drkonqi - en to sk translation catalogue (214 entries)

[ctx: @action:button]
en: &Reload
sk: Znovu &načítať

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to reload the crash information (backtrace). This is useful when you have installed the proper debug symbol packages and you want to obtain a better backtrace.
sk: Použite toto tlačidlo na znovu načítanie informácií o páde (backtrace). Je to užitočné, ak máte nainštalovaný správny ladiaci balíček a chcete získať lepší backtrace.

[ctx: @action:button]
en: &Install Debug Symbols
sk: &Inštalovať ladiace symboly

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to install the missing debug symbols packages.
sk: Použite toto tlačítko na inštaláciu chýbajúcich ladiacich balíčkov so symbolmi.

[ctx: @info:tooltip]
en: Symbol installation is unavailable because the application was updated or uninstalled after it had been started.
sk: Inštalácia symbolov nie je k dispozícii, pretože aplikácia bola aktualizovaná alebo odinštalovaná po jej spustení.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to copy the crash information (backtrace) to the clipboard.
sk: Použite toto tlačidlo na skopírovanie informácií o páde (backtrace) do schránky.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to save the crash information (backtrace) to a file. This is useful if you want to take a look at it or to report the bug later.
sk: Použite toto tlačidlo na uloženie informácií o páde (backtrace) do súboru. Je to užitočné, ak si ho chcete neskôr pozrieť alebo nahlásiť chybu.

en: <h2>What is a "backtrace" ?</h2><p>A backtrace basically describes what was happening inside the application when it crashed, so the developers may track down where the mess started. They may look meaningless to you, but they might actually contain a wealth of useful information.<br />Backtraces are commonly used during interactive and post-mortem debugging.</p>
sk: <h2>Čo je "backtrace" ?</h2><p>Backtrace v podstate popisuje, čo sa stalo vo vnútri aplikácie pri jej páde, takže vývojári môžu vystopovať, kde začal neporiadok. Backtrace sa vám možno zdá bezvýznamné, ale v skutočnosti môže obsahovať množstvo užitočných informácií.<br />Backtrace sa bežne používa počas interaktívneho a post-mortem ladenia.</p>

[ctx: @info:status]
en: Loading...
sk: Načítava sa...

[ctx: @info:status]
en: Generating backtrace... (this may take some time)
sk: Generuje sa backtrace... (môže to chvíľu trvať)

[ctx: @info]
en: Another debugger is currently debugging the same application. The crash information could not be fetched.
sk: Rovnakú aplikáciu práve ladí iný ladiaci program. Nepodarilo sa načítať informácie o páde.

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be fetched.
sk: Nepodarilo sa načítať informácie o páde.

[ctx: @info/rich]
en: Another debugging process is attached to the crashed application. Therefore, the DrKonqi debugger cannot fetch the backtrace. Please close the other debugger and click <interface>Reload</interface>.
sk: Na spadnutú aplikáciu je pripojený iný ladiaci proces, preto nemôže DrKonqi získať backtrace. Prosím zatvorte ďalšie ladiace programy a kliknite na <interface>Znovu načítať</interface>.

[ctx: @info]
en: The generated crash information is useful
sk: Vygenerované informácie o páde sú užitočné

[ctx: @info]
en: The generated crash information may be useful
sk: Vygenerované informácie o páde môžu byť užitočné

[ctx: @info]
en: The generated crash information is probably not useful
sk: Vygenerované informácie o páde sú pravdepodobne nepoužiteľné

[ctx: @info]
en: The generated crash information is not useful
sk: Vygenerované informácie o páde sú nepoužiteľné

[ctx: @info]
en: The rating of this crash information is invalid. This is a bug in DrKonqi itself.
sk: Hodnotenie informácií o páde je neplatné. Toto je chyba v samotnom programe DrKonqi.

[ctx: @info/rich]
en: You can click the <interface>Install Debug Symbols</interface> button in order to automatically install the missing debugging information packages. If this method does not work: please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
sk: Ak chcete automaticky nainštalovať chýbajúce ladiace balíčky, kliknite na tlačidlo <interface>Inštalovať ladiace symboly</interface>. Ak táto metóda nefunguje: prečítajte si <link url='%1'>Ako vytvoriť použiteľné hlásenie o chybe</link>, aby ste sa dozvedeli ako získať použiteľný backtrace; nainštalujte potrebné balíčky (<link url='%2'>zoznam súborov</link>) a kliknite na tlačidlo <interface>Znovu načítať</interface>.

[ctx: @info/rich]
en: Please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
sk: Prečítajte si <link url='%1'>Ako vytvoriť použiteľné hlásenie o chybe</link>, aby ste sa dozvedeli ako získať použiteľný backtrace; nainštalujte potrebné balíčky (<link url='%2'>zoznam súborov</link>) a kliknite na tlačidlo <interface>Znovu načítať</interface>.

