dpkg 1.21.20 - en to hu translation catalogue (448 entries)

en: failed to fstat archive
hu: sikertelen archívum fstat

en: failed to read archive '%.255s'
hu: sikertelen archívum olvasás: `%.255s'

en: unable to create '%.255s'
hu: `%.255s' nem hozható létre

en: unable to close file '%s'
hu: nem lehet lezárni a '%s' fájlt

en: invalid character '%c' in archive '%.250s' member '%.16s' size
hu: érvénytelen karakter '%c' a '%.250s' archívum '%.16s' tag méret

en: unable to write file '%s'
hu: '%s' fájl nem írható

en: failed to fstat ar member file (%s)
hu: sikertelen fstat ar tag fájl (%s)

en: cannot append ar member file (%s) to '%s': %s
hu: nem fűzhető hozzá az ar tag fájl (%s) a '%s'-hez: %s

en: may not be empty string
hu: nem lehet üres szöveg

en: must start with an alphanumeric
hu: egy alfanumerikussal kell kezdődnie

en: character '%c' not allowed (only letters, digits and characters '%s')
hu: `%c' karakter tilos (csak betűk, számok és `%s' karakterek adhatók meg)

[ctx: architecture]
en: <none>
hu: architektúra <nincs>

[ctx: architecture]
en: <empty>
hu: architektúra <üres>

en: error writing to architecture list
hu: hiba architektúra lista íráskor

en: cannot create base directory for %s
hu: nem lehet alapkönyvtárat létrehozni a '%s'-hez

en: unable to create new file '%.250s'
hu: nem lehet új '%.250s' fájlt létrehozni

en: unable to write new file '%.250s'
hu: nem lehet új '%.250s' fájlt írni

en: unable to flush new file '%.250s'
hu: nem lehet új '%.250s' fájlt flush-ölni

en: unable to sync new file '%.250s'
hu: nem lehet új '%.250s' fájlt sync-elni

en: unable to close new file '%.250s'
hu: nem lehet új '%.250s' fájlt bezárni

en: error removing old backup file '%s'
hu: hiba a '%s' régi mentés fájl eltávolításakor

en: error creating new backup file '%s'
hu: hiba a '%s' új mentés fájl létrehozásakor

en: cannot remove '%.250s'
hu: nem törölhető: `%.250s'

en: error installing new file '%s'
hu: hiba a '%s' fájl telepítésekor

en: failed to write
hu: sikertelen írás

en: failed to read
hu: sikertelen olvasás

en: unexpected end of file or stream
hu: váratlan fájl vagy folyam vége

en: failed to seek
hu: sikertelen beletekerés

en: unable to execute %s (%s)
hu: sikertelen futtatás %s (%s)

en: %s: internal gzip read error: '%s'
hu: %s: belső gzip olvasási hiba: '%s'

en: %s: internal gzip write error
hu: %s: belső gzip írási hiba

en: %s: internal gzip read error: %s
hu: %s: belső gzip olvasási hiba: %s

en: %s: internal gzip read error
hu: %s: belső gzip olvasási hiba

en: %s: internal gzip write error: %s
hu: %s: belső gzip írási hiba: %s

en: %s: internal bzip2 read error: '%s'
hu: %s: belső bzip2 olvasási hiba: '%s'

en: %s: internal bzip2 write error
hu: %s: belső bzip2 írási hiba

en: %s: internal bzip2 read error
hu: %s: belső bzip2 olvasási hiba

en: %s: internal bzip2 write error: '%s'
hu: %s: belső bzip2 írási hiba: '%s'

en: internal error (bug)
hu: belső hiba (szoftverhiba)

en: unsupported compression preset
hu: nem támogatott tömörítés

en: unexpected end of input
hu: váratlan bemenet vége

en: file format not recognized
hu: fájl formátuma

en: %s: lzma read error
hu: %s: lzma olvasási hiba

en: %s: lzma write error
hu: %s: lzma írási hiba

en: %s: lzma error: %s
hu: %s: lzma hiba: %s

en: %s: zstd error: %s
hu: %s: zstd hiba: %s

en: %s: zstd read error
hu: %s: zstd olvasási hiba

en: %s: zstd write error
hu: %s: zstd írási hiba

en: %s: zstd close error
hu: %s: zstd bezárási hiba

en: invalid compression level %d
hu: érvénytelen tömörítési szint %d

en: unknown compression strategy
hu: ismeretlen tömörítési stratégia

en: unable to check existence of '%.250s'
hu: nem ellenőrizhető `%.250s' léte

en: cannot read info directory
hu: az info könyvtár nem olvasható

en: error trying to open %.250s
hu: hiba %.250s megnyitásakor

en: error creating hard link '%.255s'
hu: hiba az alábbi merev lánc létrehozásakor: `%.255s'

en: conflicting diversions involving '%.250s' or '%.250s'
hu: `%.250s'-t vagy `%.250s'-t érintő ütköző eltérítések

en: files list file for package '%.250s' contains empty filename
hu: e csomag: `%.250s' fájllista fájlja üres fájlnevet tartalmaz

en: (Reading database ...
hu: (Adatbázis olvasása ...

en: statoverride file contains empty line
hu: a statoverride fájl üres sort tartalmaz

en: updates directory contains file '%.250s' whose name is too long (length=%d, max=%d)
hu: az updates könyvtárban lévő `%.250s' fájl neve túl hosszú (hossz=%d, max=%d)

en: updates directory contains files with different length names (both %d and %d)
hu: az updates könyvtár eltérő hosszúságú fájlneveket tartalmaz (%d és %d is)

en: cannot create the dpkg updates directory %s
hu: nem tudom létrehozni a dpkg updates könyvtárat: `%s'

en: cannot scan updates directory '%.255s'
hu: nem tudom átnézni az updates könyvtárat: `%.255s'

en: failed to remove incorporated update file %.255s
hu: nem tudom törölni a beépített %.255s fájlt

en: unable to fill %.250s with padding
hu: %.250s kitöltése behúzással sikertelen

en: unable to flush %.250s after padding
hu: %.250s feltöltése a behúzás után sikertelen

en: unable to seek to start of %.250s after padding
hu: nem tudok %.250s elejére menni a behúzás után

en: unable to check lock file for dpkg database directory %s
hu: nem tudom ellenőrizni a %s dpkg adatbázis zárolófájlját

en: unable to open/create dpkg frontend lock for directory %s
hu: nem tudom megnyitni/létrehozni a dpkg frontend zárat a %s könyvtárhoz

en: unable to open/create dpkg database lock file for directory %s
hu: nem tudom megnyitni/létrehozni a dpkg adatbázis zárat a %s könyvtárhoz

en: you do not have permission to lock the dpkg database directory %s
hu: nincs jogod zárolni a %s dpkg adatbázis könyvtárat

