dselect 1.22.11 - en to cs translation catalogue (249 entries)

en: Search for ?
cs: Hledej řetězec:

en: Error:
cs: Chyba:

en: Help:
cs: Nápověda:

en: Press ? for help menu, . for next topic, <space> to exit help.
cs: Pro nápovědu stiskněte ?, pro další téma . a pro konec <mezeru>.

en: Help information is available under the following topics:
cs: Nápověda je dostupná pro následující témata:

en: Press a key from the list above, <space> or 'q' to exit help,
      or '.' (full stop) to read each help page in turn.
cs: Stiskněte klávesu ze seznamu výše, <mezeru> nebo „q“ pro opuštění
      nápovědy nebo tečku pro postupné čtení všech stránek nápovědy.

en: error reading keyboard in help
cs: chyba při čtení klávesnice v nápovědě

en: cannot update screen after window resize
cs: nelze aktualizovat obrazovku po změně velikosti okna

en: cannot allocate color pair
cs: nelze alokovat barevný pár

en: failed to create title window
cs: nepovedlo se vytvořit titulní okno

en: failed to create whatinfo window
cs: nepovedlo se vytvořit informační okno

en: failed to create baselist pad
cs: nepovedlo se vytvořit okno základního seznamu

en: failed to create heading pad
cs: nepovedlo se vytvořit hlavičkové okno

en: failed to create thisstate pad
cs: nepodařilo se vytvořit stavové okno

en: failed to create info pad
cs: nepodařilo se vytvořit informační okno

en: failed to create query window
cs: nepodařilo se vytvořit dotazovací okno

en: Keybindings
cs: Funkce kláves

en:   -- %d%%, press
cs:   -- %d%%, stiskněte

en: %s for more
cs: %s pro zobrazení další informace

en: %s to go back
cs: %s pro návrat zpět

en: Scroll onwards through help/information
cs: Rolování nápovědou/informacemi vpřed

en: Scroll backwards through help/information
cs: Rolování nápovědou/informacemi zpět

en: Move up
cs: Posun nahoru

en: Move down
cs: Posun dolů

en: Go to top of list
cs: Na začátek seznamu

en: Go to end of list
cs: Na konec seznamu

en: Request help (cycle through help screens)
cs: Vyžádání si nápovědy (cyklí po obrazovkách nápovědy)

en: Cycle through information displays
cs: Cyklí po obrazovkách s informacemi

en: Redraw display
cs: Překreslení obrazovky

en: Scroll onwards through list by 1 line
cs: Posun v seznamu o 1 řádek vpřed

en: Scroll backwards through list by 1 line
cs: Posun v seznamu o 1 řádek zpět

en: Scroll onwards through help/information by 1 line
cs: Posun v nápovědě/informacích o 1 řádek vpřed

en: Scroll backwards through help/information by 1 line
cs: Posun v nápovědě/informacích o 1 zpět

en: Scroll onwards through list
cs: Posun v seznamu vpřed

en: Scroll backwards through list
cs: Posun v seznamu zpět

en: Mark package(s) for installation
cs: Označení balíku(ů) pro instalaci

en: Mark package(s) for deinstallation
cs: Označení balíku(ů) pro odinstalaci

en: Mark package(s) for deinstall and purge
cs: Označení balíku(ů) pro odinstalaci a vyčištění

en: Make highlight more specific
cs: Učiní zvýraznění více specifickým

en: Make highlight less specific
cs: Učiní zvýraznění méně specifickým

en: Search for a package whose name contains a string
cs: Hledání balíku, jehož jméno obsahuje daný řetězec

en: Repeat last search
cs: Zopakování posledního hledání

en: Swap sort order priority/section
cs: Změna třídění podle priority/sekce

en: Quit, confirming, and checking dependencies
cs: Ukončení, potvrzení a kontrola závislostí

en: Quit, confirming without check
cs: Ukončení a potvrzení bez kontroly

en: Quit, rejecting conflict/dependency suggestions
cs: Ukončení, zamítnutí návrhů řešení konfliktů/závislostí

en: Abort - quit without making changes
cs: Vyskočení - ukončení bez provedení změn

en: Revert to old state for all packages
cs: Návrat původního stavu pro všechny balíky

