dpkg 1.21.20 - en to oc translation catalogue (597 entries)

en: failed to fstat archive
oc: fracàs de « fstat » sus l'archiu

en: failed to read archive '%.255s'
oc: lectura impossibla de l’archiu « %.255s »

en: unable to create '%.255s'
oc: creacion impossibla de l’archiu « %.255s »

en: unable to close file '%s'
oc: impossible de tampar lo fichièr « %s »

en: invalid character '%c' in archive '%.250s' member '%.16s' size
oc: caractèr invalid « %1$c » dins la talha del membre « %3$.16s » de l'archiu « %2$.250s »

en: unable to write file '%s'
oc: impossible d'escriure lo fichièr « %s »

en: ar member name '%s' length too long
oc: lo nom del membre ar « %s » es tròp long

en: ar member size %jd too large
oc: la talha del membre ar %jd es tròp importanta

en: ar member time %jd too large
oc: la talha del membre ar %jd es tròp importanta

en: generated corrupt ar header for '%s'
oc: l'entèsta ar creat per « %s » es corromput

en: failed to fstat ar member file (%s)
oc: fracàs de « fstat » sus un element d'un fichièr ar (%s)

en: cannot append ar member file (%s) to '%s': %s
oc: impossible d'apondre lo fichièr membre ar (%s) a « %s » : « %s »

en: may not be empty string
oc: deu pas èsser una cadena voida

en: must start with an alphanumeric
oc: deu començar per un caractèr alfanumeric

en: character '%c' not allowed (only letters, digits and characters '%s')
oc: lo caractèr « %c » es pas permés (sonque las letras, nombres e los caractèrs « %s »)

[ctx: architecture]
en: <none>
oc: <Pas cap>

[ctx: architecture]
en: <empty>
oc: <void>

en: error writing to architecture list
oc: error al moment de l'escritura de la lista d'arquitecturas

en: cannot create base directory for %s
oc: creacion impossibla del repertòri de basa per %s

en: unable to create new file '%.250s'
oc: impossible de crear lo fichièr « %.250s »

en: unable to write new file '%.250s'
oc: impossible d'escriure lo novèl fichièr « %.250s »

en: unable to flush new file '%.250s'
oc: impossible de voidar lo novèl fichièr « %.250s »

en: unable to sync new file '%.250s'
oc: impossible de sincronizar lo novèl fichièr « %.250s »

en: unable to close new file '%.250s'
oc: tampadura impossibla del fichièr novèl « %.2505s »

en: error removing old backup file '%s'
oc: error al moment de la supression de l'ancian fichièr de salvament « %s »

en: error creating new backup file '%s'
oc: error pendent la creacion del novèl fichièr de salvament « %s »

en: cannot remove '%.250s'
oc: impossible de suprimir « %.250s »

en: error installing new file '%s'
oc: error d'installacion del novèl fichièr « %s »

en: failed to write
oc: fracàs d'escritura

en: failed to read
oc: fracàs de lectura

en: unexpected end of file or stream
oc: fin de fichièr o de flux inesperada

en: failed to seek
oc: impossible d'accedir

en: unable to execute %s (%s)
oc: impossible d'executar %s (%s)

en: PATH is not set
oc: PATH es pas definit

en: %s: pass-through copy error: %s
oc: %s : error de còpia traversanta (« pass-through ») : %s

en: %s: error binding input to gzip stream
oc: %s : una error s'es producha en ligant las donadas entrantas al flux gzip

en: %s: internal gzip read error: '%s'
oc: %s : error de lectura intèrna de gzip : « %s »

en: %s: internal gzip write error
oc: %s : error d'escritura intèrna de gzip

en: %s: internal gzip read error: %s
oc: %s : error intèrna de lectura gzip : %s

en: %s: error binding output to gzip stream
oc: %s: error en ligant la sortida al flux gzip

en: %s: internal gzip read error
oc: %s : error de lectura intèrna de gzip

en: %s: internal gzip write error: '%s'
oc: %s : error d'escritura intèrna de gzip : « %s »

en: %s: internal gzip write error: %s
oc: %s : error d'escritura intèrna de gzip : « %s »

en: %s: error binding input to bzip2 stream
oc: %s : una error s'es producha en ligant las donadas entrantas al flux bzip2

en: %s: internal bzip2 read error: '%s'
oc: %s : error de lectura intèrna de bzip2 : « %s »

en: %s: internal bzip2 write error
oc: %s : error d'escritura intèrna de bzip2

en: %s: error binding output to bzip2 stream
oc: %s: error en ligant la sortida al flux bzip2

en: %s: internal bzip2 read error
oc: %s : error de lectura intèrna de bzip2

en: %s: internal bzip2 write error: '%s'
oc: %s : error d'escritura intèrna de bzip2 : « %s »

en: unexpected bzip2 error
oc: error inesperada de bzip2

en: internal error (bug)
oc: error intèrna (bug)

en: memory usage limit reached
oc: limit d'utilizacion de la memòria atencha

en: unsupported compression preset
oc: tipe de compression pas gerit predefinit

en: unsupported options in file header
oc: opcions pas geridas dins l'entèsta del fichièr

en: compressed data is corrupt
oc: las donadas compressadas son corrompudas

en: unexpected end of input
oc: fin inesperada de l'entrada

en: file format not recognized
oc: lo format de fichièr es pas reconegut

en: unsupported type of integrity check
oc: tipe de contraròtle d'integritat pas gerit

en: %s: lzma read error
oc: %s : error de lectura LZMA

en: %s: lzma write error
oc: %s : error d'escritura LZMA

en: %s: lzma close error
oc: %s : error de tampadura LZMA

en: %s: lzma error: %s
oc: %s : error LZMA : %s

en: %s: zstd error: %s
oc: %s : error zstd : %s

en: %s: cannot create zstd decompression context
oc: %s : creacion impossibla del contèxte de descompression zstd

en: %s: cannot create zstd compression context
oc: %s : creacion impossibla del contèxte de compression zstd

en: %s: zstd read error
oc: %s : error de lectura zstd

en: %s: zstd write error
oc: %s : error d'escritura zstd

en: %s: zstd close error
oc: %s : error de tampadura zstd

en: invalid compression level %d
oc: nivèl de compression invalid %d

en: unknown compression strategy
oc: tipe d'estrategia de compression desconegut

en: updates directory contains file '%.250s' whose name is too long (length=%d, max=%d)
oc: lo repertòri de mesa a jorn conten un fichièr « %.250s » que son nom es tròp long (longorr=%d, max=%d)

en: updates directory contains files with different length names (both %d and %d)
oc: lo repertòri de las mesas a jorn conten de fichièrs que los noms son de longors diferentas (a l'encòp %d e %d)

en: cannot create the dpkg updates directory %s
oc: creacion impossibla del repertòri de mesa a jorn dpkg %s

en: cannot scan updates directory '%.255s'
oc: analisi impossibla del repertòri de mesas a jorn « %.255s »

en: failed to remove incorporated update file %.255s
oc: impossible de suprimir lo fichièr de mesa a jorn incorporat %.255s

en: unable to fill %.250s with padding
oc: impossible de metre en forma %.250s

en: unable to flush %.250s after padding
oc: viodatge impossible de %.250s aprèp la mesa en forma

en: unable to seek to start of %.250s after padding
oc: desplaçament impossible al començament de %.250s aprèp la mesa en forma

en: unable to check lock file for dpkg database directory %s
oc: verificacion impossibla del varrolh del repertòri de basa de donadas dpkg %s

