Double Commander 1.1.0 alpha - en to hr translation catalogue (2076 entries)

[ctx: fsyncdirsdlg.rscomparingpercent]
en: Comparing... %d%% (ESC to cancel)
hr: Uspoređujem... %d%% (ESC za otkazivanje)

[ctx: fsyncdirsdlg.rsdeleteright]
en: Right: Delete %d file(s)
hr: Desno: Obriši %d datoteku(e)

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.BTNALLBACK.CAPTION]
en: Files found: %d  (Identical: %d, Different: %d, Unique left: %d, Unique right: %d)
hr: Pronađeno je datoteka: %d (istovjetnih: %d, različitih: %d, jedinstvenih lijevo: %d, jedinstvenih desno: %d)

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.btnsearchtemplate.hint]
en: Choose template...
hr: Izaberite obrazac...

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cbcheckfreespace.caption]
en: C&heck free space
hr: P&rovjeri slobodan prostor

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cbcopyattributes.caption]
en: Cop&y attributes
hr: Kopiraj& svojstva

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cbcopyownership.caption]
en: Copy o&wnership
hr: Kopiraj v&lasništvo

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cbcopypermissions.caption]
en: Copy &permissions
hr: Kopiranje dopuštenja

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cbcopytime.caption]
en: Copy d&ate/time
hr: Kopiraj v&rijeme i datum

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cbcorrectlinks.caption]
en: Correct lin&ks
hr: Ispravi v&eze

[ctx: TFILESYSTEMCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.CBDROPREADONLYFLAG.CAPTION]
en: Drop readonly fla&g
hr: Poništi osobinu samo za &čitanje

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cbexcludeemptydirectories.caption]
en: E&xclude empty directories
hr: I&zuzmi prazne mape

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cbfollowlinks.caption]
en: Fo&llow links
hr: S&ledi veze

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cbreservespace.caption]
en: &Reserve space
hr: &Čuvaj slobodan prostor

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cmbsetpropertyerror.hint]
en: What to do when cannot set file time, attributes, etc.
hr: Šta činiti kada se ne mogu podesiti vreme, svojstva, itd.

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.gbfiletemplate.caption]
en: Use file template
hr: Koristi obrazac datoteke

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.lbldirectoryexists.caption]
en: When dir&ectory exists
hr: Kada &Mapa postoji

[ctx: TFILESYSTEMCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When &file exists
hr: Kada &datoteka postoji

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.lblsetpropertyerror.caption]
en: When ca&nnot set property
hr: Kada se ne& mogu postaviti osobine

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.lbltemplatename.caption]
en: <no template>
hr: <nema obrasca>

[ctx: TFRMABOUT.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
hr: &Zatvori

[ctx: tfrmabout.btncopytoclipboard.caption]
en: Copy to clipboard
hr: Kopirati u međuspremnik

[ctx: TFRMABOUT.CAPTION]
en: About
hr: O programu

[ctx: tfrmabout.lblbuild.caption]
en: Build
hr: Izgrađen

[ctx: tfrmabout.lblfreepascalver.caption]
en: Free Pascal
hr: Slobodni Paskal

[ctx: tfrmabout.lblhomepage.caption]
en: Home Page:
hr: Početna stranica:

[ctx: TFRMABOUT.LBLREVISION.CAPTION]
en: Revision
hr: prerađeno izdanje

[ctx: tfrmabout.lblversion.caption]
en: Version
hr: Izdanje

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
hr: &Otkaži

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
hr: &U redu

[ctx: tfrmattributesedit.btnreset.caption]
en: &Reset
hr: &Poništi

[ctx: tfrmattributesedit.caption]
en: Choose attributes
hr: Izaberite svojstva

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBARCHIVE.CAPTION]
en: &Archive
hr: &Arhiva

[ctx: tfrmattributesedit.cbcompressed.caption]
en: Co&mpressed
hr: st&isnuto

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBDIRECTORY.CAPTION]
en: &Directory
hr: &Mapa

[ctx: tfrmattributesedit.cbencrypted.caption]
en: &Encrypted
hr: &Šifrirano

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBHIDDEN.CAPTION]
en: &Hidden
hr: &Skriveno

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBREADONLY.CAPTION]
en: Read o&nly
hr: Samo za &čitanje

[ctx: tfrmattributesedit.cbsparse.caption]
en: S&parse
hr: P&rorijeđeno

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBSTICKY.CAPTION]
en: Sticky
hr: Ljepljivo

[ctx: tfrmattributesedit.cbsymlink.caption]
en: &Symlink
hr: &Simbolička veza

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBSYSTEM.CAPTION]
en: S&ystem
hr: S&istem

[ctx: tfrmattributesedit.cbtemporary.caption]
en: &Temporary
hr: &Privremeno

[ctx: tfrmattributesedit.gbntfsattributes.caption]
en: NTFS attributes
hr: Svojstva NTFS

[ctx: tfrmattributesedit.gbwingeneral.caption]
en: General attributes
hr: Opća svojstva

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
hr: Bita:

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
hr: Udruženje

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
hr: Ostalo

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
hr: Vlasnik

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
hr: Izvrši

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
hr: Čitaj

en: As te&xt:
hr: Kao t&ekst:

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
hr: Piši

[ctx: TFRMCHECKSUMCALC.CAPTION]
en: Calculate checksum...
hr: Izračunaj zbirnu provjeru

[ctx: tfrmchecksumcalc.cbopenafterjobiscomplete.caption]
en: Open checksum file after job is completed
hr: Otvorite datoteku provjere nakon završetka zadatka

en: C&reate separate checksum file for each file
hr: &Učini posebnu datoteku zbirne provjere za svaku datoteku

[ctx: tfrmchecksumcalc.lblsaveto.caption]
en: &Save checksum file(s) to:
hr: &Kopiraj zbirnu(e) ptovjeru(e) u

[ctx: TFRMCHECKSUMVERIFY.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
hr: &Zatvori

[ctx: TFRMCHECKSUMVERIFY.CAPTION]
en: Verify checksum...
hr: Zbirna provjera...

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNADD.CAPTION]
en: A&dd
hr: D&odaj

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
hr: Otk&aži

en: C&onnect
hr: Po&veži se

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNDELETE.CAPTION]
en: &Delete
hr: &Izbriši

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNEDIT.CAPTION]
en: &Edit
hr: &Uredi

en: Connection manager
hr: Upravnik veza

en: Connect to:
hr: Poveži se na:

[ctx: tfrmcopydlg.btnaddtoqueue.caption]
en: A&dd To Queue
hr: &Dodaj u zakazano

[ctx: TFRMCOPYDLG.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
hr: &Otkaži

[ctx: tfrmcopydlg.btnsaveoptions.caption]
en: Sa&ve these options as default
hr: Kopiraj ove mogućnosti kao podrazumijevane

[ctx: TFRMCOPYDLG.CAPTION]
en: Copy file(s)
hr: Kopiraj datoteku(e)

[ctx: tfrmcopydlg.mnunewqueue.caption]
en: New queue
hr: Novo zakazivanje

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue1.caption]
en: Queue 1
hr: Zakazano 1

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue2.caption]
en: Queue 2
hr: Zakazano 2

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue3.caption]
en: Queue 3
hr: Zakazano 3

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue4.caption]
en: Queue 4
hr: Zakazano 4

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue5.caption]
en: Queue 5
hr: Zakazano 5

en: Save Description
hr: Kopiraj opis

[ctx: TFRMDESCREDIT.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
hr: &Otkaži

[ctx: TFRMDESCREDIT.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
hr: &U redu

en: File/folder comment
hr: Napomena datoteke/mape

en: E&dit comment for:
hr: Uredi& napomenu za:

[ctx: TFRMDESCREDIT.LBLENCODING.CAPTION]
en: &Encoding:
hr: &Šifriranje:

[ctx: TFRMDIFFER.ACTABOUT.CAPTION]
en: About
hr: O programu

en: Auto Compare
hr: Samostalno upoređivanje

[ctx: tfrmdiffer.actbinarycompare.caption]
en: Binary Mode
hr: Binarno

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCANCELCOMPARE.CAPTION]
en: Cancel
hr: Otkaži

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCANCELCOMPARE.HINT]
en: Cancel
hr: Otkaži

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYLEFTTORIGHT.CAPTION]
en: Copy Block Right
hr: Kopiraj skup desno

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYLEFTTORIGHT.HINT]
en: Copy Block Right
hr: Kopiraj skup desno

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYRIGHTTOLEFT.CAPTION]
en: Copy Block Left
hr: Kopiraj skup lijevo

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYRIGHTTOLEFT.HINT]
en: Copy Block Left
hr: Kopiraj skup lijevo

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITCOPY.CAPTION]
en: Copy
hr: Kopiraj

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITCUT.CAPTION]
en: Cut
hr: Izreži

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITDELETE.CAPTION]
en: Delete
hr: Izbriši

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITPASTE.CAPTION]
en: Paste
hr: Naljepi

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITREDO.CAPTION]
en: Redo
hr: Ponovi

en: Select &All
hr: Označi &sve

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITUNDO.CAPTION]
en: Undo
hr: Poništi

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEXIT.CAPTION]
en: E&xit
hr: &Izlaz

[ctx: TFRMDIFFER.ACTFIRSTDIFFERENCE.CAPTION]
en: First Difference
hr: Prva razlika

[ctx: TFRMDIFFER.ACTFIRSTDIFFERENCE.HINT]
en: First Difference
hr: Prva razlika

en: Ignore Case
hr: Zanemari veličinu slova

en: Ignore Blanks
hr: Zanemari praznine

en: Keep Scrolling
hr: Nastavi klizanje

[ctx: TFRMDIFFER.ACTLASTDIFFERENCE.CAPTION]
en: Last Difference
hr: Poslednja razlika

[ctx: TFRMDIFFER.ACTLASTDIFFERENCE.HINT]
en: Last Difference
hr: Poslednja razlika

en: Line Differences
hr: Razlika linija

[ctx: TFRMDIFFER.ACTNEXTDIFFERENCE.CAPTION]
en: Next Difference
hr: Sljedeća razlika

[ctx: TFRMDIFFER.ACTNEXTDIFFERENCE.HINT]
en: Next Difference
hr: Sljedeća razlika

en: Open Left...
hr: Otvori lijevo...

en: Open Right...
hr: Otvori desno...

en: Paint Background
hr: Oboji pozadinu

[ctx: TFRMDIFFER.ACTPREVDIFFERENCE.CAPTION]
en: Previous Difference
hr: Prethodna razlika

[ctx: TFRMDIFFER.ACTPREVDIFFERENCE.HINT]
en: Previous Difference
hr: Prethodna razlika

[ctx: TFRMDIFFER.ACTRELOAD.CAPTION]
en: &Reload
hr: &Učitaj ponovo

[ctx: TFRMDIFFER.ACTRELOAD.HINT]
en: Reload
hr: Ponovo učitaj

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVE.CAPTION]
en: Save
hr: Sačuvaj

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVE.HINT]
en: Save
hr: Sačuvaj

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVEAS.CAPTION]
en: Save as...
hr: Kopiraj kao...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVEAS.HINT]
en: Save as...
hr: Kopiraj kao...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFT.CAPTION]
en: Save Left
hr: Kopiraj lijevo

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFT.HINT]
en: Save Left
hr: Kopiraj lijevo

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFTAS.CAPTION]
en: Save Left As...
hr: Kopiraj lijevo kao...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFTAS.HINT]
en: Save Left As...
hr: Kopiraj lijevo kao...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHT.CAPTION]
en: Save Right
hr: Kopiraj desno

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHT.HINT]
en: Save Right
hr: Kopiraj desno

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHTAS.CAPTION]
en: Save Right As...
hr: Kopiraj desno kao...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHTAS.HINT]
en: Save Right As...
hr: Kopiraj desno kao...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSTARTCOMPARE.CAPTION]
en: Compare
hr: Usporedi

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSTARTCOMPARE.HINT]
en: Compare
hr: Usporedi

[ctx: TFRMDIFFER.BTNLEFTENCODING.HINT]
en: Encoding
hr: Šifriranje

[ctx: TFRMDIFFER.BTNRIGHTENCODING.HINT]
en: Encoding
hr: Šifriranje

[ctx: TFRMDIFFER.CAPTION]
en: Compare files
hr: Usporedi datoteke

en: &Left
hr: &Lijevo

en: &Right
hr: &Desno

en: &Actions
hr: &Radnje

[ctx: TFRMDIFFER.MNUEDIT.CAPTION]
en: &Edit
hr: &Uredi

[ctx: TFRMDIFFER.MNUENCODING.CAPTION]
en: En&coding
hr: Ši&friranje

[ctx: TFRMDIFFER.MNUFILE.CAPTION]
en: &File
hr: &Datoteka

[ctx: TFRMDIFFER.MNUOPTIONS.CAPTION]
en: &Options
hr: &Mogućnosti

en: Add new shortcut to sequence
hr: Dodaj novu prečicu nizu

[ctx: TFRMEDITHOTKEY.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
hr: &Odustani

[ctx: TFRMEDITHOTKEY.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
hr: &U redu

en: Remove last shortcut from sequence
hr: Ukloni posljednju prečicu iz niza

[ctx: TFRMEDITHOTKEY.CGHKCONTROLS.CAPTION]
en: Only for these controls
hr: Samo za sledeća poklapanja

en: &Parameters (each in a separate line):
hr: &Odrednice (svaka u posebnoj liniji):

en: Shortcuts:
hr: Prečice:

[ctx: TFRMEDITOR.ACTABOUT.CAPTION]
en: About
hr: O programu

[ctx: TFRMEDITOR.ACTABOUT.HINT]
en: About
hr: O radnji

en: &Configuration
hr: &Postavke

[ctx: TFRMEDITOR.ACTCONFHIGH.HINT]
en: Configuration
hr: Postavke

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCOPY.CAPTION]
en: Copy
hr: Kopiraj

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCOPY.HINT]
en: Copy
hr: Kopiraj

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCUT.CAPTION]
en: Cut
hr: Isjeci

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCUT.HINT]
en: Cut
hr: Isjeci

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITDELETE.CAPTION]
en: Delete
hr: Obriši

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITDELETE.HINT]
en: Delete
hr: Obriši

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITFIND.HINT]
en: Find
hr: Pronađi

[ctx: tfrmeditor.acteditfindnext.caption]
en: Find next
hr: Nađi sljedeće

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITFINDNEXT.HINT]
en: Find next
hr: Nađi sljedeće

[ctx: tfrmeditor.acteditgotoline.caption]
en: Goto Line...
hr: Idi na liniju...

[ctx: tfrmeditor.acteditlineendcr.caption]
en: Mac (CR)
hr: Mek (CR)

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITLINEENDCR.HINT]
en: Mac (CR)
hr: Mek (CR)

[ctx: tfrmeditor.acteditlineendlf.caption]
en: Unix (LF)
hr: Uniks (LF)

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITLINEENDLF.HINT]
en: Unix (LF)
hr: Uniks (LF)

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITPASTE.CAPTION]
en: Paste
hr: Priljepi

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITPASTE.HINT]
en: Paste
hr: Priljepi

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITREDO.CAPTION]
en: Redo
hr: Ponovi

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITREDO.HINT]
en: Redo
hr: Ponovi

[ctx: tfrmeditor.acteditrplc.caption]
en: &Replace
hr: &Zamjeni

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITRPLC.HINT]
en: Replace
hr: Zamjeni

en: Select&All
hr: Označi &sve

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITSELECTALL.HINT]
en: Select All
hr: Označi sve

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITUNDO.CAPTION]
en: Undo
hr: Opozovi

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITUNDO.HINT]
en: Undo
hr: Opozovi

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILECLOSE.CAPTION]
en: &Close
hr: &Zatvori

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILECLOSE.HINT]
en: Close
hr: Zatvori

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILEEXIT.CAPTION]
en: E&xit
hr: &Izađi

[ctx: tfrmeditor.actfileexit.hint]
en: Exit
hr: Napusti

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILENEW.CAPTION]
en: &New
hr: &Novo

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILENEW.HINT]
en: New
hr: Novo

en: &Open
hr: &Otvori

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILEOPEN.HINT]
en: Open
hr: Otvori

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILESAVE.CAPTION]
en: &Save
hr: &Sačuvaj

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILESAVE.HINT]
en: Save
hr: Sačuvaj

en: Save As
hr: Kopiraj kao

[ctx: TFRMEDITOR.CAPTION]
en: Editor
hr: Uređivač

[ctx: TFRMEDITOR.HELP1.CAPTION]
en: &Help
hr: Po&moć

[ctx: TFRMEDITOR.MIEDIT.CAPTION]
en: &Edit
hr: &Uredi

[ctx: TFRMEDITOR.MIENCODING.CAPTION]
en: En&coding
hr: Ši&friranje

en: Open as
hr: Otvori kao

[ctx: tfrmeditor.miencodingout.caption]
en: Save as
hr: Kopiraj kao

[ctx: TFRMEDITOR.MIFILE.CAPTION]
en: &File
hr: &Datoteka

en: Syntax highlight
hr: Isticanje sintakse

en: End Of Line
hr: Završetak linije

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHCASESENSITIVE.CAPTION]
en: C&ase sensitivity
hr: O&setljivo na veličinu slova

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHFROMCURSOR.CAPTION]
en: S&earch from caret
hr: &Traži od umetnutog znaka

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHREGEXP.CAPTION]
en: &Regular expressions
hr: &Regularni izrazi

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHSELECTEDONLY.CAPTION]
en: Selected &text only
hr: Samo označeni tekst&

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHWHOLEWORDS.CAPTION]
en: &Whole words only
hr: &Samo cijele riječi

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.GBSEARCHOPTIONS.CAPTION]
en: Option
hr: &Mogućnosti

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.LBLREPLACEWITH.CAPTION]
en: &Replace with:
hr: &Zamjeni sa:

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.LBLSEARCHFOR.CAPTION]
en: &Search for:
hr: &Traži:

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.RGSEARCHDIRECTION.CAPTION]
en: Direction
hr: Smjer

[ctx: TFRMEXTRACTDLG.CAPTION]
en: Unpack files
hr: Raspakiraj datoteke

en: &Unpack path names if stored with files
hr: &Raspakiraj imena putanje ako su sačuvana u datotekama

en: Unpack each archive to a &separate subdir (name of the archive)
hr: Raspakiraj svaku od arhiva u &posebnu podMapa (po imenima arhiva)

en: O&verwrite existing files
hr: P&repiši postojeće datoteke

en: To the &directory:
hr: U &mapu:

en: &Extract files matching file mask:
hr: &Izvuci datoteke na osnovu poklapanja:

en: &Password for encrypted files:
hr: &Lozinka za šifrirane datoteke:

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
hr: &Zatvori

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.CAPTION]
en: Wait...
hr: Sačekajte...

en: File name:
hr: Ime datoteke:

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.LBLFROMPATH.CAPTION]
en: From:
hr: Iz:

en: Click on Close when the temporary file can be deleted!
hr: Kliknite na „Zatvori“ ako se privremena datoteka ne može izbrisati.

[ctx: TFRMFILEOP.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
hr: Otkaži

en: &To panel
hr: &Na ploču

en: &View all
hr: &Pregledaj sve

en: Current operation:
hr: &Trenutna radnja:

[ctx: TFRMFILEOP.LBLFROM.CAPTION]
en: From:
hr: Iz:

en: To:
hr: Ka:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.CAPTION]
en: Properties
hr: Svojstva

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.CBSTICKY.CAPTION]
en: Sticky
hr: Ljepljivo

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.DIVIDERBEVEL3.CAPTION]
en: Owner
hr: Vlasnik

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
hr: Bita:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
hr: Udruženje

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
hr: Drugo

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
hr: Vlasnik

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRTEXTSTR.CAPTION]
en: Text:
hr: Tekst:

en: Contains:
hr: Sadrži:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
hr: Izvrši

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLFILE.CAPTION]
en: File name
hr: Ime datoteke

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLFILESTR.CAPTION]
en: File name
hr: Ime datoteke

[ctx: tfrmfileproperties.lblfolderstr.caption]
en: Path:
hr: Putanja:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLGROUPSTR.CAPTION]
en: &Group
hr: &Udruženje

[ctx: tfrmfileproperties.lbllastaccessstr.caption]
en: Accessed:
hr: Posljednji pristup:

[ctx: tfrmfileproperties.lbllastmodifstr.caption]
en: Modified:
hr: Posljednja izmena:

en: Status changed:
hr: Poslednja izmena stanja:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLOCTAL.CAPTION]
en: Octal:
hr: Oktalno:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLOWNERSTR.CAPTION]
en: O&wner
hr: Vlasnik&

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
hr: Čitanje

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLSIZESTR.CAPTION]
en: Size:
hr: Veličina:

en: Symlink to:
hr: Veza ka:

en: Type:
hr: Vrsta:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
hr: Pisanje

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.TSATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
hr: Svojstva

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.TSPROPERTIES.CAPTION]
en: Properties
hr: Svojstva

[ctx: tfrmfinddlg.btnaddattribute.caption]
en: &Add
hr: Dodaj&

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNATTRSHELP.CAPTION]
en: &Help
hr: &Pomoć

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNSAVETEMPLATE.CAPTION]
en: &Save
hr: &Snimi

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNSEARCHDELETE.CAPTION]
en: &Delete
hr: &Izbriši

en: L&oad
hr: U&čitaj

en: S&ave
hr: Snimi&

en: Sa&ve with "Start in directory"
hr: Snimi kao „Početak u mapi“

en: If saved then "Start in directory" will be restored when loading template. Use it if you want to fix searching to a certain directory
hr: Ako se snimi, „Početak u mapi“ će biti povraćen prilikom učitavanja obrasca. Upotrebite to ako želite da primijenite pretragu na određenu mapu

en: Use template
hr: Koristi obrazac

[ctx: TFRMFINDDLG.CAPTION]
en: Find files
hr: Pronađi datoteke

en: Case sens&itive
hr: O&setljivo na veličinu slova

en: &Date from:
hr: Od &datuma:

en: Dat&e to:
hr: Do &datuma:

en: S&ize from:
hr: Od &veličine:

en: Si&ze to:
hr: Do &veličine:

en: Search in &archives
hr: Omogući pretraživanje arhivia

[ctx: TFRMFINDDLG.CBFINDTEXT.CAPTION]
en: Find &text in file
hr: Pronađi &tekst u datoteci

[ctx: TFRMFINDDLG.CBFOLLOWSYMLINKS.CAPTION]
en: Follow s&ymlinks
hr: Prati &simboličke veze

[ctx: TFRMFINDDLG.CBNOTCONTAININGTEXT.CAPTION]
en: Find files N&OT containing the text
hr: Pronađi datoteke koje ne& sadrže tekst

en: N&ot older than:
hr: Ne& starije od:

en: Searc&h for part of file name
hr: Traži& po djelu imena datoteke

[ctx: TFRMFINDDLG.CBREGEXP.CAPTION]
en: &Regular expression
hr: &Regularni izraz

en: Re&place by
hr: Zameni& sa

en: Selected directories and files
hr: Označi mape i &datoteke

en: Reg&ular expression
hr: &Regularni izraz

en: &Time from:
hr: Od &vremena:

en: Ti&me to:
hr: Do vre&mena:

en: &Use search plugin:
hr: &Koristi priključak za pretragu:

en: Enter directories names that should be excluded from search separated with ";"
hr: Unesite imena mapa koji bi trebali biti isključeni iz pretrage odvojene znakom ";"

en: Enter files names that should be excluded from search separated with ";"
hr: Unesite imena datoteka koje bi trebale biti isključene iz pretrage odvojene znakom ";"

en: Enter files names separated with ";"
hr: Unesite imena datoteka razdvojena znakom ";"

[ctx: TFRMFINDDLG.GBDIRECTORIES.CAPTION]
en: Directories
hr: Mape

[ctx: TFRMFINDDLG.GBFILES.CAPTION]
en: Files
hr: Datoteke

[ctx: tfrmfinddlg.gbfinddata.caption]
en: Find Data
hr: Pronađi podatke

[ctx: TFRMFINDDLG.LBLATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attri&butes
hr: Odrednice&

[ctx: TFRMFINDDLG.LBLENCODING.CAPTION]
en: Encodin&g:
hr: &Šifriranje:

en: E&xclude subdirectories
hr: I&zuzmi podmape

en: &Exclude files
hr: &Izuzmi datoteke

en: &File mask
hr: &Maska datoteke

en: Start in &directory
hr: Počni u &mapi

en: Search su&bdirectories:
hr: traži u &podmapi:

en: &Previous searches:
hr: &Prethodne pretrage:

en: Open In New Tab(s)
hr: Otvori u novoj kartici

en: Remove from list
hr: Ukloni sa spiska

en: Show all found items
hr: Prikaži sve pronađene stavke

en: Show In Editor
hr: Pokaži u uređivaču

en: Show In Viewer
hr: Prikaži u pregledniku

en: Advanced
hr: Napredno

en: Load/Save
hr: Učitaj/Sačuvaj

[ctx: TFRMFINDDLG.TSPLUGINS.CAPTION]
en: Plugins
hr: Priključci

en: Results
hr: Izlazi

en: Standard
hr: Standardno

[ctx: TFRMFINDVIEW.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Cancel
hr: &Otkaži

[ctx: TFRMFINDVIEW.BTNFIND.CAPTION]
en: &Find
hr: &Pronađi

[ctx: TFRMFINDVIEW.CAPTION]
en: Find
hr: Pronađi

en: C&ase sensitive
hr: O&setljivo na veličinu slova

[ctx: TFRMHARDLINK.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
hr: &Otkaži

[ctx: TFRMHARDLINK.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
hr: &U redu

en: Create hard link
hr: Napravi čvrstu vezu

[ctx: TFRMHARDLINK.LBLEXISTINGFILE.CAPTION]
en: &Destination that the link will point to
hr: &Odredište na koje će veza biti usmerena

[ctx: TFRMHARDLINK.LBLLINKTOCREATE.CAPTION]
en: &Link name
hr: Ime &veze

[ctx: TFRMHOTDIREXPORTIMPORT.BTNSELECTALL.CAPTION]
en: Import all!
hr: Uvezi sve!

