drkonqi - en to nn translation catalogue (196 entries)

[ctx: @action:button]
en: &Reload
nn: &Last om att

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to reload the crash information (backtrace). This is useful when you have installed the proper debug symbol packages and you want to obtain a better backtrace.
nn: Bruk denne knappen for å lasta informasjonen om krasjen (tilbake­loggen) om att. Dette er nyttig når du har installert dei rette feilsøkings­pakkane og vil ha ein betre tilbakelogg.

[ctx: @action:button]
en: &Install Debug Symbols
nn: &Installer feilsøkingssymbol

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to install the missing debug symbols packages.
nn: Bruk denne knappen for å installera dei manglande pakkane med feilsøkingssymbol.

[ctx: @info:tooltip]
en: Symbol installation is unavailable because the application was updated or uninstalled after it had been started.
nn: Installering av symbol er ikkje tilgjengeleg, då programmet vart oppdatert eller avinstallert etter at det vart starta.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to copy the crash information (backtrace) to the clipboard.
nn: Bruk denne knappen for å kopiera informasjonen om krasjen (tilbake­loggen) til utklippstavla.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to save the crash information (backtrace) to a file. This is useful if you want to take a look at it or to report the bug later.
nn: Bruk denne knappen for å lagra informasjonen om krasjen (ein tilbake­logg) i ei fil. Dette er nyttig viss du vil sjå på detaljane i han, eller viss du vil melda inn feilen seinare.

en: <h2>What is a "backtrace" ?</h2><p>A backtrace basically describes what was happening inside the application when it crashed, so the developers may track down where the mess started. They may look meaningless to you, but they might actually contain a wealth of useful information.<br />Backtraces are commonly used during interactive and post-mortem debugging.</p>
nn: <h2>Kva er ein tilbakelogg?</h2><p>Ein tilbakelogg inneheld informasjon om kva som skjedde i programmet når det krasja. Utviklarane kan bruka loggen til å finna ut kor problemet oppstod. Tilbake­loggen ser kanskje uforståeleg ut for deg, men kan innehalda verdifull informasjon.<br />Tilbakeloggar vert vanlegvis brukte ved interaktiv feilsøking eller etter at eit program har krasja.</p>

[ctx: @info:status]
en: Loading...
nn: Lastar …

[ctx: @info:status]
en: Generating backtrace... (this may take some time)
nn: Lagar tilbakelogg … (dette kan ta litt tid)

[ctx: @info]
en: Another debugger is currently debugging the same application. The crash information could not be fetched.
nn: Eit anna feilsøkingsprogram er i gang med feilsøking av det same programmet. Klarte ikkje henta inn informasjon om krasjen.

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be fetched.
nn: Klarte ikkje henta inn informasjonen om krasjen.

[ctx: @info/rich]
en: Another debugging process is attached to the crashed application. Therefore, the DrKonqi debugger cannot fetch the backtrace. Please close the other debugger and click <interface>Reload</interface>.
nn: Eit anna feilsøkingsprogram er sett opp for feilsøking av programmet som krasja. Difor klarar ikkje Dr Konqi å henta inn ein tilbakelogg. Lukk det andre feilsøkings­programmet og trykk på <interface>Last om att</interface>.

[ctx: @info]
en: The generated crash information is useful
nn: Informasjonen om denne krasjen er nyttig

[ctx: @info]
en: The generated crash information may be useful
nn: Informasjonen om denne krasjen kan vera nyttig

[ctx: @info]
en: The generated crash information is probably not useful
nn: Informasjonen om denne krasjen er truleg ikkje nyttig

[ctx: @info]
en: The generated crash information is not useful
nn: Informasjonen om denne krasjen er ikkje nyttig

[ctx: @info]
en: The rating of this crash information is invalid. This is a bug in DrKonqi itself.
nn: Meldinga om nytta av informasjonen er ugyldig. Dette er ein feil i Dr Konqi.

[ctx: @info/rich]
en: You can click the <interface>Install Debug Symbols</interface> button in order to automatically install the missing debugging information packages. If this method does not work: please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
nn: Du kan trykkja <interface>Installer feilsøkings­symbol</interface> for automatisk å installera dei manglande pakkane med feilsøkings­symbol. Viss dette ikkje verkar, bør du lesa <link url='%1'>Korleis laga nyttige feilrapportar</link> for å læra korleis du kan få ein nyttig tilbakelogg. Installer dei nødvendige pakkane (<link url='%2'>filliste</link>), og trykk så <interface>Last om att</interface>.