en: Revert to suggested state for all packages
cs: Návrat navrhovaného stavu pro všechny balíky

en: Revert to directly requested state for all packages
cs: Návrat do požadovaných stavů pro všechny balíky

en: Revert to currently installed state for all packages
cs: Návrat do aktuálního instalovaného stavu pro všechny balíky

en: Select currently-highlighted access method
cs: Volba aktuálně vysvícené přístupové metody

en: Quit without changing selected access method
cs: Ukončení beze změny zvolené přístupové metody

en: Keystrokes
cs: Funkce kláves

en: Motion keys: Next/Previous, Top/End, Up/Down, Backwards/Forwards:
      j, Down-arrow         k, Up-arrow             move highlight
      N, Page-down, Space   P, Page-up, Backspace   scroll list by 1 page
      ^n                    ^p                      scroll list by 1 line
      t, Home               e, End                  jump to top/end of list
      u                     d                       scroll info by 1 page
      ^u                    ^d                      scroll info by 1 line
      B, Left-arrow         F, Right-arrow          pan display by 1/3 screen
      ^b                    ^f                      pan display by 1 character
    
    Mark packages for later processing:
     +, Insert  install or upgrade      =, H  hold in present version
     -, Delete  remove                  :, G  unhold: upgrade or leave uninstalled
     _          remove & purge config
                                                 Miscellaneous:
    Quit, exit, overwrite (note capitals!):       ?, F1 request help (also Help)
     Return  Confirm, quit (check dependencies)   i, I  toggle/cycle info displays
       Q     Confirm, quit (override dep.s)       o, O  cycle through sort options
     X, Esc  eXit, abandoning any changes made   v, A, V  change status display opts
       R     Revert to state before this list      ^l   redraw display
       U     set all to sUggested state             /   search (Return to cancel)
       D     set all to Directly requested state  n, \  repeat last search
cs: Posuny: Následující/Předchozí, Začátek/Konec, Nahoru/Dolů, Vzad/Vpřed:
      j, šipka dolů         k, šipka nahoru         posun zvýraznění
      N, Page-down, Space   P, Page-up, Backspace   posun seznamu o 1 stránku
      ^n                    ^p                      posun seznamu o 1 řádek
      t, Home               e, End                  skok na začátek/konec seznamu
      u                     d                       posun informací o 1 stránku
      ^u                    ^d                      posun informací o 1 řádek
      B, šipka doleva       F, šipka doprava        posun horiz. o 1/3 obrazovky
      ^b                    ^f                      posun horizontální o 1 znak
    
    Označení balíků pro pozdější zpracování:
     +, Insert  instalace nebo aktualizace =, H  podržení v aktuální verzi
     -, Delete  odinstalace                :, G  puštění: aktual. n. nechá neinst.
     _          odinstalace a mazání konfigurace
                                                 Různé:
    Ukončení, provedení změn (velikost písmen!):  ?, F1 nápověda (také „Help“)
     Return  potvrzení, ukončení (prověř. závis.) i, I  přepne/cyklí informace
       Q     potvrzení, ukončení (ign. závis.)    o, O  cyklí druhy řazení
     X, Esc  vyskočení, zapomenutí proved. změn v, A, V změna zobrazení stavu
       R     návrat do původního stavu             ^l   překreslí obrazovku
       U     nastavení všeho navrženého stavu       /   hledá (Return zruší)
       D     nastavení všeho žádaného stavu       n, \  opakuje poslední hledání

en: Introduction to package selections
cs: Úvod do práce se seznamem balíků

en: Welcome to dselect's main package listing.
    
    You will be presented with a list of packages which are installed or available
    for installation.  You can navigate around the list using the cursor keys,
    mark packages for installation (using '+') or deinstallation (using '-').
    Packages can be marked either singly or in groups; initially you will see that
    the line 'All packages' is selected.  '+', '-' and so on will affect all the
    packages described by the highlighted line.
    
    Some of your choices will cause conflicts or dependency problems; you will be
    given a sub-list of the relevant packages, so that you can solve the problems.
    
    You should read the list of keys and the explanations of the display.
    Much on-line help is available, please make use of it - press '?' at
    any time for help.
    
    When you have finished selecting packages, press <enter> to confirm changes,
    or 'X' to quit without saving changes. A final check on conflicts and
    dependencies will be done - here too you may see a sublist.
    