[ctx: TFRMHOTDIREXPORTIMPORT.BTNSELECTIONDONE.CAPTION]
en: Import selected
hr: Uvezi izabrano

en: Select the entries your want to import
hr: Izaberite stavke koje želite uvesti

en: When clicking a sub-menu, it will select the whole menu
hr: Klikom na podizbornik će se izabrati cijeli izbornik

en: Hold CTRL and click entries to select multiple ones
hr: Držite CTRL i kliknite na stavke radi izbora više njih

[ctx: TFRMLINKER.CAPTION]
en: Linker
hr: Usmerivač

en: Save to...
hr: Kopiraj u...

en: Item
hr: Stavka

[ctx: TFRMLINKER.LBLFILENAME.CAPTION]
en: &File name
hr: &Ime datoteke

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNDOWN.CAPTION]
en: Do&wn
hr: Dolje&

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNDOWN.HINT]
en: Down
hr: Dolje

[ctx: tfrmlinker.spbtnrem.caption]
en: &Remove
hr: Ukloni&

[ctx: tfrmlinker.spbtnrem.hint]
en: Delete
hr: Obriši

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNUP.CAPTION]
en: &Up
hr: &gore

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNUP.HINT]
en: Up
hr: Gore

[ctx: TFRMMAIN.ACTABOUT.CAPTION]
en: &About
hr: &O programu

en: Add file name to command line
hr: Dodaj ime datoteke u naredbenu liniju

en: Add path and file name to command line
hr: Dodaj putanju i ime datoteke u naredbenu liniju

en: Copy path to command line
hr: Kopiraj putanju u naredbenu liniju

[ctx: tfrmmain.actbriefview.caption]
en: Brief view
hr: Sažeto

[ctx: tfrmmain.actbriefview.hint]
en: Brief View
hr: Sažeti pregled

en: Calculate &Occupied Space
hr: Izračunaj zauzeće prostora

en: Change directory
hr: Promeni mapu

en: Change directory to home
hr: Pređi na mapu korisnika

en: Change Directory To Parent
hr: Pređi u roditeljsku mapu

en: Change directory to root
hr: Pređi u izvorno sistemsku mapu

[ctx: TFRMMAIN.ACTCHECKSUMCALC.CAPTION]
en: Calculate Check&sum...
hr: Računanje zbirne &provere...

[ctx: TFRMMAIN.ACTCHECKSUMVERIFY.CAPTION]
en: &Verify Checksum...
hr: &Provera zbroja...

en: Clear log file
hr: Očisti dnevničku datoteku

en: Clear log window
hr: Očisti prozor dnevničke datoteke

[ctx: TFRMMAIN.ACTCLOSEALLTABS.CAPTION]
en: Close &All Tabs
hr: Zatvori &sve kartice

[ctx: tfrmmain.actcloseduplicatetabs.caption]
en: Close Duplicate Tabs
hr: Zatvori duple kartice

[ctx: TFRMMAIN.ACTCLOSETAB.CAPTION]
en: &Close Tab
hr: &Zatvori karticu

en: Next Command Line
hr: Sledeća naredbena linija

en: Set command line to next command in history
hr: Postavi sledeću naredbu iz istorije u naredbenu liniju

en: Previous Command Line
hr: Prethodna naredbena linija

en: Set command line to previous command in history
hr: Postavi prethodnu naredbu iz istorije u naredbenu liniju

en: Full
hr: Potpuno

en: Columns View
hr: Pregled u vidu stupaca

en: Compare by &Contents
hr: Usporedi po &sadržaju

[ctx: TFRMMAIN.ACTCOMPAREDIRECTORIES.CAPTION]
en: Compare Directories
hr: Usporedba mapa

[ctx: TFRMMAIN.ACTCOMPAREDIRECTORIES.HINT]
en: Compare Directories
hr: Usporedba mapa

[ctx: tfrmmain.actconfigdirhotlist.caption]
en: Configuration of Directory Hotlist
hr: Postavke brzog spiska mapa

[ctx: tfrmmain.actconfigfavoritetabs.caption]
en: Configuration of Favorite Tabs
hr: Uređivanje omiljenih kartica

[ctx: tfrmmain.actconfigfoldertabs.caption]
en: Configuration of folder tabs
hr: Podešavanje kartica mapa

en: Toolbar...
hr: Alatna traka

en: Show context menu
hr: Prikaži priručni izbornik

[ctx: tfrmmain.actcopy.caption]
en: Copy
hr: Kopiraj

en: Copy all tabs to opposite side
hr: Kopirajte sve kartice u suprotni prozor

en: Copy all shown &columns
hr: Kopiraj sve prikazane &stupce

en: Copy Filename(s) with Full &Path
hr: Kopiraj potpunu putanju sa imenima datoteka

en: Copy &Filename(s) to Clipboard
hr: Kopiraj imena datoteka u međuspremnik

en: Copy files without asking for confirmation
hr: Kopiraj datoteke bez pitanja za potvrdu

en: Copy Full Path of selected file(s) with no ending dir separator
hr: Kopiranje cijelog puta odabranih datoteka bez završnog razdvajanja

en: Copy Full Path of selected file(s)
hr: Kopiranje cijelog puta odabrane datoteke

en: Copy to same panel
hr: Kopiraj u istu table

en: &Copy
hr: &Kopiraj

en: Sho&w Occupied Space
hr: &Prikaži zauzeće memorije

en: Cu&t
hr: &Iseci

en: Show Command Parameters
hr: Prikaži parametre naredbe

[ctx: TFRMMAIN.ACTDELETE.CAPTION]
en: Delete
hr: Izbriši

[ctx: TFRMMAIN.ACTDIRHISTORY.CAPTION]
en: Directory history
hr: Povijest mapa

en: Directory &Hotlist
hr: Brzi spisak &mapa

en: Select any command and execute it
hr: Odaberite bilo koju naredbu za pokretanje

[ctx: tfrmmain.actedit.caption]
en: Edit
hr: Uredi

en: Edit Co&mment...
hr: Uredi &napomenu...

en: Edit new file
hr: Uredi novu datoteku

en: Edit path field above file list
hr: Uredi polje putanje iznad spiska

en: Swap &Panels
hr: Zamjeni table

[ctx: TFRMMAIN.ACTEXIT.CAPTION]
en: E&xit
hr: &Napusti

[ctx: tfrmmain.actextractfiles.caption]
en: &Extract Files...
hr: &Izvuci datoteke...

[ctx: tfrmmain.actfileassoc.caption]
en: Configuration of File &Associations
hr: Pridruživanje &datoteka...

[ctx: tfrmmain.actfilelinker.caption]
en: Com&bine Files...
hr: &Spoji datoteke...

[ctx: tfrmmain.actfileproperties.caption]
en: Show &File Properties
hr: Prikaži svojstva &datoteka

[ctx: TFRMMAIN.ACTFILESPLITER.CAPTION]
en: Spl&it File...
hr: Podeli& datoteku...

[ctx: tfrmmain.actflatview.caption]
en: &Flat view
hr: &Ravan prikaz

[ctx: tfrmmain.actfocuscmdline.caption]
en: Focus command line
hr: Žiža na naredbenu liniju

[ctx: tfrmmain.actgotofirstfile.caption]
en: Place cursor on first file in list
hr: Postavi pokazivač na prvu datoteku kartice

[ctx: tfrmmain.actgotolastfile.caption]
en: Place cursor on last file in list
hr: Postavi pokazivač na posljednju datoteku kartice

[ctx: TFRMMAIN.ACTHARDLINK.CAPTION]
en: Create &Hard Link...
hr: Napravi &čvrstu vezu...

[ctx: tfrmmain.acthelpindex.caption]
en: &Contents
hr: &Sadržaj

[ctx: tfrmmain.acthorizontalfilepanels.caption]
en: &Horizontal Panels Mode
hr: &Vodoravan prikaz tabli

[ctx: tfrmmain.actkeyboard.caption]
en: &Keyboard
hr: &Tastatura

[ctx: tfrmmain.actleftbriefview.caption]
en: Brief view on left panel
hr: Sažet pogled lijeve ploče

[ctx: tfrmmain.actleftcolumnsview.caption]
en: Columns view on left panel
hr: Prikaz stupaca na lijevoj ploči

[ctx: tfrmmain.actleftequalright.caption]
en: Left &= Right
hr: lijevo &= Desno

[ctx: tfrmmain.actleftflatview.caption]
en: &Flat view on left panel
hr: Ravni pogled na lijevu ploču

[ctx: tfrmmain.actleftopendrives.caption]
en: Open left drive list
hr: Otvori spisak lijevog uređaja

en: Re&verse order on left panel
hr: Pr&eokrenuti redosljed na lijevoj ploči

[ctx: tfrmmain.actleftopendrives.caption]
en: Sort left panel by &Attributes
hr: Sortiraj lijevi prozor prema &Atributima

[ctx: tfrmmain.actleftsortbydate.caption]
en: Sort left panel by &Date
hr: Poredaj u lijevoj ploči po datumu

[ctx: tfrmmain.actleftsortbyext.caption]
en: Sort left panel by &Extension
hr: Poredaj u lijevoj ploči po tipu datoteke

[ctx: tfrmmain.actleftsortbyname.caption]
en: Sort left panel by &Name
hr: Poredaj u lijevoj ploči abecedi

[ctx: tfrmmain.actleftsortbysize.caption]
en: Sort left panel by &Size
hr: Poredaj u lijevoj ploči po veličini

[ctx: tfrmmain.actleftthumbview.caption]
en: Thumbnails view on left panel
hr: Prikaz ikona na lijevoj ploči

[ctx: tfrmmain.actloadfavoritetabs.caption]
en: Load tabs from Favorite Tabs
hr: Usnimi karticu iz omiljene kartice

[ctx: tfrmmain.actloadselectionfromclip.caption]
en: Load Selection from Clip&board
hr: Učitaj sadržaj međuspremnika

[ctx: tfrmmain.actloadselectionfromfile.caption]
en: &Load Selection from File...
hr: &Učitaj izbor iz datoteke...

[ctx: tfrmmain.actloadtabs.caption]
en: &Load Tabs from File
hr: &Učitaj kartice iz datoteke

[ctx: tfrmmain.actmakedir.caption]
en: Create &Directory
hr: Napravi &Mapu

[ctx: tfrmmain.actmarkcurrentextension.caption]
en: Select All with the Same E&xtension
hr: Označi sve sa istim nastavkom&

[ctx: tfrmmain.actmarkinvert.caption]
en: &Invert Selection
hr: &Okreni izbor

[ctx: tfrmmain.actmarkmarkall.caption]
en: &Select All
hr: &Označi sve

[ctx: tfrmmain.actmarkminus.caption]
en: Unselect a Gro&up...
hr: Poništi izbor &skupa...

[ctx: tfrmmain.actmarkminus.caption]
en: Select a &Group...
hr: Izaberi &skup...

[ctx: tfrmmain.actmarkunmarkall.caption]
en: &Unselect All
hr: &Odznači sve

[ctx: tfrmmain.actminimize.caption]
en: Minimize window
hr: Umanji prozor

[ctx: tfrmmain.actmultirename.caption]
en: Multi-&Rename Tool
hr: Pribor za masovno &preimenovanje

[ctx: tfrmmain.actnetworkconnect.caption]
en: Network &Connect...
hr: Uspostavi mrežnu &vezu...

[ctx: tfrmmain.actnetworkdisconnect.caption]
en: Network &Disconnect
hr: Prekini mrežnu &vezu

[ctx: tfrmmain.actnetworkquickconnect.caption]
en: Network &Quick Connect...
hr: &Brza mrežna veza...

[ctx: tfrmmain.actnewtab.caption]
en: &New Tab
hr: &Nova kartica

[ctx: tfrmmain.actnextfavoritetabs.caption]
en: Load the Next Favorite Tabs in the list
hr: Učitaj sljedeće omiljene table na karticu

[ctx: TFRMMAIN.ACTOPEN.CAPTION]
en: Open
hr: Otvori

[ctx: tfrmmain.actopenarchive.caption]
en: Try open archive
hr: Pokušaj otvoriti arhivu

[ctx: tfrmmain.actopenbar.caption]
en: Open bar file
hr: Otvori datoteku sa trake

[ctx: tfrmmain.actopendirinnewtab.caption]
en: Open &Folder in a New Tab
hr: Otvori &Mapu u novoj kartici

[ctx: TFRMMAIN.ACTOPENVIRTUALFILESYSTEMLIST.CAPTION]
en: Open &VFS List
hr: Otvori &VFS spisak

[ctx: tfrmmain.actoperationsviewer.caption]
en: Operations &Viewer
hr: Preglednik &napretka radnji

[ctx: tfrmmain.actoptions.caption]
en: &Options...
hr: &Mogućnosti...

[ctx: tfrmmain.actpackfiles.caption]
en: &Pack Files...
hr: &Arhivirati sažimanjem datoteke...

[ctx: tfrmmain.actpanelssplitterperpos.caption]
en: Set splitter position
hr: Podesite položaj djeljenja

[ctx: tfrmmain.actpastefromclipboard.caption]
en: &Paste
hr: &Priljepi

[ctx: tfrmmain.actpreviousfavoritetabs.caption]
en: Load the Previous Favorite Tabs in the list
hr: Učitaj sljedeće omiljene table na karticu

[ctx: tfrmmain.actprevtab.caption]
en: Switch to &Previous Tab
hr: Pređi na &prethodni list

[ctx: tfrmmain.actquickfilter.caption]
en: Quick filter
hr: Brzi propusnik

[ctx: TFRMMAIN.ACTQUICKSEARCH.CAPTION]
en: Quick search
hr: Brza pretraga

[ctx: tfrmmain.actquickview.caption]
en: &Quick View Panel
hr: &table za brzi pregled

[ctx: tfrmmain.actrefresh.caption]
en: &Refresh
hr: &Osvježi

[ctx: tfrmmain.actreloadfavoritetabs.caption]
en: Reload the last Favorite Tabs loaded
hr: Ponovno učitajte posljednje učitane kartice

[ctx: tfrmmain.actrename.caption]
en: Move
hr: Premjesti

en: Move/Rename files without asking for confirmation
hr: Premještanje i preimenovanje datoteke bez pitanja za potvrdu

[ctx: TFRMMAIN.ACTRENAMEONLY.CAPTION]
en: Rename
hr: Preimenovanje

en: &Rename Tab
hr: &Preimenovanje kartice

[ctx: tfrmmain.actresavefavoritetabs.caption]
en: Resave on the last Favorite Tabs loaded
hr: Ponovo učitaj posljednje učitane table

[ctx: tfrmmain.actrestoreselection.caption]
en: &Restore Selection
hr: &Povrati izbor

[ctx: tfrmmain.actreverseorder.caption]
en: Re&verse Order
hr: &Obrnuti redosled

[ctx: tfrmmain.actrightbriefview.caption]
en: Brief view on right panel
hr: Kratak prikaz na desnoj ploči

[ctx: tfrmmain.actrightcolumnsview.caption]
en: Columns view on right panel
hr: Prikaz stupaca na desnoj ploči

[ctx: tfrmmain.actrightequalleft.caption]
en: Right &= Left
hr: Desno &= lijevo

en: &Flat view on right panel
hr: Ravni prikaz na desnoj ploči

en: Open right drive list
hr: Otvori spisak desnog uređaja

en: Re&verse order on right panel
hr: preokrenuti prikaz na desnoj ploči

en: Sort right panel by &Attributes
hr: Sortiraj desnu ploču prema &Atributima

en: Sort right panel by &Date
hr: Sortiraj desnu ploču prema &Datumu

en: Sort right panel by &Extension
hr: Sortiraj desnu ploču prema tipu &Datoteka

en: Sort right panel by &Name
hr: Sortiraj desnu ploču prema &Nazivu datoteka

en: Sort right panel by &Size
hr: Sortiraj desnu ploču prema &veličini datoteka

en: Thumbnails view on right panel
hr: Prikaz ikona na desnoj ploči

en: Run &Terminal
hr: Pokreni u &terminalu

[ctx: tfrmmain.actsavefavoritetabs.caption]
en: Save current tabs to a New Favorite Tabs
hr: Spremi otvorenu karticu u novu omiljenu

en: Sa&ve Selection
hr: &Kopiraj izbor

en: Save S&election to File...
hr: Kopiraj &izbor u datoteku...

en: &Save Tabs to File
hr: &Kopiraj kartice u datoteku

en: &Search...
hr: &Traži...

en: All tabs Locked with Dir Opened in New Tabs
hr: Sve kartice Zaključane s mapama otvaraju se u novim karticama

[ctx: tfrmmain.actsetalltabsoptionnormal.caption]
en: Set all tabs to Normal
hr: Postavljanje svih kartica na uobičajene vrijednosti

[ctx: tfrmmain.actsetalltabsoptionpathlocked.caption]
en: Set all tabs to Locked
hr: Onemogučavanje promjena na svim karticama

[ctx: tfrmmain.actsetalltabsoptionpathresets.caption]
en: All tabs Locked with Dir Changes Allowed
hr: Dopuštanje promjena na svim karticama

[ctx: TFRMMAIN.ACTSETFILEPROPERTIES.CAPTION]
en: Change &Attributes...
hr: Promjeni &svojstva...

[ctx: tfrmmain.actsettaboptiondirsinnewtab.caption]
en: Locked with Directories Opened in New &Tabs
hr: Zaključano sa mapom otvorenom u novoj &kartici

en: &Normal
hr: &Obično

en: &Locked
hr: &Zaključano

[ctx: TFRMMAIN.ACTSETTABOPTIONPATHRESETS.CAPTION]
en: Locked with &Directory Changes Allowed
hr: Zaključeno sa dozvolom izmene &mapa

[ctx: TFRMMAIN.ACTSHELLEXECUTE.CAPTION]
en: Open
hr: Otvori

[ctx: tfrmmain.actshellexecute.hint]
en: Open using system associations
hr: Otvori koristeći pridruživanje datoteka

[ctx: tfrmmain.actshowbuttonmenu.caption]
en: Show button menu
hr: Prikaži izbornik gumba

[ctx: tfrmmain.actshowcmdlinehistory.caption]
en: Show command line history
hr: prikaži povijest naredbi

[ctx: TFRMMAIN.ACTSHOWMAINMENU.CAPTION]
en: Menu
hr: Izbornik

[ctx: TFRMMAIN.ACTSHOWSYSFILES.CAPTION]
en: Show &Hidden/System Files
hr: prikaži &skrivene i sistemske datoteke

[ctx: tfrmmain.actsortbyattr.caption]
en: Sort by &Attributes
hr: Posloži po &svojstvima

[ctx: tfrmmain.actsortbydate.caption]
en: Sort by &Date
hr: Posloži po &datumu

[ctx: tfrmmain.actsortbyext.caption]
en: Sort by &Extension
hr: Posloži po &nastavku

[ctx: tfrmmain.actsortbyname.caption]
en: Sort by &Name
hr: Posloži po &imenu

[ctx: tfrmmain.actsortbysize.caption]
en: Sort by &Size
hr: Posloži po &veličini

[ctx: tfrmmain.actsrcopendrives.caption]
en: Open drive list
hr: Otvori listu uređaja

[ctx: tfrmmain.actswitchignorelist.caption]
en: Enable/disable ignore list file to not show file names
hr: Omogući/onemogući prikaz zanemarenih datoteka sa spiska

[ctx: TFRMMAIN.ACTSYMLINK.CAPTION]
en: Create Symbolic &Link...
hr: Napravi simboličku &vezu...

[ctx: tfrmmain.actsyncdirs.caption]
en: Syn&chronize dirs...
hr: Usklađivanje mapa...

