dpkg 1.14.22 - en to ast translation catalogue (467 entries)

en: failed to fstat archive
ast: falló al efeutuar `fstat' sobro'l ficheru

en: failed to read archive '%.255s'
ast: falló al lleer el ficheru `%.255s'

en: unable to create '%.255s'
ast: nun puede crease '%.255s'

en: may not be empty string
ast: nun pue ser una cadena erma

en: character '%c' not allowed (only letters, digits and characters '%s')
ast: el caráuter `%c' nun ta permitíu (namái se permiten lletres, díxitos carauteres `%s')

en: cannot remove '%.250s'
ast: nun se puede desaniciar `%.250s'

en: updates directory contains file '%.250s' whose name is too long (length=%d, max=%d)
ast: el direutoriu d'anovaciones contién el ficheru '%.250s', y el so nome ye enforma grande (llonxitú=%d, max=%d)

en: updates directory contains files with different length names (both %d and %d)
ast: el direutoriu d'anovaciones contién el ficheros con nomes de llonxitudes diferentes (%d y %d)

en: cannot scan updates directory '%.255s'
ast: nun puede desaminase'l direutoriu d'anovaciones `%.255s'

en: failed to remove incorporated update file %.255s
ast: fallu al desaniciar el ficheru d'anovación incorporáu %.255s

en: unable to fill %.250s with padding
ast: nun puede enllenase %.250s con rellenu

en: unable to flush %.250s after padding
ast: nun puede facese `flush' %.250s tres del rellenu

en: unable to seek to start of %.250s after padding
ast: nun puede tornase al entamu de %.250s dempués del rellenu

en: requested operation requires superuser privilege
ast: la operación solicitada precisa privilexos de superusuariu

en: failed to remove my own update file %.255s
ast: fallu al desaniciar el mio propiu ficheru d'anovación %.255s

en: unable to write updated status of '%.250s'
ast: nun puede escribise l'estáu actual de '%.250s'

en: unable to flush updated status of '%.250s'
ast: nun pue facese'l vaciáu del estáu actual de '%.250s'

en: unable to truncate for updated status of '%.250s'
ast: nun pue tronzase pa l'estau actualizau de `%.250s'

en: unable to fsync updated status of '%.250s'
ast: nun pue sincronizase l'estau actualizau de `%.250s'

en: unable to close updated status of '%.250s'
ast: nun pue zarrase l'estau actualizau de `%.250s'

en: unable to install updated status of '%.250s'
ast: nun pue instalase l'estau actualizau de `%.250s'

en: unable to check existence of '%.250s'
ast: nun puede comprobase la esistencia de `%.250s'

en: cannot read info directory
ast: nun puede lleese'l direutoriu `info'

en: error trying to open %.250s
ast: fallu intentando abrir %.250s

en: error creating hard link '%.255s'
ast: error al criar l'enllaz duru `%.255s'

en: failed to open diversions file
ast: fallu al abrir el ficheru de desvíos

en: failed to fstat diversions file
ast: fallu al facer `fstat' del ficheru de desvíos

en: conflicting diversions involving '%.250s' or '%.250s'
ast: desvíos conflictivos sobre `%.250s' ou `%.250s'

en: files list file for package '%.250s' is missing final newline
ast: el ficheru de llista de ficheros del paquete '%.250s' contién una llinia final erma

en: files list file for package '%.250s' contains empty filename
ast: el ficheru de llista de ficheros del paquete `%.250s' contién un nome de ficheru vacíu

en: (Reading database ...
ast: (Lleendo la base de datos ...

en: failed to open statoverride file
ast: fallua al abrir el ficheru de  "statoverride"

en: failed to fstat statoverride file
ast: fallu al facer `fstat' del ficheru de `statoverride'

en: statoverride file is missing final newline
ast: el ficheru statoverride tien una llinia balera

en: statoverride file contains empty line
ast: el ficheru `statoverride'  tien una llinia balera

en: syntax error in statoverride file
ast: fallua al abrir el ficheru de statoverride

en: unexpected end of line in statoverride file
ast: fin de llinia inesperáu en ficheru statoverride

en: failed to write details of '%.50s' to '%.250s'
ast: falló escribir los detalles de `%.50s' a `%.250s'

en: out of memory for new cleanup entry
ast: memoria escosada pa una nueva entrada de reorganización

en: out of memory for new cleanup entry with many arguments
ast: memoria escosada pa la entrada de reorganización nueva con munchos argumentos

en: '%s' field, missing package name, or garbage where package name expected
ast: nel campu `%s', falta el nome de paquete, o alcontróse basoria en cuenta'l nome

en: '%s' field, invalid package name '%.255s': %s
ast: campu `%s', nome de paquete inválidu `%.255s': %s

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     bad version relationship %c%c
ast: campu `%s', referencia a `%.255s':
     rellación de versión errónea %c%c

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     '%c' is obsolete, use '%c=' or '%c%c' instead
ast: el campu `%s', referencia a `%.255s':
     `%c' ta anticuáu, use `%c=' o `%c%c' en cuenta

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     implicit exact match on version number, suggest using '=' instead
ast: el campu `%s', referencia a `%.255s':
     concasamientu esautu implicitu nel númberu de versión, úfrese usar `=' en cuenta

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     version value starts with non-alphanumeric, suggest adding a space
ast: el campu `%s', referencia a `%.255s':
     el valor de versión entama con un non-alfanuméricu, úfrese amestar un espaciu

en: '%s' field, reference to '%.255s': version unterminated
ast: el campu `%s', referencia a `%.255s': versión nun terminada

en: '%s' field, syntax error after reference to package '%.255s'
ast: campu `%s', error de sintaxis tres la referencia al paquete `%.255s'

en: illegal pending trigger name '%.255s': %s
ast: nome illegal pa l'activador de pendientes `%.255s': %s

en: duplicate pending trigger '%.255s'
ast: activador de pendientes `%.255s' duplicáu

en: illegal package name in awaited trigger '%.255s': %s
ast: nome de paquete illegal nel disparador esperáu `%.255s': %s

en: duplicate awaited trigger package '%.255s'
ast: paquete de disparador esperáu duplicáu `%.255s'

en: <package status and progress file descriptor>
ast: <estáu de paquete y descriptor de progresu de ficheru>

en: unable to write to status fd %d
ast: nun puede escribise l'estáu fd %d

en: failed to allocate memory
ast: falló al asignar memoria

en: failed to dup for fd %d
ast: falló al efeutuar `dup' pa `fd' %d

en: failed to dup for std%s
ast: falló al efeutuar `dup' pa std%s

en: failed to create pipe
ast: falló al criar tubería

en: unable to read filedescriptor flags for %.250s
ast: nun pueden lleese les propiedaes del descriptor de ficheros pa `%.250s'

en: unable to set close-on-exec flag for %.250s
ast: nun puede afitase l'atributu close-on-exec pa `%.250s'