    Press <space> to leave help and enter the list now.
cs: Vítejte v hlavním seznamu balíků programu dselect.
    
    Uvidíte seznam balíků, které jsou instalované nebo dostupné pro instalaci.
    V seznamu se můžete pohybovat pomocí kurzorových kláves a označovat balíky
    pro instalaci (pomocí „+“) nebo odinstalaci (pomocí „-“).
    
    Balíky mohou být označovány jednotlivě nebo po skupinách. Na začátku je
    zvýrazněn řádek „Všechny balíky“. „+“, „-“, atd. provedou příslušné akce na
    balíky dané zvýrazněným řádkem.
    
    Některé vaše výběry mohou způsobit konflikty nebo problém se závislostmi;
    dostanete podseznam odpovídajících balíků, ve kterém můžete problém napravit.
    
    Měli byste si prostudovat seznam kláves a význam různých obrazovek.
    K dispozici je kvalitní nápověda - použijte ji. Kdykoliv můžete stisknout
    klávesu „?“ a získat potřebné informace.
    Až budete s výběrem balíků spokojeni, stiskněte <enter> pro potvrzení svých
    změn. Klávesou „X“ můžete seznam balíků opustit bez ukládání změn. Poté se
    provede závěrečná kontrola konfliktů a závislostí - po ní se opět může
    objevit podseznam.
    
    Pro opuštění nápovědy nyní stiskněte <mezeru>.

en: Introduction to read-only package list browser
cs: Úvod do prohlížeče seznamu balíků (přístup pouze pro čtení)

en: Welcome to dselect's main package listing.
    
    You will be presented with a list of packages which are installed or available
    for installation.  Since you do not have the privilege necessary to update
    package states, you are in a read-only mode.  You can navigate around the
    list using the cursor keys (please see the 'Keystrokes' help screen), observe
    the status of the packages and read information about them.
    
    You should read the list of keys and the explanations of the display.
    Much on-line help is available, please make use of it - press '?' at
    any time for help.
    
    When you have finished browsing, press 'Q' or <enter> to quit.
    
    Press <space> to leave help and enter the list now.
cs: Vítejte v hlavním seznamu balíků dselectu.
    
    Zobrazí se seznam balíků, které jsou instalovány nebo dostupné pro instalaci.
    Protože nemáte nezbytná privilegia pro provádění změn stavů balíků, bude
    vám umožněno pouze prohlížení. V seznamu se můžete pohybovat kurzorovými
    klávesami (viz nápověda ke klávesám), prohlížet si stav balíků a číst si
    informace o nich.
    
    Měli byste si přečíst přehled kláves a popis obrazovky. K dispozici máte
    dostatek nápovědy, používejte ji, prosím! Nápovědu můžete kdykoliv znovu
    zobrazit stiskem „?“.
    Prohlížení ukončíte stiskem některé z kláves „Q“ nebo <enter>.
    
    Klávesou <mezera> opustíte nápovědu a dostanete se do seznamu.

en: Introduction to conflict/dependency resolution sub-list
cs: Úvod do práce s podseznamem pro řešení problémů s konflikty a závislostmi

en: Display, part 1: package listing and status chars
cs: Zobrazení, část 1: seznam balíků a stavové znaky

en: The top half of the screen shows a list of packages.  For each package you see
    four columns for its current status on the system and mark.  In terse mode (use
    'v' to toggle verbose display) these are single characters, from left to right:
    
     Error flag: Space - no error (but package may be in broken state - see below)
                  'R'  - serious error during installation, needs reinstallation;
     Installed state:     Space    - not installed;
                           '*'     - installed;
                           '-'     - not installed but config files remain;
       packages in these { 'U'     - unpacked but not yet configured;
       states are not    { 'C'     - half-configured (an error happened);
       (quite) properly  { 'I'     - half-installed (an error happened);
       installed         { 'W','t' - triggers are awaited resp. pending.
     Old mark: what was requested for this package before presenting this list;
     Mark: what is requested for this package:
      '*': marked for installation or upgrade;
      '-': marked for removal, but any configuration files will remain;
      '=': on hold: package will not be installed, upgraded or removed;
      '_': marked for purge completely - even remove configuration;
      'n': package is new and has yet to be marked for install/remove/&c.
    
