drkonqi - en to eo translation catalogue (194 entries)

[ctx: @action:button]
en: &Reload
eo: &Reŝargi

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to reload the crash information (backtrace). This is useful when you have installed the proper debug symbol packages and you want to obtain a better backtrace.
eo: Uzu ĉi tiun butonon por reŝargi la paneoinformojn (retrospuro). Ĉi tio estas utila kiam vi instalis la taŭgajn sencimigajn simbolpakaĵojn kaj vi volas akiri pli bonan retrospuron.

[ctx: @action:button]
en: &Install Debug Symbols
eo: &Instali sencimigajn simbolojn

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to install the missing debug symbols packages.
eo: Uzu ĉi tiun butonon por instali la mankantajn sencimsimbolajn pakaĵojn.

[ctx: @info:tooltip]
en: Symbol installation is unavailable because the application was updated or uninstalled after it had been started.
eo: Simbolinstalado estas neatingebla ĉar la aplikaĵo estis ĝisdatigita aŭ malinstalita post kiam ĝi estis komencita.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to copy the crash information (backtrace) to the clipboard.
eo: Uzu ĉi tiun butonon por kopii la paneoinformojn (retrospuro) al la tondujo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to save the crash information (backtrace) to a file. This is useful if you want to take a look at it or to report the bug later.
eo: Uzu ĉi tiun butonon por konservi la paneoinformojn (backtrace) al dosiero. Ĉi tio estas utila se vi volas rigardi ĝin aŭ raporti la cimon poste.

en: <h2>What is a "backtrace" ?</h2><p>A backtrace basically describes what was happening inside the application when it crashed, so the developers may track down where the mess started. They may look meaningless to you, but they might actually contain a wealth of useful information.<br />Backtraces are commonly used during interactive and post-mortem debugging.</p>
eo: <h2>Kio estas "retrospuro"?</h2><p>Retrospuro esence priskribas tion, kio okazis ene de la aplikaĵo kiam ĝi paneis, do la programistoj povas elspuri, kie la malordo komenciĝis. Ili povas aspekti sensignifaj al vi, sed ili eble enhavas multe da utilaj informoj.<br />Retrospuroj estas kutime uzataj dum interaga kaj postmorta sencimigo.</p>

[ctx: @info:status]
en: Loading...
eo: Ŝarganta...

[ctx: @info:status]
en: Generating backtrace... (this may take some time)
eo: Kreanta retrospuradon... (tio postulas tempon)

[ctx: @info]
en: Another debugger is currently debugging the same application. The crash information could not be fetched.
eo: Alia erarserĉilo nuntempe elpurigas la saman aplikaĵon. La paneoinformoj ne povis esti prenitaj.

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be fetched.
eo: La paneinformoj ne povis esti prenitaj.

[ctx: @info/rich]
en: Another debugging process is attached to the crashed application. Therefore, the DrKonqi debugger cannot fetch the backtrace. Please close the other debugger and click <interface>Reload</interface>.
eo: Alia sencimiga procezo estas alfiksita al la paneinta aplikaĵo. Tial, la DrKonqi-erarseĉilo ne povas preni la malantaŭan spuron. Bonvolu fermi la alian erarserĉilon kaj klaki <interface>Reŝargi</interface>.

[ctx: @info]
en: The generated crash information is useful
eo: La kreataj informoj pri kolapso utilas

[ctx: @info]
en: The generated crash information may be useful
eo: La kreataj informoj pri kolapso povus utili

[ctx: @info]
en: The generated crash information is probably not useful
eo: La kreataj informoj pri kolapso eble ne utilas

[ctx: @info]
en: The generated crash information is not useful
eo: La kreataj informoj pri kolapso ne utilas

[ctx: @info]
en: The rating of this crash information is invalid. This is a bug in DrKonqi itself.
eo: La takso de ĉi tiu paneinformo estas nevalida. Ĉi tio estas cimo en DrKonqi mem.

[ctx: @info/rich]
en: You can click the <interface>Install Debug Symbols</interface> button in order to automatically install the missing debugging information packages. If this method does not work: please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
eo: Vi povas klaki la butonon <interface>Instali Sencimigajn Simbolojn</interface> por aŭtomate instali la mankantajn sencimigajn informpakaĵojn. Se ĉi tiu metodo ne funkcias: bonvolu legi <link url='%1'>Kiel krei utilajn paneoraportojn</link> por lerni kiel akiri utilan malantaŭan spuron; instalu la bezonatajn pakaĵojn (<link url='%2'>listo de dosieroj</link>) kaj alklaku la butonon <interface>Reŝargi</interface>.

