drkonqi - en to gl translation catalogue (169 entries)

[ctx: @action:button]
en: &Reload
gl: Ca&rgar de novo

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to reload the crash information (backtrace). This is useful when you have installed the proper debug symbol packages and you want to obtain a better backtrace.
gl: Use este botón para cargar de novo a información da quebra (o trazado inverso). Isto é útil se ten instalados os paquetes de símbolos de depuración e quere obter un trazado mellorado.

[ctx: @action:button]
en: &Install Debug Symbols
gl: &Instalar os símbolos de depuración

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to install the missing debug symbols packages.
gl: Use este botón para instalar os paquetes cos símbolos de depuración que falten.

[ctx: @info:tooltip]
en: Symbol installation is unavailable because the application was updated or uninstalled after it had been started.
gl: A instalación de símbolos non está dispoñíbel porque a aplicación se actualizou ou desinstalou despois de iniciarse.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to copy the crash information (backtrace) to the clipboard.
gl: Use este botón para copiar a información da quebra (o trazado inverso) no portapapeis.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to save the crash information (backtrace) to a file. This is useful if you want to take a look at it or to report the bug later.
gl: Use este botón para gardar a información da quebra (o trazado inverso) nun ficheiro. Isto é útil se quere consultalo ou informar máis tarde do fallo.

en: <h2>What is a "backtrace" ?</h2><p>A backtrace basically describes what was happening inside the application when it crashed, so the developers may track down where the mess started. They may look meaningless to you, but they might actually contain a wealth of useful information.<br />Backtraces are commonly used during interactive and post-mortem debugging.</p>
gl: <h2>Que é este «trazado inverso»</h2><p>Basicamente, un trazado inverso describe o que estaba a acontecer no interior da aplicación cando este quebrou para que o equipo desenvolvedor poida localizar o punto no que se iniciou o problema. Pode que para vostede carezan de sentido, pero realmente poden conter un mundo de informacións.<br />Os trazados inversos úsanse con frecuencia na depuración interactiva e na post-mortem.</p>

[ctx: @info:status]
en: Loading...
gl: Cargando…

[ctx: @info:status]
en: Generating backtrace... (this may take some time)
gl: Xerando o trazado inverso… (pode levar un tempo).

[ctx: @info]
en: Another debugger is currently debugging the same application. The crash information could not be fetched.
gl: Xa hai outro depurador a depurar a mesma aplicación. Non foi posíbel obter a información da quebra.

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be fetched.
gl: Non foi posíbel obter a información da quebra.

[ctx: @info/rich]
en: Another debugging process is attached to the crashed application. Therefore, the DrKonqi debugger cannot fetch the backtrace. Please close the other debugger and click <interface>Reload</interface>.
gl: Hai outro proceso de depuración conectado á aplicación que quebrou. Por iso, o depurador do DrKonqi non pode obter o trazado inverso. Peche este outro depurador e prema <interface>Cargar de novo</interface>.

[ctx: @info]
en: The generated crash information is useful
gl: A información de quebra xerada é útil

[ctx: @info]
en: The generated crash information may be useful
gl: A información de quebra xerada podería ser útil

[ctx: @info]
en: The generated crash information is probably not useful
gl: A información de quebra xerada probabelmente non sexa útil

[ctx: @info]
en: The generated crash information is not useful
gl: A información de quebra xerada non é útil

[ctx: @info]
en: The rating of this crash information is invalid. This is a bug in DrKonqi itself.
gl: A cualificación desta información de quebra é incorrecta. Isto é un fallo de DrKonqi.

[ctx: @info/rich]
en: You can click the <interface>Install Debug Symbols</interface> button in order to automatically install the missing debugging information packages. If this method does not work: please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
gl: Pode premer o botón <interface>Instalar os símbolos de depuración</interface> para instalar automaticamente os paquetes coa información de depuración que falta. Se isto falla, lea <link url='%1'>Como crear informes de quebra útiles</link> para aprender a obter un trazado inverso útil; instale os paquetes que precise (<link url='%2'>lista de ficheiros</link>)e prema o botón <interface>Cargar de novo</interface>.

[ctx: @info/rich]
en: Please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
gl: Lea <link url='%1'>Como crear informes de quebra útiles</link> para saber como obter un trazado inverso útil; instale os paquetes que falten (<link url='%2'>lista de ficheiros</link>) e prema o botón <interface>Cargar de novo</interface>.

