio:
bg: Степен на уплътняване:

en: Date:
bg: Дата:

en: Method:
bg: Способ:

en: Original size:
bg: Първоначален размер:

en: File:
bg: Файл:

en: Packed size:
bg: Размер след сбиване:

en: Packer:
bg: Сбивачка:

en: Time:
bg: Време:

en: Case Sensitive
bg: Отчитане на глАВноСТта

[ctx: TFRMQUICKSEARCH.SBDIRECTORIES.HINT]
en: Directories
bg: Папки

[ctx: TFRMQUICKSEARCH.SBFILES.HINT]
en: Files
bg: Файлове

en: Filter
bg: Пресяване

[ctx: TFRMSEARCHPLUGIN.HEADERCONTROL.SECTIONS[0].TEXT]
en: Plugin
bg: Приставка

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[1].text]
en: Field
bg: Поле

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[3].text]
en: Value
bg: Стойност

[ctx: tfrmselectduplicates.btnapply.caption]
en: &Apply
bg: &Прилагане

[ctx: tfrmselectduplicates.btncancel.caption]
en: &Cancel
bg: &Отказ

[ctx: tfrmselectduplicates.btnexcludemask.hint]
en: Template...
bg: Шаблон...

[ctx: tfrmselectduplicates.btnincludemask.hint]
en: Template...
bg: Шаблон...

[ctx: tfrmselectduplicates.btnok.caption]
en: &OK
bg: &Добре

[ctx: tfrmselectpathrange.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
bg: Отказ

[ctx: tfrmselectpathrange.buttonpanel.okbutton.caption]
en: &OK
bg: Добре

[ctx: tfrmselecttextrange.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
bg: Отказ

[ctx: tfrmselecttextrange.buttonpanel.okbutton.caption]
en: &OK
bg: Добре

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
bg: &Отказ

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
bg: &Добре

en: Change attributes
bg: Промяна на принадлежностите

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CBSTICKY.CAPTION]
en: Sticky
bg: Лепкав

en: Archive
bg: Архив

[ctx: tfrmsetfileproperties.chkcreationtime.caption]
en: Created:
bg: Саздаден:

en: Hidden
bg: Скрит

[ctx: tfrmsetfileproperties.chklastaccesstime.caption]
en: Accessed:
bg: Ползван:

[ctx: tfrmsetfileproperties.chklastwritetime.caption]
en: Modified:
bg: Променен:

en: Read only
bg: Само за четене

en: Including subfolders
bg: Включително подпапките

[ctx: tfrmsetfileproperties.chksystem.caption]
en: System
bg: Системен

en: Timestamp properties
bg: Свойства на времеуказателя

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.GBUNIXATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
bg: Принадлежности

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.GBWINATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
bg: Принадлежности

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
bg: Разряда:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
bg: Група

[ctx: tfrmsetfileproperties.lblattrinfo.caption]
en: (gray field means unchanged value)
bg: (сиво = непроменено, отметнато = включено)

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
bg: Друго

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
bg: Собственик

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRTEXTSTR.CAPTION]
en: Text:
bg: Словесно представяне:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
bg: Изпълнение

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLMODEINFO.CAPTION]
en: (gray field means unchanged value)
bg: (сиво поле означава непроменена стойност)

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLOCTAL.CAPTION]
en: Octal:
bg: Осмично:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
bg: Запис

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
bg: Четене

en: &Sort
bg: Подреждане

[ctx: tfrmsortanything.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
bg: Отказ

[ctx: tfrmsortanything.buttonpanel.okbutton.caption]
en: &OK
bg: Добре

en: Splitter
bg: Разделител

en: Size and number of parts
bg: Размер и брой на частите

en: Split the file to directory:
bg: Раздробяване на файла в папка:

en: &Number of parts
bg: &Брой на частите

en: &Bytes
bg: &байта

en: &Gigabytes
bg: &гигабайта

en: &Kilobytes
bg: &килобайта

en: &Megabytes
bg: &мегабайта

[ctx: TFRMSTARTINGSPLASH.LBLBUILD.CAPTION]
en: Build
bg: Сглобка

[ctx: TFRMSTARTINGSPLASH.LBLREVISION.CAPTION]
en: Revision
bg: Преработка

[ctx: TFRMSTARTINGSPLASH.LBLVERSION.CAPTION]
en: Version
bg: Издание

[ctx: TFRMSYMLINK.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
bg: &Отказ

[ctx: TFRMSYMLINK.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
bg: &Добре

en: Create symbolic link
bg: Създаване на мека връзка

en: Use &relative path when possible
bg: Използване на &относителен път при възможност

[ctx: TFRMSYMLINK.LBLEXISTINGFILE.CAPTION]
en: &Destination that the link will point to
bg: Съществуваща &цел, към която да сочи връзката

[ctx: TFRMSYMLINK.LBLLINKTOCREATE.CAPTION]
en: &Link name
bg: &Име на връзката

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.BTNCLOSE.CAPTION]
en: Close
bg: Затваряне

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.BTNCOMPARE.CAPTION]
en: Compare
bg: Сравняване

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btnsearchtemplate.hint]
en: Template...
bg: Шаблон...

