dragonplayer - en to sk translation catalogue (69 entries)

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &Play
sk: &Prehrať

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sk: &Nastavenia

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

[ctx: @action]
en: Play
sk: Prehrať

[ctx: @action]
en: Pause
sk: Pozastaviť

[ctx: @option:check Volume of sound output]
en: Volume
sk: Hlasitosť

[ctx: @action:button]
en: Preferred Scale
sk: Preferovaná mierka

[ctx: @action:button]
en: Scale 100%
sk: Mierka 100%

en: <b>Adjust video scale?</b>
sk: <b>Prispôsobiť mierku videa?</b>

en: Audio CD
sk: Zvukové CD

en: Data CD
sk: Dátové CD

[ctx: @title:window]
en: Select a Disc
sk: Vybrať disk

en: Select a disc to play.
sk: Vyberte disk na prehranie.

en: Dragon Player
sk: Prehrávač Dragon

en: A video player that has a usability focus
sk: Prehrávač videa so zameraním na použiteľnosť

en: Improvements and polish
sk: Vylepšenia a doladenie

en: Creator of Phonon
sk: Tvorca Phononu

en: Dragon Player icon
sk: Ikona prehrávača Dragon

en: Handbook
sk: Príručka

en: Great reference code
sk: Skvelý referenčný kód

en: Yatta happened to be the only video on my laptop to test with. :)
sk: Jediné video, ktoré zostalo na mojom notebooku na testy je Yatta :)

en: MPRIS v2 support
sk: Podpora MPRIS v2

en: Port to KF5/Plasma 5
sk: Port do KF5/Plasma 5

en: Play DVD Video
sk: Prehrať DVD video

en: Play 'URL'
sk: Prehrať 'URL'

[ctx: @title:menu]
en: Aspect &Ratio
sk: Pomer strán

[ctx: @title:menu]
en: &Audio Channels
sk: Zvukové kanály

[ctx: @title:menu]
en: &Subtitles
sk: &Titulky

[ctx: @option:radio aspect ratio]
en: Determine &Automatically
sk: Určiť &automaticky

[ctx: @option:radio aspect ratio]
en: Ana&morphic (16:9)
sk: Anamorfické (16:9)

[ctx: @option:radio aspect ratio]
en: &Window Size
sk: Veľkosť okna

en: <qt>Phonon could not be successfully initialized. Dragon Player will now exit.</qt>
sk: <qt>Nepodarilo sa úspešne inicializovať Phonon. Dragon Player sa teraz ukončí.</qt>

[ctx: @action]
en: Increase Volume
sk: Zvýšiť hlasitosť

[ctx: @action]
en: Decrease Volume
sk: Znížiť hlasitosť

[ctx: @action]
en: Stop
sk: Zastaviť

[ctx: @action Mute the sound output]
en: Mute
sk: Stlmiť

[ctx: @action]
en: Reset Video Scale
sk: Obnoviť mierku videa

[ctx: @action]
en: Menu Toggle
sk: Prepnúť ponuku

en: Position Slider
sk: Posuvník pozície

[ctx: @option:check]
en: Video Settings
sk: Nastavenie videa

[ctx: @option:check Whether only one instance of dragon can be started and will be reused when the user tries to play another file.]
en: One Instance Only
sk: Iba jedna inštancia

[ctx: @action previous chapter]
en: Previous
sk: Predchádzajúci

[ctx: @action next chapter]
en: Next
sk: Nasledujúci

[ctx: @action]
en: Return 10% Back
sk: Vrátiť sa o 10% späť

[ctx: @action]
en: Go 10% Forward
sk: Prejsť dopredu 10%

[ctx: @action]
en: Return 10 Seconds Back
sk: Vrátiť sa o 10 sekúnd späť

[ctx: @action]
en: Go 10 Seconds Forward
sk: Prejsť o 10 sekúnd dopredu

[ctx: @option:check Mute the sound output]
en: Mute
sk: Stlmiť

en: Dragon Player was asked to open an empty URL; it cannot.
sk: Prehrávač Dragon požiadal o otvorenie prázdnej URL. Toto nie je možné.

[ctx: @title:window]
en: Select File to Play
sk: Vyberte súbor, ktorý ma byť prehraný

[ctx: @title:window]
en: Stream to Play
sk: Prúd na prehranie

[ctx: @label:textbox]
en: Stream:
sk: Prúd:

en: Sorry, no media was found in the drop
sk: Ľutujem, ale žiadne médiá neboli nájdené

[ctx: Notification inhibition reason]
en: playing a video
sk: prehráva sa video

en: No media loaded
sk: Žiadne médium nebolo načítané

en: Paused
sk: Pozastavené

en: The file is not a playlist
sk: Súbor nie je zoznam skladieb

en: Dragon Player could not download the remote playlist: %1
sk: Prehrávač Dragon nemôže stiahnuť vzdialený zoznam skladieb: %1

en: <qt>The playlist, <i>'%1'</i>, could not be interpreted. Perhaps it is empty?</qt>
sk: <qt>Zoznam skladieb, <i>'%1'</i>, nemôže byť spracovaný. Nie je prázdny?</qt>

en: Dragon Player could not open the file: %1
sk: Prehrávač Dragon nemôže otvoriť súbor: %1

en: Track %1/%2
sk: Stopa %1/%2

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, brightnessLabel)
en: Brightness:
sk: Jas:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contrastLabel)
en: Contrast:
sk: Kontrast:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hueLabel)
en: Hue:
sk: Odtieň:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, saturationLabel)
en: Saturation:
sk: Sýtosť:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultsButton)
en: Restore Defaults
sk: Obnoviť predvolené nastavenia

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
sk: Zavrieť

[ctx: @option:radio]
en: &DVD Subtitle Selection
sk: &Výber DVD titulkov

[ctx: @option:radio audio language]
en: &Auto
sk: &Automaticky