[ctx: @info:status]
en: The debugger has quit unexpectedly.
sk: Ladiaci program neočakávane skončil.

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be generated.
sk: Nepodarilo sa vygenerovať informácie o páde.

[ctx: @info/rich]
en: You could try to regenerate the backtrace by clicking the <interface>Reload</interface> button.
sk: Môžete skúsiť znovu vygenerovať backtrace pomocou tlačidla <interface>Znovu načítať</interface>.

[ctx: @info:status]
en: <strong>The debugger application is missing or could not be launched.</strong>
sk: <strong>Ladiaci program chýba, alebo nemohol byť spustený.</strong>

[ctx: @info/rich]
en: <strong>You need to first install the debugger application (%1) then click the <interface>Reload</interface> button.</strong>
sk: <strong>Musíte nainštalovať ladiaci balíček (%1) a kliknúť na tlačidlo <interface>Znovu načítať</interface>.</strong>

[ctx: @title:window]
en: Error during the installation of debug symbols
sk: Chyba počas inštalácie ladiacich symbolov

note: i18nc here because that'd close the html tag but we need to append an unordered list of paths
en: The packages containing debug information for the following application and libraries are missing:
sk: Balíčky obsahujúce ladiace informácie pre nasledujúce aplikácie a knižnice chýbajú:

[ctx: messagebox title]
en: Missing debug information packages
sk: Chýbajú balíčky s ladiacimi informáciami

[ctx: @info/plain]
en: <placeholder>In detail, tell us what you were doing  when the application crashed.</placeholder>
sk: <placeholder>Skúste podrobne popísať čo ste robili, keď spadla aplikácia.</placeholder>

[ctx: @info]
en: Subprocess exited with error: %1
sk: Podproces sa ukončil s chybou: %1

[ctx: @info]
en: Subprocess crashed. Check your installation.
sk: Podproces spadol. Skontrolujte svoju inštaláciu.

[ctx: @title CLI title]
en: Crashed Processes Viewer
sk: Prehliadač spadnutých procesov

[ctx: @info program description]
en: Offers detailed view of past crashes
sk: Ponúka podrobný prehľad minulých pádov

en: (C) 2020-2022, The DrKonqi Authors
sk: (C) 2020-2022, Autori DrKonqi

[ctx: @title]
en: Failure
sk: Zlyhanie

[ctx: @info]
en: Failed to access crash data for unknown reasons.
sk: Zlyhalo získanie dát o páde z neznámych dôvodov.

[ctx: @info]
en: Debugging is not possible for crashes of software run inside a Flatpak sandbox at this time.
sk: Ladenie nie je momentálne možné pre pády softvéru spusteného vo Flatpak sandboxe.

[ctx: @info]
en: Debugging is not possible for crashes of software run inside a Snap sandbox at this time.
sk: Ladenie nie je momentálne možné pre pády softvéru spusteného v Snap sandboxe.

[ctx: @info]
en: Debugging is no longer possible for this crash. The core dump file is missing.
sk: Ladenie už nie je pre tento pád možné. Súbor core dump chýba.

[ctx: @info]
en: Debugging is no longer possible for this crash.
sk: Ladenie už nie je pre tento pád možné.

[ctx: @info]
en: Reporting is not supported for Flatpak applications at this time.
sk: Hlásenie nie je momentálne podporované pre Flatpak aplikácie.

[ctx: @info]
en: Already reported.
sk: Problém je už nahlásený

[ctx: @info]
en: Your distribution has not provided a bug report URL. Please report this to your distribution.
sk: Vaša distribúcia neposkytla URL na hlásenie chýb. Prosím, nahláste to vašej distribúcii.

[ctx: @title]
en: Details
sk: Podrobnosti

[ctx: @action]
en: Copy to Clipboard
sk: Kopírovať do schránky

[ctx: @action]
en: Run Interactive Debugger
sk: Spustiť ladiaci program

[ctx: @action %1 is the name of a distribution]
en: Report to %1
sk: Nahlásiť na %1

[ctx: @title]
en: Crashes
sk: Spadnutia

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: Loading crash reports
sk: Načítanie hlásení o páde

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: No processes have crashed yet
sk: Zatiaľ nedošlo k pádu žiadneho procesu

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: No crashes matching the search
sk: Žiadne pády zodpovedajúce hľadaniu

[ctx: @title:window]
en: Overview
sk: Prehľad

[ctx: @title:notification]
en: Application Crash
sk: Reštartovať aplikáciu

[ctx: @info notification text. %1 is a exe name. %2 is either a service name such as firefox or a cgroup name such as org.mozilla.firefox]
en: <command>%1</command> (part of <command>%2</command>) has encountered a fatal error and was closed.
sk: <command>%1</command> (súčasť <command>%2</command>) narazil na kritickú chybu a bol zatvorený.