[ctx: tfrmmain.acttargetequalsource.caption]
en: Target &= Source
hr: Cilj = izvor

[ctx: tfrmmain.acttestarchive.caption]
en: &Test Archive(s)
hr: &Provjeri arhivu

[ctx: tfrmmain.actthumbnailsview.caption]
en: Thumbnails
hr: Ikone

[ctx: tfrmmain.actthumbnailsview.hint]
en: Thumbnails View
hr: Pregled ikona

[ctx: tfrmmain.actthumbnailsview.hint]
en: Toggle fullscreen mode console
hr: Prebacivanje na konzolu s prikazom preko cijelog zaslona

[ctx: tfrmmain.acttransferleft.caption]
en: Transfer dir under cursor to left window
hr: Premjesti mape pod pokazivačem na levi prozor

[ctx: tfrmmain.acttransferright.caption]
en: Transfer dir under cursor to right window
hr: Premjesti mape pod pokazivačem na desni prozor

[ctx: tfrmmain.acttreeview.caption]
en: &Tree View Panel
hr: Ploča za pregled grananja mapa

[ctx: tfrmmain.actuniversalsingledirectsort.caption]
en: Sort according to parameters
hr: Sortiraj prema parametrima

[ctx: tfrmmain.actunmarkcurrentextension.caption]
en: Unselect All with the Same Ex&tension
hr: Odznači sve sa istim nastavkom&

[ctx: tfrmmain.actview.caption]
en: View
hr: Pregled

[ctx: tfrmmain.actviewhistory.caption]
en: Show history of visited paths for active view
hr: Prikaži povijest posećenih putanja pod ovakvim pregledom

[ctx: tfrmmain.actviewhistorynext.caption]
en: Go to next entry in history
hr: Idi na sljedeću stavku povijesti

[ctx: tfrmmain.actviewhistoryprev.caption]
en: Go to previous entry in history
hr: Idi na prethodnu stavku povijesti

[ctx: tfrmmain.actviewlogfile.caption]
en: View log file
hr: Pregled dnevničke datoteke

[ctx: tfrmmain.actvisithomepage.caption]
en: &Visit Double Commander Website
hr: &Posetite Veb stranicu Double Commander-a

[ctx: frmmain.actwipe.caption]
en: Wipe
hr: Briši potpuno

[ctx: tfrmmain.actworkwithdirectoryhotlist.caption]
en: Work with Directory Hotlist and parameters
hr: Rad s kazalima Hotlist-a i parametrima

[ctx: tfrmmain.btnf10.caption]
en: Exit
hr: Izlaz

[ctx: TFRMMAIN.BTNF7.CAPTION]
en: Directory
hr: mapa

[ctx: TFRMMAIN.BTNF8.CAPTION]
en: Delete
hr: Izbriši

[ctx: TFRMMAIN.BTNLEFTDIRECTORYHOTLIST.HINT]
en: Directory Hotlist
hr: Brzi spisak mapa

[ctx: tfrmmain.btnleftequalright.hint]
en: Show current directory of the right panel in the left panel
hr: Prikaži trenutna mapa sa desne tablei na levu table

[ctx: TFRMMAIN.BTNLEFTHOME.HINT]
en: Go to home directory
hr: Idi u korisničku mapu

[ctx: TFRMMAIN.BTNLEFTROOT.HINT]
en: Go to root directory
hr: Idi u sistemsku mapu

[ctx: TFRMMAIN.BTNLEFTUP.HINT]
en: Go to parent directory
hr: Idi u roditeljsku mapu

[ctx: tfrmmain.btnrightdirectoryhotlist.hint]
en: Directory Hotlist
hr: Brzi spisak mapa

[ctx: tfrmmain.btnrightequalleft.hint]
en: Show current directory of the left panel in the right panel
hr: Prikaži trenutna mapa sa leve tablei na desnu table

[ctx: TFRMMAIN.LBLCOMMANDPATH.CAPTION]
en: Path
hr: Putanja

[ctx: TFRMMAIN.MICANCEL.CAPTION]
en: Cancel
hr: Otkaži

en: Copy...
hr: Umnožavanje...

[ctx: TFRMMAIN.MIHARDLINK.CAPTION]
en: Create link...
hr: Stvaranje veze...

[ctx: tfrmmain.milogclear.caption]
en: Clear
hr: Očisti

[ctx: TFRMMAIN.MILOGCOPY.CAPTION]
en: Copy
hr: Kopiraj

[ctx: tfrmmain.miloghide.caption]
en: Hide
hr: Sakrij

[ctx: TFRMMAIN.MILOGSELECTALL.CAPTION]
en: Select All
hr: Označi sve

en: Move...
hr: Premjesti...

[ctx: TFRMMAIN.MISYMLINK.CAPTION]
en: Create symlink...
hr: Stvaranje simboličke veze...

[ctx: tfrmmain.mitaboptions.caption]
en: Tab options
hr: Mogućnosti kartice

[ctx: TFRMMAIN.MITRAYICONEXIT.CAPTION]
en: E&xit
hr: Izlaz&

[ctx: tfrmmain.mitrayiconrestore.caption]
en: Restore
hr: Povrati

[ctx: TFRMMAIN.MNUALLOPERSTART.CAPTION]
en: Start
hr: Početak

[ctx: TFRMMAIN.MNUALLOPERSTOP.CAPTION]
en: Cancel
hr: Otkaži

en: &Commands
hr: &Naredbe

en: C&onfiguration
hr: &Postavke

[ctx: TFRMMAIN.MNUCONTEXTLINE2.CAPTION]
en: Favorites
hr: Omiljeno

en: &Files
hr: Datoteke&

[ctx: TFRMMAIN.MNUHELP.CAPTION]
en: &Help
hr: Pomoć&

[ctx: tfrmmain.mnumark.caption]
en: &Mark
hr: Oznaka&

[ctx: TFRMMAIN.MNUNETWORK.CAPTION]
en: Network
hr: Mreža

[ctx: tfrmmain.mnushow.caption]
en: &Show
hr: Prikaži&

[ctx: TFRMMAIN.MNUTABOPTIONS.CAPTION]
en: Tab &Options
hr: &Podešavanje kartice

[ctx: tfrmmain.mnutabs.caption]
en: &Tabs
hr: Kartice&

[ctx: TFRMMAIN.TBCOPY.CAPTION]
en: Copy
hr: Kopiraj

[ctx: TFRMMAIN.TBCUT.CAPTION]
en: Cut
hr: Iseci

[ctx: TFRMMAIN.TBDELETE.CAPTION]
en: Delete
hr: Izbriši

[ctx: TFRMMAIN.TBEDIT.CAPTION]
en: Edit
hr: Uredi

[ctx: TFRMMAIN.TBPASTE.CAPTION]
en: Paste
hr: Priljepi

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.btncancel.caption]
en: &Cancel
hr: &Otkaži

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.btnok.caption]
en: &OK
hr: &U redu

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.caption]
en: Select your internal command
hr: Odabir korisničke naredbe

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.cbcategorysortornot.text]
en: Legacy sorted
hr: Nasljeđivanje je sortirano

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.cbcommandssortornot.text]
en: Legacy sorted
hr: Nasljeđivanje je sortirano

en: Selection:
hr: Izbor

en: &Categories:
hr: &Kategorije

en: Command &name:
hr: &Naziv naredbe

en: Hint:
hr: Savjet:

en: Hotkey:
hr: Prečac

en: cm_name
hr: cm_ime

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.lblselectedcommandcategory.caption]
en: Category
hr: Kategorija

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.lblselectedcommandhelp.caption]
en: Help
hr: Pomoć

en: Hint
hr: Savjet

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.lblselectedcommandhotkey.caption]
en: Hotkey
hr: Prečac

[ctx: TFRMMASKINPUTDLG.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
hr: Otkaži&

[ctx: tfrmmaskinputdlg.btndefinetemplate.caption]
en: &Define...
hr: Opiši&...

[ctx: TFRMMASKINPUTDLG.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
hr: U redu&

en: O&r select predefined selection type:
hr: Ili& odaberi predodređenu vrstu izbora:

[ctx: tfrmmkdir.caption]
en: Create new directory
hr: Napravi novu mapu

[ctx: tfrmmkdir.lblmakedir.caption]
en: &Input new directory name:
hr: Unesite& ime nove mape:

[ctx: TFRMMODVIEW.CAPTION]
en: New Size
hr: Nova veličina

[ctx: tfrmmodview.lblheight.caption]
en: Height :
hr: Visina :

[ctx: tfrmmodview.lblquality.caption]
en: Quality of compress to Jpg
hr: Kakvoća sažimanjima JPG

[ctx: tfrmmodview.lblwidth.caption]
en: Width :
hr: Širina :

[ctx: tfrmmodview.teheight.text]
en: Height
hr: Visina

[ctx: TFRMMODVIEW.TEWIDTH.TEXT]
en: Width
hr: Širina

[ctx: tfrmmultirename.actanyextmask.caption]
en: Extension
hr: Nastavak

[ctx: tfrmmultirename.actanynamemask.caption]
en: Filename
hr: Ime datoteke

[ctx: tfrmmultirename.actclearextmask.caption]
en: Clear
hr: Očisti

[ctx: tfrmmultirename.actclearnamemask.caption]
en: Clear
hr: Očisti

[ctx: tfrmmultirename.actclose.caption]
en: &Close
hr: Zatvori&

en: Confi&guration
hr: Postavke

[ctx: tfrmmultirename.actctrextmask.caption]
en: Counter
hr: Brojač

[ctx: tfrmmultirename.actctrnamemask.caption]
en: Counter
hr: Brojač

[ctx: tfrmmultirename.actdateextmask.caption]
en: Date
hr: Datum

[ctx: tfrmmultirename.actdatenamemask.caption]
en: Date
hr: Datum

[ctx: tfrmmultirename.actdeletepreset.caption]
en: Delete
hr: Izbriši

[ctx: tfrmmultirename.actextextmask.caption]
en: Extension
hr: Nastavak

[ctx: tfrmmultirename.actextnamemask.caption]
en: Extension
hr: Nastavak

[ctx: tfrmmultirename.actinvokeeditor.caption]
en: Edit&or
hr: &Uredi

[ctx: tfrmmultirename.actnameextmask.caption]
en: Filename
hr: Ime datoteke

[ctx: tfrmmultirename.actnamenamemask.caption]
en: Filename
hr: Ime datoteke

[ctx: tfrmmultirename.actplgnextmask.caption]
en: Plugins
hr: Priključci

[ctx: tfrmmultirename.actplgnnamemask.caption]
en: Plugins
hr: Priključci

[ctx: tfrmmultirename.actrename.caption]
en: &Rename
hr: Pre&imenuj

[ctx: tfrmmultirename.actrenamepreset.caption]
en: Rename
hr: Preimenovanje

[ctx: tfrmmultirename.actresetall.caption]
en: Reset &All
hr: Poništi sve

[ctx: tfrmmultirename.actsavepreset.caption]
en: Save
hr: Sačuvaj

[ctx: tfrmmultirename.actsavepresetas.caption]
en: Save As...
hr: Kopirajkao...

en: Sort
hr: Razvrstavanje

[ctx: tfrmmultirename.acttimeextmask.caption]
en: Time
hr: Vrijeme

[ctx: tfrmmultirename.acttimenamemask.caption]
en: Time
hr: Vrijeme

[ctx: TFRMMULTIRENAME.CAPTION]
en: Multi-Rename Tool
hr: Višestruko preimenovanje

[ctx: TFRMMULTIRENAME.CBREGEXP.CAPTION]
en: Regular e&xpressions
hr: Regularni &izrazi

en: &Use substitution
hr: &Koristi zamenu

[ctx: tfrmmultirename.gbcounter.caption]
en: Counter
hr: Brojač

[ctx: tfrmmultirename.gbfindreplace.caption]
en: Find && Replace
hr: Nađi i zamjeni

[ctx: tfrmmultirename.gbmaska.caption]
en: Mask
hr: Maska

[ctx: tfrmmultirename.gbpresets.caption]
en: Presets
hr: Obrasci

[ctx: tfrmmultirename.lbext.caption]
en: &Extension
hr: Nastavci&

[ctx: frmmultirename.lbfind.caption]
en: &Find...
hr: Pronađi&...

[ctx: tfrmmultirename.lbinterval.caption]
en: &Interval
hr: &Međuvreme

[ctx: tfrmmultirename.lbname.caption]
en: File &Name
hr: Ime datoteke

[ctx: TFRMMULTIRENAME.LBWIDTH.CAPTION]
en: Re&place...
hr: Zamjeni&...

[ctx: tfrmmultirename.lbstnb.caption]
en: S&tart Number
hr: Početni broj

[ctx: TFRMMULTIRENAME.LBWIDTH.CAPTION]
en: &Width
hr: Širina&

[ctx: tfrmmultirename.miactions.caption]
en: Actions
hr: Radnje

[ctx: tfrmmultirename.mieditor.caption]
en: Editor
hr: &Uredi

[ctx: TFRMMULTIRENAME.STRINGGRID.COLUMNS[0].TITLE.CAPTION]
en: Old File Name
hr: Staro ime datoteke

[ctx: TFRMMULTIRENAME.STRINGGRID.COLUMNS[1].TITLE.CAPTION]
en: New File Name
hr: Novo ime datoteke

[ctx: TFRMMULTIRENAME.STRINGGRID.COLUMNS[2].TITLE.CAPTION]
en: File Path
hr: Putanja datoteke

[ctx: tfrmopenwith.caption]
en: Choose an application
hr: Izaberite program

[ctx: tfrmopenwith.chkcustomcommand.caption]
en: Custom command
hr: Prilagođena naredba

[ctx: tfrmopenwith.chksaveassociation.caption]
en: Save association
hr: Kopiraj pridruživanje

[ctx: tfrmopenwith.chkuseasdefault.caption]
en: Set selected application as default action
hr: Postavi izabrani program kao podrazumijevani program

[ctx: tfrmopenwith.lblmimetype.caption]
en: File type to be opened: %s
hr: Vrsta datoteke koja će biti otvorena: %s

[ctx: tfrmopenwith.milistoffiles.caption]
en: Multiple file names
hr: Višestruka imena datoteka

[ctx: tfrmopenwith.milistofurls.caption]
en: Multiple URIs
hr: Višestruke adrese

[ctx: tfrmopenwith.misinglefilename.caption]
en: Single file name
hr: Jedno ime datoteke

[ctx: tfrmopenwith.misingleurl.caption]
en: Single URI
hr: Jedna adresa

[ctx: TFRMOPTIONS.BTNAPPLY.CAPTION]
en: &Apply
hr: Primeni&

[ctx: TFRMOPTIONS.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
hr: Otkaži&

[ctx: TFRMOPTIONS.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
hr: U redu&

[ctx: TFRMOPTIONS.CAPTION]
en: Options
hr: Mogućnosti

en: Please select one of the subpages, this page does not contain any settings.
hr: Izaberite jednu podstranicu, ova stranica ne sadrži ni jednu postavku.

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiveradd.caption]
en: A&dd
hr: D&odaj

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverapply.caption]
en: A&pply
hr: P&rimjeni

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchivercopy.caption]
en: Cop&y
hr: Kopiraj

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverdelete.caption]
en: Delete
hr: I&zbriši

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverother.caption]
en: Oth&er...
hr: Ostalo...

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverrelativer.hint]
en: Some functions to select appropriate path
hr: Neke radnje za odabir odgovarajuće putanje

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverrename.caption]
en: &Rename
hr: &Preimenovanje

[ctx: tfrmoptionsarchivers.bvlarchiveroptions.caption]
en: Options:
hr: Mogućnosti:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.bvlarchiverparsingmode.caption]
en: Format parsing mode:
hr: Način rada raščlanjivanja oblika:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.chkarchiverenabled.caption]
en: E&nabled
hr: O&mogućen

en: De&bug mode
hr: Način otklanjanja &grešaka

[ctx: tfrmoptionsarchivers.chkarchivermultiarcoutput.caption]
en: S&how console output
hr: P&rikaži izlaz iz konzole

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiveradd.caption]
en: Add&ing:
hr: Dod&ajem:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverarchiver.caption]
en: Arc&hiver:
hr: Arh&ivar:

en: De&lete:
hr: Izbriši:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverdescription.caption]
en: De&scription:
hr: Opis&:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverextension.caption]
en: E&xtension:
hr: T&ip datoteke:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverextract.caption]
en: Ex&tract:
hr: Izdvoji&:

en: Extract &without path:
hr: Izdvoji bez putanje:

en: ID Po&sition:
hr: Položaj LB:

en: &ID:
hr: LB:

en: ID See&k Range:
hr: Područje traženja ID-a:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverlist.caption]
en: &List:
hr: Popis&:

en: Archi&vers:
hr: Programi za sažimanje:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverlistend.caption]
en: Listing &finish (optional):
hr: &Kraj i popisa (mogućnost):

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverlistformat.caption]
en: Listing for&mat:
hr: Oblik &Popisa:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverliststart.caption]
en: Listin&g start (optional):
hr: Početak popis&a (mogućnost):

en: Password &query string:
hr: Niz upita za zaporku:

en: Create self extractin&g archive:
hr: Napravi samoizdvajajuću arhivu:

en: Tes&t:
hr: Proba:

en: Auto Configure
hr: S&amo. uređivanje

[ctx: tfrmoptionsarchivers.miarchiverexport.caption]
en: Export...
hr: Izvoz...

[ctx: tfrmoptionsarchivers.miarchiverimport.caption]
en: Import...
hr: Uvoz...

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.TBARCHIVERADDITIONAL.CAPTION]
en: Additional
hr: Dodatno

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.TBARCHIVERGENERAL.CAPTION]
en: General
hr: Opće

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHATTRIBUTESCHANGE.CAPTION]
en: When &size, date or attributes change
hr: Prilikom izmena &veličine, datuma ili svojstava

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHEXCLUDEDIRS.CAPTION]
en: For the following &paths and their subdirectories:
hr: Za sljedeće putanje& i njena podmapa:

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHFILENAMECHANGE.CAPTION]
en: When &files are created, deleted or renamed
hr: Prilikom stvaranja datoteka, brisanja ili preimenovanja

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHONLYFOREGROUND.CAPTION]
en: When application is in the &background
hr: Kada je program u pozadini&

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.GBAUTOREFRESHDISABLE.CAPTION]
en: Disable auto-refresh
hr: Onemogući samostalno osvježavanje

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.GBAUTOREFRESHENABLE.CAPTION]
en: Refresh file list
hr: Osvježi spisak datoteka

[ctx: TFRMOPTIONSBEHAVIOR.CBALWAYSSHOWTRAYICON.CAPTION]
en: Al&ways show tray icon
hr: Uvijek prikaži ikonu u obavještajnoj oblasti

en: Automatically &hide unmounted devices
hr: Samostalno skrivaj& otkačene uređaje

[ctx: TFRMOPTIONSBEHAVIOR.CBMINIMIZETOTRAY.CAPTION]
en: Mo&ve icon to system tray when minimized
hr: Prilikom umanjenja premjesti ikonu u obavještajnu oblast

[ctx: TFRMOPTIONSBEHAVIOR.CBONLYONCE.CAPTION]
en: A&llow only one copy of DC at a time
hr: Dozvoli samo jedan primjerak DC u isto vrijeme

[ctx: tfrmoptionsbehavior.edtdrivesblacklist.hint]
en: Here you can enter one or more drives or mount points, separated by ";".
hr: Ovde možete uneti jedan ili veše uređaja ili točaka kačenja odvajajući ih znacima ";".

en: Drives &blacklist
hr: Crni popis uređaja

en: Columns size
hr: Veličina stupaca

en: Show file extensions
hr: Prikaži tip datoteka

en: ali&gned (with Tab)
hr: por&avnati (s karticom)

en: di&rectly after filename
hr: Neposredno nakon imena datoteke

en: Auto
hr: Automatsko

en: Fixed columns count
hr: Određeni broj stupaca

en: Fixed columns width
hr: Određena širina stupca

en: Use &Gradient Indicator
hr: Koristi &indikator gradijenta

en: In&dicator Back Color:
hr: Pozadinska boja &ukazivača:

en: &Indicator Fore Color:
hr: Čeona boja &ukazivača:

[ctx: tfrmoptionscolumnsview.cbcuttexttocolwidth.caption]
en: Cut &text to column width
hr: Otsjeci tekst na širinu stupca

[ctx: tfrmoptionscolumnsview.cbgridhorzline.caption]
en: &Horizontal lines
hr: Vodoravne& linije

[ctx: tfrmoptionscolumnsview.cbgridvertline.caption]
en: &Vertical lines
hr: Uspravne& linije

[ctx: tfrmoptionscolumnsview.chkautofillcolumns.caption]
en: A&uto fill columns
hr: Samostalno& popuni stupce

[ctx: tfrmoptionscolumnsview.gbshowgrid.caption]
en: Show grid
hr: Prikaži mrežu

[ctx: tfrmoptionscolumnsview.grpautosizecolumns.caption]
en: Auto-size columns
hr: Automatsko određivanje veličine stupaca

[ctx: tfrmoptionscolumnsview.lblautosizecolumn.caption]
en: Auto si&ze column:
hr: Automatsko prilogođavanje veličine stupca:

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.btnconfigapply.caption]
en: A&pply
hr: Primjeni&

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.BTNCONFIGEDIT.CAPTION]
en: &Edit
hr: Uredi&

en: Co&mmand line history
hr: Povijest naredbi&

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.CBDIRHISTORY.CAPTION]
en: &Directory history
hr: Povijest  mapa&

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.CBDIRHISTORY.CAPTION]
en: &File mask history
hr: Povijest maski datoteka&

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.chksaveconfiguration.caption]
en: Sa&ve configuration
hr: Sačuvaj& postavke

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.chksearchreplacehistory.caption]
en: Searc&h/Replace history
hr: Povijest pretrage& i zamene

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.gblocconfigfiles.caption]
en: Location of configuration files
hr: Putanja datoteka postavki

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.gbsaveonexit.caption]
en: Save on exit
hr: Kopiraj po izlazu

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.gbsortorderconfigurationoption.caption]
en: Sort order of configuration order in left tree
hr: Uredi redoslijed konfiguracije na lijevom stablu

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.lblcmdlineconfigdir.caption]
en: Set on command line
hr: Uključi naredbenu liniju

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.rbprogramdir.caption]
en: P&rogram directory (portable version)
hr: Mapa programa& (Povijest )

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.rbuserhomedir.caption]
en: &User home directory
hr: Mapa korisnika&

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallallowovercolor.caption]
en: All
hr: Sve

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallallowovercolor.hint]
en: Apply modification to all columns
hr: Primijenite izmjene na sve stupce

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallbackcolor.caption]
en: All
hr: Sve

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallbackcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
hr: Primijenite izmjene na sve stupce

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallbackcolor2.caption]
en: All
hr: Sve

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallbackcolor2.hint]
en: Apply modification to all columns
hr: Primijenite izmjene na sve stupce

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallcursorcolor.caption]
en: All
hr: Sve

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallcursorcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
hr: Primijenite izmjene na sve stupce

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallcursortext.caption]
en: All
hr: Sve

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallcursortext.hint]
en: Apply modification to all columns
hr: Primijenite izmjene na sve stupce

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallfont.caption]
en: All
hr: Sve

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallfont.hint]
en: Apply modification to all columns
hr: Primijenite izmjene na sve stupce

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallforecolor.caption]
en: All
hr: Sve

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallforecolor.hint]
en: Apply modification to all columns
hr: Primijenite izmjene na sve stupce

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallinactivecursorcolor.caption]
en: All
hr: Sve

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallinactivecursorcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
hr: Primijenite izmjene na sve stupce

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallinactivemarkcolor.caption]
en: All
hr: Sve

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallinactivemarkcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
hr: Primijena izmjena na sve stupce

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallmarkcolor.caption]
en: All
hr: Sve

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallmarkcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
hr: Primijena izmjena na sve stupce

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnalluseinactiveselcolor.caption]
en: All
hr: Sve

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnalluseinactiveselcolor.hint]
en: Apply modification to all columns
hr: Primijena izmjena na sve stupce

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnalluseinvertedselection.caption]
en: All
hr: Sve

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnalluseinvertedselection.hint]
en: Apply modification to all columns
hr: Primijena izmjena na sve stupce

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btndeleteconfigcolumns.caption]
en: &Delete
hr: &Izbriši

en: Go to set default
hr: Postavi na zadane vrijednosti

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnnewconfig.caption]
en: New
hr: Novo

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnrenameconfigcolumns.caption]
en: Rename
hr: Preimenovanje

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetallowovercolor.hint]
en: Reset to default
hr: Ponovno na zadane postavke

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetbackcolor.hint]
en: Reset to default
hr: Ponovno na zadane postavke

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetbackcolor2.hint]
en: Reset to default
hr: Ponovno na zadane postavke

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetcursorborder.hint]
en: Reset to default
hr: Ponovno na zadane postavke

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetcursorcolor.hint]
en: Reset to default
hr: Ponovno na zadane postavke

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetcursortext.hint]
en: Reset to default
hr: Ponovno na zadane postavke

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetfont.hint]
en: Reset to default
hr: Ponovno na zadane postavke

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetforecolor.hint]
en: Reset to default
hr: Ponovno na zadane postavke

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetframecursor.hint]
en: Reset to default
hr: Ponovno na zadane postavke

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetinactivecursorcolor.hint]
en: Reset to default
hr: Ponovno na zadane postavke

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetinactivemarkcolor.hint]
en: Reset to default
hr: Ponovno na zadane postavke

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetmarkcolor.hint]
en: Reset to default
hr: Ponovno na zadane postavke