[ctx: @info:status]
en: The debugger has quit unexpectedly.
gl: O depurador saíu inesperadamente.

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be generated.
gl: Non foi posíbel xerar información sobre a quebra.

[ctx: @info/rich]
en: You could try to regenerate the backtrace by clicking the <interface>Reload</interface> button.
gl: Pode intentar xerar de novo o trazado inverso premendo o botón <interface>Cargar de novo</interface>.

[ctx: @info:status]
en: <strong>The debugger application is missing or could not be launched.</strong>
gl: <strong>Falta a aplicación de depuración ou non foi posíbel iniciar.</strong>

[ctx: @info/rich]
en: <strong>You need to first install the debugger application (%1) then click the <interface>Reload</interface> button.</strong>
gl: <strong>Debe instalar a aplicación de depuración (%1) e premer o botón <interface>Cargar de novo</interface>.</strong>

[ctx: @title:window]
en: Error during the installation of debug symbols
gl: Houbo un erro durante a instalación dos símbolos de depuración

note: i18nc here because that'd close the html tag but we need to append an unordered list of paths
en: The packages containing debug information for the following application and libraries are missing:
gl: Faltan os paquetes que conteñen a información de depuración da aplicación e bibliotecas seguintes:

[ctx: messagebox title]
en: Missing debug information packages
gl: Faltan paquetes de símbolos de depuración

[ctx: @info/plain]
en: <placeholder>In detail, tell us what you were doing  when the application crashed.</placeholder>
gl: <placeholder>Díganos con detalles o que estaba a facer cando o aplicativo quebrou.</placeholder>

[ctx: @info]
en: Subprocess exited with error: %1
gl: O subproceso saíu cun erro: %1

[ctx: @info]
en: Subprocess crashed. Check your installation.
gl: O subproceso quebrou. Revise a instalación.

[ctx: @title CLI title]
en: Crashed Processes Viewer
gl: Visor de procesos quebrados

[ctx: @info program description]
en: Offers detailed view of past crashes
gl: Ofrece unha vista detallada de quebras pasadas.

en: (C) 2020-2022, The DrKonqi Authors
gl: © 2020-2022 Persoas autoras de DrKonqi

[ctx: @title]
en: Failure
gl: Fallo

[ctx: @info]
en: Failed to access crash data for unknown reasons.
gl: Non foi posíbel acceder aos datos da quebra por motivos descoñecidos.

[ctx: @title]
en: Details
gl: Detalles

[ctx: @action]
en: Copy to Clipboard
gl: Copiar no portapapeis

[ctx: @action]
en: Run Interactive Debugger
gl: Executar o depurador interactivo

[ctx: @title]
en: Crashes
gl: Quebras

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: Loading crash reports
gl: Cargando os informes de quebra.

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: No processes have crashed yet
gl: Aínda non quebrou ningún proceso.

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: No crashes matching the search
gl: Ningunha quebra coincide coa busca.

[ctx: @title:window]
en: Overview
gl: Vista xeral

[ctx: @info:progress]
en: Requesting installation of missing debug symbols packages...
gl: Pedindo a instalación dos paquetes cos símbolos de depuración que faltan…

en: Cancel
gl: Cancelar

[ctx: @title:window]
en: Missing debug symbols
gl: Faltan os símbolos de depuración

[ctx: @info]
en: Could not find debug symbol packages for this application.
gl: Non foi posíbel atopar os paquetes de símbolos de depuración desta aplicación.

[ctx: @info]
en: An error was encountered during the installation of the debug symbol packages.
gl: Apareceu un erro durante a instalación dos paquetes cos símbolos de depuración.

[ctx: @info]
en: Report saved to <filename>%1</filename>.
gl: O informe gardouse en <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not create a file in which to save the report.
gl: Non foi posíbel crear un ficheiro no que gardar o informe.

[ctx: @title:window]
en: Save Report
gl: Gardar o informe

[ctx: @info]
en: Cannot open file <filename>%1</filename> for writing.
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro <filename>%1</filename> para escritura.

[ctx: @action:button]
en: &Restart Application
gl: &Reiniciar a aplicación

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to restart the crashed application.
gl: Use este botón para reiniciar a aplicación que quebrou.