[ctx: @title:notification service refers to a background service such as kwalletd or kded]
en: Service Crash
sk: Pád služby

[ctx: @info notification text. %1 is a exe name]
en: <command>%1</command> has encountered a fatal error and was closed.
sk: <command>%1</command> narazil na kritickú chybu a bol zatvorený.

[ctx: @action:button show crash details]
en: Details
sk: Podrobnosti

[ctx: @title]
en: Failed to Launch
sk: Zlyhanie spustenia

[ctx: @info]
en: Could not launch the Crashed Process Viewer.
sk: Prehliadač spadnutých procesov

[ctx: @info:progress]
en: Requesting installation of missing debug symbols packages...
sk: Vyžaduje sa inštalácia chýbajúcich ladiacich balíčkov so symbolmi...

en: Cancel
sk: Zrušiť

[ctx: @title:window]
en: Missing debug symbols
sk: Chýbajúce ladiace symboly

[ctx: @info]
en: Could not find debug symbol packages for this application.
sk: Nepodarilo sa nájsť ladiace balíčky so symbolmi pre túto aplikáciu.

[ctx: @info]
en: An error was encountered during the installation of the debug symbol packages.
sk: Nastala chyba počas inštalácie ladiacich balíčkov so symbolmi.

[ctx: @info]
en: Report saved to <filename>%1</filename>.
sk: Hlásenie o chybe bolo uložené do <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not create a file in which to save the report.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť súbor, do ktorého sa má uložiť hlásenie.

[ctx: @title:window]
en: Save Report
sk: Uložiť hlásenie

[ctx: @info]
en: Cannot open file <filename>%1</filename> for writing.
sk: Nie je možné otvoriť súbor <filename>%1</filename> na zápis.

[ctx: @action:button]
en: &Restart Application
sk: Reštartovať aplikáciu

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to restart the crashed application.
sk: Použite toto tlačidlo na reštartovanie spadnutej aplikácie.

[ctx: @title:tab general information]
en: &General
sk: &Všeobecné

[ctx: @title:tab]
en: &Developer Information
sk: &Informácie pre vývojárov

[ctx: @info]
en: <para>We are sorry, <application>%1</application> closed unexpectedly.</para>
sk: <para>Ľutujeme, ale aplikácia <application>%1</application> neočakávane skončila.</para>

[ctx: @info]
en: <para>As the Crash Handler itself has failed, the automatic reporting process is disabled to reduce the risks of failing again.<nl /><nl />Please, <link url='%1'>manually report</link> this error to the KDE bug tracking system. Do not forget to include the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.</para>
sk: <para>Pretože program na obsluhu pádov sám zlyhal, automatický proces nahlásenia bol zakázaný, aby sa znížilo riziko opakovaného zlyhania.<nl /><nl /> Prosím <link url='%1'>ručne nahláste</link> túto chybu do systému sledovania chýb KDE. Nezabudnite zahrnúť backtrace z karty <interface>Informácie pre vývojárov</interface>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crash handler dialog was started in safe mode.<nl />You can manually report this bug to %1 (including the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.)</para>
sk: <para>Asistent pre hlásenie chýb bol zakázaný, pretože dialóg pre obsluhu pádu bol spustený v núdzovom režime.<nl />Túto chybu môžete ručne nahlásiť na %1 (vrátane backtrace z karty <interface>Informácie pre vývojárov</interface>.)</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crashed application appears to have been updated or uninstalled since it had been started. This prevents accurate crash reporting and can also be the cause of this crash.</para><para>After updating it is always a good idea to log out and back in to make sure the update is fully applied and will not cause any side effects.</para>
sk: <para>Asistent hlásenia je vypnutý, pretože sa zdá, že spadnutá aplikácia bola od jej spustenia aktualizovaná alebo odinštalovaná. To bráni presnému hláseniu o páde a môže byť aj príčinou tohto pádu.</para><para>Po aktualizácii je vždy dobré sa odhlásiť a znova prihlásiť, aby ste sa uistili, že aktualizácia bola úplne aplikovaná a nespôsobí žiadne vedľajšie účinky.</para>

[ctx: @info]
en: <para>You can help us improve KDE Software by reporting this error.<nl /><link url='%1'>Learn more about bug reporting.</link></para>
sk: <para>Nahlásením tejto chyby nám môžete pomôcť vylepšiť KDE.<nl /><link url='%1'>Viac informácií o hlásení chýb.</link></para><para><note> Ak nechcete nahlásiť túto chybu, môžete tento dialóg kľudne zavrieť.</note></para>

