drkonqi - en to sa translation catalogue (195 entries)

[ctx: @action:button]
en: &Reload
sa: &पुनः भार

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to reload the crash information (backtrace). This is useful when you have installed the proper debug symbol packages and you want to obtain a better backtrace.
sa: दुर्घटनासूचना (backtrace) पुनः लोड् कर्तुं एतत् बटन् उपयुज्यताम् । एतत् तदा उपयोगी भवति यदा भवान् सम्यक् त्रुटिनिवारणचिह्नसङ्कुलं संस्थापितवान् अस्ति तथा च भवान् उत्तमं पृष्ठपरीक्षणं प्राप्तुम् इच्छति ।

[ctx: @action:button]
en: &Install Debug Symbols
sa: &Debug Symbols संस्थापनं कुर्वन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to install the missing debug symbols packages.
sa: लुप्तं त्रुटिनिवारणचिह्नसङ्कुलं संस्थापयितुं एतत् बटन् उपयुज्यताम् ।

[ctx: @info:tooltip]
en: Symbol installation is unavailable because the application was updated or uninstalled after it had been started.
sa: चिह्नस्थापनम् अनुपलब्धं यतः अनुप्रयोगः आरब्धस्य अनन्तरं अद्यतनं वा विस्थापनं वा कृतम् ।

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to copy the crash information (backtrace) to the clipboard.
sa: क्रैश सूचनां (backtrace) क्लिप्बोर्ड् प्रति प्रतिलिखितुं एतत् बटन् उपयुज्यताम् ।

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to save the crash information (backtrace) to a file. This is useful if you want to take a look at it or to report the bug later.
sa: दुर्घटनासूचनाम् (backtrace) सञ्चिकायां रक्षितुं एतत् बटन् उपयुज्यताम् । यदि भवान् तत् अवलोकयितुम् इच्छति अथवा पश्चात् दोषं निवेदयितुम् इच्छति तर्हि एतत् उपयोगी भवति ।

en: <h2>What is a "backtrace" ?</h2><p>A backtrace basically describes what was happening inside the application when it crashed, so the developers may track down where the mess started. They may look meaningless to you, but they might actually contain a wealth of useful information.<br />Backtraces are commonly used during interactive and post-mortem debugging.</p>
sa: <h2>&quot;पृष्ठमार्गः&quot; इति किम् ?</h2><p> बैक्ट्रैस् मूलतः वर्णयति यत् एप्लिकेशनस्य अन्तः किं भवति स्म यदा एप्लिकेशनं दुर्घटनाम् अभवत्, अतः विकासकाः कुतः गडबडः आरब्धा इति ज्ञातुं शक्नुवन्ति । ते भवतः दृष्ट्या निरर्थकाः दृश्यन्ते, परन्तु तेषु वस्तुतः उपयोगी सूचनानां धनं भवति ।<br /> सामान्यतया अन्तरक्रियाशीलस्य तथा मृत्योः पश्चात् त्रुटिनिवारणस्य समये पृष्ठरेखानां उपयोगः भवति ।</p>

[ctx: @info:status]
en: Loading...
sa: लोडिंग...

[ctx: @info:status]
en: Generating backtrace... (this may take some time)
sa: पश्चात्तापं जनयति... (एतत् किञ्चित् समयं गृह्णीयात्)

[ctx: @info]
en: Another debugger is currently debugging the same application. The crash information could not be fetched.
sa: अन्यः त्रुटिनिवारणकर्ता सम्प्रति तस्यैव अनुप्रयोगस्य त्रुटिनिवारणं कुर्वन् अस्ति । दुर्घटनासूचना आनेतुं न शक्यते स्म ।

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be fetched.
sa: दुर्घटनासूचना आनेतुं न शक्यते स्म ।

[ctx: @info/rich]
en: Another debugging process is attached to the crashed application. Therefore, the DrKonqi debugger cannot fetch the backtrace. Please close the other debugger and click <interface>Reload</interface>.
sa: अन्यत् त्रुटिनिवारणप्रक्रिया दुर्घटनाकृते अनुप्रयोगे संलग्नं भवति । अतः DrKonqi debugger backtrace आनेतुं न शक्नोति । कृपया अन्यं त्रुटिनिवारणं पिधाय <interface>पुनः लोड्</interface> नुदन्तु ।

[ctx: @info]
en: The generated crash information is useful
sa: उत्पन्नं दुर्घटनासूचना उपयोगी भवति

[ctx: @info]
en: The generated crash information may be useful
sa: उत्पन्नं दुर्घटनासूचना उपयोगी भवितुम् अर्हति

[ctx: @info]
en: The generated crash information is probably not useful
sa: उत्पन्नं दुर्घटनासूचना सम्भवतः उपयोगी नास्ति

[ctx: @info]
en: The generated crash information is not useful
sa: उत्पन्नं दुर्घटनासूचना उपयोगी नास्ति

[ctx: @info]
en: The rating of this crash information is invalid. This is a bug in DrKonqi itself.
sa: अस्याः दुर्घटनासूचनायाः रेटिंग् अमान्यम् अस्ति । एषः DrKonqi इत्यस्मिन् एव दोषः अस्ति ।

[ctx: @info/rich]
en: You can click the <interface>Install Debug Symbols</interface> button in order to automatically install the missing debugging information packages. If this method does not work: please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
sa: भवन्तः क्लिक् कर्तुं शक्नुवन्ति<interface> त्रुटिनिवारणचिह्नानि संस्थापयन्तु</interface> बटनं स्वयमेव अनुपलब्धान् त्रुटिनिवारणसूचनासङ्कुलं संस्थापयितुं । यदि एषा पद्धतिः कार्यं न करोति तर्हि : कृपया पठन्तु<link url='%1'> उपयोगी क्रैश रिपोर्ट् कथं निर्मातव्यम्</link> उपयोगी पश्चात्तापं कथं प्राप्तुं शक्यते इति ज्ञातुं; आवश्यकानि संकुलानि संस्थापयन्तु (<link url='%2'> सञ्चिकानां सूची</link> ) इति क्लिक् कृत्वा<interface> पुनः लोड करें</interface> कड्मल।

