drkonqi - en to ca@valencia translation catalogue (211 entries)

[ctx: @action:button]
en: &Reload
ca@valencia: Torna a ca&rregar

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to reload the crash information (backtrace). This is useful when you have installed the proper debug symbol packages and you want to obtain a better backtrace.
ca@valencia: Utilitzeu este botó per a tornar a carregar la informació de la fallada (traça inversa). Açò és útil quan heu instal·lat els paquets apropiats pels símbols de depuració i voleu obtindre una traça inversa millor.

[ctx: @action:button]
en: &Install Debug Symbols
ca@valencia: I&nstal·la els símbols de depuració

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to install the missing debug symbols packages.
ca@valencia: Utilitzeu este botó per a instal·lar els paquets amb els símbols de depuració que falten.

[ctx: @info:tooltip]
en: Symbol installation is unavailable because the application was updated or uninstalled after it had been started.
ca@valencia: No està disponible la instal·lació del símbol perquè l'aplicació s'ha actualitzat o desinstal·lat després d'haver-se iniciat.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to copy the crash information (backtrace) to the clipboard.
ca@valencia: Utilitzeu este botó per a copiar la informació de la fallada (traça inversa) a dins del porta-retalls.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to save the crash information (backtrace) to a file. This is useful if you want to take a look at it or to report the bug later.
ca@valencia: Utilitzeu este botó per a guardar la informació de la fallada (traça inversa) a un fitxer. Açò és útil si li voleu donar una ullada o informar de l'error més avant.

en: <h2>What is a "backtrace" ?</h2><p>A backtrace basically describes what was happening inside the application when it crashed, so the developers may track down where the mess started. They may look meaningless to you, but they might actually contain a wealth of useful information.<br />Backtraces are commonly used during interactive and post-mortem debugging.</p>
ca@valencia: <h2>Què és una «traça inversa»?</h2><p>Una traça inversa bàsicament descriu què estava passant dins l'aplicació quan ha fallat, de manera que els desenvolupadors podran rastrejar a on s'ha iniciat el problema. Vos pot paréixer que no tenen gaire significat, però poden contindre abundant informació útil.<br />Les traces inverses s'utilitzen freqüentment durant la depuració interactiva i la post mortem.</p>

[ctx: @info:status]
en: Loading...
ca@valencia: S'està carregant…

[ctx: @info:status]
en: Generating backtrace... (this may take some time)
ca@valencia: S'està carregant la traça inversa… (pot tardar una estona)

[ctx: @info]
en: Another debugger is currently debugging the same application. The crash information could not be fetched.
ca@valencia: Hi ha un altre depurador que actualment està depurant la mateixa aplicació. No s'ha pogut recuperar la informació de la fallada.

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be fetched.
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar la informació de la fallada.

[ctx: @info/rich]
en: Another debugging process is attached to the crashed application. Therefore, the DrKonqi debugger cannot fetch the backtrace. Please close the other debugger and click <interface>Reload</interface>.
ca@valencia: Hi ha un altre procés de depuració annexat a l'aplicació que ha fallat. Per tant, el depurador de DrKonqi no pot recuperar la traça inversa. Tanqueu l'altre depurador i cliqueu damunt <interface>Torna a carregar</interface>.

[ctx: @info]
en: The generated crash information is useful
ca@valencia: La informació generada de la fallada és útil

[ctx: @info]
en: The generated crash information may be useful
ca@valencia: La informació generada de la fallada pot ser útil

[ctx: @info]
en: The generated crash information is probably not useful
ca@valencia: La informació generada de la fallada probablement no és útil

[ctx: @info]
en: The generated crash information is not useful
ca@valencia: La informació generada de la fallada no és útil

[ctx: @info]
en: The rating of this crash information is invalid. This is a bug in DrKonqi itself.
ca@valencia: La puntuació d'esta informació de la fallada no és vàlida. Este és un error en el mateix DrKonqi.

[ctx: @info/rich]
en: You can click the <interface>Install Debug Symbols</interface> button in order to automatically install the missing debugging information packages. If this method does not work: please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
ca@valencia: Podeu clicar damunt del botó <interface>Instal·la els símbols de depuració</interface> per tal d'instal·lar automàticament els paquets amb la informació de depuració que falta. Si este mètode no funciona, llegiu <link url='%1'>Com crear informes de fallades útils</link> per a aprendre com aconseguir traces inverses útils; instal·leu els paquets necessaris (<link url='%2'>llista de fitxers</link>) i cliqueu damunt del botó <interface>Torna a carregar</interface>.

[ctx: @info/rich]
en: Please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
ca@valencia: Llegiu <link url='%1'>Com crear informes de fallades útils</link> per a aprendre com aconseguir traces inverses útils; instal·leu els paquets necessaris (<link url='%2'>llista de fitxers</link>) i cliqueu damunt del botó <interface>Torna a carregar</interface>.

