drkonqi - en to ka translation catalogue (216 entries)

[ctx: @action:button]
en: &Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to reload the crash information (backtrace). This is useful when you have installed the proper debug symbol packages and you want to obtain a better backtrace.
ka: გამოიყენეთ ეს ღილაკი ავარიის ინფორმაციის თავიდან ჩასატვირთად. ეს სასარგებლოა, როცა გამართვის სიმბოლოების პაკეტს დააყენეთ და გნებავთ, უკეთესი უკუტრეისი მიიღოთ.

[ctx: @action:button]
en: &Install Debug Symbols
ka: გამართვის სიმბოლოების დაყენება

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to install the missing debug symbols packages.
ka: გამოიყენეთ ეს ღილაკი გამართვის სიმბოლოს პაკეტების დასაყენებლად.

[ctx: @info:tooltip]
en: Symbol installation is unavailable because the application was updated or uninstalled after it had been started.
ka: სიმბოლოების დაყენება ხელმიუწვდომელია, რადგან გაშვების შემდეგ აპლიკაცია განახლდა ან წაიშალა.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to copy the crash information (backtrace) to the clipboard.
ka: გამოიყენეთ ეს ღილაკი ავარიის ინფორმაციის (უკუტრეისი) ბუფერში დასაკოპირებლად.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to save the crash information (backtrace) to a file. This is useful if you want to take a look at it or to report the bug later.
ka: გამოიყენეთ ეს ღილაკი, რათა ავარიის ინფორმაცია (უკუტრეისი) ფაილში შეინახოთ. ეს სასარგებლოა, თუ ამ შეცდომას გნებავთ, მოგვიანებით მიხედოთ.

en: <h2>What is a "backtrace" ?</h2><p>A backtrace basically describes what was happening inside the application when it crashed, so the developers may track down where the mess started. They may look meaningless to you, but they might actually contain a wealth of useful information.<br />Backtraces are commonly used during interactive and post-mortem debugging.</p>
ka: <h2>რა არის "უკუტრეისი"?</h2><p>უკუტრეისი განსაზღვრავს რა ხდებოდა აპლიკაციის შიგნით მაშინ, როცა ის ავარიულად დასრულდა, რათა პროგრამისტებმა გაარკვიონ, სად აირია ყველაფერი. ამას შეიძლება თქვენთვის აზრი არ ქონდეს, მაგრამ რეალურად შეიძლება საჭირო ინფორმაციას შეიცავდეს.<br />უკუტრეისები ჩვეულებრივ ინტერაქტიული და ფაქტის-შემდგომი გამართვისთვის გამოიყენება.</p>

[ctx: @info:status]
en: Loading...
ka: იტვირთება...

[ctx: @info:status]
en: Generating backtrace... (this may take some time)
ka: უკუტრეისის გენერაცია... (ამას შეიძლება დრო დასჭირდეს)

[ctx: @info]
en: Another debugger is currently debugging the same application. The crash information could not be fetched.
ka: ამ აპლიკაციას ამჟამად სხვა გამმართველი უყურებს. ავარიის ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია.

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be fetched.
ka: ავარიის ინფორმაციის გამოთხოვის შეცდომა.

[ctx: @info/rich]
en: Another debugging process is attached to the crashed application. Therefore, the DrKonqi debugger cannot fetch the backtrace. Please close the other debugger and click <interface>Reload</interface>.
ka: ავარიულად დასრულებულ აპლიკაციაზე სხვა გამმართველი აპლიკაცია მიმაგრებული. ამიტომ DrKonqi გამმართველი უკუტრეისს ვერ გამოითხოვს. დახურეთ სხვა გამმართველი და <interface>თავიდან ჩატვირთვას</interface> დააწექით.

[ctx: @info]
en: The generated crash information is useful
ka: ავარიის შესახებ დაგენერირებული ინფორმაცია სასარგებლოა

[ctx: @info]
en: The generated crash information may be useful
ka: ავარიის ინფორმაციის დაგენერირებული ინფორმაცია შეიძლება სასარგებლო იყოს

[ctx: @info]
en: The generated crash information is probably not useful
ka: ავარიის შესახებ დაგენერირებული ინფორმაცია, ალბათ, სასარგებლო არაა

[ctx: @info]
en: The generated crash information is not useful
ka: ავარიის შესახებ დაგენერირებული ინფორმაცია სასარგებლო არაა

[ctx: @info]
en: The rating of this crash information is invalid. This is a bug in DrKonqi itself.
ka: ავარიის ინფორმაციის შეფასება არასწორია. ეს DrKonqi-ის შეცდომაა.

[ctx: @info/rich]
en: You can click the <interface>Install Debug Symbols</interface> button in order to automatically install the missing debugging information packages. If this method does not work: please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
ka: იმისათვის, რომ გასამართი სიმბოლოების ინფორმაციის პაკეტები ავტომატურად დააყენოთ, შეგიძლიათ დააწვეთ ღილაკს <interface>გამართვის სიმბოლოების დაყენება</interface>. თუ ეს მეთოდი არ მუშაობს: სცადეთ, წაიკითხოთ <link url='%1'>როგორ შევქმნათ სასარგებლო ანგარიშები ავარიის შესახებ</link>, რათა გაიგოთ, როგორ შექმნათ სასარგებლო უკუტრეისი. დააყენეთ საჭირო პაკეტები (<link url='%2'>ფაილების სია</link>) და დააწკაპუნეთ <interface>თავიდან ჩატვირთვის</interface> ღილაკს.

[ctx: @info/rich]
en: Please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
ka: იმისათვის, რომ გაიგოთ, <link url='%1'>როგორ მოგვაწოდოთ ინფორმაცია პროგრამის ავარიული დასრულების შესახებ</link>, ეს ბმული წიკითხეთ. დააყენეთ საჭირო განახლებები (<link url='%2'>ფაილების სია</link>) და <interface>თავიდან ჩატვირთვას</interface> დააწექით.

