dragonplayer - en to th translation catalogue (26 entries)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
th: แถบเครื่องมือหลัก

en: <b>Adjust video scale?</b>
th: <b>ปรับขนาดวิดีโอหรือไม่ ?</b>

[ctx: Digital Versatile Disc, but keep it short]
en: DVD
th: แผ่นดีวีดี

en: Video CD
th: แผ่นวิดีโอซีดี

en: Audio CD
th: แผ่นซีดีเสียง

en: Data CD
th: แผ่นซีดีข้อมูล

en: Select a disc to play.
th: เลือกดิสก์ที่จะเล่น

en: Dragon Player
th: โปรแกรมเล่นสื่อ Dragon Player

en: A video player that has a usability focus
th: โปรแกรมเล่นสื่อที่ใช้ง่าย

en: Copyright 2006, Max Howell
    Copyright 2007, Ian Monroe
th: สงวนลิขสิทธิ์ 2549, Max Howell
    สงวนลิขสิทธิ์ 2550, Ian Monroe

en: Improvements and polish
th: ปรับแก้ไขและปรับให้ดีขึ้น

en: Creator of Phonon
th: ผู้สร้างโฟนอน

en: Dragon Player icon
th: ภาพไอคอน Dragon Player

en: Handbook
th: คู่มือ

en: Great reference code
th: โค้ดสำหรับอ้างอิงอันยอดเยี่ยม

en: Play DVD Video
th: เล่นวิดีโอจากดีวีดี

en: Play 'URL'
th: เล่นจากตำแหน่ง 'URL'

en: Position Slider
th: ตำแหน่งของแถบเลื่อน

en: Dragon Player was asked to open an empty URL; it cannot.
th: ไม่สามารถเปิดที่อยู่ URL ที่ว่างได้

en: Sorry, no media was found in the drop
th: ขออภัย ไม่พบสื่อจากการลากและวาง

en: No media loaded
th: ยังไม่มีสื่อที่ถูกโหลด

en: Paused
th: หยุดชั่วคราว

en: The file is not a playlist
th: แฟ้มไม่ใช่รายการเล่น

en: Dragon Player could not download the remote playlist: %1
th: Dragon Player ไม่สามารถดาวน์โหลดรายการเพลง %1 ได้

en: <qt>The playlist, <i>'%1'</i>, could not be interpreted. Perhaps it is empty?</qt>
th: <qt>ไม่สามารถแปลรายการเล่น <i>'%1'</i> ได้ หรือว่ามันเป็นแฟ้มว่าง ?</qt>

en: Dragon Player could not open the file: %1
th: Dragon Player ไม่สามารถเปิดแฟ้ม %1 ได้