[ctx: @info:status]
en: The debugger has quit unexpectedly.
ca@valencia: El depurador s'ha tancat inesperadament.

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be generated.
ca@valencia: No s'ha pogut generar la informació de la fallada.

[ctx: @info/rich]
en: You could try to regenerate the backtrace by clicking the <interface>Reload</interface> button.
ca@valencia: Podeu intentar tornar a generar la traça inversa clicant damunt del botó <interface>Torna a carregar</interface>.

[ctx: @info:status]
en: <strong>The debugger application is missing or could not be launched.</strong>
ca@valencia: <strong>No s'ha trobat l'aplicació de depuració o no es pot executar.</strong>

[ctx: @info/rich]
en: <strong>You need to first install the debugger application (%1) then click the <interface>Reload</interface> button.</strong>
ca@valencia: <strong>Primer cal instal·lar l'aplicació de depuració (%1) i després clicar damunt del botó <interface>Torna a carregar</interface>.</strong>

[ctx: @title:window]
en: Error during the installation of debug symbols
ca@valencia: S'ha produït un error durant la instal·lació dels símbols de depuració

note: i18nc here because that'd close the html tag but we need to append an unordered list of paths
en: The packages containing debug information for the following application and libraries are missing:
ca@valencia: No es troben els paquets que contenen la informació de depuració per a les aplicacions i biblioteques següents:

[ctx: messagebox title]
en: Missing debug information packages
ca@valencia: No s'han trobat els paquets amb la informació de depuració

[ctx: @info/plain]
en: <placeholder>In detail, tell us what you were doing  when the application crashed.</placeholder>
ca@valencia: <placeholder>Expliqueu detalladament què estàveu fent quan l'aplicació ha fallat.</placeholder>

[ctx: @info]
en: Subprocess exited with error: %1
ca@valencia: El subprocés ha eixit amb un error: %1

[ctx: @info]
en: Subprocess crashed. Check your installation.
ca@valencia: El subprocés ha fallat. Comproveu la instal·lació.

[ctx: @title CLI title]
en: Crashed Processes Viewer
ca@valencia: Visor de processos fallats

[ctx: @info program description]
en: Offers detailed view of past crashes
ca@valencia: Oferix una vista detallada de les fallades passades

[ctx: @title]
en: Failure
ca@valencia: Fallada

[ctx: @info]
en: Failed to access crash data for unknown reasons.
ca@valencia: No s'ha pogut accedir a les dades de la fallada per motius desconeguts.

[ctx: @info]
en: Debugging is not possible for crashes of software run inside a Flatpak sandbox at this time.
ca@valencia: En este moment, la depuració no és possible per a fallades de programari que s'executen dins d'un espai aïllat Flatpak.

[ctx: @info]
en: Debugging is not possible for crashes of software run inside a Snap sandbox at this time.
ca@valencia: En este moment, la depuració no és possible per a fallades de programari que s'executen dins d'un espai aïllat Snap.

[ctx: @info]
en: Debugging is no longer possible for this crash. The core dump file is missing.
ca@valencia: La depuració ja no és possible per a esta fallada. Falta el fitxer de bolcat del nucli.

[ctx: @info]
en: Debugging is no longer possible for this crash.
ca@valencia: La depuració ja no és possible per a esta fallada.

[ctx: @info]
en: Reporting is not supported for Flatpak applications at this time.
ca@valencia: En este moment no s'admet l'informe per a les aplicacions Flatpak.

[ctx: @info]
en: Already reported.
ca@valencia: Ja s'ha informat.

[ctx: @info]
en: Your distribution has not provided a bug report URL. Please report this to your distribution.
ca@valencia: La vostra distribució no ha proporcionat cap URL d'informe d'errors. Informeu d'açò a la vostra distribució.

[ctx: @title]
en: Details
ca@valencia: Detalls

[ctx: @action]
en: Copy to Clipboard
ca@valencia: Copia a dins del porta-retalls

[ctx: @action]
en: Run Interactive Debugger
ca@valencia: Executa el depurador interactiu

[ctx: @action %1 is the name of a distribution]
en: Report to %1
ca@valencia: Informa a %1

[ctx: @title]
en: Crashes
ca@valencia: Fallades

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: Loading crash reports
ca@valencia: Càrrega d'informes de fallades

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: No processes have crashed yet
ca@valencia: Encara no ha fallat cap procés

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: No crashes matching the search
ca@valencia: Cap fallada coincidix amb la busca

[ctx: @title:window]
en: Overview
ca@valencia: Vista general

[ctx: @title:notification]
en: Application Crash
ca@valencia: Fallada d'aplicació

[ctx: @info notification text. %1 is a exe name. %2 is either a service name such as firefox or a cgroup name such as org.mozilla.firefox]
en: <command>%1</command> (part of <command>%2</command>) has encountered a fatal error and was closed.
ca@valencia: <command>%1</command> (part de <command>%2</command>) ha trobat un error fatal i s'ha tancat.