[ctx: @info/rich]
en: Please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
nn: Du bør lesa <link url='%1'>Korleis laga nyttige feilrapportar</link> for å læra korleis du kan få ein nyttig tilbakelogg. Installer dei nødvendige pakkane (<link url='%2'>filliste</link>), og trykk så <interface>Last om att</interface>.

[ctx: @info:status]
en: The debugger has quit unexpectedly.
nn: Feilsøkingsprogrammet vart brått avslutta.

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be generated.
nn: Klarte ikkje laga informasjon om krasjen.

[ctx: @info/rich]
en: You could try to regenerate the backtrace by clicking the <interface>Reload</interface> button.
nn: Du kan prøva å laga tilbakeloggen på nytt ved å trykkja <interface>Last om att</interface>.

[ctx: @info:status]
en: <strong>The debugger application is missing or could not be launched.</strong>
nn: <strong>Feilsøkingsprogrammet manglar eller kunne ikkje køyrast.</strong>

[ctx: @info/rich]
en: <strong>You need to first install the debugger application (%1) then click the <interface>Reload</interface> button.</strong>
nn: <strong>Du må installera feilsøkings­pakken (%1) og så trykkja <interface>Last om att</interface>.</strong>

[ctx: @title:window]
en: Error during the installation of debug symbols
nn: Klarte ikkje installera feilsøkingssymbola

note: i18nc here because that'd close the html tag but we need to append an unordered list of paths
en: The packages containing debug information for the following application and libraries are missing:
nn: Manglar pakkane med feilsøkings­informasjon for dette programmet / desse biblioteka:

[ctx: messagebox title]
en: Missing debug information packages
nn: Manglar feilsøkingspakkar

[ctx: @info/plain]
en: <placeholder>In detail, tell us what you were doing  when the application crashed.</placeholder>
nn: <placeholder>Forklar i detalj kva du gjorde då programmet krasja.</placeholder>

[ctx: @info]
en: Subprocess exited with error: %1
nn: Underprosess vart avslutta med feil: %1

[ctx: @info]
en: Subprocess crashed. Check your installation.
nn: Underprosess krasja. Sjå til at programmet er rett installert.

[ctx: @title CLI title]
en: DrKonqi Intensive Care
nn: Dr Konqis intensivavdeling

[ctx: @info program description]
en: Offers detailed view of past crashes
nn: Viser detaljert informasjon om tidlegare krasjar

en: (C) 2020-2022, The DrKonqi Authors
nn: © 2000–2022 Dr Konqi-utviklarane

[ctx: @title]
en: Details
nn: Detaljar

[ctx: @action]
en: Copy to Clipboard
nn: Kopier til utklippstavla

[ctx: @action]
en: Run Interactive Debugger
nn: Køyr interaktiv feilsøkjar

[ctx: @title]
en: Crashes
nn: Krasjtilfelle

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: Loading crash reports
nn: Hentar inn krasjrapportar

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: No processes have crashed yet
nn: Ingen prosessar har krasja til no

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: No crashes matching the search
nn: Finst ingen krasjtilfelle i samsvar med søket

[ctx: @title:window]
en: Intensive Care
nn: Intensivavdeling

[ctx: @info:progress]
en: Requesting installation of missing debug symbols packages...
nn: Førebur installering av manglande pakkar med feilsøkingssymbol …

en: Cancel
nn: Avbryt

[ctx: @title:window]
en: Missing debug symbols
nn: Manglar feilsøkingssymbol

[ctx: @info]
en: Could not find debug symbol packages for this application.
nn: Klarte ikkje finna pakkar med feilsøkings­symbol for dette programmet.

[ctx: @info]
en: An error was encountered during the installation of the debug symbol packages.
nn: Det oppstod ein feil under installering av pakkane med feilsøkingssymbol.

[ctx: @info]
en: Report saved to <filename>%1</filename>.
nn: Rapporten vart lagra som <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not create a file in which to save the report.
nn: Klarte ikkje laga ei fil for lagring av rapporten.

[ctx: @title:window]
en: Select Filename
nn: Vel filnamn

[ctx: @info]
en: Cannot open file <filename>%1</filename> for writing.
nn: Klarar ikkje opna fila <filename>%1</filename> for skriving.

