dragonplayer - en to fi translation catalogue (23 entries)

[ctx: @title]
en: Open Video File or Network Stream
fi: Avaa videotiedosto tai suoratoistovirta

en: A video player that has a usability focus
fi: Käytettävyyteen keskittyvä videosoitin

en: Copyright 2006, Max Howell
    Copyright 2007, Ian Monroe
    Copyright 2022 Harald Sitter
fi: Tekijänoikeudet 2006, Max Howell
    Tekijänoikeudet 2007, Ian Monroe
    Tekijänoikeudet 2022 Harald Sitter

[ctx: @action:button]
en: Application Menu
fi: Sovellusvalikko

[ctx: @action:button stop playback]
en: Stop
fi: Pysäytä

[ctx: @action:button]
en: Unmute
fi: Poista vaimennus

[ctx: @action:button]
en: Mute
fi: Vaimenna

[ctx: @action:button video subtitle]
en: Subtitles
fi: Tekstitykset

[ctx: @action:button selector for no subtitle]
en: None
fi: Ei mitään

[ctx: @action:button track selector]
en: Audio Track
fi: Ääniraita

[ctx: @action:button track selector]
en: Video Track
fi: Videoraita

[ctx: @action opens about app page]
en: About
fi: Tietoa

[ctx: @action:button open file dialog]
en: Open…
fi: Avaa…

[ctx: @action:button]
en: Play
fi: Toista

[ctx: @action:button]
en: Pause
fi: Tauko

[ctx: @action:button]
en: Exit Fullscreen
fi: Poistu koko näytöltä

[ctx: @action:button]
en: Enter Fullscreen
fi: Siirry koko näytölle

[ctx: @info %2 is the name of a distribution]
en: Dragon Player only supports the QtMultimedia library’s “ffmpeg” backend, but a different one is currently in use.
    <nl/><nl/>
    Please <link url="%1">contact the %2 developers</link> about this issue.
fi: Dragon Player tukee vain QtMultimedia-kirjaston ”ffmpeg”-taustajärjestelmää, mutta muu on paraikaa käytössä.
    <nl/><nl/>
    <link url="%1">Ilmoita %2 -kehittäjille</link> tästä ongelmasta.

[ctx: @info %2 is the name of a distribution]
en: Could not locate full support for the H.264 video codec; video playback support may be less reliable than expected.
    <nl/><nl/>
    Please <link url="%1">contact the %2 developers</link> about this issue, or to find out how to install the missing video codecs.
fi: Täyttä H.264-videokoodekkitukea ei löydetty. Videotoistotuki voi olla odotettua epäluotettavampi.
    <nl/><nl/>
    <link url="%1">Ilmoita %2 -kehittäjille</link> tästä ongelmasta tai yritä löytää tapa asentaa puuttuvat videokoodekit.

[ctx: @action:button open volume slider popup]
en: Show volume controls
fi: Näytä äänenvoimakkuussäätimet

[ctx: @title]
en: Welcome to Dragon Player
fi: Tervetuloa Dragon Playeriin

[ctx: @info]
en: Dragon Player is a simple video player. Open a video to get started:
fi: Dragon Player on yksinkertainen videosoitin. Aloita avaamalla video:

[ctx: @action:button]
en: Open Video File or Network Stream
fi: Avaa videotiedosto tai suoratoistovirta