en: failed to open configuration file '%.255s' for reading: %s
ast: falló al abrir el ficheru de configuración '%.255s' pa llectura: %s

en: read error in configuration file '%.255s'
ast: fallu de llectura nel ficheru de configuración `%.250s'

en: error closing configuration file '%.255s'
ast: fallu al zarrar el ficheru de configuración `%.250s'

en: unknown option --%s
ast: opción --%s desconocida

en: --%s option takes a value
ast: la opción --%s lleva un parámetru

en: --%s option does not take a value
ast: la opción --%s nun lleva parámetros

en: unknown option -%c
ast: opción -%c desconocía

en: -%c option takes a value
ast: la opción -%c lleva un parámetru

en: -%c option does not take a value
ast: la opción -%c nun lleva parámetros

en: invalid integer for --%s: '%.250s'
ast: enteru inválidu pa --%s: `%.250s'

en: conflicting actions -%c (--%s) and -%c (--%s)
ast: aiciones en conflictu -%c (--%s) y -%c (--%s)

en: duplicate value for '%s' field
ast: valor duplicáu pal campu `%s'

en: user-defined field name '%.*s' too short
ast: nome de campu definíu pol usuariu `%.*s' enforma curtiu

en: duplicate value for user-defined field '%.*s'
ast: valor duplicáu pal campu definíu pol usuariu `%.*s'

en: package has status %s but triggers are awaited
ast: el paquete tien l'estáu %s pero los disparadores tán n'espera

en: package has status %s but triggers are pending
ast: el paquete tien l'estáu %s pero los disparadores tán pendientes

en: failed to open package info file '%.255s' for reading
ast: fallá al abrir el ficheru d'información del paquete `%.255s' pa lleer

en: can't stat package info file '%.255s'
ast: nun puede executase stat sobro'l ficheru `%.255s'

en: can't mmap package info file '%.255s'
ast: nun puede executase mmap sobro'l ficheru `%.255s'

en: newline in field name '%.*s'
ast: nueva llinia dientro del nome del campu `%.*s'

en: field name '%.*s' must be followed by colon
ast: el nome del campu `%.*s' tien de tar siguíu por dos puntos

en: failed to close after read: '%.255s'
ast: falló al zarrar dempués de la llectura: `%.255s'

en: several package info entries found, only one allowed
ast: alcontráronse delles entraes d'información de paquetes, namái se permite una

en: no package information in '%.255s'
ast: nun hai denguna información de paquetes en `%.255s'

en: version string is empty
ast: la cadena de versión ta erma

en: version string has embedded spaces
ast: la cadena de versión tien espacios nel so interior

en: epoch in version is not number
ast: la época na versión nun ye un númberu

en: nothing after colon in version number
ast: nun hai res tres los dos puntos nel númberu de versión

en: (no description available)
ast: (ensin descripción disponible)

en: warning
ast: avisu

en: error un-catching signal %s: %s
ast: fallu al non remanar la señal %s: %s

en: unable to ignore signal %s before running %.250s
ast: nun se pudo inorar la señal %s enantes d'executar el script %.250s

en: %s (subprocess): %s
ast: %s (subprocesu): %s

en: fork failed
ast: falló en `fork'

en: , core dumped
ast: , volcáu de «core»

en: unable to open triggers deferred file '%.250s'
ast: nun puede abrise'l ficheru de disparadores dereferenciáu `%.250s'

en: unable to stat triggers deferred file '%.250s'
ast: nun puede facese `stat' sobro'l ficheru dereferenciáu de disparadores `%.250s'

en: unable to open/create new triggers deferred file '%.250s'
ast: nun puede abrise/criase'l nuevu ficheru de disparadores dereferenciáu `%.250s'

en: invalid package name '%.250s' in triggers deferred file '%.250s'
ast: nome de paquete inválidu `%.250s' na llista de disparadores dereferenciaos `%.250s'

en: error reading triggers deferred file '%.250s'
ast: fallu al lleer los disparadores del ficheru dereferenciáu `%.250s'

en: unable to write new triggers deferred file '%.250s'
ast: nun puede abrise'l nuevu ficheru dereferenciáu de disparadores `%.250s'

en: unable to close new triggers deferred file '%.250s'
ast: nun puede zarrase'l nuevu ficheru dereferenciáu de disparadores `%.250s'

en: unable to install new triggers deferred file '%.250s'
ast: nun puede instalase'l nuevu ficheru dereferenciáu de disparadores `%.250s'

en: invalid or unknown syntax in trigger name '%.250s' (in trigger interests for package '%.250s')
ast: síntaxis desconocida o inválida nel nome del disparador `%.250s' (nel disparador interesáu pal paquete `%.250s')

en: failed to open trigger interest list file '%.250s'
ast: nun puede abrise'l nuevu ficheru de llista d'intereses de disparadores `%.250s'

en: failed to rewind trigger interest file '%.250s'
ast: nun puede rebobinase'l ficheru d'intereses de disparadores `%.250s'

en: trigger interest file '%.250s' syntax error; illegal package name '%.250s': %.250s
ast: fallu sintácticu nel ficheru d'intereses del disparador `%.250s'; nome de paquete illegal `%.250s': %.250s

en: duplicate file trigger interest for filename '%.250s' and package '%.250s'
ast: interés de disparador de ficheru duplicáu pal ficheru `%.250s' y el paquete `%.250s'

en: unable to read file triggers file '%.250s'
ast: nun puede lleese'l nuevu ficheru de disparadores `%.250s'

en: syntax error in file triggers file '%.250s'
ast: error sintáuticu nel ficheru de disparadores `%.250s'

en: file triggers record mentions illegal package name '%.250s' (for interest in file '%.250s'): %.250s
ast: el ficheru de rexistros de disparadores menciona un nome de paquete illegal `%.250s' (nel ficheru `%.250s'): %.250s

en: triggers ci file '%.250s' contains illegal trigger syntax in trigger name '%.250s': %.250s
ast: ficheru de disparadores ci `%.250s' contién una síntaxis de disparador illegal nel nome de disparador `%.250s': %.250s

en: unable to open triggers ci file '%.250s'
ast: nun puede abrise'l ficheru de disparadores ci `%.250s'

en: triggers ci file contains unknown directive syntax
ast: el ficheru ci d'activadores contién una sintaxis de directiva desconocida

en: triggers ci file contains unknown directive '%.250s'
ast: el ficheru ci d'activadores contién la directiva desconocida `%.250s'

en: unable to create triggers state directory '%.250s'
ast: nun pue criase'l direutoriu d'estau d'activadores `%.250s'

en: empty trigger names are not permitted
ast: nun se permiten nomes de disparadores ermos

en: trigger name contains invalid character
ast: el nome del disparador contién carauteres inválidos