[ctx: @info:status]
en: The debugger has quit unexpectedly.
ka: გამმართველი მოულოდნელად გაითიშა.

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be generated.
ka: ავარიის ინფორმაციის გენერაცია შეუძლებელია.

[ctx: @info/rich]
en: You could try to regenerate the backtrace by clicking the <interface>Reload</interface> button.
ka: უკუტრეისის თავიდან გენერაცია <interface>თავიდან ჩატვირთვის</interface> ღილაკზე დაწკაპუნებით შეგიძლიათ.

[ctx: @info:status]
en: <strong>The debugger application is missing or could not be launched.</strong>
ka: <strong>გამმართველი დაყენებული არაა ან მისი გაშვება შეუძლებელია.</strong>

[ctx: @info/rich]
en: <strong>You need to first install the debugger application (%1) then click the <interface>Reload</interface> button.</strong>
ka: <strong>ჯერ დააყენეთ გამმართველი აპლიკაცია(%1), შემდეგ კი <interface>გადატვირთვის</interface> ღილაკს დააწექით.</strong>

[ctx: @title:window]
en: Error during the installation of debug symbols
ka: შეცდომა გამართვის სიმბოლოების პაკეტების დაყენებისას

note: i18nc here because that'd close the html tag but we need to append an unordered list of paths
en: The packages containing debug information for the following application and libraries are missing:
ka: გამართვს ინფორმაციის შემცველი პაკეტები დაყენებული არაა შემდეგი პროგრამებისა და ბიბლიოთეკებისთვის:

[ctx: messagebox title]
en: Missing debug information packages
ka: გამართვის საინფორმაციო პაკეტები არ არსებობს

[ctx: @info/plain]
en: <placeholder>In detail, tell us what you were doing  when the application crashed.</placeholder>
ka: <placeholder>მოგვიყევით დეტალურად, რას აკეთებდით ავარიის დროს.</placeholder>

[ctx: @info]
en: Subprocess exited with error: %1
ka: ქვეპროცესი დასრულდა შეცდომით: %1

[ctx: @info]
en: Subprocess crashed. Check your installation.
ka: ქვეპროცესი ავარიულად დასრულდა. გადაამოწმეთ პროგრამის ფაილები.

[ctx: @title CLI title]
en: Crashed Processes Viewer
ka: ავარიით დასრულებული პროცესების ნახვა

[ctx: @info program description]
en: Offers detailed view of past crashes
ka: დეტალური ინფორმაცია წარსულში მომხდარი პროგრამების ავარიული დასრულებების შესახებ

en: (C) 2020-2022, The DrKonqi Authors
ka: (C) 2020-2022, DrKonqi -ის ავტორები

[ctx: @title]
en: Failure
ka: წარუმატებელი

[ctx: @info]
en: Failed to access crash data for unknown reasons.
ka: ავარიის მონაცემებთან წვდომა ჩავარდა უცნობი მიზეზების გამო.

[ctx: @info]
en: Debugging is not possible for crashes of software run inside a Flatpak sandbox at this time.
ka: გამართვა შეუძლებელია იმ პროგრამების ავარიული დასრულებისთვის, რომელიც Flatpak-ის შიგნით იყო გაშვებული.

[ctx: @info]
en: Debugging is not possible for crashes of software run inside a Snap sandbox at this time.
ka: გამართვა შეუძლებელია იმ პროგრამების ავარიული დასრულებისთვის, რომელიც Snap-ის შიგნით იყო გაშვებული.

[ctx: @info]
en: Debugging is no longer possible for this crash. The core dump file is missing.
ka: ამ ავარიისთვის გამართვა შესაძლებელი აღარაა. ბირთვის დამპის ფაილი არ არსებობს.

[ctx: @info]
en: Debugging is no longer possible for this crash.
ka: ამ ავარიისთვის გამართვა შესაძლებელი აღარაა.

[ctx: @info]
en: Reporting is not supported for Flatpak applications at this time.
ka: ანგარიშის გაგზავნა ამ Flatpak-ის აპლიკაციისთვის ამჟამად შესაძლებელი არაა.

[ctx: @info]
en: Already reported.
ka: პრობლემა უკვე გადაცემულია.

[ctx: @info]
en: Your distribution has not provided a bug report URL. Please report this to your distribution.
ka: თქვენს დისტრიბუტივს არ მოუწოდებია ავარიის შესახებ ანგარიშის გაგზავნის URL. შეატყობინეთ ეს ფაქტი მათ.

[ctx: @title]
en: Details
ka: დეტალები

[ctx: @action]
en: Copy to Clipboard
ka: გაცვლის ბუფერში კოპირება

[ctx: @action]
en: Run Interactive Debugger
ka: ინტერაქტიური გამმართველის გაშვება

[ctx: @action %1 is the name of a distribution]
en: Report to %1
ka: პრობლემის ანგარიში %1-სთვის

[ctx: @title]
en: Crashes
ka: ავარიები

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: Loading crash reports
ka: ავარიის ანგარიშების ჩატვირთვა

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: No processes have crashed yet
ka: ჯერ პროცესი ავარიულად არ დასრულებულა

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: No crashes matching the search
ka: თქვენს ძებნას პასუხები არ აქვს

[ctx: @title:window]
en: Overview
ka: მიმოხილვა

[ctx: @title:notification]
en: Application Crash
ka: აპლიკაციის ავარიული დასრულება

[ctx: @info notification text. %1 is a exe name. %2 is either a service name such as firefox or a cgroup name such as org.mozilla.firefox]
en: <command>%1</command> (part of <command>%2</command>) has encountered a fatal error and was closed.
ka: პროგრამამ <command>%1</command> (რომელიც ნაწილია ბრძანების <command>%2</command>) განიცადა ფატალური შეცდომა და დაიხურა.