en: you do not have permission to lock the dpkg database directory %s
oc: avètz pas l’autorizacion verrolhar lo repertòri de basa de donadas dpkg %s

en: dpkg frontend lock
oc: verrolh d’interfàcia frontala dpkg

en: dpkg database lock
oc: verrolh de basa de donadas dpkg

en: requested operation requires superuser privilege
oc: l'operacion demandada requesís los privilègis del superutilizaire

en: cannot create the dpkg database directory %s
oc: creacion impossibla del repertòri de mesa a jorn dpkg %s

en: unable to access the dpkg database directory %s
oc: accès impossible al repertòri de basa de donadas dpkg %s

en: required read/write access to the dpkg database directory %s
oc: accès lectura/escritura requerit al repertòri de basa de donadas dpkg %s

en: failed to remove my own update file %.255s
oc: fracàs de la supression de mon pròpri fichièr de mesa a jorn %.255s

en: unable to write updated status of '%.250s'
oc: escritura impossibla del estat novèl de « %.250s »

en: unable to flush updated status of '%.250s'
oc: impossible d’eliminar l’estat novèl de « %.250s »

en: unable to truncate for updated status of '%.250s'
oc: impossible de troncar l’estat novèl de « %.250s »

en: unable to fsync updated status of '%.250s'
oc: impossible de sincronizar l’estat novèl « %.250s »

en: unable to close updated status of '%.250s'
oc: impossible de tampar l’estat novèl « %.250s »

en: unable to install updated status of '%.250s'
oc: impossible d'installar l’estat novèl de « %.250s »

en: unable to check existence of '%.250s'
oc: impossible de verificar l'existéncia de « %.250s »

en: cannot read info directory
oc: pòt pas legir lo repertòri info

en: error trying to open %.250s
oc: error que s'es producha en ensajant de dobrir %.250s

en: corrupt info database format file '%s'
oc: informacions corrompudas dins lo fichièr de format de basa de donadas « %s »

en: info database format (%d) is bogus or too new; try getting a newer dpkg
oc: lo format de basa de donadas (%d) conten d’avarias o es tròp recent ; ensajatz d’obténer un dpkg mai recent

en: info file %s/%s not associated to any package
oc: lo fichièr d'informacions %s/%s es pas ligat a cap de paquet

en: error creating hard link '%.255s'
oc: error en creant lo ligam fisic « %.255s »

en: error while writing '%s'
oc: error en escrivent « %s »

en: control file '%s' for package '%s' is missing final newline
oc: manca una linha novèla al contraròtle de fichièr « %s » pel paquet « %s »

en: control file '%s' for package '%s' is missing value
oc: manca una valor al fichièr de contraròtle « %s » pel paquet « %s »

en: control file '%s' for package '%s' is missing value separator
oc: manca un separador de valor al fichièr de contraròtle « %s » pel paquet « %s »

en: control file '%s' for package '%s' contains empty filename
oc: lo fichièr de contraròtle « %s » pel paquet « %s » conten un nom de fichièr void

en: loading control file '%s' for package '%s'
oc: cargament del fichièr de contraròtle « %s » pel paquet « %s »

en: failed to open diversions file
oc: impossible de dobrir lo fichièr dels detornaments

en: failed to fstat diversions file
oc: fracàs de « fstat » sul fichièr dels detornaments

en: loading files list file for package '%s'
oc: cargament del fichièr de la lista dels fichièrs pel paquet « %s »

en: files list file for package '%.250s' is missing final newline
oc: la lista dels fichièrs pel paquet « %.250s » a pas de retorn a la linha en fin de fichièr

en: (Reading database ...
oc: (Lectura de la basa de donadas...

en: %d file or directory currently installed.)
     | %d files and directories currently installed.)
oc[0]: %d fichièr o repertòri actualament installat.)
oc[1]: %d fichièrs o repertòris actualament installats.)

en: invalid statoverride gid %s
oc: lo fichièr de las autorizacions amb lo gid %s es pas valable

en: invalid statoverride mode %s
oc: lo mòde %s del fichièr de las autorizacions es pas valable

en: failed to open statoverride file
oc: impossible de dobrir lo fichièr de las permissions (statoverride)

en: failed to fstat statoverride file
oc: fracàs de « fstat » sul fichièr de las permissions (statoverride)

en: reading statoverride file '%.250s'
oc: lectura del fichièr de las autorizacions « %.250s »

en: statoverride file is missing final newline
oc: lo fichièr de las permissions (« statoverride ») conten una linha finala voida

en: statoverride file contains empty line
oc: lo fichièr de las permissions (« statoverride ») conten una linha voida

en: syntax error in statoverride file
oc: impossible de dobrir lo fichièr de las permissions (« statoverride »)

en: unexpected end of line in statoverride file
oc: fin de linha inesperada dins lo fichièr de las permissions (« statoverride »)

en: format version with empty major component
oc: version de format sens component principal

en: format version has no dot
oc: version de format sens punt

en: format version with empty minor component
oc: version de format sens component segondari

en: format version followed by junk
oc: version de format seguida de quin que siá

en: unable to get file descriptor for directory '%s'
oc: impossible d'obténer lo descriptor de fichièr pel repertòri « %s »

en: unable to sync directory '%s'
oc: impossible de sincronizar lo repertòri « %s »

en: unable to open directory '%s'
oc: impossible de dobrir lo repertòri « %s »

en: unable to open file '%s'
oc: impossible de dobrir lo fichièr « %s »

en: unable to sync file '%s'
oc: impossible de sincronizar lo fichièr « %.250s »

en: failed to write details of '%.50s' to '%.250s'
oc: fracàs de l’escritura dels detalhs de « %.50s » de « %.250s »

en: unable to set buffering on %s database file
oc: impossible de parametrar la mesa en tampon sul fichièr de banca de donadas %s

en: %s%s%s: %s%s:%s
     %s
oc: %s%s%s : %s%s :%s
     %s

en: out of memory for new error context
oc: manca de memòria per un novèl contèxte d'error

en: error while cleaning up
oc: error en netejant

en: out of memory for new cleanup entry
oc: manca de memòria per una dintrada netejada novèla

en: out of memory for new cleanup entry with many arguments
oc: manca de memòria per una dintrada netejada novèla amb fòrça paramètres

en: unrecoverable fatal error, aborting
oc: error critica pas recuperabla, abandon

en: internal error
oc: error intèrna

en: is missing a value
oc: li manca una valor

en: has invalid value '%.50s'
oc: a una valor invalida « %.50s »

en: invalid package name in '%s' field: %s
oc: nom de paquet invalid al camp « %s » : %s

en: word in '%s' field: %s
oc: mot al camp « %s » : %s

en: obsolete '%s' field used
oc: camp « %s » obsolèt

en: value for '%s' field not allowed in this context
oc: valor del camp « %s » pas autorizada al contèxt

en: '%s' field value '%.250s'
oc: camp « %s » valor « %.250s »

en: value for '%s' field has malformed line '%.*s'
oc: lo camp « %s » conten una linha mal formada « %.*s »

en: '%s' field, missing architecture name, or garbage where architecture name expected
oc: camp « %s », nom d'arquitectura mancant, o absurditats a la plaça d'un nom d'arquitectura

en: '%s' field, reference to '%.255s': invalid architecture name '%.255s': %s
oc: camp « %s », referéncia a « %.255s » : nom d'arquitectura pas valable « %.255s » : %s