[ctx: @info/rich]
en: Please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
eo: Bonvolu legi <link url='%1'>Kiel krei utilajn paneoraportojn</link> por lerni kiel akiri utilan malantaŭan spuron; instalu la bezonatajn pakaĵojn (<link url='%2'>listo de dosieroj</link>) kaj alklaku la butonon <interface>Reŝargi</interface>.

[ctx: @info:status]
en: The debugger has quit unexpectedly.
eo: La sencimigilo neatendite fermiĝis.

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be generated.
eo: La paneinformoj ne povis esti generita.

[ctx: @info/rich]
en: You could try to regenerate the backtrace by clicking the <interface>Reload</interface> button.
eo: Vi povus provi regeneri la malantaŭan spuron klakante la butonon <interface>Reŝargi</interface>.

[ctx: @info:status]
en: <strong>The debugger application is missing or could not be launched.</strong>
eo: <strong>La sencimigilo-aplikaĵo mankas aŭ ne eblis lanĉi.</strong>

[ctx: @info/rich]
en: <strong>You need to first install the debugger application (%1) then click the <interface>Reload</interface> button.</strong>
eo: <strong>Vi devas unue instali la sencimigilon (%1) kaj poste alklaku la butonon <interface>Reŝargi</interface>.</strong>

[ctx: @title:window]
en: Error during the installation of debug symbols
eo: Eraro dum la instalado de sencimigaj simboloj

note: i18nc here because that'd close the html tag but we need to append an unordered list of paths
en: The packages containing debug information for the following application and libraries are missing:
eo: Mankas la pakaĵoj enhavantaj sencimigajn informojn por la sekvaj aplikaĵoj kaj bibliotekoj:

[ctx: messagebox title]
en: Missing debug information packages
eo: Pakaĵoj por sencimigaj informoj mankas

[ctx: @info/plain]
en: <placeholder>In detail, tell us what you were doing  when the application crashed.</placeholder>
eo: <placeholder>Detale, diru al ni kion vi faris kiam la aplikaĵo paneis.</placeholder>

[ctx: @info]
en: Subprocess exited with error: %1
eo: Subprocezo eliris kun eraro: %1

[ctx: @info]
en: Subprocess crashed. Check your installation.
eo: Subprocezo paneis. Kontrolu vian instaladon.

[ctx: @title CLI title]
en: Crashed Processes Viewer
eo: Rigardilo por Paneintaj Procezoj

[ctx: @info program description]
en: Offers detailed view of past crashes
eo: Proponas detalan vidon de pasintaj paneoj

en: (C) 2020-2022, The DrKonqi Authors
eo: (C) 2020-2022, La DrKonqi Aŭtoroj

[ctx: @title]
en: Failure
eo: Malsukceso

[ctx: @info]
en: Failed to access crash data for unknown reasons.
eo: Malsukcesis aliri paneodatenojn pro nekonataj kialoj.

[ctx: @title]
en: Details
eo: Detaloj

[ctx: @action]
en: Copy to Clipboard
eo: Kopii al tondujo

[ctx: @action]
en: Run Interactive Debugger
eo: Rulu Interaktivan Erarserĉilon

[ctx: @title]
en: Crashes
eo: Paneoj

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: Loading crash reports
eo: Ŝargante paneraportojn

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: No processes have crashed yet
eo: Neniuj procezoj ankoraŭ paneis

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: No crashes matching the search
eo: Neniuj paneoj kongruas kun la serĉo

[ctx: @title:window]
en: Overview
eo: Superrigardo

[ctx: @info:progress]
en: Requesting installation of missing debug symbols packages...
eo: Petante instaladon de mankantaj sencimigaj simbolaj pakoj...

en: Cancel
eo: Rezigni

[ctx: @title:window]
en: Missing debug symbols
eo: Sencimigaj simboloj mankas

[ctx: @info]
en: Could not find debug symbol packages for this application.
eo: Ne eblis trovi sencimigajn simbolpakaĵojn por ĉi tiu aplikaĵo.

[ctx: @info]
en: An error was encountered during the installation of the debug symbol packages.
eo: Eraro estis renkontita dum la instalado de la sencimsimbolpakaĵoj.

[ctx: @info]
en: Report saved to <filename>%1</filename>.
eo: Raporto konservita en <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not create a file in which to save the report.
eo: Dosiero por konservi la raporton ne kreeblas.

