duplicity - en to pl_PL translation catalogue (187 entries)

en: INT intercepted...exiting.
pl_PL: Przechwycono sygnał INT ... zakańczanie.

en: GPG error detail: %s
pl_PL: Szczegóły błędu GPG: %s

en: User error detail: %s
pl_PL: Szczegóły błędu użytkownika: %s

en: Backend error detail: %s
pl_PL: Szczegóły błędu backendu: %s

en: Using temporary directory %s
pl_PL: Używanie tymczasowego katalogu %s

en: Registering (mktemp) temporary file %s
pl_PL: Rejestrowanie (mktemp) pliku tymczasowego %s

en: Registering (mkstemp) temporary file %s
pl_PL: Rejestrowanie (mkstemp) pliku tymczasowego %s

en: Forgetting temporary file %s
pl_PL: Usuwanie informacji o pliku %s

en: Attempt to forget unknown tempfile %s - this is probably a bug.
pl_PL: Próba usunięcia informacji o nieistniejącym pliku tymczasowym %s - jest to pewnie błąd duplicity.

en: Removing still remembered temporary file %s
pl_PL: Usuwanie zapamiętanego pliku tymczasowego %s

en: Cleanup of temporary file %s failed
pl_PL: Usuwanie tymczasowego pliku %s nie udało się

en: Cleanup of temporary directory %s failed - this is probably a bug.
pl_PL: Usuwanie tymczasowego katalogu %s nie udało się - jest to pewnie błąd duplicity.

en: Import of %s %s
pl_PL: Importowanie %s: %s

en: Could not initialize backend: %s
pl_PL: Inicjalizacja backendu nieudana: %s

en: Backtrace of previous error: %s
pl_PL: Szczegóły poprzedniego błędu: %s

en: Giving up after %s attempts. %s: %s
pl_PL: Rezygnacja po %s próbach. %s:%s

en: Reading results of '%s'
pl_PL: Wczytywanie wyników wykonania '%s'

en: Writing %s
pl_PL: Zapisywanie %s

en: File %s not found locally after get from backend
pl_PL: Plik %s nieodnaleziony lokalnie po pobraniu z backendu

en: Fatal Error: Backup source host has changed.
    Current hostname: %s
    Previous hostname: %s
pl_PL: Krytyczny błąd: adres źródłowy uległ zmianie.
    Aktualna nazwa: %s
    Poprzednia nazwa: %s

en: Aborting because you may have accidentally tried to backup two different data sets to the same remote location, or using the same archive directory.  If this is not a mistake, use the --allow-source-mismatch switch to avoid seeing this message
pl_PL: Anulowanie, ponieważ chciałeś dokonać dwóch różnych kopii zapasowych korzystając z jednej zdalnej lokacji lub korzystasz z jednego katalogu archiwum. Jeśli to nie błąd, użyj --allow-source-mismatch, by uniknąć tej wiadomości.

en: Manifests not equal because different volume numbers
pl_PL: Manifesty różne, bo zawierają listy woluminów o różnej długości

en: Manifests not equal because volume lists differ
pl_PL: Manifesty różne, bo zawierają różne listy woluminów

en: Manifests not equal because hosts or directories differ
pl_PL: Manifesty różne, bo dotyczący różnych adresów lub katalogów

en: Warning, found extra Volume identifier
pl_PL: Uwaga, wykryto dodatkowy identyfikator woluminu

en: Other is not VolumeInfo
pl_PL: Other nie jest typu VolumeInfo

en: Volume numbers don't match
pl_PL: Numery woluminów się nie zgadzają

en: start_indicies don't match
pl_PL: Wartości start_index są różne

en: end_index don't match
pl_PL: Wartości end_index są różne

en: Hashes don't match
pl_PL: Skróty są różne

en: IGNORED_ERROR: Warning: ignoring error as requested: %s: %s
pl_PL: IGNORED_ERROR: Ostrzeżenie: ignorowanie błędu zgodnie z intencją %s: %s

en: Releasing lockfile %s
pl_PL: Odblokowywanie pliku zamka %s

en: Connection failed, please check your password: %s
pl_PL: Połączenie nie powiodło się; sprawdź podane hasło: %s