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btnsynchronize.caption]
en: Synchronize
bg: Съгласуване

en: Subdirs
bg: Подпапки

en: Show:
bg: Показване:

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[0].TITLE.CAPTION]
en: Name
bg: Име

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[1].TITLE.CAPTION]
en: Size
bg: Размер

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[2].TITLE.CAPTION]
en: Date
bg: Дата

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[4].TITLE.CAPTION]
en: Date
bg: Дата

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[5].TITLE.CAPTION]
en: Size
bg: Размер

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[6].TITLE.CAPTION]
en: Name
bg: Име

en: (in main window)
bg: (в главния прозорец)

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.MENUITEMCOMPARE.CAPTION]
en: Compare
bg: Сравняване

en: duplicates
bg: повтарящи

en: Please press "Compare" to start
bg: Натиснете „Сравняване‟ за начало

[ctx: TFRMSYNCDIRSPERFORMDLG.CAPTION]
en: Synchronize
bg: Съгласуване

en: Search is case sensitive
bg: Търсене с отчитане на глАВноСТта

en: Search is not case sensitive
bg: Търсене без отчитане на глАВноСТта

[ctx: TFRMTREEVIEWMENU.TBCONFIGURATIONTREEVIEWMENUS.HINT]
en: Configuration of Tree View Menu
bg: Настройка на изборника на дървовидния изглед

[ctx: TFRMTREEVIEWMENU.TBCONFIGURATIONTREEVIEWMENUSCOLORS.HINT]
en: Configuration of Tree View Menu Colors
bg: Настройка на цветовете на дървовидния изглед

en: A&dd new
bg: Добавяне на &ново

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
bg: &Отказ

en: C&hange
bg: Про&мяна

[ctx: tfrmtweakplugin.btndefault.caption]
en: De&fault
bg: Под&разбирано

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
bg: &Добре

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.BTNREMOVE.CAPTION]
en: &Remove
bg: Пре&махване

en: Tweak plugin
bg: Настройка на приставката

en: De&tect archive type by content
bg: Разпознаване на &архивите според съдържанието

en: Can de&lete files
bg: Възможно е из&триването на файлове

en: Supports e&ncryption
bg: Поддържа кодиране

en: Sho&w as normal files (hide packer icon)
bg: Показване като обичайни файлове (скриване на значето на архиватора)

en: Supports pac&king in memory
bg: Поддръжка на сбиване в &паметта

en: Can &modify existing archives
bg: Възможна е про&мяната на съществуващи архиви

en: &Archive can contain multiple files
bg: Архивът може да съдържа &много файлове

en: Can create new archi&ves
bg: Възможно е създаването на &нови архиви

en: S&upports the options dialogbox
bg: Поддръжка на &питащ прозорец с възможности

en: Allow searchin&g for text in archives
bg: Позволяване на &търсене на текст в архиви

en: &Description:
bg: О&писание:

en: D&etect string:
bg: Раз&познавателен низ:

en: &Extension:
bg: Раз&ширение:

en: Flags:
bg: Знамена:

[ctx: tfrmtweakplugin.lblname.caption]
en: &Name:
bg: &Име:

[ctx: tfrmtweakplugin.lblplugin.caption]
en: &Plugin:
bg: &Приставка:

[ctx: tfrmtweakplugin.lblplugin2.caption]
en: &Plugin:
bg: &Приставка:

en: About Viewer...
bg: За прегледа...

en: Displays the About message
bg: Показване на прозорец „За приложението‟

[ctx: tfrmviewer.actcopyfile.caption]
en: Copy File
bg: Презапис на файла

[ctx: TFRMVIEWER.ACTCOPYFILE.HINT]
en: Copy File
bg: Презапис на файла

[ctx: TFRMVIEWER.ACTCOPYTOCLIPBOARD.CAPTION]
en: Copy To Clipboard
bg: Запомняне в кошницата

[ctx: tfrmviewer.actdeletefile.caption]
en: Delete File
bg: Изтриване на файла

[ctx: TFRMVIEWER.ACTDELETEFILE.HINT]
en: Delete File
bg: Изтриване на файла

[ctx: TFRMVIEWER.ACTEXITVIEWER.CAPTION]
en: E&xit
bg: Из&ход

[ctx: TFRMVIEWER.ACTFIND.CAPTION]
en: Find
bg: Търсене

[ctx: TFRMVIEWER.ACTFINDNEXT.CAPTION]
en: Find next
bg: Намиране на следващо

[ctx: TFRMVIEWER.ACTFINDPREV.CAPTION]
en: Find previous
bg: Намиране на предходно

[ctx: TFRMVIEWER.ACTFULLSCREEN.CAPTION]
en: Full Screen
bg: Цял екран

[ctx: tfrmviewer.actgotoline.caption]
en: Goto Line...
bg: Отиване на ред...

[ctx: tfrmviewer.actgotoline.hint]
en: Goto Line
bg: Отиване на ред

en: &Next
bg: На&пред

en: Load Next File
bg: Зареждане на следващия файл

en: &Previous
bg: На&зад

en: Load Previous File
bg: Зареждане на предходния файл

en: Mirror
bg: Огледално

[ctx: tfrmviewer.actmovefile.caption]
en: Move File
bg: Преместване на файл

[ctx: tfrmviewer.actpreview.caption]
en: Preview
bg: Преглед

[ctx: TFRMVIEWER.ACTRELOAD.CAPTION]
en: Reload
bg: Презареждане

en: Reload current file
bg: Презареждане на текущия файл

en: + 180
bg: +180

en: Rotate 180 degrees
bg: Завъртане на 180 °

en: - 90
bg: -90

en: Rotate -90 degrees
bg: Завъртане на -90 °

en: + 90
bg: +90

en: Rotate +90 degrees
bg: Завъртане на +90 °

[ctx: TFRMVIEWER.ACTSAVE.CAPTION]
en: Save
bg: Съхраняване

[ctx: tfrmviewer.actsaveas.caption]
en: Save As...
bg: Съхраняване като...

en: Save File As...
bg: Съхраняване на файла като...