[ctx: @title:window]
en: Save Report
eo: Konservi Raporton

[ctx: @info]
en: Cannot open file <filename>%1</filename> for writing.
eo: Dosiero <filename>%1</filename> ne  malfermeblas por skribado.

[ctx: @action:button]
en: &Restart Application
eo: &Rekomenci Aplikaĵon

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to restart the crashed application.
eo: Uzu ĉi tiun butonon por restartigi la kolapsitan aplikaĵon.

[ctx: @title:tab general information]
en: &General
eo: Ĝ&enerala

[ctx: @title:tab]
en: &Developer Information
eo: &Informoj por Programistoj

[ctx: @info]
en: <para>We are sorry, <application>%1</application> closed unexpectedly.</para>
eo: <para>Ni bedaŭras, <application>%1</application> neatendite fermiĝis.</para>

[ctx: @info]
en: <para>As the Crash Handler itself has failed, the automatic reporting process is disabled to reduce the risks of failing again.<nl /><nl />Please, <link url='%1'>manually report</link> this error to the KDE bug tracking system. Do not forget to include the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.</para>
eo: <para>Ĉar la Paneotraktilo mem malsukcesis, la aŭtomata raporta procezo estas malŝaltita por redukti la riskojn de fiasko denove.<nl /><nl />Bonvolu, <link url='%1'>mane raporti</link> ĉi tiu eraro al la cimspura sistemo de KDE. Ne forgesu inkluzivi la malantaŭan spuron el la langeto <interface>Informoj pri Programisto</interface>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crash handler dialog was started in safe mode.<nl />You can manually report this bug to %1 (including the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.)</para>
eo: <para>La raporta asistanto estas malŝaltita ĉar la dialogo pri panea pritraktilo estis komencita en sekura reĝimo.<nl />Vi povas permane raporti ĉi tiun cimon al %1 (inkluzive de la malantaŭa spuro de la langeto <interface>Informoj pri Programisto</interface>). </para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crashed application appears to have been updated or uninstalled since it had been started. This prevents accurate crash reporting and can also be the cause of this crash.</para><para>After updating it is always a good idea to log out and back in to make sure the update is fully applied and will not cause any side effects.</para>
eo: <para>La raporta asistanto estas malŝaltita ĉar la paneinta aplikaĵo ŝajnas esti ĝisdatigita aŭ malinstalita de kiam ĝi estis komencita. Ĉi tio malhelpas precizajn paneraportojn kaj ankaŭ povas esti la kaŭzo de ĉi tiu paneo.</para><para>Post ĝisdatigo estas ĉiam bona ideo elsaluti kaj reeniri por certigi, ke la ĝisdatigo estas plene aplikata kaj ne kaŭzos ajnan flankon. efikoj.</para>

[ctx: @info]
en: <para>You can help us improve KDE Software by reporting this error.<nl /><link url='%1'>Learn more about bug reporting.</link></para>
eo: <para>Vi povas helpi nin plibonigi KDE-Programaron raportante ĉi tiun eraron.<nl /><link url='%1'>Lernu pli pri cimraportado.</link></para>

[ctx: @info]
en: <para>You cannot report this error, because <application>%1</application> does not provide a bug reporting address.</para>
eo: <para>Vi ne povas raporti ĉi tiun eraron, ĉar <application>%1</application> ne provizas adreson pri cimraporto.</para>

[ctx: @label]
en: Details:
eo: Detaloj:

[ctx: @info Note the time information is divided into date and time parts]
en: <para>Executable: <application>%1</application> PID: %2 Signal: %3 (%4) Time: %5 %6</para>
eo: <para>Efektivigebla: <application>%1</application> PID: %2 Signalo: %3 (%4) Tempo: %5 %6</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Close this dialog (you will lose the crash information.)
eo: Fermi ĉi tiun dialogon (vi perdos la informojn pri kolapso)

en: Crash Handler
eo: Paneotraktilo

en: Crash Handler gives the user feedback if a program has crashed.
eo: La Paneotraktilo donas al la uzanto sugestojn se programo paneis.

en: (C) 2000-2018, The DrKonqi Authors
eo: (C) 2000-2018, La DrKonqi Aŭtoroj

[ctx: @info:credit]
en: Hans Petter Bieker
eo: Hans Petter BIEKER

[ctx: @info:credit]
en: Dario Andres Rodriguez
eo: Dario Andres RODRIGUEZ

[ctx: @info:credit]
en: George Kiagiadakis
eo: George KIAGIADAKIS

[ctx: @info:credit]
en: A. L. Spehr
eo: A. L. SPEHR

[ctx: @info:shell]
en: The signal <number> that was caught
eo: La signalo <nombro> kiu estis kaptita