[ctx: @info]
en: <para>You cannot report this error, because <application>%1</application> does not provide a bug reporting address.</para>
sk: <para>Nemôžete nahlásiť túto chybu, pretože <application>%1</application> neposkytuje adresu na hlásenie.</para>

[ctx: @label]
en: Details:
sk: Podrobnosti:

[ctx: @info Note the time information is divided into date and time parts]
en: <para>Executable: <application>%1</application> PID: %2 Signal: %3 (%4) Time: %5 %6</para>
sk: <para>Program: <application>%1</application> PID: %2 Signál: %3 (%4) Čas: %5 %6</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Close this dialog (you will lose the crash information.)
sk: Zavrieť tento dialóg (stratíte informácie o páde.)

en: Crash Handler
sk: Obsluha pádov

en: Crash Handler gives the user feedback if a program has crashed.
sk: Obsluha pádov poskytuje používateľovi spätnú väzbu pri páde programu.

en: (C) 2000-2018, The DrKonqi Authors
sk: (C) 2000-2018, Autori DrKonqi

[ctx: @info:shell]
en: The signal <number> that was caught
sk: Signál <number> ktorý bol zachytený

[ctx: @info:shell]
en: <Name> of the program
sk: <Názov> programu

[ctx: @info:shell]
en: <Path> to the executable
sk: <Cesta> k programu

[ctx: @info:shell]
en: The <version> of the program
sk: <Verzia> programu

[ctx: @info:shell]
en: The bug <address> to use
sk: <Adresa> chyby na použitie

[ctx: @info:shell]
en: Translated <name> of the program
sk: Preložený <názov> programu

[ctx: @info:shell]
en: Bugzilla product name
sk: Názov produktu Bugzilla

[ctx: @info:shell]
en: The <PID> of the program
sk: <PID> programu

[ctx: @info:shell]
en: Startup <ID> of the program
sk: Spúšťacie <ID> programu

[ctx: @info:shell]
en: The program was started by kdeinit
sk: Program bol spustený pomocou kdeinit

[ctx: @info:shell]
en: Disable arbitrary disk access
sk: Zakázať náhodný prístup k disku

[ctx: @info:shell]
en: The program has already been restarted
sk: Program bol už reštartovaný

[ctx: @info:shell]
en: Keep the program running and generate the backtrace at startup
sk: Ponechať program bežať a vygenerovať backtrace pri spustení

[ctx: @info:shell]
en: The <thread id> of the failing thread
sk: <ID vlákna>, v ktorom došlo k zlyhaniu

[ctx: @info:shell]
en: Do not show a notification but launch the debug dialog directly
sk: Nezobrazovať informáciu, ale spustiť dialóg ladenia priamo

[ctx: @title:window]
en: Fetching the Backtrace (Automatic Crash Information)
sk: Získavanie backtrace (automatická informácia o páde)

[ctx: @action:button]
en: Next
sk: Ďalej

[ctx: @info]
en: Failed to contact %1: <message>%2</message>
sk: Nepodarilo sa contact %1: <message>%2</message>

[ctx: @action]
en: Retry
sk: Skúsiť znovu

[ctx: @title:window]
en: Your Knowledge
sk: Vaše znalosti

[ctx: @info/rich]
en: Do you remember what you were doing prior to the crash?
sk: Pamätáte si, čo ste robili pred pádom?

[ctx: @action:button]
en: Yes
sk: Áno

[ctx: @action:button]
en: No
sk: Nie

[ctx: @info/rich]
en: Does the application crash again if you repeat the same situation?
sk: Spadne aplikácia znovu, ak zopakujete tú istú situáciu?

[ctx: @info/rich]
en: Please select which additional information you can provide:
sk: Prosím vyberte, ktoré dodatočné informácie môžete poskytnúť:

[ctx: @option:check kind of information the user can provide about the crash, %1 is the application name]
en: What I was doing when the application <application>%1</application> crashed
sk: Čo som robil, keď spadla aplikácia <application>%1</application>

[ctx: @action:check]
en: Unusual desktop behavior I noticed
sk: Neobvyklé správanie pracovnej plochy, ktoré som si všimol

[ctx: @action:check]
en: Custom settings of the application that may be related
sk: Vlastné nastavenia aplikácie, ktoré môžu súvisieť

[ctx: @title]
en: Not Sufficiently Useful
sk: Nedostatočne užitočné

[ctx: @info]
en: The information you can provide is not considered helpful enough in this case.
    If you can't think of any more information, you can close the bug report dialog.
sk: <para>Informácie, ktoré môžete poskytnúť, sa v tomto prípade nepovažujú za dostatočne užitočné. Ak vás nenapadajú žiadne ďalšie informácie, môžete dialógové okno hlásenia o chybe zatvoriť.</para>

[ctx: @title:window]
en: Developer Information
sk: Informácie pre vývojárov

[ctx: @action:button]
en: Install Debug Symbols
sk: Inštalovať ladiace symboly

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to install the packages for missing debug symbols.
sk: Použite toto tlačítko na inštaláciu chýbajúcich ladiacich balíčkov so symbolmi.