[ctx: @title:notification service refers to a background service such as kwalletd or kded]
en: Service Crash
ka: სერვისის ავარიული დასრულება

[ctx: @info notification text. %1 is a exe name]
en: <command>%1</command> has encountered a fatal error and was closed.
ka: პროგრამამ <command>%1</command> განიცადა ფატალური შეცდომა და დაიხურა.

[ctx: @action:button show crash details]
en: Details
ka: დეტალები

[ctx: @title]
en: Failed to Launch
ka: გაშვების შეცდომა

[ctx: @info]
en: Could not launch the Crashed Process Viewer.
ka: ავარიით დასრულებული პროცესების მნახველის გაშვება შეუძლებელია.

[ctx: @info:progress]
en: Requesting installation of missing debug symbols packages...
ka: გამართვის სიმბოლოს პაკეტების დაყენების მოთხოვნა...

en: Cancel
ka: შეწყვეტა

[ctx: @title:window]
en: Missing debug symbols
ka: გამართვის სიმბოლოების გარეშე

[ctx: @info]
en: Could not find debug symbol packages for this application.
ka: ამ აპლიკაციისთვის გამართვის სიმბოლოს პაკეტები ვერ ვიპოვე.

[ctx: @info]
en: An error was encountered during the installation of the debug symbol packages.
ka: შეცდომა გამართვის სიმბოლოს პაკეტების დაყენებისას.

[ctx: @info]
en: Report saved to <filename>%1</filename>.
ka: ანგარიში ჩაწერილია ფაილში <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not create a file in which to save the report.
ka: ანგარიშის ჩასაწერი ფაილის შექმნის შეცდომა.

[ctx: @title:window]
en: Save Report
ka: ანგარიშის შენახვა

[ctx: @info]
en: Cannot open file <filename>%1</filename> for writing.
ka: ფაილის <filename>%1</filename> ჩასაწერად გახსნის შეცდომა.

[ctx: @action:button]
en: &Restart Application
ka: აპლიკაციის &გადატვირთვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to restart the crashed application.
ka: ავარიულად დასრულებული აპლიკაციის თავიდან გასაშვებად ეს ღილაკი გამოიყენეთ.

[ctx: @title:tab general information]
en: &General
ka: &ზოგადი

[ctx: @title:tab]
en: &Developer Information
ka: &ინფორმაცია პროგრამისტისთვის

[ctx: @info]
en: <para>We are sorry, <application>%1</application> closed unexpectedly.</para>
ka: <para>უკაცრავად, <application>%1</application> მოულოდნელად დაიხურა.</para>

[ctx: @info]
en: <para>As the Crash Handler itself has failed, the automatic reporting process is disabled to reduce the risks of failing again.<nl /><nl />Please, <link url='%1'>manually report</link> this error to the KDE bug tracking system. Do not forget to include the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.</para>
ka: <para>რადგანაც ავარიულად დასრულდა თვითონ ავარიების დამმუშავებელი, შეცდომების ავტომატური გადაცემა შემდგომი ავარიების თავიდან ასაცილებლად გამოირთო.<nl /><nl />გთხოვთ <link url='%1'>ხელით მოგვწერეთ</link>ამ შეცდომის შესახებ. არ დაგავიწყდეთ ასევე მიამაგროთ უკუტრეისი <interface>პროგრამისტების ინფორმაციის</interface> ჩანართიდან.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crash handler dialog was started in safe mode.<nl />You can manually report this bug to %1 (including the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.)</para>
ka: <para>გადაცემის დამხმარე გამორთულია, რადგან ავარიების დამმუშავებელი უსაფრთხო რეჟიმშია გაშვებული.<nl />ეს შეცდომა შეგიძლიათ %1-ს ხელით გადაუგზავნოთ1 (<interface>პროგრამისტის ინფორმაციის</interface> ჩანართში არსებული უკუტრეისის ჩათვლით.)</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crashed application appears to have been updated or uninstalled since it had been started. This prevents accurate crash reporting and can also be the cause of this crash.</para><para>After updating it is always a good idea to log out and back in to make sure the update is fully applied and will not cause any side effects.</para>
ka: <para>ანგარიშის დამხმარე გათიშულია, რადგან დასრულებული აპლიკაცია როგორც ჩანს განაახლეთ ან წაშალეთ მას შემდეგ, რაც ის გაეშვა. ეს ხელს უშლის სწორი ავარიული დასრულების ანგარიშის შექმნას და ასევე შეიძლება ამ ავარიის მიზეზსაც წარმოადგენდეს.</para><para>განახლების შემდეგ ყოველთვის კარგი იდეაა, გახვიდეთ და თავიდან შეხვიდეთ სისტემაში, რათა დარწმუნდეთ, რომ ყველა განახლებული პროგრამა თავიდან გაეშვა და პრობლემებს არ იწვევს.</para>

[ctx: @info]
en: <para>You can help us improve KDE Software by reporting this error.<nl /><link url='%1'>Learn more about bug reporting.</link></para>
ka: <para>დაგვეხმარეთ KDE-ის პროგრამების გაუმჯობესებაში, მოგვწერეთ ამ შეცდომის შესახებ.<nl /><link url='%1'>შეიტყვეთ მეტი შეცდომების შესახებ ანგარიშის გამოგზავნის შესახებ.</link></para>