en: dpkg database lock
hu: dpkg adatbázis zárolás

en: requested operation requires superuser privilege
hu: a kért művelet rendszergazda jogokat igényel

en: cannot create the dpkg database directory %s
hu: nem tudom létrehozni a %s dpkg adatbázis könyvtárat

en: unable to access the dpkg database directory %s
hu: nem férek hozzá a %s dpkg adatbázis könyvtárhoz

en: required read/write access to the dpkg database directory %s
hu: írás/olvasás jogosultság szükséges a %s dpkg adatbázis könyvtárhoz

en: failed to remove my own update file %.255s
hu: e frissítő fájlom törlése nem sikerült: %.255s

en: unable to write updated status of '%.250s'
hu: `%.250s' frissített állapotának írása sikertelen

en: unable to flush updated status of '%.250s'
hu: `%.250s' frissített állapotának feltöltése sikertelen

en: unable to truncate for updated status of '%.250s'
hu: `%.250s' frissített állapotának vágása sikertelen

en: unable to fsync updated status of '%.250s'
hu: `%.250s' frissített állapotának fsync-je sikertelen

en: unable to close updated status of '%.250s'
hu: `%.250s' frissített állapotának lezárása sikertelen

en: unable to install updated status of '%.250s'
hu: `%.250s' frissített állapotának telepítése sikertelen

en: failed to write details of '%.50s' to '%.250s'
hu: `%.50s' részletei nem írhatók ide: `%.250s'

en: '%s' field, missing package name, or garbage where package name expected
hu: `%s' mező, hiányzó csomagnév vagy torlódás annak helyén

en: '%s' field, invalid package name '%.255s': %s
hu: `%s' mező, érvénytelen `%.255s' csomagnév: %s

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     bad version relationship %c%c
hu: `%s' mező, hivatkozás erre: `%.255s':
     rossz verzió reláció %c%c

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     '%c' is obsolete, use '%c=' or '%c%c' instead
hu: `%s' mező, hivatkozás erre: `%.255s':
     `%c' elavult, használd a `%c='-t vagy `%c%c'-t

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     implicit exact match on version number, suggest using '=' instead
hu: `%s' mező, hivatkozás erre: `%.255s':
     valójában pontos verzióra hivatkozik, `=' javasolt

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     version value starts with non-alphanumeric, suggest adding a space
hu: `%s' mező, hivatkozás erre: `%.255s':
     a verzió érték nem-alfanumerikussal kezdődik, szóköz javasolt

en: '%s' field, reference to '%.255s': version unterminated
hu: `%s' mező, hivatkozás erre: `%.255s': lezáratlan verzió

en: '%s' field, syntax error after reference to package '%.255s'
hu: `%s' mező, nyelvtani hiba e csomaghivatkozás után: `%.255s'

en: failed to create pipe
hu: a cső létrehozása sikertelen

en: unable to read filedescriptor flags for %.250s
hu: %.250s fájl-leíró kapcsolói olvasása sikerelen

en: read error in configuration file '%.255s'
hu: beállító fájl olvasási hiba: `%.255s'

en: error closing configuration file '%.255s'
hu: hiba e beállító fájl lezárásakor: `%.255s'

en: unknown option --%s
hu: ismeretlen lehetőség -- %s

en: --%s option takes a value
hu: A --%s opció értéket vár

en: --%s option does not take a value
hu: A --%s opció nem vár értéket

en: unknown option -%c
hu: ismeretlen lehetőség -%c

en: -%c option takes a value
hu: A -%c opció értéket vár

en: -%c option does not take a value
hu: A -%c opció nem vár értéket

en: invalid integer for --%s: '%.250s'
hu: érvénytelem egész a --%s számára: `%.250s'

en: conflicting actions -%c (--%s) and -%c (--%s)
hu: ütköző műveletek -%c (--%s) and -%c (--%s)

en: duplicate value for '%s' field
hu: kettős érték e mezőben: `%s'

en: user-defined field name '%.*s' too short
hu: a felhasználó által megnevezett `%.*s' mező túl rövid

en: duplicate value for user-defined field '%.*s'
hu: kettős érték e felhasználói mezőben: `%.*s'

en: failed to open package info file '%.255s' for reading
hu: nem tudtam megnyitni `%.255s' csomag info fájlt olvasásra

en: can't stat package info file '%.255s'
hu: nem lelem `%.255s' csomag info fájlt

en: can't mmap package info file '%.255s'
hu: nem tudom mmapolni `%.255s' csomag info fájlt

en: newline in field name '%.*s'
hu: új sor e mezőben: `%.*s'

en: field name '%.*s' must be followed by colon
hu: `%.*s' mezőnév után : kell

en: failed to close after read: '%.255s'
hu: sikertelen lezárás olvasás után: `%.255s'

en: several package info entries found, only one allowed
hu: több csomaginfó bejegyzés létezik, csak 1 lehet

en: no package information in '%.255s'
hu: nem találok csomag infót ebben: `%.255s'

en: version string is empty
hu: a verzió helye üres

en: version string has embedded spaces
hu: a verziószámban szóközök vannak

en: epoch in version is not number
hu: hiányzó szám a verzióban

en: nothing after colon in version number
hu: nincs semmi a : után a verziószámban

en: (no description available)
hu: (nincs leírás)

en: warning
hu: figyelmeztetés

en: error un-catching signal %s: %s
hu: hiba a %s jel elengedésekor: %s

en: %s (subprocess): %s
hu: %s (alfolyamat): %s

en: fork failed
hu: fork hiba

en: unknown force/refuse option '%.*s'
hu: ismeretlen `%.*s' kényszerítő/elutasító opció

en: Debian %s version %s.
hu: Debian %s %s verzió.

en: control directory has bad permissions %03lo (must be >=0755 and <=0775)
hu: az ellenőrző könyvtárnak hibás %03lo jogai vannak (>=0755 és <=775 kell legyen)

en: maintainer script '%.50s' is not a plain file or symlink
hu: a karbantartói szkript (`%.50s') nem sima fájl vagy szimlink

en: maintainer script '%.50s' has bad permissions %03lo (must be >=0555 and <=0775)
hu: `%.50s' karbantartói szkript jogok hibásak (%03lo) (>=0555 és <=0775 kell)

en: maintainer script '%.50s' is not stattable
hu: `%.50s' karbantartói szkript nem található

en: error opening conffiles file
hu: hiba a conffiles fájl megnyitásakor

en: empty string from fgets reading conffiles
hu: üres szöveg az fgets-ből a konffájl olvasásakor

en: conffile name '%s' is too long, or missing final newline
hu: figyelem, `%.50s...' konfigurációs fájlnév túl hosszú, vagy hiányzik a végéről a sortörés

en: conffile name '%s' is not an absolute pathname
hu: "%s" konfiguráció nem abszolút útvonal

en: conffile '%.250s' does not appear in package
hu: úgy fest, `%.250s' konffájl nincs a csomagban