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetuseinactiveselcolor.hint]
en: Reset to default
hr: Ponovno na zadane postavke

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetuseinvertedselection.hint]
en: Reset to default
hr: Ponovno na zadane postavke

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnsaveasconfigcolumns.caption]
en: Save as
hr: Kopiraj kao

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnsaveconfigcolumns.caption]
en: Save
hr: Sačuvaj

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.cballowovercolor.caption]
en: Allow Overcolor
hr: Omogući pojačano bojanje

en: When clicking to change something, change for all columns
hr: Ako klikanjem nešto promijenite, to će se odrazit na sve stupce

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.cbconfigcolumns.text]
en: General
hr: Opće

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.cbcursorborder.caption]
en: Cursor border
hr: Okvir pokazivača

en: Use Frame Cursor
hr: Korištenje pokazivača sa okvirom

en: Use Inactive Selection Color
hr: Boja odabranog teksta u neaktivnom prozoru

en: Use Inverted Selection
hr: Korištenje obrnutog odabira

en: Use custom font and color for this view
hr: Korištenje prilagođenog fonta i boje za ovaj prikaz

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblbackcolor.caption]
en: BackGround:
hr: Pozadina:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblbackcolor2.caption]
en: Background 2:
hr: Pozadina 2:

en: [Current Column Name]
hr: [Naziv trenutnog stupca]

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblcursorcolor.caption]
en: Cursor Color:
hr: Boja pokazivača:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblcursortext.caption]
en: Cursor Text:
hr: Pokazivač teksta:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblfontname.caption]
en: Font:
hr: Slovni lik:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblfontsize.caption]
en: Size:
hr: Veličina:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblforecolor.caption]
en: Text Color:
hr: Boja teksta:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblinactivecursorcolor.caption]
en: Inactive Cursor Color:
hr: Boja neaktivnog pokazivača

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblinactivemarkcolor.caption]
en: Inactive Mark Color:
hr: Boja neaktivne oznake

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblmarkcolor.caption]
en: Mark Color:
hr: Boja označavanja:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblpreviewtop.caption]
en: Below is a preview. You may move cursor and select files to get immediately an actual look and feel of the various settings.
hr: Ispod je prozor pregleda. Pomicanjem pokazivača i odabirom datoteke,prikazuju se različite postavke prilagodbe.

en: Settings for column:
hr: Postavke stupaca

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.miaddcolumn.caption]
en: Add column
hr: Dodaj stupac

en: Position of frame panel after the comparison:
hr: Položaj okvirne ploče nakon usporedbe

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.BTNRELATIVEPATH.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
hr: Neke radnje za odabir odgovarajuće putanje

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.BTNRELATIVETARGET.HINT]
en: Some functions to select appropriate target
hr: Neke radnje za odabir odgovarajućeg cilja

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.CBSORTHOTDIRPATH.TEXT]
en: Name, a-z
hr: Ime, a-š

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.CBSORTHOTDIRTARGET.TEXT]
en: Name, a-z
hr: Ime, a-š

en: Directory Hotlist (reorder by drag && drop)
hr: Brzi spisak mapa (preurediti prevlačenjem i spuštanjem)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.gbhotlistotheroptions.caption]
en: Other options
hr: Ostale mogućnosti

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.LBLEDITHOTDIRNAME.EDITLABEL.CAPTION]
en: Name:
hr: Ime:

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.LBLEDITHOTDIRPATH.EDITLABEL.CAPTION]
en: Path:
hr: Putanja:

en: HotDirTestMenu
hr: Izbornik probe spiska brzih mapa

en: From all the supported formats, ask which one to use every time
hr: Uvijek pita u kojem pdržanom formatu će se zapis upotrijebljavati

en: When saving Unicode text, save it in UTF8 format (will be UTF16 otherwise)
hr: Kada spremate Unicode tekst, spremite ga u UTF8 formatu (inače će  se koristiti UTF16)

en: When dropping text, generate filename automatically (otherwise will prompt the user)
hr: Dok povlači tekst, automatski se generira naziv datoteke (inače će se pojaviti polje za unos)

en: &Show confirmation dialog after drop
hr: Prikaži& prozorčić potvrde poslije otpuštanja

en: When drag && dropping text into panels:
hr: Pri povlačenju teksta u prozore:

en: Place the most desired format on top of list (use dag && drop):
hr: Postavite najprikladniji zapis na vrhu popisa (sortiranje povlačenjem)

en: (if the most desired is not present, we'll take second one and so on)
hr: (Ako najprikladniji nije dostupan, zapis će se koristiti negdje drugdje)

en: (will not work with some source application, so try to uncheck if problem)
hr: (možda neće raditi s nekim izvornim programima, pokušajte ukloniti poteškoće)

en: Show &file system
hr: Prikaži sustav datoteka

en: Show fr&ee space
hr: Prikaži slobodan& prostor

en: Show &label
hr: Prikaži natpis&

en: Drives list
hr: Spisak uređaja

en: Caret past end of line
hr: Kraj linije znakova

en: Show special characters
hr: Prikaz posebnih znakova

en: Internal editor options
hr: Opcije za interni uređivač

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.backgroundlabel.caption]
en: Bac&kground
hr: &Pozadina

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.BACKGROUNDUSEDEFAULTCHECKBOX.CAPTION]
en: Bac&kground
hr: &Pozadina

en: Reset
hr: Vrati na podrazumijevano

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.BTNSAVEMASK.HINT]
en: Save
hr: Sačuvaj

en: Element Attributes
hr: Svojstva stavke

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.foregroundlabel.caption]
en: Fo&reground
hr: Sučelje&

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.FOREGROUNDUSEDEFAULTCHECKBOX.CAPTION]
en: Fo&reground
hr: Sučelje&

en: &Text-mark
hr: Oznaka tekstom&

en: Use (and edit) &global scheme settings
hr: Koristi (i uredi) opće& postavke sheme

en: Use &local scheme settings
hr: Koristi mesne& postavke sheme

en: &Bold
hr: &Podebljan

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTBOLDRADIOINVERT.CAPTION]
en: In&vert
hr: Iz&vrni

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTBOLDRADIOOFF.CAPTION]
en: O&ff
hr: &Isključi

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTBOLDRADIOON.CAPTION]
en: O&n
hr: Uključi

en: &Italic
hr: &Iskošeno

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTITALICRADIOINVERT.CAPTION]
en: In&vert
hr: Iz&vrni

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTITALICRADIOOFF.CAPTION]
en: O&ff
hr: &Isključi

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTITALICRADIOON.CAPTION]
en: O&n
hr: &Uključi

en: &Strike Out
hr: Pre&crtaj

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTSTRIKEOUTRADIOINVERT.CAPTION]
en: In&vert
hr: Iz&vrni

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTSTRIKEOUTRADIOOFF.CAPTION]
en: O&ff
hr: &Isključi

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTSTRIKEOUTRADIOON.CAPTION]
en: O&n
hr: U&ključi

en: &Underline
hr: Podv&učeno

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradioinvert.caption]
en: In&vert
hr: Iz&vrni

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradiooff.caption]
en: O&ff
hr: &Isključi

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradioon.caption]
en: O&n
hr: U&ključi

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btnadd.caption]
en: Add...
hr: Dodavanje...

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btndelete.caption]
en: Delete...
hr: Brisanje...

en: Import/Export
hr: Unos/Izvoz

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btninsert.caption]
en: Insert...
hr: Umetanje...

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btnrename.caption]
en: Rename
hr: Preimenovanje

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btnsort.caption]
en: Sort...
hr: Razvrstavanje...

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbexistingtabstokeep.text]
en: None
hr: Nijedan

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbfullexpandtree.caption]
en: Always expand tree
hr: Uvjek prošireno stablo mapa

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbsavedirhistory.text]
en: No
hr: Ne

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbtargetpanelleftsavedtabs.text]
en: Left
hr: Lijevo

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbtargetpanelrightsavedtabs.text]
en: Right
hr: Desno

en: Favorite Tabs list (reorder by drag && drop)
hr: Lista omiljenih kartica (promjena poretka vrši se mišem - povlačenjem i otpuštanjem)

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.gbfavoritetabsotheroptions.caption]
en: Other options
hr: Ostale mogućnosti

en: What to restore where for the selected entry:
hr: Što vratiti  i gdje za odabrani unos:

en: Existing tabs to keep:
hr: Zadržavanje postojećih kartica na:

en: Save dir history:
hr: Spremi povijest mapa

en: Tabs saved on left to be restored to:
hr: Vraćanje kartica spremljenih s lijeve strane na:

en: Tabs saved on right to be restored to:
hr: Vraćanje kartica spremljenih s desne strane na:

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miaddseparator.caption]
en: a separator
hr: razdvajač

en: Add separator
hr: Dodavanje razdvajača

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miaddsubmenu.caption]
en: sub-menu
hr: podizbornik

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miaddsubmenu2.caption]
en: Add sub-menu
hr: Dodaj podizbornik

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.micollapseall.caption]
en: Collapse all
hr: Skupi sve

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.micurrentlevelofitemonly.caption]
en: ...current level of item(s) selected only
hr: ...trenutna razina stavki koje su samo označene

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.micutselection.caption]
en: Cut
hr: Isjeci

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideleteallfavoritetabs.caption]
en: delete all!
hr: obriši sve!

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideletecompletesubmenu.caption]
en: sub-menu and all its elements
hr: podizbornik i svi njegovi elementi

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideletejustsubmenu.caption]
en: just sub-menu but keep elements
hr: samo podizbornik, ali zadrži elemente

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideleteselectedentry.caption]
en: selected item
hr: označena stavka

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideleteselectedentry2.caption]
en: Delete selected item
hr: Obrišite označenu stavku

en: Export selection to legacy .tab file(s)
hr: Izvezi odabrane naslijeđene .tab datoteke

en: FavoriteTabsTestMenu
hr: Izbornik za testiranje omiljenih kartica

en: Import legacy .tab file(s) according to default setting
hr: Uvoz naslijeđene .tab datoteke prema zadanim postavkama

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miimportlegacytabfilesatpos.caption]
en: Import legacy .tab file(s) at selected position
hr: Uvezite naslijeđene .tab datoteke na odabranom mjestu

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miimportlegacytabfilesatpos1.caption]
en: Import legacy .tab file(s) at selected position
hr: Uvezite naslijeđene .tab datoteke na odabranom mjestu

en: Import legacy .tab file(s) at selected position in a sub menu
hr: Uvezite naslijeđene .tab datoteke na odabranom mjestu u podizborniku

en: Insert separator
hr: Umetanje razdjelnika

en: Insert sub-menu
hr: Umetanje podizbornika

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miopenallbranches.caption]
en: Open all branches
hr: Otvori sve grane

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mipasteselection.caption]
en: Paste
hr: Priljepi

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mirename.caption]
en: Rename
hr: Preimenovanje

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misorteverything.caption]
en: ...everything, from A to Z!
hr: ...sve, od A do Š!

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsinglegroup.caption]
en: ...single group of item(s) only
hr: ...pojedinačni skup stavki isključivo

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsinglegroup2.caption]
en: Sort single group of item(s) only
hr: Razvrstaj pojedinačni skup stavki isključivo

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsinglesubmenu.caption]
en: ...content of submenu(s) selected, no sublevel
hr: ...sadržaj označenog podizbornika, bez podnivoa

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsubmenuandsublevel.caption]
en: ...content of submenu(s) selected and all sublevels
hr: ...sadržaj označenog podizbornika i sve njegove podnivoe

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mitestresultingfavoritetabsmenu.caption]
en: Test resulting menu
hr: Provjeri izlazni izbornik

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnaddact.caption]
en: Add
hr: Dodaj

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnaddext.caption]
en: Add
hr: Dodaj&

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnaddnewtype.caption]
en: A&dd
hr: &Dodaj

en: C&lone
hr: Kloniranje

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btncommands.hint]
en: Select your internal command
hr: Odabir korisničke naredbe

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btndownact.caption]
en: Do&wn
hr: &Dolje

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btneditext.caption]
en: Edi&t
hr: Uredi

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btninsertact.caption]
en: Insert
hr: Umetanje

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btninsertext.caption]
en: &Insert
hr: Umetanje

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnrelativecommand.hint]
en: Some functions to select appropriate path
hr: Neke radnje za odabir odgovarajuće putanje

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnremoveact.caption]
en: Remo&ve
hr: Ukloni&

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnremoveext.caption]
en: Re&move
hr: Uklanjanje&

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnremovetype.caption]
en: &Remove
hr: Uklanjanje&

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnrenametype.caption]
en: R&ename
hr: Pre&imenuj

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnstartpathpathhelper.hint]
en: Some functions to select appropriate path
hr: Neke radnje za odabir odgovarajuće putanje

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnupact.caption]
en: &Up
hr: &Gore

en: Starting path of the command. Never quote this string.
hr: Početni put naredbe. Nikad ne citiraj ovaj niz.

en: Name of the action. It is never passed to the system, it's just a mnemonic name chosen by you, for you
hr: Naziv akcije. Nikada se ne prenosi u sustav, to je samo mnemoničko ime koje ste odabrali

en: Action description
hr: Opis djelovanja

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbactions.caption]
en: Actions
hr: Radnje

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbexts.caption]
en: Extensions
hr: Nastavci

en: Can be sorted by drag & drop
hr: Sortiranje povlačenjem i ispuštanjem

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbfiletypes.caption]
en: File types
hr: Vrste datoteka

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbicon.caption]
en: Icon
hr: ikona

en: Actions may be sorted by drag & drop
hr: Sortiranje radnji povlačenjem i ispuštanjem

en: Extensions may be sorted by drag & drop
hr: Sortiranje nastavka povlačenjem i ispuštanjem

en: File types may be sorted by drag & drop
hr: Sortiranje tipa dadoteka povlačenjem i ispuštanjem

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblaction.caption]
en: Action &name:
hr: Radnja:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblcommand.caption]
en: Command:
hr: &Naredba:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblexternalparameters.caption]
en: Parameter&s:
hr: Odrednica&:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblstartpath.caption]
en: Start pat&h:
hr: Početna &putanja:

en: Custom with...
hr: Prilagođeno s ...

en: Custom
hr: Prilagođeno

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miedit.caption]
en: Edit
hr: Uredi

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.mieditor.caption]
en: Open in Editor
hr: Otvori u uređivaču

en: Edit with...
hr: Uredi sa

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.migetoutputfromcommand.caption]
en: Get output from command
hr: Dobavi izlaz iz naredbe

en: Open in Internal Editor
hr: Otvori u internom uređivaču

en: Open in Internal Viewer
hr: Otvori u internom pregledniku

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miopen.caption]
en: Open
hr: Otvori

en: Open with...
hr: Otvori sa

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.mishell.caption]
en: Run in terminal
hr: Pokreni u terminalu

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miview.caption]
en: View
hr: Pregled

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miviewer.caption]
en: Open in Viewer
hr: Otvori u pregledniku

en: View with...
hr: Prikaz s...

en: Click me to change icon!
hr: Kliknite na ikonu za promjenu!

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cbexecuteviashell.caption]
en: Execute via shell
hr: Izvrši putem ljuske

en: Extended context menu
hr: Dodatni kontekstni izbornik

en: File association configuration
hr: Konfiguracija povezivanja datoteka

en: Offer to add selection to file association when not included already
hr: Ponuda za dodavanje odabira za povezivanje datoteka kada nije već uključena

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cboffertoaddtofileassociations.hint]
en: When accessing file association, offer to add current selected file if not already included in a configured file type
hr: Kod pridruživanja datoteke, ponudi dodavanje trenutačne odabrane datoteke ako već nije uključena u konfiguriranu vrstu datoteke

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cbopensystemwithterminalclose.caption]
en: Execute via terminal and close
hr: Izvrši putem terminala i zatvori

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cbopensystemwithterminalstayopen.caption]
en: Execute via terminal and stay open
hr: Izvrši putem terminala i ostavi ga otvorenim

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.ckbfileassocicons.caption]
en: Icons
hr: Ikonice

en: Extended options items:
hr: Dodatne stavke opcija

[ctx: tfrmoptionsfileoperations.bvlconfirmations.caption]
en: Show confirmation window for:
hr: Prikaži prozor potvrde za:

en: Cop&y operation
hr: Kop&iraj postupak

en: &Delete operation
hr: &Izbriši postupak

en: Dele&te to recycle bin (Shift key reverses this setting)
hr: Prem&esti u smeće (gumb shift poništava ovu radnju)

en: D&elete to trash operation
hr: R&adnja slanja u smeće

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.CBDROPREADONLYFLAG.CAPTION]
en: D&rop readonly flag
hr: P&oništi oznaku samo za čitanje

en: &Move operation
hr: &Radnja premještanja

en: &Process comments with files/folders
hr: &Obradi napomene sa datotekama i kazalima

en: Select &file name without extension when renaming
hr: Označi ime &datoteke bez nastavka prilikom preimenovanja

en: Sho&w tab select panel in copy/move dialog
hr: prikaži karticu ploče odabira u prozoru za umnožavanje premještanje

en: S&kip file operations errors and write them to log window
hr: Z&anemari greške radnji nad datotekama i upiši ih u datoteku događanja

en: Executing operations
hr: Izvršavanje radnji

en: User interface
hr: Korisničko sučelje

en: &Buffer size for file operations (in KB):
hr: Veličina ostave za radnje nad datotekama (u KB):

en: Show operations progress &initially in
hr: Prikaži početni napredak radnji u

[ctx: tfrmoptionsfileoperations.lbltypeofduplicatedrename.caption]
en: Duplicated name auto-rename style:
hr: Naziv automatskog preimenovanja stila za kopiranje:

en: &Number of wipe passes:
hr: &Broj prolaza potpunog brisanja:

en: Reset to DC default
hr: Postavljanje DC-a na zadanu vrijednost

[ctx: tfrmoptionsfilepanelscolors.cballowovercolor.caption]
en: Allow Overcolor
hr: Omogući pojačano bojenje

en: Use &Frame Cursor
hr: Koristi &trepereći pokazivač

en: Use Inactive Sel Color
hr: Izbor neaktivne postavke boje

en: U&se Inverted Selection
hr: K&oristi obrnuti odabir

[ctx: tfrmoptionsfilepanelscolors.cbusecursorborder.caption]
en: Cursor border
hr: Okvir pokazivača

en: Bac&kground:
hr: P&ozadina:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLBACKGROUNDCOLOR2.CAPTION]
en: Backg&round 2:
hr: P&ozadina 2:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLCURSORCOLOR.CAPTION]
en: C&ursor Color:
hr: B&oja pokazivača:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLCURSORTEXT.CAPTION]
en: Cursor Te&xt:
hr: Pokazivač te&ksta:

[ctx: tfrmoptionsfilepanelscolors.lblinactivecursorcolor.caption]
en: Inactive Cursor Color:
hr: Neaktivna boja pokazivača

[ctx: tfrmoptionsfilepanelscolors.lblinactivemarkcolor.caption]
en: Inactive Mark Color:
hr: Neaktivna boja oznake

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLMARKCOLOR.CAPTION]
en: &Mark Color:
hr: Boja označavanja&:

en: Below is a preview. You may move cursor, select file and get immediately an actual look and feel of the various settings.
hr: Ispod je pregled. Možete pomicati pokazivač, odabrati datoteku i dobiti stvarni izgled i dojam različitih postavki

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLTEXTCOLOR.CAPTION]
en: T&ext Color:
hr: Boja teksta&

[ctx: tfrmoptionsfilesviews.btndefault.caption]
en: De&fault
hr: Na&zadane vrijednosti

en: Formatting
hr: Oblikujem

en: Sorting
hr: Slaganje

en: Case s&ensitivity:
hr: Osetljivo na &veličinu slova

en: Incorrect format
hr: Neispravan oblik

en: &Date and time format:
hr: Oblik datuma i vremena:

en: File si&ze format:
hr: Oblik veličine& datoteka:

en: So&rting directories:
hr: Raspored mapa:

en: &Sort method:
hr: Način raspoređivanja:

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.btnaddattribute.caption]
en: &Add
hr: Dodaj&

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.btnattrshelp.caption]
en: &Help
hr: Pomoć&

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbdelayloadingtabs.caption]
en: Do&n't load file list until a tab is activated
hr: Nemoj učitavati spisak datoteka dok se kartica ne pokrene

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbdirbrackets.caption]
en: S&how square brackets around directories
hr: prikaži& uglaste zagrade oko mapa

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbhighlightupdatedfiles.caption]
en: Hi&ghlight new and updated files
hr: Istakni& nove i osvježene datoteke

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbinplacerename.caption]
en: Enable inplace &renaming when clicking twice on a name
hr: Omogući &preimenovanje na mjestu pri dvokliku na ime

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cblistfilesinthread.caption]
en: Load &file list in separate thread
hr: Učitaj spisak &datoteka u posebnom procesu

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbloadiconsseparately.caption]
en: Load icons af&ter file list
hr: Učitavaj ikone nakon& spiska datoteka

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbshowsystemfiles.caption]
en: Show s&ystem and hidden files
hr: Prikaži sistemske i skrivene datoteke

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbspacemovesdown.caption]
en: &When selecting files with <SPACEBAR>, move down to next file (as with <INSERT>)
hr: Prilikom odabira datoteka pomoću <SPACEBAR>, prijeđi na sljedeću datoteku ( kao i sa <INSERT>)

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNADDCATEGORY.CAPTION]
en: A&dd
hr: &Dodaj

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNAPPLYCATEGORY.CAPTION]
en: A&pply
hr: Primjeni&

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNDELETECATEGORY.CAPTION]
en: D&elete
hr: &Obriši

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNSEARCHTEMPLATE.HINT]
en: Template...
hr: Obrazac...

en: File types colors (sort by drag&&drop)
hr: Boje vrsta datoteka (rasporedite ih povlačenjem i &spuštanjem)

en: Category a&ttributes:
hr: Svojstva& vrste:

en: Category co&lor:
hr: Boja vrste&:

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.LBLCATEGORYMASK.CAPTION]
en: Category &mask:
hr: Maska vrste&:

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.LBLCATEGORYNAME.CAPTION]
en: Category &name:
hr: Ime &vrste:

[ctx: tfrmoptionsfonts.hint]
en: Fonts
hr: Oblik slova

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.LBFILTER.CAPTION]
en: &Filter
hr: Propusnik&

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.LBLCATEGORIES.CAPTION]
en: C&ategories:
hr: Vrste&:

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.LBLCOMMANDS.CAPTION]
en: Co&mmands:
hr: Naredbe&:

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.LBLSCFILES.CAPTION]
en: &Shortcut files:
hr: Prečica& Datoteke:

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.CBICONSEXCLUDE.CAPTION]
en: For the following &paths and their subdirectories:
hr: Za sljedeće &putanje i njihova podmapa:

en: Show icons for actions in &menus
hr: Prikaži ikonice radnji u izbornicima&

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.CBICONSSHOWOVERLAY.CAPTION]
en: Show o&verlay icons, e.g. for links
hr: prikaži preklapajuće& ikonice, npr. za veze

en: Disable special icons
hr: Onemogući posebne ikone

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.GBICONSSIZE.CAPTION]
en:  Icon size
hr:  Veličina ikona

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.GBSHOWICONSMODE.CAPTION]
en:  Show icons to the left of the filename
hr:  prikaži ikonice lijevo od imena datoteka

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWALL.CAPTION]
en: A&ll
hr: Sve&

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWALLANDEXE.CAPTION]
en: All associated + &EXE/LNK (slow)
hr: Sve povezane + &EXE/LNK (sporo)

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWNONE.CAPTION]
en: &No icons
hr: Bez& ikona

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWSTANDARD.CAPTION]
en: Only &standard icons
hr: Samo &uobičajene ikonice

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.BTNADDSEL.CAPTION]
en: A&dd selected names
hr: Dodaj& označena imena