[ctx: @info]
en: <para>You cannot report this error, because <application>%1</application> does not provide a bug reporting address.</para>
ka: <para>ამ შეცდომის გადაგზავნა არ შეგიძლიათ, რადგან <application>%1</application>-ს შეცდომების გადასაგზავნი მისამართი მითითებული არ აქვს.</para>

[ctx: @label]
en: Details:
ka: დეტალები:

[ctx: @info Note the time information is divided into date and time parts]
en: <para>Executable: <application>%1</application> PID: %2 Signal: %3 (%4) Time: %5 %6</para>
ka: <para>გამშვები ფაილი: <application>%1</application> PID: %2 სიგნალი: %3 (%4) დრო: %5 %6</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Close this dialog (you will lose the crash information.)
ka: ამ ფანჯრის დახურვა (დაკარგავთ ავარიის ინფორმაციას.)

en: Crash Handler
ka: ავარიის დამმუშავებელი

en: Crash Handler gives the user feedback if a program has crashed.
ka: Crash Handler მომხმარებლის უკუკავშირს უზრუნველყოფს, თუ პროგრამა ავარიულად დასრულდა.

en: (C) 2000-2018, The DrKonqi Authors
ka: (C) 2000-2018, DrKonqi -ის ავტორები

[ctx: @info:shell]
en: The signal <number> that was caught
ka: მიღებულია სიგნალი <number>

[ctx: @info:shell]
en: <Name> of the program
ka: პროგრამის <სახელი>

[ctx: @info:shell]
en: <Path> to the executable
ka: <ბილიკი> გამშვებ ფაილამდე

[ctx: @info:shell]
en: The <version> of the program
ka: პროგრამის <ვერსია>

[ctx: @info:shell]
en: The bug <address> to use
ka: შეცდომის <მისამართი>

[ctx: @info:shell]
en: Translated <name> of the program
ka: პროგრამის ნათარგმნი <სახელი>

[ctx: @info:shell]
en: Bugzilla product name
ka: Bugzilla -ის პროდუქტის სახელი

[ctx: @info:shell]
en: The <PID> of the program
ka: პროგრამის <PID>

[ctx: @info:shell]
en: Startup <ID> of the program
ka: პროგრამის გაშვების <ID>

[ctx: @info:shell]
en: The program was started by kdeinit
ka: პროგრამა kdeinit-მა გაუშვა

[ctx: @info:shell]
en: Disable arbitrary disk access
ka: დისკთან ჩვეულებრივი წვდომის აკრძალვა

[ctx: @info:shell]
en: The program has already been restarted
ka: პროგრამა უკვე გადაიტვირთა

[ctx: @info:shell]
en: Keep the program running and generate the backtrace at startup
ka: პროგრამის გაშვებულად დატოვება და უკუტრეისის გაშვებისას გენერაცია

[ctx: @info:shell]
en: The <thread id> of the failing thread
ka: ავარიული ნაკადის ID <thread id>

[ctx: @info:shell]
en: Do not show a notification but launch the debug dialog directly
ka: არ მაჩვენო გაფრთხილება, მაგრამ გამართვის ფანჯარა გაუშვი

[ctx: @title:window]
en: Fetching the Backtrace (Automatic Crash Information)
ka: ავარიის ინფორმაციის (უკუტრეისი) გამოთხოვა

[ctx: @action:button]
en: Next
ka: შემდეგი

[ctx: @info]
en: Failed to contact %1: <message>%2</message>
ka: შეცდომა %1-თან დაკავშირებისას: <message>%2</message>

[ctx: @action]
en: Retry
ka: გამეორება

[ctx: @info]
en: Trying to contact %1…
ka: %1-თან დაკავშირების მცდელობა…

[ctx: @title:window]
en: Your Knowledge
ka: თქვენი ცოდნა

[ctx: @info/rich]
en: Do you remember what you were doing prior to the crash?
ka: გახსოვთ, რას აკეთებდით ავარიამდე?

[ctx: @action:button]
en: Yes
ka: კი

[ctx: @action:button]
en: No
ka: არა

[ctx: @info/rich]
en: Does the application crash again if you repeat the same situation?
ka: კვდება თუ არა აპლიკაცია, თუ იგივე სიტუაციას გაიმეორებთ?

[ctx: @info/rich]
en: Please select which additional information you can provide:
ka: აირჩიეთ ინფორმაცია, რომელიც შეგიძლიათ, მოგვაწოდოთ:

[ctx: @option:check kind of information the user can provide about the crash, %1 is the application name]
en: What I was doing when the application <application>%1</application> crashed
ka: რას ვაკეთებდი, როცა <application>%1</application> ავარიულად დასრულდა

[ctx: @action:check]
en: Unusual desktop behavior I noticed
ka: სამუშაო მაგიდის უცნაური ქცევა

[ctx: @action:check]
en: Custom settings of the application that may be related
ka: აპლიკაციის მორგებული პარამეტრები, რომლებიც კავშირში შეიძლება, იყოს

[ctx: @title]
en: Not Sufficiently Useful
ka: არასაკმარისად სასარგებლო

[ctx: @info]
en: The information you can provide is not considered helpful enough in this case.
    If you can't think of any more information, you can close the bug report dialog.
ka: ამ შემთხვევაში ინფორმაცია, რომელიც შეგიძლიათ, მოგვაწოდოთ, გამოსადეგი არაა.
    თუ მეტს ვერაფერს იხსენებთ, ეს ფანჯარა შეგიძლიათ დახუროთ.

[ctx: @title:window]
en: Developer Information
ka: ინფორმაცია დეველოპერზე

[ctx: @action:button]
en: Install Debug Symbols
ka: გამართვის სიმბოლოების დაყენება

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to install the packages for missing debug symbols.
ka: გამოიყენეთ ეს ღილაკი გამართვის სიმბოლოს ნაკლული პაკეტების დასაყენებლად.

