dragonplayer - en to bg translation catalogue (76 entries)

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &Play
bg: &Изпълнение

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (play_media_menu)
en: Play Media
bg: Изпълнение на медиа

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bg: &Настройки

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bg: Главна лента с инструменти

[ctx: @action]
en: Play
bg: Изпълнение

[ctx: @action]
en: Pause
bg: Пауза

[ctx: @option:check Volume of sound output]
en: Volume
bg: Сила на звука

[ctx: @action:button]
en: Preferred Scale
bg: Предпочитан мащаб

[ctx: @action:button]
en: Scale 100%
bg: Мащаб 100%

en: <b>Adjust video scale?</b>
bg: <b>Да се настрои ли мащабът на видеото?</b>

en: Video CD
bg: VCD

en: Audio CD
bg: Аудио CD

en: Data CD
bg: Диск със данни

[ctx: @title:window]
en: Select a Disc
bg: Избор на диск

en: Select a disc to play.
bg: Изберете диск за изпълнение.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Welcome to Dragon Player
bg: Добре дошли в програмата за изпълнение на видео Dragon

en: Dragon Player
bg: Програма за видео Dragon

en: A video player that has a usability focus
bg: Програма за видео, насочена към ползваемостта

en: Improvements and polish
bg: Подобрения

en: Creator of Phonon
bg: Създател на Phonon

en: Dragon Player icon
bg: Икона на Dragon Player

en: Handbook
bg: Наръчник

en: Great reference code
bg: Страхотен отправен код

en: Yatta happened to be the only video on my laptop to test with. :)
bg: Така се случи, че Yatta беше единственият видеозапис на лаптопа ми, с който да изпробвам. :)

en: MPRIS v2 support
bg: Поддръжка на MPRIS v2

en: Port to KF5/Plasma 5
bg: Версия за KF5/Plasma 5

en: Play DVD Video
bg: Изпълнение на видео DVD

en: Play 'URL'
bg: Изпълнение на URL-адрес

[ctx: @title:menu]
en: Aspect &Ratio
bg: &Съотношение

[ctx: @title:menu]
en: &Audio Channels
bg: &Звукови канали

[ctx: @title:menu]
en: &Subtitles
bg: &Надписи

[ctx: @option:radio aspect ratio]
en: Determine &Automatically
bg: &Автоматично определяне

[ctx: @option:radio aspect ratio]
en: Ana&morphic (16:9)
bg: Ана&морфично (16:9)

[ctx: @option:radio aspect ratio]
en: &Window Size
bg: Размер на &прозореца

en: <qt>Phonon could not be successfully initialized. Dragon Player will now exit.</qt>
bg: <qt>Phonon не беше успешно зареден. Програмата Dragon Player ще приключи.</qt>

[ctx: @action]
en: Play File…
bg: Изпълнение на файл…

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a media file for playback
bg: Отваряне на медиен файл за възпроизвеждане

[ctx: @action]
en: Play Stream…
bg: Изпълнение на поток…

[ctx: @action]
en: Play Disc
bg: Изпълнение на диск

[ctx: @action]
en: Increase Volume
bg: Увеличаване на звука

[ctx: @action]
en: Decrease Volume
bg: Намаляване на звука

[ctx: @action]
en: Stop
bg: Стоп

[ctx: @action Mute the sound output]
en: Mute
bg: Заглушаване

[ctx: @action]
en: Reset Video Scale
bg: Възстановяване мащаба на видеото

[ctx: @action]
en: Menu Toggle
bg: Превключване на менюто

en: Position Slider
bg: Плъзгач за местоположението

[ctx: @option:check]
en: Video Settings
bg: Видео настройки

[ctx: @option:check Whether only one instance of dragon can be started and will be reused when the user tries to play another file.]
en: One Instance Only
bg: Само едно работещо копие на програмата

[ctx: @action previous chapter]
en: Previous
bg: Предишно

[ctx: @action next chapter]
en: Next
bg: Следващо

[ctx: @action]
en: Return 10% Back
bg: Връщане назад с 10%

[ctx: @action]
en: Go 10% Forward
bg: Отиване напред с 10%

[ctx: @action]
en: Return 10 Seconds Back
bg: Връщане назад с 10 секунди

[ctx: @action]
en: Go 10 Seconds Forward
bg: Отиване напред с 10 секунди

[ctx: @option:check Mute the sound output]
en: Mute
bg: Заглушаване

en: Dragon Player was asked to open an empty URL; it cannot.
bg: Беше зададено на програмата да отвори празев URL-адрес, което тя не може да направи.

[ctx: @title:window]
en: Select File to Play
bg: Избор на файл за изпълнение

[ctx: @title:window]
en: Stream to Play
bg: Поток за изпълнение

[ctx: @label:textbox]
en: Stream:
bg: Поток:

en: Sorry, no media was found in the drop
bg: Не е открита медия

[ctx: Notification inhibition reason]
en: playing a video
bg: изпълнение на видео

en: No media loaded
bg: Не е заредена медия

en: Paused
bg: На пауза

en: The file is not a playlist
bg: Файлът не е списък за изпълнение

en: Dragon Player could not download the remote playlist: %1
bg: Грешка при изтегляне на отдалечен списък за изпълнение: %1

en: <qt>The playlist, <i>'%1'</i>, could not be interpreted. Perhaps it is empty?</qt>
bg: <qt>Списъкът за изпълнение <i>'%1'</i> не може да бъде обработен. Може би е празен?</qt>

en: Dragon Player could not open the file: %1
bg: Грешка при отваряне на файла: %1

en: Track %1/%2
bg: Запис %1/%2

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, brightnessLabel)
en: Brightness:
bg: Яркост:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contrastLabel)
en: Contrast:
bg: Контраст:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hueLabel)
en: Hue:
bg: Нюанс:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, saturationLabel)
en: Saturation:
bg: Насищане:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultsButton)
en: Restore Defaults
bg: Възстановяване по подразбиране

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
bg: Затваряне

[ctx: @option:radio]
en: &DVD Subtitle Selection
bg: Избор на надписи за &DVD

[ctx: @option:radio audio language]
en: &Auto
bg: &Автоматично