en: read error in '%.250s'
ast: error de llectura en `%.250s'

en: fgets gave an empty string from '%.250s'
ast: fgets tornó una cadena balera dende `%.250s'

en: too-long line or missing newline in '%.250s'
ast: llinia mui llarga o retornu de llinia perdíu en `%.250s'

en: unknown force/refuse option '%.*s'
ast: opción «force/refuse» desconocía `%.*s'

en: overriding problem because --force enabled:
ast: avisu, saltando'l problema por tar activao --force:

en: unable to stat control directory
ast: nun puede abrise direutoriu de control temporal

en: control directory is not a directory
ast: nun puede lleese'l direutoriu info

en: control directory has bad permissions %03lo (must be >=0755 and <=0775)
ast: el direutoriu de control tien permisos erróneos %03lo
    (tien de ser >=0755 y <=0775)

en: maintainer script '%.50s' is not a plain file or symlink
ast: el script `%.50s' nun ye un ficheru normal o un enllaz simbólicu

en: maintainer script '%.50s' has bad permissions %03lo (must be >=0555 and <=0775)
ast: el script `%.50s' tien permisos erróneos %03lo
    (tien de ser >=0555 y <=0775)

en: maintainer script '%.50s' is not stattable
ast: nun puede efeutuase `stat' sobro'l script `%.50s'

en: error opening conffiles file
ast: fallu al abrir el ficheru de conffiles

en: empty string from fgets reading conffiles
ast: cadena erma de fgets al lleer conffiles

en: conffile filename '%s' contains trailing white spaces
ast: el conffile '%s' contién espacios en blancu

en: conffile '%.250s' does not appear in package
ast: el conffile `%.250s' nun apaez dientro del paquete

en: conffile '%.250s' is not stattable
ast: nun puede efeutuase `stat' sobro'l conffile `%.250s'

en: conffile '%s' is not a plain file
ast: conffile '%s' nun ye un ficheru planu

en: error reading conffiles file
ast: fallu al lleer el ficheru de conffiles

en: package name has characters that aren't lowercase alphanums or '-+.'
ast: el nome del paquete tien carauteres que nun son minúscules, alfanuméricos
    o `-+.'

en: '%s' contains user-defined Priority value '%s'
ast: '%s' contién un valor Priority '%s' definíu pol usuariu

en: unable to check for existence of archive '%.250s'
ast: nun puede comprebase la esistencia del ficheru `%.250s'

en: failed to chdir to '%.255s'
ast: falló al camudar al direutoriu `%.255s'

en: <compress> from tar -cf
ast: <compress> dende tar -cf

en: --%s needs a <directory> argument
ast: --%s necesites un directoriu como parámetru

en: target is directory - cannot skip control file check
ast: l'oxetivu ye un direutoriu - nun puede omitise la comprebación del ficheru
    de control

en: error writing '%s'
ast: fallu al escribir `%s'

en: unexpected end of file in %s in %.255s
ast: fin de ficheru inesperáu en %s en %.255s

en: error reading %s from file %.255s
ast: fallu al lleer %s del ficheru %.255s

en: archive has no newlines in header
ast: el ficheru nun tien carauteres de nueva llinia na cabecera

en: failed to create directory
ast: falló al crear direutoriu

en: failed to chdir to directory
ast: falló al camudar al direutoriu

en: <decompress>
ast: <descompresión>

en: paste
ast: apegar

en: --%s needs a .deb filename argument
ast: --%s necesita un nome de ficheru .deb como argumentu

en: --%s takes only one argument (.deb filename)
ast: --%s toma namái un argumentu (ficheru .deb)

en: --%s takes at most two arguments (.deb and directory)
ast: --%s toma como muncho dos argumentos (.deb y direutoriu)

en: --%s needs a target directory.
    Perhaps you should be using dpkg --install ?
ast: --%s necesita un direutoriu de destín.
    ¿A lo meyor lo que quier facer ye dpkg --install?

en: open component '%.255s' (in %.255s) failed in an unexpected way
ast: l'apertura del componente `%.255s' (dientro de %.255s)
    falló de mou inesperáu

en: cannot scan directory '%.255s'
ast: nun se puede desaminar el direutoriu `%.255s'

en: cannot stat '%.255s' (in '%.255s')
ast: nun puede efeutuase `stat' sobro `%.255s' (en `%.255s')

en: cannot open '%.255s' (in '%.255s')
ast: nun puede abrise `%.255s' (en `%.255s')

en: failed to read '%.255s' (in '%.255s')
ast: falló al lleer `%.255s' (en `%.255s')

en:      not a plain file          %.255s
ast:      nun ye un ficheru planu   %.255s

en: Debian '%s' package archive backend version %s.
ast: Versión `%s' del sistema de xestión de paquetes de Debian `%s'.

en: <deb> is the filename of a Debian format archive.
    <cfile> is the name of an administrative file component.
    <cfield> is the name of a field in the main 'control' file.
ast: <deb> ye'l nome de ficheru d'un ficheru en formatu Debian.
    <cfichero> ye'l nome d'un componente de ficheru alministrativu.
    <ccampo> ye'l nome d'un campu nel ficheru de `control' principal.

en: Format syntax:
      A format is a string that will be output for each package. The format
      can include the standard escape sequences \n (newline), \r (carriage
      return) or \\ (plain backslash). Package information can be included
      by inserting variable references to package fields using the ${var[;width]}
      syntax. Fields will be right-aligned unless the width is negative in which
      case left alignment will be used.
ast: Sintaxis del formatu:
      Un formatu ye una cadena que s'amosará pa cada paquete. El formatu
      puede incluyir les secuencies d'escape estándares \n (nueva llinia),
      \r (retornu de carru) o \\ (barra invertía). Puede incluyise
      información sobro'l paquete inxertando referencies variables a los
      campos del paquete usando la sintaxis ${var[;width]}. Los campos
      alliniaránse a la drecha a menos que'l anchor seya negativu, nesi
      casu alliniaránse a la esquierda.

en: Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
    Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages.
ast: Escribi dpkg-deb --help pa obtener aida sobre remanamientu de ficheros .deb;
    Escribi dpkg --help pa obtener aida sobre instalar y desinstalar paquetes.

en: unknown compression type '%s'!
ast: ¡triba de compresión «%s» desconocía!

