duplicity - en to no_NO translation catalogue (282 entries)

en: INT intercepted...exiting.
no_NO: INT avtaket... avslutter.

en: GPG error detail: %s
no_NO: GPG feildetaljer: %s

en: User error detail: %s
no_NO: Brukerfeil detaljer: %s

en: Backend error detail: %s
no_NO: Retningsfeil detaljer: %s

en: usage:
no_NO: bruk:

en: .__call__() not defined
no_NO: .__call__() ikke definert

en: conflicting subparser: %s
no_NO: motstridende undergrupper: %s

en: unknown parser %(parser_name)r (choices: %(choices)s)
no_NO: ukjent tolker %(parser_name)r (valg: %(choices)s)

en: argument "-" with mode %r
no_NO: argument "-" med modus %r

en: can't open '%(filename)s': %(error)s
no_NO: kan ikke åpne%(filename)sA: %(error)s

en: cannot merge actions - two groups are named %r
no_NO: kan ikke slå sammen handlinger - to grupper heter %r

en: 'required' is an invalid argument for positionals
no_NO: 'nødvendig' er et ugyldig argument for posisjoner

en: invalid option string %(option)r: must start with a character %(prefix_chars)r
no_NO: ugyldig alternativ streng %(option)r: må starte med tegnet %(prefix_chars)r

en: dest= is required for options like %r
no_NO: dest= er nødvendig for noen alternativer som %r

en: invalid conflict_resolution value: %r
no_NO: ugyldig conflict_resolution verdi: %r

en: conflicting option string: %s | conflicting option strings: %s
no_NO[0]: stridende alternativ-streng: %s
no_NO[1]: stridende innstillinger: %s

en: mutually exclusive arguments must be optional
no_NO: Gjensidige argumenter må være valgfritt

en: positional arguments
no_NO: posisjonsargumenter

note: Used in usage help. (Should be consistent with the "Options:" header.) Example: duplicity [full|incremental] [options] source_path target_url
en: options
no_NO: valg

en: show this help message and exit
no_NO: vis denne hjelpemeldingen og avslutt

en: cannot have multiple subparser arguments
no_NO: kan ikke ha flere undergrupper argumenter

en: unrecognized arguments: %s
no_NO: ikke anerkjente argumenter: %s

en: not allowed with argument %s
no_NO: ikke tillatt med argument %s

en: ignored explicit argument %r
no_NO: ignorert eksplisitt argument %r

en: the following arguments are required: %s
no_NO: følgende argumenter er nødvendig: %s

en: one of the arguments %s is required
no_NO: ett av argumentene %s er nødvendig

en: expected one argument
no_NO: forventet ett argument

en: expected at most one argument
no_NO: forventet maksimalt ett argument

en: expected at least one argument
no_NO: forventet minst ett argument

en: expected %s argument | expected %s arguments
no_NO[0]: forventet %s argument

en: ambiguous option: %(option)s could match %(matches)s
no_NO: tvetydig alternativ: %(option)s kan matche %(matches)s

en: unexpected option string: %s
no_NO: uventet valg streng: %s

en: %r is not callable
no_NO: %r kan ikke ringes

en: invalid %(type)s value: %(value)r
no_NO: ugyldig %(type)s verdi: %(value)r

en: invalid choice: %(value)r (choose from %(choices)s)
no_NO: ugyldig valg: %(value)r (velg fra %(choices)s)

en: %(prog)s: error: %(message)s
no_NO: %(prog)s: feil: %(message)s

en: Could not initialize backend: %s
no_NO: Kunne ikke initialisere administrator: %s

en: Backtrace of previous error: %s
no_NO: Restsporing av forrige feil: %s

en: Giving up after %s attempts. %s: %s
no_NO: Gir opp etter %s forsøk. %s: %s

en: Reading results of '%s'
no_NO: Leser resultater av '%s'

en: Writing %s
no_NO: Skrive %s

en: File %s not found locally after get from backend
no_NO: Fil %s ble ikke funnet lokalt etter inntak av sikkerhetskopi

en: Connection failed, please check your password: %s
no_NO: Tilkobling mislyktes, vennligst kontroller passord: %s

en: MultiBackend: Could not parse query string %s: %s
no_NO: MultiBackend: Kunne ikke analysere spørringsstreng %s: %s

en: MultiBackend: Invalid query string %s: more than one value for %s
no_NO: MultiBackend: Ugyldig spørringsstreng %s: mer enn én verdi for %s