[ctx: @info:shell]
en: <Name> of the program
eo: <Nomo> de la programo

[ctx: @info:shell]
en: <Path> to the executable
eo: <Path> al la plenumebla

[ctx: @info:shell]
en: The <version> of the program
eo: La <versio> de la programo

[ctx: @info:shell]
en: The bug <address> to use
eo: La cimo <adreso> uzinda

[ctx: @info:shell]
en: Translated <name> of the program
eo: Tradukita <nomo> de la programo

[ctx: @info:shell]
en: Bugzilla product name
eo: Bugzilla produktnomo

[ctx: @info:shell]
en: The <PID> of the program
eo: La <PID> de la programo

[ctx: @info:shell]
en: Startup <ID> of the program
eo: Ekfunkciigo <ID> de la programo

[ctx: @info:shell]
en: The program was started by kdeinit
eo: La programaro estis startigita de kdeinit

[ctx: @info:shell]
en: Disable arbitrary disk access
eo: Malŝalti arbitran diskaliron

[ctx: @info:shell]
en: The program has already been restarted
eo: La programaro estas jam restartigita

[ctx: @info:shell]
en: Keep the program running and generate the backtrace at startup
eo: Daŭrigi la programon kaj generi la retrospuron ĉe ekfunkciigo

[ctx: @info:shell]
en: The <thread id> of the failing thread
eo: La <fadeno-id> de la malsukcesa fadeno

[ctx: @info:shell]
en: Do not show a notification but launch the debug dialog directly
eo: Ne montri sciigon sed lanĉi la sencimigan dialogon rekte

[ctx: @title]
en: Fetching the Backtrace (Automatic Crash Information)
eo: Prenante la retrospuron (Aŭtomataj Paneoinformoj)

[ctx: @action:button]
en: Show backtrace content (advanced)
eo: Montri enhavon de retrospurado (progresinta)

[ctx: @action:button]
en: Next
eo: Poste

[ctx: @info]
en: Failed to contact bugs.kde.org: <message>%1</message>
eo: Malsukcesis kontakti bugs.kde.org: <message>%1</message>

[ctx: @action]
en: Retry
eo: Reprovi

[ctx: @info]
en: Trying to contact bugs.kde.org...
eo: Provante kontakti bugs.kde.org...

[ctx: @title:window]
en: What do You Know About the Crash?
eo: Kion Vi Scias Pri la Paneo?

[ctx: @info/rich]
en: Do you remember what you were doing prior to the crash?
eo: Ĉu vi memoras, kion vi faris antaŭ la paneo?

[ctx: @action:button]
en: Yes
eo: Jes

[ctx: @action:button]
en: No
eo: Ne

[ctx: @info/rich]
en: Does the application crash again if you repeat the same situation?
eo: Ĉu la aplikaĵo denove paneas se vi ripetas la saman situacion?

[ctx: @info/rich]
en: Please select which additional information you can provide:
eo: Bonvolu elekti kiujn pliajn informojn vi povas provizi:

[ctx: @option:check kind of information the user can provide about the crash, %1 is the application name]
en: What I was doing when the application <application>%1</application> crashed
eo: Kion mi faris kiam la aplikaĵo <application>%1</application> paneis

[ctx: @action:check]
en: Unusual desktop behavior I noticed
eo: Mi notis nekutiman konduton de labortablo

[ctx: @action:check]
en: Custom settings of the application that may be related
eo: Propraj agordoj de la aplikaĵo, kiuj eble rilatas

[ctx: @title]
en: Not Sufficiently Useful
eo: Ne Sufiĉe Utila

[ctx: @info]
en: <para>The information you can provide is not considered helpful enough in this case. If you can't think of any more information you can close the bug report dialog.</para>
eo: <para>La informoj, kiujn vi povas provizi, ne estas konsiderataj sufiĉe helpemaj ĉi-kaze. Se vi ne povas pensi pri pliaj informoj, vi povas fermi la dialogan raporton pri eraro.</para>

[ctx: @title:window]
en: Developer Information
eo: Informoj pri Programisto

[ctx: @action Report the bug on this domain]
en: Report on %1
eo: Raporti pri %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Starts the bug report assistant.
eo: Ĝi startas la asistilon de raporto de cimoj.