en: need an action option
ast: necesítase una opción d'aición

en: file '%.250s' is corrupt - bad digit (code %d) in %s
ast: el ficheru `%.250s' ta frañáu - díxitu fallíu (códigu %d) en %s

en: file '%.250s' is corrupt - %.250s missing
ast: el ficheru `%.250s' ta frañáu - falta %.250s"

en: file '%.250s' is corrupt - missing newline after %.250s
ast: el ficheru `%.250s' ta frañáu - falta una nueva llinia dempués de %.250s

en: error reading %.250s
ast: fallu al lleer %.250s

en: file '%.250s' is corrupt - bad magic at end of first header
ast: el ficheru `%.250s' ta frañáu - maxa errónea al final de la
    primer cabecera

en: file '%.250s' is corrupt - bad padding character (code %d)
ast: el ficheru `%.250s' ta frañáu - caráuter d'enllenu erróneu (códigu %d)

en: file '%.250s' is corrupt - nulls in info section
ast: el ficheru `%.250s' ta frañáu - hai nulos na seición d'información

en: format version number
ast: formatu de númberu de versión

en: package name
ast: nome paquete

en: package version number
ast: paquete de númberu de versión

en: package file MD5 checksum
ast: ficheru paquete MD% checksum

en: file '%.250s' is corrupt - bad MD5 checksum '%.250s'
ast: el ficheru `%.250s' ta frañáu - suma MD5 `%.250s' errónea

en: file '%.250s' is corrupt - bad magic at end of second header
ast: el ficheru `%.250s' ta frañáu - maxa errónea al final de
    la segunda testera

en: file '%.250s' is corrupt - second member is not data member
ast: el ficheru `%.250s' ta frañáu - el segundu miembru nun ye un miembru
    de datos

en: file '%.250s' is corrupt - wrong number of parts for quoted sizes
ast: el ficheru `%.250s' ta frañáu - númberu enquivocáu de partes pa los
    tamaños conseñaos

en: file '%.250s' is corrupt - size is wrong for quoted part number
ast: el ficheru `%.250s' ta frañáu - el tamañu ta enquivocáu pol
    númberu de parte conseñáu

en: file '%.250s' is corrupt - too short
ast: el ficheru `%.250s' ta frañáu - enforma curtiu

en: cannot open archive part file '%.250s'
ast: nun puede abrise'l ficheru parte d'archivu `%.250s'

en: file '%.250s' is not an archive part
ast: el ficheru `%.250s' nun ye una parte d'archivu

en: --%s requires one or more part file arguments
ast: --%s requier ún o más argumentos de ficheru de partes

en: file '%s' is not an archive part
ast: el ficheru `%s' nun ye una parte d'archivu

en: unable to open output file '%.250s'
ast: nun puede abrise'l ficheru de salida `%.250s'

en: unable to (re)open input part file '%.250s'
ast: nun puede (re)abrise'l ficheru parte d'entrada `%.250s'

en: done
ast: fecho

en: files '%.250s' and '%.250s' are not parts of the same file
ast: los ficheros `%.250s' y `%.250s' nun son partes del mesmu ficheru

en: there are several versions of part %d - at least '%.250s' and '%.250s'
ast: hai delles versiones de la parte %d - a lo menos `%.250s' y `%.250s'

en: part %d is missing
ast: falta la parte %d

en: Debian '%s' package split/join tool; version %s.
ast: ferramienta de división/unión de Debian `%s'; versión %s.

en: Usage: %s [<option> ...] <command>
ast: Emplegu: %s [<opción> ...] <orde>

en: Commands:
      -s|--split <file> [<prefix>]     Split an archive.
      -j|--join <part> <part> ...      Join parts together.
      -I|--info <part> ...             Display info about a part.
      -a|--auto -o <complete> <part>   Auto-accumulate parts.
      -l|--listq                       List unmatched pieces.
      -d|--discard [<filename> ...]    Discard unmatched pieces.
ast: Ordes:
      -s|--split <ficheru> [<prefixu>]       Taraza un archivu.
      -j|--join <parte> <parte> ...            Xunta partes.
      -I|--info <parte> ...          Amuesa información sobro una parte.
      -a|--auto -o <completu> <parte>         Auto-acumula partes.
      -l|--listq                                   Llista trozos que nun concasen.
      -d|--discard [<ficheru> ...]   Descarta trozos que nun concasen.

en: Type dpkg-split --help for help.
ast: Escriba dpkg-split --help pa tener aida.

en: part size is far too large or is not positive
ast: el tamañu de la parte ye abondo grande o nun ye positivu

en: part size must be at least %d KiB (to allow for header)
ast: el tamañu de la parte tien de ser polo menos %d KiB (p'almitir una testera)

en: unable to read depot directory '%.250s'
ast: nun puede lleese'l direutoriu de depósitu `%.250s'

en: --auto requires the use of the --output option
ast: --auto requier l'usu de la opción --output

en: --auto requires exactly one part file argument
ast: --auto requier esautamente un ficheru parte como argumentu

en: unable to read part file '%.250s'
ast: nun puede lleese'l ficheru parte `%.250s'

en: File '%.250s' is not part of a multipart archive.
ast: El ficheru `%.250s' nun ye parte d'un archivu multiparte.

en: unable to reopen part file '%.250s'
ast: nun puede reabrise'l ficheru parte `%.250s'

en: unable to open new depot file '%.250s'
ast: nun puede abrise'l nuevu ficheru de depósitu `%.250s'

en: unable to rename new depot file '%.250s' to '%.250s'
ast: nun puede renomase'l nuevu ficheru de depósitu `%.250s' a `%.250s'

en: Part %d of package %s filed (still want
ast: Parte %d del paquete %s archivada (entá se necesita

en:  and
ast:  y

en: unable to delete used-up depot file '%.250s'
ast: nun puede desaniciase'l ficheru de depósitu usáu `%.250s'

en: --%s takes no arguments
ast: --%s nun toma dengún argumentu

en: Junk files left around in the depot directory:
ast: Queden ficheros puxarra nel direutoriu de depósitu:

en: unable to stat '%.250s'
ast: nu se puede facer `stat' sobre `%.250s'

en:  %s (not a plain file)
ast:  %s (nun ye un ficheru normal)

en: Packages not yet reassembled:
ast: Paquetes entá ensin atornizar:

en:  Package %s: part(s)
ast:  Paquete %s: parte(s)

en: part file '%.250s' is not a plain file
ast: el ficheru parte `%.250s' nun ye un ficheru normal

en: unable to discard '%.250s'
ast: nun se puede descartar `%.250s'

en: Deleted %s.
ast: Desinstaláu %s.

en: unable to open source file '%.250s'
ast: nun se puede abrir el ficheru fonte `%.250s'

en: unable to fstat source file
ast: nun se puede facer `stat' sobre'l ficheru fonte

en: source file '%.250s' not a plain file
ast: el ficheru fonte `%.250s' nun ye un ficheru normal

en: --split needs a source filename argument
ast: --split necesita un nome de ficheru fonte como argumentu

en: --split takes at most a source filename and destination prefix
ast: --split toma como muncho un nome de ficheru fonte y un prefixo de destín

en: Debian %s version %s.
ast: Debian %s versión %s.

en: rename involves overwriting '%s' with
      different file '%s', not allowed
ast: renomar obliga a sobreescribir `%s' con
    un ficheru distintu `%s', nun se permite.