[ctx: @title:tab general information]
en: &General
gl: &Xeral

[ctx: @title:tab]
en: &Developer Information
gl: Información para o equipo de &desenvolvemento

[ctx: @info]
en: <para>We are sorry, <application>%1</application> closed unexpectedly.</para>
gl: <para>Sentímolo, <application>%1</application> pechouse inesperadamente.</para>

[ctx: @info]
en: <para>As the Crash Handler itself has failed, the automatic reporting process is disabled to reduce the risks of failing again.<nl /><nl />Please, <link url='%1'>manually report</link> this error to the KDE bug tracking system. Do not forget to include the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.</para>
gl: <para>Dado que o propio xestor de quebras fallou, desactivouse o proceso de informe automático para reducir o risco de que falle de novo.<nl /><nl /><link url='%1'>Informe manualmente</link> deste erro no sistema de seguimento de incidencias de KDE. Non esqueza incluír o trazado inverso da lapela de información para o equipo desenvolvedor.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crash handler dialog was started in safe mode.<nl />You can manually report this bug to %1 (including the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.)</para>
gl: <para>O asistente de informes está desactivado porque se arrincou o diálogo do xestor de quebras no modo seguro.<nl />Pode informar manualmente deste fallo a %1 (incluíndo o trazado inverso da lapela de <interface>Información para o equipo desenvolvedor</interface>)</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crashed application appears to have been updated or uninstalled since it had been started. This prevents accurate crash reporting and can also be the cause of this crash.</para><para>After updating it is always a good idea to log out and back in to make sure the update is fully applied and will not cause any side effects.</para>
gl: <para>O asistente de informes está desactivado por que a aplicación que quebrou parece que se actualizou ou desinstalou tras iniciarse. Isto impide informar da quebra de maneira precisa e pode ademais ser a causa da quebra.</para><para>Tras actualizar recoméndase saír da sesión e volver entrar para asegurarse de que a actualización se aplica completamente e non causa ningún efecto secundario.</para>

[ctx: @info]
en: <para>You can help us improve KDE Software by reporting this error.<nl /><link url='%1'>Learn more about bug reporting.</link></para>
gl: <para>Pode axudarnos a mellorar o soporte lóxico de KDE se informa deste erro.<nl /><link url='%1'>Aprenda máis sobre como informar de fallos.</link></para>

[ctx: @info]
en: <para>You cannot report this error, because <application>%1</application> does not provide a bug reporting address.</para>
gl: <para>Non pode comunicar este erro porque <application>%1</application> non fornece ningún enderezo de informe de fallos.</para>

[ctx: @label]
en: Details:
gl: Detalles:

[ctx: @info Note the time information is divided into date and time parts]
en: <para>Executable: <application>%1</application> PID: %2 Signal: %3 (%4) Time: %5 %6</para>
gl: <para>Executábel: <application>%1</application> PID: %2 Sinal: %3 (%4) Duración: %5 %6</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Close this dialog (you will lose the crash information.)
gl: Pechar este diálogo (perderá a información da quebra).

en: Crash Handler
gl: Xestor de quebras

en: Crash Handler gives the user feedback if a program has crashed.
gl: O xestor de quebras dálle información á persoa usuaria cando un programa quebra.

en: (C) 2000-2018, The DrKonqi Authors
gl: © 2000-2018 Persoas autoras de DrKonqi

[ctx: @info:shell]
en: The signal <number> that was caught
gl: O <número> do sinal que se atrapou

[ctx: @info:shell]
en: <Name> of the program
gl: O <Nome> do programa

[ctx: @info:shell]
en: <Path> to the executable
gl: A <Ruta> ao executábel

[ctx: @info:shell]
en: The <version> of the program
gl: A <versión> do programa

[ctx: @info:shell]
en: The bug <address> to use
gl: O <enderezo> de fallo para usar

[ctx: @info:shell]
en: Translated <name> of the program
gl: O <nome> traducido do programa

[ctx: @info:shell]
en: Bugzilla product name
gl: Nome do produto en Bugzilla

[ctx: @info:shell]
en: The <PID> of the program
gl: O <PID> do programa

[ctx: @info:shell]
en: Startup <ID> of the program
gl: O <ID> de inicio do programa

[ctx: @info:shell]
en: The program was started by kdeinit
gl: kdeinit iniciou o programa.

[ctx: @info:shell]
en: Disable arbitrary disk access
gl: Desactivar o acceso arbitrario ao disco

[ctx: @info:shell]
en: The program has already been restarted
gl: O programa xa se reiniciou.