[ctx: @action:button]
en: &Restart Application
nn: &Start programmet på nytt

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to restart the crashed application.
nn: Bruk denne knappen for starta programmet som krasja på nytt.

[ctx: @title:tab general information]
en: &General
nn: &Generelt

[ctx: @title:tab]
en: &Developer Information
nn: &Utviklarinformasjon

[ctx: @info]
en: <para>We are sorry, <application>%1</application> closed unexpectedly.</para>
nn: <para>Me er leie for det, men <application>%1</application> vart brått avslutta.</para>

[ctx: @info]
en: <para>As the Crash Handler itself has failed, the automatic reporting process is disabled to reduce the risks of failing again.<nl /><nl />Please, <link url='%1'>manually report</link> this error to the KDE bug tracking system. Do not forget to include the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.</para>
nn: <para>Krasjhandsamaren feila, og den automatiske rapporterings­prosessen vart slått av for å hindra fleire feil.<nl /><nl />Du bør <link url='%1'>melda manuelt inn denne feilen</link> i feilrapport­systemet til KDE. Hugs å leggja ved tilbakeloggen frå fana <interface>Utviklarinformasjon</interface>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crash handler dialog was started in safe mode.<nl />You can manually report this bug to %1 (including the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.)</para>
nn: <para>Feilrapportvegvisaren er ikkje tilgjengeleg, sidan krasjhandsamaren vart starta i sikkermodus.<nl />Du kan melda manuelt inn denne feilen på %1. Hugs å leggja ved tilbakeloggen frå fana <interface>Utviklarinformasjon</interface>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crashed application appears to have been updated or uninstalled since it had been started. This prevents accurate crash reporting and can also be the cause of this crash.</para><para>After updating it is always a good idea to log out and back in to make sure the update is fully applied and will not cause any side effects.</para>
nn: <para>Feilrapportvegvisaren er ikkje tilgjengeleg, då programmet som krasja, ser ut til å vera oppdatert eller avinstallert etter at det vart starta. Dette hindrar påliteleg krasj­rapportering, og det kan òg vera grunnen til at programmet krasja.</para><para>Etter oppdatering av program er det lurt å logga ut og inn att, for å sikra at oppdateringa er teken i bruk og ikkje vil føra til problem.</para>

[ctx: @info]
en: <para>You can help us improve KDE Software by reporting this error.<nl /><link url='%1'>Learn more about bug reporting.</link></para>
nn: <para>Du kan hjelpa oss med å forbetra KDE-programvara ved å melda frå om denne feilen.<nl /><link url='%1'>Lær meir om feilrapportering.</link></para>

[ctx: @info]
en: <para>You cannot report this error, because <application>%1</application> does not provide a bug reporting address.</para>
nn: <para>Du kan ikkje rapportera denne feilen, fordi <application>%1</application> ikkje har noka adresse for feilrapportering.</para>

[ctx: @label]
en: Details:
nn: Detaljar:

[ctx: @info Note the time information is divided into date and time parts]
en: <para>Executable: <application>%1</application> PID: %2 Signal: %3 (%4) Time: %5 %6</para>
nn: <para>Programfil: <application>%1</application> Program-ID: %2 Signal: %3 (%4) Tidspunkt: %5 %6</para>

[ctx: @action:button this is the debug menu button label which contains the debugging applications]
en: &Debug
nn: &Feilsøk

[ctx: @info:tooltip]
en: Starts a program to debug the crashed application.
nn: Startar eit program for å feilsøkja programmet som krasja.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close this dialog (you will lose the crash information.)
nn: Lukk dette vindauget (du vil då mista informasjonen om krasjen)

[ctx: @action:inmenu 1 is the debugger name]
en: Debug in %1
nn: Feilsøk i %1

en: The KDE Crash Handler
nn: Krasjhandsamar frå KDE

en: The KDE Crash Handler gives the user feedback if a program has crashed.
nn: Krasjhandsamaren frå KDE gjev brukaren tilbakemelding dersom eit program har krasja.

en: (C) 2000-2018, The DrKonqi Authors
nn: © 2000–2018 Dr Konqi-utviklarane

[ctx: @info:credit]
en: A. L. Spehr
nn: A.L. Spehr

[ctx: @info:shell]
en: The signal <number> that was caught
nn: Signalnummeret <number> som vart fanga opp