[ctx: @action Report the bug on this domain]
en: Report on %1
ka: ანგარიშის %1-ზე

[ctx: @info:tooltip]
en: Starts the bug report assistant.
ka: შეცდომის ანგარიშის გადაცემის დამხმარის გაშვება.

[ctx: @action:button]
en: Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to reload the crash information (backtrace). This is useful when you have
    installed the proper debug symbol packages and you want to obtain a better backtrace.
ka: გამოიყენეთ ეს ღილაკი ავარიის ინფორმაციის თავიდან ჩასატვირთად. ეს სასარგებლოა,
    როცა გამართვის სიმბოლოების პაკეტს დააყენეთ და გნებავთ, უკეთესი უკუტრეისი მიიღოთ.

[ctx: @action:button]
en: Copy
ka: კოპირება

[ctx: @action:button]
en: Save
ka: შენახვა

[ctx: @info]
en: This backtrace is very limited because there was not enough memory available to generate a full backtrace. You can close some applications and try again.
ka: ეს უკუტრეისი ძალიან შეზღუდულია, რადგან სრული უკუტრეისის გენერაციისთვის მეხსიერებ საკმარისი არ იყო. შეგიძლიათ, დახუროთ სხვა აპლიკაციები, და თავიდან სცადოთ.

[ctx: @action retry gathering crash data]
en: Retry
ka: თავიდან ცდა

[ctx: @info/rich]
en: Click the <interface>Install Debug Symbols</interface> button in order to automatically install the missing debugging information packages. If this method
    does not work, read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful
    backtrace, install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>), then click the <interface>Reload</interface> button.
ka: იმისათვის, რომ გასამართი სიმბოლოების ინფორმაციის პაკეტები ავტომატურად დააყენოთ, შეგიძლიათ დააწვეთ ღილაკს <interface>გამართვის სიმბოლოების დაყენება</interface>. თუ ეს მეთოდი
    არ მუშაობს: სცადეთ, წაიკითხოთ <link url='%1'>როგორ შევქმნათ სასარგებლო ანგარიშები ავარიის შესახებ</link>, რათა გაიგოთ, როგორ შექმნათ სასარგებლო უკუტრეისი.
    დააყენეთ საჭირო პაკეტები (<link url='%2'>ფაილების სია</link>) და დააწკაპუნეთ <interface>თავიდან ჩატვირთვის</interface> ღილაკს.

[ctx: @info/rich]
en: Read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace, install the needed packages
    (<link url='%2'>list of files</link>), then click the <interface>Reload</interface> button.
ka: იმისათვის, რომ გაიგოთ, <link url='%1'>როგორ მოგვაწოდოთ ინფორმაცია პროგრამის ავარიული დასრულების შესახებ</link>, ეს ბმული წაიკითხეთ. დააყენეთ საჭირო განახლებები
    (<link url='%2'>ფაილების სია</link>) და <interface>თავიდან ჩატვირთვის</interface> ღილაკს დააწექით.

[ctx: @info/rich]
en: Try to regenerate the backtrace by clicking the <interface>Reload</interface> button.
ka: უკუტრეისის თავიდან გენერაცია <interface>თავიდან ჩატვირთვის</interface> ღილაკზე დაწკაპუნებით შეგიძლიათ.

[ctx: @info/rich]
en: <emphasis strong='true'>First install the debugger application (%1), then click the <interface>Reload</interface> button.</emphasis>
ka: <emphasis strong='true'>ჯერ დააყენეთ გამმართველი აპლიკაცია(%1), შემდეგ კი <interface>გადატვირთვის</interface> ღილაკს დააწექით.</emphasis>

[ctx: @info/rich]
en: The backtrace generation was stopped due to memory pressure. You could try to regenerate the backtrace by clicking the <interface>Reload</interface> button.
ka: უკუტრეისის გენერაცია გაჩერდა არასაკმარისი მეხსიერების გამო. მისი თავიდან გენერაცია <interface>თავიდან ჩატვირთვის</interface> ღილაკზე დაწკაპუნებით შეგიძლიათ.

[ctx: @label]
en: Automatically download debug symbols to enhance crash reports
ka: ავარიის ანგარიშების გასაფართოებლად გამართვის სიმბოლოების ავტომატური გადმოწერა

[ctx: @info:tooltip]
en: Crash reports can be of greater value if additional debugging resources are downloaded from your distributor first.
    This may also cause increased memory usage, will take longer, and causes downloads of unknown size when a crash occurs. This is skipped automatically when using a metered internet connection.
ka: ავარიის ანგარიშებს მეტი მნიშვნელობა ექნება, თუ თქვენი დისტრიბუტორისგან გამართვის დამატებით რესურსებს გადმოწერთ.
    ამან შეიძლება, უფრო მეტი მეხსიერების ხარჯვა და წარმადობის პრობლემები გამოიწვიოს, უცნობი ზომის პაკეტების გადმოწერის ჩათვლით, როცა ავარია ხდება. ეს ავტომატურად გამოტოვებულია, როცა ინტერნეტკავშირი გაზომვადია.

[ctx: @title:window]
en: Log in to the Bug Tracking System
ka: შეცდომების ტრეკინგის სისტემაში შესვლა

[ctx: @info:status '1' is replaced with the short URL of the bugzilla]
en: You need to login with your %1 account in order to proceed.
ka: გასაგრძელებლად საჭიროა თქვენი %1-ის ანგარიშით შეხვიდეთ.