en: MultiBackend: Invalid query string %s: unknown parameter %s
no_NO: MultiBackend: Ugyldig spørring %s: ukjent parameter %s

en: MultiBackend: illegal value for %s: %s
no_NO: MultiBackend: Ugyldig verdi for %s: %s

en: MultiBackend: Could not load config file %s: %s
no_NO: MultiBackend: Kunne ikke laste konfigurasjonsfilen %s: %s

en: MultiBackend: use store %s
no_NO: MultiBackend: bruk butikk %s

en: MultiBackend: set env %s = %s
no_NO: MultiBackend: angi env %s = %s

en: Multibackend: register affinity for prefix %s
no_NO: Multibackend: Registrer affinitet for prefiks %s

en: MultiBackend: _put: write to store #%s (%s)
no_NO: MultiBackend: _put: skriv til butikk #%s (%s)

en: MultiBackend: failed to write to store #%s (%s), try #%s, Exception: %s
no_NO: MultiBackend: Klarte ikke å skrive #%s (%s), prøv #%s, unntak: %s

en: MultiBackend: failed to write %s. Aborting process.
no_NO: MultiBackend: Kunne ikke skrive %s. Avbryterprosess.

en: MultiBackend: failed to write %s. Tried all backing stores and none succeeded
no_NO: Multiadministrator: Klarte ikke å skrive %s. Forsøkte alle backing butikker og ingen lykkes

en: MultiBackend: failed to get %s to %s from %s
no_NO: MultiBackend: feilet i å hente %s til %s fra %s

en: MultiBackend: failed to get %s. Tried all backing stores and none succeeded
no_NO: Multiadministrator: Kunne ikke hente %s. Prøvde alle backing butikker og ingen lykkes

en: MultiBackend: %s: %d files
no_NO: MultiBackend: %s: %d filer

en: MultiBackend: combined list: %s
no_NO: Multiadministrator: kombinert liste: %s

en: MultiBackend: failed to delete %s. Tried all backing stores and none succeeded
no_NO: MultiBackend: Kunne ikke slette %s. Forsøkte alle backing butikker og ingen lyktes

en: Attempt of initialize_oauth2_session Nr. %s failed. %s: %s
no_NO: Forsøk på initialize_oauth2_session Nr. %s mislyktes. %s: %s

en: PyDrive backend: multiple files called '%s'.
no_NO: PyDrive backend: flere filer kalt '%s'.

en: Missing socket or ssl python modules.
no_NO: Manglende socket eller ssl python moduler.

en: Cacert database file '%s' is not readable.
no_NO: Cacert databasefil '%s' er ikke lesbar.

en: Using WebDAV host %s port %s
no_NO: Bruke WebDAV vert %s port %s

en: WebDAV create connection on '%s'
no_NO: WebDAV oppretter tilkoblingen til '%s'

en: WebDAV Unknown URI scheme: %s
no_NO: WebDAV ukjent URI skjema: %s

en: WebDAV %s %s request with headers: %s
no_NO: WebDAV %s %s forespørsel med overskrifter: %s

en: WebDAV data length: %s
no_NO: WebDAV datalengde: %s

en: WebDAV response status %s with reason '%s'.
no_NO: WebDAV-respons status %s med årsak '%s'.

en: WebDAV redirect to: %s
no_NO: WebDAV omdirigeres til: %s

en: WebDAV redirected 10 times. Giving up.
no_NO: WebDAV omdirigert 10 ganger. Gir opp.

en: WebDAV missing location header in redirect response.
no_NO: WebDAAV mangler lokasjonslinje i omadressert respons.

en: WebDAV retry request with authentification headers.
no_NO: WebDAV-forsøk forespørsel med autentifikasjons overskrifter.

en: WebDAV %s %s request2 with headers: %s
no_NO: WebDAV %s %s ber om 2 med overskrifter: %s

en: WebDAV response2 status %s with reason '%s'.
no_NO: WebDAV response2 status %s med grunn '%s'.

en: python-kerberos needed to use kerberos                           authorization, falling back to basic auth.
no_NO: python-kerberos som trengs for å bruke kerberos autorisasjon, og faller tilbake til grunnleggende forfatter.

en: Kerberos authorization failed: %s.                          Falling back to basic auth.
no_NO: Godkjenning av Kerberos mislyktes: %s. Fall tilbake til grunnleggende forfatter.