en: filename "%s" is not absolute
ast: el nome de ficheru «%s» nun ye un allugamientu absolutu

en: file may not contain newlines
ast: el ficheru nun pue contener saltos de llinia

en: --%s needs a single argument
ast: --%s necesites un parámetru

en: '%s' clashes with '%s'
ast: `%s' entra en conflictu con `%s'

en: mismatch on divert-to
      when removing '%s'
      found '%s'
ast: nun concasa al esviar-pa
      al desaniciar `%s'
      alcontróse `%s'

en: mismatch on package
      when removing '%s'
      found '%s'
ast: nun concasa el paquete
      al desaniciar `%s'
      alcontróse `%s'

en: package may not contain newlines
ast: el nome de paquete nun puede tener saltos de llinia

en: divert-to may not contain newlines
ast: «divert-to» nun puede tener saltos de llinia

en: stripping trailing /
ast: tarazando la cabera /

en: error setting ownership of '%.255s'
ast: error al afitar el propietariu de `%.255s'

en: error setting permissions of '%.255s'
ast: error al afitar los permisos de `%.255s'

en: Type dpkg-trigger --help for help about this utility.
ast: Escriba dpkg-trigger --help pa obtener aida d'esta ferramienta.

en: Commands:
      --check-supported                Check if the running dpkg supports triggers.
ast: Órdenes:
      --check-supported                     Compreba si'l programa dpkg soporta disparadores.

en: takes one argument, the trigger name
ast: dpkg-trigger toma namás un argumento

en: invalid trigger name '%.250s': %.250s
ast: nome de disparador inválidu `%.250s': %.250s

en: Name
ast: Nome

en: Version
ast: Versión

en: Description
ast: Descripción

en: diversion by %s from: %s
ast: esviáu por %s de: %s

en: diversion by %s to: %s
ast: esviáu por %s a: %s

en: local diversion from: %s
ast: esviación llocal de: %s

en: local diversion to: %s
ast: esviación llocal a: %s

en: --search needs at least one file name pattern argument
ast: --search necesita a lo menos un patrón de nome de ficheru como argumentu

en: --%s needs at least one package name argument
ast: --%s necesita polo menos un nome de paquete como argumentu

en: Package '%s' does not contain any files (!)
ast: El paquete `%s' nun contién dengún ficheru (!)

en: locally diverted to: %s
ast: esviáu llocalmente a: %s

en: package diverts others to: %s
ast: el paquete esvía otros a: %s

en: diverted by %s to: %s
ast: esviáu por %s a: %s

en: error reading from dpkg-deb pipe
ast: error al lleer del tubu de dpkg-deb

en: unable to create '%.255s' (while processing '%.255s')
ast: imposible criar `%.255s' (mientres se procesab `%.255s')

en: error closing/writing '%.255s'
ast: error al zarrar/escribir `%.255s'

en: error creating pipe '%.255s'
ast: error al criar el tubu `%.255s'

en: error creating device '%.255s'
ast: error al criar el preséu `%.255s'

en: error creating symbolic link '%.255s'
ast: error al criar l'enllaz simbólicu `%.255s'

en: error creating directory '%.255s'
ast: error al criar el direutoriu `%.255s'

en: error setting timestamps of '%.255s'
ast: error al afitar les dates de `%.255s'

en: error setting ownership of symlink '%.255s'
ast: error al afitar el propietariu de l'enllaz simbólicu `%.255s'

en: unable to read link '%.255s'
ast: nun pue lleese l'enllaz `%.255s'

en: failed to stat (dereference) existing symlink '%.250s'
ast: falló amosar l'estáu (siguiendo enllaces) de l'enllaz simbólicu esistente `%.250s'

en: failed to stat (dereference) proposed new symlink target '%.250s' for symlink '%.250s'
ast: falló amosar l'estáu (siguiendo enllaces) del destín del enllaz nuevu `%.250s' pa l'enllaz simbólicu `%.250s'

en: trying to overwrite '%.250s', which is the diverted version of '%.250s' (package: %.100s)
ast: tentando sobrescribir `%.250s', que ye la versión esviada de `%.250s' (paquete: %.100s)

en: trying to overwrite '%.250s', which is the diverted version of '%.250s'
ast: tentando sobrescribir `%.250s', que ye la versión esviada de `%.250s'

en: unable to clean up mess surrounding '%.255s' before installing another version
ast: nun pue llimpiase'l baruyu al rodiu de `%.255s' enantes d'instalar otra versión

en: unable to stat restored '%.255s' before installing another version
ast: nun pue amosase l'estáu de `%.255s' restaurau enantes d'instalar otra versión

en: archive contained object '%.255s' of unknown type 0x%x
ast: l'archivu contenía un oxetu `%.255s' de triba desconocía 0x%x

en: unable to move aside '%.255s' to install new version
ast: nun pue apartase `%.255s' pa instalar la versión nueva

en: unable to make backup symlink for '%.255s'
ast: nun pue facese enllaz simbólicu de seguridá pa `%.255s'

en: unable to chown backup symlink for '%.255s'
ast: nun pue camudase'l dueñu de l'enllaz simbólicu de seguridá pa `%.255s'

en: unable to make backup link of '%.255s' before installing new version
ast: nun pue facese l'enllaz de seguridá de `%.255s' enantes d'instalar la versión nueva

en: unable to install new version of '%.255s'
ast: nun pue instalase la versión nueva de `%.255s'

en: ignoring breakage, may proceed anyway!
ast: escaeciendo'l frañamientu, ¡pue siguise lo mesmo!

en: installing %.250s would break %.250s, and
     deconfiguration is not permitted (--auto-deconfigure might help)
ast: instalar %.250s frañaría %.250s, y la
     desconfiguración ta torgada (--auto-deconfigure pue aidar)

en: installing %.250s would break existing software
ast: instalar %.250s frañaría software esistente

en: conflicting packages - not installing %.250s
ast: conflictu ente paquetes - nun s'instala %.250s

en: ignoring conflict, may proceed anyway!
ast: escaeciendo'l conflictu, ¡pue siguise igual!

en: --%s --recursive needs at least one path argument
ast: --%s --recursive necesita polo menos un argumentu camín

en: searched, but found no packages (files matching *.deb)
ast: guetao, pero nun s'alcontraron paquetes (ficheros que concasen *.deb)

en: --%s needs at least one package archive file argument
ast: --%s necesita d'argumentu polo menos un ficheru d'archivu de paquete

en: unable to remove newly-installed version of '%.250s' to allow reinstallation of backup copy
ast: nun pue quitase la nueva versión instalada de `%.250s' pa reinstalar la copia de seguridá

en: unable to restore backup version of '%.250s'
ast: nun pue restaurase la versión de seguridá de `%.250s'

en: unable to remove newly-installed version of '%.250s'
ast: nun pue quitase la nueva versión instalada de `%.250s'

en: unable to remove newly-extracted version of '%.250s'
ast: nun pue quitase la nueva versión estrayía de `%.250s'

en:  ==> Package distributor has shipped an updated version.
ast:  ==> El distribuidor del paquete ufre una versión actualizada.