[ctx: @action Report the bug on this domain]
en: Report on %1
sk: Nahlásiť na %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Starts the bug report assistant.
sk: Spustí asistenta pre hlásenie chýb.

[ctx: @action:button]
en: Reload
sk: Znovu načítať

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to reload the crash information (backtrace). This is useful when you have
    installed the proper debug symbol packages and you want to obtain a better backtrace.
sk: Použite toto tlačidlo na opätovné načítanie informácií o páde (backtrace). Je to užitočné,
    ak máte nainštalované správne balíky ladiacich symbolov a chcete získať lepší backtrace.

[ctx: @action:button]
en: Copy
sk: Kopírovať

[ctx: @action:button]
en: Save
sk: Uložiť

[ctx: @info]
en: This backtrace is very limited because there was not enough memory available to generate a full backtrace. You can close some applications and try again.
sk: Tento spätný záznam je veľmi obmedzený, pretože nebolo dostatok pamäte na vygenerovanie úplného spätného záznamu. Môžete zatvoriť niektoré aplikácie a skúsiť znova.

[ctx: @action retry gathering crash data]
en: Retry
sk: Znovu

[ctx: @info/rich]
en: Click the <interface>Install Debug Symbols</interface> button in order to automatically install the missing debugging information packages. If this method
    does not work, read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful
    backtrace, install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>), then click the <interface>Reload</interface> button.
sk: Ak chcete automaticky nainštalovať chýbajúce ladiace balíčky, kliknite na tlačidlo <interface>Inštalovať ladiace symboly</interface>. Ak táto metóda
    nefunguje: prečítajte si <link url='%1'>Ako vytvoriť použiteľné hlásenie o chybe</link>, aby ste sa dozvedeli ako získať použiteľný
    backtrace; nainštalujte potrebné balíčky (<link url='%2'>zoznam súborov</link>) a kliknite na tlačidlo <interface>Znovu načítať</interface>.

[ctx: @info/rich]
en: Read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace, install the needed packages
    (<link url='%2'>list of files</link>), then click the <interface>Reload</interface> button.
sk: Read <link url='%1'>Ako create useful crash reports</link> to learn ako get a useful backtrace, install the needed packages
    (<link url='%2'>zoznam files</link>), then click the <interface>Reload</interface> button.

[ctx: @info/rich]
en: Try to regenerate the backtrace by clicking the <interface>Reload</interface> button.
sk: Môžete skúsiť znovu vygenerovať backtrace pomocou tlačidla <interface>Znovu načítať</interface>.

[ctx: @info/rich]
en: <emphasis strong='true'>First install the debugger application (%1), then click the <interface>Reload</interface> button.</emphasis>
sk: <emphasis strong='true'>Najprv je potrebné nainštalovať aplikáciu ladiaceho programu (%1) a potom kliknúť na tlačidlo <interface>Znovu načítať</interface>.</emphasis>

[ctx: @info/rich]
en: The backtrace generation was stopped due to memory pressure. You could try to regenerate the backtrace by clicking the <interface>Reload</interface> button.
sk: Môžete skúsiť znovu vygenerovať backtrace pomocou tlačidla <interface>Znovu načítať</interface>.

[ctx: @label]
en: Automatically download debug symbols to enhance crash reports
sk: Automaticky stiahnuť ladiace symboly na vylepšenie hlásení o pádoch

[ctx: @info:tooltip]
en: Crash reports can be of greater value if additional debugging resources are downloaded from your distributor first.
    This may also cause increased memory usage, will take longer, and causes downloads of unknown size when a crash occurs. This is skipped automatically when using a metered internet connection.
sk: Hlásenia o pádoch môžu byť hodnotnejšie, ak sa najprv stiahnu ďalšie ladiace zdroje z vašej distribúcie.
    Toto môže tiež spôsobiť zvýšenú spotrebu pamäte a disku.

[ctx: @title:window]
en: Log in to the Bug Tracking System
sk: Prihlásenie do systému pre sledovanie chýb

[ctx: @info:status '1' is replaced with the short URL of the bugzilla]
en: You need to login with your %1 account in order to proceed.
sk: Ak chcete pokračovať, musíte sa prihlásiť so svojim %1 účtom.