en: Creating missing directory %s
no_NO: Oppretter manglende mappe %s

en: WebDAV MKCOL %s failed: %s %s
no_NO: WebDAV MKCOL %s feilet: %s %s

en: WebDAV path decoding and translation: %s -> %s
no_NO: WebDAV sti dekoding og oversettelse: %s -> %s

en: WebDAV GET Bad status code %s reason %s.
no_NO: WebDAV GET feilaktig statuskode %s grunn %s.

en: WebDAV PUT Bad status code %s reason %s.
no_NO: WebDAV PUT feilaktig statuskode %s grunn %s.

note: Used in usage help to represent a Unix-style path name. Example: --archive-dir <path>
en: path
no_NO: sti

note: Used in usage help to represent a desired number of something. Example: --num-retries <number>
en: number
no_NO: nummer

note: Used in usage help. Example: --timeout <seconds>
en: seconds
no_NO: sekunder

note: Used in usage help to represent an ID for a GnuPG key. Example: --encrypt-key <gpg_key_id>
en: gpg-key-id
no_NO: gpg-nøkkel-id

note: Used in usage help to represent a "glob" style pattern for matching one or more files, as described in the documentation. Example: --exclude <shell_pattern>
en: shell_pattern
no_NO: skall_mønster

note: Used in usage help to represent the name of a file. Example: --log-file <filename>
en: filename
no_NO: filnavn

note: Used in usage help to represent a time spec for a previous point in time, as described in the documentation. Example: duplicity remove-older-than time [options] target_url
en: time
no_NO: tid

en: If set, an extra file with statistics in json format will be stored with each backup. It includes the statistics printed out on stdout by default. With 'collection-status' it returs these stats.
no_NO: Hvis satt vil en ekstra fil med statistikk i json-format bli lagret med hver sikkerhetskopi. Den inkluderer statistikker som standard skrives ut som «collection-status» den returnerer.

en: file_descriptor
no_NO: fil_deskriptor

en: log_filename
no_NO: log_filnavn

en: backup name
no_NO: navn på sikkerhetskopi

en: s3_region_name
no_NO: s3_region_navn

en: policy
no_NO: politikk

note: noun
en: command
no_NO: kommando

en: pem formatted bundle of certificate authorities
no_NO: Pem formatert bunt med sertifikatutstedere

en: path to a folder with certificate authority files
no_NO: sti til en mappe med sertifikatfiler

note: abbreviation for "character" (noun)
en: char
no_NO: tegn

en: verb
no_NO: restituering

en: extra headers for Webdav, like 'Cookie,name=value'
no_NO: ekstra overskrifter for Webdav, som "Cookie,name=value"

note: Used in help to represent a "bucket name" for Amazon Web Services' Simple Storage Service (S3). Example: s3://other.host/bucket_name[/prefix]
en: bucket_name
no_NO: bøtte_navn

note: Used in usage help to represent the name of a container in Amazon Web Services' Cloudfront. Example: cf+http://container_name
en: container_name
no_NO: beholder_navn

note: noun
en: count
no_NO: teller

note: Used in usage help to represent the name of a file directory
en: directory
no_NO: mappe

note: Used in usage help, e.g. to represent the name of a code module. Example: rsync://user[:password]@other.host[:port]::/module/some_dir
en: module
no_NO: modul

note: Used in usage help to represent an internet hostname. Example: ftp://user[:password]@other.host[:port]/some_dir
en: other.host
no_NO: annet.vert

note: Used in usage help. Example: ftp://user[:password]@other.host[:port]/some_dir
en: password
no_NO: passord

note: Used in usage help. This represents a string to be used as a prefix to names for backup files created by Duplicity. Example: s3://other.host/bucket_name[/prefix]
en: prefix
no_NO: prefiks

note: Used in usage help to represent a Unix-style path name. Example: rsync://user[:password]@other.host[:port]/relative_path
en: relative_path
no_NO: relative_bane

note: Used in usage help to represent the name of a single file directory or a Unix-style path to a directory. Example: file:///some_dir
en: some_dir
no_NO: no_NO

note: Used in usage help to represent a user name (i.e. login). Example: ftp://user[:password]@other.host[:port]/some_dir
en: user
no_NO: bruker

note: account id for b2. Example: b2://account_id@bucket/
en: account_id
no_NO: Konto_id

note: application_key for b2. Example: b2://account_id:application_key@bucket/
en: application_key
no_NO: applikasjon_nøkkel

note: remote name for rclone. Example: rclone://remote:/some_dir
en: remote
no_NO: fjernkontroll

en: No valid action found. Will imply 'backup' because a path source was given and target is a url location.
no_NO: Ingen gyldig handling funnet. Vil innebære 'sikkerhetskopiering' fordi en banekilde ble gitt, og målet er en URL-plassering.