[ctx: @title:notification service refers to a background service such as kwalletd or kded]
en: Service Crash
ca@valencia: Fallada de servei

[ctx: @info notification text. %1 is a exe name]
en: <command>%1</command> has encountered a fatal error and was closed.
ca@valencia: <command>%1</command> ha trobat un error fatal i s'ha tancat.

[ctx: @action:button show crash details]
en: Details
ca@valencia: Detalls

[ctx: @title]
en: Failed to Launch
ca@valencia: Ha fallat mentre es llançava

[ctx: @info]
en: Could not launch the Crashed Process Viewer.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el visor de processos fallats.

[ctx: @info:progress]
en: Requesting installation of missing debug symbols packages...
ca@valencia: S'ha sol·licitat la instal·lació de paquets amb els símbols de depuració que falten…

en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

[ctx: @title:window]
en: Missing debug symbols
ca@valencia: No s'han trobat els símbols de depuració

[ctx: @info]
en: Could not find debug symbol packages for this application.
ca@valencia: No s'han pogut trobar els paquets amb els símbols de depuració per a esta aplicació.

[ctx: @info]
en: An error was encountered during the installation of the debug symbol packages.
ca@valencia: S'ha trobat un error durant la instal·lació dels paquets amb els símbols de depuració.

[ctx: @info]
en: Report saved to <filename>%1</filename>.
ca@valencia: L'informe s'ha guardat a <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not create a file in which to save the report.
ca@valencia: No es pot crear cap fitxer en el qual guardar l'informe.

[ctx: @title:window]
en: Save Report
ca@valencia: Guarda l'informe

[ctx: @info]
en: Cannot open file <filename>%1</filename> for writing.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer <filename>%1</filename> per a escriptura.

[ctx: @action:button]
en: &Restart Application
ca@valencia: To&rna a iniciar l'aplicació

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to restart the crashed application.
ca@valencia: Utilitzeu este botó per a tornar a iniciar l'aplicació que ha fallat.

[ctx: @title:tab]
en: &Developer Information
ca@valencia: Informació del &desenvolupador

[ctx: @info]
en: <para>We are sorry, <application>%1</application> closed unexpectedly.</para>
ca@valencia: <para>Ho sentim, <application>%1</application> s'ha tancat inesperadament.</para>

[ctx: @info]
en: <para>As the Crash Handler itself has failed, the automatic reporting process is disabled to reduce the risks of failing again.<nl /><nl />Please, <link url='%1'>manually report</link> this error to the KDE bug tracking system. Do not forget to include the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.</para>
ca@valencia: <para>El mateix gestor de fallades ha donat un error, i el procés automàtic d'informes està desactivat per a reduir el risc que torne a fallar.<nl /> <nl />Per favor, <link url='%1'>informeu manualment</link> d'este error en el sistema de seguiment d'errors de KDE. No oblideu incloure la traça inversa des de la pestanya <interface>Informació del desenvolupador</interface>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crash handler dialog was started in safe mode.<nl />You can manually report this bug to %1 (including the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.)</para>
ca@valencia: <para>L'assistent d'informes està desactivat perquè el diàleg del gestor de fallades s'ha iniciat en mode segur.<nl />Podeu informar d'esta errada manualment a %1 (incloent-hi la traça inversa des de la pestanya <interface>Informació del desenvolupador</interface>).</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crashed application appears to have been updated or uninstalled since it had been started. This prevents accurate crash reporting and can also be the cause of this crash.</para><para>After updating it is always a good idea to log out and back in to make sure the update is fully applied and will not cause any side effects.</para>
ca@valencia: <para>L'assistent d'informes està desactivat perquè l'aplicació que ha fallat s'ha actualitzat o desinstal·lat després d'haver-se iniciat. Açò evita que els informes d'error siguen precisos i poden ser la causa d'esta fallada.</para><para>Després d'actualitzar-lo sempre és una bona idea eixir de la sessió i tornar a entrar-hi per tal d'assegurar que l'actualització s'ha aplicat completament i no provoca cap efecte col·lateral.</para>

[ctx: @info]
en: <para>You can help us improve KDE Software by reporting this error.<nl /><link url='%1'>Learn more about bug reporting.</link></para>
ca@valencia: <para>Podeu ajudar a millorar el programari de KDE informant d'este error.<nl /><link url='%1'>Apreneu més quant a informar d'errors.</link></para>

[ctx: @info]
en: <para>You cannot report this error, because <application>%1</application> does not provide a bug reporting address.</para>
ca@valencia: <para>No podeu informar d'este error, perquè <application>%1</application> no ha proporcionat cap adreça d'informe d'error.</para>

[ctx: @label]
en: Details:
ca@valencia: Detalls:

[ctx: @info Note the time information is divided into date and time parts]
en: <para>Executable: <application>%1</application> PID: %2 Signal: %3 (%4) Time: %5 %6</para>
ca@valencia: <para>Executable: <application>%1</application> PID: %2 Senyal: %3 (%4) Hora: %5 %6</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Close this dialog (you will lose the crash information.)
ca@valencia: Tanqueu este diàleg (perdreu la informació de la fallada).

en: Crash Handler
ca@valencia: Gestor de fallades

en: Crash Handler gives the user feedback if a program has crashed.
ca@valencia: El gestor de fallades dona informació a l'usuari si ha fallat un programa.