[ctx: @info:shell]
en: <Name> of the program
nn: <Name> på programmet

[ctx: @info:shell]
en: <Path> to the executable
nn: <Path> til programfila

[ctx: @info:shell]
en: The <version> of the program
nn: <version> av programmet

[ctx: @info:shell]
en: The bug <address> to use
nn: <address> for sending av feilrapport

[ctx: @info:shell]
en: Translated <name> of the program
nn: Omsett <name> på program

[ctx: @info:shell]
en: Bugzilla product name
nn: Produktnamn i Bugzilla

[ctx: @info:shell]
en: The <PID> of the program
nn: <PID>-en til programmet

[ctx: @info:shell]
en: Startup <ID> of the program
nn: Oppstarts-<ID> til programmet

[ctx: @info:shell]
en: The program was started by kdeinit
nn: Programmet vart starta av kdeinit

[ctx: @info:shell]
en: Disable arbitrary disk access
nn: Slå av vilkårleg disktilgang

[ctx: @info:shell]
en: The program has already been restarted
nn: Programmet er alt starta om att

[ctx: @info:shell]
en: Keep the program running and generate the backtrace at startup
nn: Hald programmet ope og lag tilbakelogg ved oppstart

[ctx: @info:shell]
en: The <thread id> of the failing thread
nn: <thread id>-en som feila

[ctx: @info:shell]
en: Do not show a notification but launch the debug dialog directly
nn: Ikkje vis varsling, men start heller feilsøkingsvindauget direkte

[ctx: @title]
en: Fetching the Backtrace (Automatic Crash Information)
nn: Hentar tilbakelogg (automatisk krasjinformasjon)

[ctx: @action:button]
en: Show backtrace content (advanced)
nn: Vis innhaldet i tilbakeloggen (avansert)

[ctx: @action:button]
en: Next
nn: Neste

[ctx: @info]
en: Failed to contact bugs.kde.org: <message>%1</message>
nn: Fekk ikkje kontakt med bugs.kde.org: <message>%1</message>

[ctx: @action]
en: Retry
nn: Prøv på nytt

[ctx: @info]
en: Trying to contact bugs.kde.org...
nn: Prøver å kontakta bugs.kde.org …

[ctx: @title:window]
en: What do You Know About the Crash?
nn: Kva veit du om krasjen?

[ctx: @info/rich]
en: Do you remember what you were doing prior to the crash?
nn: Hugsar du kva du gjorde før krasjen oppstod?

[ctx: @action:button]
en: Yes
nn: Ja

[ctx: @action:button]
en: No
nn: Nei

[ctx: @info/rich]
en: Does the application crash again if you repeat the same situation?
nn: Krasjar programmet ein gong til viss du gjer det same?

[ctx: @info/rich]
en: Please select which additional information you can provide:
nn: Kva tilleggsinformasjon kan du komma med?

[ctx: @option:check kind of information the user can provide about the crash, %1 is the application name]
en: What I was doing when the application <application>%1</application> crashed
nn: Kva eg gjorde då programmet <application>%1</application> krasja

[ctx: @action:check]
en: Unusual desktop behavior I noticed
nn: Uvanleg skrivebordsåtferd eg la merke til

[ctx: @action:check]
en: Custom settings of the application that may be related
nn: Sjølvvalde innstillingar i programmet som kan vera innblanda

[ctx: @title]
en: Not Sufficiently Useful
nn: Ikkje nyttig nok

[ctx: @info]
en: <para>The information you can provide is not considered helpful enough in this case. If you can't think of any more information you can close the bug report dialog.</para>
nn: <para>Informasjonen du kom med, er dessverre ikkje nyttig nok i dette tilfellet. Om du ikkje kjem på noko meir du trur kan vera nyttig, kan du no lukka feilrapporterings­vindauget.</para>

[ctx: @title:window]
en: Developer Information
nn: Utviklarinformasjon

[ctx: @action:button]
en: Install Debug Symbols
nn: Installer feilsøkingssymbol

[ctx: @action:button]
en: Reload
nn: Last om att

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to reload the crash information (backtrace). This is useful when you have
    installed the proper debug symbol packages and you want to obtain a better backtrace.
nn: Bruk denne knappen for å lasta informasjonen om krasjen (tilbakeloggen) om att. Dette er nyttig når du har
    installert dei rette feilsøkings­pakkane og vil ha ein betre tilbakelogg.