en: No valid action found. Will imply 'restore' because url source was given and target is a local path.
no_NO: Ingen gyldig handling funnet. Vil innebære 'gjenoppretting' fordi urlkildekode ble gitt, og målet er en lokal sti.

en: Enter 'duplicity --help' for help screen.
no_NO: Angi 'duplisering --help' for hjelpesiden.

en: Running in 'ignore errors' mode due to --ignore-errors.
    Please reconsider if this was not intended
no_NO: Kjører i 'ignorer feil'-modus på grunn av --ignorerte feil.
    Vennligst revurdere om dette ikke var ment

en: Getting delta of %s and %s
no_NO: Henter delta i %s og %s

en: Comparing %s and %s
no_NO: Sammenligner %s og %s

en: BackupSet.delete: missing %s
no_NO: Sikkerhetskopieringssett.slette: mangler %s

en: Fatal Error: No manifests found for most recent backup
no_NO: Fatal Feil: Ingen manifester funnet for siste sikkerhetskopi

en: Fatal Error: Remote manifest does not match local one.  Either the remote backup set or the local archive directory has been corrupted.
no_NO: Fatal Feil: Fjernmanifestet samsvarer ikke med lokalt. Enten er det eksterne backup-settet eller den lokale arkivmappen har blitt ødelagt.

en: Error processing remote manifest (%s): %s
no_NO: Feil ved behandling av ekstern manifest (%s): %s

en: Fatal Error: Neither remote nor local manifest is readable.
no_NO: Fatal Feil: Verken ekstern eller lokal manifest er lesbar.

en: Processing local manifest %s (%s)
no_NO: Behandler lokalt manifest %s (%s)

en: Preferring Backupset over previous one!
no_NO: Preferanser sikkerhetskopiering over den forrige!

en: Ignoring incremental Backupset (start_time: %s; needed: %s)
no_NO: Å ignorere trinnvis sikkerhetskopiering (start_time: %s; nødvendig: %s)

en: Added incremental Backupset (start_time: %s / end_time: %s)
no_NO: Lagt til trinnvis sikkerhetskopiering (start_time: %s / end_time: %s)

en: Chain start time:
no_NO: Starttid for kjetting:

en: Chain end time:
no_NO: Slutttid for kjetting:

en: Number of contained backup sets: %d
no_NO: Antall lagrede sikkerhetskopisett: %d

en: Total number of contained volumes: %d
no_NO: Totalt antall inneholdt volumer: %d

en: Type of backup set:
no_NO: Type reserveløsning:

en: Time:
no_NO: Tid:

en: Num volumes:
no_NO: Antall volumer:

en: local
no_NO: lokal

en: Collection Status
no_NO: Samling status

en: Connecting with backend: %s
no_NO: Kobler til backend: %s

en: Archive dir: %s
no_NO: Arkivér dir: %s

en: Found %d secondary backup chain(s).
no_NO: Fant %d sekundære backchain(er).

en: Found primary backup chain with matching signature chain:
no_NO: Fant primær backup-kjede med samsvarende signaturkjetting:

en: No backup chains with active signatures found
no_NO: Ingen sikkerhetskopierte kjeder med aktive signaturer funnet

en: Also found %d backup set(s) not part of any chain,
no_NO: Fant også %d sikkerhetskopisett(er) ikke en del av kjettingen,

en: and %d incomplete backup set(s).
no_NO: og %d ufullstendige sikkerhetskopisett(er).

note: "cleanup" is a hard-coded command, so do not translate it
en: These may be deleted by running duplicity with the "cleanup" command.
no_NO: Disse kan slettes ved å gå til dobbeltretning med "opprydding" kommandoen.

en: No orphaned or incomplete backup sets found.
no_NO: Ingen foreldreløse eller ufullstendige sikkerhetskopieringer funnet.

en: %d file(s) exists on backend
no_NO: %d fil(er) finnes i backend

en: Warning, discarding last backup set, because of missing signature file.
no_NO: Advarsel, kassering av siste sikkerhetskopi, på grunn av manglende signaturfil.