[ctx: @info:shell]
en: The signal <number> that was caught
ca@valencia: El <número> de senyal que s'ha capturat

[ctx: @info:shell]
en: <Name> of the program
ca@valencia: <Nom> del programa

[ctx: @info:shell]
en: <Path> to the executable
ca@valencia: <Camí> cap a l'executable

[ctx: @info:shell]
en: The <version> of the program
ca@valencia: La <versió> del programa

[ctx: @info:shell]
en: The bug <address> to use
ca@valencia: L'<adreça> d'error que s'ha d'utilitzar

[ctx: @info:shell]
en: Translated <name> of the program
ca@valencia: <Nom> traduït del programa

[ctx: @info:shell]
en: Bugzilla product name
ca@valencia: El nom del producte en Bugzilla

[ctx: @info:shell]
en: The <PID> of the program
ca@valencia: El <PID> del programa

[ctx: @info:shell]
en: Startup <ID> of the program
ca@valencia: L'<ID> d'iniciada del programa

[ctx: @info:shell]
en: The program was started by kdeinit
ca@valencia: El programa l'ha iniciat kdeinit

[ctx: @info:shell]
en: Disable arbitrary disk access
ca@valencia: Desactiva l'accés arbitrari al disc

[ctx: @info:shell]
en: The program has already been restarted
ca@valencia: El programa ja s'ha tornat a iniciar

[ctx: @info:shell]
en: Keep the program running and generate the backtrace at startup
ca@valencia: Mantín el programa executant-se i genera la traça inversa durant l'inici

[ctx: @info:shell]
en: The <thread id> of the failing thread
ca@valencia: L'<ID del fil> que ha fallat

[ctx: @info:shell]
en: Do not show a notification but launch the debug dialog directly
ca@valencia: No mostres cap notificació, però inicia directament el diàleg de depuració

[ctx: @title:window]
en: Fetching the Backtrace (Automatic Crash Information)
ca@valencia: Recuperació de la traça inversa (informació automàtica de la fallada)

[ctx: @action:button]
en: Next
ca@valencia: Següent

[ctx: @info]
en: Failed to contact %1: <message>%2</message>
ca@valencia: No s'ha pogut contactar amb %1: <message>%2</message>

[ctx: @action]
en: Retry
ca@valencia: Reintenta

[ctx: @info]
en: Trying to contact %1…
ca@valencia: S'està intentant contactar amb %1…

[ctx: @title:window]
en: Your Knowledge
ca@valencia: El vostre coneixement

[ctx: @info/rich]
en: Do you remember what you were doing prior to the crash?
ca@valencia: Recordeu què estàveu fent abans de la fallada?

[ctx: @action:button]
en: Yes
ca@valencia: Sí

[ctx: @info/rich]
en: Does the application crash again if you repeat the same situation?
ca@valencia: L'aplicació torna a fallar si repetiu la mateixa situació?

[ctx: @info/rich]
en: Please select which additional information you can provide:
ca@valencia: Trieu la informació addicional que podeu proporcionar:

[ctx: @option:check kind of information the user can provide about the crash, %1 is the application name]
en: What I was doing when the application <application>%1</application> crashed
ca@valencia: Què estàveu fent quan l'aplicació <application>%1</application> ha fallat

[ctx: @action:check]
en: Unusual desktop behavior I noticed
ca@valencia: He observat un comportament inusual de l'escriptori

[ctx: @action:check]
en: Custom settings of the application that may be related
ca@valencia: Pot estar relacionat amb una configuració personalitzada de l'aplicació

[ctx: @title]
en: Not Sufficiently Useful
ca@valencia: No és prou útil

[ctx: @info]
en: The information you can provide is not considered helpful enough in this case.
    If you can't think of any more information, you can close the bug report dialog.
ca@valencia: La informació que podeu proporcionar no es considera prou útil per a este cas. Si no podeu pensar en més informació, podeu tancar el diàleg d'informe d'error.

[ctx: @title:window]
en: Developer Information
ca@valencia: Informació del desenvolupador

[ctx: @action:button]
en: Install Debug Symbols
ca@valencia: Instal·la els símbols de depuració

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to install the packages for missing debug symbols.
ca@valencia: Utilitzeu este botó per a instal·lar els paquets amb els símbols de depuració que falten.