[ctx: TFRMVIEWER.ACTSCREENSHOT.CAPTION]
en: Screenshot
bg: Снимка на екрана

en: Delay 3 sec
bg: Забавяне 3 секунди

en: Delay 5 sec
bg: Забавяне 5 секунди

[ctx: TFRMVIEWER.ACTSELECTALL.CAPTION]
en: Select All
bg: Избор на всички

en: Show as &Bin
bg: &Двоично изобразяване

en: Show as B&ook
bg: Изобразяване като &книга

en: Show as &Dec
bg: Изобразяване като &десетични числа

en: Show as &Hex
bg: &Шестнадесетично изобразяване

en: Show as &Text
bg: &Словесно изобразяване

en: Show as &Wrap text
bg: Изобразяване като &редоделен текст

[ctx: tfrmviewer.actshowgraphics.caption]
en: Graphics
bg: Графики

[ctx: TFRMVIEWER.ACTSHOWPLUGINS.CAPTION]
en: Plugins
bg: Приставки

en: Stretch
bg: Разпъване

en: Stretch Image
bg: Разпъване на изображението

en: Stretch only large
bg: Разпъване само на големите изображения

[ctx: tfrmviewer.actundo.caption]
en: Undo
bg: Отмяна

[ctx: TFRMVIEWER.ACTUNDO.HINT]
en: Undo
bg: Отмяна

[ctx: tfrmviewer.actzoomin.caption]
en: Zoom In
bg: Увеличаване

[ctx: tfrmviewer.actzoomin.hint]
en: Zoom In
bg: Увеличаване

[ctx: tfrmviewer.actzoomout.caption]
en: Zoom Out
bg: Смаляване

[ctx: tfrmviewer.actzoomout.hint]
en: Zoom Out
bg: Смаляване

en: Crop
bg: Орязване

[ctx: tfrmviewer.btnfullscreen.hint]
en: Full Screen
bg: Цял екран

[ctx: TFRMVIEWER.BTNHIGHTLIGHT.HINT]
en: Highlight
bg: Изтъкване

en: Red Eyes
bg: Червени очи

en: Resize
bg: Преоразмеряване

[ctx: tfrmviewer.caption]
en: Viewer
bg: Преглед

[ctx: TFRMVIEWER.MIABOUT.CAPTION]
en: About
bg: За

[ctx: TFRMVIEWER.MIEDIT.CAPTION]
en: &Edit
bg: &Обработка

[ctx: TFRMVIEWER.MIENCODING.CAPTION]
en: En&coding
bg: &Знаков набор

[ctx: TFRMVIEWER.MIFILE.CAPTION]
en: &File
bg: &Файл

en: &Image
bg: Из&ображение

en: Rotate
bg: Завъртане

[ctx: tfrmviewer.miscreenshot.caption]
en: Screenshot
bg: Снимка на екрана

[ctx: TFRMVIEWER.MIVIEW.CAPTION]
en: &View
bg: &Преглед

[ctx: tfrmviewer.mnuplugins.caption]
en: Plugins
bg: Приставки

[ctx: tfrmviewoperations.btnstartpause.caption]
en: &Start
bg: &Начало

[ctx: tfrmviewoperations.caption]
en: File operations
bg: Действия с файлове

[ctx: tfrmviewoperations.mnucanceloperation.caption]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: tfrmviewoperations.mnucancelqueue.caption]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: tfrmviewoperations.mnunewqueue.caption]
en: New queue
bg: Нова опашка

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue.caption]
en: Queue
bg: Опашка

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue1.caption]
en: Queue 1
bg: Опашка 1

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue2.caption]
en: Queue 2
bg: Опашка 2

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue3.caption]
en: Queue 3
bg: Опашка 3

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue4.caption]
en: Queue 4
bg: Опашка 4

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue5.caption]
en: Queue 5
bg: Опашка 5

[ctx: tgiocopymoveoperationoptionsui.cbfollowlinks.caption]
en: Fo&llow links
bg: &Следване на връзките

[ctx: tgiocopymoveoperationoptionsui.lbldirectoryexists.caption]
en: When dir&ectory exists
bg: Когато &папката съществува

[ctx: tgiocopymoveoperationoptionsui.lblfileexists.caption]
en: When file exists
bg: Когато файлът съществува

[ctx: tmultiarchivecopyoperationoptionsui.lblfileexists.caption]
en: When file exists
bg: Когато файлът съществува

[ctx: ttfrmconfirmcommandline.btncancel.caption]
en: &Cancel
bg: &Отказ

[ctx: ttfrmconfirmcommandline.btnok.caption]
en: &OK
bg: &Добре

[ctx: ttfrmconfirmcommandline.lbleparameters.editlabel.caption]
en: Parameters:
bg: Ключове:

[ctx: twcxarchivecopyoperationoptionsui.btnconfig.caption]
en: Con&figure
bg: &Настройка

[ctx: twcxarchivecopyoperationoptionsui.cbencrypt.caption]
en: Encr&ypt
bg: &Криптиране

[ctx: TWCXARCHIVECOPYOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When file exists
bg: Когато файлът съществува

[ctx: TWFXPLUGINCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.CBCOPYTIME.CAPTION]
en: Copy d&ate/time
bg: Презапис на &времето и датата

[ctx: TWFXPLUGINCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When file exists
bg: Когато файлът съществува

[ctx: uexifreader.rsimagewidth]
en: Width
bg: Ширина

en: Cancel Current Operation
bg: Отмяна на текущото действие

en: Missing:
bg: Липсващи:

en: Attr
bg: Принад

[ctx: ulng.rscoldate]
en: Date
bg: Дата

en: Ext
bg: Разш

[ctx: ulng.rscolname]
en: Name
bg: Име

[ctx: ulng.rscolsize]
en: Size
bg: Размер

en: Align
bg: Подравняване

en: Caption
bg: Надпис

[ctx: ulng.rsconfcoldelete]
en: Delete
bg: Изтриване

en: Field contents
bg: Съдържание на полето

[ctx: ulng.rsconfcolmove]
en: Move
bg: Преместване

[ctx: ulng.rsconfcolwidth]
en: Width
bg: Ширина

en: Customize column
bg: Нагласяване на стълбове

en: Copy (%d) %s
bg: Презапис (%d) %s

[ctx: ulng.rsdefaultpersonalizedabbrevbyte]
en: B
bg: Б

en:  Adds:
bg: Добавяния:

en:  Deletes:
bg: Изтривания:

en:  Matches:
bg:  Съвпадения:

en:  Modifies:
bg: Разлики:

[ctx: ulng.rsdifftextdifferenceencoding]
en: Encoding
bg: Знаков набор

en: Ab&ort
bg: &Отказ

[ctx: ulng.rsdlgbuttonall]
en: A&ll
bg: Всички

en: A&ppend
bg: &Довършване

en: A&uto-rename source files
bg: Само&преименуване на целевите файлове

[ctx: ulng.rsdlgbuttoncancel]
en: &Cancel
bg: &Отказ

en: &Continue
bg: &Продължаване

en: &Merge
bg: С&ливане

en: Mer&ge All
bg: Сливане на вси&чки

en: E&xit program
bg: Из&ход от приложението

en: I&gnore All
bg: Прене&брегване на всички

en: &No
bg: &Не

en: Non&e
bg: &Няма

[ctx: ulng.rsdlgbuttonok]
en: &OK
bg: &Добре

en: Ot&her
bg: &Други

en: &Overwrite
bg: &Замяна

en: Overwrite &All
bg: Замяна &Всички

en: Overwrite All &Larger
bg: Замяна на всички по-&големи

en: Overwrite All Ol&der
bg: Замяна на всички по-&стари

en: Overwrite All S&maller
bg: Замяна на всички по-&малки

[ctx: ulng.rsdlgbuttonrename]
en: R&ename
bg: Пре&именуване

en: &Resume
bg: Под&новяване

en: Re&try
bg: Нов &опит

en: &Skip
bg: &Пропускане

en: S&kip All
bg: П&ропускане на всички

en: &Yes
bg: &Да

[ctx: ulng.rsdlgcp]
en: Copy file(s)
bg: Презапис на на файл(ове)

en: Move file(s)
bg: Преместване на на файл(ове)

en: Pau&se
bg: За&държане

[ctx: ulng.rsdlgopstart]
en: &Start
bg: &Начало

[ctx: ulng.rsdlgqueue]
en: Queue
bg: Опашка

en: Speed %s/s
bg: Скорост %s/s

en: Speed %s/s, time remaining %s
bg: Скорост %s/s, оставащо време %s

en: Drive Free Space Indicator
bg: Указател за свободното място

en: <no label>
bg: <няма етикет>

en: <no media>
bg: <няма носител>

en: Internal Editor of Double Commander.
bg: Вътрешният преглед на Double Commander.

en: Goto line:
bg: Отиване на ред:

[ctx: ulng.rseditgotolinetitle]
en: Goto Line
bg: Отиване на ред

en: new.txt
bg: нов.txt

en: Filename:
bg: Файлово име:

en: Open file
bg: Отваряне на файл

en: &Backward
bg: На&зад

en: Search
bg: Търсене

en: &Forward
bg: На&пред

[ctx: ulng.rseditsearchreplace]
en: Replace
bg: Замяна

en: with external editor
bg: в външен обработчик

en: with internal editor
bg: в вътрешен обработчик

en: No;Yes
bg: Не;Да

en: Ask;Merge;Skip
bg: Питане;Сливане;Пропускане

en: Ask;Overwrite;Overwrite Older;Skip
bg: Питане;Замяна;Презапис на по-старите;Пропускане

en: Ask;Don't set anymore;Ignore errors
bg: Питане;Да не се задава повече;Пренебрегване на грешките

en: FILTER
bg: ПРЕСЯВАНЕ

en: Define template
bg: Задаване на шаблон

en: %s level(s)
bg: %s равнище/а

en: all (unlimited depth)
bg: всички (неограничена дълбочина)

en: current dir only
bg: само текущата папка

en: Directory %s does not exist!
bg: Не съществува папка %s!

en: Found: %d
bg: Намерени: %d

en: Template name:
bg: Име на шаблона:

en: Scanned: %d
bg: Обходени: %d

en: Scanning
bg: Претърсване

[ctx: ulng.rsfindsearchfiles]
en: Find files
bg: Търсене на файлове

en: Begin at
bg: Начало

en: &Console Font
bg: Шрифт на &конзолата

en: &Editor Font
bg: Шрифт на об&работчика

en: &Log Font
bg: &Шрифт на дневника

en: Main &Font
bg: &Основен шрифт

en: &Viewer Font
bg: Шрифт на &прегледа

[ctx: ulng.rsfontusageviewerbook]
en: Viewer&Book Font
bg: Шрифт на &книгоподобния изглед

en: %s of %s free
bg: Свободни %s от %s

en: %s free
bg: %s свободни

en: Access date/time
bg: Дата/време на използване

[ctx: ulng.rsfuncattr]
en: Attributes
bg: Принадлежности

en: Comment
bg: Бележка

en: Compressed size
bg: Уплътнен размер

en: Creation date/time
bg: Дата/време на съзадаване

[ctx: ulng.rsfuncext]
en: Extension
bg: Разширение

[ctx: ulng.rsfuncgroup]
en: Group
bg: Група

en: Change date/time
bg: Промяна на дата/време

en: Link to
bg: Връзка към

en: Modification date/time
bg: Дата/време на промяна

[ctx: ulng.rsfuncname]
en: Name
bg: Име

en: Name without extension
bg: Името без разширението

[ctx: ulng.rsfuncowner]
en: Owner
bg: Собственик

[ctx: ulng.rsfuncpath]
en: Path
bg: Път

[ctx: ulng.rsfuncsize]
en: Size
bg: Размер

en: Type
bg: Вид

en: Error creating hardlink.
bg: Грешка при създаване на твърда връзка.