[ctx: @info:shell]
en: Keep the program running and generate the backtrace at startup
gl: Manter o programa en execución e xerar o trazado inverso no inicio

[ctx: @info:shell]
en: The <thread id> of the failing thread
gl: O <identificador de fío> do fío que falla

[ctx: @info:shell]
en: Do not show a notification but launch the debug dialog directly
gl: Non amosar unha notificación, iniciar directamente o diálogo de depuración.

[ctx: @title:window]
en: Fetching the Backtrace (Automatic Crash Information)
gl: Obter o trazado inverso (Información automática das quebras)

[ctx: @action:button]
en: Next
gl: Seguinte

[ctx: @action]
en: Retry
gl: Intentalo de novo

[ctx: @info/rich]
en: Do you remember what you were doing prior to the crash?
gl: Lembra o que estaba a facer xusto antes da quebra?

[ctx: @action:button]
en: Yes
gl: Si

[ctx: @action:button]
en: No
gl: Non

[ctx: @info/rich]
en: Does the application crash again if you repeat the same situation?
gl: Volve quebrar a aplicación se reproduce as circunstancias da quebra orixinal?

[ctx: @info/rich]
en: Please select which additional information you can provide:
gl: Escolla a información adicional que pode fornecer:

[ctx: @option:check kind of information the user can provide about the crash, %1 is the application name]
en: What I was doing when the application <application>%1</application> crashed
gl: O que estaba a facer cando quebrou a aplicación <application>%1</application>.

[ctx: @action:check]
en: Unusual desktop behavior I noticed
gl: Comportamento estraño do escritorio que percibín

[ctx: @action:check]
en: Custom settings of the application that may be related
gl: Opcións personalizadas da aplicación que puideren estaren relacionadas

[ctx: @title]
en: Not Sufficiently Useful
gl: Non é útil dabondo

[ctx: @title:window]
en: Developer Information
gl: Información de desenvolvemento

[ctx: @action:button]
en: Install Debug Symbols
gl: Instalar os símbolos de depuración

[ctx: @action Report the bug on this domain]
en: Report on %1
gl: Informar en %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Starts the bug report assistant.
gl: Inicia o asistente de informe do fallo.

[ctx: @action:button]
en: Reload
gl: Cargar de novo

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to reload the crash information (backtrace). This is useful when you have
    installed the proper debug symbol packages and you want to obtain a better backtrace.
gl: Use este botón para cargar de novo a información da quebra (o trazado inverso).
    Isto é útil se ten instalados os paquetes de símbolos de depuración e quere
    obter un trazado mellorado.

[ctx: @action:button]
en: Copy
gl: Copiar

[ctx: @action:button]
en: Save
gl: Gardar

[ctx: @action retry gathering crash data]
en: Retry
gl: Intentalo de novo

[ctx: @label]
en: Automatically download debug symbols to enhance crash reports
gl: Descargar automaticamente os símbolos de depuración para mellorar os informes de quebras.

[ctx: @info:status '1' is replaced with the short URL of the bugzilla]
en: You need to login with your %1 account in order to proceed.
gl: Debe acceder á súa conta en %1 para continuar.

[ctx: @label:textbox bugzilla account password]
en: Password:
gl: Contrasinal:

[ctx: @option:check]
en: Save login information using the KDE Wallet system
gl: Gardar a información de acceso no sistema de carteiras de KDE.

[ctx: @action:button]
en: Login
gl: Acceder

[ctx: @info]
en: <para>As the Crash Handler itself has failed, the
    automatic reporting process is disabled to reduce the
    risks of failing again.<nl /><nl />
    Please, <link url='%1'>manually report</link> this error
    to the KDE bug tracking system. Do not forget to include
    the backtrace from the <interface>Developer Information</interface>
    page.</para>
gl: <para>Dado que o propio xestor de quebras fallou, desactivouse o proceso de informe automático para reducir o risco de que falle de novo.<nl /><nl /><link url='%1'>Informe manualmente</link> deste erro no sistema de seguimento de incidencias de KDE. Non esqueza incluír o trazado inverso da páxina de Información para o equipo desenvolvedor.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crash handler dialog was started in safe mode.<nl />
    You can manually report this bug to <link>%1</link> (including the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> page.)</para>
gl: <para>O asistente de informes está desactivado porque se arrincou o diálogo do xestor de quebras no modo seguro.<nl />Pode informar manualmente deste fallo a <link>%1</link> (incluíndo o trazado inverso da páxina de <interface>Información para o equipo desenvolvedor</interface>)</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because
    the crashed application appears to have been updated or
    uninstalled since it had been started. This prevents accurate
    crash reporting and can also be the cause of this crash.</para>
    <para>After updating it is always a good idea to log out and back
    in to make sure the update is fully applied and will not cause
    any side effects.</para>
gl: <para>O asistente de informes está desactivado por que a aplicación que quebrou parece que se actualizou ou desinstalou tras iniciarse. Isto impide informar da quebra de maneira precisa e pode ademais ser a causa da quebra.</para><para>Tras actualizar recoméndase saír da sesión e volver entrar para asegurarse de que a actualización se aplica completamente e non causa ningún efecto secundario.</para>