en:      Version in package is the same as at last installation.
ast:      La versión del paquete ye la mesma que la cabera instalada.

en:  ==> Using new file as you requested.
ast:  ==> Usando un ficheru nuevu como se pidiera.

en:  ==> Using current old file as you requested.
ast:  ==> Usando l'actual ficheru antiguu como se pidiera.

en:  ==> Keeping old config file as default.
ast:  ==> Guardando l'antiguu ficheru config como predetermináu.

en:  ==> Using new config file as default.
ast:  ==> Usando'l nuevu ficheru config como predetermináu.

en:  The default action is to keep your current version.
ast:  L'aición predeterminada ye conservar la versión actual.

en:  The default action is to install the new version.
ast:  L'aición predeterminada ye instalar la versión nueva.

en: [default=N]
ast: [predeterminao=N]

en: [default=Y]
ast: [predeterminao=Y]

en: [no default]
ast: [ensin predetermín]

en: error writing to stderr, discovered before conffile prompt
ast: error al escribir en stderr, descubiertu enantes del prompt del ficheru conf

en: read error on stdin at conffile prompt
ast: error de llectura na entrada estándar nel prompt del ficheru conf

en: Type 'exit' when you're done.
ast: En acabando, escribir `exit'.

en: unable to stat current installed conffile '%.250s'
ast: nun s'atopó l'estau del ficheru config `%.250s' instaláu actualmente

en: 
    Configuration file '%s', does not exist on system.
    Installing new config file as you requested.
ast: 
    El ficheru de configuración `%s', nun esiste nel sistema.
    Instalando el ficheru de config nuevu como se pidiera.

en: %s: failed to remove old backup '%.250s': %s
ast: %s: falló desaniciar la copia antigua '%.250s': %s

en: %s: failed to rename '%.250s' to '%.250s': %s
ast: %s: falló renomar '%.250s' como '%.250s': %s

en: %s: failed to remove '%.250s': %s
ast: %s: falló al desaniciar '%.250s': %s

en: %s: failed to remove '%.250s' (before overwrite): %s
ast: %s: falló desaniciar '%.250s' (enantes de sobreescribir): %s

en: %s: failed to link '%.250s' to '%.250s': %s
ast: %s: falló enllazar '%.250s' a '%.250s': %s

en: Installing new version of config file %s ...
ast: Instalando la versión nueva del ficheru de configuración %s ...

en: unable to install '%.250s' as '%.250s'
ast: nun pue instalase `%.250s' como `%.250s'

en: no package named '%s' is installed, cannot configure
ast: nun ta instaláu dengún paquete nomáu `%s', nun pue configurase

en: package %.250s is already installed and configured
ast: el paquete %.250s yá ta instaláu y configuráu

en: package %.250s is not ready for configuration
     cannot configure (current status '%.250s')
ast: el paquete %.250s nun ta preparáu pa configurase
     nun pue configurase (estau actual `%.250s')

en: dependency problems - leaving unconfigured
ast: problemes de dependencies - déxase ensin configurar

en: Setting up %s (%s) ...
ast: Configurando %s (%s) ...

en: %s: unable to stat config file '%s'
     (= '%s'): %s
ast: %s: nun pue sabese l'estáu del ficheru config '%s'
     (= `%s'): %s

en: %s: config file '%s' is a circular link
     (= '%s')
ast: %s: el ficheru config '%s' ye un enllaz circular
     (= '%s')

en: %s: unable to readlink conffile '%s'
     (= '%s'): %s
ast: %s: nun pue lleese l'enllaz al ficheru conf '%s'
     (= '%s'): %s

en: %s: conffile '%.250s' resolves to degenerate filename
     ('%s' is a symlink to '%s')
ast: %s: el ficheru conf '%.250s' apunta a un nome dexeneráu
     ('%s' ye enllaz simbólicu a '%s')

en: %s: conffile '%.250s' is not a plain file or symlink (= '%s')
ast: %s: el ficheru conf '%.250s' nun ye un simple ficheru o enllaz (= '%s')

en: %s depends on %s
ast: %s depende de %s

en: %s pre-depends on %s
ast: %s pre-depende de %s

en: %s recommends %s
ast: %s encamienta %s

en: %s suggests %s
ast: %s suxier %s

en: %s breaks %s
ast: %s fraña %s

en: %s conflicts with %s
ast: %s hai conflictu con %s

en: %s enhances %s
ast: %s meyora %s

en:   %.250s is to be removed.
ast:   %.250s va desaniciase.

en:   %.250s is to be deconfigured.
ast:   %.250s va deconfigurase.

en:   %.250s is to be installed, but is version %.250s.
ast:   %.250s va instalase, pero ye la versión %.250s.

en:   %.250s is installed, but is version %.250s.
ast:   %.250s ta instaláu, pero ye la versión %.250s.

en:   %.250s is unpacked, but has never been configured.
ast:   %.250s ta desempaquetáu, pero nunca nun se configuró.

en:   %.250s is unpacked, but is version %.250s.
ast:   %.250s ta desempaquetáu, pero ye la versión %.250s.

en:   %.250s latest configured version is %.250s.
ast:   la cabera versión configurada de %.250s ye la %.250s.

en:   %.250s is %s.
ast:   %.250s ye %s.

en:   %.250s provides %.250s but is to be removed.
ast:   %.250s ufre %.250s pero va desaniciase.

en:   %.250s provides %.250s but is to be deconfigured.
ast:   %.250s ufre %.250s pero va desconfigurase.

en:   %.250s provides %.250s but is %s.
ast:   %.250s ufre %.250s pero ye %s.

en:   %.250s is not installed.
ast:   %.250s nun ta instaláu.

en:   %.250s (version %.250s) is to be installed.
ast:   %.250s (versión %.250s) va instalase.

en:   %.250s (version %.250s) is present and %s.
ast:   %.250s (versión %.250s) ta presente y %s.

en:   %.250s provides %.250s and is to be installed.
ast:   %.250s ufre %.250s y va instalase.

en:   %.250s provides %.250s and is present and %s.
ast:   %.250s ufre %.250s y ta presente y %s.