[ctx: @action Report the bug on this domain]
en: Report on %1
ca@valencia: Informa a %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Starts the bug report assistant.
ca@valencia: Inicia l'assistent d'informes d'error.

[ctx: @action:button]
en: Reload
ca@valencia: Torna a carregar

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to reload the crash information (backtrace). This is useful when you have
    installed the proper debug symbol packages and you want to obtain a better backtrace.
ca@valencia: Utilitzeu este botó per a tornar a carregar la informació de la fallada (traça inversa).
    Açò és útil quan heu instal·lat els paquets apropiats dels símbols de depuració i voleu obtindre una traça inversa millor.

[ctx: @action:button]
en: Copy
ca@valencia: Copia

[ctx: @action:button]
en: Save
ca@valencia: Guarda

[ctx: @info]
en: This backtrace is very limited because there was not enough memory available to generate a full backtrace. You can close some applications and try again.
ca@valencia: Esta traça inversa està molt limitada perquè no hi havia prou memòria disponible per a generar una traça inversa completa. Podeu tancar algunes aplicacions i tornar-ho a provar.

[ctx: @action retry gathering crash data]
en: Retry
ca@valencia: Reintenta

[ctx: @info/rich]
en: Click the <interface>Install Debug Symbols</interface> button in order to automatically install the missing debugging information packages. If this method
    does not work, read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful
    backtrace, install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>), then click the <interface>Reload</interface> button.
ca@valencia: Cliqueu damunt del botó <interface>Instal·la els símbols de depuració</interface> per tal d'instal·lar automàticament els paquets amb la informació de depuració que falta.
    Si este mètode no funciona, llegiu <link url='%1'>Com crear informes de fallades útils</link> per a aprendre com aconseguir traces inverses útils;
    instal·leu els paquets necessaris (<link url='%2'>llista de fitxers</link>), després cliqueu damunt del botó <interface>Torna a carregar</interface>.

[ctx: @info/rich]
en: Read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace, install the needed packages
    (<link url='%2'>list of files</link>), then click the <interface>Reload</interface> button.
ca@valencia: Llegiu <link url='%1'>Com crear informes de fallades útils</link> per a aprendre com aconseguir traces inverses útils; instal·leu els paquets necessaris
    (<link url='%2'>llista de fitxers</link>), després cliqueu damunt del botó <interface>Torna a carregar</interface>.

[ctx: @info/rich]
en: Try to regenerate the backtrace by clicking the <interface>Reload</interface> button.
ca@valencia: Intenteu tornar a generar la traça inversa clicant damunt del botó <interface>Torna a carregar</interface>.

[ctx: @info/rich]
en: <emphasis strong='true'>First install the debugger application (%1), then click the <interface>Reload</interface> button.</emphasis>
ca@valencia: <emphasis strong='true'>Primer instal·leu l'aplicació de depuració (%1) i després cliqueu damunt del botó <interface>Torna a carregar</interface>.</emphasis>

[ctx: @info/rich]
en: The backtrace generation was stopped due to memory pressure. You could try to regenerate the backtrace by clicking the <interface>Reload</interface> button.
ca@valencia: La generació de la traça inversa s'ha parat a causa de la pressió de la memòria. Podeu intentar tornar a generar la traça inversa clicant damunt del botó <interface>Torna a carregar</interface>.

[ctx: @label]
en: Automatically download debug symbols to enhance crash reports
ca@valencia: Baixa automàticament els símbols de depuració per a millorar els informes de fallada

[ctx: @info:tooltip]
en: Crash reports can be of greater value if additional debugging resources are downloaded from your distributor first.
    This may also cause increased memory usage, will take longer, and causes downloads of unknown size when a crash occurs. This is skipped automatically when using a metered internet connection.
ca@valencia: Els informes de fallada poden ser de més valor si primer es descarreguen els recursos de depuració addicionals des del vostre distribuïdor.
    Açò també pot provocar un augment de l'ús de la memòria, pot tardar més, i provoca baixades de mida desconeguda quan es produïx una fallada. Açò s'omet automàticament quan s'utilitza una connexió amb Internet mesurada.

[ctx: @title:window]
en: Log in to the Bug Tracking System
ca@valencia: Entra en el sistema de seguiments d'errors de KDE

[ctx: @info:status '1' is replaced with the short URL of the bugzilla]
en: You need to login with your %1 account in order to proceed.
ca@valencia: Cal entrar amb el vostre compte a %1 per tal de continuar.