en: Warning, found the following local orphaned signature file(s):
no_NO: Advarsel, fant følgende lokale signatur fil(er):

en: Warning, found the following remote orphaned signature file(s):
no_NO: Advarsel, fant følgende eksterne foreldreløse signaturfil(er):

en: Warning, found signatures but no corresponding backup files
no_NO: Advarsel, funnede signaturer, men ingen tilsvarende sikkerhetskopifiler

en: Warning, found incomplete backup sets, probably left from aborted session
no_NO: Advarsel, funnet ufullstendige sikkerhetskopieringssett, sannsynligvis igjen fra avbrutt økt

en: Warning, found the following orphaned backup file(s):
no_NO: Advarsel, fant følgende foreldreløse sikkerhetskopifil(er):

en: Extracting backup chains from list of files: %s
no_NO: Ekstraksjon av sikkerhetskopierte kjeder fra liste over filer: %s

en: File %s is part of known set
no_NO: Filen %s er en del av det kjente settet

en: File %s is not part of a known set; creating new set
no_NO: Fil %s er ikke en del av et kjent sett; oppretting av nytt sett

en: Ignoring file (rejected by backup set) '%s'
no_NO: Ignorerer filen (avvist av sikkerhetskopieringssett) '%s'

en: Found backup chain %s
no_NO: Fant backup-kjede %s

en: Added set %s to pre-existing chain %s
no_NO: Lagt til %s til eksisterende kjede %s

en: Found orphaned set %s
no_NO: Fant foreldreløse sett %s

en: No signature chain for the requested time. Using oldest available chain, starting at time %s.
no_NO: Ingen signaturkjede for forespurt tid. Bruker eldste tilgjengelige kjetting, som starter på tidspunkt %s.

en: File: %s
no_NO: Fil: %s

en: Total number of backup: %d
no_NO: Totalt antall backup: %d

en: Type of file change:
no_NO: Type filendring:

en: Total number of changes: %d
no_NO: Totalt antall endringer: %d

en: File:
no_NO: Fil:

en: Reuse configured PASSPHRASE as SIGN_PASSPHRASE
no_NO: Gjenbruk konfigurert PASSPHRASE som SIGN_PASSPHRASE

en: Reuse configured SIGN_PASSPHRASE as PASSPHRASE
no_NO: Gjenbruk konfigurert SIGN_PASSPHRASE som PASSPHRASE

en: PASSPHRASE variable not set, asking user.
no_NO: PASSPHRASE variabel er ikke valgt, og spør bruker.

en: Retype passphrase for signing key to confirm:
no_NO: Gjenta passordfrase for å logge inn for å bekrefte:

en: Retype passphrase for decryption to confirm:
no_NO: Gjenta adgangsfrasen for dekryptering for å bekrefte:

en: First and second passphrases do not match!  Please try again.
no_NO: Først og andre adgangsfraser samsvarer ikke! Prøv på nytt.

en: Cannot use empty passphrase with symmetric encryption!  Please try again.
no_NO: Kan ikke bruke tom passordfrase med symmetrisk kryptering! Prøv på nytt.

en: File %s complete in backup set.
    Continuing restart on file %s.
no_NO: Filen %s er fullført i sikkerhetskopiering.
    Fortsetter omstart på filen %s.

en: File %s missing in backup set.
    Continuing restart on file %s.
no_NO: Filen %s mangler i sikkerhetskopisettet.
    Fortsetter omstart på filen %s.

en: File %s was corrupted during upload.
no_NO: Filen %s ble skadet under opplasting.

en: Restarting backup, but current encryption settings do not match original settings
no_NO: Restart sikkerhetskopiering, men gjeldende krypteringsinnstillinger samsvarer ikke med opprinnelige innstillinger

en: Processed volume %d
no_NO: Behandlet volum %d

en: Skipping encryption validation due to glacier/deep storage
no_NO: Hopper over krypteringsvalidering på grunn av glasier/dyplagring

en: Restarting after volume %s, file %s, block %s
no_NO: Restarter etter volum %s, fil %s, blokk %s

en: Skipped volume upload, as effectivly nothing has changed
no_NO: Hoppet over volumet opplastet, siden ingenting er endret

en: Fatal Error: Unable to start incremental backup.  Old signatures not found and incremental specified
no_NO: Fatal feil: Kan ikke starte trinnvis sikkerhetskopi. Gamle signaturer ikke funnet og trinnvis spesifisert

en: No signatures found, switching to full backup.
no_NO: Ingen signaturer funnet, bytter til full sikkerhetskopi.