[ctx: @label:textbox bugzilla account email]
en: Email Address:
sk: Emailová adresa:

[ctx: @label:textbox bugzilla account password]
en: Password:
sk: Heslo:

[ctx: @option:check]
en: Save login information using the KDE Wallet system
sk: Uložiť prihlasovacie informácie pomocou systému KDE Wallet

[ctx: @info/rich]
en: <note>You need a user account on the <link url='%1'>KDE bug tracking system</link> in order to file a bug report, because we may need to contact you later
    to request further information. If you do not have one, you can freely <link url='%2'>create one here</link>. Please do not use disposable email addresses.</note>
sk: <note>Ak chcete odoslať hlásenie o chybe, musíte mať používateľský účet v <link url='%1'>systéme pre sledovanie chýb KDE</link>, pretože vás možno neskôr kontaktujeme
    kvôli ďalším informáciám. Ak ešte nemáte účet, môžete si ho bezplatne <link url='%2'>vytvoriť tu</link>. Nepoužívajte jednorázové e-mailové účty.</note>

[ctx: @action:button]
en: Login
sk: Prihlásiť

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to login to the KDE bug tracking system using the provided email address and password.
sk: Použite toto tlačidlo na prihlásenie do systému pre sledovanie chýb KDE pomocou emailovej adresy a hesla.

[ctx: @info]
en: <para>As the Crash Handler itself has failed, the
    automatic reporting process is disabled to reduce the
    risks of failing again.<nl /><nl />
    Please, <link url='%1'>manually report</link> this error
    to the KDE bug tracking system. Do not forget to include
    the backtrace from the <interface>Developer Information</interface>
    page.</para>
sk: <para>Pretože program na obsluhu pádov sám zlyhal,
    automatický proces nahlásenia bol zakázaný,
    aby sa znížilo riziko opakovaného zlyhania.<nl /><nl />
    Prosím <link url='%1'>ručne nahláste</link> túto chybu
    do systému sledovania chýb KDE. Nezabudnite zahrnúť backtrace
    z karty <interface>Informácie pre vývojárov</interface>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crash handler dialog was started in safe mode.<nl />
    You can manually report this bug to <link>%1</link> (including the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> page.)</para>
sk: <para>Asistent pre hlásenie chýb bol zakázaný, pretože dialóg pre obsluhu pádu bol spustený v núdzovom režime.<nl />
    Túto chybu môžete ručne nahlásiť na %1 (vrátane backtrace z karty <interface>Informácie pre vývojárov</interface>.)</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because
    the crashed application appears to have been updated or
    uninstalled since it had been started. This prevents accurate
    crash reporting and can also be the cause of this crash.</para>
    <para>After updating it is always a good idea to log out and back
    in to make sure the update is fully applied and will not cause
    any side effects.</para>
sk: <para>Asistent hlásenia je vypnutý, pretože sa zdá,
    že spadnutá aplikácia bola od jej spustenia aktualizovaná
    alebo odinštalovaná. To bráni presnému hláseniu o páde
    a môže byť aj príčinou tohto pádu.</para>
    <para>Po aktualizácii je vždy dobré sa odhlásiť a znova prihlásiť,
    aby ste sa uistili, že aktualizácia bola úplne aplikovaná
    a nespôsobí žiadne vedľajšie účinky.</para>

[ctx: @info]
en: There was not enough memory to gather crash information. You can close some applications to free up memory and try again.
sk: Nebolo dostatok pamäte na zhromaždenie informácií o páde. Môžete zatvoriť niektoré aplikácie na uvoľnenie pamäte a skúsiť znova.

[ctx: @info]
en: Gathering crash information failed for unknown reasons. You can retry, close the window, or <link url='%1'>view detailed output</link>.
sk: Zhromaždenie informácií o páde zlyhalo z neznámych dôvodov. Môžete to skúsiť znova, zatvoriť okno, alebo <link url='%1'>zobraziť podrobný výstup</link>.

[ctx: @info]
en: Gathering crash information failed for unknown reasons. You can retry, or close the window.
sk: Zhromaždenie informácií o páde zlyhalo z neznámych dôvodov. Môžete to skúsiť znova alebo zatvoriť okno.

[ctx: @title]
en: Crash Handler
sk: Obsluha pádov

[ctx: @info]
en: <application>%1</application> has closed unexpectedly.
sk: <para>Ľutujeme, ale aplikácia <application>%1</application> neočakávane skončila.</para>

[ctx: @action]
en: Send Automatic Report
sk: Odoslať automatické hlásenie

[ctx: @action]
en: See Developer Information
sk: Informácie pre vývojárov

[ctx: @title]
en: Bug Report Preview
sk: Náhľad hlásenia o chybe

[ctx: @label/rich]
en: <para>This is a preview of the contents of the report which will be sent.</para><para>If you want to modify the report, return to the previous pages.</para>
sk: <para>Toto je náhľad obsahu hlásenia, ktoré bude odoslané.</para><para>Ak ho chcete zmeniť, prejdite na predchádzajúce stránky.</para>

[ctx: @action:button]
en: Submit
sk: Odoslať

[ctx: @info]
en: Waiting for data…
sk: Čaká sa na dáta...