[ctx: @label:textbox bugzilla account email]
en: Email Address:
ka: ელფოსტის მისამართი:

[ctx: @label:textbox bugzilla account password]
en: Password:
ka: პაროლი:

[ctx: @option:check]
en: Save login information using the KDE Wallet system
ka: ავტორიზაციის დეტალების KDE-ის საფულეში შენახვა

[ctx: @info/rich]
en: <note>You need a user account on the <link url='%1'>KDE bug tracking system</link> in order to file a bug report, because we may need to contact you later
    to request further information. If you do not have one, you can freely <link url='%2'>create one here</link>. Please do not use disposable email addresses.</note>
ka: <note>შეცდომის ანგარიშის გადასაგზავნად შეიძლება <link url='%1'>KDE-ის შეცდომების დევნების სისტემის</link> ანგარიში დაგჭირდეთ,
    რადგან მოგვიანებით შეიძლება დამატებითი დეტალებისთვის თქვენთან დაკავშირება დაგვჭირდეს. თუ არ გაქვთ, შეგიძლიათ, <link url='%2'>შექმნათ.</link>. ანგარიშისთვის ერთჯერად ელფოსტას ნუ გამოიყენებთ.</note>

[ctx: @action:button]
en: Login
ka: შესვლა

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to login to the KDE bug tracking system using the provided email address and password.
ka: მითითებული ელფოსტის მისამართითა და პაროლით KDE-ის შეცდომების პორტალზე შესასვლელად ამ ღილაკს დააჭირეთ.

[ctx: @info]
en: <para>As the Crash Handler itself has failed, the
    automatic reporting process is disabled to reduce the
    risks of failing again.<nl /><nl />
    Please, <link url='%1'>manually report</link> this error
    to the KDE bug tracking system. Do not forget to include
    the backtrace from the <interface>Developer Information</interface>
    page.</para>
ka: <para>რადგანაც ავარიულად დასრულდა თვითონ ავარიების დამმუშავებელი,
    შეცდომების ავტომატური გადაცემა შემდგომი ავარიების თავიდან ასაცილებლად გამოირთო.<nl /><nl />
    გთხოვთ <link url='%1'>ხელით მოგვწერეთ</link>ამ შეცდომის შესახებ. არ დაგავიწყდეთ
    ასევე მიამაგროთ უკუტრეისი <interface>
    პროგრამისტების ინფორმაციის</interface>
    ჩანართიდან.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crash handler dialog was started in safe mode.<nl />
    You can manually report this bug to <link>%1</link> (including the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> page.)</para>
ka: <para>გადაცემის დამხმარე გამორთულია, რადგან ავარიების დამმუშავებელი უსაფრთხო რეჟიმშია გაშვებული.<nl />
    ეს შეცდომა შეგიძლიათ <link>%1</link>-ს ხელით გადაუგზავნოთ1 (<interface>პროგრამისტის ინფორმაციის</interface> ჩანართში არსებული უკუტრეისის ჩათვლით.)</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because
    the crashed application appears to have been updated or
    uninstalled since it had been started. This prevents accurate
    crash reporting and can also be the cause of this crash.</para>
    <para>After updating it is always a good idea to log out and back
    in to make sure the update is fully applied and will not cause
    any side effects.</para>
ka: <para>ანგარიშის დამხმარე გათიშულია, რადგან დასრულებული 
    აპლიკაცია როგორც ჩანს განაახლეთ ან წაშალეთ მას შემდეგ, რაც ის გაეშვა. ეს ხელს უშლის სწორი 
    ავარიული დასრულების ანგარიშის შექმნას და ასევე
    შეიძლება ამ ავარიის მიზეზსაც წარმოადგენდეს.</para>
    <para>განახლების შემდეგ ყოველთვის კარგი იდეაა, გახვიდეთ და თავიდან შეხვიდეთ სისტემაში, 
    რათა დარწმუნდეთ, რომ ყველა განახლებული პროგრამა
    თავიდან გაეშვა და პრობლემებს არ იწვევს.</para>

[ctx: @info]
en: There was not enough memory to gather crash information. You can close some applications to free up memory and try again.
ka: არასაკმარისი მეხსიერება ავარიის ინფორმაციის შესაგროვებლად. შეგიძლიათ, დახუროთ სხვა აპლიკაციები, გაათავისუფლოთ მეხსიერება და თავიდან სცადოთ.

[ctx: @info]
en: Gathering crash information failed for unknown reasons. You can retry, close the window, or <link url='%1'>view detailed output</link>.
ka: ავარიის ინფორმაციის მოგროვების მცდელობა ჩავარდა უცნობი მიზეზის გამო. შეგიძლიათ, თავიდან სცადოთ, დახუროთ ფანჯარა, ან <link url='%1'>ნახოთ ავარიის დეტალები</link>.

[ctx: @info]
en: Gathering crash information failed for unknown reasons. You can retry, or close the window.
ka: ავარიის ინფორმაციის მოგროვების მცდელობა ჩავარდა უცნობი მიზეზის გამო. შეგიძლიათ, თავიდან სცადოთ ან დახუროთ ფანჯარა.

[ctx: @title]
en: Crash Handler
ka: ავარიის დამმუშავებელი

[ctx: @info]
en: <application>%1</application> has closed unexpectedly.
ka: უკაცრავად, <application>%1</application> მოულოდნელად დაიხურა.

[ctx: @action]
en: Send Automatic Report
ka: ავტომატური ანგარიშის გაგზავნა

[ctx: @action]
en: See Developer Information
ka: იხ. ინფორმაცია დეველოპერზე

[ctx: @title]
en: Bug Report Preview
ka: პრობლემის ანგარიშის მინიატურა

[ctx: @label/rich]
en: <para>This is a preview of the contents of the report which will be sent.</para><para>If you want to modify the report, return to the previous pages.</para>
ka: <para>ეს ანგარიშის, რომელიც გადაიგზავნება, წინასწარ ხედს წარმოადგენს.</para><para>თუ გნებავთ, შეცვალოთ ის, წინა გვერდებზე გადადით.</para>

[ctx: @action:button]
en: Submit
ka: გაგზავნა

[ctx: @info]
en: Waiting for data…
ka: მონაცემების მოლოდინი…

[ctx: @info]
en: The generated crash information is useful.
ka: ავარიის შესახებ დაგენერირებული ინფორმაცია სასარგებლოა.