[ctx: @label:textbox bugzilla account email]
en: Email Address:
ca@valencia: Adreça de correu:

[ctx: @label:textbox bugzilla account password]
en: Password:
ca@valencia: Contrasenya:

[ctx: @option:check]
en: Save login information using the KDE Wallet system
ca@valencia: Guarda la informació d'entrada utilitzant el sistema de carteres de KDE

[ctx: @info/rich]
en: <note>You need a user account on the <link url='%1'>KDE bug tracking system</link> in order to file a bug report, because we may need to contact you later
    to request further information. If you do not have one, you can freely <link url='%2'>create one here</link>. Please do not use disposable email addresses.</note>
ca@valencia: <note>Necessiteu un compte en el <link url='%1'>sistema de seguiment d'errors de KDE</link> per tal d'emplenar un informe d'error, per què podria ser necessari contactar
    amb vós més avant per a demanar més informació. Si no en teniu cap, en podeu <link url='%2'>crear un ací</link> debades. Per favor, no utilitzeu adreces de correu d'un sol ús.</note>

[ctx: @action:button]
en: Login
ca@valencia: Entra

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to login to the KDE bug tracking system using the provided email address and password.
ca@valencia: Utilitzeu este botó per a entrar al sistema de seguiment d'errors de KDE utilitzant l'adreça de correu i la contrasenya subministrats.

[ctx: @info]
en: <para>As the Crash Handler itself has failed, the
    automatic reporting process is disabled to reduce the
    risks of failing again.<nl /><nl />
    Please, <link url='%1'>manually report</link> this error
    to the KDE bug tracking system. Do not forget to include
    the backtrace from the <interface>Developer Information</interface>
    page.</para>
ca@valencia: <para>El mateix gestor de fallades ha donat un error, i el
    procés automàtic d'informes està desactivat per a reduir
    el risc que torne a fallar.<nl /><nl />
    <link url='%1'>Informeu manualment</link> d'este error
    en el sistema de seguiment d'errors de KDE. No oblideu
    incloure la traça inversa des de la pàgina
    <interface>Informació del desenvolupador</interface>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crash handler dialog was started in safe mode.<nl />
    You can manually report this bug to <link>%1</link> (including the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> page.)</para>
ca@valencia: <para>L'assistent d'informes està desactivat perquè el diàleg del gestor de fallades s'ha iniciat en mode segur.<nl />
    Podeu informar d'esta errada manualment a <link>%1</link> (incloent-hi la traça inversa des de la pàgina <interface>Informació del desenvolupador</interface>).</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because
    the crashed application appears to have been updated or
    uninstalled since it had been started. This prevents accurate
    crash reporting and can also be the cause of this crash.</para>
    <para>After updating it is always a good idea to log out and back
    in to make sure the update is fully applied and will not cause
    any side effects.</para>
ca@valencia: <para>L'assistent d'informes està desactivat perquè l'aplicació
    que ha fallat s'ha actualitzat o desinstal·lat després d'haver-se
    iniciat. Açò evita que els informes d'error siguen precisos i poden
    ser la causa d'esta fallada.</para>
    <para>Després d'actualitzar-lo sempre és una bona idea eixir
    de la sessió i tornar a entrar-hi per tal d'assegurar que l'actualització
    s'ha aplicat completament i no provoca cap efecte col·lateral.</para>

[ctx: @info]
en: There was not enough memory to gather crash information. You can close some applications to free up memory and try again.
ca@valencia: No hi ha hagut prou memòria per a arreplegar la informació de la fallada. Podeu tancar algunes aplicacions per a alliberar memòria i tornar-ho a provar.

[ctx: @info]
en: Gathering crash information failed for unknown reasons. You can retry, close the window, or <link url='%1'>view detailed output</link>.
ca@valencia: Ha fallat la recopilació de la informació de la fallada per motius desconeguts. Podeu tornar-ho a provar, tancar la finestra o <link url='%1'>veure l'eixida detallada</link>.

[ctx: @info]
en: Gathering crash information failed for unknown reasons. You can retry, or close the window.
ca@valencia: Ha fallat la recopilació de la informació de la fallada per motius desconeguts. Podeu tornar-ho a provar o tancar la finestra.

[ctx: @title]
en: Crash Handler
ca@valencia: Gestor de fallades

[ctx: @info]
en: <application>%1</application> has closed unexpectedly.
ca@valencia: <application>%1</application> s'ha tancat inesperadament.

[ctx: @action]
en: Send Automatic Report
ca@valencia: Envia un informe automàtic

[ctx: @action]
en: See Developer Information
ca@valencia: Vegeu la informació del desenvolupador

[ctx: @title]
en: Bug Report Preview
ca@valencia: Vista prèvia de l'informe d'error

[ctx: @label/rich]
en: <para>This is a preview of the contents of the report which will be sent.</para><para>If you want to modify the report, return to the previous pages.</para>
ca@valencia: <para>Esta és una vista prèvia del contingut de l'informe que s'enviarà.</para><para>Si voleu modificar-lo, torneu a les pàgines anteriors.</para>

[ctx: @action:button]
en: Submit
ca@valencia: Envia

[ctx: @info]
en: Waiting for data…
ca@valencia: S'estan esperant les dades…

[ctx: @info]
en: The generated crash information is useful.
ca@valencia: La informació generada de la fallada és útil.