[ctx: @action:button]
en: Copy
nn: Kopier

[ctx: @action:button]
en: Save
nn: Lagra

[ctx: @info]
en: <subtitle>What is a "backtrace" ?</subtitle><para>A backtrace basically describes what was
    happening inside the application when it crashed, so the developers may track
    down where the mess started. They may look meaningless to you, but they might
    actually contain a wealth of useful information.<nl />Backtraces are commonly
    used during interactive and post-mortem debugging.</para>
nn: <subtitle>Kva er ein tilbakelogg?</subtitle><para>Ein tilbakelogg inneheld informasjon om kva som skjedde i programmet når det krasja.
    Utviklarane kan bruka loggen til å finna ut kor problemet oppstod.
    Tilbake­loggen ser kanskje uforståeleg ut for deg, men kan innehalda verdifull informasjon.<nl />Tilbakeloggar vert vanlegvis brukte ved interaktiv feilsøking eller etter at eit program har krasja.</para>

[ctx: @info/rich]
en: You can click the <interface>Install Debug Symbols</interface> button in order to automatically install the missing debugging information packages. If this method
    does not work: please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful
    backtrace; install the needed packages (<link url='%2'> list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
nn: Du kan trykkja <interface>Installer feilsøkings­symbol</interface> for automatisk å installera dei manglande pakkane med feilsøkings­symbol. Viss dette ikkje verkar,
    bør du lesa <link url='%1'>Korleis laga nyttige feilrapportar</link> for å læra korleis du kan få ein nyttig tilbakelogg. Installer dei nødvendige pakkane (<link url='%2'>filliste</link>), og trykk så <interface>Last om att</interface>.

[ctx: @info/rich]
en: Please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>
    list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
nn: Du bør lesa <link url='%1'>Korleis laga nyttige feilrapportar</link> for å læra korleis du kan få ein nyttig tilbakelogg. Installer dei nødvendige pakkane (<link url='%2'>filliste</link>), og trykk så <interface>Last om att</interface>.

[ctx: @info/rich]
en: <emphasis strong='true'>You need to first install the debugger application (%1) then click the <interface>Reload</interface> button.</emphasis>
nn: <emphasis strong='true'>Du må først installera feilsøkings­pakken (%1) og så trykkja <interface>Last om att</interface>.</emphasis>

[ctx: @title]
en: Look for Possible Duplicate Reports
nn: Sjå etter andre rapportar om feilen

[ctx: @info]
en: Searching bug database for duplicates…
nn: Søkjer i feildatabasen etter duplikat …

[ctx: @info/rich]
en: See if your bug has already been reported. Double click a report in the list and compare it to yours. You can suggest that your crash is a duplicate of that report or directly attach your information to it.
nn: Sjå om feilen allereie er meld inn. Dobbeltklikk på ein rapport i lista og samanlikn han med din. Du kan føreslå at krasjen din gjeld det same som denne rapporten eller leggja informasjonen din direkte i rapporten.

[ctx: @title]
en: Duplicate?
nn: Gjeld krasjen det same?

[ctx: @label]
en: Are you quite certain your crash is a duplicate of this bug report?
nn: Er du sikker på at krasjen din gjeld akkurat det same som denne feilrapporten?

[ctx: @action:button]
en: Crash is a duplicate
nn: Krasjen gjeld det same

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this action when you are certain that your crash is a duplicate of this bug report
nn: Bruk dette når du er sikker på at krasjen din handlar om det same som feilrapporten.

[ctx: @action:button]
en: Crash is not a duplicate
nn: Krasjen gjeld noko anna

[ctx: @action:button]
en: Suggest this crash is related
nn: Føreslå at krasjen liknar

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to suggest that
                                         the crash you experienced is related to this bug
                                         report
nn: Trykk her å melda frå at krasjen du opplevde,
    er relevant for denne feilrapporten.

[ctx: @action:button]
en: This crash is not related
nn: Krasjen liknar ikkje

[ctx: @title]
en: Login into the bug tracking system
nn: Logg på feilrapportsystemet

[ctx: @info:status '1' is replaced with the short URL of the bugzilla]
en: You need to login with your %1 account in order to proceed.
nn: Du må logga inn på %1-kontoen din for å halda fram.