    Also displayed are each package's Priority, Section, name, installed and
    available version numbers (shift-V to display/hide) and summary description.
cs: Horní část obrazovky zobrazuje seznam balíků. Každý balík má čtyři sloupce
    se svým stavem v systému a značkou. Ve stručném režimu (do podrobného se
    přepnete stiskem klávesy  „v“) jsou to jednotlivé znaky, zleva doprava:
    
     Příznak chyby: mezera - bez chyby (ale může být v chybném stavu - viz níže);
                     „R“   - vážná chyba při instalaci, vyžaduje reinstalaci;
     Stav instalace:   mezera      - nenainstalován;
                         „*“       - nainstalován;
                         „-“       - odinstalován, konf. soubory zachovány;
       balíky v těchto { „U“       - rozbalen, ale ještě nezkonfigurován;
       stavech nejsou  { „C“       - napůl zkonfigurován (nastala chyba);
       (zcela) správně { „I“       - napůl nainstalován (nastala chyba);
       nainstalovány   { „W“, „t“  - spouštěče jsou očekávány/nevyřízeny.
     Stará značka: co bylo žádáno pro tento balík před vstupem do tohoto seznamu;
     Značka: co je žádáno pro tento balík:
       „*“: označen pro instalaci nebo aktualizaci;
       „-“: označen pro odinstalaci, ale nechť zůstanou konfigurační soubory;
       „=“: podržen: balík nebude instalován, aktualizován nebo odstraněn;
       „_“: označen pro kompletní odstranění - včetně konfigurace;
       „n“: balík je nový a musí být teprve označen pro instalaci/odinstalaci/atd.
    
    Pro každý balík se též zobrazuje jeho priorita, stav, jméno, stav instalace
    a dostupné verze (lze zobrazit/skrýt pomocí velkého „V“) a stručný popis.

en: Display, part 2: list highlight; information display
cs: Zobrazení, část 2: zvýraznění; informační obrazovka

en: * Highlight: One line in the package list will be highlighted.  It indicates
      which package(s) will be affected by presses of '+', '-' and '_'.
    
    * The dividing line in the middle of the screen shows a brief explanation of
      the status of the currently-highlighted package, or a description of which
      group is highlighted if a group line is.  If you don't understand the
      meaning of some of the status characters displayed, go to the relevant
      package and look at this divider line, or use the 'v' key for a verbose
      display (press 'v' again to go back to the terse display).
    
    * The bottom of the screen shows more information about the
      currently-highlighted package (if there is only one).
    
      It can show an extended description of the package, the internal package
      control details (either for the installed or available version of the
      package), or information about conflicts and dependencies involving the
      current package (in conflict/dependency resolution sublists).
    
      Use the 'i' key to cycle through the displays, and 'I' to hide the
      information display or expand it to use almost all of the screen.
cs: * Zvýraznění: Jeden řádek v seznamu balíků je zvýrazněn. Ten určuje, který
      balík (balíky) bude ovlivněn stiskem „+“, „-“ nebo „_“.
    
    * Oddělující řádek uprostřed obrazovky stručně zobrazuje stav aktuálně
      zvýrazněného balíku nebo popis zvýrazněné skupiny. Jestliže nerozumíte
      významu některého ze zobrazených znaků, přejděte na odpovídající balík a
      a podívejte se na oddělující řádek nebo použijte klávesu „v“ pro podrobné
      zobrazení (dalším stiskem „v“ se vrátíte ke stručnému zobrazení).
    
    * Spodní část obrazovky zobrazuje více informací o aktuálně zvýrazněném
      balíku (je-li pouze jeden takový).
    
      Může zobrazovat podrobnější popis balíku, podrobnosti o interním stavu
      balíku (pro instalovanou nebo dostupnou verzi balíku) nebo informaci
      o konfliktech a závislostech ovlivňujících aktuální balík (v podseznamu pro
      řešení konfliktů a závislostí).
    
      Druh zobrazených informací můžete cyklicky měnit klávesou „i“, klávesou „I“
      pak můžete schovat nebo roztáhnout část obrazovky s informacemi.

en: Introduction to method selection display
cs: Úvod do výběru přístupové metody

en: dselect and dpkg can do automatic installation, loading the package files to be
    installed from one of a number of different possible places.
    