[ctx: @info]
en: The generated crash information is useful.
sk: Vygenerované informácie o páde sú užitočné

[ctx: @info]
en: The generated crash information may be useful.
sk: Vygenerované informácie o páde môžu byť užitočné

[ctx: @info]
en: The generated crash information is likely not useful.
sk: Vygenerované informácie o páde sú nepoužiteľné

[ctx: @info]
en: The generated crash information is not useful.
sk: Vygenerované informácie o páde sú nepoužiteľné

[ctx: @title]
en: Enter Details About the Crash
sk: Zadajte podrobnosti o páde

[ctx: @info]
en: Please provide the following information in English.
sk: Prosím zadajte nasledovné informácie v angličtine.

[ctx: @info]
en: Title of the bug report:
sk: Názov hlásenia o chybe:

[ctx: @info:tooltip examples of good bug report titles]
en: <subtitle>Examples of good titles:</subtitle>
    <list>
    <item>Plasma crashed after adding the Notes widget and writing on it</item>
    <item>Konqueror crashed when accessing the Facebook application 'X'</item>
    <item>Kopete closed after resuming the computer and talking to a MSN buddy</item>
    <item>Kate closed while editing a log file and pressing the Delete key a couple of times</item>
    </list>
sk: <subtitle>Príklady dobrých názvov:</subtitle>
    <list>
    <item>Plasma spadla po pridaní widgetu Poznámky a písaní do neho</item>
    <item>Konqueror spadol pri prístupe k Facebook aplikácii 'X'</item>
    <item>Kopete skončilo po prebudení počítača a písaní priateľovi na MSN</item>
    <item>Kate skončilo počas úpravy súboru záznamu a stlačení niekoľko krát klávesy Delete</item>
    </list>

[ctx: @info]
en: Information about the crash:
sk: Informácie o páde:

[ctx: @info]
en: <subtitle>Describe in as much detail as possible the crash circumstances:</subtitle>
    <list>
    <item>Detail which actions were you taking inside and outside the application an instant before the crash.</item>
    <item>Note if you noticed any unusual behavior in the application or in the whole environment.</item>
    <item>Note any non-default configuration in the application</item>
    </list>
sk: <subtitle>Opíšte čo najpodrobnejšie okolnosti pádu:</subtitle>
    <list>
    <item>Podrobne popíšte, ktoré činnosti ste vykonávali v aplikácii a mimo nej v okamihu pred pádom.</item>
    <item>Poznamenajte si, či ste v aplikácii alebo v celom prostredí zaznamenali nejaké nezvyčajné správanie.</item>
    <item>Poznamenajte akúkoľvek inú ako predvolenú konfiguráciu v aplikácii</item>
    </list>

[ctx: the minimum required length of a text was reached]
en: Minimum length reached
sk: Dosiahla sa minimálna dĺžka

[ctx: the minimum required length of a text wasn't reached yet]
en: Provide more information
sk: Poskytnite viac informácií

[ctx: @info]
en: Distribution method:
sk: Metóda distribúcie:

[ctx: @item:inlistbox placeholder while loading]
en: Loading…
sk: Načítava sa...

[ctx: @option:check]
en: KDE Platform is compiled from source
sk: KDE Platform je skompilovaná zo zdrojových kódov

[ctx: @info]
en: <note>The crash and system information will be automatically added to the bug report.</note>
sk: <note>Informácie o páde a systéme budú do hlásenia o chybe pridané automaticky.</note>

[ctx: @action:button]
en: Preview Report
sk: Náhľad hlásenia

[ctx: @action:button]
en: Save Report to File
sk: Uložiť hlásenie do súboru

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to save the crash information to a file for manual reporting.
sk: Toto tlačidlo slúži na uloženie informácií o páde do súboru na ručné nahlásenie.

[ctx: @info]
en: Failed to submit bug report: <message>%1</message>
sk: Nepodarilo sa odoslať hlásenie o chybe: <message>%1</message>

[ctx: @action retry submitting bug report]
en: Retry Submission
sk: Opätovné odoslanie

[ctx: @info]
en: Submitting bug report…
sk: Odosiela sa hlásenie o chybe...

[ctx: @title]
en: Crash Report Sent
sk: Hlásenie o páde odoslané

[ctx: @action %1 is an application name e.g. kwrite]
en: Restart %1
sk: Reštartovať %1

[ctx: @info]
en: Thank you for being a part of KDE. You may now close this window.
sk: Ďakujeme, že ste súčasťou KDE. Toto okno môžete teraz zavrieť.