[ctx: @info]
en: The generated crash information may be useful.
ca@valencia: La informació generada de la fallada pot ser útil.

[ctx: @info]
en: The generated crash information is likely not useful.
ca@valencia: La informació generada de la fallada probablement no és útil.

[ctx: @info]
en: The generated crash information is not useful.
ca@valencia: La informació generada de la fallada no és útil.

[ctx: @title]
en: Enter Details About the Crash
ca@valencia: Introducció dels detalls de la fallada

[ctx: @info]
en: Please provide the following information in English.
ca@valencia: Proporcioneu la informació següent en anglés.

[ctx: @info]
en: Title of the bug report:
ca@valencia: Títol de l'informe d'error:

[ctx: @info:tooltip examples of good bug report titles]
en: <subtitle>Examples of good titles:</subtitle>
    <list>
    <item>Plasma crashed after adding the Notes widget and writing on it</item>
    <item>Konqueror crashed when accessing the Facebook application 'X'</item>
    <item>Kopete closed after resuming the computer and talking to a MSN buddy</item>
    <item>Kate closed while editing a log file and pressing the Delete key a couple of times</item>
    </list>
ca@valencia: <subtitle>Exemples de títols convenients:</subtitle>
    <list>
    <item>Plasma ha fallat després d'afegir el giny Notes i escriure-hi</item>
    <item>Konqueror ha fallat mentre s'accedia a l'aplicació «X» de Facebook</item>
    <item>Kopete s'ha tancat de colp després de despertar l'ordinador i parlar amb un contacte del MSN</item>
    <item>Kate s'ha tancat mentre s'editava un fitxer de registre i en prémer la tecla de supressió un parell de vegades</item>
    </list>

[ctx: @info]
en: Information about the crash:
ca@valencia: Informació quant a la fallada:

[ctx: @info]
en: <subtitle>Describe in as much detail as possible the crash circumstances:</subtitle>
    <list>
    <item>Detail which actions were you taking inside and outside the application an instant before the crash.</item>
    <item>Note if you noticed any unusual behavior in the application or in the whole environment.</item>
    <item>Note any non-default configuration in the application</item>
    </list>
ca@valencia: <subtitle>Descriviu amb el màxim detall possible les circumstàncies de la fallada:</subtitle>
    <list>
    <item>Detall de quines accions estàveu efectuant dins i fora de l'aplicació un instant abans de la fallada.</item>
    <item>Indiqueu si heu notat qualsevol comportament no usual en l'aplicació o en tot l'entorn.</item>
    <item>Indiqueu qualsevol configuració no predeterminada en l'aplicació</item>
    </list>

[ctx: the minimum required length of a text was reached]
en: Minimum length reached
ca@valencia: S'ha arribat a la llargària mínima

[ctx: the minimum required length of a text wasn't reached yet]
en: Provide more information
ca@valencia: Cal més informació

[ctx: @info]
en: Distribution method:
ca@valencia: Mètode de distribució:

[ctx: @item:inlistbox placeholder while loading]
en: Loading…
ca@valencia: S'està carregant…

[ctx: @option:check]
en: KDE Platform is compiled from source
ca@valencia: La plataforma KDE s'ha compilat a partir del codi font

[ctx: @info]
en: <note>The crash and system information will be automatically added to the bug report.</note>
ca@valencia: <note>La fallada i la informació del sistema s'afegiran automàticament a l'informe d'error.</note>

[ctx: @action:button]
en: Preview Report
ca@valencia: Vista prèvia de l'informe

[ctx: @action:button]
en: Save Report to File
ca@valencia: Guarda l'informe a un fitxer

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to save the crash information to a file for manual reporting.
ca@valencia: Utilitzeu este botó per a guardar la informació de la fallada a un fitxer per a un informe manual.

[ctx: @info]
en: Failed to submit bug report: <message>%1</message>
ca@valencia: Ha fallat mentre s'enviava l'informe d'error: <message>%1</message>

[ctx: @action retry submitting bug report]
en: Retry Submission
ca@valencia: Torna a enviar

[ctx: @info]
en: Submitting bug report…
ca@valencia: S'està enviant l'informe d'error…

[ctx: @title]
en: Crash Report Sent
ca@valencia: L'informe de fallada s'ha enviat

[ctx: @action %1 is an application name e.g. kwrite]
en: Restart %1
ca@valencia: Reinicia %1

[ctx: @info]
en: Thank you for being a part of KDE. You may now close this window.
ca@valencia: Gràcies per formar part de KDE. Ara podeu tancar esta finestra.

[ctx: @title]
en: Automatic Report
ca@valencia: Informe automàtic

[ctx: @label submitting as crash report]
en: Collecting crash data. The collected data will automatically be submitted in the background.
ca@valencia: S'estan recopilant les dades de la fallada. Les dades arreplegades s'enviaran automàticament en segon pla.