    This list allows you to select one of these installation methods.
    
    Move the highlight to the method you wish to use, and hit Enter.  You will then
    be prompted for the information required to do the installation.
    
    As you move the highlight a description of each method, where available, is
    displayed in the bottom half of the screen.
    
    If you wish to quit without changing anything use the 'x' key while in the list
    of installation methods.
    
    A full list of keystrokes is available by pressing 'k' now, or from the help
    menu reachable by pressing '?'.
cs: dselect a dpkg mohou provádět automatickou instalaci, přičemž přebírají
    soubory s popisy balíků z jednoho nebo více různých možných míst.
    
    Tento seznam vám umožňuje zvolit jednu z instalačních metod.
    
    Posuňte zvýraznění na metodu, kterou chcete použít a stiskněte Enter. Budete
    dotázáni na informace nutné pro provedení instalace.
    
    Při posouvání zvýraznění se v dolní části obrazovky zobrazuje, je-li
    k dispozici, popis každé metody.
    
    Chcete-li seznam opustit bez provedení jakýchkoliv změn, stiskněte v seznamu
    instalačních metod klávesu „x“.
    
    Kompletní seznam funkcí kláves lze zobrazit buď hned teď pomocí klávesy „k“,
    nebo z nabídky nápovědy dostupné klávesou „?“.

en: Keystrokes for method selection
cs: Klávesy pro volbu metody

en: Motion keys: Next/Previous, Top/End, Up/Down, Backwards/Forwards:
      j, Down-arrow         k, Up-arrow             move highlight
      N, Page-down, Space   P, Page-up, Backspace   scroll list by 1 page
      ^n                    ^p                      scroll list by 1 line
      t, Home               e, End                  jump to top/end of list
      u                     d                       scroll info by 1 page
      ^u                    ^d                      scroll info by 1 line
      B, Left-arrow         F, Right-arrow          pan display by 1/3 screen
      ^b                    ^f                      pan display by 1 character
    (These are the same motion keys as in the package list display.)
    
    Quit:
     Return, Enter    select this method and go to its configuration dialogue
     x, X             exit without changing or setting up the installation method
    
    Miscellaneous:
      ?, Help, F1      request help
     ^l                redraw display
      /                search (just return to cancel)
      \                repeat last search
cs: Posuny: Následující/Předchozí, Začátek/Konec, Nahoru/Dolů, Vzad/Vpřed:
      j, šipka dolů         k, šipka nahoru         posun zvýraznění
      N, Pg-down, mezerník  P, Pg-up, Backspace     posun seznamu o 1 stránku
      ^n                    ^p                      posun seznamu o 1 řádek
      t, Home               e, End                  skok na začátek/konec seznamu
      u                     d                       posun informací o 1 stránku
      ^u                    ^d                      posun informací o 1 řádek
      B, šipka doleva       F, šipka doprava        posun horiz. o 1/3 obrazovky
      ^b                    ^f                      posun horizontální o 1 znak
    (Jsou to ty samé posunovací klávesy jako v seznamu balíků.)
    
    Ukončení:
     Return, Enter    zvolí tuto metodu a přejde do jejího konfiguračního dialogu
     x, X             vyskočí beze změny nebo nastavení instalační metody
    
    Různé:
      ?, Help, F1      nápověda
     ^l                překreslí obrazovku
      /                hledá (zrušení stiskem Return)
      \                opakuje poslední hledání

en: Type dselect --help for help.
cs: Pro získání nápovědy napište dselect --help.

en: a
cs: p

en: [A]ccess
cs: [P]řístup

en: Choose the access method to use.
cs: Volba přístupové metody.

en: u
cs: a

en: [U]pdate
cs: [A]ktualizuj

en: Update list of available packages, if possible.
cs: Aktualizace informací o dostupných balících.

en: s
cs: v

en: [S]elect
cs: [V]yber

en: Request which packages you want on your system.
cs: Výběr balíků pro instalaci a odinstalaci.

en: i
cs: n

en: [I]nstall
cs: [N]ainstaluj

en: Install and upgrade wanted packages.
cs: Instalace a aktualizace vybraných balíků.