[ctx: @label:textbox bugzilla account email]
en: E-mail Address:
nn: E-postadresse:

[ctx: @label:textbox bugzilla account password]
en: Password:
nn: Passord:

[ctx: @option:check]
en: Save login information using the KDE Wallet system
nn: Lagra innloggingsinformasjonen i KDE Wallet

[ctx: @info/rich]
en: <note>You need a user account on the <link url='%1'>KDE bug tracking system</link> in order to file a bug report, because we may need to contact you later
    for requesting further information. If you do not have one, you can freely <link url='%2'>create one here</link>. Please do not use disposable email accounts.</note>
nn: <note>Du treng ein brukarkonto i <link url='%1'>feilrapport­systemet til KDE</link> for å kunna melda inn feilrapportar. Dette er fordi me kan måtta kontakta deg seinare for å få meir informasjon. Viss du ikkje alt har ein konto, kan du <link url='%2'>oppretta ein her</link>. Ikkje bruk ein éingongskonto for e-post.</note>

[ctx: @action:button]
en: Login
nn: Logg inn

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to login to the KDE bug tracking system using the provided e-mail address and password.
nn: Bruk denne knappen for å logga inn på feilrapport­systemet til KDE med e-postadressa og passordet du har oppgjeve.

[ctx: @action]
en: Report Bug
nn: Meld frå om feil

[ctx: @info:tooltip]
en: Starts the bug report assistant.
nn: Startar feilrapporteringa

[ctx: @action]
en: Restart Application
nn: Start programmet på nytt

[ctx: @action]
en: Developer Information
nn: Utviklarinformasjon

[ctx: @info]
en: <para>As the Crash Handler itself has failed, the
    automatic reporting process is disabled to reduce the
    risks of failing again.<nl /><nl />
    Please, <link url='%1'>manually report</link> this error
    to the KDE bug tracking system. Do not forget to include
    the backtrace from the <interface>Developer Information</interface>
    tab.</para>
nn: <para>Krasjhandsamaren feila, og den automatiske rapporterings­prosessen
    vart slått av for å hindra fleire feil.<nl /><nl />Du bør <link url='%1'>melda manuelt inn denne feilen</link> i feilrapport­systemet til KDE. Hugs å leggja ved tilbakeloggen frå fana <interface>Utviklarinformasjon</interface>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crash handler dialog was started in safe mode.<nl />
    You can manually report this bug to <link>%1</link> (including the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.)</para>
nn: <para>Feilrapportvegvisaren er ikkje tilgjengeleg, sidan krasjhandsamaren vart starta i sikkermodus.<nl />
    Du kan melda manuelt inn denne feilen på <link>%1</link>. Hugs å leggja ved tilbakeloggen frå fana <interface>Utviklarinformasjon</interface>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because
    the crashed application appears to have been updated or
    uninstalled since it had been started. This prevents accurate
    crash reporting and can also be the cause of this crash.</para>
    <para>After updating it is always a good idea to log out and back
    in to make sure the update is fully applied and will not cause
    any side effects.</para>
nn: <para>Feilrapportvegvisaren er ikkje tilgjengeleg, då programmet som krasja,
    ser ut til å vera oppdatert eller avinstallert etter at det vart starta.
    Dette hindrar påliteleg krasj­rapportering, og det kan òg vera grunnen til at programmet krasja.</para>
    <para>Etter oppdatering av program er det lurt å logga ut og inn att,
    for å sikra at oppdateringa er teken i bruk og ikkje vil føra til problem.</para>

[ctx: @info Note the time information is divided into date and time parts]
en: <para>Executable: <application>%1</application> PID: %2 Signal: %3 (%4) Time: %5</para>
nn: <para>Programfil: <application>%1</application> Program-ID: %2 Signal: %3 (%4) Tidspunkt: %5</para>

[ctx: @title]
en: Problem is Already Reported
nn: Problemet er alt meldt inn

[ctx: @info]
en: Your crash has already been reported as <link url="%1">Bug %1</link>, which is a duplicate of the <emphasis strong='true'>closed</emphasis> <link url="%2">Bug %2</link>.
nn: Krasjen har alt blitt meld inn som <link url="%1">feilrapport %1</link>, som er eit duplikat av den <emphasis strong='true'>lukka</emphasis> <link url="%2">feilrapporten %2</link>.

[ctx: @info]
en: Your crash has already been reported as <link url="%1">Bug %1</link> which has been <emphasis strong='true'>closed</emphasis>.
nn: Krasjen har alt blitt meld inn som <link url="%1">feilrapport %1</link>, som no er <emphasis strong='true'>lukka</emphasis>.