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.BTNADDSELWITHPATH.CAPTION]
en: Add selected names with &full path
hr: Dodaj označena imena sa &potpunim putanjama

[ctx: tfrmoptionsignorelist.btnrelativesavein.hint]
en: Some functions to select appropriate path
hr: Neke radnje za odabir odgovarajuće putanje

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.CHKIGNOREENABLE.CAPTION]
en: &Ignore (don't show) the following files and folders:
hr: Zanemari& (ne prikaži) sledeće datoteke i kazala:

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.LBLSAVEIN.CAPTION]
en: &Save in:
hr: &Kopiraj u:

en: Le&ft, Right arrows change directory (Lynx-like movement)
hr: Ljeva& i desna strelica menja Mapa (Lynx-like movement)

en: Typing
hr: Tipkanje

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBFLATDISKPANEL.CAPTION]
en: &Flat buttons
hr: Ravna& dugmad

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBFLATINTERFACE.CAPTION]
en: Flat i&nterface
hr: Ravno &sučelje

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBFREESPACEIND.CAPTION]
en: Show fr&ee space indicator on drive label
hr: Prikaži kazivač slobodnog prostora na natpisu uređaja

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBLOGWINDOW.CAPTION]
en: Show lo&g window
hr: Prikaži datoteku događanja&

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBPANELOFOPERATIONS.CAPTION]
en: Show panel of operation in background
hr: Prikaži tablu radnje iz  pozadine

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBPROGINMENUBAR.CAPTION]
en: Show common progress in menu bar
hr: Prikaži uobičajeni napredak u traci izbornika

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWCMDLINE.CAPTION]
en: Show command l&ine
hr: Prikaži naredbenu liniju&

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWCURDIR.CAPTION]
en: Show current director&y
hr: Prikaži trenutnu mapu

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWDISKPANEL.CAPTION]
en: Show &drive buttons
hr: Prikaži dugmiće uređaja&

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWDRIVEFREESPACE.CAPTION]
en: Show free s&pace label
hr: Prikaži natpis slobodnog prostora&

en: Show drives list bu&tton
hr: prikaži gumb spiska uređaja

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWKEYSPANEL.CAPTION]
en: Show function &key buttons
hr: Prikaži dugmiće radnji

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWMAINMENU.CAPTION]
en: Show &main menu
hr: prikaži glavni& izbornik

en: Show short free space &label
hr: Prikaži natpis malog slobodnog prostora

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWSTATUSBAR.CAPTION]
en: Show &status bar
hr: prikaži traku stanja&

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWTABHEADER.CAPTION]
en: S&how tabstop header
hr: prikaži& zaglavlje kartice za zaustavljanje

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWTABS.CAPTION]
en: Sho&w folder tabs
hr: Prikaži kartice mapa

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBTERMWINDOW.CAPTION]
en: Show te&rminal window
hr: Prikaži prozor terminala&

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBTWODISKPANELS.CAPTION]
en: Show two drive button bars (fi&xed width, above file windows)
hr: Prikaži dvije trake dugmadi uređaja (stalne širine, iznad prozora)

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.GBSCREENLAYOUT.CAPTION]
en:  Screen layout
hr: Raspored na ekranu

[ctx: tfrmoptionslog.btnrelativelogfile.hint]
en: Some functions to select appropriate path
hr: Neke radnje za odabir odgovarajuće putanje

en: Include date in log filename
hr: Uključi datum u zapisničku datoteku

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGARCOP.CAPTION]
en: &Pack/Unpack
hr: &Sažmi/izvuci

en: External command line execution
hr: Izvršenje vanjskog naredbenog retka

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGCPMVLN.CAPTION]
en: Cop&y/Move/Create link/symlink
hr: Kopiraj/premjesti/napravi vezu/simboličku vezu

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGDELETE.CAPTION]
en: &Delete
hr: &Izbriši

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGDIROP.CAPTION]
en: Crea&te/Delete directories
hr: &Napravi/Izbriši mapa

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGERRORS.CAPTION]
en: Log &errors
hr: Datoteka događanja grešaka

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGFILE.CAPTION]
en: C&reate a log file:
hr: Napravi& zapisničku datoteku:

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGINFO.CAPTION]
en: Log &information messages
hr: Unosi u datoteku događanja poruke podataka&

en: Start/shutdown
hr: Pokretanje/Zaustavljanje programa

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGSUCCESS.CAPTION]
en: Log &successful operations
hr: Unosi u dnevnik uspešne& radnje

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGVFS.CAPTION]
en: &File system plugins
hr: Priključci &sistema datoteka

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.GBLOGFILE.CAPTION]
en: File operation log file
hr: Zapisnička datoteka radnji nad datotekama

en: Log operations
hr: Upiši radnje u datoteku događanja

en: Operation status
hr: Stanje radnje

[ctx: tfrmoptionsmisc.btnrelativeoutputpathfortoolbar.hint]
en: Some functions to select appropriate path
hr: Neke radnje za odabir odgovarajuće putanje

[ctx: tfrmoptionsmisc.btnrelativetcconfigfile.hint]
en: Some functions to select appropriate path
hr: Neke radnje za odabir odgovarajuće putanje

[ctx: tfrmoptionsmisc.btnrelativetcexecutablefile.hint]
en: Some functions to select appropriate path
hr: Neke radnje za odabir odgovarajuće putanje

en: &Remove thumbnails for no longer existing files
hr: &Ukloni ikone nepostojećih datoteka

en: Always &go to the root of a drive when changing drives
hr: Uvijek idi u& sistemsku mapu uređaja prilikom menjanja uređaja

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.CHKSHOWWARNINGMESSAGES.CAPTION]
en: Show &warning messages ("OK" button only)
hr: Prikaži poruke upozorenja (samo gumb „U redu“)

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.CHKTHUMBSAVE.CAPTION]
en: &Save thumbnails in cache
hr: &Usnimi ikone u predmemoriju

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.DBLTHUMBNAILS.CAPTION]
en: Thumbnails
hr: Ikone

en: Regarding TC export/import:
hr: TC izvoz / uvoz

en: Configuration file:
hr: Konfiguracijska datoteka

en: TC executable:
hr: Izvršna TC datoteka

en: Toolbar output path:
hr: Izlazni put alatne trake

en: pixels
hr: točke

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.LBLTHUMBSEPARATOR.CAPTION]
en: X
hr: H

en: &Thumbnail size:
hr: Veličina &umanjenih sličica:

en: &Selection by mouse
hr: &Odabir mišem

[ctx: tfrmoptionsmouse.gbopenwith.caption]
en: Open with
hr: Otvori sa

en: Scrolling
hr: Klizanje

en: Selection
hr: Izbor

en: &Mode:
hr: &Način:

en: &Line by line
hr: &Linija po linija

en: Line by line &with cursor movement
hr: Linija po linija &sa pomeranjem pokazivača

en: &Page by page
hr: &Stranica po stranica

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnaddplugin.caption]
en: A&dd
hr: D&odaj

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnconfigplugin.caption]
en: Con&figure
hr: Podesi&

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnenableplugin.caption]
en: E&nable
hr: &Omogući

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnremoveplugin.caption]
en: &Remove
hr: Ukloni&

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btntweakplugin.caption]
en: &Tweak
hr: &Lickaj

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.lblplugindescription.caption]
en: Description
hr: Opis

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
hr: Radno

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
hr: Priključak

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
hr: Prijavljeno za

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
hr: Ime datoteke

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.lblplugindescription.caption]
en: Searc&h plugins allow one to use alternative search algorithms or external tools (like "locate", etc.)
hr: Priključci &pretrage omogućuju zamjenske algoritme pretrage, ili vanjske alate (kao što je „locate“, itd.)

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.lblplugindescription.caption]
en: Pack&er plugins are used to work with archives
hr: Priključci za sažimanje se upotrebljavaju za rad sa arhivama

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.lblplugindescription.caption]
en: Content plu&gins allow one to display extended file details like mp3 tags or image attributes in file lists, or use them in search and multi-rename tool
hr: Priključci za sadržaje se upotrebljavaju za proširenje prikaza pojedinosti datoteka kao što su mp3 oznake ili svojstva slika u spiskovima datoteka, ili se koriste u priključcima pretrage i alatima za višestruko preimenovanje

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.lblplugindescription.caption]
en: Fi&le system plugins allow access to disks inaccessible by operating system or to external devices like Palm/PocketPC.
hr: Priključci sistema datoteka& omogućavaju pristup radnjama sa diskovima koje nisu dostupne iz operativnog sustava ili spoljnjim uređajima ko što su Palm i džepni računar.

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.lblplugindescription.caption]
en: Vie&wer plugins allow one to display file formats like images, spreadsheets, databases etc. in Viewer (F3, Ctrl+Q)
hr: Priključci za pregled omogućavaju prikaz oblika datoteka kao što su slike, tabele, baze podataka itd. u pregledniku (F3, Ctrl+Q)

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.CBEXACTBEGINNING.CAPTION]
en: &Beginning (name must start with first typed character)
hr: &Počinje sa (ime mora počinjati prvim otkucanim znakom)

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.CBEXACTENDING.CAPTION]
en: En&ding (last character before a typed dot . must match)
hr: &Završava se sa (posljednji znak pre otkucane točke . mora se poklapati)

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.CGPOPTIONS.CAPTION]
en: Options
hr: Mogućnosti

en: Exact name match
hr: Potpuno slaganje imena

en: Search case
hr: Veličina slova pretrage

en: Search for these items
hr: Traži ove stavke

en: Keep renamed name when unlocking a tab
hr: Preimenovanje kartice kod otključavanja iste

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSACTIVATEONCLICK.CAPTION]
en: Activate target &panel when clicking on one of its Tabs
hr: Pokreni ciljnu ploču& pri kliku na jednu od njenih kartica

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSALWAYSVISIBLE.CAPTION]
en: &Show tab header also when there is only one tab
hr: &Prikaži i zaglavlje kartice kada se prikažie samo jedna kartica

en: Close duplicate tabs when closing application
hr: Zatvori duple kartice prilikom zatvaranja aplikacije

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSCONFIRMCLOSEALL.CAPTION]
en: Con&firm close all tabs
hr: &Potvrdi zatvaranje svih kartica

en: Confirm close locked tabs
hr: Potvrdite zatvaranje zaključanih kartica

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSLIMITOPTION.CAPTION]
en: &Limit tab title length to
hr: &Ograniči dužinu naslova kartice na

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSLOCKEDASTERISK.CAPTION]
en: Show locked tabs &with an asterisk *
hr: Prikaži zaključane kartice &sa znakom *

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSMULTILINES.CAPTION]
en: &Tabs on multiple lines
hr: &Kartice na višestrukim linijama

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSOPENFOREGROUND.CAPTION]
en: Ctrl+&Up opens new tab in foreground
hr: Ctrl+&gore otvara novu karticu u pozadini

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSOPENNEARCURRENT.CAPTION]
en: Open &new tabs near current tab
hr: Otvori novu karticu pored trenutnr kartice

en: Reuse existing tab when possible
hr: Ponovno upotrijebite postojeću karticu kada je to moguće

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSSHOWCLOSEBUTTON.CAPTION]
en: Show ta&b close button
hr: prikaži gumb za zatvaranje &kartice

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.GBTABS.CAPTION]
en: Folder tabs headers
hr: Zaglavlje kartice mapa

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.LBLCHAR.CAPTION]
en: characters
hr: znak

en: Action to do when double click on a tab:
hr: Akcija koja se treba učiniti kada dvaput kliknete karticu:

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.LBLTABSPOSITION.CAPTION]
en: Ta&bs position
hr: Položaj kartica&

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaultexistingtabstokeep.text]
en: None
hr: Nijedan

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaultsavedirhistory.text]
en: No
hr: Ne

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaulttargetpanelleftsaved.text]
en: Left
hr: Lijevo

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaulttargetpanelrightsaved.text]
en: Right
hr: Desno

en: Goto to Favorite Tabs Configuration after resaving
hr: Otvaranje podešavanja omiljene kartice nakon presnimavanja

en: Goto to Favorite Tabs Configuration after saving a new one
hr: Otvaranje podešavanja omiljene kartice nakon kopiranja na novo

en: Enable Favorite Tabs extra options (select target side when restore, etc.)
hr: Omogući dodatne opcije za Omiljene kartice (odaberite ciljnu stranu kada se vratite i sl.)

en: Default extra settings when saving new Favorite Tabs:
hr: Zadane dodatne postavke prilikom spremanja novih omljenih kartica:

en: Folder tabs headers extra
hr: Kartice dodatnih zaglavlja mapa

en: When restoring tab, existing tabs to keep:
hr: Prilikom vraćanja kartice postojeće kartice očuvaj

en: Tabs saved on left will be restored to:
hr: Kartice spremljene na lijevoj strani vratit će se na:

en: Tabs saved on right will be restored to:
hr: Kartice spremljene na desnoj strani vratit će se na:

[ctx: tfrmoptionstabsextra.lblfavoritetabssavedirhistory.caption]
en: Keep saving dir history with Favorite Tabs:
hr: Sačuvajte povijest pretpregleda pomoću omiljenih kartica :

en: Default position in menu when saving a new Favorite Tabs:
hr: Zadana pozicija u izborniku prilikom spremanja nove omiljene kartice:

en: Command for just running terminal:
hr: Naredba za samo pokretanje terminala:

en: Command for running a command in terminal and close after:
hr: Naredba za pokretanje naredbe na terminalu i zatvaranje nakon tog:

en: Command for running a command in terminal and stay open:
hr: Naredba za pokretanje naredbe na terminalu koji nakon tog ostaje otvoren:

en: C&lone button
hr: Gumb potpuno istih umnožaka

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.BTNDELETEBUTTON.CAPTION]
en: &Delete
hr: &Izbriši

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.BTNEDITHOTKEY.CAPTION]
en: Edit hot&key
hr: Uredi &prečicu

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.BTNINSERTBUTTON.CAPTION]
en: &Insert new button
hr: &Unesi novi gumb

en: Select
hr: Odabiranje

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.btnother.caption]
en: Other...
hr: Drugo...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.BTNREMOVEHOTKEY.CAPTION]
en: Remove hotke&y
hr: Ukloni &prečicu

en: Suggest
hr: Predložiti

en: Have DC suggest the tooltip based on button type, command and parameters
hr: Omogućite da DC predloži alatnu tipku na temelju vrste gumba, naredbe i parametara

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.cbflatbuttons.caption]
en: &Flat buttons
hr: Ravna& dugmad

en: Report errors with commands
hr: Prijava pogrešaka s naredbama

en: Enter command parameters, each in a separate line. Press F1 to see help on parameters.
hr: Unesite odrednice naredbe, svaku u posebnoj liniji. Pritisnite F1 za pregled pomoći za odrednice.

en: Appearance
hr: Prikaz

en: &Bar size:
hr: Veličina &trake:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.LBLEXTERNALCOMMAND.CAPTION]
en: Co&mmand:
hr: &Naredba:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.LBLEXTERNALPARAMETERS.CAPTION]
en: Parameter&s:
hr: Odrednica&:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lblhelponinternalcommand.caption]
en: Help
hr: Pomoć

en: Hot key:
hr: Prečica:

en: Ico&n:
hr: ikona&:

en: Icon si&ze:
hr: Veličina& ikonice:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lblinternalcommand.caption]
en: Co&mmand:
hr: Naredba&:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lblinternalparameters.caption]
en: &Parameters:
hr: Odrednice&:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lblstartpath.caption]
en: Start pat&h:
hr: Početna &putanja:

en: &Tooltip:
hr: &Napomena:

en: Add toolbar with ALL DC commands
hr: Dodavanje alatne trake s svim DC naredbama

en: for an external command
hr: za vanjsku naredbu

en: for an internal command
hr: za unutarnju naredbu

en: for a separator
hr: za razdjelnik

en: for a sub-tool bar
hr: za podređenu alatnu traku

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.mibackup.caption]
en: Backup...
hr: Ostava...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexport.caption]
en: Export...
hr: Izvoz...

en: Current toolbar...
hr: Trenutna alatna traka

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexportcurrenttodcbar.caption]
en: to a Toolbar File (.toolbar)
hr: u datoteku alatne trake (.toolbar)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexportcurrenttotcbarkeep.caption]
en: to a TC .BAR file (keep existing)
hr: u TC.BAR datoteci (zadržite postojeće)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexportcurrenttotcbarnokeep.caption]
en: to a TC .BAR file (erase existing)
hr: u TC.BAR datoteci (izbrišite postojeće)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexportcurrenttotcinikeep.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (keep existing)
hr: u „wincmd.ini“ TC-a (zadrži postojeće)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexportcurrenttotcininokeep.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (erase existing)
hr: u „wincmd.ini“ TC-a (izbriši postojeće)

en: Top toolbar...
hr: Najpopularnija alatna traka

en: Save a backup of Toolbar
hr: Spremanje sigurnosne kopije Alatne trake

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptodcbar.caption]
en: to a Toolbar File (.toolbar)
hr: u datoteku Alatne trake (.toolbar)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptotcbarkeep.caption]
en: to a TC .BAR file (keep existing)
hr: u TC.BAR datoteci (zadržite postojeće)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptotcbarnokeep.caption]
en: to a TC .BAR file (erase existing)
hr: u TC.BAR datoteci (obrišite postojeće)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptotcinikeep.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (keep existing)
hr: u „wincmd.ini“ TC-a (zadrži postojeće)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptotcininokeep.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (erase existing)
hr: u „wincmd.ini“ TC-a (izbriši postojeće)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexternalcommandaftercurrent.caption]
en: just after current selection
hr: odmah nakon trenutng odabira

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexternalcommandfirstelement.caption]
en: as first element
hr: kao prvi element

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexternalcommandlastelement.caption]
en: as last element
hr: kao zadnji element

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexternalcommandpriorcurrent.caption]
en: just prior current selection
hr: neposredno prije trenutnog odabira

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimport.caption]
en: Import...
hr: Uvoz...

en: Restore a backup of Toolbar
hr: Vračanje sigurnosne kopije alatne trake

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportbackupaddcurrent.caption]
en: to add to current toolbar
hr: dodavanje trenutačne alatne trake

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportbackupaddmenucurrent.caption]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
hr: dodavanje nove alatne trake na trenutačnu alatnu traku

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportbackupaddmenutop.caption]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
hr: dodavanje nove alatne trake na omiljenu alatnu traku

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportbackupaddtop.caption]
en: to add to top toolbar
hr: dodavanje na omiljenu alatnu traku

en: from a Toolbar File (.toolbar)
hr: iz datoteke Alatne trake (.toolbar)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbaraddcurrent.caption]
en: to add to current toolbar
hr: dodavanje trenutačne alatne trake

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbaraddmenucurrent.caption]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
hr: dodavanje nove alatne trake na trenutačnu alatnu traku

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbaraddmenutop.caption]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
hr: dodavanje nove alatne trake na omiljenu alatnu traku

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbaraddtop.caption]
en: to add to top toolbar
hr: dodavanje na omiljenu alatnu traku

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbarreplacetop.caption]
en: to replace top toolbar
hr: zamjena popularne alatne trake

en: from a single TC .BAR file
hr: iz jedne TC .BAR datoteke

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttcbaraddcurrent.caption]
en: to add to current toolbar
hr: dodavanje trenutačne alatne trake

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttcbaraddmenucurrent.caption]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
hr: dodavanje nove alatne trake na trenutačnu alatnu traku

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttcbaraddmenutop.caption]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
hr: dodavanje nove alatne trake na omiljenu alatnu traku

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttcbaraddtop.caption]
en: to add to top toolbar
hr: dodavanje na omiljenu alatnu traku

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttcbarreplacetop.caption]
en: to replace top toolbar
hr: zamjena popularne alatne trake

en: from "wincmd.ini" of TC...
hr: iz datoteke "wincmd.ini" programa TotalCommander ...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttciniaddcurrent.caption]
en: to add to current toolbar
hr: dodavanje na trenutačnu alatnu traku

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttciniaddmenucurrent.caption]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
hr: dodavanje nove alatne trake na trenutačnu alatnu traku

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttciniaddmenutop.caption]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
hr: dodavanje nove alatne trake na omiljenu alatnu traku

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttciniaddtop.caption]
en: to add to top toolbar
hr: dodavanje na omiljenu alatnu traku

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimporttcinireplacetop.caption]
en: to replace top toolbar
hr: zamjena popularne alatne trake

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miinternalcommandaftercurrent.caption]
en: just after current selection
hr: odmah nakon trenutng odabira

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miinternalcommandfirstelement.caption]
en: as first element
hr: kao prvi element

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miinternalcommandlastelement.caption]
en: as last element
hr: kao zadnji element

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miinternalcommandpriorcurrent.caption]
en: just prior current selection
hr: odmah nakon trenutng odabira

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.misearchandreplace.caption]
en: Search and replace...
hr: Traži i zamijeni

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatoraftercurrent.caption]
en: just after current selection
hr: odmah nakon trenutng odabira

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatorfirstitem.caption]
en: as first element
hr: kao prvi element

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatorlastelement.caption]
en: as last element
hr: kao zadnji element

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatorpriorcurrent.caption]
en: just prior current selection
hr: odmah nakon trenutng odabira

en: in all of all the above...
hr: u svim gore navedenim ...

en: in all commands...
hr: u svim naredbama ...

en: in all icon names...
hr: u svim imenima ikona ...

en: in all parameters...
hr: u svim parametrima ...

en: in all start path...
hr: Na svim početnim putanjima

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.misubtoolbaraftercurrent.caption]
en: just after current selection
hr: odmah nakon trenutng odabira

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.misubtoolbarfirstelement.caption]
en: as first element
hr: kao prvi element

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.misubtoolbarlastelement.caption]
en: as last element
hr: kao zadnji element

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.misubtoolbarpriorcurrent.caption]
en: just prior current selection
hr: samo prethodni trenutni odabir

en: Button type
hr: Vrsta gumba

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.ckbtoolbaricons.caption]
en: Icons
hr: Ikonice

[ctx: tfrmoptionstoolbase.btnrelativetoolpath.hint]
en: Some functions to select appropriate path
hr: Neke radnje za odabir odgovarajuće putanje

en: &Keep terminal window open after executing program
hr: &Zadrži otvoreni prozor terminala poslije izvršenja programa

en: &Execute in terminal
hr: &Izvrši u terminalu

en: &Use external program
hr: &Koristi vanjski program

en: A&dditional parameters
hr: &Dodatne odrednice

en: &Path to program to execute
hr: &Putanja programa za izvršenje

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnaddtooltipsfiletype.caption]
en: A&dd
hr: &Dodaj

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnapplytooltipsfiletype.caption]
en: A&pply
hr: Primeni&

[ctx: tfrmoptionstooltips.btncopytooltipsfiletype.caption]
en: Cop&y
hr: Kopiraj

[ctx: tfrmoptionstooltips.btndeletetooltipsfiletype.caption]
en: Delete
hr: Izbriši&

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.BTNFIELDSSEARCHTEMPLATE.HINT]
en: Template...
hr: Obrazac...

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnrenametooltipsfiletype.caption]
en: &Rename
hr: &Preimenovanje

[ctx: tfrmoptionstooltips.btntooltipother.caption]
en: Oth&er...
hr: Ostalo...

[ctx: tfrmoptionstooltips.chkshowtooltip.caption]
en: &Show tooltip for files in the file panel
hr: Prikaži napomenu

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.LBLFIELDSLIST.CAPTION]
en: Category &hint:
hr: Vrsta napomene&:

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.LBLFIELDSMASK.CAPTION]
en: Category &mask:
hr: Vrsta maske&:

[ctx: tfrmoptionstooltips.mitooltipsfiletypeexport.caption]
en: Export...
hr: Izvoz...

