dragonplayer - en to ja translation catalogue (23 entries)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ja: メインツールバー

en: <b>Adjust video scale?</b>
ja: 動画の拡大率を調整しますか？

en: Video CD
ja: ビデオ CD

en: Audio CD
ja: オーディオ CD

en: Data CD
ja: データ CD

en: Select a disc to play.
ja: 再生するディスクを選択します。

en: A video player that has a usability focus
ja: 使いやすさを重視した動画プレーヤー

en: Improvements and polish
ja: 改良と仕上げ

en: Creator of Phonon
ja: Phonon の作者

en: Dragon Player icon
ja: Dragon Player のアイコン

en: Handbook
ja: ハンドブック

en: Great reference code
ja: 素晴しい参考コード

en: Play DVD Video
ja: DVD ビデオを再生

en: Play 'URL'
ja: URL を再生

en: Position Slider
ja: 再生位置スライダー

en: Dragon Player was asked to open an empty URL; it cannot.
ja: 空の URL を開くことはできません。

en: Sorry, no media was found in the drop
ja: ドロップにメディアが見つかりませんでした

en: No media loaded
ja: メディアがロードされていません

en: Paused
ja: 一時停止中

en: The file is not a playlist
ja: このファイルはプレイリストではありません

en: Dragon Player could not download the remote playlist: %1
ja: リモートのプレイリストをダウンロードできませんでした: %1

en: <qt>The playlist, <i>'%1'</i>, could not be interpreted. Perhaps it is empty?</qt>
ja: <qt>プレイリスト “%1” を解読できませんでした。空ではありませんか？</qt>

en: Dragon Player could not open the file: %1
ja: ファイルを開けませんでした: %1