en: alternatives ('|') not allowed in '%s' field
oc: alternativas ('|') pas autorizadas al cam camp « %s »

en: illegal pending trigger name '%.255s': %s
oc: nom d'accion illegal diferit « %.255s » : %s

en: duplicate pending trigger '%.255s'
oc: accion diferida en doble « %.255s »

en: illegal package name in awaited trigger '%.255s': %s
oc: nom de paquet illegal dins l'accion diferidas  « %.255s » : %s

en: duplicate awaited trigger package '%.255s'
oc: accion diferida en doble « %.255s »

en: unable to stat source file '%.250s'
oc: impossible de dobrir lo fichièr font « %.250s »

en: unable to change ownership of target file '%.250s'
oc: impossible de cambiar lo proprietari del fichièr cibla « %.250s »

en: unable to set mode of target file '%.250s'
oc: impossible de cambiar las permissions del fichièr cibla « %.250s »

en: cannot stat %s
oc: pòt pas evaluar %s

en: %s is not a regular file
oc: %s es pas un fichièr normal

en: cannot read %s
oc: impossible de legir %s

en: cannot open %s
oc: impossible de dobrir %s

en: unable to unlock %s
oc: impossible de desvarrolhar %s

en: unable to check file '%s' lock status
oc: impossible de verificar l'estat de varrolhatge del fichièr « %s »

en: unable to lock %s
oc: impossible de desvarrolhar %s

en: cannot open file %s
oc: impossible de dobrir lo fichièr %s

en: pager to show file
oc: afichador per mostar lo fichièr

en: cannot write file %s into the pager
oc: escritura impossibla del fichièr %s dins l’afichador

en: could not open log '%s': %s
oc: impossible de dobrir lo fichièr de jornal « %s » : %s

en: cannot write to log file '%s': %s
oc: escritura impossibla del fichièr de log « %s » : %s

en: <package status and progress file descriptor>
oc: <descriptor de fichièr d'estat de paquet e de progression>

en: unable to write to status fd %d
oc: impossible d'escriure lo descriptor de fichièr d'estat %d

en: failed to allocate memory
oc: fracàs d'allocacion de memòria

en: failed to dup for fd %d
oc: fracàs de dup sus fd %d

en: failed to dup for std%s
oc: fracàs de « dup » sus std%s

en: failed to create pipe
oc: impossible de crear un tub

en: error writing to '%s'
oc: error d'escritura sus '%s'

en: unable to read filedescriptor flags for %.250s
oc: impossible de legir los bendèls de descriptaire de fichièr per %.250s

en: unable to set close-on-exec flag for %.250s
oc: impossible de posicionar lo bendèl « close-on-exec » per %.250s

en: configuration error: %s:%d: %s
oc: error de configuracion : %s:%d: %s

en: failed to open configuration file '%.255s' for reading: %s
oc: fracàs de dobertura del fichièr de configuracion %.255s en lectura : %s

en: unbalanced quotes in '%s'
oc: apostròfas mancantas dins '%s'

en: unknown option '%s'
oc: opcion desconeguda « %s »

en: '%s' needs a value
oc: '%s' requerís un paramètre

en: '%s' does not take a value
oc: '%s' requerís pas de paramètre

en: read error in configuration file '%.255s'
oc: error en legissent lo fichièr de configuracion « %.255s »

en: error closing configuration file '%.255s'
oc: error en tampant lo fichièr de configuracion « %.255s »

en: error opening configuration directory '%s'
oc: error al moment de la dobertura del repertòri de configuracion '%s'

en: missing program name in argv[0]
oc: nom del programa absent dins argv[0]

en: unknown option --%s
oc: opcion --%s desconeguda

en: --%s option takes a value
oc: l'opcion --%s pren pas de valor en paramètre

en: --%s option does not take a value
oc: l'opcion --%s pren pas de valor en paramètre

en: unknown option -%c
oc: opcion -%c desconeguda

en: -%c option takes a value
oc: l'opcion -%c pren una valor en paramètre

en: -%c option does not take a value
oc: l'opcion -%c pren pas de valor en paramètre

en: invalid integer for --%s: '%.250s'
oc: entièr incorrècte per --%s « %.250s »

en: invalid integer for -%c: '%.250s'
oc: entièr incorrècte per --%c ; « %.250s »

en: obsolete option '--%s'
oc: opcion obsolèta « --%s »

en: conflicting actions -%c (--%s) and -%c (--%s)
oc: accions conflictualas -%c (--%s) et -%c (--%s)

en: duplicate value for '%s' field
oc: valor en doble pel camp « %s »

en: user-defined field name '%.*s' too short
oc: lo camp causit per l’utilizaire « %.*s » es tròp cort

en: duplicate value for user-defined field '%.*s'
oc: valor en doble pel camp causit per l’utilizaire « %.*s »

en: missing '%s' field
oc: camp « %s » mancant

en: empty value for '%s' field
oc: valor voida pel camp « %s »

en: package has '%s' field but is missing architecture
oc: lo paquet a un camp « %s » mas li manca l’arquitectura

en: package has '%s' field but is architecture '%s'
oc: lo paquet a un camp « %s » mas son arquitectura es « %s »

en: '%s' field present for package with inappropriate '%s' field
oc: camp « %s »  present pel paquet amb un camp « %s » inapropriat

en: package has status %s but triggers are awaited
oc: paquet dins l'estat « %s » mas d'accions diferidas son per venir

en: package has status %s but triggers are pending
oc: paquet dins l'estat « %s » mas cap d'accion diferida es pas en espèra

en: multiple non-coinstallable package instances present; most probably due to an upgrade from an unofficial dpkg
oc: lo paquet compòrta d'instàncias multiplas pas installablas simultanèament ; aquò's probablament la consequéncia d'una mesa a jorn dempuèi una version non oficiala de dpkg

en: mixed non-coinstallable and coinstallable package instances present; most probably due to an upgrade from an unofficial dpkg
oc: lo paquet compòrta una mescla d'instàncias installablas simultanèament o pas ; aquò's probablament la consequéncia d'una mesa a jorn dempuèi una version non oficiala de dpkg

en: failed to open package info file '%.255s' for reading
oc: la lectura del fichièr d’informacion del paquet « info » « %.255s » a pas reüssit

en: reading package info file '%s': %s
oc: lectura del fichièr d’info del fichièr « %s » : %s

en: reading package info file '%.255s'
oc: lector del fichièr d'informacions de paquet « %.255s »

en: empty field name
oc: nom de camp void

en: blank line in value of field '%.*s'
oc: linha voida dins la valor del camp « %.*s »

en: several package info entries found, only one allowed
oc: maitas dintradas d'informacion de paquet trobadas, una sola es autorizada

en: no package information in '%.255s'
oc: cap d'informacion de paquet dins « %.255s »

en: must start with an alphanumeric character
oc: deu començar per un caractèr alfanumeric