[ctx: @info/rich]
en: Please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
sa: कृपया पठन्तु<link url='%1'> उपयोगी क्रैश रिपोर्ट् कथं निर्मातव्यम्</link> उपयोगी पश्चात्तापं कथं प्राप्तुं शक्यते इति ज्ञातुं; आवश्यकानि संकुलानि संस्थापयन्तु (<link url='%2'> सञ्चिकानां सूची</link> ) इति क्लिक् कृत्वा<interface> पुनः लोड करें</interface> कड्मल।

[ctx: @info:status]
en: The debugger has quit unexpectedly.
sa: त्रुटिनिवारणकः अप्रत्याशितरूपेण त्यक्तवान् अस्ति ।

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be generated.
sa: दुर्घटनासूचना उत्पन्नं कर्तुं न शक्यते स्म ।

[ctx: @info/rich]
en: You could try to regenerate the backtrace by clicking the <interface>Reload</interface> button.
sa: <interface>Reload</interface> इति बटन् नुत्वा भवान् backtrace पुनः उत्पन्नं कर्तुं प्रयतितुं शक्नोति स्म ।

[ctx: @info:status]
en: <strong>The debugger application is missing or could not be launched.</strong>
sa: <strong>त्रुटिनिवारण-अनुप्रयोगः अनुपलब्धः अस्ति अथवा प्रारम्भं कर्तुं न शक्तवान् ।</strong>

[ctx: @info/rich]
en: <strong>You need to first install the debugger application (%1) then click the <interface>Reload</interface> button.</strong>
sa: <strong>भवद्भिः प्रथमं त्रुटिनिवारक-अनुप्रयोगं (%1) संस्थापनीयं ततः नुदन्तु</strong><interface> <strong>पुनः लोड करें</strong></interface> <strong>कड्मल।</strong>

[ctx: @title:window]
en: Error during the installation of debug symbols
sa: त्रुटिनिवारणचिह्नानां संस्थापनकाले त्रुटिः

note: i18nc here because that'd close the html tag but we need to append an unordered list of paths
en: The packages containing debug information for the following application and libraries are missing:
sa: निम्नलिखित-अनुप्रयोगस्य पुस्तकालयस्य च कृते त्रुटिनिवारण-सूचनाः समाविष्टाः संकुलाः अनुपलब्धाः सन्ति:

[ctx: messagebox title]
en: Missing debug information packages
sa: त्रुटिनिवारणसूचनासङ्कुलाः अनुपलब्धाः

[ctx: @info/plain]
en: <placeholder>In detail, tell us what you were doing  when the application crashed.</placeholder>
sa: <placeholder>विस्तरेण, यदा अनुप्रयोगः दुर्घटना अभवत् तदा भवान् किं कुर्वन् आसीत् इति वदतु।</placeholder>

[ctx: @info]
en: Subprocess exited with error: %1
sa: उपप्रक्रिया त्रुटिना सह निर्गतवती: %1

[ctx: @info]
en: Subprocess crashed. Check your installation.
sa: उपप्रक्रिया दुर्घटितवती। स्वस्य संस्थापनं पश्यन्तु।

[ctx: @title CLI title]
en: Crashed Processes Viewer
sa: दुर्घटनाग्रस्तः प्रक्रियाः दर्शकः

[ctx: @info program description]
en: Offers detailed view of past crashes
sa: पूर्वदुर्घटनानां विस्तृतदृश्यं प्रदाति

en: (C) 2020-2022, The DrKonqi Authors
sa: (ग) 2020-2022, द डॉकोन्की लेखक

[ctx: @title]
en: Failure
sa: असफलता

[ctx: @info]
en: Failed to access crash data for unknown reasons.
sa: अज्ञातकारणात् दुर्घटनादत्तांशं प्राप्तुं असफलम्।

[ctx: @title]
en: Details
sa: वर्णन

[ctx: @action]
en: Copy to Clipboard
sa: क्लिप्बोर्ड् प्रति प्रतिलिख्यताम्

[ctx: @action]
en: Run Interactive Debugger
sa: Interactive Debugger चालयन्तु

[ctx: @title]
en: Crashes
sa: दुर्घटना भवति

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: Loading crash reports
sa: दुर्घटना-रिपोर्ट् लोड् भवति

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: No processes have crashed yet
sa: अद्यापि कोऽपि प्रक्रियाः दुर्घटनाम् अकुर्वन्

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: No crashes matching the search
sa: अन्वेषणस्य सङ्गतिं न दुर्घटना

[ctx: @title:window]
en: Overview
sa: अवलोकनम्

[ctx: @label the debugger called GDB]
en: GDB
sa: जीडीबी

[ctx: @label the debugger called LLDB]
en: LLDB
sa: एलएलडीबी

[ctx: @info:progress]
en: Requesting installation of missing debug symbols packages...
sa: अनुपलब्धदोषनिवारणसंकुलस्य संस्थापनस्य अनुरोधं कुर्वन्...

en: Cancel
sa: निरसयतु

[ctx: @title:window]
en: Missing debug symbols
sa: त्रुटिनिवारणचिह्नानि लुप्ताः

[ctx: @info]
en: Could not find debug symbol packages for this application.
sa: अस्य अनुप्रयोगस्य कृते त्रुटिनिवारणचिह्नसंकुलं न प्राप्नोत् ।