[ctx: @info]
en: Your crash has already been reported as <link url="%1">Bug %1</link>, which is a <emphasis strong='true'>duplicate</emphasis> of <link url="%2">Bug %2</link>
nn: Krasjen har alt blitt meld inn som <link url="%1">feilrapport %1</link>, som er eit <emphasis strong='true'>duplikat</emphasis> av <link url="%2">feilrapport %2</link>.

[ctx: @info]
en: Your crash is a <emphasis strong='true'>duplicate</emphasis> and has already been reported as <link url="%1">Bug %2</link>.
nn: Krasjen er eit <emphasis strong='true'>duplikat</emphasis> og er alt meld inn som <link url="%1">feilrapport %2</link>.

[ctx: @label]
en: You may choose to add additional information, but you should only do so if you have new or requested information.
nn: Du kan leggja ved tilleggs­informasjon i feilrapporten, men gjer det berre om du har ny eller etterspurd informasjon.

[ctx: @action:button]
en: Close
nn: Lukk

[ctx: @action:button]
en: Attach Additional Information
nn: Legg ved tilleggsinformasjon

[ctx: @title]
en: Preview the Report
nn: Førehandsvis rapporten

[ctx: @label/rich]
en: <para>This is a preview of the report's contents which will be sent.</para><para>If you want to modify it go to the previous pages.</para>
nn: <para>Dette er ei førehandsvising av innhaldet i feilrapporten som vert send inn.</para><para>Viss du vil endra noko i han, kan du gå tilbake til dei tidlegare sidene.</para>

[ctx: @action:button]
en: Submit
nn: Send inn

[ctx: @info]
en: Waiting for data…
nn: Ventar på data …

[ctx: @title]
en: Enter the Details about the Crash
nn: Skriv inn detaljar om krasjen

[ctx: @info]
en: Please provide the following information in English.
nn: Du må skriva på engelsk.

[ctx: @info]
en: Title of the bug report:
nn: Tittel på feilrapporten:

[ctx: @info:tooltip examples of good bug report titles]
en: <subtitle>Examples of good titles:</subtitle>
    <list>
    <item>Plasma crashed after adding the Notes widget and writing on it</item>
    <item>Konqueror crashed when accessing the Facebook application 'X'</item>
    <item>Kopete closed after resuming the computer and talking to a MSN buddy</item>
    <item>Kate closed while editing a log file and pressing the Delete key a couple of times</item>
    </list>
nn: <subtitle>Eksempel på gode titlar:</subtitle>
    <list>
    <item>Plasma crashed after adding the Notes widget and writing on it</item>
    <item>Konqueror crashed when accessing the Facebook application ‘X’</item>
    <item>Kopete closed after resuming the computer and talking to a MSN buddy</item>
    <item>Kate closed while editing a log file and pressing the Delete key a couple of times</item>
    </list>

[ctx: @info]
en: Information about the crash:
nn: Informasjon om krasjen:

[ctx: @info]
en: <subtitle>Describe in as much detail as possible the crash circumstances:</subtitle>
    <list>
    <item>Detail which actions were you taking inside and outside the application an instant before the crash.</item>
    <item>Note if you noticed any unusual behavior in the application or in the whole environment.</item>
    <item>Note any non-default configuration in the application</item>
    </list>
nn: <subtitle>Skildra så detaljert du kan omstenda rundt krasjen:</subtitle>
    <list>
    <item>Skildra kva du gjorde i eller utanfor programmet rett før det krasja.</item>
    <item>Opplys om du la merke til uvanleg åtferd i programmet eller resten av systemet.</item>
    <item>Opplys om du har nokre uvanlege innstillingar i programmet.</item>
    </list>

[ctx: the minimum required length of a text was reached]
en: Minimum length reached
nn: Minimumslengd nådd

[ctx: the minimum required length of a text wasn't reached yet]
en: Provide more information
nn: Oppgje meir informasjon

[ctx: @info]
en: Distribution method:
nn: Distribusjonsmetode:

[ctx: @option:check]
en: KDE Platform is compiled from source
nn: KDE-plattforma er kompilert frå kjeldekoden

[ctx: @info]
en: <note>The crash and system information will be automatically added to the bug report.</note>
nn: <note>Informasjonen om krasjen og systemet vert automatisk lagd til i feilrapporten.</note>

[ctx: @action:button]
en: Preview Report
nn: Førehandsvis rapporten

[ctx: @action:button]
en: Save Report to File
nn: Lagra rapporten til fil

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to save the crash information to a file for manual reporting.
nn: Bruk denne knappen for å lagra informasjon om krasjen til ei fil. Du kan så bruka fila til å melda inn feilen seinare.