en: Using WebDAV directory %s
pl_PL: Używanie katalogu WebDAV %s

en: Creating missing directory %s
pl_PL: Tworzenie brakującego katalogu %s

note: Used in usage help to represent a Unix-style path name. Example: --archive-dir <path>
en: path
pl_PL: ścieżka

note: Used in usage help to represent a desired number of something. Example: --num-retries <number>
en: number
pl_PL: liczba

note: Used in usage help. Example: --timeout <seconds>
en: seconds
pl_PL: sekund(-y)

note: Used in usage help to represent an ID for a GnuPG key. Example: --encrypt-key <gpg_key_id>
en: gpg-key-id
pl_PL: id_klucza_gpg

note: Used in usage help to represent the name of a file. Example: --log-file <filename>
en: filename
pl_PL: nazwa_pliku

note: Used in usage help to represent a time spec for a previous point in time, as described in the documentation. Example: duplicity remove-older-than time [options] target_url
en: time
pl_PL: data

note: Used in usage help. (Should be consistent with the "Options:" header.) Example: duplicity [full|incremental] [options] source_path target_url
en: options
pl_PL: opcje

en: imap_mailbox
pl_PL: skrzynka_imap

en: file_descriptor
pl_PL: deskryptor_pliku

en: backup name
pl_PL: nazwa kopii zapasowej

note: noun
en: command
pl_PL: polecenie

en: pem formatted bundle of certificate authorities
pl_PL: plik PEM z certyfikatami

note: abbreviation for "character" (noun)
en: char
pl_PL: znak

note: Used in usage help to represent a Unix-style path name. Example: rsync://user[:password]@other_host[:port]//absolute_path
en: absolute_path
pl_PL: ścieżka_absolutna

note: Used in help to represent a "bucket name" for Amazon Web Services' Simple Storage Service (S3). Example: s3://other.host/bucket_name[/prefix]
en: bucket_name
pl_PL: nazwa_bucketa

note: Used in usage help to represent the name of a container in Amazon Web Services' Cloudfront. Example: cf+http://container_name
en: container_name
pl_PL: nazwa_kontenera

note: noun
en: count
pl_PL: liczba

note: Used in usage help to represent the name of a file directory
en: directory
pl_PL: katalog

note: Used in usage help, e.g. to represent the name of a code module. Example: rsync://user[:password]@other.host[:port]::/module/some_dir
en: module
pl_PL: moduł

note: Used in usage help to represent an internet hostname. Example: ftp://user[:password]@other.host[:port]/some_dir
en: other.host
pl_PL: zdalny_adres

note: Used in usage help. Example: ftp://user[:password]@other.host[:port]/some_dir
en: password
pl_PL: hasło

note: Used in usage help. This represents a string to be used as a prefix to names for backup files created by Duplicity. Example: s3://other.host/bucket_name[/prefix]
en: prefix
pl_PL: prefiks

note: Used in usage help to represent a Unix-style path name. Example: rsync://user[:password]@other.host[:port]/relative_path
en: relative_path
pl_PL: ścieżka_względna

note: Used in usage help to represent the name of a single file directory or a Unix-style path to a directory. Example: file:///some_dir
en: some_dir
pl_PL: katalog

note: Used in usage help to represent a URL files will be coming FROM. Example: duplicity [restore] [options] source_url target_dir
en: source_url
pl_PL: url_źródłowy

note: Used in usage help to represent the name of a single file directory or a Unix-style path to a directory. where files will be going TO. Example: duplicity [restore] [options] source_url target_dir
en: target_dir
pl_PL: katalog_docelowy

note: Used in usage help to represent a URL files will be going TO. Example: duplicity [full|incremental] [options] source_path target_url
en: target_url
pl_PL: url_docelowy

note: Used in usage help to represent a user name (i.e. login). Example: ftp://user[:password]@other.host[:port]/some_dir
en: user
pl_PL: użytkownik

note: remote name for rclone. Example: rclone://remote:/some_dir
en: remote
pl_PL: zdalna

en: Backends and their URL formats:
pl_PL: Backendy oraz ich formaty URL:

en: Error %s getting delta for %s
pl_PL: Błąd %s podczas pobierania zmian do %s

en: Getting delta of %s and %s
pl_PL: Pobieranie zmian plików %s oraz %s

en: Comparing %s and %s
pl_PL: Porównywanie %s oraz %s

en: Bad interval string "%s"
    