[ctx: @title]
en: Automatic Report
sk: Odoslať automatické hlásenie

[ctx: @label submitting as crash report]
en: Collecting crash data. The collected data will automatically be submitted in the background.
sk: Zber dát o páde. Zozbierané dáta budú automaticky odoslané na pozadí.

[ctx: @label]
en: Crash Report Sent
sk: Hlásenie o páde odoslané

[ctx: @label other side of row 'in the future: [x] submit stuff automatically]
en: In the future:
sk: V budúcnosti:

[ctx: @label]
en: Automatically report crashes
sk: Neplatné hlásenie/pád

[ctx: @info:tooltip]
en: Always automatically submit a crash report to KDE's crash tracking system, with no manual input required.
    You will not receive any more crash notifications.
sk: Vždy automaticky odoslať hlásenie o zlyhaní do systému sledovania zlyhaní KDE. Nevyžaduje sa žiadny manuálny vstup.
    Nebudete dostávať žiadne ďalšie oznámenia o zlyhaní.

[ctx: @label placeholder text in TextArea]
en: Tell us more about the crash…
sk: Informácie o páde:

[ctx: @action:button]
en: Send Message
sk: Odoslať správu

[ctx: @action:button]
en: Finish
sk: Dokončiť

[ctx: @title:window]
en: Reporting Assistant
sk: Sprievodca asistentom pre hlásenie chyby

[ctx: @info/rich]
en: This assistant will analyze the crash information and guide you through the bug reporting process.
sk: Tento asistent analyzuje informácie o páde a prevedie vás procesom nahlásenia chyby.

[ctx: @info/rich note before starting the bug reporting process]
en: <para><note>Since communication between you and the developers is required for effective debugging,
    to continue reporting this bug it is <emphasis strong='true'>required for you to agree that developers may contact you</emphasis>.
    </note></para><para>Feel free to close this dialog if you do not wish to accept this.</para>
sk: <para><note>Keďže k efektívnemu ladeniu chyby je potrebná komunikácia medzi vami a vývojármi,
    aby ste mohli pokračovať v hlásení tejto chyby <emphasis strong='true'>je potrebné súhlasiť s tým, že vás vývojári môžu kontaktovať</emphasis>.
    </note></para><para>Ak s tým nesúhlasíte, môžete kľudne zavrieť tento dialóg. </para>

[ctx: @action:button]
en: I Agree to be Contacted
sk: Súhlasím s kontaktovaním

[ctx: @info/status error]
en: Failed to get platform list
sk: Nepodarilo sa získať zoznam platforiem

[ctx: @item:inlistbox user didn't tried to repeat the crash situation]
en: I did not try again
sk: Neskúšal som to znovu

[ctx: @item:inlistbox the crash cannot be reproduce. reproduciblity->never]
en: Never
sk: Nikdy

[ctx: @item:inlistbox the bug can be reproduced sometimes]
en: Sometimes
sk: Niekedy

[ctx: @item:inlistbox the bug can be reproduced every time]
en: Every time
sk: Vždy

[ctx: Notification text]
en: The application closed unexpectedly.
sk: Aplikácia sa nečakane zatvorila

[ctx: Notification text]
en: Please report this error to help improve this software.
sk: Prosím, ohláste túto chybu, aby ste pomohli zlepšiť tento softvér.

[ctx: Notification text]
en: The application closed unexpectedly. A report is being automatically submitted.
sk: Aplikácia sa neočakávane zavrela. Správa bola automaticky odoslaná.

[ctx: Placeholder is an application name; it crashed]
en: %1 Closed Unexpectedly
sk: %1 sa nečakane zatvoril

en: Please report this error to help improve this software.
sk: Prosím, ohláste túto chybu, aby ste pomohli zlepšiť tento softvér.

en: Report &Bug
sk: Nahlásiť chybu

en: &Restart Application
sk: Reštartovať aplikáciu

[ctx: Allows the user to hide this notifier item]
en: Hide
sk: Skryť

[ctx: @action:button, keep short]
en: Add Details
sk: Podrobnosti

[ctx: Notification action button, keep short]
en: Report Bug
sk: Nahlásiť chybu

[ctx: Notification action button, keep short]
en: Restart App
sk: Reštartovať aplikáciu

en: The debugger name passed to the parser factory
sk: Názov ladiaceho programu odovzdaný spracovaniu analyzátora

en: A file containing the backtrace.
sk: Súbor obsahujúci backtrace.

en: Test application for bugtracker manager lib
sk: Testovacia aplikácia pre knižnicu správcu sledovania chýb

en: (c) 2009, DrKonqi2 Developers
sk: (c) 2009, Vývojári DrKonqi2

[ctx: @info:shell]
en: bugstest.kde.org username
sk: používateľské meno pre bugstest.kde.org

[ctx: @info:shell]
en: bugstest.kde.org password
sk: heslo pre bugstest.kde.org