[ctx: @action:button]
en: Install Debug Symbols
eo: Instalu Sencimigajn Simbolojn

[ctx: @action:button]
en: Reload
eo: Reŝargi

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to reload the crash information (backtrace). This is useful when you have
    installed the proper debug symbol packages and you want to obtain a better backtrace.
eo: Uzu ĉi tiun butonon por reŝargi la paneinformojn (retrospuro). Ĉi tio estas utila kiam vi
    instalis la taŭgajn sencimsimbolpakaĵojn kaj vi volas akiri pli bonan retrospuron.

[ctx: @action:button]
en: Copy
eo: Kopii

[ctx: @action:button]
en: Save
eo: Konservi

[ctx: @info]
en: <subtitle>What is a "backtrace" ?</subtitle><para>A backtrace basically describes what was
    happening inside the application when it crashed, so the developers may track
    down where the mess started. They may look meaningless to you, but they might
    actually contain a wealth of useful information.<nl />Backtraces are commonly
    used during interactive and post-mortem debugging.</para>
eo: <subtitle>Kio estas "retrospuro"?</subtitle><para>Retrospuro esence priskribas kio estis
    okazanta en la aplikaĵo kiam ĝi paneis, do la programistoj povas spuri
    malsupren kie la ĥaoso komenciĝis. Ili povas aspekti sensignifaj al vi, sed ili eble
    fakte enhavas multe da utilaj informoj.<nl />Retrospuroj estas ofte
    uzataj dum interaga kaj postmorta sencimigo.</para>

[ctx: @info/rich]
en: You can click the <interface>Install Debug Symbols</interface> button in order to automatically install the missing debugging information packages. If this method
    does not work: please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful
    backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
eo: Vi povas klaki la butonon <interface>Instali Sencimigajn Simbolojn</interface> por aŭtomate instali la mankantajn sencimigajn informpakaĵojn. Se ĉi tiu metodo
    e funkcias: bonvolu legi <link url='%1'>Kiel krei utilajn paneraportojn</link> por lerni kiel akiri utilan
    retrospuron; instalu la bezonatajn pakaĵojn (<link url='%2'> listo de dosieroj</link>) kaj alklaku la butonon <interface>Reŝargi</interface>.

[ctx: @info/rich]
en: Please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages
    (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
eo: Bonvolu legi <link url='%1'>Kiel krei utilajn paneraportojn</link> por lerni kiel akiri utilan malantaŭan spuron; instalu la bezonatajn pakaĵojn (<link url='%2'>listo de dosieroj</link>) kaj alklaku la butonon <interface>Reŝargi</interface>.

[ctx: @info/rich]
en: <emphasis strong='true'>You need to first install the debugger application (%1) then click the <interface>Reload</interface> button.</emphasis>
eo: <emphasis strong='true'>Vi unue devas instali la sencimigilon (%1) kaj poste alklaku la butonon <interface>Reŝargi</interface>.</emphasis>

[ctx: @label]
en: Automatically download debug symbols to enhance crash reports
eo: Aŭtomate elŝuti sencimigajn simboljon por plikvalitigi paneoraportojn

[ctx: @info:tooltip]
en: Crash reports can be of greater value if additional debugging resources are downloaded from your distributor first.
    This may also cause increased memory usage and will take longer, and causes downloads of unknown size when a crash occurs. This is skipped automatically when using a metered internet connection.
eo: Paneraportoj povas esti de pli granda valoro se pliaj sencimigaj rimedoj unue estas elŝutitaj de via distribuisto.
    Ĉi tio povas ankaŭ kaŭzi pliigitan memorkonsumon kaj daŭros pli longe, kaj kaŭzas elŝutojn de nekonata grandeco kiam fiasko okazas. Ĉi tio estas preterlasita aŭtomate kiam oni uzas mezuritan interretan konekton.

[ctx: @title]
en: Login into the bug tracking system
eo: Ensaluti en la sistemo de spurado de cimoj

[ctx: @info:status '1' is replaced with the short URL of the bugzilla]
en: You need to login with your %1 account in order to proceed.
eo: Vi bezonas ensaluti per via %1 konto de %1 por daŭrigi.