en: conffile '%.250s' is not stattable
hu: `%.250s' konffájl nem található

en: conffile '%s' is not a plain file
hu: figyelem, `%s' konfigurációs fájl nem sima fájl

en: conffile name '%s' is duplicated
hu: %s konfigurációs fájl név duplikátum

en: error reading conffiles file
hu: hiba a conffiles fájl olvasásakor

en: package name has characters that aren't lowercase alphanums or '-+.'
hu: a csomagnév kisbetűs alfanumerikus és `-+.'-tól eltérő karaktereket tartalmaz

en: package architecture is missing or empty
hu: csomag architektúra hiányzik vagy üres

en: ignoring %d warning about the control file(s) | ignoring %d warnings about the control file(s)
hu[0]: %d figyelmeztetés átlépése az ellenőrző fájl(ok)ról

en: unable to check for existence of archive '%.250s'
hu: nem ellenőrizhető az alábbi archívum léte: `%.250s'

en: failed to chdir to '%.255s'
hu: sikertelen chdir ide: `%.255s'

en: --%s needs a <directory> argument
hu: --%s egy <könyvtár> argumentumot vár

en: target is directory - cannot skip control file check
hu: a cél egy könyvtár - nem mellőzhető a control fájl ellenőrzése

en: error writing '%s'
hu: hiba `%s' írásakor

en: error reading %s from file %.255s
hu: hibás %s olvasás e fájlból: %.255s

en: archive has no newlines in header
hu: nincs újsor az archívum fejlécében

en: failed to create directory
hu: sikertelen könyvtár létrehozás

en: failed to chdir to directory
hu: hiba a könyvtárváltáskor

en: --%s needs a .deb filename argument
hu: --%s egy .deb fájlnév argumentmot vár

en: --%s takes only one argument (.deb filename)
hu: --%s csak 1 argumentumot fogad (.deb fájlnév)

en: --%s takes at most two arguments (.deb and directory)
hu: --%s 2 argumentumot fogad (.deb és könyvtár)

en: --%s needs a target directory.
    Perhaps you should be using dpkg --install ?
hu: --%s egy célkönyvtárat igényel.
    Lehet, hogy a dpkg --install-t kell használnod ?

en: cannot scan directory '%.255s'
hu: `%.255s' könyvtár nem nézhető át

en:      not a plain file          %.255s
hu:      nem sima fájl             %.255s

en: Debian '%s' package archive backend version %s.
hu: Debian `%s' csomag archívum háttér %s változat .

en: <deb> is the filename of a Debian format archive.
    <cfile> is the name of an administrative file component.
    <cfield> is the name of a field in the main 'control' file.
hu: A <deb> egy Debian formátumú archívum fájlneve.
    A <cfile> egy adminisztratív fájl összetevő neve.
    A <cfield> Egy a fő `control' fájlban használt mező neve.

en: Format syntax:
      A format is a string that will be output for each package. The format
      can include the standard escape sequences \n (newline), \r (carriage
      return) or \\ (plain backslash). Package information can be included
      by inserting variable references to package fields using the ${var[;width]}
      syntax. Fields will be right-aligned unless the width is negative in which
      case left alignment will be used.
hu: Formátum nyelvtan:
      A formátum egy füzér, mely minden csomagra kimegy. A forma
      szabvány escape sorokat is tartalmazhat, például: \n (újsor), \r (kocsi
      vissza) vagy \\ (sima per). Csomag adatok a csomag
      mezőire utaló változókkal szúrhatók be a ${var[;width]} szintaxis
      által. A mezők jobbra igazítottak, ha a szélesség negatív, akkor
      balra.

en: Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
    Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages.
hu: A dpkg-deb --help súg a *.deb fájlok kezeléséről;
    A dpkg --help súg csomagok telepítéséről/eltávolításáról dpkg-val.

en: unknown compression type '%s'!
hu: ismeretlen tömörítés: `%s'!

en: need an action option
hu: egy művelet opciót igényel

en: file '%.250s' is corrupt - bad digit (code %d) in %s
hu: `%.250s' hibás - rossz szám (%d kód) ebben: %s

en: file '%.250s' is corrupt - %.250s missing
hu: e fájl: `%.250s' hibás - %.250s hiányzik

en: file '%.250s' is corrupt - missing newline after %.250s
hu: e fájl: `%.250s' hibás - hiányzó új sor ezután: %.250s

en: error reading %.250s
hu: olvasási hiba: %.250s

en: file '%.250s' is corrupt - bad magic at end of first header
hu: `%.250s' hibás - rossz bűvös szám az 1. fejléc végén

en: file '%.250s' is corrupt - bad padding character (code %d)
hu: e fájl: `%.250s' hibás - rossz behúzó karakter (%d kód)

en: file '%.250s' is corrupt - nulls in info section
hu: e fájl: `%.250s' hibás - nullák az info szakaszban

en: file '%.250s' is corrupt - bad MD5 checksum '%.250s'
hu: az `%.250s' fájl sérült - rossz MD5 ellenőrzőösszeg: `%.250s'

en: package architecture
hu: csomag architektúra

en: file '%.250s' is corrupt - bad magic at end of second header
hu: a `%.250s' fájl sérült - rossz varázs a második fejléc végén

en: file '%.250s' is corrupt - second member is not data member
hu: a `%.250s' fájl sérült - a második tag nem adattag

en: file '%.250s' is corrupt - wrong number of parts for quoted sizes
hu: a `%.250s' fájl sérült - a részek száma rossz az idézett méretekhez

en: file '%.250s' is corrupt - size is wrong for quoted part number
hu: a `%.250s' fájl sérült - a méret rossz az idézett részszámhoz

en: file '%.250s' is corrupt - too short
hu: a %.250s' fájl sérült - túl rövid

en: cannot open archive part file '%.250s'
hu: nem megnyitható archívum rész fájl: `%.250s'

en: file '%.250s' is not an archive part
hu: A `%.250s' fájl nem egy archívum rész

en: %s:
        Part format version:            %d.%d
        Part of package:                %s
            ... version:                %s
            ... architecture:           %s
            ... MD5 checksum:           %s
            ... length:                 %jd bytes
            ... split every:            %jd bytes
        Part number:                    %d/%d
        Part length:                    %jd bytes
        Part offset:                    %jd bytes
        Part file size (used portion):  %jd bytes
hu: %s:
        Részformátum verziója:          %d.%d
        Ezen csomag része:              %s
            ... verzió:                 %s
            ... architektúra:                 %s
            ... MD5 ellenőrzőösszeg:    %s
            ... hossz:                  %jd bájt
            ... darabolás:              %jd bájt
        Részszám:                       %d/%d
        Részhossz:                      %jd bytes
        Részeltolás:                    %jd bytes
        Részfájl mérete (használt darab):  %jd bytes