[ctx: @info]
en: Failed to submit bug report: <message>%1</message>
nn: Feil ved innsending av feilrapport: <message>%1</message>

[ctx: @action retry submitting bug report]
en: Retry Submission
nn: Prøv på nytt

[ctx: @info]
en: Submitting bug report...
nn: Sender inn feilrapport …

[ctx: @title]
en: Crash Report Sent
nn: Krasjrapporten er no send inn

[ctx: @info]
en: URL: <link url='%1'>%1</link>
nn: Adresse: <link url='%1'>%1</link>

[ctx: @info]
en: Thank you for being part of KDE. You can now close this window.
nn: Takk for at du bidreg til KDE. No kan du lukka dette vindauget.

[ctx: @title:window]
en: Welcome to the Reporting Assistant
nn: Velkommen til vegvisaren for feilrapportering

[ctx: @info/rich]
en: This assistant will analyze the crash information and guide you through the bug reporting process.
nn: Vegvisaren vil analysera informasjon frå krasjen og hjelpa deg med å melda inn ein feil.

[ctx: @info/rich note before starting the bug reporting process]
en: <para><note>Since communication between you and the developers is required for effective debugging,
    to continue reporting this bug it is <emphasis strong='true'>required for you to agree that developers may contact you</emphasis>.
    </note></para><para>Feel free to close this dialog if you do not accept this.</para>
nn: <para><note>For effektiv feilsøking er det viktig med kommunikasjon mellom deg og utviklarane.
    For å senda inn denne feilrapporten <emphasis strong='true'>må du derfor samtykkja i at utviklarane kan kontakta deg med eventuelle oppfølgings­spørsmål</emphasis>.
    </note></para><para>Lukk dette vindauget dersom du ikkje samtykkjer til dette.</para>

[ctx: @action:button]
en: I Agree to be Contacted
nn: Eg samtykkjer i å verta kontakta

[ctx: @info/status error]
en: Failed to get platform list
nn: Klarte ikkje henta plattformoversikt

[ctx: @item:inlistbox user didn't tried to repeat the crash situation]
en: I did not try again
nn: Eg prøvde ikkje fleire gongar

[ctx: @item:inlistbox the crash cannot be reproduce. reproduciblity->never]
en: Never
nn: Aldri

[ctx: @item:inlistbox the bug can be reproduced sometimes]
en: Sometimes
nn: Nokre gongar

[ctx: @item:inlistbox the bug can be reproduced every time]
en: Every time
nn: Kvar gong

[ctx: Placeholder is an application name; it crashed]
en: %1 Closed Unexpectedly
nn: %1 vart uventa lukka

en: Please report this error to help improve this software.
nn: Hjelp oss å forbetra programvara ved å melda inn ein feilrapport.

en: Report &Bug
nn: &Meld inn feil

en: &Restart Application
nn: &Start programmet på nytt

[ctx: Allows the user to hide this notifier item]
en: Hide
nn: Gøym

[ctx: Notification text]
en: Please report this error to help improve this software.
nn: Hjelp oss å forbetra programvara ved å melda inn ein feilrapport.

[ctx: Notification text]
en: The application closed unexpectedly.
nn: Programmet vart uventa lukka.

[ctx: Notification action button, keep short]
en: Report Bug
nn: Meld inn feil

[ctx: Notification action button, keep short]
en: Restart App
nn: Start programmet på nytt

en: The debugger name passed to the parser factory
nn: Feilsøkjarnamnet send til fortolkar-generatoren

en: A file containing the backtrace.
nn: Ei fil som inneheld tilbakeloggen.

en: Test application for bugtracker manager lib
nn: Testprogram for feilrapporthandsamarbiblioteket

en: (c) 2009, DrKonqi2 Developers
nn: © 2009 DrKonqi2-utviklarane

[ctx: @info:shell]
en: bugstest.kde.org username
nn: bugstest.kde.org-brukarnamn

[ctx: @info:shell]
en: bugstest.kde.org password
nn: bugstest.kde.org-passord