[ctx: version]
en: <none>
oc: <pas cap>

en: version string is empty
oc: la cadena de version es voida

en: version string has embedded spaces
oc: la cadena de version conten d'espacis

en: epoch in version is not number
oc: l'epòca (epoch) dins la version es pas un nombre

en: epoch in version is negative
oc: l'epòca (epoch) dins la version es negativa

en: epoch in version is too big
oc: l'epòca (epoch) dins la version es tròp granda

en: nothing after colon in version number
oc: res aprèp los dos punts (:) dins lo numèro de la version

en: revision number is empty
oc: numèro de version es void

en: version number is empty
oc: lo numèro de version es void

en: version number does not start with digit
oc: lo numèro de version comença pas per una chifra

en: invalid character in version number
oc: caractèr pas valable dins lo numèro de version

en: invalid character in revision number
oc: caractèr pas valable dins lo numèro de revision

en: unable to securely remove '%.255s'
oc: supression segura impossibla de « %.255s »

en: rm command for cleanup
oc: comanda rm pel netejatge

en: invalid character '%c' in field width
oc: caractèr « %c » pas valable dins la longor del champ

en: field width is out of range
oc: largor de camp fòra limits

en: missing closing brace
oc: acolada tampanta mancanta

en: ambiguous package name '%s' with more than one installed instance
oc: nom de paquet « %s » ambigú amb mai d'una instància installada

en: (no description available)
oc: (cap de descripcion es pas disponibla)

en: version '%s' has bad syntax: %s
oc: la version « %s » a una marrida sintaxi : %s

en: illegal package name in specifier '%s%s%s': %s
oc: nom de paquet illegal dins l'especificacion « %s%s%s » : %s

en: illegal architecture name in specifier '%s:%s': %s
oc: nom d'arquitectura illegal dins l'especificacion « %s:%s » : %s

en: warning
oc: avertiment

en: error un-catching signal %s: %s
oc: error senhal %s pas capturat : %s

en: unable to ignore signal %s before running %.250s
oc: impossible d'ignorar lo senhal %s abans l'execucion de %.250s

en: %s (subprocess): %s
oc: %s (sosprocessús) : %s

en: fork failed
oc: fracàs de « fork »

en: , core dumped
oc: , informacions de debogatge escrichas (« core dumped »)

en: invalid tar header size field
oc: camp talha de l’entèsta tar invalid

en: invalid tar header mtime field
oc: camp mtime de l’entèsta tar invalid

en: invalid tar header uid field
oc: camp uid de l’entèsta tar invalid

en: invalid tar header gid field
oc: camp gid de l’entèsta tar invalid

en: invalid tar header checksum field
oc: camp soma de contraròtle de l’entèsta tar invalid

en: invalid tar header checksum
oc: soma de contraròtle de l’entèsta tar invalida

en: partially read tar header
oc: entèsta tar parcialament legida

en: invalid tar header with empty name field
oc: entèsta tar invalida amb un camp nom void

en: triggers ci file contains unknown directive syntax
oc: lo fichièr CI de las accions diferidas conten una directiva de sintaxi desconeguda

en: empty trigger names are not permitted
oc: noms voids interdiches per las accions diferidas

en: trigger name contains invalid character
oc: nom d'accion diferida que conten un caractèr invalid

en: read error in '%.250s'
oc: error de lectura dins « %.250s »

en: error formatting string into varbuf variable
oc: error de formatatge de la cadena dins la variabla varbuf

en: Set all force options
oc: Definir totas las opcions « force »

en: Replace a package with a lower version
oc: Remplaçar un paquet per una version mai baissa

en: Always install missing config files
oc: Totjorn installar los fichièrs de configuracion mancants

en: Remove a protected package
oc: Suprimir un paquet protegit

en: Remove an essential package
oc: Suprimir un paquet essencial

en: <standard output>
oc: <sortida estandarda>

en: 
    Currently enabled options:
     %s
oc: 
    Opcions actualament activadas :
     %s

en: overriding problem because --force enabled:
oc: problèma contornat per utilizacion de --force :

en: unable to stat control directory
oc: impossible d'accedir al repertòri de contraròtle

en: control directory is not a directory
oc: lo repertòri « control » es pas un repertòri

en: control directory has bad permissions %03lo (must be >=0755 and <=0775)
oc: lo repertòri de contraròtle a pas las bonas permissions %03lo (deu èsser >=0755 e <=0775)

en: error opening conffiles file
oc: error al moment de dobrir lo fichièr conffiles

en: empty string from fgets reading conffiles
oc: « fgets » renvia una cadena voida en legissent los conffiles

en: conffile filename '%s' contains trailing white spaces
oc: lo fichièr de configuracion « %s » conten d'espacis finals

en: conffile '%s' is not a plain file
oc: lo fichièr de configuracion « %s » es pas vertadièrament un fichièr

en: error reading conffiles file
oc: impossible de dobrir lo fichièr conffile

en: package architecture is missing or empty
oc: l'arquitectura del paquet es mancanta o voida

en: '%s' contains user-defined Priority value '%s'
oc: « %s » conten una valor « Priority » « %s » definida per l'utilizaire

en: compressing tar member
oc: compression del membre tar

en: <compress> from tar -cf
oc: <compress> a partir de tar -cf

en: --%s needs a <directory> argument
oc: --%s a besonh d'un paramètre <repertòri>

en: target is directory - cannot skip control file check
oc: la cibla es un repertòri - pòt pas ignorar la verificacion del fichièr « control »

en: building an unknown package in '%s'.
oc: construccion d’un paquet desconegut dins « %s ».

en: building package '%s' in '%s'.
oc: construccion del paquet « %s » dins « %s ».

en: error writing '%s'
oc: error en escrivent « %s »

en: shell command to move files
oc: comanda shell per desplaçar los fichièrs

en: unexpected end of file in %s in %.255s
oc: fin de fichièr inesperada dins %s dins %.255s

en: error reading %s from file %.255s
oc: error de lectura de %s dempuèi lo fichièr %.255s

en: archive magic version number
oc: numèro de version d’archive magic

en: archive has no newlines in header
oc: l'archiu a pas de saut de linha dins l'entèsta

en: failed to create directory
oc: impossible de crear lo repertòri

en: failed to chdir to directory
oc: fracàs de « chdir » cap al repertòri

en: paste
oc: pegar

en: --%s needs a .deb filename argument
oc: --%s a besonh d'un fichièr .deb coma paramètre

en: --%s takes only one argument (.deb filename)
oc: --%s a besonh d'un sol paramètre (nom de fichièr .deb)

en: --%s takes at most two arguments (.deb and directory)
oc: --%s a besonh al maximum de dos paramètres (.deb e repertòri)

en: --%s needs a target directory.
    Perhaps you should be using dpkg --install ?
oc: --%s a besonh d'un repertòri cibla.
    Benlèu que vos caldriá utilizar dpkg --install ?

en: cannot scan directory '%.255s'
oc: analisi impossibla del repertòri « %.255s »

en: cannot open '%.255s' (in '%.255s')
oc: impossible de dobrir « %.255s » (dins « %.255s »)

en:      not a plain file          %.255s
oc:      es pas un simple fichièr          %.255s

en: --%s takes exactly one argument
oc: --%s a besonh d'exactament un paramètre

en: This is free software; see the GNU General Public License version 2 or
    later for copying conditions. There is NO warranty.
oc: Aquò's un logicial liure ; reportatz-vos a la segonda version o
    posteriora per las condicions de còpia. I a PAS CAP de garantida.

en: Usage: %s [<option>...] <command>
oc: Sintaxi : %s [<opcion> ...] <comanda>

en: invalid deb format version: %s
oc: format de version deb invalid : %s

en: unknown deb format version: %s
oc: format de version deb desconegut : %s

en: unknown compression strategy '%s'!
oc: estrategia « %s » de compression desconeguda !

en: unknown compression type '%s'!
oc: tipe de compression « %s » desconegut !