[ctx: architecture]
en: <unknown>
hu: architektúra <ismeretlen>

en: --%s requires one or more part file arguments
hu: a --%s egy vagy több részfájl argumentumot vár

en: file '%s' is not an archive part
hu: A `%s' fájl nem egy archívum rész

en: Putting package %s together from %d part:  | Putting package %s together from %d parts:
hu[0]: %s csomag összeállítása %d darabból:

en: unable to open output file '%.250s'
hu: `%.250s' kimenő fájl nem nyitható meg

en: unable to (re)open input part file '%.250s'
hu: `%.250s' rész fájl nem nyitható meg (újra)

en: cannot skip split package header for '%s': %s
hu: Nem lehet átugrani a darabolt csomag fejlécét: '%s': %s

en: cannot append split package part '%s' to '%s': %s
hu: nem tudom a '%s' darabolt-fájl darabot a '%s'-hez fűzni: %s

en: done
hu: kész

en: files '%.250s' and '%.250s' are not parts of the same file
hu: a két fájl: `%.250s és `%.250s' nem ugyanannak részei

en: there are several versions of part %d - at least '%.250s' and '%.250s'
hu: %d. résznek több változata van - legalább `%.250s' és `%.250s'

en: part %d is missing
hu: hiányzó %d. rész

en: Debian '%s' package split/join tool; version %s.
hu: Debian `%s' csomag vágó/fűző eszköz; %s verzió.

en: Usage: %s [<option> ...] <command>
hu: Használat: %s [<opció> ...] <parancs>

en: Commands:
      -s|--split <file> [<prefix>]     Split an archive.
      -j|--join <part> <part> ...      Join parts together.
      -I|--info <part> ...             Display info about a part.
      -a|--auto -o <complete> <part>   Auto-accumulate parts.
      -l|--listq                       List unmatched pieces.
      -d|--discard [<filename> ...]    Discard unmatched pieces.
hu: Parancsok:
      -s|--split <fájl> [<előtag>]     Archívum szétvágása.
      -j|--join <rész> <rész> ...      Részek összerakása.
      -I|--info <rész> ...             Egy rész adatainak kiírása.
      -a|--auto -o <teljes> <rész>    Részek automata összehozása.
      -l|--listq                       Nem illő elemek listája.
      -d|--discard [<fájlnév> ...]    Nem illő elemek elvetése.

en: Options:
          --depotdir <directory>       Use <directory> instead of %s/%s.
          --admindir <directory>       Use <directory> instead of %s.
          --root <directory>           Use <directory> instead of %s.
      -S, --partsize <size>            In KiB, for -s (default is 450).
      -o, --output <file>              Filename, for -j (default is
                                         <package>_<version>_<arch>.deb).
      -Q, --npquiet                    Be quiet when -a is not a part.
          --msdos                      Generate 8.3 filenames.
hu: Lehetőségek:
      --depotdir <könyvtár>	A <könyvtár> használata %s/%s helyett.
      --admindir <könyvtár>	A <könyvtár> használata %s helyett.
      --root <könyvtár>		A <könyvtár> használata %s helyett.
      -S|--partsize <méret>	Kb-ban, a -s kapcsolóhoz (alapértelmezett: 450).
      -o|--output <fájl>		a -j kapcsolóhoz, alapértelmezett:
                                     <csomag>_<verzió>_<architektrúa>.deb.
      -Q|--npquiet            ne szóljon, ha a -a nem egy rész.
      --msdos                 8.3 fájlnevek előállítása.

en: Exit status:
      0 = ok
      1 = with --auto, file is not a part
      2 = trouble
hu: Kilépési állapot:
      0 = OK;
      1 = --auto-val, a fájl nem egy rész;
      2 = Baj van!

en: Type dpkg-split --help for help.
hu: Segítség: dpkg-split --help.

en: part size is far too large or is not positive
hu: a rész mérete bőven túl vagy nem pozitív

en: part size must be at least %d KiB (to allow for header)
hu: a rész mérete legalább %d KiB kell legyen (a fejléchez)

en: <standard error>
hu: <standard hiba>

en: unable to read depot directory '%.250s'
hu: `%.250s' raktár könyvtár nem olvasható

en: --auto requires the use of the --output option
hu: a --auto a --output opciót igényli

en: --auto requires exactly one part file argument
hu: a --auto 1 rész fájl argumentumot vár

en: unable to read part file '%.250s'
hu: `%.250s' rész fájl nem olvasható

en: File '%.250s' is not part of a multipart archive.
hu: `%.250s' fájl nem egy több részes archívum része.

en: cannot create directory %s
hu: %s könyvtár nem hozható létre

en: unable to reopen part file '%.250s'
hu: `%.250s' rész fájl újranyitása sikertelen

en: unable to open new depot file '%.250s'
hu: sikertelen az új raktár fájl megnyitása: `%.250s'

en: cannot extract split package part '%s': %s
hu: nem tudom kicsomagolni a darabolt csomag darabot: '%s': %s

en: unable to rename new depot file '%.250s' to '%.250s'
hu: nem sikerült átnevezni e raktár fájlt: `%.250s' erre: `%.250s'

en: Part %d of package %s filed (still want
hu: A %d darab a %s csomagból lefűzve (még akarja

en:  and
hu:  és

en: unable to delete used-up depot file '%.250s'
hu: sikertelen e felhasznált raktár fájl törlése: `%.250s'

en: --%s takes no arguments
hu: --%s nem vár argumentumot

en: Junk files left around in the depot directory:
hu: Szemét fájlok maradtak a raktár könyvtárban:

en: unable to stat '%.250s'
hu: nem lelem `%.250s'-t

en:  %s (%jd bytes)
hu:  %s (%jd bájt)

en:  %s (not a plain file)
hu:  %s (nem sima fájl)

en: Packages not yet reassembled:
hu: Még nincsenek újragyűjtve a csomagok:

en:  Package %s: part(s)
hu:  Csomag %s: darab(ok)

en: part file '%.250s' is not a plain file
hu: `%.250s' rész fájl nem sima fájl

en: (total %jd bytes)
hu: (összesen %jd bájt)

en: unable to discard '%.250s'
hu: nem tudom eldobni `%.250s'-t

en: Deleted %s.
hu: %s törölve.

en: package field value extraction
hu: csomag mező érték kiemelés

en: unable to open source file '%.250s'
hu: e forrásfájl nem megnyitható: `%.250s'

en: unable to fstat source file
hu: forrás fájl fstat sikertelen

en: source file '%.250s' not a plain file
hu: `%.250s' forrás fájl nem sima fájl

en: cannot compute MD5 digest for file '%s': %s
hu: nem tudok MD5 ellenőrzőösszeget számolni a '%s' fájlhoz: %s

en: Splitting package %s into %d part:  | Splitting package %s into %d parts:
hu[0]: A %s csomag feldarabolása %d darabba:

en: header is too long, making part too long; the package name or version
    numbers must be extraordinarily long, or something; giving up
hu: a fejléc túl hosszú, a darab is túl hosszú ; a csomagnév vagy verzió
    számok rettenetesen hosszúak, vagy valami ; feladom

en: --split needs a source filename argument
hu: a --split egy forrás fájlnév argumentumot vár

en: --split takes at most a source filename and destination prefix
hu: a --split egy forrás fájlnevet és cél előtagot fogad

en: Use --help for help about diverting files.
hu: A --help kapcsoló segít a fájlok átirányításával kapcsolatban.