en: c
cs: k

en: [C]onfig
cs: [K]konfiguruj

en: Configure any packages that are unconfigured.
cs: Konfigurace všech nezkonfigurovaných balíků.

en: r
cs: o

en: [R]emove
cs: [O]dstraň

en: Remove unwanted software.
cs: Odebrání nežádoucích balíků.

en: q
cs: u

en: [Q]uit
cs: [U]končit

en: Quit dselect.
cs: Ukončení dselectu.

en: Debian '%s' package handling frontend version %s.
cs: Debian „%s“ rozhraní pro správu balíků verze %s.

en: This is free software; see the GNU General Public License version 2 or
    later for copying conditions. There is NO warranty.
cs: Toto je svobodný software; podrobnosti o podmínkách kopírování naleznete
    v GNU GPL (GNU General Public License) verze 2 nebo pozdější.
    Toto programové vybavení je absolutně bez záruky.

en: <standard output>
cs: <standardní výstup>

en: Usage: %s [<option>...] [<command>...]
cs: Použití: %s [<volba> ...] [<příkaz> ...]

en: Commands:
cs: Příkazy:

en: Options:
          --admindir <directory>       Use <directory> instead of %s.
          --instdir <directory>        Use <directory> instead of %s.
          --root <directory>           Use <directory> instead of %s.
          --expert                     Turn on expert mode.
      -D, --debug <file>               Turn on debugging, send output to <file>.
          --color <color-spec>         Configure screen colors.
          --colour <color-spec>        Ditto.
cs: Volby:
          --admindir <adresář>   Místo %s použije <adresář>.
          --instdir <adresář>    Místo %s použije <adresář>.
          --root <adresář>       Místo %s použije <adresář>.
          --expert               Zapne pokročilý režim.
      -D, --debug <soub>         Zapne ladicí režim s výstupem do <soub>.
          --color <def-barvy>    Nastaví barvy.
          --colour <def-barvy>   Nastaví barvy.

en:   -?, --help                       Show this help message.
          --version                    Show the version.
cs:   -?, --help                 Zobrazí tuto nápovědu.
          --version              Zobrazí verzi.

en: <color-spec> is <screen-part>:[<foreground>],[<background>][:<attr>[+<attr>]...]
cs: <def-barvy> je <částobraz>:[<popředí>],[<pozadí>][:<atrib>[+<atrib>]...]

en: <screen-part> is:
cs: <částobraz> je:

en: <color> is:
cs: <barva> je:

en: <attr> is:
cs: <atrib> je:

en: invalid %s '%s'
cs: neplatné %s „%s“

en: screen part
cs: část obrazovky

en: missing color specification
cs: chybí zadání barvy

en: color
cs: barva

en: color attribute
cs: atribut barvy

en: Terminal does not appear to support cursor addressing.
cs: Zdá se, že terminál nepodporuje adresaci kurzoru.

en: Terminal does not appear to support highlighting.
cs: Zdá se, že terminál nepodporuje zvýrazňování.

en: Set your TERM variable correctly, use a better terminal,
    or make do with the per-package management tool %s.
cs: Nastavte správně proměnnou TERM, použijte lepší terminál
    nebo použijte nástroj pro správu jednotlivých balíků %s.

en: terminal lacks necessary features, giving up
cs: terminál postrádá nezbytné funkce, vzdávám to

en: 
    
    Read-only access: only preview of selections is available!
cs: 
    
    Přístup pouze pro čtení: k dispozici je pouze přehled aktuálních nastavení!

en: failed to getch in main menu
cs: nepovedlo se getch v hlavním menu

en: unknown action string '%s'
cs: neznámý akční řetězec „%s“

en: Abbrev.
cs: Zkratka

en: Description
cs: Popis

en: dselect - list of access methods
cs: dselect - seznam přístupových metod

en: Access method '%s'.
cs: Přístupová metoda „%s“.

en: doupdate failed
cs: nepovedlo se doupdate

en: getch failed
cs: nepovedlo se getch

en: Explanation
cs: Vysvětlení

en: No explanation available.
cs: Vysvětlení není k dispozici.

en: 
    Press <enter> to continue.
cs: 
    Pokračujte stiskem klávesy <enter>.