[ctx: tfrmoptionstooltips.mitooltipsfiletypeimport.caption]
en: Import...
hr: Uvoz...

en: &Number of columns in book viewer
hr: Broj stupaca u pregledniku knjiga

[ctx: TFRMPACKDLG.BTNCONFIG.CAPTION]
en: Con&figure
hr: &Podesi

[ctx: TFRMPACKDLG.CAPTION]
en: Pack files
hr: Sažmi datoteke

en: C&reate separate archives, one per selected file/dir
hr: &Napravi odvojene arhive, posebno za svaku odabranu datoteku i mapu

en: Create self e&xtracting archive
hr: Napravi samoizdvajajuće arhive

[ctx: tfrmpackdlg.cbencrypt.caption]
en: Encr&ypt
hr: &Šifriraj

en: Mo&ve to archive
hr: Premjesti& u arhivu

en: &Multiple disk archive
hr: &Višestruke arhive na diskovima

en: P&ut in the TAR archive first
hr: Prvo smejsti& u TAR arhive

en: Also &pack path names (only recursed)
hr: Takođe sažmi& i imena putanja (samo rekurzivno)

en: Pack file(s) to the file:
hr: Sažmi datoteku(e) u datoteku:

en: Packer
hr: Sažimalac

[ctx: TFRMPACKINFODLG.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
hr: &Zatvori

en: Unpack &all and execute
hr: Izdvoji &sve i izvrši

en: &Unpack and execute
hr: &Izdvoji i izvrši

[ctx: TFRMPACKINFODLG.CAPTION]
en: Properties of packed file
hr: Svojstva sažimane datoteke

en: Attributes:
hr: Svojstva:

en: Compression ratio:
hr: Stupanj sažimanja:

en: Date:
hr: Datum:

en: Method:
hr: Način:

en: Original size:
hr: Izvorna veličina:

en: File:
hr: Datoteka:

en: Packed size:
hr: Veličina sažimane datoteke:

en: Packer:
hr: Sažimalac:

en: Time:
hr: Vreme:

[ctx: TFRMQUICKSEARCH.BTNCANCEL.CAPTION]
en: X
hr: H

en: Close filter panel
hr: Zatvori tablu propusnika

en: Enter text to search for or filter by
hr: Unesite tekst ili uvjet pretrage

en: Case Sensitive
hr: Osetljivo na veličinu slova

[ctx: tfrmquicksearch.sbdirectories.hint]
en: Directories
hr: mapa

[ctx: tfrmquicksearch.sbfiles.hint]
en: Files
hr: Datoteke

en: Match Beginning
hr: Početak poklapanja

en: Match Ending
hr: Završetak poklapanja

[ctx: TFRMQUICKSEARCH.TGLFILTER.CAPTION]
en: Filter
hr: Uslov

en: Toggle between search or filter
hr: Zamjena pretrage i uvjeta

en: &More rules
hr: &Više pravila

en: L&ess rules
hr: M&anje pravila

en: Use &content plugins, combine with:
hr: Upotrebi &sadržajne dodatke u kombinaciji s

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[0].text]
en: Plugin
hr: Priključak

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[3].text]
en: Value
hr: Vrijednost

[ctx: tfrmselectpathrange.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
hr: Otkaži

[ctx: tfrmselectpathrange.buttonpanel.okbutton.caption]
en: &OK
hr: U redu

[ctx: tfrmselecttextrange.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
hr: Otkaži

[ctx: tfrmselecttextrange.buttonpanel.okbutton.caption]
en: &OK
hr: U redu

en: &Select the characters to insert:
hr: &Izaberite znakove za unos:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
hr: &Otkaži

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
hr: &U redu

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CAPTION]
en: Change attributes
hr: Izmjeni svojstva

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CBSTICKY.CAPTION]
en: Sticky
hr: Lepljivo

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKARCHIVE.CAPTION]
en: Archive
hr: Skladište

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKCREATIONTIME.CAPTION]
en: Created:
hr: Napravljeno:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKHIDDEN.CAPTION]
en: Hidden
hr: Skriveno

[ctx: tfrmsetfileproperties.chklastaccesstime.caption]
en: Accessed:
hr: Pristupano:

[ctx: tfrmsetfileproperties.chklastwritetime.caption]
en: Modified:
hr: Izmjenjeno:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKREADONLY.CAPTION]
en: Read only
hr: Samo za čitanje

en: Including subfolders
hr: Uključujući podmapee

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKSYSTEM.CAPTION]
en: System
hr: Sistem

en: Timestamp properties
hr: Svojstva vremenske oznake

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.GBUNIXATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
hr: Svojstva

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.GBWINATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
hr: Svojstva

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
hr: Bita:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
hr: Grupa

[ctx: tfrmsetfileproperties.lblattrinfo.caption]
en: (gray field means unchanged value)
hr: (siva polja označavaju neizmenjene vrednosti)

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
hr: Drugo

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
hr: Vlasnik

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRTEXTSTR.CAPTION]
en: Text:
hr: Tekst:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
hr: Izvrši

[ctx: tfrmsetfileproperties.lblmodeinfo.caption]
en: (gray field means unchanged value)
hr: (siva polja označavaju neizmenjene vrednosti)

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLOCTAL.CAPTION]
en: Octal:
hr: Oktalno:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
hr: Čitaj

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
hr: Piši

en: &Sort
hr: Razvrstavanje

[ctx: tfrmsortanything.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
hr: Otkaži

[ctx: tfrmsortanything.buttonpanel.okbutton.caption]
en: &OK
hr: U redu

[ctx: tfrmsplitter.btnrelativeftchoice.hint]
en: Some functions to select appropriate path
hr: Neke radnje za odabir odgovarajuće putanje

[ctx: TFRMSPLITTER.CAPTION]
en: Splitter
hr: Djelilac

en: Require a CRC32 verification file
hr: Zahtijevajte datoteku za potvrdu CRC32

en: Size and number of parts
hr: Veličina i broj djelova

en: &Number of parts
hr: &Broj delova

[ctx: TFRMSPLITTER.RBTNGIGAB.CAPTION]
en: &Gigabytes
hr: &Gigabajta

[ctx: TFRMSPLITTER.RBTNKILOB.CAPTION]
en: &Kilobytes
hr: &Kilobajta

[ctx: TFRMSPLITTER.RBTNMEGAB.CAPTION]
en: &Megabytes
hr: &Megabajta

[ctx: TFRMSTARTINGSPLASH.LBLBUILD.CAPTION]
en: Build
hr: Izgrađen

[ctx: TFRMSTARTINGSPLASH.LBLFREEPASCALVER.CAPTION]
en: Free Pascal
hr: Slobodni Paskal

en: Operating System
hr: Operativni sistem

en: Platform
hr: Platforma

[ctx: TFRMSTARTINGSPLASH.LBLREVISION.CAPTION]
en: Revision
hr: Prepravka

[ctx: TFRMSTARTINGSPLASH.LBLVERSION.CAPTION]
en: Version
hr: Izdanje

[ctx: TFRMSYMLINK.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
hr: &Otkaži

[ctx: TFRMSYMLINK.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
hr: &U redu

en: Create symbolic link
hr: Napravi simboličku vezu

[ctx: TFRMSYMLINK.LBLEXISTINGFILE.CAPTION]
en: &Destination that the link will point to
hr: &Odredište na koje će ukazivati veza

[ctx: TFRMSYMLINK.LBLLINKTOCREATE.CAPTION]
en: &Link name
hr: Ime &veze

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.BTNCLOSE.CAPTION]
en: Close
hr: Zatvori

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.BTNCOMPARE.CAPTION]
en: Compare
hr: Usporedi

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btnsynchronize.caption]
en: Synchronize
hr: Uskladi

en: Synchronize directories
hr: Usklađivanje mapa

en: asymmetric
hr: nesimetrično

en: by content
hr: po sadržaju

en: ignore date
hr: zanemari datum

en: only selected
hr: samo odabrano

en: Subdirs
hr: Podmape

en: Show:
hr: Prikaži:

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[0].TITLE.CAPTION]
en: Name
hr: Ime

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[1].TITLE.CAPTION]
en: Size
hr: Veličina

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[2].TITLE.CAPTION]
en: Date
hr: Datum

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[4].TITLE.CAPTION]
en: Date
hr: Datum

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[5].TITLE.CAPTION]
en: Size
hr: Veličina

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[6].TITLE.CAPTION]
en: Name
hr: Ime

en: (in main window)
hr: (u glavnom prozoru)

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.menuitemcompare.caption]
en: Compare
hr: Usporedi

en: View left
hr: Pogled lijeve strane

en: View right
hr: Pogled desne strane

en: duplicates
hr: duplikati

en: singles
hr: pojedinačni

en: Please press "Compare" to start
hr: Molim, pritisnite „Usporedi“ za početak

[ctx: TFRMSYNCDIRSPERFORMDLG.CAPTION]
en: Synchronize
hr: Uskladi

en: Confirm overwrites
hr: Potvrdi prepisivanje

en: A&dd new
hr: &Dodaj novo

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
hr: &Otkaži

en: C&hange
hr: I&zmeni

[ctx: tfrmtweakplugin.btndefault.caption]
en: De&fault
hr: Na&zadane vrijednosti

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
hr: &U redu

[ctx: tfrmtweakplugin.btnrelativeplugin1.hint]
en: Some functions to select appropriate path
hr: Neke radnje za odabir odgovarajuće putanje

[ctx: tfrmtweakplugin.btnrelativeplugin2.hint]
en: Some functions to select appropriate path
hr: Neke radnje za odabir odgovarajuće putanje

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.BTNREMOVE.CAPTION]
en: &Remove
hr: Ukloni&

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.CAPTION]
en: Tweak plugin
hr: Priključak za lickanje

en: De&tect archive type by content
hr: &Prepoznaj vrstu arhive po sadržaju

en: Can de&lete files
hr: Nisam uspio izbrisati datoteke

en: Supports e&ncryption
hr: Podržava &šifriranje

en: Sho&w as normal files (hide packer icon)
hr: prikaži& kao obične datoteke (sakrij ikonicu sažimanja)

en: Supports pac&king in memory
hr: Podržava &sažimanje u memoriji

en: Can &modify existing archives
hr: Nisam uspio izmijeniti postojeće arhive

en: &Archive can contain multiple files
hr: &Arhiva može sadržavati višestruke datoteke

en: Can create new archi&ves
hr: Nisam uspio napraviti nove arhive&

en: S&upports the options dialogbox
hr: Podržava& prozor za prikaz mogućnosti

en: Allow searchin&g for text in archives
hr: Omogućava pretragu& teksta u arhivama

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLDESCRIPTION.CAPTION]
en: &Description:
hr: Opis&:

en: D&etect string:
hr: Prepoznaj& nisku:

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLEXTENSION.CAPTION]
en: &Extension:
hr: Nastavci&:

en: Flags:
hr: Oznake:

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLNAME.CAPTION]
en: &Name:
hr: Ime&:

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLPLUGIN.CAPTION]
en: &Plugin:
hr: &Priključak:

[ctx: tfrmtweakplugin.lblplugin2.caption]
en: &Plugin:
hr: &Priključak:

[ctx: TFRMVIEWER.ACTABOUT.CAPTION]
en: About Viewer...
hr: O pregledniku...

en: Displays the About message
hr: prikažie poruku o programu

[ctx: TFRMVIEWER.ACTCOPYFILE.CAPTION]
en: Copy File
hr: Kopiraj datoteku

[ctx: TFRMVIEWER.ACTCOPYFILE.HINT]
en: Copy File
hr: Kopiraj datoteku

[ctx: TFRMVIEWER.ACTDELETEFILE.CAPTION]
en: Delete File
hr: Izbriši datoteku

[ctx: TFRMVIEWER.ACTDELETEFILE.HINT]
en: Delete File
hr: Izbriši datoteku

[ctx: TFRMVIEWER.ACTLOADNEXTFILE.CAPTION]
en: &Next
hr: &Sljedeća

[ctx: TFRMVIEWER.ACTLOADNEXTFILE.HINT]
en: Load Next File
hr: Učitaj sljedeću datoteku

[ctx: TFRMVIEWER.ACTLOADPREVFILE.CAPTION]
en: &Previous
hr: &Prethodna

en: Load Previous File
hr: Učitaj prethodnu datoteku

[ctx: TFRMVIEWER.ACTMOVEFILE.CAPTION]
en: Move File
hr: Premjesti datoteku

[ctx: TFRMVIEWER.ACTMOVEFILE.HINT]
en: Move File
hr: Premjesti datoteku

[ctx: TFRMVIEWER.ACTRELOAD.CAPTION]
en: Reload
hr: Učitaj ponovo

en: Reload current file
hr: Ponovo učitaj trenutnu datoteku

[ctx: TFRMVIEWER.ACTSAVEAS.CAPTION]
en: Save As...
hr: Kopiraj kao...

en: Save File As...
hr: Kopiraj datoteku kao...

[ctx: TFRMVIEWER.ACTSTRETCHIMAGE.CAPTION]
en: Stretch
hr: Razvuci

en: Stretch Image
hr: Razvuci sliku

[ctx: TFRMVIEWER.ACTUNDO.HINT]
en: Undo
hr: Vrati

[ctx: TFRMVIEWER.BTNCUTTUIMAGE.HINT]
en: Crop
hr: Obreži

[ctx: TFRMVIEWER.BTNFULLSCREEN.HINT]
en: Full Screen
hr: Preko cijelog ekrana

[ctx: TFRMVIEWER.BTNHIGHTLIGHT.HINT]
en: Highlight
hr: Isticanje

[ctx: TFRMVIEWER.BTNPAINT.HINT]
en: Paint
hr: Oboji

en: Red Eyes
hr: Crvene oči

[ctx: TFRMVIEWER.BTNRESIZE.HINT]
en: Resize
hr: Promeni veličinu

[ctx: TFRMVIEWER.CAPTION]
en: Viewer
hr: Preglednik

[ctx: TFRMVIEWER.MIABOUT.CAPTION]
en: About
hr: O programu

[ctx: TFRMVIEWER.MIEDIT.CAPTION]
en: &Edit
hr: &Uredi

[ctx: TFRMVIEWER.MIENCODING.CAPTION]
en: En&coding
hr: &Šifriranje

[ctx: TFRMVIEWER.MIFILE.CAPTION]
en: &File
hr: &Datoteka

en: &Image
hr: &Slika

[ctx: TFRMVIEWER.MIROTATE.CAPTION]
en: Rotate
hr: okreni

[ctx: TFRMVIEWER.MISCREENSHOT.CAPTION]
en: Screenshot
hr: Slika ekrana

[ctx: TFRMVIEWER.MIVIEW.CAPTION]
en: &View
hr: &Pregled

[ctx: tfrmviewer.mnuplugins.caption]
en: Plugins
hr: Priključci

[ctx: TMULTIARCHIVECOPYOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When file exists
hr: Kada datoteka postoji

[ctx: TWCXARCHIVECOPYOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When file exists
hr: Kada datoteka postoji

en: Work in background (separate connection)
hr: Radi u pozadini (posebna veza)

[ctx: TWFXPLUGINCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When file exists
hr: Kada datoteka postoji

en: This file cannot be found and could help to validate final combination of files:
    %s
    
    Could you make it available and press "OK" when ready,
    or press "CANCEL" to continue without it?
hr: Datoteka se nije pronašla, te nije mogoče overiti končnu kombinaciju datoteka:
    %s
    
    Omogućite pristup datoteci te pritisnite „U redu“ kad budete spremni,
    ili pritisnite „OTKAŽI“ za nastavak bez toga?

en: Cancel Quick Filter
hr: Otkaži brzi uvijet

en: Cancel Current Operation
hr: Otkaži trenutnu radnju

en: Enter filename, with extension, for dropped text
hr: Unesite naziv i tip datoteke, za ispušteni tekst

en: Text format to import
hr: Vrsta zapisa za uvoz

en: Broken:
hr: Oštećeno:

en: General:
hr: Opće:

en: Missing:
hr: Nedostaje:

en: Read error:
hr: Greška čitanja:

[ctx: ulng.rschecksumverifysuccess]
en: Success:
hr: Uspjeh:

en: Enter checksum and select algorithm:
hr: Unesi zbir za provjeru i izaberi algoritam:

en: Verify checksum
hr: Provjeri zbir

en: Total:
hr: Ukupno:

en: Clipboard doesn't contain any valid toolbar data.
hr: Međuspremnik isečaka ne sadrži ispravne podatke trake alata.

en: All;Active Panel;Left Panel;Right Panel;File Operations;Configuration;Network;Miscellaneous;Parallel Port;Print;Mark;Security;Clipboard;FTP;Navigation;Help;Window;Command Line;Tools;View;User;Tabs;Sorting;Log
hr: Sve;Aktivni prozor;Lijevi prozor;Desni prozor;Operacije datoteka;Postavke;Mreža;Razno;Paralelni port;Ispis;Označavanje;Sigurnost;Međuspremnik;FTP;Navigacija;Pomoć;Prozor;Naredbeni redak;Alati;Prikaz;Korisnik;Kartice;Sortiranje; Dnevnik

en: Legacy sorted;A-Z sorted
hr: Nasljeđeno sortiranje;Abecedno sortiranje

en: Attr
hr: Svojstvo

[ctx: ulng.rscoldate]
en: Date
hr: Datum

en: Ext
hr: Nastavak

[ctx: ulng.rscolname]
en: Name
hr: Ime

[ctx: ulng.rscolsize]
en: Size
hr: Veličina

en: Align
hr: Podvuci

en: Caption
hr: Naslov

[ctx: ulng.rsconfcoldelete]
en: Delete
hr: Izbriši

en: Field contents
hr: Sadržaj polja

[ctx: ulng.rsconfcolmove]
en: Move
hr: Premjesti

[ctx: ulng.rsconfcolwidth]
en: Width
hr: Širina

en: Customize column
hr: Prilagodi kolonu

en: Configure file association
hr: Uređivanje povezivanja datoteka

en: Confirming command line and parameters
hr: Potvrdite naredbu i parametre

en: Copy (%d) %s
hr: Kopiraj (%d) %s

en: Imported DC toolbar
hr: Unos DC alatne trake

en: Imported TC toolbar
hr: Unos TC alatne trake

en: _DroppedText
hr: _Tekst je ispušten

en: _DroppedHTMLtext
hr: _HTML tekst je ispušten

en: _DroppedRichtext
hr: _Odbacio je promjenjen tekst

en: _DroppedSimpleText
hr: _Odbacio je nepromjenjen text

en: _DroppedUnicodeUTF16text
hr: _Odbacio je UnicodeUTF16 tekst

en: _DroppedUnicodeUTF8text
hr: _odbacio je UnicodeUTF8 tekst

en:  Adds:
hr: Dodaje

en:  Deletes:
hr: Briše

en: The two files are identical!
hr: Obje datoteke su identične

en:  Matches:
hr: Usklađivanje

en:  Modifies:
hr: Modificira

en: Ab&ort
hr: &Prekini

[ctx: ulng.rsdlgbuttonall]
en: A&ll
hr: &Sve

en: A&ppend
hr: &Nastavi

en: A&uto-rename source files
hr: &Samostalno preimenuj izvorne datoteke

[ctx: ulng.rsdlgbuttoncancel]
en: &Cancel
hr: &Otkaži

en: &Continue
hr: &Nastavi

en: E&xit program
hr: Napusti& program

en: I&gnore All
hr: Zanemari& sve

en: &No
hr: &Ne

en: Non&e
hr: &Ništa

[ctx: ulng.rsdlgbuttonok]
en: &OK
hr: &U redu

en: Ot&her
hr: drugo&

en: &Overwrite
hr: &Prepiši

en: Overwrite &All
hr: Prepiši &sve

en: Overwrite All &Larger
hr: Prepiši sve &veće

en: Overwrite All Ol&der
hr: Prepiši sve &starije

en: Overwrite All S&maller
hr: Prepiši sve &Manje

[ctx: ulng.rsdlgbuttonrename]
en: R&ename
hr: P&reimenuj

en: &Resume
hr: &Nastavi

en: Re&try
hr: Po&novo pokušaj

en: &Skip
hr: &Preskoči

en: S&kip All
hr: Preskoči& sve

en: &Yes
hr: &Da

[ctx: ulng.rsdlgcp]
en: Copy file(s)
hr: Kopiraj datoteku(e)

en: Move file(s)
hr: premjesti datoteku(e)

[ctx: ulng.rsdlgoppause]
en: Pau&se
hr: Stanaka&

[ctx: ulng.rsdlgopstart]
en: &Start
hr: Početak&

[ctx: ulng.rsdlgqueue]
en: Queue
hr: Zakazano

en: Speed %s/s
hr: Brzina %s/s

en: Speed %s/s, time remaining %s
hr: Brzina %s/s, preostalo vrijeme %s

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.DBFREESPACEINDICATOR.CAPTION]
en: Drive Free Space Indicator
hr: Ukazivač slobodnog mesta na uređajima

en: <no label>
hr: <bez oznake>

en: <no media>
hr: <nema uređaja>

en: Internal Editor of Double Commander.
hr: Unutrašnji uređivač Double Commander-a.

en: Goto line:
hr: Idi na liniju:

[ctx: ulng.rseditgotolinetitle]
en: Goto Line
hr: Idi na liniju

en: new.txt
hr: novi.txt

en: Filename:
hr: Ime datoteke:

en: Open file
hr: Otvori datoteku

en: &Backward
hr: &Unazad

[ctx: ulng.rseditsearchcaption]
en: Search
hr: Traži

en: &Forward
hr: &Unaprijed

[ctx: ulng.rseditsearchreplace]
en: Replace
hr: Zameni

en: with external editor
hr: s vanjskim urednikom

en: with internal editor
hr: s unutrašnjim urednikom

[ctx: ulng.rsexecuteviashell]
en: Execute via shell
hr: Izvrši putem ljuske

[ctx: ulng.rsexecuteviaterminalclose]
en: Execute via terminal and close
hr: Izvrši putem terminala i zatvori

[ctx: ulng.rsexecuteviaterminalstayopen]
en: Execute via terminal and stay open
hr: Izvrši putem terminala i ostavi ga otvorenim

en: Left;Right;Active;Inactive;Both;None
hr: Lijevo:Desno;Aktivno;Neaktivno;Oba;Nijedno

en: No;Yes
hr: Ne;Da

en: Exported_from_DC
hr: Izvoz iz DC

en: Ask;Overwrite;Overwrite Older;Skip
hr: Pitaj;Prepiši;Prepiši starije;Preskoči

[ctx: ulng.rsfileopsetpropertyerroroptions]
en: Ask;Don't set anymore;Ignore errors
hr: Pitaj;Ne postavljaj više;Zanemari greške

en: FILTER
hr: Uvijet

en: Define template
hr: Odredi obrazac

en: %s level(s)
hr: %s stupanj(s)

en: all (unlimited depth)
hr: sve (neograničena dubina)

en: current dir only
hr: samo trenutnu mapu

en: Directory %s does not exist!
hr: Mapa %s ne postoji.