[ctx: @info]
en: An error was encountered during the installation of the debug symbol packages.
sa: त्रुटिनिवारणचिह्नसंकुलस्य संस्थापनकाले त्रुटिः अभवत् ।

[ctx: @info]
en: Report saved to <filename>%1</filename>.
sa: <filename>%1</filename> इत्यत्र प्रतिवेदनं रक्षितम् ।

[ctx: @info]
en: Could not create a file in which to save the report.
sa: सञ्चिकां निर्मातुं न शक्तवान् यस्मिन् प्रतिवेदनं रक्षितुं शक्यते ।

[ctx: @title:window]
en: Save Report
sa: रिपोर्ट् रक्षतु

[ctx: @info]
en: Cannot open file <filename>%1</filename> for writing.
sa: लेखनार्थं <filename>%1</filename> सञ्चिकां उद्घाटयितुं न शक्यते ।

[ctx: @action:button]
en: &Restart Application
sa: &अनुप्रयोगं पुनः आरभत

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to restart the crashed application.
sa: दुर्घटनाग्रस्तं अनुप्रयोगं पुनः आरभ्यत इति एतत् बटन् उपयुज्यताम् ।

[ctx: @title:tab general information]
en: &General
sa: &सामान्य

[ctx: @title:tab]
en: &Developer Information
sa: &विकासक सूचना

[ctx: @info]
en: <para>We are sorry, <application>%1</application> closed unexpectedly.</para>
sa: <para>क्षम्यतां, <application>%1</application> अप्रत्याशितरूपेण निमीलितम्।</para>

[ctx: @info]
en: <para>As the Crash Handler itself has failed, the automatic reporting process is disabled to reduce the risks of failing again.<nl /><nl />Please, <link url='%1'>manually report</link> this error to the KDE bug tracking system. Do not forget to include the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.</para>
sa: <para>यतः Crash Handler स्वयं विफलः अभवत्, पुनः विफलतायाः जोखिमान् न्यूनीकर्तुं स्वचालित-रिपोर्टिंग्-प्रक्रिया अक्षमः भवति ।<nl /><nl /> कृपया,<link url='%1'> मैन्युअल् रूपेण रिपोर्ट् कुर्वन्तु</link> KDE दोषनिरीक्षणप्रणाल्याः एषा त्रुटिः । तः पश्चात्तापं समावेशयितुं न विस्मरन्तु<interface> विकासक सूचना</interface> टब ।</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crash handler dialog was started in safe mode.<nl />You can manually report this bug to %1 (including the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.)</para>
sa: <para>रिपोर्टिंग् सहायकः अक्षमः यतः क्रैश हैण्डलर संवादः सुरक्षितरूपेण आरब्धः आसीत् ।<nl />भवन्तः एतत् दोषं %1 (<interface>Developer Information</interface> ट्याब्तः बैकट्रैस् सहितं) प्रति स्वहस्तेन रिपोर्ट् कर्तुं शक्नुवन्ति ।) </para> इति

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crashed application appears to have been updated or uninstalled since it had been started. This prevents accurate crash reporting and can also be the cause of this crash.</para><para>After updating it is always a good idea to log out and back in to make sure the update is fully applied and will not cause any side effects.</para>
sa: <para>रिपोर्टिंग् सहायकः अक्षमः यतः दुर्घटनाग्रस्तः अनुप्रयोगः आरम्भात् अद्यतनः अथवा विस्थापितः इति भासते । एतेन सटीकं दुर्घटनानिवेदनं निवारितं भवति तथा च अस्य दुर्घटनायाः कारणं अपि भवितुम् अर्हति ।</para><para>अद्यतनीकरणानन्तरं अद्यतनं पूर्णतया प्रयुक्तं भवति इति सुनिश्चित्य बहिः आगत्य पुनः प्रवेशः सर्वदा उत्तमः विचारः भवति तथा च किमपि पक्षं न जनयिष्यति प्रभावाः ।</para>

[ctx: @info]
en: <para>You can help us improve KDE Software by reporting this error.<nl /><link url='%1'>Learn more about bug reporting.</link></para>
sa: <para>एतत् त्रुटिं निवेदयित्वा भवान् अस्मान् KDE Software इत्यस्य उन्नयनं कर्तुं साहाय्यं कर्तुं शक्नोति ।<nl /><link url='%1'> दोषनिवेदनस्य विषये अधिकं ज्ञातुं शक्नुवन्ति।</link></para>

[ctx: @info]
en: <para>You cannot report this error, because <application>%1</application> does not provide a bug reporting address.</para>
sa: <para>भवन्तः एतत् दोषं निवेदयितुं न शक्नुवन्ति, यतः <application>%1</application> दोषनिवेदनसङ्केतं न ददाति ।</para>

[ctx: @label]
en: Details:
sa: वर्णन:

[ctx: @info Note the time information is divided into date and time parts]
en: <para>Executable: <application>%1</application> PID: %2 Signal: %3 (%4) Time: %5 %6</para>
sa: <para>निष्पादनीयम्: <application>%1</application> PID: %2 संकेतः: %3 (%4) समयः: %5 %6</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Close this dialog (you will lose the crash information.)
sa: एतत् संवादं पिधाय (भवन्तः दुर्घटना सूचनां नष्टं करिष्यन्ति।)

en: Crash Handler
sa: क्रैश हैंडलर

en: Crash Handler gives the user feedback if a program has crashed.
sa: यदि कश्चन कार्यक्रमः क्रैश अभवत् तर्हि Crash Handler उपयोक्त्रे प्रतिक्रियां ददाति ।

en: (C) 2000-2018, The DrKonqi Authors
sa: (ग) 2000-2018, द डॉकोन्की लेखक

[ctx: @info:credit]
en: Hans Petter Bieker
sa: हंस पेटर बिकर

[ctx: @info:credit]
en: Dario Andres Rodriguez
sa: डारियो आन्द्रेस् रोड्रिग्ज

[ctx: @info:credit]
en: George Kiagiadakis
sa: जार्ज किआगियाडाकिस्

[ctx: @info:shell]
en: The signal <number> that was caught
sa: यः संकेतः <संख्या> गृहीतः आसीत्