en: Commands:
      [--add] <file>           add a diversion.
      --remove <file>          remove the diversion.
      --list [<glob-pattern>]  show file diversions.
      --listpackage <file>     show what package diverts the file.
      --truename <file>        return the diverted file.
hu: Parancsok:
      [--add] <file>           átirányítás hozzáadása.
      --remove <file>          átirányítás törlése.
      --list [<glob-pattern>]  fájl átirányítások mutatása.
      --listpackage <file>     megmutatja, hogy milyen csomagok irányítják át a fájlt.
      --truename <file>        visszaadja az átirányított fájlt.

en: Options:
      --package <package>      name of the package whose copy of <file> will not
                                 be diverted.
      --local                  all packages' versions are diverted.
      --divert <divert-to>     the name used by other packages' versions.
      --rename                 actually move the file aside (or back).
      --no-rename              do not move the file aside (or back) (default).
      --admindir <directory>   set the directory with the diversions file.
      --instdir <directory>    set the root directory, but not the admin dir.
      --root <directory>       set the directory of the root filesystem.
      --test                   don't do anything, just demonstrate.
      --quiet                  quiet operation, minimal output.
      --help                   show this help message.
      --version                show the version.
hu: Opciók:
      --package <package>      azon csomag neve, amelyik <file> példánya
                                 nem lesz átirányítva.
      --local                  minden csomag verziója átirányítva.
      --divert <divert-to>     a másik csomagok által használt verziók neve.
      --rename                 tényleg mozgasd el az útból a fájlt (vagy vissza).
      --no-rename              ne mozgasd el az útból a fájlt (vagy vissza) (alapértelmezett).
      --admindir <directory>   az átirányítások fájlt tartalmazó könyvtár beállítása.
      --instdir <directory>    beállítja a gyökérkönyvtárat, de nem állítja be az adminisztrációs könyvtárat.
      --root <directory>       beállítja a gyökér-fájlrendszer könyvtárat.
      --test                   ne tegyen semmit, csak mutassa be.
      --quiet                  csendes működés, minimális kimenet.
      --help                   ezt a segítséget mutatja.
      --version                a verziót mutatja.

en: When adding, default is --local and --divert <original>.distrib.
    When removing, --package or --local and --divert must match if specified.
    Package preinst/postrm scripts should always specify --package and --divert.
hu: Hozzáadáskor az alapértelmezett a --local és a --divert <original>.distrib.
    Eltávolításkor --package vagy --local és --divert egyezés kell, ha meg van határozva.
    A csomag preinst/postrm programkáknak mindig meg kell határozniuk a --package és a --divert kapcsolókat.

en: please specify --no-rename explicitly, the default will change to --rename in 1.20.x
hu: kérlek add meg a --no-rename kapcsolót explicit, az alapértelmezés --rename-re fog változni 1.20.x-ben

en: cannot stat file '%s'
hu: nem vizsgálható a '%s' fájl

en: error checking '%s'
hu: hiba '%s' ellenőrzésekor

en: rename involves overwriting '%s' with
      different file '%s', not allowed
hu: átnevezés `%s' felülírásával járna
      `%s' eltérő fájllal, ez nem engedélyezett

en: unable to create file '%s'
hu: nem hozható létre a fájl: '%s'

en: cannot copy '%s' to '%s': %s
hu: a '%s' nem másolható a '%s'-be: %s

en: cannot rename '%s' to '%s'
hu: a '%s' nem átnevezhető '%s'-re

en: rename: remove duplicate old link '%s'
hu: átnevezés: kettős régi '%s' link törlése

en: unable to remove copied source file '%s'
hu: másolt forrásfájl nem törölhető: '%s'

en: filename "%s" is not absolute
hu: "%s" fájlnév nem abszolút

en: file may not contain newlines
hu: fájl nem tartalmazhat újsorokat

en: local diversion of %s
hu: helyben eltérítve ide: %s

en: local diversion of %s to %s
hu: a %s helyben eltérítve ide: %s

en: diversion of %s by %s
hu: a %s eltérítése %s által

en: diversion of %s to %s by %s
hu: %s eltérítése %s-be a %s által

en: any diversion of %s
hu: %s bármely eltérítései

en: any diversion of %s to %s
hu: %s bármely eltérítése %s-be

en: --%s needs a single argument
hu: --%s 1 argumentumot vár

en: cannot divert directories
hu: könyvtárak eltérítése sikertelen

en: cannot divert file '%s' to itself
hu: nem téríthető el '%s' önmagába

en: Leaving '%s'
hu: '%s' elhagyása

en: '%s' clashes with '%s'
hu: `%s' ütközik ezzel: `%s'

en: Adding '%s'
hu: '%s' hozzáadása

en: Ignoring request to rename file '%s' owned by diverting package '%s'
hu: Kihagyom a '%s' fájl átnevezését, amely a '%s' eltérítő csomagé

en: diverting file '%s' from an Essential package with rename is dangerous, use --no-rename
hu: a '%s' fájl eltérítése egy létfontosságú csomagból veszélyes, használj --no-rename kapcsolót

en: No diversion '%s', none removed.
hu: Nincs `%s' eltérítés, nem volt eltávolítás

en: mismatch on divert-to
      when removing '%s'
      found '%s'
hu: nem-illeszkedő divert-to
      `%s' eltávolításakor
      `%s'-t találtam

en: mismatch on package
      when removing '%s'
      found '%s'
hu: nem-illeszkedő csomag
      `%s' eltávolításakor
      `%s'-t találtam

en: Ignoring request to remove shared diversion '%s'.
hu: Mellőzöm a '%s' megosztott eltérítés eltávolítását.

en: Removing '%s'
hu: %s eltávolítása

en: package may not contain newlines
hu: csomag nem tartalmazhat újsorokat

en: divert-to may not contain newlines
hu: divert-to nem tartalmazhat újsorokat

en: Use --help for help about overriding file stat information.
hu: Használd a --help kapcsolót a fájl leíró információ felülírásának kézikönyvéhez.

en: Commands:
      --add <owner> <group> <mode> <path>
                               add a new <path> entry into the database.
      --remove <path>          remove <path> from the database.
      --list [<glob-pattern>]  list current overrides in the database.
hu: Parancsok:
      --add <owner> <group> <mode> <path>
                               hozzáad egy új <path> bejegyzést az adatbázishoz.
      --remove <path>          eltávolítja a <path>-ot az adatbázisból.
      --list [<glob-pattern>]  listázza a jelenlegi felülírásokat az adatbázisban.