en: cannot unlock access method area
cs: nelze odemknout oblast přístupové metody

en: no access methods are available
cs: žádné přístupové metody nejsou dispozici

en: requested operation requires superuser privilege
cs: požadovaná operace vyžaduje správcovská oprávnění

en: cannot open or create access method lockfile
cs: nelze otevřít nebo vytvořit zámek přístupové metody

en: the access method area is already locked
cs: oblast přístupové metody je již uzamčena

en: cannot lock access method area
cs: nelze zamnkount oblast přístupové metody

en: Press <enter> to continue.
cs: Pokračujte stiskem klávesy <enter>.

en: <standard error>
cs: <chybový výstup>

en: error reading acknowledgement of program failure message
cs: chyba při čtení potvrzení chybového hlášení programu

en: no access method is selected or configured
cs: žádná přístupová metoda není vybrána nebo nakonfigurována

en: update available list script
cs: skript pro aktualizaci seznamu dostupných balíků

en: installation script
cs: instalační skript

en: running %s %s ...
cs: spouštím %s %s …

en: query/setup script
cs: dotazovací/nastavovací skript

en: syntax error in method options file '%s' -- %s
cs: syntaktická chyba v konfiguračním souboru metody „%s“ -- %s

en: error reading options file '%s'
cs: chyba při čtení konfiguračního souboru „%s“

en: unable to read '%s' directory for reading methods
cs: nebylo možno načíst čtecí metody v adresáři „%s“

en: method '%s' has name that is too long (%d > %d characters)
cs: metoda „%s“ má příliš dlouhé jméno (%d > %d znaků)

en: unable to access method script '%s'
cs: nelze přistoupit ke skriptu metody „%s“

en: unable to read method options file '%s'
cs: nebylo možno přečíst konfigurační soubor metody „%s“

en: non-digit where digit wanted
cs: nečíselný znak na místě očekávané číslice

en: end of file in index string
cs: konec souboru v indexovém řetězci

en: index string too long
cs: indexový řetězec je příliš dlouhý

en: newline before option name start
cs: nový řádek před začátkem jména volby

en: end of file before option name start
cs: konec souboru před začátkem jména volby

en: nonalpha where option name start wanted
cs: nepísmenný znak před začátkem jména volby

en: non-alphanum in option name
cs: nealfanumerický znak ve jméně volby

en: end of file in option name
cs: konec souboru ve jméně volby

en: newline before summary
cs: nový řádek před přehledem

en: end of file before summary
cs: konec souboru před přehledem

en: end of file in summary - missing newline
cs: konec souboru v přehledu - chybí nový řádek

en: error during read of method options file '%s'
cs: chyba při čtení konfiguračního souboru metody „%s“

en: unable to open current option file '%s'
cs: nelze otevřít aktuální konfigurační soubor „%s“

en: unable to write new option to '%s'
cs: nelze zapsat nový konfigurační soubor „%s“

en: new package
cs: nový balík

en: install
cs: instalace

en: hold
cs: podržet

en: remove
cs: odebrání

en: purge
cs: vyčistit

en: REINSTALL
cs: PŘEINSTALOVAT

en: not installed
cs: nenainstalován

en: removed (configs remain)
cs: odinstalovaný (konfigurační soubory ponechány)

en: half installed
cs: zpola nainstalovaný

en: unpacked (not set up)
cs: rozbalený (nezkonfigurovaný)

en: half configured (config failed)
cs: zpola nastavený (konfigurace selhala)

en: awaiting trigger processing
cs: očekává zpracování spouštěčů

en: triggered
cs: spouštěč aktivován

en: installed
cs: nainstalován

en: Required
cs: Vyžadované

en: Important
cs: Důležité

en: Standard
cs: Standardní

en: Optional
cs: Volitelné

en: Unclassified
cs: Neklasifikované

en: suggests
cs: navrhuje

en: recommends
cs: doporučuje

en: depends on
cs: závisí na

en: pre-depends on
cs: před-závisí na

en: breaks
cs: poruší

en: conflicts with
cs: je v konfliktu s

en: provides
cs: poskytuje

en: replaces
cs: nahrazuje

en: enhances
cs: vylepšuje

en: Req
cs: Vyž

en: Imp
cs: Důl

en: Opt
cs: Vol

en: Xtr
cs: Ext

en: bUG
cs: CHB

en: Broken
cs: Poškozené

en: New
cs: Nové

en: Upgradable
cs: Aktualizovatelné

en: Obsolete/local
cs: Zastaralé/lokální

en: Installed
cs: Nainstalované

en: Available
cs: Dostupné

en: Removed
cs: Odstraněné

en: Brokenly installed packages
cs: Chybně nainstalované balíky

en: Newly available packages
cs: Nově dostupné balíky

en: Upgradable packages
cs: Aktualizovatelné balíky

en: Obsolete and locally created packages
cs: Zastaralé a lokálně vytvořené balíky