[ctx: @info:shell]
en: <Name> of the program
sa: कार्यक्रमस्य <नाम>

[ctx: @info:shell]
en: <Path> to the executable
sa: <Path> कार्यान्वयनीयं प्रति

[ctx: @info:shell]
en: The <version> of the program
sa: कार्यक्रमस्य <संस्करणम्>

[ctx: @info:shell]
en: The bug <address> to use
sa: बगः<address> प्रयोक्तुं

[ctx: @info:shell]
en: Translated <name> of the program
sa: कार्यक्रमस्य <name> अनुवादितम्

[ctx: @info:shell]
en: Bugzilla product name
sa: बग्जिल्ला उत्पाद नाम

[ctx: @info:shell]
en: The <PID> of the program
sa: कार्यक्रमस्य <PID> इति

[ctx: @info:shell]
en: Startup <ID> of the program
sa: कार्यक्रमस्य आरम्भः <ID>

[ctx: @info:shell]
en: The program was started by kdeinit
sa: कार्यक्रमस्य आरम्भः kdeinit इत्यनेन कृतः

[ctx: @info:shell]
en: Disable arbitrary disk access
sa: मनमाना डिस्क-प्रवेशं निष्क्रियं कुर्वन्तु

[ctx: @info:shell]
en: The program has already been restarted
sa: कार्यक्रमः पुनः आरब्धः अस्ति

[ctx: @info:shell]
en: Keep the program running and generate the backtrace at startup
sa: कार्यक्रमं चालितं कृत्वा स्टार्टअप-समये बैक्ट्रैस् जनयन्तु

[ctx: @info:shell]
en: The <thread id> of the failing thread
sa: विफलसूत्रस्य <thread id>

[ctx: @info:shell]
en: Do not show a notification but launch the debug dialog directly
sa: सूचनां न दर्शयन्तु किन्तु प्रत्यक्षतया त्रुटिनिवारणसंवादं प्रारभत

[ctx: @title]
en: Fetching the Backtrace (Automatic Crash Information)
sa: Backtrace (स्वचालित दुर्घटना सूचना) आनेतुं .

[ctx: @action:button]
en: Show backtrace content (advanced)
sa: backtrace सामग्रीं दर्शयतु (उन्नत) .

[ctx: @action:button]
en: Next
sa: अग्रिम

[ctx: @info]
en: Failed to contact bugs.kde.org: <message>%1</message>
sa: bugs.kde.org: <message>%1</message> इत्यनेन सह सम्पर्कं कर्तुं असफलम्

[ctx: @action]
en: Retry
sa: पुनः प्रयासं कुर्वन्तु

[ctx: @info]
en: Trying to contact bugs.kde.org...
sa: bugs.kde.org इत्यनेन सह सम्पर्कं कर्तुं प्रयतमानोऽस्मि...

[ctx: @title:window]
en: What do You Know About the Crash?
sa: दुर्घटनाविषये भवन्तः किं जानन्ति ?

[ctx: @info/rich]
en: Do you remember what you were doing prior to the crash?
sa: किं भवन्तः स्मर्यन्ते यत् भवन्तः दुर्घटनापूर्वं किं कुर्वन्ति स्म?

[ctx: @action:button]
en: Yes
sa: आम्‌

[ctx: @action:button]
en: No
sa: नहि

[ctx: @info/rich]
en: Does the application crash again if you repeat the same situation?
sa: यदि भवान् समाना स्थितिं पुनरावृत्तिं करोति तर्हि पुनः अनुप्रयोगः क्रैश भवति वा?

[ctx: @info/rich]
en: Please select which additional information you can provide:
sa: कृपया चयनं कुर्वन्तु यत् भवान् काः अतिरिक्तसूचनाः दातुं शक्नुवन्ति:

[ctx: @option:check kind of information the user can provide about the crash, %1 is the application name]
en: What I was doing when the application <application>%1</application> crashed
sa: यदा अनुप्रयोगः <application>%1</application> दुर्घटना अभवत् तदा अहं किं करोमि स्म

[ctx: @action:check]
en: Unusual desktop behavior I noticed
sa: असामान्यः डेस्कटॉप् व्यवहारः मया अवलोकितः

[ctx: @action:check]
en: Custom settings of the application that may be related
sa: अनुप्रयोगस्य कस्टम् सेटिंग्स् ये सम्बद्धाः भवितुम् अर्हन्ति

[ctx: @title]
en: Not Sufficiently Useful
sa: न पर्याप्तं उपयोगी

[ctx: @info]
en: <para>The information you can provide is not considered helpful enough in this case. If you can't think of any more information you can close the bug report dialog.</para>
sa: <para>भवता यत् सूचनां दातुं शक्नोति तत् अस्मिन् सन्दर्भे पर्याप्तं सहायकं न मन्यते । यदि भवान् अधिकानि सूचनानि चिन्तयितुं न शक्नोति तर्हि भवान् दोषप्रतिवेदनसंवादं पिधातुं शक्नोति।</para>