en: Copy/Move Dialog
bg: Прозорец за презапис и местене

[ctx: ulng.rshotkeycategorydiffer]
en: Differ
bg: Сравнител

en: Edit Comment Dialog
bg: Прозорец за промяна на забележки

[ctx: ulng.rshotkeycategoryeditor]
en: Editor
bg: Обработчик

[ctx: ulng.rshotkeycategoryfindfiles]
en: Find files
bg: Търсене на файлове

en: Main
bg: Основен

[ctx: ulng.rshotkeycategorymultirename]
en: Multi-Rename Tool
bg: Множествено преименуване

[ctx: ulng.rshotkeycategoryviewer]
en: Viewer
bg: Преглед

en: G
bg: Г

en: K
bg: К

en: M
bg: М

[ctx: ulng.rslegacyoperationbytesuffixletter]
en: B
bg: Б

en: List of "Find files" windows
bg: Списък на прозорците за търсене

en: Unselect mask
bg: Признак за смяна на избора

en: Select mask
bg: Избор на маска

en: Input mask:
bg: Входна маска:

en: Configure custom columns
bg: Настройка на нагласените стълбове

en: Enter new custom columns name
bg: Задайте ново име за стълбовете

[ctx: ulng.rsmnuactions]
en: Actions
bg: Действия

en: Create Shortcut...
bg: Създаване на връзка...

en: Disconnect Network Drive...
bg: Разкачане на мрежово устройство...

[ctx: ulng.rsmnuedit]
en: Edit
bg: Обработка

en: Eject
bg: Изваждане

en: Extract here...
bg: Извличане тук...

en: Map Network Drive...
bg: Прикачане на мрежово устройство...

en: Mount
bg: Прикачане

[ctx: ulng.rsmnunew]
en: New
bg: Нов

en: No media available
bg: Няма носители

[ctx: ulng.rsmnuopen]
en: Open
bg: Отваряне

[ctx: ulng.rsmnuopenwith]
en: Open with
bg: Отваряне с

[ctx: ulng.rsmnuopenwithother]
en: Other...
bg: Друго...

en: Pack here...
bg: Сбиване на файлове тук...

[ctx: ulng.rsmnurestore]
en: Restore
bg: Възстановяване

en: Sort by
bg: Подреждане по

en: Unmount
bg: Разкачане

[ctx: ulng.rsmnuview]
en: View
bg: Преглед

en: Account:
bg: Сметка:

en: Change current directory to "%s" failed!
bg: Смяната на папката на [%s] бе неуспешно!

en: Remove all inactive tabs?
bg: Премахване на бездейните подпрозорци?

en: Copy %d selected files/directories?
bg: Презапис на %d избраните папки/файлове?

en: Copy selected "%s"?
bg: Да бъде ли презаписан избраният файл „%s“?

en: Delete %d selected files/directories?
bg: Да бъдат ли изтрити %d-те избрани папки/файла?

en: Delete %d selected files/directories into trash can?
bg: Да бъдат ли изтрити %d-те избрани папки/файла?

en: Delete selected "%s"?
bg: Да бъде ли изтрит избраният „%s‟?

en: Delete selected "%s" into trash can?
bg: Да бъде ли изтрит избраният „%s‟ в кошчето?

en: Disk is not available
bg: Дискът не е на разположение

en: Enter file extension:
bg: Въведете разширение:

en: Enter name:
bg: Въведете име:

en: CRC error in archive data
bg: Грешка CRC в данните на архива

en: Data is bad
bg: Данните са лоши

en: Can not connect to server: "%s"
bg: Неуспешно свързване към сървър: „%s‟

en: Cannot copy file %s to %s
bg: Неуспешен презапис на файл „%s‟ в „%s‟

en: There already exists a directory named "%s".
bg: Вече съществува папка с име „%s‟.

en: Date %s is not supported
bg: Не се поддържа дата %s

en: Directory %s exists!
bg: Папка %s съществува!

en: Function aborted by user
bg: Действието е прекъснато от потребителя

en: Error closing file
bg: Грешка при затваряне на файла

en: Cannot create file
bg: Създаването на файла е невъзможно

en: No more files in archive
bg: Файловете в архива свършиха

en: Cannot open existing file
bg: Отварянето на съществуващия файл е невъзможно

en: Error reading from file
bg: Грешка при четене на файл

en: Error writing to file
bg: Грешка при запис във файла

en: Can not create directory %s!
bg: Създаването на папка %s е невъзможно!

en: Invalid link
bg: Неправилна връзка

en: No files found
bg: Не са намерени файлове

en: Not enough memory
bg: Недостатъчно памет

en: Function not supported!
bg: Действието не се поддържа!

en: Buffer too small
bg: Буферът е много малък

en: Too many files to pack
bg: Твърде много файлове за сбиване

en: Archive format unknown
bg: Форматът на архива е непознат

en: File %s changed, save?
bg: Файлът %s е променен. Да бъде ли съхранен?

en: %s bytes, %s
bg: %s байта, %s

en: Overwrite:
bg: Замяна на:

en: File %s exists, overwrite?
bg: Съществува файл %s. Да бъде ли заменен?

en: With file:
bg: С файл:

en: File "%s" not found.
bg: Файлът "%s" не е открит.

en: Folder %s exists, merge?
bg: Папката „%s“ вече съществува, замяна?

en: Follow symlink "%s"?
bg: Следване на мека връзка "%s"?

en: Add %d selected dirs
bg: Добавяне на %dизбрани папки

en: Add current dir:
bg: Добавяне на текущата папка:

[ctx: ulng.rsmsghotdirconfighotlist]
en: Configuration of Directory Hotlist
bg: Настройка на любимите папки

en: Are you sure you want to remove all entries of your Directory Hotlist? (There is no "undo" to this action!)
bg: Убеден ли сте, че искате да изтриете всички попълнения от списъка на любимите папки? (Възстановяването на списъка е невъзможно!)

en: This will execute the following command:
bg: Ще се изпълни следната заповед:

en: Error backuping entries...
bg: Грешка при запасяването...