en: Backup Statistics
no_NO: Sikkerhetskopier statistikk

en: %s not found in archive - no files restored.
no_NO: %s ble ikke funnet i arkivet - ingen filer gjenopprettet.

en: No files found in archive - nothing restored.
no_NO: Ingen filer funnet i arkivet - ingenting gjenopprettet.

en: Invalid data - %s hash mismatch for file:
no_NO: Ugyldige data - %s hash mismatch for filen:

en: Calculated hash: %s
no_NO: Beregnet hash: %s

en: IGNORED_ERROR: Warning: ignoring error as requested: %s: %s
no_NO: IGNORED_ERROR: Advarsel: ignorerer feil som forespurt: %s: %s

en: Volume was signed by key %s, not %s
no_NO: Volumet ble signert av nøkkel %s, ikke %s

en: Verify complete: %s, %s.
no_NO: Verifiser fullført: %s, %s.

en: %d file(s) compared
no_NO: %d fil(er) er sammenlignet

en: %d difference(s) found
no_NO: %d forskjell(er) funnet

en: No extraneous files found, nothing deleted in cleanup.
no_NO: Ingen filer funnet, ingenting ble slettet i opprydningen.

en: Found the following file(s) to delete:
no_NO: Fant følgende fil(er) for å slette:

en: Run duplicity again with the --force option to actually delete.
no_NO: Kjør duplisering igjen med --force option to actually delete.

en: There are backup set(s) at time(s):
no_NO: Det er sikkerhetskopieringssett(er) om gangen(e):

en: Which can't be deleted because newer sets depend on them.
no_NO: Som ikke kan slettes fordi nyere sett er avhengig av dem.

en: Current active backup chain is older than specified time.  However, it will not be deleted.  To remove all your backups, manually purge the repository.
no_NO: Den gjeldende aktive backup-kjeden er eldre enn angitt tid. Det vil imidlertid ikke bli slettet. For å fjerne alle sikkerhetskopiene dine fjernes manuelt fra arkivet.

en: No old backup sets found, nothing deleted.
no_NO: Ingen gamle backup sett funnet, ingenting slettet.

en: Deleting backup chain(s) at time:
no_NO: Sletter sikkerhetskopieringskjeden(e) om gangen:

en: Deleting any incremental signature chain rooted at %s
no_NO: Slette enhver inkrementell signaturkjede rootet ved %s

en: Deleting any incremental backup chain rooted at %s
no_NO: Slette hvilken som helst sikkerhetskopiert kjede som er rootet ved %s

en: Deleting complete signature chain %s
no_NO: Sletter komplett signaturkjede %s

en: Deleting complete backup chain %s
no_NO: Sletter komplett sikkerhetskopiert kjede %s

en: Found old backup chain(s) at the following time:
no_NO: Fant gamle backup-kjetting(er) ved følgende tidspunkt:

en: Rerun command with --force option to actually delete.
no_NO: Rerun kommando med --force option to actually delete.

en: Deleting local %s (not authoritative at backend).
no_NO: Sletter lokal %s (ikke autoritativ i administrasjon).

en: Unable to delete %s: %s
no_NO: Kan ikke slette %s: %s

en: Failed to read %s: %s
no_NO: Kunne ikke lese %s: %s

en: Copying %s to local cache.
no_NO: Kopierer %s til lokal cache.

en: Local and Remote metadata are synchronized, no sync needed.
no_NO: Lokalt og eksternt metadata er synkronisert, det er ikke nødvendig med synkronisering.

en: Synchronizing remote metadata to local cache...
no_NO: Synkroniserer eksterne metadata til lokal mellomlager...

en: Sync would copy the following from remote to local:
no_NO: Synkronisering ville kopiere følgende fra fjernkontroll til lokalt:

en: Sync would remove the following spurious local files:
no_NO: Synkronisering ville fjerne følgende falske lokale filer:

en: Unable to get free space on temp.
no_NO: Kan ikke få ledig plass på midlertidig lager.

en: Unable to get max open files.
no_NO: Kan ikke hente maks åpne filer.

en: RESTART: The first volume failed to upload before termination.
             Restart is impossible...starting backup from beginning.
no_NO: RESTART: Det første volumet klarte ikke å laste opp før avslutning.
             Restart er umulig...å starte sikkerhetskopi fra begynnelsen.