[ctx: @title:window]
en: Developer Information
sa: विकासक सूचना

[ctx: @action Report the bug on this domain]
en: Report on %1
sa: %1 इत्यस्य विषये प्रतिवेदनं कुर्वन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Starts the bug report assistant.
sa: दोषप्रतिवेदनसहायकं आरभते ।

[ctx: @action:button]
en: Install Debug Symbols
sa: त्रुटिनिवारणचिह्नानि संस्थापयन्तु

[ctx: @action:button]
en: Reload
sa: पुनः लोड करें

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to reload the crash information (backtrace). This is useful when you have
    installed the proper debug symbol packages and you want to obtain a better backtrace.
sa: दुर्घटनासूचना (backtrace) पुनः लोड् कर्तुं एतत् बटन् उपयुज्यताम् । यदा भवतः अस्ति तदा एतत् उपयोगी भवति
    सम्यक् त्रुटिनिवारणचिह्नसंकुलं संस्थापितम् अस्ति तथा च भवान् उत्तमं पश्चात्तापं प्राप्तुम् इच्छति ।

[ctx: @action:button]
en: Copy
sa: प्रतिलिपि

[ctx: @action:button]
en: Save
sa: रक्ष्

[ctx: @info]
en: <subtitle>What is a "backtrace" ?</subtitle><para>A backtrace basically describes what was
    happening inside the application when it crashed, so the developers may track
    down where the mess started. They may look meaningless to you, but they might
    actually contain a wealth of useful information.<nl />Backtraces are commonly
    used during interactive and post-mortem debugging.</para>
sa: <subtitle>"backtrace" इति किम् ?</subtitle><para>backtrace मूलतः किं आसीत् इति वर्णयति
    अनुप्रयोगस्य अन्तः भवति यदा सः दुर्घटनाग्रस्तः अभवत्, अतः विकासकाः अनुसरणं कर्तुं शक्नुवन्ति
    अधः यत्र अव्यवस्था आरब्धा। ते भवतः दृष्ट्या निरर्थकाः दृश्यन्ते, परन्तु ते दृश्यन्ते
    वस्तुतः उपयोगी सूचनानां धनं भवति।<nl />पृष्ठलेखाः सामान्यतया भवन्ति
    अन्तरक्रियाशीलस्य तथा मृत्योः पश्चात् त्रुटिनिवारणस्य समये उपयुज्यते।</para>

[ctx: @info/rich]
en: You can click the <interface>Install Debug Symbols</interface> button in order to automatically install the missing debugging information packages. If this method
    does not work: please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful
    backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
sa: भवन्तः क्लिक् कर्तुं शक्नुवन्ति<interface> त्रुटिनिवारणचिह्नानि संस्थापयन्तु</interface> बटनं स्वयमेव अनुपलब्धान् त्रुटिनिवारणसूचनासङ्कुलं संस्थापयितुं । यदि एषा पद्धतिः कार्यं न करोति तर्हि : कृपया पठन्तु<link url='%1'> उपयोगी क्रैश रिपोर्ट् कथं निर्मातव्यम्</link> उपयोगी पश्चात्तापं कथं प्राप्तुं शक्यते इति ज्ञातुं; आवश्यकानि संकुलानि संस्थापयन्तु (<link url='%2'> सञ्चिकानां सूची</link> ) इति क्लिक् कृत्वा<interface> पुनः लोड करें</interface> कड्मल।

[ctx: @info/rich]
en: Please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages
    (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
sa: कृपया पठन्तु<link url='%1'> उपयोगी क्रैश रिपोर्ट् कथं निर्मातव्यम्</link> उपयोगी पश्चात्तापं कथं प्राप्तुं शक्यते इति ज्ञातुं; आवश्यकानि संकुलानि संस्थापयन्तु (<link url='%2'> सञ्चिकानां सूची</link> ) इति क्लिक् कृत्वा<interface> पुनः लोड करें</interface> कड्मल।

[ctx: @info/rich]
en: <emphasis strong='true'>You need to first install the debugger application (%1) then click the <interface>Reload</interface> button.</emphasis>
sa: <emphasis strong='true'>भवता प्रथमं त्रुटिनिवारण-अनुप्रयोगं (%1) संस्थापयितुं आवश्यकं ततः <interface>पुनः लोड्</interface> बटनं नुदतु ।</emphasis>

[ctx: @label]
en: Automatically download debug symbols to enhance crash reports
sa: दुर्घटना-रिपोर्ट्-वर्धनार्थं स्वयमेव त्रुटिनिवारण-चिह्नानि डाउनलोड् कुर्वन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Crash reports can be of greater value if additional debugging resources are downloaded from your distributor first.
    This may also cause increased memory usage and will take longer, and causes downloads of unknown size when a crash occurs. This is skipped automatically when using a metered internet connection.
sa: यदि प्रथमं भवतः वितरकात् अतिरिक्तं त्रुटिनिवारणसंसाधनं डाउनलोड् भवति तर्हि दुर्घटनाप्रतिवेदनानां अधिकं मूल्यं भवितुम् अर्हति ।
    एतेन स्मृतिप्रयोगः अपि वर्धते, दीर्घकालं यावत् भवति, तथा च दुर्घटनायां अज्ञातप्रमाणस्य अवतरणं भवति । मीटर् कृतस्य अन्तर्जालसम्पर्कस्य उपयोगे एतत् स्वयमेव लङ्घ्यते ।

[ctx: @title]
en: Login into the bug tracking system
sa: दोषनिरीक्षणप्रणाल्यां प्रवेशं कुर्वन्तु

[ctx: @info:status '1' is replaced with the short URL of the bugzilla]
en: You need to login with your %1 account in order to proceed.
sa: अग्रे गन्तुं भवता स्वस्य %1 खातेन प्रवेशः करणीयः ।