en: Error exporting entries...
bg: Грешка при изнасянето...

en: Export all!
bg: Изнасяне на всички!

en: Export Directory Hotlist - Select the entries you want to export
bg: Изнасяне на списъка с любимите папки- изберете кои да се изнесат

en: Export selected
bg: Изнасяне на избраните

[ctx: ulng.rsmsghotdirimportall]
en: Import all!
bg: Внасяне на всички!

en: Import Directory Hotlist - Select the entries you want to import
bg: Внасяне на списъка с любимите папки- изберете кои да се внесат

[ctx: ulng.rsmsghotdirimportsel]
en: Import selected
bg: Внасяне на избраните

[ctx: ulng.rsmsghotdirjustpath]
en: &Path:
bg: &Път:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplecommand]
en: Command:
bg: Заповед:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplename]
en: &Name:
bg: &Име:

en: Invalid filename
bg: Неправилно файлово име

en: Invalid path
bg: Неправилен път

en: This is not a valid plugin!
bg: Това не е поддържана приставка!

en: Invalid quoting
bg: Неправилно цитиране

en: Invalid selection.
bg: Неправилно избиране.

en: Loading file list...
bg: Зареждане на списък с файлове...

en: Copy file %s
bg: Презапис на файл %s

en: Delete file %s
bg: Изтриване на файл %s

en: Error:
bg: Грешка:

en: Extract file %s
bg: Извличане на файл %s

en: Info:
bg: Сведения:

en: Create link %s
bg: Създаване на връзка %s

en: Create directory %s
bg: Създаване на папка %s

en: Move file %s
bg: Преместване на файл %s

en: Pack to file %s
bg: Сбиване във файл %s

en: Remove directory %s
bg: Изтриване на папка %s

en: Done:
bg: Готово:

en: Create symlink %s
bg: Създаване на мека връзка %s

en: Wipe file %s
bg: Унищожаване на файл „%s‟

en: Wipe directory %s
bg: Унищожаване на папка „%s‟

en: Master Password
bg: Главна парола

en: New file
bg: Нов файл

en: Next volume will be unpacked
bg: Ще бъде разгънат следвашия том

en: No files
bg: Няма файлове

en: No files selected.
bg: Няма избрани файлове.

en: No enough free space on target drive, Continue?
bg: Недостатъчно място на целевата папка. Да продължа ли?

en: No enough free space on target drive, Retry?
bg: Недостатъчно място на целевата папка. Да опитам ли пак?

en: Can not delete file %s
bg: Невъзможно е изтриването на %s

[ctx: ulng.rsmsgpassword]
en: Password:
bg: Парола:

en: Passwords are different!
bg: Паролите не съвпадат!

en: Please enter the password:
bg: Въведете парола:

en: Password (Firewall):
bg: Парола (защитна стена):

en: Please re-enter the password for verification:
bg: Повторете паролата, за да я потвърдите:

en: &Delete %s
bg: &Изтриване на %s

en: Enter new name for this menu
bg: Задайте ново име за този изборник

en: Rename/move %d selected files/directories?
bg: Преименуване/местене на %d избраните папки/файлове?

en: Rename/move selected "%s"?
bg: Преименуване/местене на избрания "%s"?

en: Please, restart Double Commander in order to apply changes
bg: Презапуснете Double Commander, за да влязат промените в сила

en: Selected: %s of %s, files: %d of %d, folders: %d of %d
bg: Избрани: %s от %s, файлове: %d от %d, папки: %d от %d

en: Select executable file for
bg: Избиране на изпълним файл за

en: Please select location of next volume
bg: Посочете местоположението на следващия том

en: Set volume label
bg: Слагане име на тома

en: Special Dirs
bg: Особени папки

en: Too many files selected.
bg: Избрани са прекалено много файлове.

[ctx: ulng.rsmsgusername]
en: User name:
bg: Потребителско име:

en: Volume label:
bg: Етикет на тома:

en: Please enter the volume size:
bg: Въведете размер на тома:

en: Wipe %d selected files/directories?
bg: Унищожаване на %d избрани файла/папки?

en: Wipe selected "%s"?
bg: Унищожаване на избрания „%s‟?

en: with
bg: с

[ctx: ulng.rsmulrencounter]
en: Counter
bg: Брояч

[ctx: ulng.rsmulrendate]
en: Date
bg: Дата

[ctx: ulng.rsmulrenextension]
en: Extension
bg: Разширение

[ctx: ulng.rsmulrenfilename]
en: Name
bg: Име

en: No change;UPPERCASE;lowercase;First char uppercase;First Char Of Every Word Uppercase;
bg: Без промяна; ВИСША; низша; Първият знак главен; Първият Знак На Всяка Дума Главен;

en: [The last used]
bg: [Последната използвана]

[ctx: ulng.rsmulrenlogstart]
en: Multi-Rename Tool
bg: Множествено преименуване

en: Character at position x
bg: Знак na положение x

en: Characters from position x to y
bg: Знак от положение x на y

[ctx: ulng.rsmulrenmaskcounter]
en: Counter
bg: Брояч

en: Day
bg: Ден

en: Day (2 digits)
bg: Ден (2 цифри)

[ctx: ulng.rsmulrenmaskextension]
en: Extension
bg: Разширение

en: Hour
bg: Час

en: Hour (2 digits)
bg: Час (2 цифри)

en: Minute
bg: Минута

en: Minute (2 digits)
bg: Минута (2 цифри)

en: Month
bg: Месец

en: Month (2 digits)
bg: Месец (2 цифри)

en: Month name (short, e.g., "jan")
bg: Име на месеца (кратко, например „ян‟)

en: Month name (long, e.g., "january")
bg: Име на месеца (кратко, например „януари‟)