en: need an action option
oc: requerís una opcion d'accion

en: invalid compressor parameters: %s
oc: paramètres de compression invalids : %s

en: error reading %.250s
oc: error de lectura sus %.250s

en: format version number
oc: numèro de version de format

en: package name
oc: nom del paquet

en: package version number
oc: numèro de version del paquet

en: package file MD5 checksum
oc: soma de contraròtle MD5 del fichièr del paquet

en: archive total size
oc: talha totala de l’archiu

en: archive part offset
oc: desplaçament de la part de l'archiu

en: archive part numbers
oc: numèro de la part de l’archiu

en: number of archive parts
oc: nombre de la part de l’archiu

en: archive parts number
oc: nombre de parts de l'archiu

en: package architecture
oc: arquitectura del paquet

en: cannot open archive part file '%.250s'
oc: dubertura impossibla del fichièr de la part de l'archiu « %.250s »

[ctx: architecture]
en: <unknown>
oc: <desconeguda>

en: --%s requires one or more part file arguments
oc: --%s requerís un o mantun fichièrs de partidas coma paramètres

en: done
oc: fach

en: part %d is missing
oc: la partida %d es mancanta

en: Usage: %s [<option> ...] <command>
oc: Sintaxi : %s [<opcion> ...] <comanda>

en: Type dpkg-split --help for help.
oc: Picatz dpkg-split --help per obténer d'ajuda.

en: part size is far too large or is not positive
oc: talha de partida tròp granda o negativa

en: part size must be at least %d KiB (to allow for header)
oc: la talha de partida deu èsser d'al mens %d ko (per autorizar las entèstas)

en: <standard error>
oc: <sortida d'error estandarda>

en: --auto requires the use of the --output option
oc: --auto requerís l'utilizacion de l'opcion --output

en: --auto requires exactly one part file argument
oc: --auto requerís exactament un fichièr coma paramètre

en: cannot create directory %s
oc: impossible de crear lo repertòri %s

en: Part %d of package %s filed (still want
oc: Partida %d del paquet %s mesa en fila (manca encara

en:  and
oc:  e

en: --%s takes no arguments
oc: --%s pren pas de paramètre

en: Junk files left around in the depot directory:
oc: Fichièrs inutils daissats dins lo repertòri de depaus :

en:  %s (%jd bytes)
oc:  %s (%jd octets)

en:  %s (not a plain file)
oc:  %s (es pas un simple fichièr)

en: Packages not yet reassembled:
oc: Paquets pas encara reassemblats :

en:  Package %s: part(s)
oc:  Paquet %s : partida(s)

en: (total %jd bytes)
oc: (total %jd octets)

en: Deleted %s.
oc: %s suprimit.

en: unable to fstat source file
oc: impossible de « fstat » lo fichièr font

en: --split needs a source filename argument
oc: --split a besonh d'un nom de fichièr font coma paramètre

en: --split takes at most a source filename and destination prefix
oc: --split pren al maximum un nom de fichièr font e un prefix de destinacion

en: Debian %s version %s.
oc: Debian %s version %s.

en: cannot stat file '%s'
oc: analisi impossibla del fichièr « %s »

en: error checking '%s'
oc: error de verificacion de « %s »

en: unable to create file '%s'
oc: impossible de crear lo fichièr « %s »

en: cannot copy '%s' to '%s': %s
oc: còpia impossibla de « %s » dins « %s » : %s

en: filename "%s" is not absolute
oc: lo nom de fichièr « %s » es pas absolut

en: file may not contain newlines
oc: lo fichièr deu pas conténer de retorn carriòt

en: --%s needs a single argument
oc: --%s demanda un sol paramètre

en: Adding '%s'
oc: Apondon de « %s »

en: Removing '%s'
oc: Supression de « %s

en: package may not contain newlines
oc: lo paquet pòt pas conténer de retorn carriòt

en: divert-to may not contain newlines
oc: desviacion-cap-a pòt pas conténer de retorn carriòt

en: stripping trailing /
oc: supression del / final

en: user '%s' does not exist
oc: L'utilizaire « %s » existís pas

en: group '%s' does not exist
oc: Lo grop « %s » existís pas

en: error setting ownership of '%.255s'
oc: error de parametratge dels freches de « %.255s »

en: error setting permissions of '%.255s'
oc: error de parametratge de las autorizacions de « %.255s »

en: --%s needs four arguments
oc: «%s» requerís 4 paramètres

en: Type dpkg-trigger --help for help about this utility.
oc: Picar « dpkg-trigger --help » per obténer d'ajuda.

en: takes one argument, the trigger name
oc: a beson d'un sol paramètre, lo nom de l'accion diferida (« trigger »)

en: Name
oc: Nom

en: Architecture
oc: Arquitectura

en: Description
oc: Descripcion

en: diversion by %s from: %s
oc: desviacion per %s dempuèi : %s

en: diversion by %s to: %s
oc: desviacion per %s en : %s

en: local diversion from: %s
oc: desviacion locala dempuèi : %s

en: local diversion to: %s
oc: desviacion localament en : %s

en: --search needs at least one file name pattern argument
oc: --search a besonh d'al mens un motiu de nom de fichièr coma paramètre

en: --%s needs at least one package name argument
oc: --%s a besonh d'al mens un nom de paquet coma paramètre

en: package '%s' is not installed
oc: lo paquet « %s » es pas installat

en: locally diverted to: %s
oc: desviat localament en : %s

en: package diverts others to: %s
oc: paquet desvian los autres cap a : %s

en: diverted by %s to: %s
oc: desviat per %s cap a : %s

en: control file contains %c
oc: lo fichièr de contraròtle conten %c

en: error reading from dpkg-deb pipe
oc: error de lectura del tub de dpkg-deb

en: cannot skip padding for file '%.255s': %s
oc: impossible de far pas cap de complement (« padding ») pel fichièr « %.255s » : %s

en: cannot skip file '%.255s' (replaced or excluded?) from pipe: %s
oc: impossible de passar lo fichièr « %.255s » (remplaçat o exclús ?) dins lo tudèl : %s

en: cannot copy extracted data for '%.255s' to '%.255s': %s
oc: impossible de copiar las donadas extrachas per « %.255s » cap a « %.255s » : %s

en: error closing/writing '%.255s'
oc: error pendent la tampadura/escritura de « %.255s »

en: error creating pipe '%.255s'
oc: error en creant lo pipe « %.255s »

en: symbolic link '%.250s' size has changed from %jd to %zd
oc: la talha del ligam simbolic '%.250s' es passada de %jd a %zd

en: trying to overwrite shared '%.250s', which is different from other instances of package %.250s
oc: temptativa de remplaçament de « %.250s », qu'es diferent d'autras instàncias del paquet %.250s

en: trying to overwrite directory '%.250s' in package %.250s %.250s with nondirectory
oc: tempta d'espotir lo repertòri '%.250s' dins lo paquet %.250s %.250s amb un element qu'es pas un repertòri

en: trying to overwrite '%.250s', which is also in package %.250s %.250s
oc: temptativa d'espotiment de '%.250s', qu'es tanben dins lo paquet %.250s %.250s

en: unable to install new version of '%.255s'
oc: installacion de la nòva version de « %.255s » impossibla

en: unable to open '%.255s'
oc: impossible de dobrir « %.255s »

en: unable to sync file '%.255s'
oc: impossible de sincronizar lo fichièr « %.255s »

en: yes, will deconfigure %s (broken by %s)
oc: òc, desconfiguracion de %s (copat per %s).

en: ignoring breakage, may proceed anyway!
oc: problèma ignorat, benlèu qu'es possible de contunhar !