[ctx: @info]
en: The generated crash information may be useful.
ka: ავარიის შესახებ დაგენერირებული ინფორმაცია შეიძლება სასარგებლო იყოს.

[ctx: @info]
en: The generated crash information is likely not useful.
ka: ავარიის შესახებ დაგენერირებული ინფორმაცია სასარგებლო არაა.

[ctx: @info]
en: The generated crash information is not useful.
ka: ავარიის შესახებ დაგენერირებული ინფორმაცია სასარგებლო არაა.

[ctx: @title]
en: Enter Details About the Crash
ka: შეიყვანეთ ავარიის დეტალები

[ctx: @info]
en: Please provide the following information in English.
ka: შემდეგი ინფორმაცია ინგლისურად მოგვაწოდეთ.

[ctx: @info]
en: Title of the bug report:
ka: შეცდომის ანგარიშის სათაური:

[ctx: @info:tooltip examples of good bug report titles]
en: <subtitle>Examples of good titles:</subtitle>
    <list>
    <item>Plasma crashed after adding the Notes widget and writing on it</item>
    <item>Konqueror crashed when accessing the Facebook application 'X'</item>
    <item>Kopete closed after resuming the computer and talking to a MSN buddy</item>
    <item>Kate closed while editing a log file and pressing the Delete key a couple of times</item>
    </list>
ka: <subtitle>კარგი სათაურების მაგალითები:</subtitle>
    <list>
    <item>Plasma ავარიულად დასრულდა Notes-ის ვიჯეტის დამატების და ზედ დაწერის შემდეგ</item>
    <item>Konqueror ავარიულად დასრულდა Facebook-ის 'X' აპლიკაციასთან წვდომისას</item>
    <item>Kopete ავარიულად დასრულდა კომპიუტერის გაღვიძებისა და MSN-ში მეგობართან საუბრის შემდეგ</item>
    <item>Kate დაიხურა ჟურნალის ფაილის დახურვისა და რამდენჯერმე Delete ღილაკის დაწოლის შემდეგ</item>
    </list>

[ctx: @info]
en: Information about the crash:
ka: ინფორმაცია ავარიის შესახებ:

[ctx: @info]
en: <subtitle>Describe in as much detail as possible the crash circumstances:</subtitle>
    <list>
    <item>Detail which actions were you taking inside and outside the application an instant before the crash.</item>
    <item>Note if you noticed any unusual behavior in the application or in the whole environment.</item>
    <item>Note any non-default configuration in the application</item>
    </list>
ka: <subtitle>ავარიის დეტალები რაც შეიძლება, დეტალურად აღწერეთ:</subtitle>
    <list>
    <item>დეტალები, რას აკეთებდით აპლიკაციის შიგნით და გარეთ მის ავარიულად დასრულებამდე.</item>
    <item>ასევე მიუთითეთ, თუ გარემოს ან პროგრამის რამე უცნაური ქცევა შეამჩნიეთ.</item>
    <item>ასევე მიუთითეთ, გამოყენების შემთხვევაში, აპლიკაციის არასტანდარტულ კონფიგურაციას თუ იყენებთ.</item>
    </list>

[ctx: the minimum required length of a text was reached]
en: Minimum length reached
ka: მინიმალური სიგრძე მიღწეულია

[ctx: the minimum required length of a text wasn't reached yet]
en: Provide more information
ka: მეტი ინფორმაციის მიწოდება

[ctx: @info]
en: Distribution method:
ka: დისტრიბუციის მეთოდი:

[ctx: @item:inlistbox placeholder while loading]
en: Loading…
ka: იტვირთება…

[ctx: @option:check]
en: KDE Platform is compiled from source
ka: KDE -ის პლატფორმა კოდიდანაა აგებული

[ctx: @info]
en: <note>The crash and system information will be automatically added to the bug report.</note>
ka: <note>ავარიისა და სისტემის შესახებ ინფორმაცია შეცდომის ანგარიშს ავტომატურად დაემატება.</note>

[ctx: @action:button]
en: Preview Report
ka: ანგარიშის გადახედვა

[ctx: @action:button]
en: Save Report to File
ka: ანგარიშის ფაილში ჩაწერა

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to save the crash information to a file for manual reporting.
ka: გამოიყენეთ ეს ღილაკი, რათა ფაილში შეინახოთ საკმარისი ინფორმაცია ავარიის შესახებ, ხელით გადასაგზავნად.

[ctx: @info]
en: Failed to submit bug report: <message>%1</message>
ka: შეცდომის ანგარიშის გადაგზავნის შეცდომა: <message>%1</message>

[ctx: @action retry submitting bug report]
en: Retry Submission
ka: გადაცემის თავიდან ცდა

[ctx: @info]
en: Submitting bug report…
ka: შეცდომის ანგარიშის გადაცემა…

[ctx: @title]
en: Crash Report Sent
ka: ანგარიში წარმატებით გაიგზავნა

[ctx: @action %1 is an application name e.g. kwrite]
en: Restart %1
ka: %1-ის გადატვირთვა

[ctx: @info]
en: Thank you for being a part of KDE. You may now close this window.
ka: მადლობა, რომ KDE-ის ნაწილი ბრძანდებით. ახლა შეგიძლიათ, დახუროთ ეს ფანჯარა.