en: The following packages are in a mess due to serious problems during
    installation.  They must be reinstalled for them (and any packages
    that depend on them) to function properly:
ast: Los siguientes paquetes tan tracamundiaos por problemes graves demientres
    la instalación.  Hai que los reinstalar pa que funcionen correutamente (ellos y
    los demás paquetes que dependen d'ellos):

en: The following packages have been unpacked but not yet configured.
    They must be configured using dpkg --configure or the configure
    menu option in dselect for them to work:
ast: Los siguientes paquetes desempaquetáronse pero nun tan configuraos.
    Hai que los configurar usando dpkg --configure o la opción configure del
    menú de dselect pa que funcionen:

en: The following packages are only half configured, probably due to problems
    configuring them the first time.  The configuration should be retried using
    dpkg --configure <package> or the configure menu option in dselect:
ast: Los siguientes paquetes tan a medio configurar, quiciabes por problemes al
    configuralos la primera vegada.  Habría que volver a tentar configuralos usando
    dpkg --configure <package> o la opción configure del menú de dselect:

en: The following packages are only half installed, due to problems during
    installation.  The installation can probably be completed by retrying it;
    the packages can be removed using dselect or dpkg --remove:
ast: Los siguientes paquetes tan a medio instalar,  por problemes demientres
    la instalación.  Quiciabes pueda completase la instalación volviendo a tentalo;
    los paquetes puen desaniciase usando dselect o dpkg --remove:

en: The following packages are awaiting processing of triggers that they
    have activated in other packages.  This processing can be requested using
    dselect or dpkg --configure --pending (or dpkg --triggers-only):
ast: Los paquetes siguientes tan esperando pol procesamientu de los activadores
    que activaron n'otros paquetes.  Esti procesamientu pue solicitase usando
    dselect o dpkg --configure --pending (o dpkg --triggers-only):

en: The following packages have been triggered, but the trigger processing
    has not yet been done.  Trigger processing can be requested using
    dselect or dpkg --configure --pending (or dpkg --triggers-only):
ast: Los paquetes siguientes activáronse, pero el procesamientu d'activadores
    entá nun se fizo.  El procesamientu d'activadores pue solicitase usando
    dselect o dpkg --configure --pending (o dpkg --triggers-only):

en:  %d in %s:
ast:  %d en %s:

en: multiple Conflicts and Replaces
ast: abondos Troques y Conflictos

en: cannot satisfy pre-dependencies for %.250s (wanted due to %.250s)
ast: nun pueden satisfacese les pre-dependencies pa %.250s (necesaries por %.250s)

en: --compare-versions takes three arguments: <version> <relation> <version>
ast: --compare-versions lleva trés argumentos: <versión> <relación> <versión>

en: --compare-versions bad relation
ast: mala relación de --compare-versions

en: Errors were encountered while processing:
ast: Alcontráronse errores al procesar:

en: Processing was halted because there were too many errors.
ast: Parose'l procesu porque hubo demasiaos errores.

en: Package %s is on hold, not touching it.  Use --force-hold to override.
ast: El paquete %s ta reteníu, nun va tocase. Use --force-hold pa cambiar esto

en: not installed
ast: non instaláu

en: not installed but configs remain
ast: non instaláu pero queda la so configuración

en: broken due to failed removal or installation
ast: francíu por un desaniciu o instalación mala

en: unpacked but not configured
ast: desempaquetáu pero ensin configurar

en: broken due to postinst failure
ast: francíu por un fallu en 'postinst'

en: awaiting trigger processing by another package
ast: esperando a que otru paquete procese disparadores

en: triggered
ast: disparáu

en: installed
ast: instaláu

en: Debian '%s' package management program version %s.
ast: Programa de xestión de paquetes "%s" de Debian versión %s.

en: Comparison operators for --compare-versions are:
      lt le eq ne ge gt       (treat empty version as earlier than any version);
      lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (treat empty version as later than any version);
      < << <= = >= >> >       (only for compatibility with control file syntax).
ast: Los operadores de comparación pa --compare-versions son:
    lt le eq ne ge gt (remana una versión inexistente como anterior a
    cualquier versión;
    lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (remana una versión inexistente como posterior a
    cualquier versión;
    < << <= = >= >> > (sólo por compatibilidá cola sintaxis de los
    ficheros de control).

en: couldn't open '%i' for stream
ast: nun se pudo abrir `%i' pa un fluxu

en: you must specify packages by their own names, not by quoting the names of the files they come in
ast: Tienes qu'especificar los paquetes polos sos nomes propios, ensin citar los nomes
    de los ficheros nos que vienen

en: --%s --pending does not take any non-option arguments
ast: --%s --pending nun garra dengún argumentu que nun seya una opción

en: Package %s listed more than once, only processing once.
ast: Paquete %s llistáu más d'una vegada, sólo se procesa una.

en: More than one copy of package %s has been unpacked
     in this run !  Only configuring it once.
ast: ¡Desempaquetóse más d'una copia del paquete %s!
    Va configuráse solamente una vegada

en: package %.250s is not ready for trigger processing
     (current status '%.250s' with no pending triggers)
ast: el paquete %.250s nun ta preparáu pa procesar disparadores
    (l'estáu actual ye `%.250s' ensin disparadorse pendientes)

en:   Package %s which provides %s is to be removed.
ast:   El paquete `%s' apurre `%s' pero va desinstalase.

en:   Package %s is to be removed.
ast:   El paquete `%s' va desinstalase.

en:   Version of %s on system is %s.
ast:   La versión de `%s' nel sistema ye %s.

en:   Package %s which provides %s awaits trigger processing.
ast:   El paquete `%s' qu'apurre `%s' ta esperando al procesamientu de los disparadores.

en:   Package %s awaits trigger processing.
ast:   El paquete %s ta esperando pol procesáu de disparadores.

en:   Package %s which provides %s is not configured yet.
ast:   El paquete `%s' qu'apurre`%s' entá nun se configuró.

en:   Package %s is not configured yet.
ast:   El paquete `%s' entá nun se configuró.

en:   Package %s which provides %s is not installed.
ast:   El paquete `%s' qu'apurre %s nun s'instaló.

en:   Package %s is not installed.
ast:   El paquete «%s» nun s'instaló.

en:  %s (%s) breaks %s and is %s.
ast:  %s (%s) france %s y ye %s.

en:   %s (%s) provides %s.
ast:   %s (%s) apurre %s.

en:   Version of %s to be configured is %s.
ast:   La versión de `%s' que se desconfigurará ye %s.

en:  depends on
ast:  depende de

en: ; however:
ast: ; por embargu:

en: dependency problems - not removing
ast: problemes de dependencies - nun se desinstala

en: unable to delete control info file '%.250s'
ast: nun se puede desaniciar el ficheru d'información de control `%.250s'

en: while removing %.250s, unable to remove directory '%.250s': %s - directory may be a mount point?
ast: al desinstalar %.250s, nun se puede desaniciar el direutoriu '%.250s': %s - ¿el direutoriu puede ser un puntu de montaxe?