    Intervals are specified like 2Y (2 years) or 2h30m (2.5 hours).  The
    allowed special characters are s, m, h, D, W, M, and Y.  See the man
    page for more information.
pl_PL: Błędna specyfikacja interwały czasu "%s"
    
    Interwały mają format 2Y (2 lata) or 2h30m (2 i pół godziny). Dostępne
    jednostki to s, m, h, D, W, M, Y. Zobacz podręcznik systemowy, aby
    uzyskać więcej informacji.

en: Bad time string "%s"
    
    The acceptible time strings are intervals (like "3D64s"), w3-datetime
    strings, like "2002-04-26T04:22:01-07:00" (strings like
    "2002-04-26T04:22:01" are also acceptable - duplicity will use the
    current time zone), or ordinary dates like 2/4/1997 or 2001-04-23
    (various combinations are acceptable, but the month always precedes
    the day).
pl_PL: Błędna specyfikacja daty "%s"
    
    Daty mają postać interwałów czasowych (np. "3D64s"), dat w formacie
    w3-datetime (np. "2002-04-26T04:22:01-07:00" oraz "2002-04-26T04:22:01";
    w drugim przypadku duplicity użyje systemowej strefy czasowej) oraz zwyczajne
    daty jak np. 2/4/1997 czy 2001-04-23 (różne możliwości są akceptowane, ale
    miesiąc jest zawsze podany przed dniem).

en: Reuse configured PASSPHRASE as SIGN_PASSPHRASE
pl_PL: Użyj wartość PASSPHRASE jako SIGN_PASSPHRASE

en: Reuse configured SIGN_PASSPHRASE as PASSPHRASE
pl_PL: Użyj wartość SIGN_PASSPHRASE jako PASSPHRASE

en: PASSPHRASE variable not set, asking user.
pl_PL: Wartość PASSPHRASE nieustawiona, prośba o podanie.

en: Retype passphrase for signing key to confirm:
pl_PL: Podaj ponownie hasło do klucza podpisu cyfrowego, aby potwierdzić:

en: First and second passphrases do not match!  Please try again.
pl_PL: Hasła nie zgadzają się! Proszę je podać ponownie.

en: Cannot use empty passphrase with symmetric encryption!  Please try again.
pl_PL: Hasło do szyfru symetrycznego nie może być puste. Proszę je podać ponownie.

en: File %s complete in backup set.
    Continuing restart on file %s.
pl_PL: Plik %s zakończony w kopii zapasowej.
    Kontynuacja od pliku %s.

en: File %s missing in backup set.
    Continuing restart on file %s.
pl_PL: Plik %s nieobecny w kopii zapasowej.
    Kontynuacja od pliku %s.

en: File %s was corrupted during upload.
pl_PL: Plik %s został uszkodzony podczas przesyłania

en: Restarting backup, but current encryption settings do not match original settings
pl_PL: Wznawianie tworzenia kopii zapasowej, mimo że aktualne ustawienia szyfrowania są inne niż oryginalne.

en: Restarting after volume %s, file %s, block %s
pl_PL: Wznawianie za woluminem %s, plikiem %s, blokiem %s

en: Processed volume %d
pl_PL: Przetworzono wolumin %d

en: Fatal Error: Unable to start incremental backup.  Old signatures not found and incremental specified
pl_PL: Błąd krytyczny: Nie można uruchomić tworzenia kopii przyrostowej. Podano kopię przyrostową, a nie odnaleziono poprzednich sygnatur

en: No signatures found, switching to full backup.
pl_PL: Nie odnaleziono sygnatur, zmiana na pełną kopię zapasową.

en: Backup Statistics
pl_PL: Statystyki kopii zapasowej

en: %s not found in archive - no files restored.
pl_PL: %s nie odnaleziony w archiwum - nie przywrócono plików.

en: No files found in archive - nothing restored.
pl_PL: Nie znaleziono żadnych plików w archiwum - nic nie odtworzono.