en: installing %.250s would break %.250s, and
     deconfiguration is not permitted (--auto-deconfigure might help)
oc: l'installacion de %.250s copariá %.250s
     e la desconfiguracion es pas autorizada (--auto-deconfigure poiriá ajudar)

en: installing %.250s would break existing software
oc: l'installacion de %.250s copariá un logicial existent

en: considering removing %s in favour of %s ...
oc: pensatz de suprimir %s al benefici de %s...

en: yes, will remove %s in favour of %s
oc: òc, suprimirà %s al benefici de %s

en: conflicting packages - not installing %.250s
oc: paquets en conflicte - %.250s pas installat

en: ignoring conflict, may proceed anyway!
oc: conflicte ignorat, benlèu qu'es possible de contunhar malgrat tot.

en: --%s --recursive needs at least one path argument
oc: --%s --recursive a besonh d'al mens un camin coma paramètre

en: searched, but found no packages (files matching *.deb)
oc: recercat, mas cap de paquet trobat (fichièrs *.deb correspondent)

en: --%s needs at least one package archive file argument
oc: --%s a besonh d'al mens un fichièr archiu de paquet coma paramètre

en: cannot access archive '%s'
oc: accès impossibla a l’archiu « %s »

en: Selecting previously unselected package %s.
oc: Seleccion del paquet precedentament pas seleccionat %s.

en: Configuration file '%s'
oc: Fichièr de configuracion « %s »

en:      Not modified since installation.
oc:      Pas modificat dempuèi l'installacion.

en:  ==> Modified (by you or by a script) since installation.
oc:  ==> Modificat (per vos o un script) dempuèi l'installacion.

en:  ==> Deleted (by you or by a script) since installation.
oc:  ==> Suprimit (per vos o un script) dempuèi l'installacion.

en:  ==> Package distributor has shipped an updated version.
oc:  ==> Lo distributor del paquet a provesit una version mesa a jorn.

en:      Version in package is the same as at last installation.
oc:      La version del paquet es la meteissa que la de l'installacion precedenta.

en:  ==> Using new file as you requested.
oc:  ==> Utilizacion d'un fichièr novèl coma demandat.

en:  ==> Using current old file as you requested.
oc:  ==> Utilizacion del fichièr corrent ancian coma demandat.

en:  ==> Keeping old config file as default.
oc:  ==> Conservacion del fichièr de configuracion ancian coma fichièr per defaut.

en:  ==> Using new config file as default.
oc:  ==> Utilizacion d'un fichièr de configuracion novèl coma fichièr per defaut.

en:  The default action is to keep your current version.
oc:  L'accion per defaut garda vòstra version actuala.

en:  The default action is to install the new version.
oc:  L'accion per defaut installa la version novèla.

en: [default=N]
oc: [defaut=N]

en: [default=Y]
oc: [defaut=O]

en: [no default]
oc: [pas de causida per defaut]

en: error writing to stderr, discovered before conffile prompt
oc: error d'escritura sus « stderr », constatada abans lo convit de configuracion

en: read error on stdin at conffile prompt
oc: error de lectura sus la dintrada estandarda al convit de configuracion

en: Type 'exit' when you're done.
oc: Picatz « exit » quand ajatz acabat.

en: %s: failed to remove old backup '%.250s': %s
oc: %s: n'a pas pogut suprimir l'ancian salvament « %.250s » : %s

en: %s: failed to rename '%.250s' to '%.250s': %s
oc: %s: n'a pas pogut renomenar « %.250s » en « %.250s » : %s

en: %s: failed to remove '%.250s': %s
oc: %s: impossible de suprimir « %.250s » : %s

en: %s: failed to remove '%.250s' (before overwrite): %s
oc: %s : fracàs de la supression de « %.250s » (abans remplaçament) : %s

en: %s: failed to link '%.250s' to '%.250s': %s
oc: %s : fracàs de la ligason de « %.250s » a « %.250s » : %s

en: Installing new version of config file %s ...
oc: Installacion de la version novèla del fichièr de configuracion %s ...

en: unable to install '%.250s' as '%.250s'
oc: impossible d'installar « %.250s » coma « %.250s »

en: package %.250s is already installed and configured
oc: lo paquet %.250s ja es installat e configurat

en: dependency problems - leaving unconfigured
oc: problèmas de dependéncias - daissat pas configurat

en: Setting up %s (%s) ...
oc: Parametratge de %s (%s)...

en: %s: unable to stat config file '%s'
     (= '%s'): %s
oc: %s : impossible d'analisar lo fichièr de configuracion « %s » (= « %s ») : %s

en: %s: config file '%s' is a circular link
     (= '%s')
oc: %s : lo fichièr de configuracion « %s » es un ligam circular (= « %s »)

en: %s: unable to readlink conffile '%s'
     (= '%s'): %s
oc: %s : impossible de legir lo ligam que correspond al fichièr de configuracion « %s » (= « %s ») : %s

en: %s: conffile '%.250s' resolves to degenerate filename
     ('%s' is a symlink to '%s')
oc: %s : lo fichièr de configuracion « %.250s » es un nom de fichièr degenerat.
    (« %s » es un ligam simbolic cap a « %s »)

en: %s: conffile '%.250s' is not a plain file or symlink (= '%s')
oc: %s : lo fichièr de configuracion « %.250s » es ni un fichièr vertadièr ni un ligam (= « %s »)

en: %s depends on %s
oc: %s depen de %s

en: %s pre-depends on %s
oc: %s predepen de %s

en: %s recommends %s
oc: %s recomanda %s

en: %s suggests %s
oc: %s suggerís %s

en: %s breaks %s
oc: %s copa %s

en: %s conflicts with %s
oc: %s dintra en conflicte amb %s

en: %s enhances %s
oc: %s melhora %s

en:   %.250s is to be removed.
oc:   %.250s deu èsser suprimit.

en:   %.250s is to be deconfigured.
oc:   %.250s deu èsser desconfigurat.

en:   %.250s is to be installed, but is version %.250s.
oc:   %.250s deu èsser installat, mas sa version es %.250s.

en:   %.250s is installed, but is version %.250s.
oc:   %.250s es installat, mas sa version es %.250s.

en:   %.250s is unpacked, but has never been configured.
oc:   %.250s es despaquetat, mas es pas jamai estat configurat.

en:   %.250s is unpacked, but is version %.250s.
oc:   %.250s es despaquetat, mas sa version es %.250s.

en:   %.250s latest configured version is %.250s.
oc:   la darrièra version configurada de %.250s es %.250s.

en:   %.250s is %s.
oc:   %.250s es %s.

en:   %.250s provides %.250s but is to be removed.
oc:   %.250s provesís %.250s mas deu èsser suprimit.

en:   %.250s provides %.250s but is to be deconfigured.
oc:   %.250s provesís %.250s mas deu èsser desconfigurat.

en:   %.250s provides %.250s but is %s.
oc:   %.250s provesís %.250s mas es %s.

en:   %.250s is not installed.
oc:   %.250s es pas installat.

en:   %.250s (version %.250s) is to be installed.
oc:   %.250s (version %.250s) deu èsser installat.

en:   %.250s (version %.250s) is present and %s.
oc:   « %.250s » (version « %.250s ») es present e mai « %s ».

en:   %.250s provides %.250s and is to be installed.
oc:   %.250s provesís %.250s e deu èsser installat.

en:   %.250s provides %.250s and is present and %s.
oc:   « %.250s » provesís « %.250s » e es present coma « %s ».