[ctx: @label:textbox bugzilla account email]
en: E-mail Address:
sa: ई-मेल-सङ्केतः :

[ctx: @label:textbox bugzilla account password]
en: Password:
sa: समाभाष्:

[ctx: @option:check]
en: Save login information using the KDE Wallet system
sa: KDE Wallet प्रणालीं उपयुज्य प्रवेशसूचनाः रक्षन्तु

[ctx: @info/rich]
en: <note>You need a user account on the <link url='%1'>KDE bug tracking system</link> in order to file a bug report, because we may need to contact you later
    for requesting further information. If you do not have one, you can freely <link url='%2'>create one here</link>. Please do not use disposable email accounts.</note>
sa: <note>भवतः उपरि उपयोक्तृलेखस्य आवश्यकता अस्ति<link url='%1'> KDE दोषनिरीक्षणप्रणाली</link> दोषप्रतिवेदनं दातुं, यतः अधिकसूचनायाः अनुरोधाय पश्चात् भवता सह सम्पर्कः करणीयः भवेत् । यदि भवतः एकः नास्ति तर्हि भवतः स्वतन्त्रतया शक्यते<link url='%2'> अत्र एकं सृजतु</link> . कृपया डिस्पोजेबल ईमेल खातानां उपयोगं न कुर्वन्तु।</note>

[ctx: @action:button]
en: Login
sa: प्रवेशः

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to login to the KDE bug tracking system using the provided e-mail address and password.
sa: प्रदत्तं ई-मेल-सङ्केतं गुप्तशब्दं च उपयुज्य KDE दोषनिरीक्षणप्रणाल्यां प्रवेशार्थं एतत् बटन् उपयुज्यताम् ।

[ctx: @info]
en: <para>As the Crash Handler itself has failed, the
    automatic reporting process is disabled to reduce the
    risks of failing again.<nl /><nl />
    Please, <link url='%1'>manually report</link> this error
    to the KDE bug tracking system. Do not forget to include
    the backtrace from the <interface>Developer Information</interface>
    page.</para>
sa: <para>यतः Crash Handler स्वयं विफलः अभवत्, पुनः विफलतायाः जोखिमान् न्यूनीकर्तुं स्वचालित-रिपोर्टिंग्-प्रक्रिया अक्षमः भवति ।<nl /><nl /> कृपया,<link url='%1'> मैन्युअल् रूपेण रिपोर्ट् कुर्वन्तु</link> KDE दोषनिरीक्षणप्रणाल्याः एषा त्रुटिः । तः पश्चात्तापं समावेशयितुं न विस्मरन्तु<interface> विकासक सूचना</interface> पृष्ठ।</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crash handler dialog was started in safe mode.<nl />
    You can manually report this bug to <link>%1</link> (including the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> page.)</para>
sa: <para>क्रैश हैण्डलर संवादः सुरक्षितविधाने आरब्धः इति कारणेन रिपोर्टिंग् सहायकः अक्षमः अस्ति ।<nl /> भवान् एतत् दोषं स्वहस्तेन प्रतिवेदयितुं शक्नोति<link> %1</link> (तः पश्चात्तापः सहितः<interface> विकासक सूचना</interface> पृष्ठम्।)</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because
    the crashed application appears to have been updated or
    uninstalled since it had been started. This prevents accurate
    crash reporting and can also be the cause of this crash.</para>
    <para>After updating it is always a good idea to log out and back
    in to make sure the update is fully applied and will not cause
    any side effects.</para>
sa: <para>रिपोर्टिंग् सहायकः अक्षमः अस्ति यतः
    दुर्घटनाग्रस्तः अनुप्रयोगः अद्यतनः इति भासते अथवा...
    आरब्धस्य अनन्तरं विस्थापितम् । एतेन सटीकं निवारयति
    crash reporting अपि च अस्य crash इत्यस्य कारणं भवितुम् अर्हति ।</para>
    <para>अद्यतनीकरणानन्तरं सर्वदा लॉग आउट् करणं पुनः आगन्तुं च उत्तमः विचारः भवति
    in सुनिश्चितं कर्तुं यत् अद्यतनं पूर्णतया प्रयुक्तम् अस्ति तथा च कारणं न भविष्यति
    कोऽपि दुष्प्रभावः।</para>

[ctx: @info]
en: Gathering crash information failed for unknown reasons. You can retry, close the window, or <link url='%1'>view detailed output</link>.
sa: अज्ञातकारणात् दुर्घटनासूचनासङ्ग्रहः असफलः अभवत् । पुनः प्रयासं कर्तुं, विण्डो पिधातुं, अथवा...<link url='%1'> विस्तृतं उत्पादनं पश्यन्तु</link> .

[ctx: @info]
en: Gathering crash information failed for unknown reasons. You can retry, or close the window.
sa: अज्ञातकारणात् दुर्घटनासूचनासङ्ग्रहः असफलः अभवत् । पुनः प्रयासं कर्तुं शक्नुवन्ति, अथवा विण्डो पिधातुं शक्नुवन्ति ।

[ctx: @action retry gathering crash data]
en: Retry
sa: पुनः प्रयासं कुर्वन्तु

[ctx: @action]
en: Send Automatic Report
sa: स्वचालितं प्रतिवेदनं प्रेषयन्तु

[ctx: @action]
en: See Developer Information
sa: विकासकस्य सूचनां पश्यन्तु

[ctx: @title]
en: Preview the Report
sa: प्रतिवेदनस्य पूर्वावलोकनं कुर्वन्तु

[ctx: @label/rich]
en: <para>This is a preview of the report's contents which will be sent.</para><para>If you want to modify it go to the previous pages.</para>
sa: <para>एतत् प्रतिवेदनस्य सामग्रीयाः पूर्वावलोकनम् अस्ति यत् प्रेषितं भविष्यति।</para><para>यदि भवान् तत् परिवर्तयितुम् इच्छति तर्हि पूर्वपृष्ठेषु गच्छतु।</para>