[ctx: @label:textbox bugzilla account email]
en: E-mail Address:
eo: Retpoŝta adreso:

[ctx: @label:textbox bugzilla account password]
en: Password:
eo: Pasvorto:

[ctx: @option:check]
en: Save login information using the KDE Wallet system
eo: Konservi ensalutinformojn per la KDE Wallet-sistemo

[ctx: @info/rich]
en: <note>You need a user account on the <link url='%1'>KDE bug tracking system</link> in order to file a bug report, because we may need to contact you later
    for requesting further information. If you do not have one, you can freely <link url='%2'>create one here</link>. Please do not use disposable email accounts.</note>
eo: <note>Vi bezonas uzantkonton en la <link url='%1'>KDE-spura sistemo</link> por registri cimraporton, ĉar ni eble bezonos kontakti vin poste
    por peti pliajn informojn. Se vi ne havas tian, vi povas libere <link url='%2'>krei ĉi tie</link>. Bonvolu ne uzi foruzeblajn retpoŝtajn kontojn.</note>

[ctx: @action:button]
en: Login
eo: Ensaluto

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to login to the KDE bug tracking system using the provided e-mail address and password.
eo: Uzu ĉi tiun butonon por ensaluti al la KDE-spura sistemo uzante la provizitajn retadreson kaj pasvorton.

[ctx: @info]
en: <para>As the Crash Handler itself has failed, the
    automatic reporting process is disabled to reduce the
    risks of failing again.<nl /><nl />
    Please, <link url='%1'>manually report</link> this error
    to the KDE bug tracking system. Do not forget to include
    the backtrace from the <interface>Developer Information</interface>
    page.</para>
eo: <para>Ĉar la Kraŝtraktilo mem malsukcesis, la
    aŭtomata raporta procezo estas malŝaltita por redukti la
    riskojn de fiasko denove.<nl /><nl />
    Bonvolu, <link url='%1'>mane raporti</link> ĉi tiu eraro
    la KDE-spura sistemo de eraroj. Ne forgesu inkluzivi
    la retrospuron de la paĝo <interface>Informoj por Programistoj</interface>.
    </para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crash handler dialog was started in safe mode.<nl />
    You can manually report this bug to <link>%1</link> (including the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> page.)</para>
eo: <para>La raporta asistanto estas malŝaltita ĉar la dialogo pri panea pritraktilo estis komencita en sekura reĝimo.<nl />
    Vi povas permane raporti ĉi tiun cimon al <link>%1</link> (inkluzive de la malantaŭa spuro de la paĝo <interface>Informoj por Programistoj</interface>.
    </para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because
    the crashed application appears to have been updated or
    uninstalled since it had been started. This prevents accurate
    crash reporting and can also be the cause of this crash.</para>
    <para>After updating it is always a good idea to log out and back
    in to make sure the update is fully applied and will not cause
    any side effects.</para>
eo: <para>La raporta asistanto estas malŝaltita ĉar
    la paneinta aplikaĵo ŝajnas esti ĝisdatigita aŭ
    einstalita de kiam ĝi estis komencita. Ĉi tio malhelpas precizan
    panean raportadon kaj ankaŭ povas esti la kaŭzo de ĉi tiu paneo.</para>
    <para>Post ĝisdatigo estas ĉiam bona ideo elsaluti kaj reen
    in por certigi, ke la ĝisdatigo estas plene aplikata kaj estos ne kaŭzas
    ajn kromefikojn.</para>

[ctx: @info]
en: Gathering crash information failed for unknown reasons. You can retry, close the window, or <link url='%1'>view detailed output</link>.
eo: Kolekto de paneinformoj malsukcesis pro nekonataj kialoj. Vi povas reprovi, fermi la fenestron, aŭ <link url='%1'>rigardi detalan eligon</link>.

[ctx: @info]
en: Gathering crash information failed for unknown reasons. You can retry, or close the window.
eo: Kolekto de paneinformoj malsukcesis pro nekonataj kialoj. Vi povas reprovi aŭ fermi la fenestron.

[ctx: @action retry gathering crash data]
en: Retry
eo: Reprovi

[ctx: @action]
en: Send Automatic Report
eo: Sendi Aŭtomatan Raporton

[ctx: @action]
en: See Developer Information
eo: Vidu Informojn pri Programisto

[ctx: @title]
en: Preview the Report
eo: Antaŭrigardi raporton

[ctx: @label/rich]
en: <para>This is a preview of the report's contents which will be sent.</para><para>If you want to modify it go to the previous pages.</para>
eo: <para>Ĉi tio estas antaŭrigardo de la enhavo de la raporto, kiu estos sendita.</para><para>Se vi volas modifi ĝin, iru al la antaŭaj paĝoj.</para>

[ctx: @action:button]
en: Submit
eo: Sendi

[ctx: @info]
en: Waiting for data…
eo: Atendante datumojn…

[ctx: @title]
en: Enter the Details about the Crash
eo: Enigi detalojn pri la kolapso

[ctx: @info]
en: Please provide the following information in English.
eo: Bonvolu provizi la sekvajn informojn en la angla.