en: Last full backup date: none
no_NO: Siste fullstendige backup dato: ingen

en: Last full backup is too old, forcing full backup
no_NO: Siste fullstendige sikkerhetskopi er for gammel, ved å tvinge full sikkerhetskopi

en: When using symmetric encryption, the signing passphrase must equal the encryption passphrase.
no_NO: Ved bruk av symmetrisk kryptering må signeringsadgangsfrase være lik krypteringspassasjen.

en: Bad interval string "%s"
    
    Intervals are specified like 2Y (2 years) or 2h30m (2.5 hours).  The
    allowed special characters are s, m, h, D, W, M, and Y.  See the man
    page for more information.
no_NO: Dårlig intervallstreng "%s"
    
    intervaller angis som 2Y (2 år) eller 2h30m (2,5 timer).
    som er tillatt med spesialtegn er m, h, D, W, M og Y. Se mannen
    side for mer informasjon.

en: Bad time string "%s"
    
    The acceptible time strings are intervals (like "3D64s"), w3-datetime
    strings, like "2002-04-26T04:22:01-07:00" (strings like
    "2002-04-26T04:22:01" are also acceptable - duplicity will use the
    current time zone), or ordinary dates like 2/4/1997 or 2001-04-23
    (various combinations are acceptable, but the month always precedes
    the day).
no_NO: Dårlig tidsstreng "%s"
    
    De aksepterbare tidstrenger er intervaller (som "3D64s"), w3-datetime
    strenger, i likhet med "2002-04-26T04:22:01-07:00" (strenger som
    "2002-04-26T04:22:01" er også akseptabel - duplikat vil bruke
    gjeldende tidssone), eller ordinære datoer som 2/4/1997 eller 2001-04-23
    (ulike kombinasjoner er aksepterbare, men måneden forut alltid
    dagen).

en: Warning: oldindex %s >= newindex %s
no_NO: Advarsel: oldindeks %s >= Nyindeks %s

en: Error '%s' processing %s
no_NO: Feil '%s' behandling %s

en: Skipping %s because of previous error
no_NO: Hopper over %s på grunn av forrige feil

en: basis_file must be a (true) file or an object whose file attribute is the underlying true file object
no_NO: basis_fil må være en (sann) fil eller et objekt som har et underliggende sann filobjekt

en: Fatal Error: Backup source host has changed.
    Current hostname: %s
    Previous hostname: %s
no_NO: Fatal feil: Backup kilde vert har blitt endret.
    Nåværende vertnavn: %s
    Forrige vertnavn: %s

en: Fatal Error: Backup source directory has changed.
no_NO: Fatal feil: Sikkerhetskopimappen er endret.

en: Aborting because you may have accidentally tried to backup two different data sets to the same remote location, or using the same archive directory.  If this is not a mistake, use the --allow-source-mismatch switch to avoid seeing this message
no_NO: Avbryter fordi det kan hende du ved et uhell har forsøkt å sikkerhetskopiere to forskjellige datasett med samme fjernkontroll eller med samme arkivmappe. Hvis dette ikke er en feil, bruk -tillat kontrollbryteren for kildekode for å unngå å se denne meldingen

en: Found manifest volume %s
no_NO: Funnet manifestvolum %s

en: Found %s volumes in manifest
no_NO: Fant %s volumer i manifestet

en: Manifests not equal because different volume numbers
no_NO: Manifester er ikke like fordi ulike volum tall

en: Manifests not equal because volume lists differ
no_NO: Manifester er ikke like fordi volumlister er forskjellige

en: Manifests not equal because hosts or directories differ
no_NO: Anleggene er ikke like fordi verter eller mapper er forskjellige

en: Warning, found extra Volume identifier
no_NO: Advarsel, funnet ekstra volumidentifikator

en: Other is not VolumeInfo
no_NO: Andre er ikke VolumeInfo

en: Volume numbers don't match
no_NO: Volumnumrene samsvarer ikke

en: start_indicies don't match
no_NO: start_indikasjoner stemmer ikke overens

en: end_index don't match
no_NO: end_indeks samsvarer ikke

en: Hashes don't match
no_NO: Hashes samsvarer ikke

en: Patching %s
no_NO: Patcher %s

en: Error '%s' patching %s
no_NO: Feil '%s' fiksing %s

en: Writing %s of type %s
no_NO: Skrive %s av typen %s

en: Warning: %s invalid devnums (0x%X), treating as (0, 0).
no_NO: Advarsel: %s ugyldige devnumre (0x%X), behandling som (0, 0).

en: Warning: %s has negative mtime, treating as 0.
no_NO: Advarsel: %s har negativ tid, behandling som 0.