[ctx: @info]
en: Gathering crash information failed for unknown reasons. You can retry, close the window, or <link url='%1'>view detailed output</link>.
gl: Non foi posíbel recoller información da quebra por motivos descoñecidos. Pode intentalo de novo, pechar a xanela ou <link url='%1'>ver a saída detallada</link>.

[ctx: @info]
en: Gathering crash information failed for unknown reasons. You can retry, or close the window.
gl: Non foi posíbel recoller información da quebra por motivos descoñecidos. Pode intentalo de novo ou pechar a xanela.

[ctx: @title]
en: Crash Handler
gl: Xestor de quebras

[ctx: @action]
en: Send Automatic Report
gl: Enviar o informe automático

[ctx: @action]
en: See Developer Information
gl: Ver a información de desenvolvemento

[ctx: @action:button]
en: Submit
gl: Entregar

[ctx: @info]
en: Waiting for data…
gl: Agardando polos datos…

[ctx: @info]
en: Please provide the following information in English.
gl: Forneza a seguinte información en inglés.

[ctx: @info]
en: Title of the bug report:
gl: Título do informe de fallo:

[ctx: @info:tooltip examples of good bug report titles]
en: <subtitle>Examples of good titles:</subtitle>
    <list>
    <item>Plasma crashed after adding the Notes widget and writing on it</item>
    <item>Konqueror crashed when accessing the Facebook application 'X'</item>
    <item>Kopete closed after resuming the computer and talking to a MSN buddy</item>
    <item>Kate closed while editing a log file and pressing the Delete key a couple of times</item>
    </list>
gl: <subtitle>Exemplos de títulos bos:</subtitle>
    
    <list>
    <item>Plasma quebrou despois de engadir o trebello Notes e escribir nel.</item>
    <item>Konqueror quebrou ao acceder á aplicación X de Facebook.</item>
    <item>Kopete falla de socate cando se volve ao computador e se quere falar cun amigo do MSN.</item>
    <item>Kate pechouse ao editar un ficheiro de rexistro e premer a tecla Suprimir dúas veces.</item>
    </list>

[ctx: @info]
en: Information about the crash:
gl: Información sobre a quebra:

[ctx: @info]
en: <subtitle>Describe in as much detail as possible the crash circumstances:</subtitle>
    <list>
    <item>Detail which actions were you taking inside and outside the application an instant before the crash.</item>
    <item>Note if you noticed any unusual behavior in the application or in the whole environment.</item>
    <item>Note any non-default configuration in the application</item>
    </list>
gl: <subtitle>Describa con todo o detalle posíbel as circunstancias da quebra:</subtitle>
    <list>
    <item>Detalle as acción que estaba a realizar dentro e fóra da aplicación nos intres previos á quebra.</item>
    <item>Indique se notou algún comportamento inusual da aplicación ou do contorno.</item>
    <item>Indique calquera configuración da aplicación distinta dos valores predeterminados.</item>
    </list>

[ctx: the minimum required length of a text was reached]
en: Minimum length reached
gl: Acadouse a lonxitude mínima

[ctx: the minimum required length of a text wasn't reached yet]
en: Provide more information
gl: Forneza máis información

[ctx: @info]
en: Distribution method:
gl: Método de distribución:

[ctx: @option:check]
en: KDE Platform is compiled from source
gl: Compilei a plataforma de KDE.