en: stripping trailing /
hu: / leszedése

en: user '%s' does not exist
hu: '%s' felhasználó nem létezik

en: group '%s' does not exist
hu: '%s' csoport nem létezik

en: error setting ownership of '%.255s'
hu: nem sikerült beállítani `%.255s' tulajdonosát

en: error setting permissions of '%.255s'
hu: nem sikerült beállítani `%.255s' jogait

en: --%s needs four arguments
hu: a --%s négy argumentumot vár

en: path may not contain newlines
hu: útvonal nem tartalmazhat újsort

en: an override for '%s' already exists, but --force specified so will be ignored
hu: a '%s' egy felülírása már létezik, de a --force miatt figyelmen kívül hagyom

en: an override for '%s' already exists; aborting
hu: egy '%s' felülbírálás már létezik, megszakítom

en: --update given but %s does not exist
hu: --update megadva, de %s nem létezik

en: no override present
hu: nincs felülbírálás

en: --update is useless for --remove
hu: a --update értelmetlen --remove esetén

en: deprecated --%s option; use --%s instead
hu: elavult --%s opció, használd a --%s opciót

en: Type dpkg-trigger --help for help about this utility.
hu: A dpkg-trigger --help parancs segít.

en: Debian %s package trigger utility version %s.
hu: Debian %s csomag trigger eszköz %s verzió.

en: Usage: %s [<option>...] <trigger-name>
           %s [<option>...] <command>
hu: Használat: %s [<opció> ...] <trigger-név>
    	%s [<opció> ...] <parancs>

en: Commands:
      --check-supported                Check if the running dpkg supports triggers.
hu: Parancsok:
      --check-supported		Megvizsgálja, hogy a futó dkpg támogatja-e a triggereket.

en: takes one argument, the trigger name
hu: egy argumentumot fogad, a trigger nevet

en: illegal awaited package name '%.250s': %.250s
hu: szabálytalan elvárt csomagnév '%.250s': %.250s

en: invalid trigger name '%.250s': %.250s
hu: szabálytalan trigger név '%.250s': %.250s

en: Name
hu: Név

en: Version
hu: Verzió

en: Description
hu: Leírás

en: --search needs at least one file name pattern argument
hu: A --search legalább 1 fájlnév mintát vár argumentumként

en: --%s needs at least one package name argument
hu: a --%s legalább 1 csomagnév argumentot vár

en: Package '%s' does not contain any files (!)
hu: A(z) `%s' csomag nem tartalmaz semmilyen fájlt (!).

en: locally diverted to: %s
hu: helyben eltérítve ide: %s

en: package diverts others to: %s
hu: csomag eltérít másokat ide: %s

en: diverted by %s to: %s
hu: eltérítve %s által ide: %s

en: error reading from dpkg-deb pipe
hu: hiba a dpkg-deb cső olvasásakor

en: error closing/writing '%.255s'
hu: hiba az alábbi lezárásakor/írásakor: `%.255s'

en: error creating pipe '%.255s'
hu: hiba az alábbi cső létrehozásakor: `%.255s'

en: error creating device '%.255s'
hu: hiba az alábbi eszköz létrehozásakor: `%.255s'

en: error creating symbolic link '%.255s'
hu: hiba az alábbi jelképes lánc létrehozásakor: `%.255s'

en: error creating directory '%.255s'
hu: hiba az alábbi könyvtár létrehozásakor: `%.255s'

en: error setting timestamps of '%.255s'
hu: nem sikerült beállítani `%.255s' időpecsétjét

en: error setting ownership of symlink '%.255s'
hu: hiba az alábbi jlánc tulajdonosának beállításakor: `%.255s'

en: unable to read link '%.255s'
hu: meghiúsult e lánc olvasása: `%.255s'

en: archive contained object '%.255s' of unknown type 0x%x
hu: az archívum `%.255s' objektuma ismeretlen 0x%x típusú

en: unable to move aside '%.255s' to install new version
hu: nem tudom elmozdítani `%.255s'-t az új változat telepítéséhez

en: unable to make backup link of '%.255s' before installing new version
hu: nem tudom elkészíteni `%.255s' mentő láncát az új változat telepítése előtt

en: unable to install new version of '%.255s'
hu: nem tudom telepíteni `%.255s' új verzióját

en: conflicting packages - not installing %.250s
hu: ütköző csomagok - nem telepítem %.250s-t

en: --%s --recursive needs at least one path argument
hu: --%s --recursive legalább 1 ösvény argumentumot vár

en: searched, but found no packages (files matching *.deb)
hu: kerestem, de nem leltem csomagokat (*.deb fájlokat)

en: --%s needs at least one package archive file argument
hu: --%s legalább 1 csomagarchívum fájl argumentumot vár

en: unable to remove newly-installed version of '%.250s' to allow reinstallation of backup copy
hu: nem lehet törölni `%.250s' újonnan telepített verzióját a biztonsági másolat újratelepítéséhez

en: unable to restore backup version of '%.250s'
hu: nem lehet visszaállítani "%.250s" mentett változatát

en: unable to remove newly-installed version of '%.250s'
hu: nem tudom eltávolítani `%.250s' újonnan-telepített verzióját

en: unable to remove newly-extracted version of '%.250s'
hu: nem tudom eltávolítani `%.250s' újonnan-kicsomagolt verzióját

en:  ==> Package distributor has shipped an updated version.
hu:  ==> A csomag terjesztője frissített.

en:      Version in package is the same as at last installation.
hu:      A csomagban lévő változat megfelel a legutóbb telepítettnek

en:  ==> Using new file as you requested.
hu:  ==> Kérésedre az új fájlt használom.

en:  ==> Using current old file as you requested.
hu:  ==> Kérésedre a mostani régi fájlt használom.

en:  ==> Keeping old config file as default.
hu: ==>  Régi fájl megtartása alapértelmezettként.

en:  ==> Using new config file as default.
hu:  ==> Új fájl használata alapértelmezettként.

en:  The default action is to keep your current version.
hu:  Az alapművelet a jelenlegi változatod megtartása.

en:  The default action is to install the new version.
hu:  Az alapművelet az új változat telepítése.

en: [default=N]
hu: [alapművelet=N:nem]

en: [default=Y]
hu: [alapművelet=Y:igen]

en: [no default]
hu: [nincs alapművelet]

en: Type 'exit' when you're done.
hu: Írd be az `exit'-et, ha kész vagy.

en: unable to stat current installed conffile '%.250s'
hu: nem érhető el a jelenleg telepített beállítófájl: %.250s

en: 
    Configuration file '%s', does not exist on system.
    Installing new config file as you requested.
hu: 
    Nincs `%s' beállító fájl a rendszeren.
    Kérésedre újat telepítek.