[ctx: ulng.rsmulrenmaskname]
en: Name
bg: Име

en: Second
bg: Секунда

en: Second (2 digits)
bg: Секунда (2 цифри)

en: Year (2 digits)
bg: Година

en: Year (4 digits)
bg: Година (4 цифри)

[ctx: ulng.rsmulrenplugins]
en: Plugins
bg: Приставки

[ctx: ulng.rsmulrentime]
en: Time
bg: Време

[ctx: ulng.rsopenwithgraphics]
en: Graphics
bg: Графики

[ctx: ulng.rsopenwithnetwork]
en: Network
bg: Мрежа

[ctx: ulng.rsopenwithother]
en: Other
bg: Други

[ctx: ulng.rsopenwithsystem]
en: System
bg: Системен

en: Aborted
bg: Прекъснато

en: Calculating
bg: Изчисляване

en: Calculating "%s"
bg: Изчисляване „%s‟

en: Joining
bg: Сглобяване

en: Copying
bg: Презаписване

en: Copying from "%s" to "%s"
bg: Презапис от „%s‟ в „%s‟

en: Copying "%s" to "%s"
bg: Презапис на „%s‟ в „%s‟

en: Creating directory
bg: Създаване на папка

en: Creating directory "%s"
bg: Създаване на папка „%s‟

en: Deleting
bg: Изтриване

en: Deleting in "%s"
bg: Изтриване в „%s‟

en: Deleting "%s"
bg: Изтриване на „%s‟

en: Executing
bg: Изпълняване

en: Executing "%s"
bg: Изпълняване на „%s‟

en: Extracting
bg: Извличане

en: Extracting from "%s" to "%s"
bg: Извличане от „%s‟ в „%s‟

en: Finished
bg: Приключено

en: Moving
bg: Преместване

en: Moving from "%s" to "%s"
bg: Преместване от „%s‟ в „%s‟

en: Moving "%s" to "%s"
bg: Преместване на „%s‟ в „%s‟

en: Not started
bg: Незапочнато

en: Paused
bg: Задържано

en: Pausing
bg: Задържане

en: Running
bg: Работещо

en: Setting property
bg: Задаване на свойство

en: Setting property in "%s"
bg: Задаване на свойство в „%s‟

en: Setting property of "%s"
bg: Задаване на свойство на „%s‟

en: Splitting
bg: Нацепване

en: Splitting "%s" to "%s"
bg: Нацепване на „%s‟ в „%s‟

en: Starting
bg: Започване

en: Stopped
bg: Спряно

en: Stopping
bg: Спиране

en: Testing
bg: Проверка

en: Testing in "%s"
bg: Проверка в „%s‟

en: Testing "%s"
bg: Проверка на „%s‟

en: Waiting for access to file source
bg: Изчакване на достъп до изходния файл

en: Waiting for user response
bg: Чакане на отговор от потребителя

en: Wiping
bg: Унищожаване

en: Wiping in "%s"
bg: Унищожаване в „%s‟

en: Wiping "%s"
bg: Унищожаване на „%s‟

en: Working
bg: Работи

en: Add at &beginning;Add at the end;Smart add
bg: Добавяне в на&чалото;Добавяне в края;Умно добавяне

en: Archive type name:
bg: Име на вида архив:

en: Associate plugin "%s" with:
bg: Обвързване на приставка "%s" с:

en: First;Last;
bg: Първи;Последен;

en: Active frame panel on left, inactive on right (legacy);Left frame panel on left, right on right
bg: Дейното крило- отляво,  бездейното- отдясно (наследствено); Лявото крило- отляво, дясното- отдясно

en: Enter extension
bg: Въведете разширение

en: float
bg: плаващ

en: Change shortcut
bg: Промяна на съчетанието

[ctx: ulng.rsopthotkeyscommand]
en: Command
bg: Заповед

[ctx: ulng.rsopthotkeysdescription]
en: Description
bg: Описание

en: Edit hotkey for %s
bg: Про&мяна на клавишно съчетание за %s

[ctx: ulng.rsopthotkeyshotkey]
en: Hotkey
bg: Клавишно съчетание

[ctx: ulng.rsopthotkeyshotkeys]
en: Hotkeys
bg: Клавишни съчетания

en: <none>
bg: <няма>

[ctx: ulng.rsopthotkeysparameters]
en: Parameters
bg: Ключове

en: Archivers
bg: Архиватори

en: Auto refresh
bg: Самоопресняване

en: Behaviors
bg: Поведения

en: Brief
bg: Съкратен

en: Colors
bg: Цветове

en: Columns
bg: Стълбове

[ctx: ulng.rsoptionseditorconfiguration]
en: Configuration
bg: Настройка

en: Custom columns
bg: Нагласени стълбове

[ctx: ulng.rsoptionseditordirectoryhotlist]
en: Directory Hotlist
bg: Бързодостъпни папки

en: Drag & drop
bg: Завлачване

en: Drives list button
bg: Копче със списък на устройствата

en: Favorite Tabs
bg: Предпочитани подпрозорци

en: File associations extra
bg: Допълнителни възможности на файловите обвързвания

en: File associations
bg: Файлови обвързвания

[ctx: ulng.rsoptionseditorfilenewfiletypes]
en: New
bg: Нов размер

[ctx: ulng.rsoptionseditorfileoperations]
en: File operations
bg: Действия с файлове

en: File panels
bg: Файлови крила

[ctx: ulng.rsoptionseditorfilesearch]
en: File search
bg: Търсене на файлове

en: Files views
bg: Файлов изглед

[ctx: ulng.rsoptionseditorfiletypes]
en: File types
bg: Видове файлове

[ctx: ulng.rsoptionseditorfoldertabs]
en: Folder tabs
bg: Папкови подпрозорци

en: Folder tabs extra
bg: Допълнителни настройки на подпрозорците

[ctx: ulng.rsoptionseditorfonts]
en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Highlighters
bg: Оцветяване

en: Hot keys
bg: Клавишни съчетания

[ctx: ulng.rsoptionseditoricons]
en: Icons
bg: Значета

en: Ignore list
bg: Пренебрегвания

en: Keys
bg: Клавиши

en: Language
bg: Език

en: Layout
bg: Подредба

en: Log
bg: Дневник

en: Miscellaneous
bg: Разни

en: Mouse
bg: Мишка

[ctx: ulng.rsoptionseditormultirename]
en: Multi-Rename Tool
bg: Множествено преименуване