[ctx: @info]
en: Title of the bug report:
eo: Titolo de la cimraporto:

[ctx: @info:tooltip examples of good bug report titles]
en: <subtitle>Examples of good titles:</subtitle>
    <list>
    <item>Plasma crashed after adding the Notes widget and writing on it</item>
    <item>Konqueror crashed when accessing the Facebook application 'X'</item>
    <item>Kopete closed after resuming the computer and talking to a MSN buddy</item>
    <item>Kate closed while editing a log file and pressing the Delete key a couple of times</item>
    </list>
eo: <subtitle>Ekzemploj de bonaj titoloj:</subtitle>
    <list>
    <item>Plasmo paneis post aldonado de la fenestraĵo de Notoj kaj skribado sur ĝi</item>
    <item>Konqueror paneis dum aliro al la Fejsbuka aplikaĵo ' X'</item>
    <item>Kopete fermiĝis post rekomenco de la komputilo kaj paroli kun MSN-amiko</item>
    <item>Kate fermiĝis dum redaktado de protokoldosiero kaj premante la Forigi klavon kelkfoje</item> ero>
    </list>

[ctx: @info]
en: Information about the crash:
eo: Informoj pri la paneo:

[ctx: @info]
en: <subtitle>Describe in as much detail as possible the crash circumstances:</subtitle>
    <list>
    <item>Detail which actions were you taking inside and outside the application an instant before the crash.</item>
    <item>Note if you noticed any unusual behavior in the application or in the whole environment.</item>
    <item>Note any non-default configuration in the application</item>
    </list>
eo: <subtitle>Priskribu kiel eble plej detale la paneocirkonstancojn:</subtitle>
    <list>
    <item>Detaligi kiujn agojn vi faris ene kaj ekster la aplikaĵo momento antaŭ la paneo.</item>
    <item>Rimarku, se vi rimarkis iun nekutiman konduton en la aplikaĵo aŭ en la tuta medio.</item>
    <item>Rimarku ajnan nedefaŭltan agordon en la aplikaĵo</item>
    </list>

[ctx: the minimum required length of a text was reached]
en: Minimum length reached
eo: Minimuma longo atingita

[ctx: the minimum required length of a text wasn't reached yet]
en: Provide more information
eo: Provizu pliajn informojn

[ctx: @info]
en: Distribution method:
eo: Metodo de distribuo:

[ctx: @option:check]
en: KDE Platform is compiled from source
eo: KDE-Platformo estas kompilita el fonto

[ctx: @info]
en: <note>The crash and system information will be automatically added to the bug report.</note>
eo: <note>La paneo kaj sistema informo estos aŭtomate aldonitaj al la cimraporto.</note>

[ctx: @action:button]
en: Preview Report
eo: Antaŭrigarda Raporto

[ctx: @action:button]
en: Save Report to File
eo: Konservu Raporton al Dosiero

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to save the crash information to a file for manual reporting.
eo: Uzu ĉi tiun butonon por konservi la paneinformojn al dosiero por manlibro raportado.

[ctx: @info]
en: Failed to submit bug report: <message>%1</message>
eo: Malsukcesis sendi cimraporton: <message>%1</message>

[ctx: @action retry submitting bug report]
en: Retry Submission
eo: Reprovi Submetadon

[ctx: @info]
en: Submitting bug report...
eo: Sendante cimraporton...

[ctx: @title]
en: Crash Report Sent
eo: Panea Raporto Sendita

[ctx: @action %1 is an application name e.g. kwrite]
en: Restart %1
eo: Rekomenci %1

[ctx: @info]
en: Thank you for being part of KDE. You can now close this window.
eo: Dankon pro esti parto de KDE. Vi nun povas fermi ĉi tiun fenestron.

[ctx: @label submitting as crash report]
en: Collecting crash data. The collected data will automatically be submitted in the background.
eo: Kolektante paneo-informojn. La arigitaj datenoj estos aŭtomate senditaj en la fono.