en: Installing new version of config file %s ...
hu: Új beállító fájl telepítése %s ...

en: unable to install '%.250s' as '%.250s'
hu: nem sikerült telepíteni `%.250s'-t `%.250s'-ként

en: no package named '%s' is installed, cannot configure
hu: nincs `%s' csomag telepítve, így nem beállítható

en: package %.250s is already installed and configured
hu: a(z) %.250s csomag már települt és be van állítva

en: package %.250s is not ready for configuration
     cannot configure (current status '%.250s')
hu: A(z) %.250s csomag nem beállítható
     (jelenlegi állapota: `%.250s')

en: package %s cannot be configured because %s is not ready (current status '%s')
hu: a(z) %s csomag nem beállítható, mert %s nincs kész (jelenlegi állapota: `%s')

en: package %s %s cannot be configured because %s is at a different version (%s)
hu: a %s %s csomag nem állítható be mert %s egy másik változat (%s)

en: dependency problems prevent configuration of %s:
    %s
hu: függőségi gondok miatt nem beállítható e csomag: %s:
    %s

en: dependency problems - leaving unconfigured
hu: függőségi hibák - e csomag beállítatlan maradt

en: %s: dependency problems, but configuring anyway as you requested:
    %s
hu: %s: függőségi hibák, mégis konfigurálom, mert ezt akartad:
    %s

en: package is in a very bad inconsistent state; you should
     reinstall it before attempting configuration
hu: e csomag nagyon rossz, következetlen állapotban van - újra kell 
     telepítened a beállítás előtt

en: Setting up %s (%s) ...
hu: Beállítás: %s (%s) ...

en: %s: unable to stat config file '%s'
     (= '%s'): %s
hu: %s: nem vizsgálható e beállítófájlt: `%s'
     (= `%s'): %s

en: %s: config file '%s' is a circular link
     (= '%s')
hu: %s: a '%s' beállítófájl egy körkörös kapcsolat
     (= `%s')

en: %s: unable to readlink conffile '%s'
     (= '%s'): %s
hu: %s: nem tudom readlink-elni a beállítófájlt: `%s'
     (= `%s'): %s

en: %s: conffile '%.250s' resolves to degenerate filename
     ('%s' is a symlink to '%s')
hu: %s: a' %.250s' konffájl nem-eredeti fájlnevet old fel
     (`%s' szimlink ide: `%s')

en: %s: conffile '%.250s' is not a plain file or symlink (= '%s')
hu: %s: a '%.250s' beállítófájl nem sima fájl vagy szimlink (= `%s')

en: %s: unable to open %s to compute its digest: %s
hu: %s: nem tudom megnyitni %s-t a lenyomatának kiszámításához: %s

en: %s depends on %s
hu: a %s a %s-től függ

en: %s pre-depends on %s
hu: a %s a %s-től elő-függ

en: %s recommends %s
hu: a %s javasolja a %s-t

en: %s suggests %s
hu: a %s sugallja a %s-t

en: %s breaks %s
hu: %s eltöri a %s-t

en: %s conflicts with %s
hu: %s ütközik a %s-el

en: %s enhances %s
hu:  %s kiterjeszti a %s-et

en:   %.250s is to be removed.
hu:   %.250s eltávolításra jelölt.

en:   %.250s is to be deconfigured.
hu:   %.250s dekonfigurálásra jelölt.

en:   %.250s is to be installed, but is version %.250s.
hu:   %.250s telepítésre jelölt, de verziója %.250s.

en:   %.250s is installed, but is version %.250s.
hu:   %.250s telepített, de verziója %.250s.

en:   %.250s is unpacked, but has never been configured.
hu:   %.250s is kibontva, de sosem került konfigurálásra.

en:   %.250s is unpacked, but is version %.250s.
hu:   %.250s kibontva, de verziója %.250s.

en:   %.250s latest configured version is %.250s.
hu:   %.250s legutolsó beállított verziója %.250s.

en:   %.250s is %s.
hu:   %.250s %s.

en:   %.250s provides %.250s but is to be removed.
hu:   %.250s adja %.250s-t de törlésre jelölt.

en:   %.250s provides %.250s but is to be deconfigured.
hu:   %.250s adja %.250s-t de dekonfra jelölt.

en:   %.250s provides %.250s but is %s.
hu:   %.250s adja %.250s-t de %s.

en:   %.250s is not installed.
hu:   %.250s nincs telepítve.

en:   %.250s (version %.250s) is to be installed.
hu:   %.250s (%.250s verzió) telepítésre jelölt.

en:   %.250s provides %.250s and is to be installed.
hu:   %.250s adja %.250s-t és telepítésre jelölt.

en: The following packages are in a mess due to serious problems during
    installation.  They must be reinstalled for them (and any packages
    that depend on them) to function properly:
hu: Az alábbi csomagok fontos telepítési gondok miatt kuszák.
    Újra kell telepíteni őket (és a tőlük függőket) a helyes működéshez:

en: The following packages have been unpacked but not yet configured.
    They must be configured using dpkg --configure or the configure
    menu option in dselect for them to work:
hu: Az alábbi csomagok kicsomagoltak, de nincsenek beállítva.
    A dpkg --configure paranccsal vagy egy aptitude-hoz, dselect-hez hasonló
    felülettel be kell állítani őket a működéshez:

en: The following packages are only half configured, probably due to problems
    configuring them the first time.  The configuration should be retried using
    dpkg --configure <package> or the configure menu option in dselect:
hu: Az alábbi csomagok fél-beállítottak, valószínűleg az 1. beállítás alatti hibák miatt.
    A beállítás újra megkísérelhető a dpkg --configure <package> paranccsal
    vagy egy aptitude-hoz, dselect-hez hasonló
    felülettel:

en: The following packages are only half installed, due to problems during
    installation.  The installation can probably be completed by retrying it;
    the packages can be removed using dselect or dpkg --remove:
hu: Az alábbi csomagok félig telepítettek, a telepítés alatti hibák miatt.
    A telepítés valószínűleg befejezhető újra megkísérlésével;
    a csomagok a dpkg --remove paranccsal vagy
    egy aptitude-hoz, dselect-hez hasonló felülettel el is távolíthatók:

en:  %d in %s:
hu:  %d itt: %s:

en: cannot satisfy pre-dependencies for %.250s (wanted due to %.250s)
hu: teljesítetlen elő-függőségek ehhez: %.250s (%.250s miatt kellenek)

en: --compare-versions takes three arguments: <version> <relation> <version>
hu: a --compare-versions 3 argumentumot vár: <version> <relation> <version>

en: --compare-versions bad relation
hu: rossz --compare-versions reláció

en: Errors were encountered while processing:
hu: Hibák történtek a feldolgozáskor:

en: Processing was halted because there were too many errors.
hu: A feldolgozás túl sok hiba miatt leállt.