en: Installed packages
cs: Nainstalované balíky

en: Available not installed packages
cs: Dostupné nenainstalované balíky

en: Removed and no longer available packages
cs: Odstraněné a již nedostupné balíky

en: Removed packages (configuration still present)
cs: Odstraněné balíky (konfigurace zatím zachována)

en: Purged packages and those never installed
cs: Vyčištěné a nikdy nenainstalované balíky

en: Purged
cs: Vyčištěné

en: Error
cs: Chyba

en: Installed?
cs: Nainstalován?

en: Old mark
cs: Stará značka

en: Marked for
cs: Označen pro

en: Section
cs: Sekce

en: Priority
cs: Priorita

en: Package
cs: Balík

en: Avail.arch
cs: Dostup.arch

en: Avail.ver
cs: Dostup.ver

en: dselect - recursive package listing
cs: dselect - rekurzivní výpis balíků

en: dselect - inspection of package states
cs: dselect - inspekce stavů balíků

en: dselect - main package listing
cs: dselect - hlavní seznam balíků

en:  (by section)
cs:  (podle sekce)

en:  (avail., section)
cs:  (dostup., sekce)

en:  (status, section)
cs:  (stav, sekce)

en:  (by priority)
cs:  (podle priority)

en:  (avail., priority)
cs:  (dostup., priorita)

en:  (status, priority)
cs:  (stav, priorita)

en:  (alphabetically)
cs:  (abecedně)

en:  (by availability)
cs:  (podle dostupnosti)

en:  (by status)
cs:  (podle stavu)

en:  mark:+/=/- terse:v help:?
cs:  znač:+/=/- struč:v pomoc:?

en:  mark:+/=/- verbose:v help:?
cs:  znač:+/=/- podrob:v pomoc:?

en:  terse:v help:?
cs:  struč:v pomoc:?

en:  verbose:v help:?
cs:  podrob:v pomoc:?

en: The line you have highlighted represents many packages; if you ask to install, remove, hold, etc. it you will affect all the packages which match the criterion shown.
    
    If you move the highlight to a line for a particular package you will see information about that package displayed here.
    You can use 'o' and 'O' to change the sort order and give yourself the opportunity to mark packages in different kinds of groups.
cs: Zvýrazněný řádek reprezentuje mnoho balíků; požádáte-li o jejich instalaci, odinstalaci, podržení, atd., akce se aplikuje na všechny balíky, které odpovídají zobrazenému kritériu.
    
    Posunete-li zvýraznění na řádek konkrétního balíku, zobrazí se vám zde o něm informace.
    Pořadí řazení balíků lze změnit klávesami „o“ a „O“, což vám umožní označit balíky v různých typech skupin.

en: Interrelationships
cs: Vzájemné vztahy

en: No description available.
cs: Popis není k dispozici.

en: Installed control file information
cs: Stav instalace podle souboru control

en: Available control file information
cs: Dostupné informace ze souboru control

en: there are no packages
cs: žádné balíky

en: invalid search option given
cs: zadána neplatná volba

en: error in regular expression
cs: chyba v regulárním výrazu

en:  does not appear to be available
cs:  není k dispozici

en:  or
cs:  nebo

en: All
cs: Všechny

en: All packages
cs: Všechny balíky

en: %s packages without a section
cs: %s balíky bez uvedené sekce

en: %s packages in section %s
cs: %s balíky v sekci %s

en: %s %s packages
cs: %s %s balíky

en: %s %s packages without a section
cs: %s %s bez uvedené sekce

en: %s %s packages in section %s
cs: %s %s balíky v sekci %s

en: %-*s %s%s%s;  %s (was: %s).  %s
cs: %-*s %s%s%s; %s (bylo: %s). %s