[ctx: @action:button]
en: Submit
sa: उपस्थापयतु

[ctx: @info]
en: Waiting for data…
sa: दत्तांशस्य प्रतीक्षां कुर्वन्…

[ctx: @title]
en: Enter the Details about the Crash
sa: दुर्घटनाविषये विवरणं प्रविशन्तु

[ctx: @info]
en: Please provide the following information in English.
sa: कृपया निम्नलिखित सूचना आङ्ग्लभाषायां प्रदातु।

[ctx: @info]
en: Title of the bug report:
sa: दोषप्रतिवेदनस्य शीर्षकम् :

[ctx: @info:tooltip examples of good bug report titles]
en: <subtitle>Examples of good titles:</subtitle>
    <list>
    <item>Plasma crashed after adding the Notes widget and writing on it</item>
    <item>Konqueror crashed when accessing the Facebook application 'X'</item>
    <item>Kopete closed after resuming the computer and talking to a MSN buddy</item>
    <item>Kate closed while editing a log file and pressing the Delete key a couple of times</item>
    </list>
sa: <subtitle>उत्तमशीर्षकाणां उदाहरणानि :</subtitle>
    <सूची>
    <item>नोट्स् विजेट् योजयित्वा तस्मिन् लिखित्वा प्लाज्मा क्रैशः अभवत्</item>
    <item>Facebook-अनुप्रयोगं 'X'</item>-इत्येतत् अभिगत्य Konqueror-इत्येतत् दुर्घटना अभवत्
    <item>सङ्गणकं पुनः आरभ्य MSN मित्रेण सह वार्तालापं कृत्वा कोपेटे निमीलितवान्</item>
    <item>कट् लॉग् सञ्चिकां सम्पादयन् Delete कीलं द्वे द्वे वारं नुदन् निरुद्धवान्</item>
    </list> इति

[ctx: @info]
en: Information about the crash:
sa: दुर्घटनाविषये सूचनाः :

[ctx: @info]
en: <subtitle>Describe in as much detail as possible the crash circumstances:</subtitle>
    <list>
    <item>Detail which actions were you taking inside and outside the application an instant before the crash.</item>
    <item>Note if you noticed any unusual behavior in the application or in the whole environment.</item>
    <item>Note any non-default configuration in the application</item>
    </list>
sa: <subtitle>दुर्घटनापरिस्थितेः यथासम्भवं विस्तरेण वर्णनं कुरुत:</subtitle>
    <सूची>
    <item>दुर्घटनातः क्षणपूर्वं भवन्तः अनुप्रयोगस्य अन्तः बहिश्च काः क्रियाः कुर्वन्ति स्म इति विवरणं ददातु ।</item>
    <item>यदि भवान् अनुप्रयोगे अथवा समग्रे वातावरणे किमपि असामान्यं व्यवहारं लक्षितवान् तर्हि अवलोकयतु।</item>
    <item>अनुप्रयोगे यत्किमपि अपूर्वनिर्धारितं विन्यासं लक्ष्यताम्</item>
    </list> इति

[ctx: the minimum required length of a text was reached]
en: Minimum length reached
sa: न्यूनतमं लम्बता प्राप्ता

[ctx: the minimum required length of a text wasn't reached yet]
en: Provide more information
sa: अधिकाधिकं सूचनां प्रदातव्यम्

[ctx: @info]
en: Distribution method:
sa: वितरणविधिः :

[ctx: @option:check]
en: KDE Platform is compiled from source
sa: KDE Platform स्रोततः संकलितं भवति

[ctx: @info]
en: <note>The crash and system information will be automatically added to the bug report.</note>
sa: <note>क्रैश तथा सिस्टम् सूचना स्वयमेव दोषप्रतिवेदने योजिताः भविष्यन्ति।</note>

[ctx: @action:button]
en: Preview Report
sa: पूर्वावलोकन रिपोर्ट

[ctx: @action:button]
en: Save Report to File
sa: रिपोर्ट् सञ्चिकायां रक्षन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to save the crash information to a file for manual reporting.
sa: दुर्घटनासूचनाम् हस्तचलितप्रतिवेदनार्थं सञ्चिकायां रक्षितुं एतत् बटन् उपयुज्यताम् ।

[ctx: @info]
en: Failed to submit bug report: <message>%1</message>
sa: दोषप्रतिवेदनं प्रदातुं असफलम्: <message>%1</message>

[ctx: @action retry submitting bug report]
en: Retry Submission
sa: प्रस्तुतीकरणस्य पुनः प्रयासं कुर्वन्तु

[ctx: @info]
en: Submitting bug report...
sa: दोषप्रतिवेदनं प्रस्तौति...