[ctx: ulng.rsoptionseditorplugins]
en: Plugins
bg: Приставки

en: Quick search/filter
bg: Бързо търсене/пресяване

[ctx: ulng.rsoptionseditorterminal]
en: Terminal
bg: Терминал

en: Toolbar
bg: Лента с пособия

en: Tools
bg: Пособия

en: Tooltips
bg: Подсказки

en: None;Command Line;Quick Search;Quick Filter
bg: Няма;Ред за управление;Бързо търсене;Бързо пресяване

en: Left button;Right button;
bg: Ляво цъкало;Дясно цъкало;

en: Plugin %s is already assigned for the following extensions:
bg: Приставката %s вече свързана със следното разширение:

en: D&isable
bg: Забраняване

[ctx: ulng.rsoptpluginenable]
en: E&nable
bg: &Разрешаване

[ctx: ulng.rsoptpluginsactive]
en: Active
bg: Деен

[ctx: ulng.rsoptpluginsdescription]
en: Description
bg: Описание

[ctx: ulng.rsoptpluginsfilename]
en: File name
bg: Файлово име

[ctx: ulng.rsoptpluginsname]
en: Name
bg: Име

[ctx: ulng.rsoptpluginsregisteredfor]
en: Registered for
bg: Записано на

en: &Sensitive;&Insensitive
bg: &с отчитане на глАВноСТта;&без отчитане на глАВноСТта

en: &Files;Di&rectories;Files a&nd Directories
bg: &Файлове;&Папки;Файлове &и папки

en: not case sensitive;according to locale settings (aAbBcC);first upper then lower case (ABCabc)
bg: без отчитане на глАВноСТта; според местните настройки (аАбБвВ); първо главните, после редовните(АБВабв)

en: sort by name and show first;sort like files and show first;sort like files
bg: по име и показване най-отгоре;като файлове и показване най-отгоре;като файлове

en: Alphabetical, considering accents;Alphabetical with special characters sort;Natural sorting: alphabetical and numbers;Natural with special characters sort
bg: Азбучно, с отчитане на ударенията;Азбучно, с подреждане на особените знаци;Естествено: азбучно и числено;Естествено, с подреждане на особените знаци

en: Top;Bottom;
bg: Отгоре;Отдолу;

en: S&eparator;Inte&rnal command;E&xternal command;Men&u
bg: Раз&делител;&Вътрешна заповед;Въ&ншна заповед;&Изборник

en: Tooltip file type name:
bg: &Име на раздела:

en: don't change position;use the same setting as for new files;to sorted position
bg: без пренареждане;според настройките за новите файлове;подреждане

en: Files: %d, folders: %d
bg: Файлове: %d, папки: %d

en: File
bg: Файл

[ctx: ulng.rspropsfolder]
en: Directory
bg: Папка

en: Named pipe
bg: Наименована тръба

en: Socket
bg: Гнездо

en: Special block device
bg: Нарочно блоково устройство

en: Special character device
bg: Нарочно знаково устройство

en: Symbolic link
bg: Мека връзка

en: Unknown type
bg: Неизвестен вид

en: Search result
bg: Намерени

en: Select a directory
bg: Избор на папка

en: Select your window
bg: Изберете прозорец:

[ctx: ulng.rssimplewordall]
en: All
bg: Всички

[ctx: ulng.rssimplewordcommand]
en: Command
bg: Заповед

en: Bytes
bg: байта

en: Gigabytes
bg: гигабайта

en: Kilobytes
bg: килобайта

en: Megabytes
bg: мегабайта

en: Terabytes
bg: терабайта

en: Files: %d, Dirs: %d, Size: %s (%s bytes)
bg: Файлове: %d, папки: %d, размер: %s (%s байта)

en: Unable to create target directory!
bg: Създаването на целевата папка е невъзможно!

en: Incorrect file size format!
bg: Неправилно изписване на файловия размер!

en: Unable to split the file!
bg: Неуспешно раздробяване на файла!

en: Select directory:
bg: Изберете папка:

en: Error creating symlink.
bg: Грешка при създаване на мека връзка.

en: Default text
bg: Под&разбирано

en: Day(s)
bg: Ден/ дни

en: Hour(s)
bg: час(а)

en: Minute(s)
bg: минута/и

en: Month(s)
bg: месец(а)

en: Second(s)
bg: секунда/и

en: Week(s)
bg: седмица/и

en: Year(s)
bg: година/и

[ctx: ulng.rstooldiffer]
en: Differ
bg: Сравнител

[ctx: ulng.rstooleditor]
en: Editor
bg: Обработчик

[ctx: ulng.rstoolterminal]
en: Terminal
bg: Терминал

[ctx: ulng.rstoolviewer]
en: Viewer
bg: Преглед

[ctx: ulng.rsvfsnetwork]
en: Network
bg: Мрежа

en: Internal Viewer of Double Commander.
bg: Вътрешен преглед на Double Commander.

en: Bad Quality
bg: Ниско качество

[ctx: ulng.rsviewencoding]
en: Encoding
bg: Знаков набор

en: Image Type
bg: Вид на изображението

[ctx: ulng.rsviewnewsize]
en: New Size
bg: Нов размер

en: %s not found!
bg: %s не е открит!

en: with external viewer
bg: с външен преглед

en: with internal viewer
bg: с вътрешен преглед