[ctx: ulng.rsfindfound]
en: Found: %d
hr: Pronašao sam: %d

en: Save search template
hr: Kopiraj obrazac pretrage

en: Template name:
hr: Ime obrasca:

[ctx: ulng.rsfindscanned]
en: Scanned: %d
hr: Pregledano je: %d

en: Scanning
hr: Pregledam

[ctx: ulng.rsfindsearchfiles]
en: Find files
hr: Nađi datoteke

en: Time of scan:
hr: Vrijeme skeniranja:

en: Begin at
hr: Počni sa

en: &Editor Font
hr: Uređivač fontova

en: &Log Font
hr: Datoteka događanja fontova&

en: Main &Font
hr: Glavni font&

en: &Viewer Font
hr: Preglednik& fontova

[ctx: ulng.rsfontusageviewerbook]
en: Viewer&Book Font
hr: Preglednik& knjige fontova

en: Access date/time
hr: Datum i vrijeme pristupa

[ctx: ulng.rsfuncattr]
en: Attributes
hr: Svojstva

[ctx: ulng.rsfunccomment]
en: Comment
hr: Napomena

en: Compressed size
hr: Veličina skladišta

en: Creation date/time
hr: Datum i vrijeme nastanka

[ctx: ulng.rsfuncext]
en: Extension
hr: Nastavak

[ctx: ulng.rsfuncgroup]
en: Group
hr: Grupa

en: Change date/time
hr: Promjena datuma/vremena

en: Link to
hr: Veza do

en: Modification date/time
hr: Datum i vrijeme izmene

[ctx: ulng.rsfuncname]
en: Name
hr: Ime

en: Name without extension
hr: Ime bez nastavka

[ctx: ulng.rsfuncowner]
en: Owner
hr: Vlasnik

[ctx: ulng.rsfuncpath]
en: Path
hr: Putanja

[ctx: ulng.rsfuncsize]
en: Size
hr: Veličina

en: Type
hr: Vrsta

en: Error creating hardlink.
hr: Desila se greška pri stvaranju čvrste veze

en: none;Name, a-z;Name, z-a;Ext, a-z;Ext, z-a;Size 9-0;Size 0-9;Date 9-0;Date 0-9
hr: Nijedno;Ime, a-z;Ime, z-a;tip, a-z; tip, z-a;veličina 9-0;veličina 0-9;datum 9-0;datum 0-9

en: Warning! When restoring a .hotlist backup file, this will erase existing list to replace by the imported one.
    
    Are you sure you want to proceed?
hr: Upozorenje: Pri vraćanju datoteke .hotlist iz ostave, trenutni spisak će biti izbrisan i zamjenjen uvezenim.
    
    Da li sigurno želite nastaviti?

en: Copy/Move Dialog
hr: Prozor umnožavanja i premještanja

[ctx: ulng.rshotkeycategorydiffer]
en: Differ
hr: Program za razlike

en: Edit Comment Dialog
hr: Uredite napomenu

[ctx: ulng.rshotkeycategoryeditor]
en: Editor
hr: Uređivač

[ctx: ulng.rshotkeycategoryfindfiles]
en: Find files
hr: Nađi datoteke

en: Main
hr: Glavni

[ctx: ulng.rshotkeycategorymultirename]
en: Multi-Rename Tool
hr: Višestruko preimenovanje

[ctx: ulng.rshotkeycategoryviewer]
en: Viewer
hr: Preglednik

en: Unselect mask
hr: Odznači masku

en: Select mask
hr: Označi masku

en: Input mask:
hr: Unesi masku:

en: A columns view with that name already exists.
hr: Prikaz stupca s tim imenom već postoji

en: To change current editing colmuns view, either SAVE, COPY or DELETE current editing one
hr: Da biste promijenili trenutni prikaz stupaca za uređivanje, trenutačno uređivanje spremite, kopirajte, ili obrišite

en: Configure custom columns
hr: Podesite prilagođene stupce

en: Enter new custom columns name
hr: Unesite novi naziv prilagođenih stupaca

[ctx: ulng.rsmnuactions]
en: Actions
hr: Radnje

en: Disconnect Network Drive...
hr: Odspajanje mrežnog pogona ..

[ctx: ulng.rsmnuedit]
en: Edit
hr: Uredi

en: Eject
hr: Izbaci

en: Extract here...
hr: Raspakirajte ovdje

en: Map Network Drive...
hr: Karta mrežnog pogona

en: Mount
hr: Prikači

[ctx: ulng.rsmnunew]
en: New
hr: Nova

en: No media available
hr: Nema dostupnih uređaja

[ctx: ulng.rsmnuopen]
en: Open
hr: Otvori

[ctx: ulng.rsmnuopenwith]
en: Open with
hr: Otvori sa

[ctx: ulng.rsmnuopenwithother]
en: Other...
hr: Drugo...

en: Pack here...
hr: Zapakiranje datoteke u mapu

en: Sort by
hr: Razvrstaj po

en: Unmount
hr: Otkači

[ctx: ulng.rsmnuview]
en: View
hr: Prikaži

en: Account:
hr: Nalog:

en: Additional parameters for archiver command-line:
hr: Dodatne odrednice za naredbenu liniju programa sažimanja:

en: Bad CRC32 for resulting file:
    "%s"
    
    Do you want to keep the resulting corrupted file anyway?
hr: Izlazna datoteka CRC32 je neispravna:
    „%s“
    
    Da li želite zadržati neispravnu datoteku?

en: You can not copy/move a file "%s" to itself!
hr: Ne možete umnožavati i premještati u samu datoteku „%s“!

en: Cannot delete directory %s
hr: Ne možete izbrisati %s

en: Change current directory to "%s" failed!
hr: Nisam uspio prijeći na Mapu [%s].

en: Remove all inactive tabs?
hr: Želite li ukloniti sve kartice koje se ne koriste?

en: This tab (%s) is locked! Close anyway?
hr: Kartica (%s) je zaključana. Želite li je uprkos tome zatvoriti?

en: Are you sure you want to quit?
hr: Da li ste sigurni da želite napustiti program?

en: The file %s has changed. Do you want to copy it backward?
hr: Datoteka %s je promijenjena. Želite li je kopirati unatrag?

en: Could not copy backward - do you want to keep the changed file?
hr: Ne mogu kopirati unatrag - želite li zadržati promijenjenu datoteku?

en: Copy %d selected files/directories?
hr: Želite li Kopirati %d odabranih datoteka/mapa?

en: Copy selected "%s"?
hr: Da Kopiram odabrano „%s“?

en: < Create a new file type "%s files" >
hr: < Napravi novi tip datoteke "%s datoteke" >

en: Enter location and filename where to save a DC Toolbar file
hr: Unesite naziv lokacije i datoteke za spremanje datoteke alatne trake DC-a

en: Custom action
hr: Prilagođena radnja

en: Delete the partially copied file ?
hr: Želite li izbrisati djelomično umnoženu datoteku ?

en: Delete %d selected files/directories?
hr: Želite li izbrisati %d odabranih datoteka/kazala?

en: Delete %d selected files/directories into trash can?
hr: Želite li premjestiti %d odabrane datoteke/kazala u smeće?

en: Delete selected "%s"?
hr: Želite li izbrisati odabrani „%s“?

en: Delete selected "%s" into trash can?
hr: Želite li premjestiti odabrano „%s“ u smeće?

en: Can not delete "%s" to trash! Delete directly?
hr: Nisam uspio da premjestim „%s“ u smeće. Želite li je izbrisati?

en: Disk is not available
hr: Disk nije dostupan

en: Enter file extension:
hr: Unesite nastavak datoteke:

en: Enter name:
hr: Unesite ime:

en: Enter name of new file type to create for extension "%s"
hr: Unesite naziv i tip datoteke koju želite izraditi za proširenje"%s"

en: CRC error in archive data
hr: Desila se CRC greška u podacima arhive

en: Data is bad
hr: Podaci su oštećeni

en: Can not connect to server: "%s"
hr: Nisam uspio povezati se sa poslužiteljem „%s“

en: Cannot copy file %s to %s
hr: Nisam uspio kopirati datoteku %s u %s

en: There already exists a directory named "%s".
hr: Datoteka pod imenom „%s“ već postoji.

en: Date %s is not supported
hr: Datum %s nije podržan

en: Directory %s exists!
hr: Mapa %s već postoji.

en: Function aborted by user
hr: Korisnik je prekinuo tekuću radnju

en: Error closing file
hr: Desila se greška pri zatvaranju datoteke

en: Cannot create file
hr: Nisam uspio napraviti datoteku

en: No more files in archive
hr: Nema više datoteka u arhivi

en: Cannot open existing file
hr: Nisam uspio otvoriti postojeću datoteku

en: Error reading from file
hr: Desila se greška pri čitanju datoteke

en: Error writing to file
hr: Desila se greška pri upisu u datoteku

en: Can not create directory %s!
hr: Nisam uspio napraviti Mapu %s.

en: Invalid link
hr: Veza nije ispravna

en: No files found
hr: Nisam pronašao datoteke

en: Not enough memory
hr: Nema dovoljno memorije

en: Function not supported!
hr: Radnja nije podržana.

en: Error in context menu command
hr: Desila se greška u priručnom izborniku

en: Error when loading configuration
hr: Desila se greška prilikom učitavanja postavki

en: Syntax error in regular expression!
hr: Postoji sintaksna greška u regularnom izrazu

en: Cannot rename file %s to %s
hr: Nisam uspio promijeniti naziv datoteke %s u %s

en: Can not save association!
hr: Nisam uspio sačuvati pridruživanje datoteka programima.

en: Cannot save file
hr: Nisam uspio sačuvati datoteku

en: Can not set attributes for "%s"
hr: Nisam uspio postaviti svojstva datoteci „%s“

en: Can not set date/time for "%s"
hr: Nisam uspio postaviti datum i vreme datoteci „%s“

en: Can not set owner/group for "%s"
hr: Nisam uspio postaviti vlasnika/udruženje datoteci %s“

en: Can not set permissions for "%s"
hr: Nije moguće postaviti dozvole za "%s"

en: Buffer too small
hr: Prihvatna memorija je premala

en: Too many files to pack
hr: Previše datoteka je izabrano za sažimanje

en: Archive format unknown
hr: Nije poznat oblik željene datoteke za sažimanje

en: Are you sure you want to remove all entries of your Favorite Tabs? (There is no "undo" to this action!)
hr: Sigurni ste da želite ukloniti sve unose omiljenih kartica? (Ne postoji "poništavanje" ove radnje)?

en: Drag here other entries
hr: Povucite ovdje druge unose

en: Enter a name for this new Favorite Tabs entry:
hr: Unesite naziv za ovaj unos omiljenih kartica

en: Saving a new Favorite Tabs entry
hr: Spremanje novog unosa omiljene kartice

en: Number of Favorite Tabs exported successfully: %d on %d
hr: Broj uspješno izvezenih omiljenih kartica: %d on %d

en: Default extra setting for save dir history for new Favorite Tabs:
hr: Zadane dodatne postavke za spremanje povijesti mapa za nove Favourite kartice:

en: Number of file(s) imported successfully: %d on %d
hr: Broj uspješno uvezenih datoteka: %d on %d

en: Legacy tabs imported
hr: Uvezene kartice sa naslijeđivanjem

en: Select .tab file(s) to import (could be more than one at the time!)
hr: Odaberite .tab datoteke za uvoz (može ih istovremeno biti više!)

en: Last Favorite Tabs modification have been saved yet. Do you want to save them prior to continue?
hr: Modifikacija Zadnje omiljene kartice još je spremljena. Želite li je spasiti prije nastavka?

[ctx: ulng.rsmsgfavoritetabssimplemode]
en: Keep saving dir history with Favorite Tabs:
hr: Zadržite povijest pregledavanja pomoću omiljenih kartica:

[ctx: ulng.rsmsgfavoritetabssubmenuname]
en: Submenu name
hr: Ime podizbornika

en: This will load the Favorite Tabs: "%s"
hr: To će učitati omiljene kartice: "%s"

en: Save current tabs over existing Favorite Tabs entry
hr: Spremanje trenutačnih kartica preko postojećeg unosa omiljenih kartica

en: File %s changed, save?
hr: Datoteka %s je izmijenjena. Želite li ju sačuvati?

en: %s bytes, %s
hr: %s bajta, %s

en: Overwrite:
hr: Prepiši:

en: File %s exists, overwrite?
hr: Datoteka %s već postoji, Želite li ju prepisati?

en: With file:
hr: Datotekom:

en: File "%s" not found.
hr: Nisam uspio pronaći datoteku „%s“.

en: File operations active
hr: U pogonu je radnja nad datotekama

en: Some file operations have not yet finished. Closing Double Commander may result in data loss.
hr: Neke radnje nad datotekama nisu dovršene. Zatvaranje Double Commander-a može dovesti do gubljenja podataka.

en: The file size of "%s" is too big for destination file system!
hr: Datoteka veličine „%s“ je prevelika za odredišni sistem datoteka.

en: Follow symlink "%s"?
hr: Želite li pratiti simboličku vezu „%s“?

en: Select the text format to import
hr: Odaberite format teksta za uvoz

en: Add %d selected dirs
hr: Dodaj %d označenih mapa

en: Add selected dir:
hr: Dodaj označeno Mapa:

en: Add current dir:
hr: Dodaj trenutno Mapa:

en: Do command
hr: Naredba za izvršenje

[ctx: ulng.rsmsghotdirconfighotlist]
en: Configuration of Directory Hotlist
hr: Postavke brzog spiska mapa

en: Are you sure you want to remove all entries of your Directory Hotlist? (There is no "undo" to this action!)
hr: Da li ste sigurni da želite ukloniti sve unose iz brzog spiska mapa? (Opoziv ove radnje nije moguć!)

en: This will execute the following command:
hr: Ovo će izvršiti sledeću naredbu:

en: This is hot dir named
hr: Ovo je imenovano kao brzo Mapa.

en: This will change active frame to the following path:
hr: Ovo će izmjeniti radni okvir na sljedeću putanju:

en: And inactive frame would change to the following path:
hr: I neradni okvir će se izmeniti na sledeću putanju:

en: Error backuping entries...
hr: Desila se greška prilikom smeštaja stavki u ostavu...

en: Error exporting entries...
hr: Desila se greška prilikom izvoza stavki...

en: Export all!
hr: Izvezi sve!

en: Export Directory Hotlist - Select the entries you want to export
hr: Izvezi brzi spisak mapa - Izaberite stavke koje želite izvesti

en: Export selected
hr: Izvezi odabrano

[ctx: ulng.rsmsghotdirimportall]
en: Import all!
hr: Uvezi sve!

en: Import Directory Hotlist - Select the entries you want to import
hr: Uvezi brzi spisak mapa- Izaberite stavke koje želite uvesti

[ctx: ulng.rsmsghotdirimportsel]
en: Import selected
hr: Uvezi izabrano

en: Locate ".hotlist" file to import
hr: Pronađite datoteku „.hotlist“ za uvoz

en: Hotdir name
hr: Ime brzog mapa

en: Number of new entries: %d
hr: Broj novih stavki: %d

en: Nothing selected to export!
hr: Nema ništa za izvoz!

en: Hotdir path
hr: Putanja brzog mapa

en: Re-Add selected dir:
hr: Ponovno dodaj izabrano Mapa:

en: Re-Add current dir:
hr: Ponovo dodaj trenutno Mapa:

en: Enter location and filename of Directory Hotlist to restore
hr: Unesite putanju i ime datoteke brzog spiska mapa za oporavak

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplecommand]
en: Command:
hr: Naredba:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimpleendofmenu]
en: (end of sub menu)
hr: (kraj podizbornika)

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimpleseparator]
en: (separator)
hr: (razdvajač)

[ctx: ulng.rsmsghotdirsubmenuname]
en: Submenu name
hr: Ime podizbornika

en: Hotdir target
hr: Cilj podizbornika

en: Determine if you want the active frame to be sorted in a specified order after changing directory
hr: Određuje želite li razvrstati radni okvir određenim redosledom poslije izmene mapa

en: Determine if you want the not active frame to be sorted in a specified order after changing directory
hr: Određuje ne želite li razvrstavati radni okvir određenim redosledom poslije izmene mapa

en: Some functions to select appropriate path relative, absolute, windows special folders, etc.
hr: Neke radnje za izbor prikladne relativne staze, apsolutne, posebnog pogleda mapa, itd.

en: Total entries saved: %d
    
    Backup filename: %s
hr: Ukupan broj sačuvanih stavki: %d
    
    Ime ostave: %s

en: Total entries exported:
hr: Ukupna broj izvezenih stavki:

en: Do you want to delete all elements inside the sub-menu [%s]?
    Answering NO will delete only menu delimiters but will keep element inside sub-menu.
hr: Želite li izbrisati sve činioce podizbornika [%s]?
    Odgovorom NE ćete izbrisati samo ograničenje izbornika, ali će se zadržati činilac unutar podizbornika.

en: Enter location and filename where to save a Directory Hotlist file
hr: Unesite putanju i ime mesta za čuvanje datoteke brzog spiska mapa

en: Incorrect resulting filelength for file : "%s"
hr: Netačna je izlazna dužina datoteke : „%s“

en: Please insert next disk or something similar.
    
    It is to allow writing this file:
    "%s"
    
    Number of bytes still to write: %d
hr: Molim, ubacite sljedeći disk ili nešto slično.
    
    To će vam omogućiti da upišete sljedeću datoteku:
    „%s“
    
    Broj bajta preostao za upis: %d

en: Error in command line
hr: Greška u naredbenoj liniji

en: Invalid filename
hr: Neispravan naziv datoteke

en: Invalid format of configuration file
hr: Neispravan oblik u datoteci podešavanja

en: Invalid path
hr: Neispravna putanja

en: Path %s contains forbidden characters.
hr: Putanja %s sadrži nedozvoljene znakove

en: This is not a valid plugin!
hr: Ovo nije ispravan priključak.

en: This plugin is built for Double Commander for %s.%sIt can not work with Double Commander for %s!
hr: Ovaj priključak je napisan za Double Commander %s.%sNe može raditi sa Double Commander-om %s.

en: Invalid quoting
hr: Neispravan navod

en: Invalid selection.
hr: Neispravan izbor.

en: Loading file list...
hr: Učitavam spisak datoteka...

en: Copy file %s
hr: Kopiraj datoteku %s

en: Delete file %s
hr: Obriši datoteku %s

en: Error:
hr: Greška:

en: Extract file %s
hr: Raspakiram datoteku %s

en: Info:
hr: Podaci:

en: Create link %s
hr: Napravi vezu %s

en: Create directory %s
hr: Napravi Mapa %s

en: Move file %s
hr: Premjesti datoteku %s

en: Pack to file %s
hr: Putanja do datoteke %s

en: Remove directory %s
hr: Ukloni Mapa %s

en: Done:
hr: Urađeno:

en: Create symlink %s
hr: Napravi vezu %s

en: Test file integrity %s
hr: Provjeri ispravnost datoteke %s

en: Wipe file %s
hr: Izbriši potpuno datoteku %s

en: Wipe directory %s
hr: Izbriši potpuno Mapa %s

en: Master Password
hr: Glavna lozinka

en: Please enter the master password:
hr: Unesite ponovo glavnu lozinku:

en: New file
hr: Nova datoteka

en: Next volume will be unpacked
hr: sljedeći sadržaj će biti izdvojen

en: No files
hr: Nema datoteka

en: No files selected.
hr: Nije izabrana nijedna datoteka.

en: No enough free space on target drive, Continue?
hr: Nema dovoljno mesta u odredištu. Želite li nastaviti?

en: No enough free space on target drive, Retry?
hr: Nema dovoljno slobodnog mesta na odredišnom uređaju. Želite li pokušati ponovo?

en: Can not delete file %s
hr: Nisam uspio izbrisati datoteku %s

en: Not implemented.
hr: Nije primenjeno.

[ctx: ulng.rsmsgpanelpreview]
en: Below is a preview. You may move cursor and select files to get immediately an actual look and feel of the various settings.
hr: Ispod je pregled. Možete pomicati pokazivač te odabrati datoteke kako biste dobili stvarni izgled i dojam različitih postavki

[ctx: ulng.rsmsgpassword]
en: Password:
hr: Lozinka:

en: Passwords are different!
hr: Lozinke se razlikuju!

en: Please enter the password:
hr: Unesite vašu lozinku:

en: Password (Firewall):
hr: Lozinka (vatreni zid):

en: Please re-enter the password for verification:
hr: Unesite ponovo lozinku za provjeru:

en: &Delete %s
hr: Obriši %s

en: Preset "%s" already exists. Overwrite?
hr: Datoteka „%s“ već postoji. Da je prepišem?

en: Problem executing command (%s)
hr: Naredba za izvršavanje problema (%s)

en: Filename for dropped text:
hr: Naziv datoteke za ispisani tekst:

en: Please, make this file available. Retry?
hr: Molim, pobrinite se da ova datoteka bude dostupna. Pokušati ponovo?

en: Enter new friendly name for this Favorite Tabs
hr: Unesite novi odgovarajući naziv za ovu omiljenu karticu

en: Enter new name for this menu
hr: Unesite novi naziv za ovaj izbornik

en: Rename/move %d selected files/directories?
hr: Preimenovanje/premještanje %d označenih datoteka/kazala?

en: Rename/move selected "%s"?
hr: Preimenovanje /premještanje označeno „%s“?

en: Please, restart Double Commander in order to apply changes
hr: Molim, ponovo pokrenite Double Commander-a da bi se primijenile izmjene

en: Select to which file type to add extension "%s"
hr: Odaberite vrstu datoteke za dodavanje njenog tipa"%s"

en: Selected: %s of %s, files: %d of %d, folders: %d of %d
hr: Označeno: %s od %s, datoteka: %d od %d, mapa: %d od %d

en: Select executable file for
hr: Odaberite izvršnu datoteku za

en: Please select only checksum files!
hr: Molim, odaberite samo datoteke za proveru zbroja.

en: Please select location of next volume
hr: Izaberite položaj sledećeg sadržaja/uređaja

en: Set volume label
hr: Postavi oznaku uređaju

en: Special Dirs
hr: Posebna mapa

en: Add path from active frame
hr: Dodajte putanju radnom okviru

en: Add path from inactive frame
hr: Dodajte putanju iz neradnog okvira

en: Browse and use selected path
hr: Pregledaj i koristi odabranu putanju

en: Use environment variable...
hr: Koristi varijablu okruženja...

en: Go to Double Commander special path...
hr: Idi na posebnu putanju Double Commander-a...

en: Go to environment variable...
hr: Idi na varijablu okruženja...

en: Go to other Windows special folder...
hr: Idi na drugu posebnu mapu Windows-a...

en: Go to Windows special folder (TC)...
hr: Idi na posebnu mapu sustava Windows (TC)...

en: Make relative to hotdir path
hr: Napravite u odnosu na hotdir putanju

en: Make path absolute
hr: Učini putanju apsolutnom

en: Make relative to Double Commander special path...
hr: Napravite u odnosu na posebnu putanju Double Commander-a...

en: Make relative to environment variable...
hr: Napravite u odnosu na varijablu okruženja...

en: Make relative to Windows special folder (TC)...
hr: Napravite u odnosu na posebnu mapu sustava Windows (TC)...

en: Make relative to other Windows special folder...
hr: Napravite u odnosu drugu posebnu mapu sustava Windows-a...

en: Use Double Commander special path...
hr: Koristi posebnu putanju Double Commander-a...

en: Use other Windows special folder...
hr: Koristi drugu naročitu putanju Windows-a...

en: Use Windows special folder (TC)...
hr: Koristi posebnu mapu sustava Windows-a (TC)...

en: This tab (%s) is locked! Open directory in another tab?
hr: Ova je kartica (%s) zaključana! Otvoriti mapu na drugoj kartici?

en: Rename tab
hr: Preimenovanje kartice

[ctx: ulng.rsmsgtabrenameprompt]
en: New tab name:
hr: Novi naziv kartice:

en: Target path:
hr: Putanja do odredišta:

en: Error! Cannot find the TC configuration file:
    %s
hr: Pogreška! Konfiguracijska datoteka TC se ne može pronaći:
    %s

en: Error! Cannot find the TC configuration executable:
    %s
hr: Pogreška! Izvršna konfiguracija TC se ne može pronaći:
    %s

en: Error! TC is still running but it should be closed for this operation.
    Close it and press OK or press CANCEL to abort.
hr: Pogreška! ! TC još uvijek radi, isti bi trebao biti zatvoren za ovu operaciju.
    Zatvorite ga i pritisnite uredu, ili pritisnite otkaži da biste prekinuli.

en: Error! Cannot find the desired wanted TC toolbar output folder:
    %s
hr: Pogreška! Nije moguće pronaći željenu željenu TC izlaznu mapu alatne trake:
    %s

en: Enter location and filename where to save a TC Toolbar file
hr: Unesite mjesto i naziv datoteke za spremanje TC Toolbar datoteke

en: Extension of selected file is not in any recognized file types
hr: Tip odabrane datoteke nije među priznatim vrstama datoteka

en: Locate ".toolbar" file to import
hr: Pronađite " alatnu traku " datoteku za uvoz

en: Locate ".BAR" file to import
hr: Pronađite ".BAR" datoteku za uvoz

en: Enter location and filename of Toolbar to restore
hr: Unesite mjesto i naziv datoteke alatne trake za vraćanje

en: Saved!
    Toolbar filename: %s
hr: Spremljeno!
    Ime datoteke alatne trake: %s

en: Too many files selected.
hr: Odabrano je previše datoteka.

en: Undetermined
hr: Neodređeno

en: URL:
hr: Adresa:

en: <NO EXT>
hr: bez tipa datoteke

en: <NO NAME>
hr: bez imena

[ctx: ulng.rsmsgusername]
en: User name:
hr: Korisničko ime:

en: User name (Firewall):
hr: korisničko ime (vatreni zid):

en: Volume label:
hr: Oznaka uređaja:

en: Please enter the volume size:
hr: Unesite veličinu uređaja:

en: Wipe %d selected files/directories?
hr: Želite li potpuno izbrisati %d označenih datoteka/kazala?

en: Wipe selected "%s"?
hr: Želite li potpuno izbrisati odabrano „%s“?