[ctx: @title]
en: Crash Report Sent
sa: दुर्घटना प्रतिवेदन प्रेषितम्

[ctx: @action %1 is an application name e.g. kwrite]
en: Restart %1
sa: %1 पुनः आरभत

[ctx: @info]
en: URL: <link url='%1'>%1</link>
sa: URL: 1.1.<link url='%1'> %1</link>

[ctx: @info]
en: Thank you for being part of KDE. You can now close this window.
sa: KDE इत्यस्य भागः भवितुं धन्यवादः। इदानीं भवान् एतत् विण्डो पिधातुं शक्नोति ।

[ctx: @label]
en: Crash Report Sent
sa: दुर्घटना प्रतिवेदन प्रेषितम्

[ctx: @label other side of row 'in the future: [x] submit stuff automatically]
en: In the future:
sa: भविष्ये :

[ctx: @label]
en: Automatically report crashes
sa: स्वयमेव दुर्घटनानां सूचनां ददातु

[ctx: @info:tooltip]
en: Always automatically submit a crash report to KDE's crash tracking system. No manual input required.
    You will not receive any more crash notifications.
sa: सर्वदा स्वयमेव KDE इत्यस्य दुर्घटनानिरीक्षणप्रणाल्यां दुर्घटनाप्रतिवेदनं प्रस्तौतु । मैनुअल् इनपुट् आवश्यकं नास्ति।
    भवन्तः अधिकानि दुर्घटनासूचनानि न प्राप्नुयुः।

[ctx: @label placeholder text in TextArea]
en: Tell us more about the crash…
sa: दुर्घटनायाः विषये अधिकं कथयन्तु…

[ctx: @action:button]
en: Send Message
sa: सन्देशं प्रेषयतु

[ctx: @action:button]
en: Finish
sa: समापन

[ctx: @title:window]
en: Welcome to the Reporting Assistant
sa: रिपोर्टिंग् सहायकस्य स्वागतम्

[ctx: @info/rich]
en: This assistant will analyze the crash information and guide you through the bug reporting process.
sa: अयं सहायकः दुर्घटनासूचनाः विश्लेष्य भवन्तं दोषनिवेदनप्रक्रियायाः माध्यमेन मार्गदर्शनं करिष्यति ।

[ctx: @info/rich note before starting the bug reporting process]
en: <para><note>Since communication between you and the developers is required for effective debugging,
    to continue reporting this bug it is <emphasis strong='true'>required for you to agree that developers may contact you</emphasis>.
    </note></para><para>Feel free to close this dialog if you do not accept this.</para>
sa: <para><note>यतो हि प्रभावी त्रुटिनिवारणाय भवतः विकासकानां च मध्ये संचारः आवश्यकः अस्ति,
    एतत् दोषं निरन्तरं निवेदयितुं भवतः कृते <emphasis strong='true'>आवश्यकं यत् भवन्तः सहमताः भवेयुः यत् विकासकाः भवता सह सम्पर्कं कर्तुं शक्नुवन्ति</emphasis> ।
    </note></para><para>यदि भवान् एतत् न स्वीकुर्वति तर्हि एतत् संवादं निःशङ्कं पिधातु ।</para>

[ctx: @action:button]
en: I Agree to be Contacted
sa: अहं सम्पर्कं कर्तुं सहमतः अस्मि

[ctx: @info/status error]
en: Failed to get platform list
sa: मञ्चसूचीं प्राप्तुं असफलम्

[ctx: @item:inlistbox user didn't tried to repeat the crash situation]
en: I did not try again
sa: अहं पुनः प्रयासं न कृतवान्

[ctx: @item:inlistbox the crash cannot be reproduce. reproduciblity->never]
en: Never
sa: कदापि न

[ctx: @item:inlistbox the bug can be reproduced sometimes]
en: Sometimes
sa: कदाचित्‌

[ctx: @item:inlistbox the bug can be reproduced every time]
en: Every time
sa: प्रत्येकं समये

[ctx: Notification text]
en: The application closed unexpectedly.
sa: अप्रत्याशितरूपेण अनुप्रयोगः बन्दः अभवत्।

[ctx: Notification text]
en: Please report this error to help improve this software.
sa: अस्य सॉफ्टवेयरस्य उन्नयनार्थं साहाय्यं कर्तुं कृपया एतत् त्रुटिं निवेदयन्तु ।

[ctx: Notification text]
en: The application closed unexpectedly. A report is being automatically submitted.
sa: अप्रत्याशितरूपेण अनुप्रयोगः बन्दः अभवत्। स्वयमेव प्रतिवेदनं प्रस्तूयते।

[ctx: Placeholder is an application name; it crashed]
en: %1 Closed Unexpectedly
sa: %1 अप्रत्याशितरूपेण निमीलितम्

en: Please report this error to help improve this software.
sa: अस्य सॉफ्टवेयरस्य उन्नयनार्थं साहाय्यं कर्तुं कृपया एतत् त्रुटिं निवेदयन्तु ।

en: Report &Bug
sa: रिपोर्ट् &बग

en: &Restart Application
sa: &अनुप्रयोगं पुनः आरभत

[ctx: Allows the user to hide this notifier item]
en: Hide
sa: गोपयतु

[ctx: @action:button, keep short]
en: Add Details
sa: विवरणं योजयतु

[ctx: Notification action button, keep short]
en: Report Bug
sa: बगस्य सूचनां ददातु

[ctx: Notification action button, keep short]
en: Restart App
sa: एप् पुनः आरभत

en: The debugger name passed to the parser factory
sa: त्रुटिनिवारणनाम पार्सरकारखाने गतं

en: A file containing the backtrace.
sa: backtrace युक्ता सञ्चिका ।

en: BugzillaLib Test (DrKonqi2)
sa: BugzillaLib परीक्षण (DrKonqi2) 1.1.

en: Test application for bugtracker manager lib
sa: bugtracker manager lib इत्यस्य कृते परीक्षणं अनुप्रयोगम्

en: (c) 2009, DrKonqi2 Developers
sa: (ग) 2009, DrKonqi2 विकासक

[ctx: @info:shell]
en: bugstest.kde.org username
sa: bugstest.kde.org उपयोक्तृनाम

[ctx: @info:shell]
en: bugstest.kde.org password
sa: bugstest.kde.org गुप्तशब्दः