en: Processed volume %d of %d
pl_PL: Przetworzono wolumin %d z %d

en: Invalid data - %s hash mismatch for file:
pl_PL: Błędne dane - %s błędna wartość funkcji skrótu dla pliku:

en: Calculated hash: %s
pl_PL: Wyliczona wartość funkcji skrótu: %s

en: Manifest hash: %s
pl_PL: Oczekiwana wartość funkcji skrótu: %s

en: Volume was signed by key %s, not %s
pl_PL: Wolumin podpisano kluczem %s zamiast %s

en: Verify complete: %s, %s.
pl_PL: Weryfikacja ukończona: %s, %s

en: No extraneous files found, nothing deleted in cleanup.
pl_PL: Nie znaleziono nadmiarowych plików, czyszczenie niepotrzebne.

en: Run duplicity again with the --force option to actually delete.
pl_PL: Uruchom duplicity ponownie z opcją --force, aby naprawdę usunąć pliki.

en: There are backup set(s) at time(s):
pl_PL: Znaleziono kopie zapasowe z dat:

en: Which can't be deleted because newer sets depend on them.
pl_PL: Nie mogą one zostać usunięte, ponieważ nowsze kopie od nich zależą.

en: Current active backup chain is older than specified time.  However, it will not be deleted.  To remove all your backups, manually purge the repository.
pl_PL: Aktualny łańcuch kopii zapasowych jest starszy niż podana data, ale nie zostanie on usunięty. Aby usunąć wszystkie kopie zapasowe należy własnoręcznie wyczyścić zawartość archiwum.

en: No old backup sets found, nothing deleted.
pl_PL: Nie znaleziono starych kopii zapasowych i nic nie usunięto.

en: Deleting complete signature chain %s
pl_PL: Usuwanie całego łańcucha podpisów %s

en: Deleting complete backup chain %s
pl_PL: Usuwanie całego łańcucha kopii zapasowych %s

en: Rerun command with --force option to actually delete.
pl_PL: Uruchom duplicity ponownie z opcją --force, aby naprawdę usunąć pliki.

en: Deleting local %s (not authoritative at backend).
pl_PL: Usuwanie lokalnego pliku %s (który jest zbędny)

en: Unable to delete %s: %s
pl_PL: Nie można było usunąć %s: %s

en: Failed to read %s: %s
pl_PL: Nie można odczytać %s: %s

en: Copying %s to local cache.
pl_PL: Kopiowanie %s do pamięci podręcznej

en: Local and Remote metadata are synchronized, no sync needed.
pl_PL: Metadane lokalne i zdalne są identyczne. Synchronizacja plików nie jest konieczna.

en: Synchronizing remote metadata to local cache...
pl_PL: Synchronizacja zdalnych metadanych z lokalną pamięci podręczną

en: Sync would copy the following from remote to local:
pl_PL: Synchronizacja skopiowałaby następujace pliki z lokalizacji zdalnej do lokalnej:

en: Sync would remove the following spurious local files:
pl_PL: Synchronizacja usunęłaby następujące i zbędne pliki lokalne:

en: Unable to get free space on temp.
pl_PL: Nie można było uzyskać tymczasowej przestrzeni dyskowej

en: Temp space has %d available, backup needs approx %d.
pl_PL: Tymczasowa przestrzeń dyskowa ma %d jednostek, a potrzeba około %d.

en: Temp has %d available, backup will use approx %d.
pl_PL: Tymczasowa przestrzeń dyskowa ma %d z czego %d zostanie wykorzystane.

en: Unable to get max open files.
pl_PL: Nie można było uzyskać wartości limitu na otwarte pliki.

en: Max open files of %s is too low, should be >= 1024.
    Use 'ulimit -n 1024' or higher to correct.
pl_PL: Wartość limitu na otwarte pliki wynosi %s i jest za mała (powinna być >= 1024).
    Użyj 'ulimit -n 1024' lub więcej, by kontynuować.

en: RESTART: The first volume failed to upload before termination.
             Restart is impossible...starting backup from beginning.
pl_PL: RESTART: Pierwszy wolumin niepoprawnie przesłany przed ukończeniem.
             Wznowienie niemożliwe ... rozpoczynanie kopii zapasowej od początku.

en: RESTART: Volumes %d to %d failed to upload before termination.
             Restarting backup at volume %d.
pl_PL: RESTART: Woluminy od %d do %d niepoprawnie przesłane przed ukończeniem.
             Wznawianie od woluminu %d.