[ctx: ulng.rsmulrencounter]
en: Counter
hr: Brojač

[ctx: ulng.rsmulrendate]
en: Date
hr: Datum

[ctx: ulng.rsmulrenextension]
en: Extension
hr: Nastavak

[ctx: ulng.rsmulrenfilename]
en: Name
hr: Ime

en: No change;UPPERCASE;lowercase;First char uppercase;First Char Of Every Word Uppercase;
hr: Bez izmena;VELIKA SLOVA;mala slova;Prvi znak veliki;Prvi Znak Svake Riječi Veliki;

[ctx: ulng.rsmulrenlogstart]
en: Multi-Rename Tool
hr: Višestruko preimenovanje

en: Character at position x
hr: znak na položaju x

en: Characters from position x to y
hr: znaci od položaja x do položaja y

[ctx: ulng.rsmulrenmaskcounter]
en: Counter
hr: Brojač

en: Day
hr: dan

en: Day (2 digits)
hr: dan (2 cifre)

en: Day of the week (short, e.g., "mon")
hr: dan u nedjelji (kratko, npr. „pon“)

en: Day of the week (long, e.g., "monday")
hr: dan u nedjelji (potpuno, npr. „ponedeljak“)

[ctx: ulng.rsmulrenmaskextension]
en: Extension
hr: Nastavak

en: Hour
hr: sat

en: Hour (2 digits)
hr: sat (2 znaka)

en: Minute
hr: Minut

en: Minute (2 digits)
hr: Minuta (2 znaka)

en: Month
hr: Mejsec

en: Month (2 digits)
hr: Mesec (2 znaka)

en: Month name (short, e.g., "jan")
hr: Ime meseca (kratko, npr., „jan“)

en: Month name (long, e.g., "january")
hr: Ime meseca (puno, npr., „januar“)

[ctx: ulng.rsmulrenmaskname]
en: Name
hr: Ime

en: Second
hr: Sekund

en: Second (2 digits)
hr: Sekund (2 znaka)

en: Year (2 digits)
hr: Godina (2 znaka)

en: Year (4 digits)
hr: Godina (4 znaka)

[ctx: ulng.rsmulrenplugins]
en: Plugins
hr: Priključci

[ctx: ulng.rsmulrentime]
en: Time
hr: Vrijeme

en: Aborted
hr: Obustavljeno

en: Calculating checksum
hr: Izračunavam zbirnu provjeru

en: Calculating checksum in "%s"
hr: Računam zbirnu provjeru u „%s“

en: Calculating checksum of "%s"
hr: Računam zbirnu proveru „%s“

[ctx: ulng.rsopercalculatingstatictics]
en: Calculating
hr: Računam

en: Calculating "%s"
hr: Računam „%s“

en: Joining
hr: Spajam

en: Joining files in "%s" to "%s"
hr: Spajam datoteke iz „%s“ na „%s“

en: Copying
hr: Kopiram

en: Copying from "%s" to "%s"
hr: Kopiram iz „%s“ u „%s“

en: Copying "%s" to "%s"
hr: Kopiram „%s“ na „%s“

en: Creating directory
hr: Stvaram Mapa

en: Creating directory "%s"
hr: Stvaram Mapa „%s“

[ctx: ulng.rsoperdeleting]
en: Deleting
hr: Brišem

en: Deleting in "%s"
hr: Brišem iz „%s“

en: Deleting "%s"
hr: Brišem „%s“

en: Executing
hr: Izvršavam

en: Executing "%s"
hr: Izvršavam „%s“

en: Extracting
hr: Izdvajam

en: Extracting from "%s" to "%s"
hr: Izdvajam iz „%s“ u „%s“

en: Finished
hr: Gotovo

en: Listing
hr: Listam

en: Listing "%s"
hr: Listam „%s“

en: Moving
hr: Premještam

en: Moving from "%s" to "%s"
hr: Premještam iz „%s“ u „%s“

en: Moving "%s" to "%s"
hr: Premještam „%s“ na „%s“

en: Not started
hr: Nije pokrenuto

en: Packing
hr: Sažimam

en: Packing from "%s" to "%s"
hr: Sažimam iz „%s“ u „%s“

en: Packing "%s" to "%s"
hr: Sažimam „%s“ u „%s“

en: Paused
hr: Stanka

en: Pausing
hr: Stanka

en: Running
hr: Pokrenuto

en: Setting property
hr: Postavljam svojstva

en: Setting property in "%s"
hr: Postavljam svojstva u „%s“

en: Setting property of "%s"
hr: Postavljam svojstva datoteci „%s“

en: Splitting
hr: Dijeljenje

en: Splitting "%s" to "%s"
hr: Djelim „%s“ na „%s“

en: Starting
hr: Pokrećem

en: Stopped
hr: Zaustavljeno

en: Stopping
hr: Prekidam

en: Testing
hr: Probanje

en: Testing in "%s"
hr: Probam u „%s“

en: Testing "%s"
hr: Probam „%s“

en: Verifying checksum
hr: Provjeravam zbir

en: Verifying checksum in "%s"
hr: Provjeravam zbir u „%s“

en: Verifying checksum of "%s"
hr: Provjeravam zbir „%s“

en: Waiting for access to file source
hr: Čekam na pristup izvornoj datoteci

en: Waiting for user response
hr: Čekam na odziv korisnika

en: Wiping
hr: Brisanje

en: Wiping in "%s"
hr: Brisanje u „%s“

en: Wiping "%s"
hr: Brisanje „%s“

en: Working
hr: Rad

en: Archive type name:
hr: Naziv vrste arhive:

en: Associate plugin "%s" with:
hr: Pridruži priključak „%s“ sa:

en: First;Last;
hr: Prvi;posljednji;

en: Classic, legacy order;Alphabetic order (but language still first)
hr: Klasičan, naslijeđeni redoslijed; Abecedni redoslijed

en: Active frame panel on left, inactive on right (legacy);Left frame panel on left, right on right
hr: Aktivna okvirna ploča na lijevoj strani,neaktivna na desnoj strani;Lijeva okvirna ploča na lijevoj strani,desna na desnoj

en: Enter extension
hr: Unesite nastavak

en: Add at beginning;Add at the end;Alphabetical sort
hr: Dodaj na početak;dodaj na kraj;abecedni redoslijed

en: separate window;minimized separate window;operations panel
hr: Odvojen prozor;umanjen odvojen prozor;table radnji

en: float
hr: pokretna točka

en: Shortcut %s for cm_Delete will be registered, so it can be used to reverse this setting.
hr: Prečica %s za „cm_Delete“ će biti prijavljena, tako da može biti upotrijebljena za vraćanje ove postavke.

en: Add hotkey for %s
hr: Dodaj prečicu za %s

en: Add shortcut
hr: Dodaj prečicu

en: Cannot set shortcut
hr: Nisam uspio postaviti prečicu

en: Change shortcut
hr: Izmeni prečicu

[ctx: ulng.rsopthotkeyscommand]
en: Command
hr: Naredba

[ctx: ulng.rsopthotkeysdeletetrashcanparameterexists]
en: Shortcut %s for cm_Delete needs to have a parameter changed to match shortcut %s. Do you want to change it?
hr: Prečici %s za „cm_Delete“ treba se promijeniti odrednica kako bi se slagala sa prečicom %s. Želite li ju promijeniti?

[ctx: ulng.rsopthotkeysdescription]
en: Description
hr: Opis

en: Edit hotkey for %s
hr: Uredi prečicu za %s

en: Fix parameter
hr: Ispravi odrednicu

[ctx: ulng.rsopthotkeyshotkey]
en: Hotkey
hr: Prečica

[ctx: ulng.rsopthotkeyshotkeys]
en: Hotkeys
hr: Prečice

en: <none>
hr: <ništa>

[ctx: ulng.rsopthotkeysparameters]
en: Parameters
hr: Odrednice

en: Set shortcut to delete file
hr: Postavi prečicu za brisanje datoteke

en: Shortcut %s for cm_Delete is a sequence shortcut for which a hotkey with reversed Shift cannot be assigned. This setting might not work.
hr: Prečica %s za „cm_Delete“ je niz za koji gumb Shift ne može biti dodjeljeno. Najvjerovatnije neće raditi.

en: Shortcut in use
hr: Prečica je u upotrebi

en: Shortcut %s is already used.
hr: Prečica %s već postoji.

en: Change it to %s?
hr: Da li je dodjeliti %s?

en: used for %s in %s
hr: koristi se za %s u %s

en: used for this command but with different parameters
hr: koristi za ovu naredbu sa drugačijim odrednicama

[ctx: ulng.rsoptionseditorarchivers]
en: Archivers
hr: Programi za sažimanje

[ctx: ulng.rsoptionseditorautorefresh]
en: Auto refresh
hr: Samoosvježavanje

[ctx: ulng.rsoptionseditorbehavior]
en: Behaviors
hr: Ponašanje

[ctx: ulng.rsoptionseditorbriefview]
en: Brief
hr: Sažeto

[ctx: ulng.rsoptionseditorcolors]
en: Colors
hr: Boje

en: Columns
hr: Stupci

[ctx: ulng.rsoptionseditorconfiguration]
en: Configuration
hr: Postavke

en: Custom columns
hr: Prilagođeni stupci

[ctx: ulng.rsoptionseditordirectoryhotlist]
en: Directory Hotlist
hr: Brzi spisak mapa

en: Drag & drop
hr: Prevuci i spusti

en: Drives list button
hr: Gumb za spisak uređaja

en: Favorite Tabs
hr: Omiljene kartice

en: File associations extra
hr: Povezivanje dodatnih datoteka

[ctx: ulng.rsoptionseditorfileassoc]
en: File associations
hr: Pridruživanje datoteka

[ctx: ulng.rsoptionseditorfileoperations]
en: File operations
hr: Radnje nad datotekama

[ctx: ulng.rsoptionseditorfilepanels]
en: File panels
hr: Ploče s datotekama

en: Files views
hr: Pregledi datoteka

[ctx: ulng.rsoptionseditorfiletypes]
en: File types
hr: Vrste datoteka

[ctx: ulng.rsoptionseditorfoldertabs]
en: Folder tabs
hr: Kartice datoteka

en: Folder tabs extra
hr: Posebne kartice mapa

[ctx: ulng.rsoptionseditorfonts]
en: Fonts
hr: Oblik slova

en: Highlighters
hr: Isticanje

[ctx: ulng.rsoptionseditorhotkeys]
en: Hot keys
hr: Prečice

[ctx: ulng.rsoptionseditoricons]
en: Icons
hr: Ikonice

[ctx: ulng.rsoptionseditorignorelist]
en: Ignore list
hr: Zanemari spisak

en: Keys
hr: Tasteri

[ctx: ulng.rsoptionseditorlanguage]
en: Language
hr: Jezik

[ctx: ulng.rsoptionseditorlayout]
en: Layout
hr: Raspored

[ctx: ulng.rsoptionseditorlog]
en: Log
hr: Dnevnik

[ctx: ulng.rsoptionseditormiscellaneous]
en: Miscellaneous
hr: Razno

en: Mouse
hr: Miš

[ctx: ulng.rsoptionseditormultirename]
en: Multi-Rename Tool
hr: Višestruko preimenovanje

[ctx: ulng.rsoptionseditorplugins]
en: Plugins
hr: Priključci

[ctx: ulng.rsoptionseditorquicksearch]
en: Quick search/filter
hr: Brza pretraga/uvjet

en: Toolbar
hr: Traka alata

[ctx: ulng.rsoptionseditortools]
en: Tools
hr: Alatke

[ctx: ulng.rsoptionseditortooltips]
en: Tooltips
hr: Napomene

en: None;Command Line;Quick Search;Quick Filter
hr: Ništa;Naredbena linija;Brza pretraga;Brzi uvjet

en: Left button;Right button;
hr: Lijevo gumb;Desno gumb;

en: at the top of the file list;after directories (if directories are sorted before files);at sorted position;at the bottom of the file list
hr: na vrhu spiska datoteka:poslje mapa (ako se kazala prikažiu prije datoteka); na određenom položaju;na dnu spiska datoteka

en: Plugin %s is already assigned for the following extensions:
hr: Priključak %s je već dodjeljen sljedećim nastavcima:

en: D&isable
hr: Onemogući

[ctx: ulng.rsoptpluginenable]
en: E&nable
hr: &Omogući

[ctx: ulng.rsoptpluginsactive]
en: Active
hr: Radni

[ctx: ulng.rsoptpluginsdescription]
en: Description
hr: Opis

[ctx: ulng.rsoptpluginsfilename]
en: File name
hr: Ime datoteke

[ctx: ulng.rsoptpluginsname]
en: Name
hr: Ime

[ctx: ulng.rsoptpluginsregisteredfor]
en: Registered for
hr: Prijavljen za

en: &Sensitive;&Insensitive
hr: &Osetljivo;&Neosjetljivo

en: &Files;Di&rectories;Files a&nd Directories
hr: &Datoteke;&Kazala;Datoteke i Kazala

en: &Hide filter panel when not focused;Keep saving setting modifications for next session
hr: &Skriva ploču uvjeta kada on nije u fokusu;Zadržava promjene prilagodbi postavki za drugi period rada

en: not case sensitive;according to locale settings (aAbBcC);first upper then lower case (ABCabc)
hr: neosjetljivo na veličinu slova;prema postavkama lokaliteta (aAbBvV);prvo velika, pa mala slova (ABVabv)

en: sort by name and show first;sort like files and show first;sort like files
hr: rasporedi po imenu i prikaži prvu;rasporedi kao datoteke i prikaži prvu;rasporedi kao datoteke

en: Top;Bottom;
hr: Vrh;Dno

en: S&eparator;Inte&rnal command;E&xternal command;Men&u
hr: Razdvajač&;&unutrašnja naredba;&Vanjska naredba;Izbornik&

en: Tooltip file type name:
hr: Vrsta imena&:

en: DC legacy - Copy (x) filename.ext;Windows - filename (x).ext;Other - filename(x).ext
hr: Naslijeđe DC - Kopija (x) ime datoteke.tip;Windows - ime datoteke (x).tip;Drugo - ime datoteke(x).tip

en: don't change position;use the same setting as for new files;to sorted position
hr: ne mijenjaj položaj;koristi iste postavke za nove datoteke;na položaju po rasporedu

en: Files: %d, folders: %d
hr: Datoteka: %d, mape: %d

en: Can not change access rights for "%s"
hr: Nisam uspio promijeniti prava pristupa za „%s“

en: Can not change owner for "%s"
hr: Nisam uspio promijeniti vlasnika „%s“

[ctx: ulng.rspropsfile]
en: File
hr: Datoteka

[ctx: ulng.rspropsfolder]
en: Directory
hr: Mapa

en: Named pipe
hr: Imenovana cev

en: Socket
hr: Utičnica

en: Special block device
hr: Posebni blok uređaj

en: Special character device
hr: Posebni znakovni uređaj

en: Symbolic link
hr: Simbolička veza

en: Unknown type
hr: Nepoznata vrsta

en: Search result
hr: Izlazi pretrage

en: <unnamed template>
hr: <neimenovani obrazac>

en: Select a directory
hr: Izaberite Mapa

en: &Show help for %s
hr: &Prikaži pomoć za %s

[ctx: ulng.rssimplewordall]
en: All
hr: Sve

[ctx: ulng.rssimplewordcategory]
en: Category
hr: Kategorija

en: Column
hr: Kolona

[ctx: ulng.rssimplewordcommand]
en: Command
hr: Naredba

[ctx: ulng.rssimplewordfilename]
en: Filename
hr: Ime datoteke

en: files
hr: datoteke

en: Param
hr: Parametri

en: Result
hr: Rezultat

en: WorkDir
hr: Radna mapa

en: Bytes
hr: Bajtova

[ctx: ulng.rssizeunitgbytes]
en: Gigabytes
hr: Gigabajta

[ctx: ulng.rssizeunitkbytes]
en: Kilobytes
hr: Kilobajta

[ctx: ulng.rssizeunitmbytes]
en: Megabytes
hr: Megabajta

en: Terabytes
hr: Terabajta

en: Files: %d, Dirs: %d, Size: %s (%s bytes)
hr: Datoteka: %d, mapa: %d, Veličina: %s (%s bajta)

en: Unable to create target directory!
hr: Nisam uspio napraviti ciljnu Mapu.

en: Incorrect file size format!
hr: Oblik veličine datoteke nije ispravan.

en: Unable to split the file!
hr: Nisam uspio podijeliti datoteku.

en: The number of parts is more than 100! Continue?
hr: Broj delova je više od 100! Želite li  nastaviti?

en: Select directory:
hr: Izaberite Mapa:

en: Error creating symlink.
hr: Greška prilikom stvaranja simboličke veze.

[ctx: ulng.rssyndefaulttext]
en: Default text
hr: Podrazumijevani tekst

[ctx: ulng.rssynlangplaintext]
en: Plain text
hr: Običan tekst

en: Do nothing;Close tab;Access Favorite Tabs;Tabs popup menu
hr: Nemoj ništa učiniti; Zatvori karticu;Pristupi omiljenoj kartici; Izbornik skočnih prozorčića

[ctx: ulng.rstimeunitday]
en: Day(s)
hr: Dan(i)

en: Hour(s)
hr: Sat(i)

en: Minute(s)
hr: Minut(i)

en: Month(s)
hr: Mesec(i)

en: Second(s)
hr: Sekunda (e)

en: Week(s)
hr: Nedjelja(e)

en: Year(s)
hr: Godina(e)

en: Rename Favorite Tabs
hr: Preimenovanje omiljene kartice

en: Rename Favorite Tabs sub-menu
hr: Preimenovanje podizbornika omiljene kartice

[ctx: ulng.rstooldiffer]
en: Differ
hr: Usporedba

[ctx: ulng.rstooleditor]
en: Editor
hr: Uređivač

en: Error opening differ
hr: Desila se greška pri otvaranju programa za razlike

en: Error opening editor
hr: Desila se greška pri otvaranju uređivača

en: Error opening terminal
hr: Desila se greška pri otvaranju terminala

en: Error opening viewer
hr: Desila se greška pri otvaranju preglednika

[ctx: ulng.rstoolviewer]
en: Viewer
hr: Preglednik

en: Please report this error to the bug tracker with a description of what you were doing and the following file:%sPress %s to continue or %s to abort the program.
hr: Prijavite grešku lovcu bagova sa opisom radnje koju ste primenjivali na sljedeću datoteku: %s. Pritisnite %s za nastavak ili %s za izlazak iz programa.

en: Both panels, from active to inactive
hr: Obje ploče, od aktivne do neaktivne

en: Both panels, from left to right
hr: Oba ploče, s lijeva na desno

en: Path of panel
hr: Putanja do ploče

en: Enclose each name in brackets or what you want
hr: Unesite svako ime u zagradama ili što god želite

en: Just filename, no extension
hr: Samo naziv datoteke, bez tipa

en: Complete filename (path+filename)
hr: Punu naziv datoteke (putanja+ime datoteke)

en: Help with "%" variables
hr: Pomoć s "%" varijablama

en: Will request request user to enter a parameter with a default suggested value
hr: Tražit će od korisnika zahtjev da unese parametar sa zadanom predloženom vrijednošću

en: Left panel
hr: Lijeva Ploča

en: Temporary filename of list of filenames
hr: Privremeni naziv datoteke sa popisom datoteka

en: Temporary filename of list of complete filenames (path+filename)
hr: Privremeni naziv datoteke sa popisom punih imena datoteka (putanja+ime datoteke)

en: Temporary filename of list of filenames with relative path
hr: Privremeni naziv datoteke sa popisom imena datoteka s relativnom putanjom

en: Only file extension
hr: Samo naziv tipa datoteke

en: Only filename
hr: Samo ime datoteke

en: Other example of what's possible
hr: Drugi primjer onoga što je moguće

en: From here to the end of the line, the percent-variable indicator is the "#" sign
hr: Odavde do kraja linije, pokazatelj postotka varijable je "#" znak

en: Return the percent sign
hr: Vraćanje postotka znaka

en: From here to the end of the line, the percent-variable indicator is back the "%" sign
hr: Odavde do kraja linije, pokazatelj vraćanja postotka varijable je "%" znak

en: Prepend each name with "-a " or what you want
hr: Prebacite svaki naziv s "-a " ili što želite

en: %[Prompt user for param;Default value proposed]
hr: %[Upozorenje korisniku za parametar; Predložena zadana vrijednost]

en: Filename with relative path
hr: Naziv datoteke s relativnom putanjom

en: Right panel
hr: Desns ploča

en: Full path of second selected file in right panel
hr: Puna putanja druge odabrane datoteke na desnoj ploči

en: Show command prior execute
hr: Prikaži naredbu prije izvršavanja

en: %[Simple message]
hr: %[Jednostavna poruka]

en: Will show a simple message
hr: Pokazat će se jednostavna poruka

en: Active panel (source)
hr: Aktivna ploča (izvor)

en: Inactive panel (target)
hr: Neaktivna plpča (cilj)

en: Filenames will be quoted from here (default)
hr: Ovdje će se citirati nazivi datoteka (zadano)

en: Command will be done in terminal, remaining opened at the end
hr: Naredbe će se izvršiti u terminalu, nakon kojih će ostati otvoren

en: Paths will have ending delimiter
hr: Putanje će biti napisane s krajnjim graničnicima

en: Filenames will not be quoted from here
hr: Ovdje se neće citirati nazivi datoteka

en: Command will be done in terminal, closed at the end
hr: Naredbe će se izvršiti u terminalu, nakon kojih će se isti zatvoriti

en: Paths will not have ending delimiter (default)
hr: Putanje neće biti napisane s krajnjim graničnicima (zadano)

[ctx: ulng.rsvfsnetwork]
en: Network
hr: Mreža

en: Internal Viewer of Double Commander.
hr: Unutarnji preglednik Double Commander-a.

en: Bad Quality
hr: loša kvaliteta

[ctx: ulng.rsviewencoding]
en: Encoding
hr: Šifriranje

en: Image Type
hr: Vrsta slike

[ctx: ulng.rsviewnewsize]
en: New Size
hr: Nova veličina

en: %s not found!
hr: Nisam uspio pronaći %s.

en: with external viewer
hr: s vanjskim preglednikom

en: with internal viewer
hr: s unutarnjim preglednikom

en: No replacement took place.
hr: Nije bilo zamjene