en: The following packages are in a mess due to serious problems during
    installation.  They must be reinstalled for them (and any packages
    that depend on them) to function properly:
oc: Los paquets seguents son dins un estat incoerent a causa de problèmes
    serioses que se son produches al moment de l'installacion. Los cal reïnstallar
    (e tanben totes los paquets que ne dependon) per que foncionen
    corrèctament :

en: The following packages have been unpacked but not yet configured.
    They must be configured using dpkg --configure or the configure
    menu option in dselect for them to work:
oc: Los paquets seguents son estats despaquetats mas son pas configurats.
    Los cal configurar en utilizant dpkg --configure o l'opcion configure
    del menú de dselect per que foncionen :

en: The following packages are only half configured, probably due to problems
    configuring them the first time.  The configuration should be retried using
    dpkg --configure <package> or the configure menu option in dselect:
oc: Los paquets seguents son a mièg configurats, probablament a causa de
    problèmas que se son produches al moment de la primièra configuracion.
    Caldrà tornar ensajar de los configurar en utilizant dpkg --configure <paquet>
    o l'opcion configure del menú de dselect :

en: The following packages are only half installed, due to problems during
    installation.  The installation can probably be completed by retrying it;
    the packages can be removed using dselect or dpkg --remove:
oc: Los paquets seguents son a mièg configurats, a causa de problèmas
    que se son produches al moment de ll'installacion.
    L'installacion pòt probablament èsser acabada en
    tornant ensajar ; los paquets pòdon èsser suprimits en utilizant
    dselect o dpkg --remove :

en: The following packages are awaiting processing of triggers that they
    have activated in other packages.  This processing can be requested using
    dselect or dpkg --configure --pending (or dpkg --triggers-only):
oc: Los paquets seguents son en espèra del tractament de las accions diferidas qu'
    an activadas dins d'autres paquets. Aqueste tractament pòt èsser demandat via
    « dselect » o « dpkg --configure --pending » ( o encara « dpkg --triggers-only » ) :

en: The following packages have been triggered, but the trigger processing
    has not yet been done.  Trigger processing can be requested using
    dselect or dpkg --configure --pending (or dpkg --triggers-only):
oc: Los paquets seguents an activat lo tractament d'accions diferidas,
    mas aqueste tractament es pas acabat. Lo tractament d'accions diferidas
    pòt èsser demandat via « dselect » o « dpkg --configure --pending »
    ( o encara « dpkg --triggers-only » ) :

[ctx: section]
en: <unknown>
oc: <desconegut>

en:  %d in %s:
oc:  %d dins %s :

en: the Pre-Depends field
oc: lo camp Pre-Depends

en: epochs in versions
oc: l'epòca (epoch) dins las versions

en: long filenames in .deb archives
oc: noms de fichièrs longs dins los archius .deb

en: multiple Conflicts and Replaces
oc: « Conflicts » e « Replaces » multiples

en: the Protected field
oc: lo camp Pre-Depends

en: cannot parse dpkg running version '%s': %s
oc: impossible d'analisar la version de dpkg en execucion « %s » : %s

en: Running version of dpkg does not support %s.
     Please upgrade to at least dpkg %s, and then try again.
oc: La version de dpkg en execucion gerís pas %s.
     Metatz a nivèl a la darrièra version dpkg %s e ensajatz tornarmai.

en: cannot satisfy pre-dependencies for %.250s (wanted due to %.250s)
oc: pòt pas satisfar las predependéncias per %.250s (reclamat per %.250s)

en: --compare-versions takes three arguments: <version> <relation> <version>
oc: --compare-versions pren tres paramètres : <version> <relation> <version>

en: --compare-versions bad relation
oc: --compare-versions : marrida relacion

en: Errors were encountered while processing:
oc: D'errors se son produchas pendent l'execucion :

en: Processing was halted because there were too many errors.
oc: L'execucion es estada arrestada perque i aviá tròp d'errors.

en: Package %s is on hold, not touching it.  Use --force-hold to override.
oc: Lo paquet %s es de gardar (on hold), e daissat tal coma es. Utilizatz --force-hold per passar otra.

en: not installed
oc: pas installat

en: not installed but configs remain
oc: pas installat mas la configuracion demòra

en: broken due to failed removal or installation
oc: copat a causa del fracàs d'una supression o d'una installacion

en: unpacked but not configured
oc: despaquetat mas pas configurat

en: broken due to postinst failure
oc: copat a causa del fracàs de « postinst »

en: awaiting trigger processing by another package
oc: en espèra del tractament de l'accion diferida demandada per un autre paquet

en: triggered
oc: diferit

en: installed
oc: installat

en: Comparison operators for --compare-versions are:
      lt le eq ne ge gt       (treat empty version as earlier than any version);
      lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (treat empty version as later than any version);
      < << <= = >= >> >       (only for compatibility with control file syntax).
oc: Los operadors de comparason per --compare-versions sont les  suivants :
      lt le eq ne ge gt       (ne considérer aucune version comme plus  tardive
                               que n'importe quelle version)
      lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (ne considérer aucune version comme plus récente
                               que n'importe quelle version)
      < << <= = >= >> >       (uniquement pour des raison de compatibilité  avec
                               la syntaxe du fichier control)

en: architecture '%s' is illegal: %s
oc: l'arquitectura « %s » es illegala : %s

en: architecture '%s' is reserved and cannot be added
oc: l'arquitectura « %s » es reservada e se pòt pas apondre

en: you must specify packages by their own names, not by quoting the names of the files they come in
oc: vos cal especificar los paquets per lor nom, e non pas pel nom dels fichièrs que contenon

en: --%s --pending does not take any non-option arguments
oc: --%s --pending pren pas de paramètre pas opcional

en: Package %s listed more than once, only processing once.
oc: Paquet %s listat mai d'un còp, mas tractat un sol còp.

en: More than one copy of package %s has been unpacked
     in this run !  Only configuring it once.
oc: Mai d'una còpia del paquet %s es estada despaquetada
     al moment d'aqueste tractament. Una sola configuracion efectuada.

en:   Package %s which provides %s is to be removed.
oc:   Lo paquet %s que provesís %s deu èsser suprimit.

en:   Package %s is to be removed.
oc:   Lo paquet %s deu èsser suprimit.

en:   Version of %s on system is %s.
oc:   La version de %s sul sistèma es %s.

en:   Package %s which provides %s awaits trigger processing.
oc:   Lo paquet « %s » que provesís « %s » espèra lo tractament d'accions diferidas.

en:   Package %s awaits trigger processing.
oc:   Lo paquet « %s » espèra lo tractament d'accions diferidas.

en:   Package %s which provides %s is not configured yet.
oc:   Lo paquet %s que provesís %s es pas encara configurat.

en:   Package %s is not configured yet.
oc:   Lo paquet %s es pas encara configurat.

en:   Package %s which provides %s is not installed.
oc:   Lo paquet %s que provesís %s es pas installat.

en:   Package %s is not installed.
oc:   Lo paquet %s es pas installat.

en:  %s (%s) breaks %s and is %s.
oc:  %s (%s) copa %s e es %s.

en:   %s (%s) provides %s.
oc:   %s (%s) provesís %s.

en:   Version of %s to be configured is %s.
oc:   La version de %s de configurar es %s.

en:  depends on
oc:  depen de

en: ; however:
oc: ; ça que la :

en: dependency problems - not removing
oc: problèma de dependéncia - supression ignorada

en: Would remove or purge %s (%s) ...
oc: Suprimiriá o purgariá %s (%s) ...