en: RESTART: Impossible backup state: manifest has %d vols, remote has %d vols.
             Restart is impossible ... duplicity will clean off the last partial
             backup then restart the backup from the beginning.
pl_PL: RESTART: Niemożliwy stan kopii zapasowej: lokalny manifest ma %d woluminy, a zdalny %d.
             Wznowienie jest niemożliwe ... duplicity wyczyści ostatnią, częściową
             kopię zapasową i rozpocznie kopię zapasową od początku.

en: Last full backup date: none
pl_PL: Data ostatniej pełnej kopii zapasowej: brak

en: Last full backup is too old, forcing full backup
pl_PL: Ostatnia pełna kopia zapasowa jest zbyt stara, tworzenie nowej

en: When using symmetric encryption, the signing passphrase must equal the encryption passphrase.
pl_PL: Korzystanie z symetrycznego szyfrowania wymaga identycznego klucza do podpisu cyfrowego i szyfrowania.

en: task execution done (success: %s)
pl_PL: zadanie zakończone (sukces: %s)

en: Error listing directory %s
pl_PL: Błąd uzyskania zawartości katalogu %s

en: BackupSet.delete: missing %s
pl_PL: BackupSet.delete: brakujący plik %s

en: Fatal Error: No manifests found for most recent backup
pl_PL: Krytyczny błąd: brak plików manifestu najnowszej kopii zapasowej

en: Fatal Error: Remote manifest does not match local one.  Either the remote backup set or the local archive directory has been corrupted.
pl_PL: Krytyczny błąd: Zdalny manifest jest różny od lokalnego. Zdalna kopia zapasowa lub lokalne archiwum musiały ulec oszkodzeniu.

en: Fatal Error: Neither remote nor local manifest is readable.
pl_PL: Krytyczny błąd: zarówno zdalny jak i lokalny manifest jest nieczytelny.

en: Preferring Backupset over previous one!
pl_PL: Wybór tej kopii zapasowej zamiast poprzedniej

en: Ignoring incremental Backupset (start_time: %s; needed: %s)
pl_PL: Pominięcie przyrostowej kopii zapasowej (data rozpoczęcia: %s; oczekiwano: %s)

en: Added incremental Backupset (start_time: %s / end_time: %s)
pl_PL: Dodano przyrostową kopię zapasową (data rozpoczęcia: %s / data ukończenia: %s)

en: Chain start time:
pl_PL: Data utworzenia łańcucha:

en: Chain end time:
pl_PL: Data ukończenia łańcucha:

en: Number of contained backup sets: %d
pl_PL: Liczba zawartych kopii zapasowych: %d

en: Total number of contained volumes: %d
pl_PL: Całkowita liczba zawartych woluminów: %d

en: Type of backup set:
pl_PL: Typ kopii zapasowej:

en: Time:
pl_PL: Data:

en: Num volumes:
pl_PL: Liczba woluminów:

en: Full
pl_PL: Pełny

en: Incremental
pl_PL: Przyrostowy

en: local
pl_PL: lokalna

en: Collection Status
pl_PL: Status kolekcji

en: Connecting with backend: %s
pl_PL: Łączenie z backendem: %s

en: Archive dir: %s
pl_PL: Katalog archiwum: %s

en: Secondary chain %d of %d:
pl_PL: Drugorzędny łańcuch %d spośród %d

en: Found primary backup chain with matching signature chain:
pl_PL: Znaleziono podstawowy łańuch kopii zapasowej z pasującym podpisem:

en: No backup chains with active signatures found
pl_PL: Nie znaleziono łańcuchów kopii zapasowej z aktywnymi podpisami

note: "cleanup" is a hard-coded command, so do not translate it
en: These may be deleted by running duplicity with the "cleanup" command.
pl_PL: Te kopie można usunąć uruchamiając duplicity z komendą "cleanup".

en: No orphaned or incomplete backup sets found.
pl_PL: Nie znaleziono osieroconych ani niepełnych kopii zapasowych.

en: Warning, discarding last backup set, because of missing signature file.
pl_PL: Uwaga, usuwanie ostatniej kopii zapasowej z powodu braku pliku podpisu.