en: cannot remove old config file '%.250s' (= '%.250s')
ast: nun se puede desaniciar el ficheru de configuración antiguu `%.250s' (= `%.250s')

en: cannot remove old backup config file '%.250s' (of '%.250s')
ast: nun puede desaniciase l'antiguu ficheru de configuración de respaldu `%.250s'
    (de `%.250s')

en: cannot remove old files list
ast: nun puede desaniciase la llista de ficheros antigua

en: can't remove old postrm script
ast: nun puede desaniciase'l script postrm antiguu

en: unable to set execute permissions on '%.250s'
ast: nun se pudieron establecer permisos d'execución en `%.250s'

en: failed to chroot to '%.250s'
ast: fallu al facer chroot a `%.250s'

en: unable to setenv for maintainer script
ast: nun pue efeutuase setenv pal programa de caltenimientu

en: unable to stat %s '%.250s'
ast: nun se pudo facer stat de %s `%.250s'

en: unable to stat %s '%.250s': %s
ast: nun pudo facese stat de %s '%.250s': %s

en: there is no script in the new version of the package - giving up
ast: nun hai un script na versión nueva del paquete - colando

en: unexpected end of line in package name at line %d
ast: fin de llinia inesperáu nel nome del paquete na lllinia %d

en: unexpected end of line after package name at line %d
ast: fin de llinia inesperáu tres el nome del paquete na llinia %d

en: unexpected data after package and selection at line %d
ast: datos inesperaos tres el paquete y esbilla na llinia %d

en: illegal package name at line %d: %.250s
ast: nome de paquete illegal na llinia %d: %.250s

en: unknown wanted status at line %d: %.250s
ast: estáu deseyáu desconocíu na llinia %d: %.250s

en: read error on standard input
ast: fallu de llectura na entrada estándar

en: 
     packages' pending triggers which are or may be unresolvable:
ast: 
     disparadores pendientes de paquetes que nun son o pueden nun ser resolubles:

en: triggers looping, abandoned
ast: los disparadores entraron en bucle, desdexando

en: error ensuring '%.250s' doesn't exist
ast: fallu al asegurase de que `%.250s' nun existe

en: reassembled package file
ast: paquete reensambláu

en: subprocess %s returned error exit status %d
ast: el subprocesu %s devolvió el códigu de salida d'error %d

en: Authenticating %s ...
ast: Autentificando %s ...

en: passed
ast: correuto

en: pre-dependency problem - not installing %.250s
ast: problema de predependencia - nun s'instala %.250s

en: ignoring pre-dependency problem!
ast: descartando problema de predependencia!

en: read error in %.250s
ast: error de llectura en %.250s

en: error closing %.250s
ast: fallu al zarrar %.250s

en: old version of package has overly-long info file name starting '%.250s'
ast: la versión antigua del paquete tien un nome de ficheru d'información
    llarguísimu qu'entama per `%.250s'

en: unable to remove obsolete info file '%.250s'
ast: nun puede desaniciase'l ficheru d'información obsoletu `%.250s'

en: unable to install (supposed) new info file '%.250s'
ast: nun puede instalase'l (supuestamente) nuevu ficheru d'información `%.250s'

en: unable to open temp control directory
ast: nun puede abrise'l direutoriu de control temporal

en: package contains overly-long control info file name (starting '%.50s')
ast: el paquete contién un nome de ficheru d'información llarguísimu
    (entama con `%.50s')

en: package control info contained directory '%.250s'
ast: la información de control del paquete contién el direutoriu `%.250s'

en: package control info rmdir of '%.250s' didn't say not a dir
ast: package control info rmdir of `%.250s' didn't say not a dir

en: package %s contained list as info file
ast: el paquete %s contién list como ficheru d'información

en: unable to install new info file '%.250s' as '%.250s'
ast: nun puede instalase'l nuevu ficheru d'información `%.250s' como `%.250s'

en: could not stat old file '%.250s' so not deleting it: %s
ast: nun pudo efeutuase stat al fichero antiguu '%.250s' polo que nun se desaniciará: %s

en: unable to delete old directory '%.250s': %s
ast: nun puede desaniciase'l direutoriu antiguu '%.250s': %s

en: old conffile '%.250s' was an empty directory (and has now been deleted)
ast: el conffile antiguu '%.250s' yera un direutoriu ermu (y desanicióse)

en: unable to stat other new file '%.250s'
ast: nun puede efeutuase `stat' otru ficheru nuevu `%.250s'

en: old file '%.250s' is the same as several new files! (both '%.250s' and '%.250s')
ast: el ficheru antiguu '%.250s' ye'l mesmu que dellos de los nuevos ficheros! (tantu '%.250s' como '%.250s')

en: (Noting disappearance of %s, which has been completely replaced.)
ast: (Note la desaparición de %s, que trocóse ensembre.)

en: Recorded info about %s from %s.
ast: Rexistrada la información sobro %s a partir de %s.

en: package architecture (%s) does not match system (%s)
ast: l'arquitectura del paquete (%s) nun correspuende cola del sistema (%s)

en: Replacing available packages info, using %s.
ast: Trocando información de paquetes disponibles, usando %s.

en: Updating available packages info, using %s.
ast: Anovando información de paquetes disponibles, usando %s.

en: auto mode
ast: mou auto

en: manual mode
ast: mou manual

en: while reading %s: %s
ast: mientres se lleía %s: %s

en: %s corrupt: %s
ast: %s corrompíu: %s

en: newlines prohibited in update-alternatives files (%s)
ast: los saltos de llinia tan torgaos nos ficheros update-alternatives (%s)

en: slave name
ast: nome esclavu

en: slave link
ast: enllaz esclavu

en: slave link same as main link %s
ast: l'enllaz esclavu ye'l mesmu que'l principal %s

en: duplicate slave link %s
ast: enllaz esclavu duplicáu `%s'

en: master file
ast: ficheru mayestru

en: duplicate path %s
ast: camín duplicáu %s

en: priority
ast: prioridá

en: slave file
ast: ficheru esclavu

en: priority of %s: %s
ast: prioridá de %s: %s

en: status
ast: estáu

en: invalid status
ast: estáu inválidu

en: Selection
ast: Seleición

en: Path
ast: Camín

en: Priority
ast: Prioridá

en: Status
ast: Estáu

en: There is no program which provides %s.
ast: Nun hai dengún programa qu'apurra %s.

en: Nothing to configure.
ast: Ren que configurar.

en: removing manually selected alternative - switching %s to auto mode
ast: desaniciando l'alternativa escoyida a mano, camudando %s a mou automáticu

en: alternative link is not absolute as it should be: %s
ast: l'enllaz alternativu, nun ye absolutu y tendría de ser: %s

en: alternative path is not absolute as it should be: %s
ast: el camín alternativu nun ye absolutu y tendría de ser: %s

en: unknown argument '%s'
ast: argumentu `%s' desconocíu

en: --%s needs <name> <path>
ast: --%s necesita <nome> <camín>

en: --%s needs <name>
ast: --%s necesita <nome>

en: --%s needs a <file> argument
ast: --%s necesita un parámetru <file>