[ctx: @label]
en: Crash Report Sent
eo: Sendis Paneoraporton

[ctx: @label other side of row 'in the future: [x] submit stuff automatically]
en: In the future:
eo: En estonteco:

[ctx: @label]
en: Automatically report crashes
eo: Aŭtomate raporti paneojn

[ctx: @info:tooltip]
en: Always automatically submit a crash report to KDE's crash tracking system. No manual input required.
    You will not receive any more crash notifications.
eo: Ĉiam aŭtomate sendi paneoraporton al la cimspura sistemo de KDE. Ne necesas mana enigo.
    Vi ne plu ricevos ajn paneoraportojn.

[ctx: @label placeholder text in TextArea]
en: Tell us more about the crash…
eo: Rakontu al ni pli pri la paneo…

[ctx: @action:button]
en: Send Message
eo: Sendi Mesaĝon

[ctx: @action:button]
en: Finish
eo: Fini

[ctx: @title:window]
en: Welcome to the Reporting Assistant
eo: Bonvenon al la asistilo de raportado

[ctx: @info/rich]
en: This assistant will analyze the crash information and guide you through the bug reporting process.
eo: Ĉi tiu asistanto analizos la paneinformojn kaj gvidos vin tra la cimraporta procezo.

[ctx: @info/rich note before starting the bug reporting process]
en: <para><note>Since communication between you and the developers is required for effective debugging,
    to continue reporting this bug it is <emphasis strong='true'>required for you to agree that developers may contact you</emphasis>.
    </note></para><para>Feel free to close this dialog if you do not accept this.</para>
eo: <para><note>Ĉar komunikado inter vi kaj la programistoj estas bezonata por efika sencimigado,
    por daŭrigi raporti ĉi tiun cimon, estas <emphasis strong='true'>necese, ke vi konsentu, ke programistoj povas kontakti vin</emphasis>.
    </note></para><para>Bonvolu fermi ĉi tiun dialogon se vi ne akceptas ĉi tion.</para>

[ctx: @action:button]
en: I Agree to be Contacted
eo: Mi konsentas esti Kontaktita

[ctx: @info/status error]
en: Failed to get platform list
eo: Malsukcesis ricevi platformliston

[ctx: @item:inlistbox user didn't tried to repeat the crash situation]
en: I did not try again
eo: Mi ne reprovis denove

[ctx: @item:inlistbox the crash cannot be reproduce. reproduciblity->never]
en: Never
eo: Neniam

[ctx: @item:inlistbox the bug can be reproduced sometimes]
en: Sometimes
eo: Kelkfoje

[ctx: @item:inlistbox the bug can be reproduced every time]
en: Every time
eo: Ĉiam

[ctx: Notification text]
en: The application closed unexpectedly.
eo: La aplikaĵo fermiĝis neatendite.

[ctx: Notification text]
en: Please report this error to help improve this software.
eo: Bonvolu raporti ĉi tiun eraron por helpi plibonigi ĉi tiun programaron.

[ctx: Notification text]
en: The application closed unexpectedly. A report is being automatically submitted.
eo: La aplikaĵo fermiĝis neatendite. Raporto estiĝas aŭtomate sendata.

[ctx: Placeholder is an application name; it crashed]
en: %1 Closed Unexpectedly
eo: %1 Fermita Neatendite

en: Please report this error to help improve this software.
eo: Bonvolu raporti ĉi tiun eraron por helpi plibonigi ĉi tiun programaron.

en: Report &Bug
eo: Raporti &Cimon

en: &Restart Application
eo: &Rekomenci Aplikon

[ctx: Allows the user to hide this notifier item]
en: Hide
eo: Kaŝi

[ctx: @action:button, keep short]
en: Add Details
eo: Aldoni Detalojn

[ctx: Notification action button, keep short]
en: Report Bug
eo: Raporti cimon

[ctx: Notification action button, keep short]
en: Restart App
eo: Rekomenci Ap-on

en: The debugger name passed to the parser factory
eo: La nomo de erarserĉilo pasis al la analizisto-fabriko

en: A file containing the backtrace.
eo: Dosiero enhavanta la malantaŭan spuron.

en: BugzillaLib Test (DrKonqi2)
eo: Testo de BugzillaLib (DrKonqi2)

en: Test application for bugtracker manager lib
eo: Testa aplikaĵo por bugtracker manager lib

en: (c) 2009, DrKonqi2 Developers
eo: (c) 2009, DrKonqi2 Programistoj

[ctx: @info:shell]
en: bugstest.kde.org username
eo: bugstest.kde.org uzantnomo

[ctx: @info:shell]
en: bugstest.kde.org password
eo: pasvorto bugstest.kde.org