en: Warning, found signatures but no corresponding backup files
pl_PL: Uwaga, znaleziono pliki podpisów, ale bez plików kopii zapasowej

en: Warning, found incomplete backup sets, probably left from aborted session
pl_PL: Uwaga, znaleziono nieukończone kopie zapasowe, prawdopodobnie pozostałości po przerwanej sesji

en: Extracting backup chains from list of files: %s
pl_PL: Uzyskiwanie łańcuchów kopii zapasowych z listy plików: %s

en: File %s is part of known set
pl_PL: Plik %s jest częścią znanej kopii zapasowej

en: File %s is not part of a known set; creating new set
pl_PL: Plik %s nie jest częścią znanej kopii zapasowej; tworzenie nowej kopii

en: Ignoring file (rejected by backup set) '%s'
pl_PL: Pominięcie pliku '%s' (wyrzucony z kopii zapasowej)

en: Found backup chain %s
pl_PL: Znaleziono łańcuch kopii zapasowych %s

en: Added set %s to pre-existing chain %s
pl_PL: Dodano kopię zapasową %s  do istniejącego łańucha %s

en: Found orphaned set %s
pl_PL: Znaleziono osierocony łańcuch %s

en: File: %s
pl_PL: Plik: %s

en: Total number of backup: %d
pl_PL: Łączna ilość kopii zapasowych: %d

en: Patching %s
pl_PL: Aktualizowanie pliku %s

en: Error '%s' patching %s
pl_PL: Błąd '%s' podczas aktualizacji pliku %s

en: Writing %s of type %s
pl_PL: Zapisywanie %s typu %s

en: Skipping socket %s
pl_PL: Pomijanie pliku gniazda %s

en: Error initializing file %s
pl_PL: Błąd inicjalizacji pliku %s

en: Error accessing possibly locked file %s
pl_PL: Błąd dostępu do (prawdopodobnie) zastrzeżonego pliku %s

en: Warning: base %s doesn't exist, continuing
pl_PL: Ostrzeżenie: ścieżka bazowa %s nie istnieje, kontynuowanie

en: Selecting %s
pl_PL: Wybrano %s

en: Fatal Error while processing expression
    %s
pl_PL: Krytyczny błąd podczas przetwarzania wyrażenia
    %s

en: Error compiling regular expression %s
pl_PL: Błąd kompilacji wyrażenia regularnego %s

en: Warning: oldindex %s >= newindex %s
pl_PL: Ostrzeżenie: oldindex %s >= newindex %s

en: Error '%s' processing %s
pl_PL: Błąd '%s' podczas przetwarzania %s

en: Skipping %s because of previous error
pl_PL: Pominięcie %s z powodu poprzedniego błędu

en: Warning: %s invalid devnums (0x%X), treating as (0, 0).
pl_PL: Ostrzeżenie: plik specjalny %s ma niepoprawny nr urządzenia (0x%X); użycie wartości (0, 0).

en: Warning: %s has negative mtime, treating as 0.
pl_PL: Ostrzeżenie: %s ma ujemny czas modyfikacji; użycie wartości 0.

en: New file %s
pl_PL: Nowy plik %s

en: File %s is missing
pl_PL: Plik %s nieodnaleziony

en: File %%s has type %s, expected %s
pl_PL: Plik %%s ma typ %s, ale oczekiwano %s

en: File %%s has permissions %s, expected %s
pl_PL: Plik %%s ma uprawnienia %s, ale oczekiwano %s

en: File %%s has mtime %s, expected %s
pl_PL: Plik %%s ma czas modyfikacji %s, ale oczekiwano %s

en: Data for file %s is different
pl_PL: Zawartość pliku %s jest inna

en: Symlink %%s points to %s, expected %s
pl_PL: Dowiązanie symboliczne %%s odnosi się do %s, ale oczekiwano %s

en: Device file %%s has numbers %s, expected %s
pl_PL: Plik urządzenia %%s ma nr %s, ale oczekiwano %s

en: Making directory %s
pl_PL: Tworzenie katalogu %s

en: Deleting %s
pl_PL: Usuwanie %s

en: Touching %s
pl_PL: Odświeżanie czasu modyfikacji %s

en: Deleting tree %s
pl_PL: Usuwanie drzewa %s
