dragonplayer - en to gl translation catalogue (76 entries)

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &Play
gl: &Reproducir

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (play_media_menu)
en: Play Media
gl: Reproducir un recurso

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

[ctx: @action]
en: Play
gl: Reproducir

[ctx: @action]
en: Pause
gl: Pausar

[ctx: @option:check Volume of sound output]
en: Volume
gl: Volume.

[ctx: @action:button]
en: Preferred Scale
gl: Escala preferida

[ctx: @action:button]
en: Scale 100%
gl: Escala 100%

en: <b>Adjust video scale?</b>
gl: <b>Quere axustar a escala da imaxe?</b>

en: Video CD
gl: CD de vídeo

en: Audio CD
gl: CD de son

en: Data CD
gl: CD de datos

[ctx: @title:window]
en: Select a Disc
gl: Selección de disco

en: Select a disc to play.
gl: Escolle un disco para reproducilo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Welcome to Dragon Player
gl: Benvida a Dragon Player

en: A video player that has a usability focus
gl: Un reprodutor de vídeo focalizado na facilidade de uso

en: Improvements and polish
gl: Melloras e refinamento

en: Creator of Phonon
gl: Creador de Phonon

en: Dragon Player icon
gl: Icona de Dragon Player

en: Handbook
gl: Manual

en: Great reference code
gl: Excelente código de referencia

en: Yatta happened to be the only video on my laptop to test with. :)
gl: Yatta coincide que era o único vídeo que tiña no portátil para facer probas :)

en: MPRIS v2 support
gl: Compatibilidade con MPRIS v2

en: Port to KF5/Plasma 5
gl: Adaptación para KF5/Plasma 5

en: Play DVD Video
gl: Reproducir un DVD

en: Play 'URL'
gl: Reproducir un URL

[ctx: @title:menu]
en: Aspect &Ratio
gl: &Proporcións

[ctx: @title:menu]
en: &Audio Channels
gl: Canles de &son

[ctx: @title:menu]
en: &Subtitles
gl: &Subtítulos

[ctx: @option:radio aspect ratio]
en: Determine &Automatically
gl: Determinar &automaticamente.

[ctx: @option:radio aspect ratio]
en: &4:3
gl: &4:3.

[ctx: @option:radio aspect ratio]
en: Ana&morphic (16:9)
gl: &Panorámico (16:9).

[ctx: @option:radio aspect ratio]
en: &Window Size
gl: &Tamaño da xanela.

en: <qt>Phonon could not be successfully initialized. Dragon Player will now exit.</qt>
gl: <qt>Phonon non puido inicializarse. Dragon Player vai saír.</qt>

[ctx: @action]
en: Play File…
gl: Reproducir un ficheiro…

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a media file for playback
gl: Abrir un ficheiro multimedia para reproducilo.

[ctx: @action]
en: Play Stream…
gl: Reproducir unha transmisión…

[ctx: @action]
en: Play Disc
gl: Reproducir un disco

[ctx: @action]
en: Increase Volume
gl: Aumentar o volume

[ctx: @action]
en: Decrease Volume
gl: Baixar o volume

[ctx: @action]
en: Stop
gl: Deter

[ctx: @action Mute the sound output]
en: Mute
gl: Silenciar

[ctx: @action]
en: Reset Video Scale
gl: Reiniciar a escala da imaxe

[ctx: @action]
en: Menu Toggle
gl: Conmutar o menú

en: Position Slider
gl: Control esvaradío de posición

[ctx: @option:check]
en: Video Settings
gl: Configuración de vídeo.

[ctx: @option:check Whether only one instance of dragon can be started and will be reused when the user tries to play another file.]
en: One Instance Only
gl: Só unha instancia.

[ctx: @action previous chapter]
en: Previous
gl: Anterior

[ctx: @action next chapter]
en: Next
gl: Seguinte

[ctx: @action]
en: Return 10% Back
gl: Ir un 10% cara atrás

[ctx: @action]
en: Go 10% Forward
gl: Ir un 10% cara adiante

[ctx: @action]
en: Return 10 Seconds Back
gl: Ir 10s cara atrás

[ctx: @action]
en: Go 10 Seconds Forward
gl: Ir 10s cara adiante

[ctx: @option:check Mute the sound output]
en: Mute
gl: Silenciar.

en: Dragon Player was asked to open an empty URL; it cannot.
gl: Dragon Player pediu abrir un URL baleiro; non se pode.

[ctx: @title:window]
en: Select File to Play
gl: Escolle un ficheiro para reproducilo

[ctx: @title:window]
en: Stream to Play
gl: A transmisión que se vai reproducir

[ctx: @label:textbox]
en: Stream:
gl: Transmisión:

en: Sorry, no media was found in the drop
gl: Non se atopou ningún recurso

[ctx: Notification inhibition reason]
en: Playing a video
gl: Reproducindo un vídeo

en: No media loaded
gl: Non se cargou ningún recurso

en: Paused
gl: En pausa

en: The file is not a playlist
gl: O ficheiro non é unha lista de reprodución

en: Dragon Player could not download the remote playlist: %1
gl: Dragon Player non puido descargar a lista de temas remota: %1

en: <qt>The playlist, <i>'%1'</i>, could not be interpreted. Perhaps it is empty?</qt>
gl: <qt>Non se puido interpretar a lista de temas, <i>«%1»</i>. Pode ser que estea baleira?</qt>

en: Dragon Player could not open the file: %1
gl: Dragon Player non puido abrir o ficheiro: %1

en: Track %1/%2
gl: Pista %1/%2

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, brightnessLabel)
en: Brightness:
gl: Brillo:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contrastLabel)
en: Contrast:
gl: Contraste:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hueLabel)
en: Hue:
gl: Ton:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, saturationLabel)
en: Saturation:
gl: Saturación:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultsButton)
en: Restore Defaults
gl: Restaurar os valores predeterminados

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
gl: Pechar

[ctx: @option:radio]
en: &DVD Subtitle Selection
gl: Selección de subtítulos do &DVD.

[ctx: @option:radio audio language]
en: &Auto
gl: &Automático.