en: New file %s
no_NO: Ny fil %s

en: File %s is missing
no_NO: Filen %s mangler

en: File %%s has type %s, expected %s
no_NO: Fil %%s har type %s, forventet %s

en: File %%s has permissions %s, expected %s
no_NO: Fil %%s har tillatelser %s, forventet %s

en: File %%s has mtime %s, expected %s
no_NO: Fil %%s har tidligst %s, forventet %s

en: Data for file %s is different
no_NO: Data for filen %s er forskjellig

en: Symlink %%s points to %s, expected %s
no_NO: Symlink %%s poeng til %s, forventet %s

en: Device file %%s has numbers %s, expected %s
no_NO: Enhetsfilen %%s har tall %s, forventet %s

en: Making directory %s
no_NO: Lager katalog %s

en: Deleting %s
no_NO: Sletter %s

en: Touching %s
no_NO: Turrundt %s

en: Deleting tree %s
no_NO: Sletter tre %s

en: Error listing directory %s
no_NO: Feil under oppføring mappen %s

en: Skipping socket %s
no_NO: Hopper over socket %s

en: Error initializing file %s
no_NO: Feil ved initialisering av filen %s

en: Error accessing possibly locked file %s
no_NO: Feil ved tilgang til muligens låst fil %s

en: Warning: base %s doesn't exist, continuing
no_NO: Advarsel: base %s finnes ikke, fortsetter

en: Selecting %s
no_NO: Velger %s

en:                 The last file selection option is the filter option %s, which will have no
                    effect as there are no subsequent file selection options. Exiting because
                    this probably isn't what you meant.
no_NO:                 Det siste filvalgalternativet er filteret %s, som ikke vil ha
                    -effekt da det ikke finnes noen påfølgende filvalgalternativer. Avslutter fordi
                    dette sannsynligvis ikke er det du ønsker.

en:                 Only these filter mode options were specified:
                        %s
                    Case sensitive globbing is the default behaviour and so this has no effect.
                    Exiting because this probably isn't what you meant.
no_NO:                 Kun disse filtermodusalternativene ble angitt:
                        %s
                    Sakssensitiv globbing er standardvirkemåten, så dette har ingen effekt.
                    avsluttes fordi dette trolig ikke er noe du mener.

en:                 Fatal Error: The file specification
                        %s
                    cannot match any files in the base directory
                        %s
                    Useful file specifications begin with the base directory or some
                    pattern (such as '**') which matches the base directory.
no_NO:                 Fatal Feil: Filspesifikasjonen
                        %s
                    kan ikke samsvare med noen filer i basiskatalogen
                        %s
                    Nyttig filspesifikasjoner begynner med grunnkatalogen eller noen
                    mønster (som '**') som samsvarer med basismappen.

en: Fatal Error while processing expression
    %s
no_NO: Feil ved behandling av uttrykk
    %s

en: Reading files to backup from list %s
no_NO: Leser filer for å sikkerhetskopiere fra listen %s

en:                 Files-from list contains the absolute path:
                        %s
                    All paths specified in a files-from list must be given relative to the backup
                    source path.
no_NO:                 Filer fra listen inneholder absolutt bane:
                        %s
                    Alle veier spesifisert i en fil-fra liste må gis i forhold til kilden
                    for sikkerhetskopiering.

en:                 Files-from list specified which contains no files, the backup will be empty as
                    a result. Exiting as this probably isn't what you meant,
no_NO:                 Filer fra listen spesifisert som ikke inneholder noen filer, sikkerhetskopien vil være tom som
                    et resultat. Det vil trolig ikke være det du ønsker

en: Reading %s filelist %s
no_NO: Leser %s filliste %s

en: Error compiling regular expression %s
no_NO: Feil ved kompilering av regulæruttrykk %s

en: Using temporary directory %s
no_NO: Bruker midlertidig katalog %s

en: Registering (mktemp) temporary file %s
no_NO: Registrerer (tyktemp) midlertidig fil %s

en: Registering (mkstemp) temporary file %s
no_NO: Registrerer (mkstemp) midlertidig fil %s

en: Forgetting temporary file %s
no_NO: Går inn midlertidig fil %s

en: Attempt to forget unknown tempfile %s - this is probably a bug.
no_NO: Forsøk på å glemme ukjent tempfil %s - dette er sannsynligvis en feil.

en: Releasing lockfile %s
no_NO: Frigir låsfil %s