[ctx: @label]
en: Crash Report Sent
ca@valencia: L'informe de fallada s'ha enviat

[ctx: @label other side of row 'in the future: [x] submit stuff automatically]
en: In the future:
ca@valencia: En el futur:

[ctx: @label]
en: Automatically report crashes
ca@valencia: Informa automàticament de les fallades

[ctx: @info:tooltip]
en: Always automatically submit a crash report to KDE's crash tracking system, with no manual input required.
    You will not receive any more crash notifications.
ca@valencia: Envia sempre automàticament un informe de fallada al sistema de seguiment de fallades de KDE, sense cap entrada manual.
    No rebreu més notificacions de fallada.

[ctx: @label placeholder text in TextArea]
en: Tell us more about the crash…
ca@valencia: Informació addicional quant a la fallada…

[ctx: @action:button]
en: Send Message
ca@valencia: Envia el missatge

[ctx: @action:button]
en: Finish
ca@valencia: Finalitza

[ctx: @title:window]
en: Reporting Assistant
ca@valencia: Assistent d'informes

[ctx: @info/rich]
en: This assistant will analyze the crash information and guide you through the bug reporting process.
ca@valencia: Este assistent analitzarà la informació de la fallada i vos guiarà pel procés d'informació de l'error.

[ctx: @info/rich note before starting the bug reporting process]
en: <para><note>Since communication between you and the developers is required for effective debugging,
    to continue reporting this bug it is <emphasis strong='true'>required for you to agree that developers may contact you</emphasis>.
    </note></para><para>Feel free to close this dialog if you do not wish to accept this.</para>
ca@valencia: <para><note>Per a una depuració efectiva es requerix la comunicació entre vós i els desenvolupadors.
    Per a continuar amb l'informe d'este error <emphasis strong='true'>es requerix que consentiu que els desenvolupadors puguen contactar-vos</emphasis>.
    </note></para><para>Podeu tancar este diàleg si no voleu acceptar-ho.</para>

[ctx: @action:button]
en: I Agree to be Contacted
ca@valencia: Voleu acceptar estar en contacte

[ctx: @info/status error]
en: Failed to get platform list
ca@valencia: Ha fallat mentre s'obtenia la llista de plataformes

[ctx: @item:inlistbox user didn't tried to repeat the crash situation]
en: I did not try again
ca@valencia: No ho he tornat a provar

[ctx: @item:inlistbox the crash cannot be reproduce. reproduciblity->never]
en: Never
ca@valencia: Mai

[ctx: @item:inlistbox the bug can be reproduced sometimes]
en: Sometimes
ca@valencia: A vegades

[ctx: @item:inlistbox the bug can be reproduced every time]
en: Every time
ca@valencia: Cada vegada

[ctx: Notification text]
en: The application closed unexpectedly.
ca@valencia: L'aplicació s'ha tancat inesperadament.

[ctx: Notification text]
en: Please report this error to help improve this software.
ca@valencia: Informeu d'este error per ajudar a millorar este programari.

[ctx: Notification text]
en: The application closed unexpectedly. A report is being automatically submitted.
ca@valencia: L'aplicació s'ha tancat inesperadament. S'està enviant automàticament un informe.

[ctx: Placeholder is an application name; it crashed]
en: %1 Closed Unexpectedly
ca@valencia: %1 s'ha tancat inesperadament

en: Please report this error to help improve this software.
ca@valencia: Informeu d'este error per ajudar a millorar este programari.

en: Report &Bug
ca@valencia: Informa de l'&error

en: &Restart Application
ca@valencia: To&rna a iniciar l'aplicació

[ctx: Allows the user to hide this notifier item]
en: Hide
ca@valencia: Oculta

[ctx: @action:button, keep short]
en: Add Details
ca@valencia: Afig detalls

[ctx: Notification action button, keep short]
en: Report Bug
ca@valencia: Informeu d'un error

[ctx: Notification action button, keep short]
en: Restart App
ca@valencia: Reinicia l'aplicació

en: The debugger name passed to the parser factory
ca@valencia: El nom del depurador passat a la factoria de l'analitzador

en: A file containing the backtrace.
ca@valencia: Un fitxer que conté la traça inversa.

en: Test application for bugtracker manager lib
ca@valencia: Aplicació de proves de la biblioteca del gestor de seguiment d'errors

en: (c) 2009, DrKonqi2 Developers
ca@valencia: (c) 2009, Els desenvolupadors de DrKonqi2

[ctx: @info:shell]
en: bugstest.kde.org username
ca@valencia: Nom d'usuari de bugstest.kde.org

[ctx: @info:shell]
en: bugstest.kde.org password
ca@valencia: Contrasenya de bugstest.kde.org