[ctx: @title]
en: Automatic Report
ka: ავტომატური ანგარიში

[ctx: @label submitting as crash report]
en: Collecting crash data. The collected data will automatically be submitted in the background.
ka: ავარიის მონაცემების შეგროვება. მოგროვებული მონაცემების გადაცემა ფონურად მოხდება.

[ctx: @label]
en: Crash Report Sent
ka: ავარიის ანგარიში გაგზავნილია

[ctx: @label other side of row 'in the future: [x] submit stuff automatically]
en: In the future:
ka: მომავალში:

[ctx: @label]
en: Automatically report crashes
ka: ავარიის ავტომატური გადაცემა

[ctx: @info:tooltip]
en: Always automatically submit a crash report to KDE's crash tracking system, with no manual input required.
    You will not receive any more crash notifications.
ka: პროგრამის ავარიული დასრულების შემთხვევაში ამის შესახებ ინფორმაცია KDE-ის შეცდომების ტრეკინგის სისტემაში გადაიცემა.
    ხელით ჩარევა არ დაგჭირდებათ. ავარიის შესახებ მეტ შეტყობინებას აღარ მიიღებთ.

[ctx: @label placeholder text in TextArea]
en: Tell us more about the crash…
ka: გვითხარით მეტი ავარიის შესახებ…

[ctx: @action:button]
en: Send Message
ka: შეტყობინების გაგზავნა

[ctx: @action:button]
en: Finish
ka: დასრულება

[ctx: @title:window]
en: Reporting Assistant
ka: ანგარიშის გაგზავნის დამხმარე

[ctx: @info/rich]
en: This assistant will analyze the crash information and guide you through the bug reporting process.
ka: ეს დამხმარე გააანალიზებს ავარიის ინფორმაციას და ავარიის შესახებ ანგარიშის გადაცემის პროცესში გაგიძღვებათ.

[ctx: @info/rich note before starting the bug reporting process]
en: <para><note>Since communication between you and the developers is required for effective debugging,
    to continue reporting this bug it is <emphasis strong='true'>required for you to agree that developers may contact you</emphasis>.
    </note></para><para>Feel free to close this dialog if you do not wish to accept this.</para>
ka: <para><note>რადგან ეფექტურ გამართვას თქვენსა და პროგრამისტებს შორის კომუნიკაცია შეიძლება დასჭირდეს,
    შეცდომის გადასაცემად აუცილებელია, რომ <emphasis strong='true'>დათანხმდეთ, რომ პროგრამისტებს შეუძლიათ, დაგიკავშირდნენ</emphasis>.
    </note></para><para>თუ ეს პირობა თქვენთვის მიუღებელია, ნუ მოგერიდებათ, უბრალოდ დახურეთ ეს ფანჯარა.</para>

[ctx: @action:button]
en: I Agree to be Contacted
ka: თანახმა ვარ, დამიკავშირდნენ

[ctx: @info/status error]
en: Failed to get platform list
ka: პლატფორმების სიის მიღების შეცდომა

[ctx: @item:inlistbox user didn't tried to repeat the crash situation]
en: I did not try again
ka: მეტჯერ არ მიცდია

[ctx: @item:inlistbox the crash cannot be reproduce. reproduciblity->never]
en: Never
ka: არასდროს

[ctx: @item:inlistbox the bug can be reproduced sometimes]
en: Sometimes
ka: ხანდახან

[ctx: @item:inlistbox the bug can be reproduced every time]
en: Every time
ka: ყოველთვის

[ctx: Notification text]
en: The application closed unexpectedly.
ka: აპლიკაცია მოულოდნელად დაიხურა.

[ctx: Notification text]
en: Please report this error to help improve this software.
ka: მოგვწერეთ ამ შეცდომის შესახებ, რათა ამ პროგრამის გაუმჯობესებაში დაგვეხმაროთ.

[ctx: Notification text]
en: The application closed unexpectedly. A report is being automatically submitted.
ka: აპლიკაცია მოულოდნელად დაიხურა. ამის შესახებ ანგარიშის ავტომატურად გადაიგზავნა.

[ctx: Placeholder is an application name; it crashed]
en: %1 Closed Unexpectedly
ka: %1 მოულოდნელად დაიხურა

en: Please report this error to help improve this software.
ka: მოგვწერეთ ამ შეცდომის შესახებ, რათა ამ პროგრამის გაუმჯობესებაში დაგვეხმაროთ.

en: Report &Bug
ka: შეცდომის &ანგარიში

en: &Restart Application
ka: აპლიკაციის &გადატვირთვა

[ctx: Allows the user to hide this notifier item]
en: Hide
ka: დამალვა

[ctx: @action:button, keep short]
en: Add Details
ka: დეტალების დამატება

[ctx: Notification action button, keep short]
en: Report Bug
ka: შეცდომის ანგარიში

[ctx: Notification action button, keep short]
en: Restart App
ka: აპის რესტარტი

en: The debugger name passed to the parser factory
ka: გამმართველის სახელი გადაცემულია დამმუშავებლების ქარხანაში

en: A file containing the backtrace.
ka: უკუტრეისის შემცველი ფაილი.

en: BugzillaLib Test (DrKonqi2)
ka: BugzillaLib-ის ტესტი (DrKonqi2)

en: Test application for bugtracker manager lib
ka: სატესტო აპლიკაცია გამართვის ტრეკერის მმართველის ბიბლიოთეკისთვის

en: (c) 2009, DrKonqi2 Developers
ka: (c) 2009, DrKonqi2 -ის პროგრამისტები

[ctx: @info:shell]
en: bugstest.kde.org username
ka: bugstest.kde.org -ის მომხმარებლის სახელი

[ctx: @info:shell]
en: bugstest.kde.org password
ka: bugstest.kde.org -ის პაროლი