en: Package %s is on hold, not touching it.  Use --force-hold to override.
hu: Visszafogásban lévő csomag: %s, nem módosítom. Használd a --force-hold-ot a felülbíráláshoz.

en: not installed
hu: nem telepített

en: not installed but configs remain
hu: nem telepített, de beállításai még ott vannak

en: unpacked but not configured
hu: kicsomagolt de nincs beállítva

en: broken due to postinst failure
hu: postinst hiba miatt törött

en: installed
hu: telepített

en: Debian '%s' package management program version %s.
hu: Debian `%s' csomagkezelő program %s verzió.

en: Comparison operators for --compare-versions are:
      lt le eq ne ge gt       (treat empty version as earlier than any version);
      lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (treat empty version as later than any version);
      < << <= = >= >> >       (only for compatibility with control file syntax).
hu: A --compare-versions kapcsoló összehasonlító operátorai:
     lt le eq ne ge gt       (üres verzió kezelése minden verziónál korábbiként);
     lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (üres verzió kezelése minden verziónál későbbiként);
     < << <= = >= >> >       (csak a control fájl szintaxisával való kompatibilitás
                                miatt).

en: couldn't open '%i' for stream
hu: `%i' nem nyitható meg az áramoltatásra

en: you must specify packages by their own names, not by quoting the names of the files they come in
hu: a csomagok sima nevét kell megadnod, nem az őket tartalmazó fájlokét

en: --%s --pending does not take any non-option arguments
hu: a --%s --pending nem fogad non-opcionális argumentumot

en: Package %s listed more than once, only processing once.
hu: E csomag: %s többször szerepel, csak egyszer dolgozom fel.

en: More than one copy of package %s has been unpacked
     in this run !  Only configuring it once.
hu: A(z) %s csomag több másolata kicsomagolt egy körben !
     Csak egyszer állítom be.

en:   Package %s which provides %s is to be removed.
hu:   %.s, mely %s-t adja eltávolításra jelölt.

en:   Package %s is to be removed.
hu:   %.s eltávolításra jelölt.

en:   Version of %s on system is %s.
hu:   %s rendszeren lévő verziója %s.

en:   Package %s which provides %s is not configured yet.
hu:   %.s, mely %s-t adja nincs beállítva.

en:   Package %s is not configured yet.
hu:   %s csomag még beállítatlan.

en:   Package %s which provides %s is not installed.
hu:   `%s' csomag, mely %s-t adja nincs telepítve.

en:   Package %s is not installed.
hu:    `%s' csomag nincs telepítve.

en:  depends on
hu:  függőségek:

en: ; however:
hu: ; ám:

en: dependency problems - not removing
hu: függőségek vannak - nem törlöm

en: unable to delete control info file '%.250s'
hu: nem tudom törölni `%.250s' kontroll info fájlt

en: cannot remove old config file '%.250s' (= '%.250s')
hu: nem tudom törölni a régi `%.250s' (= `%.250s') konfig fájlt

en: cannot remove old backup config file '%.250s' (of '%.250s')
hu: `%.250s' (ezé: `%.250s') régi mentett konfig fájl eltávolíthatatlan

en: cannot remove old files list
hu: nem tudom törölni a régi fájl listát

en: can't remove old postrm script
hu: nem tudom törölni a régi postrm szkriptet

en: unable to set execute permissions on '%.250s'
hu: `%.250s' futtatási jogainak beállítása sikertelen

en: failed to chroot to '%.250s'
hu: meghiúsult a chroot ide: `%.250s'

en: unable to stat %s '%.250s'
hu: nem lelem %s `%.250s'-t

en: there is no script in the new version of the package - giving up
hu: nincs új szkript a csomag új változatában - feladom

en: unexpected end of line in package name at line %d
hu: váratlan sorvég a csomagnévben a %d. sorban

en: unexpected end of line after package name at line %d
hu: váratlan sorvég a csomagnév után a %d. sorban

en: unexpected data after package and selection at line %d
hu: váratlan adatok a csomag és választás után a %d. sorban

en: illegal package name at line %d: %.250s
hu: rossz csomagnév a %d. sorban: %.250s

en: unknown wanted status at line %d: %.250s
hu: ismeretlen kért állapot a %d. sorban: %.250s

en: read error on standard input
hu: olvasási hiba a szabvány bemeneten

en: error ensuring '%.250s' doesn't exist
hu: hiba `%.250s' hiánya ellenőrzésekor

en: reassembled package file
hu: újrarendezett csomag fájl

en: subprocess %s returned error exit status %d
hu: %s alfolyamat %d hibakóddal kilépett

en: Authenticating %s ...
hu: %s hitelesítése ...

en: pre-dependency problem - not installing %.250s
hu: elő-függőségi gond - %.250s nem települ

en: read error in %.250s
hu: olvasási hiba itt: %.250s

en: error closing %.250s
hu: hiba %.250s bezárásakor

en: old version of package has overly-long info file name starting '%.250s'
hu: a csomag régi verziójában túl hosszú info fájlnév van, kezdete: `%.250s'

en: unable to remove obsolete info file '%.250s'
hu: nem tudom eltávolítani az elavult `%.250s' info fájlt

en: unable to install (supposed) new info file '%.250s'
hu: nem tudom telepíteni az (állítólagos) új `%.250s' info fájlt

en: unable to open temp control directory
hu: nem tudom megnyitni az átmeneti ellenőrző könyvtárat

en: package contains overly-long control info file name (starting '%.50s')
hu: a csomagban túl hosszú control info fájlnév van (kezdete: `%.50s')

en: unable to install new info file '%.250s' as '%.250s'
hu: nem tudom telepíteni az új `%.250s' info fájlt, mint `%.250s'

en: unable to stat other new file '%.250s'
hu: nem találom a másik `%.250s' új fájlt

en: Recorded info about %s from %s.
hu: %s információit rögzítettem innen: %s.

en: package architecture (%s) does not match system (%s)
hu: a csomag géptípusa (%s) eltér a rendszertől (%s)

en: Replacing available packages info, using %s.
hu: Az elérhető (available) csomagok listájának cseréje ezzel: %s.

en: Updating available packages info, using %s.
hu: Az elérhető (available) csomagok listájának frissítése ezzel: %s.

en: newlines prohibited in update-alternatives files (%s)
hu: újsorok tilosak az update-alternatives fájlokban (%s)

en: slave link same as main link %s
hu: szolga lánc és %s fő lánc azonos

en: duplicate slave link %s
hu: kettős %s szolga lánc

en: duplicate path %s
hu: kettős %s ösvény

en: unknown argument '%s'
hu: ismeretlen %s argumentum

en: --%s needs <name> <path>
hu: --%s számára <név> és <ösvény> kell

en: --%s needs <name>
hu: --%s számára <név> kell