en: Removing %s (%s) ...
oc: Supression de %s (%s)...

en: while removing %.250s, unable to remove directory '%.250s': %s - directory may be a mount point?
oc: al moment de la supression de %.250s, impossible de levar « %.250s » : %s - benlèu que lo repertòri es un punt de montatge ?

en: unable to securely remove '%.250s'
oc: supression segura impossibla de « %.250s »

en: Purging configuration files for %s (%s) ...
oc: Purga dels fichièrs de configuracion per %s (%s)...

en: cannot remove old files list
oc: pòt pas suprimir la lista dels ancians fichièrs

en: can't remove old postrm script
oc: pòt pas suprimir l'ancian escript « postrm »

en: unable to setenv for maintainer script
oc: impossible d'utilizar « setenv » per l'escript del responsable

en: unable to stat %s '%.250s': %s
oc: impossible d'analisar %s « %.250s » : %s

en: there is no script in the new version of the package - giving up
oc: i a pas d'escript dins aquesta version novèla del paquet - abandon

en: ... it looks like that went OK
oc: ... sembla que tot s'es ben passat

en: unexpected end of line in package name at line %d
oc: fin de linha inesperada dins lo nom del paquet a la linha %d

en: unexpected end of line after package name at line %d
oc: fin de linha inesperada aprèp lo nom del paquet a la linha %d

en: unexpected data after package and selection at line %d
oc: donadas inesperadas aprèp lo paquet e la seleccion a la linha %d

en: illegal package name at line %d: %.250s
oc: nom de paquet illegal a la linha %d : %.250s

en: unknown wanted status at line %d: %.250s
oc: estat desirat desconegut a la linha %d : %.250s

en: read error on standard input
oc: error de lectura sus l'entrada estandarda

en: 
     packages' pending triggers which are or may be unresolvable:
oc: 
     paquets blocats pel tractament impossible d'accions diferidas requesidas :

en: triggers looping, abandoned
oc: blocat en bocla sul tractament de las accions diferidas (« triggers »), abandon

en: Processing triggers for %s (%s) ...
oc: Tractament de las accions diferidas per %s (%s) ...

en: reassembled package file
oc: fichièr del paquet assemblat

en: subprocess %s returned error exit status %d
oc: lo sosprocessús %s a tornat una error de sortida d'estat %d

en: Authenticating %s ...
oc: Autentificacion de %s...

en: passed
oc: capitat

en: pre-dependency problem - not installing %.250s
oc: problèma de predependéncia - %.250s pas installat

en: ignoring pre-dependency problem!
oc: problèma de predependéncia ignorat

en: read error in %.250s
oc: error de lectura dins %.250s

en: error closing %.250s
oc: error de tampadura de %.250s

en: unable to open temp control directory
oc: impossible de dobrir lo repertòri de contraròtle temporari

en: package %s contained list as info file
oc: lo paquet %s conten una lista coma fichièr d'informacion

en: Removing obsolete conffile %s ...
oc: Supression dels fichièrs de conf obsolèts %s...

en: Saving as %s ...
oc: Enregistrament coma %s...

en: could not stat old file '%.250s' so not deleting it: %s
oc: impossible d'analisar l'ancian fichièr « %.250s ». Doncas, es pas estat escafat : %s

en: unable to delete old directory '%.250s': %s
oc: impossible de suprimir l'ancian repertòri « %.250s » : %s

en: old conffile '%.250s' was an empty directory (and has now been deleted)
oc: l'ancian fichièr de configuracion « %.250s » èra un repertòri void e es estat suprimit

en: old file '%.250s' is the same as several new files! (both '%.250s' and '%.250s')
oc: l'ancian fichièr « %.250s » es identic a mantun fichièr novèl (a l'encòo « %.250s » e « %.250s »)

en: (Noting disappearance of %s, which has been completely replaced.)
oc: (De notar la desaparicion de %s, qu'es estat remplaçat completament.)

en: Recorded info about %s from %s.
oc: Enregistrament de l'informacion sus %s de %s.

en: package architecture (%s) does not match system (%s)
oc: l'arquitectura del paquet (%s) correspond pas a la del sistèma (%s)

en: Preparing to unpack %s ...
oc: Preparacion a la descompression %s...

en: Unpacking %s (%s) ...
oc: Descompression de %s (%s)...

en: Unpacking %s (%s) over (%s) ...
oc: Descompression de %s (%s) sus (%s)...

en: Replacing available packages info, using %s.
oc: Remplaçament de l'informacion suls paquets disponibles, en utilizant %s.

en: Updating available packages info, using %s.
oc: Mesa a jorn de l'informacion suls paquets disponibles, en utilizant %s.

en: wait for subprocess %s failed
oc: fracàs de l'espèra del sosprocessus %s

en: unable to remove '%s'
oc: impossible de suprimir « %s »

en: cannot create log directory '%s'
oc: impossible de crear lo repertòri de log %s

en: unable to get file '%s%s' metadata
oc: impossible d'obténer las metadonadas del fichièr « %s%s »

en: auto mode
oc: mòde automatic

en: manual mode
oc: mòde manual

en: while reading %s: %s
oc: al moment de la lectura de %s : %s

en: %s corrupt: %s
oc: %s corromput : %s

en: newlines prohibited in update-alternatives files (%s)
oc: Los retorns carriòt son interdiches dins de fichièrs update-alternatives (%s)

en: slave name
oc: nom del segondari

en: slave link
oc: ligam segondari

en: slave link same as main link %s
oc: ligam segondari identic al ligam principal %s

en: duplicate slave link %s
oc: ligam segondari duplicat %s

en: master file
oc: fichièr mèstre

en: duplicate path %s
oc: camin duplicat %s

en: priority
oc: prioritat

en: slave file
oc: fichièr segondari

en: priority of %s: %s
oc: prioritat de %s : %s

en: status
oc: estatut

en: invalid status
oc: estat pas valable

en: Selection
oc: Seleccion

en: Path
oc: Camin d'accès

en: Priority
oc: Prioritat

en: Status
oc: Estatut

en: There is no program which provides %s.
oc: Existís pas cap de programa que provesís %s.

en: Nothing to configure.
oc: Pas res de configurar.

en: removing manually selected alternative - switching %s to auto mode
oc: supression de l'alternativa seleccionada manualament - bascuola de %s cap al mòde automatic

en: there is no program which provides %s
oc: i a cap de programa que provesís %s

en: alternative path %s%s doesn't exist
oc: lo camin alternatiu « %s%s » existís pas

en: two commands specified: --%s and --%s
oc: las doas comandas especificadas : --%s e --%s

en: unknown argument '%s'
oc: argument desconegut « %s »

en: priority '%s' must be an integer
oc: la prioritat « %s » deu èsser un entièr

en: priority '%s' is out of range
oc: la prioritat « %s » es fòra interval

en: --%s needs <name> <path>
oc: --%s requerís <name> <path>

en: --%s needs <name>
oc: --%s requerís <name>

en: --%s only allowed with --%s
oc: --%s sonque permés amb --%s

en: --%s needs <link> <name> <path>
oc: --%s requerís <link> <name> <path>

en: --%s needs a <file> argument
oc: --%s a besonh d'un paramètre <file>

en: need --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s or --%s
oc: requèron --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s o --%s

en: no alternatives for %s
oc: cap d’alternativa per %s

en: <standard input>
oc: <entrada estandarda>