[ctx: @info]
en: <note>The crash and system information will be automatically added to the bug report.</note>
gl: <note>Engadirase automaticamente información sobre a quebra e o sistema ao informe do fallo.</note>

[ctx: @action:button]
en: Preview Report
gl: Vista previa do informe

[ctx: @action:button]
en: Save Report to File
gl: Gardar o informe nun ficheiro

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to save the crash information to a file for manual reporting.
gl: Use este botón para gardar a información da quebra nun ficheiro para informar manualmente.

[ctx: @info]
en: Failed to submit bug report: <message>%1</message>
gl: Non foi posíbel entregar o informe de fallo: <message>%1</message>

[ctx: @action retry submitting bug report]
en: Retry Submission
gl: Intentar entregalo de novo

[ctx: @title]
en: Crash Report Sent
gl: Enviouse o informe de quebra

[ctx: @action %1 is an application name e.g. kwrite]
en: Restart %1
gl: Reiniciar %1

[ctx: @label submitting as crash report]
en: Collecting crash data. The collected data will automatically be submitted in the background.
gl: Recollendo os datos da quebra. Os datos recollidos remitiranse automaticamente en segundo plano.

[ctx: @label]
en: Crash Report Sent
gl: Enviouse o informe de quebra

[ctx: @label other side of row 'in the future: [x] submit stuff automatically]
en: In the future:
gl: No futuro:

[ctx: @label]
en: Automatically report crashes
gl: Informar automaticamente das quebras

[ctx: @label placeholder text in TextArea]
en: Tell us more about the crash…
gl: Cóntenos máis sobre a quebra…

[ctx: @action:button]
en: Send Message
gl: Enviar a mensaxe

[ctx: @action:button]
en: Finish
gl: Finalizar

[ctx: @info/rich]
en: This assistant will analyze the crash information and guide you through the bug reporting process.
gl: Este asistente analiza a información da quebra e guíao polo proceso para informar de fallos.

[ctx: @action:button]
en: I Agree to be Contacted
gl: Poden contactar comigo

[ctx: @info/status error]
en: Failed to get platform list
gl: Non foi posíbel obter a lista de plataformas

[ctx: @item:inlistbox user didn't tried to repeat the crash situation]
en: I did not try again
gl: Non o intentei de novo

[ctx: @item:inlistbox the crash cannot be reproduce. reproduciblity->never]
en: Never
gl: Nunca

[ctx: @item:inlistbox the bug can be reproduced sometimes]
en: Sometimes
gl: Ás veces

[ctx: @item:inlistbox the bug can be reproduced every time]
en: Every time
gl: Sempre

[ctx: Notification text]
en: The application closed unexpectedly.
gl: A aplicación pechouse inesperadamente.

[ctx: Notification text]
en: Please report this error to help improve this software.
gl: Informe deste erro para axudar a mellorar este soporte lóxico.

[ctx: Notification text]
en: The application closed unexpectedly. A report is being automatically submitted.
gl: A aplicación pechouse inesperadamente. Estase entregando un informe automaticamente.

[ctx: Placeholder is an application name; it crashed]
en: %1 Closed Unexpectedly
gl: %1 pechouse inesperadamente

en: Please report this error to help improve this software.
gl: Informe deste erro para axudar a mellorar este soporte lóxico.

en: Report &Bug
gl: Informar dun &fallo

en: &Restart Application
gl: &Reiniciar a aplicación

[ctx: Allows the user to hide this notifier item]
en: Hide
gl: Agochar

[ctx: @action:button, keep short]
en: Add Details
gl: Engadir detalles

[ctx: Notification action button, keep short]
en: Report Bug
gl: Informar dun fallo

[ctx: Notification action button, keep short]
en: Restart App
gl: Reiniciar a aplicación

en: The debugger name passed to the parser factory
gl: O nome do depurador que se pasa á fábrica de procesadores.

en: A file containing the backtrace.
gl: Un ficheiro que contén o trazado inverso.

en: BugzillaLib Test (DrKonqi2)
gl: Proba de BugzillaLib (DrKonqi2)

en: Test application for bugtracker manager lib
gl: Aplicación de proba da biblioteca de xestión de xestores de fallos.

en: (c) 2009, DrKonqi2 Developers
gl: © 2009 Persoas desenvolvedoras de DrKonqi2

[ctx: @info:shell]
en: bugstest.kde.org username
gl: Nome de usuaria en bugstest.kde.org

[ctx: @info:shell]
en: bugstest.kde.org password
gl: Contrasinal en bugstest.kde.org
